Pondělí 04 prosinec 2017
Jak to, že KLDR sama zvládla mezikontinentální raketu? Ruský novinář nachází odpověď   
Pridal tk Pondělí 04 prosinec 2017 - 06:52:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Značnou pozornost diváků a přes sto tisíc zhlédnutí na YouTube za půldruhého dne získal poslední díl pořadu Agitprop ruského novináře Konstantina Sjomina. Věnuje se nedávné úspěšné zkoušce severokorejské mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15, kterou Korejci doslova šokovali svět.

Raketa Hwasong-15 při zkušebním odpalu ve středu 29. listopadu dosáhla prokazatelně výšky čtyř a půl tisíce kilometrů. Při startu pod menším úhlem by mohla doletět k cíli vzdálenému až dvanáct a půl tisíce kilometrů – tedy zasáhnout i východní pobřeží Spojených států (ačkoliv stále není jasné, s jak těžkou náloží by tuto vzdálenost dokázala překonat).

„Nemůže nevyvolávat otázku, jakým způsobem se zemi o velkosti Pensylvánie, žijící v podmínkách nejtvrdší, půlstoletí trvající blokády, bezmála daří realizovat kosmický program,“ táže se v pořadu na TV Rossija 24 ruský novinář.

A cituje údaje z dokumentu Kongresu USA: „V KLDR existuje bezplatné, povinné a všeobecné veřejné vzdělání pro děti ve věku od 4 do 15 let. Míra gramotnosti je 99 procent. V roce 2000 byly v zemi dva miliony studentů, kteří studovali na 300 vysokých školách a univerzitách.“

„Tedy z čtyřiadvaceti milionů jsou dva miliony studenti. O takové Koreji v novinách nepíší. To není žádná propaganda KCNA (severokorejské oficiální tiskové agentury), ale citace z dokumentu Kongresu Spojených států. Je třeba upozornit, že míra gramotnosti v samotné Americe je 86 procent. Čtrnáct procent Američanů neumí číst a psát,“ konstatuje ruský novinář.

Přináší další statistiku: „Ztráty Spojených států v druhé světové válce představovaly 0,32 procenta obyvatelstva. Ale lidské oběti americké intervence v KLDR v roce 1950 dosáhly 30 procent. To jest třetinu obyvatel země, která nyní vypustila Hwasong-15, zabily americké bomby a napalm. 78 měst bylo smeteno z povrchu země.“

Americký generál Douglas MacArthur, podávající Kongresu hlášení o průběhu operací v Koreji, prohlašoval, že i při letmých vzpomínkách na korejskou válku jej zachvacuje nevolnost. „Nikdy jsem neviděl takovou zkázu. A to jsem viděl více krve a utrpení než většina žijících lidí. Ale i mně se začíná zvedat žaludek,“ citoval MacArthura list The Washington Post.

„To jsou slova člověka, který před vtržením do Koreje odpovídal za provedení jaderných úderů na Hirošimu a Nagasaki. Jak asi vypadala Korejská válka, když i Hirošima v porovnání s ní bledne? Nikdo se neomluvil. KLDR nezískala ani dolar kompenzace. Nic krom blokády a výsměch v západních a nyní i v našich novinách,“ pokračuje v reportáži Konstantin Sjomin.

„Posmívat se cizí chudobě je jednoduché. Jednodušší než vypustit raketu. Jednodušší než dát dětem vzdělání. Jednodušší než postavit bezplatné nemocnice,“ pokračuje.

A opět cituje z dokumentů Kongresu USA: „V roce 2000 bylo 99 procent obyvatel KLDR zabezpečeno bezplatnou lékařskou péčí a měli přístup k pitné vodě. Dříve připadal na každých 700 lidí jeden lékař a na jedno místo v nemocnici 350 lidí. V roce 2006 dosahovala střední délka života 68,9 roku u mužů a 74,5 roku u žen.“

(Pozn.: podle údajů Světové zdravotnické organizace z roku 2015 činila očekávaná délka života v KLDR průměrně 70,6 roku, kdy se Severní Korea umístila o jednu příčku lépe než samotná Ruská federace.)


Zdroj: http://eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2672-jak-to-ze-kldr-sama-zvladla-mezikontinentalni-raketu-rusky-novinar-nachazi-odpoved

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTakže Stropnický bude fungovat jen jako figura   
Pridal tk Pondělí 04 prosinec 2017 - 06:40:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jistě si dovedete představit, jak mě zamrzelo, že mé úpěnlivé volání, aby Stropnický nebyl jmenován do nové vlády (viz na internetu: Prokrista, neberte do vlády Stropnického!), bylo oslyšeno, ale od včerejška, kdy jsem si v deníku Právo přečetl interview s budoucím premiérem Babišem, se mi dušička ustálila zpět skoro k normálu. On totiž pan Babiš v tom interview říká, že platí to, co prý řekl už dříve - a totiž to, že zahraniční vztahy chce dělat on sám. A dodal k tomu toto: „Však ano, to stále platí. Zahraniční politiku budu dělat hlavně já. Proto jsem také prezidenta umluvil, aby vládu jmenoval už 13. prosince, abych mohl jet do Bruselu na summit, který bude řešit nejen euro a brexit, ale hlavně imigraci, proti které musíme bojovat stejně jako proti kvótám.“

BUM! Slyšeli jste včera - tak kolem desáté - tu ránu, když mi nejzávážnější starost ohledně Stropnického coby svrchovaného tvůrce naší zahraniční politiky spadla ze srdce? Vždyť já už ve své úzkosti viděl, jak tenhle nenávistí k Rusku prolezlý pán v páru se stejně postiženým Kalouskem ženou naši odhodlanou mládež k ruským hranicím, aby zde dokončila to, co nestačil dokončit wehrmacht; nu a zatím, a jaké to štěstí i úleva, tenhle náš marš na východ zřejmě bezprostředně nehrozí. Stropnický bude pod kuratelou, bude to vlastně ministr jen pro formá a slavnostní příležitosti, jako jsou osmý květen či 28. říjen a jiné sváteční dny, a jinak snad bude víceméně neškodný. Bude to ministr s omezenou pravomocí ministra, což je v našem politickém systému novinka – ale buďme upřímní – v tomto případě nejuznalejší dík za ni.

Ale přece jen jedné otázce se člověk při hodnocení takovéhoto stavu věcí nevyhne. A totiž té, jak by reagoval, kdyby se ona novinka omezené pravomoci týkala jeho samotného. Jak by ji bral – a to hlavně s ohledem na fakt, že se týká jen jeho ministerstva a jen jeho osoby. Řekl by: ne pane Babiši, tohle je ponižující, promiňte, ale za těchto podmínek funkci přijmout nemohu?

Možná, že většina z nás by se takto zachovala – a dost možná – a nelze to vyloučit, že pan Babiš ve skrytu duše doufá, že se tak ještě v posledních dnech před definitivním jmenováním vlády, může zachovat i pan Stropnický, a on tím získá možnost jmenovat pro zahraniční resort kohosi pro lidi přijatelnějšího. Nu a pokud se vám tahle úvaha zdá za vlasy přitažená a vyhrkne z vás, že kdyby Babiš Stropnického na ministerstvu zahraničí nechtěl, tak by jej přece do vlády ani nejmenoval, neberete v úvahu přirozenou lidskou vlastnost, jíž je vděčnost. V tomto případě Babišovu vděčnost za to, že v nedávných dnech, kdy lítá štvanice na budoucího premiéra vrcholila, Stropnický zavětřil příležitost zapsat se do šéfovy paměti a sepsal a zveřejnil nejvášnivější i nejoddanější obranu svého stranického šéfa ze všech, jež se objevily; a která, možná, tvořila rozhodující položku na vahách, když budoucí premiér přemítal, koho do Černína.

Samozřejmě, jsou to všechno „možná“ a „snad“, ale jistota žádná. Kromě jediné: že totiž Stropnický stiskne zahraniční úřad do zubů a bude s ním utíkat, ať mu jej jeho nastávající představený osekal, jak osekal.,

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpolupředsedo pražských Zelených Ondřeji Mirovský, vážně sis nevšiml, že tvá partaj je aktuálně daleko nebezpečnější než komunisté?   
Pridal tk Pondělí 04 prosinec 2017 - 06:33:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milý Ondřeji,

několik let uplynulo od chvíle, kdy jsme společně hrávali florbal. Tehdy jsi byl jen řadový člen Strany zelených, o které jsi mi říkal, že vůbec není levicová. To prý jen ten Matěj Stropnický je trošku doleva. Nevěřil jsem ti samozřejmě ani minutu, ale radši jsem to dál nerozváděl. Trochu jsem se obával, že mě pak za to při nejbližší příležitosti vezmeš hokejkou přes kotníky.

Ale pojďme k jádru věci. Přečetl jsem si tvůj blog na idnes.cz s titulkem „Plíživý návrat komunistů“, kde se pohoršuješ nad narůstajícím vlivem KSČM v parlamentu. Vedle toho také spravedlivě tepeš ANO a SPD. Svůj blog jsi začal velmi úderně, když jsi psal cosi o „závanu nechutného smradu“.

Kdyby to psal kdokoli jiný, možná bych jeho blog ocenil a souhlasně si u něj zamručel. Jenže, když něco takového napíše vrcholný člen neomarxistické partaje typu SZ, tak je to neuvěřitelný bizár. Jak může na adresu kohokoli povýšenecky a drze moralizovat člen strany, která co do extremismu po roce 1989 i tu KSČM daleko předčí?

Asi bys teď po mně chtěl, abych byl konkrétnější. Neboj, dostane se ti tolika konkrétních příkladů, které potvrdí extermistické základy tvé milované strany, až to pěkné nebude. Zmíním například podporu Kliniky od stranické buňky SZ na Praze 3, která v rámci tvé strany jistě nebyla ojedinělá.

Tvoji kolegové po vzoru levicových radikálů od Pirátů podporovali anarchisty, zavilé bojovníky proti kapitalismu a další podobné jedince v zabírání cizího majetku a nerespektování rozhodnutí soudu. Můžeš zmínit nějaký podobný příklad v polistopadové éře, který by měli na svědomí komunisté? Asi ne, viď?

S kauzou Klinika úzce souvisí také vaše „velké plány“, které jste představili letos v lednu. Kupříkladu jste chtěli legalizovat squatting. To znamená, stejně jako v případě Kliniky, absolutně popřít soukromé vlastnictví a právo. Protestoval jsi hlasitě proti tomuto bodu programu? Nebo jsi to tom coby přední člen strany nevěděl?

Tvoje milovaná strana je založena na totalitářské ideologii multikulturalismu, v rámci které jsou všichni kritici nekontrolované migrace označováni za fašisty a islamofoby. Tvoje strana horuje pro kvóty všeho druhu, které jsou jasným znakem sociálního inženýrství. Kvóty pro uprchlíky, kvóty pro ženy atd. Tohle, milý Ondro, nedělali ani ti tebou tolik nenávidění komunisté.

S komunisty přitom máte mnoho společného. Zatímco komunisté ničili lidské existence ve jménu boje za práva pracujících, vy to samé činíte ve jménu boje za práva menšin. Zelení po celé Evropě jsou ve svém pokrokářském nadšení z multikulturalismu vždy připraveni zavírat oči před islámským fundamentalismem, vzdávat se své vlastní národní identity a potlačovat vlastní kulturní zvyklosti a tradice. Komunisté měli svůj marxismus-leninismus, zelení mají multikultiralismus.

Zelení jsou naprosto stejně zaslepení, jako vždy byli komunisté. Ti naštěstí prohráli a nemají šanci otočit kolo dějin nazpátek. Komunistické zlo bylo jasně pojmenováno a jednoznačně odsouzeno. To se však nedá říci o ideologii tvé strany, která naopak dostává spoustu prostoru v liberálních mainstreamových médiích. Totalitářská strana se stala součástí mainstreamu. A právě o to je nebezpečnější než komunisté.

Gender, multikulti, kvóty, boj proti kapitalismu, proti tradicím, zvyklostem, rozumu a další symboly neomarxistického pokrokářského jsou přijímány jako něco normálního/standardního. Bývalý šéf zelených se stal v Rakousku prezidentem, ve Švédsku jsou zelení součástí vládní koalice a v Německu málem vstoupili do vlády po nedávných volbách. Zelená rakovina prorůstá do západoevropských demokracií a naprosto je ochromuje. Za potlesku médií a neziskového sektoru, se kterým je tvoje strana neodmyslitelně spjata.

Zelení jsou také hlavní zastánci regulací a dotací. Na jednu stranu se rádi stavíte do role ušlechtilých bojovníků proti korupci, na stranu druhou podporujete zkorumpovaný dotační byznys. Máte plná ústa demokracie a svobody a přitom chcete svými pokrokářskými zákazy a příkazy sešněrovat naše životy, jako si to nepředstavoval ani George Orwell ve svém románu 1984.

Jedna z tvých zelených kolegyň v německém Bundestagu před pár měsíci vykřikovala, že už se těší, až muslimové v Německu přečíslí domácí obyvatelstvo. Tvé zelené kolegyně v Berlíně brání svobodnému podnikáni a cenzurují bilboardy, které „uráží ženy“. Zelení v Německu dále chtějí zakázat prodej aut se spalovacím motorem, zastavení jaderné energie atd.

Mezi další bizarní návrhy německých zelených patří povinné zavedení vegetariánských jídel ve veřejných kantýnách. Ale není třeba se dívat k sousedům. Dost bizarních nápadů mají i tvojí zelení v České republice. Vedle zlegalizování squattingu je to právo homosexuálních párů na adopci děti, postavení manželství dvou osob stejného pohlaví na úroveň klasického manželství atd.

Mohl by ses stát spolupředsedou pražských zelených, kdybys to všechno výše zmínění neschvaloval a nepodporoval? Ne, to by samozřejmě nebylo možné. U Matěje Stropnického má člověk aspoň hne jasno, kam patří. Mnohem horší je tvé pokrytectví, se kterým se pouštíš do SPD, KSČM, ANO či Václava Klause mladšího. Zrovna ty, reprezentant extremistické strany?

Věčná škoda, že již nekřížíme hole při pravidelných čtvrtečních florbalových zápasech. Zasloužil bys jednu přes kotníky!

Autor: Josef Provazník

Zdroj: http://www.eportal.cz/Articles/9641-spolupredsedo-prazskych-zelenych-ondreji-mirovsky-vazne-sis-nevsiml-ze-tva-partaj-je-aktualne-daleko-nebezpecnejsi-nez-komuniste-.aspx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNájezdy gangu uprchlíku v Itálií pokračují ....   
Pridal tk Pondělí 04 prosinec 2017 - 06:19:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE/MALÁ OBLAST V OBLASTI MIRANDOLA, FINALE A SAN FELICE: zátah zlodějů na domy a auta. Taková normální noc, tentokrát. z 28. na 29. listopadu. Zloději udělali zátah na auta a byty. Např. v Mirandole vykradli byt v ulici Gramsi, odkud si odnesli dokonce i pivo z lednice. Další úder byl v oblasti ulice Circonvallazione, ale zde bez úspěchu, protože byli viděni sousedem. Ten zahlédl nejméně dvě postavy a zřejmě jde o známé firmy, které již policie vyšetřuje.

Ve Finale bylo vykradené auto v ulici Cappuccini a Zuffi, zloději ukradli navigaci, která bylo uložená v palubní skříňce, elektrickou svítilnu, dokonce i všechna CD. Auto nebylo poškozené, pravděpodobně byli vybavení kompatibilním ovladačem.

Další trestný čin se stal v San Felice, kde z auta byly odcizeny doklady a na autě zůstalo dost škod. Tu samou noc byli zadrženi dva Gruzínci, když byli při snaze dostat se do bytu vyrušeni jeho vlastníkem. Tito cizinci neměli povolený pobyt k pobytu, přistiženi byli se šperháky, šroubováky a univerzálním klíčem pro pancéřované dveře. Další zadržený této noci byl Nigerijec, 20 let, opět bez platného povolení, který měl u sebe asi 600 gramů marihuany a 650 gramů další látky určené k výrobě drog.

Zdroj: sulpanaro.net

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf Applu se nebojí umělé inteligence   
Pridal tk Pondělí 04 prosinec 2017 - 06:03:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf společnosti Apple, Inc Tim Cook prohlásil, že ho netrápí umělá inteligence, ale lidé, kteří přemýšlejí jako stroje, zatímco nové technologie podle něj pomohou změnit svět k lepšímu.

Bylo již mnoho řečeno ohledně potenciálních negativních aspektů umělé inteligence. Nemám obavy ze strojů, jež přemýšlejí jako lidé, ale trápí mě lidé přemýšlející jako stroje. Musíme pracovat spolu na tom, abychom aplikovali technologie v lidské společnosti," prohlásil Cook, když vystupoval na slavnostním zahájení 4. Světové internetové konference.

Šéf Applu je přesvědčený, že technologie jsou schopny změnit svět k lepšímu.

„Technologie jsou schopny změnit svět k lepšímu, pokud budou uplatněny v lidské společnosti. Domníváme se, že umělá inteligence dokáže rozšířit schopnosti člověka a dopomůže k pokroku, který změní náš život v oblasti vzdělávání, dostupné zdravotní péče a v řadě jiných oblastí," řekl Cook.

Dále dodal, že budoucnost může být lepší nikoliv pouze díky technologiím, ale díky tomu, jak je lidstvo používá.


Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201712036367511-sef-apple-umela-inteligence/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObyvatel Ukrajiny je o více jak 10 milionů méně   
Pridal tk Pondělí 04 prosinec 2017 - 06:00:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet obyvatel Ukrajiny činí 30 milionů lidí, a nikoliv 42 milionů, jak uvádí Státní statistická služba země. Ve vysílání televize ZIK to prohlásil bývalý ministr práce a sociální politiky, poslanec Nejvyšší rady Michailo Papijev.

„Z vnějšího pohledu Ukrajina vypadá jako úspěšný stát. V souladu se statistikou máme dnes 42,3 miliony Ukrajinců, jedná se tak o silnou evropskou zemi. Avšak výpočty, které jsme provedli spolu s experty a Institutem demografie Ukrajinské akademie věd, ukazují, že optimistické údaje hovoří o 32 milionů ukrajinských občanů," uvedl Papijev a dodal, že v analýze nejsou započteny obyvatelé Krymu, LLR a DLR.

Podle poslance 10 milionů ukrajinských občanů nedokázali sehnat práci doma a museli odjet pracovat do zahraničí. „Do roku 2014 jich bylo pět milionů a pak odjelo dalších pět milionů. Je to velká tragédie, neboť odjíždějí převážně zdraví lidé v produktivním věku," poznamenal Papijev.

Podle údajů ukrajinské Státní statistické služby počet obyvatel Ukrajiny k 1. červnu 2017 činil 42,3 milionu lidí bez započtení Krymu, který se v roce 2014 stal regionem Ruska.

Zdroj: TV ZIK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘeditel CIA vysvětlil, proč Trumpovy tweety jsou užitečné pro rozvědku   
Pridal tk Pondělí 04 prosinec 2017 - 05:51:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel Ústřední zpravodajské služby USA (CIA) Mike Pompeo má za to, že zvyk Donalda Trumpa psát často do Twitteru pomáhá jeho úřadu v shromáždění informací. Píše o tom portál The Hill.

Pompeo míní, že prezidentovy tweety poskytují CIA „obrovskou možnost" pochopení toho, co se děje v jiných částech světa.

„Naši nepřátelé reagují na tyto tweety tak, že můžeme pochopit, kdo na co reaguje, jaký ohlas mají ve světě," cituje The Hill slova hlavy CIA.

Prezident USA Donald Trump je aktivním uživatelem Twitteru. Předtím, například, prohlásil, že by sotva dosáhl úspěchu ve volbách bez sociálních sítí. Podle Trumpa, Twitter mu pomáhá rychle zveřejnit svůj názor a okamžitě reagovat, když se v médiích objevují „lživé interpretace" jeho slov.

Zdroj: portál The Hill, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3271 sec,0.1460 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,924kB