Středa 06 prosinec 2017
Europoslanec Štětina způsobil další skandál mezi rodiči studentů. Gymnazistům z Aše promítal film Člověka v tísni o džihádistovi Šamilu Basajevovi z Čečny a vykládal o ruské propagandě   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 07:00:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Europoslanec Štětina způsobil další skandál mezi rodiči studentů. Gymnazistům z Aše promítal film Člověka v tísni o džihádistovi Šamilu Basajevovi z Čečny a vykládal o ruské propagandě. Omlouval přitom tu americkou, v USA prý vládne dokonalá demokracie! Nalejvárna od Štětiny byla pro studenty povinná, rodiče si mysleli, že jde o cestopisnou přednášku!

Redakce AE News byla upozorněna na další skandál českého školství, tentokrát ze západu Čech z Aše. Studenti tamního gymnázia se zúčastnili v místním kulturním centru LaRitma už 3. listopadu přednášky europoslance Jaromíra Štětiny o ruské propagandě. Účast na přednášce byla podle informací pro studenty povinná a kromě studentů byla přednáška dostupná i místní veřejnosti. Štětina poskytl mj. i rozhovor regionální televizi MVTV, kde zazněly neuvěřitelné informace, nad kterými zůstává rozum stát. Štětina nejprve vyprávěl o tom, co je to hybridní válka. Poté se pochlubil tím, jak jezdí často na Ukrajinu na Donbas, a že Ukrajinci bojem proti Rusku chrání de facto i Česko. Reportérovi zapomněl uvést, že na Donbas jezdí navštěvovat jednotky praporu Azov, což je polovojenská skupina žoldáků, které financují americké fondy.
Co je ovšem daleko neuvěřitelnější, to je Štětinova omluva americké a bruselské propagandy, protože to jsou podle Štětiny země s dokonalou demokracií, takže jde o “dobrou” propagandu, zatímco ta ruská propaganda je špatná, protože v Rusku je autokratická vláda, která směřuje k diktátorství. Tento výrok by se měl někam zarámovat, protože to je typická ukázka Štětinovy licoměrnosti. Stížnosti na gymnázium registrujeme už z minulého týdne, když se nám ozvala maminka jednoho ze studentů, že od syna byla informována, že přednáška v LaRitmě se bude týkat cestopisných zážitků. Štětina totiž celou přednášku pojal jako ideologickou nalejvárnu do hlav nezletilých dětí, a proto redakce AE News podá podnět školskému výboru poslanecké sněmovny parlamentu ČR, aby prošetřil politickou indoktrinaci nezletilých dětí na gymnáziu v Aši. Jaromír Štětina totiž přijel do města na pozvání právě zmíněné školy a je otázkou, jestli tato iniciativa vychází přímo od školy, nebo se jedná o součást vzdělávacího plánu pod záštitou MŠMT.

Tohle je možné jenom v Česku. Bývalý agent StB promítá studentům film profláklé neziskovky, který ospravedlňuje džihád v Čečně

V celé přednášce byly šířeny lži, nesmysly, dezinformace nejhrubšího zrna a co je nezávažnější, v diskusi nebyla žádná oponentura, nebyl tam nikdo, kdy by mohl uvést dezinformace Jaromíra Štětiny na pravou míru. Ve vyspělých zemích západní Evropy, kterou se Štětina zaklíná, je politizace školství přísně zakázána. Na přednášce byl promítán i propagandistický protiruský film “Odvrácená strana světa” z přelomu tisíciletí, který Štětina natočil ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni. Ta je přitom napojená na operační aktivity americké zpravodajské služby skrze americkou neziskovku USAID, se kterou Člověk v tísni úzce spolupracuje v konfliktních zemích světa, kde samotný USAID působit nemůže z bezpečnostních důvodů. Dokument je profesionální protiruskou propagandou, ale velmi průhlednou, je v ní vidět rukopis americké CNN a pokus o vykreslení islámského terorismu v Čečně v příznivých barvách a stejně úlohy Šamila Basajeva, se kterým Člověk v tísni v dokumentu dokonce natočil rozhovor.

VIDEO – Dokument Člověka v tísni o tom, jak “stateční islamisté” v Čečně brání svoji zemi před zlými Rusy.
Mimochodem, už v tomto velmi starém dokumentu je vidět pokus neziskového sektoru o propagaci islámu a vykreslení džihádistů jako obětí těch zlých a rozpínavých Rusů. Pouštět gymnazistům takováto videa, která glorifikují islámského teroristu č. 1 na Kavkazu, to je neuvěřitelný skandál a podnět naší redakce bude předán i bezpečnostnímu výboru poslanecké sněmovny, aby se touto kauzou zabývala. Je naprosto nepřípustné, aby europoslanec propagoval a promítal studentům českých škol filmový dokument, který oslavuje a omlouvá teroristy z Kavkazu a takové postavy jako byl Šamil Basajev. V dokumentu Basajev říká lidem z Člověka v tísni, že Rusové jsou neznabozi, že je mezi nimi málo věřících (myšleno v Islám). Další džihádista v dokumentu o Rusech říká, že jsou kanibalové. Když se rodiče studentů v Aši dozvěděli, že Štětina promítal dětem v LaRitmě promo dokument o islámském džihádu v Čečně a o jeho vůdci Šamilu Basajevovi, spustila se vlna nevola v řadách rodičů, kteří se zajímají o politiku.

FOTO: Gymnázium v Rakovníku, zde taktéž Štětina vyprávěl o ruské propagandě.
Agent “Plavec”, udaná spolupracovnice, práce pro 1. Správu SNB

Europoslanec Jaromír Štětina byl veden jako spolupracovník StB pod krycím jménem “Plavec”. V roce 1977 udal StB svoji spolupracovnici Šárku Neumannovou za to, že na pracovišti rozšiřovala dokument Charty 77. Vzápětí po tomto udání Jaromír Štětina u StB povýšil a byl převeden pod 1. Správu SNB (Rozvědka). Co je opravdu zajímavé, to je Štětinova pozice ve svazcích StB, kde jsou pouze informace o převodech záznamu do sekce “Jiného určení”. To byla skupina svazků, které nechal v listopadu a v prosinci 1989 zničit tehdejší šéf StB Alojz Lorenc. Svazky zvláštního určení obsahovaly živé operátory StB v cizině a agenty nasazené v cizích diplomatických sborech. Část těchto svazků se však znovu náhle objevila v polovině 90. let ve vlastnictví kmotra pražského podsvětí Františka Mrázka.

Jaromír Štětina po roce 1989 přeběhl na druhou stranu a začal pracovat proti Rusku, do kterého před rokem 1989 tak často jezdil a obdivoval přírodu a sjížděl ruské řeky (odtud jeho krycí jméno “Plavec”). Přeběhnutí na druhou stranu zřejmě proběhlo způsobem, že udal americké straně skupiny operátorů 1. Správy SNB, kteří byli v 1. polovině 90. let zavražděni v USA a dalších zemích na západě. V redakci AE News máme informaci o 26 bývalých agentech 1. Správy SNB, kteří za podivných okolností zemřeli v USA, ve Velké Británii, Francii a Německu mezi 17. listopadem 1989 a 31. prosincem 1993.

Jaromír Štětina zřejmě rozkryl po listopadu 89 pro Američany skupiny rezidentů 1. Správny SNB v západních zemích a za odměnu, za svoji zradu národa, se mu dnes dostává ochrany od Američanů. Považuji za naprosto neuvěřitelné, že bývalý agent StB dnes jezdí po českých školách a promítá dětem propagační džihádistická videa z Čečny natočená neziskovkou Šimona Pánka. Chápu sice, že Česko snese fšecko, ale tohle je opravdu moc. Není přece normální, aby někdo, kdo má takto pokřivěný morální profil, přednášel našim dětem.

Za zády rodičů přednáší dětem bývalý agent StB. Česko snese fšecko?

Důvod, proč Jaromír Štětina má takový alergický postoj k Rusku, může vyplývat právě z toho, co se stalo těsně po listopadu 1989. Komunistická 1. správa SNB byla pod přímou direktivní kuratelou pražské expozitury KGB a zahraniční rezidentury probíhaly právě ve spolupráci s KGB. Máme vážný důvod se domnívat, že Jaromír Štětina udal po roce 1989 Američanům nejen české rezidenty na západě, ale i některé ruské.

Pokud je to skutečně tak, potom se Jaromír Štětina nachází na ruském nechvalně proslulém seznamu zrádců KGB (Список предателей КГБ), který je rozsudkem smrti s neurčeným datem vykonání. To by potom znamenalo, že Štětina disponuje ochranou jiné tajné služby, která mu poskytuje nedotknutelnost. Servilita, s jakou Štětina šíří protiruskou propagandu, dává celkem tušit, že mu ochranu poskytuje americká zpravodajská služba. Existuje mnoho politiků, kteří si nechají zaplatit za protiruskou rétoriku, ale u Štětiny se to zdá osobní. Doslova má z Ruska opravdu panický strach, není to jenom mediální nátěr. Takže právě toto by mohlo být důvodem jeho děsu z Ruska.

Článek z Listů Ašska.
Sdílejte a šiřte prosím tento článek na sociálních sítích, ať se lidé a rodiče zajímají o své děti, ať se starají o to, kdo chodí do škol jejich potomků na přednášky. Rodiče z Aše potom vyzývám, aby se více zajímali o to, proč právě do jejich města přijel přednášet bývalý operativec StB a proč dětem promítal propagandistické video, které omlouvá čečenské džihádisty z přelomu tisíciletí. Pokud se nebudete zajímat, co se děje ve školách vašich dětí, systém vám přeprogramuje vaše potomky na muslimské vítače a podporovatele islámského džihádismu, který půjde ruku v ruce s protiruskou hysterií.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Článek o besedě se Štětinou na stránkách gymnázia v Aši.Zdroj: https://aeronet.cz/news/europoslanec-stetina-zpusobil-dalsi-skandal-mezi-rodici-studentu-gymnazistum-z-ase-promital-film-cloveka-v-tisni-o-dzihadistovi-samilu-basajevovi-z-cecny-a-vykladal-o-ruske-propagande/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSeznam nadací pro Romy – stojí nás těžké peníze   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 06:42:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je vám z toho také na blití ? A tak se ptáme. Jde opravdu o pomoc potřebným, nebo o "dolce vita" (sladký život) bafuňářů těchto spolků přisátých na cecík státních = našich peněz?

Tomio Okamura zveřejnil téměř nekonečný a hlavně neveřejný seznam všech dosud podporovaných institucí, sdružení, nadací, svazů, iniciativ, drahých koncepcí a strategií, které v současnosti mají řešit romskou integraci. Kdo neví, říká se tomu etnobyznys.

A jak napsal Tomio: „k těmto nákladům si připočtěte dávky, podporu bydlení, zničené byty, dluhy na odpadech, vodě, energiích, zplundrované části měst a kriminalitu“.

Tento zveřejněný tajný seznam se nesměl dostat na veřejnost a naše redakce se rozhodla, jako jediná v ČR, jej zveřejnit. Přejeme příjemné počtení a hlavně zamyšlení, na co vynakládá současný režim naše daně, přitom na nemocné děti musíme dělat celonárodní sbírky a nebo sbírat víčka od PET lahví.

A zde je seznam spolků, do kterých tečou proudem peníze ze státní pokladny:

1)Rada vlády pro záležitosti romské menšiny
2)Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
3)Sekretariát Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
4)Výbor pro spolupráci se samosprávami a koncepci romské integrace
5)Výbor pro Evropskou Platformu a Dekádu romské inkluze
6)Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování v
romských lokalitách
7)Komise pro vybudování Památníku romského holocaustu
8.)Platforma pro začleňování Romů
9)EU Roma Network
10)Výbor expertů pro romské záležitosti při Radě Evropy
11)Národní demokratický institut pro vedoucí národních romských agentur
12)Evropské centrum pro prevenci a kontrolu přenosných nemocí mezi Romy
13)Koncepce romské integrace na období 2010-2013
14)Koncepce romské integrace na období 2014-2017
15)Zpráva o stavu romské menšiny v ČR
16)Materiální a sociální revitalizace sociálně vyloučených lokalit
17)Monitoring situace romských komunit v ČR
18)Podpora terénní práce
19)Podpora romských poradců pro obce s rozšířenou působností
20)Podpora koordinátorů pro romské záležitosti
21)Strategie podpory sociálně vyloučených romských komunit při sčítání lidu,
domů a bytů v roce 2011
22)Ethnic Friendly zaměstnavatel
23)Akční plán pro Romy a Sinty
24)Deklarace o narůstajícím anticiganismu a rasistických útocích proti Romům
v Evropě
25)Evropský školící program pro romské mediátory
26)Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce
27)Dekáda romské inkluze 2005-2015
28)Akční plán Dekády romské inkluze 2005-2015
29)Středoevropská romská strategie v rámci Visegrádské čtyřky04001
30)Podpora koordinátorů romských poradců.
31)MARE ČHAVE – ASOCIACE ROMSKÝCH OBČANSKÝCH INICIATIV
32)Cikne Čhave
33)Čačipen
34)Český západ
35)Čhave Jilestar
36)Čhavorikano lima – Kroužek her a nápadů o.s.
37)Demokratická aliance Romů ČR
38)Demokratický svaz Romů
39)Dětský hudební a taneční soubor CIKNE ČHAVE
40)Dětský klub 10
41)DROM – romské středisko
42)Dům romské kultury o. p. s.
43)Etnická asociace ETNICA
44)Hnutí občanské solidarity a tolerance
45)IQ Roma servis
46)Kale jakha – Rožnovský svaz Romů
47)Khetane-Spolu
48)Klub pomoci Romům
49)KoCeRo – komunitní centrum Romů, o.p.s.
50)Komunitní centrum Chánov
51)Kotec o.s.
52)KULTURNÍ A ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ ROMŮ
53)Kulturní svaz občanů romské národnosti
54)Lačhe Čhave
55)Liberecké romské sdružení
56)Muzeum romské kultury Brno
57)Muzeum romské kultury, o.p.s.
58)Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace
59)Nadace Open Society Fund Praha
60)Nadace R-MOSTY
61)Nadace rozvoje občanské společnosti
62)Nevo dživipen (Občanské sdružení Nový život)
63)Nevodrom – Sdružení moravských Romů ČR
64)Nová škola, o.p.s.
65)o.s. Pardubických Romů
66)O.S. Romů Integrace NOVUM Chomutov
67)“Občanské sdružení „“Sdružení Romů sev. Moravy“““
68)Občanské sdružení Amare Krupka
69)Občanské sdružení DŽIVAS
70)Občanské sdružení ESTER
71)Občanské sdružení olašských Romů
72)Občanské sdružení pro romský národnostní tisk ČR
73)Občanské sdružení přátel města Milovic
74)Občanské sdružení ROMANE ČHAVE
75)Občanské sdružení Romodrom
76)Občanské sdružení Romů – NEVO DROM
77)Občanské sdružení Romů – základní organizace Třebíč
78)“Občanské sdružení Romů „“ADAM“““
79)Občanské sdružení Romů Rakovník
80)Občanské sdružení Spektrum
81)“Občanské sdružení ŠES-T škola etnicky smíšená – „“Tolerance“““
82)Občanské sdružení za lidská práva rómských občanů
83)OPIM – organizace na podporu integrace menšin
84)OS Galerie Romale
85)OS Orlických Romů
86)OS Romů rychnovského regionu
87)Pomozme olašským Romům
88)Rada Romů města Chomutova
89)Ratolest Brno, o.s.
90)Regionální sdružení DŽENO Ostrava
91)“Regionální sdružení olašských dětí a mládeže „“FEDER ROMA“““
92)Romane Čhave
93)Romane čháve-romští chlapci
94)Romea
95)Romská občanská iniciativa ČR
96)Romská SŠ sociální s.r.o.
97)RÓMSKÁ UNIE
98)Romské křesťansko-vzdělávací sdružení Matice romská
99)RÓMSKÉ OBČANSKÉ SDRUŽENÍ – STŘEDISKO PRO LIDSKÁ PRÁVA
100)Romské občanské sdružení Karlovy Vary
101)Rómské občanské sdružení mládeže OV Louny
102)Romské sdružení občanského porozumění
103)Romské sdružení Savore
104)Romské sdružení Šluknov
105)Romské studentské informační centrum Athinganoi
106)Rozvojové občanské sdružení Tolerance Šumava 2000, o.s.
107)Sdružení broumovských Romů
108)Sdružení dětí a mládeže Romů ČR
109)Sdružení DŽENO
110)Sdružení Chrastavských Romů
111)Sdružení kolínských Romů
112)SDRUŽENÍ PŘÁTEL ROMSKÉ KULTURY
113)Sdružení přátel romské Střední školy sociální
114)Sdružení Romano jasnic
115)“Sdružení romských žen Berouna „“BEROMA“““
116)Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje
117)Sdružení Rómů a národnostních menšin v České republice
118)Sdružení Romů a národnostních menšin v ČR o.s.
119)Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně
120)Sdružení Romů České republiky
121)Sdružení Romů ČR
122)SDRUŽENÍ RÓMŮ ČR LOVOSICE
123)Sdružení Romů Kopidlnska
124)SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA LITVÍNOVA
125)Sdružení Romů města Mostu
126)SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA MOSTU
127)Sdružení Romů v Náchodě
128)Sdružení Romů v Žádovicích
129)SDRUŽENÍ SLOVÁCKÝCH ROMŮ
130)Slovo 21
131)Sociální sdružení Romů-základní organizace Hodonín
132)Společenství Romů na Moravě (Romano jekhetaniben andro Morava)
133)Společnost přátel časopisu Romano Džaniben
134)Sportovní Federace Romů ČR
135)Svaz Romů v Břeclavi
136)Svaz sdružení Romů
137)Tolerance a občanská společnost (OS Tolerance)
138)Unie Olašských Romů
139)Vize Romů Rokycany

Je vám z toho také na blití ?

A tak se ptáme. Jde opravdu o pomoc potřebným, nebo o „dolce vita“ (sladký
život) bafuňářů těchto spolků přisátých na cecík státních = našich peněz?


zdroj:http://www.na-septande.cz/vse/politika/seznam-nadaci-pro-romy-stoji-nas-tezke-penize
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko, Rakousko: Imámové odrazují muslimy od integrace   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 06:21:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Zatímco před mešitou je plno řečí o integraci, uvnitř se káže pravý opak. Pouze ve výjimečných případech je část kázání – a ještě méně často kázání celé – překládáno do Němčiny..." – Constantin Schreiber, autor knihy Uvnitř Islámu: Co kážou v německých mešitách.

"Politici, kteří opakovaně zdůrazňují svůj záměr s mešitami spolupracovat a zvou jejich zástupce na konference o Islámu, nemají vůbec představu, kdo a co se v nich káže." – Necla Kelek, aktivistka za lidská práva a kritička Islámu pro Allgemeine Zeitung.

Při debatě o migrantech v Německu a Rakousku je málokteré slovo používáno více, než "integrace". Ale ta instituce, která je pro mnoho muslimů nejdůležitější, obecně těmto snahám příliš nepomáhá – a často jim aktivně odporuje: mešita. To jsou výsledky oficiálního rakouského výzkumu i soukromého průzkumu, provedeného německým žurnalistou.Na konci října vydal Rakouský integrační fond (Austrian Integration Fund - ÖIF), který spadá pod ministerstvo zahraničí, studii s názvem "Role mešity v procesu integrace". Pro účel studie navštívili zaměstnanci ÖIF 16 mešit ve Vídni, zúčastnili se několika pátečních kázání a promluvili s jednotlivými imámy – pokud tedy s rozhovorem souhlasili, což často nebyl ten případ. Podle ÖIF je výsledkem zjištění, že pouze vedení dvou mešit podporuje integraci svých členů. Ve zprávě je oslavován přístup společenství boseňské mešity, která také provozuje fotbalový klub. Během diskuze její imám prohlásil: "Každá země, stejně tak i Rakousko, má svá pravidla a zákony – což vždy zdůrazňuji – a je naší náboženskou povinností se podle těchto standardů chovat a integrovat se podle nich."

Co se týče genderových rolí, tak ve všech mešitách, které autoři studie navštívili, je zarazila téměř naprostá absence žen na pátečních modlitbách:

"Jen tři mešity... zajišťují pro ženy oddělený prostor, který je jimi opravdu využíván. Pokud totiž tento prostor vůbec existuje, nechává ho většina mešit při pátečních kázáních mužům."

Etnická oddělenost


"Jsou tu turecké, albánské, boseňské, arabské, pakistánské a další mešity, ve kterých většinou kázání probíhají výhradně v příslušném jazyce. Pouze ve výjimečných případech je část kázání – a ještě méně často kázání celé – překládáno do Němčiny."

Tudíž jsou společenství v jednotlivých mešitách, "pokud jde o národnost a jazyk, uzavřené celky." Toto rozdělení vytváří "sociální integraci pouze v interním etnickém prostředí, a tím pádem národnostní segmentaci." V 8 z 16 zkoumaných mešit je tento trend dále podporován "rozšířeným a otevřeně hlásaným nacionalismem."

Jedna z mešit, provozovaná tureckým hnutím Milli Görüs, vyčnívala jako obzvláště radikální. Milli Görüs je jedna z největších islámských organizací v Evropě a je ideologicky blízce spjata s tureckým prezidentem Recep Tayyip Erdoganem. Podle studie, imám v mešitě Milli Görüs "otevřeně hlásá vytvoření politicky sjednocené ummy v jediném kalifátu." Příčinou neklidu v Islámu je podle něj fitna("rozbouřenost"), kterou do islámské komunity vnáší vnější prostředí. Podle autorů studie, imám "vidí všude kolem sebe nepřátele Islámu, kteří se snaží zabránit islámské komunitě ovládnout svět, tak jak bylo předpovězeno v proroctvích." Ve všech třech kázáních, která byla vyslechnuta, byla hlavním bodem jednota muslimů: muslimové na jedné straně, "nevěřící" na druhé. Podle studie, některá imámova tvrzení poukazují na "pohled na svět ovlivněný konspirační teorií," jako například: "Síly číhající vně ummy, udělaly vše v jejich silách, aby podkopaly vnímání ummy sebe sama."

Závěr studie zní:


"Pro shrnutí můžeme říci, že společenství kolem 16 mešit, zahrnutých do studie, s výjimkou D01 (jedna z mála mešit s kázáním v němčině) a B02 (boseňská mešita zmíněná výše), aktivně nepropagují mezi svými členy sociální integraci do společnosti. Přinejlepším se nesnaží jí bránit. Nejčastěji mají na integrační proces efekt právě opačný."

Podle studie 6 z 16 zkoumaných mešit (37,5 %) následuje "politiku, která zabraňuje integraci do společnosti a do jisté míry vykazuje fundamentalistické tendence." Polovina zkoumaných mešit "káže duální pohled na svět, kde jeho hlavním pilířem je rozdělení světa na muslimy na jedné straně a všemi ostatními na straně druhé." U 6 mešit byla zjištěna praxe "nepokrytého očerňování západní společnosti."

Varování před německým způsobem životem

Podobná pozorování zaznamenal také německý novinář Constantin Schreiber, který v roce 2016 strávil více než 8 měsíců navštěvováním patečních kázání v německých mešitách. Schreiber, který plynně hovoří arabsky, je známý moderátor arabských televizních programů, ve kterých imigrantům vysvětluje způsob života v Německu. Své zážitky popsal v knize, která byla v Německu bestsellerem po řadu měsíců: Uvnitř Islámu: Co kážou v německých mešitách.

Schreiber se v mešitách představoval jako novinář a netajil se tím, že plánuje napsat o německých mešitách knihu. Jen málo imámů bylo ochotných udělat s ním rozhovor. Jednou mu dokonce bylo řečeno, že je "zakázáno" s ním mluvit. Imámové, se kterými měl dovoleno promluvit, obvykle skoro nerozuměli německy. "Zdá se, že je možné žít v Německu mnoho let se ženou a s dětmi a stále ani nebýt schopen si německy říct v obchodě o chleba," píše Schreiber. Častým předmětem kázání, která Schreiber slyšel v mešitách, bylo varování před německým způsobem života.

"Pořád znovu a znovu, jako například v mešitě Al-Furqan (berlínská mešita sunnitských Arabů), se muslimové zdáli naprosto utvrzeni v názoru, že jsou jakási komunita se společným osudem: ,Vy jste diaspora! My jsme diaspora! ... Oni (Němci) jsou jako příval, který vás smete, který vás zničí a vezme vám vaše hodnoty a nahradí je svými hodnotami'."

V sunnitsko-turecké berlínské mešitě Mehmed Zahid Kotku Tekkesi imám, den před Štědrým večerem, varoval před "nejhorším ze všech nebezpečí" – "hrozbou Vánoc". "Kdokoliv napodobuje jiný kmen, stane se jedním z nich. Je Silvestr náš? Je Vánoční stromek naší součástí? Ne, není!"

Imám v mešitě Al-Rahman v Magdeburgu přirovnával život v Německu k cestě přes začarovaný les, pokračuje Schreiber. Jeho kouzla mají moc svést muslimy ze správné cesty, aby se ztratili v "hlubokých houštinách lesa" kde je "sežerou divoké příšery, které v lese žijí."

Stát nemá žádný přehled

Co upoutalo Schreiberovu pozornost už při plánování návštěv, byl nedostatek informací a neprůhlednost obklopující německé mešity. Pro začátek, neexistuje žádný oficiální adresář mešit; nikdo nedokáže s určitostí říct, kolik jich v Německu je. Jediný takový registr nabízí soukromá stránka Moscheesuche.de. "Takže německé úřady," říká Schreiber, "spoléhají na seznam sestavený soukromou osobou, která je velmi zřetelně stoupencem jistého fundamentálního ideologického směru." Navíc vzhledem k tomu, že registr závisí na dobrovolném zadávání odkazů, se dá pochybovat o tom, že bude obsahovat mešity, které nechtějí být vidět. Schreiber pokládá za nepravděpodobné, že je seznam alespoň přibližně kompletní a aktuální:

"Narazil jsem na mešity, které jsou uvedené v seznamu, ale již nějakou dobu neexistují. Nebo na nové mešity, které nikde uvedeny nejsou, a ani zpravodajská služba nebo místní úřady neví o jejich existenci."

Kromě toho Schreiberova žádost zaslaná na město Hannover odhalila skutečnost, že německé úřady mají zábrany poskytovat informace o mešitách v jejich městě. Zaměstnanec místního úřadu v emailu napsal: "Zašlete nám prosím přesnější informace o plánovaném využití tohoto seznamu. Nepřejeme si, aby tyto instituce byly vystaveny nějakým neurčitým podezřením."

Obavy a mlčení

Jedním z překvapení byla defenzivní reakce, se kterou se Schreiber setkal u lidí, kteří by měli vzhledem ke své profesi působit objektivně a vstřícně. Když se totiž Schreiber chtěl ujistit, že se ve svém překladu kázání nedopustil chyb, kontaktoval, podle svých slov, jednu z nejprestižnějších překladatelských agentur v Německu:

"Požádali mě, abych zastal přepis jednoho kázání pro získání odhadu množství práce a ceny. Následně byl můj požadavek odmítnut. Považovali text za ˏpřekračující pole působnosti' svých překladatelů, z nichž se nikdo necítil dost odborně na správné přeložení ˏtextu tohoto typu'."

Hledání překladatele pro turecká kázání se také ukázalo jako obtížné: "Pouhý fakt, že jsem projevil zájem o toto téma, vedl okamžitě k obvinění, že mým skutečným zájmem je ˏštvaní proti Islámu'."

Schreiber narazil na zeď odporu také, když se pokoušel najít německé znalce Islámu, s nimiž by mohl prodiskutovat obsahy kázání. Univerzitní profesoři – placení z peněz německých daňových poplatníků – odmítli poskytnout informace týkající se jejich vlastní specializace.

"Mnoho měsíců jsem zasílal své žádosti na Fakulty islámských studií, se kterými jsme často dělali rozhovor ještě v mé funkci editora. Jedna univerzita mi několik měsíců tvrdila, že pro mě stále hledá vhodného člověka pro spolupráci. 16. prosince, tři měsíce po mé první žádosti, mi napsal profesor islámských studií, že v současné době má příliš málo času pro naplánování rozhovoru. Když jsem odpověděl, že v případě potřeby mohu ještě nabídnout termín začátkem ledna, již jsem nedostal odpověď. Několik dalších univerzitních profesorů mě požádalo o zaslání textů kázání, což jsem učinil. Následně jsem nedostal odpověď ani po dalších urgencích."


Podle Schreibera byla tato snaha "zajímavou zkušeností" vzhledem k tomu, že v jiných případech jsou znalci islámských studií a experti na Islám "velmi ochotní poskytovat rozhovory na současná politická témata." Tato otevřenost ovšem zmizí, pokud se jedná o kázání v německých mešitách: "Mnoho expertů se mi po mých žádostech vyhýbá, nezvedají telefon a neodpovídají na emaily." Jeden z expertů na Islám Schreiberovi nepřímo naznačil, aby od projektu upustil, protože by prý mohl "rozšiřovat propast." A proč? Protože podle tohoto experta "by i liberální a tolerantní čtenáři mohli tyto texty považovat za příliš nesrozumitelné a podivné, až ˏhrubé'."

Nic netušící politici

Schreiberův závěr ohledně kázání, která vyslechl, je:

"Po 8 měsících výzkumu musím říct, že mešity jsou politickým prostorem. Většina kázání, kterých jsem se zúčastnil, byla namířena proti integraci muslimů do německé společnosti. Pokud bylo téma života v Německu probíráno, pak primárně v negativním kontextu. Imámové často popisovali každodenní život v Německu jako hrozbu a naléhali na svou komunitu, aby mu odolávala. Společný prvek téměř všech kázání, byl důraz na věřící, aby se uzavřeli a drželi se mezi svými."

V "doslova každé mešitě" Schreiber pozoroval "vysoké počty uprchlíků, kteří v Německu nejsou dlouho." Ti byli také varováni před přizpůsobováním. "Zatímco před mešitou je plno řečí o integraci, uvnitř se káže pravý opak."

Nebezpečí tohoto přístupu názorně ukazuje případ vraždy Farimy S., afghánské ženy zavražděné v bavorském Prienu. Před osmy lety se zřekla Islámu, přestoupila ke křesťanství a dva roky poté uprchla do Německa. 29. dubna byla za denního světla zavražděna afgánským muslimem. Zatímco mnoho muslimů žijících ve městě se pohřbu zúčastnilo, vedení mešity předstíralo, že se jich vražda netýká. Karl-Friedrich Wackerbarth, pastor evangelické farnosti Prien, jíž byla Farina S. členkou, požádal vedení mešity o odsouzení tohoto zločinu. V říjnu, půl roku po vraždě, odpověděl na dotaz z Gatestone Institute: "Bohužel, do dnešního dne neproběhla žádná reakce," řekl.

Wackerbarth předpokládá, že islámské vedení nechce vydávat žádná prohlášení odporující fatvám vydaným káhirskou univerzitou Al-Azhar a jinými, podle nichž "odpadlíci" (ti kteří opustí islám) mají být zabiti.

Tato situace vzbuzuje otázku, proč německá vláda doufá, že jí vedení mešit pomůže vyřešit její problémy. Nedávno napsala známá aktivistka za lidská práva a kritička Islámu, Necla Kelek:

"Politici, kteří opakovaně zdůrazňují svůj záměr s mešitami spolupracovat a zvou jejich zástupce na konference o Islámu, nemají vůbec představu, kdo a co se v nich káže."

Stefan Frank je žurnalista a spisovatel sídlící v Německu.

Překlad původního textu: Germany, Austria: Imams Warn Muslims Not to Integrate

Překlad: Jan Kuta

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/11496/nemecko-rakousko-imamove-integrace
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN od března přestane poskytovat potravinovou pomoc východní Ukrajině   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 05:59:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světový potravinový program (WFP) OSN přestane od března poskytovat pomoc regionům východní Ukrajiny, které jsou uchváceny konfliktem, prohlásil pro RIA Novosti zástupce organizace v Římě.

„To není největší překvapení: naše úroveň financování v poslední době silně klesla. Částečně jsme to očekávali kvůli nedostatku zdrojů," řekl zdroj agentuře.

Podle jeho slov program skončí na konci února.

„Tato operace na poskytování potravinové pomoci ve skutečnosti měla skončit na konci prosince, rozhodli jsme se ji ale prodloužit o dva měsíce, abychom překonali nejdrsnější část zimy. Nemohli jsme ji dále prodloužit kvůli nedostatku zdrojů," řekl zástupce WFP.

Zdroj: RIA Novosti, Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSýrie obvinila Izrael z podpory terorismu   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 05:57:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrské ministerstvo zahraničních věcí informovalo o stycích Izraele s teroristickými skupinami a vyzvalo OSN, aby přijala opatření, uvádí syrská informační agentura SANA.

Podle jeho údajů syrské MZV zaslalo dopis na adresu tajemníka OSN a předsedy rady bezpečnosti. V dopise se hovoří o dvou raketových útocích Izraele na Damašek, k nimž došlo v sobotu a v pondělí.

Podle informace ministerstva ostřelování ze strany Izraele bylo časově shodné s raketovými útoky ze strany teroristů, což je dalším důkazem jeho spojení s takovými teroristickými skupinami, jako je Islámský stát, Džebhat an-Nusrá a dalšími.

Podle údajů ministerstva Izrael poskytuje teroristům zbraně a poskytuje logistickou pomoc. Syrské MZV opět vyzvalo Radu bezpečnosti OSN, aby odsoudila jednání Izraele a přijala okamžitá opatření s cílem zastavení útoků.

Zdroj: agentura SANA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský tým MOV diskvalifikoval z olympijských her v roce 2018   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 05:53:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruští sportovci vystoupí na hrách v jihokorejském Pchjongčchang pod olympijskou vlajkou, informuje zpráva na oficiální stránce MOV.

Toto rozhodnutí učinil Mezinárodní olympijský výbor v Lausanne.

MOV učinil toto rozhodnutí na základě zpráv dvou komisí, z nichž jedna prověřovala dopingové testy ruských sportovců z olympiády v Soči. Na základě výsledků práce první komise Rusko přišlo o 11 medailí a tím i přišlo o první místo v celkovém součtu. Druhá komise prověřovala informace o možném státním vměšování do ruského antidopingového systému. Obě komise zahájily svoji práci po vyšetřování WADA o zaměňování dopingových testů ruských sportovců za účasti ruské tajné služby FSB. Her se budou moci zúčastnit „čistí" ruští sportovci.

Zdroj: MOV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nebude rušit americká média v zemi, pouze je omezí   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 05:40:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla, že ruské ministerstvo zahraničí nebude rušit americká média v Rusku, ale pouze omezí jejich aktivity v ruské Dumě.

Podle informace z tiskové agentury ITAR-TASS Rusko nezruší americká média v Rusku, ale pouze omezí příslušné aktivity v ruské Dumě. Toto opatření se vztahuje na 9 až 10 médií v USA a nezahrnuje jiná zahraniční média.

Maria Zakharová řekla, že ruská omezení jsou rozumným krokem. Spojené státy zrušily vysílání televizní stanice Russian Taday v kongresu Spojených států, a tak Rusko musí přijmout opatření a reagovat. Pokud USA přestanou vyvíjet tlak na ruské sdělovací prostředky ve Spojených státech, Rusko zruší příslušná omezení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNáměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti navštíví Severní Koreu   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 05:39:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizace spojených národů včera oznámila, že náměstek generálního tajemníka OSN pro politické záležitosti Jeffrey Feltman navštíví od 5. do 8. prosince Severní Koreu, aby jednal se severokorejskými úředníky o jaderné otázce na Korejském poloostrově.

Mluvčí generálního tajemníka OSN Stephane Dujarric na pravidelné tiskové konferenci uvedl, že během návštěvy se Feltman setká s národní skupinou OSN a členy diplomatické delegace. Návštěva Feltmanu bude pořádána v Pchjongjangu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon3. zasedání pro životní prostředí OSN klade důraz na správu znečištění   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 05:38:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
4. prosince bylo v hlavním sídle Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) v Nairobi zahájeno 3. zasedání pro životní prostředí OSN, kterého se účastní přes 4000 zástupců ze světových politických kruhů, obchodních kruhů a lidových organizací, kteří budou v následujících třech dnech jednat o opatřeních v boji proti znečištění.

Cílem zasedání je sjednotit práci vlády, podniků, společnosti a jednotlivců, aby podnikli akce proti všem formám znečištění. Na zasedání bude schválena řada usnesení pro boj proti krizovým výzvám v oblasti životního prostředí.

Předseda tohoto zasedání Edgar Gutierrez poukázal na to, že našim společným cílem je podniknout efektivní opatření pro snížení znečištění. Pouze prostřednictvím intenzivnějších kolektivních akcí můžeme vyčistit Zemi a zachránit mnoho životů.

Vedoucí Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) Erik Solheim uvedl, že vzhledem k současnému znečištění a vážné celosvětové situaci v oblasti životního prostředí, je velmi důležité udělat na zasedání pro životní prostředí OSN odvážné rozhodnutí. Také poukázal na to, že všechny komplexní globální plány týkající se životního prostředí, například Agenda udržitelného rozvoje do roku 2030 a Pařížská dohoda zdůrazňují nutnost chránit lidstvo a planetu.

Edgar Gutierrez uvedl, že dosažení cíle, kterým je planeta bez znečištění, vyžaduje dlouhodobé úsilí. Doufá, že toto zasedání ukáže silné vedení a povzbudí vlády k boji proti znečištění.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRůzné strany by se měly zavázat k dodržování rezolucí Rady bezpečnosti OSN týkajících se jaderné otázky na Korejském poloostrově   
Pridal tk Středa 06 prosinec 2017 - 05:37:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský ministr zahraničí Wang Yi se dnes v Pekingu setkal se svým mongolským protějškem Tsogtbaatarem Damdinem. Na tiskové konferenci po setkání reagoval Wang Yi na otázku týkající se situace na Korejském poloostrově tak, že Čína vždy rozhodně vystupovala proti vývoji jaderných raket KLDR bez ohledu na rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Čína také striktně a plně implementovala konkrétní podmínky rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Současně se Čína neustále staví proti všem činnostem, které by mohly vést ke zhoršení napětí v tomto regionu. Čína stále prosazuje mírové řešení konfliktu na Korejském poloostrově.

Severní Korea v poslední době provedla další raketový test. Washington v reakci na to chystá nová sankční opatření vůči KLDR. Wang Yi zdůraznil, že Čína toho velmi lituje. „Rezoluce Rady bezpečnosti OSN odráží společnou vůli mezinárodního společenství. Všechny členské státy by se měly zavázat k dodržování příslušných rezolucí. Proto Čína vždy rozhodně vystupovala proti vývoji jaderných raket KLDR bez ohledu na rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Čína také striktně a plně implementovala konkrétní podmínky rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Současně se Čína neustále staví proti všem činnostem, které by mohly vést ke zhoršení napětí v tomto regionu," uvedl čínský ministr zahraničí Wang Yi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3196 sec,0.0620 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,052kB