Pátek 08 prosinec 2017
Víme první! George Soros v utajení navštívil Prahu a otevřel si účet v UniCredit Bank! V polovině října převedl na svoji neziskovku Open Society v Londýně přes 18 miliard dolarů!   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 12:46:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Víme první! George Soros v utajení navštívil Prahu a otevřel si účet v UniCredit Bank! V polovině října převedl na svoji neziskovku Open Society v Londýně přes 18 miliard dolarů! Účet v UniCredit si otevřel i Karel Schwarzenberg! Chystá se kreditní linka pro prezidentské kandidáty proti Zemanovi? Anebo jde o přípravu na přesun Středoevropské univerzity do Prahy?

Redakce AE News získala od anonymního zdroje výbušné materiály, které se v prostoru české zpravodajské alternativy ještě dosud nikdy v historii neobjevily. Do naší redakce na náš email přišly od anonymního informátora fotokopie dokladů a další informace, které se týkají finančníka a mecenáše George Sorose a také Karla Schwarzenberga. Podle informací našeho zdroje navštívil George Soros v září tohoto roku Prahu a otevřel si bankovní účet v UniCredit Bank v centru Prahy. K otevření účtu použil svůj americký cestovní pas, jehož fotokopii nám anonymní zdroj taktéž zaslal. Přibližně ve stejnou dobu si u téže banky otevřel účet i Karel Schwarzenberg naproti svému českému diplomatickému pasu. Anonym nám zaslal i kopii jeho pasu. Náš další informační zdroj z okruhu kontrarozvědky nás upozornil, že v následujících měsících proběhne mohutný devizový přesun kapitálu George Sorose z londýnského City do několika bank v Praze. Máme si prý všímat financí, které budou proudit prezidentským kanditátům a hlavně jejich nákladným kampaním, které budou vedeny proti Miloši Zemanovi. Ve fotokopiích dokladů jsme z bezpečnostních důvodů znečitelnili rodná čísla a sériová čísla.

Jen o pár týdnů později po Sorošově utajené návštěvě v Praze pronikla na veřejnost informace, že George Soros převedl v polovině října ve prospěch své nadnárodní neziskovky Open Society Foundations (OSF) v Londýně neuvěřitelnou mamutí částku 18 miliard USD. Je známo, že George Soros převádí dlouhodobě značnou část svého majetku z USA do neziskovky OSF v Londýně, aby se vyhnul placení daní v USA. Naše redakce AE News v uplynulých týdnech kontaktovala naše spolupracovníky z okruhu českých bezpečnostních služeb a informace naznačují, že George Soros zahájil proces přesunování nejen své mamutí neziskové centrály z Londýna do Střední Evropy, konkrétně do Prahy, ale i přesun svých finančních transakcí. Jde o přípravu na vznik Evropské federace, na které se bude kapitál Goerge Sorose podílet velkou měrou. Podle informací naší redakce jde právě o koordinovaný proces a přesun kapitálu George Sorose do Střední Evropy ještě před začátkem realizace projektu federalizované EU, ke které včera zcela otevřeně už vyzval Martin Schulz z německé SPD.

George Soros přijel v září do Prahy a otevřel si účet v UniCredit Bank. Finanční mogul utíká z Londýna do Prahy kvůli Brexitu

Důvodem odsunu Sorosova kapitálu z Londýna je Brexit, který bezprostředně ohrožuje nejen neziskovku Open Society Foundations, která má centrálu právě v Londýně, ale především Sorošovy finanční operace a peněžní spekulace, které po odchodu Velké Británie z EU narazí na bariéru problémů a blokací ze strany Evropské unie, protože dohoda o Brexitu mezi Bruselem a Londýnem je v nedohlednu a je otázka, jestli vůbec nějaká dohoda bude. I kdyby se dohoda podařila, současná nejistota v londýnském City způsobuje, že finančníci, kteří jsou z minulosti úzce propojeni s obchody v EU, zvažují odchod z Velké Británie, anebo dokonce už tak učinili. Sorosův přesun 18 miliard dolarů rázem udělal z Open Society Foundations 3. největší neziskovku na světě, hned za Bill & Melinda Gates Foundation (Bill Gates je zakladatel Microsoftu) a The Wellcome Trust (britský farmaceutický magnát Henry Wellcome).

Foto: Cestovní pas George Sorose, na který si otevřel v Praze účet v UniCredit Bank. Exkluzivní fotokopie, znečitelnili jsme sériové čislo pasu a kontrolní hash.
Přesun peněz George Sorose z Londýna do Prahy lze interpretovat v několika rovinách. Za prvé, Česká republika stále ještě není v Eurozóně a bruselský bankovní dohled se nevztahuje na Českou republiku a ani na Českou národní banku, která stále spadá pod kontrolu Londýna a Bank of England, která je plně pod kontrolou domu Rothschild, stejně jako jsou Sorosovy pohádkové majetky. Za druhé, ze stejného důvodu držel George Soros svoji neziskovku v Londýně, protože ani Londýn nebyl členem Eurozóny. Volba Prahy je tak zcela logickým krokem pro George Sorose, protože jeho poslední uniklé dokumenty ukazují, že se jeho neziskovka snaží ovlivňovat poslance Evropského parlamentu, přinesli jsme o tom výbušný článek zde: https://aeronet.cz/news/skandal-ktery-nema-obdoby-na-verejnost-unikl-interni-dokument-sorosovy-neziskovky-se-seznamem-europoslancu-a-instrukcemi-jak-je-ziskat-pro-spolupraci-s-open-society-organizacemi-george-sorose/

Soros našel velkého spojence v Karlu Schwarzenbergovi

A za třetí, je logické, že když Londýn v rámci Brexitu odejde z EU, musí George Soros svoji neziskovou hydru z Velké Británie někam přesunout. A logicky se nabízí ty země, které jsou sice členy EU, ale zatím jejich platební systém a banky nespadají pod kontrolu ECB a Bruselu. Volba padla na Prahu, protože Soros má k Praze velmi blízko, jeho Středoevropská univerzita už jednou v Praze sídlila, než se přestěhovala do Budapešti v polovině 90. let.

Čeho si však musíme všimnout, to je informace od našeho anonymního zdroje, že ve stejnou dobu, kdy si George Soros v Praze otevíral v UniCredit Bank svůj účet, tak ve stejnou dobu si ve stejné bance otevřel účet i Karel Schwarzenberg. Může to být shoda náhod, ale to by nesměl Karel Schwarzenberg na jaře pro zahraniční média pronášet výroky na ochranu George Sorose před Orbánovou vládou v Maďarsku. Schwarzenberg vylíčil Sorose jako filantropa, svatého muže, který ze svých peněz ochraňuje demokracii a pomáhá ji šířit do autoritářských zemí. A doslova uvedl, že Soroš je nejlepší nadějí pro demokracii ve Východní Evropě.

FOTO: Diplomatický pas Karla Schwarzenberga, který použil pro otevření účtu v UniCredit Bank v Praze. Znečitelnili jsme rodné číslo a sériové číslo pasu.
Uběhne pár měsíců a Karel Schwarzenberg si jde do UniCredit Bank v Praze otevřít účet stejně, jako to udělá George Soros. Sami si můžete domyslet souvislosti. Každý si vzpomíná, jak právě tento rok na jaře přední politici v ČR jako např. Andrej Babiš, nebo kandidát na prezidenta Jiří Drahoš, nabízeli Sorošovi přesun jeho Středoevropské univerzity do Prahy a jakou kontroverzi taková nabídka vyvolala. Přesto však otevírání účtů v Praze má souvislost právě s odchodem George Sorose z Velké Británie a to znamená, že někteří politici v Praze by se měli mít na pozoru. Emmanuel Macron a Martin Schulz jsou nyní hlavními organizátory projektu federalizované Evropy, která se stane finální integrační tečkou za realizací 4. Říše pod vedením Německa. George Soros musí být ve středu tohoto procesu, proto už nebude nadále pro něj možné ovlivňovat procesy uvnitř Evropské unie z Londýna.

Andrej Babiš a Miloš Zeman by se měli odteď mít na pozoru, kapitál George Sorose po nich půjde!

Přesun finančních operací George Sorose do Prahy znamená, že obrovský posílí neziskový sektor. Dále se dají očekávat štědré dary od George Sorose ve prospěch prezidentským kandidátům proti Miloši Zemanovi. Finanční kreditní linka z UniCredit bude aktivní a George Soros dokáže svými penězi spustit v České republice mohutný Majdan proti Miloši Zemanovi. Nikoho by asi nepřekvapilo, že na plánu likvidace Miloše Zemana by se spolupodílel právě Karel Schwarzenberg, který Zemanovi nemůže zapomenout porážku z roku 2013.

FOTO: Majetková a mocenská propojení Sorošovy neziskovky OSF.
Současně lze očekávat, že George Soros bude aktivně působit i proti Andreji Babišovi a jeho vládě. I když to zní paradoxně, když Babiš na jaře pozval do Prahy Sorošovu školu z Budapešti, ale Andrej Babiš je spojencem Miloše Zemana, a to z něho dělá nepřítele George Sorose. Pokud by nedošlo k Brexitu, George Soros by neměl důvod převádět své finanční a neziskové aktivity z Londýna do Prahy, ale situace je taková, jaká prostě je a Soros se snaží zavčas přesunout do Evropy, aby nenarazil na budoucí bariéru mezi Británií a EU, která postupně vyroste, až selžou veškeré pokusy o dohodu k Brexitu. I když poslední informace naznačují, že nějaká dohoda nakonec bude, vznik Evropské federace úplně změní pravidla lobbistických her, George Soros to ví moc dobře.

George Soros chce zůstat uvnitř EU, proto odchází do Prahy. Londýn po Brexitu ztratí značnou část vlivu na Evropskou unii

Znovu se potvrzuje, jakou obrovskou mocí disponuje dům Rothschild v Praze a George Soros disponuje kapitálem domu Rothschild, to jsou ve skutečnosti jejich peníze, ne jeho. Česká národní banka je plně pod kontrolou světového židovstva a není překvapením, že když se ve Velké Británii bourá projekt staré globalizace, jednotliví koně globalistů jsou přesouváni o několik polí na šachovnici dál. Open Society Foundations je mocenský nátlakový nástroj na ovlivňování politiků v jednotlivých zemích v EU a také europoslanců. Fungování OSF musí zůstat zachováno i po dochodu Velké Británie z EU, takže přesun do Střední Evropy a do Prahy je logickým vyústěním. Praha je navíc centrem světového židovstva a dobré napojení Prahy na americké transatlantické vazby nabídne Georgi Sorosovi podobné pohodlí jako londýnské City. Forma a míra korupce je však v ČR tak vysoká, že příchod George Sorose do Prahy, obrazně i doslova, může během několika následujících let zcela překreslit nejen vrcholnou politiku, ale i mediální prostor, média, rozhlas, televizi a tiskoviny. A samozřejmě v neposlední řadě internet.

Foto: George Soros a jeho neziskovka jsou nástrojem revolucí a převratů v mnoha zemích světa.
Miloš Zeman a Andrej Babiš by si měli proto začít dávat velký pozor, protože ve chvíli, kdy si George Soros začíná v ČR otevírat vlastní účty a v jeho blízkosti se pohybují lidé jako Karel Schwarzenberg, který si najednou ve stejné bance také otevírá účet, mělo by každému honem rychle docvaknout, k čemu se schyluje, než bude pozdě. George Soros je příliš velká ryba i na Andreje Babiše a pokud vznikne jakákoliv linka mezi Sorošovými mamutími financemi a českými politiky a stranami, kteří stojí v opozici proti Babišovi a Hnutí ANO, potom se můžeme dočkat podobných událostí, jako zažívají nejrůznější rozvojové země na světě, kde George Soros financuje tzv. barevné revoluce. George Soros už před lety nasypal do své neziskovky 13 miliard dolarů a teď v říjnu napumpoval do neziskovky OSF dalších 18 miliard USD. Jenže zatímco neziskovky jako třeba ta Billa Gatese se věnují pomoci lidem a humanitární činnosti v Africe a podobně, Open Society Foundations je tvrdá lobbistická pěst, kterou George Soros rozbíjí státní režimy, korumpuje evropské poslance, financuje neziskovky a spouští revoluce a změny vlád.

Kdo si konečně začne všímat neziskové kolony v České republice?

Už tolikrát naše redakce apelovala, aby se poslanecká sněmovna zabývala novelou zákonů o neziskovém sektoru v ČR. A tento apel znovu opakujeme. Ve světle informací o přesunu podnikatelských a finančních aktivit George Sorose z Londýna do Prahy je třeba přijmout v ČR takové změny zákonů, aby neziskový sektor byl tvrdě regulován a nemohl ovlivňovat politické procesy v ČR. Pokud se tím politici a nová vláda Andreje Babiše společne s SPD a KSČM nebudou zabývat, začne za nějakou dobu veškeré politické procesy v ČR ovládat George Soros a skupina jeho věrných politiků, které si koupí a přispěje jim na různé věci, od volebních kampaní až po soukromé účty. Celá Evropa se mění a Brexit odpálil celou řadu změn a přesunů moci, lidí a kapitálu z jednoho místa na druhé. A přesun George Sorose do Prahy, přesun jeho kapitálu a neziskovky, by mělo konečně někoho probudit. Nenechejme si rozvracet Českou republiku neziskovým sektorem!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Foto: UniCredit je jednou z největších globalizovaných bank v Evropě.Zdroj: https://aeronet.cz/news/vime-prvni-george-soros-v-utajeni-navstivil-prahu-a-otevrel-si-ucet-v-unicredit-bank-v-polovine-rijna-prevedl-na-svoji-neziskovku-open-society-v-londyne-pres-18-miliard-dolaru-ucet-v-unicredit/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurohujeři vrací úder…   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 11:36:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak jsem si včera zkazil celý večer tím, že jsem sledoval závěrečnou bitvu v Senátu o změnu ústavního zákona ohledně držení zbraní. Zájem byl veliký, to bylo vidět i na tom, že v okamžiku, kdy se začala projednávat petice, tak se spojení dramaticky zpomalilo a byl jsem nucen přepnout pouze na audio. Nicméně to ale bylo spíše k dobru věci, protože některé lidi opravdu stačilo jen slyšet. A padaly perly přátelé…

Jen pro zajímavost bych pár vypíchnul…

Při projednávání petice tam jeden mudrlant řekl, že petenti v podstatě žádají, aby se nic nedělalo, že tam není napsáno, aby Senát schválil tuto (prodemokratickou, dle mého) ústavní změnu. Krásná myšlenková konstrukce viďte? Ale pojďme dál.

Pak jsme my, držitelé zbrojních průkazů, skupina lidí s prakticky nulovou kriminalitou i přestupky byli srovnáváni s Lidovými milicemi a dalšími ozbrojenými bojůvkami, což považuji za nebetyčnou drzost.
Na největšího eurohujera Dienstibera jsem nervy neměl, tak jsem si během jeho kvákání o tom, že Brusel je Olymp, na němž vševědoucí božstvo sídlí, šel udělat kafe, takže zde budete o jeho další „pravdy“ ušetřeni.

… a tak bych mohl pokračovat dále a kdybych to měl vzít bod po bodu co za perly vypouštěli ohýbači pravdy, tak by tento článek zabral několik desítek stran.

Takže Senát v závěrečném hlasování, věren své tradici učinil dvě hlasování, jejichž výsledkem je, že byla zamítnuta tato ústavní změna, ale zároveň byl odmítnut návrh na její zamítnutí. Jste zmateni? Ale ne, prostě výsledkem je, že Senát nezaujal žádné stanovisko, což ale v praxi znamená, že první a důležitý kámen pro další zákony na ochranu práv držitelů zbraní byl smeten ze stolu. Ale ono lépe vypadá, říct „ale podívejte se, my jsme k tomu nezaujali žádné stanovisko, jen jsme pět hodin mlátili hubou, tak mi to opět hoďte, vidíte jak se snažím“

Přeloženo do „lidštiny“

– Názor a prosba 100.000 českých občanů má u části Senátu menší váhu než názor nikým nevolené Komise.
– Všichni co to odmítali, tak se jejich řečí táhl jako nit názor, že co přichází z Bruselu je jen dobré a dobré a něco z toho odmítat je nepochopitelné.
– Stejně tak plná ústa demokracie, ale že toto byl vždy první krok totalitních systémů (a osobně považuji EU za totalitní, jen jinými prostředky) a byla šance zvednout hlavu a odmítnout odzbrojit své občany, tak tak byla promarněna.

Pan Karásek při projednávání petice apeloval na senátory, pokud tuto ústavní změnu nepřijmou, tak ať ochrání tato práva jinak. Mimochodem, petice byla Senátem přijata bez problémů, většina s ní souhlasila. A pak to smetli ze stolu. Trošku podivné, ne?
Víte, o zbraních i zákonech i těch případech které se tam probírali něco vím a byl jsem zděšen jak lživé argumenty tam padaly. Člověk pak napadne, jak to asi vypadá u věcí kterým až tak nerozumí, co?

Nicméně chybou bylo poslat do Senátu jako zpravodaje pana Ondráčka, část senátoru asi hlasovala proti jen pomstychtivě kvůli jeho osobě. Člověku se chtělo až křečovitě smát, při plamených projevech na jeho osobu, zaklínání se demokracií a „již nikdy více totality“ a pak hlasovat pro smetení této ústavní novely.

Závěrem bych rád poděkoval těm senátorům, kteří si zachovali zdravý rozum a novelu podpořili. Těm kteří rozumí tomu, že pokud začne hořet, tak nezahodí hasicí přístroje. Bohužel byli v menšině.

No a ti kteří hlasovali proti této novele, tak bych se jich rád zeptal:
Byli jste zvoleni českými občany a máte hájit práva českých občanů a ne Evropské Komise a dalších. Takže se ptám:

Jak ochráníte práva držitelů zbraní? Lidí co splnili velice přísná kritéria a nakoupil si zbraně a další nutné věci za své několikrát zdaněné peníze? Držení zbraní je symbolem svobody, je to znak že totalita ještě nezvítězila. Takže co uděláte teď, když jste odmítli něco co mohlo fungovat?

Zdroj: http://dfens-cz.com/eurohujeri-vraci-uder/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahošovy obavy z ruských dezinformací. Želé, absence názoru a charismatu = hoaxy!   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:56:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Drahoš nemá pochyb o tom, že ve volbách došlo k ovlivnění veřejnosti skrze servery propojené s ruskou tajnou službou. Obavy má i u těch prezidentských. Důkaz coby vědec nemá? Připravuje se na své případné fiasko? Inspirace Jandou? Když jsem v minulém blogu psal o evidentní absenci logiky soudruha Jandy z EUropských hodnot, který tvrdí, že starší a méně vzdělané lidi (kteří rozhodli o brexitu) ovlivnili Rusové na Twitteru, nečekal jsem, že se v rámci kampaně (zcela nesmyslně) v podobném duchu (za vším hledej Rusko a Putina) vyjádří i prezidentský kandidát Jiří Drahoš.

„I v případě našich parlamentních voleb docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s ruskou tajnou službou. Nemám o tom pochyb,” dodal Drahoš. Konkrétní weby, ze kterých se dezinformace měly šířit, zveřejní (podle Novinek) Drahoš na svých webových stránkách.

Kromě toho, že jako vědec nepodložil svá tvrzení žádnými důkazy a BIS naopak jeho tvrzení vyvrací (níže), navíc na svém webu zveřejní (alespoň dle Novinek) weby, které dezinformace šířily. Takže máme Jandu II.?

„Bezpečnostní informační služba se pochopitelně zabývá každým byť jen potenciálním ohrožením demokracie. V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné relevantní informace o tom, že by došlo k nezákonnému ovlivňování parlamentních voleb ze strany cizích zpravodajských služeb. To samé platí pro volby prezidentské,“ citovala ČTK reakci ředitele BIS Michala Koudelky na Drahošova slova.

Nedělám si iluze, snaha manipulovat a ovlivňovat je všudypřítomná, alespoň dle mého, zejména pak ze stran mainstreamu a státní ČT (kterou si ještě platíme), proti kterým ale nikdo „slušný“ a „liberálně-demokratický“ (ani pan „nemastný, neslaný“) neřekne křivého slova. Protože ti manipulují správně tak, jak je současné EUSAsoc po chuti.

„Požádal jsem pana premiéra, aby mi řekl, jaká je z jeho pohledu situace. Jde tady o nebezpečí ovlivnění demokracie v našem státě. Jsem přesvědčen, že demokratičnost voleb může být výrazně ovlivněna zahraničními vlivovými skupinami,” řekl Drahoš.

Myslím, že by pan Drahoš měl uvést na pravou míru i ruské dezinformace a hoaxy tvrdící o něm, že je „želé“, postrádá charisma a jakýkoliv vlastní názor, je nemastný, neslaný a prakticky loutka EUsocu.

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=636794

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoule na noze ČSSD: Sobotka   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:47:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není velkým překvapením, že Piráti uspěli v Poslanecké sněmovně se svým návrhem na ustavení vyšetřovací komise na prošetření privatizace OKD. Je to zřejmě součást širší strategie Pirátů, kteří v Poslanecké sněmovně v zásadě nejsou ničeho schopni, nemají žádnou koncepci, ani program a chtějí se zřejmě soustřeďovat pouze na viditelné kauzy politiků tradičních politických stran.

A kauza OKD se jim samozřejmě přímo nabízí, protože ukazuje spojení vrcholného politika ČSSD, dokonce jejího premiéra s bezohledným finančníkem, který jde jen za svými sobeckými zájmy.

Tato kauza má silný sociální akcent, což narušuje obraz sociální demokracie v regionu, který byl tradičně jejím nejsilnějším volebním regionem. Jde o to, že obětí Bakalovy bezohlednosti, kterou nepřímo způsobila rozhodnutí Sobotky (alespoň tak je to vnímáno očima běžného občana na Ostravsku), přišly o možnost zakoupit si za levný peníz najemni byty (jde o skoro 44 tisíc bývalých hornických bytů OKD), ve kterých žijí. A "přítel lidu" Bakala jim nakonec za nějakých 20–25 miliard, které tyto byty nového nabyvatele stály, prodal střechu nad hlavou. A krátce poté se evakuoval z OKD vůbec.

A druhý, stejně výrazný dopad do sociální a tedy i politické situace na Ostravsku má to, že vlastně dochází k výraznému poklesu zaměstnanosti v důsledku ztrát zaměstnání v důlní činnosti OKD i v navazujících činnostech.

Dříve nebo později sociální demokracii nezbude nic jiného, než se distancovat od činnosti svého bývalého předsedy a nyní níî končícího premiéra. A pokud to strana neučiní, pochopí to voliči, a nejen na Ostravsku tak, že není schopná jakékoli změny. A to se závažným způsobem promítne do volebního výsledku již za rok na podzim při volbách komunálních a senátních. Političtí soupeři ČSSD budou prostě existence vyšetřovací komise ke kauze OKD v průběhu času používat proti této straně a vůbec v tomto okamžiku není jisté, zda na základě závěru komise nevzniknou doporučení na trestní oznámení vůči všem, kdo byli na kauze zainteresováni, tedy včetně odstupujícího předsedy vlády Sobotky.

Pokud bude Sobotka alespoň zčásti moudrý, zmizí rychle z Poslanecké sněmovny, jejímž je členem. Pokud bude na očích, bude zkrátka chodícím terčem a později i rohožkou, o kterou se budou političtí protivníci sociální demokracie otírat nohy.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaďarsko chce imigraci do EU zastavit, a ne ji dále organizovat !   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:41:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí Maďarska Péter Szijjártó začátkem týdne prohlásil, že jeho vláda usiluje imigraci do Evropy zastavit, a ne ji dale napomáhat a organizovat jako EU, a to je zásadní a neřešitelný problém mezi oběma našimi stranami.

Jeho prohlášení je reakcí na výrok ministra zahraničí Lucemburska, Jeana Asselborna, že uprchlická politika EU spěje díky nesoučinnosti Maďarska, Polska a Česka k totálnímu krachu. Asselborn tyto země označil za nesolidární a pošlapávající pravidla EU. Szijjártó na to Asselbornovi vmetl, jak je solidární EU, když neproplatila Maďarsku ani cent za stavbu plotu a ostrahu vnější hranice, což jí v kritický moment vytrhlo trn z paty.

Maďarská vláda EU vytýká, že chce stůj co stůj nezastropovanými kvótami dumpingovat imigranty do států střední a východní Evropy a přivést je do stejné šlamastiky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBoeing MH17 byl sestřelen z území, jež kontroloval Kyjev   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:28:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý major ukrajinských ozbrojených sil Jurij Baturin prohlásil, že malajsijský letoun Boeing MH17, který se v červenci 2014 zřítil v Doněcké oblasti, byl zasažen z vesnice Zarošenske, kterou tehdy kontroloval Kyjev.

Toto prohlášení Baturin učinil v rozhovoru pro televizi Zvězda. Uvádí se, že když došlo k letecké katastrofě, zastával funkci náčelníka velícího stanoviště vojenského oddílu A-1215 protiletadlových raketových sil rozmístěných u Charkova a v den katastrofy osobně viděl Boeing na detektoru.

„Věnovali jsme pozornost všem letounům, jež létaly nad oblastí bojových operací, neboť podle mě je to hloupost. Pozornost jsme obrátili právě v ten okamžik, když letadlo zmizelo z detektoru. Byl bod, není bod. To upoutalo pozornost," uvedl bývalý příslušník ukrajinských ozbrojených sil.

Dále uvedl, že po několika dnech po pádu letadla na velící stanoviště u Charkova dorazili vojáci, kteří měli na starosti přesun techniky 166. protiletadlového raketového pluku do oblasti vesnice Zarošenske. Baturin dodal, že zmiňovaná technika zahrnovala i protiletadlový systém Buk.

Bývalý major ukrajinské armády si spojil fakta a pochopil, že bod Boeing MH17 z radaru „zmizel v oblasti působení protiletadlového řízeného raketového kompletu Buk, kam spadá stanoviště u vesnice Zarošenske".

Zdroj: TV Zvezda

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán silně odsoudil Trumpovo rozhodnutí o uznání Jeruzaléma hlavním městem Izraele   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:24:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Iránská anglická zpravodajská televizní stanice včera uvedla, že krátce poté, co americká vláda uznala Jeruzalém za hlavní město Izraele, iránské ministerstvo zahraničí silně odsoudilo toto rozhodnutí.

Iránské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že americká akce porušila mezinárodní rezoluce, je nerozumná, provokativní a bude děsit všechny muslimy. Navíc vyvolá nové kolo palestinského povstání a násilí. Za tyto případné následky jsou zodpovědné Spojené státy a Izrael.

Írán také zdůraznil, že hlavním důvodem nejistoty a nestability na Blízkém východě je to, že Izrael pokračuje v obsazování Palestiny. Spojené státy podporují Izrael a upírají právo palestinskýcm lidem založit nezávislý stát s hlavním městem Jeruzalém. V prohlášení Írán vyzval mezinárodní společenství, aby vyvíjel tlak na americkou vládu ohledně této otázky.

Ještě než Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele, iránský vůdce Ali Khamenei sdělil, že uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele je čin zoufalství a neschopnosti.

Iránský prezident Hassan Rouhani telefonicky hovořil s prezidentem Turecka Recepem Tayyipem Erdoğanem a uvedl, že v současné době je hlavním úkolem islámského světa podporovat palestinské osvobození a boj proti nelegální akci Izraele. Irán vyzval všechny muslimy a mírumilovné národy, aby odolaly tomuto rozhodnutí americké vlády.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní koalice proti terorismu: V Iráku a Sýrii stále zůstávají tisíce militantů Islámského státu   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:23:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní koalice proti terorismu uvedla, že v současné době v Iráku a Sýrii stále zůstávají 3000 militantů Islámského státu.

Mluvčí Mezinárodní koalice proti terorismu Ryan Dillon na Twitteru napsal, že „militantů Islámského státu je sice méně než 3000, ale stále představují hrozbu, proto budeme nadále podporovat partnery spolupráce, abychom je porazili."

Ryan Dillon uvedl, že Mezinárodní koalice proti terorismu už pomohla vycvičit v Iráku 125 tisíc členů bezpečnostních sil.

Islámský stát oznámil v červnu roku 2014 založení takzvaného státu Kalifátu v širokých oblastech přes hranici mezi Irákem a Sýrií. Po více než třech letech boje proti terorismu Islámský stát ztratil většinu oblastí, které kontroloval v Iráku i v Sýrii.

Irácká vládní armáda bojuje proti zbytkovým silám Islámského státu v západních pouštích.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPři náletech v Afghánistánu bylo zabito 31 ozbrojenců extremistických organizací   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:21:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letecké údery v Afghánistánu zabily celkem 31 ozbrojenců extremistických organizací Islámský stát a protivládní organizace Tálibán.

Úřady v provincii Nangarhár na východě Afghánistánu včera vydaly prohlášení, ve kterém uvedly, že vládní stíhačky 5. prosince provedly nálety na útočiště Islámského státu v okresu Achin. Při náletech bylo zabito 25 ozbrojenců a zničena část jejich zbraní a střeliva. Podle tohoto prohlášení nebyli zabiti ani zraněni žádní civilisté a vládní bezpečnostní pracovníci. V prohlášení nebylo nicméně uvedeno, zda tyto letecké nálety provedla afghánská armáda nebo koaliční síly NATO.

Ve stejný den mluvčí afghánské armády Ali Reza Jamshidi v rozhovoru pro novináře řekl, že afghánské letectvo vyslalo své bojovníky bombardovat útočiště Tálibánu v provincii Fárjáb na severu Afghánistánu, kde bylo zabito šest ozbrojenců.

Extremistické organizace Islámský stát a Tálibán provádí v poslední době časté teroristické útoky, které si vyžádaly velký počet obětí na životech. Afghánská armáda zahájila řadu vojenských operací proti těmto ozbrojeným organizacím.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkončila konference OSN pro životní prostředí   
Pridal tk Pátek 08 prosinec 2017 - 02:20:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
6. prosince skončila v Nairobi v hlavním sídle Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) třídenní konference OSN pro životní prostředí. Zástupci vyzvali k přijetí rychlých a masivních koordinovaných opatření na předcházení znečištění a slíbili společnou ochranu lidského zdraví a životního prostředí.

Na konferenci OSN pro životní prostředí bylo vydáno první prohlášení ministrů životního prostředí. V prohlášení se uvádí, že by různé země měly podporovat úsilí o předcházení a omezování znečištění ovzduší, půd a vod, které ohrožuje lidské zdraví, ekosystémy a hospodářský rozvoj.

Prohlášení slibuje posilování inovací v oblasti ochrany životního prostředí, cílenou prevenci, podporu udržitelného životního stylu založeného na recyklačním hospodářství a posilování legislativy na ochranu proti znečištění.

Na konferenci bylo rovněž schváleno 13 nezávazných usnesení a 3 rozhodnutí o mořském odpadu a plastech, zamezení znečišťování ovzduší, vyrovnání se s nebezpečím otrav olovem způsobených barvami a bateriemi, ochraně vodních ekosystémů před znečištěním a zabránění znečišťování půdy.

Zástupce ředitele Programu OSN pro životní prostředí Erik Solheim uvedl, že konference OSN o životním prostředí dosáhla velkého úspěchu. Důležité je jak převést konsenzus Valného shromáždění na konkrétní kroky, které účinně změní životy lidí.

Hlavním tématem letošní konference je pokrok k nulovému znečišťování země. Cílem je sjednotit pravomoci vlády, podnikání, občanské společnosti a jednotlivců k přijetí opatření proti všem formám znečištění. Letošní konference se zúčastnily více než 4 tisíce vládních činitelů, vedoucích pracovníků a zástupců občanské společnosti z celého světa, včetně více než 100 ministrů životního prostředí.

Konference OSN pro životní prostředí je nejvyšší rozhodovací mechanismus pro globální otázky životního prostředí. Jeho předchůdcem byla Rada guvernérů Programu OSN pro životní prostředí. V roce 2013 přijalo Valné shromáždění OSN rezoluci o zdokonalení řídící rady UNEP v Radě OSN pro životní prostředí za účasti členských států. První zasedání OSN pro životní prostředí se konalo v červnu 2014 v Nairobi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2331 sec,0.0679 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,963kB