Pátek 15 prosinec 2017
Soud za uprchlické kvóty aneb legalizace ekonomických imigrantů po bruselsku!   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 05:10:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká republika přestává být suverénní zemí, jelikož diktát Bruselu je stále hlasitější a hlasitější a přikládá stále více pod kotel směrem k přerozdělování ekonomických imigrantů.

Nehorázné se stává skutečností. Evropská komise posílá Českou republiku, Maďarsko a Polsko k unijnímu soudu kvůli jejich přístupu k programu přerozdělování imigrantů podle kvót. Soud může v tomto případě rozhodnout o vysoké jednorázové pokutě. To bylo stále řečí, že kvóty nefungují a že je to přežitek. No a jaká je pravda? Skutek utek.

Další nehorázností, která se z Bruselu nevymáchanými ústy předsedy Evropské komise Jeana-Claude Junckera ozývá, je legalizace ekonomických imigrantů, kteří vnikají do Evropy za lepším životem. Tento samozvaný elitář totiž přímo pro Deutsche Welle řekl: „Evropa imigranty potřebuje, a proto je třeba podpořit legální migraci. Lidé, kteří mají pocit, že je v Africe nečeká žádná budoucnost, do Evropy stejně přijdou. Pokud jim zavřeme hlavní dveře, přijdou těmi zadními.“

Pan Juncker tímto legalizuje nelegální činnost ekonomických imigrantů, ale už nám neřekl, kam je chce umístit. Dá se to ale odvodit od prvního odstavce tohoto článku a od slov prvního místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse, který oznámil tu nehoráznost ohledně poslání České republiky, Maďarska a Polska k unijnímu soudu ohledně imigrantských kvót. Ano je to tak, Evropská komise bude chtít jimi zlegalizované ekonomické imigranty nacpat k nám, do Maďarska a do Polska.

Počínání nikým nevolených úředníků Evropské komise je čím dál tím více hanebnější. Vnucují členským státům multikulturní ideologii, která propaguje islám a islámskou kulturu, po které nikdo netouží. Pohrdají národními státy, pohrdají jejich suverenitou, pohrdají jejich svobodou, demokracií, kulturou a zvyky.

Za těchto podmínek není možné být součástí Evropské unie a je na nás všech, jak se k tomu postavíme. Referendum za vystoupení České republiky z EU je tímto stále aktuálnější a jsem přesvědčen, že brzy přijde doba pro jeho realizaci.

Autor: Radek Rozvoral

Zdroj: https://rozvoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=638298
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZač bychom měli bojovat?   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 05:05:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Nikdy nepřijmeme ruskou okupaci a pokus o anexi Krymu,“ prohlásil Rex Tillerson minulý týden ve Vídni. „Sankce týkající se Krymu zůstanou v platnosti, dokud Rusko nevrátí kontrolu nad poloostrovem Ukrajině.“

Tillersonovo zásadní odmítnutí možnosti zmocnit se cizího území vojenskou silou („nikdy nepřijmeme“) přišlo přesně jeden den poté, co prezident Trump uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele a kdy slíbil přestěhovat tam naše velvyslanectví.


A jak Izrael nabyl vlastnické právo k východnímu Jeruzalému, Západního břehu a Golanským výšinám? Invazí, okupací, kolonizací, anexí.

Všechna tato území jsou kořistí z vítězství v izraelské šestidenní válce v roce 1967.

Je Izrael tak tvrdě sankcionován jako Rusko? Ne tak docela.

Každoročně Izrael dostává od Spojených států příspěvek téměř 4 miliardy dolarů, zatímco na okupovaných územích buduje jednu osadu za druhou, a to nehledě na formální protesty USA.

Bibi Netanyahu právě výmluvně prokázal, že když jedná s Američany a brání to, co je pro Izrael životně důležité, tak se vytrvalost vyplatí. Chce to čas a Američané akceptují novou realitu.

Vladimír Putin je stejně jako Bibi nacionalista. Znovunabytí Krymu bylo pro něj naplněním jeho mise jako prezidenta. Po dvě staletí byl tento poloostrov domovem ruské Černomořské flotily a kriticky důležitý pro bezpečnost Ruska.

Putin Krym Kyjevu nevrátí a nakonec my tuto novou realitu akceptujeme.

Jaká se třepetá nad Krymem vlajka, nebylo pro nás nikdy rozhodující, ale pro Putina ano. A stejně jako Izraelci jsou i Rusové rozhodní, pokud jde o udržení toho, čeho se zmocnili a co považují po právu za své.

Oba tyto konflikty odhalují základní skutečnosti, které pomáhají vysvětlit, proč je Amerika v 21. století na ústupu. Máme co do činění se spojenci a protivníky, kteří jsou odhodláni více než my vzít na sebe riziko, vydržet bolest, vytrvat a bojovat o vítězství.

Tento měsíc, jen několik dní poté, co Severní Korea otestovala novou mezikontinentální raketu, prohlásil poradce pro národní bezpečnost H. R. McMaster, že je Trump „odhodlán k celkové denuklearizaci Korejského poloostrova“.

Pokud ano, tak se zavazujeme k něčemu, co se nám téměř jistě nepodaří dosáhnout. Protože, snad s výjimkou války, která by musela být jaderná, se Kim Čong-un nechystá podvolit našim požadavkům.

Pro Kima nejsou jaderné zbraně tématem k jednání.

Ví, že Saddáma Husajna, který se vzdal zbraní hromadného ničení, oběsili poté, co Američané okupovali Irák. Zná úděsný osud Muammara Kaddáfího, který předtím pozval do Libye západní experty, aby demontovali jeho jaderný program a aby se zbavil zbraní hromadného ničení.

Kim ví, že pokud se zbaví svých jaderných zbraní, nemá nic, čím by odradil Američany, kdyby se rozhodli použít svůj arzenál proti jeho ozbrojeným silám, proti jeho režimu a proti němu.

Severní Korea může přistoupit k jednáním, ale Kim se nikdy nevzdá svých raket a jaderných zbraní, které zaručují jeho přežití. Ať Američané hledají způsob, jak se s ním vypořádat.

A co dělat s Čínou, která vyhlásila, že jí patří Jihočínské moře, a která na útesech a skaliscích tohoto moře buduje umělé ostrovy, které se stávají vzdušnými, raketovými a námořními základnami.

Hlasy jestřábů se rozčilují, že toto nelze tolerovat a že je třeba nasadit americké vzdušné a námořní síla k odražení čínských anexí a k zabránění militarizace Jihočínského moře.

Proč se to ale nestane?

Tento region je sice považován za životně důležitý pro Čínu, ale ne pro nás. A zatímco Čína, pobřežní stát, který kontroluje ostrov Hainan ležící v tomto moři, si legitimně nárokuje mnohé jeho ostrůvky, my si nečiníme nároky na žádný.

Nárokují si je další země: Vietnam, Malajsie, Singapur, Brunej, Filipíny a Tchaj-wan. Přestože jejich zájmy na rybolovu a na zdrojích mořského dna mohou být stejně velké jako v případě Číně, nikdo z nich se neodvážil čelit hegemonii Pekingu.

Měli bychom riskovat válku s Čínou, abychom potvrdili nároky komunistického Vietnamu nebo brutálního režimu Rodriga Duterteho v Manile? Proč by se jejich boj měl stát naším bojem?

Zájmy Číny v Jihočínském moři jsou pro ni stejně důležité, jako byly zájmy Spojených států v Karibiku, když jsme v roce 1823 jako velmoc na vzestupu vyhlásili Monroeovu doktrínu. Časem světové mocnosti začaly uznávat a respektovat zvláštní zájmy USA v Karibiku a Mexickém zálivu.

Vzhledem k neustálému vzestupu čínské vojenské síly, blízkosti ostrovů k pevninské Číně a k relativní slabosti a neochotě těch, kteří si na ně rovněž činí nároky, se Čína pravděpodobně stane silou, která bude kontrolovat Jihočínské moře tak, jako my jsme se stali mocností, která kontroluje západní polokouli.

To, co máme před sebou na Krymu, na Blízkém východě, v Jihočínském moři a na Korejském poloostrově, jsou národy, které jsou více než my odhodlány obětovat se a riskovat, protože jejich zájmy zde jsou mnohem větší než naše.

To, co Amerika potřebuje, je nový národní konsensus ohledně toho, co je pro nás životně důležité a co není, konsensus ohledně toho, zač jsme ochotni bojovat a bránit to, a co ochotni nejsme.

Tato generace Američanů není připravena na riziko války jen pro to, aby bylo vyhověno plánům elit na „nový světový řád". Po studené válce jsme vstoupili do nového světa - a potřebujeme nové mantinely, které nahradí staré.

Patrick J. Buchanan

What Should We Fight For? Vyšel 12. prosince 2017 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2017/12/7453-zac-bychom-meli-bojovat.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Proč má Babišova vláda padnout?   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:45:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Těch důvodů pro pád Babišovy vlády je celá řada. Uveďme si alespoň některé:

1. Babišova vláda je minoritní, a i když by získala více nebo méně podivným způsobem podporu Sněmovny, tato podpora by se opírala o jeden krajně nestabilní a nejistý politický subjekt, kterým je Okamurovo SPD. Tak, jak se Okamurovi v předchozí Sněmovně rozpadla jeho někdejší politická formace, může se rozpadnout i jeho nová strana. A jistě není v zájmu země, aby vláda byla nestabilní…

2. Pokud by vláda vznikla na bázi podpory hnutí ANO, komunistů a SPD, byl by to rovněž velmi špatný signál zejména pro EU. Česká republika by se ihned dostala do řad potížistů EU typu Polska a Maďarska. Jít prakticky proti všem však určitě není v našem národním zájmu. S takovýmto postupem Češi nikdy ve svých dějinách skutečnou díru do světa neudělali.

3. Vláda je personálně velmi nevyrovnaná. A nikdo se nepodivuje například nad tím, že dosavadní ministryně pro místní rozvoj Šlechtova přechází bez jakékoliv znalosti a odborné průpravy na ministerstvo obrany. Chápu, že Babišovi do vlády, která vypadá, že je v zásadě na jedno použití, nepůjdou skutečně silné a zajímavé osobnosti. Ale tato jeho vláda je silným zklamáním pro každého, kdo politice v Česku věnuje alespoň okrajově svou pozornost. Blouznění o tom, že tato vláda může získat důvěru větší části voličů, nežli je množina voličů hnutí ANO, a tedy být populární, je opravdu jen blouzněním.

4. Vláda se zatím neobtěžovala s tím, aby předložila svůj vládní program. Doufejme, že tak v krátké době učiní, aby si veřejnost mohla vytvořit názor, zda je tato vláda kvalifikovaná a zda vůbec chce „makat“. Některé přísliby, které ministři dávají při svých, často prvních, veřejných prohlášeních, jsou mimo program hnutí ANO, se kterým toto hnutí získalo ve volbách téměř 30 % hlasů voličů.

5. Zatím to vypadá, že se tato vláda bude soustřeďovat pouze na rutinní se vládnutí a nic víc. I to ale může silně drhnout. Ve vládě je převážná část lidí bez významných zkušeností ve veřejné správě a samozřejmě ve vládě. A to je pochopitelně velmi vážné. Například pro ministra Stropnického může být přechod na resort zahraničních věcí opravdu velmi problémový. Nejedná se tedy jen o jednu členku vlády, která zrovna nevypadá, že by si dokázala s problémy svého rezortu poradit.

Také prezidentova vyjádření o mandátů vlády bez důvěry jsou poněkud svévolným výkladem ústavy a ústavního pořádku. Taková vláda by měla být poměrně střídmá ve svých činech, tedy až do doby, než získá podporu Poslanecké sněmovny. Stejně tak předpokládám, že tato vláda nebude až do získání důvěry Poslanecké sněmovny personálně řádit ve státních firmách. A mandát vlády bez důvěry prostě nemůže trvat nekonečně dlouho. Přepokládám tedy, že ihned po prezidentské volbě se M. Zeman zhostí své role, která mu podle ústavy náleží, a znovu pověří A. Babiše úkolem sestavit novou vládu. A. Babiš pak začne jednat s těmi, se kterými by bylo možné vytvořit koaliční vládu. Tedy buď s ODS, anebo se sociálními demokraty a křesťanskými demokraty…

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaké jsou náklady na 1 migranta? Že by 250 tisíc Eur – při započítání kolateraláních škod z vražd, znásilnění, loupeží a krádeží?   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:42:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pátek bude Evropská Rada (summit šéfů států a vlád EU) rozhodovat o návrhu Evropské komise na reformu azylového práva – známou jako Dublin IV. Součástí reformního balíku je i zavedení trvalých kvót na přerozdělování migrantů do všech členských států EU. V návrhu je zakotvena i možnost členského státu odmítnou migranty ovšem s tím, že za každého odmítnutého migranta musí zaplatit pokutu 250 tisíc Eur do Bruselské pokladny. Z čeho toto číslo vychází, není známo. Oficiální údaje o nákladech na jednoho migranta neexistují. Záleží na tom, co všechno se do toho počítá.

Proč zrovna 6.250.000,- korun (v přepočtu 250. tisíc Eur) není uvedeno ani v důvodové zprávě návrhu evropského nařízení. V Německu se pokusili spočítat náklady na migranty. Skandální bylo hned první zjištění. Spolkové ani zemské úřady neví, kolik se jich vlastně v Německu zdržuje. Podle Deutsche Welle se od září 2015 do července 2016 v Německu registrovalo 900 623 azylantů. Nicméně toto není spolehlivý údaj, protože uprchlíci se registrují anonymně bez uvedení jména či čísla pasu. Někteří mohou být registrování pod více jmény několikrát a pobírat několikanásobek sociálních dávek. Řada z nich pobývá v Evropě pod falešnou identitou. Problém s přesnými údaji o uprchlících přiznala i tisková mluvčí Německého úřadu pro migraci a uprchlíky: „Bohužel je nemožné říci, kolik z registrovaných uprchlíků zůstalo v Německu, osobní data se neshromažďují,“.

DW se pokusila od různých analytických pracovišť získat aspoň odhady nákladů na migranty. Odhady se následně pohybovaly v rozmezí 12 až 20 tisíc eur (300 až 500 tisíc Kč) za jednoho uprchlíka na rok. Oficiální údaje od vlády nejsou k dispozici.

V ČR rovněž ne. Ministerstvo vnitra uvádí, že je schopno vyčíslit pouze náklady na pobyt azylanta v detenčním centru. Ty vychází v rozmezí 20 až 30 tisíc korun měsíčně, což je 240 až 360 tisíc korun ročně. Vnitro však přiznává, že to nemusí být veškeré náklady spojené s migrací. Nezletilí migranti se podle zákona musí účastnit školní docházky, kterou financuje Ministerstvo školství a obce, jež se podílí na financování škol. U každé školy vychází náklady na žáka jinak. Zásadní položku pak představují výdaje na zdravotní péči poskytovanou migrantům. Na tu rovněž nemá MV dosah, protože péče je hrazena z plateb zdravotních pojišťoven. A ty údaje odmítají zveřejnit. U nakažlivých chorob, typu tropické nemoci nebo AIDS se však léčba může pohybovat i v rádu kolem milionu korun za osobu.

Ani tak to však nevychází na částku 6,25 milionu, kterou by měla činit výše pokuty za odmítnutého migranta. Jako ekonoma mě napadla pouze dvě řešení. Buď je sazba stanovena tak, že má jít o odstrašující sankci. Nebo je metoda výpočtu komplexnější, než je běžné státní účetnictví, které umí zachytit jen výdaje přímo placené z rozpočtu. Ekonomická věda samozřejmě umí počítat i s tzv. externalitami. Což jsou tzv. vyvolané náklady, které nejsou zahrnuty do konstrukce ceny, nebo nejsou placeny přímo z rozpočtu. Mezi ně mohou patřit např. ušlé zisky z turistiky v případě měst zahlcených migranty. Kam z bezpečnostních důvodů jezdí méně turistů. Mezi externí náklady patří i škody na majetku a zdraví způsobené kriminalitou imigrantů. Respektive náklady na jejich odstranění. Někde je jejich vyčíslení snadné. Třeba v případě, který se stal včera v Německu, kde 3 opravu černí „černí pasažeři“ napadli ve vlaku průvodčího, který je požádal o předložení jízdenek. Když byli na další zastávce vyloženi z vlaku, tak vlak demolovali házením kamení a poté zničili i zastávku. V tomto případě výpočet škod jednoduchý. Náklady na opravu lze zjistit z faktur dodavatelských firem. Ovšem v Německu se oficiálně tají. Podobně by bylo možné ze statistik pojišťoven přibližně odhadnout i škody na majetku spáchané migranty při krádežích a loupežích. Horší už to je s cenou života a zdraví, nebo s psychickou újmou. V případě loupežných přepadení, znásilnění, nebo vražd. Pojišťovny sice mají nějak „oceněné“ úrazy nebo částky, které musí vyplácet v případě smrti pojištěnce. To ovšem z ekonomického hlediska asi není vše vystihující. Správě bychom měli počítat i kolik toho zavražděný mohl vyrobit, kolik by zaplatil na daních atd.

Přitom se ovšem stále bavím jen o čísle. A to velmi surově. Ztráta, kterou pro příbuzné představuje zavraždění např. manžela či manželky, se vyčísluje velmi obtížně. Stejně tak újmu, kterou musí vytrpět znásilněná žena.

Nevím, na kolik si Evropská komise cení života a zdraví jednoho Evropana. Mohlo by to však klidně být tak, že cifra na pokutě v sobě zahrnuje i kolaterální škody způsobené pobytem migrantů v Evropě. Tedy „nějak“ oceněné vraždy, zabití, ublížení na zdraví a znásilnění spáchané na Evropanech a Evropankách imigranty. Je však známo, že jeden migrant dokáže spáchat i sérii trestných činů. Po migrační tsunami stoupl počet obyvatel Německa o 2%. Kriminalita však podle statistik BKA vzrostla na třiapůlnásobek. Takže to může být ono.

Ještě více udivující však je, že když EK dala dohromady číslo, které nějak souvisí s náklady na pobyt migrantů, tak že nadále trvá na tom, že imigranti mají do Evropy dále masově proudit. V návrhu reformy azylového práva není nic o tom, jakými opatřeními by mělo být zabráněno v příchodu migrantů. Jsou tam pouze způsoby, jak by se Evropa – včetně států, které migranty nezvaly a nechtějí je – měla rozdělit o migranty a o náklady s jejich pobytem vyvolané.

Mimochodem podle vzorce obsaženého v návrhu přerozdělovacího nařízení by na ČR mělo připadnout minimálně 15,5 tisíce migrantů ročně. To je takové průměrné okresní město. Za jejich odmítnutí bychom podle návrhu Komise měli zaplatit 86 miliard korun. Stali bychom se tedy čistým plátcem do rozpočtu EU ve výši 17 miliard korun ročně. To je hlavní předmět materie, o níž bude v pátek hlasovat předseda vlády Andrej Babiš (ANO) na Ev ropské Radě. Výběr je to strašný. Nechat si u nás ročně od imigrantů napáchat škody za 86 miliard a nechat si dotace. Nebo jako národ přežít platit do Bruselu výpalné 17 miliard ročně.

V úterý se pokusila část poslanců neúspěšně zavázat vládu k odmítnutí tohoto návrhu. Poslanec za KSČM Leo Luzar navrhl do pořadu právě probíhající schůze zařadit bod stanovisko České republiky k reformě azylového práva Dublin 4. Upozornil na to, že náš Parlament propásl příležitost „ukázat žlutou kartu“. Během předvolebního období a voleb, kdy Sněmovna nezasedala, neměl kdo projednat návrhy došlé z Bruselu. Jenže Brusel mezi tím nezahálel. Evropský parlament již návrh Dublin IV. schválil. Nyní je rozhodování na Radě. Náš parlament, stejně jako ostatní parlamenty, měly možnost proti návrhu komise protestovat. Jenže nejednal. Na rozdíl od Polského Sejmu a Maďarského Parlamentu, které už poukázaly na to, že návrh porušuje zásadu subsidiarity a tím onu žlutou kartu uvedl. Komunista Luzar se na poslední chvíli pokusil situaci zachránit. Navrhl bruselský návrh zařadit na projednávání ve Sněmovně. Ta by pak podle článku 10b Ústavy a jednacího řádu Sněmovny mohla zavázat vládu k odmítnutí Dublinu IV., pokud by obsahoval povinnost přijímat migranty a sankce za jejich nepřijetí. Pouze Sněmovna jako celek může svým usnesením přijatým v plénu takto vládu zavázat. Usnesení výboru pro evropské záležitosti má pouze doporučující charakter. Lidově řečeno vláda si s ním může vytřít …...

V okamžiku hlasování se však ukázalo, že žádná mýtická koalice ANO+SPD+KSČM k níž mnozí upínali své naděje, reálně neexistuje. Ačkoli návrh na zařazení bodu podpořil svým vystoupením i místopředseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD), tak návrh byl hlasy poslanců za ANO, ČSSD, TOP 09, Starosty a Piráty zamítnut. Pro návrh komunistů projednat Dublinský balíček hlasovali i lidovci a ODS, kteří rovněž chtěli Babiše zavázat k odmítnutí návrhu. Nestačilo to. Výsledek hlasování o návrhu lze najít na http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=67122

Každý kdo bude chtít se může přesvědčit, jak hlasovali poslanci, které zvolil. A případně začít přemýšlet o tom, jestli při podzimních volbách volil správně.

Babiš tedy ve čtvrtek odjel na jednání Rady se zcela volnýma rukama. Ve středu se ještě sešel výbor pro evropské záležitosti. Pouze doporučil vládě, aby trvala na tom, že o reformě azylového práva se má v radě hlasovat jednomyslně. Přijetí odmítavého stanoviska ke kvótám a k pokutám zablokovala stejná koalice jako v případě zařazení bodu na Sněmovnu. Tedy Babišovců z ANO s Kalouskovci TOP 09, Sobotkových socanů, Farského Starostů a Bartošových Pirátů.

V praxi se tak velmi brzo ukázalo, že Babiš si s touto Sněmovnou může dělat, co chce. Že ani KSČM ani SPD, které mu pomohly do křesla premiéra (zatím vlády bez důvěry), nemají nejmenší šanci jej nijak korigovat. Babiš se klidně při hlasování spojí s Kalouskem, na kterého jinak plive špínu.

Ukazuje se, že dohoda ANO s SPD a KSČM byla pouze dohodou o „rozdělení koryt“. Babiš se s pomocí komunistů a okamurovců stal premiérem. KSČM a SPD za to dostala pár křesel místopředsedů Sněmovny a pro své členy několik křesel ve vedení výborů. Dál jejich moc nesahá. Babiš si může dělat, co chce. I kdy jeho vláda ještě o důvěru ani nepožádala. A ani SPD ani KSČM s tím nic nenadělají.

V tento pro národ stejně osudový okamžik jako bylo září 1938, březen 1939 nebo srpen 1968, se Parlament stejně jako tehdy ukázal být nepoužitelný. Reálně jsme bohužel Babišovi vydání na milost a nemilost. Jen na něm záleží, jestli bezpečnost občanů ČR vymění za pokračování evropských dotací pro Agrofert. Nebo třeba za to, že OLAF nadále nebude spěchat s vyšetřováním causy Čapí hnízdo a nelegálního čerpání zemědělských dotací na 1.700 ha půdy, kterou Agrofert užívá, aniž by na to měl nějakou nabývací nebo nájemní smlouvu.

Jediný kdo nás v tuto chvíli může zachránit, jsou Poláci a Maďaři. Jejich parlamenty i vlády již dopředu signalizují, že s návrhem nebudou souhlasit. My sami jsme se bohužel opět na obranu nezmohli.

Martin Kunštek

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBartoši, opět jste vedle jak ta jedle. To vám ty stovky mrtvých ještě nestačily?   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:34:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ivan Antifa Bartoš (Piráti) reaguje na konferenci Okamury - Le Penové a Wilderse standardním Antifa povykem o antisemitech, rasistech, šíření strachu a nenávisti a přirovnáváním muslimů k židům. Chucpe. Židé z Francie neutíkají kvůli LePenové. Ani dva roky výjimečného stavu tam nebyly kvůli Le Penové.

Na šíření strachu, nenávisti i antisemitismu pracuje v Evropě úplně jiná skupina, než se nám snaží soudruh pateticky namluvit. To mu ty stovky mrtvých nestačily? A že Wilders i Le Penová kopou už léta do těch sráčů, co to kryjí, podporují nebo organizují. Půjde si hodit dlažební kostkou, nebo zůstane u uhlazeného okopávání kotníků, když je teď ten "politik na úrovni"?

Autor: Eva Svobodová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDo Prahy přijíždí vzácná návštěva. Chtějí ho zabít, ale on to nevzdává a bojuje dál za celou Evropu   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:32:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do Prahy přijíždí holandský protiislámský politik G. Wilders. Zhatí jeho návštěvu tentokrát tentokrát „queer“ aktivisté, nebo zase osvědčený havlistický výsadek z ODS? Zaperlí queer hnutí, nebo zase trio Vondra, P. Sobotka a Zahradil? Nebo se toho ujmou Piráti?

Je to skoro 10 let, co měl poprvé navštívit Prahu známý protiislámský politik G. Wilders. Jeho tehdejší návštěvu však překazili havlisté a jejich slouhové v Topolánkovské ODS. Jmenovitě trio P. Sobotka (tehdy předseda Senátu), A. Vondra (tehdy senátor a hlavní havlistická řídící jednotka v ODS) a J. Zahradil (již tehdy Europoslanec a zástupce bruselského lidu). Prý tehdy byl Wilders „xenofob a neonacista“ a šířil „nenávist proti mírumilovným muslimům“ znělo z vedení ODS. Uplynulo deset let a tento významný politik se snad konečně podívá tento víkend do Prahy. Tentokrát na pozvání SPD T. Okamury. Vše za přísných bezpečnostních opatření, protože muslimové ho chtějí zabít.

Nicméně stejně jako před deseti lety se šikuje místní pravda láska, aby jeho návštěvu překazila. Jelikož ale byla ta tradiční „pravda láska“ (CSSD, KDU, TOP 09, ODS, Zelení) notně oslabena v posledních volbách, je to takové trapné až komické. Tak například proti jeho návštěvě se chystají protestovat „gay katoličtí studenti“ (no jak může být člověk homosexuál a současně křesťan ví asi pouze oni..), dále queer aktivistické ženy (no ony se asi za ženy nepovažují) a další obskurdní spolky. Skoro to vypadá, že s odchodem B. Sobotky z čela vlády došly granty a tak se levicová mládež zadarmo nehne prstem.

Bude proto zajímavé sledovat, jak se zachovají proimigrantské tradiční politické strany. CSSD, KDU a TOP 09 jsou po volbách v naprostém rozvalu a tak se asi omezí pouze na nějaké banální fráze o „nebezpečných populistech“, stejně jako mainstreamová media. Proto jediný skutečný atak na Wilderse může přijít bohužel opět z ODS. Ostatně staré havlistické kádry jsou stále na svých místech a odstavením hned po volbách V. Klause ml. na zcela nevýznamné místo šéfa školského parlamentního výboru dokázaly, že mají ODS pevně ve svých drápech a pasovaly jí na hlavní pravdoláskařskou stranu v CR. Ostatně hloupé na to vedení „nové“ ODS je bohužel dost…další možnosti je nova pravda a laská, tedy Piráti. Nechme se tedy překvapit...

Vysvětlení pojmů:

Havlista/pravdoláskař – věří v idee neomarxismu jako musltikulturalismus, gendrismus atd. a orientuje se na tradiční mezinárodní globalisty (USA, Německo, Brusel). Svoji zemi a národ nenávidí a aktivně si přeje jeho zničení a nejšťastnější je, když mu jeho zahraniční šéfové uloží nějaký úkol, kde může pomluvit, či poškodit svoji vlast.

Slouha havlistů – nevěří ničemu a je to názorový oportunista, za karieru a peníze bude sloužit komukoliv a klidně bude kolaborovat proti své zemi a národu. Nebude se štítit brát peníze od islámských nadací, ani od vietnamských drogových gangů. Stejně tak bude lačnit po bruselských grantech a prebendách. Jeho největší radost ale je, když ho pochválí kovaný havlista.

Autor: Martin Kohout


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci se pokusili zavraždit dva italské policisty ...   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:24:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Celý příběh se začal psát o silvestrovské noci 2016/17, kdy dva Maročané, kteří nemají co na práci a hlavní jejich činností je zlodějina, Nourrdine Ghalib a Hicham Aniki (31 a 26 let), byli po krádeži auta pronásledováni karabiniéry.

Zezadu přepadli ženu, okradli ji o auto a aby je nepoznala, zahalili jí hlavu. Ta pak okamžitě nahlásila krádež. Auto mělo GPS a bylo tedy rychle pronásledováno. Zloději jeli zběsile, dokonce i v protisměru, měli nehodu a byli policisty dojeti. Ti, když je chytili, tak se jim snažili vyndat klíčky ze zapalování auta.

Jeden z Maročanů ho chytil, vtáhnul dovnitř, za jízdy ho takto táhl a snažil se zároveň přejet dalšího příslušníka. Poté policistu vyhodili, zastavili se nedaleko a utekli. V autě však zbyly stopy krve a potu. Maročané byli během roku stíháni za další trestné činy a porovnáním vzorků se zjistilo, že stojí i za tímto z jeho počátku.

Zdroj: milano.corriere.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické stíhačky se v Sýrii nebezpečně přiblížily k ruským letadlům   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:15:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Sýrii došlo ke sblížení dvou F-22 amerického letectva s dvěma letadly RF, vojáci situaci projednali speciálními kanály spojení, oznámilo hlavní velitelství USA.

„Dva F-22 se ocitly příliš blízko dvěma ruským letadlům, proto byly k projednání situace použity kanály komunikace pro odvrácení konfliktů (pozn. mezi USA a RF)," řekl zástupcem CENTCOM.

Podle něj takové situace někdy vznikají „několikrát za den" a „nic mimořádného v nich není".

Další podrobnosti události zástupce Pentagonu neuvedl.

Zdroj: CENTCOM, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObjeven nový způsob hubnutí   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:11:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci New York University zjistili, že je možné překonat pocit hladu pomocí stimulace neuronů. Výsledky výzkumu byly zveřejněny na portálu PHAS.

Podle pracovníků univerzity jsou lidé, stejně jako zvířata, nakloněni „emocionálnímu" příjmu potravy, dokonce i když nemají hlad. A proto je nutné zapůsobit na limbický systém, který odpovídá za smyslové orgány a také za projev agrese a stresu.

„Potravinové chování je kontrolováno různými neurony a neuronovými řetězy, které jsou soustředěny hlavně v podhrbolí a zadním mozku savců," uvádí se ve studii.

Vědci do organismu myší zavedli antipsychotikum klozapin N, který ovlivňuje neurony jádra ležícího proti přepážce. Ve výsledku myši, které obdržely antipsychotikum, začaly méně jíst. Přitom vedlejší účinky nebyly zaznamenány.

Vědci věří, že tuto metodu bude možné efektivně využit při boji s nadváhou lidí.

Zdroj: portálu PHAS
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPozorovatelé OBSE se stali svědky ostřelování ze strany ukrajinských vojáků v Donbasu   
Pridal tk Pátek 15 prosinec 2017 - 04:08:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pozorovatelé Speciální monitorovací mise OBSE se stali svědky využívání dělostřelectva ze strany ukrajinských ozbrojených sil v Donbasu, sdělili RIA Novosti v tiskové službě SMM.

„Třináctého prosince v 00:05 hodin pozorovatelé nacházející se na severním okraji města Popasnaja (69 km západně od Luhanska — pozn.red.), které spadá pod správu vlády (Ukrajiny — pozn.red.), uslyšeli deset výbuchů," ocitovali v tiskové službě operativní zprávu mise.

Pozorovatelé je vyhodnotili jako výstřely z děla ve vzdálenosti 200-500 metrů ze západní strany. Byl také cítit zápach prachu. Poté se zástupci mise ukryli ve sklepě základny.

Za půl hodiny jeden z nich vyšel z úkrytu, aby zjistil situaci. Uslyšel tři výbuchy a uviděl tři záblesky výstřelu z děla v tomtéž sektoru.

Vedení Popasné pozorovatelům řeklo, že ve městě dochází k intenzívnímu ostřelování, a poradilo, aby zůstali v úkrytu. Ostřelování skončilo v 01:20, ale v 01:45 začalo znovu a pokračovalo do 02:20.

Zdroj: OBSE, RIA Novosti, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2869 sec,0.0789 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,047kB