Úterý 26 prosinec 2017
Andrej Babiš tímto způsobem zalezl do zadnice Angely Merkelové... Evropská unie definitivně potvrdila, že drží českého premiéra za koule   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 07:05:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předposraností ničeho nedosáhneme aneb Babiš mezi Trumpem a Schulzem

Martin Schulz, Obergruppenführer NSDAP – pardon, teď se to jmenuje SPD – hřímal na stranickém sjezdu: „Chci, aby existovala evropská ústava, která vytvoří federální Evropu do roku 2025. A kdo pak bude proti, ten půjde z Evropské unie pryč!“

Chyběla už jen zmínka o oprávněných zájmech a mehr Lebensraum. Před osmdesáti lety podobně mluvil v Mnichově jiný šílenec. Taky diktoval, požadoval, stavěl ultimáta. Proti němu stáli slepí a ustrašení politici typu Daladiera a Chamberlaina, i ti, kteří rozeznali zlo už v zárodku, jako Churchill.

Jsou politici, kteří se bojí hovořit o izraelském Jeruzalému, bojí se vystoupit pevně proti některé z politik Evropské unie, protože co kdyby se rozzlobili tu Palestinci, onde Juncker a Mogherini. Nechci, aby klíčové otázky národní bezpečnosti, suverenity a zahraniční politiky řešila bezbarvá, ustrašená želé, jako je Sobotka nebo Zaorálek. Daladierů a Chamberlainů bylo dost.

Což ovšem neznamená, že Bureš je český Churchill. Ani náhodou. Andrej Babiš klidně zobchoduje české národní zájmy třeba za nesnížení dotací pro velké zemědělské podniky nebo za zdrženlivost OLAFu vůči Čapímu hnízdu. Svoji vyjednávací schopnost a zahraničně politický pohled prokázal už v pátek, kdy se nepřihlásil k historickému spojenectví Česka a Izraele a namísto Trumpovy odvahy zvolil zalezení do zadnice Angely Merkel.

Nebude mu to ale nic platné. Merkelová Babiše nemá ráda. Macron ho nemá rád. V Bruselu ho nemají rádi. Babiš nemůže bojovat všude a proti všem. Vyřeší to dohodou – obětuje část českých národních zájmů. Obchody mu koneckonců šly vždy dobře.

Mít za premiéra jednoho z největších příjemců evropských dotací pro zemědělce bude fakt výhra. EU si tak v pátek definitivně potvrdila, že drží českého premiéra za koule. Není nám nic platné, že Babiš je mnohem schopnější a odvážnější než Sobotka. Schopnosti a odvahu za Českou republiku Andrej Babiš bude ukazovat jen tehdy, nebude-li to v rozporu s ekonomickými zájmy Agrofertu. Pokud nás chce přesvědčit o pravém opaku, má dobrou příležitost pevně se postavit Evropské unii v těchto bodech:

1. V žalobě proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli migračním kvótám, kde by skutečný premiér dosáhl zcela jednotného a pevného postoje zemí V4 bez Slovenska, které pragmatik Fico prodal. Snad nás náš pragmatický obchodník též neprodá se slevou Bruselu. Třeba za ty nesnížené zemědělské dotace.

2. V otázce Evropské ústavy, armády a federalizace. Aktuálně největším ohrožením pracně znovunabyté české státnosti je právě Schulzem a Macronem prosazovaná federalizace Evropy. EU postrádá demokratické principy už nyní, jak se ukázalo v souvislosti s migrační krizí. Dojde-li k federalizaci, bude česká ústava a sbírka zákonů jen cárem papíru a český parlament a vláda budou mít směšnou, ceremoniální roli. Evropa řízená šílenými kulturními marxisty typu Schulze a Mogheriniové, korporátními fašisty typu Macrona a Junckera nebude váhat použít evropskou armádu tu proti Orbánovi, který přestal panáčkovat před Georgem Sorosem a Angelou Merkel, jindy zas proti Polsku za trest, že si dovolilo se ve volbách demokraticky zbavit vlády eurofilních zrádců a zvolilo si národně konzervativní Kaczyńského blok, který – světe div se – preferuje polské národní zájmy před slepým kýváním směrem k Bruselu.

3. Přikloněním se k ustrašenému evropskému stanovisku o Jeruzalému Babiš popírá léta budované transatlantické vazby České republiky, stejně jako naše jednoznačné spojení s Izraelem. Ano, pokud se Česko postaví pevně na stranu Trumpa a Izraele, bude mu za jeho odvahu hrozit o něco vyšší riziko teroristického útoku ze strany muslimů. Je chybou myslet si, že předposraností si koupíme vánoční klid a národní bezpečnost. Tuto chybu udělal Chamberlain, mír však z Mnichova nepřivezl. Zlu je třeba čelit a pravdu hájit, neobchodovat s ní.

Autor: Zbyněk Passer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo jsou ti voliči Zemana ptá se nějaký Klus – jsme lidé Klusi   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 06:54:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, KDO NERESPEKTUJE VŮLI VĚTŠINY NÁRODA.Tak už víte proč volíme Zemana a nemáme rádi kavárnu? Pokud ne, nejste moc inteligentní a tak raději už nic neříkejte.

Odpověď obyčejné ženy, co celý život pracovala a psala o tom, jak by mělo být a co je podle ní špatně.

Pane Klusi,

to, že jste veřejně známá osobnost neznamená, že se nás můžete ptát takhle arogantním způsobem. Uvědomte si laskavě, že nebýt nás nejste nic a nikdo. Píšete o tom, že byste rád s hovořil s lidmi co volí Zemana, ale žádného neznáte. Vaše škoda, protože Zemana volí obyčejní lidé, co živí celou tu vaši kavárnu, všechny komedianty, politiky a nemakačenka. To je ale novina co? To jste nevěděl? Vy máte lidi bavit, těšit je v jejich dobré i špatné náladě a nesrat je pitomosti typu, neznám voliče Zemana. Z toho vyplývá jen jedno. Neznáte ani svoje posluchače. Tak mi řekněte pro koho vlastně zpíváte a hrajete? Pro nás asi ne a já doufám, že obyčejní lidé vám to dají pořádně sežrat, protože bez našich peněz si nevyděláte ani na slanou vodu. Taková je pravda.

Ptáte se jako pravý kavárník na to, jestli jsme všichni, i se Zemanem, napojeni na Rusko. I kdyby, tak po tom vám nic není, ale přesto odpovím. Napojen není nikdo z obyčejných lidí, ale jedno je pravda. Nebojíme se Ruska, ale USA a EU. To je pro vás asi novinka že? Už jste viděl kolik má USA základen po celém světě a kolik jich má Rusko? Doporučuji doplnit znalosti a potom nebudete žvanit hlouposti a zesměšňovat se před svými posluchači.

Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, protože nic jiného ty lidé nejsou.

Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, protože muslimové nikdy nepřijmou naše zvyky a naši víru.

Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, pro které jsou ženy jen vagíny na rození dětí a pak si s nimi mohou dělat co chtějí.

Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, co znásilňují, týrají a zabíjejí zvířata jen pro vlastní krvavé potěšení.

Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, KDO NERESPEKTUJE VŮLI VĚTŠINY NÁRODA.


Tak už víte proč volíme Zemana a nemáme rádi kavárnu? Pokud ne, nejste moc inteligentní a tak raději už nic neříkejte.


Zdroj: http://www.na-septande.cz/vse/politika/kdo-jsou-ti-volici-zeman-pta-se-nejaky-klus-jsme-lide-klusi
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo neskáče není Čech – kdo neskáče není Slovák?   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 06:44:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisíce českých a slovenských občanů Československa vystudovalo na sovětských vysokých školách. Studovaly ve městech – z nichž některé se po rozpadu SSSR, později přejmenovaly nebo převzaly původní historické názvy. Studenti studovali ve Volgogradě, Leningradě, ve Lvově, v Irkutsku, v Moskvě. Dodnes se někteří sdružují v asociaci bývalých zahraničních studentů na sovětských vysokých školách, která má celosvětový rozměr. Před několika lety mi dr. Hynek Kmoníček s radostí sděloval, že jsme znovu vrátili deset českých studentů ke studiu na jedné z nejproslulejších diplomatických akademii, na Moskevský státní institut mezinárodních vztahů.

Pryč od Ruska! Tak zněl imperativ polistopadových českých politiků a čeští studenti byli jedni z prvních, kdo se museli vrátit do vlasti. Někteří to dodneška zatloukají, nebo svá studia přehlušují kurzy pro rychlokvašky v USA. V předních řádách jdou zejména vysocí armádní důstojníci.

Ale mohu konstatovat, že většina se ke kvalitním rokům studia v SSSR hrdě hlásí, zejména ze speciálních oborů. Avšak studovali jsme v Leningradě i baletní a cirkusové umění, v Žukovově akademii pilotní a kosmonautické obory, astronomii v Pulkovu, medicínu ve Volgogradě, lesnictví a žurnalistiku v Leningradě, ve Lvově a v Iruktsku (kde působil a bydlel i slavný spisovatel Jaroslav Hašek). Studovali jsme i afro-asijské jazyky v Moskvě.

Všichni se shodujeme, že jsme z dlouhodobého i krátkodobého studia měli velký užitek i radost. Byli jsme mladí a velká země otevřela každému svou náruč. Rádi se potkáváme. A protože jsme znalí ruského jazyka, milujeme ruskou kulturu a ruské umění, literaturu, operu, dramata, nezapomínáme. Nejsme agenty Ruska ani nejsme agenty Putina.

Právě v uplynulých závěrečných dnech roku, někteří z nás prolomili mlčení o nabytém studiu v SSSR – ale stali se INN, nyní již vypovídají, že nestudovali v SSSR a v Leningradě třeba žurnalistiku –ale že studovali v Rusku, vypovídají, že nestudovali v Leningradě – ale v Petrohradě. Mrzí mne, že mají stejnou profesi, jakou mám i já. Poznal jsem skoro celý Sovětský svaz od Leningradu po Vladivostok, ale nikdy nemohu popřít, že to bylo v SSSR. Miloval jsem hrdinné město Leningrad, ale nemohu sdělovat, že to bylo v Petrohradě.

Rusové se v přejmenovací vánici vrátili k názvu Petrohrad, ale oblast ponechali jako Leningradskou oblast, vrátili se k názvu uralského Jekatěrinburgu, ale oblast se stále jmenuje Sverdlovská oblast. Principiální zůstali pouze u bývalého Stalingradu – který přejmenovali na Volgograd a také oblast se jmenuje Volgogradská oblast.

A tak si někdy říkám o těch, kteří zapomněli, co konali včera, zda vůbec a vlastně patří k českému nebo slovenskému národu, nebo zda nejsou ze své podstaty - jakýmsi specifickým pronárodem?

Zdeněk Hrabica

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponArabští školáci v Berlíně litují, že Hitler neuřezal všechny židovské hlavy   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 06:39:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V berlínské škole Ernst-Reuter-Schule přislíbili studenti arabského původu, že uříznou hlavu svému židovskému spolužákovi. Informovaly o to noviny BZ. Jak bylo uvedeno, 13. prosince rozpoutali během polední přestávky žáci spor o palestinském státu. 18-letý mladík prohlásil, že je proti jeho vytvoření.

Jeho spolužáci arabského původu jej obklopili a řekli, že "Hitler měl pravdu, když likvidoval Židy, a že nacisté měli odříznout hlavy všem Židům". Mladík také řekl, že slyšel, že by nebylo špatné setnout a jeho samotného.

Ředitel školy Andreas Huth prohlásil, že incident svědčí o "antisemitských, protižidovských a protiizraelských náladách ve škole, proti nimž učiní opatření".

Rovněž je uvedeno, že mladík studuje na této škole dvou a půl roku a že za tu dobu již čelil nepřátelským postojům vůči své osobě. Mladíkovi bylo doporučeno, aby nechodil o přestávkách na školní dvůr, protože jej tam mohou očekávat nepřátelé.

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLépe by bylo, kdybyste nás neosvobozovali …   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 06:35:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obyvatelé vesnice poblíž donbaského města Gorlovka, ležící v tzv. „šedé“ – tedy neutrální zóně, oddělující ukrajinskou armádu od jednotek donbaského opolčení, kterou před dvěma týdny v rozporu s „minskými dohodami“ obsadila ukrajinská armáda, se začínají bouřit.

Na jejich nedávné demonstraci proti zhoršujícím se podmínkám k žití zazněla mj. tato otázka: „Tady bylo do vašeho příchodu všecko v pořádku, tak proč a od koho jste nás před týdnem osvobodili? Bylo by lépe, kdybyste nás neosvobozovali.“ Uvádím to proto, že ukromédia se předhánějí v informacích o tom, o co lépe se žije obyvatelům ukrajinskými vojsky ovládaných území Donbasu, než lidem v DNR a LNR…


Zdroj: Outsidermadia (Stan)

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRevoluce v létání? V Rusku se rodí letoun s elektrickým pohonem a kolmým startem   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 06:28:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská společnost Napoleon Aero oznámila vypracování projektu elektřinou poháněného letounu s vertikálním startem a přistáním.

Elektromotory poháněný stroj by měl být schopen startovat a přistávat i z nezpevněných a neupravených ploch.

Projekt unikátního letadla představil vedoucí projekční a konstrukční skupiny společnosti Napoleon Aero Michail Nuridžanov. Jako název projekt zatím nese běžné označení letadel s kolmým startem a přistáním – VTOL (Vertical Take-Off and Landing).

Maximální vzletová hmotnost letadla by měla být zhruba 1,5 tuny, hmotnost nákladu pak kolem 400 kilogramů. Letoun je projektován jako čtyřmístný.

Jeho dolet s plně nabitými bateriemi by měl být kolem 100 km. Letoun bude poháněn dvěma separátními pohonnými systémy. Vertikální start a přistání bude zajišťovat čtyřicet miniaturních elektricky poháněných dmychadel, rozmístěných zespodu nosných ploch. Druhý elektromotor bude roztáčet tlačnou vrtuli, která bude stroj pohánět při horizontálním letu.

Letoun bude schopen dopravovat cestující a náklad nejen na letiště s klasickou vzletovou a přistávací dráhou (VPD), ale i do dalších míst, kam se běžná letadla nedostanou.

Projekt je v současné době podle informací společnosti již v závěrečné fázi přípravy. Pokud bude mít Napoleon Aero dostatek prostředků k vlastní konstrukci, pak by měl být VTOL během tří let připraven k certifikačnímu řízení a zkouškám. Ihned poté, co „elektrický“ letoun získá od Aviaregistru (obdoba našeho ÚCL – Úřadu pro civilní letectví; pozn. překl.) certifikát o letové způsobilosti, bude zahájena jeho sériová výroba.

mbi, Eurasia24.cz
Zdroj: politikus.ru, evtol.news
Foto: © Napoleon Aero

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSrbsko čelí posilujícímu tlaku NATO   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 06:22:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý srbský ministr zahraničí Vladislav Jovanović prohlásil, že se jeho země po několik let nachází pod zvýšeným tlakem ze strany NATO. Uvedlo to veřejnoprávní vysílání Radiotelevizija Srbije (RTS).

„Balkány se čím dál tím víc stávají prostorem, který se Spojené státy snaží očistit od ruského vlivu, aby si pojistily týl pro další průlom směrem k Rusku, a to i ve vojenském smyslu. Nicméně Srbsko nikdy nebylo členem jakéhokoliv vojenského bloku," vysvětlil Jovanović.

Podle něj velkou zásluhou bývalého prezidenta země Vojislava Koštunicy je zapsání do srbské ústavy článku o tom, že země má neutrální status, což umožňuje „vzdorovat nepříjemnému tlaku Západu".

30. května srbský prezident Aleksandar Vučić prohlásil, že jeho země neplánuje vstupovat do NATO. „Na radě NATO jsem řekl, že nemáme v úmyslu (vstupovat do aliance). Snažíme se zachovat vojenskou neutralitu a zůstávat mimo rámec vojenských bloků," vysvětlil Vučić.

Zdroj: Radiotelevizija Srbije

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponManipulace s mapami: Proč je Izrael na některých mapách vynecháván   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 06:03:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mapy leteckých tras mnoha aerolinek ukazují všechny státy na světě bez ohledu na to, zda tam létají nebo ne. Ty, které to nedělají, ukazují na svých mapách pouze ta města a země, které aerolinky obsluhují. Ale některé aerolinky mají ještě selektivnější přístup a vynechávají pouze jednu zemi – Izrael.

Tímto fenoménem se zabývá nová zpráva Joela Waldfogela a Paula Vaalera — profesorů z Minnesotské univerzity. Výzkumníci prostudovali 111 světových mezinárodních aerolinek podle toho, jak zacházejí s Izraelem na svých online mapách leteckých tras. Uvádí to the Economist.

Všude kromě Blízkého východu je Izrael součástí komplexní mapy, nebo jeho zařazení závisí na tom, zda aerolinka do této země létá.

Výjimkou je Blízky východ. Zde mnoho aerolinek prostě maže jméno Izraele ze svých map leteckých tras. Dělá to například jeden z největších mezinárodních „super konektorů" Qatar Airways nebo Etihad, stejně jako menší dopravci, včetně Saudia a Kuwait Airways.

Jiné letecké společnosti se chovají chytřeji. Například Egypt Air ve své mapě Izrael zahrnuje Izrael, ale nedovoluje, aby tam skutečně létal. Lety z Káhiry do Tel Avivu zajišťuje speciálně vytvořená dceřiná společnost.

Tak proč některé letecké společnosti se svými mapami takovým způsobem manipulují? Příčinu je nutno hledat v tom, že mnoho z dotyčných dopravců je ve vlastnictví států, a mnoho z těchto států, včetně Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Kuvajtu a Kataru, neuznává Izrael. Většina aerolinek v regionu nepřijímá cestující s izraelskými pasy, ale nikdo otevřeně nediskriminuje Židy.

Profesoři z Minnesotské univerzity vytvořili komplexní index, který zahrnuje podíl dotazů pro leteckou společnost z různých zemí (na základě vyhledávání Google) a úroveň antisemitismu v těchto zemích. Joel Waldfogel a Paul Vaaler se také podívali na to, zda dopravci nabízejí cestujícím košer stravu. Výsledky ukazují, že existuje korelace mezi vymazáním leteckou společností Izraele ze svých map, absencí košer stravy pro cestující a pravděpodobnou prevalencí antisemitismu mezi zákazníky.

Zdroj: The Economist, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouský premiér požádal EU, aby změnila politiku pro přijímání uprchlíků podle kvót   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 05:55:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouský premiér Sebastian Kurz 24. prosince uvedl, že přijímání uprchlíků EU podle kvót způsobí další rozdělení EU a bude mít vážné následky. Požádal EU, aby změnila současnou uprchlickou politiku s cílem zabránit zintenzivnění vnitřních konfliktů způsobených přílivem uprchlíků.

Kurz téhož dne při rozhovoru uvedl, že členské země EU by měly mít samostatné právo rozhodnout o tom, zda přijmou uprchlíky a kvóty pro přijímání uprchlíků. Snaha EU stanovit kvóty pro přijímání uprchlíků vede EU po špatné cestě.

Sebastian Kurz uvedl, že většina uprchlíků, kteří míří do Evropy, nezůstává v Bulharsku, Maďarsku a dalších zemích podle programu EU, ale míří do Rakouska, Německa, Švédska a dalších zemí s vysokým sociálním zabezpečením. Stávající politiky EU naprosto stírají hranici mezi uprchlíky a ekonomickými migranty.

Kurz se domnívá, že EU by měla nejprve poskytnout pomoc zemím původu uprchlíků, aby zabránila odchodu uprchlíků ze svých zemí. Když dojde k nárůstu počtu uprchlíků, EU by měla přijmout veškerá opatření s cílem pomoci vytvořit bezpečné zóny v zemích a regionech původu uprchlíků.

Sebastian Kurz nastoupil do funkce rakouského premiéra 18. prosince.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael vystoupí z UNESCO   
Pridal tk Úterý 26 prosinec 2017 - 05:51:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejen USA, z UNESCO odchází i Izrael. Izraelská média v sobotu oznámila, že Izrael vystoupí z UNESCO.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu 22. prosince uvedl, že Izrael přeruší od konce letošního roku spolupráci s Organizací spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Reagoval tak na čtvrteční schválení návrhu rezoluce, ve které organizace podle Izraele pomíjí židovské vazby na Chrámovou horu a Zeď nářků v Jeruzalémě. Mluvčí izraelského ministerstva zahraničí uvedl, že rozhodnutí bylo učiněno na základě "pokusu oddělit dějiny Židů od země Izraele".

Chrámová hora je předmětem sporů mezi Izraelci a Palestinci. Nacházejí se tam dvě významné mešity, v minulosti tam ale býval i židovský chrám. Právě kvůli posvátným místům v této části Jeruzaléma se před rokem rozhořela vlna násilností mezi Izraelci a Palestinci, která má již přes 250 obětí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2017
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2348 sec,0.0728 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,977kB