Pátek 05 leden 2018
OLAF dává za pravdu české policii a vyvrací obhajobu Babiše   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 17:41:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo financi ČR a Lidové noviny šíří dezinformace týkající se zprávy OLAF. Na webu Ministerstva financí ČR nejsou zveřejněny závěry zprávy OLAF, ale pouze úvodní odstavec doprovodného dopisu s žádostí o vynětí peněz z programu EU.

Zpráva OLAF skutečně podrobně popisuje a na 48 stránkách dokládá podezření ze zneužití peněz EU, nesrovnalosti a podvodu a cituje v závěru ustanovení o dotačním podvodu v českém trestním zákoníku jako vhodný postup pro orgány ČR.

OLAF tedy dává za pravdu české policii a vyvrací obhajobu premiéra Babiše, že to je účelovka. Nechci vynášet důvěrné informace, ale cítím jako svou občanskou povinnost, dát lidem alespoň základní objektivní informace, když se na ně valí propaganda premiéra, který současně vlastní jedny z nejvýznamněších novin v zemi.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek
předseda poslaneckého klubu Pirátů
člen Mandátového a imunitního výboru PS PČRSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a čokoláda   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 12:57:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Název příspěvku odpovídá jednomu z témat neveřejného setkání s neaktivními profesionály různých zaměření politiky a bezpečnosti. Zveřejňuji část diskuzního tématu po té, co zůstala (i mnou) nezodpovězena otázka Jak je to možné, že ČLR za 40 let předhání USA a Evropu? A Jaká nebezpečí nese s sebou čínská expanze do Evropy? A také po dnes ráno přečteném rozhovoru pana vynálezce zázračných FN Nano nátěrů (na katalytických principech), a ještě zázračnější baterie. K nátěrům jenom tolik: Znám léta italskou firmu sídlící v Milánu. Vyrábí nátěr dovolující udržet čisté fasády domů, celé ulice a parkovací plochu. Kdybych neviděl výsledky, těžko bych věřil. Všechny mé snahy v české kotlině realizovat demonstrační projekt svého času ztroskotaly. Nebudu psát proč. Co nemohu změnit, nedává smysl pro návrat. Podobně je to s baterií. Když mě asi před rokem kontaktoval a seznámil známý s projektem výroby zázračné baterie a prověřoval, zda li mohu identifikovat spoluinvestora, musel jsem známému již po velice povrchní due diligence sdělit, jak to skončí. Mimo jiné i proto, že pan vynálezce ví pravděpodobně málo o technologii skladování energie, kterou vyvinuli již dávno vědci v dnešním ruském Roskosmosu. Dnes ráno jsem si přečetl prohlášení pana vynálezce: Číňané nás podvedli, továrnu postavíme s jinými investory. http://archiv.ihned.cz/c1-66005030-cinane-nas-podvedli-tovarnu-postavime-s-jinymi-investory-rika-cesky-vedec-ktery-se-chysta-vyrabet-prevratny-typ-baterie. Na obvinění Číňanů mám jednoduchou odpověď: Než začnu někoho obviňovat, je dobré se zamyslet nad německým slovem označujícím zklamání: Enttaeuschung. A uvědomit si, že abych nebyl zklamán, musím se naučit sám sebe ne klamat: Ent-Taueschen. A seznámit se i jako vynálezce, nejenom jako politik, nebo analytik, s obsahem knihy Richard H. Solomona (1937 – 2017): Chinese Political Negotiating Behaviour. Kniha byla vydána pod odtajnění v 1983.

Na nezodpovězenou otázku ohledně rozvoje, úspěchu a nebezpečí z čínské expanze pro nás, nabízím další částečné vysvětlení. Představuje ho čínský film Wolf Warrior II, 43 letého, málo anglicky mluvícího, čínského režiséra Wu Jing. Režisér dal nedávno v americkém LA interview The New Yorker (Evan Osnos). Bylo zveřejněno 8. Ledna 2018: Making China Great Again, As Donald Trump surrenders America’s global commitments, Xi Jinping is learning to pick up the pieces. Během interview Wu Jing řekl mimo jiné: In the past, all of our movies were about, say, the Opium Wars—how other countries waged war against China. But Chinese people have always wanted to see that our country could, one day, have the power to protect its own people and contribute to peace in the world. Kromě toho dal i nám k zamyšlení: Although we’re not living in a peaceful time, we live in a peaceful country. I don’t think we should be spending much energy thinking about negative aspects that would make us unhappy. Cherish this moment! Film (i v DVD) měl premiéru v červenci 2017. Během dvou týdnů se stal nejúspěšnějším čínským filmem v historii, zdvihal diváky k ovacím ve stoji, někde dokonce i ke zpěvu čínské národní hymny. Závěrečnou scénu filmu představuje snímek čínského pasu s výzvou, která mluví sama za sebe a dává doplňující odpověď i na druhou částečně zodpověděnou otázku setkání: Don’t give up if you run into danger abroad. Please remember, a strong motherland will always have your back!

Co se týče Číny a čokolády, uvádím několik faktů: Číňané dávají přednost vyvážené stravě. Příliš sladké produkty ruší vyváženost stravy. Proto se v ČLR nabízí jako dezert většinou ovoce, ne například dort. TCM také varuje před přílišným požitkem sladkostí. To se odráží ve spotřebě: Tu vede Švýcarsko s cca 9 kg na osobu. ČLR je někde na konci, s pouhými 200 gramy na osobu. V tomto kontextu je zajímavý rozdíl v konzumaci čokolády mezi ČLR a Japonskem, zeměmi s mnoha společnými charakteristikami. Neexistuje podle mé znalosti žádná vědecká studie, která by dokázala, proč Japonci spotřebují mnohem více čokolády. Jedno z vysvětlení se nabízí: Poválečná doba a okupace Japonska americkými vojáky. Vojáci, podobně jako piloti měli prakticky vždy u sebe čokoládu. Hladoví Japonci se tak mohli jednou větou – Please give me chocolate, dostat k něčemu, co je nasytí a umožní jim přivyknout sladkosti. Dnes již s návykovými a jinými přísadami, umožňujícími měnit mj. i chování, tudíž i myšlení a cítění konzumenta. Chci věřit, že si to odpovědní Číňané uvědomují. Čína by nebyla Čínou, kdyby svým počtem obyvatel a západním konzumismem, nelákala nejenom výrobce se svými penězi a inovacemi zvýšit prodej čokolády v ČLR.

Jedním z výrobců – inovátorů je curyšský výrobce čokolády Barry Callebaut. Známý svými 3 druhy čokolády (bílá, černá a mléčná) prezentoval ke konci léta 2017, po důkladné analýze trhu a chuťových charakteristik Číňanů, růžově – červenou čokoládu, vyrobenou s přidáním zrn ruby-kakao. Jeví se mi, že bude mít úspěch nejenom kvůli produktu, ale i kvůli prognóze Euromonitoru. Ten předvídá v 2018 18% růst prodeje čokolád, mj. s balením obsahujícím dětské hračky. Nebudu popisovat další snahy výrobců čokolád, jak se dostat k malým a mladým čínským konzumentům, o kterých vím. Nebudu také hodnotit snahy českých výrobců různých potravinových produktů, snažících se dostat na čínský trh. Snad jedna rada a jedna skutečnost stačí. Rada: Nebuď sladkým, jinak tě snědí. Nebuď hořkým, jinak tě vyplivnou. Skutečnost: Ve východní části Pekingu, nedaleko pátého okruhu chtěla otevřít, možná již otevřela, mladá Japonka, s doktorátem na téma zemětřesení, a absolventka večerního studia prestižní školy na výrobu dezertů Tokyo Seika School, Yu Qing Jia své čtvrté kafé. Láká do něj mladé do 35 let, Dezerty z Tokio. Nehledě na letitou rivalitu mezi ČLR a Japonskem. A také: Nic pro mne. Přesto jí přeji úspěch a radost. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
05. 01. 2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvětší zločin Čapí hnízdo? Nesmysl! Údajná nulová nezaměstnanost zásluhou Sobotky a Babiše!   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 02:47:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od rána do večera slyšíme o zneužití dotací a Čapím hnízdě. Těžko uvěřit, že by byl Babiš a jeho právníci tak hloupí, že by si to tenkrát nepohlídali. To, co je však skutečným zločinem je údajná nulová nezaměstnanost, když na trhu práce je kolem 500 000 slovy pěti set tisíc uměle zaměstnaných lidí. Neuvěřitelné.

Nabízím miliardu, když za jeden den postavíte třípatrový dům i s podsklepením. Nesmysl? Samozřejmě. Tak proč totéž udělala prapodivná vláda pod vedením Sobotky (ČSSD), Babiše (ANO) a Bělobrádka (KDU-ČSL)? A dodejme, že navíc vytvořila umělá zaměstnání, kde nikdo nic nedělá, ale ti co pracují, na ně platí. Samozřejmě tak divné obvinění nutně musí následovat vysvětlení.

Nápad, jak vyplácet sociální dávky poukázkami vypadal úžasně. Bohužel do doby, než se to spustilo. Napadlo někoho, jaká je s tím práce, že je to cenina a neuvěřitelné množství normohodin celou republikou? Asi ne, protože opět fyzicky je to komunistická agenda, kde všichni dělají úžasnou věc, ale náklady jsou tak obrovské, že se to nedá zvládnout. Komedie? Samozřejmě, a tito lidé by mohli dělat nějakou práci, kterou je více třeba. Po celém státě! Nápad možná dobrý, ale za provedení nikdo trest nedostal. Jak je to možné?

Dále: v neziskovém sektoru dnes na plný úvazek pracuje kolem 150 000 lidí. Na plný úvazek! Děsivé číslo. I kdybychom vzali v úvahu, že 50 000 se třeba může starat o nemocné či přestárlé, většina dělá, jakoby něco dělala, ale nedělá nic. Zářný příklad je nezisková organizace Evropské hodnoty, která je přínosem pro stát nula, ale odčerpává zaměstnance, kteří v pracovním procesu schází. A Masarykova univerzita chrlí tisíce nemakačenků, které stát zaměstná - nezaměstná, ale kdybychom se shodli, že jim nedáme nic, ve Škodě auto či na dálkové dopravě včetně řidičů autobusů by bylo tolik pracovníků, že by mohli pracovat na šest hodin denně.

A nyní: všimli jste si, kolik lidí zaúkoluje jedna kauza Čapí hnízdo? Kolik lidí na ní pracuje? Od policistů, přes advokáty, politiky, politické komentátory, státní zástupce, vyšetřovatele, zaměstnance ROPu, zaměstnance Bruselu, zaměstnanců bank až po státní úředníky a politiky v čele s Jourovou za milión měsíčně? Těch 200 000 až 300 000 by z hodiny na hodinu mohlo nastoupit do zaměstnání, které by mělo pro Českou republiku smysl. Třeba jako řidiči autobusů v Praze, nebo by mohli nahradit Ukrajince od Plzně po Babišovy mlékárny a pekárny s masnými výrobky současně.

A pak to nejhorší!

Může stroj pracovat 24hodin denně pracovat na 200%? Samozřejmě je to nesmysl. 100% je maximum. Tak proč vláda dala do rozpočtu tolik peněz, jakoby se měla splnit pětiletka za dva roky? Prostě třípatrový dům se sklepem nikdo za den nepostaví, i kdyby za to dostal miliardu. Pouze to někdo slíbí, miliardu prošustruje a pak, když dojdou peníze, na nový dům nebude. A přesně toto udělala minulá vláda. Měla stáhnout kolem 100 miliard, (například zastavit dotace na neziskovky ve výši 15 miliard, snížit počet vysokých škol o třetinu a ubrat peníze cca 35 miliard, protože není nutné živit politology z Masarykovy univerzity v řádu tisíců, dále propustit politology zaměstnané a ušetřit další miliardy a další a další zbytečné výdaje včetně třeba na inkluzi)

Prostě když centrální banky zešílely a pustily do oběhu (ČNB bilion korun a ECB 2 biliony eur) a všechny státy najednou v Evropě hlásí, že nemají lidi na práci, co se stane, až se začnou ty peníze splácet (oficiálně stahovat) jen Bůh ví. A na toto období měli Sobotka a Babiš ušetřit peníze, když stejně to nejde proinvestovat. Pouze se jimi mohou chvástat. A i kdyby Čapí hnízdo bylo něco proti zákonu v hodnotě proinvestovaných 50 miliónů, proti zdevastování státu a neušetření minimálně sto miliard je to jenom plácnutí do vody.

To, že si žijeme nyní úžasně na dluh, je zločin zločinů. (U Sobotky už druhý zločin) I mnozí bezdomovci začali půjčkami a žili si jak lordi. Pak přišla doba zlá a skončili pod mostem. Ale zatímco ti bezdomovci si za to mohou sami, nám, občanům České republiky tuto situaci připravila zločinná vláda Sobotky a Babiše a pod mostem by za to měli být oni a nikoliv rukojmí - občané České republiky, až se lehkovážné uvolňování centrálních bank začne splácet stahováním měn!

P.S Např. oněch 100 miliard přísně svázat na období cyklického poklesu, kdy nebudou peníze na silnice apod., a pak se budou hodit. Prostě zastavit politické čachry a myslet na lidi, že i v krizi musí lidé pracovat a živit rodiny. A ta krize příjde, i když třeba až za rok. Prostě až skončí intervence Evropské centrální banky. A to už se blíží.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1346-nejvetsi-zlocin-capi-hnizdo-nesmysl-udajna-nulova-nezamestnanost-zasluhou-sobotky-a-babise
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZtrácí Babiš nervy, nebo soudnost?   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 02:29:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Andrej Babiš se v médiích právě vyjádřil v tom směru, že jeho vláda zruší rozhodnutí Sobotkovy vlády, kterým se před dvěma lety stanovilo navýšení mezd řidičů autobusů v krajích, s tím, že vláda zajistila dotaci tohoto navýšení mezd do rozpočtu krajů ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Situace je taková, že dopravci v krajích, kteří zvítězili ve výběrových řízeních, obvykle podhodnocovali v těchto řízeních mzdy řidičů, tak aby jejich nabídka byla konkurenceschopná. To ve svých důsledcích znamenalo, že řidiči pracovali za hladové mzdy, často v dlouhých směnách s mnoha přesčasovými hodinami.

Správné rozhodnutí Sobotkova kabinetu před dvěma lety umožnilo, že dopravní podniky napříč republikou zajišťovaly dopravu pro lidi, kteří cestují do práce i za trávením volného času, v krajích prostě byl klid a mír. Zcela nepochybně se jedná o řešení nesystémové – to jsou jistě moudrá slova předsedkyně Asociace krajů Vildumetzové, - a jsem zvědav, co bude Vildumetzová říkat, až řidič autobusů začnou stávkovat. A stačilo by se Vildumetzové také zeptat, zda ona by pracovala za těch necelých 100 korun za hodinu, za které s nesmírnou odpovědností za lidské životy a zdraví lidí pracují řidiči autobusů.

Babiš se prostě zachoval jako miliardář, kterému jsou potřeby drobných lidí, řidičů i jejich cestujících, zcela ukradené. Je po volbách, že, pane Babiši?

Nemusím Sobotku milovat, ale navýšení mezd řidičů autobusů bylo rozumné a pragmatické rozhodnutí jeho vlády. Koneckonců ale, kdo chce kam, pomozme mu tam… Pokud chce A. Babiš ztrácet veřejnou podporu, v okamžiku, kdy začal jako premiér, není třeba mu bránit…

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská komise podala žalobu na Česko, že nepřijímá migranty! Už nerozhodujeme o vlastní zemi, teď nám diktují cizinci, jakým tempem má probíhat islamizace České republiky!   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 02:25:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise podala žalobu na Česko, že nepřijímá migranty! Už nerozhodujeme o vlastní zemi, teď nám diktují cizinci, jakým tempem má probíhat islamizace České republiky! A hlavní pákou na Prahu jsou dotace! A jakou záhadu skrývá vyšetřovací zpráva OLAF k Čapímu hnízdu?

Tak to nakonec přišlo. Evropská komise podala u Evropského soudu žalobu na Českou republiku, Polsko a Maďarsko za to, že tyto země odmítají přijímat migranty. Všechny tři země jsou hlavními odpůrci povinných kvót v EU a dosud se jim dařilo vyhýbat migračním kvótám, ale Evropské unii začala docházet trpělivost. V Bruselu se čekalo na konec parlamentních voleb v ČR a na jmenování Babišovy vlády, i když ta zatím vládne bez důvěry Poslanecké sněmovny. Už několikrát jsem opakoval, že členství v Evropské unii v dnešní době není ekonomickým nástrojem, ale procesem islamizace evropského životního prostoru. Ten největší problém a zákeřnost spočívá v tom, že oči veřejnosti jsou upnuty k mediálně viditelným tématům, jako je právě muslimská migrace, ovšem daleko zákeřnější islamizační projevy jsou ponechány v České republice bez povšimnutí. O to více je potom podivná souvislost mezi nálezovou zprávou OLAF k financování Čapího hnízda Andreje Babiše a varování nového premiéra po návratu z Bruselu, že se máme připravit na všechno.

Určitě jste si všimli, že okolo zprávy OLAF je velký poprask, ale nikdo ji vlastně dosud nečetl. Evropská kontrolní protikorupční agentura předala výsledek šetření České republice, ale Ministerstvo pro místní rozvoj a ani další státní úřady nechtějí zprávu nijak komentovat nebo ji publikovat. Vzhledem k tomu, že v České republice se obvykle nic neutají, je nálezová zpráva OLAF o to záhadnější, protože k tomuto dokumentu se opravdu zatím nikdo nedostal. A aby toho nebylo málo, samotná evropská agentura OLAF dnes oznámila, že vyšetřovací zprávu neposkytne ani českým europoslancům v Bruselu, což je naprosto bezprecedentní krok, který nemá obdoby. Z principu věci je totiž OLAF agentura, která kontroluje nakládání s veřejnými evropskými penězi, takže nemůže a nesmí tajit své nálezové zprávy. Jenže v tomto případě OLAF tvrdošíjně odmítá dokument zpřístupnit a totéž odmítají i české úřady a ministerstva, která teď kontroluje vláda Hnutí ANO.

Tajemství okolo zprávy OLAF k Čapímu hnízdu

Ještě před koncem uplynulého roku OLAF doporučil, aby dotační titul na Čapí hnízdo byl zrušen a tím bude vyšetřování ukončeno. K tomu opravdu došlo, podle informací Ministerstvo pro místní rozvoj opravdu Čapí hnízdo vyjmulo z Regionálního operačního programu, což tedy znamená, že OLAF se již nebude Čapím hnízdem nijak zabývat, ovšem náklad na vybudování Čapího hnízda se tak stane nákladem státního rozpočtu a daňového poplatníka. Otázkou je, jakým způsobem můžeme tuto situaci tlumočit. Určitě to není tak, že by OLAF šel na ruku Andreji Babišovi, to je naprostý nesmysl. Tajení nálezové zprávy je ochranou bruselských zájmů v České republice. OLAF podle všeho zjistil daleko větší skandál, než je samotné Čapí hnízdo. Nálezová zpráva podle našich informací označuje za problematické veškeré dotační programy v EU, na jejichž realizaci se podílí velké firemní subjekty! Každá velká organizace má několik menších divizí a vlastnické struktury jsou natolik komplikované, že nejde zaručit, že evropské peníze nejdou třeba do projektu oligarchy a miliardáře.

Pokud si potomek nebo manželka oligarchy rozjede pod svým jménem vlastní business a začne čerpat dotace, není to v rozporu se zákonem, jedná se o začínající firmu, malý podnik, a proto může čerpat evropské dotační tituly pro malé a střední podnikatele. Jenže současně s tím je naprosto jasné, že soukromý podnik dětí nebo manželky miliardáře má úplně jiné startovní podmínky, než podobný projekt, který rozjede obyčejný člověk z Horní Dolní. A vůbec nikoho nepřekvapí, že po 5 letech, kdy běží lhůta tzv. udržitelného rozvoje zrealizovaného projektu, skončí nakonec projekt v rukách miliardáře, protože ten umí najít využití pro takové zařízení vybudované za evropské peníze. A proč OLAF hraje mrtvého brouka? Protože takových Čapích hnízd je úplně celé Německo a Francie. To jsou všechny ty sportoviště a stadiony pro mládežnický sport, kterých v obou zemích vyrostly doslova tisíce a tisíce. Ve všech případech šlo o projekty měst a obcí, ale po 5 letech ta zařízení přešla pod jiné provozovatele, komerční kolosy.

OLAF nechce rozmazávat evropské dotace, v Německu a Francii jsou další tisíce Čapích hnízd

Možná jste si všimli v posledních letech, jak najednou z ničeho nic šel nahoru německý lední hokej. To je důsledek všech těch zimních stadionů vybudovaných v posledních zhruba 15 letech za evropské dotace z titulu rozvoje měst. Ovšem v mnoha případech ty haly dnes vlastní soukromé kluby a ty kluby mají vlastnické struktury napojené na největší německý průmysl, který by nikdy na dotace od Evropské unie nedosáhl. Takže, jak je to možné? Celé to funguje způsobem, který připomíná právě Čapí hnízdo. Sportovní klub chce hokejovou halu, ale sponzor do její výstavby nechce dávat své soukromé peníze. Průmyslový kolos jako Siemens nemůže požádat o dotace EU, takže se dohodne s městským zastupitelstvem. To zažádá o dotaci v rámci rozvoje sportu, mládeže a tělovýchovy, spoluzafinancuje halu a po dobu pěti let ji udržuje. Sponzor ve skutečnosti zajišťuje její provoz a po 5 letech město halu převede na soukromý průmyslový kolos, protože náklady na provoz haly zatěžují město.

Kontrolní protikorupční agentura OLAF v dokumentu k Čapímu hnízdu prostě odhaluje, jak tímto způsobem funguje v Evropské unii dotování staveb, které nakonec končí v rukách velkých průmyslových podniků a nikoliv v rukách malých a středních podnikatelů. Jedná se o systémový problém evropských dotací, a proto OLAF nechce do kauzy nijak vrtat, protože by to vrhlo světlo právě na německé a francouzské dotační tituly pro malé a střední podnikatele, ale také pro města. Největším problémem s dotacemi je právě ta následná udržitelnost.

Dotace jsou černá díra na ekonomicky neživotaschopné podnikatelské projekty

Z principu věci proudí dotace obvykle tam, kam nechtějí soukromí investoři dát ani korunu, protože v tom nevidí budoucnost a návratnost. Zní to absurdně, ale právě z takových projektů se skládá nejvíce dotačních titulů EU pro podnikatele a pro obce a města. To jsou všechny ty rozhledny, které začaly vyrůstat po Česku, které měly přitáhnout turisty do místní lokality a podpořit cestovní ruch. Naprostá úchylnost těchto dotací se zrcadlí v tom, že když už někde je postavena rozhledna, tak dotační titul EU nedovoluje z dotace zafinancovat výstavbu např. restaurace nebo hospody, který by přitáhla možná více turistů, než celá rozhledna. Tímto jsme ale odbočili od migrace k evropským dotacím, jenže ta souvislost je naprosto zjevná. Pokud Česká republika, Polsko a Maďarsko nezačnou přijímat migranty, budou všem 3 zemím odebrány evropské dotace.

A právě na dotacích je závislý do značné míry Agrofert Andreje Babiše. Celý segment zemědělství v ČR je odshora dolů prostoupený dotacemi, od výkupních cen řepky, přes dotace na zemědělské stroje, zelenou naftu, až po kompenzační tituly za udržování remízků a zadržování vody, kde zemědělci nehospodaří a jako odškodné dostávají kompenzace. Celý rozvrtaný systém zemědělství v ČR je po roce 1989 udržován na umělé výživě a na hadičkách dotací, subvencí a kompenzací, jinak by zemědělství zkolabovalo. Andrej Babiš tvrdí, že žaloba proti ČR kvůli kvótám na migranty je zatím na začátku a celý proces se může táhnout až 18 měsíců, ovšem to je pouze časový odklad. Na konci soud rozhodne, že ČR a další dvě země odmítají migranty v rozporu s pravidly EU a Evropská komise dostane do ruky mandát na odebrání dotací.

Andrej Babiš nikdy nedovolí, aby jeho Agrofert přišel o evropské dotace. Proto můžeme očekávat, že odpor proti migraci začne výhledově v Babišově vládě oslabovat. Znovu je potřeba totiž zopakovat onu podmínku, na kterou se často zapomíná. Kdokoliv chce zůstat v Evropské unii, bude muset přijímat migranty. Hlavním cílem integrace EU je multikulturalizace životního prostoru celé Evropy. A je smutné, že v centru tohoto eugenického procesu je zase Německo. Před válkou chtěl Berlín celou Evropu árizovat, dnes ji chce pro změnu islamizovat. Jsou to stejné procesy, jenom mají odlišné náboje. Pro budoucnost našich slovanských národů v tom ale není rozdíl. V obou případech nemají mít slovanské národy na území Evropy budoucnost. Proti tomu se musíme postavit!

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/evropska-komise-podala-zalobu-na-cesko-ze-neprijima-migranty-uz-nerozhodujeme-o-vlastni-zemi-ted-nam-diktuji-cizinci-jakym-tempem-ma-probihat-islamizace-ceske-republiky-a-hlavni-pakou-na-prahu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvyšší poplach! Evropský parlament dostal na stůl reformu Dublinského protokolu a česká média mlčí!   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 02:18:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco pozornost českých médií je upřena na povolební situaci na české politické scéně, v Bruselu se začaly dít věci, nad kterými se tají dech. Výbor EU parlamentu pro občanské svobody odsouhlasil již 19. října návrh nového zákona o přerozdělování uprchlíků v EU, který se má stát reformou tzv. Dublinského protokolu. Reformní text zákona nově určuje, že všechny členské země EU jsou povinny přijímat uprchlíky podle přerozdělovacího mechanismu, který určí ad-hoc pro každou zemi jednotlivě Evropská komise podle klíče HDP a populace.

Jednotlivé členské země podle tohoto zákona budou nejen muset přijímat tisíce, desítky tisíc nebo dokonce stovky tisíc migrantů ročně, ale navíc podle této novely nebudou mít ani kontrolu a možnost výběru nad tím, jaké uprchlíky dostanou přidělené.

Již brzy i v Česku, pokud se nestane zázrak v poslanecké sněmovně…

Návrh zákona, který se pracovně nazývá jako Dublin 2.0, už prošel výborem a tento měsíc bude na zasedání EU ve Štrasburgu předložen europoslancům ke schválení jako zákonná norma pro celou EU. Dokument zároveň vyzývá jednotlivé členské země a Evropskou komisi k zahájení jednání o implementaci tohoto zákona, o jehož schválení v EU parlamentu se nepochybuje, protože reformu podporují největší členské země EU. Toto je konec všem nadějím na záchranu ČR před migrací, pokud se v české společnosti nezvedne všelidový odpor, který povede k inicializaci procesů vedoucích k vystoupení ČR z Evropské unie.

Klíčové zásady návrhu zprávy schválené Výborem EU pro občanské svobody jsou následující:
◾všechny členské státy se musí účastnit a sdílet odpovědnost za žadatele o azyl a snížit nepřiměřené zatížení členských států na “frontové linii”
◾bezpečnostní opatření by měla být posílena. Všichni žadatelé o azyl musí být zaregistrováni při příjezdu a členské státy musí zachovat své vnější hranice
◾žadatelé o azyl by se měli řídit pravidly systému a neměli by se snažit pohybovat mezi zeměmi jako takovými
◾rychlejší postupy: lidé, kteří potřebují mezinárodní ochranu, by ji měli dostat rychleji, a zároveň umožnit vrácení osob, které nemají právo pobytu do svých domovských zemí rychlým a důstojným způsobem

Český překlad hlavních bodů z návrhu Dublin 2.0

Začátek citace z dokumentu

Návrh zprávy připravila vedoucí poslankyně Cecilia Wikström (ALDE, Švédsko) a schválení zprávy ve výboru uděluje parlamentní mandát pro budoucí rozhovory s členskými zeměmi s cílem dosáhnout konečného kompromisu o právu uprchlíků na azyl. To znamená, že parlament EU je nyní připraven zahájit jednání s Evropskou komisí až do formálního potvrzení zákona europarlamentem jako celkem na listopadovém plenárním zasedání EU ve Štrasburku.

V návrhu zprávy jsou uvedeny některé inovativní návrhy, které zajistí, že nový dublinský systém bude v praxi fungovat:
◾Napojení na konkrétní zemi je prvním kritériem přemístění: žadatelé o azyl mají “skutečný vztah” s určitým členským státem, a to zvyšuje jejich šance na integraci a snižuje riziko sekundárního pohybu po EU. Tyto vazby by byly definovány jako rodinné vazby v dané zemi, stejně jako předchozí bydliště nebo studium v konkrétní EU zemi.
◾Stálý a automatický mechanismus přemístění: žadatelé o azyl, kteří nemají skutečný vztah s určitým členským státem, jsou automaticky přiděleni do země EU, která za ně po převzetí převezme odpovědnost podle distribučního “klíče”. Za tohoto žadatele bude nově odpovědná tato přidělená země. Za zpracování žádosti o azyl již nebude automaticky zodpovědná země prvního příjezdu, jako je tomu dnes, a nově neexistují žádné prahové hodnoty před zavedením mechanismu přerozdělení, jak naopak navrhovala Evropská komise. Cílem je zabránit členským státům na hranicích Schengenu v tom, aby přebíraly nepřiměřený podíl mezinárodních závazků EU.
◾Registrace a ověření bezpečnosti při příjezdu: země prvního příjezdu musí registrovat všechny žadatele o azyl a zkontrolovat otisky prstů oproti záznamům v příslušných evropských databázích, jako je například informační systém Europolu, a také pravděpodobnost, že žadatel má nárok na mezinárodní ochranu ještě před tím, než je převeden do jiné země EU. Tyto počáteční kontroly však budou o hodně rychlejší než aktuální kontrola přípustnosti a budou pečlivě kalibrovány, aby zabránily zahlcení migranty v členských státech “na frontové linii”. Pokud členský stát na frontové linii selže a neregistruje žadatele o azyl, přerozdělování do dalších zemí EU bude pozastaveno.
◾Včasné filtrování žadatelů s velmi malou pravděpodobností, že budou přijati: cílem je vyhnout se přemisťování žadatelů, kteří mají téměř nulovou možnost splnit kritéria získání mezinárodní ochrany, budou filtrováni v zemích vstupu do EU. Namísto jejich okamžitého přemístění budou jejich žádosti zpracovány v členském státě prvního vstupu. Všechny náklady na tuto mimořádnou práci budou na bedrech EU, aby se zabránilo nepřiměřenému zatížení členských států.
◾S přihlédnutím k preferencím země: žadatelé o azyl si budou moci vybrat mezi 4 zeměmi, které v daném okamžiku obdržely nejméně žádostí o azyl na základě distribučního klíče. Pokud žadatel o azyl dříve pobýval nebo získal diplom v členském státě a má tak odkaz do této konkrétní země, bude převeden na toto místo. Přijímáním podle těchto preferencí by členské státy dostaly žadatele s lepšími vyhlídkami na integraci.
◾Zvláštní pozornost je věnovaná dětem: poslanci chtějí posílit ustanovení o dětech, aby zajistili, že nejlepší zájem dítěte je vždy ústředním bodem. Nezletilí by měli mít vždy pohovor se speciálně vyškoleným personálem přátelským k dětem. Dítě bez doprovodu musí mít opatrovníka jmenovaného nejpozději 24 hodin po podání žádosti o azyl. Opatrovník musí být přítomen, pokud jsou odebírány otisky prstů dítěte a také během rozhovoru. Pokud je nezletilý bez doprovodu převeden z jednoho do jiného členského státu, musí přijímající členský stát předtím jmenovat opatrovníka dítě.
◾Rychlejší sjednocení rodin: k urychlení postupů by měli být žadatelé o azyl okamžitě převedeni do země, ve které mají nárok na sjednocení s rodinou. Potom by měl tento členský stát zjistit, zda je tvrzení správné a nikoliv, jak tomu je dnes, že je to podle toho, v jakém členském státě je žadatel přítomen. Pokud se ukáže, že tomu tak není, bude žadatel o azyl převeden dále do jiného členského státu EU vybraného distribučním klíčem.
◾Přidělování skupin: žadatelé o mezinárodní ochranu by měli mít možnost registrace jako skupina (max. 30 osob) při příjezdu do Evropy. Taková skupinová registrace by neznamenala právo být převedeni do konkrétní členské země, ale právo být převedeni spolu s lidmi, které znáte, ať už z vašeho domovského města nebo s někým, s kým jste propojeni, cestovali jste spolu.
◾Pobídky k pobytu v systému: Pokud by se měl žadatel o azyl pokoušet vyhnout se registraci nebo nesprávně požadoval spojení s konkrétním členským státem, byl by přidělen náhodnému členskému státu podle distribučního klíče.
◾Princip je jednoduchý: řídíte se pravidly, můžete si vybrat mezi čtyřmi zeměmi, které momentálně mají nejnižší stav. Pokud se ale pokusíte vyjít ven ze systému, nebudete mít na výběr.
◾Zajištění plné účasti všech členských států: všechny členské státy by měly sdílet odpovědnost za žadatele o azyl a plnit povinnosti stanovené zákonem, který byl demokraticky odsouhlasen v EU parlamentu. Členské země na frontové linii, které nezaregistrují azylanty, nebudou moci žádat jejich přerozdělení do EU. Členské státy, které odmítnou přijmout přemístění žadatelů na svá území, budou čelit omezení jejich přístupu k fondům EU a nebudou moci využít tyto prostředky k vrácení žadatelů, jejichž žádosti o azyl byly zamítnuty.
◾Což dává členským státům čas přizpůsobit se novému azylovému systému: dát zemím EU čas, aby se přizpůsobily a připravily na získávání žadatelů o azyl, na 3 roky by mělo být zavedeno přechodné období, během něhož členské státy, které mají historicky přijatých mnoho žadatelů o azyl, budou nadále nést větší zodpovědnost a tam, kde jsou země EU s omezenějšími zkušenostmi a vítají žadatele o azyl, by začaly s nižším podílem odpovědnosti. Během těchto 3 let se členské státy EU automaticky přesunou směrem k spravedlivějšímu podílu stanoveném distribučním klíčem založeným na HDP a velikostí populace. Evropská agentura pro azyl (EASO) bude podporovat a monitorovat členské státy, aby jim pomohla vybudovat potřebnou kapacitu.

Jak funguje Dublin 2.0 jako systém?

Jakmile žadatel o azyl přijde do EU, ať už je to v zemi na jižních hranicích nebo na mezinárodním letišti, musí mu být sejmuty otisky prstů a musí být zkontrolován podle příslušných údajů a databází EU, jako je informační systém Europolu nebo Schengenský informační systém. Rovněž se provede počáteční posouzení, zda je u žadatele o azyl pravděpodobné, že budou mít nárok na mezinárodní ochranu.

Pokud tomu tak je a žadatel o azyl nepředstavuje bezpečnostní hrozbu, provede se kontrola, aby se zjistilo, zda má rodinné příslušníky v EU, dříve žil v EU nebo je držitelem diplomu ze země EU. Pokud ano, bude žadatel o azyl převeden do této země. V opačném případě bude žadatel o azyl mít možnost volby mezi čtyřmi zeměmi, které mají v tom kterém konkrétním okamžiku získat nejnižší poměr žadatelů o azyl ve srovnání s ostatními žadateli o azyl podle distribučního klíče vypočteného na základě velikosti populace a HDP dané země EU.

Po příjezdu do členského státu, který bude odpovědný za žadatele o azyl, úřady této země provedou další bezpečnostní posouzení a posoudí také právo žadatele na mezinárodní ochranu. Pokud se země rozhodne poskytnout žadateli v souladu s mezinárodními úmluvami a pravidly EU ochranu, země zůstává odpovědná za uprchlíka po dobu pěti let, během které by mohla osoba požádat k povolení k trvalému pobytu. Pokud by se uprchlík rozhodl opustit zemi, aby přešel do jiného členského státu během první pěti let, měl by být vrácen do odpovědné země, jakmile to bude možné. Jediná cesta k mezinárodní ochraně v rámci Evropy bude zůstávat na odpovědném členském státě.

Statistiky migrace

V roce 2015 požádalo 1,3 milionu lidí o mezinárodní ochranu v EU podle UNHCR. V roce 2016 bylo toto číslo sníženo na 1,2 milionu žádostí. Během první poloviny roku 2017 požádalo 315 000 lidí o azyl v EU. V současné době je kolem 23 milionů lidí po celém světě v pozici uprchlíků v cizí zemi a dalších 40 milionů je podle UNHCR uprchlíky ve své domovské zemi. Evropa chrání 17% globálních uprchlíků. V roce 2016 se konflikt v Sýrii, nyní již sedmým rokem, stal největším světovým producentem uprchlíků (5,5 milionů), následovaný Afghánistánem (2,5 milionu) a Jižním Súdánem (1,4 milionu). Země, které chrání většinu uprchlíků, jsou Turecko, Pákistán, Libanon, Írán a Uganda. V loňském roce byla třetina žadatelů o azyl v EU ženského pohlaví a 32% dětí. 63 000 nezletilých bez doprovodu v tomto roce požádalo o azyl v Evropě. Německo bylo zemí EU, která obdržela nejvíce žádostí o azyl: 722 000 z celkového počtu 1,2 milionu uprchlíků v EU v roce 2016.

Konec citace z dokumentu

Z výše uvedeného dokumentu vyplývá zrůdnost celého systému. Reforma Dublin 2.0 spočívá v tom, že podle tzv. přerozdělovacího klíče budou migranti dostávat nabídku na 4 země v EU, které v okamžiku podání aplikace o azyl budou mít nejnižší stavy. No schválně hádejte, čtenáři AE News, které země to asi tak budou. No přece země V4 a jmenovitě Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Všimněte si slovníku a narativu v dokumentu. Zatímco o členských zemích se píše, že musí něco udělat, v případě uprchlíků, pokud svévolně utečou z přidělené země a odejdou do jiné země, se píše pouze v podmiňovacím tvaru, že by měli být vráceni. Co je ale další jobovka, to je 5-letá lhůta. Po uplynutí této lhůty se budou moci migranti volně pohybovat po celém Schengenu z místa na místo, ale dávky a sociální status budou mít pevně svázaný s přidělenou hostitelskou zemí, která se bude muset o ně starat.

Když migrant bude lhát v žádosti o azyl, nic se nestane, dostane azyl v jiné zemi EU tak jako tak

Co je děsivé, to je vyznění dokumentu v tom smyslu, že když žadatel o azyl lže v žádosti o azyl, že má styky a kontakt na příbuzné v nějaké konkrétní zemi EU a úřady zjistí, že to není pravda, tak nejenom, že migrantovi nehrozí žádný postih, ale ani není deportován, podle návrhu Dublinu 2.0 bude prostě jenom přerozdělen do náhodně vybrané členské země EU. Toto je naprostá šílenost, která nemá obdoby. Např. v USA, pokud někdo žádá o azyl a uvede lživé tvrzení do žádosti, je následně jeho žádost zamítnuta a osoba je deportována zpátky do země původu. Jenže podle výše uvedeného dokumentu bude migrant přistižený při lži v žádosti o azyl odměněný azylem v jiné dostupné zemi v EU.

Dámy a pánové, sdílejte tento článek na sociálních sítích, zalarmujte své poslance a politiky, aby zahájili v poslanecké sněmovně kroky k odsouzení této migrační reformy a zároveň aby byly odstartovány procesy k vyhlášení referenda o vystoupení České republiky z EU, protože Dublin 2.0 je zločinným pokusem o autoritativní bruselské překreslení celé Evropy islámskou kulturou. Nečekejte, až bude situace stejná jako v Německu nebo ve Švédsku, odmítněte výhrůžku z dokumentu, že země, které nebudou přijímat migranty, přijdou o dotace z EU. Dotace z EU jsou zdrojem korupce v ČR a jejich zrušení bude pouze pozitivním projevem pro ozdravění veřejných zakázek a veřejných rozpočtů v ČR. Bez pozornosti mainstreamových médií dochází k největší migrační reformě v dějinách Evropy a minimálně alternativa o tom nesmí mlčet.

Článek vyšel na Rukojmi.cz, odkud jej přebírám.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNový americký projekt v Sýrii: až za hranice chápání   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 02:06:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Jsem naživu. Jídlo prakticky žádné. Jak se odtud dostat, nevím. Přišli Američané a hovořili s každým z tábora – nabízeli vstup do strany Ar-Rai a boj proti Asadovi. Za to slibovali jídlo a dobré životní podmínky. Souhlasili jen jednotlivci.“

Nedávno se mi podařilo mluvit s člověkem, kterému se daří udržovat kontakt se strýcem, jehož řízení osudu zaválo do uprchlického tábora Er-Ruban.

Strýc Alíja (jméno je z bezpečnostních důvodů změněno) se v tomto mraveništi lidí, kteří uprchli před válkou, ocitl úplnou náhodou. Bojoval v řadách vládní syrské armády proti teroristům. V jednom střetnutí poblíž Aleppa přišel o levou ruku. Na světě jsou ale pořád ještě dobří lidé – jeho přátelé z Jordánska přislíbili pomoc při opatření protézy a pozvali ho k sobě.

Alíja sedl do stařičkého japonského SUV a pokusil se dojet do Ammánu. Pár desítek kilometrů před jordánskou hranicí však auto začali ostřelovat teroristé, donutili ho zastavit, strýce svázali, hodili na korbu náklaďáku a odvezli neznámým směrem. Druhého dne se probral v uprchlickém táboře Er-Ruban.

Ve svém dnešním článku se nebudu podrobněji zastavovat nad tragickou realitou toho místa.

V rusky, arabsky, turecky, anglicky a řadou dalších jazyků píšících médiích je možno najít spoustu materiálů podrobně popisujících život v táboře: je tam katastrofální nedostatek jídla a pitné vody, chybí léky i zdravotnický personál.

Ale životní podmínky v táboře nejsou to nejhorší. Do tábora denně přicházejí ozbrojenci z různých skupin, prodělávající výcvik na nedaleké americké vojenské základně. Znásilňují ženy a týrají a zesměšňují muže. Nejvíc přitom Alíju pobouřila skutečnost, že někteří z násilníků byli sami ještě před nedávnem těmi, kteří se tragickou shodou okolností ocitli v táboře jako utečenci.

Díky mnohaletým zkušenostem z války se strýci mého vypravěče nejenže podařilo v pravý čas ztratit v davu uprchlíků, ale dokonce udržovat pravidelný kontakt s rodinou a přáteli prostřednictvím jednoduchého mobilního telefonu.

„Kromě toho, že po každé odeslané či přijaté zprávě vyjme z telefonu baterii, má ještě několik dalších fíglů, díky kterým ochranka tábora ani ozbrojenci telefon nenašli,“ sdělil mi můj známý.

Texty posledních zpráv od Alíji se v mnohém podobají stovkám jiných krátkých SMS, odeslaných od jordánské hranice. Obsahují ale také závažnou informaci o další iniciativě, která jde až za hranice chápání.

„Jsem naživu. Jídlo prakticky žádné. Jak se odtud dostat, nevím. Přišli Američané a hovořili s každým z tábora – nabízeli vstup do strany Ar-Rai a boj proti Asadovi. Za to slibovali jídlo a dobré životní podmínky. Souhlasili jen jednotlivci.“

Také několik dalších zpráv bylo věnováno formování nové pseudopolitické skupiny či strany. Alíja psal, že američtí vojáci byli v šoku z toho, že vyhladovělí lidé nebyli ochotni vyjít ven s transparenty – vždyť jim přece slíbili jak zlepšení životních podmínek, tak dokonce solidní finanční odměny.

V dané situaci nerozumím tomu, s čím počítají američtí „političtí technologové“. Nejdříve desítky tisíc lidí trápí hladem, s jejich mlčenlivým souhlasem jimi cvičení ozbrojenci znásilňují a týrají uprchlíky. A teď těm samým nešťastným lidem navrhují, aby podporovali jimi vytvářenou politickou organizaci a provolávali její název?

A tak se ptám: Kam se dívá to nechvalně proslulé „mezinárodní společenství“ a Organizace spojených národů? Je naléhavě nutné zachránit desítky tisíc lidí umírajících hladem na hranici s Jordánskem. Ty nezajímá politika, potřebují potraviny, léky, odbornou lékařskou pomoc a teplé ošacení.

Rijád Farid Hidžab

Zdroj: Politikus.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.czSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina plánovala vyhodit do vzduchu ruský plynovod   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 01:55:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kyjev v letech 2014 a 2015 plánoval vyhodit do vzduchu ruský tranzitní plynovod do Evropy, který prochází ukrajinským územím. Oznámil to náměstek ministra pro otázky dočasně okupovaných území a vnitřně přesídlených osob Jurij Grymčak ve vysílání kyjevské televize Zik.

„Myslíte si, že jsme neměli plány vyhodit do vzduchu plynovou soustavu naší země? Mluvím tu o státních plánech," podotkl Grymčak.

Podle názoru náměstka tato plynová magistrála je jedním ze zdržujících faktorů ozbrojeného konfliktu na Donbasu.

Grymčak dodal, že Rusko dnes „dělá vše proto", aby postavila plynovod, který by míjel ukrajinské území.

Náměstek měl podle všeho na mysli plynovod Severní proud 2. Ukrajina, stejně jako USA vystupuje proti výstavbě nového plynovodu, který má být postaven podél již existujícího Severního proudu. Kyjev se obává, že ztratí příjmy z tranzitu ruského plynu a Washington má zase ambiciózní plány na dodávky zkapalněného plynu do Evropy.

Zdroj: TV ZIK, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPalestina zdůraznila, že s Jeruzalémem nelze „obchodovat"   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 01:49:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nedávno zastavily pomoc pro Palestinu, aby ji přinutily k návratu k jednacímu stolu, palestinská strana to 3. ledna odsoudila a zdůraznila, že Jeruzalém nelze použít k „obchodování".

Prezident Spojených států Donald Trump před tím zveřejnil na Twitteru zprávu, ve které uvedl, že „Spojené státy každý rok darují Palestině miliardu amerických dolarů bez jejich vděčnosti a respektu, Palestinci ani nejsou ochotni jednat s Izraelci… Pokud se Palestinci nechtějí zapojit do mírových rozhovorů, proč bychom jim měli v budoucnu platit tak velké částky peněz?"

Mluvčí palestinské prezidentské rezidence Nabeul Abu Ludena 3. ledna v tiskovém prohlášení řekl, že „Jeruzalém a jeho svatyně nejsou na prodej, ani za zlato nebo stříbro." Ludena zdůraznil, že mírové jednání a skutečný mír mohou být nastoleny pouze na základě „zákonnosti". Řekl, že kdyby Spojené státy kladly důraz na zájmy Blízkého východu, dodržovaly by příslušné zásady Rady bezpečnosti OSN a Valného shromáždění OSN.

Hnutí islámského odporu Hamás téhož dne v tiskovém prohlášení uvedlo, že americká hrozba je „politické vydírání".

Donald Trump 6. prosince loňského roku oznámil, že USA uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele a zahájí přemístění velvyslanectví USA z Tel Avivu do Jeruzaléma. Mezinárodní společenství je obecně proti tomu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFederica Mogheriniová: EU bude nadále podporovat Kubu   
Pridal tk Pátek 05 leden 2018 - 01:46:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, místopředsedkyně Evropské komise Federica Mogheriniová v úterý na Havaně uvedla, že EU odmítá americké kroky k dalšímu oddělení Kuby a chce podporovat Kubu během reformního procesu.

Mogheriniová se také setkala s místními studenty a řekla, že americký prezident Donald Trump v červnu loňského roku zpřísnil svou politiku vůči Kubě, ale EU tento krok nepodporuje. Evropská unie nepřijme jednostranná opatření přijatá Spojenými státy proti Kubě, akorát to zhoršuje hospodářské a obchodní vztahy mezi EU a Kubou.

1. listopadu 2017 vstoupila v platnost dohoda o politickém dialogu a spolupráci mezi EU a Kubou, která označuje novou kapitolu v bilaterálních vztazích. Jakmile bude tato dohoda schválena parlamentem členských států EU, začne se plně realizovat.

Mogheriniová se včera setkala s kubánským ministrem zahraničního obchodu a zahraničních investic Rodrigo Malmiercaem. Dnes se ještě setká s prezidentem kubánského Národního lidového kongresu a kubánským ministrem zahraničí Bruno Rodríguezem Parrillou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3770 sec,0.0954 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,763kB