Pondělí 08 leden 2018
Den, kdy Petr Hannig nachytal M. Veselovského při lži a pokrytectví   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 18:40:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Martin Veselovský, moderátor a spolumajitel televize DVTV, v rozhovoru s Petrem Hannigem popřel, že má cokoliv společného s Georgem Sorosem. Veselovský lhal.

Martin Veselovský při konfrontací ze strany Petra Hanniga popřel, že by měl něco společného s Georgem Sorosem (1). V daném kontextu nešlo o to, zda má Veselovský nějakou osobní vazbu přímo na Sorose. Šlo o to, zda má DVTV, kterou Veselovský spoluvlastní, nějaké bližší vazby na organizace, které Soros financuje. I když Veselovský přímé financování DVTV ze strany Sorose popírá, přesto je nepochybné, že DVTV je se Sorosovou sítí propojena, jedná s ní v souladu a je tak její součástí. Tady jsou důkazy.

Za prvé, Daniela Drtinová - spolumajitelka DVTV a obchodní partnerka Veselovského - je členkou správní rady Sorosovy politické neziskovky Open Society Fund (2). Propojení mezi Sorosovou sítí a DVTV je tedy vysoce osobní. Toto spojení je v přímém rozporu s objektivní novinařinou. Navíc, Drtinová není pasivní osobou. Sama se zapojuje do kampaní Sorosových neziskovek s neomarxistickým obsahem. Např. pro Ženský kongres natočila klip, který hájí feminismus (3). Další klip natočila pro další politickou neziskovku s názvem Otevřená společnost, o.p.s. (4) Že by pan Veselovský nevěděl, s kým podniká?

Za druhé, Bakalova firma Ekonomia, která DVTV ze značné části platí a poskytuje jí provozní prostory, na svých webových stánkách otevřeně přiznává, že podporuje i řadu politických neziskovek financovaných Sorosem: např. Open Society Fund, Fórum 50%, Člověk v tísni, Amnesty International, Forum 2000, Transparency International (5, 6). Je možné, že by nezávislý a objektivní novinář dostával peníze od organizace, která podporuje politické neziskovky hájící neomarxistické hodnoty?

Za třetí, DVTV má spolu se Sorosovou Open Society Fund společné projekty. Např. v roce 2016 pořádala DVTV spolu s Open Society Fund tzv. DVTV roadshow. Šlo o plánované výjezdy redakce DVTV do různých měst v ČR spojených s propagačním programem (7, 8). Zdá se, že tady Sorosova neziskovka přispěla ve prospěch DVTV i finančně. „Spojili jsme své síly s Open Society Fund a jedeme za Vámi“ vykřikuje v propagačním klipu Veselovský (8). Je možné, že by si pan Veselovský neprověřil, kdo danou neziskovku založil, co tato neziskovka dělá a od koho dostává peníze?

Za čtvrté, pan Veselovský má vřelý vztah i k jiným neziskovkám podporovaným ze Sorosových peněz. Veselovský se například pochvalně vyjadřuje o kontroverzním think-tanku Evropské hodnoty, který vypracovává seznamy tzv. „prokremelských“ webů: „Musím říct, že pro mě jako pro novináře je práce think-tanku Evropské hodnoty velkým přínosem.“ (9). Opravdu, pane Veselovský?

Pod záštitou stejné neziskovky se Veselovský vydal společně s (bývalým pornohercem) Jakubem Jandou z Evropských hodnot přesvědčovat středoškoláky o tom, že mají být politicky aktivní (10). To nebyla jediná akce, které se M. Veselovský v Evropských hodnotách účastnil: viz například jeho zapojení do programu stáží v této instituci (11). Zjistil si pan Veselovský, kdo na provoz této neziskovky přispívá?

Pan Veselovský se pochvalně vyjadřuje i o další Sorosem financované neziskovce EDUin: „..EDUin ...disponuje lidmi, kteří jsou díky svým zkušenostem a znalostem zajímavými tvůrci veřejné debaty v oblasti školství.“ (12). Ano, například otázka inkluze, kterou Sorosovy neziskovky propagují a která nás, kromě jiného, stojí zbytečně miliardy korun navíc. Opět žádná souvislost se Sorosem? Veselovský si nezjistil, kdo tyto neziskovky platí a za jakým účelem, dříve, než se s nimi pustil do spolupráce?

Za páté, DVTV několikrát obdržela tzv. Novinářskou cenu, pořádanou Sorosovou Open Society Fund. Že prostřednictvím této ceny jsou odměňováni především novináři, kteří podporují zájmy prosazované Sorosovými neziskovkami, je zbytečné dodávat. Jedna z cen, kterou Veselovský obdržel, byla za rozhovor s Martinem Konvičkou (13). Tento rozhovor je ukázkou, jak společensky likvidovat a zostuzovat lidi s nepohodlnými názory. Chce snad i zde pan Veselovský tvrdit, že neví, čí peníze za touto cenou stojí? Co by se asi stalo, kdyby nějaký novinář přijal ocenění financované politickou neziskovkou z Ruska nebo Číny?

Za šesté, způsob, jakým vede pan Veselovský (a obecně kdokoliv na DVTV) rozhovory s odpůrci polické korektnosti, svědčí o tom, že M. Veselovský nedělá novinařinu, ale politický aktivismus v zájmu stejných hodnot, jaké prosazují Sorosovy politické neziskovky (politickou korektnost, neomarxismus). Jde o aktivistickou veřejnou likvidaci a zostuzení lidí s „nekorektními“ názory a styky. Postup Veselovského pak je zcela předvídatelný. Rozhovor nebude určitě o tom, co si daný člověk skutečně myslí, jaké má plány a představy, jaké myšlenky hájí a proč. Rozhovor bude veden tak, aby daného člověka vyvedl z míry a celkově ukázal v negativním světle. Rozhovor má ukázat, že daný člověk je rasista, antisemita, nacista, extrémista nebo má na takové osoby a organizace blízkou vazbu nebo je podporuje.

Na konci rozhoru P. Hannnig Velovskému řekl: „Víte, co? Vy se chováte, jako blahé paměti Kojzar z Rudého práva. Vždyť je to strašný! Vždyť vy mluvíte úplně jako normalizační novinář. Ale horší ještě [z padesátých let]. Vy jste mi nedal jedinou možnost, abych řekl něco o svém programu. Pořád na mě útočíte“.... „Tohle je nejhorší rozhovor, který jsem kdy měl. To není ani jako za normalizace. To jsou padesátá léta!“ (1). Z uniklých Sorosových dokumentů ze srpna 2016, je zřejmé, že Sorosovy neziskovky používají pro společenskou likvidaci ideových odpůrců metodu: „zveřejni jeho jméno a zostuď ho“ (name and shame), které předchází systematický sběr potenciálně zostuzujích informací o dané osobě (14). Je náhoda, že Veselovský (i celá DVTV) používá tyto metody na odpůrce politické korektnosti?

Z výše uvedeného je jasné, že M. Veselovský není skutečný novinář. Je to neomarxistický aktivista a spolu se svojí DVTV je součástí Sorosovy vlivové sítě. Propojení se Sorosovými neziskovkami je velmi těsné, pravidelné a jednají ve stejném zájmu, proti stejném nepříteli. Veselovský je rovněž lhář. Veřejně lže, když tvrdí, že se Sorosem nemá nic společného. Přitom ostatní nabádá, že si mají dobře prověřovat, s kým se stýkají a s kým spolupracují. Sám to však zřejmě nedělá. Je tedy pokrytec.

Slušným lidem bych doporučoval do sorosovinou prolezlé DVTV nechodit. Oni už dopředu vědí, co si o vás mají jejich diváci myslet a připraví se podle toho. A pokud už by slušný člověk chtěl i přesto k těmto aktivistům zajít, ať se dobře připraví, vezme si seznam podobný výše uvedenému, aby mohl Veselovského či Smetanu konfrontovat- nejlépe hned od začátku. Zkoušet jim něco vysvětlovat a pokoušet se s nimi vést rozumný a smysluplný rozhovor je, bohužel, ztrátou času a předem prohraný boj. Hodně zdaru.

Autor: Marek Renda

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/podoteky/den-kdy-petr-hannig-nachytal-m-veselovskeho-pri-lzi-a-pokrytectvi.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvatý Andrej   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 18:09:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Starosto!“ volá na mě Tonda a kývá, abych si v útulné hospůdce k němu přisedl. Jakmile dosednu, hned spustí: „Mám podezření, že třicet procent voličů je uhranutých predátorem Babišem.“
„Proboha, jak jsi k tomu závěru došel, Toníku?“ ptám se. „No, to je tak. Sleduju Babišovo chování léta a zjistil jsem, že lže, jako když tiskne. Sepsal jsem si to všechno na papír, abych na něco nezapomněl.

Tak například v televizi. Tuším, že to bylo v pořadu Jana Krause, kde tvrdil, že je šťastně ženatý, a to byla lež jako věž, protože si Moniku bral o několik let později, v červenci 2017. To je divné, ne?

Prohlašoval, že nebude zakládat politickou stranu a že nikdy nebude politik, protože si nechce pokazit image a taky dodal, že se nikam cpát nebude. No a dnes je obr-politik s dost pokáleným image. Následně prohlašoval, že je jiný politik a v tomto měl naprostou pravdu, neboť trestně stíhaného premiéra, s plným pytlem ostudných kauz a rozporuplnými názory, jsme tady ještě opravdu neměli.

Babiš také proklamoval: „Já můžu veřejně prohlásit na zdraví mých čtyř dětí a dvou vnuček, že já v žádném případě nebudu nikdy zasahovat do práce redaktorů v Mafře.“ Toto pronesl majitel Agrofertu a šéf hnutí ANO v ČT. Pak se provalily nahrávky, jak dělá přesný opak. To je hodně za čarou seriózního jednání. Tyto nahrávky Babiš označil za trestný čin, neboť on je vicepremiér, a to si zřejmě vůči jeho velkomilosti nesmí nikdo dovolit.

Babiš tvrdí, že kauza Čapí hnízdo je spiknutím proti jeho osobě, přitom nebyl a dodnes není schopen říct, kdo byl skutečným vlastníkem. Důkazy o tom se údajně ztratily. Pod tíhou argumentů nakonec přiznal, že lhal, protože chránil svoji rodinu, čímž se ve své podstatě přiznal k vině. ZDEje auditní zpráva ze září 2017, vypracovaná ing. Lukášem Pečeňou s dohledem supervizora JUDr. Josefa Včeláka, která odhaluje zřejmé obcházení evropských směrnic s cílem získat dotaci, na kterou by jinak neměl nárok. Prostě sofistikovaný, promyšlený, prachsprostý podvod.

Evropský úřad proti odhalování podvodů OLAF dospěl k závěru, že v případu Čapí hnízdo jsou takové nesrovnalosti, že dotace ve výši 42 milionů korun nemá být proplacena. To je pro Andreje tvrdá rána. Tím je definitivně potvrzeno, že kauza Čapí hnízdo není žádná „účelovka“, jak AB tvrdí a že to tím pádem na něj neušila ani žádná mafie. Trapnost kolem utajování závěrů úřadu OLAF před veřejností zkritizovala i eurokomisařka Věra Jourová a prohlásila, že by obsah zprávy měla veřejnost znát.

Babiš porušil vlastní pravidla stranického morálního kodexu hnutí ANO tím, že nesložil funkci ve hnutí a nerezignoval na volený mandát a na členství ve hnutí, tak jak mu to kodex ukládal. Neboť je vyšetřován policií pro podezření spáchání podvodu. Na místo toho se nahonem morální kodex přepisoval. Předtím prohlašoval, že nebude nikoho krýt a pomáhat mu, když bude obviněn a dnes se nechává tahat z bryndy svými poslušnými spolustraníky, kterým toto sám před časem odepřel. To je hodně ubohé jednání nejvyššího politického představitele státu. Chuděrky holky Etika a Morálka dostaly od Andreje pořádně přes ústa.

Babiš byl aktivním členem KSČ a deset svědků potvrdilo, že byl i aktivním spolupracovníkem STB. Dodnes, i když je dokonce premiérem, nemá bezpečnostní prověrku a nikdy ji mít ani nebude. To je přece skandální. A lidem to, jak se zdá, nevadí, neboť jím jsou doslova uhranutí. Nevadí jim ani to, že Babiš disponuje vlastním bezpečnostním aparátem, který mu opatřuje kompromitující materiály na každého, kdo by se mu postavil do cesty nebo ho chtěl, nedej bože, dostat za mříže.

Babišem dané slovo neznamená nic. Nemá problém změnit názor během několika hodin a původní slib nedodržet a vše mu to připadá zcela přirozené a normální. Dva příklady za všechny. Sebevědomě prohlásil, že v roce 2017 bude mít vyrovnaný rozpočet, neboť mu ho zabezpečí výběr daní za pomocí EET. Výsledek je zase deficitní. Tedy doslova „ode zdi ke zdi.“ V jednom rozhovoru označí V čtyřku za marginální, okrajové a bezvýznamné seskupení, aby ji o pár měsíců později hodnotil jako hlavní a nejdůležitější prvek v boji proti evropským kvótám. V oblasti etiky morálky a slušnosti má Babiš zcela zvrácený charakter, neboť své okolí, tedy spolustraníky, své zaměstnance a hlavně voliče, považuje za pouhý nástroj, který ho vytáhne k vytoužené moci. Svědčí o tom i jeho nevybíravé vulgární a sprosté vyjadřování na nahrávkách, které směřuje na své zaměstnance, partnery, spolustraníky, ale i voliče.

Stíhaný premiér prosadil nekompromisní výběr daní i na těch nejmenších OSVČ za pomoci EET, ale sám, jakmile může, tak se poctivému odvodu daní vyhýbá jako čert kříži, například za pomoci korunových dluhopisů. Jak může tento člověk kázat někomu o morálce a nazývat jej zlodějem („všetci kradnů“), když sám překračuje všechny hranice slušného chování a využívá trhliny v zákonech k neplacení daní.

Novináře, kteří se ho ptají na jeho kontroverzní kauzy, nazývá zkorumpovanou pakáží s dovětkem SORRY JAKO. „Proč bych já vám měl říkat, kolik vydělávám, co vám je po tom?“ A tím se vyhnul vysvětlení, kde na korunové dluhopisy vzal peníze.

Nahrávky nasvědčují používání nekalých praktik proti svým konkurentům, říká na nich: „My po nich jdeme.“ (myšleno orgány ministerstva financí, kterým šéfoval nebo snad myslel svoji bezpečnostní agenturu?) Takhle Babiš řídí náš stát.

Nevadí mu, že Agrofert hospodaří na pozemcích, které mu nepatří a ze kterých neplatí žádný nájem. To je opravdu vzorný příklad pro ostatní, jak všechny důkladně využít a oblafnout.

Bylo mu prokázáno, že do potravin cpe nekvalitní separát místo kvalitního masa, dovezený bůhví odkud. Vajíčka z jeho klecových drůbežáren se na výstupních baličkách označují, mimo jiné, jako vajíčka z polovolného chovu a z volného chovu. Zřejmě tuto produkci zajišťuje prostřednictvím deseti slepic, které chová „polovolně“ na Čapím hnízdě.

Nemá problém zničit vzrostlé obilí konkurenta chemickým postřikem jen proto, že ho chce ekonomicky převálcovat. To svědčí o skutečné výši morálních vlastností svatého Andreje.

Do médií hlásal, že nikdy nezasahuje do demokratické tvorby kandidátek a pravda je taková, že si poslední slovo v rozhodování o jednotlivých kandidátech nechal zakotvit do stanov hnutí. Z vlastních řad hnutí jsou slyšet věcné argumenty, že schvalování a zasahování do kandidátek je běžný nástroj Babiše, čímž porušuje nezbytný vnitrostranický demokratický proces.

Za Babišem se také táhne jako červená nit údajná nevyjasněná tunelizace Lovochemie, spojená s přátelstvím vlivného pana Šloufa. Dál je tu vyjádření paní Vašáryové, která tvrdí, že Babiš je jedním z hlavních Mečiarových privatizérů, což je v přímém rozporu s tvrzením Babiše o tom, jak nabyl mnohamiliardový majetek.

Babiš sliboval vládu odborníků a následně neváhá posadit do funkce člověka, jako je Karla Šlechtová, která na Ministerstvu pro místní rozvoj odmítala řešit palčivé problémy místního rozvoje, tedy požadavky starostů. Zřejmě proto ji Babiš posadil rovnou do role šéfa Ministerstva obrany. To si z nás dělá Babiš legraci, vždyť to je výsměch voličům. Šlechtová sice připomíná svým vzezřením a jednáním spíše muže, než ženu, ale o obraně nemá ani páru. Jediné, na co se zmohla je, že údajně nechá prověřit všechna výběrová řízení, která jsou těsně před podpisem. Zřejmě si nestihla všimnout, že před ní šéfoval ministerstvu kolega z ANO Stropnický. Že by Stropnický na ministerstvu zapomněl nějakého kostlivce a k Babišovi a Faltýnkovi by přibyl další stíhaný? Ministerstvo dopravy řídí Dan Ťok, který dokázal postavit za čtyři roky vlády ANO tři kilometry dálnic, a tak po médiích koluje vtip o měrné jednotce kilometru dálnice, který se nazývá jeden ŤOK. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je sice sympatický chlap, ale ke zdravotnictví má asi tak daleko, jako kormidelník jednoveslice k pilotovi obřího boeingu. Neřídil totiž nikdy ani trafiku, natož celé ministerstvo. Jeho předpoklady pro řízení ministerstva zdravotnictví spočívají jen v tom, že dělal, pravděpodobně v hlubokém předklonu, poradce Babišovi. Ministryně financí Šilarová, která se nejvíce proslavila přeměnou finančních úřadů na postrach malých živnostníků, se poslední dobou zabývá hlavně udržením sněhuláka OLAFA ve skříni, aby nevylezl dříve, než v ní roztaje. Postupně se potvrzuje dávná personální vyprahlost hnutí ANO, což Babišovi nikterak nepřekáží k naplňování svých vizí o vlastní firmě se značkou ANOFERT.cz. Babiš si vystačí s ministry s bezmeznou poslušností. Odborníky s vlastním názorem nemá rád, neboť mu jsou na obtíž. Co kdyby chtěli prosadit něco prospěšného pro národ a nekorespondovalo by to s cíli ANOFERTU?

O všech obviněních Babiš prohlašuje, že se jedná o účelově vykonstruovaná spiknutí, která jsou dílem jeho konkurentů, a to jak v politice, tak v byznysu. Na evropskou instituci OLAF dokonce podal žalobu. Je to prostě svatý Andrej, který se řídí pravidlem „zatloukat, zatloukat, zatloukat“.

Nejvýstižněji Babiše pojmenovali bratia Slováci: „Vy Češi nejste zvyklí na politicko-podnikatelského predátora typu Babiš, a proto jste z něj doslova hotoví, a dokonce jste si ho zvolili za premiéra. Až vám konečně dojde, co je Babiš zač, pošlete ho tam, kam patří, tedy do basy. A pak bude možná teprve líp.“

Pokud si představíme, že v civilizovaném světě odstupují politici například za to, že jejich podřízený něco zanedbal, je načase si položit otázku: Neměl by Babiš odstoupit? Na ČR se už dnes celý svět dívá jako na bulvární atrakci, kde premiérovi hrozí kriminál a kdy není schopen dojednat podporu své loutkové vládě, neboť stihl všechny, kromě komunistů, pozurážet a v médiích se tváří jak hodný strejda a dělá, že on nic, to všichni ti ostatní jsou lumpové.

A pro tohle všechno si myslím, že Babiš musel „Čehůny“ nějak uhranout, jinak by ho přece nemohlo 30% Čechů volit.“ zakončil svůj sáhodlouhý seznam Tonda a poručil dva velké panáky.

Autor: Petr Havlíček

Zdroj: https://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642441
Obrázek z produkce ATEO.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenko připravil v roce 2017 o občanství přes 5 tisíc lidí   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 05:23:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 2017 ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal dekrety, které připravily o ukrajinské občanství 5,2 tisíc lidí.

Tuto informaci přinesl portál Ukrainski Novyny s odvoláním na úřad prezidenta.

Rovněž se uvádí, že občanství bylo poskytnuto téměř tisíci lidí.

„V roce 2017 ukrajinské občanství přijalo 957 lidí," uvádí portál.

Porošenko dříve mluvil o rostoucím významu ukrajinského občanského průkazu.

Zdroj: Ukrainski Novyny, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda osvobodila významnou osadu v provincii Idlib   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 05:16:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vládní armáda a spojenecké síly osvobodily od teroristů fronty Džabhát an-Nusrá osadu Sinjar na jihovýchodě provincie Idlib, sdělil informovaný zdroj.

„Syrská armáda převzala pod kontrolu strategicky významnou osadu Sinjar," řekl zdroj agentury.

Podle zdroje se kromě Sinjaru podařilo vytlačit teroristy ze čtyř vedlejších vesnic.

Osada Sinjar je považována za strategicky významnou, poněvadž se tam nacházela jedna z velkých bašt Džabhát an-Nusry a leží pouhých 15 km od vojenské letecké základny Abú-Duhur.

Zdroj: RIA Novosti, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí: Nedovolí čínským lidem a podnikům se účastnit akcí porušujících rezoluce Rady bezpečnosti OSN   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 05:12:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí Čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang dne 5. prosince prohlásil, že čínská vláda vždy všestranně drže rezoluce Rady bezpečnosti OSN, nedovolí čínským lidem a podnikům se účastnit akcí porušujících rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Na tiskové běžné konferenci Čínského ministerstva zahraničí někteří novináři se ptali, že podle jihokorejských medií některé lodě čínských společnosti změnily své vlajky a místa rezignace, účastnily se akcí porušujících rezoluce Rady bezpečnosti OSN o sankci vůči KLDR, jak čínská strana tuto záležitost ohodnotí?

Geng Shuang uvedl, že čínská strana viděla zainteresované zpravodajství. Čínská vláda vždy všestranně a přísně drže rezoluce Rady bezpečnosti OSN, plní své mezinárodní odpovědnosti, nedovolí čínským lidem a podnikům se účastnit akcí porušujících rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Dodal, že v současnosti mezinárodní doprava je velmi otevřená, lodě často mění své vlajky, nebo byly pronajaty, čínská strana nemá informace o lodích registrovaných v třetí zemi. Čínská strana podle zákona potrestá všem činnostem porušujícím rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKapitalismus, který vám neukážou. I toto je Los Angeles dneška   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 05:04:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nenechte se zmást. Na videu nejsou záběry z liberijské Monrovie nebo z Haiti, ale z periférie jednoho z center světového kapitalismu, které nám mainstream denně prezentuje jako jedno nejlepších míst k životu na planetě.

Video zachycuje průjezd ulicemi čtvrti Skid Row amerického Los Angeles.

Pokud si někdo myslí, že je to „nějaký fejk“ nebo ho uklidňuje skutečnost, že uživatel YT kanálu je z Ruska – a jde tudíž o kremelskou propagandu, může se sám a ihned přesvědčit, že se jedná o holou realitu hvězdného velkoměsta.

Kdokoliv si může ulice Skid Row „projet“ prostřednictvím aplikace Street View – stačí kliknout sem: https://www.google.cz/maps/@34.0432365,-118.2423236,3a,77y,117.87h,86.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1s98gTvoYRCwkQ5zucavkmwA!2e0!7i13312!8i6656 nebo sem: https://www.google.cz/maps/@34.0428561,-118.2421313,3a,77.8y,114.65h,69.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAgEA-71P6t3wyvWYsTWlKA!2e0!7i13312!8i6656 a „porozhlédnout“ se po okolí, které se vyznačuje stovkami stanů bezdomovců, neuvěřitelným nepořádkem a spatřit lze i člověka ležícího na zemi, naprosto lhostejného okolojdoucím lidem.

Až zase někdo vytáhne dvacet let staré záběry z KLDR postižené přírodními katastrofami a sankcemi s komentářem „toto je život v Severní Koreji“, vzpomeňte si…


Zdroj: Geo, Eurasia24.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické impérium se v případě Íránu řídí stejným scénářem, jakým se řídilo v Libyi a Sýrii   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 04:50:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před dvěma týdny uniklo interní sdělení z Trumpovy vlády, že byl ministr zahraničí a nováček z D.C. Rex Tillerson školen o tom, jak americké impérium využívá lidská práva jako záminku k napadení a podkopání vlád, které nejsou poddajné.

Deník Politico uvedl: Memorandum ze 17. května vypadá jako rychlokurz pro podnikatele, který se stal diplomatem, a závěr zprávy nabízí zcela realistickou vizi: že by USA měly využívat lidská práva jako hůl na své protivníky, jako je Írán, Čína a Severní Korea, ale zároveň dát zelenou utlačovatelským spojencům, jako jsou Filipíny, Egypt a Saúdská Arábie.

„Se spojenci by se mělo zacházet jinak - a lépe - než s protivníky. V opačném případě skončíme tak, že budeme mít více protivníků, a méně spojenců,“ uvádí se v memorandu, které napsal Tillersonův vlivný politický poradce Brian Hook.

Bylo by to perfektní komické načasování, kdyby to ovšem nebylo tak děsivé - v Íránu vypukly protesty, které probíhají poslední čtyři dny, a západní impérium náhle začíná vyjadřovat hluboké a bipartijní obavy ohledně lidských práv demonstrantů.

Velké protesty v Íránu. Lidé konečně zmoudřeli, pokud jde o to, jak jsou jejich peníze a bohatství rozkrádány a vyhazovány na podporu terorismu. Vypadá to, že už to déle neunesou. USA velmi pozorně sledují porušování lidských práv!

 — @realDonaldTrump

Íránský lid, zvláště mládež, protestuje za svobodu a budoucnost, kterou si zaslouží. Doufám, že jejich vláda bude reagovat mírumilovně a podpoří jejich naděje.

 — @HillaryClinton

Ministr Tillerson znovu zdůraznil, že Spojené státy vyjadřují hlubokou úctu vůči íránskému lidu. Vyzýváme všechny národy, aby stály při nás, neboť požadujeme, aby režim respektoval jejich základní lidská práva. #Iranprotests

 — @statedeptspox

Sleduji události v Íránu s obavami. Je naprosto nezbytné, aby občané měli právo na mírumilovné demonstrace.

 — @BorisJohnson

Je to přesně stejný scénář, jako byl v Kyjevě, Libyi, atd., znovu se to opakuje. Stejná slova. Je obzvláště kruté, že se chystáte bombardovat stejné občany, zatímco předstíráte, že máte zájem o dodržování jejich lidských práv… (https://twitter.com/BorisJohnson/status/947458422336819200)

 — @DanielLMcAdams

Takže všichni víme, co tohle zdlouhavé předvádění znamená. Jakékoli zlo může být ospravedlněno ve jménu „lidských práv“.

V říjnu jsme se od bývalého katarského předsedy vlády dozvěděli, že Spojené státy a jejich spojenci již od samého začátku protestů, které začaly v Sýrii v roce 2011 jako součást tzv. „Arabského jara“, silně prosazovali svržení syrské vlády. K tomuto odhalení došlo v tom samém týdnu, kdy zpravodajský server The Intercept konečně zveřejnil dokumenty NSA, potvrzující, že zahraniční vlády měly přímou kontrolu nad „rebely“, kteří začali v Sýrii útočit po vlně protestů v roce 2011. Trápení se kvůli lidským právům probíhalo po celou dobu války v Sýrii, a to i přesto, že vlády, které veřejně odsuzovaly porušování lidských práv, tajně vyzbrojovaly a poskytovaly výcvik teroristickým frakcím, které v celé zemi vraždily, znásilňovaly a drancovaly.

Vidíme to znovu a znovu. V Libyi byla západní intervence ospravedlněna pod záminkou ochrany lidských práv, i když skutečným cílem byla vlastně změna režimu. Na Ukrajině se věrní stoupenci impéria aktivně podíleli na protestech v Kyjevě, přestože hlavním cílem byla vlastně změna režimu. A kdo by mohl zapomenout na chudý utlačovaný lid v Iráku, který nepochybně vítal útočníky jako své osvoboditele?

V roce 2007 se penzionovaný čtyřhvězdičkový generál Wesley Clark objevil ve vysílání Democracy Now a řekl, že se asi deset dní po 11. září dozvěděl, že Pentagon již začal připravovat plány na zcela neoprávněnou invazi do Iráku, a že mu dokonce ukázali memorandum, které obsahovalo plán „zlikvidovat sedm zemí za pět let, počínaje Irákem, poté by šlo o Sýrii, Libanon, Libyi, Somálsko, Súdán, a nakonec o Írán“.

Takže tohle je prokázaný fakt, že neokonzervativci mají Írán již pěkně dlouhou dobu na mušce.

Tohle všechno jim vychází na základě zpráv, které neustále prosazuje CIA/CNN, že Írán je hlavním pachatelem v souvislosti s terorismem, který jako stát podporuje - což je pouhá lež. Znám hodně Trumpových stoupenců, a chci jim důrazně sdělit, že veteráni zpravodajských služeb, kteří napsali toto memorandum o Íránu, jsou stejní lidé, kteří zveřejnili memorandum, v němž odhalují pravdu o falešném „příběhu Russiagate“ (ruského vměšování do voleb); jsou to slušní lidé a můžete jim důvěřovat. Doporučuji vám, abyste si to přečetli.

Írán, stát sponzorující terorismus číslo jedna, kde se porušují lidská práva jako na běžícím pásu, nyní znepřístupnil internet, aby mírumilovní demonstranti spolu nemohli komunikovat. To není dobré!

 — @realDonaldTrump

Trump lže, když říká, že Írán je „stát sponzorující terorismus číslo jedna“. Je to přesně ten samý scénář, kterým se pořád znovu a znovu řídí, a lidé jim na to pokaždé naletí (stejně jako komiksová postavička Charlie Brown a fotbal). Je nesmyslné věřit, co v tomto momentě tvrdí americké zpravodajské služby a obranné agentury o slepé víře, zvláště když je jasné, že se snaží vytvářet podporu pro intervenci v klíčové strategické poloze. Ve světě, který zažil invazi do Iráku, již není takovéto chování přijatelné, snad kromě těch největších pochybovačů.

Naštěstí vzhledem k velkému rozsahu invaze do Íránu - která by byla mnohem nákladnější, a s větším počtem úmrtí - bude zapotřebí, aby podpora nepřicházela jen z Ameriky, ale z celé koalice jejich spojenců. To bude nesmírně obtížné, ale s pomocí Boží se o to snaží.

Vážení čtenáři, buďte prosím opravdu velmi skeptičtí, pokud jde o tyto výmysly, týkající se Íránu, a hodně o tom mluvte. Zvláště prosím vás, Trumpovy podporovatele, abyste o tom všem kriticky uvažovali a pozorně zvažovali podobnosti mezi protiíránskou agendou a dalšími intervencemi, proti nimž, jak vím, se stavíte. Společně můžeme tyto falešné zprávy zastavit, a nebudeme aspoň potom muset poslouchat, jak někde na Středním východě došlo zase k nějakému nesmyslnému krveprolití.

Caitlin Johnstone

US Empire Is Running The Same Script With Iran That It Ran With Libya, Syria vyšel 1. ledna 2018 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/01/7471-americke-imperium-se-v-pripade-iranu-ridi-stejnym-scenarem-jakym-se-ridilo-v-libyi-a-syrii.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK Otázkám vymývače mozků - OVM, ČT24, 7. ledna 2018   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 04:45:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Veřejné mínění o trestně stíhaných významných osobnostech ovlivňují klišé, stojící na polopravdách a lžích, vytvářená a šířená novináři i politiky. Díky tomu nejméně část lidu obecného věří, že Alena Vitásková byla odsouzena na osm a půl roku do vězení za protiprávní vydání licencí na provoz chomutovských fotovoltaických elektráren rodinného klanu Zemků, ač v době jejich vydání ještě netušila, že bude někdy působit v úřadě, který licence vydal.

Stejně lid obecný věří, že Shahram Abdullah Zadeh je právem stíhán za zpronevěru daně z přidané hodnoty při obchodování s pohonnými hmotami ve výši 2,5 miliardy Kč, ač rozkrádání daně páchaly desítky koncových odběratelů, s kterými neměl nic společného a většinou šlo o lidi, které k nezákonnému jednání nebylo třeba nabádat. V současnosti nejaktuálnějším klišé je tvrzení, že Andrej Babiš se dopustil podvodu tím, že neoprávněně vyžádal pro společnost Čapí hnízdo dotaci z peněz Evropské unie ve výši 50 milionů Kč a po zprávě OLAFu je prý jasné, že ji budou muset zaplatit daňoví poplatníci. Zdá se, že tento případ je jeden z několika desítek, u nichž došlo v dotačním řízení k administrativnímu pochybení, které sice může, ale nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu a novináři, politici a následně ani veřejnost neví, jakou roli při něm osobně sehrál Andrej Babiš.

Posledně uvedené klišé bylo určující pro první část Otázek Vymývače mozků (pardon, Otázek Václava Moravce ČT dne 7.1.2018). Utkali se v nich dva politici, jichž se dopady „kauzy Čapí hnízdo“ dotýkají, byť každého poněkud jinak: obviněný poslanec Jaroslav Faltýnek a předseda KDÚ-ČL, poslanec Pavel Bělobrádek. Sekundoval jim slovenský novinář Martin M. Šimečka, který „zaperlil“ tvrzením, že současná politická situace v ČR má ve vztahu k převratu z listopadu 1989 povahu kontrarevoluce, neboť hrozí potlačením liberální demokracie.

Oba politici pronesli výroky, které jsou příznačné pro chování politiků obecně, a to bez ohledu na projednávanou látku. Jaroslav Faltýnek přirovnal naši a německou politickou situaci jako navzájem velmi podobné, aniž by zmínil, že Angela Merkelová na rozdíl od Andreje Babiše neodpuzuje potenciální koaliční partnery potížemi s orgány činnými v trestním řízení. Ještě hezčí ukázku slovní ekvilibristiky předvedl Pavel Bělobrádek tvrzením, že rozhodnutí jeho strany nepodpořit menšinovou vládu Andreje Babiše není zaměřeno ani proti hnutí ANO a dokonce ani proti Andreji Babišovi obecně, ale je pouze projevem lpění na principu, podle něhož ve vládě nemůže být trestně stíhaný politik. Zcela pominul skutečnost, že nadřazuje etický princip jinému, a to presumpci neviny, která má ústavněprávní zakotvení. Přeloženo bez okolků do mluvy lidu obecného ve skutečnosti řekl, že v rozporu s jeho předchozím výrokem je překážkou Andrej Babiš, v jehož osobě se personifikuje zmíněné porušení etického principu.

Stejnou povahu měly i jeho výtky hnutí ANO a Andreji Babišovi, že nenabídli KDÚ-ČSL vstup do koaliční vlády: bylo přece již před volbami jasné, že strana by nabídku nepřijala, čili jednání by bylo předem ztracené. Prostě slovní ekvilibristika je oblíbeným nástrojem politiků, užívaným k zastření jejich skutečných myšlenek.

Celý obsah pořadu ilustroval poměry na politické a mediální scéně, v nichž mnoho zbytečných řečí zastírá pravý stav věci. Vzrušené rozhovory o zprávě OLAFu jsou řečnickým průjmem, který postihl politiky i novináře: je přece jasné, že bez ohledu na její obsah opoziční strany (možná s výjimkou tradičně státotvorného klubu KSČM) nedají důvěru Babišově vládě a jejich poslanci budou hlasovat pro vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Je také jasné, že Andrej Babiš se kvůli zprávě nevzdá postavení předsedy vlády a v případě neúspěchu prvního pokusu o získání důvěry dostane od prezidenta republiky druhou šanci. To jsou fakta, s nimiž se musí opozice smířit.

Za těchto okolností jsou všecka řečnická cvičení na téma „zpráva OLAFu“ nadbytečná. Nicméně za jejich clonou uniká veřejnosti jistá podobnost kauzy „Čapí hnízdo“ s případem Jiřího Čunka. Někdo, kdo resignoval na možnost uškodit protivníkovi v poctivém, otevřeném politickém boji, uvedl do chodu orgány činné v trestním řízení. Pokud Andrej Babiš hovoří o vykonstruovaném, účelovém trestním řízení, s pravděpodobností blízkou jistotě se nemýlí.

A politici a novináři odměňují záškodnictví hysterií, s kterou přistupují k obvinění. Dá se proto očekávat, že poslanci vydají Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Zřejmě se jim ani tím nepodaří vytlačit jej z čela Hnutí ANO a vlády, ale současně nelze vyloučit, že jeho trestní řízení vyústí v pravomocné zproštění stejně, jak se to již stalo u desítek obžalovaných představitelů místních samospráv. Uvážíme-li, že Andrej Babiš je díky své podnikatelské minulosti lépe připraven k výkonu úřadu předsedy vlády než kdokoli z jeho předchůdců, nabízí se otázka, zda jeho okamžité zapuzení je ve veřejném zájmu. Naopak soudím, že z hlediska efektivity využití pracovní kapacity politiků by bylo nejúčelnější podpořit první Babišovu vládu a věc jeho trestního stíhání nadále považovat za jeho osobní problém, který nemá s jeho působením ve vládě nic společného a musí si jej nějak vyřešit. Na argument „co by tomu řekla cizina“ odpovídám, že není třeba se obávat, že by kvůli tomu k nám vtrhla invazní vojska, či že by s námi některý stát přerušil diplomatické styky nebo že by došlo k omezení našich práv členů Evropské unie či NATO.

Je ale třeba říci, že skutek nepřestane být trestným činem jen proto, že jeho oznamovatel jednal z nízkých pohnutek. Proto skutečně šťastným definitivním východiskem ze situace pro Andreje Babiše by byl pravomocný zprošťující rozsudek. Bylo by ovšem žádoucí, aby nebyl dobrodiním jen pro něj osobně, ale aby se také stal podnětem ke korigování nenasytné chuti orgánů činných v trestním řízení kriminalizovat kdejaký správní delikt.

Nevím o obsahu sdělení obvinění Andreji Babišovi nic než to, co lze vyčíst z novin. Přesto usuzuji, že bude pro orgány činné v trestním řízení obtížné prokázat subjektivní stránku trestného činu a zejména se držím presumpce neviny. V souladu se zásadou, že nástroje trestního práva jsou ultima ratio a s principy restorativní justice si dovedu představit nápravu ve správním řízení, a to vrácením dotace do státního rozpočtu a popř. uložením pokuty chybující společnosti. Samozřejmě by to neplatilo na případné úmyslné uvedení nepravdivých údajů v žádosti o dotaci, ale v tom je osobní účast Andreje Babiše nepravděpodobná.

Dodávám, že se záměrně nevyjadřuji k případu Jaroslava Faltýnka, který doplácí na to, že je pravou rukou Andreje Babiše.

Stanislav Kliment

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDřív pálili knihy, teď mažou "hejty". Willkommen Frau cenzuro!   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 04:24:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lid obyčejný ne a ne pochopit tu jedinou správnou pravdu, stále si hledá i jinou, a tak je třeba potřít nepohodlné názory. Začíná to sociálními sítěmi a mazáním "hejtů". Skončí to převýchovnými tábory? Guten Tag Frau cenzura!

"V Německu od Nového roku platí nový zákon, na jehož základě sociálním sítím hrozí pokuta, pokud nebudou mazat nenávistné komentáře či pomluvy." (iDnes)

Zdá se, že problémy se v Německu již nebudou řešit, ale mazat. Hlavně, že Polsko (a tamní údajné ohrožení demokracie) nebo Írán leží všem ryzím "demokratům" a želátkům v žaludku. Nemluvě o Rusku, které je pro ně osinou v zadeli a které může i za upšouknutí sněžného muže. Ale, že v Německu zákonem prakticky zavedli cenzuru, to už většinu EUropských soudruhů nevzrušuje (nebo se možná právě naopak plní jejich vlhké sny?).

Kdo a podle jakých měřítek bude oním Ministerstvem pravdy, cenzorem, majitelem pravdy? S převýchovou naštěstí neuspěli nacisti ani komunisti... pevně věřím, že se to nepodaří ani pseudodemokratickým multikulturním neomarxistům a jejich užitečným idiotům (terminus technicus). Neb každá akce vyvolává reakci... Bohudík.

Nesouhlasím s tím co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat.
...Voltaire


Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat
... Kryl

Není svobody, když člověk píše,
jen co druzí chtějí slyšet.
Není svobody tam,
kde člověk nemůže být sám.
Není svobody a nemůže být,
kde je nekorektní spílat si a klít.
Slunce v duši a metastázím klid...
A s vlky bok po boku výt.
...Vyoral


Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642243
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Drahoš - zdvořilý zástupce cizopasné armády   
Pridal tk Pondělí 08 leden 2018 - 04:21:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
I ti, kdo byli z ústavu z nádhernou zkratkou ÚTZCHT vyhozeni za ředitelování Jiřího Drahoše,připouštějí, že se tak dělo zdvořile a slušně.

Současně dodávají, že k nim ani po mnoha letech práce v ústavu neproniklo nic z Drahošových politických názorů.

Brilantní analýzu prezidentského kandidáta podává Ivan David ve svém článku „Profesor Drahoš trapnější než jsem předpokládal“, který vyšel na Nové republice a Parlamentních listech.

Ivan David např. píše, že „živit se vědou znamená velmi dobře znát způsoby, jak sehnat prachy na výzkum zahrnující vlastní hmotné zajištění“ a konstatuje, že „i mezi akademickými funkcionáři se může vyskytnout ryzí charakter, ale je stejně bílou vránou jako mezi politiky nebo umělci v show byznysu“.

K tomu je užitečné připomenout událost z roku 2010, kdy na půdě Akademie věd měla proběhnout přednáška profesora Normana Finkelsteina z USA o izraelsko-palestinském konfliktu. Přednáška byla na poslední chvíli zrušena. Z izraelské ambasády prý telefonovali na úřad vlády, odtud se prý volalo do Akademie věd a pohrozilo se rozpočtovými škrty. A bylo po přednášce. Že sem někdo letí až z Ameriky? Ale vždyť by mohli krátit „prostředky na vědu“!! Za svou kritiku politiky státu Izrael a za odhalování „průmyslu holocaustu“ (název asi nejznámější Finkelsteinovy knihy přeložené i do češtiny) má tento americký profesor zákaz vstupu do Izraele a v roce 2007 byl vyhozen z university v Chicagu.

Je obtížné si představit, že by ve zrušení Finkelsteinovy přednášky v Praze neměl prsty i Jiří Drahoš, který tehdy Akademii věd řídil. Mnozí potenciální voliči Jiřího Drahoše ignorují skutečnost, že reprezentuje skupinu obyvatel, která je ve společnosti snad nejvíce zvýhodněna. Vedle Drahošových 8000 akademiků máme další tisíce vědců na univerzitách a v tzv. rezortních ústavech, celkem něco mezi 20 a 30 tisíci vyvolených.

„Práce“ je nepochybně baví, vždyť stát vydává na financování jejich hobby desítky miliard korun ročně. Kdyby do toho daňový poplatník mohl mluvit, asi by rád přispěl na výzkum, který by dával naději na nalezení léků na rakovinu nebo nemoci typu Alzheimer, Parkinson apod. Jenže máme akademickou svobodu, takže poplatník musí mlčet a platit vše - od luštění staré čínské poezie po částicovou fyziku. Platí konference, kongresy, stáže či expedice po celém světě, zatímco třeba sám vstává ve čtyři ráno na směnu ve fabrice, věznici, nemocnici atd.

Pražská kavárna vybrala svého kandidáta na presidenta dobře. U Jiřího Drahoše nehrozí žádný obrat na „Východ“. Prostě proto, že Rusko a Čína žádné mezinárodní vědecké granty neposkytují. Avšak občan, který svou prací vytváří jakékoli směnitelné hodnoty, by zástupci akademické „grantofágní parazitocenózy“ svůj hlas v žádném případě odevzdávat neměl.

Pavel Křivka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3787 sec,0.1975 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,789kB