Úterý 09 leden 2018
Odhalujeme odporné pokrytectví sluníčkářů. Prý k sobě klidně přijmou tzv. uprchlíky, ale tváří v tvář realitě...   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 07:09:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzi před kamerou prohlašovali, že jsou pro přijímání tzv. uprchlíků a klidně někoho vezmou i pod svou střechu. Ale veškerá lidumilnost se při střetu s realitou rozplynula v neznámu a údajné odhodlání se minulo s praxí.

Francouzští novináři se vydali do ulic multikuturní Paříže, aby zjistili, jestli Francouzi chtějí přijímat uprchlíky.

Nebylo těžké najít lidi, kteří se o imigrantech vyslovovali s nadšením. Na otázku, jestli by tzv. uprchlíky přijali pod svou střechu, bez váhání odpovídali, že ano.

V tu chvíli se na scéně objevil herec převlečený za „uprchlíka“. Novinář se pak obrátil na dotyčného milovníka přistěhovalců s prosbou, aby „uprchlíka“ k sobě přijal domů, protože právě hledá ubytování. Jaká byla reakce?

Nikdo se nezmohl na souhlas a každý se snažil najít nějakou výmluvu, proč to zrovna není možné...


Zdroj: freeglobe.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽádné Sezónní pozdravy. Prezident Lukašenko popřál k pravoslavným Vánocům!   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 07:03:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při příležitosti pravoslavných Vánoc běloruský prezident Alexandr Lukašenko na rozdíl od mnohých západoevropských státníků a popředních činitelů nepopřál jen duté Season Greetings (sezónní pozdravy), ale ke Kristovu narození:

Vážení spolukrajané!

Blahopřeji Vám k Narození Kristovu.

Tento okouzlující svátek, prozářený dobrotou a něžností, nás vede k uvědomování si hodnoty pokoje a svornosti v rodné zemi, zve nás k následování křesťanských ideálů lásky a milosrdenství.

Vánoce – čas přátelské pospolnosti, nezapomenutelného pocitu vřelosti, domácí pohody a vzájemného pochopení.

Srdečně vám přeji pevné zdraví, štěstí a duševní harmonii.

Ať sváteční nálada vánočních dnů naplní váš život světlem a radostí, dopřeje spokojenosti a hojnosti vašim rodinám.

Alexandr Lukašenko


Zdroje: president.gov.by - eurabia.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinští pravoslavní věřící zablokovali Kyjevskopečerskou lávru   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:57:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinští pravoslavní věřící zablokovali vjezd do Kyjevskopečerské lávry, významného kyjevského kláštěra, uvádí televize 112 Ukraina s odkazem na zástupce skupiny C14.

Věřící prohlásili, že akce je namířena proti „štábu ruských separatistů a představitelů ruské tajné služby FSB, nástupkyně komunistické KGB". S protestujícími vyjednává místodržící kláštera metropolita Vyšgorodský a Černobylský Pavel. Věřící drží transparenty a pálí dýmovnice.

Tento významný kyjevský klášter patří do správy Moskevského patriarchátu. Na Ukrajině kromě Ruské pravoslavné církve, která je řízena z Moskvy a působí převážně na východě Ukrajiny, působí dále Ukrajinská autokefální pravoslavná církev, která byla násilím v době komunizmu Ruskou pravoslavnou církví zlikvidována a duchovní převedení pod vedení do Moskvy, kdo nechtěl byl zlikvidován v pracovním táboře tzv. Gulagu na Sibiři. Dále zde působí Ukrajinská pravoslavná církev kijevského patriarchátu.

Ruští pravoslavní biskupové byli v době komunizmu v hodnostech plukovníků KGB a ukrajinští věříc předpokládají, že tomu je tak i nyní a poukazují na rozvratnou činnost těchto církevních hodnostářů Ruské pravoslavné církve.

Zdroj: TV 112

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejbohatší žena v Číně vydělala za čtyři dny další $2 miliardy   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:41:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za pouhé čtyři dny, během nichž probíhal obchod na burzách, se majetek Yang Huiyanové zvýšil na $25,6 miliard.

Nejbohatší žena v Číně Yang Huiyanová, majitelka řídícího podílu developeru Country Garden Holdings, se stala od začátku roku 2018 bohatší o další 2,06 miliardy dolarů, spočítali odborníci Bloombergu.

Podle jejich výpočtů za pouhé čtyři dny práce burz v roce 2018 se majetek Huiyanové zvýšil z 23,6 miliard dolarů na 25,6 miliard dolarů. V seznamu miliardářů Bloomberg (Bloomberg Billionaires Index) Huiyanová postoupila na 31. místo a vešla do první desítky podnikatelů, kteří dokázali více než jiní zvýšit svůj majetek od začátku roku 2018.

První místo obsadil zakladatel Amazon.com Jeff Bezos, který zvýšil svůj kapitál hned o 4,71 miliard dolarů, včetně zvýšení o 1,54 miliardy dolarů za poslední den. Majetek Huiyanové se za poslední den zvýšil o 1,09 miliardy dolarů, což jí umožnilo umístit se na druhém místě společně se zakladatelem Zara Amancio Ortegou.

Zdroj: Blomberg, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Saúdské Arábii budou moci poprvé jít na fotbal i ženy   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:27:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento týden budou ženy v Saúdské Arábii poprvé dopuštěny na fotbalové stadiony, uvádí list Arabian Business.

Tento pátek začne platit říjnový dekret o zrušení zákazu vstupu žen na fotbalové stadiony.

V nejbližší době se ženy budou moci podívat na tři fotbalové zápasy 12., 13. a 18. ledna ve třech různých městech království. Ženám budou na stadionech vyčleněny zvláštní sektory.

V Saúdské Arábii bylo před nedávnem ženám povoleno řídit auto.

Zdroj: Arabian Business

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMluvčí MZV RF obvinila šéfa CIA ze „lži“   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:23:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí prohlásila, že šéf CIA „lže“.

V Moskvě považují slova ředitele CIA Mika Pompea o tom, že Rusko po celou řadu let zasahovalo do volebních procesů v USA, za lež. V pondělí to prohlásila tisková mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová.

„Partneři se zcela zamotali do vlastních lží. To by mě zajímalo, před kolika desetiletími Rusko ‚započalo‘ tuto špinavou kampaň?" napsala Zacharovová na svém Facebooku.

„Nejlepším důkazem toho, že je to naprostá lež, je to, že celá ta ‚desetiletí‘ americké tajné služby a státní činitelé ani jednou nic takového neprohlašovali a nikdy podobné otázky ruské straně nepokládali," poznamenala Zacharovová.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201801086563096-mluvci-mzv-rf-obvinit-sef-cia-lez/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV roce 2017 navštívilo Kambodžu přes milion čínských turistů   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:21:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 2017 přesáhl počet čínských turistů do Kambodži jeden milion, což se meziročně zvýšilo o 45 %.

Podle zprávy ministerstva cestovního ruchu navštívilo v roce 2017 Kambodžu celkem 5,6 milionu zahraničních turistů. Nejoblíbenější turistickou destinací je kambodžský Angkor Wat. Čína je největší zdroj turistů do Kambodži, kde vytváří 620 tisíc přímých pracovních míst.

Kambodžský ministr cestovního ruchu Thong Khon řekl, že Kambodža považuje Čínu za nejdůležitější zdroj turistů a doufá, že do roku 2020 navštíví Kambodžu nejméně 2 miliony čínských turistů ročně.

Podle zprávy si kambodžský cestovní ruch bude v letošním roce udržovat stabilní růst. Odhaduje se, že Kambodžu navštíví 6 milionů turistů a příjmy z devizového trhu dosáhnou 4 miliardy amerických dolarů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko pohrozilo stažením z WTO kvůli sporu o vepřové maso s EU   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:20:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První místopředseda Výboru pro hospodářskou politiku ruské Rady federace Sergej Kalašnikov včera řekl, že pokud Světová obchodní organizace (WTO) rozhodne nepříznivě vůči Rusku ve sporu o vepřové maso mezi Ruskem a EU, Rusko možná vystoupí z WTO.

Sergej Kalašnikov uvedl, že EU nyní ukládá sérii sankcí proti Rusku, což porušuje pravidla WTO. Pokud WTO splní požadavek EU, Rusko sníží svou účast ve WTO a je možné, že z této organizace dokonce vystoupí.

Od července roku 2016 vyhlásila EU ekonomické sankce vůči Rusku kvůli ukrajinské krizi. Jako odpověď schválilo Rusko 7. srpna roku 2016 opatření proti sankcím EU, včetně zastavení dovozu vepřového masa z EU. EU nedávno uvedla, že kvůli ruskému zákazu dovozu vepřového masa ze zemí EU plánuje EU nárokovat od Ruska kompenzaci v hodnotě 1,93 miliardy eur ročně. EU uvedla, že už předložila příslušný požadavek WTO.

První místopředseda Výboru pro mezinárodní záležitosti Komise Ruské federace Vladimir Džabarov také řekl, že pokud WTO rozhodne ve prospěch EU, nebude Rusko toto rozhodnutí, které ohrožuje jeho ekonomiku, realizovat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský prezident Macron dorazil do Pekingu   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:18:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na pozvání čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) přiletěl francouzský prezident Emmanuel Macron na státní návštěvu do Číny.

Prezident Macron a jeho doprovod dorazil do Pekingu včera odpoledne. Čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) se s ním pozdravil na letišti.

Jedná se o první státní návštěvu francouzského prezidenta v Číně a má významný vliv na čínsko-francouzské vztahy.

V ranních hodinách delegace prezidenta Macrona navštívila severozápadní čínskou provincii Shanxi (Šaan-si). Emmanuel Macron bude v Číně do 10. ledna.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBulharský premiér pomůže zlepšit vztahy mezi Tureckem a EU   
Pridal tk Úterý 09 leden 2018 - 06:16:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bulharský premiér Boyko Borisov včera v tureckém Istanbulu uvedl, že bulharská strana vynaloží větší úsilí na pomoc Turecku a EU při normalizaci jejich vztahů.

Během účasti na slavnostním znovu otevření bulharské pravoslavné církve Sveti Stefan bulharský premiér Boyko Borisov řekl, že Turecko je největším sousedem EU a má největší armádu v daném regionu. Všechny zainteresované strany by měly vyvinout veškeré úsilí, aby v roce 2018 napravily vztahy s Tureckem a podpořily normalizaci vztahů s Tureckem.

Na ceremoniálu turecký premiér Bilani Yildirim vyjádřil očekávání, že by Turecko mohlo mít s EU více možností spolupráce během bulharského předsednictví EU. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan zdůraznil, že pořádání znovu otevření církve Sveti Stefan u příležitosti bulharského předsednictví v Evropské unii poslalo mezinárodnímu společenství jasný důkaz.

Bulharsko převzalo rotující předsednictví EU 1. ledna a potrvá až do 30. června 2018.

Pravoslavná církev Sveti Stefan má 120letou historii. Obnova církve začala v roce 2011 a turecká strana investovala do projektu kolem 35 milionů amerických dolarů.

Turecko požádalo o přistoupení k EU v roce 1987, v roce 1999 dostalo kandidátskou kvalifikace. V roce 2005 odstartovala jednání o vstupu do EU, ale proces vyjednávání se omezil. Po neúspěšném pokusu o vojenský převrat na konci července 2017 došlo v Turecku k rozsáhlé čistce a k referendu o úpravě ústavy, čímž vznikly spory mezi Tureckem a mnoha zeměmi EU.

Na začátku nového roku Turecko znovu prohlásilo, že vstup do EU je strategickým cílem a doufá, že se zahájí nová kola jednání. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan a turecký ministr zahraničí Mevlut Çavusoglu v poslední době samostatně navštívili Francii a Německo.  

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2053 sec,0.0492 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,675kB