Středa 10 leden 2018
Kdy a kde volí Petr Hannig a kde bude sledovat výsledky voleb   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 16:59:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezidentský kandidát Petr Hannig se voleb zúčastní v pátek 12. ledna v 15 hod v hudební škole v ulici Jana Růžičky, Praha 4 - Kunratice.

Na časté dotazy také odpovídáme, že volební štáb bude sledovat volební výsledky v sobotu 13. ledna od 14. hodiny v salónku hotelu Na zámečku v Praze-Záběhlicích


http://www.nazamecku.cz
Záběhlická 35/133
106 00 - Praha 10

Adam B. Bartoš
tiskový mluvčí
prezidentské kampaně Petra Hanniga

media©petrhannig-rozumni.cz

732 322 371


http://petrhannig-rozumni.cz
https://www.facebook.com/budmehrdi/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahošovi rytíři evropských hodnot, a volební kalkulačka nastupují   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 13:32:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak jsem předpokládal a psal, nabývá finiš prezidentských voleb na „úrovni.“ Nutno dodat, že Miloš Zeman, prezident lidu a civilizované občanské většiny se ho téměř nezúčastňuje, protože to nepotřebuje. Za něj mluví výsledky jeho práce, dlouhodobé a stálé názory na důležité otázky, a v neposlední řadě osobní setkání s občany po celé zemi. Není sice svalnatý kulturista, ale člověk se skvělým myšlením, rozhledem a praxí. Bez ohledu na problémy s chůzí je to symbol vlastenectví a spojení většiny národa a všech civilizovaných obyvatel naší země v obraně proti islamizaci, chudobě, korupci, primitivizaci, parazitování, ideologickým neziskovkářům, inkluzi, válce a cenzuře, tedy současným evropským hodnotám. Bez nadsázky ho můžeme přirovnat k prezidentu Masarykovi, který si bez ohledu na svoje profesorství a úřad nebral servítky a označoval věci pravými jmény. Nebyl to intelektuálský náfuka a lidé ho milovali. Pokud mu zdraví sloužilo, chodil beze strachu mezi ně. Nebyl to žádný vítač, ani kývač, ale především vlastenec, stejně jako prezident Zeman.

Úvodem je třeba zmínit nenápadného bojovníka, který nahrává Jiřímu Drahošovi, potažmo druhým kandidátům pražské havlérky proti Miloši Zemanovi a zájmům národa a civilizovaných občanů. Je to volební kalkulačka na internetu. Opět jsem přecenil inteligenci českého národa. Předpokládal jsem, že až na výjimky je jasné všem, včetně chovanců opičího výběhu v zoo, že jako vítěz těch nejlepších a nejinteligentnějších vychází samozřejmě ten, kdo je kandidátem sponzora financujícího výrobu volební kalkulačky. Je třeba podpořit lenost i nepodložené sebevědomí elektronicky ovládaných robotů a vytvořit elektronicky ovládané stádo. Na školách pracují v tomto duchu placené týmy studentů-neziskovkářů, většinou s protekčních dětí rodin pražské havlérky. Místo je ideální s velkým soustředěním mladých lidí bez praktických zkušeností a proto lehce ovlivnitelných. Nic nového, tento systém běží již desítky let v USA a je dílem amerických demokratů tvořených milionářskými trockisty a euromarxisty toužícími ovládnout svět a vnutit mu svoji představu pravdy, lásky, dobra, multikulturalismu a islámu. Samozřejmě s patřičným výsledným profitem. V poslední dekádě ovládl tento systém německé školy, především ve větších městech, kde jsou výsledky nejpozoruhodnější. Znalostní úroveň berlínských, brémských a hamburgských středoškoláků je daleko za zbytkem Německa a blíží se rozvojovým zemím. Inteligentnější voliči se tohoto elektronického podvodu ani nezúčastňují. Nicméně je dokladem, že dav lze ovládat na dálku jako roboty i bez čipů. Jedná se především o nemalou část studentů, kteří si bez tabletu už pomalu neumí ani utřít zadek. Je to jejich druhý mozek, jenže ho programuje někdo jiný podle svých zájmů. Do naší země se valí miliony dolarů a eur s cílem prosadit kandidáta Bruselu, Berlína a amerických demokratů. A volební kalkulačku nevytváří žádní programátoři zadarmo a žádné servery ji neprezentují zadarmo! Nebo si snad někdo myslí, že to někdo dělá zadarmo pro blaho své vlasti? Volební kalkulačka je takový elektronický rytíř podrazák.

Přátelé v nepřátelství

Nelze se divit, že akademik Jiří Drahoš, který má problém představit bez papíru a koktání i svoje poradce, přidělené mu pražskou havlérkou, sahá pro poslední zálohy. Většina jeho poradců je vhodná tak na akademické debaty v pražské kavárně, případně k sepisování populárních publikací. Pan Drahoš je z hlediska znalostí i praxe zcela mimo reálnou politiku a vládní oblast především právního charakteru, zahraniční politiku, silová vyjednávání, obranu, bezpečnost, zdravotnictví, dopravu, zemědělství a mnoho dalších zanedbatelných oborů mimo zájem vědeckého akademika. Údajná slušnost a čistý štít se podobají některým předlistopadovým svazákům, kteří sice měli v hlavách jasno a prázdno, zato se uměli klanět k sovětskému svazu a kritizovat imperialisty.

Drahošovými ctihodnými rytířskými bojovníky a zachránci bez bázně a hany a reprezentanty evropských hodnot i úrovně jsou evidentně pánové Jakub Janda, státní zaměstnanec, pornoherec a neziskovkář a Pavel Zelenka, podnikatel v oboru reklamy a radní Prahy 7 v Hostivaři. Místo meče Excalibur se ovšem chápou na internetu pomyslných vidlí a hážou na Miloše Zemana a jeho voliče hnůj ze všech sil. Lze je bez velké nadsázky označit za vzorové mediální propagandisty pražské havlérky, Bruselu, Berlína a demokratů z Washingtonu, vhodné pro častou prezentaci na ČT 24. Na odbornější diskuzi s argumenty, bez výmyslů, sprostoty a pralesních emocí evidentně nemají.

Poté, co se vědecký pracovník Drahoš zesměšnil nepodloženými výklady na téma, že jeho volební kampaň napadá z Ruska zlý Putin, přispěchal mu opět na pomoc Jakub Janda. S ním pan profesor pravděpodobně sesmolil svůj přehled proruských dezinformátorů, stejně jako dříve s kolegou profesorem Putnou vědeckou výzvu na podporu afroislámské migrace. Je vidět, že chlapci jsou duchovně spřízněni a stále se divím, že reprezentant pražské havlérky nejmenoval oddaného přítele „Kubíčka“ mezi svoje poradce, například pro oblast cenzury. Vždyť se přece nemusí stydět za svoji přátelskou spolupráci a věkový rozdíl nevadí. Zatímco budou v intimním koutku bojovat za evropské hodnoty proti ruské propagandě, může paní Drahošová odložit latex a důtky, formulovat první rozkazy pro vojenskou rozvědku, vyladit modernizované dálkové ovládání a připravit si balík sena na dobu, až bude dřít jako kůň.

Jandovou vydatnou pomocí panu Drahošovi je článek publikovaný v britském týdeníku The Economist. Tato tiskovina obvykle poskytuje solidní informace, obvykle. Nicméně má i horší dny, které předvedla například podporou premiéra Blaira při válečném povyku na základě vymyšlených iráckých jaderných zbraní a neváhá podporovat ani islamizaci Británie. Jinak by Economist nemohl publikovat názory Jakuba Jandy, který se opět děsí ničivého vlivu Putina na české prezidentské volby. Přesněji bychom mohli říci, že vyrábí propagandistickou protiruskou psychózu cílenou na podporu vyvolání války. Ta samozřejmě nemá nic společného s protiruskou propagandou podle not euromarxistů z Bruselu, Berlína a Washingtonu, které jsou plná česká média, přestože neexistuje. Existuje přece jen ruská, či proruská propaganda a její dezinformátoři. Tak to má byt!

Jandova komedie kolem ruského nebezpečí připomíná amerického sekretáře námořnictva Forrestalla, jehož mánií bylo ruské nebezpečí. Nakonec ho museli zavřít do pokoje v horním patře námořní nemocnice. Člověka na úrovni ministra samozřejmě nemohli zavřít do obyčejného blázince. Nicméně on je přechytračil a vyskočil z okna s šílenými výkřiky: „Rusové přicházejí.“ Posmrtně po něm za zásluhy pojmenovali letadlovou loď. Rusové do USA nepřišli dodnes s výjimkou kriminálníků, kteří tam přišli jako oběti politického pronásledování hledat asyl a rozšíření teritoria pro organizovaný zločin. Letadlové lodě nemáme, takže vyvstává otázka, který dopravní prostředek jednou pojmenujeme po Jakubu Jandovi za jeho pokrokové myšlení a jedinečné zásluhy v oblasti ideologické propagandy a cenzury.

Nicméně si dovedu představit úředníka ministerstva vnitra Jandu, jak kráčí večer pražskou ulicí do kanceláře neziskovky Evropské hodnoty pro druhou výplatu ze zahraničí, případně z našich daní. S oroseným čelem se bázlivě se tiskne ke zdem domů. Zároveň s pevně zaťatými zuby i svěračem hledá ve tmě ruské agenty, rozhodnut neprodat život ani čest lacino. Najednou ho ovane divný zápach, který se nepodobá jeho značkovému parfému, ani vůni nikoho z jeho přátel. V hrůze zaječí „pomóc Putin,“ uklouzne po psím exkrementu, do kterého ve tmě vstoupil a kecne si do něj zadkem svých značkových kalhot. „Sakra, zvenku i zevnitř!“ Krátce nato vstupuje pozpátku, zahalen vůní propagandy pražské havlérky, do kanceláře evropských hodnot se slovy: „Podívejte se hoši, co mi ta svině Putin udělala.“ Šokovaní eurosvazáci se vrhají k počítačům a buší do klávesnic, až se z nich kouří při výrobě hlášení do Bruselu, Berlína a Washingtonu. Děsivou novinku posílají všem světovým mediálním agenturám. Zákeřný Putin se pokouší útokem na reprezentanta evropských hodnot a státního zaměstnance Jandu rozvrátit volební kampaň a zneuctít čistý štít Jiřího Drahoše a paní Drahošové!

Výrazové formy zastupitele Zelenky, které ho kvalifikují spíše na čističe stájí, než na rytíře, jsou jednodušší. Cílí pravděpodobně na pražskou kavárnu, či chánovskou intelektuální elitu. Možná je panu Zelenkovi nějakým způsobem blízká. Jeho názor, že Zeman je dobytek, co chodí v trenclích a nátělníku, žere čočku hliníkovou lžící z ešusu a prdí na tiskovce, prozrazuje mnohé. Především jeho detailní znalost intimního prostředí prezidenta Zemana přímo vnuká myšlenku, zda u něj radní Zelenka není častým návštěvníkem a necpe se oděn v trenclích čočkou z ešusu. Poté odchází vybaven špuntem, aby se neprozradil. Nebo je zázračným tvorem, který při trávení merkaptany neprodukuje a vypouští vůni fialek. Rostoucí tlak plynů vede následně k tvorbě takové úrovně, jakou se na sociální síti opravdu zviditelnil. Možná mu jde jen o získání zakázky od nějakého zahraničního sponzora pro jeho reklamku. Například tisk billboardů s textem: „Na Hrad s dominou, čistým štítem a podporou islámu, bez odpovídajících znalostí, zato se slušností radního Zelenky.“ Nebo jednodušší: „Zelenka a Janda, na Hradě bude sranda, volte Drahoše!“

Rovněž kritika prezidentova neoficiálního domácího oblečení zaslouží pozornosti. V čem chodí Mirek Topolánek je nám všem jasné. Nevím, v čem chodí doma pan Drahoš. Typoval bych ho na bačkory, vytahané tepláky a flanelku. Panu Zelenkovi vadí trenky, takže asi chodí na ostro. Je zajímavé si ho představit doma. Pravděpodobně ani tam neodkládá značkové boty, značkový oblek, značkový kabát, či bundu, zlatý řetěz kolem krku, značkové hodinky, značkový klobouk a možná i rukavice. Možná v nich leze i do vany a do bazénu. K tomu si doma vytápí i v létě na padesát stupňů, aby ukázal, že on je někdo a on na to má. Na toto téma existuje i pěkná písnička. Nebo se mýlím? Předpokládal jsem, že tento nepočetný druh patologicky namyšlených a přisprostlých malopodnikatelů počátku devadesátých let, kteří psychicky nezvládli první vydělaný milion, už vymřel s jejich prototypem Jonákem. Ten kdysi projel svým tréňákem potok v chráněné oblasti. Policista mu za to dal tisícovku pokuty, načež Jonák mu dal dvě a projel potok ještě jednou. Pan Zelenka proto připomíná svým projevem zmrtvýchvstání vyhynulého ptáka Dronte mauricijského, známého spíš pod jménem dodo.

Každopádně oduševnělá a intelektuálně vyspělá výrazová úroveň pana radního, mu umožňuje převzít žezlo krále sprosťáčků od Pavla Novotného. Tak jako radní Prahy 7 se dříve nevyjadřoval ani negramotný pasák prasat z podkarpatské Rusi, když to přehnal se samohonem. Docela by mne zajímalo, kde je hranice sprostoty, kterou sociální sítě tolerují, jestliže se předhánějí v mazání slušných pravdivých informací negativního charakteru o afroislámské invazi.

Pokud radnice na Praze 7 má zastupitele na úrovni pana Zelenky, nebo aspoň většinu takových, měla by zvažovat změnu svého znaku a jeho doplnění ptákem dodo. Tak či onak, pánové Janda a Zelenka jsou ilustrativními příklady voličů pana Drahoše, případně Topolánka, nebo Horáčka. K tomu je kvalifikuje nejen jejich nepřátelství k prezidentu Zemanovi.

Autor: Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo mu to proboha ze senátorů podepsal?   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 13:26:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Toto je nebetyčné hovado a největší ze všech politických zlodějů, je vlastníkem 5 solárních elektráren, každá v hodnotě 35-60 milionů korun.. kde na to vzal, ani jako poslanec, ani jako premiér není schopen takovou částku vydělat a to se neví, co on vlastně všechno vlastní, on byl ve všech vládách, které intenzivně rozkrádaly, tunelovaly a rozprodávali za pár finců zlato státní ekonomiky, tak až se jim podařilo udělat ze státu montovnu Evropy a světový Klodyke .... to je výsledkem oné privatizace Václava Klause st. posvěcené USA a barbarů z EU ...... nikdo, nikdy již nevolte ODS je to strana největších prolhanců a zlodějů, vedle ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a novodobých farizejů Pirátů.....


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRasistické provokace Patrika Bangy soudkyně Ivona Otrubová odměnila! Bohužel ty, kteří provokaci neustáli!   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 06:53:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozzuření posluchači skupiny Ortel na rasistické provokace Patrika Bangy, kdy se tento pseudozpěvák choval na vyhlašování cen jako v kravíně dostali další výprask: soud potrestal už druhého člověka, který na Facebooku útočil na zpěváka Radoslava Bangu.

Zajímavé na tom je, že paní soudkyně naprosto zaujatě řešila důsledek, ale příčinu provokace naprosto pominula. (tak to alespoň vyznívá z veřejných médií, které se rozsudku účastnily). Přitom bylo evidentní, že Banga Gipsy je na to připraven, vědomě toto provedl a věděl, že lidé se slabšími nervy tuto rasistickou provokaci ke skupině Ortel , kterou kvůli vlastenectví mnozí obdivují neunesou. A tím hodila otevřenou rukavici do cítění většinového národa!

Pozor, toto není kritika rozsudku!

Údajně na internetu Rozsíval vyhrožoval vraždou a to skutečně trestatelné je. Rozsíval, který údajně vkládal příspěvky plné nenávisti, rasového podněcování a vulgarismů toto umístil na profil zpěváka 5. prosince 2016. Zpěvákovi vyhrožoval smrtí, "plynovou sprchou" či uranovými doly. A to by se skutečně trestal mělo. Ale!

Je tento rozsudek precedentem pro všechny?

Každému z nás se mnohokrát stalo totiž totéž. Dokonce i těm nejslušnějším, kdy je provokatéři přivedou lidově řečeno do varu. Jednou jakoby nenávidí Moravák Pražáka, příště Dolňák Horňáka, o prominentech jako je Novotný, Ziegler či Tomáš Peszynski ani nemluvě a kdyby paní soudkyně probrala vše, asi by se justice nezastavila. Není to však tím, že naše justice odmítá trestat provokace a někteří jedinci toho náramně využívají? Že lidem, co nechtějí válku s Ruskem, je nadáváno do dobytků, do prasat, Putinovách zrůd a dalších nadávek, doprovázených výhrůžkami co se přihodí, až se potkají? Jak je možné, že pak jenom jedna část dostává tresty, zatímco druhá se provokativně směje, hvízdá, a provokace šroubuje do největších obrátek, co až druhá strana unese, neb vědí, že jsou nepotrestatelní?

Pokud se nesjednotí právo soudkyň a ty nebudou měřit všem stejně, bude stále naše justice ve stavu, jakém je. Nespravedlnost vytváří stále silnější výroky, násilí se stupňuje a "experti" lomí rukama, kdo že za to může.

A zde je jeden z příklad: za provokaci Bangy se nic nestane, tak se může smát, až bude pukat. Ví, že ať bude v písních jakkoliv sprostý, ať udělá cokoliv, potrestán bude pouze ten, co na to zareaguje. Pravda, někdy neadekvátně, ale známe každý z nás své hranice, když k provokaci dojde? Co když se to stane budoucím dětem paní soudkyně?

Mimochodem, paní soudkyně měla doplnit, že vše kolem Ortelu byla lež.

Že urážka znaků našich bojovníků za osvobození, které má Ortel ve znaku, Banga sprostě urážel? On na to má právo!
Urážka, že je to znak SS nevadí?

Že se choval jak v kravíně a ještě urážel tleskající? Banga na to má právo!

Je to smutné: v roce 1989 jsme v naději svobody, demokracie a spravedlnosti cinkali klíči a kam jsme došli v roce 2018. A to přesto, že odpověď na provokace Bangy byla za hranou! Pokud je Ortel nacistická skupina, nechť ať soud zastaví jejich činnost. Pokud je v jejich textech jenom národovectví, za tuto urážku má být Banga potrestán. A dokonce urazil rasisticky majoritu. A všichni v sále, co slušně tleskali, jsou prý náckové. Protože tleskají náckům. To vážně paní soudkyni nevadí?

A opakuji: není to protest proti rozsudku, ale zákon má být padni, komu padni a provokace by měla být na roveň rozzuření provokovaného!


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1362-rasisticke-provokace-patrika-bangy-soudkyne-ivona-otrubova-odmenila-bohuzel-ty-kteri-provokaci-neustali
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe Babiš opravdu socialistou?   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 06:40:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle dnešního článku MFD Štěpána Kotrby, který sám sebe hrdě nazval mediálním analytikem, „A hrome, Babiš je socialista“, je prý Babiš socialistou. Nic proti tomu, i miliardář může být socialistou...

Š. Kotrba trochu výstředně a účelově hledá jakési podobnosti mezi Zemanovou vládou a jejím programem, který považuje za echtsocialistický, a programem menšinové vlády A. Babiše. A na řadě míst, tedy asi na třech, velmi obtížně dokladuje „že tomu tak je“.

Pomiňme situaci, do které se A. Babiš svou vlastní politickou nepružností dostal tím, že se rozhodl v prvním kole procesu sestavení vlády nemít koaliční partnery.

Ještě nedávno A. Babiš neměl nic proti tomu, aby do země proudily desítky tisíc levných pracovníků z východní a jihovýchodní Evropy. Dnes, alespoň podle Kotrby, Babišova vláda odmítá myšlenku levné práce. No, pane Kotrbo, která vláda by takovou myšlenku chtěla veřejně připustit, pokud to nebude vláda úplných politických sebevrahů? Tak sice M. Zeman v roce 1998 svou menšinovou vládu deklaroval, ale pragmaticky dělal jinou politiku, která mu umožnila, aby jeho vládu na základě politické dohody tolerovala po čtyři roky pravostředová ODS…

Která strana, ať už levicová či pravicová, pokud chce alespoň předstírat úctu k světovému pokroku a jeho hlavním trendům, nebude akcentovat „změnu hospodářské politiky směrem k moderní digitální ekonomice, která by měla pomoci ČR vymanit se ze závislé subdodavatelské role montoven“?

Digitalizace je určitě dobrá věc a uvidíme, jak s ní za čtyři roky právě nastávajícího volebního období nová česká vláda nebo spíše vlády, pod vedením hnutí ANO, dokáží pohnout. Osobně si myslím, že je namístě spíše hovořit o potřebě technologické revoluce a robotizace, kteroužto by mohla v Česku urychlit radikální změna odepisování investic à la daňový program Donalda Trumpa (jinak s dalšími principy daňového programu D. Trumpa ale nesouhlasím).

Babiš prý chce, tak jako kdysi ČSSD, efektivní e-government (ale to přeci chtěl i Ivan Langer) a elektronizaci daňového systému (o tom mluvil rád i M. Topolánek). Nový premiér se prý chce – podle Kotrby – „k zděšení české pravice“ zaměřit „na skupiny obyvatel, které se dlouhodobě pohybují na hranici chudoby nebo v její blízkosti.“ Pokud se podíváte do programových dokumentů například britských toryů, vidíte podobné formulace, jako jsou vidět u programu menšinové Babišovy vlády. A takhle bych mohl v „rozboru“, ve vztahu k A. Babišovi poněkud hodně aktivistického článku Š. Kotrby, pokračovat. Prostě jeden velký blábol.

Sociálnědemokratičtí poslanci, pokud tato strana nebude zastoupena ve vládě svými ministry, by naprosto zničili svou stranu, pokud by chtěli podpořit minoritní Babišovu vládu jen proto, že to Š. Kotrba považuje za dobrý nápad. Tak jako v minulosti, i tentokrát Š. Kotrba své očekávání toho, co je dobrý nápad, silně přehání. Ani v minulosti, jak se již ukázalo, v jeho četných článcích neměl ostatně mnoho dobrých nápadů.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč potřebujeme Zemana   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 06:33:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Blíží se u nás prezidentské volby, před jejichž konáním jsou zveřejňovány různé názory na toto téma, jakož i k jednotlivým kandidátům na tento úřad. Učiním tak rovněž, přičemž se pokusím mimo jiné zareagovat na některé dotazy či připomínky některých našich spoluobčanů k vyjádřením prezidenta M. Zemana v jeho dobíhajícím funkčním období. Předesílám přitom, že jako ANS podporujeme v blížících se prezidentských volbách M. Zemana do funkce prezidenta ČR. A pojďme si alespoň v krátkosti říci proč.
Ačkoliv ne ve všem musíme vždy s prezidentem souhlasit (otázka přijetí EURa, naše vojenské mise v zahraničí a jejich velmi sporná účelnost, zápal pro cizí montovny či pro zřizování jiné nekvalifikované práce...

u nás – viz Amazon, pro naši další účast v EU příp. pro naši účast v NATO, představa o tom, jak úhrada Kč 100,- denně ty /nej/chudší spoluobčany nezabije apod.), je třeba postavit si vždy a hlavně správně žebříček priorit a podle nich též posuzovat. Ten žebříček musí nutně vycházet z našich národních zájmů, mám tím na mysli zájmy naprosto převažující většiny našich spoluobčanů, jakož i naší země. A to bez ohledu na to, zda byly tyto zájmy již oficiálně formulovány či nikoliv, zda si je většina našich občanů dokáže sama dostatečně uvědomit a zformulovat či ne. Navíc je snadné posuzovat věci bez znalosti okolností a jejich mezinárodních souvislostí, za nichž byla určitá stanoviska prezidenta vyřčena. Toho bych se chtěl sám vyvarovat.

Protože prezident zastupuje náš stát především navenek, zastavme se nejprve u našich vnějších národních zájmů. Takže:

1. M.Z. se rozhodně staví proti přílivu mimoevropských migrantů do naší země, jakož i proti kvótám stanovujícím nám bez ohledu na náš názor počty migrantů, které máme přebírat a starat se o ně, byť jsme sami žádné migranty do Evropy nezvali (původně mělo přitom jít o samé vysoce kvalifikované pracovníky, bez nichž se naše ekonomika v dohledné době neobejde, jak se tvrdívalo, byť realita je dle očekávání diametrálně odlišná) a byť jsme na rozdíl od západoevropských zemí nikdy v zahraničí žádné kolonie neměli.. Je přitom třeba ocenit prezidentovy názory na způsob řešení migrace formou pomoci zemí EU přímo v domovských zemích migrantů.

2. M.Z. je i proti další hrozbě, kterou je naše zatažení do války USA/NATO s Ruskem, ačkoliv zde lze spatřovat rozpor v jeho jisté podpoře naší účasti v NATO a v našich zahraničních misích v rámci této organizace. Krom toho lze dost obtížně zajistit pomoc v domovských zemích migrantů, pokud tam bude probíhat válka s agresí USA, příp. členských zemí NATO, někde i s naší účastí. Postrádáme též jasné stanovisko M.Z. jako vrchního velitele ozbrojených sil k převelení části naší armády pod velení Bundeswehru či k účasti našich vojáků v Pobaltí za účelem údajného „odstrašení“ Ruska, byť je to v přímém rozporu s ustan. čl. 1 zakládací (washingtonskou) smlouvy NATO.

3. M.Z. velmi silně podporuje naši ekonomickou spolupráci se zeměmi všech azimutů, tj. i s Ruskem a s Čínou, neboť zejména euro-asijský prostor je ekonomickým prostorem budoucnosti. Jeho konkrétní ekonomická diplomacie je všeobecně známá, ač bude zapotřebí zaměřit ji více na podporu přímého prodeje našich finálních výrobků s vyšší přidanou hodnotou do zahraničí, a to bez německých a dalších překupníků, resp. prostředníků. Nespatřujeme přitom žádnou výhodu pro ČR v „lákání“ dalších investorů k nám za účelem zavádění dalších montoven či otrocké práce u nás, nýbrž v zajištění dostupného financování pro naše české podnikatele a v podpoře naší české ekonomiky a v jejím opětovném rozvoji.

4. M.Z. patří mezi několik málo představitelů států, s nimiž jednají všichni rozhodující světoví státníci (Rusko, Čína, USA, Německo). Je ve světě již značně známou osobností. Za situace, kdy dochází ve světě k velkým pohybům, kdy budou překreslovány i mapy s hranicemi některých zemí apod. je se svými kontakty a přehledem pro ČR a její obyvatele nenahraditelný. Bez ohledu na to, zda si to všichni lidé u nás uvědomují či nikoliv. Od lidí pracujících proti českým národním zájmům ať již z našich daní či od zahraničních chlebodárců tento názor nelze ovšem rozumně očekávat, právě naopak. Ano, tady se skutečně štěpí naše společnost, a to na ty, kteří sledují (třeba i podvědomě) naše národní zájmy a na ty, kteří pracují vědomě proti nim. A prezident M. Zeman je představitelem té první, většinové skupiny. Krom toho není s ohledem na mezinárodní situaci ani vhodný čas k tomu, aby zase přišel někdo do funkce „se učit“. Takových jsme již zažili po r. 1989 dost a z důsledků jsme se dosud nevzpamatovali.

Většina z ostatních kandidátů na prezidenta nemá a ani nemůže mít správnou a komplexní představu o výkonu této funkce, což objektivně vzato vyplývá z jejich odlišné startovní čáry. Relativně nejblíže z nich má k tomu s ohledem na předchozí praxi M. Topolánek, za jehož premiérování však došlo (kromě velkých korupčních kauz) především ke schválení Lisabonské smlouvy, která založila pro ČR a její obyvatele současné problémy s migranty. Lisabonskou smlouvu tehdy jeho vláda prosazovala i proti názoru tehdejšího prezidenta V. Klause. Současné billboardy s tvrzením, že M. Topolánek není ani kývač ani vítač, na této skutečnosti již nic nezmění. Neměl jím být tehdy ve funkci premiéra. Dotyčný patří i mezi hlavní viníky hanebně nízké úrovně mezd, platů a důchodů u nás, která způsobila nejen obrovské každoroční odlivy peněz z ČR, nýbrž i propady v příjmech na účtech zdravotního a sociálního pojištění a připravila tak pro ČR téměř neřešitelný problém při řešení dopadů přicházející průmyslové revoluce 4.0 a v jiných zemích uvažované výplaty měsíčního garantovaného příjmů. Stačí si připomenout jeho tehdy neutuchající starost o to, že nejsme z hlediska nízké úrovně mezd stále ještě dost nízko a tedy dostatečně „konkurenceschopní“ v tehdy jím prosazovaném „závodě ke dnu“.

Další otázkou hodnou zřetele je to, že někteří z dalších prezidentských kandidátů nabízejí pouze protizemanovskou rétoriku, příp. se snaží stylizovat do jakéhosi klonu V. Havla, a ještě k tomu po sezóně. Evidentně tedy nemají ani vlastní vizi, natož nějaký konkrétní program. Budou to tedy jen programoví kývači. Poslední skupina kandidátů nedostala pak zatím výraznější šanci projevit se.

Prezidentský úřad není jen funkcí. Prezident má především iniciovat, prosazovat a hájit národní zájmy své země a v tomto smyslu zastupovat i svoji zemi navenek.

Z hlediska českých národních zájmů a souvisejícího žebříčku priorit jsou tedy nutně na prvních místech otázky míru, naší bezpečnosti, naší ekonomické spolupráce se světem, a to nikoliv z pozice kolonie, což vytváří předpoklady ke zlepšování ekonomické situace našeho státu a jeho občanů.

Položme si proto otázku, který z kandidátů na prezidenta ČR v dalším funkčním období je schopen nejlépe takovou funkci zastávat. A dejme si na ni každý po zvážení i sám odpověď. Je to v našem nejvlastnějším zájmu a blízká budoucnost nám všem to potvrdí.

Při snaze o objektivní pohled na činnost prezidenta ve stávajícím období a na zodpovězení některých věcných připomínek občanů bych chtěl dále konstatovat, že:

- prezident M. Zeman překvapivě nedal podnět k našemu vstupu do AIIB (Asijské infrastrukturní investiční banky), byť dobu, kdy jsme mohli patřit mezi její zakládající členy s hlasovacím právem, jsme (tak jako obvykle) již propásli. Je to přitom záležitost našeho národního zájmu, přičemž země jako V. Británie, Francie, Německo a další členské země EU jejími členy již dávno jsou. Velmi úzce to souvisí s potřebou stanovení a uplatňování našich národních zájmů, které v případě ČR zcela absentují na rozdíl od dalších členských zemí EU. Na to jsem již upozorňoval v sérii článků na téma českých národních zájmů;

- nyní se ukazuje i další příležitost k podobnému podnětu M.Z. v reakci na návrh polského premiéra Morawieckého předneseného při jeho nedávném jednání s maďarským premiérem Orbánem v Budapešti, který směřuje k založení vlastní Investiční rozvojové banky zemí V4. Ačkoliv v dnešní složité době bude velmi záležet na podmínkách souvisejících se zřízením takové banky, s členstvím a rozhodováním v ní, jakož i s jejím teritoriálním zaměřením, by tento návrh neměl zůstat ze strany prezidenta M. Zemana bez povšimnutí, zvláště za situace, kdy prezident Zeman podporuje setrvale investiční rozvoj v oblasti naší domácí infrastruktury.

Takové a podobné otázky vnímám jako témata k diskuzi o úkolech prezidenta republiky a o míře jejich plnění a schopnosti zastávat tuto funkci.

Oproti tomu přesný překlad jistého výrazu z angličtiny do češtiny uvedený prezidentem ve sdělovacích prostředcích mne na rozdíl od některých milovníků posezení v pražských kavárenských zařízeních ponechal zcela v klidu, byť bych sám o přesný překlad v daném případě směrem k veřejnosti neusiloval.

Problém v daném případě ale spočívá v něčem jiném, a to v tom, že:

- jde o kritiku prezidenta za každou cenu a

- kritici na více než na podobné připomínky nemají. Přesto by ale chtěli řídit tento stát a poučovat nás všechny o tom, co smíme a co ne.

Samo o sobě to nicméně dává představu o duševní úrovni a schopnostech jejich autorů a následných reproduktorů.

Prezident má i své povinnosti směrem dovnitř státu. Mezi ně patří i jeho role po parlamentních volbách až do jmenování nové vlády. Zde lze rozhodně ocenit jeho snahu o stabilizaci zemi cestou ustanovení vlády s důvěrou a jeho odmítání snah některých údajně demokratických stran, které usilují o torpedování jeho snahy s cílem vyvolat nové volby s představou, že v nich získají více hlasů než v těch říjnových, kdy nebyly spokojeny s výsledky voleb. Bez ohledu na to, že je zapotřebí, aby nová vláda co nejdříve začala naplno pracovat, neboť bude muset řešit mnohé problémy, a to vč. těch, které s sebou přináší průmyslová revoluce 4.0, na což tímto opakovaně (leč zatím marně) upozorňujeme. To jsou již otázky vnitřních českých národních zájmů.

V této souvislosti chci připomenout některým občanům, že prezident nemá výkonnou moc v řízení státu, jeho kompetence jsou vymezené. Prezident může pouze iniciovat některé kroky vlády či dávat podněty poslancům při projednávání zákonů. Někdy se setkáváme s kritikou ze straně některých občanů, jak a proč prezident „nezařídil“ to či ono. K jejich stesku lze říci pouze to, že pláčou na špatném hrobě. Tím správným místem jsou především jejich hlasy zvolení poslanci, a z jejich stran případně vzniklá vláda. A jejich činnost je třeba ze strany občanů průběžně kontrolovat, a to po celé volební období. Vtip je totiž v tom, že ač byla uvedena v život přímá volba prezidenta, nebyly legislativně dotaženy a uzákoněny tomu odpovídající kompetence prezidenta. To by mohl být třeba i námět pro nově se tvořící koalici, čímž by mohla odbourat mnohé námitky méně úspěšných stran v parlamentní opozici.

Krom toho nelze přejít bez povšimnutí ani setrvalé útoky mainstreamu na prezidenta s cílem ho dehonestovat v očích našich občanů a tedy voličů. Z reakcí občanů je nicméně zřejmé, že mají vlastní rozum a těmto pokusům mainstreamu většinou s přehledem odolávají. Svalovat to na mentální zaostalost našeho venkova či „málo vzdělaných“ voličů není na místě. Důvody spočívají v něčem zcela jiném, především pak v tom, že:

- nemalou roli v tom hraje velmi nízká úroveň mainstreamových (dnes již spíše propagandistických než sdělovacích) prostředků, neschopných nastolit skutečná témata;

- hlavním důvodem, proč tomu tak je, je ale to, že mainstreamové prostředky rozhodně nesledují a neprosazují české národní zájmy. Pokud ano, musely by samy již dávno iniciovat veřejnou debatu minimálně nad právě naznačenými tématy českých národních zájmů a nad předpoklady jednotlivých prezidentských kandidátů naše národní zájmy hájit. A takovou debatu moderovat a ne ovlivňovat podle pokynů svých často skrytých chlebodárců.

- hůře se prosazuje lež, než pravda. Mainstreamové propagandistické prostředky se tak dostávají do argumentační nouze, pokud si lidé pamatují něco z nabytého vzdělání a z historie. Toto štěstí a výsadu mají spíše starší lidé, těm mladým jsou již ve školách i v mainstreamu předkládány překroucené dějiny vlastní země, vtloukána víra ve vlastní nemohoucnost, v potřebu být slouhou těch „vyspělých na Západě“, v tzv. evropské hodnoty, aniž by někdo řádně rozebral, co dnes ve skutečnosti znamenají při postupně narůstající dominanci islámských migrantů v zemích západní Evropy atd.. To není žádným důkazem o neznalosti či neinformovanosti starších občanů, právě naopak;

- místo toho se zabývají provozováním akce Antizeman, a to až do prezidentských voleb.

Nelze se pak vůbec divit tomu, proč se M. Zeman takových debat nezúčastní. Mainstreamové prostředky (na rozdíl od většiny z našich občanů) dosud nepochopily, že témata, jež jsou mainstreamové prostředky schopné nastolit, jsou hluboko pod úroveň skutečné (byť třeba teprve budoucí) hlavy státu. A naprosto „podpásově“ vedené rozhovory s některými kandidáty, jak jsme toho byli nedávno svědkem v pořadu s P. Hannigem vedeném p. Veselovským s jediným cílem vyřadit dopředu i další kandidáty, kteří nevyhovují představám televize DVTV nebo ČT a jejich loutkovodičů, nesmyslnost účasti na takových debatách jen potvrzují. Taková média je třeba ze strany politiků hájících české národní zájmy bojkotovat.

Aniž bych tedy chtěl jakkoliv snižovat osobní kvality dalších prezidentských kandidátů či na ně jakkoliv osobně útočit, je zřejmé, že naše země a její občané, kteří hájí české národní zájmy, potřebují svého Zemana, což za současné mezinárodní situace platí více než dvojnásobně. A to i přes některé připomínky, které můžeme jako občané po právu k němu mít. A nic na tom nemění to, zda si to uvědomují všichni naši občané či nikoliv. Žijeme-li ještě v demokratickém státě, podstatné bude, když si to před nadcházející volbou uvědomí alespoň jejich většina. Při svém rozhodování by měli občané přihlédnout každopádně i k tomu, jakým přínosem budou pro ně a pro tuto zemi jiní kandidáti na postu prezidenta, a možné přínosy jednotlivých kandidátů porovnat, aby ve snaze o výběr ideálního prezidenta nedocílili nakonec pravého opaku. K tomu se lze dobrat i neúčastí na volbě. Voliči protikandidátů žádnými perfekcionisty totiž nebudou.

Proto poté, kdy jsme vzali v potaz všechna uvedená fakta, jakož i současnou nebývale složitou mezinárodní situaci, došli jsme v ANS k jednoznačnému závěru ohledně podpory p. Miloše Zemana na funkci prezidenta ČR v letošních lednových volbách. Název tohoto článku tedy nebyl zvolen náhodou, právě naopak, neboť nejlépe vystihuje skutečný stav věci. Vyzýváme touto formou k jeho podpoře i naše příznivce.

Jaroslav Tichý
8. ledna 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV jaké bublině žije herec a režisér Mádl?   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 06:23:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Herec a režisér v jedné osobě, jeden z líhně mladých intelektuálních rádoby demokratů a compañeros pražské kavárny, politický adolescent Jiří Mádl si na webu PL.cz, tedy parlamentníchListů.cz (mj. stejnými demokraty jako je sám pan Mádl považované za dezinformační a proruský web) postěžoval na český internet, který je prý zanešvářený dezinformacemi, jak je zneužíván lidmi a zeměmi s nedobrými úmysly a velmi vážně navrhuje, ba co dím, doporučuje, že by také nebylo od věci nejen více internet kontrolovat, ale dokonce navrhuje, že by bylo dobré zakázat weby šířící lži. Také horuje za to, aby byli lidé za lži, šíření nenávisti a výhrůžky na Facebooku a ostatních sociálních sítích snadno postižitelní.

Lze pochopit, že ne všechno lze jimi považovat za pravdivé, protože pravdu má každý takovou, jakou ji chce mít, ale že by se šířila nenávist a vyhrožování, jsou už silná slova a pan Mádl by je měl něčím doložit. Jinak je to on, kdo lže a šíří nenávist vůči druhým.

Nemám nic proti mládí, ani proti různorodosti názorů a ideovému myšlení či zaměření mladých lidí, dokonce jsem pro jejich aktivní přístup k řešení problémů ve společnosti ovšem za předpokladu, že si svými názory, projevy, vystupováním a angažovaností neprotiřečí a nejdou proti svému přesvědčení. To je právě případ J. Mádla. Jakkoliv jej nepovažuji za hloupého, nemohu jej považovat za rozumného, natož za politicky vyzrálého člověka. Stejně jako jeho kolega Vik a další mladí kolegové mají své povolání, řemeslo a hobby, určitě nežijí intenzivním vnímáním a děním v politice a přesto na ni reagují rádoby znalecky a intenzivněji, jak mnohý politik-poslanec. Ostatně, na tom by nebylo nic špatného, kdyby impulzivní názory J. Mádla byly jeho a ne převzaté, papouškované (značně deformované) názory na dění v politice svých starších kolegů ve snaze být rovněž IN, držet s nimi basu a nestát opodál, čemuž se obecně říká falešná kolegialita.

Nevím jestli si pan režisér Mádl uvědomuje význam svých slov, že internet není svobodným demokratickým prostorem, ale místem, kde demokracie mnohdy trpí. Pokud ovšem trpí demokracie, pak je to právě lidmi jako je on sám. Není přece možné tvrdit, že internet je zneužíván ke lžím, šířením nenávisti a vyhrůžkami, když on a jemu podobní pernamentně zneužívají internet, nebo jiná média a weby, sami podkopávají demokracii, když jiným upírají právo na jejich názor, své názory deklarují a snaží se prosadit za jedině správné, pravdivé a nanejvýš demokratické.

Důkaz o tom, jak je mladý pan Mádl politicky „nevzdělaný“ svědčí jeho hodně ujeté názory, že by prý také stálo za to zablokovat především weby placené z Ruska nebo všeobecně servery šířící lži. Proč pan režisér Mádl mluví o webech placených Ruskem a nemluví o jiných, placených USA, Sorosem a dalšími „demokratickými“ institucemi? Nebo tím, že o nich nemluví, že je nezmiňuje si máme myslet, že jich se to netýká, protože právě tyto instituce a weby jsou ty správné, demokratické, šířící jen a jen pravdu, které nešíří nenávist, pomluvy a nikomu nevyhrožují? Apropos, čím chce doložit pan režisér tvrzení, že weby jsou placené Ruskem? Má k tomu nějaké relevantní důkazy, nebo jen převzal pomlouvačnou štafetu od kolegů?

Jak je herec a režisér Mádl politicky orientován a politicky na výši svědčí jeho úsměvné konstatování, už se dá v klidu věřit jen České televizi a Českému rozhlasu. Co horší, pan režisér je prý zklamán, že když své známé upozorní na to, že čtou podezřelé zprávy, mnohdy (ne vždy?) tvrdí, že dělají správnou věc. Nu a to je ten moment, kdy by se měl nedomrlý demokrat Mádl zamyslet, jestli jeho známí třeba nemají také pravdu? Možná by pochopil, že ne všechno, co slyší kolem sebe je, či musí být jedině správné a pravdivé a že informace, které mu někdo podsouvá jako lživé, nenávistné a vyhrožující nejsou právě ty o kterých říká, že by se měly zakázat.

Zakazovat na webových stránkách zveřejňování názorů je pošlapávání lidských práv, práva na svobodu slova a projevu, tedy něco, jako to bylo za vlády komunistů. To by pan Mádl chtěl? Chce-li totiž pan Mádl hájit demokracii, měl by především vědět, co je skutečná demokracie, znát její principy a v neposlední řadě vědět, kde demokracie začíná a kde končí. Myslet si, že bude-li o demokracii mluvit jak je ohrožena, myslet si, že ví co je demokracie a co v politice demokracie znamená, je stejný nesmysl jako si myslet, že když on je režisér, tak zrovna on je ten nejlepší ze všech. Tyto postoje a chápání považuji za daň ducha současného režimu, protože nelze předpokládat, že k polistopadovému režimu a jeho vývoji budou mít všichni stejné postoje a hodnocení, že bude všem vyhovovat stejně jako nejsou všichni spokojení, protože nemají stejné ambice mít stejná práva, mj. mít práci, být v ní dobře placen a být spokojený.

Pan Mádl mluví o nějakých bublinách, v nichž prý v budou nesmysly žít vlastním životem. Nepochybuji o tom, že i pan Mádl žije v jedné takové bublině, ve které ty jeho nesmysly, jak sám říká, žijí svým vlastním, tedy jeho životem. Nicméně má pravdu v tom, že „nesmysly“ včetně těch jeho, jsou jen bubliny. Pokud je pan Mádl nadán kromě herectví a režírování i jinými vědomostmi, např. chemickofyzikálními musí vědět, že tyto bubliny dříve nebo později prasknou a bylo-li v nich něco, čemu říká pan Mádl nesmysly, tak se rozplynou stejně rychle, jak prasklá bublina.

Povídání o „demokratu“ Mádlovi mohu uzavřít konstatováním, že „řeči jdou a voda plyne dál“, nebo ještě lépe lze také použít Shakespeareovo „Mnoho povyku pro nic“. Až na to, že se pan herec, režisér a dobroser svými názory, obavami a doporučeními u většiny dospělých a rozumných občanů značně ztrapnil. Na druhé straně nepochybuji, že od jistých lidí sklidí nejen uznání, ale i významné poklepání na rameno, i když by si všichni měli spíše poklepat na čelo a pouvažovat, jaké názory a postoje vlastně obhajují.

Pochybuji však , že se na jejich názorech a postojích něco změní, protože jakkoli si říkají, že jsou (pražská kavárna) vzdělaní intelektuálové, mnohdy jejich myšlení, názory a postoje svědčí o opaku. S tím ale nic nenaděláme, operovat ani léčit se to nedá, změnit to může jen vlastní poznání omylu, pokud k tomu najdou odvahu. Chybovat je lidský a nedělají to všichni a také ne vždycky!

Jiří B a ť a
9. ledna 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská federace není až tak špatný nápad...   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 06:19:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud budou mít všechny země bez ohledu na velikost stejné hlasovací právo.

Pokud bude práce ve všech zemích oceněna stejným platem a stejně zdaněna.

Pokud budou platit jednotné potravinové normy pro celou federaci.

Pokud bude silně chráněna vnější hranice federace a nebude ji možné bez povolení překročit.

Pokud počet původních obyvatel států federace neklesne pod 70% (z důvodu zachování evropské kultury).

Pokud bude v této federaci nejen základní, ale i vysokoškolské školství zdarma a tím pádem dostupné pro všechny.

Pokud bude zdravotnictví (včetně složitých operací a drahých zdravotnických a rehabilitačních procedur) pro všechny občany federace plně hrazeno.

Pokud bude v celé federaci stejná výše sociálních dávek a důchodů.

Pokud budou mít členské státy „kulturní autonomii“ a budou si moci zachovat místní názvy, jazyky a zvyky.

Pokud mimo národních jazyků, bude společnou řečí federace „neutrální jazyk“ (třeba esperanto).

Pokud vedle společné evropské armády, budou ještě existovat národní gardy (pro případ zhroucení systému a zániku federace) připravené chránit své rodné země.

Pokud bude ve všech členských zemích minimálně 50% průmyslu a zemědělské půdy patřit státu (aby federace nebyla závislá na dobré vůli a nejisté poctivosti soukromníků).

Ladislav Kašuka


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík se pokusil v Římě znásilnit ženu v parku ...   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 06:07:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žena městského strážníka napadena Bengálcem. Ten byl později přistižen při dalších "obscénních představeních" před dětmi. Žena byla v oblasti parku Appio Latino (římská čtvrť), když jí přepadl muž. Reakce ženy byla naštěstí taková, že se dal na útěk, ačkoliv ji zpočátku chtěl zatáhnout do nejbližšího křoví.

30-letý Bengálec byl dopaden právě při provozování dalšího obscénního představení před dětmi a jejich matkami... Cizinec byl zadržen, ale reagoval násilně i při zatýkání, policii kopal a mlátil pěstmi. Byl uvězněn a čeká ho soud.

Zdroj: roma.corriere.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Drahoš: Všem uprchlíkům, kteří v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Muslimové jsou nespravedlivě házeni do jednoho pytle s teroristy   
Pridal tk Středa 10 leden 2018 - 06:06:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
...Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost - dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti. Vadí nám, že politici a média, místo toho aby prokázali charakter a zodpovědnost, často mlčí a dávají tak šíření strachu a nenávisti prostor, a mnohdy se ho dokonce aktivně účastní v honbě za sledovaností či popularitou.

...Jsme znepokojeni prudkým nárůstem xenofobních nálad ve společnosti a aktivitou extremistických skupin, které nemají dostatečnou protiváhu. Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí. Toto téma musí být předmětem diskuze, ta však musí být vedena s chladnou hlavou a na základě faktů.

My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslováni jako pátá kolona, podvodníci a zločinci. Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů, které vyznávají. Dennodenně se z našeho údajně holubičího národa ozývají hlasy přející té či oné skupině cizinců smrt. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum.

Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí! Vyzýváme vás, abyste ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.

Apelujeme na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti. Informujte pravdivě a s chladnou hlavou, nešiřte vykonstruované senzace a paniku. Svoboda slova patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Užívejte ji zodpovědně a citlivě. Historie učí, že strach plodí nesvobodu. Svoboda slova, zneužitá ke lži a očerňování nevinných, zabíjí sebe samu.

Především ale prosíme veřejnost, každého jednoho z vás, tedy nás, o opatrnost v soudech a kritický pohled na svět! Své názory musíme stále znovu konfrontovat s fakty, s vlastním svědomím i obyčejným selským rozumem. Jen tak nepodlehneme primitivním pudům a zůstaneme důstojnými bytostmi obdařenými svobodnou vůlí. Nenechme se manipulovat podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody ke strachu a sklízejí jeho plody jen k vlastnímu užitku, ať jsou jím hlasy ve volbách či sledovanost médií. Nevěřme každé senzaci. Pamatujme, že čím více je zpráva šokující či děsivá, tím dále bývá od pravdy. Ověřujme si informace, které utvářejí naše názory – mnohdy stačí několik kliknutí na internetu, abychom odhalili lži, tvářící se jako spolehlivé zpravodajství. Neodvracejme se od cizího neštěstí! Je naivní a nebezpečné myslet si, že se můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby, jak mu společně čelit.

Podepsán:

Prof. Ing. Jiří Drahoš, Dr.Sc.
AV ČR

výzva zde:

http://www.vyzvavedcu.cz/vsichniakademici.php

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2413 sec,0.0500 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,826kB