Neděle 14 leden 2018
NEJEDNEJTE TAK, ABY JSTE TOHO JEDNOU VY A VAŠE DĚTI MUSELI LITOVAT!!!!   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 18:58:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V každém případě jsme se dostali do "velice" nebezpečné situace, kdy ve druhém kole hrozí to, že všechny hlasy, které šli za Horáčkama, Topolánkama a ostatníma nickama, jejichž jediný program byl "STÁT PROTI ZEMANOVI" ...se mohou sejít na kontě proislamisty a obdivovatele likvidátorky Evropy Angely Merkel.

Proto svolejte "do zbraně" (k volebním urnám druhého kola s hlasem pro Zemana) každého, kdo je ochoten bránit cílenou likvidaci slovanských národů.

Každého, kdo si je schopen spočítat, že Drahoš chce s otevřenou náručí přijmout každého muslima, kterého mu EU přidělí, což je několik tisíc ročně. Každý z nich má právo na sloučení rodiny, což bude v okamžiku několik desítek tisíc. A do pár let jsme ve vlastní zemi podřízenou menšinou se zákazem křesťanství, přístupu žen do barů, zákazem pití alkoholu, zákazem jíst vepřové, povinností žen zahalovat se, odsouzením našich žen, dívek a malých děvčátek, do pozice "muslimova prostitutka bez občanských práv".

Varuji všechny Drahošovo voliče - budete to právě "VY", kdo vaše matky, ženy, sestry a dcery odsoudí k tomuto osudu. V EU se již počty znásilněných žen počítají v řádech desetitisíců a počet úmrtí již přesáhl číslo 500. V některých zemích již policie rezignovala a své vlastní obyvatelstvo nemá sílu, moc ani povolení bránit. Policii byly odebrány zbraně a byla vydána na milost islámským útokům. Úřady zakazují zveřejňovat fakta o následcích muslimské invaze a jen naše slovanské země, jsou dosud tzv. bezpečnou zónou. I když i u nás již EU přisluhovači umožnili vzniku rizikových oblastí.

Vzpomeňte si, kolik z vás cinkalo klíčema v roce 1989 a kolik z vás toho dnes lituje.
Vzpomeňte si, kolik z vás hlasovalo pro vstup do EU a kolik z vás toho dnes lituje.
Vzpomeňte si, kolik z vás fandilo Klausovi a jeho privatizaci a kolik z vás toho dnes lituje.
NEJEDNEJTE TAK, ABY JSTE TOHO JEDNOU VY A VAŠE DĚTI MUSELI LITOVAT !!!!

Marian Smítka
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDavos 2018 a volby   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 17:20:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezitím, než dojde k TV umožněné veřejné inventuře a prezentaci cen a kvality produktů v druhé cenové skupině pražské kavárny Drahoš, odehraje se již 48. představení drahé inscenace WEF ve švýcarském Davosu. Tohoto divadla se tentokrát neúčastní prezidenti Putin, ani Si Ťin-pching. Za ně vystoupí na scéně Davoského fóra 23 - 26.1.2018, podle oznámení Bílého domu, prezident Trump. Již tato skutečnost poměrně přesně popisuje situaci ve světě. Tu doplňuje páteční oznámení lékaře Bílého domu o výborném zdravotním stavu prezidenta. Obojí, ne-návštěvy a návštěva Davosu, a zdraví třech prezidentů, jsou důležité: Zdraví je podmínkou možnosti konat a vyjít na scénu, nehledě na skutečnost, že nejenom počasí trápí Švýcarsko USA, Rusko a ČLR. Na scéně Davoského fóra ukáže prezident Trump politikům, ekonomům a médiím, jakou má intuici a schopnost se prezentovat po prvním kole bitvy se Severokorejským vůdcem, hodnocené prezidentem Putinem jako prohrané.

V Davosu, kde se shromažďuje nejvíce nad míru placených slouhů bez idejí, taktik a strategií k řešení celosvětových výzev, bude prezident Trump využívat zájem médií pro svoji politiku, a čtení Levity. Třetí kniha Mojžíšova, zvaná Leviticus, obsahuje bohoslužebné předpisy, pravidla, jak se správně chovat a co jíst. (Z těch zvířat, která přežvykují, a z těch, která kopyta rozdělena mají, nebudete jísti velblouda ani králíka ani zajíce. Tolikéž ani svině, neb ač má rozdělené kopyto, takže se rozdvojuje, ale nepřežvykuje, nečistá budiž vám). Z důvodů aktualizace Levity dopíše kapitolu nazvanou America First. Hospodářské výsledky ČLR za rok 2017, které se na dnech objevily, zůstanou v pozadí. Přesto ale budou ovlivňovat zdrženlivost prezidenta Trumpa. Také trpělivost bude menší, bude li chtít dostat svému předvolebnímu slibu. Proto reakce na hospodářské výsledky ČLR, reakce na téma WEF - Creating a Shared Future in a Fractured World, stojící v přímém protikladu k hlavní tézi politiky prezidenta Trumpa – America First, a bezpochybný úspěch návštěvy WEF 2017 prezidentem Si, budou důvodem pro zajímavou Trump Show a komentáře. V žádném případě hlavní osoba show neohlásí změnu politiky USA, změnu předvolebního hodnocení Davosu jako hnízda pro setkání finančních a hospodářských elit, trpících fatální elitní mentalitou a blábolících o globálních dohodách, škodících zájmům USA.

Trump je první úřadující americký prezident, který se rozhodl navštívit Davos. Očekávám, že překvapí publikum v Davosu, podobně jako překvapil v Bruselu. Dodnes se EU a NATO z překvapení nevzpamatovaly. Tleskaly, kývaly a nenašly ani po ukončení summitu žádný jiný východ ze situace, než ten, vedoucí k vojenskému konfliktu a dělení společnosti. V tomto kontextu byl prezident - globalista Clinton, představitel multikulturalismu a volného trhu, který navštívil Davos před 18 roky na konci svého mandátu, jiný. Věděl, jak se podbízet. Co se týče ostatních prezidentů USA? Nikdo z nich WEF nenavštívil. Trump se nebude podbízet. Nemá to zapotřebí. Nachází se v komfortní situaci, (doposud) neškodí americkému hospodářství. Vlna migrantů se i beze stěny výrazně zmenšila. Proto budou přítomní tleskat, někteří se budou podbízet, většina bude spekulovat. Přitom téměř všichni přítomní zapomenou se zamyslet nad důvodem své účasti, nad obsahem tématu WEF, zapomenou na #MeToo, a odjedou domů podle německého přísloví: ausser Spesen, nichts gewesen (kromě výdajů, nic). Za to prezident Trump, a profesor Schwab, organizátor WEF, budou šťastni. První z potlesku a nejistoty, kterou podpořil, druhý z velkého zisku.

Pro lepší představu výkonu, rizik, kapacit a možností ČLR uvádím: ČLR vyprodukovala za 2 roky více cementu než USA za celé 20 století. Délka vybudovaných cest v ČLR je přibližně 4 miliony kilometrů. Z přibližně 300 tisíc mostů je více než 1 tisíc delších než 1 kilometr. Ročně se otevírají v ČLR desítky letišť. Do 2025 bude v ČLR cca 220 měst s více než 1 milionem obyvatel. Nebudu pokračovat, protože nová data jsou zajímavější. V roce 2017, díky poptávce v USA, dosáhl obchodní přebytek ČLR 275.8 miliard USD. Přestože celkově došlo ke snížení přebytku o 17%. Obchodní deficit USA s ČLR je největší za celou dobu vedení statistiky, tj. téměř 50 let. Hospodářský růst ČLR za rok 2017 bude oficiálně oznámen 18.1. Podle slov premiéra ČLR Li v projevu před několika dny, hospodářský růst dosáhl cca 6.9%. To je více, než v březnu ohlášených 6.5%. V Davosu také proto očekávám silná slova prezidenta Trumpa na adresu Pekingu. To nehledě na snahu udržet si pomoc ČLR v neukončeném boji se severokorejským vůdcem.

Ruským oligarchům, kteří navštíví Davoské show, nenabídne Trump společné foto, ani rozhovor. Jsou již dávno ofotografováni, v seznamu a pasti mocnějších, než je prezident sám. 700 maltézských občanství, které si 700 ruských oligarchů koupilo (prý proto, aby mohli volněji cestovat), nevysvětlitelné dvojité občanství části vedení CB Ruské federace (možné asi proto, že žádná tajemství CB nemá), jmenování premiérem Medveděvem 34 letého politika, bez zkušenosti a možnosti srovnávat, do funkce ministra rozvoje, odmítnutí financovat smlouvy VPK Alfa-bankou, podobně jako nazývání pánů Gref (Sběrbank) a Friedman (Alfa bank) západními vševědy našimi, nemůže změnit skutečnost, že slunce vychází na východě a bez sluneční energie není života na Planetě. Proto, mají li oligarchové, jejich dámy a děti potřebu přežít a udržet si něco ze svého bohatství, jediným řešením pro ně je návrat domů, méně cestovat, více pracovat, a pokání. Spoléhat se na rozpad Ruska bez války, je podobné, jako se spoléhat na řešení finanční krize s pomocí Bitcoinu, nebo porozuměním USA, UK nebo SRN. Tam před několika dny poprvé v poválečné historii vyšetřování bankovních aktivit, kolínská státní žalobkyně Anne Brorhilker nechala zveřejnit ztráty státu ze systematického podvodu bank při obchodování s akciemi: 5,3 miliard Euro. Méně znalým připomínám, že podvod z obchodování akciemi se odlišuje od podvodu z neplacení daní, nebo z pronevěry. Důkazové požadavky se odlišují, stejně jako tresty. Pro bankéře a obchodníky proto nestačí spustit kalhoty ke kolenům (Es reiche nicht, die Hose bis zu den Knien herunterzulassen. Das sei bis zu den Knöcheln nötig).

Boj s korupcí a podvodem bude pokračovat i v ČLR. Hned na začátku 2018 připomněl prezident Si více než 80 milionům členů KS potřebu absolutní loajality. Veřejnost a pozorovatelé ČLR tak vědí, co přinese příští zasedání ZV KS, které se bude konat 18–19. Ledna. Kromě posílení boje s korupcí, přijde posílení boje s narušiteli suverenity a územní integrity. Zahraniční společnosti by si to měly uvědomit. Jinak se octnou v podobné situaci, jako nedávno Marriott a Delta Airlines. Kvůli označení Hong Kongu, Macau, Taiwanu a Tibetu jako země, musely odpojit website and app. Stačil týden, aby se naučily omluvit se v čínštině a angličtině: Marriott International respects the sovereignty and territorial integrity of China. We don’t support separatist groups that subvert the sovereignty and territorial integrity of China. We sincerely apologize for any actions that may have suggested otherwise. Propagátoři #MeToo nebudou mít dlouho štěstí, i když podle zprávy Xinhua byla dána výpověď profesoru Chen Xiaowu z Beihang University po té, co by obviněn ex-studentkou na sociální síti The Verge. Výpověď profesora neovlivní rostoucí počet zahraničních studentů v ČLR. Ta se dostala na vedoucí místo ve světě. Podobně je tomu s importem ropy (8,43 milionů barelů denně), s návratem Číňanů domů (ze Silicon Valley a dalších lokalit se jich vrátilo jenom v roce 2016 přes 460 tisíc), a ochranou životního prostředí ve velkých městech (Greenpeace: China is winning battle against pollution in big cities but other areas falling behind). Co se týče WEF a Davosu, prakticky vše bude možné sledovat i v čínštině na Weibo, podcast Ximalaya, i QIYI, WeChat. Po ukončení WEF show bude možné se podívat na vybrané části i na video platformě Youku. Mezitím budou zaměstnanci kavárny Drahoš rozvážet sladkosti po české kotlině, jejich šéf se bude radit jak mluvit v televizi a připíjet si s kmotrem. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
13.01.2017

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš - slizký had - se již vyvléká z podpory Zemana. Doporučil mu zdůraznit orientaci na Západ, nehovořit ve prospěch Ruska a Číny a vyměnit poradce   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 16:13:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babiš vycítil, že výhra Zemana není docela jistá a začal si budovat alibi pro případ, že by Zeman v druhém kole prohrál.

Doporučil mu jasně deklarovat orientaci na Západ a aby tolik nemluvil ve prospěch Číny a Ruska.

Dále Zemanovi doporučuje vyměnit některé poradce, kteří mu prý nedělají dobré jméno.

V podstatě Zemana před druhým kolem podrazil. Byl to od počátku záměr nebo zbabělost a vypočítavost?

Pozér a slizký had. Proboha, lidi, jak jste mohli něco takového volit?

Obrázek z produkce ATEO.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahoš: vítač Sorose i muslimů, zastánce politické korektnosti a bojovník proti xenofobii   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 15:47:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neomarxisté jásají nad postupem Jiřího Drahoše do druhého kola prezidentských voleb. Osoba, která by vítala v ČR Sorosovu univerzitu, muslimské migranty a bojovala proti české xenofobii, je jejich člověk.

Afro-evropan Feri, pražská kavárna a ostatní neomarxisté se radují z postupu Jiřího Drahoše do druhého kola prezidentských voleb. Jiří Drahoš naplňuje jejich představy správného kandidáta. Mezi hlavní předpoklady, které Jiřího Drahoše předurčují pro úřad prezidenta ČR, prý patří slušnost a schopnost spojovat společnost. Není nic vzdálenějšího pravdy.

Slušnost si můžeme vykládat různě. Jinak se na slušnost dívají zastánci novodobého náboženství „sociální spravedlnosti“ (neomarxisté) a jinak zase zastánci přirozených (tradičních) hodnot.

V neomarxistickém pojetí je slušnost spojována s politickou korektností. Takovou „slušností“ se vyznačuje i Jiří Drahoš: muslimské invazní hordy pro něj v roce 2015 byly „uprchlíci“, Sorosovův ústav pro výcvik neomarxistických aktivistů (tzv. Středoevropská univerzita) je pro Drahoše ctihodnou institucí, kterou by bylo vhodné přemístit do Česka, a Češi, kteří aktivně odmítají muslimskou invazi, trpí podle vědeckého pracovníka Drahoše jakousi psychickou poruchou (xenofobií) a je třeba se proti nim vymezit.

T. G. Masaryk, jako zastánce přirozených hodnot, však považoval za důležitou součást slušnosti lásku k svému vlastnímu národu. TGM se doslova se vyjádřil takto: „Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou.“Touto slušností se však Jiří Drahoš nevyznačuje. Drahoš vyznává takové hodnoty a vize, které jsou pro český národ a jeho samostatnou státnost likvidační.

Drahošova myšlenka o připojení českého státu k tvrdému jádru EU, by při svém naplnění znamenala likvidaci naší samostatné státnosti a podřízení se vůli neomarxistických úředníků z Bruselu. Drahoš je také příznivec přijetí EURa. Zároveň je odpůrcem referenda, zvláště toho o Evropské unii. Doslova se vyjádřil takto: „Referendum v dnešní době, zejména v době internetu, v době možného snadného ovlivňování názorů lidí všemi možnými směry, je z mého pohledu velmi nebezpečné. Proto bych ho nepodpořil.“ Takto se nevyjadřuje někdo, kdo miluje svůj národ a má úctu k vůli českého lidu. Naopak, takto se vyjadřuje někdo, kdo národem a běžným lidem pohrdá a považuje ho za nesvéprávnou lůzu, za kterou musí rozhodovat někdo chytřejší, osvícenější.

Člověk s takovými hodnotami, jako J. Drahoš však národ nemůže spojovat, ale musí ho nutně dělit. Těžko si představit, že běžní lidé, budou vítat myšlenku zániku svrchovanosti svého státu v tzv. tvrdém jádru Evropské unie. Těžko si představit, že čeští lidé, kteří si váží své vlastní měny, jako symbolu samostatnosti a nezávislosti, budou vítat Drahošovu myšlenku přijetí EURa. Těžko si představit i to, že v dnešní době, kdy stále více lidí požaduje zavedení všeobecného referenda, aby mohli sami rozhodnout o důležitých otázkách (včetně setrvání či nesetrvání v EU), může odmítavý přístup Jiřího Drahoše k referendu náš národ spojit. Drahošova myšlenka z léta 2017 o bezproblémovosti přijetí 2600 muslimských migrantů zřejmě také nebude patřit mezi ty, za kterými se česká společnost semkne a sjednotí. A o vstřícnosti Jiřího Drahoše vůči rozšiřování aktivit George Sorose v Česku, ani nemluvě.

Z výše uvedeného vyplývá, že Jiří Drahoš nemiluje svůj národ. Z jeho vyjádření a činů je zřejmé, že Jiří Drahoš je zástupce neomaxistických elit, které národem pohrdají. Jiří Drahoš tak nemůže naši společnost spojovat, ale nutně ji musí dělit. A považujeme-li lásku k vlastnímu národu za součást slušnosti, pak Jiří Drahoš nemůže být ani slušný člověk. Vzhledem k výše uvedenému, nebudu v druhém kole prezidentských voleb Jiřího Drahoše volit.

Autor: Stanislav Jahoda

Zdroj: https://stanislavjahoda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=643574

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVysoké školy v Oděse zrušily do jara výuku kvůli nedostatku peněz na topení   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 06:43:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řada oděských vysokých škol zrušila veškerou výuku od 1. ledna do 26. února kvůli nemožnosti zaplatit za vytápění studijních budov. Uvádí to městský portál 048.ua.

K vysokým školám, které zrušily výuku, paří Oděská národní univerzita (ONU) I. I. Mečnikova, Oděská právnická akademie a Akademie potravinářských technologií. Kromě toho vyučující ONU uvádějí, že od 1. ledna začaly platit nové normy osvětlení poslucháren, které vysoké školy rovněž nejsou schopné plnit kvůli nedostatku peněz.

V oblastním odboru školství a vědy v rámci komentáře situace prohlásili, že všechny vysoké školy jsou samostatnými organizacemi a jejich vedení samo rozhoduje, jakým způsobem organizovat učební proces.

Zdroj: městský portál 048.ua, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpěvák Aneta Stolzová se vyjádřil   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 06:38:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novinky v tažení proti prezidentu Zemanovi nezahálejí. A tak jsme mohli nají titulek: "Podpořil mě Gott, tvrdí Zeman. Není to pravda, ohradil se zpěvák". V článku se pak dozvídáme, že tím zpěvákem je mluvčí Karla Gotta paní Stolzová. Úplně na konci, kam většina článkem manipulovaných čtenářů nedojde se pak dozvídáme, co Karel Gott řekl: „K volbám půjdu, o prezidentských kandidátech s rozvahou přemýšlím. Budu proto volit člověka, kterého si vážím, jeho myšlenky a názory jsou mi blízké a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat. A mohl by dle mého obstát i v nelehké době, která nás nepochybně čeká.“

No, kdo asi může Českou republiku OPĚT dobře reprezentovat? Že by Drahoš, nebo Horáček? Je to tedy přesně tak, že Karel Gott nevyjádřil Prezidentu Zemanovi podporu explicitně, ale implicitně. Neřekl, že bude volit Zemana, ale toho kandidáta, který bude OPĚT Českou republiku dobře reprezentovat. Paní mluvčí to zřejmě při svém vzdělání "nepochopila". Jen nevím, zda úplně zdarma.

Zatímco antizemani tuto dobu a naši "šťastnou budoucnost" velebí, Karel Gott soudí, že bude nelehká a bude třeba "obstát". Předpokládá zřejmě, že schopnost klást věnce a opakovat fráze o tom, jak úžasně si občané žijí, asi stačit nebude, stejně jako asi nebude možné vystačit se vzýváním NATO a Evropské unie a geniality jejích vůdců a jejich nápadů. Karel Got předpokládá, že bude třeba řešit problémy a hledat východiska. Ale je pravda, že nic takového doslova neřekl. Pokud aktivistka neziskovky Aneta Stolzová ZDE: http://www.ibestof.cz/neziskove-organizace/aneta-stolzova-%E2%80%93-zakladatelka-projektu-spokojene-deti.html popře, že toto Karel Gott řekl, bude mít úplně pravdu.

Ivan David

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahoš vyjádřil obavy o život aktivistky. A jinak zdraví dobrý?   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 06:31:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jiří Drahoš je evidentně mimozemšťan. Klaus st. se zase jednou trefil. Vědec nejen, že neodsoudil "útok" aktivistky na prezidenta, ale ještě vyjádřil obavy, že riskovala život. Nebo opět přijde omluva od šéfa jeho týmu?

Útok na prezidenta republiky, byť by jím byl kdokoliv, ve volební místnosti, a nejen tam, je v demokracii, dle mého, bez debat odsouzeníhodný. A i když jde o vašeho konkurenta, myslím, že je vhodné vyjádřit odsouzení zejména právě v rámci podpory demokracie.

Vlastně mě ani nepřekvapuje, že slušňák Drahoš je natolik mimo, že nejen že toho není schopen, ale navíc ho nejvíce zatížily obavy o život aktivistky. Ohledně oné bájné slušnosti vědce s falešnými brýlemi mi přibývá další střípek do mozaiky.

"Byla to velká nerozvážnost. Prezident je chráněná osoba, ta žena riskovala život," sdělil ČTK Drahoš.

Zajímalo by mě, jak by reagoval, kdyby stejným způsobem nějaký aktivista "nácek" zaútočil na jiného politika/kandidáta/jeho? To by určitě zaplevelil Facebook slovy o nenávisti, xenofobii, populismu, Putinovi... nebo ne?

Tak jsem zvědav, zda historický rekordman v umění nic neříct v co největším mediálním prostoru neskončí podobně jako mediální "hvězda" minulé volby "neschovávající se Honza".

Autor: Tomáš Vyoral

zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=643482
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStaří lidé by prý neměli volit... Asi nepřekvapuje, že tuhle kreténskou myšlenku protlačovanou za peníze daňových poplatníků slyšíte od bezstarostné mládeže, jejíž život je roztříštěn ...   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 06:27:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
350 nebezpečných slov o volebním právu

Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní politikou EU

Staří lidé by prý neměli volit, protože už tu dlouho nebudou a tudíž by ve své zlomyslnosti mohli zvolit mladým špatného prezidenta. A protože volba prezidenta neobsahuje nic hlubšího než výběr tetování (vyjádření ze stejného rance), mají vybírat jen mladí.

Asi nepřekvapuje, že tuhle kreténskou myšlenku (protlačovaná za peníze daňových poplatníků, jak jinak) neslyšíte od mladých lidí, co mají solidní práci a rodinu. Slyšíte ji od bezstarostné mládeže, jejíž život je roztříštěn mezi studium, cestování, občasnou práci a tahání peněz z rodičů a která zatím neuvažuje o zakládání rodin. Je fajn, že někteří mladí lidé mohou žít takovým svobodným životem. Ale to rozhodně neznamená, že by měli monopol na rozum.

Je tedy na místě připomenout, že:

•Ti dříve narození pro tuhle zemi desítky let tvrdě pracovali. Je-li tu dnes kultivovaná krajina, opravené domy, slušná technická úroveň a fungující infrastruktura, za tím je dřina dnešních starších lidí (a pochopitelně jejich rodičů a prarodičů). Mají tedy silnou motivaci tu zemi chránit. Na rozdíl od těch mladých, kteří s ní nejsou zvlášť nijak citově spjati, protože s ní není spojeno žádné úsilí a žádné oběť. Jak kdysi napsal jeden mladý ekonom, „nevidím žádný důvod, proč by měla být Česká republika víc moje než třeba Japonsko.“

•Ti středního a pokročilejšího věku už v českých zemích zůstanou. Příštího prezidenta naprostá většina z nich přežije, ale do stěhování už se jim nechce. Opět tedy mají silnou motivaci udržet v České republice přijatelné poměry. Na rozdíl od sluníčkové mládeže, z nich většina plánuje odstěhování do zahraničí. Ono jim to nejspíš vesměs nevyjde, ale je to ilustrace, jaké city chovají.

Dalo by se to tedy postavit i opačně, a požadovat zvýšení voličského věku, řekněme na 40 let. Mladší by mohli volit pouze v případě, že mají stálé zaměstnání a alespoň dvě děti. Proč by měli k volbám chodit ti, pro které vlast neznamená nic jiného než otevřená fotrova peněženka? Takových naštěstí není většina, jsou jen hodně hlasití.

Proč by měli k volbám chodit ti, pro které vlast neznamená nic jiného než otevřená fotrova peněženka?

A správné řešení samozřejmě neomezovat volební právo nikomu. Nechť mladí hájí svoje zájmy, nechť staří hájí svoje zájmy, nechť bohatí hájí svoje zájmy, nechť chudí hájí svoje zájmy a nechť je mezi nimi vyjednáván kompromis. O tom je demokracie.

Autor: Petr Hampl / euPortál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSummit: Německo politicky ochromeno, Macron na to bez Merkel nestačí   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 06:22:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdy se už konečně zmátoží vnitropoliticky ochromené Německo, které se už několik měsíců zabývá samo sebou? Francouzský prezident Macron není žádným druhým nejsilnějším politikem Evropy, a bez kancléřky Merkel na to nestačí. Potřebujeme lídrovské duo Merkel-Macron.

To jsou hlavní teze Hospodářského summitu WELT konaného v Berlíně, kterého se tradičně účastní evropští vrcholní manažeři a popřední politici. Kancléřka Merkelová se však pro letošek z důvodu koaličních vyjednávání, omluvila. Přitom je to, jak ukázal summit, právě kancléřka Merkelová a její nejasná budoucnost, co znervózňuje nejen Německo, ale i dosavadní evropskou skvadru. Začíná být totiž jasné, že i když Merkel dosáhne nějakého koaličního modusu vivendi, bude mít značně přistřižená křidýlka, na což si ještě nezvykla.

Zdroje: welt.de

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBudeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho   
Pridal tk Neděle 14 leden 2018 - 06:16:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podoben Caesarovi po návratu z Gálie, s triumfálním výrazem ve tváři a ověšen holdováním davu, vešel v sobotu odpoledne prezidentský kandidát Drahoš do svého volebního střediska, aby ten dav slavnostně pozdravil, poděkoval mu a zodpověděl pár otázek novinářů. A v jedné té odpovědi řekl, že když slyší, že v druhém kole prezidentské volby bude tedy stát proti Zemanovi, neví prý dost dobře tomu, proti komu že to bude vlastně stát? Jestli proti Zemanovi, anebo spíš proti těm, kteří jej pracovně vlastně tvoří – to je Mynářovi, Ovčáčkovi a Augustinovi?

Jako kdyby jen tak pokoutně, jako když obchodník podstrkuje zákazníkovi zboží tak, aby si toho na oko nikdo ani moc nevšiml, ale přece jen aby to všichni viděli, chtěl davu v sále i národu u televizních přijimačů naznačit, že Zeman sám o sobě žádnou skutečnou personou vlastně není a nemůže tedy dobře být ani jeho Drahošovým volebním soupeřem. Protože jestli Zeman něčím skutečně je, pak je tím, co existuje jen skrze a prostřednictvím tří jeho fámulusů. Ti do něj pumpují své rozumy a dělají z něj tedy to, co je. Bez nich je Zeman nula.

Mám dojem, že nic nešťastnějšího a hloupějšího než tohle v ono sobotní odpoledne už Drahoš vyřknout (či jen naznačit) nemohl. Ve dvou finálních předvolebních debatách, které se očekávají, bude stát proti Zemanovi - a ten bude na pódiu sám, bez rádců, kteří by mu mohli cokoli šepat do ucha - a přesto to bude, pane Drahoši, masakr, jaký jste na své kůži ještě v životě neokusil.

Lubomír Man.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2206 sec,0.0501 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,730kB