Pátek 19 leden 2018
Nela Lisková: Proč nevolit Drahoše... Podívejte se na video   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 11:02:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle Nely Liskové by zvolení Drahoše znamenalo zavírání vlastenců, občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Zachraňme národ, volme Miloše Zemana!
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVarování pro voliče v ČR: Aby se v České republice nestalo to samé jako v Rakousku v roce 2016!   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 09:53:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Varování pro voliče v ČR: Aby se v České republice nestalo to samé jako v Rakousku v roce 2016! Důsledky pro další vývoj našeho národa by byly podstatně horší nežli u našeho jižního souseda! Miroslav Kalousek kšeftoval v roce 1997 i s Akademií věd!

Tímto článkem bych rád navázal na zde zveřejněný článek Petra Cvalína, kde pan Drahoš přímo na kameru odpovídá, jak to s těmi uprchlíky doopravdy myslí. Všem doporučuji přečíst (respektive doporučuji, tam zveřejněná slova pana Drahoše, velmi pozorně vyslechnout).

Jak probíhaly v roce 2016 presidentské volby v Rakousku

První kolo vyhrál ziskem 35,1% hlasů Bruselu nepohodlný, pronárodní Nörbert Hofer z rakouské strany Svobodných. Zvítězil na celém území Rakouska, kromě hlavního města Vídeň. Zde zvítězil druhý postupujícího kandidát, probruselský Alexander Van der Bellen ze strany Zelených. Ostatní dva významnější kandidáti dostali něco málo přes 11% hlasů.

Prakticky šlo o naprosto shodný volební výsledek, jakého dosáhl stejně Bruselu nepohodlný náš pan prezident Miloš Zeman, který v prvním kole zvítězil ziskem 38,56% hlasů, stejně jako v Rakousku, na celém území České republiky, kromě hlavního města Prahy. Zde zvítězil probruselský Jiří Drahoš s celkovým ziskem 26,60% hlasů. Ostatní tři významnější kandidáti dostali od svých voličů okolo 10% hlasů.

Jak se vyvíjela situace v Rakousku dále. Po nedělním sečtení hlasů 2. kola voleb ze všech rakouských volebních místností, vycházel jako vítěz Nörbert Hofer s 51,9% hlasů, oproti zelenému Van der Bellenovi s 48,1% hlasů. Nato došlo k sečtení korespondenčních hlasů, kterými v Rakousku smí volit nejen ti, co žijí v zahraničí (tedy ti, co o skutečné situaci v Rakousku mají pouze zprostředkované mediální zprávy), ale i ti, kteří pobývají na území Rakouska, například nemohoucí. Karta se rázem otočila a vítězem byl Van der Bellen v poměru 50,3% ku 49,7%. (Dosti podobné situaci, kdy v se v našich parlamentních volbách na poslední chvíli do parlamentu dostali TOP-09 a STAN.) Krátce na to propukl skandál, kdy se zjistilo, že například ve Waidhofenu an der Ybbs byla volební účast 146,9% (Jedná se o takový rakouský Český Krumlov). Podobně tomu bylo v hlavním městě Horního Rakouska, v Linci. Na základě žaloby strany Svobodných u Ústavního soudu, tento 2. kolo voleb zrušil.

Další termín opakovaného 2. kola byl určen na přelom září a října 2016. Je již spekulací, zda-li obavy z úspěchu, v plánovaném termínu 2. kola, dle aktuálních průzkumů, stále pravděpodobného, nepohodlného vítěze Hofera, byly příčinou obstrukce, kdy pro údajně špatné lepidlo na hlasovacích obálkách, byl termín 2. kola posunut až na 4. prosince 2016. Tento časový prostor pak byl již dostačujícím pro zpracování rakouských voličů, aby byl zvolen 51,7% hlasů požadovaný probruselský Van der Bellen, oproti pronárodnímu Nörbertu Hoferovi s 48,3% hlasů. Tak přesně to samé se může stát u nás.

Není bez zajímavosti, že rozhodnutí ústavního soudu Rakouska, který nařídil opakování 2. kola voleb za stejných podmínek, jako byl, pro podezření z podvodů, zrušen jejich první pokus, nakonec nebylo dodrženo. Druhého kola voleb, který byl posunut až na konec roku, se nakonec mohli účastnit i ti, kteří mezitím dosáhli volebního věku, a to je v Rakousku 16 let. Viz například zde: https://zpravy.idnes.cz/rakousko-zvoli-prezidenta-4-prosince-dss-/zahranicni.aspx?c=A160921_160120_zahranicni_lve a zde: http://forum24.cz/budou-v-rakousku-prezidenta-volit-sestnactileti/ . Úspěšné vítězství Bruselem prosazovaného Van der Bellena pak provázely zprávy, že různé neziskové organizace a-la Soros prakticky po celou dobu prvního pololetí, intenzivně “proškolovali”, v dobrovolně-povinně spolupracujících školách, veškerou volit oprávněnou mládež. Mimo to se proslýchalo, že podobní “dobročinní” dobrovolníci obíhali domovy důchodců a zde pro svého Van der Bellena získávali právě korespondenční hlasy od jedinců, kteří měli, bohužel díky své sešlosti, rozhled již pouze v rámci denního režimu ústavu, ve kterém se na sklonku svého života právě nacházeli.

Poznámka:

Snahy snížit věkovou hranici pro účast ve volbách existují již i u nás. Viz “Strana zelených slibuje volební právo od 16 let”. Tedy namísto toho, aby se naopak věková hranice zvýšila na optimálních 23 let, lépe však až na 25 let. To je do doby, kdy bude zaručeno, že každý volič bude již mít alespoň nějaké zkušenosti z reálného života, kdy navíc tato věková hranice plně koresponduje z psychologického hlediska se zakončením období adolescence a počátkem opravdové dospělosti, existují snahy, umožnit volit dětem, u kterých, v případě chlapců, neproběhla ještě ani puberta.

Co je velice pravděpodobné v případě, že v 2. kole zvítězí “ten nejslušnější a nejhodnější z nás”

Krok 1.

V 2. kole voleb zvítězí vzor kultivovanosti, kandidát Jiří Drahoš ve stylu “všichni proti Putinově děvce, hulvátovi Zemanovi“, který je navíc spolčen se „zlým“ Babišem, jehož zájem vládnout je motivován výhradně jeho dalším a dalším bohatnutím. (Výše uvedený, mírně upravený citát je z kázání profesora Piťhy, probošta Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském, kdy měl toto pokračování “… nejhodnějšího, protože na slovo poslouchá jiné, kteří sami bez tváře, mu odněkud nařizují.“)

Krok 2.

Již prezident Drahoš, nepřipustí, aby v druhém pokusu vládu složil pan Babiš, a to i přes to, že by přistoupil na dostatek kompromisů, aby složil jakoukoli podobu funkční koalice. Důvodem bude, že svůj první pokus již promarnil. Minimálně, že je “sprostým podezřelým” v kauze Čapí hnízdo (Kde je presumpce neviny, že?).

Krok 3.

President Drahoš nechává sestavit vládu slepenec všech stran, které se do parlamentu dostaly jen s “odřenýma ušima” (vyjma ODS). T.j. tzv. “demokratický blok” (TOP-09, STAN, KDU-ČSLa ODS).

Krok 4.

Premiérem bude jmenován nějaký “Lysohlav II”, předpokládám, že předseda ODS Petr Fiala s důsledkem rozporcování medvěda (jednotlivých ministerstev), bez jakékoli ucelené koncepce, mezi zástupce takto poskládaných pidistran. Chaos ve státě, který se podařilo předchůdcům, zejména hnutí ANO, jakž takž přibrzdit, bude pokračovat nebývalým způsobem. Rozumní politici z řad ODS jako pan Klaus mladší, pan Kubera a další, budou, podobně jako se stalo v ČSSD, plně eliminováni ve prospěch “politiků” jako je paní Němcová, pan Vondra a jiní. Ve vládě usednou odborníci bohatých životních zkušeností typu 21-letého studentíka práv Dominika Feriho. Faktickou moc opět získá, ve Washingtonu tamními bankéři oceněný, nejlepší evropský ministr financí roku 2008 – Miroslav Kalousek.

Napojení ČSAV na podivné kšefty s Miroslavem Kalouskem v roce 1997

Zde si neodpustím vložit jedno video pojednávající o minulosti Miroslava Kalouska. Voliči zapomínají. Zde doporučuji zvýšenou pozornost minimálně u kauzy kasáren na Náměstí Republiky, kde stát přišel pravděpodobně o 900 miliónů korun. Spoluaktérem „výhodného“ obchodu byla Akademie věd. To pro srovnání s údajnou zpronevěrou 50 miliónů ze strany pana Babiše. Ve videu v čase od 03:52.
Krok 5.

V Bruselu, hodný, kultivovaný a poslušný pan president Drahoš, za bouřlivého potlesku všech přítomných zahraničních hostů, na základě instrukce ze strany jeho poradců, veřejně prohlašuje: “Imigranti vítejte! ČR se hrdě hlásí ke svým evropským závazkům a západním kulturním hodnotám.” (Předpokládám, že tento akt bude zároveň přímou nominací na získání Nobelovy ceny za humanitu a mír.)

Krok 6.

Na nejbližším summitu výhradně obranného paktu NATO, čerstvý držitel Nobelovy za mír, pan prezident Drahoš, veřejně prohlašuje: “Na území ČR je bezpodmínečně nutné zřídit základnu USA a radar proti zlému Rusku, které se nás, jak všichni ví, chystá každým dnem napadnout.”

Co z toho asi může vzejít?

Ke konci prvního volebního období našeho nového “hodného” pana prezidenta, jsou již v několika okrajových čtvrtích Prahy, Brna a Teplic no-go zóny, kam se výjimečně dostavují pouze pohotovostní oddíly Policie ČR jištěné armádou.

Obětem těch již několika pumových útoků a útoků provedených nákladními vozy v některých větších městech ČR, pan prezident „slušný“ nikdy neopomene vyjádřit hlubokou soustrast a soucítění. V centru Prahy se mohou mladí občané ČR již plně vzdělávat v z Budapešti přesídlené Sorosově Středoevropské univerzitě, aby tam nabyté vědomosti o inkluzi a obohacování našeho národa jinými kulturami, mohli nerušeně předávat v rámci školského systému našim nejmenším.

Vybudovaný radar v Brdech je plně funkční, kdy Ruská Federace je nucena na něj zaměřit své raketové zbraně. Stejně jako na obnovené letecké základny v Žatci a Bechyni u Tábora, pronajaté za symbolickou jednu Korunu ročně na 90 let U.S. Air Force. Provozovatelé místních nevěstinců jsou nanejvýš spokojeni.

Spolupráce V4 se rozpadá a Česká republika se plně integruje do nepokoji zmítané EU. Agrofert zločince Babiše plně přebírají zahraniční přátelé z amerického koncernu Monsanto. Českým firmám jsou pro nové obchodní embargo opět zapovězeny veškeré východní trhy. V zimních obdobích řada domácností přechází na lokální topení, neboť z USA dovážený zkapalněný plyn, se stává výsadou pouze těch šťastnějších. O již výrazný počet Českých občanů, v řadě případů bývalých příslušníků střední třídy, kteří se svou „neschopností“ dostali pod hranici chudoby, je vzorně postaráno ve výdejnách stravy potřebným a prostřednictvím celostátní sítě nocleháren.

V českých rodinách se sice rodí stále méně dětí, populace je však úspěšně průběžně doplňována novými příchozími z Afriky a Blízkého Východu. Tito noví spoluobčané mají přirozeně plné volební právo. Znovuzvolení pana prezidenta “hodného” je zaručeno.

Zde bych rád upozornil a vřele doporučil přečíst, dva bezprostředně na sebe navazují, zásadní články Petra Hájka, které s tímto mým článkem plně korespondují. “Kavárna opět v hysterickém opojení: Všichni proti Zemanovi!” a “Zeman ve volebním testu zvítězil ve všech krajích: Volby však začínají teprve nyní. Praha proti zbytku republiky. Kavárna použije cokoli. Pokud Zemana odstraní, brány neštěstí se otevřou dokořán”.

Zcela závěrem

Výsledek 2. kola presidentských voleb je nanejvýš vážnou záležitostí. Všichni, komu jsou osud naší země a budoucnost našich potomků drahé, oslovte pokud možno, co největší počet svých přátel a přesvědčte je o závažnosti situace a k účasti v nadcházejícím kole prezidentských voleb. Je nanejvýš důležité, aby pokud možno, co nejvíce občanů odhodilo svou případnou zášť, jak vůči současnému presidentu Zemanovi, tak i obdobnou zášť vůči panu Andreji Babišovi. Při zvolení pana “slušného”, nám a našim potomkům hrozí nesouměřitelně horší budoucnost. A to i kdyby se nakonec ukázalo, že Andrej Babiš je přece jenom ultra, jen na sebe hledící, zloduch.

Osobně jsem nic takového nezaznamenal ani náhodou. Veškerá jeho pochybení, případně údajné drsné podnikatelské kroky, vysoce převyšují klady, ze kterých má prospěch značná většina našich spoluobčanů. Ať při svém podnikání, údajně ne zcela hezkým způsobem, převzal jakýkoli podnik, to co vidím je, že jeho firmy vyrábí potřebné výrobky, dávají práci místním lidem a platí v ČR daně. To, že pro své podnikání též v plné míře využívá dotací, mne rozhodně nikterak netrápí, neboť nevidím, že by porušoval legislativou daná pravidla, při jejich získávání. Co zásadního lze vytknout případným optimalizacím do podoby, aby bylo vyhověno zákonným normám, kdy získané dotace bezezbytku využívá k dalšímu rozvoji firem, které zde, ale i v zahraničí prosperují. Srovnejte s některými donátory pana “slušného” Bakalova typu (v případě “podnikatele” Bakaly, minimálně jeho výrazného mediálního podporovatele). Co za takovými zůstalo kde hodnotného a dobrého?

Co se týče zášti vůči panu prezidentu Zemanovi, údajnému „sprosťákovi“, „buranovi“, „senilovi nad hrobem“ a naposledy též jasné “Putinovo děvce”, možná řadě jeho odpůrců pomůže pookřát tento velice krátký a vtipný článek z webu, který jemu ani panu Babišovi rozhodně příliš nakloněn není.

Zejména Vy rodiče, případně již prarodiče, promluvte v rodinném kruhu se svými potomky. O především jejich budoucnosti se právě nyní rozhoduje, kdy řadě z nich pod vlivem masáže, jak z médií, tak i z jimi absolvovaných škol, spolu s absencí zkušeností prožitých v reálném socialismu 90. let, jsou schopnosti plně rozlišit falešné argumenty kavárny, od opravdu podstatných, značně omezené. Vše je jen ve vašich rukách. Čtenáři webů, jako je tento, ale vůbec čtenáři jakýchkoli internetových zpravodajství a diskusí, jsou vcelku v obraze o jakou hru tady jde. Příliš velké procento naší populace má ale stále jako hlavní informační zdroj Českou televizi a tištěná média pochybné hodnoty. Zejména ti nejmladší, kteří si užívají svého nezralého mládí, kdy do věku, kdy se začnou aktivně zajímat záležitostmi okolo sebe, musí jako každý teprve dospět, jsou nejvíce zranitelnou skupinou. Skupinou, která skočí na kdejakou nálepku typu “buran versus kultivovaný”, “sprosťák versus slušňák”, “ochlasta z vesnice versus každým coulem Mirek Dušín z významné společnosti”, nebo “Putinova děvka ,co nás táhne mezi mužiky do komunistického Ruska versus reprezentant tradičních, nám vlastních západních demokratických hodnot”.

Václav Kytička
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMůže trestně stíhaná Šabatová za extremismus (dokonce justiční manipulaci) zastávat funkci ombudsmanky?   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:36:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaká důvěra může být k ombudsmance, která je sama podezřelá z extremismu, že manipulovala se soudními rozhodnutími ve prospěch jedné strany - muslimskou provokací? Dnes ji předseda sněmovny Radek Vondráček zbavil mlčenlivosti, aby mohla na policii vypovídat!

Ombudsmanka Anna Šabatová má závažný problém. Advokát Radek Suchý na ni podal trestní oznámení kvůli tomu, že rozpoutala provokaci s hidžábem. Veřejná ochránkyně práv se bojí, aby nakonec nebyla sama odsouzena. Advokát Radek Suchý je přesvědčený, že Šabatová zneužila pravomoc úřední osoby, když pomohla rozpoutat soudní řízení proti Střední zdravotnické škole Ruská v Praze. Dívka ze Somálska totiž žalovala školu, že jí zde zakázali nosit hidžáb.

Podle ředitelky ale nešlo o zákaz hidžábu, ale o to, že dívka nedoložila dokumenty nutné k přijetí na školu. Škola ji nemohla diskriminovat jako studentku, protože dívka se kvůli chybějícím dokumentům nikdy studentkou střední školy nestala.

Šabatové to ale bylo jedno a jádro sporu ignorovala. Podle Radka Suchého naopak Šabatová chtěla spor přenést do xenofobní roviny a pomocí hidžábů se snažila hrát na náboženskou strunu.

Muslimské šátky do českých škol patří. Takto volně by šel interpretovat interní postoj veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové. Ta v tichosti v době letních prázdnin analyzovala výbušnou kauzu ze Střední zdravotnické školy v Praze 10.

Podle ombudsmanky škola diskriminovala studentku ze Somálska, když jí nedovolila nosit ve škole takzvaný hidžáb, jímž si muslimky zakrývají vlasy, krk a někdy i poprsí. Loni si na tuto skutečnost jedna z dvojice dívek, které na škole studovaly, stěžovala u ombudsmanky.

„Veřejná ochránkyně práv dospěla k závěru, že Střední zdravotnická škola nepřímo diskriminovala stěžovatelku, neboť jí na základě neutrálně formulovaného školního řádu zakázala nosit muslimský šátek, který je projevem jejího náboženského přesvědčení navenek,“ stojí v interním dokumentu, který se LN podařilo získat.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/verdikt-ombudsmanky-sabatove-muslimky-satky-ve-skolach-nosit-mohou-1gh-/zpravy-domov.aspx?c=A140826_144246_ln_domov_mct


Přitom sama Šabatová každého obviňuje z extrémismu

Senátorka Liana Janáčková musela čelit trestnímu oznámení kvůli svým výrokům na adresu ostravských Romů, kterou podaly romské organizace, Anna Šabatová a její manžel, novinář a politik Petr Uhl.

Kam až dokáže Šabatová vyhrotit stálé bezdůvodné napadání majoritní společnosti? Ptáme se, kdo nad ní drží ochrannou ruku, když ČSSD dostala volebních nula nula nic a jen tak tak prolezla do Parlamentu?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1393-muze-trestne-stihana-sabatova-za-extremismus-dokonce-justicni-manipulaci-zastavat-funkci-ombudsmanky
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExperti varovali před zvýšeným rizikem války mezi USA, Ruskem a Čínou   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:32:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vývoj nových druhů jaderných zbraní „malé síly“ zvýší riziko války USA s Ruskem a Čínou, píše Newsweek s odkazem na experty.

Zmiňuje se, že Pentagon vyvíjí dva nové druhy jaderných zbraní, aby neztratil krok s Ruskem a Čínou. Černá varianta jaderné doktríny USA obviňuje Moskvu a Peking ze zvyšování jaderného potenciálu, na rozdíl od Washingtonu, který podle tohoto návrhu směřuje druhým směrem a arzenály zmenšuje. Tímto dokument podmiňuje nezbytnost „vyvinout a zavést do výzbroje nové prostředky pro zadržování a dosahování svých cílů, pokud se zadržování nepodaří".

Konkrétně se v projektu hovoří o úmyslu vytvořit bojovou hlavici malé síly pro podvodní rakety Trident, které používají ponorky třídy Ohio. Americké ministerstvo obrany také plánuje vyvinout jadernou raketu o malé síle pro skladování na moři.

Tyto plány se vysvětlují přáním zvětšit ohebnost jaderných možností, jelikož Pentagon považuje své zbraně za „příliš velké a silné", aby je mohl ve skutečnosti používat, a to, podle názoru amerického ministerstva, si uvědomuje Rusko i celý svět. Bojové hlavice malé síly přinutí jiné země uvěřit, že pravděpodobnost použití jaderných zbraní ze strany USA vyrostla.

Ne všichni ovšem s návrhem této doktríny souhlasí. Například bývalý poradce exprezidenta USA Baracka Obamy pro kontrolu zbraní Jon Wolfsthal označil tento dokument za „schizofrenický".

„V základu tohoto návrhu je přání dosáhnout zadržování za pomoci zvýšení víry v to, že USA mohou jako první použít jaderné zbraně," prohlásil expert.

Podle jeho názoru nová doktrína sníží práh v rozhodování o použití jaderných zbraní, jelikož americké ministerstvo obrany „bude mít více možností pro jejich použití a bude k tomu mít větší sklony".

Zdroj: Newsweek, Spitniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLDR vyšle více než 230 roztleskávaček na ZOH v Pchjongčchangu   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:28:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupci Severní a Jižní Koreje se včera setkali v Panmunjonu a domluvili se na řadě otázek včetně návštěvy severokorejské umělecké delegace během zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Obě strany rovněž uvedly, že Severní a Jižní Korea na slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu budou společně držet vlajku Korejského poloostrova. Obě země také budou mít společný tým v ženském hokejovém turnaji.

KLDR mimo jiné odsouhlasila vyslání více než 230 roztleskávaček na ZOH v Pchjongčchangu. Tým roztleskávaček ze Severní Koreje bude dokonce spolupracovat s jihokorejskými roztleskávačkami během soutěží na zimních olympijských hrách.

Severokorejských Pchjongjang vyšle i skupinu Tae Kwon Do skládající z více než 30 osob, která bude představovat sport Tae Kwon Do v jihokorejském městě Pchjongčchangu a v Soulu. O konkrétním programu budou obě strany dále jednat.

Severní Korea navíc vyšle i reportéry ke sledování zmíněných akcí. Jihokorejská strana slíbila severokorejským reportérům nutnou podporu i pomoc. O záležitosti týkající se pokrytí zimních olympijských her a rozsahu podporu bude Mezinárodní olympijský výbor (MOV) jednat s národním olympijským výborem obou zemí.

Severní a Jižní Korea se také domluvily na tom, že před zahájením ZOH Pchjongčchangu bude v oblasti hory Kumgang v Severní Koreji probíhat společná kulturní akce mezi oběma státy. Uskuteční se společné školení lyžařů pro obě strany v severokojeském lyžařském středisku Maxiling.

KLDR vyšle i paralympijskou delegaci, skupinu roztleskávaček, uměleckou skupinu a skupinu reportérů skládající z více než 150 lidí k účasti zimních paralympijských her v Pchjongčchangu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN vyzval k dodržování íránské jaderné dohody   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:27:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres včera u příležitosti 2. výročí plnění všestranné dohody íránského jaderného problému vydal prostřednictvím své mluvčí Stephane Dujarricové prohlášení, ve kterém vyzval k udržování íránské jaderné dohody.

V prohlášení se uvádí, že íránská jaderná dohoda je nejlepší způsob k omezení iránského jaderného programu pro mírové účely a také je významným výsledkem v oblasti nešíření jaderných zbraní a v diplomacii, která přispěla k regionálnímu a mezinárodnímu míru a bezpečnosti. Generální tajemník poznamenal, že Mezinárodní agentura pro atomovou energii několikrát potvrdila, že Írán splnil své závazky týkající se dohody.

Americký prezident Trump 12. prosince oznámil, že naposledy prodlouží lhůtu pro udělování sankcí za íránskou jadernou otázkou a požádá o úpravu podmínek dohody v souvislosti s íránským raketovým projektem.

Trump také uvedl, že pokud se nedosáhne dohody dle amerického očekávání, Spojené státy od dohody odstoupí. Írán však odmítl opětovně projednávat íránskou jadernou dohodu.

V červenci 2015 dosáhl Írán se šesti zeměmi iránské jaderné otázky (Spojené státy, Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo) komplexní dohody o jaderné otázce Íránu. Podle dohody Irán omezí svůj jaderný program a mezinárodní společenství zruší sankce proti Íránu. Dohoda vstoupila v platnost 16. ledna 2016.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle zprávy Světového hospodářského fóra zaznamená globální ekonomika v roce 2018 silný růst   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:26:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světové hospodářské fórum vydalo 17. ledna v Londýně Zprávu o globálních rizicích v roce 2018, ze které vyplývá, že globální ekonomika by mohla v roce 2018 zaznamenat silný růst a přinést různým zemím důležité příležitosti pro vyřešení velkých globálních nedostatků ve společnosti, ekonomice, mezinárodních vztazích, životním prostředí a dalších komplexních problémech.

Zpráva o globálních rizicích je zveřejňována v lednu každého roku a obsahuje názory světových odborníků ohledně globálních rizik a dalších důležitých faktorů. Do výzkumu o hodnocení rizik v roce 2018 se zapojilo téměř 1000 lidí, při tom 59 % respondentů se domnívá, že míra rizika se zvýší, zatímco pouze 7 % si myslí, že klesne.

V zprávě se uvádí, že zhoršující se geopolitické podmínky jsou důvodem pro pesimistickou prognózu. Problémy v oblasti životního prostředí také vyvolávají rozsáhlé obavy. Kromě toho se zvyšuje riziko internetových hrozeb.

Zakladatel Světového hospodářského fóra Klaus Schwab uvedl, že rostoucí trend hospodářského oživení přináší důležitou příležitost pro řešení různých problémů, které ohrožují všechny systémy, společnosti a životní prostředí světa. Je třeba, abychom brali všechna rizika vážně, spolupracovali a zajistili dostatečné zdroje a inovativní metody k ochraně před riziky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJeden za všechny, všichni za Zemana!!!!!   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:18:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nadešel okamžik, kdy je třeba zapomenout na všechny výhrady vůči panu prezidentovi Zemanovi (sám jich několik mám) a podpořit ho v boji o hrad!!! Všichni, lidé, vlastenci, ateisté, křesťani a prostě každý, kdo si přeje, aby naše krásná země zůstala taková jaká je (nebo lepší), pro naše děti, přátele a všechny blízké, se musí spojit a nedopustit zvolení pana Drahoše za prezidenta!!!

Důvodů, proč volit Zemana a nikoli Drahoše je mnoho… Od islámských migrantů, o kterých pan Zeman ví, že by mohli v naší zemi rozpoutat teror jako v Západní Evropě a proto je tu, oproti panu Drahošovi nechce, až po odpor pana Drahoše k lidovým referendům, které naopak pan Zeman dnes již podporuje. Pan Zeman je rozhodně nejlepším a nejvlastenečtějším polistopadovým prezidentem a přes některé jeho nedostatky je rozhodně lepší volbou pro naší zemi, než člen Římského klubu pan Drahoš, který sní o jakési „větší, propojenější a mocnější EU“ sílící na úkor národních států.

Když se navíc podíváme na lidi a strany, které pana Drahoše podporují, mělo by to být dostatečným varováním pro Ty, kteří si přejí silnou a suverénní Českou republiku. Pan Kalousek, ODS, Topka, Piráti, nebo pražští kavárníci, jsou ukázkou toho, jací lidé tohoto člověka podporují a čeho, se v případě jeho zvolení asi tak dočkáme. Pana Zemana naproti tomu podporuje většina slušných a poctivých, tvrdě pracujících lidí z vesnice a menších měst, kteří jsou na rozdíl od výše jmenovaných tou opravdovou, příslovečnou „solí země“, tedy lidé, bez nichž by se zastavila kola továren, nefungovala by infrastruktura, a nebylo by co jíst.

Ačkoli „Drahošova armáda vyvolených“ voliči Zemana pohrdá a mluví o plebsu, který podle nich neví co dělá a rozhodně, by neměl mít právo volit v referendu a podle některých z nich, ani právo volit prezidenta, pravdou je, že mi „obyčejní lidé“ se bez „Drahošovců“ obejdeme, ale oni bez nás, by brzy chcípli zimou a hlady!!!! Proto prosím všechny slušné lidi, kterým záleží na tom, aby Česká republika zůstala česká, moravská a slezská a nestala se rejdištěm teroristů a zemí spousty nových mešit a zbořených kostelů, aby svůj hlas v prezidentské volbě 2018 dali panu Miloši Zemanovi…

Autor: L. Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahošovo nejasné poselství   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:15:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý, kdo je rozhodnut jít k druhému kolu prezidentské volby, by si měl pečlivě přečíst rozhovor vyzyvatele prezidenta Zemana Jiřího Drahoše v dnešním Právu.

Pan Drahoš je jistě muž s vysokou inteligencí a člověk, který je schopen hledat kompromisy. Ale po přečtení rozhovoru je těžké si představit, že by Jiří Drahoš mohl například moderovat složitá jednání mezi politickými stranami při vzniku koaliční vlády a že by byl státníkem, který by byl plně respektován těžšími politickými váhami při potřebě takovýchto jednání.

V rozhovoru se projevuje jistá Drahošova posedlost zpravodajskými službami, které podle něj údajně působí i na politický systém a ovlivňují volební výsledky. Neříkám, že to tak nemůže v určitém omezeném rozsahu být, ale tyto vlivy na výsledky voleb bych zrovna nepřeceňoval. Tentokrát aspoň Drahoš v rozhovoru vynechává své dřívější zmínky o vlivu ruských zpravodajských služeb na českou politiku. A pokud je schopen se ztotožnit s teorií o údajné ruské hrozbě, pak je schopen se ztotožnit i s razantním navyšováním českých vojenských rozpočtů o desítky miliard. A tyto peníze pak budou chybět ve školství, zdravotnictví, v sociální oblasti i jinde.

Pan Drahoš je pevným stoupencem politiky velmi kontroverzního zákona o církevních restitucích. A není ochoten akceptovat myšlenku zdanění finančních náhrad církvím. A to je tak vše, co se z dnešního více jak jednostránkového rozhovoru s Jiřím Drahošem v Právu můžete dozvědět.

Z tohoto hlediska je vidět, že Miloš Zeman je názorově někde jinde. Přestože s řadou jeho názorů nesouhlasím (například s jeho názorem na potřebu přemístit českou ambasádu v Izreali z Tel Avivu do Jeruzaléma, nebo s jeho názorem na stokorunový poplatek ve zdravotnictví za poskytnutí ambulantní zdravotní služby), je stále pozoruhodnou osobností mezinárodního formátu s vysokým charizmatem.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKauza Vitásková - Radost, žal a hněv   
Pridal tk Pátek 19 leden 2018 - 02:13:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve středu 17.ledna 2018 uzavřel Vrchní soud v Olomouci pravomocným rozsudkem případ, o němž se mluvilo jako o „kauze Vitáskové“, ač Alena Vitásková, bývalá mocná předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), byla jen jednou z původních deseti obžalovaných a s žalovaným jednáním osmi z nich neměla vůbec nic společného.

Proti rozsudku Krajského soudu v Brně z 22. února 2016 se odvolalo osm z původních deseti obžalovaných, devátý odsouzený s věcí vyčleněnou do samostatného procesu se odvolacího řízení nedožil. Odvolal se i žalobce, vesměs v neprospěch odsouzených, pouze v případě bratrů Zemků navrhl zmírnění právní kvalifikace. Zato se dožadoval více peněžitých trestů.

Přestože obhájci vložili mnoho umu do odvolání písemných i jejich ústních doplnění a závěrečných řečí a někteří podali skutečně vynikající výkony, výsledek je pro odsouzené zdrcující: pouze v případě Aleny Vitáskové soud rozhodl o zproštění obžaloby. Ostatní se většinou dočkali mírného snížení prvostupňových trestů, zato dvěma obžalovaným soud zvýšil tresty z šesti na sedm let. Ale přibylo trestů peněžitých, jejichž nezaplacení znamená prodloužení ztráty svobody.

V odůvodnění zprošťujícího rozsudku pro Alenu Vitáskovou zazněl hlas zdravého rozumu. Žalobce ji vinil z jednání, pro které neměl přímé důkazy a senát Aleše Novotného Krajského soudu v Brně se s jeho názorem ztotožnil. Ostatně jsem v dřívějších článcích opakovaně připomněl, že soudce Aleš Novotný při ústním vyhlášení rozsudku přiznal, že nemá proti ní důkazy, pouze se domnívá… Jeho historický, právu odporující prohlášení se obsahově překrývá s odůvodněním zprošťujícího výroku odvolacího soudu. Proto tento případ zasluhuje pozornost veřejnosti odborné i laické jako odstrašující příklad zneužití soudní moci a měl by posloužit jako impulz k přijetí opatření, jež by opakování podobných zrůdností do budoucna zabránily. Stačilo by, kdyby soudce a státní zástupce se musel obávat regresního řízení k zajištění účasti na vyplaceném odškodnění zproštěného obžalovaného.

Senát Ivo Lajdy správně vyhodnotil důkazní situaci tak, že proti paní obžalované nesvědčí přímé důkazy a neexistuje ani uzavřený kruh nepřímých důkazů, proto uplatnil zásadu in dubio pro reo. Naproti tomusenát Aleše Novotného postupoval přesně opačně. V tomto případě se důkazní situace nezměnila od zahájení úkonů trestního řízení přes podání obžaloby až k prvostupňovému rozsudku. Žalobcům se přiznává právo, žalovat v nejistotě. Je ale sporné, zda absolutní nedostatek důkazů lze uznat za nejistotu, ospravedlňující podání nespravedlivé obžaloby. Soud za těchto okolností měl možnost vrátit nepodloženou obžalobu státnímu zastupitelství k doplnění. Dal ale přednost bezdůvodnému ničení života paní obžalované vedením hlavního líčení, v kterém nedokázal důkazní situaci zvrátit. Alena Vitásková musela žít v napětí od jara r. 2013 až do 17.ledna 2018. Žalobce zasluhuje za tuto obžalobu zvláštní „ocenění“ a doznané odsouzení bez důkazů by nemělo zůstat bez důsledků pro předsedu senátu. Ale státní zástupci jsou nedotknutelní a soudci jsou nezávislí a přiznává se jim právo na beztrestnost omylu. Proto se nikomu nic nestane a žalobce Radek Mezlík a soudce Aleš Novotný budou v pohodě ničit lidské životy až do odchodu do zaslouženého důchodu.

Svéráznost úvah prvostupňového rozsudku zdůrazňují i některá rozhodnutí o trestech. Tak senát Aleše Novotného uznal sice vinu úřednice, která vydala vadné licence, ale nepotrestal ji. Naproti tomu udělil obludný trest Michaele Schneidrové, která dočasně znemožnila přezkum jejího rozhodnutí. A korunou absurdnosti je vyhodnocení jednání dnes již zesnulého bývalého ředitele licenčního odboru ERÚ, který si v rozporu s právními předpisy vynutil provedení licenčního řízení dne 31.prosince 2010: žalobce pro něj žádal trest 10 let odnětí svobody, ale senát Aleše Novotného jej zprostil obžaloby

Jako obviněná, později obžalovaná a posléze nepravomocně odsouzená čelila Alena Vitásková po celou dobu svého mandátu předsedkyně ERÚ nemilosrdným tlakům ve jménu „vyšších mravních principu“ na resignaci. Její odpůrci nedbali zakotvení presumpce neviny jako základního kamene našeho trestního práva. Kdyby jim nevzdorovala, dnes by se jí možná někdo omluvil, ale škoda, způsobená jak jí osobně, tak i jejímu úřadu, by se již stala a zůstala by nenapravitelná. Připomínám, že k psychickému zvládnutí obtížné životní situace jí pomohla podpora prezidenta republiky Miloše Zemana.

V této souvislosti jsem opakovaně připomínal podlehnutí „vyšším mravním principům“ Víta Bárty, vytlačeného z politického života nedbáním presumpce neviny a následky nespravedlivého procesu. Oba zmíněné případy by měly posloužit jako výstraha pronásledovatelům Andreje Babiše. Trpasličí strany využívají jeho trestního stíhání ve snaze ukrást mu výsledek skvělého volebního výsledku a posadit do premiérského křesla jednoho z jejich předsedů. Nadřazují své moralistní úvahy nad zásady českého právního řádu, aby mohli zvrátit výsledek voleb a zahladit svou neúspěšnost. Podporu proti nátlaku nachází Andrej Babiš stejně jako Alena Vitásková pouze u prezidenta republiky Miloše Zemana. Účast na úkonech trestního řízení by Andreji Babišovi určitě ztěžovala výkon úřadu předsedy vlády, ale příklad Aleny Vitáskové naznačuje, že i tato zátěž se dá překonat.

Vedle Aleny Vitáskové soudy rozhodovaly o další úřednici ERÚ, a to o bývalé ředitelce licenčního odboru Michaele Schneidrové. S jejím odsouzením se nemohu ztotožnit. Odvolací soud jí vytýká, že neuposlechla pokynu svého nadřízeného Antonína Panáka a nepodepsala slepě, bez znalosti úmyslně znepřístupněného spisu, rozhodnutí, připravené jejím předchůdcem Jaroslavem Vítkem. V tomto bodě orgány činné v trestním řízení nepoložily otázku, proč připravené rozhodnutí nepodepsal jeho autor ještě před nástupem Aleny Vitáskové, proč nechtěl nést za ně odpovědnost a se souhlasem nadřízených ji chtěl přenést na bedra „nerozkoukané“ nástupkyně. Pominuly také skutečnost, že Antonín Panák byl spoluodpovědný za chaos, který vedl k vydání licencí dne 31. prosince 2010. Neměřily ostatně Michaele Schneidrové stejně jako zmíněnému Jaroslavu Vítkovi, který provedl přesně totéž co ona ve prospěch dvou rozestavěných elektráren v majetku společnosti ČEZ-obnovitelné zdroje a proti pokusu nového vedení ERÚ o jeho trestní stíhání mu poskytly neprůstřelnou ochranu. Obecně lze říci, že orgány činné v trestním řízení jednoznačně stranily bývalému vedení předsedy Josefa Fiřta & spol. a nikdy nepostavily otázku jeho odpovědnosti, a to nejen v případě elektráren Saša-sun a Zdenek-sun.

Soud v neprospěch Michaely Schneidrové ulpěl na tvrzení, že jednala ve prospěch vlastníků elektráren, protože se znala se Zdeňkem Zemkem st. a její vztah k němu „nebyl v neutrální poloze“. Toto podezření ale nebylo v předžalobní fázi řízení prokázáno a v jednání před soudem 1.stupně bylo přímo popřeno, když jeho zdroj se při výslechu jako svědek pod přísahou odvolal na „drby“. Subjektivní stránka trestného činu tak dle mého laického úsudku nebyla prokázána. Soudy také vůbec nevzaly v úvahu, že v dalším správním řízení se potvrdil její předpoklad, že v případě zrušení licenčního rozhodnutí z 31.prosince 2010 budou stejně muset být vydány náhradní licence, takže proces, který by povolením obnovy licenčního řízení vyvolala, by byl nadbytečný a vedl by k vyvolání rozsáhlých soudních sporů, které by pro ERÚ patrně skončily neúspěšně a vedly by k vyplácení odškodnění investorovi. Se znalostí všech souvisejících správních rozhodnutí a znaleckých posudků si troufám tvrdit, že ani posouzení jejího rozhodnutí jako právně nesprávného má do jednoznačnosti daleko. Oba soudy v tomto ohledu popřely platnost zásady in dubio pro reo. Obhájce požadoval vrácení věci na 1.stupeň k novému posouzení. Vyhovění jeho návrhu by bylo rozumným kompromisem, ale opět jako laik soudím, že na místě bylo zproštění.

Čtenáři jistě vědí, že někteří z odsouzených ze skupiny zaměstnanců investora nebo jeho subdodavatelů se hodlají obrátit s dovoláním k Nejvyššímu soudu ČR. Domnívám se, že někteří mohou uspět. Soudy totiž nevěnovaly téměř žádnou pozornost okolnostem, za nichž k protiprávnímu jednání došlo, a logistice licenčního řízení. Stát vyprovokoval podnikatele rozmařilou podporou výstavby solárních elektráren, aby se vrhli do podnikání v tomto novém odvětví. V listopadu r. 2010 ale vydal rozhodnutí, které vyvolalo nebezpečí zmaření rozpracovaných investičních záměrů a popřípadě i krachu firem, jež naletěly na jeho pobídku. Čekat s přihlášením k licenčnímu řízení až do úplného dokončení výstavby znamenalo téměř jisté zpoždění vydání licence. Protože investor nemohl odhadnout, kdy na něj přijde řada, podal žádost s předstihem a mohlo se stát, že v době provedení licenčního řízení mohly ještě být na stavbě drobné nedodělky. Dá se tedy říci, že někteří z obžalovaných jednali pod tlakem okolností, které jim vnutil stát (to se samozřejmě netýká padělání listin). Nebezpečí zmaření investičního záměru s hodnotou 1,3 miliardy Kč bylo silným motivem pro zkratkové jednání.

Někteří z obžalovaných si uškodili tím, že při stanovení taktiky obhajoby se neřídili zásadou hlavního článku. Nepovolili proto obhájcům uplatnit některé důkazy ve svůj prospěch, aby neohrozili nějaký svůj vedlejší zájem.

Dle mého laického názoru nezpochybnitelnou chybou obou soudních rozhodnutí je nesprávný výpočet výše škody. Od 1.ledna 2013, kdy vyplácení podpory k výkupním cenám elektřiny přešlo ze soukromých rukou na státní společnost OTE a.s. se ukázalo, že prosté vydání licence v r. 2010 a uskutečnění prvního paralelního připojení samo o sobě nestačí pro uplatnění nároku na cenu 12.200 Kč/GWhod. Jak investoři, tak orgány činné v trestním řízení, byli zavedeni k nesprávné interpretaci cenových výměrů ERÚ, takže honička za získáním licence o silvestrovské noci byla zbytečná. Dodávám, že pokus o trestní stíhání pracovníků, kteří z počátku předmětným elektrárnám zvýhodněnou cenu propláceli, ztroskotal na dojemném úsilí orgánů činných v trestním řízení zajistit jim beztrestnost. Neoprávněné výplaty zvýhodněné ceny se dostalo i dalším elektrárnám a státu možná vznikl nárok na vrácení neoprávněně přijatých prostředků. Musel by se ale najít úřad, který by se ujal vymáhání. Ačkoli příjemci se možná budou hájit úspěšně s využitím institutu dobré víry nebo s odkazem na promlčení nároku, takže ztráta státu z nesprávné interpretace cenových rozhodnutí ERÚ bude nevratná. Nu což, jde jen o pár set milionů Kč.

V každém případě o kauze „Vitásková“ i bez zproštěné Aleny Vitáskové asi ještě v budoucnu uslyšíme.

O samotné Aleně Vitáskové ale zcela určitě v budoucnosti uslyšíme znova v souvislosti s obžalobou, která čeká na projednání u Okresního soudu v Jihlavě. Paní obžalovanou viní žalobce ze zneužití pravomoci úřední osoby, kterého se měla dopustit tím, že do čela rozlehlého právního úseku ERÚ postavila bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou, kterou za tím účelem jmenovala místopředsedkyní ERÚ. Mzdu, kterou Renata Vesecká pobírala, žalobce hodnotí jako škodu, způsobenou státu, byť byla podložena konkrétní vykonanou prací. Z formálněprávního hlediska lze možná připustit, že vysoce kvalifikovaná Renáta Vesecká nenaplnila některá kvalifikační kritéria pro tuto funkci, ale zdravý selský rozum pláče.

Zdeněk Jemelík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.5171 sec,0.2937 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,794kB