Úterý 23 leden 2018
Zemanova valící se lavina   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 14:47:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco analytici diskutují o tom, jestli mocenský pakt mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem má na kahánku, Zeman se řítí vstříc poslední fázi prezidentských voleb s něčím, co vypadá jako dobře promyšlený plán.

V neděli na TV Nova řekl, že dá Andreji Babišovi i druhý pokus na sestavení vlády a že on sám preferuje koalici ANO a ČSSD s podporou buďto SPD nebo KSČM, případně obou. Chvilku se nad tou větou zastavte a pak si to spočítejte. V jedné větě Zeman zahrnul do budoucího vládního uspořádání 55,31 % voličů, kteří odevzdali hlas v parlamentních volbách. Ti by mu tento víkend mohli přinést jasné vítězství, pokud je Zeman dokáže přesvědčit, aby ho ve druhém kole podpořili.

O den později na TV Barrandov prohlásil, že dá Babišovi druhý pokus i v případě, že vyhraje Jiří Drahoš. Tím si pojišťuje voliče ANO, ČSSD, SPD a KSČM a Drahošovi nechává jen zbytky.

Dnes na TV Prima bude Zeman nejspíš zdůrazňovat, že Drahošovi skalní podporovatelé jsou soustředěni kolem Miroslava Kalouska, Zdeňka Bakaly a Petra Fialy. Společný odpor vůči těmto třem, a několika dalším, je to, co drží mocenský pakt pohromadě.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrvní prezidentský duel máme za sebou. A být voličem Drahoše, tak můj hlas právě ztratil   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:45:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První prezidentský duel máme za sebou. A být voličem Drahoše, tak můj hlas právě ztratil. Jiří Drahoš neměl na své voliče čas, dal přednost soukromému mejdanu s pečlivě vybranými herci a zpěváky!

Ze čtyř televizních duelů, do kterých byli pozváni oba prezidentští kandidáti, proběhl včera na tv NOVA první. A ač Jiří Drahoš předem avizoval, že do tv Nova a tv Barrandov nepřijde, tváří v tvář realitě, kdy ve studiu byla jen prázdná židle (několikavteřinový záběr v úvodu videa) musí člověk voliče Jiřího Drahoše politovat. A proč, to v dnešním článku velmi trefně popsal jeden z Drahošových příznivců a protože bych to nenapsala lépe (obzvláště jako nevolič Drahoše), tak cituji:

Nechat se v Brně plácat po ramenou pár skalními příznivci, když Zeman mluví ke čtvrtině elektorátu…

Chce Jiří Drahoš skutečně vyhrát volby?

Kampaň Jiřího Drahoše neřídí právě profesionálové. Pokud, tak dělají naprosto nepochopitelné chyby. Jako v okamžiku, kdy odmítli účast v debatě na TV Nova a nechali Miloše Zemana opanovat celý časoprostor před masivní částí voličů. Kdo to Jiřímu Drahošovi poradil? Na základě jaké úvahy? Jaký tohle dává smysl? Nedokážou Drahošovi poradci předpovědět, jak citelně to může ovlivnit obraz kandidáta, kterého mají za úkol představit jako silného lídra? jak fatálně to může předurčit rozhodnutí statisíců nerozhodnutých voličů, o které nyní jde?

Známý k tomu píše: “S nelibostí konstatuji, že volební štáb pana Drahoše je ještě neschopnější, než ten Zemanův. Nechat “Ještěra” exhibovat samotného v TV před 1,7 mil diváků je sebevražda! Vyměnit možnost ovlivnit tento počet lidí za to, že se v Brně nechám oslavovat 250 příznivci, je naprostá idiocie. Chápe, že potřebuje dostat na svou stranu stovky tisíc nerozhodných? (…) Výsledkem je, že nevypadá jako lídr, to je to nejhorší, co se mu mohlo stát. Lidé nyní neřeší nic jiného. “Je to srab!,” říká se. Měl po prvním kole soupeře v provazech a počítaného a nechal ho vstát! (…) Zeman má momentum. Jestli Drahoš prohraje tuto vyhranou partii, může si za to sám.”

Těžko v tom hledat jakýkoliv smysluplný záměr. Miloš Zeman si užil nerušené chvíle s moderátorem, jehož kvalifikací pro vedení takového rozhovoru je jen to, že je letitá televizní mluvící hlava. Ideální prostředí, které Drahošův tým Zemanovi vytvořil tím, že mu poradili, aby jel místo toho evangelizovat své věřící do Brna. Proč místo toho neuspořádali výpravu do TV Nova, i s ostatními kandidáty, kteří podporují Drahoše, aby ukázali sílu a utvrdili nerozhodné, kdo je favorit voleb? Drahoš mohl demonstrovat, že za ním stojí většina společnosti a že Zeman nemá žádnou šanci dosáhnout na rozhodující hlasy, protože všechny už posbíral Drahoš? Drahošův tým má k dispozici unikátní a ve volbách tohoto druhu neobvyklý potenciál, s nímž nedokáže adekvátně pracovat a místo toho vyklízí pozici protikandidátovi.

Není to jediná chyba. Drahošův tým vyprodukoval krátké video, na němž se Jiří Drahoš otáčí piruetách a demonstruje svou fyzickou formu a stabilitu, ve snaze ukázat zjevný rozdíl mezi ním a invalidním Milošem Zemanem. Nyní ovšem koluje po sítích komická montáž, ve které se Drahoš točí za potlesku skupiny muslimských mužů. Montáž doprovází lapidární titulek “Už brzy v ČR…”. Video je masivně sdíleno na českém Facebooku a má mnohem větší dopad než originál. Dopad, jenž je devastující.

VIDEO ZDE: https://www.facebook.com/navodyatriky/videos/540388499663058/

V kampani, jako je tahle, skutečně není možné realizovat prvoplánové, naivní nápady a nebýt schopen představit si důsledky. Není možné přenechat dva miliony diváků protikandidátovi jen proto, že an tu dobu někdo naplánoval setkání s pár příznivci v Brně. Je to skutečně krajně diletantské.


Konec citace, celý text zde: https://blisty.cz/art/89600-chce-jiri-drahos-skutecne-vyhrat-volby.html


Prezident Zeman na TV Nova

Hned po skončení debaty, ve které M. Zeman předvedl jak skvělou formu, tak schopnost stručně, jasně a srozumitelně vysvětlit a obhájit své názory a postoje, byla zveřejněno, že pořad sledovalo 1,5 milionu lidí. A co jsem spočítala jen tak letecky, tak video na internetu vidělo už nějakých dalších 50 000 lidí a ti stále přibývají.

Jiří Drahoš neměl čas, dal přednost soukromému mejdanu s herci a zpěváky

A tady teď vůbec není důležité, co a jak M. Zeman v debatě s R. Korantengem řekl, tady jde o tu podstatu, že se potvrdilo, že M. Zeman je kandidátem “dolních deseti milionů”, zatímco J. Drahoš “kandidátem horních deseti tisíc” (tedy “pražské kavárny”). Po Praze, kde má pražská kavárna své sídlo a kde to J. Drahoš má u voličů jisté, si v tomto předvolebním čase zajel potvrdit svou podporu ještě do dvou hlavních poboček pražské kavárny – do Plzně a do Brna. V obou těchto městech “sály praskaly ve švech” a J. Drahoš s chotí si užívali pocit, jako by už oba byli na Hradě.

Nevím, jak se cítili ti, co se do sálů nedostali (prý jich byla spousta), ale říkám si – co teprve voliči J. Drahoše z jiných měst, než Plzeň a Brno? Tedy ti voliči, kterým nejspíš bylo ukradené, že J. Drahoš někde juchá s herci a zpěváky a raději by uvítali, kdyby jej mohli vidět v debatě s M. Zemanem… Tak těch je mi opravdu líto a jestli teď musí poslouchat, že jejich kandidát je prostě srab, tak tento trumf dal příznivcům M. Zemana do ruky sám J. Drahoš.

Ale aby to fanouškům J. Drahoše nebylo líto, tak vkládám video soukromé akce J.Drahoše v době, kdy M.Zeman vystoupil pro téměř dva miliony diváků. Přesněji video o tom, že J.Drahoš neměl čas na národ, protože dal přednost pódiu vedle B. Polívky či M. Rotrové a večeru, který lze slovy jednoho z představitelů nazvat “Brno není nuda, Brno je sex” (a hlavní doupě promigrační politiky, ale to už se tam veřejně neřeklo).

Ruský analytik V.V.Pjakin, který o podpindosnících (rozuměj amifilech) říká “eto děbily” a myslí přitom lékařskou diagnozu, má zas jednou pravdu. Do voleb zbývá nějakých pět dní a v tomto čase, kdy i každý selský rozum (nevzdělaný) musí vědět, že je třeba oslovit co NEJVÍCE lidí, akademický rozum (vzdělaný) dá přednost sálu. Tak to J. Drahoš a jeho slavný tým jsou opravdu “děbily”.

Ale možná za to ani nemůžou a u J.Drahoše, o kterém ještě donedávna vůbec nikdo nevěděl,zvítězilo “pět minut slávy”, spojených s políbením od M. Rottrové či označením “Portoš” od B. Polívky, který tím chtěl sdělit, že J. Drahoš je Portosem ze Tří mušketýrů… Hm, tak tak tady mě napadá, že v případě těch mušketýrů by ve studiu nebyla prázdná židle, ti totiž měli charakter a čest a hlavně to nebyli srabi.

A v souhrnu zatímco Jiří Drahoš měl soukromý mejdan, jeho fanoušci v republice se v televizi mohli dívat na prázdnou židli a poslechnout si M. Zemana. Takže ve finále – dobrá práce! Ale stejně nechápu, že se tam nenašel nikdo,kdo by – a klidně zcela “hulvátsky” – Drahošovi řekl: “Ty vole, co tady děláš, jeď do té televize, tady je nás jen pár a u nás to máš jisté, ale tam jsou davy!” No,”eto děbily”. Fanoušků J. Drahoše je mi opravdu líto, ale pokud mají pochopení, že jejich Jiří Drahoš na ně neměl čas, protože si užíval soukromé setkání s “umělci” a věří, že někdy bude obhajovat jejich zájmy, tak ať si ho volí dál. Já ale být jeho voličem, tak se stydím…

Srovnání úvodního videa debaty M. Zemana, prázdné židle a videa J. Drahoše z Brna ve stejné době, to snad ani nepotřebuje komentář. A co je hlavní – pět dnů před volbami na to není omluvy!

Fíkus čeká, až ho zalejou?

A dnes nás čeká další sólo “duel” na tv Barrandov a tam by možná nebylo od věci zopakovat gesto J. Ovčáčka a na prázdnou židli položit fíkus. A to teď myslím tak, že J. Drahoše (a jeho poradce) podezírám, že v prvních dvou debatách prostě jen odposlouchávají o čem je řeč a co a jak říká M. Zeman, aby pak “mušketýra Portoše” mohli vyslat do boje připraveného (a fíkus zatím čeká, až ho zalejou..)

S použitím dalších zdrojů zde: https://www.novinky.cz/domaci/461123-drahos-lovil-volice-v-brne.html , zde: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/drahose-podporil-v-brne-plny-sal-a-take-hilser-horacek-a-fischer/1576020

PS: V citovaném článku, ve kterém je i odkaz na toto video: https://www.facebook.com/navodyatriky/videos/540388499663058/ zobrazené nahoře se píše, že video vyprodukoval Drahošův tým. Pokud je to skutečně tak, pak je “Ještě větší blbec, než jsme doufali…”-Pozorovatelka- 22.01.2017

Zdroj: https://aeronet.cz/news/prvni-prezidentsky-duel-mame-za-sebou-a-byt-volicem-drahose-tak-muj-hlas-prave-ztratil-jiri-drahos-nemel-na-sve-volice-cas-dal-prednost-soukromemu-mejdanu-s-peclive-vybranymi-herci-a-zpevaky/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitika je svinstvo, většina lidí nemá vlastní hlavu, a nebaví mne pořád poslouchat, kým jsem zrovna placený!!!!   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:27:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidi já už s politikou vážně končím, své názory si od dnešního dne hodlám nechávat jen pro sebe a to, co se kolem nás děje, již nehodlám probírat veřejně. Tentokrát se nejedná o žádnou „únavu, nebo chvilkové znechucení, o žádnou přestávku, o které nikdy nevím, jak přesně bude vlastně dlouhá (někteří lidé mne pak píší ať tvořím dál, jiní zase brblají, že jsem se měl odmlčet na delší dobu).

Hlavním důvodem mého rozhodnutí přestat psát o politice je to, že v současné době bohužel ve světě neexistuje žádný známý politik, ke kterému bych mohl vzhlížet, a kterého bych mohl ve svých článcích podporovat a dávat za příklad. Nebudu se tu sáhodlouze rozepisovat, jak jsem dospěl k tomuto názoru, ani čím mne který politik, který mi připadl do nedávné doby jako někdo, ke komu je možné vzhlížet zklamal (již se to učinil v některých svých článcích).

Dalším, byť vedlejším důvodem je mé znechucení malostí českých lidí, kteří za každou kritikou, za každým vlastním názorem a za každým mým článkem vidí někoho, kdo mi za to podle nich musí platit. Dospělo to tak daleko, že jedni tvrdí, ze mne platí ruští oligarchové, nebo přímo Putin a druzí zase, že beru prachy od Sorose. Jen málo lidí napadne, že na rozdíl od nich nevidím geopolitiku jako fotbalové utkání Sparta-Baník, tedy že nejsem zatvrzelý fanoušek ani jedné strany a nehodlám přehlížet žádné svinstvo, ať už ho udělají Američané, nebo Rusové.

Ke své škodě, tedy nestojím na žádné straně, což je pozice, kterou mnozí lidé nedokáží pochopit, a která je tou nejtěžší možnou pozicí vůbec. Dokud jsem psal převážně o chybách, kterých se dopouští USA, NATO, nebo EU, byl jsem opěvován fanoušky Ruska i samotnými Rusy a jejich spojenci. Mé články byly zveřejňovány na ruských a syrských webech a mluvilo se o mne dokonce i v ruské státní televizi. Amerikanofily jsem byl označován za Kremlem placeného agenta a z toho, že jsem od jednoho Bělorusa dostal trochu peněz na vlajky a kameru, jako pomoc při pořádání demonstrací, se vyrobila velká umělá kauza, ve které jsem byl označen za Ruskem placeného kolaboranta, který nedělá věci z přesvědčení, nýbrž jen pro peníze.

Později, když jsem napsal pár článků, ve kterých jsem popsal, proč je špatné, že se Moskva paktuje s Turkem a zrazuje své syrské spojence, nebo o katastrofálním stavu ruského zdravotnictví a vysoké míře korupce v Rusku, byl jsem druhým táborem označen za Sorosova poskoka a mé články v Rusku (podle mého očekávání), okamžitě přestali vycházet. Denně mne někdo uráží za něco, co dělám z přesvědčení a zadarmo, aniž jsem za to pro sebe dostal jedinou korunu, euro, rubl, nebo dolar. Lidé stejně za vším vidí jen špinavé peníze a navíc volí lidi jako je Babiš, nebo strany jako jsou ODS, Piráti, nebo Topka do čela naší země. Proto na psaní článků o politice a na celý český národ jako celek s prominutím „už prdím“. Buďte si dál v NATO a EU, volte si své Kalousky, Sobotky, Zemany, Drahoše a Bartoše a užijte si bruselsko-islámskou budoucnost naší země. Ti z Vás, co si toto nepřejí, mohou ve volném čase vzývat Putina a doufat v záchranu z Ruska

Já se budu věnovat přátelům, čtení knih, sportu a sledování dobrých seriálů a filmů. Mějte se tak, jak si zasloužíte...

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdpověď na očerňující prohlášení arcibiskupa Graubnera   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:23:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Citace z prohlášení: „ThDr. Antonín Dohnal přijal řeholní jméno Eliáš, prohlásil se za biskupa.“

Odpověď: Patriarchu Eliáše Th.D. řádně vysvětili na biskupa tři pravověrní biskupové na Ukrajině. Já sám jsem spolu s ním toto biskupské svěcení přijal též.

Na svěcení bylo přítomno více kněží. Tedy je lží tvrdit, že se patriarcha Eliáš prohlásil za biskupa. Za biskupa byl platně a legálně vysvěcen. Svěcení bylo oznámeno Benediktu XVI. a odůvodněno mimořádnou situací zaviněnou herezemi kard. Huzara (kniha „Besedy...“, 2006). Naše biskupská svěcení vzal Benedikt XVI. na vědomí. Žádnou exkomunikaci ani jiný církevní trest nám za to neudělil.

Citace: „A skupinkou, kterou založil, se nechal svévolně prohlásit za patriarchu, čímž se dostal do církevních trestů.“

Odpověď: Toto tvrzení je opět lží. Nešlo o nějakou „skupinku“, šlo o synod sedmi biskupů, kteří se z důvodu boje za ochranu pravověrnosti učení proti herezím rozhodli založit patriarchát. Synod biskupů pak vybral za patriarchu biskupa Eliáše. Nejstarší ze synodu, který byl vysvěcen na biskupa ještě za ilegality, tuto funkci z důvodu stáří a nemoci odmítl přijmout a sám navrhl za patriarchu biskupa Eliáše místo sebe. Vyhlášení patriarchátu bylo odůvodněno a oznámeno Benediktu XVI. Ten za to žádnou exkomunikaci nikdy neudělil.

Citace: „Sám pak vyhlásil exkomunikaci papeže Jana Pavla II. a později i papeže Benedikta XVI. a papeže Františka, a také většiny katolických biskupů světa.“

Odpověď: Sám nevyhlásil, ale biskupský synod společně zveřejnil realitu, že pro jednotu s herezemi většina katolických biskupů sama sebe exkomunikovala – vyloučila z Tajemného těla Kristova – církve na základě Gal 1,8-9.

Vyhlášením beatifikace 1. 5. 2011 Jana Pavla II. byla beatifikována hereze synkretismu s pohanstvím (Assisi 1986 a 2002). Benedikt XVI. tím sám sebe exkomunikoval. A tehdy už patriarchát zveřejnil exkomunikaci jak na Benedikta, tak na Jana Pavla II., a zároveň se ten den patriarchát oddělil od podřízenosti neplatnému papeži, kterým je i František I. Na něho exkomunikace dopadla už jako na kardinála (2009). Kdo porušuje základní pravdy křesťanské víry, už není křesťanem, ale apostatou.

Citace: „Nestydí se používat nedoložená tvrzení, dohady a pomluvy. Tak se nyní i snaží zasáhnout do předvolebního boje...“.

Odpověď: To, co Graubner sám dělá, z toho neprávem obviňuje patriarchu.

Citace: „Někteří byli z Ukrajiny vypovězeni pro podporování proruských separatistů.“

Odpověď: Arcibiskup Graubner se sám „nestydí používat nepodložená tvrzení, dohady a pomluvy“.

Citace: „Sami sebe označují za sektáře...“

Odpověď: My sektáři nejsme ani se za ně neoznačujeme. Sektář je ten, kdo se herezemi odsekl od pravověrného učeníkatolické církve, které jsme my vždy zastávali a zastáváme.

Citace: „Jejich mnohé postoje nelze považovat za shodné s katolickou církví...“

Odpověď: Naše učení je plně shodné s Písmem svatým a Tradicí katolické církve. Je pravdou, že není shodné s novým učením, které reprezentuje František I. a jeho stoupenci – jde především o synkretismus s pohanstvím, ateistickou historicko-kritickou metodu v teologii, schválení homosexualismu, propagaci islamizace a popření základních morálních principů (Amoris laetitia).

Byzantský katolický patriarchát vyzývá arcibiskupa Graubnera k veřejné teologické debatě ohledně zveřejnění exkomunikace na heretické biskupy a současného „papeže“ Františka a o neplatnosti svátostí udílených skrze apostaty. Obáváme se však, že se této debatě zbaběle vyhne!

+ Metoděj ThD
Biskup-sekretář Byzantského katolického patriarchátu


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská policie hledá bývalého imáma pražské mešity kvůli podpoře terorismu v Sýrií!   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:18:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Schvaloval atentáty v Londýně a New Yorku, pak dělal v Praze imáme mešity a dnes ho hledá česká policie kvůli podpoře terorismu v Sýrií. O kom je řeč? O Sameru Shehadehovi před kterým jsme varoval již před několika roky a byl jsem za to zesměšňován obhájci islámu a multikulturalismu. Dnes se ovšem potvrdilo to co jsem kdysi říkal ...

iDnes.cz upozorňuje v denšním článku na celou kauzu: Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Na extremistické názory Samera Shehadeha jsem upozornil již například ve své knize Islám a islamismus v České republice, na jeho nenávistné útoky proti křesťanům jsme upozorňoval již v knize Ježíš Kristus a islám a v mnoha článcích na internetu.

Představitelé Muslimské obce mne za to napadali a uráželi a Samera obhajovali. Dosadili si ho dokonce do vedení Muslimské obce v Praze, kde byl místopředsedou. Nechali ho zřídit si v Praze první islámský soud v ČR, kde jasně deklarovali, že neuznávají české zákon a nechali ho kázat v pražské mešitě.

Teprve když jsem všechny tyto zkutečnosti medializoval a začal na ně upozorňovat, tak ho stáhli do pozadí a mimo pozornost veřejnosti. Dnes se od něj distancují a tváři se jako by se nic před tím nestalo! A oni ho nepodporovali a nedosadili do funkcí v nichž ovlivňoval výchovu mladých muslimů v ČR, vykládal islám a korán českým muslimům a budoval si okruh věrných posluchačů!

Ukázka přednášky Samera Shehadeha z dob, kdy byl místopředsedou Muslimské obce v Praze a imámem pražské mešity. Ve videu se například dovíte, že:

2:30 O islámské komisi pro rodinu, která je oficiálním orgánem Muslimské obce v Praze a Ústředí muslimských obcí.

3:10 IKR si přisvojuje pravomoc uzavírat sňatky, potvrzovat rozvody, pokud je třeba rozhoduje komise o ukončení manželství apod.

4:00 „Úřední sňatek či úřední rozvod zde v České republice, pro nás pro muslimy v islámu nemá žádnou váhu, je to kus papíru."Opět se tak potvrdilo to co jsem říkal a bohužel to media, politici a úřady ignorovaly. Můžeme být jen rádi, že se Samer a jeho věrni rozhodli své teroristické choutky realizovat v Sýrií a ne zde u nás v ČR.

Bohužel je mi také lito, že to musím opět říci a konstatovat že mou snahu monitorovat, odhalovat a bojovat s těmito fanatickými muslimy nepodporuje ani pan Okamura, Konvička či jiný mediálně se tvářící islamobijec v České republice. Vše si musím zařizovat a financovat a realizovat sám s podporou pár přátel, kteří si uvědomují, že monitorování, odhalování a upozorňováni na projevy islámského fanatismu v české muslimské obci je mnohem důležitější než prázdná slova v mediích ...

Ale jak volali za německé okupace naši parašutisté na gestapáky a SSmany jenž je vyzývali ke kapitulaci: My jsme Češi a nikdy se nevzdáme! Slyšíte? Nikdy! Tak ani já se nehodlám vzdát a hodlám pokračovat v boji proti fanatickým stoupencům islámu v naši krásné a stále ještě svobodné vlasti. A případ odhalení radikalismu Samera Shehadeha jen dokazuje, že to smysl má i když to trvalo několik roků, než to pod tlakem důkazu úřady přiznaly a dovedly do fáze vyšetřování a obvinění.

Autor: Lukáš LhoťanSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZaměstnankyně švédského migračního střediska měly sex s dětmi   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:10:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tři ženy z ubytovny pro uprchlíky ve švédském Örnsköldsviku navázaly intimní vztah s nezletilými uprchlíky. Románek však skončil, když na to přišly městské úřady, jež kontaktovaly policii.

Tři ženy z ubytovny pro uprchlíky ve švédském Örnsköldsviku navázaly intimní vztah s nezletilými uprchlíky. Románek však skončil, když na to přišly městské úřady, jež kontaktovaly policii.

Ženy nakonec podaly výpověď a začalo interní vyšetřování, uvádí list Nyheter Idag. Mats Gidlund, ředitel sociální asistenční služby v Örnsköldsviku, k tomu uvedl pro list Allehanda, že „se jedná o mimořádný případ."

Nejedná se však o první podobný případ, kdy sociální pracovnice měly sex s migranty, což vzbudilo vlnu debat ve společnosti.

V roce 2015 Švédsko přijalo rekordních 35 000 žádostí o azyl ze strany „dětí bez doprovodu". V roce 2016 to bylo 2 200. „Děti bez doprovodu" přitom švédské daňové poplatníky stály v přepočtu 62 miliard korun. Lékařská vyšetření však později ukázala, že tři ze čtyř lidí byli mnohem starší, než uváděli.

Zdroj: Nyheter Idag

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká SPD a CDU/CSU budou jednat o sestavení kabinetu   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:05:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Druhá největší strana v německém parlamentu SPD včera v Bonnu uspořádala zvláštní shromáždění strany, na kterém odsouhlasila vyjednávání o sestavení kabinetu s Unií CDU/CSU pod vedením kancléřky Angely Merkelové. Po rozhodnutí Sociálně demokratické strany by mohla být konečná jednání mezi oběma stranami brzy zahájena.

Předseda sociální demokracie Martin Schulz vyzval účastníky shromáždění k podpoře strany na jednáních o sestavení vlády na základě výsledků předběžného dialogu před několika dny.

Podle německých médií Merkelová a nejvyšší představitelé Unie uvítali rozhodnutí SPD.

12. ledna dosáhly obě strany zásadních dohod o sestavení kabinetu a poté byl vyhlášen konečný výstupní dokument o předběžném dialogu. Unie i SPD učinily poměrně velké ústupky ohledně svých návrhů.

V září 2017 se konaly volby do německého federálního parlamentu. Německá koalice Křesťansko-demokratické unie spolu s Křesťansko-sociální unií a Sociální demokratická strana se staly dvěma stranami v parlamentu s největším zastoupením. V posledních čtyřech měsících se však dosud nedokázaly domluvit na vytvoření nové vlády.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokus Spojených států o změnu zahraniční politiky Ruska nebude úspěšný   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:03:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov nedávno řekl, že pokus Spojených států o změnu zahraniční politiky Ruska nebude úspěšný. Ruská zahraniční politika je v Rusku široce podporována, proto pokus Spojených států o změnu zahraniční politiky Ruska nebude úspěšný. Řekl, že Moskva nikdy nevyhledávala konfrontaci. Sankce USA proti Rusku jsou zcela neudržitelné a nedosáhnou svých cílů.

Pokud jde o vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy, Lavrov uvedl, že Spojené státy zahájily bezprecedentní agresivní politiku vůči Rusku, ale ruský návrh na zlepšení vztahů mezi Ruskem a Spojenými státy stále trvá.

Sergej Lavrov zdůraznil, že západní země musí respektovat ruskou nejzazší mez, hranice Ruské federace. Západní politici by měli pochopit, že i během studené války byla tato mez respektována.

Americký prezident Donald Trump podepsal 2. srpna loňského roku zákon o sankcích vůči Rusku, Íránu a KLDR. Uvádí se, že Spojené státy schválí v blízké budoucnosti nové sankce proti Rusku. Ruské ministerstvo zahraničí opakovaně uvedlo, že jakmile Spojené státy vydají nové sankce proti Rusku, Rusko přijme reciproční opatření. Jedná se o pasivní volbu Ruska.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlžírský ministr zahraničí vyzval středomořské země, aby společně reagovaly na otázku ilegálních přistěhovalců   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:02:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Alžírský ministr zahraničí Abdelkader Messahel 21. ledna prohlásil, že středomořské země by měly upevnit koordinaci s cílem společné reakce na otázky týkající se ilegálních přistěhovalců.

Pan Messahel téhož dne na tiskové konferenci po konferenci ministrů zahraničí v rámci dialogu 5+5 zemí západního Středomoří uvedl, že v této oblasti je nelegální přistěhovalectví dlouholetý problém, ke kterému se v posledních letech přidal navíc vliv terorismu, proto by zainteresované země měly společně usilovat o reakci na tyto výzvy.

Messahel zdůraznil, že na současnou situaci ilegálních přistěhovalců lze reagovat pouze urychlením rozvoje, bojem proti chudobě a zvyšováním zaměstnanosti. Vyzval zainteresované strany k zahájení přímých dialogů k okamžité realizaci dosažených shod.

Messahel dodal, že zúčastnění ministři zahraničí také diskutovali o upevnění koordinace při reakci na návrat teroristů z Blízkého východu do svých vlastí po porážce Islámského státu.

21. ledna proběhla v alžírském hlavním městě Alžíru konference ministrů zahraničí v rámci dialogu 5+5 zemí západního Středomoří, tématem konference byl udržitelný hospodářský a sociální rozvoj a reakce na společné výzvy.

Mezi země západního Středomoří patří Francie, Španělsko, Portugalsko, Itálie, Malta a Tunisko  Alžírsko, Libye, Maroko a Mauretánie. Tento mechanismus dialogu 5+5 byl zřízen v říjnu 1990 v Římě s cílem ochrany a podpory míru, spolupráce, bezpečnosti a stability v západním Středomoří.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: O svrchovanosti Jeruzaléma rozhodnou jednání   
Pridal tk Úterý 23 leden 2018 - 03:00:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump odpověděl na dotaz krále Maroka Mohameda VI. Podle jeho slov o svrchovanosti Jeruzaléma rozhodnou jednání. Spojené státy tak netrvají na svém stanovisku k svrchovanosti a hranicím Jeruzaléma.

Trump řekl, že plně podpoří dosažení trvalé mírové dohody mezi Izraelem a Palestinou. Pokud se zúčastněné strany dohodnou, podpoří dvoustátní program. Současně uznal město Jeruzalém za útočiště židů, křesťanů i muslimů.

Americký prezident 6. prosince uznal Jeruzalém za izraelské hlavní město a oznámil, že přestěhuje americké velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Tento krok se setkal se všeobecným protestem mezinárodního společenství. Mohamed VI. poslal Trumpovi dopis, v němž vyjádřil vážné obavy a popřel jakékoli rozhodnutí o změně současného stavu v Jeruzalému.

Otázka Jeruzaléma je jedním z klíčových bodů, které brání mírovému procesu mezi Palestinou a Izraelem. Po izraelské okupaci východního Jeruzaléma v roce 1967 Izrael jednostranně prohlásil, že je Jeruzalém jeho trvalým a nedělitelným kapitálem. Palestina chce však založit palestinský stát se sídlem ve východním Jeruzalému. Mnoho zemí, které mají diplomatické styky s Izraelem, má velvyslanectví v Tel Avivu, nikoliv v Jeruzalému.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2786 sec,0.1188 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,746kB