Čtvrtek 25 leden 2018
Mimořádná zpráva: povolala Česká televize speciální vůz na pomoc Drahošovi s psychology a poradci napojené na sluchátko Drahoše a Witowské?   
Pridal tk Čtvrtek 25 leden 2018 - 12:07:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co vlastně organizuje hlavní dramaturg České televize Lutonský a jaké má zadání, aby kritik migrantů, Bruselu a Merkelové Zeman přestal překážet? Už od rána běžela zdánlivá fáma, že Česká televize vypravuje speciální vůz, jehož jedno naslouchátko dostane Drahoš a druhé bude mít Witowská, aby se mohly otázky koordinovat, případně vracet k tématu, které zapůsobí na diváka a bude deptat prezidenta Zemana!

Včera ráno to vypadalo jako šílené či další HOAX a Fake News.

V 15. hodin František Lutonský potvrdil část, ze které vstávají vlasy hrůzou na hlavě a demokracie pláče:

"Budeme zkoumat programy kandidátů, jejich motivaci, to, jak vedli kampaň, jak transparentně, a budeme se zajímat o jejich spolupracovníky," nastínil Lutonský, který je hlavním dramaturgem debaty.

A to, co se od rána šušká, potvrdil tedy neprozřetelně sám dramaturg František Lutonský.

Vypravíme zvláštní přenosový vůz a tam budou specialisté.

Jak to funguje v praxi?

Je to role hlavního dramaturga. Ten sedí v přenosovém voze v režii, kde se sbíhají informace od dramaturgů, analytiků a editorů, a sám se rozhodne, co předá moderátorce, protože těch informací je mnoho. Vždy se musí rozhodnout, která informace je zrovna nejdůležitější. Může se stát, že už diskuse bude dávno u jiného tématu a bude na hlavním dramaturgovi, zda se vracet, když tam dojde k nějaké (údajně z pohledu Evropské unie - doplněno) nefér praktice. Pět editorů a dramaturgů plus pět až deset redaktorů, kteří na tom pracují on-line.

Ano, čtete dobře, bude tam asi 15 lidí, co budou do sluchátek dávat povely, jak Evropskou unii zachránit a zvýhodnit "správného" kandidáta dobře vybranými otázkami!

Kdo to je a co bude radit? Nemá vše posoudit divák? Proč zákulisí nesmí znát občan?

Z toho už dostal strach Václav Moravec a odmítl se zúčastnit.

Politická fraška na objednávku je až příliš průhledná!

Jak na to bude napojen Drahoš? Štáb prezidenta Zemana by měl vyslat jednoho člověka, který by objektivitu editorů, redaktorů a dramaturgů v přenosovém voze hlídal.

JE TO VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZE, TUDÍŽ ÚDAJNĚ NESTRANNÁ!

Celý záznam z přenosového vozu musí dát Čt následně veřejnosti, nebo na Lutonského musíme podat trestní oznámení!

P.S. A toto je přesný popis špíny, jak s námi zpravodajství České televize od roku 2000 manipuluje a lidé to nevnímají. Ani o tom nevědí! Nyní to Lutonský přiznal. To je to sluchátko, která má mluvící hlava veřejnoprávní televize v uchu a zatímco nadáváme na loutku redaktorku v obraze Čt, v pozadí jsou celé týmy, kterou tou hlavou a následně celým národem manipulují.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1403-mimoradna-zprava-povolala-ceska-televize-specialni-vuz-na-pomoc-drahosovi-s-psychology-a-poradci-napojene-na-sluchatko-drahose-a-witowske
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEin Kessel Buntes: Miloš Zeman umlátil v debatě Jiřího Drahoše způsobem, že ani nemusel vstát z křesla   
Pridal tk Čtvrtek 25 leden 2018 - 02:30:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ein Kessel Buntes: Miloš Zeman umlátil v debatě Jiřího Drahoše způsobem, že ani nemusel vstát z křesla. Rozčarování a kritika Pražské kavárenské havlérky míří na Drahoše, že se lépe nepřipravil. Už je jasné, proč Drahoš nechtěl jít se Zemanem do 4 debat, protože by to skončilo katastrofou. Miloš Zeman sice špatně chodí, ale hlava mu pracuje jako smrtící kulomet!

Včera večer proběhla na TV Prima v hudebním divadle v Karlíně v Praze již 3. prezidentská debata, která ovšem byla současně první debatou, které se zúčastnil Jiří Drahoš. Hned v úvodu přenosu, který za TV Prima moderoval Karel Voříšek, bylo jasné, že Jiří Drahoš bude chtít Miloše Zemana převýšit, a tak hned v úvodu vstal Jiří Drahoš z křesla, narovnal se a lehce se uklonil divákům v sále. Tato scénka měla za úkol ukázat, že Jiří Drahoš nemá problém s tělesnými funkcemi, na rozdíl od prezidenta Miloše Zemana, který chodí o hůlce a špatně stojí, protože trpí neuropatií dolních končetin. Takže, zatímco Jiří Drahoš pohodlně vstal a představil se divákům v sále, Miloš Zeman zůstal sedět. Tento moment ukázal, že debata bude velmi ostrá, osobní a vyhraněná, jejímž cílem nebude nic jiného, než Miloše Zemana zdiskreditovat. Jenže to, co se začalo dít poté, to opravdu nebyla prezidentská debata dvou rovnocenných kandidátů, ale doslova divadelní adaptace východoněmecké televizní show Ein Kessel Buntes (ne)blahé paměti, dokonce ani bouřící a nadšení tleskající a pískající nechyběli.

Hned v úvodu se stočila řeč na volební kampaň před 1. kolem a Jiří Drahoš kritizoval Miloše Zemana, že se neúčastnil debatních panelů s dalšími 8 kandidáty. Ovšem při diskusi o jmenování premiéra zazněl z úst Jiřího Drahoše zvláštní výrok, že by upřednostnil při jmenování premiéra vítěze voleb. Tím nahrál Miloši Zemanovi na smeč, protože jak prezident upozornil, vítězem parlamentních voleb je právě Andrej Babiš. Jiří Drahoš zřejmě chtěl říct, že by dal šanci vítězi voleb, jednu šanci, ale podruhé již ne, jenže to Jiří Drahoš neřekl a jeho výrok tak již dopředu naznačil, že Jiří Drahoš nebude zkušený rétor. Miloš Zeman toho okamžitě využil a upozornil, že Jiří Drahoš asi sledoval úplně jiné parlamentní volby. Celá následující debata se nesla v duchu profesorského výkonu, ovšem ne ze strany Jiřího Drahoše, ale ze strany Miloše Zemana, kterému se snažil Jiří Drahoš sekundovat a občas učinit výpad proti Miloši Zemanovi.

Miloš Zeman vyslal z Karlína sérii symbolů a vzkazů voličům a lidem uvnitř Hnutí ANO

Jenže mnohem důležitější než debata obou kandidátů byly signály a vzkazy vyslané Andreji Babišovi, Hnutí ANO a jeho voličům. Miloš Zeman totiž potvrdil, že Andrej Babiš dostane od něho i druhý pokus na sestavení vlády, a že bez ohledu na to, jestli bude nebo nebude zvolen prezidentem, jmenuje Andreje Babiše i napodruhé premiérem v průběhu února. Další oznámení přišlo dnes, kdy Miloš Zeman na Pražském hradě přijal Babišovu demisi po neúspěšném 1. pokusu o získání důvěry své vládě ve sněmovně, ale současně ihned ho pověřil 2. pokusem a navíc oznámil, že pokud nebude zvolen podruhé prezidentem, nemusí už mít Andrej Babiš na papíře 101 podpisů poslanců k tomu, aby ho Miloš Zeman jmenoval premiérem i napodruhé. Okamžitě vypukla zběsilá reakce médií, především pak ODS, která toto označila za politický obchod v přímém přenosu a v podstatě s tímto názorem se dá souhlasit. Miloš Zeman totiž včera v Karlíně nebojoval s Jiřím Drahošem, ale především s voliči Hnutí ANO, kteří v 1. kole prezidentské volby hromadně hlasovali pro kandidáty Pražské havlérky, zejména pak pro Marka Hilšera, ale i pro Jiřího Drahoše.

Miloš Zeman tímto vyslal vzkaz dovnitř Hnutí ANO všem nepřátelům Andreje Babiše, kteří plánují jeho odstavení z funkce předsedy v případě vítězství Jiřího Drahoše. Miloš Zeman tímto poskytl Andreji Babišovi definitivu ve smyslu garance toho, že nikdo jiný nebude premiérem, než Andrej Babiš, a to ani v případě 3. pokusu o sestavení vlády, kde pověření uděluje už ne prezident, ale předseda poslanecké sněmovny, kterým je Babišova pravá ruka v Hnutí ANO, Radek Vondráček. Takže nejen ODS, ale celá pravicová opozice ve sněmovně je odříznuta od šance na ovlivnění budoucí vlády a bez Babiše nebude žádná vláda. Tento signál vyslaný z Hradu, resp. včera z divadla v Karlíně, je mocenský svazek, kterým si Miloš Zeman podrobuje vyšetřováním oslabeného Andreje Babiše, který začíná mít problémy ve vlastní straně, kde čelí tichému puči. Všichni totiž zaregistrovali, co se stalo minulý týden v poslanecké sněmovně.

Andrej Babiš je oslabený uvnitř Hnutí ANO a potřebuje pomoc a podporu prezidenta

Kandidát KSČM na funkci předsedy sněmovního kontrolního výboru pro GIBS Zdeněk Ondráček totiž nebyl v poslanecké sněmovně zvolen ani napotřetí. Postarala se o to část poslanců za Hnutí ANO, kteří podrazili svého vlastního stranického šéfa Andreje Babiše, který tuto dohodu s KSČM předtím uzavřel. Vlastní poslanci za Hnutí ANO se tak Babišovi vzbouřili a podrazili mu nohy. Další jobovka přišla záhy, když sněmovna znovu odhlasovala vydání Andreje Babiše trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Ten na opětovné vydání reagoval prudkým rozčílením u řečnického pultu a bylo zjevné, že Babišova stoická pohoda a klid je zcela pryč. Nejprve ho podrazili jeho vlastní poslanci ve věci hlasování o předsedovi výboru pro GIBS a vzápětí byl opět vydán k vyšetřování. Situace dokonale využil Miloš Zeman pro své znovuzvolení. Nejde totiž o Babiše, ale o voliče Babiše. Těm vyslal prezident Zeman jasný vzkaz, že když budou hlasovat pro něho, Andrej Babiš bude mít na Hradě ochránce a spojence. A buďme upřímní, jediného spojence!

Miloš Zeman i Andrej Babiš mají mnoho společného. Nemají na politické scéně nikoho jiného než sami sebe. I když by někdo mohl namítnout, že pana prezidenta podporuje SPD a také KSČM, tak tato podpora není širokospektrální, ale velmi úzkoprofilová. A proč? Protože Miloš Zeman podporuje členství v EU, nechce vystupovat z EU (i když referendum o vystoupení z EU pro občany podporuje), podporuje i NATO, i když s výhradami ve smyslu k tomu, že NATO by mělo hlídat hranice Schengenu atd. Miloš Zeman je však velmi ostře proti migraci a je pro spolupráci západu s východem, což imponuje jak SPD, tak i KSČM. Nicméně to samo o sobě nestačí k tomu, aby se obě zmíněné strany daly označit za “zemanovské”, to ani náhodou a ani omylem. Tuto funkci kdysi plnila SPO (Strana práv občanů), ale její politická síla je poněkud marginální.

Miloš Zeman si zavázal Andreje Babiše ke spolupráci na svém znovuzvolení

Takže Andrej Babiš a jeho Hnutí ANO se stává pro Miloše Zemana po dlouhé době nadějí na silné spojenectví, kde pravidla bude určovat Miloš Zeman a Andrej Babiš bude muset poslouchat. Dosud to tak nebylo a ukázalo se to i těsně po 1. kole voleb, kdy od Andreje Babiše zaznívaly různé podivné signály směrem k Jiřímu Drahošovi, možná kvůli panice a strachu, protože po 1. kole to vypadalo čistě matematicky tak, že když to dají voliči kavárny Drahošovi ve 2. kole, tak bude vymalováno. Na AE News jsme upozorňovali voliče, že jde o maskírovku a operační hru s voliči, kteří mají rezignovat na podporu Miloše Zemana. A jak se ukazuje, Andrej Babiš na tuto hru přistoupil, protože minimálně několik dní po 1. kole unikaly na veřejnost podivné výroky ve vztahu možné spolupráce Andreje Babiše s Jiřím Drahošem, snad v naději na to, že Jiří Drahoš vypíše předčasné volby, které by Andreji Babišovi vyhovovaly, ale Miloš Zeman o nich nechce ani slyšet.

Proto netrvalo dlouho a Andrej Babiš vyzval, aby voliči Hnutí ANO volili Miloše Zemana. Stejná výzva zazněla i od vedení SPD a KSČM ve vztahu ke svým členům. Miloš Zeman si tak přivázal Andreje Babiše na vodítko, které je opravdu velmi krátké. Miloš Zeman včera v Karlíně byl v rozmařilém rozpoložení, protože po pár větách a slovních výměnách s Jiřím Drahošem zjistil, že pan profesor není připraven a je velmi slabý. Přestože má Miloš Zeman problémy s chůzí a rachetický postoj, jeho hlava funguje jako smrtící kulomet a kdybych to měl přirovnat, tak i kdybychom měli v budoucnu prezidenta na vozíčku, což doufejme se nikdy nestane, tak jako prezident bude hájit zájmy ČR tak brilantně, jako žádný jiný politik v ČR, i kdyby uměl zaběhnout maraton. Protože včerejší Ein Kessel Buntes v Karlíně odhalil, že Miloš Zeman nemusel ani vstát z křesla, aby umlátil svého protikandidáta argumenty a poznámkami.

Nevolíme prezidenta, volíme vlastně buď Babiše premiérem nebo návrat Pražské havlérky a TOP09 k moci na Pražském hradě skrze Jiřího Drahoše. Opět stojíme před volbou menšího zla?

Co však je třeba rovněž zopakovat, to je princip mocenského tenzoru, který se odhalil v posledních hodinách před námi v plné nahotě. Miloš Zeman bez Andreje Babiše a jeho voličů nemá šanci na znovuzvolení. Nechceme Jiřího Drahoše, ale Andrej Babiš také není favoritem alternativy. Otázka nakonec může znít, jestli se voliči více obávají Drahoše (a jeho Pražské kavárny) anebo Babiše. Opět stojíme před volbou menšího zla, také si toho všímáte? A to je typický projev mocenského tenzoru. Bez ohledu na snahy a úsilí směřuje společenský konsenzus k výslednici mocenského tenzoru, který končí u rozhodnutí, jestli si vybrat Drahošovu migraci a Novou Evropu, nebo Andreje Babiše s Milošem Zemanem a nějakou “jinou” Evropu. Nakolik bude jiná od té “nové”, kterou prosazuje Berlín? To netušíme. Ale víme jednoznačně, že Miloš Zeman bude pokračovat v krocích, ve kterých nebude pokračovat žádný jiný kandidát. Tzn. odpor vůči migraci, podpora národního průmyslu a rozvoj spolupráce a přátelství s východními zeměmi. Pro tyto hodnoty je Miloš Zeman nenahraditelný a proto je třeba Miloše Zemana podpořit v zájmu záchrany národa.

Záznamy debaty z karlínského divadla jsou od rána mazány a cenzurovány na video portálech, někdo se snaží, aby debata byla veřejnosti nedostupná, protože nevykresluje Jiřího Drahoše v pozici, že by měl předpoklady stát se prezidentem. Pokud budou dostupné reuploady, budeme je průběžně aktualizovat. Zatím je video dostupné přímo v archivu TV Prima zde: http://prima.iprima.cz/cesko-hleda-prezidenta-1/online-cela-debata-milose-zemana-jiriho-drahose-na-prime . Nevíme ale, jak dlouho tam zůstane. Sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích a v emailech, protože je potřeba posílit volební potenciál prezidenta Miloše Zemana, především u voličů, kteří se rozhodují. Musí vědět, že nejde jen o prezidenta, ale hlavně o budoucí vládu, premiéra a ovládání zahraniční politiky, ve vztahu k migraci především.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/ein-kessel-buntes-milos-zeman-umlatil-v-debate-jiriho-drahose-zpusobem-ze-ani-nemusel-vstat-z-kresla-rozcarovani-a-kritika-prazske-kavarenske-havlerky-miri-na-drahose-ze-se-lepe-nepripravil/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAkademik Drahoš jako posvátný fetiš   
Pridal tk Čtvrtek 25 leden 2018 - 02:22:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V poslední době se nemohu se zbavit trvalého dojmu, že pan akademik Drahoš je neustále obráběn médii jako fetiš v Africe. Zástupem politiků a skupinou osobností a vědy je neustále vyzvedáván na jakýsi piedestal slávy.

Myslím, že ani náš TGM nikdy nebyl tak nárazově adorován jako pan profesor Drahoš v dnešní předvolební kampani. Média i politikové se svorně předhánějí v oslavných tirádách na pana kandidáta v protikladu k dosavadnímu panu presidentovi. Zde byl veleúspěšně vyvolán dojem, jakoby černá patřila panu Zemanovi a zářivě bílá jen a jen panu Drahošovi. Navíc se toto vše denně monotónně opakuje, aby se stokrát opakované stalo zjevenou stálicí pravdolásky.

Přitom občané nikde nemají možnost ověřovat si vše řečené o minulosti a vývoji pana Drahoše - a to zejména za bývalého režimu.

Zatímco o panu Zemanovi bylo vytaženo z jeho osobního života a minulosti "snad ještě více než vše" (!), kapitoly páně Drahošova mládí a růstu za bývalého režimu leží před občany jako doslova "černá díra osobního vesmíru". Nikde se nemůžeme dozvědět, kdy a jak získal akademické hodnosti v dobách, kdy tyto hodnosti byly podmíněny studiem pravověrného učení, a výjezdy na studijní stáže do kapitalistické nepřátelské ciziny byly podmíněny souhlasem státní moci a orgánů policie, atd. To vše je u pana akademika oblast SILENCIA MAGNA, hlubokého mlčení.

Uvedu příklad. Kandidatury byly umožněny jen za splnění studia VUML, jinak byly zakázány. Kdo odmítl VUML, byl odstraněn ze studia kandidáta věd. Docent Pernes vyhořel v konkursu na ředitele ÚSTR mimo jiné právě pro "smrtelný hřích" absolutoria VUMLu. Tehdy se mohli havlisté a kavárníci potrhat odporem ke kandidátu s VUMLem. Jak to, že to halasnému demokratickému bloku dnes nevadí u kandidáta Drahoše? Nebo tu platí římské - quod licet Jovi, non licet bovi??

Další věcí jsou výjezdy na zahraniční stáže do nepřátelské ciziny. Jak to bylo za tzv. totality možné? Všichni absolventi těchto stáží byli podrobeni kontrole STB a KSČ. Byli pak zhusta vyzváni ke spolupráci. Byli tzv. vytěžováni. Pan akademik měl jakousi světlou výjimku??

Už slyším od fanatiků, že tato kritika je "závistí a nenávistnou opozicí". Opak je pravdou. Chceme tu jako občané znát plnou pravdu o tak závažném kandidátu, který by měl na dalších pět let reprezentovat stát. Ta pravda totiž nám poškozeným a persekvovaným v minulosti naše ztracená léta nenavrátí. Jen nám umožní správně se rozhodovat při takové volbě, jaká nastává.

Ovšem je to řada dalších faktorů, které by měl občan znát naprosto jednoznačně od pana kandidáta. O panu Zemanovi víme, za jakých podmínek by souhlasil například s měnou eura, za jakých podmínek nesouhlasí s nařizováním Bruselu a Berlína, jak se staví k zahraniční politice a reprezentaci státu, jak se staví k obchodu republiky se zahraničím a o mnoha dalších otázkách, které mají dopad na naší příští život. O panu akademikovi z toho všeho buďto nevíme nic, anebo jeho vyjádření přitakávají tak nebo onak všemu, z čeho v Unii máme ty nejhorší obavy.

Dále je problematická frenetická podpora pana kandidáta Drahoše od všech stran, které se tak či onak postavily na barikádu kutých "nepřátel státu, a zemského míru", jak se říkávalo zastara.

A proto tyto strany naprosto propadly v parlamentních volbách. O to více se tyto strany elit, celebrit a programních havlomanů snaží prosadit za každou cenu pana akademika. Tyto partaje vyvolávají dojem, jakoby instalovaly pana Drahoše jako loutkovodiči jeho osoby. Pak běda republice, kdyby jejich snažení vyšlo. Jako by nestačilo vše,co tyto partaje napáchaly ke škodě republiky.

Volič má totiž nejen právo, ale i odpovědnost za volbu presidenta. Jakého presidenta voliči zvolí, takový výsledek na reprezentaci a chodu státu v budoucnu je nemine. Stačí ukázat na starého učence Aristotela na jeho spis o logice. Tam mimo jiné pravil:

"Výsledek je učitelem hlupáků". Volme tak, aby nás výsledek nezbořil.

Jiří Jaroš Nickelli
ČSOL Brno I
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimky drze provokují se zahalením a útočí na základy sekulárního státu v Itálií!   
Pridal tk Čtvrtek 25 leden 2018 - 02:15:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Upozornění na dveřích soudní síně zní: "Kdo se účastní nebo je přítomen jednání, nesmí vnášet zbraně či hole, musí být bez pokrývky hlavy a potichu." Mladá muslimská advokátka z Maroka to nedodržela a přišla v šátku. Soudce jí vyzval, aby si ho buď sundala nebo odešla, takže odešla.

Jak jistě už tušíte, spustil se kolem celé záležitosti vydatný "řev". Žena si stěžovala a nyní to bude soudce, kdo bude mít problémy a oplétačky, cože si to dovolil po ní chtít. Nadřízený orgán ihned vydal nařízení, že může k soudu přijít i zahalená se šátkem a dostane se jí veškeré ochrany a úcty...

Zdroj: ansa.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov hovořil o nebezpečí tolerance   
Pridal tk Čtvrtek 25 leden 2018 - 02:09:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov vyzval k boji proti pseudoliberálním přístupům, které povzbuzují destruktivní modely chování.

„Je jasné, že revize základních morálních norem, kdy je vše dovoleno, absurdní tolerance, způsobuje nenávratnou škodu morálnímu zdraví lidí, připravuje je o kulturní a civilizační kořeny," řekl Lavrov během svého vystoupení na XXVI. vánočním čtení.

„Například v řadě členských zemí EU jsou zaváděny zákazy týkající se náboženských atributů, rodiče nemají právo vychovávat děti v duchu křesťanské morálky. Ten, kdo se stydí za své mravní kořeny, nemůže respektovat jinou víru. To je přímá cesta ke xenofobii a netoleranci, k sebezničení společnosti. Proto je dnes důležité energicky bojovat proti pseudoliberálním přístupům povzbuzujícím destruktivní modely chování," zdůraznil ministr zahraničních věcí RF.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201801246652940-lavrov-nebezpeci-tolerance/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický viceprezident: Vypracování blízkovýchodního mírového plánu závisí na Palestině   
Pridal tk Čtvrtek 25 leden 2018 - 02:05:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký viceprezident Mike Pence včera v Izraeli řekl, že konkrétní čas, kdy USA vypracuje blízkovýchodní mírový plán, závisí na Palestině.

Pence dále konstatoval, že USA udržují spolupráci s příslušnými státy tak, aby se snažily o založení mírového rámce. "Všechno závisí na tom, kdy se Palestina vrátí k jednacímu stolu."

V pondělí Mike Pence při návštěvě izraelského parlamentu přednesl slova, která se setkala s odporem poslanců arabských stran. Někteří poslanci dokonce vyvěsili transparent „Jeruzalém je palestinským hlavním městem" na protest jeho projevu.

Izrael je třetí destinací Mika Pence během cesty po Blízkém východě. Předtím Izrealem už navštívil dva důležité americké spojence Egypt a Jordánsko.

Egyptský prezident Abdel Fattah al Sisi při setkání s Pencem jasně vyřkl podporu Palestině. Jordánský král Abdullah II Bin Hussein také řekl, že americké rozhodnutí o postavení Jeruzalému nemůže vyřešit palestinsko-izraelskou otázku. Jordánsko očekává, že by americká strana měla respektovat historické postavení Jeruzaléma.

6. prosince loňského roku Donald Trump uznal Jeruzalém za izraelské hlavní měst. Tato akce vyvolala všeobecné protesty arabského světa.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Davosu začalo roční zasedání Světového ekonomického fóra   
Pridal tk Čtvrtek 25 leden 2018 - 02:03:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve švýcarském Davosu včera začalo roční zasedání 48. Světového ekonomického fóra. Hlavním tématem je tvorba společného osudu v rozdílném světu. Zástupci projednají sérii důležitých otázek včetně významu mezinárodní spolupráce v pozadí zintenzivňování geostrategické konkurence, mezinárodní bezpečnosti, ochrany životního prostředí a globální ekonomiky.

Na slavnostním zahájení švýcarský prezident Alain Berset řekl, že v současnosti mají různé státy nesjednocené názory v oblasti klimatických změn, boje proti terorismu, míru a bezpečnosti. "Je důležité, aby se rok 2018 stal rokem mezinárodní spolupráce a multilateralismu."

Berset navrhl, aby se přes některé krize společně podporovala globalizace, multilateralismus, liberální obchod a založil spravedlivější společenský systém, jenž zvýší osobní společenské postavení a zlepší společenskou rovnoprávnost.

Během čtyřdenního zasedání se uskuteční více než 400 diskusí o výměnách a spolupráci mezi různými stranami.

Předseda Světového ekonomického fóra Klaus Schwab uvedl, že v současnosti stojí celý svět tváří v tvář vážnějším výzvám. Některé státy potřebují více koordinace a spoluprace ve srovnání s minulostí.

Schwab také sdělil, že se jakákoliv vláda, společnost ani osoba nemůže samostatně vyrovnat s jednotlivými výzvami na mezinárodní scéně. Současně jakákoliv mezinárodní i regionální otázky nemohou být řešeny izolací. Musí být vypracován systematický plán.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2341 sec,0.0593 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,690kB