Pondělí 29 leden 2018
Soumrak nad „Kavárnou“   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 14:22:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šedavý smog při pohledu z oken pražských kaváren temněl a s ním i atmosféra v nich. Vzrušené očekávání intelektuální elity a morálního kompasu našeho národa postupně nahrazovala nervozita a ta se s ubývajícím světlem měnila ve chmury a rezignaci.

Na chlazené šampaňské dnes nedojde. Nahradí ho panáky a hloučky nervózních kuřáků před vchodem rostou. „Jak se to jen mohlo stát?“, hořekuje postarší herečka, jejíž slíbená diplomatická kariéra, mající vyrovnat nepřízeň publika, mizí v temné mlze neblahého sobotního odpoledne.

„Odporný pronárod!“, uleví si mladá projektová manažerka největší české neziskovky. „Nejen že mají všichni na profilovkách a v klopách ty odporné české vlaječky, ale ještě volí Zemana!“ Slovo ´Zeman´ vyřkla s odporem, hmatatelným jako všeprostupující frustrace kolem.

„Klid, ještě nedopočítali Prahu, my to zachráníme“, snaží se uklidnit jí a hlavně sebe novinářské eso, v duchu počítající platový rozdíl mezi slíbenou funkcí ředitele tiskového odboru prezidenta a komentátora novin, jejichž všichni čtenáři by se pohodlně vešli do pražských kaváren.

Fair trade sójové latté pozvolna ztrácí nadýchanou pěnu, připomínajíc bezděčně pomíjivý mediální lesk nablýskaného kandidáta Pravdy & lásky sro. Ten tam je tanec, kuchání králíka i přeříznutí plochého prkna, zůstal jen křečovitý úsměv s jedním pozdviženým koutkem.

„Však von brzy chcípne, neboj, Jirko“ ubezpečuje svou akvizici Principál loutkového divadla, vždy překvapující blízké hloubkou a aktuálností zpravodajských informací transatlantické kvality. „Teď to nesmíme vzdát, musíš ukázat sílu!“, dodává jako zkušený mezinárodní vyjednavač.

„Přesně! Teď ze sebe vydal poslední zbytky sil a pojde, dědek“, vetřel se do debaty mladý asistent – aktivista, který se na sociálních sítích proslavil přáním brzké smrti všem voličům prezidenta Zemana. „Teď oznámili výsledky. Sečtenejch je devadesát procent. Je to v prdeli.“ Hlouček diskutujících se obrátil k poslu špatných zpráv, jehož obličej měl barvu poledního pražského smogu.

„Ty vole těch peněz v prdeli!“, ulevil si další neúspěšný kandidát a vyjmul z pořádný ruličky pár prachů. Rychle prošel hloučkem smutných postav ven. Nezaměnitelná zadní světla Maybachu 62 mizela padající tmou směrem ke starýmu Růžičkovi. Valcha člověka vždycky přivede na jiný myšlenky.

O kus dál se u baru s očima, zapíchnutýma do neúprosného sloupcového grafu na obrazovce, křečovitě usmíval pohledný muž mladistvého vzhledu a stejně jako na začátku vlastní prezidentské kampaně, ani teď ničemu nerozuměl. „Vždyť jsme to měli v kapse, nechápu to, ten součet byl přece jasnej“, hlesl a rozmazal si ukrajinskou vlajku na tváři.

„Milí spoluobčané“, ozvalo se z obrazovky známým, sytým barytonem. „Jsem rád, že vás takto, jako váš prezident, budu moci oslovovat dalších pět let“. „Ty vole dej sem vodku. Dvojitou!“, zlomil se hlas nejvtipnějšímu českému politickému komentátorovi od dob Partičky na Primě.

„Radši nám těch panáků přineste celej tác“, odtušil bývalý předseda několika stran a narovnal si placku s Dalajlámou na klopě. „Za to může Putin!“, propukla v pláč bývalá hvězda lechtivých webů pánů pro pány, nyní chránící vlastními hýžděmi Evropské hodnoty pro Principála loutkového divadla.

„Kubíku, nebreč“, vzal mateřsky kolem ramen mladého aktivistu bývalý europoslanec a korunní princ několika stran a přivinul jej na hruď. Pohledy obou místopředsedů se na chvíli potkaly a nedaleko stojící barman s pečlivě pěstěným plnovousem by nic nedal za to, že přeskočila jiskra.

Autor: ZBYNĚK PASSER

Zdroj: https://leva-net.webnode.cz/news/soumrak-nad-kavarnou/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Drahoš lže   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 14:04:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neúspěšný prezidentský kandidát profesor Jiří Drahoš nám do médií opakovaně tvrdí, že o jeho prohře rozhodlo pouhých 80 tisíc hlasů, což je pouhé jedno trochu větší české město. Není to pravda.

Podle serveru www.volby.cz pro pana Miloše Zemana hlasovalo 2 853 390 voličů a pro Jiřího Drahoše hlasovalo 2 701 206 voličů. Rozdíl je tedy 152 184 hlasů a zaokrouhlený procentuální výsledek 51,4% : 48,6%.

Kdyby pan profesor získal svých 80 tisíc hlasů navíc, tak by poměr hlasů činil 2 853 390 : 2 781 206 a v procentech 50,6% : 49,4%. To je stále ještě nezpochybnitelný výsledek ve prospěch Miloše Zemana. Na podobně volební výsledky jsme zvyklí z prezidentských voleb v USA nebo v Západní Evropě. Kromě toho, kdyby k volbám šlo o 80 tisíc víc nových voličů, tak by to panu Jiřímu Drahošovi nepomohlo ještě z jiného důvodu: Není jisté, že by tito lidé volili jen pana profesora Drahoše. Další voliči by se spíš rozdělili stejně, jak to v tomto druhém kole udělaly stovky tisíc nových voličů, kteří v prvním kole nevolili. Takže ve výsledku by ještě posílili výhru pana Miloše Zemana.

V druhém kole voleb byla účast 66,6% z celkového počtu registrovaných voličů. Voliči odevzdali svoje hlasy v poměru 51,4%/48,6%, což přibližně znamená, že 1/3 voličů z celkového počtu všech voličů hlasovala pro Miloše Zemana, 1/3 voličů pro Jiřího Drahoše a 1/3 zůstala doma a nešla k volbám. Pokud by se panu Jiřímu Drahošovi podařilo získat o 80 tisíc hlasů navíc, tak není pravda, že by to v každém případě znamenalo ztrátu stejných 80 tisíc hlasů Milošovi Zemanovi. To by byla pravda jen v tom jediném málo pravděpodobném případě, pokud by diskutovaných 80 tisíc voličů navíc pro Jiřího Drahoše bylo výhradně z množiny 1/3 voličů, kteří k volbám šli, ale hlasovali pro Miloše Zemana. Potom by byl rozdíl 7 816 hlasů a velmi těsný poměr 50,1%:49,9% ve prospěch Jiřího Drahoše. Samozřejmě, ve všech dalších dohromady pravděpodobnějších variantách, kde by Jiří Drahoš mohl mít svých 80 tisíc hlasů navíc, by stále byl vítězem voleb Miloš Zeman.

Pan profesor sice řekl, že se do vědy už nevrátí, protože mu za ten rok v kampani ujel vlak, ale že by neuměl statistiku, bychom možná s přihmouřením obou očí uvěřili profesorům v nějakých uměleckých oborech ale rozhodně ne profesorovi v oboru fyzikální chemie, kam se pan Jiří Drahoš hlásí. Proto zbývá jediné: Pan profesor lže. Nebo řečeno jazykem serveru demagog.cz : Pan profesor Jiří Drahoš říká veřejnosti nepravdu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovinářské hyeny aneb střih opět králem manipulovaného zpravodajství   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 06:21:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu večer v pražském hotelu TOP – již po skončení oficiální akce strany práv občanů u příležitosti volby prezidenta republiky - zkolaboval novinář M.R., který krátce předtím přijel z obdobné akce sympatizantů Jiřího Drahoše, píše Jan Šolta, očitý svědek.

Nutno předem podotknout, že akce SPO v hotelu TOP byla uspořádána ve dvou sálech – ve žlutém pro novináře se žlutými visačkami a v modrém pro členy a sympatizanty SPO, kteří si zde pro sebe objednali a zaplatili pohoštění, kam proto nezvané osoby neměly přístup. K viditelné nelibosti novinářů a kameramanů byly oba sály po celou dobu odděleny posunovacími dveřmi, na což pečlivě dohlížela ochranná služba.

Po odjezdu pana prezidenta a skončení oficiální části odešla i ochranka. Toho okamžitě zneužili někteří vyhladovělí a žízniví novináři a hbitě pronikali do modrého sálu ke stolům s občerstvením. Jedním z nich byl i zmíněný novinář M.R., který však při popíjení v modrém sále náhle zkolaboval.

Byl jsem náhodou nedaleko a proto jsem se mu okamžitě snažil poskytnout první pomoc, jak každému z nás velí nejen zákon ,ale též občanská a humánní, lidská povinnost. Držel jsem ho v náruči, aby se ev. nezadávil a neobratně jsem se jej pokoušel oživovat. Současně jsem se obracel na novináře a kameramany, kteří se okamžitě seběhli k této nečekané události, aby konečně ulovili a natočili nějakého „sólokapra“, když už se jim nepodařilo zaznamenat toužebně očekávanou porážku Zemana a jeho příznivců nebo aspoň provokující obnaženou Ukrajinku.

Žádal jsem a opakovaně prosil tyto nečinně přihlížející novináře a kameramany, dychtící pouze po senzaci, aby rychle zavolali záchranku a lékaře, protože jejich kolega – novinář! nejevil známky života. Věřil jsem, že oslovení novináři a kameramané, neustále nás sledující a filmující, se jistě zachovají jako řádní občané a svému novinářskému kolegovi záchranku zavolají.

Když se ani po cca 15 minutách záchranka neobjevila, zavolal jsem na záchranku sám, proč už nejedou. Ústředna mi však odpověděla, že ji dosud nikdo do hotelu TOP nevolal! Teprve až po mém zavolání se záchranka rychle dostavila. Její lékař mj. žádal, aby všichni čumilové ihned vyklidili prostor, aby mohli začít se záchranou pacienta.

Vykázali jsme proto neustále natáčející kameramany z modrého sálu, kam stejně neměli dovolený přístup a uzavřeli posunovací dveře oddělující oba sály. Zvědaví novináři však tyto dveře opakovaně otvírali a nadále neurvale pronikali do modrého sálu: někteří natáčeli, jiní se tam kvapně sytili.

Při vytlačování nezvaných novinářů ze sálu se mj. dva novináři – oba byli viditelně označeni žlutou visačkou – dostali do křížku.

Nevím, jak výstižně nazvat zmíněné chování klubka novinářů nečinně přihlížejících srdečním záchvatu svého novinářského kolegy, kteří než aby mu zavolali záchranku, tak raději natáčeli jeho možné umírání!
Na neposkytnutí povinné pomoci sice pamatuje paragraf 150 zákona č. 40/2009 Sb., já si je však budu pamatovat jako novinářské hyeny!

Tato popisovaná událost není - kromě místa děje - v žádné přímé souvislosti s volbou prezidenta republiky. Současně deklaruju, že jsem nebyl členem žádného štábu této akce, končí komentář Jan Šolta.

(pozn.: filmový střih mj. umožňuje převrátit chronologickou posloupnost děje, zvýraznit nebo zatajit jeho podstatnou část, zaměnit příčinu za následek apod.)

Zdroj: (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJde o prkotinu ale PROČ nemají 100 %?   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 06:12:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výsledky hlasování jsou sečteny, vítěz si všímá o kolik dostal hlasů více než minule, druhý tedy poražený, co prý ale neprohrál zase vidí jen ten malý rozdíl proti vítězi a každý z nich si namlouvá, že jemu hozené hlasy byly jen a jen pro něj. Realista by si měl alespoň v duchu uvědomit, že dostal i hlasy jen a pouze PROTI druhému, a KOLIK bylo těchto by bylo velice zajímavé vědět.

Inu zejména u toho druhého, „neporaženého“ by to mělo rezonovat. Jeho heslem byla ZMĚNA. Voliči to uchopili nejspíše tak, že tou změnou má být jediná skutečnost a to výsledek jen ne prezident Zeman. Jak řekl premiér u pana Soukupa, na té straně změny mohl být Mickey Mause a ty hlasy co dostal pan Drahoš by taky dostal. Nebo pan Jaroslav Plesl na Parlamentních listech uvedl „Tolik jako Drahoš by dostal i papírový pytlík..“

Ono bude poctivé si přiznat, že i prezident Zeman jistě dostal hlasy ne pro něj ale proti tomu co předvedl protikandidát a jeho kamarila. Tedy ono hlasování prostě potvrdilo jen a jen to, co je všem všeobecně známo. Občané jsou rozděleni na více méně nesmiřitelné poloviny. Mnozí voliči opět zřejmě volili i ono „profláknuté menší zlo“.

Největší chybou měničů dle mne byla jediná změna, kterou hrnuli na voliče všude a to změna NE ZEMAN. Druhou silně deklarovou slušnost sice deklarovali také ale sami tuto porušovali neustálými útoky i na zdravotní stav prezidenta, za hranicí veškeré slušnosti.

Český člověk dle razičů slušnosti „lůza, buran, vesničan, nevzdělaný, starý, hloupý zaprděný čecháček“ nemá bytostně rád, když se na někoho vrhne smečka, navíc taková, co vodu káže a víno chlemtá.

No rozebírat se to bude jistě dlouho a ze všech stran ale NIC to nemění na skutečnosti, že vítěz je ten, kdo nasbíral více hlasů a basta.

Co ale mi trošku vadí je toto-prkotina- ale vadí mi to:

Miloš Zeman 51,36 % 2 853 390 hlasů
Jiří Drahoš 48,63 % 2 701 206 hlasů


Proč se součet nerovná 100 %, když to vezmu přepočtu přes hlasy tak celkem platně hlasovalo 5 554 596 a z toho dostal pan prezident těch 2 853 390 a to přesně je 51,36989261 %.

Tedy zaokrouhleno na 2 desetinná místa by to mělo být spíše pak 51,37 %. Pan Drahoš pak dosáhl stejným výpočtem 48,63010739, což tedy správně vychází oněch 48,63%. Proč tedy nemá pan prezident Zeman připočtenu tu jedinou setinku tak, aby to součtem procent bylo také přesně těch 100%?

Marie Trojanová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPravdoláskové lži pokračují... Toto se nestydí tvrdit o Zemanovi a toto nám namlouvají o Drahošovi...   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 06:02:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravdoláskové lži pokračují tvrzením, že je země rozdělena v zásadě na dvě stejné poloviny. Nevěřte tomu. K tomu, aby jejich kandidát dostal cca 50% hlasů, k tomu potřebovali:

- dramatickou finanční převahu,
- téměř totální ovládnutí všech velkých médií. Trojici Česká televize, nakladatelství Economia a Seznam přeměnili v jeden obrovský propagandistický aparát. Svá média poskytla i ODS (Reflex, Echo24). Jedinou protiváhou byly Parlamentní listy a pár malých serverů,
- využívání státního školství k intenzivní agitaci,
- desítky neziskovek s tisíci zaměstnanců,
- dokonce i možnost cenzurovat komunikaci Zemanových podporovatelů.


Jak by prezidentská volba dopadla za férových podmínek? Získal by Drahoš víc než 10%? Sotva.

***
Prezidentské volby měly i další vítěze než "jen" Miloše Zemana - SPD a Václava Klause. Bez několika vystoupení Václava Klause a bez aktivního zapojení členů SPD (a dalších spřátelených aktivistů) bychom dnes měli na hradě místodržícího okupační mocnosti. SPD i VK potvrdili, že představují politické síly, s nimiž je třeba počítat.

"Vedlejším poraženým" je naopak ODS. Pouhých pár týdnů po volbách zahodila sliby voličům a zesměšnila se podporou komického multikulturního extrémisty.

Autor: Petr Hampl

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSenátor (za TOP09/STAN)/STB agent Plavec Jaromír Štětina: Český národ má poškozený genofond   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 05:48:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Štětina:

„Bolševici, přes padesát let se s vámi peru. Hodně bitev jsem s vámi prohrál. Poslední z nich je dnešní vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách. Přijdou opět vaše lži, pomluvy, vyhrůžky, oportunismus a podvody, váš výsměch. Nebojím se jich.“

„Ruské prezidentské volby dopadnou podobně, zvítězí Putin, Zemanův favorit. Genofond ruského národa je poškozen silněji než genofond národa českého. Úcta Rusům, kteří se pseudodemokracii dokážou postavit."

Přiznal, že byl agentem STB, ale jen prý proto, aby ochránil rodinu a odboj.

S komunistickým režimem bojoval tak, že STB udal jména svých kolegů Ždánka, Šouty, Košútové, Veberové, Neumannové, Značkovské a Smrčinové, kteří šířili Chartu.

Ve svém životopise napsal:

"Jsem stoupencem socialistického uspořádání společnosti. Zastávám zásadu nutnosti diktatury proletariátu v prvním období socialistické revoluce.

Silná komunistická strana, budovaná na principech vědy a morálně historických kritérií je podle mne jediná síla, která může změnit společnost v současném třídně a ekonomicky rozděleném světě ..."


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBylo to o vous, ale vyhráli jsme   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 05:41:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předpovídal jsem tady nedávno, že Zeman bude odejit. Naštěstí se moje předpověď nevyplnila, i když nepřátelé naší země dělali psí kusy. Mám z toho radost, ale… No, dostaneme se k tomu. Zatím mě těší, že lidi u nás nejsou tak úplně mimo, jak to někdy vypadá. Zeman vyhrál dosti těsně, podobně to bylo při jeho první volbě před pěti lety. Tenkrát byl favoritem nepřátel spící lesník Karel Schwarzenberg lidem přezdívaný Schlafenberg, ze kterého mediální propaganda udělala mlaďocha s čírem. Nepovedlo se. Schwarzenberg to projel, když se ukecl o Sudetech.

Tyto volby zvolili nepřátelé a pátá kolona jinou taktiku: více kandidátů víceméně přijatelných, takže řada lidí, kterým se Zeman už zajídá, si mezi nimi své favority našla. A pak trik s druhým kolem, kdy zůstali dva kandidáti a ti, co vypadli, vyzvali (až na Hanninga) své voliče, ať dají hlas Drahošovi. Skoro se to povedlo. Jenže Drahoš se nám také ukecl, když vytkl prezidentu Zemanovi, že je prezidentem dolních deseti milionů. Jaká krása nechtěného. :-) Část lidí už Drahoše prokoukla při prvním duelu, kterého se nezúčastnil, takže Zeman diskutoval na Nově s prázdnou židlí, část ho prokoukla při druhém duelu, kde seděl na krajíčku s blokem v ruce a byl viditelně slabší. A tomu zbytku jeho potenciálních voličů se rozsvítilo, když plácl tu hloupost o prezidentu dolních deseti milionů. Přesto ho nakonec volila skoro polovina voličů, což ukazuje na dobrou práci páté kolony a na ně napojených presstitutů z hlavních médií. D-fens to vidí přesně obráceně. Napsal:

Mimochodem, Zemanova volba ukázala ještě jednu věc. Že média jsou bezmocná a jejich kredibilita klesla pod kritickou úroveň. Zeman nevedl žádnou kampaň, pokud ponecháme stranou ty diletantské pokusy, „Zeman znovu“ a tak. Jeho mediální obraz je zoufalý. Média ho vypodobnila jako ruskou loutku, čínského vlezdoprdelníka, dále jako člověka před smrtí nebo alespoň se závažnými zdravotními komplikacemi, které jsou natolik zásadní, že nebude vůbec způsobilý vykonávat úřad. Tohle patrně mělo zajistit, že Zeman bude pro voliče nepřijatelný, protože na všem z toho něco málo je a není to neuvěřitelné, je to jen přehnané.

S Drahošem to bylo naopak. Jeho mediální pozice nebyla vůbec špatná, média ho milovala. Jeho kampaň byla velmi intenzivní a měla velký dosah. Zejména v posledním týdnu jsem měl dojem, že je úplně všude. Dnes jsem šel ženě koupit kytku a i v květinářství taky měli letáky s Drahošem. Lidi nosili placky s Drahošem a když jste šli jíst do hospody, mohli jste spolehlivě alespoň od jednoho stolu slyšet jména kandidátů.

Výsledek toho všeho? Zeman vyhrál volby. Bakala by měl zase začít dělat do oděvů nebo uhlí, protože byl zjevně úspěšnější jako krejčí a uhlobaron než mediální magnát.


Rozdílnost názoru se redukuje na známý problém s částečně plnou láhví. Optimista ji vidí jako napůl plnou, pesimista jako napůl prázdnou. A oba mají pravdu.

Když jsme u toho D-fens, za pozornost také stojí jeho vtipná analýza Drahošových projevu a webových stránek, kde autor došel k závěru, že není pravdou, že by Drahoš neměl názory. Má je. Dokonce tři. Jeden lepší než druhý.

Aby bylo jasno, nejsem velkým příznivcem Miloše Zemana. Štve mě také. Zazlívám mu, že podepsal drakonický protikuřácký zákon, ačkoliv bylo v jeho pravomoci jej vetovat. A zazlívám mu řadu jiných věcí. Ale ze všech kandidátů byl tím nejmenším zlem. Osobně jsem v prvním kole volil Hanninga, když to chcete vědět. Ve druhém už samozřejmě byla volba jasná.

Nicméně volby dopadly jak dopadly a buďme rádi. Zeman je čitelný, víme, co od něj můžeme čekat. A bohužel víme, co můžeme čekat od nepřátel naší země a mediálních presstitutů. Nic si nenalhávejme, oni to nevzdají. Bezprostředně po volbách jsem zaregistroval v novinách podivnou názorovou mlhu. Vyhrál Zeman, ale v tisku a televizi zavládla rozpačitost. To, co chybělo, byla jakákoliv radost nad výsledkem, přání, či gratulace staronové hlavě státu. A brzy se ukázala i ošklivější strana. Na ČT-24 jsem se od redaktora Hospodářských novin (jméno jsem nezaregistroval) dozvěděl, že Zemana volili lidé s nízkým vzděláním, staří, lidé z vesnice a lidé, kteří jsou frustrováni ze svých neúspěchů, kdežto Drahoše naopak volila inteligence, mladí a úspěšní. No fuj. Oni se skutečně nezastaví před jakoukoliv špínou. Takže v tomto duchu můžeme čekat pokračování. Přijde zase okopávání kotníků, posměšky, čekání na přeřeknutí, rozmazávání nepodstatných věcí a podobné chuťovky. Nic, co bychom už neokusili dříve. Oni už jiní být nedokážou.

Já si teď jen přeji jednu věc. Aby Zemana nezradilo zdraví. Pan prezident nevypadá poslední rok dobře. Hlava mu slouží, to ano, s tím ostatním je to zjevně horší. Neustálé cestování po krajích i za hranice je náročné i pro mladého člověka, co teprve pro něj. Takže jen aby nám vydržel To ostatní už nějak ustojíme.

Vladimír Stwora

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/01/7489-bylo-to-o-vous-ale-vyhrali-jsme.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSuperměsíc, modrý měsíc a zatmění Měsíce se poprvé za více než 150 let časově sladí   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 05:33:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To si nesmíte nechat ujít! V noci 31. ledna se podívejte na nebe, protože budete hledět na viditelný superměsíc a - pokud budete ve správném místě - ve stejném čase také na úplné zatmění měsíce; událost, která se odehraje poprvé za více než 150 let.

Někteří lidé žijí celý život, aniž by zažili tuto skvělou astronomickou událost.

Superměsíc, neboli nejbližší orbitální bod k Zemi, je poslední v řadě tří superměsíců: první 3. prosince a druhý 1. ledna. Vzhledem k tomu, že se blížící superměsíc, bude druhým plným měsícem v kalendářním měsíci, je ve stejné době považován za modrý měsíc.

Nejlepší čas, abyste se podívali na superměsíc, je těsně po východu měsíce nebo těsně před východem slunce. Superměsíc v tomto okamžiku vypadá největší a nejjasnější kvůli "měsíční iluzi" — jevu, kdy se měsíc zdá větší než ostatní okolní objekty.

Zatmění měsíce začne v 11:48 UTC a dosáhne svého maxima v 13:30 UTC. Ačkoli obyvatelé východní Asie, Pacifiku a západní části Severní Ameriky budou mít nejlepší pohled, lidé ve východní části Severní Ameriky a Evropě budou mít šanci uvidět částečné zatmění.

Superměsíc a zatmění měsíce jsou — na rozdíl od zatmění slunce — naprosto bezpečné pro oči a proto se nebojte dívat na nebe tak dlouho, jak chcete.

Zdroj: Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV USA na chřipku zemřelo již 37 dětí   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 05:21:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet dětí, jež umřely v důsledku vypuknutí sezónní chřipky téměř ve všech státech USA, dosáhl 37, což vyplývá z dat Střediska pro kontrolu a prevenci chorob při vládě (CDC).

Podle zprávy vypukla chřipka v 39 amerických státech a také v Portoriku. Z ostrovu Guam v Pacifiku také hlásili vypuknutí této choroby v některých okresech. Americké Virginské ostrovy v Karibském moři zaznamenaly pouze jednotlivé případy. Počet hospitalizací se symptomy připomínajícími chřipku činil 41,9 na 100 tisíc lidí.

„Očekáváme další zprávy o smrti dětí, stejně jak tomu bylo v jiných těžkých sezónách," sdělil mluvčí CDC Dan Jernigan, kterého cituje USA Today. Podle jeho slov si vyžádala chřipka v letech 2014-2015 životy 148 dětí.

Jernigan má za to, že se epidemie roku 2018 podobá té, co vypukla před třemi lety. Tenkrát onemocnělo celkem 34 milionů lidí. Do nemocnice se dostalo 710 tisíc, 56 tisíc zemřelo. Nynější epidemie se vyznačuje tím, že stabilně trvá po celé zemi tři týdny, místo toho, aby přecházela z jednoho okresu do druhého.

Zdroj: CDC, USA Today

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKurdové informovali o likvidaci jednoho z protureckých ozbrojenců   
Pridal tk Pondělí 29 leden 2018 - 05:18:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

Lídra jedné ze syrských protureckých skupin Fajlak al-Šam zlikvidovali během bojů na severozápadě Sýrie, informovali v moskevském zastoupení samozvaného Syrského Kurdistánu.

„Mahmud al-Damys, který měl přezdívku Aburekan, jeden z pohlavárů Fajlak al-Šamu, byl dnes zabit v Afrínu," informovali RIA Novosti v zastoupení.

Podle informací mediálního centra Syrských demokratických sil, střety kurdské domobrany s tureckou armádou a také s protureckými ozbrojenci pokračují v mnohých oblastech Afrínu. Konkrétně probíhají ostré boje na kopci Kastal, který má strategický význam.

V tureckém generálním štábu prohlásili, že od začátku operace v Sýrii vojáci zlikvidovali 484 teroristů.

Zdroj: RIA Novosti, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.6824 sec,0.0482 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,721kB