Úterý 06 únor 2018
Zajímavé novinky ze Svobodného rádia   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 10:59:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
SPD je prý radikální a extrémní strana. Nikdo do dnešního dne nedokázal v čem. Že jde o propagandistickou lež dokazuje fakt, že tato strana by byla z tohoto důvodu dávno soudně zrušena. A naopak, jak mohou být ČSSD, KDU a ODS demokratické strany, když odmítají referendum?

Dle průzkumů SPD by si v nových volbách polepšily tyto tři strany: ANO, SPD, Piráti. Jakou má Babiš jistotu, že by v novém složení sestavil vládu? ANO nemůže sestavit vládu s ODS, protože pokud jde o EET, mají obě strany opačný názor. Je nelogické, aby levicové "transparentní" ANO vládlo s / podle Babiše/ pravicovou "zkorumpovanou a zlodějskou" ODS... ANO nepůjde s SPD, Babiš by přišel o stamilionové dotace z EU. S KSČM nepůjde ze zásady, totéž se týká mikrostraničky TOP. Velmi dobře ví, že vládu může sestavit za pět minut, ale za podmínky, že odstoupí. Nedávno se o tom zmínil. Proč to neudělá? Žádné předčasné volby nemusí být. ČSSD a KDU, kterým jde o koryto, odkývnou Babišovi cokoli. Skutečně nechce Babiš vládnout sám?

Babiš a Faltýnek chtějí být vyšetřováni, všichni členové ANO to odmítají. Babiš je ochoten kvůli sestavení vlády odstoupit, všichni členové ANO to odmítají. Babiš nahlas muví proti imigrantům, přitom spolu s celou ANO a drtivou většinou ostatních stran schvaluje proimigrantské zákony. Všichni členové ANO jsou pro imigranty, včetně těch bruselských, a Jourové jako komisařky. Proč tohle všechno vůbec nevadí předsedovi strany? Proto babišův projev v Davosu je jen divadlo- jediný politik nepřehlasuje drtivou většinu eurohujerů, obzvlášt, když politici jeho strany v Bruseli prosazují opačný zájem. Kdo tady na nás hraje divadlo? Nerozpadne se ANO, až Babiš za čtyři roky skončí, jak sliboval před volbami?

Faltýnek mnohokrát opakoval, že přepsal Babišovy akcie na jeho děti. Skutečně neví, že kdo vlastní akcie, je v skutečnosti spolumajitelem firmy / v poměru k počtu celkových a vlastněných akcií/ ? Proč dělá z voličů hlupáky? Sám se veřejně přiznal, že se vědomě /!/ dopustil trestného činu!

Dublin 4 nám dává ultimatum /!!/, nepřijmeme-li imigranty, vnutí nám je násilím nebo budeme platit za každého imigranta šest milionů Kč. Za pouhých tisíc imigrantů za jeden rok to dělá šest miliard. Může-li si každý přivést až 30 rodinných členů, bude na to stačit za deset let celoroční rozpočet? Zbude něco pro policii, zdravotnictví, sociální dávky, důchody a další provoz státu? Schulz řekl, odmítneme-li imigranty, vyloučí nás z EU. Problém s bezpečností státu před imigranty by byl okamžitě vyřešen, ušetřily by se miliony za referendum. Zbývá kardinální otázka. Bude Babiš preferovat bezpečnost českého národa nebo každoroční stamilinové dotace z EU?

Miroslav Petr

Zdroj- Svobodné radio- Jiří Kobza o Bruselu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInspirujme se u Židů   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 03:24:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izrael je stát s 8 miliony obyvatel. Židů je z toho asi 6 milionu. Křesťanů méně než půl milionu a muslimů asi 1,5 milionu. Izrael leží mezi Egyptem (100 milionu muslimů), Jordánskem (10 milionů muslimů), Sýrií (18 milonů muslimů). Jen přes záliv je feudální, salafistická diktatura Saudská Arábi (28 milionů muslimů), Irák (39 milionů muslimů) a Irán (82 muslimů).

Muslimové se již několikrát spojili a Izrael společně napadli. Vždycky prohráli. Je známo, že jeden jediný Žid má stejnou hodnotu jako 1.027 muslimů. Tento poměr funguje ve válce, ve vědě, v umění a i když jde o válečné zajatce.

Izrel se potýká se stejnými nepřáteli jako my: islámem, Sorosem a tzv. neziskovkami. Jenže Izrael si s nimi umí poradit.

◾vláda vydala seznam 20ti tzv. neziskových organizací, jejichž členové mají zákaz vstupu do Izraele
◾papaláši z orgánů OSN, které útočí na Izrael, nesmí do země. Stalo se to zvláštnímu zpravodaj OSN pro lidská práva – muslimovi Makarimu Wibisono.
◾do země nesmí ani tzv. neziskovka Humans right watch. Úřady zákaz vstupu odůvodnily po pravdě: „organizace nevyvíjí lidskoprávní činnost, ale aktivity nepřátelské státu“.
◾protiizraelští aktivisté z tzv. neziskovky Amnesty international byli dokonce deportováni
◾vláda bedlivě sleduje aktivity nechvalně známého miliardáře Sorose a v parlamentu připravují zákon, který mu znemožní ovlivňovat izaelskou politiku. Ministerstvo zahraničních věcí o něm prohlásilo:“Tento člověk se pokaždé pokoušel podkopávat demokraticky zvolenou vládu Izraele, podporoval různé organizace, které se zabývají šířením lži proti židovskému státu a snaží se zbavit ho práva na sebeobranu“
◾poslanci Knesetu sválili zákon o transparentnosti, který tzv. neziskovkám přikazuje, ke každé veřejné presentaci připojit informaci o tom kdo je platí


Proizraelské postoje v dnešní Evropě zastávají především vlastenecké síly. V Německu Alternativa pro Německo, ve Francii Front National Marine LePenové, ale i polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost. Krajně levicové vedení Evropské unie je naopak tradičně protižidovské a proislámské. Minulý týden EU odeslala palestinskému Hamasu 1 miliardu Kč jako podporu. Palestinci z těchto peněz nakupují zbraně a rakety, kterými se snaží zabíjet Židy. V EU má hlavní slovo režim kancléřky Merkelové.

V nás vede propagandu proti Izraeli především Česká televize, které se přezdívá Televize Václava Havla. Její redaktoři se dokonce účastnili akce sorosových organizací, které se pokoušeli prolomit izraelskou blokádu Pásma Gazy a dovézt tam nezkontrolovaný náklad. Levičáci a muslimové odmítali vpustit na paluby svých lodí izraelskou pobřežní stráž. Když je radiem námořnictvo vyzvalo ke spolupráci, aktivisté odpověděli: “Vrať te se do Osvětimi“. Když se na palubu spustili členové zvláštních jednotek tak na ně tzv. aktivisté zaútočili noži a řetězy. Comandos tehdy zastřelili 9 levičáků. Všichni čtyři „novináři“ ČT zásah přežili, byli zatčeni a deportováni do ČR.

Problém je, že u nás vládnoucí hnutí ANO je napojeno na Sorose přes mnoho svých významných politiků. Tahle vláda proti tzv. neziskovkám určitě nezakročí.

Zdroj: http://blokprotiislamizaci.cz/ispirujme-se-u-zidu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak nám chtějí zažalovat Okamuru, paní Mülerová. Ale za co, pane bože, za co?   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 03:00:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kolem vepřína v Letech u Písku, dříve pracovního tábora tamtéž, je neustále rušno. Není divu, celá problematika je naprosto nedostatečně objasněná, což má za následek, že k tomuto místu je stále upírána ne malá pozornost a podle mého soudu, zcela oprávněně. Jakkoli záležitost vepřína v Letech se vleče a řešila i z politického hlediska dlouho, jediné co za velmi podivných, resp. nestandardních okolností bylo realizováno, je odkoupení vepřína státem za údajně 450 milionů Kč.

Podivných a nestandardních okolností proto, že na celé transakci se mimořádně intenzivně podílel dnes exministr kultury Herman, ačkoli by se dalo očekávat, že transakci bude spíše realizovat ministerstvo zemědělství, resp ministerstvo obchodu. O ministru Hermanovi je známo, že rád (nečestně) hraje na city, resp. sociální cítění formou lidských práv, na čemž de facto postavil a významně profitoval po celou své politické kariéry. Víme také, že díky těmto jeho aktivitám úspěšně zabodoval v KDU-ČSL, kde se stal I. místopředsedou a současně i pravou rukou předsedy Bělobrádka.

Na strunu lidských práv bodoval např. s falešným strýcem Bradym, se kterým se snažil dehonestovat prezidenta Zemana prolhaným tvrzením, že jeho strýček Brady nebyl vyznamenán proto, že se mu M. Zeman mstil za jeho osobní přijetí dalajlámy. Rovněž na strunu lidských práv bodoval i u našich západních sousedů, u přátel nejbližších, „milých krajanů“ z německého Landsmančaftu. Je toho více, kdy se pan Herman díky lidským právům neférově prosadil a zabodoval. Jedním z těch dalších aktivit je právě vepřín v Letech u Písku.

Pan Herman má jednu velmi negativní vlastnost a sice, že ačkoli je bývalý kněz, přesto se neštítí své úspěchy stavět na lžích. Bylo tomu tak jak se strýčkem Bradym, je tomu tak i v případě vepřína v Letech u Písku. Říká se, že lež má krátké nohy, v případě Hermana má však jeho lež nohy až neuvěřitelně dlouhé. Beztrestně se mu daří lhát natolik sofistikovaně, že mu to okolí „žere i s navijákem“, jak by řekl klasik.

O vepřínu, potažmo pracovním táboře v Letech pan Herman toho nalhal tolik, že mu uvěřili i v případě výše odkupní částky, která i přes svůj ne zrovna malý objem prý byla na hraně únosnosti. Na které straně únosnosti již neřekl. Za pozornost stojí, že fundovaní znalci a odborníci odhadli odprodejní cenu vepřína cca na poloviční Hermanem vysomrané částky, tedy někde okolo 250 milionů. Také proto zřejmě pan Herman tak dlouho tajil částku až do podpisu smlouvy přesto, že již dříve veřejně prohlašoval, že obě strany se na ceně dohodli. No aby ne, když byla tak přemrštěná. Kolik si Herman jako zprostředkovatel nechal zaplatit, je otázka.

K samotnému objektu pracovního tábora se váže rovněž celá řada nejasností. Tak např. na internetu byl zveřejněn nákres stávajícího vepřína a území pracovního tábora. Z nákresu zcela evidentně a zřetelně vyplývalo, že vepřín jen nepodstatnou částí svého území zasahoval do poměrně rozsáhlého území tábora. Přesto Herman tvrdil, že vepřín svou velkou částí zasahuje do území bývalého tábora, na čemž de facto založil kampaň (opět na bázi lidských práv) o zneuctění památky „umučených“, protože se prý bezprostředně dotýká utrpení lidí v pracovním táboře, notabene cikánů. Následně inicioval odstranění vepřína „ z pietního místa koncentračního tábora“, jak tábor cíleně povýšil z původního pracovního tábora.

Neobjasněná je také otázka kvalifikace zmíněného tábora. Na jedné straně se mluví jako o „pracovním táboře“, což potvrzuje řada dobových dokumentů, na druhé straně se zneužívají lidská práva ve smyslu lživého tvrzení Hermana, že šlo o „koncentrační tábor“, ve kterém byli údajně umučeny stovky občanů cikánského původu. Existují však dokumenty, které dokazují, že šlo o sběrný pracovní tábor pro zahálčivé a potulné občany-cikány, kteří se živili trestnou činností. Spolu s nimi byli v táboře internováni také lidé necikánského původu ze stejných důvodů. Otázka, za jakých okolností lidé v táboře umírali, kromě např. důvodů fyzické vyčerpanosti, infekcí nebo nemocí, je rovněž zahalena tajemstvím, resp. je blíže neobjasněna. Faktem však je, že z toho tábora byli na příkaz německých velitelů lidé eskortováni do německých koncentračních táborů, odkud se již nevrátili.

Co se týká samotného objektu pracovního tábora, resp. vepřína v Letech u Písku lze konstatovat, že po stránce faktografie a dokumentace, ale i z právního hlediska byla záležitost naprosto neodpovědně a nedostatečně doložena a prokázána.. Aspoň tomu tak nasvědčují veřejně známé informace. Zda to byl šlendrián nebo úmysl ze strany pana Hermana je otázka. To mu ovšem nebránilo aby věc, na které měl (jen jeho bůh ví jaký) osobní zájem dostal až do fáze, kdy byl vepřín odkoupen státem, za který zaplatil 450 milionů korun, další miliony vydá za likvidaci vepřína a nepochybně se bude také podílet nějakými velkorysými dotacemi na vybudování památníku obětí romského holocaustu. To všechno k naší nelibosti, neboť ty peníze jdou z kapes nás občanů. Bude zajímavé, kolik na Památník obětí holocaustu přispějí sami Romové, případně desítky jejich „neziskovek“, když se jim dostalo nemalého zadostiučinění, tím, že vepřín byl prodán, bude zlikvidován, aby na jeho místě byl postaven památník.

Památník v Letech je, jak výše uvedeno, stále středem pozornosti ze strany odpůrců výstavby tohoto památníku, stejně jako ze strany Romů. Předseda strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura oprávněně zpochybnil funkci romského vyhlazovacího tábora v Letech za druhé světové války, za což jej signatáři veřejné výzvy z Muzea romské kultury chtějí žalovat. Zcela na místě je také otázka, proč tábor v Letech je řazen na úroveň vyhlazovacího tábora v Osvětimi? Dělá to totiž dojem, jakoby se někteří lidé snažili umocnit a zvýšit význam pracovního tábora v Letech povýšením na „vyhlazovací tábor“ (tj. na úroveň koncentračního tábora), čímž by se také znásobilo či umocnilo utrpení cikánů, které podstupovali v tomto pracovním táboře a tím dosáhnout větší popularity při prosazování lidských práv občanů romské národnosti. Konstatuji, že se necítím být ani rasista, xenofob či fašista, ale tímto vyjadřuji svůj názor a především hájím pravdu a spravedlnost, čehož se v případě tábora v Letech velkou měrou nedostává.

Jiří B a ť a , 5. února 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPeripetie jednání o vládě   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 02:52:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jednání o sestavě druhé Babišovi vlády není pochopitelně žádná hitparáda. Pro hnutí ANO to bude ještě velmi složité. Má několik alternativ, ale ta zřejmě nejjednodušší (tím neříkám, že pro hnutí ANO ta nejlepší), tedy pravostředová koalice s ODS, zdá se, nepřipadá vůbec v úvahu. Těch důvodů je více.

Tím nejvýznamnějším je to, že se ODS do této koalice nehrne. Zřejmě se cítí personálně nevybavena a cítí svou potenciální slabost ve vztahu k násobně silnějšímu potenciálnímu partnerovi a soupeři. A řekněme si otevřeně, že i pro hnutí ANO by taková spolupráce měla jednu nepříjemnou konsekvenci. V pravostředové koalici s ODS by začalo hnutí ANO ztrácet - při rozumné a viditelné politice ČSSD a komunistů – levicové voliče. Zkrátka levicoví voliči by se začali vracet z vandru domů. Takže koalice hnutí ANO a ODS nepřipadá v úvahu. Tedy skoro. Minoritní koalice hnutí ANO s ČSSD a s podporou komunistů je jistě dobrá možnost. Stejně tak koalice hnutí ANO s ČSSD a lidovci, tedy bývalá vládní koalice, by jistě byla dobrým řešením pro republiku, ale současná situace v sociální demokracii je velmi nejasná. Část establishmentu strany si přeje jít do vlády s Babišem (anebo bez Babiše s hnutím ANO), část strany si to nepřeje. Současní a asi i budoucí lídři strany Chovanec s Hamáčkem tvrdí, že o případném nasměrování ČSSD do vlády rozhodne sjezd. Neumím si představit, co všechno bude muset mimořádný sjezd ČSSD 18. 2 . 2018 za půl dne stihnout. Zvolit nové vedení strany z téměř padesáti kandidátů, odbyrokratizovat a zjednodušit stanovy, stanovit budoucí generální linii strany, …, a zejména dát členům a příznivcům (tedy voličům a bývalým voličům) naději, že se ČSSD změní a stane se opět volitelnou.

To, že A. Babiš přišel do diskursu s myšlenkou mimořádných voleb do sněmovny, pokud jednání o jeho druhé vládě selžou, není zas až tak překvapivé. Nemusím být zrovna velkým politologem a znalcem české politiky, abych neodhadl, že hnuti ANO by z dalších, tentokrát mimořádných voleb do sněmovny, vyšlo ještě silnější, s nějakými 80 – 90 mandáty ve sněmovně. Ale ohroženým druhem jsou naopak právě sociální demokraté, TOP 09, Starostové a možná i lidovci, kteří všichni balancují nad propastí politické bezvýznamnosti, kterou je hranice 5% odevzdaných hlasů. V předvolebním období přece stačí každé z těchto stran 2 – 3 průzkumy naznačující propad voličské přízně pod 5 %, a k politickému konci ve sněmovně je nakročeno. Babiš vytáhl tedy trumfovou kartu, která ovšem nemusí být reálnou hrozbou. Prostě trumfové eso to není. Babiš sleduje důležitý vedlejší cíl. Pokud etablované politické strany, jakými jsou ČSSD, ODS a lidovci odmítnou účast v jeho koaliční vládě, má krásné alibi k tomu, aby zabránil mimořádným volbám tím, že vytvoří menšinovou vládu svého hnutí ANO, která se de facto bude opírat o podporu komunistů a Okamurovy SPD. Je to smutné, ale za určitých okolností i mezinárodně hratelné. Pro sociální demokraty je velmi důležitý výsledek sjezdu a také jednota poslaneckého klubu. Pokud nebude jednotný postup alespoň těch patnácti členů poslaneckého klubu, není možné udělat nic konstruktivního. Tedy, pokud jde o účast ve vládě. A strana skončí v opozici, kde absolutně nebude vidět. Buďme otevření, „materiál“, který převažuje v patnácti členném klubu ČSSD prostě není – slušně řečeno – takový, aby umožňoval ofenzivní postup.

Babiš má dokonale přečtenou politickou scénu, postupuje velmi racionálně a ze svého hlediska chytře.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinskou armádu smetla vlna sebevražd   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 02:31:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od začátku roku spáchalo sebevraždou již osm vojáků Vojenských sil Ukrajiny. Nicméně, Ministerstvo obrany drží v tajnosti informace o sebevraždách, sděluje ukrajinské vydání Věsti.

První případ se uskutečnil 17. ledna v Dněpru. Držící hlídku 20letý voják spáchal sebevraždu. Tuhle verzi potvrzují záběry videokamer. Žádný vzkaz se nenašel. Další případ byl 25. ledna v Severodoněcku — sebevraždou spáchal střežící budovu soudu 22letý voják národní armády.

V Žitomírské oblasti 31. ledna zahynul na službě voják. Vojenská prokuratura zkoumá dvě verze jeho smrti: vražda nebo sebevražda. Prvního února v Lvovské oblasti v lese nalezli tělo 26letého vojáka. Vyšetřovací výbor předčasně považuje jeho smrt za sebevraždu.

Ovšem příbuzní zemřelých nejsou spokojeni s tím, že se případy vyšetřují jako sebevraždy. Například, 28. ledna 19letý kadet Charkovské národní univerzity vojenského letectví Dmitrij Zobin nastoupil na hlídku, a za 3 hodiny jeho tělo bylo nalezeno se zraněními, která nejsou příznačná pro sebevraždu. Rodiče zemřelého nevěří ve verzi o sebevraždě.

Dimitrij vytvářel plány pro budoucnost, chtěl se stát generálem, v den svého úmrtí navštívil kadeřnictví a koupil zásobu potravin pro tři dni. Jeho kolegové kadeti, kteří se nacházeli ve stejné budově, neslyšeli nic podezřelého.

„V řízení je spousta nejasností, vždyť syn často vyprávěl, že na škole důstojnici pijí alkohol a užívají drogy. On s tím bojoval," vypráví otec zahynulého vojáka, Sergej. Pochybuje se o pravosti dopisu na rozloučenou, který údajně Dmitrij zanechal. Sergej napsal otevřený dopis s žádostí na vojenskou prokuraturu vyjasnit, kdo a jak zavraždil jeho syna.

Na Ministerstvu obrany Ukrajiny odmítli publikovat statistiku podobných případů. „Nejste první, kdo požaduje tyto údaje, nicméně, jedná se o tajnou informaci, nemůžeme ji poskytnout," sdělili novinářům v tiskové službě úřadu.

Podle bývalého vojenského státního zástupce Anatolie Markeviče problém je v tom, že případy smrti vojáků vyšetřuje ne policie, ale vojenská prokuratura. „Podle zkušenosti z minulých let můžu říct, že policie skoro nevyšetřuje případy smrti vojáků — provádí vyšetřování nehledě na zvláštnost života ve vojenském kolektivu".

Příčina vlny sebevražd vojáků tkví ve špatném lékařském ošetření při náboru do Vojenských sil Ukrajiny, je přesvědčen Markevič.

Advokát Ivan Liberman spojuje skutečnost s tím, že vojáci nejsou připravení pro vojenskou realitu.

„Často se mladíci stávají oběťmi reklamy a filmů o vojácích, podle kterých si sami sebe představují v krásné uniformě. Ovšem ve skutečnosti se setkávají s drsnou realitou. Nejsou na to připravení a cítí velké zklamání," sdělil pro Věsti.

Zdroj: Věsti, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBenátské kanály zůstaly bez vody   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 02:24:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pro Benátky jsou povodně docela častým jevem. Proto se nedávné prudké klesnutí úrovně vody stalo překvapením docela nepříjemným, vždyť po suchých kanálech nemohou plout gondoly. Jediným plusem je to, že lze spatřit ojedinělou událost.

Voda klesla kvůli různým příčinám: chladné počasí, nedostatek dešťů a nedávný super úplněk 31. ledna 2018, který ovlivnil přílivy.

Záběry z Benátek v tomto týdnu ukazují město ve špatném světle. Lodě a gondoly v hlíně a jílu nevypadají moc romanticky.

V některých místech voda klesla až na 60 centimetrů. To je už třetí rok v Benátkách s neobvyklým suchem. Nejvyšší pokles úrovně vody byl v roce 1934 — 121 centimetrů. Sucho v kanálech vyvolalo dopravní kolaps. Gondoliéři a řidiči vodní dopravy dočasně zůstali bez práce.

Ještě horší je to, že nízká úroveň vody vede k poškození cihelných základů historických budov.

V současné době se v Benátkách koná známý karneval (od 27. ledna do 13. února 2018), který láká obrovský počet turistů, kteří byli určitě zklamáni dnešním vzhledem města. Doufáme, že se situace brzy změní a turisté dostanou slíbenou romantickou atmosféru v gondolách.

Zdroj: Facebook, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon600 000 migrantů nemá právo na pobyt v Itálii   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 02:18:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Migrace se stala aktuálním tématem u italských politiků v souvislosti s nadcházejícími březnovými volbami. Zvláštní napětí problém získal poté, co v sobotu Ital s radikálně pravicovým názorem postřelil šest imigrantů z Afriky.

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi během rozhovoru s televizí v neděli oznámil, že imigrace je „sociální bombou připravenou vybouchnout v Itálii", dodal také, že nedávná střelba představuje „bezpečnostní problém".

81-letý politik oznámil, že rád by deportoval 600 000 nelegálních migrantů pryč ze země, pokud jeho pravicová koalice získá místa ve vládě po volbách do parlamentu 4. března.

„Imigrace se stala urgentní záležitostí, protože po několika letech levicové vlády se v zemi nachází 600 000 migrantů, kteří nemají právo na pobyt," řekl Berlusconi. „Pokládáme za absolutní prioritu vzít pod kontrolu tuhle situaci".

Berlusconi samotný už není aktivním politikem, ovšem stále může ovlivňovat politické dění v zemi, zvlášť pokud jeho strana dostane dostatečnou podporu ve vládě.

„Když budeme ve vládě, investujeme hodně zdrojů na bezpečnost," řekl bývalý premiér. „Naši vojáci budou hlídat ulice spolu s policií," dodal.

Italové budou volit v následujícím měsíci na hlavních politických volbách. Berlusconiho strana Forza Italia jde ve skupině s dvěma dalšími pravicovými stranami: Fratelli d'Italia a Lega Nord.

V sobotu zahájil ozbrojený muž palbu ve městě Macerata na šest lidí a jednu ženu, všichni jsou afrického původu.
Ve výsledku byli zraněni migranti z Nigerie, Ghany, Gambie a Mali.

Premiér Itálie Paolo Gentiloni v komentáře k incidentu varoval, že „stát bude velice přísně trestat kohokoliv, bude chtít roztáčet spirálu násilí".

Itálie čelí problémům s obrovským počtem migrantů, kteří se dostali do země během posledních několika let. Většinou se jedná o migranty přicházející ze Středozemí na nelegálních člunech.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201802056727102-berlusconi-600000-migrantu-nema-pravo-na-pobyt/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvýcarsko a USA jsou v čele seznamu nejvíce korumpovaných států   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 02:15:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle výsledků nového výzkumu právní skupiny Tax Justice Network se ukázalo, že Švýcarsko je nejvíce korumpovaným státem ve světě s „vysokým indexem ochrany tajemství na úrovni 76 bodů“ (Financial Secrecy Index – FSI). Dále následují USA a Kajmanské ostrovy.

„Švýcarsko je dědečkem světových daňových rájů, je jedním z největších světových offshorových finančních středisek a jedním z největších tajných jurisdikcí či daňových rájů," — praví se ve zprávě Financial Secrecy Index — 2018.

Vysvětluje se, že „Švýcaři se vyměňují informace s bohatými státy, jestli musí, ale budou i nadále nabízet obyvatelům chudých zemí možnost vyhýbat se daňovým povinnostem".

​Index ukazuje státy podle toho, jak jejich právní systém pomáhá prát peníze a díky tomu pomáhají lidem, kteří hledají ochranu bohatství získaného korupcí. Čím vyšší je index ochrany tajemství, tím více korumpována je vláda.

Podle výsledků výzkumu, index ochrany tajemství USA je 60 a zvyšuje se, což má za následek přitékání korupčního bohatství. V roce 2013 USA obsadily šesté místo, v roce 2015 — třetí v ratingu.

Zdroj: Tax Justice Network
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKomise MOV přijala ostudné rozhodnutí   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 02:11:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský premiér: Komise MOV přijala ostudné rozhodnutí, když zakázala účast na ZOH ruským sportovcům, kteří byli zproštěni viny.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv uvedl, že komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) učinila hanebné rozhodnutí, když zakázala účast na olympijských hrách v Jižní Koreji ruským sportovcům, kteří byli zproštěni viny. Předseda vlády vyjádřil názor, že účelem tohoto rozhodnutí je způsobit politickou škodu Rusku.

V pondělí MOV odmítl účast na ZOH 15 ruských sportovců, kterým byl dřív uložen doživotní zákaz účasti na olympijských hrách za porušování antidopingových pravidel, ale byli zproštěni viny Mezinárodní sportovní arbitráží.

„Komise MOV přijala ostudné rozhodnutí. Nespravedlivé a nezákonné. Nemorální a politizované. Nedovolili účast našim sportovcům, kterým byla obnovena práva sportovním soudem, který byl vytvořen speciálně k vyřešení podobných sporných situací. Komise pošlapala jak olympijskou chartu, tak základní zásady práva. (…) Cíl tohoto rozhodnuti je způsobit politickou škodu naší zemi.

(…)

Dopingové vyšetřovaní vůči ruským sportovcům bylo zaujaté a bylo úmyslně vedené proti jednomu státu — Rusku," napsal na Facebooku.

Zdroj: Facebook, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýkonný výbor OOP požádal vládu, aby zastavila kontakt s Izraelem   
Pridal tk Úterý 06 únor 2018 - 02:07:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výkonný výbor Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) v sobotu požádal palestinskou vládu, aby okamžitě zastavila kontakt s Izraelem.

Pod vedením palestinského prezidenta Mahmouda Abbasa v prezidentském sídle v Ramallahu se uskutečnilo zasedání OOP, po kterém výbor poukázal na to, že se ustanoví vysoký výbor, který bude na vládu naléhat, aby všestranně zastavil spojení s Izraelem v oblasti politiky, správy, ekonomiky a bezpečnosti. Podle výkonného výbory by tato situace měla trvat do té doby, než izraelská strana uzná Palestinský stát s hranicemi z roku 1967, opustí anektovanou část východního Jeruzaléma a zastaví zakládání židovských osad na západním břehu Jordánu.

V komuniké je zdůrazněno, že práva a ani zájmy palestinského lidu nelze porušovat i to, že americká vláda nemůže vést vyjednávání proti Palestině.

Palestinská strana znovu zdůraznila, že odmítá způsob řešení palestinsko-izraelského konfliktu americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který porušil mezinárodní zásady. Americká vláda musí neprodleně zastavit šikanování a zaujmout velící a nestranné postavení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3157 sec,0.0782 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,259kB