Sobota 10 únor 2018
Jihokorejský prezident se setká s vysokou delegací KLDR   
Pridal tk Sobota 10 únor 2018 - 06:18:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejský prezidentský palác 8. února oznámil, že jihokorejský prezident Mun Če-in se 10. února setká s vysokou delegací KLDR pod vedením předsedy Stálého výboru Nejvyššího lidového shromáždění Kim Young-nama.

Severokorejská vysoká delegace pod vedením předsedy Stálého výboru Nejvyššího lidového shromáždění Kim Young-nama navštíví Jižní Koreu od 9. do 11. února.

9. ledna proběhlo bilaterální zasedání, na kterém se oba státy z Korejského poloostrova dohodly na účasti KLDR na zimní olympiádě v Pchjongčchangu a na bilaterálním vojenském zasedání. Severokorejská strana uvedla, že na zimní olympiádě v Pchjongčchangu se objeví vysoká delegace a delegace národního olympijského výboru.

23. ZOH se uskuteční od 9. do 25. února v jihokorejském Pchjongčchangu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaledivský prezident: O maledivských záležitostech rozhodnou maledivští občané   
Pridal tk Sobota 10 únor 2018 - 06:17:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maledivský prezident Abdalláh Jamín 7. února večer na shromáždění vládnoucí strany řekl, že o maledivských záležitostech rozhodnou maledivští občané.

Kancelář maledivského prezidenta vydala prohlášení, ve kterém se uvádí, že Maledivy patří obyvatelům, ochrana státní cti je povinnost každého občana. Maledivská čest, území a vláda nebudou nikdy zaprodány.

Vedoucí představitel maledivské opoziční strany Mohamed Nasheed podle místních médií před několika dny na Twitteru uvedl, že doufá, že cizí síly pomohou osvobodit Maledivy.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang řekl, že čínská podpora pro Maledivy nikdy neobsahovala politické podmínky, nenarušila svrchovanost a nezávislost Malediv, ani neohrozila bezpečnost v Indickém oceánu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí představitelé Turecka, Ruska a Iránu uspořádají v Istanbulu tripartitní rozhovory o syrské otázce   
Pridal tk Sobota 10 únor 2018 - 06:13:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Erdogan a ruský prezident Putin spolu včera diskutovali po telefonu. Obě strany souhlasily s tím, že vedoucí představitelé Turecka, Ruska a Iránu v Istanbulu uspořádají tripartitní rozhovory o syrském problému.

Turecký a ruský prezident diskutovali o vývoji situace v Sýrii včetně nejnovější situace v Idlibu a Afínu. Zmiňovali také řešení na syrský mírový proces. Obě strany souhlasí s posílením humanitární spolupráce.

V ruském Soči loni 22. listopadu společně jednali prezidenti Turecka, Ruska a Iránu o syrské krizi. Všechny strany diskutovaly ohledně nejnovějšího vývoje a způsobu řešení syrské krize. Nakonec podepsaly společné prohlášení a navrhly uskutečnění konference syrského celostátního dialogu, který nakonec proběhl 30. ledna.

Zástupci všech zúčastněných stran se rozhodli zřídit syrskou ústavní komisi a vytvořit seznam 150 kandidátů do této komise.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2408 sec,0.1030 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,819kB