Sobota 17 únor 2018
Lustrace, exekuce, perzekuce, šibenice   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 08:56:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojité nádoby. Na čem se už skoro třicet let přiživuje tento velmi nespravedlivý – v jiném gardu ve svých mnoha projevech totalitní režim? Každý člověk je pod nějakým tlakem. Jedni – stali se agenty StB, aby se skuteční loutkoherci mohli stát advokáty, exekutory, podnikateli, aby se jim v jednom šiku podařilo rozkrást naši bohatou zemi. Podařilo se, dostali se dokonce do Evropského parlamentu – ať již jako europoslanci nebo úředníci ve správním aparátu. Prožívají lukulské hody. Na nějakém euru málo záleží.

Po roce 1989 jsem se na Maltě při schůzce Gorbačov – Bush dozvěděl , že jsem byl zvolen v tajné volbě předsedou Českého svazu novinářů; nebylo co závidět. V krátké době se vytvořil Syndikát novinářů a já byl až do předání majetku a financí nástupnické organizaci zástupcem syndika. Kolo roztočili novináři Pražského jara a ojediněle i skuteční agenti moci. Žrali a mlaskali. Prodávali novinářský majetek – rekreační zařízení, vypláceli si z finančního bohatství náhrady za jim způsobené zločiny komunismu.

Ani jinde tomu nebylo jinak, stejné procesy probíhaly například v obrozeném Revolučním (sametovém) odborovém hnutí. Šlo přece o majetek patřící do rukou všeho lidu.

Aktéři se drali do funkcí, byli lační. Milovali Václava Havla! Nosili placky na klopách s jeho portrétem a s trikolorou. Někteří předtím se nestyděli za pěticípou hvězdu. Volali Havel na Hrad. Přebírali redakce a čistili je od škodlivých elementů. Redakci populárního týdeníku Svět v obrazech nakláněli k bulváru s erotickým laděním. Mladou frontu nabídli za kopečky a nakonec ji prodali, aby se z ní sami napapali.

V Syndikátu novinářů se objevil emisař, talentovaný novinář a scénárista, někdejší náš kolega v Mladé frontě - Jiří Křižan, toho času náměstek ministra vnitra. Z vyšší moci lustrovali lustrované; vylučovali pro šťastnou budoucnost novináře, které bylo potřeba pro demokracii a pro svobodu zachránit; konečně dělá to každý režim.

V Československé televizi se scházeli denně tzv. Garáže a určovali, na koho to slova padne a musí vypadnout z kola ven.

Ještě jsou naživu ti, kterým se tento film odvíjel před očima.

Překotně rychlé nedávné vyloučení novináře a podnikatele Karla Slezáka ze Syndikátu novinářů, kdy se proti surovosti ve vlastních řadách ohnal pěstí a zakrátko zemřel, je kontinuálním výsledkem a naplněním dávnější situace.

Kdy se lvi prali o ohryzanou kost, která jim nepatřila.

A nikdy nebude patřit.

A pak prý ten majetkový převrat - ona revoluce – byla sametovou a něžnou - lustrace, persekuce, exekuce – dokonce už i v podobenství šibenice.

Zdeněk Hrabica

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSjezd velkých očekávání   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 06:31:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČSSD v neděli zahajuje a končí svůj jednodenní sjezd, který má řešit mnoho problémů, které se v této straně nastřádaly za posledních sedm let. A zejména pak v posledních dvou letech. Sjezd bývá veřejností redukován na střetnutí dvou až tří osob o předsednické křeslo v ČSSD. Ale na sjezdu by nemělo jít jen o to předsednické křeslo. Vlastně by především mělo jít o to, ukázat české veřejnosti, že ČSSD je schopna změny. Změny nejen navenek, ale i změny dovnitř. Dovnitř, to znamená likvidaci vlivu kmotrů. Tedy R. Pokorného, Bisonů a J. Tvrdíka.

To by mohlo ve svých důsledcích znamenat rozbití klientelistického systému v ČSSD. Nikdo z hlavních kandidátů v tom ovšem problém nevidí. Možná proto, že až na Zimolu, dva další horcí kandidáti na předsednictví využívají služeb kmotrů a klientelistických sítí, protože prostě jinak nejsou schopni politiku dělat. Bohužel, J. Zimola je ale silně hendikepován svým obviněním ze strany policie. Z tohoto obvinění vyplývá mj. jeho ochota akceptovat ve funkci premiéra jiného obviněného politika, tedy A.Babiše.

Ve stanovách ČSSD je ovšem institut, který jsem do nich prosadil na sjezdu v roce 2007 já, jenž hovoří v případě sdělení obvinění členovi ČSSD jasně. Takový člověk má být postaven mimo stranické struktury, a to až do doby než celou věc vyjasní. Buď on anebo policie. Tato praxe je zcela běžná v celé západní Evropě a v USA. Tedy ve všech vyspělých demokraciích. Jít jinou cestou by bylo pro mladou českou demokracii smrtící. Jinak sám za sebe si myslím, nebýt tohoto velkého hendikepu, že Zimola je nejkvalifikovanější ze všech kandidátů. Pokud by někdo ze současných lídrů ČSSD měl jít na ministerstvo, měl by to být právě on. Má vystupování, má v mnoha směrech parametry lídra a dokázal se včas oddělit od Sobotkovy politiky.

Další dva kandidáti bohužel změnu nepředstavují. I když nemohu přehlédnout, že M. Chovanec je velmi dobře schopen analyzovat situaci, ve které ČSSD nyní je a je schopen i přicházet s rozumnými návrhy, jak celou kritickou situaci řešit. Za čtyři měsíce, které uplynuly od voleb do sněmovny, však nic ze svých dobrých námětů nedokázal prosadit. Tedy téměř nic. Nevím, zda to bylo tím, že nechtěl jít do střetu anebo zda si prostě nechce znepřátelit vnitrostranickou oligarchií. Když Chovanec přišel poprvé s námětem volit nového předsedu strany v hlasování všech členů ČSSD, byl to krok správným směrem. Stranická oligarchie ale má pocit, že musí mít věc pod kontrolou.

Mohl bych vcelku únavně psát o tom, který z kmotrů za každým ze dvou hlavních kandidátů stojí, ale nebudu unavovat ani sebe ani čtenáře, tímto trapným výčtem. Chci jen vyjádřit svůj jasný názor, že pokud budou politiku ČSSD určovat tak jako v posledních dvou letech před volbami do sněmovny v těch nejzásadnějších otázkách kmotři, nepohne se ČSSD z místa.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCzexitem se zbavíme Jakuba Jandy   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 06:19:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když už všichni euročerti straší tím czexitem, tak se přidám taky. S czexitem nám totiž reálně hrozí, že se z ČR odstěhuje i Jakub Janda se všemi Evropskými hodnotami a to bych jako demokrat nemusel přežít.

My demokraté potřebujeme k životu názorový protipól, jinak nám hrozí, že v ČR zavládne období názorové jednoty. To je něco na způsob Horáčkova spojovacího snu. Umí si vůbec někdo představit život v ČR bez eurohujerů?

A to je ten nejmenší problém. Představte si ČR jako ostrov uprostřed evropského moře byrokratických nesmyslů. Těch nájezdníků z Německa, Rakouska, odevšad. Všichni si sem budou jezdit odfouknout, zazpívat si, na zabijačku atd. všechno co se v unii nesmí bude celá Evropa dělat v Česku. Počítal někdo taky s tímhle? Zvažme dobře ten czexit.

Tomáš Trojan, vrchní eurovyjednavač, Brusel

Autor: Tomas Trojan

Zdroj: https://tomastrojan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=649725

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistryně Izraele „Národní charakter Izraele je více než lidská práva“   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 06:16:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další důvod, proč mnozí budou ještě více nenávidět Izrael, protože zatímco oni „nadšeně“ rozbíjí vše, co by mohlo připomínat národní stát, tak Izrael se snaží zachovat národní charakter své země.

Důvod je jediný. Nejen Židé, ale stejně tak i Němci, Češi, Rusové, Italové tvoří unikátní národní celky a stejně jako existuje mnohé co je spojuje, tak stejně tak existuje mnohé co je odlišuje. Ať už je to vnímání světa, jazyk, gastronomie, architektura apod. Tedy něco, co se snaží „evropští architekti“ nenárodních celků popřít a chtějí dosáhnout určité unifikace kultury, společenského vnímání. O něco podobného se pokoušeli již představitelé Francouzské revoluce, po nich komunisté, fašisté a nacisté.

Záměr byl stejný, byť cíl odlišný. Vykořenit člověka z jeho náboženských, společenských a kulturních hodnot a když to nešlo po „dobrém“ nastoupily represe a vraždění.

Izraelská ministryně Ayelet Shaked argumentuje, že občanská práva jsou stejná pro všechny, ale nemohou být pro všechny stejná národní práva, ta mají být nadřazena univerzálním hodnotám. Nadřazenost národního práva nad univerzálními hodnotami, má zajistit, že židovský stát zůstane židovským státem aniž by byl porušen princip demokracie.

Ještě než se někteří budou snažit oponovat, že jde o nacismus v židovském podání, tak bych rád upozornil, že by si měli pořádně přečíst co ministryně spravedlnosti státu Izrael řekla a měla na mysli. Nejde jí o to, sebrat občanská práva těm, kteří nejsou Židé, tedy například Arabům, ale všichni bez rozdílu budou muset respektovat, že Izrael je židovský stát. Nešlo by tedy o to, aby se tento stát přizpůsoboval požadavkům menšin na jejich kulturní a náboženské odlišnosti a na základě toho upravoval své zákony, ale šlo by o to, že každý, kdo bude chtít žít v Izraeli by měl tuto skutečnost respektovat. Respektovat zákony Izraele, respektovat jeho kulturní, národní a historickou svébytnost. Něco podobného zde bylo již v našich zemích. Příslušníkem zemí Koruny české se nemohl stát nikdo, kdy by nevládnul českým jazykem, neuznával svrchovanost panovníka a samozřejmě, kdo se nemohl postarat sám o sebe. To jest, neměl by prostředky k obživě a nepodřídil se zemským zákonům.

A nebylo to jen v našich zemích. To, co požaduje izraelská ministryně spravedlnosti byl princip římského míru „Pax Romana“. Není to tedy nic, co by mělo něco společného s nacismem, jak se budou mnozí „domnívat“. Každý v Římské říši mohl uznávat své náboženství, svoje kulturní zvyky, ale pod podmínkou, že bude dodržovat Římské zákony a mezi jiným i císaře jako boha na zemi. Což byl například pro křesťany problém a vedlo to k jejich pronásledování, přestože například židé v tomto problém neměli, protože Judea se svým náboženstvím byla právním a svébytným náboženským celkem v rámci Říše, dokud Židé respektovali římskou moc. Ale i po vyhnání Židů z Judee bylo jejich náboženství náboženstvím Římem uznaným, při respektování zákonů Říma. „When in Rome, do as the Romans“.Když jsi v Římě, chovej se jako Říman.

A to je přesně to, co by si měli všichni ti nadšenci z rozmanitosti kultur uvědomit, když argumentují, že musíme respektovat náboženské a etnické menšiny, že jde o jejich práva. Nejde. Pokud přijde někdo do Evropy, tak by měl především respektovat zákony zde platné. Pokud sem někdo přijde a chce zde prosazovat svoje zvyky a žít svým způsobem života, tak otázkou je, proč nezůstal doma. A vzhledem k dávné historii; I když do Římské říše proudili lidé z jiných koutů tehdejšího světa, tak proto, že se chtěli nejen podílet na římském bohatství, ale také žít jako Římané.

Ostatně na požadavku respektování kulturních, náboženských, jazykových a legislativních zákonech hostitelské země není nic nacionalistického. Nacionalismus z toho dělají ti, kteří sami nejsou schopni tohle respektovat, Ti, kteří vidí odlišnosti u příchozích a rádi by, aby ostatní tyto odlišnosti respektovali i za cenu, že se vzdají části toho, co vytváří jejich vlastní jedinečnost.

Třeba křížů na blbém letáku nějakého supermarketu.

Autor: Martin Kavka

Zdroj: https://martinkavka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=649654

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMusk a údajný let automobilu Tesla do vesmíru   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 06:12:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Space Tesla" je největší podvod. Stačí několik minut, abyste pochopili.Je to lež adresovaná všem obyvatelům země. Je to pouze fake - navíc nehezký a nekvalitní!

Musk za program zaplatil za 500 milionů dolarů (veškerá technika + organizace). To však není absolutně možné. Avšak podobné projekty stojí mnoho miliard dolarů. Jenom jeden bombardér B2 stojí 2,5 miliardy dolarů. Ne celý program, ale jen jedno letadlo!!! Celý program E. Muska stojí to, co jedna jachta. Samozřejmě, že je to NEMOŽNÉ. Jedná se pouze o podvod.

Auto ve vesmíru by se okamžitě zdeformovalo a umělá hmota roztekla.V podstatě se jedná jen o reklamu automobilu Tesla. To, co vidíme na videích absolutně neodpovídá podmínkám v kosmose.... ne USA, ne Rusko, ne Evropa, ne Čína - prostě nikdo nepřišel s takovým kosmickým programem jako E. Musk... a tomu máme věřit? Možná Musk vypustil jakýsi sputnik, ale automobil Tesla k tomu "přidělal" pouze jako reklamu.


Amazing channel
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký časopis pro těhotné pokračuje v propagaci míšeni ras ...   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 05:54:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Němci byli vždy důkladní. Důkladní rasisté, důkladní komunisté a teď jsou důkladní multikulturalisté. Jak časté je asi v Německu smíšené manželství Afričana s běloškou? Podle německého časopisu Adelene nejspíše hodně, protože obálka jejich časopisu má mít jako hlavní obrázek těhotnou bělošku a afrického muže jenž ji objímá. Obdobně i na webu tohoto časopisu - http://www.adelene-magazin.de - naleznete těhotnou bělošku odejmutou afričanem, asi běžným zástupcem muže v německé společnosti?

Již dříve jsme upozorňovali na podprahovou manipulaci a propagaci míšení ras v evropských mediích. Jde vždy v naproste větší, troufám si říci až 99%, o propagaci vztahu tvořeného afričanem a běloškou ... Těch případu je tolik, že již je nejde odbýt jako konspiraci. Naopak v souvislosti s analýzou ideologie a politiky současného multikulturního vedení EU je jasné, že jde o programovou snahu zlikvidovat evropské národy a míšením ras vytvořit novou rasu jenž bude dle představ vládců v Bruselu a jejich lokálních poskoku v jednotlivých státech ...

FOTO: Titulní obálka tištěného časopisu

Autor: Lukáš Lhoťan


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko je rekordmanem ve vývozu pšenice v XXI. století   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 05:41:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko podle výsledků obilného roku 2017-18 má vyvézt 36,6 milionů tun pšenice, což bylo maximálním ukazatelem pro všechny země na světě za posledních 25 let. Uvádí to Bloomberg.

Ve srovnání s předcházející sezónou růst tvoří více než 30 procent nebo kolem 9 milionů tun. Naposled měly USA takový výsledek v 90. letech minulého století. Rusko mohlo zopakovat úspěchy díky rekordní úrodě a také slabému rublu.

Společně s tím růst exportu z Ruska a dalších zemí bývalého SSSR vedl k poklesu cen obilí. Futures na pšenici začátkem roku 2018 kleslo o 50 procent ve srovnání s hodnotami za rok 2012.

V zemědělském roce 2016-2017, který skončil 30. června, Rusko prodalo na světových trzích rekordních 35,5 milionů tun obilí, včetně 27,1 milionů tun pšenice. Podle údajů Ministerstva zemědělství USA, minulou sezonu Státy vyvezly 28,1 milionů tun pšenice.

V roce Rusko poprvé překonalo absolutní rekord SSSR v úrodě obilí, který byl stanoven v roce 1978 a tvořil 127,4 milionů tun obilí. V tomto roce objem úrody obilí tvořil 132 milionů tun.

Zdroj: Bloomberg, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická obvinění vznesená proti Rusům jsou „absurdní“   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 05:35:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obvinění, jež Spojené státy vznesly proti 13 ruským občanům kvůli zásahu do amerických voleb v roce 2016, jsou absurdní, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Vypadá to, že jich bylo 13, podle názoru amerického ministerstva spravedlnosti. 13 lidí se vměšovalo do amerických voleb? 13 proti miliardovému rozpočtu zvláštních agentur? Proti rozvědce a kontrarozvědce, proti nejnovějším technologiím? Absurdní? Ano," napsala Zacharovová na svůj Facebook.

Zdroj: Facebook, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCyril Ramaphosa je novým prezidentem JAR   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 05:32:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihoafrický národní parlament včera zvolil nového předsedu Afrického národního kongresu a Cyril Ramaphosa se stal novým jihoafrickým prezidentem. Nahradil tak Jacoba Zumu, který ve středu 14. února oznámil rezignaci.
8. prosince loňského roku tehdejší jihoafrický viceprezident Ramaphosa porazil kandidáta podporového Zumou a byl zvolen za nového předsedu Afrického národního kongresu. Podle konvencí by se jako kandidát Afrického národního kongresu podílel na prezidentské volbě v roce 2019, kdy by skončilo funkční období prezidenta Zumy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJediná elektrárna v pásmu Gázy zastavila provoz   
Pridal tk Sobota 17 únor 2018 - 05:28:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jediná elektrárna v pásmu Gázy včera z důvodu vyčerpání paliva zastavila provoz, to ohrozilo současný nedostatek elektřiny v celém okolí. Podle informací z vážného nedostatku dodávky proudu byla dodávka elektřiny v pásmu Gazy denně omezena na méně než 8 hodin.

Zdravotnické oddělení v pásmu Gazy podle údajů přestalo v poslední době provozovat téměř 20 místních zdravotnických ústavů kvůli vyčerpání paliva generátoru.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2575 sec,0.0609 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,007kB