Úterý 20 únor 2018
Počet německých vojáků při cvičení NATO se v letos výrazně zvýší   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 15:30:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německé ministerstvo obrany včera uvedlo, že Německo v roce 2018 vyšle 12 tisíc vojáků na série vojenských cvičení na východě NATO, počet se tak oproti roku 2017 ztrojnásobí.

Podle plánu německého ministerstva obrany se poplatky Německa na tato cvičení očekávají kolem 90 milionů euro, což je nárůst zhruba o 40 milion eur.

Německá ministryně obrany Ursula von der Leyen doufá, že se zvýší podíl rozpočtu národní obrany v HDP z 1,26 % na 2 %.

Po krizi na Ukrajině v roce 2014 posilovalo NATO svou vojenskou přítomnost u Baltského moře a ve východní Evropě. V současné době jsou ve všech třech pobaltských státech a v Polsku umístěna vojska NATO.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin s Erdogan po telefonu hovořili o syrské otázce   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 15:29:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin včera telefonoval se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Oba prezidenti hovořili o syrské otázce.

Podle informací z webové stránky ruského prezidenta oba lídři zdůraznili, že by se měl dodržovat mechanismus, který byl se dohodl v Astaně v rámci mírových rozhovorů. Obě země budou nadále spolupracovat, aby účinně zajistily demilitarizovanou zónu při řešení konfliktů. Oba prezidenti souhlasili s tím, že je potřeba usilovat o dohodu ze Soči.

Bilaterální vztahy mezi Ruskem a Tureckem udržují aktivní rozvojový trend. Oba prezidenti usilují o posílení spolupráce mezi oběma zeměmi v různých oblastech.

Obě hlavy státu také debatovaly o situaci v severozápadní oblasti Sýrie a vojenské akci tureckých vojenských sil v oblasti Afrin.

Rusko, Turecko a Írán svolaly v rámci podpory mírových jednání v Ženevě a mírového procesu v Sýrii národní dialog, který se konal 30. ledna v Soči. Zainteresované strany na něm rozhodly o založení Syrské ústavní rady.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJižní Korea podnikne opatření proti americké obchodní ochraně   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 15:27:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejský prezident Mun Če-in včera uvedl, že proti americkému iracionálnímu opatření v rámci obchodní ochrany podnikne jihokorejská vláda určitá opatření, včetně odvolání se na Světovou obchodní organizaci.

Mun Če-in řekl, že mezinárodní cena ropy a směnný kurz nejsou v současné době stabilní, nicméně důležitější otázkou je zvýšení obchodního protekcionismu. Spojené státy nedávno oznámily opatření dovozního omezení týkající se jihokorejských fotovoltaických baterií, praček a dalších výrobků. Jihokorejský dovoz je tak značně ovlivněn.

Mun Če-in poukázal na to, že jihokorejská vláda podnikne různá opatření a prozkoumá, zda americké kroky neporušují dohodu o volném obchodu mezi USA a Jižní Koreou. Jihokorejci se chtějí například odvolat ke Světové obchodní organizaci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristé zaútočili na irácké milice, zemřelo 27 lidí   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 15:26:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera irácká šíitská milice Hashd Shaabi uvedly, že 18. února zaútočili teroristé na milice v severní provincii Kirkuk, což si vyžádalo 27 obětí.

V prohlášení se uvádí, že teroristé Islámského státu zaútočili v oblasti Hawijah v irácké severní provincii Kirkuk na milice organizace Hashd Shaabi. Mezi oběma stranami došlo k ostrému konfliktu a během útoku zemřelo 27 členů irácké šíitské milice.

Kapitán policejní stanice v oblasti Hawijad Ahmed al-Jubouri novinářům řekl, že při útoku bylo poškozeno 8 vozů. V současnosti nemá informace o zraněných teroristech Islámského státu.

V roce 2014 začali teroristé Islámského státu útočit v Iráku. Na základě toho byla poté v Iráku vytvořena organizace iráckého šíitského milice Hashd Shaabi. Tato organizace pod vedení iráckého vlády hrála důležitou roli v boji proti terorismu.

Oblasti Hawijad leží asi 230 km severně od hlavního města Bagdádu. V roce 2014 byla oblast Havijad obsazena Islámským státem a irácké vládní síly dobyly oblast zpět v říjnu loňského roku. Někteří teroristé jsou však stále v regionu, číhají a opakovaně útočí na milice.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJordánsko a Turecko zopakovaly, že program dvou zemí je jediným způsobem k vyřešení palestinsko-izraelského konfliktu   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 15:25:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jordánský ministr zahraničí Ayman Safadi a turecký ministr zahraničí Mevlut Çavusoglu včera v Ammánu zopakovali, že program dvou zemí je jediným způsobem k vyřešení konfliktu mezi Palestinou a Izraelem. Řekli dále, že klíčem realizace míru na Středním východě je založení nezávislé Palestiny.

Çavusoglu na setkání se Safadim uvedl, že Turecko oceňuje a podporuje roli Jordánska v palestinsko-izraelské situaci. Safadi sdělil, že obě strany souhlasí s tím, že rozhodnutí USA o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele je neplatné a nesmyslné.

Safadi se také vyjádřil k syrské problematice. Poukázal na to, že hledání politického řešení syrského problému je velmi nutné. Doufá také, že se vyřeší i návrat syrských uprchlíků. Çavusoglu uvedl, že nedávné turecké vojenské akce byly bojem proti terorismu, čímž Turecko podporuje syrskou suverenitu a územní celistvost.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBulharsko a Maďarsko vyzývají EU, aby zlepšila vztahy s Tureckem   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 15:24:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bulharský premiér Boyko Borissov a maďarský premiér Viktor Orbán včera vyzvali EU, aby zlepšila vztahy s Tureckem a zajistila bezpečnost hranic Evropské unie.

Orbán po setkání s Borissovem na společné tiskové konferenci uvedl, že obě strany diskutovaly o budoucnosti Evropy, bezpečnosti hranic a přistěhovalectví. Komplexní řešení ohledně bezpečnosti hranic a migrace potřebuje jisté zlepšení vztahů mezi EU a Tureckem.

Orbán poukázal na to, že Bulharsko hraje velmi důležitou roli v otázce bezpečnosti hranic EU. Maďarsko podporuje spolupráci Bulharska s Tureckem v oblasti přistěhovalectví.

Borissov sdělil, že dosažené dohody mezi EU a Tureckem musí být dodržovány všemi zeměmi Evropy. Dodal, že evropská uprchlická krize způsobila napětí v rámci celé EU. Hranice EU musí být chráněny. Uprchlíci musí mít pro vstup do Evropy právní dokumenty.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael znovu bombardoval pásmo Gazy   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 15:23:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu izraelské letecké síly natočily pásmo Gazy a dnes časně z rána znovu bombardovaly jižní část Gazy. Letecké údery nezpůsobily žádná zranění.

Podle informací palestinského zpravodajského úředníka vypálil izraelský stíhací letoun F-16 desítky střel na zemědělskou půdu východně od Rafahu. Letecké údery nezpůsobily lidské ztráty. Svědci prohlásili, že po bombovém útoku byla na zemi hluboká díra. V této oblasti jsou zakázány jakékoliv žurnalistické akce.

Izraelské obranné síly oznámily, že v reakci na dřívější raketové útoky vypuštěné z pásma Gazy bombardovala izraelská armáda podzemní zařízení palestinské organizace Hamás, která leží jižně od pásma Gazy.

Izraelské obranné síly dodaly, že podniknou další kroky vůči Hamasu. "Hamás musí být zodpovědný za incident a jeho následky, stejně jako za všechny incidenty v pásmu Gazy."

V sobotu 17. února izraelské jednotky vyslaly tanky a stíhačky k vojenskému zacílení skupiny Hamás v pásmu Gazy a zabily dva Palestince. Izraelská armáda uvedla, že akce byla reakcí na detonaci výbušniny na jižním okraji pásma Gazy. Čtyři izraelští vojáci byli při výbuchu zraněni, dva z nich jsou ve vážném stavu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHLAVNÍ PŘÍSLIB PUTINA. CELÉ RUSKO NA NĚJ ČEKALO DLOUHÉ ROKY   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 06:50:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek 15. února přerušil ruský prezident Vladimír Putin léčbu v domácím ošetření a přijel na rozšířené zasedání kolegia Generální prokuratury RF v budově tohoto orgánu na Velké Dimitrovce v Moskvě. Ruský lídr ozřejmil novou strategii boje proti korupci a extrémismu. Velkou důležitost přikládá ruský prezident i systematické práci proti šíření radikální ideologie, která představuje vážnou hrozbu pro společnost.

Jeho vystoupení, ač pronášené tichým hlasem, muselo dolehnout k uchu každého z přítomných, protože v jednacím sále bylo do konce jeho projevu téměř dokonalé ticho.

Důvod takové pozornosti je už pro málokoho tajemstvím. Snad už asi nikoho v Rusku nenechává na pochybách to, co začalo být zřejmé zejména po «vyčištění» Dagestanu; že hlavním tématem nejen tohoto kolegia je nová Putinova koncepce boje proti korupci a extrémismu, tím spíš, že požadavek na to u občanů Ruské federace už zjevně velmi dozrál.

V sále byli přítomni nejen prokurátoři, ale také federální i regionální ministři, předsedové obou komor parlamentu, kteří už nejspíš tušili co bude hlavní «červenou nití» prezidentova vystoupení. A Vladimír Putin je skutečně dlouho nenapínal a přednesl svůj projev jako příslib, na který už dlouho čeká celá země a prokurátoři bez pochyb patří k velmi důležité části tohoto velkého plánu.

Také generální prokurátor RF Jurij Čajka nenechal účastníky na pochybách, že to není dnešek, kdy prezident začal připravovat tuto náročnou strategii. Podle některých analytiků odstartovala příprava tohoto plánu už v roce 2008.

Nová prezidentova koncepce boří stereotyp všemohoucnosti a beztrestnosti

«K tomuto momentu je v Rusku zformován rozsáhlý a odpovídající všem požadavkům současné doby balík zákonných norem; je otestovaná praxe jejich aplikace, ale hlavně – je zbořen stereotyp všemohoucnosti a beztrestnosti», konstatoval prezident. Což, jak uvádí známý ruský bloger, analytik a publicista Ruslan Chubijev, dokazuje příklad stíhání ministrů a dalších vysoce postavených osob. To potvrdil svém vystoupení i generální prokurátor Čajka.

Ten také informoval prezidenta i přítomné o boji s ekologickou kriminalitou, která rovněž stojí v popředí prezidentova zájmu. Jako jeden z příkladů uvedl Čajka jezero Bajkal, kde bylo zjištěno přes 1500 porušení zákona. Opatření, jak ostatně uvádějí i ruská média, jsou už dnes velmi tvrdá.

Z celé řady prezidentových kroků bylo v posledních letech patrné, že probíhá určité testování procesů, a to nejen v této oblasti. Nicméně, jestliže lidé zběhlí v politice vědí, že klíčovým prvkem potřebným k plné realizaci tohoto plánu je změna ústavy, pak ruský národ považuje za absoutní prioritu právě boj s korupcí. A není divu. To, co si musel prožít řadový občan Ruské federace v 90. letech minulého století, zažilo Česko přece jen okrajově. Pravda, zato dlouhodoběji a s přetrvávajícími důsledky.

Vraťme se ale k Rusku. «Vše řečené, spolu se slovy ruského lídra, vnáší naději, že PŘÍPRAVA k důkladné čistce úřednického aparátu a korupčníků v celku, byla dokončena. A v okamžiku znovuzvolení Vladimíra Putina, může být mechanismus této čistky spuštěn «na plné obrátky». Ostatně, napomáhají tomu i sankční opatření USA, resp. «Kremelský list» – seznam nedůvěryhodných a nežádoucích osob pro USA.» uvádí ve svém blogu Ruslan Chubijev.

Nedotknutelní nebudou – už 17 tisíc mocných jsou stíhaní

Podle Chubijeva se jen v této «přípravné» fázi za jediný rok 2017 stalo figuranty vyšetřovaných korupčních činů přes 17 tisíc vysokých hodnostářů. K soudu směřuje 35 kompletních konfiskací majetku v částce 10,3 miliard rublů (cca 3,5 miliardy korun) a záležitost s «kontrolní» čistkou v Dagestanu pouze ukázala, že stát definitivně secvičil seznam nezbytných mechanizmů potřebných k očištění systému od elitářů a špinavých praktik.

Právě z tohoto vystoupení Vladimíra Putina v Generální prokuratuře vyplývá, že nedotknutelnost mocných právě začala mít v Rusku velký problém. Nelze se proto divit českému mainstreamu, že se o tomto Putinově projevu pro jistotu nezmiňuje.

«Vstupujeme do nové reality boje s korupcí, což je základní krok. Při něm musí orgány činné v trestním řízení reagovat bez prodlení nejen na porušení zákona v administrativních strukturách, ale i v oblasti sociální ochrany občanů, – na nevyplácení mzdy, musí pozorně sledovat jak jsou řešeny otázky přidělování lázeňské péče a léků, sledovat zejména a pozorně ochranu práv nezletilých. Ceny služeb fondu Komplexu bytového hospodářství (u nás dříve OPBH) také patří do seznamu těchto sledovaných úkolů. Jestliže zjistíte, že někdo uměle zvyšuje tarify, žádám vás, abyste ihned a tvrdě zasáhli i v tomto směru. Státní vojenské zakázky je rovněž třeba okamžitě optimalizovat. (…) Poslyšte, vážení kolegové, to vše nemůžete nevidět a nechávat to bez povšimnutí v místech – i tento problém je třeba řešit», konstatoval prezident.

Generální prokurátor Jurij Čajka také připomněl, že důležitým faktorem boje proti korupci je digitalizace činnosti prokuratury. Je přesvědčen, že to pomůže i v takových případech, jako je například srovnání příjmů a výdajů úředníků, kromě kontroly jejich povinností, zákazů a omezení vyplývajících z výkonu jejich funkce.

Ruský prezident nezapomněl ani na extrémismus a boji proti němu přikládá mimořádnou důležitost. «Musíme pokračovat v této systematické práci proti šíření radikální ideologie, která představuje vážnou hrozbu pro naši společnost», řekl mimo jiné Vladimír Putin.

Svou pozornost zaměřil prezident i na ochranu podnikání. Upozornil zejména na případy, kdy se stali podnikatelé obětmi vykonstruovaných žalob z trestných činů «na objednávku» zločineckých uskupení. Proti tomu požaduje ruský lídr od prokuratury tvrdé zásahy.

Na závěr reagoval prezident velmi jednoznačně.

«V boji proti korupci dostanou orgány činné v trestním řízení veškerou podporu a budou se moct opřít o konsolidovaný postoj samotných občanů Ruska», zdůraznil Vladimír Putin. A není důvod pochybovat o tom, že občané, kteří mají zejména úřednické korupce a zvůle «plné zuby» budou svému prezidentovi rádi nápomocni.

Zdroj: kremlin.ru, Ruslan Chubijev

http://www.isstras.eu/cs/2018/02/20/hlavni-prislib-putina-cele-rusko-na-nej-cekalo-dlouhe-roky/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů, část 3   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 06:25:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předchozí část: http://infokuryr.cz/news.php?extend.20603.2


Neziskovky

Americký vládní program International visitors leadership (dále jen IVL) absolvují kromě osob uvedených v předchozí části i další představitelé neziskového sektoru. Program absolvoval například i výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty, Radko Hokovský, konkrétně program „Current U.S. social, political and economic issues for young European leaders“. Z think-tanku Evropské hodnoty se IVL zúčastnil také Jiří Kopal.

Těžká váha, Lucie Sládková, předsedkyně české mise mezinárodní Organizace pro migraci, International Organisation for Migration (IOM) rovněž absolvovala program IVL.

V roce 1994 absolvoval program IVL Oldřich Kužílek, který spolupracuje a vystupuje za Open Society Fund Praha George Sorose. A Oldřich Kužílek působil také jako zástupce Michala Kocába.

Když tu píšeme o Open Society fund Praha, tak zde pracuje i Jakub Mráček, který se účastnil amerického programu od 3. do 14. prosince 2012 s tématem „Civil Society – A Corner Stone of Democracy for Secretary Clinton's Dialogue with civil society“.

Další absolventkou programu je Magdalena Karvayová, koordinátorka projektů Romské iniciativy také v Open Society fund Praha, tedy tři lidé z Open Society Fund Praha, ke čtvrtému se dostaneme později v tématu LGBT komunity.

Dalším absolventem IVL z neziskového sektoru je předseda nevládní organizace EkonLab z.s. Jiří Skuhrovec.

Vlaďka Votavová absolventka programu IVL, specializace „Women in the Political and Social Sectors“, a zároveň působí ve vedení Asociace pro mezinárodní otázky AMO od září 2011 a od září 2014 působí jako místopředsedkyně asociace DEMAS - Asociace pro podporu demokracie a lidských práv.

Lucie Otáhalová působí v neziskovce La Strada ČR a zároveň se od 24. září do 15. října 2012 účastnila programu IVL, konkrétně specializace „Advocating for Human Rights and Civil Rights“.

Dále tu máme spolek Slovo 21 ředitelky Jeleny Silajdžić, který v roce 2015 obdržel celkem na grantech a dotacích 25,148,073 korun a je také podporován Norskými fondy resp. EEA Grants, čímž se na své stránce chlubí. Působí zde Martina Horváthová a Michal Miko, kteří se účastnili programu IVL.

Mimochodem pod hlavičkou ministerstva vnitra (konkrétně agentury pro sociální začleňování) ještě za Milana Chovance (ČSSD) běží program pro integraci nových cizinců v ČR. Spolupracuje na něm spolek Slovo 21 s islámským kulturním centrem Alfirdaus v pražské Libni.

U Olomouce sídlí centrum Sluňákov, což je centrum ekologických aktivit města Olomouc, jehož zaměstnanci se věnují environmentálnímu vzdělávání pro školy a veřejnost. Toto centrum spolupracuje s americkou ambasádou v Praze, takže by nás ani nemělo překvapit, že ředitel centra Sluňákov Michal Bartoš absolvoval třítýdenní stáž IVL.

Dalším absolventem IVL v rámci neziskového sektoru je Tomáš Vyhnálek, ředitel fundraisingu Člověk v tísni. Tomáš Vyhnálek třeba pléduje za to, aby lidé ve svých závětích odkazovali finanční dary neziskovým organizacím. On třeba tvrdí, že ve Velké Británii získal neziskový sektor prostřednictvím závětí 2,5 miliardy Dollarů.

Další absolventkou IVL je od února tohoto roku Lucie Mádlová, která je výkonnou ředitelkou Asociace společenské odpovědnosti, o.p.s.

Dalším absolventem IVL je David Zahumenský, který zároveň působí jako ředitel Ligy lidských práv.

Samozřejmě absolventi programu IVL pokrývají i feministická lobby, můžeme jmenovat například čerstvou absolventku programu IVL v roce 2017 Marcelu Linkovou.

Marcela Linková se zabývá genderovou sociologií, působí v Akademii věd v ČR v sociologickém ústavu, kde vede národní kontaktní centrum s názvem Gendera věda, a je také předsedkyní evropské Stálé poradní skupiny pro gender ve vědě a inovacích.

Cikánská lobby

Lýdia Poláčková, dříve vedoucí ostravské pobočky Poradny pro občanství, občanská a lidská práva, se programu IVL účastnila už v roce 1999. Lýdia Poláčková se věnuje problematice romských menšin, předtím nastoupila na nově vzniklou pracovní pozici romský koordinátor při odboru sociálních věcí magistrátu města Ostravy, působila také jako členka rady vlády pro národnostní menšiny.

Zmínili jsme tu už absolventku programu IVL jménem Magdalena Karvayová, která působí v Open Society Fund Praha jako koordinátorka projektů Romské iniciativy.

Mezi dalšími absolventy IVL najdeme osobu jménem Miroslav Klempár, který působí jako organizátor romských komunit.

Absolventkou programu IVL je v předchozím díle zmíněná Jarmila Balážová, která působila jako tisková mluvčí exministryně školství Kateřiny Valachové a je zároveň členkou správní rady Romea o.p.s..

Dalším absolventem programu je Patrik Banga.

Patrik Banga sedí v dozorčí radě Romea o.p.s., a zároveň působí v dozorčí radě neziskovky In Iustitia. Už chápeme, proč je Radek Banga bratr Patrika Bangy tak urputně protěžován těmito kruhy? Už chápeme, proč náměstkyně pražské primátorky paní Krnáčové, Petra Kolínská, navrhla Radka Bangu na Cenu hlavního města Prahy? Už rozumíme, proč je členem sekretariátu náměstka Matěje Stropnického primátorky Adriany Krnáčové Vít Masare, další absolvent IVL? Už rozumíme tomu všemu, když víme, že Patrik Banga, člen dozorčí rady Romea, a člen dozorčí rady neziskovky In Iustitia je absolventem IVL?

Pro server Romea dlouhodobě psal David Beňák. David Beňák je dalším absolventem programu IVL.

Romea samozřejmě čerpá dotace z Norských fondů např. v rámci projektu navázání spolupráce s norskými organizacemi 70,000 korun nebo projektů s názvy „Pomoc Romům s prací“ či „Pomoc romským obětem nenávisti“. Další projekt „Náprava mediálního zobrazování Romů“ za 2,000,000 korun s popisem projektu „Mediální obraz Romů v médiích posilují nenávist“.

George Soros také podporuje romské studenty V Česku, a to prostřednictvím Romského vzdělávacího fondu Roma Education Fund, přičemž rozdělování stipendií koordinuje od roku 2010 občanské sdružení ROMEA.

Už jsem zmínil, že Patrik Banga je členem dozorčí rady neziskovky In Iustitia. Určitě si vzpomenete na kauzu červených karet proti prezidentu Zemanovi 17. listopadu 2014, kdy na transportní krabici České pošty byl uveden jako odesílatel americké velvyslanectví a jako adresát Šárka Kadlecová, bývalá aktivistka a zaměstnankyně amerického velvyslanectví.

Tato Šárka Kadlecová od roku 2010 pracuje v neziskovce In Iustitia.

Tedy In Iustitia je úzce spojená s akcí červené karty, In Iustitia, v jejíchž dozorčí radě sedí Patrik Banga, absolvent IVL. Tuto operaci s krycím názvem Red square - rudé náměstí spolu s americkou ambasádou, a Šárkou Kadlecovou spolupořádal i Tomáš Přikryl, který podepsal po prvním prezidentském kole v lednu 2018 výzvu 19 mantinelů Rekonstrukce státu z pera Karla Janečka.

Také bychom neměli zapomenout na absolventku IVL Katarínu Klamkovou, která do 7.12.2017 působila jako ředitelka IQ Roma servis.

LGBT lobby

Tak to jsou Romové, ale samozřejmě i LGBT komunita je pokrytá v rámci absolventů programu IVL.

Czeslaw Walek, absolvent programu IVL, také vystupuje v rámci Open Society fund Praha George Sorose. Czeslaw Walek organizoval druhý ročník Prague Pride, nad kterým převzala záštitu Jana Černochová (ODS). Jana Černochová je ve skupině poslanců, kteří předložili zákon umožňující adopci dětí homosexuálními páry. Czeslaw Walek organizovali třetí ročník pochodu Prague Pride. Czeslaw Walek je také nositelem ocenění velvyslanectví USA, Ceny Alice Garrigue Masarykové za rok 2011.

To bychom měli lobby feministek, cikánů, homosexuálů, jednoduše privilegovaných menšin, ale absolventi IVL působí i v židovském muzeu v Praze. Příkladem toho je Mgr. Michaela Sidenbergová. Ta kromě židovského muzea v Praze působí také jako členka správní rady Evropského institutu odkazu šoa, o.p.s., a Mgr. Michaela Sidenbergová absolvovala IVL v roce 2004.

Dalším absolventem programu IVL je Kumar SriVishwanathan, aktivista a uprchlík z Indie.

Dále mezi absolventy programu najdeme třeba Michala Veselého, ředitele rozvoje Nadace Partnerství v Brně, Jitku Bulantovou a další.

Ekonomové

Tomáš Holub je ředitelem sekce měnové České národní banky, a zároveň je absolventem programu IVL.

Dále se pobytu IVL konkrétně programu „U.S. financial system“ v roce 2007 účastnil ekonom Pavel Kohout, který byl jedním z angažovaných ekonomů v Realistech. Pavel Kohout působil dříve jako člen Národní ekonomické rady vlády NERV. To byl jeden z problémů, proč jsem považoval Realisty za nevolitelné, protože jak může člověk, který absolvoval americký výměnný pobyt zastávat ryze české národní zájmy? Američané si školí a hýčkají absolventy proto, aby přímo či nepřímo ovlivňovali nebo působili v jejich prospěch, ve prospěch americké ekonomiky.

Jak mohou tito ekonomové rozporovat smlouvy jako je TTIP, když byli školeni přímo v zemi, která tuto transatlantickou smlouvu iniciovala? Jak mohou zastávat národní ekonomické zájmy s touto průpravou?

Dále Aleš Michl, který působil jako analytik v Reiffeisenbank, a také byl členem think-tanku Veřejný dluh, se také účastnil od 3. do 24. března 2012, konkrétně programu „U.S. financial system and the global economy“.

Další absolventkou IVL je Petra Kubálková, obchodní manažerka OK System, nebo Michal Hrabí, který je manažerem startup projektu jihočeského inovačního centra a IVL se účastnil v červnu 2014, nebo Jiří Dastych, konzultant firmy Aclana.

Další absolventkou programu je Ing. Lucie Šancová, odborná asistentka společnosti EkoWATT.

Většina z nás jistě zná z častých vystupování v ČT profesorku politologie Vysoké školy ekonomické Vladimíru Dvořákovou. Ta rovněž absolvovala americký program IVL, je velmi častou osobou, která vystupuje opakovaně v ČT a ČRo, a rovněž přednáší na letních kurzech v ČR.

Novináři

Psali jsme tu už o setkání ohledně hromadných žalob v americkém centru Na Tržišti 13 na Malé Straně 7. prosince 2017, kdy toto setkání moderoval šéfredaktor reportážní publicistiky ČT Marek Wollner.

Další absolventkou programu IVL je reportérka ČT Nora Fridrichová.

Další absolventkou programu IVL je Julie Hrstková. Julie Hrstková je komentátorkou Bakalových Hospodářských novin. Ta se od 9. do 27. února 2015 zúčastnila programu „The Contemporary U.S: Economy Financial Markets,Trade, and Economic Development“.

Když jsme u těch Bakalových novin: Dalším absolventem IVL je Ondřej Kundra, vedoucí rubriky Fokus Bakalova časopisu Respekt. Je známo, že ÚOOZ začal využívat vytipované novináře z Bakalova koncernu Ekonomia k řízeným únikům informací z různých sledovaček,vyšetřovacích spisů a odposlechů. Kromě Sabiny Slonkové (Neovlivní.cz) se jedná o Martina Fendrycha (Aktuálně.cz, jehož spoluzakladatelem je Jakub Unger, vlastník vydavatelství Dead Line Media, s.r.o., vydává Neovlivni.cz,a přítel Sabiny Slonkové, jinak většina redaktorů do Aktuálně.cz přišla z Bakalových Hospodářských novin), dále Ondřeje Kundra z Bakalova Respektu. To jsou novináři, kteří podle mnoha zdrojů mají úzké propojení na operativce z bývalého Šlachtova ÚOOZ. Tady vznikají obrysy linie, která vede od Lenky Bradáčové k dalšímu absolventovi programu Ondřeji Kundrovi z Bakalova Respektu, tomu byly cíleně předávány informace z ÚOOZ, protože Robert Šlachta se úzce zná s Lenkou Bradáčovou. Vzpomeňme schůzku Lenky Bradáčové a Roberta Šlachty s Václavem Moravcem v restauraci U Přístavu na pražské Zbraslavi, nebo rovněž schůzky Lenky Bradáčové, Roberta Šlachty, Pavla Zemana, nejvyššího státního zástupce, a Ivo Ištvana, vrchního prokurátora s bývalým americkým velvyslancem Andrewem Schapiro v brněnské restauraci Rialto.

Tedy ještě jednou, Lenka Bradáčová, absolventka IVL, má úzké vazby na Roberta Šlachtu z ÚOOZ, a ti předávali cílené informace Ondřeji Kundrovi do Bakalova Respektu, dalšímu absolventu IVL. Takhle to pravděpodobně je samozřejmě velmi zjednodušeně řečeno, ale když si narýsujeme leitmotiv v rámci pozadí všech zainteresovaných osob, které absolvovaly IVL a zároveň řadu těch schůzek, krásně to nasvítí dané vazby a spojení mezi všemi, které dříve nebyly tak patrné.

Dalším absolventem programu IVL v roce 2013 je Libor Balšínek. Nyní vlastní server Echo24, a Echo24 financuje bývalý šéf společnosti Patria Finance Jan Klenor, a právě investiční banku Patria Finance založil v roce 1993 Zdeněk Bakala, čili Echo24 je projekt financovaný z finančního kapitálu a zdrojů blízkých Zdeňku Bakalovi.

Sám Dalibor Balšínek mezi lety 1996 až 1998 pracoval jako politický reportér na Nově, v roce 1999 byl jmenován ředitelem tisku a PR Nova, od roku 2009 působil v představenstvu mediální skupiny Mafra. Fungoval tam jako ředitel a šéfredaktor za Lidové noviny a internetové aktivity skupiny. Nyní je vydavatel a šéfredaktor Echo24, jehož financování jsme už probrali.

Dalším novinářem, který absolvoval americký program je Jan Horčík, který působil jako šéfredaktor magazínu Hybrid.cz. V březnu 2012 se programu IVL účastnil Michal Hudec, vydavatel portálu Energia.sk. Zajímavá je také další absolventka programu IVL Adéla Dražanová, která působila jako vedoucí zahraniční redakce mediální skupiny Mafra. Dalším absolventem programu je Václav Sochor, který působí jako šéfredaktor týdeníku Marketing & Media. Mezi absolventy programu najdeme třeba ředitele rádia Olomouc jménem Pavel Hekela.

Další segmenty hospodářství

Další absolventkou programu IVL je Jitka Schmiedová, která působila jako viceprezidentka pro lidské zdroje Vodafone Czech Republic. Absolventem programu IVL je také Pavel Novák, který působil jako manažer českého plynárenského svazu. Dalším absolventem programu je Ing. Daniel Bubenko, dříve působil jako vedoucí střediska energetiky a životního prostředí a také jako energetický auditor CITYPLAN spol. s r.o., Praha, nebo Ing. Tomáš Voříšek, project manager SEVEn Energy s.r.o., Praha. Oba dva se v rámci IVL účastnili „New Approaches in Smart Grid Technologies“.

Další absolventkou programu je Ing. Jana Caletková, Ph.D., která působila jako vedoucí oddělení vodního hospodářství, energetiky a bezpečnosti potravin. Dále pracuje ve společnosti AF-CITYPLAN, s r.o., a jak jsme zmínili absolvovala program „Water and Energy Efficiency, Energy Performance Contracting“.

Školství

Další už zmíněnou absolventkou amerického programu je Monika Šimůnková, která Od 16. února 2011 působila v Nečasově vládě jako zmocněnkyně vlády pro lidská práva, ale s příchodem Sobotkovy vlády působila jako poradkyně exministryně školství Kateřiny Valachové. Mluvčí Kateřiny Valachové byla další absolventka IVL, Jarmila Balážová. Ta současně působí ve správní radě společnosti Romea o.p.s.

Dalším absolventem programu IVL je Jaroslav Mašek pedagog na Gymnáziu Duhovka a koordinátor ICT na Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze. Funkce koordinátora ICT znamená informační a komunikační technologie. Další člověk z Karlovy univerzity, institutu mezinárodních studií, který absolvoval IVL je Ondřej Klípa.

Dále třeba profesor Milan Hořínek, Mgr. Marie Hrachovcová, nebo Mgr. Eva Valentová ze Západočeské univerzity. Tak ta absolvovala program IVL v roce 1999. Eva Valentová byla rovněž členkou správní rady Open Society Fund Praha George Sorose.

Když jsme u města Plzeň, tak další absolventkou IVL byla v roce 2010 Šárka Havlíčková. Šárka Havlíčková se od roku 2008 podílela jako externí konzultantka na vzniku Programu rozvoje kultury města Plzně 2009 – 2019 a dále jako odborná poradkyně v rámci kandidatury města na titul Evropské hlavní město kultury 2015.

Dalším absolventem programu IVL v srpnu a září 2010 je JUDr. PhDr. Marek Čejka, Ph.D., který působí na ústavu mezinárodních vztahů na CEVRO institutu, jež řídí Ivan Langer.

Dalším absolventem IVL je Ing. MiroslavNeulinger, který působí na Vysoké škole Báňské v Ostravě. Další absolventkou programu IVL je Šárka Zahálková. Ta absolvovala studium galerijního managementu a obor animovaná tvorba na fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Šárka Zahálková absolvovala IVL v roce 2015.

Další absolventkou programu IVL je Martina Ježková, která je zároveň finanční manažerkou Centra jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity. Další člověk na Masarykově univerzitě konkrétně vedoucí institutu mezinárodního politologického ústavu je prof. PhDr. Vít Hloušek, Ph.D., který rovněž v říjnu 2006 absolvoval americký vládní program IVL.

Vedení junáka spolu se sdružením „Na Zemi“ v roce 2016 vydalo příručku,Téma uprchlictví na táboře – Informační a metodická podpora http://www.nazemi.cz/sites/default/files/kpz_k_uprchlictvi_na_tabory.pdf. A jedním z lidí, kteří se podíleli na přípravě této metodické příručky je Linda Janků, která pracuje v Centru pro lidská práva a demokratizaci, je asistentkou a doktorandkou na Katedře mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity a právničkou v Kanceláři ombudsmanky Anny Šabatové. Program IVL v rámci dívčího skautingu absolvovala také Anežka Novotná.

Tady vidíme, jak mají Američané pokryté svými lidmi základní páteřní síť českých univerzit, ať jde o Karlovu univerzitu, Západočeskou univerzitu v Plzni, nebo brněnskou Masarykovu univerzitu. Západočeské univerzitě, která na své projekty čerpá dotace od amerického velvyslanectví v Praze, se budeme věnovat jindy.

Zdravotnictví

Dalším absolventem programu IVL je Pharm Dr. Stanislav Havlíček, bývalý viceprezident České lékárnické komory, MUDr. JanMarounek, kardiochirurg Nemocnice Na Homolce, Lukáš Velev, ředitel Nemocnice Jihlava. Jak Stanislav Havlíček, Jan Marounek, tak i Lukáš Velev, všichni absolvovali tento americký vládní program v srpnu a září 2011 se zaměřením na zdravotnictví a IT technologie v rámci tohoto oboru.

Dalším absolventem projektu je Doc. MUDr. PhDr. Jan Payne, PhD. Působí zároveň jako předseda Společnosti lékařské etiky Jana Evangelisty Purkyně.

Absolventem amerického vládního programu je také Miloš Rejchrt. Farář, chartista, překladatel z francouzštiny, autor písní (skupina Berani). Sedm let byl redaktorem náboženské redakce ČRo.

Závěr

Jak vidíte, mezi absolventy tohoto amerického vládního programu IVL jsou čeští vrcholoví politici, pracovníci ministerstev, nevládních organizací respektive neziskového sektoru, představitelé médií, čili široká škála novinářů, akademici, experti v různých segmentech hospodářství.

Vidíme skutečně, že Američané obsazují klíčové pozice vlivnými lidmi, které uplatili exkluzivním pobytem v USA (jak málo stačí, že? Jidáš prodal Ježíše za třicet stříbrných).

Mnozí nás obviňují, že si vymýšlíme hoaxy, když uvádíme spekulativní skutečnost, že mnoho zlého v této zemi včetně vstřícného postoje některých vůdců vůči migrantům je nepřímo řízeno z USA. Když se ale podíváme na ten obrovský zástup lidí proškolených americkým programem IVL, ať už se jedná o politiky zejména z Top09, Helena Langšádlová, Jan Chvojka, Patricie Kotalíková,Marek Ženíšek nebo ODS Petr Nečas, KDU/ČSL Pavel Bělobrádek, také Jan Farský STAN Jan Korytář bývalý liberecký primátor, ať se jedná o neziskový sektor Radko Hokovský a Jiří Kopal z Evropských hodnot, Lucie Sládková, těžká váha předsedkyně české mise mezinárodní Organizace pro migraci, Oldřich Kužílek, Open Society fund Praha, Jiří Skuhrovec z EkonLab, La Strada, Slovo 21,Tomáš Vyhnálek fundraising Člověka v tísni, Patrik Banga Romea, In Iustitia, Katarína Klamková IQ Roma servis, David Zahumenský Liga lidských práv, ale také řada novinářů, Nora Fridrichová z ČT, Julie Hrstková z Hospodářských novin, Ondřej Kundra z Respektu, Dalibor Balšínek z Echo24, Adéla Dražanová z Mafry, máme tu i vrůstání amerických vlivů přímo do české politiky na vnitru Jitka Gjuričová, Lenka Bradáčová vrchní státní zástupkyně, spravedlnost a justice Anežka Janoušková, Kateřina Hamáčková a Adam Hexner, prostě vrcholová politika, různí náměstci třeba Vít Masare, náměstek Matěje Stropnického, neziskový sektor, novináři, zástupci justice. Instalace všech těchto lidí, kteří prošli americkým školením, nám logicky nabízí otázku, jak je možné, že všichni tito lidé tak horlivě škodí?

Jak je možné, že celá ta masa angažovaných osobností, celý ten obrovský zástup politiků, neziskovek, novinářů, ministerstva justice, ministerstva vnitra, všichni hovoří jedním hlasem a většinou v mnoha ohledech proti zájmům občanů této země? Jaké centrum, jaká škola, jaká průprava všem těmto osobnostem diktuje, aby prosazovali tentýž názor?

Není náhodou tím společným jmenovatelem právě americký vládní program IVL, který tito jednotlivci všichni do jednoho absolvovali?

Autor: Tapin


Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/02/7510-tajny-americky-vladni-program-pro-vychovu-budoucich-proamerickych-kadru-cast-3.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUrčeno p. Schwarzenbergovi   
Pridal tk Úterý 20 únor 2018 - 06:12:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pane čestný předsedo TOP 09, Karle Schwarzenbergu,

vzhledem k tomu, že jsme asi stejně staří, chápu, že nám už paměť tolik neslouží, ale já na rozdíl od Vás nežiji v politice, ale ve starobním důchodu. Zmiňuji to proto, že Vy jako politik máte (měl byste mít) jisté předpoklady a možnosti fakta, kterými se snažíte vyburcovat svědomí veřejnosti, si buďto ověřit, nebo mlčet. Vy říkáte, že jste celý svůj život bojoval za lidská práva, ale pravdou, kterou máte indiskrétně skrytou ve štítě své (bývalé) strany, (Pravdu a lásku ...) se účelově, nebo už vzhledem ke svému stáří, zabýváte jen okrajově. Jinak byste nemohl vytrubovat do světa takové nesmysly, jakými jste reagoval na vyjádření názoru pana Roznera, člena SPD, který údajně pronesl kacířská slova, když o táboru v Letech řekl, že je to neexistující pseudokoncentrák.

To je skutečně minimálně na pár roků do „tepláků! Podobně také reagujete i na nicotné, nepřesně interpretované konstatování pana Okamury, předsedy SPD, který se zas pro změnu „těžce“ provinil tím, že se o táboru v Letech vyjádřil, že tábor nebyl oplocený atd. Hotová katastrofa!

Jako letitému politikovi a především celoživotnímu bojovníkovi za lidská práva Vám jaksi (zřejmě rovněž z důvodů stáří) uniká, že vyslovit svůj názor, byť je jiný než Váš, je také součástí demokracie a tudíž i lidských práv. Jenže Vy jste se rozhodl, že výroky pánů z SPD jsou v rozporu s lidskými právy, že to tak nenecháte a jakkoli jde pouze o podstatu pravdy a ne popírání holocaustu a existence koncentráku v Letech, na pány hodláte podat trestní oznámení a budete požadovat odstoupení pana Okamury z funkce místopředsedy Sněmovny (možná s cílem, dosadit tam lumpa Kalouska). To je zřejmě jednodušší, než se cílevědomě pídit po pravdě a skutečnostech a vycházet z nějakých veřejně dostupných zdrojů, které o táboře v Letech informují.

Jak jsem zmínil, máte svoje požehnaná léta a HOSIP je součást stáří. Říká se, že nevědomost hříchy nečiní, ale také by neměla škodit, což však ve Vašem případě neplatí, neboť Vy máte se svým postojem tendenci uškodit, resp. znemožnit svého politického soupeře na základě svých subjektivních či pomstychtivých závěrů. Takže pane Schwarzenbergu, pro opravení Vašich nesmyslných a mylných, pokud ne zrovna úmyslných rozporuplných názorů na tábor v Letech, Vám ve stručnosti předkládám část odborných, fundovaných a historicky podepřených hodnocení na události v Letech, kterými se bezostyšně snažíte dehonestovat své politické soupeře. Prosím čtěte:

Především nutno říct, že z odborně historického pohledu diskutovaný tábor v Letech nebyl koncentračním táborem, ale táborem pracovním, později se pak stal specifickým sběrným táborem. Vězeňských pracovních táborů tohoto typu pro potřeby válečného hospodářství s lacinou pracovní silou bylo na území protektorátu velké množství. Většina z nich, na rozdíl od tábora v Letech, není dnes nijak pietně označena. Koncentrační vyhlazovací tábor ve výlučné správě SS mimo dosah trestního zákona s dokonale zpracovaným státním teroristickým systémem mučení, resp. cíleného usmrcování vězňů v rámci tzv. zvláštního zacházení – sonderbehandlung, s jednotným modelem vnitřní organizace a režimu, s typickým způsobem ostrahy objektů ostnatým drátem, event. elektrickým plotem, se strážními jednotkami SS-Totenkopfverbände na území protektorátu nebyl ani jeden. V tom případě nemohl být ani v Letech.

Vězeňský režim a organizace tábora v Letech byly nesrovnatelně volnější než v Dachau, Buchenwaldu, Mauthausenu, Sachsenhausenu, Ravensbrücku, Osvětimi (Auschwitz) a dalších ze 23 státních nacistických koncentračních táborů. Drastické a cílené mučení českých odbojářů v Mauthausenu však nelze stavět na roveň se šikanováním vězňů z řad Židů, cikánů a jiných živlů v Letech ze strany některých protektorátních četníků, i když obojí jednání bylo zavrženíhodné. Za celou dobu existence tábora v Letech nebyl žádný z vězňů zastřelen nebo ubit. Někteří dozorci tábora podle dokumentů jednali s cikány hrubě a okrádali je (za to byl dokonce první velitel tábora odvolán), jiní však vězňům také pomáhali. Z tábora v Letech se na základě dobrých pracovních výsledků i propouštělo, což v případě koncentračních táborů se dělo jen zcela výjimečně.

Vězeňský pracovní tábor v Letech byl podle vědecké interpretace místem utrpení a lidských tragédií, ale nebyl místem holocaustu. Jím se pro některé vězně z Let stal až koncentrační vyhlazovací tábor např. v Osvětimi (Auschwitz-Birkenau), kam je pražská německá kriminální ústředna poslala jednotlivě za trest či ve dvou hromadných transportech „asociálů“ (4. 12. 1942, 7. 5. 1943). Zbylí vězňové byli při likvidaci infekcemi zamořeného tábora v Letech odesláni do moravského cikánského tábora v Hodoníně nebo do donucovacích pracovních míst v Praze-Ruzyni či Pardubicích. Část vězňů, převážně etnicky necikánského původu, byla propuštěna na svobodu.

K výroku předsedy SPD a místopředsedy Sněmovny pana T. Okamury, že tábor nebyl oplocený, že ho většinou nikdo nehlídal a lidé se tam mohli volně pohybovat, je pravda taková, že oplocení tábora bylo dřevěné, místy s laťkovým plotem, ostraha vězňů při pracích mimo tábor však byla minimální a proto docházelo ke snadným a častým útěkům vězňů. Údajně uprchla čtvrtina z nich! I když pan poslanec Tomio Okamura neinterpretoval technické zabezpečení tábora v Letech přesně, v každém případě měl částečnou pravdu, že z důvodů nedostatečné ostrahy tábora docházelo k častým útěkům vězňů. Jenže panu Okamurovi bylo také vloženo do úst konstatování, kterým popírá holocaust v táboře Lety. Nic, co by nasvědčovalo popírání holocaustu v Letech panem Okamurou řečeno nebylo, nicméně, jak svědčí vyjádření historika, tábor v Letech holocaustem nebyl. Co s tím uděláte, pane Schwarzenbergu?

Zkuste se prosím zamyslet nad těmito skutečnostmi a pouvažovat, (jste-li toho schopen), zda výše uvedené skutečnosti mohou být důvodem k tomu, aby kolem vyjádření pana poslance Okamury, potažmo pana Roznera, byl vyvolán takový mediální poprask, notabene, aby na ně bylo ukazováno prstem, bylo podáváno trestní oznámení a na oba bylo poukazováno jako na nějaké politické gangstery, které je nutné potrestat, event. zbavit funkce místopředsedy Sněmovny?

Chci věřit, že toto malé objasnění situace v táboře v Letech Vám postačí k tomu, abyste přehodnoti své osobní rozhořčení nad vyjádřeními pánů poslanců Okamury a Roznera, kteří jen vyslovili svůj názor, což byste měl jako letitý zastánce lidských práv pochopit. Jsem zřejmě naivní když si myslím, že se k výše uvedenému vyjádříte, i když si myslím, že vzhledem k Vaší popularitě, byste tak učinil měl. Apropó, také by nebylo od věci zmínit účast Vašeho otce na chodu tábora, resp. využívání vězňů k pracím na jeho (Vašich) majetcích a pozůstalým se hluboce a lidsky omluvit. Chápu, že to může být pro Vás poněkud tristní a ponižující přiznat, že jste se trapně unáhlil a pány poslance naprosto bezdůvodně hrubě napadl a osočil, za což byste se jim měl rovněž veřejně omluvit.

V očekávání Vašeho brzkého a definitivního ukončení (pro Vás zcela jistě) úspěšné politické kariéry v české havloidní politice, Vám k odchodu do knížecího důchodu přeji další plodná a spokojená léta na Vašich plodonosných majetcích.

S pozdravem

Jiří B a ť a , důchodce

PS. Pro upřesnění sděluji, že jsem použil vyjádření pana profesora Jana Rataje, jednoho z nejpovolanějších historiků na dané téma, tedy tábora v Letech u Písku.( https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tabor-v-Letech-ocima-profesora-Nebyl-mistem-holocaustu-Smrad-z-prasecaku-tam-necitim-Nekdo-schvalne-spini-nasi-zemi-452407 ). Zajímalo by mě, zda na základě historických faktů, skutečností a odborného pojednání (mj. některé viz výše), budete vůči profesoru Ratajovi postupovány stejně, jako pošetile postupujete vůči pánům Okamurovi či Roznerovi, tj. podávat trestní oznámení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3664 sec,0.1155 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,301kB