Pátek 23 únor 2018
Freemailové schránky Centrum.cz zahazují už dokonce i obchodní poštu, schyluje se k desítkám žalob na společnosti Zdeňka Bakaly a Tomáše Charváta...   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 12:00:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Víme opět první! Freemailové schránky Centrum.cz zahazují už dokonce i obchodní poštu, schyluje se k desítkám žalob na společnosti Zdeňka Bakaly a Tomáše Charváta. Virusfree zahodil dokonce i objednávku na invalidní vozíček těžce nemocného člověka. Skandál, který nemá obdoby, mainstreamová média v ČR zazdila a úzkostlivě ho tají! Všichni se bojí Bakaly?

Skandál zahazovaných emailů v České republice opravdu nebere konce a dosahuje nedozírných obrysů. Redakce Aeronet.cz je zaplavena tisíci a tisíci emailů z celé české republiky, kde nám lidé sdělují své poznatky o tom, jak jim mizí emaily zasílané na vybrané českých freemailové servery. Už počátkem minulého týdne jsme jako první server v České republice přinesli informace o tom, že trojice freemailových serverů Centrum.cz, Atlas.cz a Volný.cz nedoručuje emailovou poštu a zahazuje ji bez vědomí příjemce i odesílatele, a to pokaždé v tom případě, kdy uvnitř emailu anebo v hlavičce odesílatele se nachází textový řetězec, který odpovídá názvům domén tzv. alternativních serverů v ČR a na Slovensku. Pokud kdokoliv zaslal na kterýkoliv z těchto freemailů poštu, kdy ve zprávě byl odkaz na články na nějakém alternativním serveru, pošta adresátovi nikdy nedošla.

Jak se nám podařilo zjistit, zahazování emailů provádí antispamová brána, kterou neprovozuje společnost Economia Zdeňka Bakaly, ale subdodavatelská společnost Excello, s.r.o. z Prahy, která provozuje antispamovou bránu Virusfree. Jak jsme byli v uplynulých dnech informováni, tato brána je nainstalována i u dalšího provozovatele freemailů v ČR, konkrétně u Tiscali.cz, kde do této chvíle jsou zahazovány emaily většiny českých a slovenských alternativních serverů, které uvádí slovenská nezisková organizace a iniciativa Konspiratori.sk. Z našich testů vyplývá, že společnost Excello, s.r.o. zrušila blokování a zahazování emailů Parlamentních listů a našeho Aeronetu, ale pouze na antispamové bráně společnosti Economia. Na ostatních branách, jako např. na Tiscali.cz, jsou nadále blokovány a zahazovány emaily Aeronetu i Parlamentních listů. Jedná se zjevně o úmysl, kdy společnost Tomáše Charváta zruší blokace a zahazování emailů pouze tam, kde vznikne mediální tlak. Protože o Tiscali.cz jsme minulý týden nepsali, tlak nevznikl, a proto na Tiscali.cz jsou emaily zahazovány nadále, a to jak pro náš Aeronet, tak pro Parlamentní listy.

Freemaily v České republice už zahazují i obchodní poštu, objednávky firem a dokonce i poštu invalidů

Co je ovšem opravdu děsivé, to je politika selektivního přístupu k odblokování a zrušení zahazování emailů. Protože celou kauzu medializoval Aeronet a posléze i Parlamentní listy, dočkaly se odblokování koncem minulého týdne jenom tyto dva servery, protože kauzu mediálně publikovaly. Jenže všechny ostatní alternativní servery, a je jich více než stovka v ČR a na Slovensku, jsou nadále blokovány a jejich emaily zahazovány na všech freemailech, kde je nainstalována antispamová brána Virusfree od pražské společnosti Excello, s.r.o. Minulý pátek na Svobodném vysílači CS jsem varoval, že situace se zahazováním emailů mohla postihnout nejen čtenáře alternativy, ale i nemocné lidi, obchodní firmy a podnikatelské subjekty. A přesně k tomu došlo, ovšem v takovém obrovském rozsahu, že z toho jde doslova hlava kolem. Posuďte sami tyto otřesné případy, my v redakci k tomu opravdu nemáme slov.

Homeopatika jsou v ČR nově důvodem k zahazování emailů

Paní Magda trpí psoriázou (lupénkou) a odebírá a nakupuje homeopatika od bylinkářky z Vysočiny. Svůj email má na Centrum.cz a její dodavatelka má odkazy a profil na jednom z alternativních serverů, který si bohužel nepřeje medializaci a požádal nás, abychom ho v této kauze nezmiňovali. To je škoda, protože pokud se neozvete, nic se nezmění. V průběhu ledna komunikace ustala a paní Magda přestala dostávat odezvy na své dotazy, které zasílala homeopatičce kvůli své nemoci.

Její zdravotní situace se zhoršila, nikdo jí na emaily neodpovídal, což považovala za ukončení spolupráce, nebo že už dotyčná paní služby neposkytuje. Protože se její situace zhoršovala, napadlo jí zkusit zavolat homeopatičce přímo na telefon. Jaké však bylo její překvapení, když ta se jí naopak zeptala po zavolání, proč neodpovídá na emailové odpovědi. Měla totiž pro ní připravenou novou zásilku, ale protože se neozývala, zásilku musela zrušit. Vyčíslená škoda přes dva tisíce korun. Jak se zjistilo, odpovědi homeopatičky paní Magdě na její Centrum.cz schránku nikdy nedošly, antispamový filtr emaily homeopatičky zahazoval. Nenašla je ani v doručené poště, ani ve spamové přihrádce, kterou pravidelně kontroluje.

Vydavatel časopisu přišel o inzerenty a předplatitele

Druhou kauzou, kterou již můžeme i adresně uvést, je nedoručování emailů zákazníkům, předplatitelům a dokonce i inzerentům alternativního časopisu Šifra, který vydává pan Milan Vidlák. V posledních týdnech totiž došlo k tomu, že když si zákazníci objednali předplatné časopisu, nedošlo jim potvrzení o tomto předplatném. Jindy si paní chtěla zdarma stáhnout elektronické vydání časopisu, ale potvrzovací email na Centrum.cz jí nedošel, prostě zmizel. Doména casopis-sifra.cz je totiž na seznamu tzv. alternativních webů, které blokuje antispamová brána Virusfree nainstalovaná na Centrum.cz a na dalších freemailech společnosti Economia. Stejně tak došlo k ekonomické ztrátě ve chvíli, kdy vydavatel časopisu přišel o předplatitele, protože čtenářka měla svůj email na Centrum.cz a požádala o prodloužení předplatného. Redakce Šifry zaslala čtenářce platební instrukce, ale ty jí na její email nikdy nedorazily, protože Centrum.cz blokuje a zahazuje hlavičky emailů casopis-sifra.cz. Nedoručováním emailů tak vzniká ekonomická škoda v rovině podnikání.

Co napsala šéfredaktorovi do redakce Šifry odběratelka časopisu?

„Dobrý den, chápu, že toho máte hodně, ale chtěla bych se na něco zeptat. V lednu 2018 mi nepřišlo aktuální číslo Šifry. Mám předplatné od listopadu 2017. Druhého února 2018 jsem psala mail na redakci a 6.2.2018 na Váš mail. Nepřišla žádná reakce. Časopis došel, a tak jsem to neřešila. Před pár dny jsem si dala stáhnout Speciální vydání zdarma. Čekám a nic. Po několika dnech jsem to dala stáhnout na manželův mail na centrumu. Nic. Dnes jsem to dala stáhnout na mail na seznamu a hned to přišlo.“

Když jsem jí potvrdil, že jsme se stali obětí cenzury, napsala ještě jeden krátký mail, kde zmínila i váš server. Tak jsme se o tom vlastně oba dozvěděli, z Aeronetu :-): „Ráno jsem si přečetla Váš mail a doteď jsem ještě naštvaná. Člověku se ani nechce věřit, co všechno je dnes možné. Když jsem ten článek na Aeronetu četla, nenapadlo mne, že si to ověřím na vlastní kůži. V totalitě jsem se narodila, a jak to tak vypadá, asi v ní i umřu. Bohužel.“

Invalida přišel kvůli zahazovaným emailům na Centrum.cz o koupi vozíku, zvažuje žalobu na provozovatele freemailu

Třetí příklad, jaké důsledky má zahazování emailů na freemailech společnosti Economia, jsem si nechal jako poslední svědectví. Pan Jindřich je invalidní důchodce z Hradce Králové a je upoutaný na invalidní vozík, a to již od poloviny 90. let. S pomocí rodiny a přátel se rozhodl zakoupit si elektrický vozík značky Meyra z druhé ruky, nabídku našel v inzerci, kde rodina v rámci pozůstalosti nabízela vozík k prodeji. Pan Jindřich zavolal na telefon a po krátkém hovoru se s prodávající ženou dohodl, že mu zašle na email Centrum.cz podklady k vozíku. Jenže prodávající paní má v Gmailu nastavený tzv. tzv. podpis (patičku), který se připojuje ke každému odeslanému emailu. Podpis obsahuje její adresu, telefonické číslo, emaily a také odkazy na blogy, věnuje se totiž soukromě ezoterice. A právě odkaz na server Osud.cz v jejím profilovém podpisu poté způsobil, že její email nebyl panu Jindřichovi doručen. Centrum.cz tento email zahodil, protože antispamový filtr společnosti Excello, s.r.o. nalezl v emailu odkaz na údajně ideově závadný alternativní server.

Pan Jindřich po 4 dnech znovu paní napsal a požádal o zaslání podkladů s informacemi o vozíčku a s fotografiemi, v jakém je technickém stavu. Ale opět nic nedostal. Ani v příchozí poště, ani ve spamové složce nic nebylo. Prodávající přitom panu Jindřichovi vše odeslala, a to i napodruhé. Protože pan Jindřich po týdnu ztratil trpělivost, další email už nepsal a zvedl telefon a zavolal prodávající. Ta mu bohužel sdělila, že vozík již prodala jinému zájemci, protože pan Jindřich se jí vůbec neozýval. Naše redakce kontaktovala prodávající, paní Věru, a ta nám sdělila, že už ví z článků alternativy, v čem je chyba. Právě v tom, že ve svém emailu na Gmailu má generovaný podpis s kontakty, ve kterém má odkaz na server Osud.cz. Naše redakce zkusila toto ověřit a opravdu, pokud se v textu emailu objeví odkazový link na tento server, pošta na Centrum.cz nedojde. Pan Jindřich přišel o elektrický vozík, nyní čeká na další dobrou koupi a pročítá den za dnem inzeráty. K tomuto opravdu nemáme slov.

Právník navrhuje předžalobní výzvu provozovatelům freemailů, kteří provozují antispamový filtr společnosti Excello, s.r.o.

Redakce našeho serveru průběžně konzultuje s našim právníkem jednotlivé případy, které dostáváme do redakce a ve všech těchto zprávách nacházíme situaci, kdy po úspěšně odeslaném emailu z poštovní schránky odesílatele nedojde k jeho doručení adresátovi, a to v případě, kdy provozovatel poštovní schránky příjemce používá pro ochranu doručované pošty antispamovou bránu Virusfree od společnosti Excello, s.r.o. Tuto bránu v České republice používají freemaily Centrum.cz, Atlas.cz, Volný.cz, Tiscali.cz a na Slovensku je to Centrum.sk freemail. To jsou freemailové služby, o kterých víme, ale může jich být mnohem více. Podle rozboru právníka je možný přístup k řešení přibližně ve třech různých rovinách, které je třeba zvážit podle situace a možností jednotlivých dotčených subjektů.

Prvním krokem by měl být pokus o smír a žádost směřovaná provozovateli emailu o ukončení blokace a zahazování emailů daného serveru. Protože zahazování soukromé pošty (bez ohledu na to, jestli jde o poštu papírovou v obálce nebo elektronickou) naplňuje skutkovou podstatu trestného činu podle §182 Tr. Z. a provozovatel freemailové služby by měl být seznámen s tím, že jeho freemailová služba, kterou nabízí a provozuje, je v rozporu s platnými zákony České republiky. Provozovatel by měl být vyzván, aby sjednal nápravu a k této nápravě by mu měla být poskytnuta přiměřená lhůta. Lhůta 30 dnů je obvykle dostatečná. Po uplynutí této lhůty, pokud nedojde k nápravě, by měla být jako druhý krok sepsána předžalobní výzva.

Předžalobní výzva je cestou, jak důrazně upozornit na poškozování cizích práv ve věci zahazovaných soukromých emailů občanů České republiky

Zde už je doporučeno, aby věc převzal právník a rovněž vymezil rozsah škod, pokud k nim došlo. Kromě §182 Tr. Z. lze v zahazování pošty podle subjektivního klíče (např. podle klíče seznamu webů, která někdo sestavil za subjektivním účelem světonázorového nebo politického postoje, viz. konspiratori.sk) vysledovat i trestný čin cenzury, který je v rozporu s ústavním zákonem a Listinou základních práv a svobod podle článku 17, odstavce 3 Ústavy. Jak zdůrazňuje náš právník, provozovatel freemailu na území ČR se nemůže vyvázat z platnosti zákona o zachování tajemství v poštovním styku, ani z platnosti Ústavy žádnou dvoustrannou smlouvu, např. obchodními a provozními podmínkami při sjednání služby freemailu.

Pokud zahozením emailu došlo k poškození práv spotřebitele, potom lze použít §4 Zákona o ochraně spotřebitele. Zmařená koupě invalidního vozíku, zmařené předplatné časopisu atd. Ve všech případech je třeba vyčíslit škodu. Provozovatel freemailu sice nenese zodpovědnost za technické selhání sítě, nemůže garantovat, že email pokaždé dojde. Ale nese zodpovědnost za to, že využívá počítačový systém, konkrétně antispamové řešení, které zahazuje a nedoručuje poštu z jiných důvodů, než je technické selhání nebo porucha přenosu. Zde právník doporučuje akcentovat v případné žalobě zjevný úmysl poškození cizích práv podle §181 Tr. Z. Stejně tak doporučuje využít i paragraf diskriminace skupiny osob, kde je i vyšší trestní sazba než u jednotlivců. Provozovatel freemailu provozuje veřejně přístupnou komerční službu způsobem, která omezuje lidská práva a poškozuje práva přesně vymezené skupiny osob podle společných zjevných charakteristik, upozorňuje náš právník.

Právě proto charakter zahazování emailů naplňuje i skutkovou podstatu trestného činu diskriminace podle Antidiskriminačního zákona č. 198/2009, na základě §1, odstavec 1, písmeno j. Uživatel služby a občan Evropské unie je diskriminován na základě svého politického či světonázorového přesvědčení, kdy jeho emailová pošta je selektivně zahazována a nedoručována adresátovi soukromým doručovatelem (tzn. provozovatelem freemailu). Stejně tak lze považovat za porušení tohoto zákona situaci, kdy antispamový filtr odmítne převzít email k doručení a vrátí do emailové schránky odesílatele odezvu, že pošta byla poštovním serverem odmítnuta. Pokud k tomuto odmítnutí dojde na základě subjektivního meritu, např. na základě toho, že email obsahuje odkazy na alternativní zpravodajské weby, a nikoliv na základě objektivního důvodu (např. email obsahuje zavirovanou přílohu), potom se jedná o stejný trestný čin diskriminace v oblasti služeb, protože skupině osob se společným jmenovatelem a sociálním znakem je odmítnuto poskytnutí služby v podobě doručení emailu, dodává náš právník. Do redakce nám napsaly desítky osob, že nedoručením emailových nabídek došlo k ekonomickým ztrátám a chystají proto žaloby.

O skandálu se zahazovanými emaily píše jenom Aeronet a nově se k nám přidalo pár dalších serverů. Veřejnoprávní média v ČR však zarytě mlčí. To je hodně drahé mlčení za téměř 7 miliard ročně z kapes koncesionářů

Nejčistším řešením pro společnost Economia by podle názoru právníka bylo odstranění služby Virusfree ze všech freemailových serverů, které Economia provozuje a nahrazení tohoto antispamu jiným řešením, které není v rozporu se zákony České republiky a potažmo s antidiskriminačními pravidly Evropské unie. Jednotliví občané České republiky, kteří byli jakkoliv poškozeni nedoručováním emailů a jejich zahazováním, se musí v případě dalšího blokování a zahazování soukromé pošty, případně v odmítání převzetí pošty k doručení, obrátit na právnické kanceláře a domáhat se náhrady škody u soudů, pokud nedoručením a tichým zahozením emailů nebo odmítnutím transportu informace vznikla nějaká škoda, např. jako v případě plánovaného nákupu onoho zmíněného vozíčku pro invalidu nebo ztrátou inzerenta, jak nám sdělil do redakce vydavatel časopisu Šifra.

Ovšem bez ohledu na to, jestli škoda vznikla nebo ne, lze podat žalobu pro porušení §181 Tr. Z., dále §182 Tr. Z. a také pro porušení zákona č. 198/2009 v prvním odstavci a v neposlední řadě pro porušení Listiny podle Ústavy a jejího článku 17 ve třetím odstavci. Všechny české freemailové společnosti, které provozují bránu Virusfree v této chvíli, jednají potenciálně v rozporu hned s několika zákony České republiky. Vznikají škody třetím stranám, které už lze i vyčíslit. A otázka na závěr: Hádejte, proč o tomto skandálu dosud neinformuje Česká televize a ani Český rozhlas? Úkol pro vás, kteří čtete tento článek: Zalarmujte své poslance, ať se začnou kauzou urychleně zabývat na nejvyšší úrovni i v poslanecké sněmovně. Sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích, v emailech, v diskusích na internetu. Pokud se neozvete, příště mohou zmizet i vaše emaily.

Nejen o této kauze budeme hovořit dnes večer od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme kauzu bývalého operátora StB, který se najednou objevil a obvinil ze spolupráce s komunistickou StB nejen Andreje Babiše, ale i šéfa britských labouristů. Dostane se i na další témata a zajímavosti z uplynulého týdne. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.


-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/vime-opet-prvni-freemailove-schranky-centrum-cz-zahazuji-uz-dokonce-i-obchodni-postu-schyluje-se-k-desitkam-zalob-na-spolecnosti-zdenka-bakaly-a-tomase-charvata-virusfree-zahodil-objednavku-invalidy/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚnorový výlet   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 10:53:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neočekávám, že se místní, euro-unijní a podobná média zmíní o tom, že 23. Února se v Ruské federaci připomíná Den obránců vlasti, do roku 2002 znán jako Den Rudé armády. Také den chlapů. Je to státní svátek. Proto blahopřeji všem, kteří plní své povinnosti, dodržují přísahu a jsou věrni své zemi, zdraví a radost. Tu musely mít tento den v roce 1918 oddíly Ruské gardy, když zvítězily nad vojsky císařského Německa u Narvy a Pskovu. Na skutečnosti nemění nic propaganda, zmiňující se o mýtu, ani přepisovatelé historie. Radost z vítězství měla dalekosáhlé následky i pro vznik RČS. To je správný název první republiky: Republika Československá. 23. únor byl proto označován jako den narození Rudé armády. Rok 1918 jako rok narození RČS a 25. únor 1948 dnem pochodu na hrad. Pochod studentů neovlivnil nástup komunistického režimu. Vítězství nepřichází bez boje. Vítěze nesoudí. Státní svátky si určuje každý stát sám, transformace státu ne. Přesto, nebo i proto, se budou konat v současné ČR oslavy založení státu, který již neexistuje. V rámci oslav se budou udržovat mýty spojené s jeho založením a osobnostmi, aniž by se někdo veřejně a vážně zamyslel nad transformací státu založeného na dogmatickém racionalismu do společnosti ničící veřejnou i privátní sféru (soukromí). Výsledkem uvedené transformace a ničení se tak stává společnost osamocených a atomizovaných občanů, spěchajících do totalitarismu, znajícího pouze zákon pohybu, neznajícího consencus juris, a svou historii v kontextu dějin.

Transformace postihla i spojence současné ČR, EU a USA. Samozřejmě i nové nepřítele: Teroristy, Ruskou federaci a ČLR. Proto je možné slyšet po maskaru ve škole prohlášení prezidenta Trumpa: Kantor se střelnou zbraní by takový útok mohl velmi rychle ukončit. A kdo bude umět střílet, by měl být odměněn. Mně dříve stačilo sambo, abych i ozbrojence přesvědčil, že život je radost. Dnes, po transformaci terorismu do organizovaného zločinu na mnoha úrovních politického a hospodářského života, sambo samozřejmě nestačí. Stačí zatím v ruské státní TV. Ta platí ukrajinskému, polskému, ale i americkému provokujícímu novináři, nebo tzv. expertovi, 25 tisíc a více rublů za nestoudnou kritiku Ruska v pořadu, který se v poslední době obohacuje i fyzickými napadeními. V ČR a západních státech kritizujících svobodu slova v RF, je podobná kritika státu s fyzickým cvičením oponentů nepředstavitelná. Podobně nepředstavitelná je skutečnost, že tři čínské internetové koncerny Alibaba, Baidu a Tencet (známé také jako BAT) mohly využít anachronistickou ochranu osobních dat pro svoji obchodní strategii, aby zbytek světa mohl blábolit o Big Data. BAT shromáždil a dále shromažďuje obrovské množství dat, vykazuje nekřesťanský zisk a využívá pomalé reakce vlády, co se týče regulace. Mezitím se západní společnosti snaží najít díru v nové čínské Great Firewall, vědci pracují na robotu s UI mrtvých občanů, a sní o vítězství nad přírodou. Proto neškodí si připomenout, že všeho moc škodí. A většinou nic nekončí podle plánu, falešných ambicí, uměle vytvořených cílů a záměrů. To dokazují v USA množství zbraní, silný vliv NRA po masakrech ve školách a jinde, zneužívání tajných služeb pro politické účely a moderní totalismus. Ten žije z politiky spiknutí. Tím trpí i EU, ve které nejednota v otázkách migrace, financí, bezpečnosti a asymetrická spojenectví představují opravdového nepřítele, který ji sráží na kolena. V RF lze vidět příliš mnoho trpělivosti se zrádci především bankéřů a finančníků, a jak bývá zvykem i inteligence, vlády a velké části médií. I proto se dostává Moskva do rozpaků při tvrdém postoji Turecka, zvoucí Irán do hry v Sýrii, nebo při pozorování, jak se západem (z)řízené instituce, včetně MOK, WADA, WTO, sami zabíjejí. V této situaci nabízí ČLR malé, ale mnou očekávané jarní překvapení: Čínští uživatelé různých IT aplikací (bez svědomí) se probouzí.

Doposud odevzdávají slepě a bez pomyšlení na následky všechny možné informace o sobě velké trojce. Baidu čelí kritice organizace, za kterou stojí provinční vláda Jiangsu. Tencent, vlastník aplikací QQ a Wechat, je na mušce kvůli zneužívání dat a kvůli cenzuře politicky citlivých diskuzí. Platební systém Alipay společnosti Alibaba, který používá finanční společnost Ant Financial, dovoloval automatickou účast v ratingovém systému Sesame Credit. To jest účast bez souhlasu klienta. Proto byla společnost nedávno vyzvána Národní bankou ČLR se omluvit u spotřebitelů. Ta samozřejmě rychle vyhověla prosbě. Své může říci i Starbucks. Protože jeden z investorů u Starbacks, Tencent, je konkurentem giganta Aliaba vlastnícího platební systém Alipay, trvalo to dlouho, do konce září minulého roku, než se konkurenti domluvili na používání kromě Alipay, Wechat a Tenpay. Při objednání skanuje obsluhující personál QR kód (Quick Response). Otiskem prstu nebo PIN kódem se v reálném čase provede platba z účtu a přípis věrnostních bodů. Protože tento způsob platby bez papírové účtenky je akceptován čínským finančním úřadem, mohu si představit potenciální zájem premiéra Babiše o takový systém. EET čeká na up-date.

Uvedené příklady indikují, že konec standartního myšlení v politice a hospodářství, konec standartních bank a peněz v hotovosti se neúprosně blíží. Korporace a jejich finanční instituce nahrazují banky a pomalu reagující vlády na rychlé technologické změny. Proto sny pana Jack Ma o velké části bezhotovostní ČLR během čtyř nebo pěti let jsou reálné. Před rokem prohlásil na CNBC, že jeho rodné město Hangzhou, již prakticky dosáhlo status města bezhotovostních plateb. Z časových důvodů se nemohu podrobněji zmínit o zajímavé Super-Apps, které vyvíjejí Alibaba a Tencent. Rozdíl ve zpracování a využití dat mezi Evropou a ČLR se tak stává téměř nepředstavitelným. Za to představitelnými, ve smyslu informačního prostředí, jsou ztráta opravdové informace, úpadek znalostí a nepřítomnost moudrosti. Nikdo totiž neví, jak bezpečně jsou data uchovávána, má-li vláda přístup k datovým bázím a odevzdají li koncerny data vládě, budou – li k tomu vyzvány. Probuzená válka bude totiž pětirozměrná: Nabízí se voda, vzduch, kosmos, IT a kybernetika s UI. Nevím, jak skončil případ odcizení dat v objemu 20 Gigabyte, který se udál před čtyřmi roky. Vím za to, že reálný svět představuje velké nebezpečí i pro svět virtuální. Oba světa se totiž usadily i v činnosti a nabídkách virtuálních bank.

Stojí za zmínku již zmíněná společnost Ant Financial Services. Ta vyvinula společně se společností Tianhong Asset Management peněžní fond nazvaný Yu'e Bao. Volně přeloženo: Peníze, které zůstaly. Nabídka je nasměrována na spotřebitele s nízkým příjmem. Yu'e Bao byl založen v roce 2013, dnes disponuje kapitálem ve výši 165 miliard USD, má cca 260 milionů spotřebitelů a nevylučuji, že je největším peněžním fondem na světě. Ve srovnání s ním, se jeví svět těch, kteří ovládají a jsou ovládáni penězi, jež nemají pro ně cenu, důkazem nepřítomnosti moudrosti. Pohled na jejich jídelníček a ceny, které platí většinou jejich slouhové v hotovosti, dovolují si uvědomit, že slova o pravdě a lásce, podobně jako sen o svobodě, rovnosti a bratrství, patří do kategorie mýtů a slouží k vědomému klamu. Uvádím pro zábavu a zajímavost několik dříve ověřených příkladů, které jsem používal na univerzitě v různých variacích. Například: Jaká je cena nejdražší pizzy, zvané Louis XIII, s krevetkami, langustou, mozzarellou Buffalo, třemi druhy kaviáru, růžovou australskou solí Murray River a kapkou koňaku Remy Martin Louis XIII? Správná odpověď zní: 8.300 Euro. Nebo: Jaká je cena salátu Florette Sea & Earth v jednom Oxfordském hotelu? Správná odpověď zní: 800 Euro. Co stojí levný fast food, párek v rohlíku, zvaný Dragon Food, stejnojmenné sítě ve Vancouveru? Správná odpověď zní: 100 USD. Kolik zaplatím za omeletu v hotelu Le Parker Meridien v NY? Správná odpověď zní: 1.000 USD. A za zmrzlinu v restauraci Serependity 3? Ano, čtete správně, pouhých 25 tisíc USD. Kdo má rád kaviár a chce ho požívat doma, podobně jako já, může si koupit 1 kg diamantového kaviáru v obchodě Caviar House Prunier v Londýně za 50 tisíc USD. Kdo preferuje zdravé brambory, koupí si La Bonnote z ostrova Nurmuate za pouhých 500 Euro kilogram. Kdo dodržuje dietu, zajde si na 8 kusů malých knedlíčků s masem ohnivé ryby. Knedlíčky stojí v Golden Gates směšných 2.400 USD. Při srovnání svého důchodu a uvedených cen nemám hlad, hlava se mi netočí, a spořím. Vím, že poslední košile nemá kapsu, vím, že vše je předem rozhodnuto. Vím také, že únorový výlet dovoluje výběr a vzpomínku na odkaz 23. 2. 1903 narozeného J. Fučíka: Lidé bděte! Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
22.2.2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž Bakala řádil, aneb seriál v TV Barrandov   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 06:18:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V TV Barrandov se pustili do velmi chvályhodného projektu. Šéf této TV Jaromír Soukup „rozkrývá“ v současné době privatizaci minoritního podílu státu v OKD v roce 2004. Snaží se tak ukázat na silné vazby mezi konečným privatizátorem podílu státu a celého OKD, Bakalou a tehdejším ministrem financí Bohuslavem Sobotkou, respektive jeho alter ego, advokátem Mgr. Pokorným.

Zdá se, že tento program v TV Barrandov je jen jakousi dělostřeleckou přípravou před zahájením činnosti vyšetřovací komise sněmovny, zabývající se privatizací OKD, jejími souvislostmi a také například okolnostmi pádu této firmy do insolvence. Je otázkou, proč tento program páně Soukupa přichází právě nyní. A myslím, že je to právě proto, aby se efekt frontálního útoku, který bude směřovat na Sobotku, Pokorného a ČSSD, a to více než na zkrachovalého uhlobarona Bakalu zmizelého do Švýcarska, znásobil. Bakala si užívá v naprostém klidu se svou rodinou krásný dům na břehu vlídného a příjemného Ženevského jezera. A má pocit úplné beztrestnosti. A peníze mu běží. Z. Bakala se svým společníkem dokázal vybrabčit ze společnosti OKD během osmi let svého působení, podle odhadu znalců, nějakých 100 – 120 mld. Kč. Přitom si dovoluji tvrdit, že zdrcující část těchto prostředků byla investována mimo republiku. Často v rozvojovém světě. To samo o sobě je nechutné. Z. Bakala by měl cítit určitý závazek ve vztahu k zemi, ve které vydělal ohromné peníze, aby je zde také investoval. Místo toho tedy Bakala vyvedl peníze mimo republiku a ještě v zahraničních periodicích o Česku hovoří jako o zkorumpované zemi, kde není dobré investovat. Myslím přitom, že zrovna on si nemůže na vlídnost podnikatelského prostředí u nás a vlídnost většiny politických špiček vůči němu vůbec stěžovat.

Jiný šibal, známý začátkem 90. let, jménem Kožený, to krásně vyjádřil ve svém marketingovém sloganu, kterým se snažil s úspěchem přilákat jednotlivé občany s jejich kupónovými knížkami do svých fondů: „jistota desetinásobku“. I Z. Bakala zřejmě nejméně desateronásobně zhodnotil během osmi let svou investici do OKD. Podle zákulisních zpráv jej koupě celého OKD od původního nabyvatele, stála cca 10 mld. Kč. A jak jsem zmínil, ze společnosti vyvedl za osmi let nějakých, bratru, 100 – 120 mld. Kč. Prostě úžasný byznys. A teď se plácá do stehen na břehu Ženevského jezera, jak to pěkně provedl. Deset tisíc zaměstnanců OKD během pár let bude hledat nové zaměstnání a někteří z nich nepochybně skončí dlouhodobě na Úřadu práce jako nezaměstnaní. Bakalu to ovšem nezajímá. Stejně, jako jej nezajímá ani osud více než 43 tisíc nájemních bytů OKD, respektive jejich nájemníků, kterým prodal střechu nad hlavou. Přitom v počátcích svého angažmá v OKD se vyjádřil, že nájemní byty OKD bude prodávat za velmi výhodnou cenu jejich nájemníkům. To se nestalo a už se to ani nestane. Balík vice než 43 tisíc bytů, prodal v rámci společnosti RPG byty, za částku, podle zákulisních informací, 20 – 25 mld. Kč. J. Soukup včera hovořil o tom, že Bakala financoval některé volební strany. Je tomu tak. Před volbami do sněmovny, v roce 2010, investoval do volebních kampaní ODS, TOP 09 a Věcí veřejných souhrnně téměř dvacet milionů korun (tedy těch, které byly od něj na účtech těchto stran). O vládní koalici těchto tří stran, které byly ve volbách poraženy, ale utvořily vládu, se hovořilo, vcelku oprávněně, jako o Bakalově koalici. A o Nečasově vládě jako o Bakalově vládě. Zhruba rok po ustavení Nečasovy vlády se Bakala v rozsáhlém rozhovoru, který poskytl MFD, chlubil, jak to udělal skvěle, když zabránil ustavení levostředové vlády pod mým vedením. Opravdu, pro sebe to udělal vskutku skvěle. Netajil jsem se tím, že pokud bych se stal tehdy českým premiérem, donutil bych Bakalu splnit jeho slib o prodeji bytů OKD jednotlivým nájemníkům za rozumné ceny.

Ještě bych dodal něco, co J. Soukup nemůže vědět. Na podzim roku 2009 jsem si nechal udělat analýzu privatizačních smluv na prodej minoritního podílu státu v OKD a zjistil jsem smutné skutečnosti. Následně jsem na schůzi politického grémia ČSSD řekl přítomným, že tyto smlouvy považuji za zmršené a že si dáme interní závazek, pokud vznikne po volbách vláda v čele s ČSSD, že dojde k napravení tohoto stavu. A že zejména byty OKD budou Bakalou nabídnuty k prodeji nájemníkům za velmi rozumné ceny. Bohužel mám silné podezření, že tento závěr se péčí tehdejšího prvního místopředsedy ČSSD Sobotky dostal k jeho osobnímu příteli Radku Pokornému a ten zřejmě nelenil a v zápětí informoval Z. Bakalu. Výsledkem bylo, že Z. Bakala dělal všechno pro to, v oblasti marketingu, aby oslabil ČSSD a mou vyjednávací pozici po volbách. To se mu, i díky páté koloně, kterou měl v ČSSD, do značné míry podařilo. Bakalova vládní koalice jej po volbách do poslanecké sněmovny vůbec s byty OKD neobtěžovala.

Lze předpokládat, že i díky TV Barrandov se záhy po zahájení činnosti vyšetřovací komise k privatizaci OKD bude vyjadřovat každý. Z kauzy OKD se stane opět celostátní záležitost, která silně poškodí sociální demokracii. Myslím, že by bylo dobré, aby B. Sobotka znovu vážně zvážil své další setrvání v poslaneckém klubu ČSSD. Jeho pozice ve sněmovně je prakticky zničena a nepomohlo by mu nic, co by posunulo celou věc k lepšímu. Další politické strany se budou snažit celou kauzu využít k vážným útokům na sociální demokracii. Nebude jednoduché je ustát, zejména se Sobotkou v zádech. Pokud B. Sobotka bude dále působit ve sněmovně, scvrkne se zpravodajství o činnosti patnácti poslanců sociální demokracie ve sněmovně na zpravodajství o činnosti vyšetřovací komise.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč jsou evropské vlády tak vyděšené z "falešných zpráv"?   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 06:13:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když švédské úřady, pověřené švédskou levicovou vládou, a média oznámily vznik projektu, jehož cílem by bylo zabránit šíření "falešných zpráv", aby " rozhodujícím způsobem neovlivnily" volby v roce 2018, měl to být pro obyčejné Švédy velmi varovný signál. Kdopak rozhodne, co je a co není "falešná zpráva"? Není to prakticky totéž jako "falešné zprávy", když média odmítají mluvit o masových sexuálních útocích, protože pachatelé jsou cizinci ze zemí třetího světa?

Mluvčí britského kabinetu řekl Sky News: "Vláda je odhodlána vypořádat se s nepravdivými informacemi a Vládní komunikační služba hraje v této věci zásadní roli." Možná, že by jejich " oddělení rychlé reakce proti falešným zprávám" mělo začít nejdříve se samotnou Theresou May, která falešně a proti všem věcným důkazům nadále tvrdí, že islám je náboženství míru a že ISIS není islámský.

Evropští občané mezitím nadále čelí nákladnému soudnímu stíhání, protože odmítají akceptovat falešné zprávy o islámu propagované lidmi, jako je Theresa May.

Švédská vládní agentura Vinnova financuje projekt vedený spojenými silami švédských mainstreamových médií, který slovy Vinnovy "zabraňuje šíření falešných zpráv a neopodstatněným prohlášením, které se budou šířit a budou hrát rozhodující roli ve švédských volbách v roce 2018". Další volby, které se konají každé čtyři roky, se uskuteční 9. září 2018. Švédští mediální giganti, kteří se na projektu podíleli, sestávají ze Švédské státní televize, Švédského státního rozhlasu, mediálních skupin Bonnier Group, Schibsted Sverige Group a NTM Group. Společně tyto mediální společnosti v podstatě vlastní švédská hlavní média v podobě novin, online zpravodajských služeb, státní a soukromé televize a rozhlasu. Švédský stát financuje technické aspekty projektu příspěvkem 1,9 milionu švédských korun (240 000 USD), zatímco švédská tradiční média financují zbývající náklady na projekt. Projekt boje proti "falešným zprávám" byl původně zahájen v říjnu roku 2017.

Podle Marie Rimpi, šéfredaktorky Svenska Dagbladet, jedněch z hlavních švédských novin:

"Existuje několik úspěšných příkladů redaktorů, kteří spolupracovali na zjišťování faktů v různých částech Evropy. V důsledku toho lidé v řídící skupině, kteří si vzájemně důvěřují, začali diskutovat o tom, zda bychom mohli udělat něco podobného i ve Švédsku."

"Viděli jsme, jak se falešné zprávy a nepodložená tvrzení rozšířily a ovlivnily volby v jiných zemích. Jsou to operace velmi náročné na zdroje, aby se dostaly do hloubky tvrzení a například našly skutečné původce. Díky této spolupráci tak může mít ke správným informacím přístup více voličů."


Je to tak úžasné, že švédská média, která se ve svém zpravodajství tolik snaží zatajit, případně zlehčit některé zprávy o Švédsku - například znásilňování žen migranty a další trestné činy - náhle a příhodně ve volebním období předstírají, že jim záleží na tom, zda švédští voliči mají přístup ke správným informacím. Správné informace nebyly dosud prioritou: švédská média například nikdy nezaznamenávají původ a etnicitu násilníků a tím nejen znesnadňují, aby veřejnost pomohla identifikovat pachatele, ale také odmítají prezentovat realitu takovou, jaká ve skutečnosti je. Švédská média dokonce zamlčela celé zprávy s cílem chránit migranty: V roce 2015 proběhly na hudebním festivalu ve Stockholmu rozsáhlé sexuální útoky mladých mužů, především z Afghánistánu a Sýrie. Když byl jeden z největších švédských deníků Dagens Nyheter informován o původu a národnosti zločinců, tak nechtěl tento příběh zveřejnit. Vše se nakonec dostalo na veřejnost až šest měsíců poté, co se o tom dozvěděly noviny – kvůli zjevné podobnosti se sexuálními útoky v Kolíně nad Rýnem, které tehdy proběhly.

Přiznáváme, že není snadné být novinářem ve Švédsku: Sexuální útoky probíhaly na tomto stockholmském festivalu již řadu let, ale švédská policie tuto informaci zatajila. "Někdy," podle SVT Nyheter "se policie snaží vědomě zakrýt incidenty, ze kterých jsou podezřelí cizinci". Podle policejního šéfa Petra Ågrena: "Toto je citlivé místo, někdy se neodvážíme nazývat věci pravými jmény, protože si myslíme, že by to mohlo nahrávat do karet Švédským demokratům".

Švédské vládní úřady se takto mnohokrát v historii spikly se sdělovacími prostředky, aby Švédům zabránily se dozvědět, co se děje v jejich vlastní zemi a potom díky tomu, nedej Bože, nehlasovali pro vládní opozici. Ve skutečnosti průzkum z roku 2002 z univerzity v Göteborgu ukázal, že 70 % švédských novinářů tíhne k levici a jsou velmi loajální vůči švédskému státu, který v moderní době historicky ovládala strana Sociálních demokratů. Proto když švédské úřady pověřené švédskou levicovou vládou, a média oznámily vznik projektu, jehož cílem by bylo zabránit šíření "falešných zpráv" aby "rozhodujícím způsobem neovlivnily" volby v roce 2018, měl to být pro obyčejné Švédy velmi varovný signál. Kdopak rozhodne, co je a co není "falešná zpráva"? Není to prakticky totéž jako "falešné zprávy", když média odmítají mluvit o masových sexuálních útocích, protože pachatelé jsou cizinci ze zemí třetího světa?

Nečestné spojenectví vládních úřadů a mediálních gigantů, které se budou snažit umlčovat kritiky vládní politiky ve volebním roce ve jménu boje proti "falešných zprávám" neznamená nakonec pouze nehorázné pohrdání zavedenými demokratickými zásadami a svobodou projevu a šíření informací, ale odhaluje také to, jak moc je politický establishment vyděšen z hrozby ztráty moci a jak daleko je ochoten zajít v ohrožování demokratických principů, aby se udržel u moci.

Švédsko samozřejmě není jediná země, která má politickou elitu snažící se za všech okolností udržet u moci a využívající jako záminku boj proti šíření "falešných zpráv" k umlčení nesouhlasných hlasů a vládní kritiky.

Ve Francii vyhrožuje prezident Emmanuel Macron, že v průběhu volební sezóny zablokuje celé webové stránky, aby tak bojoval proti "falešným zprávám". Očekává se, že v blízké budoucnosti předloží ke schválení novou legislativu.

Ve Velké Británii premiérka Theresa May připravuje " oddělení rychlé reakce proti falešným zprávám". Účelem je podle zprávy zpravodajského serveru Sky News "monitorovat sociální média a napadat falešné zprávy". Podle výkonného ředitele Vládní komunikační služby (GCS) Alexe Aikena bude toto oddělení sídlit v Úřadu vlády. Aiken uvedl, že státní správa potřebuje "vybudovat schopnost rychlé reakce sociálních médií na dezinformace a navrátit zpět skutečnou veřejnou diskusi založenou na faktech".

Mluvčí britského kabinetu řekl Sky News: "Vláda je odhodlána vypořádat se s nepravdivými informacemi a Vládní komunikační služba hraje v této věci zásadní roli." Možná, že by jejich " oddělení rychlé reakce proti falešným zprávám" mělo začít nejdříve se samotnou Theresou May, která falešně a proti všem věcným důkazům nadále tvrdí, že islám je náboženství míru a že ISIS není islámský.

Evropští občané mezitím nadále čelí nákladnému soudnímu stíhání, protože odmítají akceptovat falešné zprávy o islámu propagované lidmi, jako je Theresa May.

Například ve Švédsku si 71letý důchodce Denny přečetl korán a byl šokován tím, co je v něm napsáno. Nyní je soudně stíhán za "podněcování k nenávisti", protože na facebooku nazval islám "fašistickou ideologií". Denny řekl:

"Před několika lety jsem si také myslel, že islám je jen normální náboženství, ale pak jsem si přečetl korán a byl jsem šokován nenávistí, která tam existuje, misogynií... Čím víc to tady bude mít islám pod palcem, tím více budeme muset dělat kompromisy." Islám je totalitní ideologie, což znamená diktaturu. Takže se domnívám, že náš demokratický systém je v nebezpečí... Necítím nenávist vůči lidem, co nenávidím, je islámská ideologie. Člověk může kritizovat fašismus nebo nacismus, ale proč ne islám? Proč by měl mít islám nějaký ochranný status?"


Dennyho případ se v červnu dostane k soudu. Hrozí mu dva roky vězení

Judith Bergman je publicistka, právnička a politická analytička.

Překlad původního textu: Why Are European Governments So Terrified of 'Fake News'?

Překlad: Mikuláš Hrubiško

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/11938/evropske-vlady-falesne-zpravy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJustice přímo fascinuje   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 06:03:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeden pán v Jaguáru zmasakroval dvě ženy. Po roce vyšetřování do vězení nemusel. Jiný zabil ženu na přechodu. Do vězení nemusel. Zřícený opravovaný most zabil ve vlaku jedoucím pod ním osm lidí. O počtu doživotních mrzáků se nám asi styděli říct.

Téměř deset let vyšetřování. Všichni jsou nevinní. Nikdo nešel sedět. Další dlouhá řada naprosto „nevinných“ zabíjejícich. Ovšem pozor! Za pár fiksou načmáraných „ tykadel „ na nějakým plakátu je téměř okamžitě tvrdej flastr ve vězení.

To bude asi chtít změnu už v začátcích. Co je to za „materiál“, co takovéto „ právo“ vyučuje? Neměla by ho společnost nějak isolovat? Neměla by být nějaká celonárodní platforma na obranu před vytvářeči a schvalovači takovýhle „ zákonů“?

Oldřich Fischer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDopis pro Angelu Merkelovou. Myslíte si, že na něj odepíše?   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:55:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milá paní kancléřko, drahá Angelo,

v prvé řadě bych chtěl poděkovat za Váš poslední dopis a povzbudivá slova, díky kterým opět věřím v budoucnost Evropské unie v čele s milovaným a drahým německým národem. Zároveň bych chtěl vyjádřit vřelé díky za Váš rodinný recept na Eintopf a vlastnoručně podepsanou fotografii z dob NDR, kdy jste nosila ten slušivý chlapecký účes.

Píšu Vám ale také proto, abych reagoval na Vaši kulantní nabídku, v rámci kterého bychom se měli s Německem podělit o uprchlíky. Musím říci, že si Vaší láskyplné péče hluboce vážím a ještě více nyní chápu, proč Vám říkají uprchlíci „Mama Merkel“. Je vidět, že hluboký mateřský cit Vám nechybí, ani když Vám nebylo dopřáno mít vlastního potomka.

Domnívám se ale, že Česká republika nemá právo Německo o všechny ty nadějné syrské programátory, lékaře a advokáty z Afghánistánu či Nigérie připravit. Už jenom proto, jak moc Německo před, za války i po válce kvůli nám Čechům trpělo. Berte naše odmítnutí jako projev úcty k německým obětem české zvůle a zároveň jako jakousi drobnou kompenzaci za utržené finanční i lidské ztráty.

V neposlední řadě si myslím, že pro vysoce kvalifikované syrské programátory, lékaře a advokáty z Afghánistánu a Nigérie by se na nuzném českém trhu nenašla dostatečně důstojná práce. A i kdyby ti skromní hoši slevili ze svých nároků a přijali práci v nižším či středním managementu, jak dlouho by se vzhledem ke své vysoké kvalifikaci u nás cítili spokojeni?

Vaše nabídka se mi za Českou republiku neodmítá lehce. Vím, že se chcete s námi podělit o to nejlepší, co máte k dispozici. Vůbec nechci zranit Vaše mateřské city, ale těm dobrým muslimským hochům bude nejlépe ve Vaší péči. Dětem je přece vždy nejlépe u jejich maminky. A Vy, paní kancléřko, jste přece taková „psí máma“ všech těch nebohých uprchlíků.

Ještě jednou děkuji za vše a přeji mnoho úspěchů v dalším volebním období.

S úctou

Jiří Kohoutek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPatriotismus je jednou z charakteristik vlastností ruského národa   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:41:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Patriotismus je jednou z charakteristik vlastností ruského národa, který vždy projevoval hrdinství ve jménu záchrany vlasti, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin během slavnostního večera, který je věnován Dni ochránce vlasti.

Vrchní velitel ozbrojených sil Ruské federace poblahopřál všem členům ozbrojených sil k nadcházejícímu svátku, a také poblahopřál všem, kdo sloužili v armádě a na moři.

„Patriotismus je v charakteru našeho národa, a my víme, do jaké heroické výšky vytahuje lidi, když je vlast v nebezpečí. Záchrana vlasti, připravenost ochránit vlastním tělem svého přítele v boji, ochránit ty, kdo jsou ti drazí — to je vždy silnější než jakákoli těžká zkouška," řekl Putin.

„Vojenská služba pro blaho vlasti u nás byla vždy ceněna. Rusko nejednou čelilo vnějším hrozbám a pokusům o uchvácení jeho nezávislosti," prohlásil prezident a dodal, že „naši vojáci, námořníci a důstojníci odvážně ochraňovali zemi, vítězili nejen díky svým schopnostem a síle zbraní, ale i silou ducha a díky veliké lásce k vlasti".

Zdroj: https://sptnkne.ws/gNVJ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice v čele s SS přiznala smrt 840 civilistů   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:37:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koalice v čele s SS (USA) přiznala, že v důsledku jejích útoků v Iráku a Sýrii zemřelo více než 800 civilistů.

„Na základě dostupných informací, sjednocený štáb operací si myslí, že nejméně 841 civilistů bylo neúmyslně zabito útoky koalice od začátku operace Inherent Resolve," stojí ve zprávě.

Dalších 485 podnětů o úmrtí mezi civilisty se vyšetřuje.

Na konci ledna koalice informovala o smrti 830 civilistů od začátku operace.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gNRa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle Savčenkové Ukrajinci žili ještě před naším letopočtem   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:34:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinská poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková udivila diváky „velkými“ znalostmi dějin. Informoval o tom portál Dni.ru.

Uvádí se, že Savčenková chtěla přesvědčit televizní diváky o tom, že Ukrajinci nepotřebovali vládu. Vlastní slova podpořila historickými „fakty".

„Od pradávna — čtvrtého či pátého století před naším letopočtem nebo i poté v našem letopočtu… V každém případě Ukrajinci vždy, celou se dobu rozvíjeli tak, že se stávali individualisty," řekla Savčenková.

Podle jejích slov kmeny vybíraly vládu jenom v případě nebezpečí.

Uživatelé internetu se vysmáli takovému chápaní dějin. „Znalosti na úrovni mateřské školy," okomentoval prohlášení Savčenkové jeden uživatel. „Jak je možné se na to dívat a poslouchat? Chci vzít ukazovátko a zabouchat… do lavice," uvedl další divák.

Zdroj: Dni.ru, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo dopravy: V období Jarních svátků proběhlo 1,4 miliardy cest   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:23:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínské ministerstvo dopravy 22. února uvedlo, že ve dnech od 1. do 20. února proběhlo na čínských železnicích, silnicích a prostřednictvím lodní a letadlové dopravy celkem 1,383 miliardy cest, což se meziročně mírně snížilo.

Čínský státní úřad pro civilní letectví uvedl, že ve dnech od 15. do 21. února, kdy měli Číňané volno na oslavu Jarních svátků, bylo letadly přepraveno 11,4 milionu cestujících, což se meziročně zvýšilo o 16,1 %.

Podle Čínské státní železniční společnosti vytvořil 21. února denní počet vlakových pasažérů nový rekord, když bylo přepraveno 12 milionů lidí. Ve snaze uspokojit vysokou poptávku v období dopravní špičky během Jarních svátků připravily železniční orgány více vlaků a také prodloužily čas prodeje jízdenek, aby zajistily cestujícím bezpečnou, řádnou a pohodlnou cestu. V současnosti je provoz železniční dopravy plynulý.

Podle statistických údajů z čínského ministerstva dopravy byl provoz na čínských dálnicích během volna u příležitosti Jarních svátků plynulý.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2861 sec,0.0698 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,080kB