Pátek 23 únor 2018
Čína zůstává největším obchodním partnerem Filipín   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:22:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník pro státní ekonomický rozvoj Filipín Ernesto Pernia 21. února uvedl, že v posledních letech se čínsko-filipínský obchod neustále zvyšuje a Čína je v současné době stále největší obchodní partner Filipín.

Ernesto Pernia řekl, že od roku 2010 do roku 2017 dosáhlo roční tempo zvyšování bilaterálního obchodu mezi Čínou a Filipínami kolem 20 %. V roce 2016 Čína překonala Japonsko a stala se největším obchodním partnerem Filipín.

Ernesto Pernia uvedl, že ASEAN, jehož členskou zemí jsou i Filipíny, v současně době jedná s Čínou o všestranném regionálním ekonomickém partnerství. Obě strany také právě zkoumají možnosti vytvoření zóny volného obchodu. Filipíny budou nadále prohlubovat své obchodní vztahy s Čínou prostřednictvím těchto dohod o volném obchodu. Ernesto Pernia se domnívá, že stále existuje prostor pro zvýšení filipínského vývozu do Číny a přeje si jeho rychlejší růst.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrumpova první prezidentská ekonomická zpráva: Ekonomika USA zaznamená rychlejší růst   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:20:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký Bílý dům předložil 21. února výroční ekonomickou zprávu, ve které se uvádí, že ekonomický růst USA se v letošním roce zvýší na 3,1 %, což je výrazně vyšší než očekávání.

Tato výroční zpráva, která byla vypracována Ekonomickým poradním výborem Bílého domu, se hlavně zaměřuje na hospodářskou politiku vlády Donalda Trumpa a má proto jasnou tendenci. Předseda Ekonomického poradního výboru Bílého domu Kevin Hassett řekl, že pomalý ekonomický růst Spojených států je částečně důsledek chybných ekonomických politik Obamovy vlády. Snižování daní, zlepšování infrastruktury a další opatření vlády Donalda Trumpa výrazně zvýší míru ekonomického růstu v USA.

Podle této zprávy dosáhne tempo amerického ekonomického růstu v roce 2018 míry 3,1 %. Do roku 2020 se tempo amerického ekonomického růstu stabilizuje na více než 3 %.

Americké ministerstvo obchodu potvrdilo, že v roce 2017 činila míra amerického ekonomického růstu 2,3 %, což bylo o 1,5 % víc než v roce 2016, ale bylo to méně než očekávání Trumpovy vlády.

Kvůli stárnoucí populaci a pomalému růstu produktivity práce očekává Federální rezerva ve Spojených státech, že potenciální ekonomický růst USA v roce 2018 bude 1,8 %. Deník The Wall Street Journal se domnívá, že ekonomika Spojených států může v roce 2018 dále zrychlovat až na úroveň 2,7 %, ale tempo růstu v letech 2019 a 2020 postupně klesne na 2,2 % a 2 %. Hospodářská politika vlády Donalda Trumpa nezmění mírný růst americké ekonomiky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko: Pokud budou USA zasahovat do dialogu mezi Srbskem a Kosovem, Rusko nezůstane nečinné   
Pridal tk Pátek 23 únor 2018 - 05:19:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera navštívil Srbsko. Řekl, že pokud budou USA zasahovat do dialogu mezi Srbskem a Kosovem, Rusko nezůstane nečinné.

Sergej Lavrov se téhož dne setkal se srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem. Na tiskové konferenci po setkání Lavrov řekl, že partnerství mezi Ruskem a Srbskem je důvěryhodné a Rusko je ochotno vidět pokrok na cestě přistoupení Srbska k EU. Srbsko má právo se spojit s jinými zeměmi světa. Srbská vojenská neutralita je jedním z důležitých faktorů pro udržení stability na Balkánu. Ohledně problému Kosova Lavrov řekl, že pokud budou USA zasahovat do dialogu mezi Srbskem a Kosovem, Rusko nezůstane nečinné. EU musí podniknout kroky ke znovuzískání důvěry Srbska.

Srbský prezident Aleksandar Vučić na tiskové konferenci řekl, že diplomatické vztahy Srbska s Ruskem byly založeny už před 180 lety, což je důkaz, že obě země nikdy neučinily nic, čím by se navzájem zradily. Srbsko usiluje o vstup do Evropské unie, ale také rozvíjí vztahy s Ruskem. Srbsko poděkovalo Rusku za podporu v otázce územní celistvosti a suverenity.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2605 sec,0.0827 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,170kB