Pondělí 26 únor 2018
Obrovská demonstrace s Bárou proti komunistům, co nám předložila Čt a ČTK a jaká byla skutečnost!   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 14:54:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Reportáž: ve skutečnosti bylo pod koněm na Václavském náměstí asi sto přihlížejících, asi sto straníků a účinkujících a úžasné je, co nám předhodila masmédia zaručeně neprolhaná a stoprocentně nemanipulující. Zde máte autentické důkazy, jak z lidí dělají demokratické evropské hodnoty idioty a podvádí ti, co druhé osočují, že podvádí.

Zloděj křičí chyťte zloděje

Úžasný monolog Pospíšila z TOP 09, kdy sice skutečný chlap není, ale drtí sovětskou, či ruskou armádu, či prý ani neví, jak se jmenuje, byl úžasný. Tento hrdina vypínal svou hruď vstříc sovětským raketám, zaháněl je v projevu rukou a dav hučel úžasem. To Udženija dokázala porazit komunisty přece jenom jemněji, byť by asi musela ze sebe vytvořit hologram, aby Klementa Gottwalda skutečně porazila. A Kupkovo sólo s Markétou Pekarovou Adamovou z TOP 09 ani nestojí za komentování.

A opět tato nastupující garnitura politiků vyhrává hrdinné souboje s komunisty jak Sancho Pancha
a dav sto lidí obdivně hučí. Takové hrdiny jsme už dlouho neměli. Pravda je, že se mnozí na chodníku bokem smáli, ale jaksi ne moc nahlas, protože bojovníci proti komunistům z roku 1948 měli tyče a cepíny. (Dokonce to naznačila i Česká televize)

Samozřejmě bychom nad těmi blouznivci mohli mávnout rukou, kdyby ČTK a Česká televize neukázala záběry, které ten dav ukázaly v přímém přenosu. Hezky zblízka, aby celý svět viděl.
A zahraniční americké agentury dostávají snímky, kde rozzuřené davy odmítají nepřátelské Rusko a choulí se pod americkou ochranu Pentagonu a úžasné Evropské unie.

A nyní, co ČTK předává západu a zaručeně neprolhanému americkému tisku a jaká je skutečnost.

(Záběry České televize jsou ze stejného místa)


A jak to bylo skutečně?


A takto dělají masmédia z lidí hlupáky a v zahraniční to přebírají.
Poslední snímek s dovětkem Báry Štěpánové hovoří za vše.


Když slézala ze schodů, vztekle vyprskla: to se dneska nepovedlo, lidi se na nás vysr...!
A tak skončil další Vítězný únor Léta Páně 2018!


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1465-obrovska-demonstrace-s-barou-proti-komunistum-co-nam-predlozila-ct-a-ctk-a-jaka-byla-skutečnost
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘím pod sněhem   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 10:33:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řím se ocitl pod návalem sněhu. Unikátní situace, která se objeví v tomto věčném městě málokdy. Školy proto zůstaly zavřené a úřady vyhlásily v římské provincii zákaz jízdy nákladním automobilům.

Zima trápí ale i další italské regiony, které se potýkají nejen s hustým sněžením, ale také se silnými mrazy. V Turíně muselo být v neděli kvůli hustému sněžení odloženo utkání nejvyšší italské fotbalové soutěže Serie A mezi Juventusem a Atalantou.

U Benátek se patrně pod vlivem silného větru v neděli odpoledne vyvrátil stožár, který zablokoval jediné silniční spojení s městem na laguně. Večer už byl most Svobody, který spojuje pevninské město Mestre s Benátkami, průjezdný.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLékaři z Afriky už pomáhají v německých nemocnicích. Jsou první smrtelné oběti   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 07:59:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý zdravotnický systém trápí stejně jako v jiných evropských zemích nedostatek odborníků. Proto nabírá i lékaře z Afriky, což ovšem pro pacienty nemusí vždycky skončit dobře.

Lékařská komora ve vestfálském okresu Lippe zaznamenala alarmující údaje. V poslední době došlo přinejmenším ke dvěma úmrtím pacientů. Důvodem jejich smrti byly nedostatky ve vzdělání zahraničních lékařů, konkrétně odborníků z Afriky.

Jak uvádí regionální deník Neue Westfälische, v nemocnici na porodním oddělení zemřelo dítě, protože gynekolog z Libye neměl patřičné znalosti a zanedbal své povinnosti.

Ve druhém případě jiný lékař z Afriky poslal muže k psychiatrovi. Později se ukázalo, že pacient měl výron krve do mozku a zemřel. Přežil by, kdyby lékař uměl lépe německy.

Německé lékařská komora zjišťuje u lékařů pouze znalost jazyka, ale nekontroluje jejich skutečnou kvalifikaci.

Zdroj: nw.de, Neue Westfälische, Freeglobe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa vstup do EU dobrý každý „blbec“, na referendum o vystoupení z EU je „blbec“ nedospělý. Už je celkem trapné, jak se chovají samozvané „elity“ novináři a rádoby znalci společnosti   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 07:55:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zastávám názor, že demokracie buď je anebo není. Buď má každý hlas stejnou hodnotu, stejně jako má stejnou hodnotu každý volič, nebo nemá, ale pak zrušme volby a vyhlasme osvícenou diktaturu tribunálu „moudrých a přemoudřelých“.

Už je celkem trapné, jak samozvané „elity“ novináři, rádoby znalci společnosti po každých volbách v každé zemi, kde voliči volí jinak než podle jejich představ, mají neustálé nutkání analyzovat proč vyhrál ten kdo vyhrát neměl, proč lidé volili jinak než měli volit. Jak ta lépe vzdělaná část volila správně a jak ta starší a méně vzdělaná volila špatně. A jak vlastně ti starší a méně vzdělaní rozdělují společnost a staví se proti budoucnosti těch, co volili správně, jen měli tu smůlu, že byli v menšině. Zažili jsme to po Brexitu, po volbě Trumpa americkým prezidentem, po volbě Miloše Zemana prezidentem, přičemž se zároveň dodá, že volby ovlivnili Rusové díky aktivitám na sociálních sítích. Což je paradox, protože ti starší co to „pokazili“ těm mladým, sociální sítě moc nepoužívají. U nich agent z Východu nejspíše použil telepatii.

Neberu nikomu právo na volbu toho, koho chce volit. Mohu se smát, že komunisty a socialisty volí ti, kteří odevzdávají těmto stranám svojí odpovědnost za svojí budoucnost. Mohu se smát těm, kteří volí lidovce v domnění, že se jedná o křesťanskou stranu, která stojí na principech křesťanství a tudíž by měla stát v čele snah proti všem moderním výstřelkům moderní doby, protože to, že žijeme v 21. století neznamená, že křesťanské principy a hodnoty ztratily svojí platnost. Stejně tak se mohu smát těm, kteří volí TOP 09, protože se domnívají, že volí pravicovou stranu. Mohu, ale nebudu. Nemám důvod. Nemám, protože lidé, kteří volí tyto a jiné strany jsou součástí demokracie, tvoří demokracii a jsou kořením demokracie a strany, které jsou jimi voleny jsou strany demokratické, demokracii nezpochybňující bez ohledu na to, co si kdo myslí.

Podobně jako s povolebními průzkumy a analýzami o voličích co nesprávně volili, teď nastává podobná „komedie“ s předpokládaným referendem o opuštění Evropské unie, kdy se straší tím, co bychom ztratili. Nejspíše jsou myšleny dotace, které by ovšem žádnou ztrátou nebyly. Nebo nesmyslná nařízení o tom co se jak má jmenovat. Jestli marmeláda je marmeláda, rum je rum, máslo je máslo a že Evropská unie není Eurosajuz. Strašení tím, že lidé nejsou kompetentní, dostatečně vzdělaní a neznalí toho co to Evropská unie ve skutečnosti je. Tady si nedělám iluze, že vysvětlit co je ve skutečnosti Evropská unie by nedokázal vysvětlit nikdo, dokonce včetně „velkého“ Junckera. To však není podstatné. Daleko důležitější je právě ono strašení, že lidé nemohou rozhodovat o takové věci, jako je opuštění Evropské unie.

Když proběhl Brexit, tak se mluvilo o tom, že rozhodla starší generace, která nemá vzdělání, lidé z venkova apod. Není bez zajímavosti, že když Británie vstoupila do Evropského společenství, tak stejná generace, která hlasovala pro Brexit, tenkrát hlasovala pro vstup. Ti starší byli tenkrát stejně mladí, jako ti, co hlasovali proti odchodu. Jestliže dnes jsou nekompetentní, jakou váhu měl tehdy jejich hlas pro vstup? Nemělo by být díky tomu anulováno hlasování o vstupu Velké Británie do Evropského společenství?

Když se dnes mluví v naší republice o referendu o vystoupení z EU, tak se ozývají stovky varovných hlasů.Nejčastěji s poselstvím, že lidé nejsou vyzrálí, nemají správné informace, nejsou schopni předvídat dosah a dopad svého hlasování a hlavně, že o vystoupení či setrvání v EU by nemělo být rozhodováno v referendu. A tak se ptám, proč o vstupu se v referendu rozhodovalo? Byli snad tehdy lidé chytřejší a lépe informovaní? To by totiž pak odporovalo všem analýzám o britském referendu, protože ti chytřejší a lépe informovaní hlasovali pro Brexit, protože předtím hlasovali pro vstup.

Anebo to je tak, že volič je chytrý pouze tehdy, pokud volí, jak si politik přeje?

Autor: Martin Kavka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSorošovci zuří, ruský hokejisté zazpívali zakázanou hymnu! Není je kam udat!   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 07:48:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sorošovi novinári neskrývajú sklamanie z výsledku hokejového zápasu o olympijské zlato medzi Ruskom a Nemeckom, po ktorom sa Rusi stali olympijskymi víťazmi. Denník SME o zápase informoval, že všetci v Pjongčangu fandili nemeckým hokejistom.

„Tribúny boli ale ešte desať minút pred začiatkom poloprázdne. Postupne sa zapĺňali, najmä ruskými fanúšikmi, ktorí v Pjongčangu mali aj svoje vlastné roztlieskavačky. Štadiónom sa niesli pokriky Russia či šajba. Nečudo, veď z Vladivostoku to mali na olympiádu letecky zhruba dve hodiny. Všetci okrem ruských fanúšikov na tribúne však drukovali nemeckým hokejistom.“

Znepokojenie denník vyjadril aj nad skutočnosťou, že hokejisti po víťazstve miesto olympijskej hymny spievali Ruskú, čo malo byť jasne vidieť na záberoch z kamier.

„Lenže Rusi zákaz po finále porušili. Počas tónov olympijskej hymny bolo na záberoch kamier jasne vidieť, ako spolu s fanúšikmi spievajú národnú hymnu. Pritom sa na seba občas pozreli a niektorí z nich sa neubránili ani náznakom smiechu.“

Riešenie ako potrestať tieto prejavy ruského šovinizmu denník zatiaľ nepublikoval.

Rusi spievali s nadšením svoju štátnu hymnu.


Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/sorosovci-zuria-ruski-hokejisti-spievali-zakazanu-hymnu-ale-niet-ich-kam-udat/1325178

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStále více napětí mezi „spojenci“. Erdogan veřejně pohrozil Spojeným státům a ohlásil mobilizaci   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 07:36:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan se v sobotu 24. února zúčastnil mnohatisícového shromáždění tureckých patriotů v Kahramanmarasu na jihovýchodě Turecka. Jeho veřejná prohlášení signalizují stále větší napětí se Spojenými státy.

Během svého projevu na shromáždění Erdogan označil své spojence v NATO – Spojené státy – za „krvežíznivé“ a obvinil je, že utápějí, resp. utopily Mali, Rwandu a Libyi v krvi.

„A pokračujete v tom“, prohlásil turecký představitel.

V projevu vyzval Turky k mobilizaci, ne sice vojenské, ale k mobilizaci národně-vlastenecké.

Mítinku se zúčastnily i děti ve vojenských uniformách. Jednu dívku pozval Erdogan během svého vystoupení na tribunu a slíbil jí „vzdát čest tureckou vlajkou, pokud by padla“.

„Veliteli, veď nás do Afrinu!“ skandoval podle tureckých médií dav během Erdoganova projevu.

Vzhledem k tomu, že vojenská operace v syrském Afrinu má podporu většiny tureckých obyvatel, používá Erdogan ve svých projevech a výzvách k lidu ve stále větší míře nacionalismu, vrací se k tématu „Velkého Turecka“ a k obnovení bývalé velikosti Osmanské říše.

Pod vlivem tohoto Erdoganova prohlášení americký prezident o den později vyzval Američany, aby se „sjednotili“.

„Musíme se jako země sjednotit, je nezbytné, abychom to udělali. Nemůžeme bojovat jeden proti druhému, musíme být všichni na jedné straně,“ prohlásil Trump.

Zdroj: rusvesna.su
Překlad: mbi, Eurasia24.cz


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLibye: Z nejbohatšího afrického státu (pod vládou Kaddáfího) zkrachovalý stát (po intervenci NATO)   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 07:20:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

Tento článek byl původně publikován 19. října 2014.

V říjnu 2014 jsme si připomněli třetí výročí zavraždění libyjského prezidenta Muammara Kaddáfího, podporované Západem, a zároveň pád jednoho z největších afrických národů.


V roce 1967 plukovník Kaddáfí zdědil jeden z nejchudších národů v Africe; nicméně do doby, než byl zavražděn, přeměnil Libyi na nejbohatší národ Afriky. Libye měla nejvyšší HDP na obyvatele a nejvyšší průměrnou délku života na kontinentu. Pod hranicí chudoby žilo méně lidí, než v Nizozemsku.

Libye je dnes, po intervenci NATO v roce 2011, zkrachovalým státem, ekonomika je v troskách. Vzhledem k tomu, že vládní kontrola je chabá, a dostává se do rukou bojovníků milicí, byla výroba ropy téměř zastavena.

Různé milice - místní, kmenové, regionální, islamistické nebo zločinecké - které zaplavily Libyi po intervenci NATO, se nedávno sešikovaly do dvou soupeřících frakcí. Libye má nyní dvě vlády, a to jak s vlastním předsedou vlády a parlamentem, tak s armádou.

Na západě země převzaly islámské spojenecké milice kontrolu nad hlavním městem Tripolis a dalšími městy, a vytvořily vlastní vládu, přičemž vypudily parlament, který byl zvolen v létě.

Oproti tomu na východě země byla „legitimní“ vláda, ovládaná antiislamistickými politiky, vykázaná do Tobruku, vzdáleného 1 200 km, kde už nic neřídí.

Po pádu Kaddáfího administrativy došlo k naplnění těch nejhorších scénářů: Všechna západní velvyslanectví byla zrušena, jižní část země se stala rájem pro teroristy a severní pobřeží střediskem pro obchodování s migranty. Egypt, Alžírsko a Tunisko uzavřely hranice s Libyí. V pozadí toho všeho se velmi rozšířilo znásilňování, vraždy a mučení, dokreslující obraz zkrachovalého státu.

Amerika je zjevně znechucená dvěma neschopnými vládami v Libyi, a tak nyní podporuje třetí sílu, kterou představuje generál Khalifa Haftar - dlouhodobé aktivum CIA - který se chce stát novým diktátorem v Libyi. Haftar, který se v 80. letech rozkmotřil s Kaddáfím a žil roky v Langley ve Virginii (USA), poblíž ústředí CIA, kde mu také CIA poskytla výcvik, se účastnil řady akcí, vedoucích ke změně režimu, které zorganizovaly USA, včetně předčasně ukončeného pokusu o svržení Kaddáfího v roce 1996.

V roce 1991 deník New York Times oznámil, že Haftar mohl být jedním z „600 libyjských vojáků, které agenti amerických zpravodajských služeb vycvičili pro sabotáže a jiné partyzánské dovednosti… aby tak mohli vyplnit přání Reaganovy administrativy sesadit plukovníka Kaddáfího“.

Haftarovy jednotky v současné době bojují s ozbrojenci ze skupiny Ansar al-Šaría (odnož Al-Káidy), aby získaly kontrolu nad Bengházím, druhým největším městem v Libyi. Skupinu Ansar al-Šaría vyzbrojili Američané během vojenské akce NATO, zaměřené proti plukovníkovi Kaddáfímu. Ještě v dalším příkladě se Američanům vymstilo, že podporovali teroristickou skupinu Ansar al-Šaría: Nedávno totiž USA obvinily tuto skupinu z brutální vraždy amerického velvyslance Stevense.

Haftar má v současné době logistickou a leteckou podporu USA, protože jeho frakce plánuje otevřít převážně světskou Libyi západním finančníkům, spekulantům a investicím.

Snad největším zločinem Kaddáfího v očích NATO bylo jeho přání upřednostnit zájmy pracujících před zahraničním kapitálem, a dále jeho snaha o vybudování skutečně silných Spojených států afrických. Ve skutečnosti však došlo k tomu, že v srpnu 2011 prezident Obama zabavil 30 miliard dolarů z centrální banky Libye, které Kaddáfí vyčlenil na založení afrického MMF a Africké centrální banky.

Západ rozhodně neměl v roce 2011 v úmyslu pomoci libyjskému lidu, který již tehdy dosáhl nejvyšší životní úrovně v Africe, ale vyhnat Kaddáfího, zavést loutkový režim a získal kontrolu nad přírodními zdroji Libye.

Za dobu 40 let Kaddáfí prosazoval ekonomickou demokracii a využíval znárodněného ropného bohatství na financování progresivních programů sociální péče pro všechny Libyjce. Za Kaddáfího vlády Libyjci měli nejen bezplatnou zdravotní péči a bezplatné vzdělání, ale také elektřinu zdarma a bezúročné půjčky. Nyní se díky zásahu NATO zdravotnictví nachází na pokraji zhroucení, protože tisíce filipínských zdravotnických pracovníků opouští zemi, vysokoškolské instituce na východě země jsou zavřeny, a v Tripolisu, kdysi tak prosperujícím městě, často dochází k výpadkům proudu.

Jednu skupinu, která nesmírně trpěla kvůli bombardování Libye ze strany NATO, tvořily ženy. Na rozdíl od mnoha jiných arabských zemí měly ženy v Kaddáfího Libyi právo na vzdělání, zaměstnání, rozvod, držení majetku a také mohly mít příjem. Rada OSN pro lidská práva ocenila Kaddáfího za podporování práv žen.

Když se plukovník dostal v roce 1969 k moci, na univerzitách bylo jen minimum žen. Dnes tvoří více než polovinu studentů vysokých škol v Libyi právě ženy. Jeden z prvních zákonů, který Kaddáfí v roce 1970 vydal, byl rovnocenný plat v rámci rovnocenného pracovního zákona.

V současné době nový „demokratický“ libyjský režim omezuje práva žen. Nové vládnoucí kmeny jsou svázány tradicemi, které jsou silně patriarchální. Chaotická povaha současné libyjské politiky také umožnila rozšíření extrémistických islámských skupin, které pohlížejí na rovnost pohlaví jako na zvrácenost západu.

Před třemi lety aliance NATO prohlásila, že mise v Libyi byla „jednou z nejúspěšnějších v dějinách NATO“. Pravdou je, že západní intervence v Libyi, Iráku a Sýrii způsobily jen kolosální neúspěch. Nezapomínejme na to, že předtím, než došlo k západní vojenské intervenci ve všech těchto třech národech, byly to nejmodernější a nejvíce světské státy na Blízkém východě a v severní Africe, kde ženy měly nejvyšší práva a největší životní úroveň.

Dekáda neúspěšných vojenských výprav na Blízkém východě způsobila, že americkému lidu vznikl dluh ve výši mnoha bilionů dolarů. Nicméně jedna skupina nesmírně profitovala z nákladných a smrtících válek - americký vojensko-průmyslový komplex.

Budování nových vojenských základen přináší americké vojenské elitě miliardy dolarů. Jak poukázal Will Blum, následně po bombardování Iráku Spojené státy postavily nové základny v Kuvajtu, Bahrajnu, Kataru, Spojených arabských emirátech, Ománu a Saúdské Arábii.

Po bombardování Afghánistánu Spojené státy začaly budovat vojenské základny v Pákistánu, Kazachstánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu.

Po bombardování Libye vybudovaly Spojené státy nové vojenské základny na Seychelách, v Keni, v Jižním Súdánu, v Nigeru a Burkině Faso.

Vzhledem k tomu, že Libye stojí na vrcholu strategického průsečíku afrického, středovýchodního a evropského světa, ovládání této země Západem bylo vždy pozoruhodně účinným způsobem, jak projevit moc ve všech těchto třech regionech i mimo ně.

Vojenská intervence NATO možná byla ohromným úspěchem pro americkou vojenskou elitu a ropné společnosti, ale pro obyčejné Libyjce se tato vojenská akce zřejmě skutečně zapíše do dějin jako jeden z největších nezdarů 21. století.

Garikai Chengu

Libya: From Africa’s Richest State Under Gaddafi, to Failed State After NATO Intervention vyšel poprvé 19. října 2014 a byl přetištěn znovu 21. února 2018 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/02/7516-libye-z-nejbohatsiho-africkeho-statu-pod-vladou-kaddafiho-zkrachovaly-stat-po-intervenci-nato.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfričtí migranti v Itálií dostávají od státu blahobyt a na italské chudé se kašle ...   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 07:08:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Matteo Salvini, předseda strany "Lega", se šel podívat do zařízení, ve kterém se protestovalo, jak ostatně víte z předchozích zpráv. Jako hlavní důvod své návštěvy neustále uváděl, že chce vidět, proč imigranti protestují a co Italové vlastně ze svých daní platí. Uvnitř nikoho rušit nemínil, chtěl jen na veřejné prostranství.

Na záběrech vidíte ohromné zelené prostory, klidné, park s ovcemi a kozami, imigranti bydlí v klasickém římském hotelu. Pravděpodobně byli zrovna na obědě, ostatní jsou v pohodě, prochází se nebo postávají venku, mohou se volně pohybovat. Všimněte si věku - samí mladí muži.

V hotelu je samozřejmě TV, WiFi. Ubytování a jídlo, vše hrazené. Imigranti ale neustále požadují navýšení financí.

Salvini kritizuje, že Italům v nouzi takto nikdo nepomáhá a zde se neustále protestuje. A nejen tady, ale i ve spoustě dalších italských měst. Místo díků tedy bouře a zloba. Po chvíli, asi ve 4. minutě přijde zaměstnanec neziskovky, který se ho snaží vyhnat, ač je prostor veřejný. V 13. minutě mu dokonce říkají, že se má stydět :-) "Malý protest" ale potvrzují.

Udělejte si obrázek sami, zda je tato situace normální.

Závěrem vyzývá Italy k účasti ve volbách s tím, že pokud nedopadnou dobře, budou to Italové, kteří se stanou migranty.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký bojovník proti dopingu se rozhodl zjistit pravdu o norských astmaticích   
Pridal tk Pondělí 26 únor 2018 - 07:05:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autor filmu o dopingu v Rusku se začal zabývat problémem olympijského národního týmu Norska. Německý novinář Hajo Seppelt zkritizoval současný dopingový systém, který umožňuje norským lyžařům užívat léky proti astmatu, aniž by informovali kontrolní orgány, píše Deutsche Welle.

Noviny připomínají, že Norsko je na prvním místě v počtu medailí na Olympijských hrách v Pchjongčchangu, přičemž právě lyžaři přinesli svému týmu téměř polovinu všech zlatých medailí.

Podle veřejně dostupných údajů norští sportovci vzali s sebou na Olympiádu 6 tisíc dávek preparátů proti astmatu. To mnohonásobně — řádově v desítkách — překračuje počty dávek u ostatních týmů. Nutnost takového objemu léků vyvolala pochybnosti u Seppelta, který natočil film na toto téma za podpory švédského televizního kanálu SVT.

Podle slov DW u atletů, vystupujících v zimních disciplínách na výdrž, může často vzniknout takzvané astma fyzické zátěže. Proto není divu, že lyžaři, užívající prostředky proti této nemoci, jsou téměř v každém týmu.

Například v roce 2015 dostalo 11 ruských sportovců povolení k terapeutickému používání (TP) takových léků.

Je zajímavé, že pokud atleti nepřesahují určité objemy spotřeby, nejsou povinni o tom informovat antidopingové agentury.

Nicméně rozsah tohoto jevu mezi norskými lyžaři již mnoho let upoutává pozornost tisku a sportovní veřejnosti. Před dvěma roky se velmi aktivně projednávala skutečnost, jak Norové používají protiastmatické prostředky. Tehdy byl při porušování pravidel TP přistižen jeden ze světových vůdců lyžařského sportu Martin Sundby, který opakovaně převyšoval povolenou dávku léku proti astmatu.

Nicméně Sportovní arbitrážní soud došel k závěru, že Nor to udělal neúmyslně, a Sundby byl pouze diskvalifikován na dva měsíce a byla mu zrušena dvě vítězství na Světovém poháru. V Pchjongčchangu už lyžař vyhrál jednu stříbrnou a dvě zlaté medaile, zdůrazňuje DW.

Ve svém novém filmu se Seppelt odvolává na výzkumy dánských vědců, potvrzující anabolické účinky na lidský organismus některých léků proti astmatu. „Je to zcela jasná „díra v plotě" pro lidi, kteří chtějí používat doping," tvrdí novinář. Podle jeho názoru je to „obrovský problém" pro světový sport, jehož řešením je třeba se aktivně zabývat, dochází k závěru Deutsche Welle.

Zdroj: Deutsche Welle, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3026 sec,0.0816 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,993kB