Středa 28 únor 2018
Doma není nikdo prorokem   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 11:17:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všichni žijeme fenomenálním úspěchem Ester Ledecké, která se prosadila proti systému, pouze a jedině díky možností své rodiny.

Pamatuji si na slova svého otce, který nikdy nebyl členem KSČ, ale když jsem za minulého režimu (jako mladý student nejdříve oboru umělecký kovář a pak jako dirigent a skladatel na konzervatoři a později dokonce na vysoké škole) nadával na komunisty, okřikl mě s tím, ať se přestanu rozčilovat. „Poslouchej, synu, nikdy by ses tak nemohl vyšvihnout, syn obyčejného dělníka. Važ si toho, že můžeš studovat a nenadávej. Talent by ti nestačil. Musel bys být z dobré, to znamená, bohaté rodiny.“ Narážel tak na svou životní zkušenost. Narodil se totiž v roce 1914.

Upřímně řečeno, nevěřil jsem mu, tak jako ostatně nevěří dnešní mladí mnohému, co zažily generace před nimi.

Je skvělé, že otec Ester, autor muzikálů a hitů z devadesátých let, Janek Ledecký (který je mi i nadmíru sympatický svým střízlivým názorem na EU), věnoval nemalou část svých příjmů na rozvoj své dcery. A je mi ještě víc sympatické, když dcera, která jako vítězka různých soutěžích na snowboardu, otci řekla: „Už mi nic neplať, budu si tu nadstavbu platit ze svých příjmů.“ Nakonec i já jsem si něco podobného zažil se svým synem, když jsem mu dával na živobytí to, co potřeboval a on sám, jako 18ti letý mne umravnil tím: „Dávej mi jenom určitou přesnou částku apanáže na měsíc, abych se naučil s penězi sám hospodařit.“ Jedná se samozřejmě o nepoměrně menší částky, ale v obou případech se jedná o zodpovědnost potomků za své vlastní směřování.

Ostatně i já jsem se od svého útlého mládí postavil na vlastní nohy a vedle studia jsem si vedle studia vydělával sám svými skladbami, prvním rockovým albem Město Er a prvními hity.

To postavení „na vlastní nohy“ je to nejdůležitější i v tom celospolečenském měřítku. Příslušné sportovní svazy nedovolily Ledecké startovat před 4 lety v Soči v disciplíně, za kterou dostala první zlato v Koreji. Takže to fenomenální zlato získala svým vlastním úsilím, jaksi vlastně natruc.

A s tím také koresponduje nadmíru kritické hodnocení během její jízdy z úst české hodnotitelky v ČT. Na rozdíl od komentátorů jiných televizí, kteří daleko dříve začali „šílet“ nadšením, že outsider překonává mezičasy.

A teď o závisti, co vlastně tak úplně závistí není. My máme od jiných národů jednu příšernou vlastnost. Doma není nikdo prorokem. Pamatuji se na hokejovou sezónu, kdy vyhrál Litvínov ligu (2014-2015). Super sehrané mužstvo mladíků (z kterých vyšel i brankář Francouz), promíchané s legendami jako byl Reichel. Říkal jsem si tehdy, proč si nevybere trenér Růžička na mistrovství světa tehdejší virtuosy v sehranosti, celek Litvínova. Navíc, když družstvo bylo plné nadšení. Z Litvínova se na soupisce národního týmu neobjevil ani jeden hráč, z české extraligy jenom čtyři. Ne, my jsme si museli zase pozvat ty hokejové hvězdy z NHL, a tehdy populární Kontinentální ligy, nesehrané, jejichž hlavním cílem je, se nezranit, aby nepřišly o tučné výdělky v klubech.

Jasně, přece, kdo hraje domácí ligu je passé. My chceme jenom světové hvězdy. Také jsme tehdy s těmi hvězdami byli jenom čtvrtí. A věřím, že tak jako sehranost hrála letos obrovskou úlohu u ruského celku (který tvořil v podstatě pouze jeden tým Petrohradu doplněný o jednotlivce), tak by sehranost a nadšení tehdejšího Litvínova mohla udělat své. A navíc, pokud se jedná o letošní Rusy, národní cítění zahnané do kouta se podepsalo na vítězství velmi tučným písmem. Že si ze vzdoru museli vítězové vykřičet proti všem svou hymnu, pocit, že to všechno je nespravedlivé. I tento pocit nespravedlnosti hnal Rusy k vítězství. Jenom dodám nejsem rusofil, ale ta kolektivní vina pro všechny ruské sportovce se mi vůbec nelíbila.

Kéž bychom i my byli tak hrdí na svou zem. Kéž bychom vyvěšovali naše vlajky i o státních svátcích a nejenom při sportovních zápasech. Kéž bychom dokázali držet pospolu nejenom při fandění, ale i při obraně naší vlasti.

P.S. Nepovoluji pod svými články diskuze, protože jsem zastáncem toho, že bychom měli být svorní a jak tak čtu diskuze pod články, rozdmychávají pouze vášně a málokdo se zamýšlí nad názory toho druhého, ale jenom na druhého útočí. Jsou tu dvě nesmiřitelné skupiny, a jedna druhou neposlouchá, nečte důvody a někdy i hrubě uráží jedna druhou bez faktů. Proto, kdo chce s tímto mým sportovním extempore diskutovat, má možnost napsat také článek. Článek chce přece jenom hlubší zamýšlení, v článku nestačí pouze kydat na druhého. Nechci přispívat k nesvornosti.

Buďme už konečně v roce stého výročí samostatnosti svorní.

Petr Hannig

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVyjádření Timbora Rostase k policejní razii kvůli údajnému antisemitismu a výzva k boji proti umlčování   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:55:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenská policie provedla 26.2.2018 ráno razii s účastí ozbrojených protiteroristických jednotek v domě slovenského novináře a vydavatele časopisu Zem a Vek, aby zajistila důkazy proti údajnému antisemitismu a šíření nenávisti, kterého se měl Tibor Rostas dopustit tím, že ve svých textech citoval výroky slovenského obroditele Ludovíta Štúra o židech a jejich vlivu na Slovensku. Jedná se o další fázi posilování fašismu slovenského státního aparátu s cílem zamezit svobodnému šíření názorů a zastrašení názorových oponentů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitkovská vs. Kuciak vs. Galiziová   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:44:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když byla v Rusku před pár lety zavražděna novinářka Politkovská, byla to přímo - "žeň a voda na mlýn" - našich mainstreamových novinářů a různých zpravodajů. Komentáře v ČT , Rozhlase i novinách s velkým potěšením a "pěkně jedovatě" - hlásily toto :" Putin se vypořádal s nepohodlnou novinářkou ! Totalitní režim vraždí novináře ! Nepohodlná osoba, kritizující Putinův režim, musela zmizet ! Tak pracuje totalita se svobodou slova ! .....atd. atd.

Dobrý Bože, ale co se teď nestalo ! Na Slovensku, tedy v demokratické zemi NATO a EU a u našich sousedů byl zavražděn 27 letý investigativní novinář Ján Kuciak i se svou přítelkyní. Mrtvoly obou byly nalezeny v domě Jána Kuciaka , smrt nastala střelnou zbraní nájemného vraha. Investigativní novinář Kuciak se poslední dobou zabýval korupcí členů vládnoucí strany SMER pana Fica. Tedy nikoli jen v Putinově Rusku přicházejí investigativní novináři o život ! Dnes se to stalo v zemi NATO a EU Slovensku, před pár týdny byla zavražděna nastraženou bombou investigativní novinářka Galiziová na Maltě, tedy v další zemi EU !! Během posledních čtyř měsíců byli v EU zavražděni dva nepohodlní investigativní novináři.

P.S. Toto je zasloužený políček do ksichtu našim mainstreamovým novinářům a komentátorům, kteří setrvale věří a ubezpečují o tom denně i celý náš národ, že veškeré zlo tohoto světa se nalézá v Rusku a řídí ho Putin. Protáhněte své frňáky, chrapouni a hovniválové !

Jaroslav Loudil

Obrázek: Daphne Caruana Galizia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrutě pravdivé zprávy na ČT večer 24.února 2018   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:39:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu 24. února jsem si pustil zprávy na ČT 24 a tam ohlásili, že návrh Okamurovců, aby se občané mohli formou referenda vyslovit k přijetí nebo odmítnutí mezinárodní smlouvy, se nedostane ani do druhého kola projednávání ve Sněmovně PČR, protože kromě předkladatelů ho podpoří jen KSČM. Tuto zprávu musíme, bohužel, považovat za pravdivou, a to je kruté. Zcela to vyvrací to, co o sobě většina parlamentních stran prohlašuje, že právě ony jsou demokratické. Některým jsme to sice stejně nevěřili. Ale že do stejného pytle vleze s takovou rozhodností i ANO a ČSSD, to je dost zásadní překvalifikování.

Nejde o postoj k jakémusi zákonu. Jde o zásadní odmítnutí projevů vůle občanů v tak zásadních otázkách, jako je zánik státu a zahubení národů. Tak to vidí prozíraví občané a nevíme, jaké střety zájmu způsobují, že se jako slepí jeví tak mnozí naši „představitelé“. To, co jsme slyšeli ve zprávách, potvrzuje, že označování KSČM za stranu nedemokratickou a SPD za populisticko extremistickou je jen účelové a neodpovídá skutečnosti a naopak zbylé strany není třeba dále třídit, samy se zařadily mezi nedemokratické. Toto konstatování je smutné až kruté, i my jsme zklamali tím, že jsme tyto strany pustili do sněmovny a své hlasy dostatečně nepodmínili.

Ale proč je možnost hlasování o členství v EU tak důležitá? Evropská Unie nebyla to, do čeho jsme si mysleli, že vstupujeme a navíc už není ani to, co byla. Tak se mnozí domnívají, a já také, že referendum o tom, zda chceme v EU nadále setrvat, by bylo vhodné a máme právo ho požadovat. Hlavně však je to nutné. Námitka, že to nejde, padla, když Britové to udělali a šlo to. Proti se ozývají velmi rozhodně ti, kteří proti vytěžování republiky jako kolonie bohatší části Evropy neudělali nic, a teď varují, že není radno rozlobit ty, kteří hluboko pod cenou kupují naše zboží a služby.

Ptáme se, zda nejen napravitelné, ale jakékoliv ekonomické problémy, jsou vůbec srovnatelné s tím, že Junker a Merkelová plánují zánik českého státu a zánik národů se vším, co s tím souvisí? Jaké jsme si to zvolili politiky, když nejsou schopni rozeznat smrtelné nebezpečí a pouze vyhlašují, že odejít z EU by byla ekonomická katastrofa. Rozhodně by nebyla tak veliká, jako kdybychom sdíleli osud Evropy vedené Merkelovou. Chce se po nás, abychom dále levně sloužili, dokud nebudeme vyhubeni. A je neomluvitelné, že většina politiků nám dokonce upírá právo, abychom se smrtelnému ohrožení bránili.

Ti všichni, kteří slibují věrnost EU, dluží odpověď, zda můžeme v EU setrvat, aniž bychom zanikli jako stát a jeho národy a všechno, co k tomu patří. Můžeme totiž požadovat od EU, aby nespáchala sebevraždu tím, že nezabrání muslimizaci, ale musíme počítat s tím, že náš požadavek nic nezmění. Tak, jako Němci poslechli Hitlera, jsou s velkou pravděpodobností schopni poslechnout Merkelovou. V tom případě nějaké hospodářské problémy budou bezvýznamné a v případě války rovněž. Ale i kdyby se EU vzpamatovala, uzavřela se proti muslimům a přestaly provokace vůči Rusku, naše postavení trvale sloužících otroků lepší části EU by se tím nevyřešilo.

Peníze čerpané z EU je třeba srovnat s tím, co nás podřízenost měnovému a hospodářskému systému EU stojí. Tato bilance je více než bilion Kč ročně v náš neprospěch.

Ve srovnáním s tím, co bylo uvedeno, jsou náklady na úpravu národního hospodářství během přechodného období nepodstatné a ztráty by brzo byly kompenzovány. Část produkce by přešla na výrobu pro domácí trh a nahradila nevýhodný dovoz. Velkou část by i nadále rádi kupovali dosavadní odběratelé a ke světovým cenám by nás přiblížily i nové trhy. Ostatně i Anglie bude v obchodování s EU pokračovat.

Naše záchrana je stále ještě možná, ale je nutné, aby se projevila vůle většiny všech občanů. Když jde o krk, je nutné se za účelem prosazení zásadního řešení sjednotit a spory nechat až na lepší časy.

Jeden klad zpráv ze dne 24. února tady je. Politici přiznali barvu a nemusíme se zdržovat zkoumáním jejich stanoviska. Musíme jim ale dát najevo, že už máme jejich zacházení s námi dost a nebudeme to trpět.

Josef Mrázek

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNaše společnost nutně směřuje ke kolapsu   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:34:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je mi smutno. Zejména z posledních událostí tuzemského, i světového formátu. Pokud se nevrátíme ke kořenům, čeká nás neodvratný konec.

Nemám televizi a ani jí nechci. Možná také proto, mám poněkud odlišné názory než hodně lidí z mého okolí. Možná také proto, že mé informace jsou poněkud odlišné od těch, které televize a zejména mainstreamová média prezentují širší veřejnosti. Začnu třeba olympiádou. Už i průměrně inteligentnímu jedinci začíná docházet, že ideologická válka proti Ruské federaci, začíná nabírat obludných rozměrů.

Ponechám stranou obecné dění, zmíním jen jeden z příkladů, a to vítězství Ruského hokejového družstva na olympiádě. Zvláště pak odporné jednání pořadatelů olympiády. Nevím, jestli jste si toho všimli, ale napravo byla Německá vlajka, nalevo Kanadská a uprostřed ? Místo vlajky Ruské federace jen kruhy. Hymna ? Neznámá „olympijská hymna“. Takže vítězné družstvo tam stálo pod olympijskými kruhy a svou národní hymnu si zazpívalo samo. Ruku na srdce ...

Tohle neudělal ani Hitler v Berlíně, v roce 1936. Prostě hnus ! Následně jsem se někde dočetl, že čeští biatlonisté nepojedou na závody do Ruska, aby „neztratili tvář“. Něco tak dementního, už jsem dlouho nečetl. // Právě sportovní události, by měly být příležitostí k setkání lidí z různých společností & různých „režimů“. Měla by to být příležitost ke komunikaci. Jenže je to úplně naopak. Většina událostí je zpolitizovaná. Je to nejenom škoda, ale především je to cesta do pekla ! Další událostí, je „odstranění“ sexy dívek, ze „závodů“ F1. Když jsem byl menší, tak jsem se vždycky v tu dobu někam „zašil“ a fascinovaně sledoval (v televizi) burácející formule. No a dnes ? Unifikované monoposty, unifikované motory a pneumatiky, zákazy tankování ... prostě jen omezení & regulace, regulace a regulace. Dnes už není nic, pro co by se na to dalo koukat, nebo proč by mě to mělo zajímat.

Shrnuto, podtrženo: Vládne nám politická korektnost, ustrašenost, vládne nám řízený rozklad a rozpad společnosti. (rodiny)

Zaplať pánbůh, že alespoň z ambasády USA zmizel Schapiro, který vždy kráčel v čele deviantního (ano deviantního ! ti slušní se podobných akcí nezúčastňují) průvodu „Gay pride“ Prahou, mohutně podporovaného ambasádou USA.

Další smutnou kapitolou naší společnosti, jsou mimovládní („neziskové“) organizace. Chtěl bych zmínit zejména dva marginální, nejkřiklavější příklady. Jistě si vzpomenete na kauzu synů paní Michálkové, pro jejíž syny Česká republika (politici) neudělali nic, (zato pro dvě blbky z Pákistánu, za nemalé peníze šlo komando) nebo vlastně udělali. Obětovali syny paní Michalákové, ve prospěch „Norských fondů“. Díky těmto špinavým penězům u nás také dochází k pokusům zavést „juvenilní justici“. Nekřiklavějším, nejodpornějším a nejpodlejším příkladem tohoto konání je norský Barnevernet. (horší kopie nacistického Lebensbornu) Druhým příkladem jsou „Evropské hodnoty“. Také mimořádně odporná organizace, která se prezentuje zejména se jménem „Jakub Janda“, který v minulosti natočil „gay porno“. (dohledatelné na internetu, psal o něm i Blesk)

Neměl bych zapomínat, na dnešní feministky a kampaň „me too“, která je jen dalším bojem o moc a peníze. Co mi přišlo zejména úsměvné, byl příklad udílení filmových cen. Většina těch takzvaných dam, tam sice přišla v černém, nicméně tak, aby bylo všechno vidět. Zejména prsa, zadečky a další provokativní části dámských postav ... Ó jak pokrytecké ! Také musím zmínit naší hereckou a pěveckou scénu, která demokraticky vykřikovala před, při a po volbách, nejvíc pochopitelně ti – o kterých je veřejně známo, že si rádi „pudrují nos“. Chci tím říci, že jsme sice lidé, jenže každý progres a každý posun vpřed, mají na svědomí tahouni. Je to stejné jako v přírodě. Lvi, vlci, ovce a zajíci. Pokud tento potravinový řetězec zrušíme, tak přijdeme o veškerý pokrok. Nejlépe je to myslím vidět na armádě, armádních technologiích a věcech spjatých s vysokým byznysem. Největší pokrok je vždy dosažen tam, kde nevládne pseudodemokracie, nýbrž neúprosný řád.

Neříkám, abychom se vrátili k praktikám staré Sparty. Je století, které je. Nicméně odlišnosti (úchylky) by měly být tolerovány, nikoliv protěžovány ! To nejvyšší rozhodovací právo, by měli mít pouze lidé s určitým „backgroundem“. Chápete ? Nikoliv ti, které jsem zmínil a už vůbec ne korporace a špinavé peníze ! Na závěr bych ještě poznamenal, že jeli toto ta opěvovaná demokracie, tak ne díky. To radši starý socík ! // Ostatně dnešní stav médií a sociálních sítí, mohu směle přirovnat k době samizdatu. Všudypřítomná cenzura, udávání a nové „startupy“, zaměřené na takzvaný monitoring sociálních sítí, už jsou skoro horší, než před rokem 1989. Existuje celý okruh zakázaných slov, za které Vám zablokují účet, nebo dokonce smažou. Existují udavačské weby, které přímo nabádají k udávání ... // Ostatně bych se tomu neměl divit, když v čele státu stojí představitel minulého režimu a státní bezpečnosti. Je poněkud pikantní, že největší svoboda projevu ještě vládne právě na Ruské sociální síti. (VK)

Autor: Ivan Gutt

Zdroj: https://gutt.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=651249


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie se dopustila neuvěřitelné prasárny. Proč to česká vláda podporuje?   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:22:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během několika málo dnů přinesla česká média dvě zprávy. Ani jedna neukazuje naší vládu v dobrém světle. Jedna znamená podvolení se Evropské unii a druhá obchodu s Čínou.

Jak mnozí, kteří sledují politiku na Blízkém východě, zaznamenali, tak po nástupu amerického prezidenta se změnil přístup Spojených státu k teroristům z autonomního území Palestina. Ano teroristům, protože jak Hamas, tak Fatah podporují teroristy a oslavují vražedné útoky na izraelské civilisty. Obě skupiny pak podněcují děti k nenávisti k Izraeli.

Změna byla patrná hlavně v uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izrael, ale také zastavení penězovodu samosprávě Palestiny. Dalo by se říci trochu pozdě, ale přeci jen. Trumpova administrativa v tomto projevila zdravý úsudek. Bohužel, v případě Evropské unie tomu tak není. Evropská ministryně zahraničí Federica Mogherini, bývalá komunistka, vlastně i současná, protože její rodná mládežnická strana se přejmenovala na Demokratickou, ale jak víme, tak východní část Německa byla také podle názvu demokratická, se rozhodla, že EU musí Palestinu podporovat a musí nahradit výpadek peněz z USA. Jeden by čekal, že minimálně Česká republika se proti tomu postaví. Nestalo se tak, naopak ministr Stropnický, jako by si vzpomenul na svoje účinkování v sovětském filmu Boj o Moskvu, srazil podpatky, zasalutoval a souhlasil s tímto návrhem. Spravedlivě musím říci,že za účasti i arabských států.

Druhá zpráva je stejně děsivá. Zatímco EU bude podporovat teroristické organizace z Palestiny, tak naše vláda zamítla azyl pro většinu čínských křesťanů, kteří v Číně prožívají podobný osud jako křesťané v islámských zemích. Pronásledování, mučení, mnohdy srovnávání kostelů se zemí. Nemožnost svobodně vyznávat svojí víru. A paradoxně jim uškodilo, že se učili česky a pracovali.

Vlastně je to jak podle šablony. Evropská unie, náš stát nikdy neumí ukázat na pronásledované křesťany. Za to pro pronásledované muslimy (sic), aby se málem vytvořilo zvláštní tiskové oddělení, jako pro ty z Barmy. Co na tom, že přesně nevíme co se děje a jediné co je jisté je to, že počátek všeho byly teroristické akce Rohingů? Ale ano, stejně tak jako v případě Číny, ani v případě islámských zemí nejde o spravedlnost a pravdu, ale o obchod. Čína se stává, pokud už není, největší ekonomikou na světě a islámský svět je, nejen kvůli ropě, ekonomicky perspektivní. Trochu situace jako v době obléhání Konstantinopole Osmany, kdy papež vyzýval k pomoci, ale Benátčané vesele zásobovali Osmany zbraněmi. Peníze nesmrdí a pro blaho je třeba obětovat i vlastní zásady a víru, že?

Židé dnes jsou, stejně jako byli kdysi, pronásledovanou skupinou a to i na Západě. Ze západních zemí opět utíkají, nejvíce z Francie, kvůli novodobému antisemitismu a nejsou za tím neonacisté, ale muslimové. Ti sousedé od vedle. Ovšem to hlavní články neplní. Za to střelec v Itálii, který po brutální vraždě mladé dívky imigrantem, střílel na Afričany, plnil novinové články několik dní s varovnými komentáři před vzrůstajícím rasismem. Lépe by bylo možná říci zoufalstvím. Zoufalstvím, jak evropské vlády v rámci politické korektnosti přehlíží problémy svých občanů s přistěhovalci z Blízkého východu a Afriky. Křesťané jsou nejpronásledovanější náboženskou skupinou na světě. Každoročně v islámském světě je zavražděno na desítky tisíc křesťanů všech denominací, ale nejhorší je, že křesťané se stávají pronásledovanou skupinou i v zemích Evropské unie., jak řekl Robert kardinál Sarah

A opět v těchto případech vládne v Evropě politická korektnost. Spojení dvou slov, které ve mně budí podobné pocity jako Lidová demokracie, kterou se ohánělo Rudé právo blahé paměti.

Starověcí lékaři neuměli léčit nemoci. Léčili symptomy, protože neznali příčinu. Současní politici znají příčinu, ale politická korektnost jim brání jí pojmenovat. Proto bojují proti symptomům. Proč? Protože se bojí, aby někdo neřekl, že jsou xenofobové a rasisté a populisté.
Vědí a nic neřeknou a pak se naoko diví, když někdo řekne, že král je nahý a rámci zachování tváře tvrdí, že nahý není. Pouze je neoblečený.

Autor: Martin Kavka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakousko: V azylákách se to mydlí   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:18:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na co se může integrace chtivá společnost těšit, je už nyní nabíledni v azylantských táborech a ubytovnách. Není divu, že to už občané v Itálii, Německu, Švédsku, Francii či Británii nedávají.

V neděli se dva dvacetiletí Afghánci brutálně servali v azyláku ve vídeňské městské části Margareten. Jeden druhému skopal těhotnou přítelkyni. Žena a jeden z nich s frakturou nosu museli být ošetřeni v nemocnici.

Ve středu předtím to zas skončilo tratolištěm krve v azyláku v městské části Vídeň-Brigittenau. Na pokoji tam po bouřlivé hádce pobodal 18-letý Somálec svého o dva roky staršího spolubydlícího krajana do plic a do krku. Když přijela policie, nikdo nic neviděl a neslyšel, jen našla doličný nůž s čtvrtmetrovou čepelí.

Náklady na vyšetřevání brutální kriminality a ošetřování těžkých a smrtelných zranění se sice v nákladech na imigranty neuvádějí, těžce nekompromisně však rovněž doléhají na daňové poplatníky. O tom, co bude, až tito azylanti dostanou trvalý pobyt pak ani nemluvě…

Zdroje: krone.at - krone.at - tag24.de - faz.net - tagesspiegel.de

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZlatá horečka: Proč Rusko nakupuje zlato?   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:11:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V lednu zvýšila ruská centrální banka (CBR) své zlaté rezervy o téměř 20 tun a dosáhla tak svého historického rekordu 1 857 tun, čímž předběhla i Čínu. Ale proč Rusko potřebuje tolik zlata a jak to pomáhá vládě vyrovnat se s měnovými riziky?

Světové standardy

Ruské rezervy činí 454 miliard dolarů, postupně se blíží cílové úrovni 500 miliard dolarů stanovené CBR. Zatímco USA tvrdí, že je největším držitelem zlata, s 8 134 tunami, Německo je na druhém místě s více než 3 tisíci tunami, Italie a Francie drží 2500 tun.

Asi 30 procent mezinárodních rezerv rozvinutých zemí je uloženo ve zlatě. Hromadění zlata dovoluje chránit se před měnovými riziky, sankcemi a to také dává šanci vydělat nějaké peníze.

Pokles závislostí

I když zůstává platebním prostředkem v celosvětovém obchodním systému, zlato přispívá k poklesu závislosti na libovolné měně.

„Za prvé, zlato diverzifikuje rizika. Samozřejmě, je méně likvidní než americké nebo německé dluhopisy; cena tohoto aktiva se může zvýšit i snížit. Ale v případě kolapsu dolaru si zlato rozhodně zachová hodnotu," vysvětluje Alexander Razuvajev, vedoucí analytického oddělení společnosti Alpari.

Pojistný mechanismus

Ve dvacátých letech 20. století mohl SSSR obchodovat s jinými zeměmi jenom platbou zlatem. Někteří se mohou zajímat, zda lze takový vývoj nyní očekávat; odborníci tvrdí, že pokud bude Rusko odtrženo od Společnosti pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci (SWIFT), bude to znamenat posun k platbám zlatem.

Írán předvedl, že zlato je velkým pojištěním proti sankcím. Když byla na Teherán uvalena přísná omezení, země prodávala ropu a transakce byly prováděny i ve zlatě.

„V tomto případě je zlato skvělou alternativou. Jedná se o trh s ročním oběhem přes 8 bilionů dolarů a můžete ho kdykoli prodávat, když tato aktiva ovládáte…" uvedl finanční analytik Alexej Vjazovský.

Nadměrné vydání

Mnoho analytiků zdůraznilo, že od roku 2008 mají velké centrální banky v různých zemích — od Spojených států až po Čínu — nadměrně množství vydaných bankovek, což vyvolalo obavy ohledně „kvality" peněz.

„Současné šílenství ohledně kryptoměn je důsledkem těchto obav. Běžní lidé nakupují zlaté a digitální měny, zatímco racionální centrální banky jak v Rusku, tak v Číně akumulují rezervy," zdůraznil Konstantin Korišenko, vedoucí katedry burzovních trhů a finančního inženýrství na Ruské prezidentské akademii národního hospodářství a veřejné správy.

Zlato se zdražuje

Důvodem zlaté horečky je zvýšení ceny. Od ledna 2017 se hodnota tohoto drahého kovu v ruských rezervách zvýšila na 76,6 miliardy dolarů z 60,2 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 27 procent.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gRdn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočet seniorů ve věku 60 let a víc dosáhl v Číně 241 milionů   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:04:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtrnáct čínských vládních organizací, včetně Kanceláře celostátního výboru pro stárnutí, Organizačního oddělení Ústředního výboru KS Číny a Oddělení propagace Ústředního výboru KS Číny, bude v celé společnosti vést vzdělávání o národních podmínkách stárnutí populace. 26. února to na tiskové konferenci zveřejnila Kancelář celostátního výboru pro stárnutí. Podle statistických údajů bylo do konce roku 2017 v Číně 241 milionů seniorů ve věku 60 let a více, což tvoří 17,3 % celkové populace.

Zástupce vedoucího Kanceláře celostátního výboru pro stárnutí Wu Yushao (Wu Jü-šao) řekl, že čínská společnost vstoupila v roce 1999 do etapy stárnutí populace. V uplynulých 18 letech (od roku 1999 do roku 2017) se počet seniorů zvýšil o 110 milionů. V roce 2017 přibylo 10 milionů seniorů. Předpokládá se, že počet seniorů v Číně dosáhne vrcholu do roku 2050, kdy bude se 487 miliony tvořit 34,9 % celostátní populace.

Cílem vzdělávání v oblasti národních podmínek stárnutí populace je to, aby se podařilo do roku 2020 upevnit povědomí obyvatelů o národní situaci stárnutí populace a povědomí o péči o seniory. Současně je třeba zlepšit atmosféru ve společnosti ohledně pozitivního vyrovnání se s otázkami stárnutí populace.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Ženevě bylo zahájeno 37. zasedání Rady OSN pro lidská práva   
Pridal tk Středa 28 únor 2018 - 03:03:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
26. února bylo v Ženevě zahájeno 37. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Slavnostního zahájení zasedání se zúčastnil generální tajemník OSN António Guterres, který vyzval různé strany k efektivní implementaci syrské dohody o příměří a uvedl, že ochrana a prosazování lidských práv jsou jádrem prevence konfliktů.

26. února bylo v Paláci národů v Ženevě zahájeno 37. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Generální tajemník OSN António Guterres ve svém zahajovacím projevu uvedl, že vítá rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 2401, kterou 24. února schválily členské země Rady bezpečnosti OSN. Podle této rezoluce bude okamžitě zahájeno třicetidenní humanitární příměří v Sýrii. Guterres mimo jiné poukázal na to, že rezoluce musí být efektivně splněna.

Generální tajemník OSN se vyslovil v tom smyslu, že různé vlády musí přijmout opatření na vymýcení terorismu po celém světě. Současně musí boj proti terorismu probíhat "rozumně", tedy tak, aby při něm byla chráněna práva a zájmy lidí. Nerespektovat právo na život, dopouštět se rozsáhlého zabíjení, odpírat právo na rozvoj a další praktiky jsou nepřijatelné. „Pouze respektováním a podporou lidských práv budeme schopni splnit cíle Agendy pro udržitelný rozvoj do roku 2030 a zaručit rozmanitost, inkluzivitu, mír a udržitelný rozvoj do budoucnosti. Rozmanitost je zdrojem bohatství pro všechny národy," zdůraznil António Guterres.

37. zasedání Rady OSN pro lidská práva potrvá do 23. března.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3313 sec,0.0919 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,347kB