Čtvrtek 01 březen 2018
Žena, která demonstrovala proti hidžábu, byla obviněna z prostituce   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 10:28:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské ženy, které protestují proti povinnému šátku, můžou čelit až desetiletí vězení kvůli „podněcování prostituce“, pokud sundají svůj hidžáb na veřejnosti, varuje policie.

Informuje o tom Daily Mail. Úřady v Íránu se zoufale snaží zabránit rostoucím protestům napříč zemí proti oblékání žen, které byly prosazovány po islámské revoluci v roce 1979.

Více než 35 žen bylo zadrženo v Teheránu za poslední dva měsíce, přičemž několik bylo údajně ve vazbě podrobeno mučení.

Nejméně dvě ze zatčených demonstrantek, Narges Hosseini a Shaparak Shajarizadeh, jsou obviněny z „podněcování korupce a prostituce", uvádí Amnesty International.

Záběry na kterých Íránka nad davem v íránském hlavním městě klidně mává bílým hidžábem uvázaném na holi, se staly virálními na sociálních sítích.

Paní Movahedová, která se stala známou jako dívka z ulice Enghelab, byla propuštěna poté, co strávila měsíc ve vazbě se svou 20měsíční dcerou.

Tisíce uživatelů sociálních sítí sdílely zprávy o podpoře po jejím zmizení.

Íránští aktivisté zahájili kampaň na Twitteru, za pomoci hashtagu #WhereIsShe požadovali, aby vláda odhalila, co se stalo ženě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gRBx


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExkluzivně: Slovenský novinář a jeho přítelkyně se nijak nebránili, vraha zřejmě pustili přímo do domu. Teorie o italské mafii se hroutí?   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 08:17:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exkluzivně: Slovenský novinář a jeho přítelkyně se nijak nebránili, vraha zřejmě pustili přímo do domu. Teorie o italské mafii se hroutí? Neziskový sektor už naplánoval demonstrace proti vládě Roberta Fica nejen na Slovensku, ale i v celé Evropě! Nevládky mají jasno, do konce března chtějí demisi vlády, Fica začali opouštět jeho vlastní lidé!

Situace na Slovensku dramaticky eskaluje doslova každou hodinou. Redakce AE News získala exkluzivní informace z okruhu vyšetřování dvojnásobné vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, které nyní jako první médium přinášíme. Podle ohledání místa činu existují podle našeho zdroje některé nevyjasněné okolnosti, které na místě vraždy nezapadají do verze příběhu o profesionální popravě nájemným vrahem. Pozice těl obou obětí prý nevykazovala žádné známky obrany, boje, útěku a pokusů o záchranu života. V podobných případech se oběti snaží schovat, obvykle se brání, hází po útočníkovi různé předměty, vybavení bytu, drtivá část lidí instinktivně běží se zamknout do koupelny (psychologové neví přesně, proč zrovna tam, je to zvláštní fenomén), většina násilných vražd v rodinných domech probíhá v koupelně, anebo je oběť zastřelena výstřelem do zad během útěku směrem pryč od útočníka. V případě Jána Kuciaka tomu ale místo činu neodpovídá.

Slovenská policie proto začala mohutné kolo výslechů v okolí širokého příbuzenstva obou zavražděných a zpětně se prověřují veškeré kontakty Jána Kuciaka na spolupracovníky, neziskový sektor a všechny potenciální osoby, které mohl Ján Kuciak znát a mohl jim otevřít dveře a pustit je dovnitř domu. Přestože v době, kdy jsme získali tyto informace, nebyla ještě dokončena soudní pitva obou zavražděných, podle prvotního ohledání, jak uvádí náš zdroj, bylo zcela zjevné, že oběti byly zastřeleny zepředu, tedy čelem k útočníkovi, což opět narušuje teorii o tom, že do domu vnikl cizí člověk.

Uno per tutti

Další zajímavostí je skutečnost, že útočník musel vědět, že Ján Kuciak bydlí v domě s přítelkyní a není jasné, proč vrah, který by chtěl Kuciaka zabít, šel zvonit ke dveřím, aby potom vraždil uvnitř v chodbě domu, když nemohl vědět, jestli Ján Kuciak nebude mít návštěvu, novinářské jednání nebo poradu. Vrah se navíc ani nepokoušel oběti odklidit z místa činu, aby zametl stopy. Naopak, teatrálně na místě zanechal vzkaz v podobě postavené nábojnice, což je symbol italské mafie “Uno per tutti” (Jeden za všechny). Symbol postavené nábojnice se používá tam, kde jedna oběť má být výstrahou všem ostatním, od toho právě výraz Uno per tutti.

Ten, kdo spáchal tyto dvě vraždy, jednoznačně usiloval o to, aby to vypadalo na práci italské mafie, ale místo činu tomu neodpovídá. Oba zavraždění zřejmě svého vraha znali, nebo minimálně jedna z obětí vraha pustila dovnitř domu a komunikovala s ním tváří tvář v chodbě. Co je opravdu děsivé, to je koordinace a synchronizace slovenského nevládního sektoru a slovenských médií, které jen několik hodin po medializaci této kauzy už mají připravené demonstrace po celém Slovensku a dokonce i v Evropě. Všechno to připomíná mediální scénář sestřelení českého premiéra v hollywoodském eposu, jaký se odehrál v roce 2013 v České republice při zinscenovaném pádu Nečasovy vlády na základě pseudokauzy žárlivé milenky Jany Nagyové, která zaúkolovala vojenské zpravodajce, aby sledovali Nečasovu manželku. Zástupná kauza vedla po dvou týdnech mediální masáže k demisi premiéra. A na Slovensku se rozjel podobný proces.

Ficův ministr kultury podrazil premiéra v nejhorší možné chvíli, na Slovensko dorazil architekt barevných revolucí

Právě dnes totiž teatrálně odešel z pozice ministra kultury SR Marek Maďarič , který tím zasadil Robertu Ficovi ránu do zad, protože toto symbolické gesto de facto znamená, že Ficova vláda nemá důvěru vlastních ministrů. Nevládní sektor a média požadují odstoupení ministra vnitra Roberta Kaliňáka, nejbližšího spojence Roberta Fica. Pokud padne Kaliňák, padne i Robert Fico. Ještě nikdy nebylo Slovensko v situaci, kdy v zájmu svržení vlády došlo k zinscenování vraždy novináře a jeho snoubenky způsobem, aby veškeré stopy vedly k vládnoucí straně SMER. Co by se stalo, kdyby Ján Kuciak nebyl zastřelen? Koncem tohoto týdne, jak měl prý v plánu, by uveřejnil svůj 139. článek, tentokrát o italské mafii na východním Slovensku. A co by se stalo? Nic! Vůbec nic, jako se nestalo po publikování předchozích 138 Kuciakových článků. Jenže po jeho vraždě, článek, který nestihl dopsat, může svrhnout slovenskou vládu. Všechno je nachystáno.

Naše redakce získala před dvěma hodinami informaci, že na Slovensko dorazila pravá ruka George Sorose, Marcello Fabiani. Je to jeden z architektů Oranžové revoluce na Ukrajině v roce 2004. Tajemný Marcello se objevuje všude tam, kde padají vlády a režimy, naše redakce chystá ve spolupráci exkluzivní článek o tomto člověku, který jezdí po světě a pomáhá koordinovat facebookové crowd eventy v ulicích, naposledy minulý měsíc organizoval v Moskvě a v Petrohradu demonstrace Alexeje Navalného. Robert Fico a Robert Kaliňák stojí proti člověku, který je profesionální prodlouženou rukou George Sorose na svrhávání režimů a vlád. Stejně tak jako v mnoha zemích Evropy, i na Slovensku udeřily tuhé mrazy, ale oteplení o víkendu může vyhnat do ulic tisíce lidí, ale především média mohou vyvolat tak enormní tlak na slovenskou vládu, že ministři Roberta Fica mohou dostat strach a mohou se pokusit postavit na stranu budoucích vítězů. Dnešní dýka do zad od ministra kultury Maďariče by měla být jasným varováním pro slovenského premiéra.

Slovenským městům hrozí majdanizace, záležet bude i na počasí a mrazech

Zatímco slovenská policie bude intenzivně pátrat po pachatelovi nebo pachatelích brutální dvojité vraždy, média a nevládky nebudou na výsledek vyšetřování čekat, budou chtít zorganizovat pád slovenské vlády a vyvolání předčasných voleb. S nálepkou zkorumpované strany, na které je stín morálního podílu na vraždě mladého novináře, jak to neustále opakují slovenská média, by strana SMER mohla skončit v propadlišti dějin. Poslední volby v regionech ukázaly, že SMER je na tom opravdu čím dál tím hůře. Stejně jako Petr Nečas, i Robert Fico by mohl přijít o vládu kvůli podrazu lidí, kteří ho ještě donedávna podporovali. Slovenská veřejnost chce něco udělat s korupcí, která na Slovensku představuje obrovský problém. Jenže lék na korupci nabízí mistr jedu, Gorge Soros a jeho fondy ovládaný neziskový sektor a média na Slovensku. Pokud chcete vidět, jak by vypadalo Slovensko pod vládou sluníčkového mainstreamu a nevládních organizací, podívejte se na Ukrajinu. To je laboratoř George Sorose a jeho projektu “Rainbow Revolution”, který vstoupil do historie pod názvem Revoluce na Majdanu.

Ukrajina byla v roce 2013 ve stejné situaci jako Slovensko. Mohutná korupce a lidé se chtěli zbavit hlavy státu, která tuto korupci tolerovala. Přišel Majdan, Victoria Nuland rozdala majdanistům metamfetaminem napuštěné pečené koláčky a demonstranti vzali lovecké pušky a začali střílet do neozbrojených policistů pořádkových jednotek Berkut. Na Slovensku se také lidé chtějí zbavit korupce a do ulic a na slovenská majdanizovaná náměstí je svolávají ty samé hlásné trouby jako v Kyjevě, tzn. neziskový sektor a fake news mainstreamová média vlastněná cizími společnostmi, jako je třeba německý Ringier Axel Springer vydavatelství, pro které psal zavražděný Ján Kuciak.

Není jasné, kolik lidí vyjde o víkendu na Slovensku do ulic. Důležitá ale bude síla mediální baráže slovenského mainstreamu. Proti organizovanému útoku médií proti vládě se jenom obtížně drží politická pozice. Najednou zjišťujeme, že Ján Kuciak je jenom vymodleným důvodem ke svržení vlády. Občané na Slovensku musí vidět o několik tahů dopředu, jinak jim hrozí, že zopakují chyby ukrajinských občanů, kteří slepě věřili několika stovkám uřvaných aktivistů z kyjevského náměstí, že svržením prezidenta se zbaví korupce. Dnes je na Ukrajině rozvrat, země je v občanské válce a korupce je asi tak 1000x větší, než byla za Janukovyče. Demokracie je o volbách, ne o svrhávání vlád z ulic a náměstí za popohánění zfašizovanými médii. Neopakujte prosím na Slovensku pochod ukrajinských lumíků do propasti, kterou vám nachystali profesionální architekti barevných revolucí z ciziny.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/exkluzivne-slovensky-novinar-a-jeho-pritelkyne-se-nijak-nebranili-vraha-zrejme-pustili-primo-do-domu-teorie-o-italske-mafii-se-hrouti-neziskovy-sektor-uz-naplanoval-demonstrace-proti-vlade/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠílenství EU zvané Dublin IV se dotkne každého z nás!!!   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 08:03:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jen málo z nás si uvědomuje a připouští, že letošní rok bude rokem závažných změn, které budou mít dopady na každého obyvatele naší země, které nenávratně změní naše životy, náš dosavadní životní styl a naše plány do budoucna. V červnu letošního roku bude na schůzce nejvyšších představitelů zemí Evropské unie projednána a podepsána reforma evropských azylových pravidel, zvaná Dublin IV. Tato smlouva zásadním způsobem mění dosavadní systém přijímání imigrantů.

Po schválení smlouvy Dublin IV:

- omezí se zodpovědnost států tvořících vnější hranice EU za přijaté imigranty a bude přenesena na ostatní země EU, tedy včetně České republiky;

- bude zřízen trvalý alokační mechanismus, který bude permanentně rozdělovat imigranty do všech členských zemí EU, tedy včetně České republiky. A to samozřejmě bez ohledu na názor vlády, parlamentu nebo občanů naší země;

- dojde k rozložení narůstajícího počtů imigrantů mezi všechny členské země EU. Ovšem s jednou podstatnou výjimkou – imigranti budou přednostně přerozdělování do zemí Višegrádské čtyřky, které zatím přijaly nejméně migrantů. Jednou z přednostních destinací pro imigranty se tak stane Česká republika;

- dojde ke změně evropského azylového práva. Imigranti budou zlegalizováni ještě před odjezdem z domovské země a do Evropy budou bezpečně přepraveni prostřednictvím “neziskovek“ nikoliv jako nelegální imigranti, ale jako osoby, kterým již bylo uděleno azylové právo.

Co to tedy pro nás znamená?

Nic více a nic méně, než že každá členská země EU (a tedy i Česká republika) bude muset přijímat trvale imigranty, které jim bude přidělovat nově zřizovaná evropská agentura pro azyl. Anebo platit nehorázné pokuty – za každého odmítnutého imigranta bude sankce činit 250.000 EUR, tedy zhruba 6.250.000 Kč ročně (nikde není definováno po jak dlouhou dobu)! Stačí si tedy spočítat, kolik bude tato částka činit, pokud odmítneme 100 nebo 1000 imigrantů.

Marně se však můžeme utěšovat, že žádný imigrant, který nám bude bruselskou agenturou přidělen, stejně u nás nezůstane, ale půjde do Německa nebo Švédska za vyššími sociálními dávkami. Protože i na tyto případy šílenci z Evropské komise dostatečně mysleli. A vymysleli, že v rámci Evropské unie dojde ke sjednocení sociálních dávek s cílem zabránit dalšímu přesunu imigrantů ze země, do níž byli přiděleni. Jednoduše řečeno – imigrant u nás dostane stejné sociální dávky jako v sousedním Německu (a co na tom, že tyto dávky daleko převyšují průměrné důchody našich občanů, kterým stát na důchod celý život z jejich platu peníze strhával), což při našich nižších životních nákladech bude znamenat, že již nebude mít důvod odcházet od nás do jiných evropských zemí! Tento krmník jim zaručuje Evropská sociální charta podepsaná premiérem v demisi těsně před faktickým skončením mandátu v závěru loňského roku bruselským kolaborantem Sobotkou.

Ale to není všechno, co na nás neslavná Evropská unie připravuje. Na podzim letošního roku má být na půdě OSN projednána a následně odepsána smlouva s názvem Globální kompakt k migraci. Tato smlouva nebude projednávána a schvalována jednotlivými vládami členských zemí EU, ale bude podepsána nikým nevolenou Evropskou komisí plnou neomarxistů, která si uzurpovala právo podepsat tuto smlouvu za všechny členské země EU – a to i v případě jejich nesouhlasu.

Podle této smlouvy má vzniknout občanům třetích zemí právo na migraci, a to i z ekonomických nebo třeba i klimatických důvodů. Státy, které tuto smlouvu podepíší a ratifikují, se tímto krokem vzdávají kontroly nad ochranou svých státních hranic. Organizování migrace přejde na Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a opět na tzv. neziskovky. Podpisem této smlouvy Evropskou komisí se tato smlouva stane závaznou pro všechny členské země EU a její případné neplnění má být vymahatelné a sankcionovatelné Evropským soudním dvorem. Proto prezident Trump a ministerský předseda Orbán z tohoto za své země jíž odstoupili!

Už tedy chápete, že časy, kdy jsme sledovali řádění band nelegálních imigrantů v Itálii, Švédsku, Francii nebo Německu pouze v televizi nebo na internetu, letošním rokem končí? Že se obrovská vlna kriminality, zakládání tzv. no-gon zón, kde již neplatí právo hostitelské země a odkud se původní obyvatelé hromadně stěhují na venkov nebo do jiných bezpečnějších zemí, téměř jistě přelije i do našich měst, do Prahy, Brna, Plzně a dalších míst? Že se to naráz začne bytostně dotýkat každého z nás? Že se i my budeme bát pouštět naše ženy a děti do ulic našich měst? Podle údajů z tohoto týdne bylo již znásilněno 15% Švédek a 12% Francouzek!!!

Jistě řada z vás namítne, že maluji čerta na zeď. Že se to u nás jistě nemůže stát, protože jsme slovy nejmenovaných politiků „bezpečná země“. Ano, ještě jsme. Ale jak dlouho ještě budeme, pokud nás čeká a nemine to, co pro nás neslavná Evropská komise připravila? Kolik máme ještě času žít svůj dosavadní poklidný život? Měsíc, půlrok, dva roky?

A ještě jeden bonmot na závěr. Nedávno jsem četl knihu z časů druhé světové války. A tam se Němci žijící v Berlíně utěšovali – je to v pohodě, fronta je daleko, někde u Stalingradu. Za nějaký čas se utěšovali – je to dobré, fronta je stále hodně daleko, někde v Bělorusku. Uběhlo pár měsíců a stále zněly pohodová slova – je to dobrý, fronta je v Polsku. A za pár měsíců – nám se nic nemůže stát, fronta je někde na Odře. A když jim na hlavu spadl dělostřelecký granát, vystřelený z děl Rudé armády před Berlínem, bylo již na změnu poněkud pozdě…

Od všech těchto nesmyslů EU a OSN nás ihned ochrání okamžitý CZEXIT! Ve jménu předků, kteří krví zaplatili za svobodu a samostatnost naší vlasti a na ochranu našich dětí a vnuků, za zachování národa, začněme ihned organizovat CZEXIT a podporujme politické subjekty, které ho pro nás zajistí!

- apt – s využitím: http://www.novarepublika.cz/2018/02/otevreny-dopis-adresovany-panu.html

Zdroj: https://vk.com/@zemskadomobrana-lenstv-eu-zvan-dublin-iv-se-dotkne-kadho-z-ns


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPáni politici už se konečně probuďte a začněte myslet na nás, řadové voliče, ne jen na svá přebujelá ega, případně na uspokojení potřeb vaší fanatické protinárodní ideologie!   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 07:26:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tábor, Lety, úlety, aneb utrpení mrtvých nadřazujete utrpení živých, milá sluníčka Vy, kteří stále kvůli vlastnímu zviditelnění živíte kauzu tak zvaného „koncentráku“ v Letech, ačkoli v novinách opakovaně čteme, jak v naší vlasti roste extrémní chudoba?

Nejsem příslušníkem romského etnika, ale jsem pevně přesvědčen, že až na pár ukřičených aktivistů…, by většina normálních obyčejných romů dala přednost tomu, aby se ta hromada peněz, jež stát vyhazuje na odkup onoho „neblaze proslulého“ vepřína, využila raději na pomoc romům současným. Kolik ne jen romských dětí z chudých rodin by za ty peníze mohlo mít třeba školní obědy zdarma! Kolika vážně a smrtelně nemocným, jimž pojišťovny odmítají hradit nákladnou léčbu ne jen v zahraničí, by se z těchto peněz mohlo pomoci!

Ale místo toho se bude řešit utrpení těch, kterým už nemůže pomoci ani veškeré bohatství světa…, a dál se budou sbírat víčka! Stejně, jako se kvůli nesmyslným parlamentním tyátrům ohledně Babišova Čapího hnízda do voleb nestihla projednat a schválit řada důležitých zákonů a novelizací, např. návrh poslance za ČSSD Jana Chvojky, aby nevidomí živnostníci byli osvobozeni od EET, dokud se nezhotoví EET software, jenž by byl pro ně přístupný a ovladatelný, tak v současnosti se opět politici handrkují o podružnostech, místo aby řešili skutečné problémy lidí, ať už sociálně slabých, invalidů, učitelů, živnostníků, podnikatelů či třeba vědců!

A pak se tihle „mudrlanti“ diví, že jim to voliči již dvakrát spočítali.

Strany, jež před volbami nejvíc vykřikovaly proti Babišovi, místo aby se plně věnovaly prosazování svého programu, povětšinou „pohořely“, zatímco jejich hysterčení jen Babišovu hnutí přivádělo další a další voliče, kteří už toho věčného plkáním o čápech, OLAFovi a STB měli plné zuby, neb si politiky nevolili proto, aby předváděli řečnické exhibice, ale aby se zabývali jejich všednodenními problémy, v případě prezidentské volby totéž v bledě modrém…, tak stejně současné hysterčení ohledně sestavení/nesestavení vlády s „trestně stíhaným Babišem“ či ohledně Okamurových výroků kolem tábora v Letech jen bude levnou a účinou reklamou jak pro pana Babiše, tak pro pana Okamuru.

Pokud tedy „sluníčkáři“ tvrdí, že svými aktivitami „bojují za demokracii“ a „proti nárůstu extremismu“, tak jsou tvrdě na omylu. Naopak se jen u většiny národa zesměšňují, zdržují parlament od skutečné práce pro lidi, a paradoxně pomáhají těm, jež nazývají „autoritáři“, „extremisty“ a všelikými dalšími „komplimenty“.

Vězte, že rakouská demokracie bez problémů přežila Haidera, slovenská demokracie Mečiara, italská demokracie Berlusconiho, jehož možná tamější vládnoucí sluníčka svou tolerancí vůči pašování migrantů do Itálie s pomocí politických (ne)ziskovek dostanou znovu do premiérského křesla! Pokud vím, tak i někdejší francouzský prezident Jacques Chirac měl opletačky s trestním stíháním. A stala se snad kvůli tomu Francie totalitním státem???

Pánové nahoře, tedy pardon, osoby všech nespočetných pohlaví nahoře…, už se konečně probuďte a začněte myslet na nás, řadové voliče, ne jen na svá přebujelá ega, případně na uspokojení potřeb vaší fanatické protinárodní ideologie!

Adam Mikulášek

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/5669-tabor-lety-ulety-aneb-utrpeni-mrtvych-nadrazujete-utrpeni-zivych-mila-slunicka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBřezen v českých dějinách   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 07:21:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
1. 3. 1420 – Papež Martin V. vyhlásil křížovou výpravu proti Čechám. Křižáci vtrhli do Čech a snažili se zmocnit Prahy. Boje vyvrcholily porážkou křižáků v bitvě na Vítkově, po níž se začala křižácká vojska postupně stahovat.

2. 3. 1458 – Jiří z Poděbrad zvolen českým králem. Již předtím vládl zemi jako zemský správce. Období konsolidace panovnické moci v zemi, ale také bojů s uherským králem Matyášem Korvínem o moc nad tzv. vedlejšími zeměmi Koruny české. Zemřel 22. 3. 1471.

1978 – Vladimír Remek prvním československým kosmonautem a prvním člověkem ve vesmíru, který nebyl občanem SSSR nebo USA. Let Sojuzu 28 skončil úspěšným přistáním dne 10. 3. 1978, velitelem letu byl sovětský kosmonaut Alexej Gubarev.

4. 3. 1919 – Protičeskoslovenské nepokoje v pohraničí s německy mluvícím obyvatelstvem. Potlačeny následně československým vojskem.

5. 3. 2007 – V době působení Topolánkovy vlády bylo vydáno povolení k výstavbě amerického radaru v Brdech, které vyvolalo rozsáhlé politické spory a aktivizaci různých společenských organizací. Podle průzkumů veřejného mínění bylo 70 procent občanů ČR proti. Plán do dnešní doby vzhledem k vyvolanému odporu realizován nebyl.

6. 3. 1645 – Bitva u Jankova na jižní Moravě. Porážka habsburských vojsk byla jednou z nekrvavějších bitev třicetileté války vůbec a největší bitvou této války na našem území.

7. 3. 1849 – Vojsko rozehnalo v Kroměříži jednající Ústavodárný říšský sněm a byla vyhlášena tzv. Oktrojovaná ústava (tj. vydaná z rozhodnutí panovníka bez souhlasu zastupitelského sboru), která mj. měla zavést volební právo podle zásady majetkového (daňového) cenzu. Ústava představovala velký posun ve vývoji ústavního systému monarchie, třebaže nevstoupila v platnost a byla záhy nahrazována dalšími právními normami. Dne 17. 3. 1849 byl dále přijat Prozatímní obecní zákon, který znamenal počátek zavedení obecní územní samosprávy namísto dosavadního vrchnostenského (feudálního) systému veřejné správy monarchie. Tyto události byly jedněmi z výsledků buržoazní revoluce z let 1848 – 49.

1943 – V boji u Sokolova v tehdejším Sovětském svazu vystoupil 1. československý samostatný prapor v SSSR. Velitel 1. roty npor. Otakar Jaroš, který v boji padl, byl jako první cizinec následně vyznamenán titulem Hrdina Sovětského svazu.

10. 3. 1945 – Zahájení Ostravské operace prováděné jednotkami 4. ukrajinského frontu za účasti 1. československé samostatné tankové brigády. V dnech 26. - 28. 3. 1945 byly v průběhu operace osvobozeny první dvě obce na území českých zemí – Sudice a Třebom na Opavsku.

11. 3. 1848 – Shromáždění pražského lidu ve Svatováclavských lázních v Novém městě Pražském. Vysloveny mj. požadavky na vytvoření státoprávního celku ze zemí Koruny české, rovnoprávnost Čechů a Němců ve veřejném životě, zavedení obecní samosprávy, výkup z roboty a zrušení poddanství. Počátek buržoazní revoluce v habsburské monarchii.

12. 3. 1999 – Česká republika vstoupila do NATO. Již 24. 3. 1999 se souhlasem české vlády využilo letectvo NATO český vzdušný prostor k útoku na Jugoslávii. ("Přihlášku" do NATO podala vláda ODS, NATO si kladlo četné podmínky, avšak i bez jejich splnění náhle žádosti vyhovělo, aby zavázalo vladu ČR povinnosti kooperace. Oznámení úmyslu USA bombardovat Srbsko bylo vládě oznámeno dvě hodiny před půlnocí se lhůtou na odpověď do půlnoci. Pozn. red. I.D.)

15. 3. 1939 – Počátek nacistické okupace českého zbytku Československa, konec Druhé republiky. Začalo vojenské obsazování českých zemí. Dalšího dne 16. 3. 1939 vydal Hitler výnos o zřízení tzv. protektorátu. Výnosem vrchního velitele německých jednotek v protektorátu byla 17. 3. 1939 zavedena jízda na silnicích vpravo. Okupační správa dále 21. 3. 1939 zavedla jako úřední řeč v protektorátu němčinu.

19. 3. 1896 – Zahájení elektrifikovaného tramvajového provozu v Praze na lince z Karlína do Vysočan. Ještě předtím v roce 1895 byl zahájen provoz úplně první elektrifikované tramvajové linky u nás v Teplicích.

24. 3. 1775 – Porážka selského povstání u Chlumce nad Cidlinou. Rebelující poddaní, kteří si chtěli vynutit na vrchnosti podpis zrušení roboty, byli po krátké potyčce rozehnáni vojskem, což několik z nich stálo život. Událost dala vzniknout známému českému přísloví.

25. 3. 1420 – Bitva u Sudoměře. Střetnutí nevelké rozsahem, ale důležité významem. Vojsko západočeské katolické šlechty a strakonických johanitů bylo odraženo husitským houfem vedeným Janem Žižkou z Trocnova. Husitský oddíl se nepodařilo zničit a Jana Žižku na samém počátku husitských válek zajmout, nebo zabít. Jan Žižka pak se svými bojovníky dokončil cestu do tehdy zakládaného Tábora.

1945 – Druhý nejhorší nálet amerických letadel na Prahu na konci války. Toho dne americké bombardéry 8. US letecké armády B-17 a B-24 provedly nálet na Prahu, který měl po náletu ze 14. 2. 1945 nejtěžší následky na zničených domech a usmrcených osobách. Celkem při náletech na Prahu v důsledku amerického bombardování na samém konci války zahynulo přibližně 1200 osob. Zničeny byly Českomoravské strojírny, Českomoravská Kolben Daněk, Vysočanská mlékárna, hlavní sklady firmy Julius Meinl, továrna na stroje bratří Prášilů, Ottova chemická továrna, libeňský lihovar, parní mlýny Františka Odkolka nebo továrna na celuloidové zboží a další.

K dalším bombardováním Prahy došlo již také 2. 3. a 3. 3. 1945. Dále byla v březnu a dubnu 1945 bombardována Plzeň (zničující nálet na Škodovku), České Budějovice, České Velenice (23. 3. 1945, železniční uzel), Kralupy nad Vltavou (nádraží a rafinerie). Cheb, Ústí nad Labem, Zlín (Baťovy závody). Série údajných, ale velmi přesných, navigačních omylů začala tři dny po skončení Jaltské konference 11. 2. 1945, patrně jakmile byly definitivně dohodnuty nové sféry vlivu velmocí a bylo jasné, že průmyslová základna Československa připadne na Východ. Faktem je, že předtím během celé války si USAF při svých náletech Německo a Čechy v takovém měřítku a krátkém časovém úseku „nepletly.“

26. 3. 1348 – Položení symbolického základního kamene Nového města Pražského panovníkem Karlem IV. osobně.

Croix

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOCHUTNÁVKA Z NOVÉHO PROGRAMU NÁRODNÍ DEMOKRACIE – ČÁST PRVNÍ: PREAMBULE. O CO USILUJEME   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 07:18:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vycházíme z toho, že český národ má právo a povinnost uchovat si svoji existenci a identitu na území Čech, Moravy a Slezska, kde se přirozeně etabloval, a znovu nabýt svrchovanost, kterou ztratil zapojením do nadnárodních struktur.

Odmítáme popírání významu národů, a tím i českého národa, a snahu po jeho likvidaci skrze multikulturní, homosexuální a genderovou agendu, privatizaci a krádeže jeho zdrojů, zadlužování občanů a státu, znásilňování českého jazyka, falšování historie a vnucování dalších liberálních hodnot.

Právo na existenci českého národa a právo spravovat si svobodně své vlastní záležitosti je dáno (potvrzeno) jeho nejméně 1000 let doložitelnou existencí na současném území. Stal se nedílnou součástí dějin zejména střední Evropy, ale jeho aktivity často ovlivňovaly i vývoj v ostatních částech Evropy a někdy i světa. V tomto období je zanechaná stopa našich předků na dějinách Evropy vesměs pozitivní. Z toho vyplývá povinnost příslušníků českého národa bojovat za jeho setrvání a ubránění prostoru, v němž se národ etabloval, neboť každý jednotlivec ve svém životě, někdy více, někdy méně, profitoval z příslušnosti k tomuto národu a k tomuto prostoru. Tato povinnost se ale vztahuje i na ty příslušníky cizích národností, které na území českého státu požívají jeho ochrany a dobrodiní.


Český národ, žijící ve střední Evropě, tak jako ostatní evropské národy čerpá z bohaté studnice křesťansko-antické tradice civilizačních, morálních a duchovních hodnot a v tomto kontextu buduje civilizaci obecného dobra. Cítíme však, že naše pokrevní a duchovní tradice je ještě mnohem delší a hlubší.

Proto také budeme bojovat o to, abychom si po desetiletích větších, nebo menších útlaků ze strany cizích mocností nebo dnes cizích nadnárodních struktur, vydobyli právo znovu si spravovat své záležitosti sami.

Chceme se vrátit ke svým, převážně duchovním, kořenům. Ty jsou obsaženy i v našem českém jazyce. Tím se hlásíme k euroasijskému prostoru, jenž je tímto duchovním odkazem prosycen. Neuznáváme současné zbožštění trhu, peněz, zisku a pouze materiálních hodnot. Přesto však tyto hodnoty akceptujeme jako nezbytné pro chod společnosti. Proto chceme i po hospodářské stránce spravovat svoji zemi tak, aby prosperovala, a to k užitku všech, kteří se svojí prací na vytváření hodnot podílejí nebo v produktivním věku podíleli.

Preferujeme obecné blaho a věříme, že teprve a pouze v jeho rámci lze plně uspokojit i individuální potřeby jednotlivců. Základem každého národa je rodina. Národ dále chápeme jako jeden živý organizmus, jeho instituce jako jeho orgány a jeho členy jako jeho buňky. Neuznáváme žádné implementace národu cizích prvků, a proto budeme podporovat národní imunitu vůči cizorodým vlivům. Chceme znovu vynést na piedestal takové prastaré české národní hodnoty, jako je vzájemná pomoc, vděk, věrnost, slušnost, poctivost, čestnost, ušlechtilost apod.

Chceme na principu rovný s rovným spolupracovat s okolními národy a pokud to bude jen trochu možné, i s národy ostatními.

Jsme si vědomi toho, že současný liberální režim je nástrojem moci a zájmů globálních finančních oligarchů. Je nástrojem vedoucím k postupnému zániku našeho národa a nebude proto chtít naše vize akceptovat – bude nás naopak za ně perzekuovat. Víme, že naše hodnoty a cíle nelze zcela v rámci liberálního uspořádání, tzv. parlamentní demokracie, dosáhnout.

My však neuvažujeme v čtyřletém cyklu volebních klání, jako všechny současné parlamentní i neparlamentní strany a uskupení, ale chceme tímto programem dodat národu ztracené sebevědomí a kuráž k opuštění současné cesty, která nikam nevede a nastoupení cesty nové. Cesty, kterou cítíme po našich předcích ve své krvi, cesty zbavené „výdobytků“ liberální demokracie a navrácení se k domovu, rodině, sami k sobě, k české duši.

Níže uvedený program je programem na mnoho let, možná desetiletí. Neděláme si iluze, že se nám ho podaří naplnit v horizontu např. jednoho volebního období. Není konečným cílem naší politické práce dostat se k moci, ale moc chápeme pouze jako prostředek k rychlejšímu naplnění našeho cíle, kterým je prosazení našich národních zájmů. Proto nebudeme z našeho programu ustupovat.

Pokud bude třeba, budeme se snažit dosahovat i jen dílčích cílů a úspěchů (například prosadit Milostivé léto – program pro oddlužení občanů v exekuci). V práci pro český národ na dílčích nebo i širších cílech si nezakazujeme spolupráci s žádnou politickou stranou, ani žádným subjektem, jenž bude ochoten pomoci našim záměrům. Nebudeme tedy z ideových důvodů spolupráci na realizaci našich zájmů odmítat a partnera kádrovat.

Věříme, že i jen existence tohoto skutečně národního programu posílí u českého občana uvědomění si sama sebe a posílení jeho sebedůvěry. Že jeho soustavným a dlouhodobým medializováním pomůžeme alespoň k částečným změnám a korekcím nevhodných kroků vlád, v nichž nebude třeba zatím Národní demokracie účastna.

Zároveň je nutné zdůraznit, že nelze s naplňováním tohoto programu otálet, neboť nám hrozí smrtelná nebezpečí v podobě unijních proimigračních návrhů (například Dublin 4), možnosti vtažení nás do války s Ruskem a jiných akutních hrozeb projektovaných v Bruselu nebo ve Washingtonu.

Pro realizaci našich cílů bude nezbytné vygenerovat skupinu národních vůdců, kteří budou ostatní aktivisty a bojovníky převyšovat svojí autoritou, kterou si získali v minulosti na národní scéně. Těm by se mělo dostat velké důvěry ze strany stejně smýšlejících a později většiny národa.

II. ZÁSADNÍ PROGRAMOVÉ BODY

1. Vystoupení z EU a z NATO (bude zveřejněno později)
2. Odmítnutí migrace z Afriky a Asie (bude zveřejněno později)
3. Oddlužení státu a obyvatelstva (bude zveřejněno později)
4. Nové zemské uspořádání (bude zveřejněno později)
5. Organizace státního života – stavovský stát (bude zveřejněno později)
6. Vzdělávání a školství, výchova a osvěta (bude zveřejněno později)
7. Ochrana státu a národa (bude zveřejněno později)

III. DALŠÍ PROGRAMOVÉ BODY (bude zveřejněno později)
IV. ZÍSKÁNÍ ZDROJŮ PRO REALIZACI PROGRAMOVÝCH BODŮ (bude zveřejněno později)


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNevraždil muslim, ale africký uprchlík ... Budeme ještě "rádi" za islamisty? Kanibalismus v Itálií?   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 07:13:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Případ rozřezané dívky Pamely Mastropiano, která byla nalezena v hrůzném stavu ve dvou kufrech: soudní znalec usvědčuje Nigerijce. Dívka se nepředávkovala, ale byla zabita. Vražda provedená neskutečně krutým způsobem se stala z 29. na 31. ledna.

Toxikologická zkouška potvrdila, že se dívka drogami nepředávkovala. Byla fatálně pobodána na těle a do hlavy. Vyšetřování ještě stále probíhá, hlavními podezřelými jsou tři Nigerijci: Innocent Oseghale, Lucky Desmond a Awelima Lucky, kteří jsou ve vazbě a Anthony Anyanwu, ten je na svobodě.

První důkazy dokládají, že ač Pamela v těle drogu měla, tak rozhodně ne v takovém množství, aby ji to mohlo jakkoliv ohrozit na životě. Další důkazy jsou např. stopy krve na zdech a dalším zařízení bytu, které byly porovnány se vzorky vyšetřovaných cizinců.

Konečné výsledky všech ostatních šetření by měly být oznámeny v příštích dnech.

Poznámka redakce: Část dívčina těla chybí, bylo Afričanem zkonzumováno?! V některých oblastech Afriky stále kvete kanibalismus ...

Zdroj: ilgiornale.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZačala výstavba vysokorychlostní železnice mezi Pekingem a Xionganem   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 06:53:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve středu začala výstavba vysokorychlostní železnice mezi Pekingem a Xionganem. Jde o první dopravní projekt týkající se Xionganu. Po skočení výstavby potrvá cesta z Pekingu do Xionganu jen 30 minut.

Celková délka vysokorychlostní železnice bude 92,4 km. Celkové investice dosáhnou 33,53 miliardy yuanů. Vysokorychlostní železnice mezi Pekingem a Xionganem bude začínat v pekingské stanici Li Ying, povede přes nové pekingské letiště a město Bazhou. Poslední stanice bude Xiongan. Trať mezi Li Yingem a novým pekingským letištěm bude navržená pro rychlost 250 km/h. Trať mezi novým pekingským letištěm a Xionganem bude navržená pro rychlost 350 km/h.

Stanice Xiongan už provedla výběrové řízení a trasa z nového pekingského letiště do stanice Xiongan bude uvedena do provozu do konce roku 2020.

Zahájení výstavby vysokorychlostní železnice znamená začátek budování významné infrastruktury v oblasti Xionganu. Železnice přinese podporu pro nový okres Xiongan a bude hrát důležitou roli při podpoře koordinovaného rozvoje Pekingu, Tianjinu a provincie Hebei.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředseda Fed Jerome Powell: Federální rezervní systém bude dále zvyšovat úrokové sazby   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 06:51:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Federálního rezervního systému (Fed) Jerome Powell v úterý uvedl, že Fed bude dále zvyšovat úrokové sazby, což přispěje k plné zaměstnanosti a cenové stabilitě.

Předseda Fed Jerome Powell se téhož dne zúčastnil slyšení o měnové politice ve Sněmovně reprezentantů USA. Jerome Powell uvedl, že dobrý hospodářský růst ve Spojených státech a neustálé zlepšování trhu práce budou i nadále přinášet zvyšování domácích příjmů a růst spotřeby. Pod vlivem stálého hospodářského růstu se v letošním roce očekává i růst inflace v USA. Fiskální politika Spojených států je pozitivnější, což povzbudí hospodářský růst. Silná zahraniční poptávka představuje účinnou podporu pro stálý růst vývozu USA.

Nedávná volatilita na akciovém trhu pokračuje a finanční podmínky zůstávají i nadále uvolněné. Jerome Powell řekl, že aktuální předpověď Federálního rezervního systému ohledně ekonomického růstu, trhu práce a výhledu inflace zůstává nezměněna.

Měnová politika Fed by měla zajistit rovnováhu mezi vyloučením přehřátí a posunem inflace na 2 %. Jerome Powell dodal, že Fed v současné době věří, že další postupné zvyšování sazeb pomůže dosáhnout plné zaměstnanosti a cenové stability.

Analytici se domnívají, že stanovisko Jeroma Powella naznačuje, že Fed vzhledem ke snížení daní a další finanční podpoře v blízké budoucnosti nezrychlí tempo růstu úrokových sazeb.

Úředníci Federálního rezervního systému očekávají, že v letošním roce budou úrokové sazby zvýšeny třikrát. Podle odhadu rozhodne Fed o zvýšení úrokových sazeb opět při pravidelné březnové schůzi o měnové politice.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAntónio Guterres: Zajištění spravedlivé globalizace je nejlepší způsob prevence všech rizik   
Pridal tk Čtvrtek 01 březen 2018 - 06:49:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres 27. února uvedl, že zajištění spravedlivé globalizace je nejlepší způsob prevence všech rizik, lidé musí usilovat o realizaci inkluzivního a udržitelného rozvoje pod tlakem trendu globalizace.

António Guterres uvedl, že globalizace přináší integraci světové ekonomiky, expanzi obchodu a technologický pokrok. Stále víc lidí se vymaňuje z extrémní chudoby a lidé žijí déle a zdravěji.

António Guterres současně poukázal na to, že míra zaměstnanosti žen je v současné době stále nízká a míra nezaměstnanosti mezi mladými je stále vysoká. Nerovnosti jsou vážné a narušují sociální stabilitu. Některé regiony, země a komunity stále zaostávají za současným pokrokem.

Guterres se domnívá, že bioinženýrství, syntetická biologie, umělá inteligence a další technologie mění životy lidí a pracovní metody. Současně však mají kybernetické útoky vážný dopad na veřejnou infrastrukturu a riziko kybernetických hrozeb mezi zeměmi se zvyšuje.

António Guterres zdůraznil, že rizikům pomůže předcházet spravedlivá globalizace.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2526 sec,0.0511 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,835kB