Neděle 04 březen 2018
Co spojuje Pánka, Pehe, Drtinovou, Taberyho, Niedermayera? Správní rada Sorosova OSF   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 15:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo všechno byl nebo je očividně spojen se Sorosovým Open Society Fund v ČR? Mrkl jsem na věřejně dostupný historický výpis členů správní rady na justice.cz. Překvapení? Pánek, Pehe, Drtinová, Tabery, Nidermayer, Klusáková...

Níže uvádím ty nejzajímavější osoby, které byly v některou chvíli členy správní rady Nadace Open Society Fund Praha. Na úplný výpis se můžete sami podívat na odkaze zde: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=111081&typ=UPLNY

Vůdce páté kolony u nás, politicky angažované neZiskovky Člověka v tísni, ŠIMON PÁNEK asi nikoho nepřekvapí. NeZiskovky, která mimo jistě i záslužné činnosti, "vychovává" děti na českých školách (Jeden svět na školách) údajně ke kritickému myšlení... Pokud se jedná o podobný rozvoj "kritického myšlení a správného pohledu" jako loňský multikulti arabský podzim s bilboardy děkující Čechům v cizím jazyce (hádejte zejména v jakém), tak ano.

Podobně nepřekvapivý je rovněž světově publikující publicista, expert, obdivovatel globalizace a EU, ředitel University of New York in Prague, účastník Bilderbergu a bývalý Havlův poradce JIŘÍ PEHE.

Poněkud překvapením může být kromě již dlouhodobě známé Sorosovky a moderátorky (zcela zjevně útočící, či naopak na ruku jdoucí - dle "správnosti" konkrétního hosta) DANIELA DRTINOVÁ z DVTV byl členem správní rady rovněž současný šéfredaktor Bakalova Respektu ERIK TABERY. Další z objektivních novinářů, který se správně smýšlející svitou objížděl republiku a vzdělával lid v ohledně fake news a dezinformačních webů. "Nečekaně" jen těch proruských. Jiné tady zcela jistě nejsou, že? Bakalův (proamericko/proEUnijní/proglobalistický) Respekt, Aktuálně či DVTV jsou vysoce objektivní nefakenews media a BISkou označený lhář, jinak hvězda Respektu, Ondřej Kundra je právě jeden z hlavních kurátorů pravdy v oblasti dezinformací.

Zajímavou postavou, která dříve byla ve správní radě OSF Praha je LUDĚK NIEDERMAYER, europoslanec (a eurofil kandidující jako nestraník za TOP 09), bývalý člen bankovní rady ČNB a bývalý spolupracovník Taberyho Respektu.

Dokonce předsedkyní správní rady byla jeden čas JANA KLUSÁKOVÁ maminka aktivistického režiséra Víta Klusáka. Režiséra, který na sebe posledně upozornil zejména renesančním dokumentem Svět podle Daliborka, který, jak se nakonec ukázalo, měl s dokumentem společného jen to, že ho tak Klusák označoval. Jinak šlo o hranou agitku zesměšňující lidi s nesprávným názorem, navíc koprodukovaná Českou televizí (za peníze z našich poplatků?) Pokrokovému režisérovi také značně vadila "genderově nevyvážené" (jinak zcela prostá a neškodná / na rozdíl od Klusákovi agitky) básnička Jiřího Žáčka Maminka. Sic je pravda, že rodiče a děti nemusí kráčet ve stejných šlépějích, tady evidentně jablko spadlo správně.

Myslím, že pro představu docela stačí... Můžu ještě dodat novináře JANA URBANA, který svého času rovněž přednášel na University of New York in Prague(jako Jiří Pehe nebo Tomáš Klvaňa) a stejně jako většina výše uvedených se například značně vymezoval proti Miloši Zemanovi, nebo třeba MONIKA LADMANOVÁ, členka kabinetu komisařky Věry Jourové, která stejně jako Pehe studovala na Columbia univerzity a stejně jako Pehe má blog na Bakalově Aktuálně.cz.

Přitahuje Open Society Fund Praha lidi s takovýmto vlivem čistě náhodou? Připadá to jen mně tak trochu jako jistá forma pavučiny nebo chobotnice? Uvažte kritickým myšlením sami...

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=652238

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPerličky od Jílkové   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 15:56:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vybral jsem názory, které mluví samy za sebe. Neuvěřitelná přehlídka hlouposti eurohujerů mě velmi pobavila. Věřím, že čtenář se zdravým selským rozumem komentář k těmto hloupostem vůbec nepotřebuje.

Jakýsi neurolog a filozof: "Obecné referendum je rezignací na demokracii, vede k destabilizaci společnosti a plodí zbytečné napětí. Referendum je selhání společnosti i politiků. Jak mám v referendu rozhodovat o nákupu Gripenů? Je to zásadní selhání veřejnosti, protože veřejnost ztratila důvěru v politiky." Divák: "Politici už mnohokrát selhali a důvěru ztatili už před třiceti roky. Havel nám slíbil přímou volbu prezidenta a referendum." Mach: "Referendum by bylo rozumnější než senát a mnohem levnější." Joch: "Dvoukomorový parlament je pojistkou proti momentální tyranii většiny. Vše anonymní je méně odpovědné. Ústavní referendum by mělo proběhnout dvakrát."

Joch: "Kdybych měl jako občan rozhodovat o dostavbě Temelína, musel bych dva měsíce studovat detaily. Od rozhodován jsou poslanci. Občané nemají čas studovat všechny zákony, protože mají rodiny. Všichni politici by měli být dokonalí." Divák: "Ve Švýcarsku jsou lidé pro referendum zralí a u nás ne, i když jsme zvládli jedno referendum?"

Jílková: "Máte doma kuřáka a vy jste proti kuřákům, a ted se budete hádat." "Ne, budu respektovat rozhodnutí většiny." Občan: "Vy politici rozhodujte s námi a společně vyřešíme všechno mnohem lépe ve prospěch všech. Referendum není tyranií většiny, ale demokracií většiny." Polčák: "Referenda se mohou zvrhnout v tyranii." Neurolog: "Rozhodne-li referendum špatně, co budeme dělat?" Okamura: "Špatně podle elity." Neurolog: "Angličané litují referenda, zhoršila se tam ekonomika. V politice by měl být každý občan. V Británii si neví rady, co dál. Chirurgové by měli dělat referendum, budou-li pacienta operovat či ne."

Joch: "Chyba byla v první přímé volbě prezidenta. Zavedeme-li více referend, tak se budeme víc nenávidět." Jílková: "Tady žádné imigranty nemáme. ." Dítě s vymytým mozkem, pardon, jakýsi student: "Pane Okamuro, chcete české domácnosti, už tak zadlužené, uvést do ještě větší bídy? Klesne-li po referendu koruna, všechny firmy hned odejdou a všechno se zdraží."

Okamura: "Kdyby bylo referendum, zabránilo by se církevním restitucím, zákazu kouření v restauracích, EET, rozkradení republiky, pardon, privatizaci v devadesátých letech, atd.. Ve volbách občan rozhoduje o třiceti bodech v programech každé strany, a v referendu se rozhoduje jen o jednom bodu. Měla některá strana v programu přijímání imigrantů?"

Na závěr zcela nepochopitelná otázka Jílkové Okamurovi, na kterou zná odpověď každé malé dítě: "Pane Okamuro, jak byste hlasoval v referendu?"

Proč jsou lidé na referendum hloupí a nezralí, když zvládají všechny volby i přímou volbu prezidenta? Proč voli, pardon, voliči stále volí politiky, kteří nenávidí demokracii a jsou proti českému národu?

Miroslav Petr


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLegie   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 07:16:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sto let po obnovení samostatnosti zde náš národ stojí ožebračený, zadlužený, morálně zdevastovaný. O našich záležitostech už zase rozhodují cizinci a naši lidé opět dřou na cizí pány. Povědomí o slavné minulosti a předpovězené velké budoucnosti naší země se téměř vytratilo.

Z těchto důvodů se jeví jako nezbytnost navázat na tradice Československých legií a v pozměněné formě, odpovídající dnešní realitě, je obnovit.

Cíle Legií Čech, Moravy a Slezska

- obnovit suverenitu ČR, to je vystoupit z EU a vznést požadavek na náhradu biliónových škod, které nám členství v této organizaci způsobilo

- nasměrovat ČR zpátky mezi nejvyspělejší státy světa (jak tomu bylo za dob První republiky). Obnovit domácí průmysl a zemědělství, podporovat naše firmy a řemeslníky. Zdroje surovin a rozhodující odvětví průmyslu vrátit pod kontrolu státu. Prostředky k tomu nezbytné získat vymožením válečných reparací od Německa.

- zabránit usídlování muslimských migrantů v ČR, ty kteří už tady jsou vrátit do zemí jejich původu. Zakázat u nás propagaci nenávistné muslimské ideologie.

- rozšířit spolupráci zemí V4 s výhledem vytvoření společného soustátí (konfederace, unie...)

- obnovit prezidentský systém, který u nás fakticky existoval v době První republiky, propojit ho s prvky přímé demokracie

- řešit zoufalou situaci statisíců lidí v dluhových pastích, dluhy které vznikly na základě nemravných smluv a nevýhodných podmínek ( v rozporu s dobrými mravy) zrušit. Potrestat lichváře a obchodníky s lidskou bídou, zabavit majetky exekutorů a odškodnit jejich oběti

- provést revizi privatizace a restitucí, majetek získaný bývalými prominenty komunistického režimu a členy Stb vrátit do rukou státu

Členové legií se nejpozději do jednoho roku od vstupu zavazují ozbrojit se legálně drženou zbraní, dbát o zvyšování své fyzické zdatnosti aby byli schopni v případě nutnosti bránit svou vlast. Těm, kteří na pořízení zbraně nemají prostředky, budou peníze poskytnuty z fondu solidarity, do kterého budou členové Legií Čech, Moravy a Slezska podle svých možností přispívat.

Slávek Popelka
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTaké jste si všimli, jak se vina za zlo druhé světové války a za Holokaust rozděluje na všechny evropské státy a národy...   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 07:11:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Také jste si všimli, jak se vina za zlo druhé světové války a za Holokaust rozděluje na všechny evropské státy a národy, jak viníkem už není německý nacismus, ale my všichni, náš extrémní nacionalismus?

Také jste si všimli, jak se vina za zlo druhé světové války a za Holokaust rozděluje na všechny evropské státy a národy, jak viníkem už není německý nacismus, ale my všichni, náš extrémní nacionalismus, manifestující se dnes v odmítání jednoty v Evropské unii a lpění na suverenitě našich zemí?

Přiznám se, že mám obavy, když se kryje konkrétní viník poukazy na abstraktní nejmenované "evropské národy"a jejich státy. Nemyslím, že angličtí, polští a čeští letci odráželi útoky Luftwaffe nad Londýnem pro to, aby rozbíjeli jednotu Evropy. Nemyslím, že jejich kolegové riskovali každou noc své životy pro svobodu své vlasti v náletech na Německo proto, aby totéž Německo mohlo stavět koncetrační tábory. Nemyslím, že miliony sovětských vojáků padly proto, aby Německo a nacismus zůstaly bez viny. Nemyslím, že se britští, američtí a kanadští vojáci vylodili na útesech a plážích Normandie proto, aby upevnili Hitlerovu Novou Evropu a její vládce. Nebyl to extrémní nacionalismus, co je motivovalo. Motivovalo je vlastenectví, pojem, který už dnes není považován za ospravedlnitelný a tolerovatelný.

Autor: Tomáš Haas
Zdroj: euportálSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNáš úhlavní nepřítel není Rusko, ale člen NATO a vrah Kurdů Turecko!   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 07:06:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před pár měsíci jsem napsal v článku pro PL, že současné radikalizující se Turecko a jeho ozbrojené síly představují největší hrozbu pro Evropu počátku 21. století. Dokonce větší, než sborem nebezpečných klaunů řízená Ukrajina a její ozbrojené síly.

Že je to opravdu vážné, ukazují i kroky armády USA. Ta zahájila poslední etapu odsunu z území Turecka původně až 50 ks vodíkových pum, umístěných donedávna na základně Incirlik. Do Rumunska. Nejspíš. Nevíme, o tomhle se veřejně nemluví.

K podobným opatřením zatím sáhly USA pouze dvakrát. Poprvé v době kubánské krize, kdy tehdejší americký ministr obrany Robert McNamara vyjádřil obavu, že se turečtí vojáci mohou pokusit vypálit jaderné rakety NATO na SSSR bez povolení. A nařídil americké ostraze, aby rakety zničila, kdyby je chtěl někdo odpálit. Druhý podobný případ proběhl v roce 1974, když se Turecko a Řecko ocitly na pokraji války. Tehdy odvezly USA tajně všechny jaderné zbraně z Řecka a přerušily iniciační systémy těch, které byly uloženy v Turecku.

V prosinci 2017 Kemal Kılıçdaroğlu, vůdce hlavní turecké opoziční strany CHP, uvedl, že kdyby vyhrál volby v roce 2019, tak „napadne a obsadí přes 18 ostrovů v Egejském moři stejně, jako bývalý turecký premiér Bulent Ecevit napadl Kypr v roce 1974." Prohlásil, že neexistuje „žádný dokument“, který by dokazoval, že tyto ostrovy patří Řecku.

Osmanská říše byla založena někdy kolem roku 1300. Během více než 600 let osmanského období osmanští Turci, kteří také reprezentovali islámský chalífát, pravidelně vedli džihádistické války a napadali a okupovali země na třech kontinentech. Současné turecké vedení se stále otevřeněji hlásí k historickému koncepu džihádu (svaté války islámu) proti káfirům (nevěřícím).

Vedoucí představitel státního Ředitelství pro náboženské záležitosti Diyanet otevřeně označil nedávnou vojenskou invazi Turecka do Afrinu za „džihád“. To dává smysl, pokud si připomeneme, že muslimští Turci mají v Malé Asii demografickou většinu díky staletí trvajícímu pronásledování a diskriminaci křesťanských, jezídských a židovských obyvatel. V 11. století pronikli turečtí džihádisté ze střední Asie a podmanili si řecky mluvící křesťanskou Byzantskou říši. Tím připravili cestu postupné islamizaci celého regionu, prováděné především pomocí vražd, únosů, znásilňování a nucených konverzí k islámu.

Nzapomínejme také, že největší útok muslimů proti křesťanům ve 20. století se odehrál během genocidy Řeků, Arménů a Asyřanů v osmanském Turecku v letech 1914-1923. Přestože Turecko v té době vyvraždilo téměř dva milióny lidí, nezabránilo to USA prosadit v roce 1952 přijetí Turecka za člena NATO. Ani toto členství ale neodradilo tehdejší turecké vedení od organizace divokého protiřeckého pogromu v Istanbulu v roce 1955, násilného vyhnání zbývajících Řeků z Turecka v roce 1964, nebo od invaze na ostrov Kypr v roce 1974, obsazení 40% jeho území a násilnému vysídlení absolutní většiny řeckého obyvatelstva z jimi ovládaného území.

Turci díky ochranné ruce USA nebyli nikdy hnáni k odpovědnosti ani za genocidu, ani za porušování lidských práv, a dokonce ani za otevřeně agresivní chování vůči jinému členu NATO, i když bylo v přímém rozporu se zněním Severoatlantické smlouvy. I díky tomu může dnes Turecko otevřeně ohrožovat bezpečnost a svrchovanost prakticky celé Evropy.

Je nejvyšší čas, aby se evropští lídři probudili a začali se Ankarou velmi vážně zabývat. Už jen proto, že největších krutostí na Arménech se při pogromech, hromadném vyvražďování a organizaci pochodů smrti při genocidě let 1914-1923 dopouštěli především "uprchlíci" z Balkánu a Kavkazu. V roce 1912 utíkali před rusko-tureckou válkou a nalezli azyl na území dnešní Arménie. Bohatí a odlišným způsobem žijící Arméni jim ovšem byli od počátku trnem v oku.

Podobnost se současnou situací v Evropě by měla být pro evropské lídry víc než jen varováním.

Autor: Jaroslav Štefec

Ing. Jaroslav Štefec, CSc. (1956) vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v České Lípě a poté Vojenskou akademii Antonína Zápotockého v Brně. Po ukončení studia v roce 1980 dva roky působil ve velitelských funkcích u vojenského útvaru v Kostelci nad Orlicí. V srpnu 1998 přijal nabídku tehdejšího ministra obrany Vetchého, abych nastoupil na resort obrany jako jeho poradce pro armádní akvizice, kterým se v té době intenzivně věnoval. Stal se obětí nejméně tří závažných diskreditačních akcí proti jeho osobě. Jedna z nich se stala mediálně známou díky tomu, že mu příslušníci Policie ČR podstrčili na popud lidí z Vojenského zpravodajství do auta neidentifikovanou pistoli a pokusili se ho na jejím základě zadržet pro trestný čin nedovoleného ozbrojování. Cílem bylo zablokovat jeho prověrku NBU na stupeň „TAJNÉ“, kterou potřeboval k převzetí funkce ředitele Úřadu pro akvizice MO. Naštěstí si organizátor celé akce neověřil, že je majitelem zbrojního pasu a má i vlastní zbraň, takže se celá operace zhatila. Přesto se stal cílem nevybíravé mediální kampaně i tlaku z okolí ministra obrany, které nakonec vyvrcholily mým odchodem z MO v srpnu 2011.

Po odchodu z MO navázal na svou předešlou činnost a jako OSVČ poskytoval poradenství firmám obranného průmyslu. Úraz v květnu roku 2013 ho na třičtvrtě roku upoutal na lůžko a kolečkové křeslo, a prakticky na dva roky ho vyřadil z normálního života. Donutil ho také přemýšlet nad situací v ČR a vývojem v Evropě, a stal se tak vlastně akcelerátorem jeho rozhodnutí vstoupit do politického života a angažovat se v politickém hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalští vlastenci demonstrovali v Miláně a opět na ně útočili levicoví fanatici. TZV antifašisté ...   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 07:02:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
50.000 občanů se v sobotu dopravilo na vlastní náklady do Milána, na sjezd Ligy Mattea Salviniho. Přijeli lidé i ze Sicílie a Sardínie, ze všech koutů Itálie. Dopoledne musela opět zasahovat policie proti tzv. antifašistům.

Po dopoledních nepokojích, vyvolaných tzv. antifašistickými sociálními centry, byla celá zóna okolo náměstí piazza Duomo pod kontrolou policejních a vojenských složek. Voliči italské politické strany známé jako Lega Nord - Liga severu ... ve volební kampani jen Lega - Liga, mohli bezpečně dojít až na místo srazu. Manifestace Ligy jsou známé pokojným průběhem, takže i rodiny s dětmi.

Mateo Salvini začátkem svého proslovu poděkoval za účast a řekl:

„Toto je náměstí klidu a míru, dialogu a budoucnosti. Násilí k nám nepatří, násilí nikdy nic nevyřešilo. První poděkování patří veřejným složkám (policie a vojáci), kteří se vždy postarají o to, že na náměstí , kde je Liga, je klid a pořádek.“Salvini také řekl, že nebude mluvit o minulosti a že jsou jiná náměstí, které se raději honí za přízraky minulosti. Jsme tu abychom mluvili o budoucnosti, ve které budou vyrůstat naše děti.

Kompletní video průvodu a celého projevu na tribuněMatteo Salvini, mimo jiné, přednesl na náměstí Piazza Duomo v Miláně citaci, určenou těm, kteří jsou ve volební kampani a místo toho aby se zaměřili na budoucnost, dělají proces dávným přízrakům, které se již nevrátí ...

Inspiroval se slovy (z roku 1973) Piera Paola Pasoliniho:

„Zajímalo by mě, jestli ten zuřivý antifašismus, projevující se na náměstích, v dnešní době, kdy už fašismus skončil, není nakonec zbraní na odvrácení pozornosti, které dominantní třída používá zneužívá studenty a pracující lid k předávání nesouhlasu, hnát masy občanů proti neexistujícímu nepříteli, zatímco se moderní konzumismus plíží a ničivě proniká do již tak umírající společnosti.“

To je pro ty, kteří hledí do minulosti , protože jim chybí idea budoucnosti.

Salviniho Liga myslí na budoucnost

„Naše budoucnost se odvíjí od našich křesťankých základů, od ochrany našich tradic, našich dějin, naší kultury. Říkáme NE těm, pro které je progresem pronájem děloh a prodej dětí. Za Salviniho vlády, ženy a děti nebudou nikdy zbožím v nákupních střediscích a nikdy nikdo ze zákona nebude moci umřít hlady a nebo žízní.“
S Ligou ve vládě, tak jako v evangeliu ... i poslední budou první ... tím se Salvini dostal k otázce zajištění důstojného života invalidních spoluobčanů.

„Je nedůstojné, když dnes invalidní občan dostává měsíčně od státu 278 euro, zatímco stát garantuje neziskovkám na jejich obohacení 1000 euro na jednu osobu. To není pomoc, ale zneužívání.

Invalidní občané na sjezdech Ligy mají vždy přednost a mají místa v rezervované zóně pod tribunou.

Připomněl, že pomoci přijít dítěti na svět, zajistit mu zdravý růst, stravu, pití, domov a studium v Keni, stojí 70 centů na den. Salviniho vláda pomůže dětem u nich doma v Africe bez toho, aby byli vyrváni z jejich prostředí. 70 centů takto vynaložených, jsou dobře vynaložené peníze.

35 euro denně , utracené za někoho, kdo prodává drogy u škol našich dětí je nehoráznost.

Autor: 10news.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřed ruským komplexem Kinžál (Dýka) neexistuje obrana, oznámil zdroj   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 06:49:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před ruským leteckým raketovým komplexem Kinžál s rychlostí 10 machů neexistuje obrana, sdělil vojensko-diplomatický zdroj.

„Před ruským komplexem Kinžál s rychlostí 10 machů neexistuje obrana nebo protijed," uvedl zdroj.

Rovněž zdůraznil, že všechna poziční střediska protiraketové obrany, vojensko-námořní seskupení, batalionové skupiny jsou teď podle vojáků pouze dobrými terči. Proti ruským nejnovějším systémům jsou tyto americké protirakety jako praky proti letadlu.

Podle zdroje veškerá americká propaganda o vytvoření protiraketového deštníku pro sebe a své spojence v NATO, na který Washington vytahuje z členů NATO obrovské prostředky, je prostě díra z preclíku a samotný systém PRO je děravým deštníkem.

Zdroj sdělil, že západní partneři RF by si měli uvědomit novou realitu. Ruské Kinžály jsou již součástí vojenské výzbroje a hypersonický raketový komplex Avangard je zařazen do sériové výroby.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gSZH


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinští vojáci ztratili tajné dokumenty   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 06:46:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velení ukrajinského vojenského letectva zahájilo služební vyšetřování poté, co se ztratily tajné dokumenty z jednoho vojenského útvaru ve Vinnycji. Bylo to oznámeno na stránce Letectva Ozbrojených sil Ukrajiny na Facebooku.

„Informace zveřejněná na některých internetových portálech ohledně ztraceného tajného dokumentu se potvrzuje. Podle faktu ztráty zmíněného dokumentu u velení Ukrajinského letectva se provádí služební vyšetřování," uvádí se ve zprávě.

Podle informace ukrajinské televizní stanice Hromadske jde o společný rozkaz Ministerstva obrany Ukrajiny a Generálního štábu OS Ukrajiny z 10. března 2017 o schválení instrukce pro mobilizaci ve vojenských organizačních strukturách.

Ztráta dokumentu byla zjištěna v průběhu prověrky v režimním a tajném oddělení správy pro ochranu informace Letectva OS Ukrajiny 7. února. Později, 12. února bylo zahájeno trestní řízení podle faktu ztráty dokumentu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gSZF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump hrozí uvalit cla na evropská vozidla, pokud EU zvýší tarify na americké společnosti   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 06:42:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump v sobotu pohrozil, že uvalí cla na dovoz evropských vozidel, pokud Evropská unie zvýší tarify na americké společnosti, jež podnikají v EU, nebo proti nim uvalí jiné bariéry.

Americký prezident Donald Trump se na Twitteru obořil s kritikou na obchodní politiku předešlých administrativ. Nejvíce mu tentokrát vadila velká obchodní nerovnováha mezi USA a EU, a to v první řadě v automobilovém odvětví. Podle něj se auta vyrobená v Evropě „neomezeně valí" na americký trh, zatímco EU uvaluje „masivní daně a bariéry" na americké společnosti. Pokud tato politika bude pokračovat, tak USA uvalí vlastní cla na evropská vozidla.

Trump uvedl, že Spojené státy mají ročně obchodní deficit ve výši 800 miliard dolarů. „Naše pracovní místa a bohatství byla rozdána cizím zemím, jež z toho profitovaly," napsal Trump na svůj Twitter. „Smáli se nad našimi hloupými vůdci. To již stačilo!" rozhněvaně doplnil americký prezident.

Tyto komentáře přišly poté, co Trump ohlásil, že hodlá zavést cla ve výši 25 % na dovoz ocele a 10 % na dovoz hliníku.

Zdroj: Twitter, Sputniknews.comSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTheresa Mayová: Velká Británie chce podepsat s EU širokou obchodní dohodu   
Pridal tk Neděle 04 březen 2018 - 06:38:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Theresa Mayová včera uvedla, že Velká Británie chce po Brexitu podepsat s EU širokou obchodní dohodu. Mayová zdůraznila, že nová obchodní dohoda nepoškodí pracovní místa lidí.
Mayová v Londýně uvedla, že doufá, že Británie dosáhne dohody s Evropskou unií. Tato dohoda je širší a hlubší než kterákoliv jiná dohoda o volném obchodu na světě.

Theresa Mayová dále navrhla pět hlavních principů pro Spojené království během Brexitu. Dohoda podle ní musí představovat výsledek referenda o Brexitu, musí trvat dlouho a chránit pracovní příležitosti a bezpečnost lidí. Dohoda také musí spolupracovat s britskou vizí o moderním a otevřeném národu a současně musí posilovat jednotný subjekt Spojeného království.

V současné době končí první fáze jednání ohledně Brexitu mezi Spojeným královstvím a EU. Druhá fáze se zaměří na britsko-evropské obchodní vztahy po odchodu Británie z Evropské unie. EU je největším obchodním partnerem Spojeného království a objem obchodů mezi Velkou Británií a EU představuje přibližně polovinu celkového zahraničního obchodu Británie.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3039 sec,0.1009 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,782kB