Úterý 06 březen 2018
Dvojice migrantů v německém Haanu zaútočila na ředitele plynárenského kolosu Innogy (dříve RWE) během nákupu v pekárně. Do obličeje mu chrstli kyselinu, muž je nyní v kritickém stavu...   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 18:43:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dvojice migrantů v německém Haanu zaútočila na ředitele plynárenského kolosu Innogy (dříve RWE) během nákupu v pekárně. Do obličeje mu chrstli kyselinu, muž je nyní v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče! Ředitel ve strachu z médií mluví o útočnících jenom jako o lidech “jižanského vzezření”. Stopy útoku vedou k americké odvetě za dodávky ruského plynu přes Německo, ČR a SR na Ukrajinu!

Německé město Haan nedaleko Düsseldorfu zažilo v pondělí ráno další z řady útoků muslimských migrantů v Německu. Bernard Günther (51) je finančním ředitelem německého plynárenského kolosu Innogy (dříve známý jako RWE) a v pondělí ráno si zašel do místní pekárny nakoupit snídani. Jenže během nákupu na něj zaútočila dvojice mužů a chrstli mu do obličeje kyselinu a poté z místa činu utekli. Podle svědků byli muži v obličejích maskováni, ale ruce a krky útočníků odhalovaly velmi tmavou, až černou barvu pokožky u druhého z útočníků, bez pochyby tak šlo o migranty, minimálně jeden z nich musel být Nigerijec.

Podle postav mělo jít o muže ve věku 20 až 30 let, tedy klasický věk pro migranty prchající údajně před válkou v Sýrii. Bernardu Güntherovi se podařilo ještě dojít domů, odkud si zavolal záchranku. Podle této indicie lze usuzovat, že nešlo přímo o kyselinu, ale o louh, který má za úkol leptat a rozkládat tukové látky. Mohlo tak jít s největší pravděpodobností o prostředek na čištění záchodů, který Arabové používají k útokům proti nevěrným manželkám. Louh má pomalejší nástup chemické reakce, takže nedojde hned k paralýze nervových zakončení a svalů v obličeji.

Motiv útoku je zatím neznámý, ale podle charakteru provedení lze předpokládat, že šlo o útok na objednávku. Stovky tisíc migrantů z arabských zemí jsou bez práce a jsou ochotni za peníze udělat cokoliv. Najmout si dvojici migrantů za pár tisíc EUR k útoku na nepohodlného ředitele je poměrně reálná varianta. Pokud se útočníci rekrutují z řad migrantů, německá policie má svázané ruce. Proti arabským migrantům nikdo svědčit nebude, lidé se bojí, odvrací pohledy od činů násilí a nechtějí mít nic společného se soudními procesy proti migrantům, protože se ihned proti nim strhne mediální štvanice a obviňování z rasismu.

Více jak milion nezaměstnaných muslimů se živí v Německu různými způsoby, kromě pobírání dávek. Jedním z nich je i trestná činnost, objednávky útoků, vraždy…

Arabští migranti pochází ze zemí, kde platí jiné zvyky a jiná pravidla. Mnozí z nich mají zkušenosti z válek, z bojových operací ISILu a po příchodu do Německa začínají nabízet své “služby” za úplatu. Na darknetu si otevřou profil, nabídnou své služby za Bitcoiny, vražda se v přepočtu dá objednat na darknetu už za pouhých 10,000 USD, po příchodu migrantů do Německa klesly ceny na darknetu téměř o 30% a budou klesat i nadále. Zabijáci a vrazi, kteří nedávno ještě pracovali pro Islámský stát, budou v Německu tlačit ceny svých služeb na černém trhu dolů k naprostým minimům.

Dva útočníci jižanského vzezření s tmavou a černou pokožkou

V dnešní době Bitcoinu a celé řady dalších kryptoměn lze zaplatit kohokoliv za provedení čehokoliv, takže více jak milionová nezaměstnaná armáda muslimských migrantů v Německu představuje obrovské bezpečnostní riziko, protože mnoho z těchto migrantů se začne živit na černém trhu pro vykonávání špinavé práce, kterou dříve prováděla německá kriminálnická galérka. Dnes tuto práci převezmou migranti, kde mnozí z nich mají bojové zkušenosti ze Sýrie, Libye, Súdánu, Eritreje, z operací ISILu, Boko Haram, An-Nusrá, Al Kajdy a dalších islámských organizací.

Všimněte si, že ani německé elity, mezi které rozhodně patří lidé v čele největších německých průmyslových podniků jako je RWE/Innogy, nejsou ochráněny před procesy islamizace Evropy. To je potvrzení toho, že cílem chazariátu je likvidace západních kultur na všech úrovních, včetně tzv. národních elit. Je to podobné jako v nacistických koncentrácích, kde vybraní židé pomáhali spalovat v pecích své soukmenovce, a když práce byla dokončena, tak i oni v těch pecích skončili nakonec také.

Německé národní elity se staví velmi ochotně za politiku Angely Merkel, ale v konečném důsledky ani tyto elity nejsou a nebudou před migranty a islamizací a jejími projevy ochráněny. Co to znamená, když už ani finanční ředitel největšího plynárenského kolosu není ušetřen útoku? Je to odveta za to, že RWE/Innogy je jedním z hlavních partnerů rusko-německého projektu Nordstream 2, který podporuje bývalý německý kancléř Gerhard Schröder? Jedná se o vzkaz amerických elit představenstvu Innogy, aby dalo ruce pryč od ruského plynu a zpětných dodávek na Ukrajinu?

A proč útok přišel jen pár dní poté, co Rusko uzavřelo plyn Ukrajině a Evropská unie rozhodla, že Ukrajině poskytne ten samý plyn zpětným tranzitem ruského plynu ze západu na východ? Hlavní roli dodávek plynu pro Ukrajinu ze západu totiž hraje právě RWE, která přes svoji českou dceřinku Innogy v ČR a její infrastrukturu má dodávat přes Slovensko na Ukrajinu ruský plyn. A někomu v USA se to sakra nelíbí, protože Američané mají zkapalněný plyn z břidlic, který ale ne a ne někomu prodat, protože je ukrutně drahý v porovnání s ruským plynem. RWE dostane za transit plynu pro Ukrajinu zaplaceno od německé vlády, pro RWE je to proto výhodný kšeft. Američané proto zuří.

Moskva a Berlín budou dodávat Kyjevu ruský plyn! Američané jsou vztekem bez sebe. Co se stalo?

Zamysleme se nad tím, jaký signál a strach útok vyšle mezi představenstvo německého plynárenského kolosu. Otázka Ukrajiny je otázkou přetahování mezi americkými elitami a globalisty EU o získání ukrajinských nerostných a zejména zemědělských zdrojů, protože i dnes platí, že Ukrajina je obilnicí celé Evropy. Když došlo k událostem na Majdanu, v centru dění v Kyjevě byli politici z Německa a Bruselu, jenže vzápětí se začali na Ukrajině angažovat hlavně Američané a Evropská unie v Kyjevě hraje doslova druhé housle. Proto je jasné, že Moskva a Berlín spolupracují, i když se to zdá neuvěřitelné. Rusko teatrálně uzavře plyn pro Ukrajinu. Tím vyšle vzkaz do Kyjeva vládní juntě, že výstavba americké raketové základny nedaleko hranice s Krymem je nepřípustná. A co udělal Kyjev? Obrátil se na americké páníčky, aby poslali Ukrajině břidlicový plyn? Kdepak, Američané jsou pomalí a nechápou, že Ukrajina nemůže čekat půl roku na americký plyn.

Takže, co se stalo? Petro Porošenko v zoufalém a prosebném vystoupení v televizi poprosil Evropskou unii o energetickou pomoc a Angela Merkel ochotně souhlasila. Ruský plyn, který do Německa proudí Nordstreamem 1, přesměruje přes potrubí a infrastrukturu německého plynárenského kolosu RWE/Innogy do dceřinných sítí v ČR a na Slovensku a odtamtud Ukrajině. Američtí “partneři” tak budou se svým břidlicovým plynem vyšplouchnuti, Kyjev se dostane pod mocenskou páku Berlína a Moskvy více, než kdykoliv předtím a američtí pindos v Kyjevě budou mimo hru. A přesně k tomu došlo. Takže co zbývá americkým neoconům? Nechají někoho udělat špinavou práci, zorchestrují útok na finančního ředitele plynárenského kolosu v Německu, který hraje ústřední roli v celém plánu zpětného transitu ruského plynu přes Německo, ČR a Slovensko na Ukrajinu, aby představenstvo firmy dostalo varování a tvrdý vzkaz.

RWE vstoupilo vloni na americký trh s mohutnými investicemi a leze do zelí energetickým firmám pod kontrolou amerických neoconů. Útok na ředitele RWE lze spatřovat jako odvetu a varování

Zajímavé je i to, že nedávno RWE změnilo své obchodní jméno na Innogy a anglikanizovalo své motto na “I am Innogy” (Já jsem Innogy). To souvisí s novou strategií RWE, která vloni vstoupila ve velkém na americký trh a obchoduje s alternativními energiemi, vítr, solar, voda a snaží se ovládnout i energetické zdroje v Kalifornii ve vztahu ke 4. průmyslové revoluce. A někomu v USA to hodně vadí, protože RWE/Innogy je typická globalistická firma, která v USA leze do zelí takovým energetickým kolosům amerických národních elit jako je třeba Westinghouse. A to jsou neoconi jako vyšití. Když právě RWE nyní hraje ústřední roli v transitu ruského plynu na Ukrajinu, je jasné, že někomu v USA došla trpělivost.

Podle ovoce poznáte je. Když Američanům dojde, že opět v šachové partii globální politiky ztratily další hru, pomstí se za to a nechají někoho udělat špinavou práci. Vidíme to na Slovensku, co se stane, když se dlouho a dlouho americkým elitám nedaří změnit zahraniční politiku Bratislavy podobně, jako se jim to podařilo v Polsku nebo v Maďarsku. Když dochází trpělivost a invence, nechají se odstranit dva mladí lidé a okolo jejich vraždy se vybuduje na Slovensku nová sametová revoluce, která má svrhnout vládu a dosadit k moci nejen pro-washingtonského prezidenta, který už v zemi je, ale i pro-washingtonskou vládu, která nebude za hlavního partnera považovat Brusel, ale právě a jenom USA. Když se Kyjev obrací o pomoc místo USA na Berlín, je třeba za to někoho potrestat. Kyselinou do obličeje ředitele, jehož plynárenská firma tuto pomoc zprostředkuje. Když se Bratislava moc spojuje s Berlínem, je třeba neposlušnou vládu vyměnit. Nic se nezměnilo, pouze došlo k brutálnímu zostření mocenských prostředků pro prosazování amerických zájmů v Evropě.

-VK-
Šéfredaktor AE News


FOTO: Bernard Günther, finanční ředitel RWE/Innogy

Zdroj: https://aeronet.cz/news/dvojice-migrantu-v-nemeckem-haanu-zautocila-na-reditele-plynarenskeho-kolosu-innogy-drive-rwe-behem-nakupu-v-pekarne-do-obliceje-mu-chrstli-kyselinu-muz-je-nyni-v-kritickem-stavu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMAAE: Spolupráce s Íránem je plodná   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 18:15:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
5. března byla v rakouské Vídni zahájena první letošní schůze Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Schůze se zúčastnili zástupci 35 členských států Rady MAAE. Během pětidenního setkání se bude diskutovat o světové situaci v oblasti jaderné bezpečnosti, o jaderných technologiích a o íránské a severokorejské jaderné otázce. Generální ředitel MAAE Jukija Amano ocenil Írán za provádění komplexní dohody o jaderné otázce.

Jukija Amano uvedl, že od roku 2013, kdy bylo zahájeno všestranné provádění komplexní dohody o jaderné otázce v Íránu, navštívili inspektoři přes 190 zařízení v Íránu a shromáždili a analyzovali tisíce snímků pořízených dohledovými kamerami, které představují zhruba polovinu snímků shromážděných MAAE po celém světě.

Amano zdůraznil, že MAAE bude i nadále monitorovat severokorejský jaderný program prostřednictvím satelitů a dalších prostředků a je připravena hrát důležitou roli při ověřování jaderného programu v Severní Koreji.

MAAE zdůrazňuje, že s rostoucím využíváním radioaktivního materiálu je třeba dále posílit dohled v této oblasti. Návrh bezpečnostních opatření MAAE na rok 2018 obsahuje striktní ustanovení pro bezpečný transport radioaktivních látek. Jediný právně závazný mezinárodní nástroj v této oblasti je Společná úmluva o bezpečnosti při zacházení s vyhořelým palivem a o bezpečnosti správy radioaktivního odpadu a MAAE doufá, že se k ní připojí více zemí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Mezinárodní vliv mechanismu BRICS se zvyšuje   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 18:13:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera zdůraznil, že mezinárodní vliv mechanismu BRICS se neustále zvyšuje a zájem mezinárodního společenství o zemí BRICS vzrůstá.

Lavrov uvedl, že summity lídrů, schůzky ministrů a mnoho občanských fór ve vědě a technice, kultuře a sportu v rámci BRICS upoutalo pozornost velkého množství médií a světových odborníků.

Příslušná usnesení BRICS se týkají různých platforem pro mezinárodní politické a hospodářské záležitosti, což prosazuje tvorbu multipolárního celosvětového systému spravedlivější demokracie. Mechanismus BRICS je proto model pro posílení mnohostranné a kolektivní spolupráce v mezinárodních záležitostech.

Lavrov uvedl, že letos bude Jihoafrická republika stát v čele BRICS. Tento mechanismus se v budoucnosti zaměří na hlavní problémy a výzvy v Africe. Rozvojová banka BRICS poskytne nové příležitosti pro prohloubení dialogu s Afrikou.

BRICS je zkratkovité označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský letoun An-26 se zřítil v Sýrii běhěm pokusu o přistání   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 17:59:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský turbovrtulový transportní letoun An-26 se zřítil během pokusu o přistání na základně Hmímím v Sýrii. Podle předběžných informací na palubě bylo 26 cestujících a šest členů posádky. Nikdo z nich nepřežil, oznámilo v úterý ruské ministerstvo obrany.

„6. března kolem 15:00 (13:00 SEČ) při pokusu o přistání na letišti Hmímím havaroval ruský transportní letoun An-26. Podle předběžných informací na palubě bylo 26 cestujících a 6 členů posádky. Všichni zahynuli," stojí ve zprávě ministerstva obrany.

Letadlo narazilo de země asi 500 metrů od přistávací dráhy.

„Příčinou letecké havárie mohla být podle předběžných informací technická porucha," uvádí se ve zprávě.

Na ministerstvu dodali, že „podle údajů z místa na letadlo stříleno nebylo". „Komise Ministerstva obrany RF bude zkoumat možné verze události," uvedli na MO.

Zdroj: MO RF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBureše do koše! Komouše nechceme   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 06:23:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pondělní demonstrace na Václavském náměstí proti zvolení Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů, vyvolává několik otazníků? Souhlasit je třeba, že nikdo z mlátiček by neměl zastávat takovouto funkci! Proč ale nevadí lidem agent StB Babiš-Bureš?

Lidé na pražském Václavském náměstí pozvedli jako připomenutí Ondráčkovy minulosti symbolické obušky z papíru a cinkali klíči, ale jen výjimečně se objevil transparent s nápisem „Nechceme estébáky ve vládě” a provolávání třeba „Bureše do koše” či „Komouše nechceme”.

Je třeba si uvědomit, že STB se svými agenty, jako byl Babiš, byla úderná pěst spolu s Lidovými milicemi právě Komunistické strany Československa! Bezpečnostní útvary na jejich ochranu! To nikomu nedochází?!

Kolik dalších bolševiků ještě řídí tuto zemi! To je třeba si uvědomit!!!

Babiž, jako vždy, začal mlžit a lhát. Tento podvodník se neštítí ničeho. Ondráček byl mladík a jen pěšák právě těchto zrůd, které lidé mlčky přecházejí.

Nemusíme však chodit daleko, sama ODS má máslo na hlavě a vyvolává štvanici proti člověku, který plnil rozkazy. Jen jejich člen a místopředseda Senátu ČR a primátor Teplic Jaroslav Kubera u komunistů začínal a byl jim za ledacos vděčen.

Dnes takovíto šmejdi budou křičet v rámci demokratických hodnot za očistu společnosti! A těch bývalých bolševiků je samozřejmě zalezlých všude hojně, proto si vážíme poctivých komunistů, kteří jsou věrný svým hodnotám a ideálům, protože jsou čitelní, oproti výše uvedeným šmejdům.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRobert Fico naznačil, že slovenský prezident Andrej Kiska destabilizuje Slovensko ve spolupráci s Georgem Sorosem!   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 05:48:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Robert Fico naznačil, že slovenský prezident Andrej Kiska destabilizuje Slovensko ve spolupráci s Georgem Sorosem! Ten se s ním setkal vloni v září v New Yorku na soukromé schůzce, u které nebyl nikdo z ministerstva zahraničí. Fico žádá od prezidenta vysvětlení! Státní převrat na Slovensku by otřásl skupinou V4 v odporu proti migraci!

Slovenská média dnes zahájila palbu a sérii útoků na slovenského premiéra Roberta Fica za to, že včera v neděli v televizním vystoupení poznamenal na adresu slovenského prezidenta Andreje Kisky, že jeho projev vůbec nebyl napsán na Slovensku, a že celou kauzu s Jánem Kuciakem a mediální tlak lze přirovnat ke státnímu převratu. Dnes k tomu přidal Robert Fico další a velmi zásadní postřehy. Podle něho to vypadá, že Andrej Kiska svůj včerejší projev ani nečetl předem, prostě ho jenom odrecitoval. Největší poprask však vyvolala Ficova informace o tom, že slovenský prezident Andrej Kiska se 20. září 2017 sešel v New Yorku na 5. Avenue na soukromé schůzce s Georgem Sorosem.

Schůzka byla soukromá, osobní a nebyl na ní tudíž přítomný nikdo z ministerstva zahraničí. O čem se bavili George Soros a Andrej Kiska mezi 4 očima, to je zahaleno tajemstvím. Jednalo se snad o konzultace k chystanému státnímu převratu na Slovensku? Jednalo se o ladění notiček? Pokud se prezident svrchované země setkává s člověkem, který prokazatelné má na rukách krev z desítek barevných revolucí, které pomohl po světě zorgranizovat a zafinancovat, potom je logické, že se někdo musí ptát, jak je to možné, že namísto uklidnění situace na Slovensku prezident raději zvolil v neděli nátlakový model požadavku na rekonstrukci vlády anebo dokonce předčasné volby.

Robert Fico natvrdo odhalil, kdo zřejmě stojí za destabilizací Slovenska v těchto dnech

O tom, že Ficovy výroky na adresu George Sorose opravdu píchly do vosího hnízda, o tom svědčí i dnešní mohutná série článků na slovenských médiích vydavatelství News and Media Holding a.s., pod které spadá např. časopis TREND. Robert Fico je v několika jejich posledních článcích vykreslován jako konspirátor, že si dovolil naznačit, kdo skutečně tahá za nitky demonstrací a jejich organizováním na Slovensku. Robert Fico hraje o přežití a už asi pochopil, že lidé jako George Soros jdou po krku jeho politické kariéře a po krku jeho strany SMER. V této chvíli už si nemusí Robert Fico dávat pozor na ústa, aby se nedotkl George Sorose a dalších lidí, kteří rozvrací státní režimy a vlády v barevných revolucích po celém světě. Níže ve videu je záznam z dnešní tiskovky Roberta Fica, kde hovoří o Georgu Sorosovi.Slovenskému premiérovi je asi v této chvíli více než jasné, že tragická smrt dvou mladých lidí není používána k ničemu jinému, než k zorchestrování státního převratu na Slovensku. Robert Fico musí vidět, jaké transparenty se objevují v ulicích, musí vidět ty stovky anglojazyčných textů, které připomínají anglicky psané transparenty z arabských zemí během tzv. Arabského jara v roce 2011. Z článku v TRENDu citujeme:

„20. septembra 2017 New York, piata avenue. Pýtam sa, prečo prezident išiel k človeku, ktorý sa volá George Soros. A pýtam sa, prečo tam nebol prítomný nik z ministerstva zahraničných vecí,“ položil otázku R. Fico. Od prezidenta žiada jasné vysvetlenie tohto „pokusu o destabilizáciu“.
Pan redaktor Michal Lehuta z časopisu TREND a autor několika výše odkazovaných článků o Robertu Ficovi dnes kontaktoval redakci Aeronetu s žádostí o poskytnutí informací o naší investigaci a o lidech napojených na George Sorose, především pana Lehutu zajímá Marcello Fabiani. My připravujeme ve spolupráci s novináři z několika zemí Evropy sérií článků, které odhalí realizační tým George Sorose pro koordinování nepokojů a revolucí v mnoha zemích celého světa. Jedním z nich je i Marcello Fabiani, člověk se zkušenostmi z náměstí Tahrír v Káhiře během Arabského jara, se zkušenostmi s řízením pouličních eventů pro Viktora Juščenka na Ukrajině v roce 2004, člověk, který je v hledáčku ruské FSB kvůli organizování nepovolených protestů Alexeje Navalného v ruských městech, v naší sérii článků většinu z nich postupně představíme. Zdaleka však není sám, je členem více něž 20-členné skupiny operátorů, realizačního teamu, který se skládá z lidí se specializací na marketing, spin doctoring, psychologii davů, public relations atd. Chobotnice vztahů však pokaždé končí u jedné jediné hlavy chobotnice, u jména George Sorose, jeho Open Society a bankovních účtů v Londýně u Rothschild Bank a The Bank of England.

Je potřeba rozbít a destabilizovat V4, ale jak? V Česku se nepodařilo odstavit Miloše Zemana, ani Andreje Babiše, v Polsku vládnou pevně Američané, v Maďarsku tvrdá pěst Viktora Orbána. Takže kdo zbývá?

Naše redakce už koncem minulého roku přinesla informace o tom, že George Soros si otevřel bankovní účet v ČR před sněmovními a prezidentskými volbami v ČR . Veškerá mainstreamová média mají tu vlastnost, že jakmile někdo nepíše stejně jako mainstream, je okamžitě označen za konspirátora. A klidně takto označí i slovenského premiéra, který přichází do styku s utajovanými skutečnostmi a ví od tajných služeb, jak mohutné a rozsáhlé operace provádí skrze své neziskové aktivity na Slovensku právě George Soros. Jeho aktivity sleduje nejen slovenský premiér a vláda, ale i ruská FSB, německá BND i izraelský Mossad.

Foto: Všimněte si, anglicky psané transparenty v Bratislavě, rok 2018.
Všude, kde si George Soros otevře účty, pro sebe nebo pro Open Society, tam všude do několika měsíců vznikají pouliční eventy, protesty, kauzy vedoucí k politické destabilizaci, demonstrace a revoluce. Robert Fico má být podle tohoto plánu odstraněn z pozice premiéra nátlakem z ulice a z médií, což povede ke státnímu převratu a vzniku nové a velmi slabé vlády, která bude ochotně a poslušně plnit zadání a instrukce ze zahraničí z okruhu lidí napojených právě na Sorosovu Open Society skupinu. Schůzka Andreje Kisky v New Yorku s Georgem Sorosem to pouze potvrzuje, jak obrovský mocenský vliv má tento finančník, který umí díky svým obrovským finančním zdrojům do funkce prezidenta člověka nejen dostat, ale i obráceně, z funkce člověka odstranit, pokud přestane plnit zadané úlohy.

Pokud padne Ficova vláda, uvnitř V4 vznikne mohutná ideologická trhlina ve vztahu na migrační otázku

Slovenský mainstream vůbec nechápe, že se stal obětí Sorosovy zpravodajské hry, která má přivodit v krajině státní převrat, otevřít stavidla migrace do země a výhledově opět rozvířit na Slovensku otázku maďarské menšiny. Pokud padne Bratislava a pokud padne vláda Roberta Fica, dojde k destabilizaci skupiny V4, protože politickou moc v zemi začne určovat prezident Andrej Kiska, a ten se vloni setkal v New Yorku s Georgem Sorosem, takže určitě probírali všechny varianty politického vývoje na Slovensku. A všichni slyšeli a viděli projev Andreje Kisky na Valném shromáždění OSN a všichni znají Kiskovu otevřenost a vstřícnost vůči migraci a přijímání uprchlíků. A jak odstranit odpor Slovenska proti migraci? Kdo definuje odpor proti migraci? No, právě Robert Fico. A kdo bude definovat odpor v případě, když Fico padne? Maďarské strany? Pro-evropské strany v přízni prezidenta Kisky? Ne, nikdo z nich už nebude provádět politiku odporu vůči kvótám.

Na Slovensku proběhly v roce 2016 řádné demokratické volby. A najednou někdo chce tyto volby anulovat, požaduje rekonstrukci vlády, anebo dokonce předčasné volby. A když prezident v televizi řekne, že i kdyby vražda novináře a jeho snoubenky neměla se SMERem a mafií nic společného, že i tak to prý lecos ukazuje o stavu Slovenska. Takovýto výrok je opravdu hodně zvláštní, protože je to skoro jako plivnutí do tváře slovenským občanům, že oni mohou za stav společnosti. Je to typická paušalizace, že voliči mohou za to, koho si zvolili ve volbách a za všechny nepravosti a chyby politických stran potom můžou právě oni. Ne, slovenští občané nemohou za korupci, nemohou za mafii, pokud tam nějaká je, nemohou ani za vraždy, ale nemohou ani za demonstrace na náměstích. Všechny tyto věci organizuje někdo třetí, někdo, kdo zůstává v pozadí, v utajení, v cizině a Slovensko ovládá a manévruje dálkově ke státnímu převratu skrze fondy, nevládní organizace a spolupracující novináře na Slovensku, jako byl právě Ján Kuciak, který spolupracoval s Open Society George Sorose.

Robert Fico není ideální politik, ale slovenský národ nesmí dopustit majdanizaci slovenské politiky a svrhávání vlád z ulice a z novinových titulků slovenského mainstreamu. Podívejte se na Ukrajinu jako na otřesný případ, jak to dopadne, když majdanizační proces dovede zemi ke státnímu převratu. Místo růžové budoucnosti nastane kocovina, ještě větší korupce, destabilizace státních hranic, bezpečnosti a rozvrácení sociálního systému. A kdo profituje z Majdanu? Oligarchové na Ukrajině, ti samí, kteří díky korupci profitovali i před Majdanem. A jeden z těch oligarchů je na Ukrajině dnes dokonce prezidentem. Slovensko je součástí V4 a státní převrat by destabilizoval v Evropě další 3 země. Obáváme se, že přesně o toto jde lidem, kteří stojí v pozadí dnešních protestů a demonstrací za svržení vlády na Slovensku.

Foto: Anglicky psané transparenty na náměstí Tahrír v Káhiře během Arabského jara, rok 2011.-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/robert-fico-naznacil-ze-slovensky-prezident-andrej-kiska-destabilizuje-slovensko-ve-spolupraci-s-georgem-sorosem-ten-se-s-nim-setkal-vloni-v-zari-v-new-yorku-na-soukrome-schuzce-u-ktere-nebyl-nikdo/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKyjev se do tří let chystá na válku s Ruskem   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 05:22:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina žije očekáváním „odražení agrese ze strany Ruska“, což je možno chápat jako přípravu na obsazení Donbasu – ten Ukrajina, plně v souladu s novým zákonem, považuje za území „okupované Ruskou federací“. Podle náčelníka generálního štábu ukrajinské armády má Kyjev na takovou operaci nejen „zpracované plány“, ale také nové druhy zbraní. S čím ukrajinští stratégové počítají a čím chtějí své plány podpořit? Odpovědi našel magazín Vzgljad.

„Odborníci odhadují dosažení připravenosti Ruska (k údajné agresi proti Ukrajině; pozn. red.) na tři roky, my pak zvažujeme různé termíny připravenosti a různý rozsah jak provokačních akcí, tak i možné rozsáhlé akce, rozsáhlé agrese vůči Ukrajině,“ uvedl v rozhovoru pro Rádio Svoboda náčelník generálního štábu Ukrajiny armádní generál Viktor Muženko.

„Máme zpracované plány na různé varianty, a to s přihlédnutím k existujícím hrozbám vůči Ukrajině, a v jejich duchu připravujeme armádu na obranu naší země. K tomu je třeba si uvědomit, kdo je náš nepřítel. Tím je dnes Ruská federace.“

„Tyto výroky jsou zcela jasně zkonzultovány s prezidentem Porošenkem a s největší pravděpodobností i s vojenským atašé velvyslanectví USA v Kyjevě,“ prohlásil pro magazín Vzgljad generálplukovník a prezident Akademie geopolitických studií Leonid Ivašov. Jak on, tak i všichni ostatní oslovení odborníci přitom označili vyjádření, že „Rusko bude připraveno na válku během tří let“ za chorobnou fantazii.

Jinou věcí však je, že termíny tohoto a podobných vyjádření byly vybrány zcela záměrně.

Kontexty ukrajinských fantazií

Teze o „ruské agresi“ je na Ukrajině zakotvena i legislativně – v tzv. „Zákonu o reintegraci Donbasu“, podepsaném před několika dny Petrem Porošenkem. S přijetím tohoto zákona (nejen umožňujícího, ale přímo předpokládajícího silové řešení konfliktu) jsou na Ukrajině území Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky považována za „okupovaná“ Ruskem.

V rámci plnění Porošenkových pokynů pak Muženko 22. února prohlásil tzv. antiteroristickou operaci (ATO) za ukončenou a nahradil ji „vojenskou operací“. Ve smyslu znění nového zákona pak „v případě vyhlášení válečného stavu (který v bývalé „zóně ATO“ zatím vyhlášen nebyl) přechází kontrola nad situací pod Spojený operativní štáb při Generálním štábu ozbrojených sil Ukrajiny.

„V současné době registrované přesuny ukrajinské armády na linii střetů s DLR a LLR a pokusy o ovládnutí osad v neutrální zóně ukazují na to, že ukrajinská armáda se snaží zaujmout výchozí postavení k zahájení útoku,“ říká generálplukovník Ivašov.

Redakce Vzgljadu již v minulosti podrobně analyzovala informace o plánech generálního štábu ukrajinské armády na „navrácení Donbasu“. Ty obsahují plán na obklíčení Doněcka (tzv. „kleště“ v oblasti Ilovajska) a postup přes Ambrosijevku na ruské hranice. Současně pak útoky ve směru Luhansk a ve směru od Mariupolu přes Tělmanovo-Novoazovsk až k hranicím.

Ivašov dále uvádí, že podle záměru kyjevských stratégů by výsledkem operace mělo být dosažení hranic, odříznutí vojenských sil DLR a LLR od Ruska a tím i odstranění možnosti, že lidovým republikám poskytne vojenskou pomoc.

Jak Ivašov říká, „Ukrajina by chtěla postavit Rusko před volbu – buď se smířit s ‚reintegrací', nebo vstoupit na Donbas s armádou, což může vyvolat ‚aktivity' ze strany NATO.“

Pomůže zahraničí?

Rusko, které trvá na dodržování Minských dohod a navrhuje umístit na linii mezi znepřátelenými stranami mírové síly, zcela zjevně nechystá žádné plány na „rozsáhlou agresi“.

Tu práci si ovšem místo Ruska dali analytici amerického „mozkového centra“ Stratfor, kteří již v roce 2016 představili světové veřejnosti hned šest scénářů přímého střetnutí ruské a ukrajinské armády (přičemž v rámci této „válečné hry“ Američané nemohli vynechat ani porovnání bojových možností armád RF a Ukrajiny).

Tak například hned první scénář předpokládal pohyb ruských vojsk podél jižního pobřeží směrem od Krymu s cílem jeho spojení s územím DLR a LLR. Na postup do hloubky cca 400 km, obsazení 46,6 tisíc čtverečných kilometrů a zřízení obranné linie na Dněpru by podle Američanů mělo Rusům stačit uskupení o síle cca 24 až 36 tisíc mužů a něco mezi 6 až 14 dny.

Operace vedoucí k obsazení celé oblasti kolem Černého moře by podle amerických stratégů trvala Rusku s armádou 40 až 60 tisíc vojáků 23 až 28 dní (podle druhého scénáře). V rámci obou těchto scénářů je podle Stratforu „pro Rusy technicky možné úplně všechno“.

Ani teoretici z Washingtonu, ani „praktici“ z Kyjeva ovšem nepředpokládají, že v některém z těchto hypotetických střetnutí bude mít Ukrajina co do činění s Ruskem sama. „My opravdu potřebujeme pomoc dalších zemí. A budoucnost Ukrajiny je možná pouze v koalici,“ zdůrazňoval Muženko v rozhovoru pro Rádio Svoboda. A tady se objevuje háček.

Potenciální „koalice“ (blok NATO) zcela zřetelně nespěchá s taháním kaštanů z ohně za Kyjev. Jak nedávno znovu potvrdila zástupkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová, nemá Kyjev v dohledné době šanci na členství v NATO, což jen o něco později přiznal i ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin. Jako důkaz malého zájmu Západu o vážnou roztržku s Ruskem kvůli Ukrajině svědčí „kyselé“ přijetí Petra Porošenka na Mnichovské konferenci, na kterou hlava Ukrajiny přijela s další pohádkou o „ruské agresi“.

Svého „bojového ducha“ tak musí Kyjev oživovat nejen nadějí na „koalici“, ale také pohádkami o přezbrojení a novém technickém vybavení ukrajinské armády.

Hromada zbožných přání

Během téhož rozhovoru, v době, kdy rozvíjel téma „zpracovaných plánů“ boje s Ruskem, hovořil Muženko převážně o „široké škále zbraní a vojenské techniky, která již byla zavedena, zavádí se a nadále se bude zavádět do výzbroje ukrajinské armády“.

Důraz přitom náčelník ukrajinského generálního štábu položil na nové protitankové systémy. Mají to být „proslavené“ americké přenosné raketové protitankové systémy Javelin a také zbraně ukrajinské výroby – raketové komplety Stugna a Korzar.

„Během roku 2018 podstatně zvýšíme naše možnosti, konkrétně v oblasti protitankové obrany. Ukrajina již delší dobu věnuje pozornost rozvoji vlastní vojenské výroby,“ prohlásil Muženko. Upozornil v této souvislosti i na tanky BM Oplot, vyráběné v Charkovském závodě.

Co může ukrajinský vojensko-průmyslový komplex nabídnout a jak reálné jsou představy o upevňování obranných schopností Ukrajiny, komentoval pro Vzgljad šéfredaktor časopisu Export zbraní Andrej Frolov:

„Žádný tank Oplot! A to zejména vzhledem k tempu výroby (můžeme to aktuálně pozorovat na tempu dodávek do Thajska) 5 až 10 strojů za rok. Jen těžko se přitom podaří výrobu těchto tanků výrazněji navýšit. Nejsem si ani jist, že Ukrajina najde v rozpočtu prostředky na jejich nákup. Pro tento rok je v rozpočtu na rozvoj armády – na nákup a opravy zbraní a na výzkum a vývoj zbraní nových – vyčleněno kolem 60 milionů dolarů. A jeden Oplot bude stát odhadem 4 až 5 milionů. Muženkova vyjádření jsou tedy jen hromádkou zbožných přání, která se v realitu nepromění.“

Kvalita a účinnost nových ukrajinských protitankových střel (PTŘS), o kterých Muženko také hovořil, vyvolává otazníky i mezi americkými odborníky. Vojenský analytik Sebastien Roblin v lednovém vydání časopisu National Interest napsal: „Ukrajinské zdroje tvrdí, že Stugny byly u Luhansku neefektivní, když byli (Ukrajinci) napadeni 31. srpna 2014 jednotkou o síle čety nebo roty s tanky T-90A. Střely byly zjevně odkloněny od cíle díky systému aktivní ochrany Štora, který narušil laserové navádění těchto zbraní.“ (Tank T-90 uvádějí ukrajinské zdroje, samotný Roblin hovoří o „velmi limitované roli“ tohoto typu v konfliktu na Donbasu – pozn. edit.).

O PTŘS Korzar se Roblin vyjádřil tak, že „i když tato zbraň má vzhledem ke svým rozměrům slušné charakteristiky a může se stát poměrně efektivní ve střetu s bojovými vozidly pěchoty a staršími typy tanků, není schopna prorazit čelní pancíř moderních hlavních bojových tanků“.

Andrej Frolov se pak domnívá, že dodávky Javelinů sice posílí bojové schopnosti ukrajinské armády, ale rozhodujícím faktorem se nestanou. Jde z velké části o zbraň obranného charakteru, která by byla používána v případě útoků či protiútoků na ukrajinské pozice. Navíc „množství kompletů Javelin i množství samotných raket je omezené a je nutno provést výcvik jejich obsluh. Je také otázkou, zda dodávky budou pokračovat. V tom množství, v jakém Američané dodali Javeliny Ukrajincům nyní, to situaci neovlivní,“ uzavírá expert.

Zdroj: vz.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObvinění Ruska: nebezpečí pro mír a demokracii   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 05:17:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obvinění proti Rusům, které zveřejnilo americké ministerstvo spravedlnosti 16. února, týkající se „podvedení vlády Spojených států“, a vlna „sankcí“, kterými USA pohrozily nebo uložily ruské vládě a jednotlivcům během několika posledních týdnů, odráží nacistickou propagandu a ideologickou přípravu německého lidu v období před operací Barbarossa - německou invazí do SSSR v červnu 1941. Stejné techniky jsou aplikovány na americkou populaci za účelem vytvoření psychologické struktury války a destrukce. Civilní obyvatelstvo je vyzbrojováno xenofobními a nacionalistickými abstrakcemi, které vytvářejí podporu pro násilné činy, válku a potlačení demokracie. Je to nebezpečí pro světový mír a demokracii na Západě, které mohou odstranit pouze kolektivní akce.

Celá protiruská propagandistická kampaň - probíhající několik posledních let - spočívá v dlouhodobých stereotypech, ukládaných do myslí Američanů během sovětského období, které jsou nyní zesilovány a rozšiřovány, aby umocnily strach a nenávist vůči Rusku a jeho lidu. Hitler byl velmi úspěšný v mobilizaci německého národa z důvodu války, a vytvoření nepřátel formou očerňování, hanobení a dezinformací proti Rusům a Židům. Byl vytvořen mýtický svět, který neměl žádný vztah k objektivní realitě. Nacisté používali tyto metody k vytvoření iluze stále přítomného teroru, aby upevnili kontrolu nad lidmi, kteří byli zoufalí kvůli svým životním podmínkám a chudobě, a vytvořili tak jejich přizpůsobivost, kterou potřebovali pro zavedení diktatury.

Stejný proces se rozvíjí v USA. Ruská „slovanská hrozba“, kterou používali nacisté, byla nahrazena ruským „ohrožením demokracie“. Stejně jako byl Sovětský svaz vylíčen nacisty jako nelidský stát, ovládaný zločinci, Rusko je nyní vylíčeno americkou vládnoucí třídou a zpravodajskými službami jako zlý stát, ovládaný zločinci.

Je zajímavé si povšimnout, že propagandistické obvinění ze strany USA používá rok 2014 jako výchozí bod pro začátek údajné ruské kampaně, zacílené na podkopání demokracie v Americe, neboť ve stejném roce Spojené státy podpořily neonacistický převrat proti legálně zvolené vládě Ukrajiny. Tento převrat vedl ke katastrofě, Ukrajina nyní zažívá kolaps, protože hned poté, co došlo k převratu, výhrůžky proti Rusům a ruské kultuře na Ukrajině způsobily, že lidé z východní Ukrajiny se buď připojili k Ruské federaci, jako tomu bylo na Krymu, nebo založili samozvané republiky v oblasti Donbas, aby čelili neonacistickým frakcím, které se v Kyjevě ujaly moci. Převrat byl částečně úspěšný v tom, že se podařilo přemístit síly NATO až k ruským hranicím, ale zároveň byl neúspěšný, neboť se nepodařilo převzít kontrolu nad celou Ukrajinou, jelikož reakce obyvatel východní Ukrajiny jim znemožnila vlastnit průmyslové a těžební zdroje na Donbasu a odepřela jim důležitou námořní základnu v Sevastopolu.

To, že jde o propagandistickou kampaň, je doloženo odpovídajícími obviněními z ruského „ohrožení demokracie“ v Británii a Evropě. Nová obvinění se týkají lídra britské Labouristické strany Jeremy Corbyna, který měl údajně v minulosti vazby na sovětské a české komunistické agenty; nejnovějším z celé řady obvinění je, že Corbyn je loutkou Putina. To, že komunisté už v Rusku nejsou u moci, není podstatné. Důležité je, že je v rámci těchto obvinění spojován s Rusy a tématem neustálé hrozby v masmédiích (že země NATO a „demokracie“ jsou ohroženy ruskou podvratnou činností). Cíl je dvojí - především znovu obnovit myšlenku, že Rusové jsou „jiní“, jsou nepřítel, s kterým je třeba se vypořádat, a za druhé zdiskreditovat politické strany a potlačit lidová hnutí, která si vytýčila za cíl společenskou a ekonomickou spravedlnost.

Potlačování populistických nebo levicových politických stran, potlačení nesouhlasu a poskytnutí obětních beránků veřejnosti ze strany NATO v rámci stále zoufalejších životních podmínek v kapitalismu, které jsou připisovány nespokojenosti veřejnosti s ruským „zaséváním svárů“ - jak se uvádí v americkém obvinění - jsou všechno důležité cíle v této kampani. Ale mezi větší ambice Spojených států a jejich spojenců patří eliminace Ruska coby nezávislého a suverénního národa a jeho roztříštění na tisíce kusů. Jakákoli opozice vůči tomuto cíli je nyní v USA kriminalizována jako podpora ruského „spiknutí proti demokracii“.

Pokračující teatrální inscenování vyšetřování ruské podvratné činnosti v Kongresu USA, každodenní zprávy o tomto tématu v médiích, útrapy Rusů i na sportovním poli a zákaz účasti na zimních olympijských hrách, jsou předehrou pro rozsáhlejší akce. Lze očekávat, že občané USA budou zatýkáni na základě falešných obvinění, aby způsobili nárazové vlny mezi obyvatelstvem. Obvinění je pečlivě sestaveno tak, aby pro to připravilo půdu - s použitím fráze „Obvinění se vědomě spikli jeden s druhým, i s osobami známými i neznámými velké porotě“. Kdo jsou „známé“ osoby, bude zajímavé zjistit, protože pokud jsou známé, proč by neměly být jmenovány.

Ale neznámou osobou může být kdokoliv, absolutně kdokoliv. Televizní společnost CNN zveřejnila 21. února video s názvem „Kdo jsou občané, najatí ruskými trolly“, pojednávající o jednom z jejich „novinářů“, který si políčil na jednu ženu na Floridě, paní Goldfarbovou. Tato žena byla poté sledována, neboť byla údajně důvěřivou obětí, kterou Rusové ošálili, a obviněna z toho, že jednala ve prospěch Rusů. Její prosby, aby ji reportér ze CNN nechal na pokoji, že nikdy nepomáhala žádným Rusům, a že je stejný patriot, jako on, vedly k tomu, že jí muž vrazil mikrofon těsně před obličej a křivě ji obvinil. Agrese reportérů ze CNN nemá daleko k agresivním policistům, vyslýchajícím a zatýkajícím občany. Paní Goldfarbová to udělala správně, když muže odpálila slovy „to jsou všechno kecy“ - hrdinský čin v těchto dnech. Avšak její jméno je nyní veřejně známé a ona je považována za spoluspiklence. Ve skutečnosti může být každý, kdo kritizuje stav národa, označen za spoluspiklence. Takže pod rouškou lži, že chrání „demokracii“, americká vládnoucí třída, která má pod kontrolou vládní mechanismus, ničí to málo, co z demokracie v této zemi zbylo, a to výhradně ve svůj prospěch.

Jak v mém románu říká Agius, americký agent, který chystá v Kanadě nějakou lumpárnu: „Během přelíčení a na svých únavných přednáškách mluvíte o demokracii a pravdě. Mluvíte o spravedlnosti. Nic takového neexistuje. Existuje jen krize. Můžete ji vidět všude kolem sebe. V krizi musíte mít řád. Lidem se vypráví mýty. To jim dělá dobře, mají pak ze sebe dobrý pocit. To se líbí jejich egu. A vy jim chcete vzít jejich mýtus a říct jim, že není žádný bůh. Nechtějí to slyšet, Eigere.“ Tohle je případ ohromné spousty lidí ve Spojených státech i v jiných zemích NATO. Je příliš málo lidí, jako je paní Goldfarbová.

Ale problémem této ženy, a mnoha dalších, je to, že ze všeho obviňují Hillary Clintonovou nebo Trumpa, nebo kohokoli jiného, o kom jim bylo namluveno, že má moc, namísto celého socio-ekonomického a politického systému, v němž jsou pohřbeni. Ve skutečnosti v USA panuje široce rozšířená představa, že ruské podvracení americké demokracie je spiknutím Clintonové a Demokratické strany, neboť prohráli ve volbách, a prezidentem se stal Trump. Může na tom být kus pravdy. Domnívám se však, že tato kampaň byla naplánována již dávno, a že by se uskutečnila i tehdy, kdyby vyhrála Clintonová. Padla by stejná obvinění ohledně snah Rusů podkopat Clintonovou i americkou demokracii, jen s odlišnými detaily, stejně jako tomu bylo v Británii, přestože vládla Konzervativní strana. Z hlediska jejich cíle nezáleželo na tom, kdo vyhrál. Cíl byl stejný v obou případech - vykreslit Rusko jako zlého ničitele americké demokracie, který ohrožuje USA. Podmínky ve Spojených státech si vyžadují obětního beránka, pokud má být vše takto udržováno. Neustálé masové střelby, dokonce i ve školách (po celých Spojených státech), jsou bubliny, které vycházejí z vařícího kotle, plného hněvu a zoufalství.

Pokud jsou pravdivé zprávy o tom, že americké bomby mají na svědomí úmrtí desítek Rusů v Sýrii, potom již válka začala. Začíná se oživovat akce proti obětnímu beránku, ale nikdo o tom oficiálně nechce mluvit. Ten útok byl provokace, stejně jako několik dalších nepřátelských akcí. Neexistuje žádný jiný důvod, proč to Američané udělali, kromě toho, že šlo o provokaci. Reakce, tedy důsledek, teprve přijde. Avšak akce se shodují s nepřátelskou rétorikou, takže můžeme očekávat další provokace v Sýrii, na Ukrajině, v Pobaltí a v Asii, protože Američané nasazují a používají ozbrojené síly v synchronizaci s domácí a mezinárodní propagandou.

V předchozím článku jsem hovořil o tom, že Sověti se snažili na půdě OSN prosadit, aby válečná propaganda byla válečný zločin, ale USA tento pokus zmařily. To se neustále opakuje, protože to, na co se díváme ve Spojených státech, je úmyslná kampaň, která využívá válečnou propagandu, aby vyvolala nepřátelství vůči nějakému národu a ospravedlnila tak válku.

„Sovětský návrh na definici agrese, předložený Valnému shromáždění v roce 1957, definoval válečnou propagandu jako ideologickou agresi. V jejich návrhu se uvádělo, že stát se dopustí ideologické agrese, když ‚podporuje válečnou propagandu, podporuje propagandu pro využití atomových nebo jiných zbraní hromadného ničení, a stimuluje nacisticko-fašistické názory, rasovou nebo národní nadřazenost, nenávist a opovržení vůči ostatním národům‘“.

Žádná americká vláda se nikdy neřídila mezinárodním právem, pokud to nesloužilo jejím zájmům, takže pokud budeme tvrdit, že tohle je zákon, a oni jsou zločinci, můžeme mít pocit, že jsme něco udělali, ale nic se tím nezmění; označením pouze identifikujeme; ano, je to užitečné, ale co pak? Toť otázka - být třídně uvědomělý nebo ne, jednat kolektivně nebo nejednat vůbec? Tato válka je vedena nejen proti Rusku jako státu nebo národu, nejen proti ruskému lidu, ale proti všem lidem na světě, kteří se tomu mohou bránit pouze silou své práce a společným úsilím. Jen tak lze odolávat moci kapitalistů, kteří nás chtějí ovládat a vykořisťovat. Takže se spojte a jednejte! Co můžeme ztratit? Všechno.

Autor: Christopher Black

The Russia Indictment: A Danger to Peace and Democracy vyšel 25 února 2018 na Global research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7523-obvineni-ruska-nebezpeci-pro-mir-a-demokracii.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokus o státní převrat na Slovensku?   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 05:12:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenský prezident Kiska zcela nepochybně svým včerejším televizním projevem nepřilil jen olej do ohně, on přilil do ohně přímo benzín. Jeho včerejší televizní vyjádření nebylo vedeno úmyslem zklidnit slovenskou společnost, ale naopak ji ponořit do ještě hlubší krize, za jejíž prohloubení ovšem bude on sám jako první obviňovat premiéra Fica a Smer – sociální demokracii.

K Robertu Ficovi jsem měl vždy velmi přátelské vztahy v době, kdy jsem byl předsedou české vlády a následně potom úspěšným předsedou české sociální demokracie. Česká soc. dem. vedla pod mým vedením po roce 2006 několikaletou diplomatickou ofenzívu na nejrůznějších úrovních ve Straně evropských socialistů, aby na kongresu této strany v prosinci roku 2009 byl obnoven plnohodnotný statut slovenského Smeru – sociální demokracie v této evropské straně. Otevřeně řečeno, bez vynikající prestiže, které se těšila tehdy česká soc. dem. ve straně evropských socialistů, by se slovenští sociální demokraté mezi evropské socialisty nejspíše nevrátili. To nebylo dáno ničím jiným než skvělými volebními výsledky tehdejší ČSSD, a to ve všech druzích voleb včetně evropských. Proto bylo bráno slovo ČSSD a jejích představitelů velmi vážně. Tato diplomatická ofenzíva a následně znovuobnovení plnohodnotného členství Smeru ve Straně evropských socialistů, mělo pro Smer nepochybně mimořádnou marketingovou hodnotu ve volbách. Je přece v očích voličů rozdíl, být součástí velké rodiny evropských socialistů než jakousi nacionálně socialistickou stranou.

Po mém odchodu z vedení ČSSD, po vyhraných volbách v roce 2010, jsem měl příležitost s Robertem Ficem za téměř osm let hovořit jedinkrát, a to zhruba jednu minutu v telefonickém rozhovoru. Můj přítel Fico, který mně byl dokonce svědkem na svatbě před více než 10 lety, neprojevil o mě žádný osobní a už vůbec ne politický zájem. Já se ale nezabývám trapnými osobními přístupy. Vždy mi šlo jen o věc. Z tohoto hlediska nemohu přehlédnout naprosto promyšlenou snahu určitých sil na Slovensku, nejspíše koordinovaných ze zahraničí, naprosto demontovat slovenskou vládu vedenou Smerem a politicky zničit premiéra Roberta Fica a jeho bezprostřední okolí. Jsem vnějším pozorovatelem dění na Slovensku a vycházím ze stejných informací v mediích jako například slovenský prezident Kiska nebo lídři roztříštěné slovenské opozice. Tvrdit ovšem v tuto chvíli, že některé z nesmyslů, které na Slovensku na adresu Fica, Kaliňáka a Smeru, z médií a od politických protivníků přicházejí, že za vraždu novináře a jeho partnerky může de facto Fico, Kaliňák a Smer, je trapné. Argumentuje se, že vražda Kuciaka a jeho partnerky má pozadí v jakémsi spojení části italské mafie rozbujelé na Slovensku, s vládními politiky Smeru. Je to nejen přespříliš a jasně vyprefabrikované, ale je to také nestydaté.

Slovenská opozice v situaci, kdy byla ve vládě, projevila kolosální neschopnost. Nemyslela příliš na Slovensko, ale především na vzájemné spory a handrkování. Po čase si shodila vlastní vládu. Nic nenasvědčuje tomu, že by nová pravostředovo-populistická slovenská vláda spojená jenom odporem proti Smeru, měla větší životaschopnost nežli vláda pravice, která skončila před lety v kotrmelcích. Vlastně ti, kdo napadají dnes brutálně Fica, Kaliňáka a Směr, činí tak zcela bez rizika.

Odporný vrah novináře a jeho partnerky získal hned na začátku před policií několikadenní náskok. Jeho motiv může být pochopitelně úplně jiný nežli politický. Může to být docela obyčejná kriminální záležitost ze strany vraha. Ale stejně tak to může být nájemná vražda novináře z důvodů, které můžou být zcela jiné než ty, které konstruuje slovenská opozice a slovenská opoziční média. To jsou vlastně na Slovensku všechna média. Útok na Směr, jeho premiéra a ministra vnitra se tak změnil na bohapustou štvanici, která nemá obdoby zejména proto, že žádné důkazy, kterými by opozice doložila svá tvrzení o propojenosti Smeru a italské mafie, k dispozici nejsou. Ostatně také onen argument o vykrádání evropských fondů italskou mafií spojenou údajně se státními úředníky (jak se naznačuje navázanými na Smer), je více než úsměvný. Čerpání evropských fondů přeci není jen v režii slovenských úředníků, ale je přísně kontrolováno příslušnými orgány evropské unie. Na podporu tohoto svého argumentu uvedu jen dvě slova: Čapí hnízdo. Kdybych neviděl v praxi, jak se v této věci transparentně a tvrdě chová EU, možná bych váhal. Ale ukrást evropské peníze není vůbec jednoduché. Prostě tento argument je sice populární a pro důvěřivé bašťouny snad i věrohodný, ale není pravdivý.

Robert Fico musí nyní zhodnotit své síly. Pokud slovenská pravicová opozice, hecovaná prezidentem Kiskou i ze zahraničí, dokáže udržet masově demonstranty v ulicích, bude muset „něco“ udělat. Pokud budou demonstrace a štvanice proti Smeru pokračovat, nemůže se vyhnout předčasným volbám. Ostatně průzkumy veřejného mínění pro jeho stranu zatím nijak špatně nevypadají, a pokud marketingově dokáže volební kampaň uchopit správným způsobem, může zvítězit a spolu s SNS vytvořit další vládu. To, že bude muset po volbách změnit vládní postup a s některými lidmi se i rozejít, je jasné. A jistě je to jasné i jemu. Pokud si udrží dynamiku.a nebude on ani jeho lidé reagovat ustrašeně (takovou ustrašenou reakci zatím předvedl jenom ministr kultury Maďarič, který odstoupil), bude hlavním favoritem voleb. A odpovědnost za jemu vnucené parlamentní volby bude mít především Kiska a s ním spojená pravice. Smer se zkrátka nesmí dostat do hluboké defenzívy, ztratil by tak sebevědomí a odvahu.

Jiří Paroubek
Zdroj: Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPohrobci Václava Havla, nechte té komedie a přiznejte, o co vám vlastně jde. O další barevnou revoluci majdanovského typu?   
Pridal tk Úterý 06 březen 2018 - 05:07:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V listopadu 1989 bylo Zdeňku Ondráčkovi 20 let a 4 měsíce. To stačil v tak mladém věku vážně napáchat více škod než celá řada dlouholetých členů KSČ, kteří dostávají takový prostor ve veřejnoprávních médiích a jsou považováni za morální autority?

Namátkou jmenuji Jiřina Šiklovou, která byla členkou KSČ od roku 1956 až do roku 1968.

Dále někdejší premiér Petr Pithart, který byl členem KSČ mezi lety 1960 až 1968.

Pak tady máme předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského, který byl členem KSČ mezi lety 1966 až 1969.

I kdyby v tom listopadu někoho Ondráček praštil pendrekem...je to vážně horší provinění, než být 12 let členem KSČ v 50. a 60. letech? Nehájím Ondráčka ani komunisty, ale podivuji se nad dvojím metrem, který někteří praktikují.

Vše nasvědčuje tomu, že o Ondráčka tady vlastně vůbec nejde. Kdyby se poslanci středo-pravicových stran zúčastnili hlasování, Ondráček by rozhodně neprošel. Také, proti komu a za koho vlastně včera protestovali ti dobří lidé na Václavském náměstí, kteří vzývali Václava Havla?

Komunistickou stranu jsme nepostavili mimo zákon právě kvůli vašemu guru. Tak teď neplačte. Babiš coby bývalý STBák byl zvolen v rámci demokratických voleb. Stejně tak byl demokraticky zvolen Ondráček předsedou komise GIBS. Co k tomu víc dodávat?

Raději tyhle dva výše zmíněné pány, než nějakého zaručeného "slušňáka", který bude figurovat na výplatní pásce dobrotivého dědouška George Sorose. Ostatně, stačí se podívat na Slovensko. Prezidentem je tam jeden supr extra slušňák, který se měl právě se Sorosem sejít.

Co spolu asi řešili? Kauza Ondráček a kauza zavražděného novináře Kuciaka mají jedno společné. Oba dva případy provází neuvěřitelná hysterie a pokrytectví. A v neposlední řadě také snaha některých nátlakových nepolitických, ale i politických uskupení, zneužít vše pro svůj prospěch.

Autor: Josef Provazník
Zdroj: ePortál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2803 sec,0.0912 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,889kB