Středa 07 březen 2018
USA nestydatě oklamaly Rusko před převratem na Ukrajině, prohlásil Putin   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 16:57:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA „hrubě a nestydatě“ oklamaly Rusko před převratem na Ukrajině, prohlásil Vladimir Putin.

„Obrátili se na nás američtí partneři, poprosili nás, abychom udělali všechno, opakuji skoro doslova tuto prosbu, aby Janukovyč nenasadil armádu, aby opozice osvobodila náměstí a administrativní budovy, a začal plnit dosažené dohody o normalizaci situace," řekl Putin ve filmu Světový pořádek 2018, který se zakládá na několika interview, která poskytl novináři Vladimiru Solovjovovi.(Film zde: https://vk.com/vrsolovievtv?w=wall369668349_14007 )

Podle slov hlavy státu s tím Rusko souhlasilo a o den později došlo na Ukrajině ke státnímu převratu.

„Kdyby alespoň zatelefonovali, kdyby aspoň něco udělali, kdyby řekli aspoň slovo. Kdyby alespoň řekli — víte, je takový pojem, jako výstřelek vykonavatele — my to sice nechtěli, ale události se vyvíjely takto, uděláme ale všechno, aby se všechno vrátilo na právní pole. Ani slovo, naopak, úplná podpora těch, kdo uskutečnili státní převrat," řekl Putin.

Jak podotkl ruský předák, tento případ se stal prvním vážným klamem ze strany amerických partnerů. „Tak hrubě a nestydatě to bylo snad poprvé. Tak, aby nám řekli: udělejme to takto, a ve skutečnosti udělali všechno jinak a ani se neuráčili k tomu něco říci — to tady snad ještě nebylo," dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gU8E

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLži a podvody Andreje Babiše. Zde je máte přehledně   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 07:06:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Starosto!“ volá na mě Tonda a kývá, abych si v útulné hospůdce k němu přisedl. Jakmile dosednu, hned spustí: „Mám podezření, že třicet procent voličů je uhranutých predátorem Babišem.“

„Proboha, jak jsi k tomu závěru došel, Toníku?“ ptám se. „No, to je tak. Sleduju Babišovo chování léta a zjistil jsem, že lže, jako když tiskne. Sepsal jsem si to všechno na papír, abych na něco nezapomněl.

Tak například v televizi. Tuším, že to bylo v pořadu Jana Krause, kde tvrdil, že je šťastně ženatý, a to byla lež jako věž, protože si Moniku bral o několik let později, v červenci 2017. To je divné, ne?

Prohlašoval, že nebude zakládat politickou stranu a že nikdy nebude politik, protože si nechce pokazit image a taky dodal, že se nikam cpát nebude. No a dnes je obr-politik s dost pokáleným image. Následně prohlašoval, že je jiný politik a v tomto měl naprostou pravdu, neboť trestně stíhaného premiéra, s plným pytlem ostudných kauz a rozporuplnými názory, jsme tady ještě opravdu neměli.

Babiš také proklamoval: „Já můžu veřejně prohlásit na zdraví mých čtyř dětí a dvou vnuček, že já v žádném případě nebudu nikdy zasahovat do práce redaktorů v Mafře.“ Toto pronesl majitel Agrofertu a šéf hnutí ANO v ČT. Pak se provalily nahrávky, jak dělá přesný opak. To je hodně za čarou seriózního jednání. Tyto nahrávky Babiš označil za trestný čin, neboť on je vicepremiér, a to si zřejmě vůči jeho velkomilosti nesmí nikdo dovolit.

Babiš tvrdí, že kauza Čapí hnízdo je spiknutím proti jeho osobě, přitom nebyl a dodnes není schopen říct, kdo byl skutečným vlastníkem. Důkazy o tom se údajně ztratily. Pod tíhou argumentů nakonec přiznal, že lhal, protože chránil svoji rodinu, čímž se ve své podstatě přiznal k vině. ZDE je auditní zpráva ze září 2017 https://drive.google.com/file/d/0B2XHqXTVcb-8TGdaelp4NHBQZlE/view , vypracovaná ing. Lukášem Pečeňou s dohledem supervizora JUDr. Josefa Včeláka, která odhaluje zřejmé obcházení evropských směrnic s cílem získat dotaci, na kterou by jinak neměl nárok. Prostě sofistikovaný, promyšlený, prachsprostý podvod.

Evropský úřad proti odhalování podvodů OLAF dospěl k závěru, že v případu Čapí hnízdo jsou takové nesrovnalosti, že dotace ve výši 42 milionů korun nemá být proplacena. To je pro Andreje tvrdá rána. Tím je definitivně potvrzeno, že kauza Čapí hnízdo není žádná „účelovka“, jak AB tvrdí a že to tím pádem na něj neušila ani žádná mafie. Trapnost kolem utajování závěrů úřadu OLAF před veřejností zkritizovala i eurokomisařka Věra Jourová a prohlásila, že by obsah zprávy měla veřejnost znát.

Babiš porušil vlastní pravidla stranického morálního kodexu hnutí ANO tím, že nesložil funkci ve hnutí a nerezignoval na volený mandát a na členství ve hnutí, tak jak mu to kodex ukládal. Neboť je vyšetřován policií pro podezření spáchání podvodu. Na místo toho se nahonem morální kodex přepisoval. Předtím prohlašoval, že nebude nikoho krýt a pomáhat mu, když bude obviněn a dnes se nechává tahat z bryndy svými poslušnými spolustraníky, kterým toto sám před časem odepřel. To je hodně ubohé jednání nejvyššího politického představitele státu. Chuděrky holky Etika a Morálka dostaly od Andreje pořádně přes ústa.

Babiš byl aktivním členem KSČ a deset svědků potvrdilo, že byl i aktivním spolupracovníkem STB. Dodnes, i když je dokonce premiérem, nemá bezpečnostní prověrku a nikdy ji mít ani nebude. To je přece skandální. A lidem to, jak se zdá, nevadí, neboť jím jsou doslova uhranutí. Nevadí jim ani to, že Babiš disponuje vlastním bezpečnostním aparátem, který mu opatřuje kompromitující materiály na každého, kdo by se mu postavil do cesty nebo ho chtěl, nedej bože, dostat za mříže.

Babišem dané slovo neznamená nic. Nemá problém změnit názor během několika hodin a původní slib nedodržet a vše mu to připadá zcela přirozené a normální. Dva příklady za všechny. Sebevědomě prohlásil, že v roce 2017 bude mít vyrovnaný rozpočet, neboť mu ho zabezpečí výběr daní za pomocí EET. Výsledek je zase deficitní. Tedy doslova „ode zdi ke zdi.“ V jednom rozhovoru označí V čtyřku za marginální, okrajové a bezvýznamné seskupení, aby ji o pár měsíců později hodnotil jako hlavní a nejdůležitější prvek v boji proti evropským kvótám. V oblasti etiky morálky a slušnosti má Babiš zcela zvrácený charakter, neboť své okolí, tedy spolustraníky, své zaměstnance a hlavně voliče, považuje za pouhý nástroj, který ho vytáhne k vytoužené moci. Svědčí o tom i jeho nevybíravé vulgární a sprosté vyjadřování na nahrávkách, které směřuje na své zaměstnance, partnery, spolustraníky, ale i voliče.

Stíhaný premiér prosadil nekompromisní výběr daní i na těch nejmenších OSVČ za pomoci EET, ale sám, jakmile může, tak se poctivému odvodu daní vyhýbá jako čert kříži, například za pomoci korunových dluhopisů. Jak může tento člověk kázat někomu o morálce a nazývat jej zlodějem („všetci kradnů“), když sám překračuje všechny hranice slušného chování a využívá trhliny v zákonech k neplacení daní.

Novináře, kteří se ho ptají na jeho kontroverzní kauzy, nazývá zkorumpovanou pakáží s dovětkem SORRY JAKO. „Proč bych já vám měl říkat, kolik vydělávám, co vám je po tom?“ A tím se vyhnul vysvětlení, kde na korunové dluhopisy vzal peníze.

Nahrávky nasvědčují používání nekalých praktik proti svým konkurentům, říká na nich: „My po nich jdeme.“ (myšleno orgány ministerstva financí, kterým šéfoval nebo snad myslel svoji bezpečnostní agenturu?) Takhle Babiš řídí náš stát.

Nevadí mu, že Agrofert hospodaří na pozemcích, které mu nepatří a ze kterých neplatí žádný nájem. To je opravdu vzorný příklad pro ostatní, jak všechny důkladně využít a oblafnout.

Bylo mu prokázáno, že do potravin cpe nekvalitní separát místo kvalitního masa, dovezený bůhví odkud. Vajíčka z jeho klecových drůbežáren se na výstupních baličkách označují, mimo jiné, jako vajíčka z polovolného chovu a z volného chovu. Zřejmě tuto produkci zajišťuje prostřednictvím deseti slepic, které chová „polovolně“ na Čapím hnízdě.

Nemá problém zničit vzrostlé obilí konkurenta chemickým postřikem jen proto, že ho chce ekonomicky převálcovat. To svědčí o skutečné výši morálních vlastností svatého Andreje.

Do médií hlásal, že nikdy nezasahuje do demokratické tvorby kandidátek a pravda je taková, že si poslední slovo v rozhodování o jednotlivých kandidátech nechal zakotvit do stanov hnutí. Z vlastních řad hnutí jsou slyšet věcné argumenty, že schvalování a zasahování do kandidátek je běžný nástroj Babiše, čímž porušuje nezbytný vnitrostranický demokratický proces.

Za Babišem se také táhne jako červená nit údajná nevyjasněná tunelizace Lovochemie, spojená s přátelstvím vlivného pana Šloufa. Dál je tu vyjádření paní Vašáryové, která tvrdí, že Babiš je jedním z hlavních Mečiarových privatizérů, což je v přímém rozporu s tvrzením Babiše o tom, jak nabyl mnohamiliardový majetek.

Babiš sliboval vládu odborníků a následně neváhá posadit do funkce člověka, jako je Karla Šlechtová, která na Ministerstvu pro místní rozvoj odmítala řešit palčivé problémy místního rozvoje, tedy požadavky starostů. Zřejmě proto ji Babiš posadil rovnou do role šéfa Ministerstva obrany. To si z nás dělá Babiš legraci, vždyť to je výsměch voličům. Šlechtová sice připomíná svým vzezřením a jednáním spíše muže, než ženu, ale o obraně nemá ani páru. Jediné, na co se zmohla je, že údajně nechá prověřit všechna výběrová řízení, která jsou těsně před podpisem. Zřejmě si nestihla všimnout, že před ní šéfoval ministerstvu kolega z ANO Stropnický. Že by Stropnický na ministerstvu zapomněl nějakého kostlivce a k Babišovi a Faltýnkovi by přibyl další stíhaný? Ministerstvo dopravy řídí Dan Ťok, který dokázal postavit za čtyři roky vlády ANO tři kilometry dálnic, a tak po médiích koluje vtip o měrné jednotce kilometru dálnice, který se nazývá jeden ŤOK. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je sice sympatický chlap, ale ke zdravotnictví má asi tak daleko, jako kormidelník jednoveslice k pilotovi obřího boeingu. Neřídil totiž nikdy ani trafiku, natož celé ministerstvo. Jeho předpoklady pro řízení ministerstva zdravotnictví spočívají jen v tom, že dělal, pravděpodobně v hlubokém předklonu, poradce Babišovi. Ministryně financí Šilarová, která se nejvíce proslavila přeměnou finančních úřadů na postrach malých živnostníků, se poslední dobou zabývá hlavně udržením sněhuláka OLAFA ve skříni, aby nevylezl dříve, než v ní roztaje. Postupně se potvrzuje dávná personální vyprahlost hnutí ANO, což Babišovi nikterak nepřekáží k naplňování svých vizí o vlastní firmě se značkou ANOFERT.cz. Babiš si vystačí s ministry s bezmeznou poslušností. Odborníky s vlastním názorem nemá rád, neboť mu jsou na obtíž. Co kdyby chtěli prosadit něco prospěšného pro národ a nekorespondovalo by to s cíli ANOFERTU?

O všech obviněních Babiš prohlašuje, že se jedná o účelově vykonstruovaná spiknutí, která jsou dílem jeho konkurentů, a to jak v politice, tak v byznysu. Na evropskou instituci OLAF dokonce podal žalobu. Je to prostě svatý Andrej, který se řídí pravidlem „zatloukat, zatloukat, zatloukat“.

Nejvýstižněji Babiše pojmenovali bratia Slováci: „Vy Češi nejste zvyklí na politicko-podnikatelského predátora typu Babiš, a proto jste z něj doslova hotoví, a dokonce jste si ho zvolili za premiéra. Až vám konečně dojde, co je Babiš zač, pošlete ho tam, kam patří, tedy do basy. A pak bude možná teprve líp.“

Pokud si představíme, že v civilizovaném světě odstupují politici například za to, že jejich podřízený něco zanedbal, je načase si položit otázku: Neměl by Babiš odstoupit? Na ČR se už dnes celý svět dívá jako na bulvární atrakci, kde premiérovi hrozí kriminál a kdy není schopen dojednat podporu své loutkové vládě, neboť stihl všechny, kromě komunistů, pozurážet a v médiích se tváří jak hodný strejda a dělá, že on nic, to všichni ti ostatní jsou lumpové.

A pro tohle všechno si myslím, že Babiš musel „Čehůny“ nějak uhranout, jinak by ho přece nemohlo 30% Čechů volit.“ zakončil svůj sáhodlouhý seznam Tonda a poručil dva velké panáky.

Autor: Petr Havlíček

Zdroj: https://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642441

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší rána pro dolar: Rusko a Čína se naučily obejít SWIFT   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 07:02:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hospodářská spolupráce Ruska s Čínou vedla v uplynulém roce k vytvoření nových nástrojů zbavujících tyto státy závislosti na dolaru.

Přestože jde zatím pouze o dílčí možnosti omezené na dvoustrannou spolupráci, lze říci, že se oběma zemím podařilo najít způsob, jak obejít mezinárodní mezibankovní systém SWIFT. V Číně se nicméně objevil mechanismus, který by mohl být skutečným průlomem v „tiché válce proti dolaru“.

Jde o systém PVP (payment versus payment) využívaný při obchodování na burze. Jeho výhodou v zahraničním obchodu je to, že umožňuje vyhnout se provádění plateb prostřednictvím SWIFT – a vyhnout se tak nutnosti používat dolar při průběžných transakcích.

V říjnu 2017 spustila tento systém plateb ČLR při obchodování s Ruskem, do budoucna však Peking počítá s tím, že systém rozšíří i na další státy, s nimiž aktivně obchoduje.

Je zřejmé, že k přechodu na systém plateb PVP s Ruskem vedl Čínu vysoký podíl dolarových účtů ve vzájemné obchodní bilanci. Podle údajů ze září 2017 představoval podíl plateb v exportu Ruska do Číny v jüanech a rublech jen zhruba 17 procent z celkového objemu, v dovozu Číny do Ruska pak 18,6 %. Velká většina plateb tak proběhla v západních měnách (dolarech a eurech), přičemž rozhodující část v dolarech: 78,8 % v exportu a 76 % v importu.

Přes postupný přechod vzájemného obchodu na národní měny je nadále zřejmé, že dolar hraje – vzhledem k svému postavení světové rezervní měny – stále důležitou roli. I tak ale mají pokusy o vytvoření protiváhy ke SWIFT velmi dobré vyhlídky.

První krok udělala v tomto směru Čína, když v říjnu 2015 spustila mezinárodní platební systém CIPS (Chinese International Payment System). Jeho působnost je ovšem omezena jen na „zónu“ jüanu.

Rusko vytvořilo vlastní systém bankovních služeb teprve před nedávnem jako reakci na hrozbu, že v rámci sankcí mu bude zablokován přístup k SWIFT. Je nazýván Systém zasílání finančních zpráv (Система посылки финансовых сообщений – СПФС) a je určen pro vnitrostátní platby.

Jak ruský, tak čínský systém však mají značný mezinárodní potenciál, a to vzhledem k tomu, že oba státy orientují své aktivity na obchod v rámci Eurasie. Už v nejbližší budoucnosti budou služby СПФС zpřístupněny bankám a společnostem celé Eurasijské hospodářské unie, Čína pak plánuje zpřístupnit svůj systém oblasti celé Nové hedvábné stezky.

Čínský projekt Jeden pás, jedna cesta bude zdatně konkurovat americkým globalizačním snahám – a nejbližším spojencem ČLR v její finanční válce s USA bude Rusko.

Loni v říjnu Čína definitivně institucionalizovala možnost obchodů s Ruskem v jüanech, když zřídila v Moskvě filiálku svojí Průmyslové a komerční banky. Nový systém dvoustranných plateb na principu PVP – ale bez použití dolaru – se podle všeho stane „prubířským kamenem“ na cestě odchodu od americké měny v obchodu s dalšími zeměmi. Existují už dohody s Tureckem, Íránem a Ázerbájdžánem.

Všechna tato opatření umožní ochránit ruskou ekonomiku před sankčními tlaky ze strany Západu a omezit účinky „kolapsu dolarové bubliny“, který dříve či později přijde jako důsledek hluboké nerovnováhy v americkém finančním systému.

Alena Bajowa

Zdroj: politikus.ru
Překlad a převzetí: mbi, Eurasia24.czSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMáme to ale kliku, že „pražskou kavárnu“ ovládají „hysterky“!   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 06:56:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A chytří eurohujeři, uvědomující si, že pokrytectvím a „divadelními fraškami“ naše občany neoblbnou, třeba Drahošův sponzor, podnikatel Václav Dejčmar…, jsou drženi v pozadí.

Dejčmarové jsou si plně vědomi toho, co já už opakuji minimálně dva a půl roku – bez sebereflexe to, děvčata a chlapci z „kavárny“, nevyhrajete. Uvědomují si, že problém není v symbolech, jako je hysterčení kolem volby pana Ondráčka nebo kolem vyjadřování ohledně tábora v Letech u Písku. Dobře vědí, že skutečný problém je v prohnilosti upadajícího, tzv. „liberálně demokratického“, establishmentu.

Miliardář, který podpořil Drahoše, odsoudil včerejší demonstrace: Toto v kavárně způsobí rozkol

A já k tomu dodám toto:

Možná pan Ondráček těžce pochybil v roce 1989, když mu bylo 19 let. Ovšem pak to bohatě napravil svou prací v protikorupčním útvaru a jeho veřejným odhalením špinavých policejních praktik po jeho odchodu od policie v roce 2010.

Ale podstatné je něco jiného: „demokrati“ kritizují Ondráčka za jeho mladické pochybení, ale už nekritizují sami sebe za neschopnost zatočit se zlořády v policii a s justiční mafií, nemluvě o neschopnosti vypracovat a uvést do praxe justiční reformu, jež by urychlila naše soudnictví, jedno z nejpomalejších v Evropské unii, kterou se tak zaklínají! Hysterčí kvůli výrokům některých politiků ohledně romského tábora v Letech, ale nebyli schopni se až dosud plně vypořádat s exekuční mafií, jen přihlížejí, jak čím dál víc našich občanů upadá do chudoby a dluhové pasti, leč důležitější je pro ně utrpení těch, kteří již nežijí, a nelze jim tudíž pomoci ani shromážděním všeho bohatství této planety, než utrpení živých, jimž by skutečně mohli účinně pomoci, kdyby jim opravdu šlo o lidi, nikoli o koryta, politikaření a intriky!

Vyčítají Ondráčkovi a mnoha Komunistům, že se dostatečně neomluvili za zločiny minulého režimu (1948-1989), ale copak se někdo z politiků polistopadových dokázal omluvit za zlořády režimu současného??? Omluvil se snad někdo za „divokou“ privatizaci? Za „zhasnutí světel“? Za neschopnost vyjednat pro nás důstojné podmínky ohledně členství v Evropské unii, aby nemuselo být zničeno naše cukrovarnictví či většina chovů prasat? Abychom si udrželi potravinovou soběstačnost? Omluvil se snad někdo za politiku naší konkurenceschopnosti, založené jen a pouze na levné, až otrocky levné pracovní síle, přičemž investice do vědy a výzkumu či podpora rozvoje možností práce s tzv. vyšší přidanou hodnotou Byly zanedbány ve prospěch montoven???

Omluvil se snad někdo za tunely všeho druhu, od Blanky přes OKD až po předražené dálnice či různá ta letadýlka či transportéry??? Omluvil se snad někdo za zaplevelování naší legislativy spoustou výjimek, buzerací, zákazů a dalších nesmyslů, jež činí naše zákony pro mnoho lidí nepřehlednými? Jež nahrávají těm velkým, majícím peníze na zaplacení různých poradců na všechno možné, od daňové po dotační džungli…, na úkor malých živnostníků, kteří tolika financemi nedisponují?

Ani omylem, nikdo z tzv. „tradičních“ politiků se lidu této země neomluvil! Tito lidé umějí jen házet vinu na druhé, za vše můžou Putin, Babiš, Okamura, Ondráček…, už jen čekám, kdy přijdou s tím, že za všechny ty zlořády současnosti může třeba létající špagetové monstrum nebo mimozemšťani…, ale oni sami nikdy nemohou za nic, vždy všechno mysleli dobře, jen holt měli smůlu…, zkrátka… oni nic, oni muzikanti!

Ale, když se to vezme kolem a kolem, je to paradoxně jen dobře. Protože právě jejich uražená ješitnost, pýcha, povýšenost, nabubřelost, komediantská teatrálnost a neschopnost se občanům této země za cokoli omluvit, tak právě tyto negativa zajistí, že tihle lidé jsou již pro většinu našeho národa definitivně odepsaní a že nebudou moci již dlouho ve svých podrazech, lžích a zlodějnách pokračovat.

Kdyby se eurohujerské agendy naopak ujali lidé inteligentní jako pan Dejčmar, tedy nikoli moudří, ale mnohem chytřejší…, kteří by pochopili, že divadelními fraškami typu antibabiš nebo Týden neklidu lidi neoblbnou, že by se napřed museli omluvit, značnou část „profláklých“ politiků obětovat, a pak teprve by se jim snad mohlo podařit někoho přesvědčit, že právě oni jsou „lepší“ než ti „totalitáři“ a „Putinovi agenti“, kteří mají v současné sněmovně většinu…, tedy kdyby se těmto inteligentnějším manipulátorům povedlo ovládnout „pražskou kavárnu“, mohl by se jim ten návrat Česka do „bruselskoněmecké náruče“ skutečně podařit.

Takže…, jen více Kalousků, Štěpánových, Vášáryových a spol., a naopak méně Václavů Dejčmarů a dalších, kteří jsou schopni nás do toho „tvrdého jádra“ přivést na základě skutečně inteligentní a profesionální demagogie, jež by mohla značnou část lidí opravdu zmást a třeba i přesvědčit, že právě ono přimknutí se k „tvrdému jádru EU“ je pro naši zemi onou jedinou a nejlepší cestou, jež „nemá alternativu“.

Autor: Adam Mikulášek

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/5713-mame-to-ale-kliku-ze-prazskou-kavarnu-ovladaji-hysterky

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslanec Zdeněk Ondráček odstoupil z funkce šéfa komise pro GIBS. Co to ukazuje a co je za tím???   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 06:49:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tedy vážení-jestli tyto události občan nepochopí, tak jsme na tom už hodně špatně. To, že v naší zemi demokracie neexistuje je veřejné tajemství. To, že na tom nejsme vůbec lépe než Slovensko s propojením politické sféry se sférou zločineckou a kriminální je taktéž jasné a je to v první řadě na pravé straně politického spektra. Vrchol všeho a popření elementární slušnosti je však přístup pravice ke zcela legitimní a demokratické volbě poslance Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS a její nerespektování.

Pravice v čele se špínou jakou je ODS, TOP, Starosty a ulhanými lidovci spustili doslova mediální lynč poslance Ondráčka, který vyústil téměř ve skutečný lynč, protože poslanci Ondráčkovi bylo vyhrožováno i způsobem, že pana poslance vynesou zadním východem ze sněmovny. Ano tak to je. Musím smutně konstatovat, že pravice se bojí a její strach je takový, že je ochotna se snížit ke všemu.

Dost možná i k vraždě člověka jako se tomu stalo na Slovensku. Pravice se jala dokonce organizovat veřejné protesty proti panu Ondráčkovi, který se však nedopustil ničeho protizákonného na rozdíl od politických es naší vznešené pravice. Ta národ okrádá a veřejně mu lže. viz: církevní restituce, pachtování se se sudetoněmeckým landsmanšaftem a panem Posseltem-tedy pohrobky nacistů, privatizace atd. Ony nestačí kauzy Nečas, Bakala, Kožený a další???? To stálo občany stovky miliard z jejich peněz.

To, co se stalo je ostudou naší země, ostudou nás všech!!! Právě nyní by se měl Český národ vzepřít a říci DOST!!!! Právě nyní je správný čas vyjít do ulic a začít bojovat za pravdu a také za sebe a naši budoucnost.

Tento text, který jsem napsal není v žádném případě podporou KSČM!!!! Je to text, který má podpořit pro mě slušného kluka kterého znám již několik let a vážím si ho. Kluka, který v životě neudělal nic špatného a vždy pracoval pro republiku a to prosím bez toho, aby převlékal kabáty jako např Kalousek, Štětina, Schwarzenberg, Pospíšil a další. Vždy zůstal věren tomu svému a ze své cesty neuhnul. To vše říkám i přes to, že ne vždy mohu souhlasit ve věcech politických s jeho otcem a bratrem.

Pravice má nyní plnou hubu demokracie, ale z jejich úst nepadá nic jiného, než smrdutá lejna. Je špiněním demokracie, když si o ní dovolí hovořit lidé jako Stanjura, Kalousek, Bělobrádek, Fiala, Udženija, Gazdík a jiní vyčůránci, kteří ani nevědí, co demokracie obnáší. A jestli je ukázkou pravicové demokracie to, že je poslanci vyhrožováno veřejným lynčem, organizováním protestů proti jeho osobě, vyhrožováním jeho rodině a dětem-to hovoří samo za sebe.

Závěrem ještě tolik. Je vidět, že pan Babiš chce hodně vládnout a o nic jiného mu nejde. Pro svůj byznys obětuje kohokoliv a je mu lhostejné i to, že člověk prošel zcela legitimním způsobem zvolení. Pane Babiši-projevil jste se jako zbabělec a prospěchář-ubohý kupčík.

Tak, co-vyjdem do ulic??? V pátek na 14 hodinu v Praze a zablokovat všechny páteřní tahy i se železnicí? Ať pomatení Pražáci pocítí, že s venkovem se orat nebude. Už máme dost té Pražské špíny.

Oldřich Rambousek

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/5715-poslanec-zdenek-ondracek-odstoupil-z-funkce-sefa-komise-pro-gibs-co-to-ukazuje-a-co-je-za-tim
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLogický závěr: Ondráček odstoupil   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 06:43:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Andrej Babiš nechce dělat zbytečné politické chyby. Proto už před dvěma dny připustil odvolání komunisty Ondráčka z čela komise pro kontrolu GIBS.

A. Babiš má dobré poradce. Varují jej před riziky, která mohou nastat a z jeho hlediska je rozumné, že vyšel s iniciativou odstranit Ondráčka vlastně sám. A. Babiš, pokud by to neudělal, by se nepochybně stal terčem zloby komunistožroutských demonstrantů na náměstích českých měst. Každému soudnému člověku musí být jasné, že tady nejde prioritně o útoky na Ondráčka, ale jde o to, zkomplikovat život co nejvíce Babišovi. To se sice zčásti stalo, ale nebyla to pro něj žádná velká tragedie. Ukázalo se, co se ukázat muselo, že celá záležitost měla politicky dosti explozivní charakter. Prostě, pokud by A. Babiš tvrdošijně trval na Ondráčkovi v čele komise pro kontrolu GIBS za každou cenu, vyšel by ze souboje o Ondráčka bez vítězství, politicky silně oslaben. A Ondráček by byl zcela zmasakrován, potupen a nakonec stejně vyhozen z funkce šéfa komise pro kontrolu GIBS, do které byl před pár dny zvolen. I když to otevřeně nikdo neřekne, bylo by zajímavé vědět, jaký politický obchod spolu udělali A. Babiš s V. Filipem za odstranění Ondráčka tak, aby KSČM v klidu spolkla ztrátu pozice ve vedení komise pro kontrolu GIBS. Jedno je teď ale jisté, že demonstrace v českých městech proti Ondráčkovi a Babišovi již pokračovat nebudou.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslám je oživený středověký mor   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 06:38:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Raně středověký mor, který 1300 roků přežíval izolován jen v muslimském světě, hrozí dnes celosvětovou epidemií. Vyspělý civilizovaný svět by měl energicky tuto epidemii izolovat a zastavit.

V budově České akademie věd na pražské Národní třídě, uspořádali výstavu o celoživotním díle největšího českého a světoznámého arabisty prof. ThDr. Aloise Musila, které má co říct i k dnešnímu problému arabsko-islámského expanzionismu, jako hrozby světové civilizaci a kultuře 21. století.

K té příležitosti vyšel i celý text jeho knihy Ze světa islámuv edici Pavla Žďárského ve vydavatelství Akropolis – Praha, která za autorova života nebyla vydána a zůstala jen v rukopisu.

Protože je dnes mnoha „pošetilými“ lidmi a institucemi islám omlouván a bráněn (říkám to jen nerad velmi eufémisticky), je velmi záslužné ho poznat z pera autora, který již dávno zemřel, a který byl velikým znalcem islámského světa a přítelem šejků beduínských kmenů.

Proč Musilova kniha nevyšla dříve, vysvětluje Pavel Ždarský z Akademické společnosti Aloise Musila:

Tato kniha vychází navzdory — osudu, těžkým časům, složitým poměrům společenským i individuálním, zlévůli.Každý nechť vybere či doplní dle svého. Nevydali ji nacisté, nehodila se komunistům, její rukopis byl svého času považován za ztracený. I knihy mívají osudy, jejichž nepřízeň bývá nutné zlomit. Stejný vzdor je i za vytrvalou snahou navrátit do paměti národa jméno jejího autora, prof. Aloise Musila (1868—1944). Jehož sedmdesátému výročí úmrtí je připsáno toto upravené a komentované vydání. Arabové říkají: Al-kiláb tanbahwa al-qáfila tasír— psi štěkají, ale karavana jde dál!

Musil nezaujatě a pravdivě popisuje celou historii islámu, a objektivně poukazuje na materialistické(!)pohnutky Mohameda (Muhammada), které jej vedly k opozici proti rodu Kurajšovců (Quarajšovců), kteří vládli Mekce a vydělávali na uctívání starých arabských džinů, údajně sídlících v kameni al-Ka ́baa studni Zanzam. To Mohameda nakonec vedlo k jeho příklonu k vírám lidu Knihy– bible Židů, křesťanů a zoroasteriánů a k jeho vidinám (asi projevu Mohamedovy duševní poruchy) jediného boha Allaha, který si jej prý vyvolil za posledního proroka své vůle.

Mohamed, přesvědčený o Bohem mu svěřeném poslání a jeho vnuknutích, si počínal zcela svévolně a autoritativně a své věroučné vize a příkazy prosazoval neúprosně a násilně.

U nevzdělaných pouštních kočovníků, obyvatelů měst a chudých rolníků z jejich okolí a z oas Hidžázu, si vydobyl a udržoval charisma proroka a neomylného vůdce věřících, které jej vedlo k páchání zločinů, srovnatelných se zločiny, spáchanými podobnými novověkými „proroky“- vůdci, jako byli Hitler nebo Stalin.

Po prorokově smrti, až do pádu tureckého sultanátu po I. světové válce, začal zuřit nemilosrdný boj mezi jeho samozvanými nástupci (kalify) ve světské i náboženské vládě, boj který se vyznačoval nekončícím štěpením islámu do dalších a dalších sekt, válkami všech proti všem, a odpornými vraždami mezi konkurenčními pretendenty nástupnictví. To také nakonec vedlo, v 19 a 20-tém století, k dočasnému ovládnutí islámského světa imperiálními evropskými státy a USA, které se začalo po II. světové válce postupně uvolňovat, až vyústilo do dnešní krize v islámském světě.

Musil také vysvětluje téměř nepochopitelně rychlé a úspěšné šíření islámu od Atlantiku až po Indonésii. Dokládá, že bylo umožněno úpadkem a všeobecnou krizí největších říší tehdejšího světa – byzantské a perské, které byly nenáviděny nejen jejich vlastním obyvatelstvem, ale i všemi jimy podmaněnými národy.

Islámští Arabové vedli dobyvačné války, jejichž cílem bylo vyloupení bohatství poražených místních vládců, ale v dobytých zemích se neusídlovali a obyvatelstvu ponechávali jeho majetky i náboženskou víru a od nemuslimů požadovali jen přijatelnou daň. Takže byli pro obyvatelstvo snesitelnou novou vrchností.

Islám se rozšiřoval do okolního světa ve třech fázích. Původní arabští starověrcimu podmanili od roku 632 do roku 750 území od Španělska a Maroka až do střední Asie a na těchto územích rostl a vytrval bezmála 250 let. Berberští, perští a turečtí novověrcirozšířili vládu islámu od roku 1000 do roku 1100 hluboko do západní Afriky, Malé a Střední Asie a severní Indie. Noví muslimovémongolského, tatarského, tureckého a indoevropského původu zabírali od roku 1300 Balkán, jižní Rusko, značné části Sibiře a Indie a hrnuli se do Indonésie a na Malajské ostrovy. Ale potom, dosud jednotný islámský stát, se již začal územně, národnostně i věroučně dělit. A jednotliví islámští vladaři již nespoléhali na bojovnost a věrnost arabských starověrců, ale začali svojí moc opírat o žoldnéřské vojsko. Když islámská vojska všechno dobyté movité bohatství vyloupila, začala islámská moc upadat a došlo k jejímu postupujícímu rozkladu a od konce patnáctého století k ústupu z dobytých území. Takže se nakonec v 19-tém století muslimský svět dostal do úplného područí Evropy. Po porážce Turecka v I. světové válce, poté co padl kalifát tureckých sultánů, došlo k expanzi euro-amerického imperialismu a islám přešel do stavu polospánku, ve kterém se dále vyvíjel skrytě jako zhoubný vir, který se chystá na svojí novou příležitost.

A ta mu nastala dnes, když euro-americký politický a ekonomický systém přecenil své síly, vyhrotil novou studenou válku mezi velmocemi, a tím upadl do hluboké všeobecné krize. Podobně jako zmiňované říše nejranějšího středověku.

V žáru těchto střetů dnes dochází k probuzení fanatického islámu z přechodného spánku a k zahájení jeho nové svaté války proti bohatým zemím „nevěřících“. Zemím, které jsou otrávené a oslabené jedy úpadkových idejí o multikulturalismu, absolutní svobodě šíření a praktikování jakýchkoli náboženských a ezoterických nauk, o neomezené svobodě migrace, o homo sexualitě a manželství stejných pohlaví, svobodě užívání drog atd. Což vše jsou fenomény, které v minulosti dovedly k úpadku i poslední říši antického světa – Říši římskou.

Dokáže-li dnešní „západní“ civilizace, židovsko-křesťansko-osvícenská, projevit vůli zachovat své kulturní vymoženosti, zasadit se vší mocí o obrodu svých kořenů a provést ji na principech rovnosti a blahobytu všech svých společenských vrstev, může odvrátit hrozbu islamizace a kulturního propadu „Západu“ zpět o 1300 roků.

V opačném případě by dobrovolně nechala upadnout západní svět do nového středověkého temna.

Autor: Zdeněk Trinkewitz

Zdroj: https://trinkewitz.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=652697

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč mají umírat neviní lidé za odporné zájmy jiných?   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 06:32:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V době vraždy bývalého Ruského politika Borise Němcova, se jako lavina řítil vtip: “Prezident USA Obama se svěřil svému zástupci Bidenovi, že má problém. Biden se otázal jaký? Obama odpověděl – kondoloval jsem V.V. Putinovi k úmrtí Borise Němcova o dvacet minut dříve, než byl zavražděn“.

Je pozoruhodné, že událostem v rámci “vývozu demokracie USA“ předchází odporné akce, k vytvoření radikalizace lidí. V listopadu 1989 na Národní třídě v Praze byl ohlášen mrtvý student. Po splnění účelu tohoto oznámení, byla zpráva o mrtvém studentovi uvedena na tzv. pravou míru.

V roce 2001 padlo obchodní centrum v USA, aby v zápětí došlo ke svévolné vojenské intervenci Američanů v Afghánistánu. V únoru 2014 - při organizaci Majdanu na Ukrajině, muselo být zastřeleno mnoho osob, aby protest nabral správný směr ke státnímu převratu a nástupu tzv. kliky Benderovců, k totálnímu potlačení práv národnostních menšin.

Aby byl důvod uvalit sankce na Ruskou federaci, muselo být ve vzdušném prostoru Ukrajiny v únoru 2014 sestřeleno Malajsijské letadlo. Když to řeknu vtipně, letadlo ještě nespadlo na zem a Rusko už bylo obviněno. V únoru 2015 byl zavražděn bývalý tunelářský politik Ruska Boris Němcov.

Ze strany Západu se hned očekávaly velké protesty proti Putinovi, což se nějako nepodařilo. Vtip, který jsem v úvodu uvedl, o něčem vypovídá. Tragedie vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky na Slovensku, je opět hrůzným činem.

Po včerejším vystoupení prezidenta Kisky k onomu odpornému masakru dvou lidí jsem přesvědčen, že jeho projev nebyl napsán na Slovensku, jak již sám komentoval premiér Fico. Jsou až komické tlaky na rekonstrukci vlády premiéra Fica v době, kdy tato vláda musí nasadit všechny páky k vyšetření onoho odporného masakru, jakoby organizátoři nesmyslných protestů projevovali zájem nezjistit, kdo za spáchaným zločinem skutečně stojí.

Proč mají umírat neviní lidé za odporné zájmy jiných, je otázka?

Alois Krejčí


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠtvanice a rozvrat   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 06:24:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už třikrát volila Poslanecká sněmovna pana Zdeňka Ondráčka, poslance za KSČM, za předsedu komise pro kontrolu činnosti GIPS. Napotřetí byl konečně demokraticky zvolen, byť jen s převahou jen dvou hlasů. Pak se rozpoutala štvanice proti jeho zvolení.

Nezbývá než si položit otázku, proč se tak děje. Především proto, že poslanec Ondráček se odmítl kát či omlouvat za skutečnost, že jako mladý zájemce o povolání policisty, tenkrát zvaného příslušník SNB, nastoupil vojenskou službu do tzv. Pohotovostního pluku SNB, kde absolvoval odborný výcvik.

Jako policista – čekatel uposlechl rozkaz a účastnil se potlačení protivládních demonstrací. Z hlediska dnešní doby bránil údajně zrůdný komunistický režim, který byl už v úpadku. Je však třeba tady připomenout, že ještě v listopadu 1989 na Letenské pláni, i jinde v republice, většina obyvatelstva požadovala reformu politického systému, ale nikoliv návrat kapitalismu, vedoucího k dvěma světovým válkám s miliony mrtvých na všech frontách. Sám Václav Klaus v jednom ze svých vyjádření přiznal, že pro návrat k tzv. tržnímu hospodářství byly v té době jen asi tři procenta obyvatel.

K návratu ke kapitalismu však přesto došlo a urputné mnohaleté vymývání mozků způsobilo, že slova socialismus a socialista se stala nadávkou. Z minulého režimu, který se dopustil mnoha závažných chyb a omylů, se vyzdvihují právě jen ty chyby a nastupující generace už neví nic o úspěších a výsledcích práce svých otců a dědů. O tom, že jsme byli soběstační ve výrobě potravin, postavili metro, dálnici a že jsme vyváželi průmyslové výrobky snad do všech zemí světa, neměli zahraniční dluhy, atp.

To vše si ale uvědomuje poslanec Ondráček, nestydí se za své tehdejší postoje, a nehodlá se za ně omlouvat jen pro to, aby političtí odpůrci pro jeho zvolení zvedli ruku. Takový postoj vyžaduje smysl pro čest a odvahu. Jemu nejde o koryto.

Při této příležitosti vzpomeňme na podobnou historickou událost.

V roce 1576 Jindřich, tehdy ještě král navarrský, uprchl z Paříže a vrátil se k protestantské víře. Aby se mohl roku 1594 stát francouzským králem a přispět tak k ukončení náboženských válek, rozhodl se opět změnit víru na katolickou a proslul výrokem „Paříž stojí za mši“. Edikt nantský pak po čtyřech letech skutečně nastolil mír a přispěl k upevnění jednoty Francie.

Kdyby se poslanec Ondráček rozhodl jednat podobně a veřejně se omluvil za „mladickou nerozvážnost“, pravděpodobně by do funkce byl zvolen. Dá se předpokládat, že navzdory svému levicovému přesvědčení by funkci vykonával maximálně korektně a přispěl k občanskému usmíření.

Nepíše se však rok 1945, kdy lidé ještě prožívali zradu západních mocností a následně dali komunistům mandát, aby nepřipustili návrat k předválečnému stavu hospodářských krizí, nezaměstnanosti, přípravám dalších válek. K době, kdy republiku ovládaly kartely, poslanecké aféry a zájmy cizích finančních elit.

K takové podobě politických poměrů se však opět blížíme. Plány na vznik EU připravovali stejní lidé, kteří Hitlerovi vytvořili hospodářské a vojenské předpoklady pro vznik Velkoněmecké říše, sjednocené Evropy, schopné napadnout a zničit SSSR.

I dnes usiluje Evropská (nikým nevolená) komise v duchu někdejších plánů německých finančních kruhů o politické a hospodářské ovládnutí evropských států. Takové nebezpečí vidí především komunisté, a proto jsou v hledáčku všemožných útoků na své představitele.

Proto probíhá taková štvanice a mediální kampaň, které podléhají zejména mladí a naivní lidé, kteří se nedokáží poučit z minulosti. Demonstrace proti Ondráčkovi i události na Slovensku jsou nástrojem k vnitřnímu rozvratu demokratických států a jejich bezpodmínečnému podřízení vládám cizích finančních elit a naplnění jejich cílů: Válkou proti Rusku vyřešit nevyhnutelnou hospodářskou a finanční krizi, která se neodvratitelně blíží.

Ivo Krieshofer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodejte trestní oznámení na Bakalova média kvůli porušení zákona. Zde máte návod   
Pridal tk Středa 07 březen 2018 - 06:12:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výzva předsedy Asociace nezávislých médií a bývalého policejního prezidenta k blokaci a cenzuře emailů.

Vážení spoluobčané,

před listopadem 89 Státní bezpečnost zadržovala, otevírala a zneužívala k diskreditaci, šikaně a postihům všeho druhu soukromé dopisy, jejichž pisatelé byli podezřelí z nelásky k panujícímu režimu. Za tím účelem byl vytvořen celý jeden odbor na VI. správě SNB. Orgány ministerstva vnitra jej znaly jako odbor prověrky korespondence.

Odbor kontroloval vaši korespondenci v tehdy klíčovém komunikačním uzlu, tedy na běžném poštovním úřadu, a to v individuálních a vytypovaných případech. Leč republiku mohlo vaše psaní opustit bez kontroly jen čirou náhodou. Na Gorkého náměstí v Praze totiž číhal další Kerberos. A ten, v podobě oddělení zmíněného odboru prověrky korespondence, kontroloval pro jistotu všechny písemnosti, které překračovaly západní hranici oběma směry.

Odbor prověrky korespondence dokonce disponoval speciálně vyvinutou technikou. Zvláštní zařízení z 80. let - pojmenované jako „Jezero“ - sloužilo k napařování dopisů, které byly tajně otevírány, přečteny a dále s nimi bylo naloženo dle zadání politické vrchnosti. Neopatrné dopisy vás tak mohly připravit o práci, zničit společensky nebo rovnou posadit do vězení.

Po Listopadu si i příslušníci StB ze zmíněné VI. správy stěžovali, že až 90% jejich činnosti bylo namířeno proti politickým protivníkům a že i oni mnohem raději pracovali na klasickém zločinu. Poměrně věrohodně hovořili o zvýšeném úsilí v okamžiku, kdy se mohli zkoncentrovat na vraždy, obecnou kriminalitu a vůbec na projevy, jejichž zavrženíhodnost je zřejmá za každého režimu. Dali tak najevo, že rozumějí základnímu problému vlastní existence. Kriminalizování politických názorů je nestoudné.

A co se děje dnes? Stát má občas své oprávněné a zákonné důvody k prolomení některých základních práv a svobod občanů. Ale i ty je třeba obezřetně zkoumat. Avšak dnes i soukromé společnosti zjevně fízlují občany a zkoumají jejich korespondenci, tentokrát elektronickou. Pročpak si hrají na Státní bezpečnost? Jaká je jejich skutečná motivace? V jakém žoldu pracují? Proč jim vadí, že si lidé posílají, co se jim zdá zajímavé, co se jim líbí? Tak to by mělo být předmětem klasického vyšetřování!

Kdo kontroloval a zadržoval maily, které zasílali občané jiným občanům před volbou prezidenta republiky např. na servery centrum.cz nebo tiscali.cz? Kdo sestavuje seznamy nepohodlných médií, jež zjevně inspirují samozvané cenzory, kteří pak lustrují občany, jež pouze přepošlou informaci svým přátelům?

Otázek je mnoho. Leč náš státní aparát musíme rozhýbat. Tedy vězte, že je zde nejenom Listina základních práv a svobod, ale že máme k dispozici i speciální ustanovení trestního zákona, které pamatuje na porušování tajemství dopravovaných zpráv!

Ten, komu bylo zabráněno přeposlat informaci jinému, může podat trestní oznámení dle §182 trestního zákoníku!!

Pamatujme však také na ty, kteří veřejně a nehorázně navádějí k cenzuře a k protiústavnímu nahlížení do našeho soukromí.

Stanislav Novotný
Předseda Asociace nezávislých médií, bývalý policejní prezident

Příloha:

Listina základních práv a svobod jako součást ústavního pořádku České republiky:

Článek 13

Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se zaručuje tajemství zpráv podávaných telefonem, telegrafem nebo jiným podobným zařízením.

Článek 17

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(3) Cenzura je nepřípustná.

(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

Trestní zákoník:

Porušení tajemství dopravovaných zpráv

(1) Kdo úmyslně poruší tajemství

a) uzavřeného listu nebo jiné písemnosti při poskytování poštovní služby nebo přepravované jinou dopravní službou nebo dopravním zařízením,

b) datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá, nebo

c) neveřejného přenosu počítačových dat do počítačového systému, z něj nebo v jeho rámci, včetně elektromagnetického vyzařování z počítačového systému, přenášejícího taková počítačová data,


bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu způsobit jinému škodu nebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch

a) prozradí tajemství, o němž se dozvěděl z písemnosti, telegramu, telefonního hovoru nebo přenosu prostřednictvím sítě elektronických komunikací, který nebyl určen jemu, nebo

b) takového tajemství využije.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny,

b) spáchá-li takový čin ze zavrženíhodné pohnutky,

c) způsobí-li takovým činem značnou škodu, nebo

d) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.

(4) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako úřední osoba,

b) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu, nebo

c) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.

(5) Zaměstnanec provozovatele poštovních služeb, telekomunikační služby nebo počítačového systému anebo kdokoli jiný vykonávající komunikační činnosti, který

a) spáchá čin uvedený v odstavci 1 nebo 2,

b) jinému úmyslně umožní spáchat takový čin, nebo

c) pozmění nebo potlačí písemnost obsaženou v poštovní zásilce nebo dopravovanou dopravním zařízením anebo zprávu podanou neveřejným přenosem počítačových dat, telefonicky, telegraficky nebo jiným podobným způsobem,

bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

(6) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 5 škodu velkého rozsahu, nebo

b) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3139 sec,0.0908 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,298kB