Pátek 09 březen 2018
EU vyčlení Ukrajině jednu miliardu eur   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 18:16:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise (EK) navrhla nový, čtvrtý program makrofinanční pomoci Ukrajině ve výši do jedné miliardy eur, praví se v zprávě EK.

„Evropská komise schválila návrh nového programu makrofinanční pomoci Ukrajině v maximální výši jedné miliardy eur za účelem podpory hospodářské stabilizace a strukturálních reforem," praví se v zprávě pro tisk. Tento program má ještě schválit Rada EU a Evropský parlament.

Evropský komisař pro finance Pierre Moscovici vyzval ukrajinskou vládu, aby „prosazovala reformy s novou silou za účelem vybudování spravedlivější, stabilnější a prosperující země".

Ukrajinský prezident Petro Porošenko předtím prohlásil, že očekává oznámení EK ohledně nového programu finanční pomoci ve výši 1,8 miliardy eur. Komise sdělila, že nemůže vyčlenit Ukrajině poslední tranši úvěru z programu makrofinanční pomoci, nevyloučila však možnost přípravy nového analogického programu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gVAA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNávrat do 80. let? USA připravují použití taktických jaderných zbraní proti Rusku   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 18:07:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přípravy Spojených států na použití jaderných zbraní v Evropě vrací svět do první poloviny 80. let, do doby plánů rozmístění raket Pershing II v západní části kontinentu.

Velení americké armády připravuje ozbrojené síly evropských států na použití taktických jaderných zbraní proti Ruské federaci. Na nedávné konferenci o odzbrojení to prohlásil ruský ministr zahraniční Sergej Lavrov.

„Jadernému odzbrojení brání mimo jiné i přítomnost amerických nestrategických jaderných zbraní v Evropě, doprovázená destabilizační praxí takzvaných společných jaderných misí. V rámci těchto misí, hrubě narušujících Smlouvu o nešíření jaderných zbraní, se nejaderné státy NATO podílejí na plánech použití amerických nestrategických jaderných zbraní a zapojují se do nácviku příslušných dovedností,“ konstatoval Lavrov.

„Všem by mělo být jasné, že tím armáda USA připravuje ozbrojené síly evropských zemí na použití taktických jaderných zbraní proti Rusku,“ zdůraznil Lavrov.

„Rusko nemá (v Evropě) umístěny taktické jaderné zbraně a nepřipravuje jejich použití. Veškerou jadernou munici jsme soustředili na hlavních obranných základnách na svém území,“ upozornil. „Za dané situace není přítomnost taktických jaderných zbraní připravených k použití v Evropě jenom pozůstatkem studené války, ale zřetelně agresivním postojem,“ dodal šéf ruské diplomacie.

Je víc než pozoruhodné, jak se ve Spojených státech rétorika studené války namířená proti Rusku stává součástí každodenní reality.

Při čtení nejrůznějších amerických konstrukcí na téma perspektivy jaderné války člověku nutně přijdou na mysl články a rétorika z první poloviny 80. let minulého století.

Téma amerických raket v Evropě, o kterých hovoří jak Lavrov, tak i američtí analytici, je vlastně kopií tehdejšího plánu na rozmístění raket Pershing II na území západní Evropy.

Hrozba vzájemného jaderného zničení má ochránit svět před těmi nejkrajnějšími scénáři, logika studené války však bude tak jako v minulosti ponoukat soupeřící strany k tomu, aby se vzájemné rozpory pokoušely řešit řadou na sebe navazujících konfliktů a válek vedených na území jiných států.

Zdroj: colonelcassad.livejournal.com
Překlad: mbi, Eurasia24.czSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeský Nejvyšší soud pošlapal další z nepřekročitelných mantinelů svobody! Nově prý stačí ke kriminalizaci člověka za šíření nenávisti publikovat slovem či tiskem odborný výraz “řešení židovské otázky”   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 12:18:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český Nejvyšší soud pošlapal další z nepřekročitelných mantinelů svobody! Nově prý stačí ke kriminalizaci člověka za šíření nenávisti publikovat slovem či tiskem odborný výraz “řešení židovské otázky”. Na Slovensku posílají na redaktora za citaci textů zásahovku se samopaly, v Česku si dělají soudci z Ústavy trhací kalendář. Co nám zakáže justiční chazariát příště?

V České republice pošlapávají svobodu slovu už dokonce i nejvyšší justiční orgány. Neuvěřitelný skandál jako z humoristického Dikobrazu vyletěl z tiskového odboru Nejvyššího soudu ČR, který naplival občanům České republiky do tváře takovým způsobem, až jde z toho hlava kolem. K čemu došlo? V kauze zinscenovaného obvinění Adama B. Bartoše, který je jednou z dalších politických obětí českých soudů, došlo už minulý týden k odhalení a zveřejnění důvodové zprávy, proč Nejvyšší soud zamítl dovolání zmíněného předsedy Národní demokracie proti rozsudku nižší instance, který mu uložil podmíněný jednoroční trest odnětí svobody se zkušební dobou na dva roky.

Bylo to za to, že v roce 2015 u pomníku rituálně zavražděné Anežky Hrůzové (byla podle dobových rakousko-uherských a dnes úzkostlivě cenzurovaných záznamů zaživa podříznuta a její krev zkonzumována během rituálu židozednářské lóže Grenzlogen, která spadá pod B’nai B’rith) pronesl několik vět o tom, že případ je stále živý, a že řešení židovské otázky je stále aktuální téma. Leopold Hilsner po zkonzumování přibližně 2 decilitrů krve Anežky Hrůzové zešílel, psychicky totiž rituál neunesl a s nožem v ruce vyběhl z lesa a svědkové vypověděli, že mluvil z cesty jako smyslů zbavený. Od krve měl ústa, košili, ruce, nůž, pohled na něho byl jako z hororu. Zvěsti o jeho vizáži a činu oběhly celé mocnářství, protože četníci C. a K. policie si kauzu nenechali pro sebe a informace vynesli na veřejnost. A dnes se snaží Nejvyšší soud ČR tyto informace potlačovat, umlčovat a hrozí občanům ČR justiční likvidací a kriminálem.

V kauze se na obranu a ochranu Leopolda Hilsnera angažoval i pozdější první československý prezident a člen vlivné židozednářské vídeňské lóže Grenzlogen Tomáš Masařík, později po sňatku s ženou Charlotte se nechal přejmenovat na Thomas Garrigue Masaryk. Po skončení I. sv. války si znovu změnil jméno, Thomas zpátky na Tomáš, ale Garrigue Masaryk už neměnil, hlavně proto, že příjmení Masařík nebylo dostatečně státnické a znělo povrchně, jak se později svěřil svým přátelům v Legionářském klubu. V kauze dokonce intervenoval i mocnář František Josef I., podle zachovaných informací na Masaříkův osobní nátlak u císařského dvora ve Vídni. Masařík měl být totiž levobočkem rakouského mocnáře a byl podle všech dostupných informací z té doby i mistrem Leopolda Hilsnera v lóži Grenzlogen, měl za něho v rámci této lóže zodpovědnost a musel ho chránit.

Pokud vás zajímá necenzurovaná historie kauzy Hilsner a napojení chazariátu na prezidenta Masaryka, můžete si přečíst náš článek zde https://aeronet.cz/news/nebudes-li-se-klanet-holokaustu-srazime-ti-hlavu-cesky-soud-pristoupil-k-likvidaci-adama-b-bartose-na-5-stupni-odporoveho-gradientu-k-verejnemu-plivani-se-pripojil-i-bulvar-do-bartose-uz-kopou/ . Nevíme přesně, kolik soudců Nejvyššího soudu ČR je členy B’nai B’rith dnes, v redakci máme určité stopy na dva konkrétní soudce, shodou okolností jeden z nich má napojení i na vídeňskou lóži Grenzlogen, ale jejich zběsilá snaha chránit Hilsnera i více jak 100 let po samotné kauze naznačuje, že vliv chazariátu na Nejvyšší soud je opravdu děsivý.

FOTO: Loňská pozvánka na sjezd B’nai B’rith v Praze.
Synové smlouvy B’nai B’rith měli v Praze sjezd, eurokomisařka Eva Jourová na něm varovala před antisemitismem v Evropě

Jenže v kauze Adama B. Bartoše došlo k posunu informačního pole, protože podle medializovaných informací Nejvyšší soud rozhodl a dospěl k neuvěřitelnému závěru, že odborné označení a historický výraz “řešení židovské otázky” je sám o sobě dostatečným znakem a projevem rasové nesnášenlivosti, pokud je toto označení vysloveno v zemi, kde probíhala nacistická okupace. Nejvyšší soud tak znovu posunul hranice omezení svobody slova, protože nově už podle tohoto nálezu Nejvyššího soudu nelze židovskou otázku nijak pojmenovat, a to ani tehdy, pokud jde o pátrání po historických stopách českých dějin a naší země. Justiční mafie si vymezuje vlastní mantinely ochrany prvků, které jsou citlivé pro evropský chazariát a nechtějí nikomu dovolit, aby se ke kauze Leopolda Hilsnera kdokoliv přiblížil, protože kauza odhaluje velmi brutální iniciační praktiky židozednářského klubu B’nai B’rith, jehož členy jsou američtí prezidenti, čeští politici, čeští herci a podnikatelé, bankéři, novináři a spisovatelé.

Praha je centrem světového židovstva a hlavní město je sídlem Domu Sion (světoví sionisté), tak i Domu Yehudah (Židovský kongres). Dosah obou domů je obrovský, de facto v rámci celé Evropy. Na Slovensku stačí už dokonce jenom citovat slovenské básníky a buditele, co řekli v dávné minulosti o židech na Slovensku, a hned neziskový sektor zalarmuje prokuraturu a ta vyšle na pisálka, který si dovolil citovat národní obrozence, zásahovou jednotku se samopaly s nainstalovanými paprskovými infra mířidly a s balistickými štíty. Kdokoliv se dotkne jednoho z obou židovských domů, okamžitě po něm vystartují soudy, média a dotyčný je profesionálně a kariérně zničen. To samo o sobě dokazuje, že židovská otázka opravdu nenašla žádné řešení ve vztahu ochrany před vlivem sionistických struktur na chod jednotlivých států, justice, ekonomik a bankovnictví.

Židům vadí svoboda slova a písma, která odhaluje historický vliv sionismu na destrukční procesy národů nejen v Evropě

Jestli něco opravdu vadí židům, tak je to svoboda slova a vyjadřování. Články a knihy totiž otevírají lidem oči o vlivu sionistických struktur na chod jednotlivých států, a toto odhalování vede k chápání problémů, jak vznikají války, ekonomické krize v pravidelných cyklech, jak vzniká chudoba a bohatství, jak funguje bankovnictví, jak funguje ovládání zemí skrze dluh atd. Historické odhalování židovských rituálů D’nah a židozednářské praktiky vedou k pravdivému vykreslování souvislostí, kdo nám ve skutečnosti dnes vládne. Lidem je lživě namlouváno a vsugerováno, že žijí ve svobodné společnosti. Jenže, jakmile se někdo rozhodne svobodně (a nikoliv servilně, to je rozdíl) napsat článek nebo knihu o tom, kdo řídí mocenské procesy z historického hlediska, okamžitě přijde policie, padne obžaloba a soud vynese rozsudek a hrozbu kriminálem, že pokud někdo o dané věci bude psát nadále, skončí v teplákách. Iluze svobody se rozpadá.

Justiční mafie v České republice začíná opravdu rozebírat a demontovat českou Ústavu cihlu po cihle, až z Listiny práv a svobod v Ústavě nezůstane vůbec nic. V České republice beztrestně bývalý uhlobaron vytuneloval OKD, beztrestně zahazuje emaily občanům ČR, ale soudy raději řeší kauzu člověka, který pátrá po historických souvislostech Hilsneriády, která má napojení na bývalého prezidenta Masaryka a existuje podezření, že první československý prezident nehájil zájmy republiky, ale zájmy domu Sion, o čemž svědčí mnoho důkazů právě z období Hilsneriády a potom z období Masarykova pobytu v USA v Marylandu v Baltimore na koleji, která spadá pod americkou centrálu židozednářské B’nai B’rith. Do stejné lóže spadá i rodinný klan Bushů, John McCain, šéf kampaně Hillary Clinton John Podesta a tisíce dalších politiků, umělců, právníků a bankéřů po celém světě. Jejich největším nepřítelem je svoboda člověka, svoboda myšlení a zejména svoboda psaní a komunikace.

Svoboda slova je zbraň hromadného ničení… sionistické světovlády

Proto si všimněte, že první, co se tyran pokaždé pokouší udělat, je zákaz psaní nepohodlných textů a zákaz komunikace lidí, kteří si tyto texty posílají. Všimněte si, jaké hrobové ticho je v České republice o skandální kauze cenzury a zahazování emailů na emailových serverech, které provozuje Bakalova Economia. Sionisté vědí, že překračují zákon a cenzura je podle Ústavy opravdu nepřípustná. Jenže dokud Dům Sion má pod kontrolou justiční mafii v ČR, o které hovořil i prezident Miloš Zeman při prezidentské debatě, že je přesvědčen o tom, že v ČR si lze objednat trestní stíhání a soudní proces na objednávku, tak do té doby nikdo takovou cenzuru neodsoudí a bude potichu a nadále tolerována, protože umlčení nepohodlných názorů je cílem sionistického řízení, a to nejen v České republice. Svoboda projevu v ČR možná existuje. Ale svoboda po projevu, to už je jiný příběh. Zdá se, že nikomu nevadí feťáci, migranti, pasáci prostitutek, ale nejvíce vadí někdo, kdo napíše článek, knihu nebo projev, který se týká historie.

FOTO: Eva Jourová na sjezdu B’nai B’rith v Praze.
Pomalu to vypadá, jako kdyby se soudy v ČR snažily zakázat studium a výklad historie, jako kdyby pátrání po souvislostech historických událostí bylo něco zapovězeného. Zdaleka se to netýká jen Hilsneriády, ale i tématu Holokaustu a řešení otázky skutečných a pravdivých počtů zavražděných Židů, nově se cenzura dotýká i historických souvislostí počátku a vzniku II. sv. války, zamlčuje se válka mezi Sionisty a Židy, která vedla ke spolupráci sionistických kruhů s nacistickou III. Říší na likvidaci židovských soukmenovců a etnických Židů v koncentračních táborech a ve všech těchto tabuizovaných tématech vidíme společného jmenovatele, ano, židovskou otázku. Je neuvěřitelné, že 30 let po sametu zakazuje justiční mafie v ČR nám, českým občanům, psát knihy, články a proslovy, které pátrají po židovském vlivu na chod českých dějin a událostí. Je ostudné, že nově stačí někde říct nebo napsat tři slova vedle sebe “řešení židovské otázky” a justiční mafie by hned chtěla člověka zavírat do kriminálu. Za tohle jsme klíči opravdu v listopadu 1989 necinkali!

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/cesky-nejvyssi-soud-poslapal-dalsi-z-neprekrocitelnych-mantinelu-svobody-nove-pry-staci-ke-kriminalizaci-cloveka-za-sireni-nenavisti-publikovat-slovem-ci-tiskem-odborny-vyraz-reseni-zidovske-otazky/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInaugurace prezidenta Zemana: všechny krysy z lodě zmizely...   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 07:53:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vize svobody a svobody vyjadřování je pro některé pouze velkohubá fráze. Lze to pochopit u exotického Feriho, kterému v krvi koluje jiná krev. Ale pokud si myslí samozvané pseudodemokratické strany, že veřejnoprávní televize bude papouškovat dalších 18 let jejich zvrácený názor a většina utře huby, tak se hluboce mýlí.

Je naprosto odstrašující, že Česká televize věnuje 90% oslavám Evropské internacionály, zatímco deset procent věnuje urážkám a dehonestací těch, co mají jiný názor. A to přesto, že těch s "jiným názorem" se už odhaduje více jak 70%, zatímco prounijní extrémisty adoruje méně jak 30%.

Kdo jsou ti extrémisté lze také snadno dohledat: místo státním věcem se věnují pouze destrukci, urážkám, špíně a dehonestaci těch, co s touto politickou minoritou nesouhlasí. A vidíme Českou televizi, jak tam defilují stále stejní extrémisté z partičky STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a část ODS s jejich enklávou!

18 let drží tato politicky extremistická skupina Českou televizí české občany pod krkem!

18 let manipuluje s národem.


Nastal čas tuto špínu vymést do kanálu zapomnění a nastolit opět svobodu a pluralitu.

Pan prezident Zeman má naprostou pravdu. Navíc, my nechce této lůze zakázat vstup do České televize, ale aby názorová pluralita byla rozložena 50:50.

A proti tomuto protestuje pár extremistických skupinek politiků, přestože vělká část občanů volbami dala jasně najevo, co si myslí. A tak řvoucí minorita si chce prosadit většinu silově.

Po kritice prezidenta, že veřejnoprávní televize neplní základ plurality silová extremistická skupina v čele s Němcovou a exotickým Ferim a Kalouskem dala odpor veřejně najevo.

Je to hnus!

Vážně nechápou extremistické (v politickém slova smyslu) strany , co znamenají slova pluralita, svoboda a svoboda slova ve veřejnoprávním prostoru?

P.S. Úžasný monolog následně samozřejmě v České televizi od Daniela Kroupy: prý nepřipravený odchod ministran, když moderátor Železný ani neví, že např. TOP 09 tam "nepřipraveně" vzala smuteční černé šaty. Proč skoro všichni lidé ve veřejnoprávní televizi lžou a prezident na to podle nich ani nesmí upozornit?

Mimochodem stejná špína ječela na Václava Klause, když v Bruselu kritizoval Evropskou unii. Vzpomínáte?


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1491-inaugurace-prezidenta-zemana-vsechny-krysy-z-lode-zmizely
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOlomoucká elegie o znepokojeném rektorovi   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 07:46:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prolog

„Donald Trump je takový americký Miloš Zeman. Podívejme se na to voličstvo teda a to je velmi, velmi, velmi podobné. Spíše lidi tedy nějak od piva, kteří o politice budou si povídat, teda jako během večera, u těch karet nebo u piva, teda, takže menší vzdělanost, materiální zájmy, to znamená všechny zájmy, tedy nějak lidské, teda jako převést do toho co za to a kolik a tak dále čili konzumní teda mentalita …“ říká ikona Univerzity Palackého, amerikanista, bývalý senátor a první porevoluční rektor olomoucké univerzity Josef Jařab v rozhovoru s Danielou Drtinovou na DVTV [1; 22minuta].

Když pan ex-rektor vykoktal poslední písmenko, nevěřícně jsem ještě minutu hleděl do obrazovky. A aby nikdo nezůstal na pochybách, tak ještě, přes řetěz oslích můstků, připodobnil voliče nežádoucího prezidenta k voličům Hitlera [1;20minuta]. Tato arogantní osoba, která nedokáže říci souvisle jednu větu, je opravdu ta sama nejslavnější persona porevoluční olomoucké univerzity, o které se v univerzitních žurnálech píše: „Svým celoživotním úsilím o prosazování hodnot vzdělanosti, lidskosti a demokracie si získal uznání rovněž jako občan a politik“[2]?

Jelikož jsem Zemana taky volil (s postulátem, že pro mě-euroskeptika je lepší zkušený politik-eurorealista v hrsti, než beznázorový eurohujer na hradě), tak mi to nedalo a začal jsem se zajímat o osobu, která mě tak drze uráží. Nastudoval jsem si tedy "pana exrektora" trochu blíže a mnohé mi začalo do sebe „zapadat“.

Velmi časté spojení jeho jména je totiž s prapodivnou institucí jménem "Středoevropská univerzita (CEU)". Pátral jsem tedy dál a byl jsem překvapen kolik českých osob je spojeno s institucemi "Středoevropská univerzita" a "Open Society Fund", což jsou organizace, za kterými stojí multimiliardář jménem George Soros.

Nebyl jsem ani moc překvapen, když jsem zjistil, že současný rektor Univerzity Palackého, Jaroslav Miller, na Středoevropské univerzitě v Budapešti také studoval. Stojí jistě za zamyšlení, proč Viktor Orbán, premiér poslední relativně svobodné země EU, vyvíjí tak velké úsilí, aby Středoevropského univerzitního trojského koně dostal z Maďarska pryč a proč v zemích jako Thajsko, Indonesie, Malaysie, Filipíny je Soros personou non grata [3]. A také proč náš bývalý prezident Václav Klaus pronesl tato památná slova:

Můj názor na pana Sorose je absolutní, čtvrtstoletí trvající, konstantní, neměnný. Pan Soros je zlo… V tomto smyslu jsem se já velmi snažil o to, aby se jeho instituce neusídlily tady v České republice. Nemohl jsem nikdy zakázat, ani jsem nikdy neaspiroval na to, abych mu zakázal jeho think-tank. Ale když chtěl svůj think-tank přeměnit na univerzitu, která by byla respektována podle českého práva, tak jsem řekl rezolutní nikoliv. On se mohl zbláznit a odešel do Budapešti [4].

Ovšem pan rektor Miller, ten je jiného názoru a CEU vychvaluje až do nebes:

Středoevropská univerzita patří v oblasti humanitních věd k vůbec nejlepším vysokým školám ve střední Evropě, o čemž svědčí i její postavení v žebříčcích. Za pětadvacet let existence odvedla obrovský kus práce v oblasti kultivace občanské společnosti a vychovávání liberálních elit střední Evropy [5].

Dále pak, v rozhovoru zveřejněném v Lidových novinách, říká:

CEU je dnes v Maďarsku v podstatě jedinou finančně silnou a nezávislou liberální institucí, která již jen svou existencí představuje opozici vůči Orbánově vládě. Mnoho absolventů této elitní školy se dnes nachází na důležitých a vlivných postech v soukromém či státním sektoru... [6].

Pan rektor Miller dokonce ještě samolibě napsal, že absolvováním studia na Středoevropské univerzitě, se dostal do dobré společnosti absolventů, mezi kterými je několik ministrů obrany, financí, úspěšných byznysmenů a uznávaných intelektuálů. Nepřestává mě udivovat, co ve své nadutosti, jsou někteří lidé schopni na sebe všechno říct. Ale nepochybuji o tom, že stejně jako ex-rektor Jařab, tak i rektor Miller se na Středoevropské univerzitě naučil té „správné“ Orwellovské demokracii, toleranci a politické pluralitě. Absolvent této instituce se nám vlastně přiznává: studoval jsem na elitní škole, jejíž financování je majoritně ze soukromého sektoru a jsem součástí opoziční kádrové základny, která je dosazována na vlivné státní posty.

Ponechám na fantazii čtenáře, jaké možnosti se otevírají společnosti, která má prakticky neomezené finanční zdroje a která dosazuje své absolventy do univerzit, médií a politiky. Na půdě Evropského parlamentu na podobné téma hovořil odvážný europoslanec Nigel Farage, který řekl:

Jeho vliv tady a v Bruselu je mimořádný. Organizace Open Society se sama chlubí, že jen v loňském roce měla 42 jednání s Evropskou komisí. Dokonce publikují knihu svých „spolehlivých přátel“ v Evropském parlamentu. A na tom seznamu je celkem 226 jmen. Včetně toho vašeho, pane eurokomisaři [7].

Dějství prvé

Pan rektor Miller z Univerzity Palackého v Olomouci (UP) se znepokojil. A pan rektor, když se znepokojí, tak má potřebu, se o ten svůj světabol se všemi podělit. Je to pár let, co byl znepokojen děním na Ukrajině a hned se pustil do sestavování humanitárního studijního programu pro ukrajinské studenty a akademiky, kteří byli ukrutně postiženi záborem Krymu [8]. Jeden by nabyl dojmu, že díky rektorově okázalé akci byla, před arcilotrem Putinem, zachráněna snad skoro celá ukrajinská akademická obec; nevím tedy přesně kolik těch zachráněných bylo, proslýchá se, že možná sedm, ale možná taky žádný, každopádně po tom velkohubém prohlášení bylo v žurnálech UP už jenom ticho po pěšině, nicméně Porošenko si jistě musel pořádně oddychnout, jaký jim pan rektor Miller vytrhl trn z paty.

Dosti znepokojen byl pan rektor, když v roce 2015 v Olomouci 20 zahraničních studentů zaútočilo na petiční stánek iniciativy „Islám v ČR nechceme“. Studenti si asi neuvědomili, že ČR zatím pořád ještě není součástí Evropského chalífátu a jali se prakticky demonstrovat svůj názor na svobodu projevu. Pod tlakem veřejnosti tenkrát rektor problém „rázně“ vyřešil, nejagresivnějšího studenta si pozval na „otcovský“ pohovor, kde mu sdělil, že takto se to u nás nedělá a napověděl mu, cituji: „ať si založí vlastní petici 'Chceme v ČR přistěhovalce' a já ji klidně podepíšu jako první“ [9]. Pan rektor vůbec rád podepisuje petice. Následovala prazvláštní diskuse v Muzeu umění, kde pan rektor prohlásil: “Česká věda závisí na zahraničních vědcích a na zahraničních studentech, bez nich bychom vědecky spadli o několik pater níž a naše medicína by se bez nich neobešla vůbec“ [10]. Mno, netroufám si hodnotit, jak česká věda závisí na zahraničních vědcích, ale tvrzení že česká medicína by se neobešla bez zahraničních studentů, je neuvěřitelně hloupá lež; dělám medicínu už přes 20 let a nikdy jsem neslyšel, že by někoho léčil nějaký zahraniční student.

Pak se pan rektor znepokojil prudkým nárůstem xenofobie a extremismu v ČR a tuze moc chtěl zase podepsat nějakou tu petici, no a tak spolu s panem Drahošem byli mezi prvními, kdo podepsali „Výzvu vědců proti strachu a lhostejnosti“ [11]. Pan Drahoš toho teď asi tak trochu lituje; větu petice: „Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení… ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni“, během prezidentské kampaně tak trochu farizejsky překroutil, že prý jako „není to výzva k přijímání…“ [12]. Nevím teda jak to chce vyřešit- přijmout a zároveň nepřijmout, ale třeba páni vědci tak nějak akademicky podumali nad globusem, oprášili slavnou rovnici posunu kontinentů kolegy-akademika Adama Bernaua a vykoumali jak přestěhovat Evropu do Afriky.

Následně se pan rektor znepokojil, že pan Brady nedostal tu medaili, čehož briskně využil a dal mu medaili svoji, která byla rozhodně lepší, větší, hezčí, univerzitní, heč … důležitě pohovořil před novináři, konečně se o něm mluvilo a to je moc dobře, byl i v televizi a to už je panečku něco [13].

No, ale to jsem odbočil. To k čemu jsem vlastně směřoval je poslední znepokojení pana rektora a sice velmi, ale opravdu velmi silné znepokojení nad těmi příkopy. Těmi příkopy myslel své další znepokojení, které nastalo, když volby nevyhrál jeho spolusignatář Drahoš, ale Zeman, ten zatracenej Zeman. No nic, příkopy třeba zasypat, rozštěpenou společnost spoutat dohromady modrožlutými okovy a Zemana kopnout do řiti. Jenže jak na to? Pan rektor je historik politického myšlení, rafinovaný jak inspektor Clouseau a tak zapátral v paměti… hmmm, kdopak uměl společnost nejefektivněji sofort stmelit, když ne po dobrým, tak alespoň pěkně po našem, po bolševicku… Velký kormidelník a jeho mládežníci, to byli panečku stmelovači jako řemen ! Vždyť sám velký Barroso byl předsedou portugalských maoistů a v osmačtyřiceti to dotáhl až na šéfa evropského sojuzu. Takže jdeme na to:

Cituji z wikipedie:

Rudé gardy byly založeny na pekingské střední škole, organizátorkou byla profesorka univerzity…podpořil Rudé gardy Mao Ce-tung, pro kterého byly masy oddaných mladých lidí ideálním nástrojem v boji proti jeho mocenským konkurentům. Oznámil, že jen nezkažení mladí lidé mohou úspěšně bojovat proti čtyřem přežitkům – starému myšlení, staré kultuře, starým obyčejům a starým návykům. Po tomto požehnání z nejvyšších míst začaly oddíly zfanatizované mládeže v zelených uniformách s rudými páskami na rukávech terorizovat obyvatelstvo a ničit kulturní památky... [14].

No a je to, už to jen trochu učesat, trochu zaktualizovat na dnešní podmínky, trochu ubrat aby se lidi nestavěli na zadní a máme hotovo, už to jen ovázat duhovou mašličkou a předhodit do médií:

Cituji Hospodářské noviny na serveru Ihned:

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci měl prý vždycky za to, že by české univerzity měly být aktivnější ve veřejném životě. Po prezidentských volbách začalo jeho přesvědčení sílit. V průběhu letoška bude jeho škola vysílat do regionů dobrovolníky z řad studentů práv, medicíny nebo třeba sociologie, aby lidem pomohli řešit jejich existenční problémy nebo jim nabídli kvalitní informace − například o migraci nebo Evropské unii a o tom, jaké má dopady na jejich životy. Pro svůj plán se ale snaží získat i rektory jiných univerzit napříč republikou nebo různé neziskové organizace a iniciativy. Podle něj by teď měly být univerzity bojovníky "v první linii" ve snahách zabránit rostoucímu rozštěpení společnosti. Dobrovolníci se už začali Millerovi sami hlásit... [15]

Tak to bychom měli. Kádry na to máme, inu dostatek kádrů máme, že by velký Mao bledl závistí. Na Olomoucké univerzitě máme tolik zajímavých studijních oborů a tolik pestrobarevných „klinik“, že se z toho leckterému klinikovi skoro až zatočí hlava. Jen považte co všechno UP ke studiu nabízí:

◾„Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky“ při které funguje i vysoce vědecké „Centrum pro studia komiksu“ (ne nedělám si legraci, i takové odborníky na UP mají)
◾ „Katedra politologie a evropských studií“
◾„Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie“
◾„Administrativně právní klinika“
◾„Antidiskriminační právní klinika“
◾„Environmentální právní klinika“
◾„Lidskoprávní klinika“
◾„Právo pro každý den – Street Law“
◾„Právní klinika ombudsmanské praxe“
◾„Právní klinika sociálních práv“
◾„Studentská laboratoř lidských práv“
◾„Centrum prevence rizikové virtuální komunikace“
◾„Katedra aplikovaných pohybových aktivit“
◾„Katedra přírodních věd v kinantropologii“
◾„Katedra společenských věd v kinantropologii“

A v neposlední řadě „Právní klinika uprchlického a cizineckého práva“ [16] a ta je teda echt lidskoprávně uvědomělá, je vidět že už v tak mladém věku to studentům myslí politicky; doporučuji kliknout na náborovou prezentaci [17], kde se dozvíte, jak je výuka tuze pestrá a interaktivní, dostanete se do všelijakých těch azylových a detenčních center, kde můžete pomáhat sepisovat nejrůznější žaloby (mámo, až bude velkej, tak nechci být truhlář, námořník, astronaut, to je na nic, já chci bejt hustej lidskoprávní aktivista a mým životním posláním bude buzerovat lidi, srát se všem do života a psát žaloby na všechno a na všechny).

Kladu si otázku, co dobrého pro naši společnost a planetu přinesou absolventi těchto olomouckých kateder; jakými významnými objevy posunou lidstvo kupředu? Odkud vzejde příští Heyrovský či Wichterle? Z "Centra prevence rizikové komunikace" nebo z "Enviromentální právní kliniky"? Rád bych se mýlil, ale bojím se, že nic dobrého, nic rozumného, nic užitečného z toho nebude a že tato nová generace lidskoprávních magistrů a bakalářů bude jen kádrovou základnou, odkud vzejdou cenzoři našich slov, architekti našeho úpadku a drábové naší nesvobody...

Dějství druhé

Milí studenti-terénní dobrovolníci. Některé z vás jsem možná na fakultě učil, snažím se vás pochopit, ale nejde mi to. Taky jsem ve vašem věku studoval, taky jsem měl potřebu měnit svět k lepšímu, taky jsem byl manipulován pro zájmy jiných. Ale na rozdíl od vás jsem si o sobě nikdy nemyslel, že mám tu jedinou pravdu, nepoučoval jsem starší a moudřejší a nemontoval jsem se lidem do života. Jakým právem se chcete stavět do role arbitrů pravdy a morálky? Pod praporem univerzity, jež nese vznešené jméno „Otce českého národa“, chcete jít hlásat ideu vazalství vůči Evropské Unii? Vyjdete do vesnic jako novodobí kazatelé a budete kázat Sorosovo evangelium a pět žalmy svatého Junckera? Víte vůbec, za co vlastně bojujete? Proč chcete brát druhým jejich svobodu myslet si co chtějí? Co jsou to ty „kvalitní informace o migraci a Evropské unii“? Ty které vám předžvýká váš rektor? Kde berete jistotu, že máte patent na rozum a nezlomné přesvědčení jen o té své pravdě? A co když nás vesničany nepřesvědčíte? Budete nás udávat a psát seznamy lidí se závadným myšlením? Co pak? Nepohodlné lidi naženete makat do Kolbenky nebo je budete rovnou zavírat do lágrů na převýchovu?

Studenti, ať vám vaši profesoři, rektoři , politici a media říkají co chtějí, mějte na paměti, že tou nejvyšší akademickou ctností je tolerance a svoboda. A jestli je ve vás opravdu tolik arogance, že půjdete agitovat do vesnic, tak pamatujte na slova K.H.Borovského „Prospěšná bývá rada jen v jednom případě - když jde Pokora k Moudrosti pro radu.“

Epilog:

V pravidlech boje je na první, tj.nejvyšší prioritě (z šesti zobecněných prostředků řízení) uvedeno: “Chceš-li porazit nepřítele – vychovej jeho děti”. A tak z bažin vylézá armáda jásavých blbů, která pod praporem univerzit začíná vést boj za debilizaci českého národa. V této válce jsou rektoři těmi skutečnými generály a horliví studentíci jsou jejich politruci, dohlížející na to správné ideologické ukotvení občanů prostřednictvím „terénních univerzit“.

Autor: MUDr. Martin Gabryš

Martin Gabryš, vesničan z Hané, absolvent a zaměstnanec Univerzity Palackého, který už dávno přestal být hrdý na svou alma mater.
Obr: Upozornění pro nezlomné aktivisty- někteří vesničané bývají na nezvané hosty dobře připraveni


Zdroje:

1. https://video.aktualne.cz...
2. https://veda.upol.cz/...
3. http://www.literarky.cz...
4. https://www.parlamentnilisty.cz...
5. https://www.zurnal.upol.cz/...
6. http://www.jaroslavmiller.cz/
7. https://www.parlamentnilisty.cz/...
8. http://oldwww.upol.cz/...
9. https://www.krajskelisty.cz/...
10. https://www.krajskelisty.cz/...
11. http://www.vyzvavedcu.cz/
12. https://www.jiridrahos.cz/vitac/
13. http://student.e15.cz/...
14. https://cs.wikipedia.org/wiki/Rud%C3%A9_gardy
15. https://archiv.ihned.cz/...
16. https://www.pf.upol.cz/...
17. https://www.pf.upol.cz/fileadmin/userdata/PF/CKPV/2016/PKUCP.ppt

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7526-olomoucka-elegie-o-znepokojenem-rektorovi.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUdálosti na Slovensku: Příležitost pochopit!   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 07:20:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Video k událostem na Slovensku – výjimečná příležitost pochopit vliv médií na řízení společnosti (mas lidí) + BONUS.

Více v popisu videa.

Videodokumenty k ČT:

1.část
2.částPodání stížnosti k RRTV na pořad ČT:

https://www.rrtv.cz/cz/static/rada-on-line/epodatelna/index.htm


BONUS: – nejen pro generaci, co nezažila 11/1989
několik vybraných článků z historického tisku listopad 1989
Jak informovala zahraniční média o údajné smrti?

http://volby2017.obcanecr.cz/listopad-1989-tisk/

Zifčák alias Martin Šmíd

https://www.denik.cz/z_domova/zifcak-bez-stb-by-zmena-nebyla-20141115.html

Autor: Občané ČR
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUniversální kandidát do všeho?   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 07:12:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pražská TOP 09 opět nezklamala. V roce 2010 proslula povoláním někdejšího guvernéra ČNB, Tůmy, do čela své kandidátky, aby poté co se dostala do radniční koalice, strčila do svého čela na funkci primátora nezralého hocha z Olomouce. A podle toho také její panování na pražské radnici vypadalo. Tehdy ovšem, se zejména díky Tůmovi, jako nejsilnější strana v pražském zastupitelstvu, nemusela chovat úplně skromně.

Dnes je ale Tůma v KPMG a TOP 09 v Praze nemá žádného přirozeného vůdce. A proto neváhá sáhnout po svém universálním vojákovi, někdejším místopředsedovi ODS a ministru spravedlnosti za ODS Pospíšilovi. Jiří Pospíšil momentálně dokončuje svůj mandát v europarlamentu. Za rok se totiž uskuteční znovu volby do Evropského parlamentu. Na podzim 2017 byl Pospíšil zvolen, coby čerstvě přijatý člen TOP 09, jejím předsedou. A to proti vůli zakladatelů strany Swarzenberga a Kalouska.

J. Pospíšil řídí tedy stranu ze své eurokanceláře v Bruselu. To je samozřejmě dosti složité. Tak chce být asi Pospíšil české politice trochu blíže. Spoléhá na to, že může být stejně úspěšný, jako byl svého času při krajských volbách v Plzeňském kraji, které ještě v barvách ODS v roce 2012 vyhrál. Ale kde že loňské sněhy jsou? Jiří Pospíšil přestoupil z ODS do TOP 09. A nyní se hodlá ucházet s velkou pravděpodobností jako kandidát své stále ještě nové strany, o místo primátora Prahy....

Nechci být špatným prorokem, ale myslím si, že universální kandidát zejména do všech možných funkcí J. Pospíšil, může být tentokrát výsledkem své nové strany nepříjemně překvapen. Na druhé straně je ale příjemné, že chce nést za výsledky své strany politickou odpovědnost. Druhým momentem, který je v souvislosti s kandidaturou J. Pospíšila třeba zmínit, je to, že TOP 09 v Praze chce kandidovat na společné kandidátce se Starosty. Obě strany si v podzimních volbách do sněmovny vyzkoušely, jak jsou schopné samostatně kandidovat. Obě strany horko těžko přelezly v podzimních volbách 5% hranici pro vstup do sněmovny. A obě strany dnes v průzkumech veřejného mínění již nejsou zřejmě schopny překročit 5% hranici, nutnou pro vstup do sněmovny.

A jak to řekl klasik „Součet dvou nul, je vždycky jenom nula“....

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZde je pasáž v projevu prezidenta republiky, která zvedla ze židlí známá esa! Němcová a spol TOP 09 opět zahájí nenávistný útok , jak jinak... To je vše co umějí!   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 06:58:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident citoval slova z opery B. Smetany Braniboři v Čechách: "My nejsme lůza,my jsme lid!"

Dále řekl: "Přecházím ke třetí a poslední části hodnocení minulosti, a to je pokus manipulovat českou veřejností. A svým způsobem mohu velmi snadno navázat na předchozí téma, protože noviny, jako jsou Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt nebo server Aktuálně.cz, jsou ve vlastnictví Zdeňka Bakaly. A tyto noviny nás každodenně poučují o tom, jak se máme chovat. Podle mého názoru novinář, který bere peníze získané tímto způsobem, by neměl mít naši úctu a neměli bychom ho brát vážně"

A pokračoval:

"Samozřejmě, že kritika, která se týká mediální sféry, se nedá redukovat pouze na Bakalovo mediální impérium, a není to ani kritika pouze papírových médií. Je to například i kritika veřejnoprávní České televize. Rád bych vám připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. Budu předpokládat, že vzhledem k nedávným volebním výsledkům této strany se Česká televize napříště stane poněkud vyváženější. Snažme se tedy, abychom dokázali rozlišit novináře, kteří hledají pravdu, od novinářů, kteří hledají senzace, a domnívám se, že patří úcta těm prvním a neúcta těm druhým"....(následovaly odchody uvedených poslanců)

Po skončení prezidentova projevu se sálem ozval potlesk!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInaugurační projev prezidenta republiky Miloše Zemana (plné znění)   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 06:54:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moje milá ženo Ivanko, moje milá dcero Kačenko, vážený pane prezidente Klausi, vážená paní Klausová, vážená paní Havlová, vážený pane předsedo Senátu, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo vlády, vážení členové vlády, vážení členové zákonodárného sboru, excelence, dámy a pánové,předstupuji před vás podruhé s inauguračním projevem a považuji za správné, abych v první části svého dnešního vystoupení se pokusil zhodnotit, co se v uplynulých pěti letech podařilo, ale také, co se nepodařilo.

A teprve poté ve druhé části bych vás rád seznámil se svojí představou výkonu prezidentské funkce v dalším pětiletí.

Role prezidenta je dvojí. Chce-li mít prezident poměrně klidný život, stačí mu, aby plnil některé ústavní povinnosti, například jmenoval soudce Ústavního soudu nebo jmenoval členy Bankovní rady a podobně. V první části svého funkčního období jsem takto jmenoval předsedu Ústavního soudu a doplnil Ústavní soud na patnáct osob. V druhé části jsem jmenoval guvernéra České národní banky a doplnil Bankovní radu na sedm osob. Ale i když formálních povinností tohoto typu jsou desítky, zastávám názor, že prezident by si měl zvolit ještě další téma, které by ho provázelo celou dobu výkonu jeho funkce. Takovým tématem v mém případě bylo setkávání se s občany a jsem rád a musím za to poděkovat občanům, že účast na našich setkáních byla hojná a že naše diskuze byla velmi, velmi zajímavá.

Ano, 28. října každého roku vyznamenám mezi třiceti až čtyřiceti výrazných osobností, ať už z vědy, umění, sportu, podnikání, veteránů druhé světové války nebo například zahraničních osobností, z nichž bych rád připomenul alespoň jednu, Güntera Verheugena, protože tento člověk se výrazně zasloužil o vstup České republiky do Evropské unie. Zatímco v případě Ústavního soudu i Bankovní rady nebyly zásadní námitky vůči odborné erudici členů těchto institucí, v případě vyznamenaných se takové námitky objevily, ale to už je český folklor, a kritiky jsou většinou ti, kdo by žádné vyznamenání sami nedostali, protože by pro ně nebyl žádný důvod. Nicméně, co je to třicet nebo čtyřicet lidí ročně, když v České republice je množství lidí, kteří si zaslouží obdobné vyznamenání rovněž. A právě proto jsem byl velmi rád, že celých pět let jsem mohl navštěvovat kraje České republiky a s těmito lidmi se setkávat.

Vážím si těch hejtmanů, kteří vyhlásili soutěž o osobnost kraje v nejrůznějších oblastech lidské činnosti, a rád jsem se s těmito osobnostmi setkával. Stejně tak, jako jsem se setkával s podnikateli nebo s představiteli příspěvkových a dalších organizací na krajské úrovni, s krajskými a komunálními zastupiteli a samozřejmě především s občany. Když jsem se připravoval na své dnešní vystoupení, prošel jsem si měsíční programy za posledních pět let a s překvapením jsem zjistil, že jsem absolvoval více než čtyři tisíce setkání. A tak je to dobře, protože prezidentský úřad je místem setkávání se. Prezident by neměl být uzavřen za hradbami Pražského hradu nebo za zdmi lánského zámku. A v těchto setkáváních jsem se mnohé naučil, a protože nejsem mlčící sfinga, také jsem občas něco sám říkal.

Snažil jsem se poznatky, které jsem získal, přenést mimo jiné na vládní úroveň, protože, jak dobře víte, podle ústavy má prezident právo povolávat si členy vlády a konzultovat s nimi jejich činnost. A protože ve většině případů jsem měl s členy vlády korektní až přátelské vztahy, jsem rád, že tato setkání byla oboustranně užitečná. Samozřejmě, že vedle těchto jednorázových konzultací jsme pravidelně v Lánech s mým expertním týmem realizovali setkání s ministry, která se týkala dlouhodobé koncepce jejich práce.

Dalším takovým tématem byla ekonomická diplomacie. Možná, že řeknete, že je to činnost šedivá a nudná, a snad i z hlediska publicistiky budete mít pravdu, ale jsem rád, že na mých cestách do zahraničí mě celkem doprovázelo osmnáct podnikatelských misí, kterých se zúčastnilo více než sedm set podnikatelů. Tyto cesty mají samozřejmě velký význam zejména tam, kde partnerská strana má takzvaný prezidentský režim, protože prezident prezidentovi nejlépe rozumí.

V tomto úsilí chci nyní pokračovat, protože bez kontaktu s občany, chcete-li dolních deset milionů, není prezident plnohodnotný. A prezident, který se považuje za součást jakési vyvolené elity, je jenom ornamentem na státní budově a ničím víc.

Vedle pozitivních věcí, které jsem ve své prezidentské funkci zažil a za které děkuji, byly i problémy, a nebylo by poctivé, se o nich nezmínit. Před pěti lety jsem upozornil na tři takové problémy.

Prvním z nich byla hrozby neonacistických bojůvek v české společnosti. Konkretizoval jsem tuto hrozbu ve svém projevu v Lidicích, kde jsem za neonacistickou stranu označil Dělnickou stranu sociální spravedlnosti. Dovolte mi krátkou terminologickou vsuvku. Občas se setkáváme s terminologií fašismus a fašistický, rád bych připomněl, že fašismus je specifický italský fenomén, který se lišil od německého nacismu například tím, že nebyl vyhraněně antisemitský, čímž ho vůbec neomlouvám. Ale víte, proč se u nás v minulosti téměř nepoužíval termín nacismus? Protože když si tento termín dešifrujete, tak je to nacionální socialismus, a protože minulý režim měl jako erbovní slovo slovo socialismus, bylo obtížně přijatelné, aby se vedle tohoto erbovního slova vyskytovalo i slovo nacionální socialismus.

Myslím si, že prezident by neměl příliš zasahovat do politické struktury, neměl by známkovat politické strany, protože nejsou strany první a druhé kategorie, stejně tak jako nejsou jejich voliči první a druhé kategorie, ale zde jsem učinil jednu výjimku, a jsem povinen ji zdůvodnit. Tímto zdůvodněním je skutečnost, že Dělnická strana sociální spravedlnosti aktivně spolupracovala s Kotlebovou neonacistickou stranou na Slovensku. To znamená stranou, která výslovně schvalovala vyvraždění šedesáti tisíc slovenských občanů a která schvalovala i vyslání Rychlé divize na východní frontu nebo potlačení Slovenského národního povstání. Kdo podporuje neonacisty, je sám neonacista. A Němci mají docela hezké přísloví, ‚spolu chyceni, spolu pověšeni‘. V každém případě platí, že s touto jedinou výjimkou jsem neznámkoval naši politickou strukturu, i když mohu vyjádřit radost, že Dělnická strana sociální spravedlnosti nezískala žádný mandát, jak v krajských, tak v parlamentních volbách.

Druhým problémem, na který jsem před pěti lety upozorňoval, byl problém ekonomické kriminality. Jsem sice rád, že mezitím došlo k určitému pokroku, a že vliv ekonomických mafií zeslábl, nikoli však vymizel. Podpořil jsem v Poslanecké sněmovně zákon o prokázání původu příjmů a majetku, pouze lituji, že není aplikován ve větším rozsahu. Podpořil jsem i další kroky proti daňovým podvodům, jako je kontrolní hlášení nebo elektronická evidence tržeb. Ale bohužel u nás je stále ještě jedna velká skvrna, a ta skvrna se jmenuje Zdeněk Bakala. Chci upozornit, že se nejedná pouze o dnes před soudem stojící kauzu podivné privatizace OKD, ale že se jedná o daleko rozměrnější akci, protože podle odborných odhadů z OKD bylo dohromady vytunelováno sto miliard korun. Mimochodem, akcie OKD uvedené na burzu měly nominální hodnotu čtyři sta korun, a na konci klesly na hodnotu dvacet haléřů za akcii. Jak velký to podnikatelský úspěch, že. Ale na druhé straně ještě těsně před krachem podniku, který zaměstnává deset tisíc osob, Zdeněk Bakala inkasoval posledních šestnáct miliard korun na dividendách. A přitom jen tak mimochodem stačil okrást i nájemníky OKD o jejich byty. Dokud tento problém nebude vyřešen, vyšetřen, pak nemůžeme tvrdit, že v České republice velká ekonomická kriminalita je minulostí a že Viktor Kožený skrývající se na Bahamách nemá svého velkého nástupce právě v osobě Zdeňka Bakaly. Když jsem se ptal jak ministra spravedlnosti, tak před časem i nejvyššího státního zástupce, zda v této věci proběhne nějaké vyšetřování, padni komu padni, setkal jsem se s velmi rozpačitou odezvou. Mrzí mě to a budu na to upozorňovat i nadále.
Přecházím ke třetí a poslední části hodnocení minulosti, a to je pokus manipulovat českou veřejností. A svým způsobem mohu velmi snadno navázat na předchozí téma, protože noviny, jako jsou Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt nebo server Aktuálně.cz, jsou ve vlastnictví Zdeňka Bakaly. A tyto noviny nás každodenně poučují o tom, jak se máme chovat. Podle mého názoru novinář, který bere peníze získané tímto způsobem, by neměl mít naši úctu a neměli bychom ho brát vážně.

Samozřejmě, že kritika, která se týká mediální sféry, se nedá redukovat pouze na Bakalovo mediální impérium, a není to ani kritika pouze papírových médií. Je to například i kritika veřejnoprávní České televize. Rád bych vám připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. Budu předpokládat, že vzhledem k nedávným volebním výsledkům této strany se Česká televize napříště stane poněkud vyváženější. Snažme se tedy, abychom dokázali rozlišit novináře, kteří hledají pravdu, od novinářů, kteří hledají senzace, a domnívám se, že patří úcta těm prvním a neúcta těm druhým.

Rád bych uvedl alespoň dva naprosto konkrétní příklady. Nejde o to, že občas slyším od skupin lidí, kteří zastávají svůj názor, že ti, kdo jejich názor nezastávají, jsou lůza. V tom případě si vždy připomínám Bedřicha Smetanu a jeho operu Braniboři v Čechách, kde je krásná věta, my nejsme lůza, my jsme lid. Ale myslím si, že mohu demonstrovat i dvěma dalšími konkrétními příklady, proč různé nátlakové skupiny považuji za nehodné úcty nikoli kvůli jejich názorům, ale kvůli tomu, že jsou zapouzdřeny ve vzájemném sebeutvrzování se, aniž by byly ochotny podrobit se argumentované diskuzi.

Tak tedy, prvním takovým příkladem je výrok jednoho komentátora, který rozdělil českou populaci na občany a obyvatele. Občani jsou ti, kdo mají správné názory a uvědoměle hlasují. Obyvatelé jsou ti ostatní. A jako druhý příklad bych rád uvedl jednoho dalšího komentátora, který už po skončení prezidentské volby vyjádřil naději, že v nejbližších pěti letech zemře půl milionu mých stoupenců a že díky tomu bude voličská mapa za pět let poněkud jiná. Mně už to může být jedno, ale obludnost tohoto výroku je podle mého dostatečným argumentem, proč nemám rád některé novináře, a ostatně oni nemají rádi mě, takže je to vzájemně naprosto vyrovnané. Tolik pokud jde o hodnocení minulosti.

A nyní k budoucnosti. Dámy a pánové, hodlám samozřejmě pokračovat v tom, co jsem dělal v minulosti, protože to pokládám za užitečné. Nicméně rád bych to doplnil dalším tématem, kterým jsem se částečně už v minulosti zabýval, a tímto tématem je občanská angažovanost, nebo chcete-li jinak, aktivní občanství. Nemám tím rozhodně na mysli občanské aktivisty, kteří si někdy léčí svůj komplex méněcennosti tímto způsobem. Mám tím na mysli participaci občanů našeho státu na věcech veřejných. Vidím zde tři základní dimenze. Dimenzi ekonomickou, sociální a politickou.

Pokud jde o ekonomickou dimenzi, možná, že víte, že jsem vždy obdivoval Tomáše a Jana Baťovi a jejich přístup k zaměstnancům. Oni jim mimochodem neříkali zaměstnanci, ale spolupracovníci. Baťa zaváděl osobní účty, na které připisoval zaměstnancům podíl na zisku, ale pozor, také podíl na ztrátě, bylo-li to nutné. Něco, jako je dnešní Profit sharing. Samozřejmě, že jsou možné i jiné varianty, mluvil jsem kdysi o americké metodě ESOP, Employee stock ownership plan. Mluvil jsem o německém zákonu Mitbestimmung Gesetz, který umožňuje participaci zaměstnancům, a chci věřit, že naše odbory se v budoucnosti této tematice budou věnovat více než dosud. Bylo by samozřejmě výhodné, aby to byla tematika, která by byla prospěšná pro obě strany. Zvýšení podílu na zisku by mělo být doprovázeno přinášením nových inovací, zvyšováním produktivity práce a přidané hodnoty. Nicméně onen baťovský model, ať už v jakékoli formě, by podle mého názoru měl v naší ekonomice mít silnější místo, než má dosud

Pokud jde o sociální dimenzi, myslím si, že tady bych připomenul svoje mládí. Když jsem byl mlád, byl americkým prezidentem John Kennedy, a jedním z jeho počinů byly takzvané Mírové sbory. Američané je většinou posílali do rozvojových zemí a já se domnívám, že Mírové sbory bychom potřebovali i na našem vlastním území, aby podaly pomocnou ruku zejména v těch regionech, které to více než jiné potřebují. A byl jsem rád, když jsem byl informován, že už se připravuje zákon o dobrovolnictví, který bych považoval za účinnější, než je činnost některých, zdůrazňuji některých, neziskových organizací.

A konečně třetí a poslední dimenze je dimenze politická, o ní již mluvím velice dlouho. Myslím si, že je poněkud bizarní, jestliže politici se vlichocují občanům, když se ucházejí ve volbách o jejich přízeň, a pokud tuto přízeň dostanou, tak na občany zapomenou. A přitom, jsou-li občané dostatečně kompetentní, aby rozhodli, kdo má vyhrát volby, proč by neměli být dostatečně kompetentní i k tomu, aby rozhodovali o dalších otázkách.

Existuje několik témat v této souvislosti, a já doufám, že během mého mandátu se podaří prosadit alespoň jedno, a sice přímou volbu starostů, hejtmanů a samozřejmě i primátorů. Mimochodem existuje několik variant přímé volby, a já jsem vždy doporučoval variantu, která bude respektovat dvojí úctu, úctu k vítězi voleb jako politické straně nebo hnutí a úctu k osobnosti uvnitř tohoto hnutí nebo strany. To první je vyjádřeno volebními výsledky, to druhé je vyjádřeno preferenčními hlasy. Jinými slovy, hejtmanem, primátorem nebo starostou se podle mého návrhu stává ten, kdo dostal nejvíce preferenčních hlasů na kandidátce nejúspěšnějšího kandidujícího subjektu. Tím odpadá často uváděný argument, podle něhož takový starosta by byl pouze solitér, který by byl ve válce se svým zastupitelstvem.

Byl jsem vystaven kritice, že preferuji švýcarský model referend, se zdůvodněním, že nejsme Švýcarsko. Já bych to obrátil, chceme-li se stát Švýcarskem, musíme převzít některé jeho zákony a některá jeho pravidla. A myslím si, že ve Sněmovně už leží dlouhou dobu návrh zákona o referendu, který jsem rovněž podpořil, a je mi líto, že se tento návrh zákona neprojednává.

Jsem si vědom toho, že se bohužel asi nepodaří prosadit myšlenku takzvaného panašování, to znamená toho, aby si občané mohli sami sestavit kandidátku z nabídky kandidujících subjektů tak, jak je tomu v komunálních volbách. Podle mého názoru hlavní příčinou tohoto odmítání je strach. Strach některých politiků a politických stran z toho, že by tento model, pokud nemají na kandidátkách dostatek výrazných osobností, je přivedl k neúspěchu. Zatímco takto musíte volit stranu nebo hnutí jako celek a nemůžete kombinovat jednotlivé kandidátky.

A poslední věc, kterou bych rád podrobil diskuzi, je povinná volební účast. Připomínám, že u nás byla za Masarykovy první republiky. Připomínám, že je v Belgii, Lucemburku nebo v Austrálii, že to není nic nového a nic originálního. Ale opět platí onen strach, a chceme-li, aby tady bylo skutečně aktivní občanství, pak i povinná volební účast je jeho součástí.

Dámy a pánové, myslím, že jsem vás už dostatečně unavil, a proto mně dovolte, abych vám zcela na závěr, vlastně asi jako třetí ilustraci české žurnalistiky, uvedl server ihlas.cz, který nedávno vypsal anketu, kdy umřu. Bylo tam jenom několik set diskutujících a většina z nich se shodla na roku 2020. Chtěl bych vám proto sdělit, že jsem se rozhodl žít minimálně do devadesáti let, a pokud mě sem, do Vladislavského sálu, pozvete, bude mi potěšením se nejméně třikrát zúčastnit inaugurací svých nástupců.

Děkuji vám za vaši pozornost.

Miloš Zeman, prezident republiky, Pražský hrad, 8. března 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdpověď na „Reakciu členov evanjelickej cirkvi a.v. na vraždu J.K. a M.K.“   
Pridal tk Pátek 09 březen 2018 - 06:47:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený Pavle Trúsiku, dozorce Povážského seniorátu,
vážení dozorci Jáne Brozmane a Vladimíre Daniši,
vážená farářko Zuzano a ostatní podepsaní faráři,

Byzantský katolický patriarchát si dovoluje odpovědět na váš veřejný dopis, který je pro masmédia jako voda na mlýn. Chtěli bychom zdůraznit, že vražda byla skutečně brutální a účelová. Neziskovky, masmédia a někteří nečestní politici spolu s vámi nepřímo poukazují na to, že vraždu má na svědomí premiér a jeho vláda. V dopise to naznačujete: „Tragédiu zároveň považujeme za dôsledok zlého fungovania štátu...“ Dále pokračujete: „Dovolujeme si vysloviť nekompromisnú požiadavku vyšetriť a potrestať všetky osoby zodpovedné za tento ohavný čin...“ Tedy zodpovědnost přisuzujete zlému fungování státu. A co z toho vyvozujete?

Citujeme vás: „Vyzývame členov našej cirkvi, kresťanov a všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa pripojili k verejnému tlaku občianskej spoločnosti s požiadavkou vykonať kroky...“. Tedy v dané situaci v důsledku vyzýváte k svržení vlády, ke krvavému či nekrvavému majdanu. Dá se to snad pochopit jinak?

V pokryteckém gestu pokání píšete: „Aj my sme sa vzdialili od svojich ideálov a Boha, v ktorého veríme...“ Připouštíme, že jste se v minulosti Bohu vzdálili, ale realitou je, že svou pokryteckou výzvou se k Němu rozhodně nepřibližujete, ale konáte jidášský krok k sebevraždě církve a národa.

Prozrazujete, že dobře víte, že tu jde o vraždu, která byla naplánovaná s cílem obvinit vládu a následně ji svrhnout. Vy tento skrytý smysl vyjadřujete slovy: „Nezmyselná smrť môže mať len vtedy aspoň nejaký zmysel, keď prinesie spravodlivosť a uzdravovanie celej spoločnosti...“ Vy vidíte smysl této vraždy, když „prinesie uzdravovanie celej spoločnosti... a povzbudí k širokej náprave vecí verejných a k novému začiatku“. Tedy opravdu smysl vidíte, jenže ta „náprava věcí veřejných“ a „nový začátek“ nezačne skrze svržení zákonné vlády, ani skrze majdan. Svržením vlády nastane pravý opak toho, co lidem lživě předkládáte. Skrze největší krutosti spojené s masovým kradením dětí juvenilní justicí a skrze masovou islamizaci poteče krev či nastane genocida křesťanství. Jen v Norsku 100 z ukradených dětí páchá ročně ze zoufalství sebevraždu, nemluvě o mnohých zoufalých matkách.

Vážení církevní představitelé, váš politický projev je demagogický, jidášský a zločinný. Vy jste zamlčeli podstatu a zneužili církevní autoritu ke zničení křesťanství i národa. Vy jste zamlčeli, že se premiér i se svou vládou přes všechny chyby a nedostatky radikálně postavil proti migračním kvótám a islamizaci Slovenska. Zamlčeli jste, že se radikálně postavil i proti Istanbulské úmluvě, která prosazuje masovou demoralizaci, likvidaci rodiny jako tzv. stereotypu a masové kradení dětí. Zamlčujete, že právě dnes islamizace a gender demoralizace jsou dva hlavní prostředky autogenocidy národů.

Vy dobře víte, že vláda nemá s vraždou nic společného. Vy víte, že vražda má posloužit těm, kteří neučiní „nápravu věcí veřejných“, ale prosadí islamizaci a morální i fyzickou genocidu národa.

Vážení církevní představitelé evangelické církve a.v., váš zločin podněcování ke státnímu převratu, který má za cíl ne „nový začátek“, ale tragický konec, je možno kvalifikovat jako promyšlený zločin s masovým dopadem, tedy zločin proti lidskosti.

Žádáte spravedlivé potrestání vraždy. S tím plně souhlasíme. Ale je třeba potrestat spravedlivě i váš zločin, kterým připravujete masové utrpení a smrt nesčíslného počtu lidí. Kéž byste si přiznali své pokrytectví a učinili alespoň jeden krok k spravedlnosti a uzdravení nejprve vaší duše a pak duší vašich věřících, které zřejmě tímto antievangeliem a tímto duchem lži a smrti permanentně otravujete a vedete do pekla.

+ Timotej OSBMr + Metoděj OSBMr
Biskupové sekretáři Byzantského katolického patriarchátu


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2875 sec,0.0518 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,938kB