Sobota 10 březen 2018
Financial Times napsaly o práci bývalého plukovníka GRU Skripala pro západní služby   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 05:59:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý plukovník v záloze GRU Sergej Skripal, otrávený před několika dny ve Velké Británii, po výměně spolupracoval se západními tajemnými službami, píšou noviny Financial Times s odkazem na vlastní zdroje.

Podle tvrzení bývalého vysoce postaveného zaměstnance tajemných služeb, jehož jméno se neuvádí, Skripal po svém stěhování do Velké Británii dodával informace službám rozvědky západních zemí. Ovšem informátor novin dodal, že Skripal byl užitečný pouze krátkou dobu.

Jiný zdroj odhalil, jakou informaci Skripal mohl dodávat západním tajemným službám.

„Týkalo se to ruských zájmů v zahraničí a toho, jak zasahují do západu, jak probíhá verbování, jak provádějí kontrarozvědku," uvedl.

Ještě další zdroj sdělil, že na použití bývalých agentů při přípravě rozvědčíků není nic podivného, stejně jako i na tom, že údaje, které oni sdělují, se používají úřady obrany a rozvědky.

Dcera Skripala prohlásila, že „přednášel", ovšem nesdělila, kde přesně. Tohle souhlasí s předpokladem, že bývalý zaměstnanec tajných služeb GRU občas vystupoval před britskými vojáky a rozvědčíky, zmiňují noviny.

Policie hrabství Wiltshire 5. března sdělila, že se dva lidé se nacházejí v kritickém stavu kvůli otravě neznámou látkou. Scotland Yard ve středu oznámil, že byl proveden pokus o „vraždu s použitím nervově paralytické otravné látky". Ani zástupci policie, ani hlava Ministerstva vnitra Amber Ruddová, ani premiérka Theresa Mayová při jednání o poškozených ani jednou neuvedli jména Skripala a jeho dcery. Dodnes jediná oficiální postava, kdo nazval jejích jména, byl hlava britského ministerstva zahraničí Boris Johnson.

Skripal dostal útočiště ve Velké Británii po výměně rozvědčíků mezi Ruskem a USA v roce 2010, kdy se do Moskvy dostalo deset lidí, včetně Anny Chapmanové.

Zdroj: Financial Times, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvětší slovenský deník je napojen na organizační strukturu americké neziskovky, kterou spolufinancuje George Soros a v jejíž radě sedí ředitel největšího vydavatelství na Slovensku   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 05:29:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Největší slovenský deník je napojen na organizační strukturu americké neziskovky, kterou spolufinancuje George Soros a v jejíž radě sedí ředitel největšího vydavatelství na Slovensku. Už je jasné, proč SME a TREND oznámily, že už nebudou otiskovat další ožehavé výroky Roberta Fica o vlivu maďarsko-amerického finančního mogula na destabilizaci Slovenska!

Redakce Aeronetu ve spolupráci se Svobodným vysílačem CS přináší čtenářům v České republice a zejména na Slovensku v tomto článku zásadní informace o systému organizačního propojení největšího mediálního vydavatelství v zemi pod Tatrami na americkou neziskovkou v New Yorku, která byla v Ruské federaci zařazena na seznam nežádoucích organizací. Přinášíme informace, které odhalují mohutné prorůstání vlivu amerického finančníka maďarského původu George Sorose nejen do neziskového, ale už i do mediálního sektoru na Slovensku.

Tyto informace, se kterými vás seznámíme, jsou pouze špičkou ledovce událostí, které byly odstartovány na Slovensku s cílem provedení řízeného státního převratu a resetu slovenské zahraniční politiky a nastartování procesů “polandizace” v zemi, kdy zahraniční politika nové vlády bude mít za úkol koordinovat své kroky v souladu s americkými zájmy v Evropě a méně v souladu se zájmy Evropské unie. Všechny procesy, které byly na Slovensku nastartovány brutální dvojitou vraždou ve Veľkej Mači, mají za úkol změnit nejen vládu, ale především její zahraniční orientaci. Na Slovensku byla spuštěna barevná revoluce a souvislosti, které vidíme ze získaných informací, pouze odhalují děsivá chapadla mohutné mocenské chobotnice, která mají svůj původ za oceánem v USA.

Hlavním mediálním organizátorem státního převratu na Slovensku a mohutného útoku proti vládě Slovenské republiky a proti demokraticky zvolenému premiérovi Robertu Ficovi je největší slovenský deník SME. Za tímto deníkem stojí vydavatelství Petit Press, kterému šéfuje Alexej Fulmek. Majoritním akcionářem ve vydavatelství je Prvá slovenská investičná skupina a.s., menšinovým akcionářem je potom Penta. To jsou všeobecně známé informace. Jenže Alexej Fulmek, generální ředitel vydavatelství Petit Press, je ovšem také jedním z ředitelů a členem představenstva Media Development Investment Fund (MDIF), což je podivná nezisková organizace registrovaná ve Spojených státech amerických jako non-profit organizace. Tato americká neziskovka byla v roce 2016 označena Ruskou federací za nežádoucí organizaci v zemi. Podle ruského Úřadu Generálního prokurátora jde o organizaci, která provádí rozkladnou činnost a diverzní operace na území Ruské federace proti ruské vládě. A nyní, jak se ukazuje, dokonce i proti vládě slovenské republiky. A tady začíná jít do tuhého.

Generální ředitel vydavatele největšího slovenského deníku sedí v New Yorku v neziskovce s pravou rukou George Sorose. A někdo se potom diví, proč SME nechce publikovat výroky Roberta Fica o Sorosovi?

Spolu a Alexejem Fulmekem je totiž v představenstvu MDIF také jistý a nám velmi dobře známý Houston Spencer, ředitel strategických operací Open Society Foundations George Sorose, takže je jasné, proč Rusko označilo MDIF za nežádoucí organizaci v Rusku. Spencer je v hierarchii Sorosovy neziskovky jedním z hlavních organizátorů mediálních strategií Open Society Foundations a je Sorosovou pravou ruku v oblasti investic. Mnoho občanů na Slovensku si právem položí otázku, jak je vůbec možné, že majitel a šéf největšího vydavatelství v zemi sedí jako člen ředitelského výboru v americké neziskovce v New Yorku spolu s lidmi, kteří pracují pro lobbistické nátlakové organizace jako je OSF, které prosazují změny režimů v různých zemích světa.

MDIF má dvě sídla, centrála je v New Yorku na adrese 37 West 20th Street, Suite 801, New York, NY 10011, USA. Druhé sídlo MDIF je v Praze na adrese Salvátorska 10, 110 00 Praha 1. Jak vyplývá z obchodního rejstříku, pražská adresa reprezetuje dceřinku americké matky. Jednatelkou pražské pobočky je Marie Němcová, sídlo Praha – Bubeneč, Verdunská ul., PSČ 160 00. Marie Němcová je jednatelkou nejen české divize MDIF, ale byla i jednatelkou předchozí subjektivity MDIF v ČR před přejmenováním, konkrétně organizační složky americké společnosti v ČR, Media Development Loan Fund, inc.

Jak název napovídá, jednalo se o nadaci, která poskytovala půjčky. A právě na jednu takovou půjčku dojde v tomto článku ještě řeč. Adresa sídla této americké neziskové organziace byla jiná, 45 West 21st Street, New York, NY 10010. Marie Němcová je kromě toho zároveň členkou správní rady Open Society Fund Praha, Verdunská 724/25, Bubeneč, Praha 6. Chápete už propojení této chobotnice? A tato Marie Němcová kromě jiného koordinovala mezinárodní rozvojové projekty pro americkou federální neziskovku USAID, pro Nizozemské ministerstvo zahraničních věcí a pro Evropskou unii. Znovu se potvrzuje, že Praha je centrem světového chazariátu a operace amerických neziskovek v Evropě jsou často soustředěny do Prahy, odkud potom řídí své operace v celé Evropě.

Americká neziskovka nalévá peníze do mediálních projektů v zemích celého svět s cílem prosazování amerických zájmů, a to i pomocí revolucí a převratů z ulice, pokud je potřeba. V Rusku ji proto už označili za nežádoucí

Jenže to není zdaleka všechno. Media Development Investment Fund je svým založením nezisková investiční společnost, což je specialita anglosaského práva, kdy neziskový sektor může podle amerických zákonů provozovat investiční činnost pro subjekty 3. stran v zahraničí bez jakéhokoliv kapitálového zdanění výnosů ve třetích zemích. Proto na oficiálním webu MDIF najdete i seznam investorů, kteří do této “neziskovky” nalévají peníze. Kromě Alexeje Fulmeka jako fyzické osoby najdeme zcela logicky v seznamu investorů i Open Society Foundations George Sorose. Za pozornost stojí i společnost Geosor Corp, což je firma založená v New Yorku v roce 1990 se sídlem 888 7th Avenue, Floor 33, New York, NY 10106 a jediným majitelem a společníkem v této firmě je George Soros, od jehož jména a příjmení je název firmy odvozen.

Takže George Soros investuje do MDIF ze dvou zdrojů, z Open Society a ze zdrojů Geosoru. A co vlastně tato americká investiční neziskovka MDIF dělá? Nalévá peníze do projektů tzv. médií v desítkách zemí celého světa, kde sledují američtí neokonzervativci své zájmy a potřebují ovlivnit procesy a veřejné mínění v zemích ve prospěch zájmů systému Pax Americana. Proto tyto neziskové organizace jako je MDIF se aktivizují pokaždé tam, kde jde o zachování nebo posílení zájmů americké zahraniční politiky. A k čemu došlo na Slovensku?

Když slovenský premiér Robert Fico otevřeně odkryl na tiskové konferenci karty a ukázal prstem na George Sorose, lidé napojení na jeho neziskovky a investiční organizace okamžitě vystartovali na ochranu finančního mogula a přistoupili k bezprecedentnímu rozhodnutí, které vzbudilo pozornost i v médiích v Ruské federaci. Nejprve časopis TREND a vzápětí po něm i deník SME oznámily, že od této chvíle již nebudou informovat a publikovat jakékoliv zmínky a projevy premiéra Slovenské republiky,pokud se v nich bude nacházet jméno “George Soros”.

Oba dva deníky se tak veřejně přiznaly, že budou provádět autocenzuru výroků premiéra Slovenska na 1. stupni opdorového gradientu (ignorace), aby se k občanům a předplatitelům obou tiskovin nedostaly prý “závadové” informace. O stupních odporového gradientu v procesech řízení se více dočtete uprostřed v článku zde: https://aeronet.cz/news/kriminalizace-marine-le-pen-zacala-eu-parlament-ji-zbavil-imunity-a-google-s-facebookem-o-ni-budou-falsovat-zpravy-aby-ji-francouzi-nezvolili-sest-stupnu-rizeni-odporu/ . Toto rozhodnutí přišlo pochopitelně od majitelů TRENDu (News and Media Holding, a.s.) a SME (Petit Press), protože mediální profilace a finanční dotace vedou ke strukturálním fondům neziskových investiček, za kterými stojí finance nejen George Sorose, ale především americké státní moci, která je finančně napojená na organizační složky světového chazariátu pod křídly domu Rockefeller a domu Rothschild.

Propojení největšího deníku, Toma Nicholsona, Gorily a 28-letého novináře, který to odskákal svým životem za někoho jiného? Tohle dole na obrázku je skutečná Gorila!

Rozkaz zněl jasně, Ficovy zmínky o Sorosovi už nesmí více projít! Tragédie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové má i jeden velice podivný rozměr, po kterém naše redakce usilovně pátrá. Je to úloha novináře kanadského původu Toma Nicholsona, který přinesl kauzu údajné východoslovenské mafie Jánu Kuciakovi na stůl a dva týdny před jeho vraždou ze Slovenska zmizel. Tom Nicholson je autorem slavné knihy Gorila o prorůstání korupce na Slovensku do nejvyšších struktur státu, ale předmluvu k jeho knize nenapsal nikdo jiný, než právě dnešní šéf Petit Press a vydavatel SME, Alexej Fulmek. Existuje minimálně důvodné podezření, že mladičký Ján Kuciak byl někým delší dobu připravován do role budoucí oběti, protože celé 3 roky, kdy pracoval pro Aktuality.sk (Ringier Axel Springer), tak dostával na stůl ty nejvýbušnější kauzy, ale nikoliv z pozice novináře, který by je sbíral v terénu, ale pouze z pozice analytika, který informace a tipy na stole obdržel od jiných zdrojů, informace vyhodnotil a svým jménem o nich napsal a publikoval je.

Opravdu je velmi zvláštní, když Tom Nicholson nasbíral informace o údajné mafii na východním Slovensku, ale sám o tom nic nepublikoval, nasbírané informace totiž položil na stůl 28-letému klukovi, aby informace publikoval on pod svým jménem. Náhlý odjezd Toma Nicholsona ze Slovenska dva týdny před Kuciakovo vraždou by potom mohl vysvětlovat určitý obrat v událostech, nad kterými Tom Nicholson už neměl kontrolu. Není totiž normální, aby velké kauzy a tzv. sólo-kapry dávali novináři někomu jenom tak na stůl, aby je dotyčný publikoval pod svým jménem.

To je za prvé nesmysl, to žádný novinář nikdy neudělá a za druhé takový postup smrdí, protože se dá interpretovat i tak, že někdo nechce informace pustit ven pod svým jménem, ale raději pod jménem nějakého redakčního analytika, jako byl právě Ján Kuciak. Jestliže ředitel největšího vydavatelství na Slovensku napíše Tomu Nicholsonovi do jeho knihy předmluvu, potom vznikají otázky, jaké existuje propojení mezi Tomem Nicholsonem, největším deníkem na Slovensku a Georgem Sorosem, jehož ředitel Open Society pro strategické plánování sedí v téže americké neziskovce v New Yorku s ředitelem vydavatelství největších novin na Slovensku.

SME si půjčilo peníze na stavbu vlastní tiskárny. Půjčku poskytl Media Development Investment Fund, kapitál George Sorose

Alexej Fulmek byl válečný novinář, který spolu s Karolem Ježíkem v lednu 1993 založili deník SME. Alexej Fulmek byl nejprve zástupcem šéfredaktora, potom předsedou představenstva a nakonec byl generálním ředitelem Petit Press, kde je až dosud. V roce 1995 si SME postavilo vlastní tiskárnu a vzalo si úvěr od… zkuste hádat. Od společnosti Media Development Loan Fund, viz. pražská pobočka MDIF. A jsme doma. Chápete už, jak fungují háčky a udice? A tento Alexej Fulmek je od ledna 2013 členem této Media Development Loan Fund, která se mezičasem přejmenovala na Media Development Investment Fund. Tato společnost vznikla v roce 1995 a sama o sobě na svých stránkách prohlašuje, že je neziskovou organizací, která pomáhá financovat opoziční média. A úvodní financování pro start této společnosti Media Development Investment Fund, která poskytla několik úvěrů deníku SME, poskytl kdo jiný než George Soros.

Alexej Fulmek z Petit Pressu a prostřednictvím něj i deník SME má tak zajištěné krytí pro své aktivity, protože zmíněný Alexej Fulmek se účastní mnoha aktivit nadace Otevřené společnosti na Slovensku, tedy opět v dikci George Sorose. A když si uvědomíme, že Petit Press má dnes pod sebou více jak 30 regionálních periodik, prostřednictvím kterých ovlivňuje veřejné mínění, je to obrovská chobotnice. Beata Balogová, šéfredaktorka SME, se rovněž účastnila pochodu v pátek 2. března 2018.

Kdo organizoval demonstrace v pátek 2. března v Bratislavě? Lidé napojení na SME, Petit Press vydavatelství a Open Society. Státní převrat koordinovaný mainstreamem a nevládkami!

V pátek 2. března 2018 se konal pochod k úřadu vlády a organizátoři tohoto pochodu byli manželé Peter Nagy a Katarína Nagy Pazmány. Peter Nagy je projektovým manažerem nakladatelství Petit press, tedy lidé z vydavatelství deníku SME. Jaká náhoda. Peter Nagy i Katarína Nagy Pazmány se holedbali tím, že při organizaci nespolupracovali s žádnými politickými stranami. Jenomže lidé z okruhu SME a lidé z okruhu nakladatelství Petit Press mají a měli vždy velmi blízko k pravicovým politickým platformám, např. při oslavě 25. výročí založení deníku SME v lednu 2018 se vyfotili redaktoři SME společně s Andrejem Kiskou.

Andrej Kiska navíc navštěvuje večírky spřízněných redakcí zejména Týždeň, Deník N a deník SME, navíc Mikuláš Dzurinda i Ivan Mikloš se nechali slyšet, že deník SME vždy stál na jejich straně barikády. Ivan Mikloš byl tvůrcem těch nejdrastičtějších neoliberálních reforem Dzurindovo vlády. Dále se pochodu v pátek 2. března 2018 zúčastnil Lukáš Fila, šéfredaktor Deníku N, stejně jako Marek Chorvatovič, vedoucí editor Deníku N, který opakovaně vystupuje v českých médiích s komentáři o Slovensku. Známe spojku George Sorose na Slovensku, novináře Ondreje Starinského z Deníku N, který od roku 2005 pracoval v Sorosově nadaci Otevřené společnosti na Slovensku, nejprve jako koordinátor soutěže Novinářská cena, potom jako manažer mediálního programu. Krátce figuroval také v nadaci Petit Academy.

FOTO: Andrej Kiska na oslavách 25. výročí SME, vpravo Alexej Fulmek, generální ředitel Petit Press, vydavatele SME.
Organizátoři údajně nezávislých protestů v Bratislavě nejsou vůbec nezávislí. Všichni, do jednoho, pracují pro mainstreamová periodika a pro neziskový sektor napojený na Open Society George Sorose!

Zajímavé také je, že Open Society Fund Bratislava označuje jako ideálního komika současnosti Jána Gorduliče, který podporuje protesty před bytem Roberta Fica v rezidenčním komplexu Bonaparte v Bratislavě. Dále protesty spolupořádá Beata Balogová, šéfredaktorka SME, Martin Milan Šimečka, publicista z Deníku N, Arpád Soltész z Noviny.sk, Christophe Deloire, tajemník mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic, chtějí protestům vtisknout mezinárodní publicitu, nebo herečka Petra Polnišová, ale i Táňa Pauhofová, které se podílely na kampani Ivety Radičové, tvrdé stoupenkyně organizací George Sorose na Slovensku. Herečka Petra Polnišová je vidět v každé reklamě, zejména na banky, mobilních operátorů, prostě tam, kde tečou velké peníze.

Dále vyjádřila podporu této demonstraci v pátek 2. března 2018 Tereza Nvotová, ta řeší celou dobu pouze Mečiarismus, patří k té generaci, která je pokračovatelem adorující neoliberální politické kruhy a směřování. Dále Ján Orlovský, ředitel nadace otevřené společnosti, tedy George Sorose, potom také Michal Hvorecký a další. Vidíme mohutnou sérii článků vydavatelství News and Media Holding a.s., pod které spadá např. deník Trend, které začaly útočit na Roberta Fica, když odhalil v neděli 4. března 2018 propojení Andreje Kisky s Georgem Sorosem, resp. jeho setkání 20. září 2017 v New Yorku.

Co se odehrálo vloni v září v New Yorku? Utajená Kiskova schůzka s Georgem Sorosem nebyla zase až tak utajená, minimálně ne pro Roberta Fica. Tehdy ale netušil, že mu neziskovky a Soros začnou o půl roku později jít po krku

Andrej Kiska se s Georgem Sorosem sešel na 5. Avenue v New Yorku, a to 20. září 2017 na schůzce konané od 10:00 do 11:00 podle harmonogramu, a spolu s ním George Sorose navštívili podpředseda vlády za SMER, Ing. Peter Pelegrini, státní tajemník ministerstva zahraničních věcí a zástupce Miroslava Lajčáka, Ivan Korčok, mluvčí a poradce expremiérky Ivety Radičové Rado Baťo, ředitel zahraničního odboru kanceláře prezidenta Andreje Kisky Vít Koziak a vedoucí odboru regionální politiky kanceláře prezidenta Andreje Kisky, šestadvacetiletá Vladimíra Ledecká. Tu jsme třeba mohli vidět s luxusní kabelkou od Chanelu za 5.000,- Eur během služební cesty v Gruzii. To je tzv. Kiskova zlatá mládež, kterou si s sebou přivedl od roku 2014 do úřadu kanceláře prezidenta.

Průvodce v New Yorku jim dělal ředitel odboru protokolu prezidentské kanceláře Andreje Kisky Tomáš Ferko, obchodní poradce slovenského velvyslance v USA Miroslava Ivana Peter Petian, ale také prezidentský fotograf Marián Garaj. Sám ministr zahraničí Slovenska Miroslav Lajčák se spolu s Andrejem Kiskou setkali s Georgem Sorosem už v roce 2016. Navíc, sám George Soros podle uniklých e-mailů z Wikileaks, v roce 2011 doporučil Hillary Clintonové jako vhodného vyjednávače v Albánii právě Miroslava Lajčáka ze Smeru.

A právě Miroslav Lajčák povede zasedání OSN v New Yorku od října 2018, kde se má odsouhlasit dokument Globální dopad migrace (Global impact of migration), ve kterém jsou stavěni ekonomičtí uprchlíci na stejnou úroveň jako uprchlíci před válkou. Jenomže proč Fico vytáhl Sorosovu kartu až teď, kdy mu hrozí pád vlády, když o této schůzce věděl už v září 2017, kdy tam s Andrejem Kiskou odjel i Miroslav Lajčák ze Smeru, stejně jako jeho státní tajemník Ivan Korčok za Smer, i podpředseda vlády za Smer Peter Pelegrini? Navíc speciál, kterým všichni do USA odletěli, patřil ministerstvu vnitra Roberta Kaliňáka za SMER. Kromě toho, SMER vůbec nepodpořil zákon na omezení vlivu neziskovek financovaných ze zahraničí, ale najednou Robert Fico zjišťuje, že mu ty samé neziskovky jdou po krku.

Největší noviny v zemi si hrají na ochránce třeskuté pravdy, rozhodli se cenzurovat premiéra vlastní země, pokud začne občanům předkládat informace o vlivu Sorosovy chobotnice na slovenská média

Co si mají občané Slovenské republiky myslet o tom, když největší deník v zemi veřejně oznámí, že bude cenzurovat výroky premiéra, pokud budou obsahovat jakékoliv zmínky o Georgi Sorosovi? Vždyť to je do nebe volající autocenzura! A deník SME to může klidně tisíckrát omlouvat dobrými úmysly o veřejné blaho, ale to není úkolem médií. Tedy, není to úkolem poctivých médií, abych byl přesný. Média mají informovat o tom, co se stalo a kdo co řekl a mají analyzovat, pokud dělají publicistiku a investigace. Média nemají utvářet lepší společnost, lepší svět, lepší zítřky, proboha! To není totiž práce pro média, to je práce pro propagandu. A je smutné, že slovenský mainstream už dávno rezignoval na zpravodajství, protože to, co z něho každý den vytéká jako zapáchající hnis, to nemá se zpravodajstvím naprosto nic společného. To je čirá propaganda a umlčování kohokoliv, kdo má jiný názor, i kdyby to měl být třeba i premiér.

Jenže naše investigace nekončí u šéfa a ředitele vydavatele SME, zvláštní stopy vedou i k vládnoucí straně SMER. Robert Fico má uvnitř vlastní strany lidi, na které se nedávno zaměřilo operační křídlo Open Society Foundations George Sorose s cílem získat je pro spolupráci v Evropském parlamentu. V listopadu minulého roku přinesla redakce Aeronetu výbušný dokument, který unikl z emailových serverů společnosti Open Society Foundations v Londýně. Jedná se o dokument popisující rozkladnou činnost OSF při získávání vybraných poslanců Europarlamentu ke spolupráci na cílech, které George Soros plánuje realizovat a prosadit v Evropské unii.

Na seznamu jsou tři politici z vládního SMERu Roberta Fica, jsou to Monika Flašíková-Beňová, Monika Smolková a Boris Zala. Open Society Foundations je uvedla ve svém utajovaném materiálu jako osoby, které by bylo dobré získat pro spolupráci na projektech OSF v Evropské unii. Tento uniklý dokument je důkazem o rozkladné činnosti Sorosovy nadace proti bezpečnosti a integritě poslanců Evropského parlamentu a konkrétně proti morální integritě lidí z Ficova vládního SMERu. Kauzu přešla slovenská média mlčením, ignorací, tzn. na 1. stupni odporového gradientu, nikdo tudíž situaci neřešil.

Rukopis barevné revoluce je vidět v těchto hodinách ve všech slovenských médiích. Nedovolte cizí moci provést na Slovensku státní převrat s pomocí mainstreamového tisku!

V tomto investigativním článku mají naši čtenáři reálné důkazy a faktografické údaje o propojení slovenského mainstreamu s orgranizacemi George Sorose, nejsou to žádné konspirace, ale tvrdá novinářská fakta, která se nebojíme publikovat. Slovenská mainstreamová média zažívají krizi a stejný odliv čtenářů, který postihuje mainstreamová média i v ČR. Lidé začínají vnímat, že mainstream už přestává plnit roli zpravodajství, které informuje o tom, co se stalo a kdo co řekl, ale stává se postupně propagandistickým strojem na budování jiného obrazu světa, světlých a lepších (rozuměj podle jejich představ) zítřků. Slovenský občan se dozví, že největší deník v zemi nebude informovat o tom, co řekl premiér na adresu někoho jiného. To je naprostý rozvrat novinařiny na Slovensku. A občan se podívá na náš článek a uvědomí si, že ředitel vydavatelství tohoto největšího deníku sedí jako ředitel v představenstvu americké neziskovky v New Yorku, do které investičně pumpuje peníze Open Society Foundations George Sorose a dokonce od této neziskovky si Petit Press půjčil peníze na stavbu vlastní tiskárny. Slovensko snese fšecko?

Slovenský občan se podívá na hrob Jána Kuciaka a jeho snoubenky a cítí smutek. A potom se podívá na náš článek a zjistí, že pan Kuciak nebyl novinář v terénu, ale jenom analytik, který publikoval pod svým jménem kauzy, které mu na stůl často nosili jiní lidé. Lidé jako Tom Nicholson, který dva týdny před jeho vraždou narychlo odjel ze Slovenska. Ten samý Tom Nicholson, jemuž do jeho knihy Gorila napsal předmluvu šéf vydavatelství SME, který sedí v jedné neziskovce v USA spolu s ředitelem strategického plánování Sorosovy Open Society Foundations. Novinařina není o budování lepších zítřků, to je úkolem lidu, národa a politiků! Běda národu, ve kterém se novináři stávají revolucionáři! Novinařina je o přinášení informací, souvislostí, spojení a kontaktů, bez ohledu na to, jestli se tím buduje lepší svět, anebo se tím jenom odhaluje nepřehledné prostředí, kde média plní úlohu propagandistických nástrojů pod kontrolou ředitelů, kteří sedí v představenstvech různých neziskovek a fondů kdesi za mořem. Nenechávejte si tyto informace pro sebe a sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích, v emailech a v diskusích na internetu, ať se lidé dozví, jak je to doopravdy s vlivem George Sorose na slovenská média.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/nejvetsi-slovensky-denik-je-napojen-na-organizacni-strukturu-americke-neziskovky-kterou-spolufinancuje-george-soros-a-v-jejiz-rade-sedi-reditel-nejvetsiho-vydavatelstvi-na-slovensku/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvoboda medií   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 04:53:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Česku jdou media za ideálem mít možnost říct bez rizika cokoli. Jakoukoli kritiku obsahu odmítají jako útok na svobodu slova. Tu chtějí zničit ďáblové kolem Babiše a pomstychtivého Zemana. Naši svobodu slova omezuje zákon, který označil dobu 48-89 za protiprávní. O té době nelze říct nic positivního. Hlídací pes české historie, tedy ÚSTR, pak dbá o to, aby se nám někdo nedomníval cosi nevhodného. Jakýsi Farský má svobodu říct, že jsme prožili "40 let hnusu a destrukce". Je chráněn oním zákonem a navíc poslaneckou imunitou. Prožil jsem v té době 30 let dospělého věku. Jemu bylo v roce 89 deset let a o životě věděl velké kulové. Vím, že nemá pravdu, ale nemohu s tím nic dělat.

Problém českých medií není v tom, že by nesměla něco říkat. Občan, pokud se o media vůbec zajímá, ale je proti stylu zvanému "Radio Jerevan". Podaná informace je v podstatě pravdivá s tím rozdílem, že všechno bylo ve skutečnosti trochu a nebo úplně jinak.
Lze to ilustrovat na několika příkladech.

Sobotka přinesl na Hrad demisi/nedemisi. Záznam události ukazuje setkání dvou bývalých přátel (oni se tak oslovovali v ČSSD). Hele, kámo, ukazuje Zeman holí, tamhle je mikrofon, pootoč si ho. Pak pronesli svoje projevy a když Sobotka skončil, Zeman řekl, že půjdou do vedlejší místnosti. Otočil se a vykročil. Sobotka, zjevně mimo protokol, ale začal znovu mluvit na mikrofon.

ČT dne 8.3. 2018 opakovala sestříhaný záběr, který začíná okamžikem, kdy již president vykročil směrem ke dveřím. Je to nefér, protože divák může (nebo dokonce má) nabýt dojem, že president je buran, který ponižuje Sobotku tím, že ho nevyslechne.

Dalším příkladem je interpretace rozsudku Slovenského nejvyššího soudu, který zrušil dva předcházející rozsudky nižších soudů, které původně rozhodly, že Babiš je v seznamech Stb neoprávněně.

A zase Jerevan: V zásadě je pravda, že Nejvyšší soud zrušil rozsudek. Nikoli ale kvůli tomu, že nižší soudy rozhodly špatně (osvobodily zločince). Soud toliko zjistil, že nižší soudy neměly případ projednávat, protože Institut paměti národa nemá odpovědnost za obsah registrů.

Protože NS nenaznačil, s kým by se Babiš vlastně měl soudit, vznikla situace, která je o to zapeklitější, že bývalí pracovníci Stb jsou jako svědci důvěryhodní jen tehdy, když se to hodí. 
K tomu přistupuje i to, že po roce 1990 bylo několik tisíc svazků skartováno.

Presidentův inaugurační projev zmínil, že Zdeněk Bakala vlastní značnou část českých medií (Respekt, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz, atd). A strhla se vlna protestů, že jde o útok na svobodu medií.

Je jistě možné, že náš milý krajan má zájem jen o krásu švýcarské krajiny a stav svých účtů, ale potíž je v tom, že jeho imperium má zcela jasný politický profil. Jeho novináři jsou častými hosty ČT. Jsou proti Babišovi a Zemanovi.

Kde je jejich investigativní činnost podle pravidla padni, komu padni? Agrofert je jistě časově náročné téma, ale není OKD rovněž obrovské téma?

Svobodu médií ohrožují sami novináři. Příliš ochotně zpívají píseň chlebodárce. Idnes přinesla 9.3. 2018 článek "Ostraha zdravotnického zařízení selhala, bezdomovce vyhodila uklízečka".

Pod ním je ještě několik dalších článků o tom, jak nás bezdomovci ohrožují. "Předstírají choroby a žijí v nemocnicích. Simulanti bez domova stojí miliony".

Nesluší se ale kritizovat společnost, která ten anonymní lidský odpad vytváří. Vždyť se nám žije stále lépe. Proto to novináři nedělají. Neuživili by se.

Media dala politikům prostor k pláči o holokaustu a Letech. V ČT nedávno vystupoval jakýsi historik, který (patrně ve vlastním zájmu) vynechal období do prosince 1942, kdy se Lety na poslední půlrok své existence staly místem, kde byli koncentrováni cikáni před transportem do Osvětimi. Nebyl to koncentrační tábor ve smyslu toho vyhlazovacího.

Staré-li Lety zašly, nové vzniknou. Budou zapotřebí pro ten lidský odpad. Nemůžeme přece všechno nechat na sedřených uklizečkách. A pak, proč se stydět za to, co vzniklo z prvorepublikové tradice nakládání s lidmi, kteří se štítí práce a žijí bůhví jak.

Jiří Jírovec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChudák, nebo dobře mu tak?   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 04:17:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan Kalousek sdělil národu, že se prý stydí nejenom za prezidenta, ale už také i za sněmovnu. Tak to už je na tom Kalousek opravdu dost špatně, problém však je, že on to sám neví. Nicméně, stydět se za sněmovnu není nic mimořádného, za tu se stydí kde který slušný a rozumný český občan jen s tím rozdílem, že důvody mají odlišné, než má pan Kalousek. Upřímně řečeno to, že se naši občané stydí za Poslaneckou sněmovnu (a myslím, že docela právem) má pan Kalousek lví podíl, stačí jen připomenout několik jeho opileckých extemporé na půdě sněmovny.

Na druhé straně stydět se za prezidenta mohou jen lidé, kteří nemají odvahu se sami na sebe kriticky podívat do zrcadla. Pan Kalousek má zřejmě kouzelné zrcadlo, které mu říká, kdo je na světě nejkrásnější, nejchytřejší, nejdrzejší a nejvychcanější. Ale i kdyby měl sebe lep&scar on;í zrcadlo, nebylo by mu to zřejmě nic platné, protože jeho ego je už natolik zbytnělé a profláknuté, že by se do zrcadla ani nevešlo.

Pozoruhodné však na tomto Kalouskově licoměrném konstatování je, že navzdory tomu, že jeho TOP 09 se s 5,31% voličských hlasů jen tak tak dostala do sněmovny, se drze považuje za mluvčího veřejnosti, neluvě o tom, že pan „kokot“ Kalousek je u občanské veřejnosti oblíbený; stejně jako pan prezident Zeman u pražské kavárny a pravdoláskařů. Ale to by nebyl Kalousek, aby se nevydával za něco, co již dávno není. Byly časy, kdy vládl celému Česku a nelze říct, že by byl u občanů nějak (zda vůbec) oblíbený. Pokud byl oblíbený, tak jen sám před sebou. Dnes je on i celá TOP 09, prezentovaná „universálním“ předsedou Pospíšilem, ve stadiu biologického rozkladu a na hladině politické existence jej drží už jen lehké hnilobné plyny. Ty jednou skončí a Kalousek odejde do větších lovišť i se svým knížecím guru.

Pochybuji, že se bude občanům po „kokotovi“ Kalouskovi stýskat. Asi to bude pro něj chudáka nespravedlivé, vždy to s nimi či s námi (občany) vždy myslel dobře (ale až po sobě) a teď se ještě za ně (nás) obětuje a s plnou parádou prohlásí, že se stydí nejen za prezidenta, ale už i dokonce za Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, přičemž by se sám měl studem propadnout a už léta měl chodit proslulými pražskými kanály.

Nicméně, aby Kalousek, jako správný pravicově liberální demokrat dokázal, jak moc se za prezidenta stydí (a také jak jej nenávidí), vstal a odešel spolu
se svou topáckou eqipou ještě v době prezidentova inauguračního projevu demonstrativně ze sálu na Pražském hradě. A udělal dobře, protože takový xindl (množ.číslo) nemá na inauguraci co dělat. Za toto gesto by měli občané Kalouska ocenit a za tuto jeho „odvahu“ už by mu měli chystat čerstvý sníh na jeho pomník!

Jiří B a ť a
9. března 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kyjevě byl surově zbit poslanec Nejvyšší rady   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 04:14:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Kyjevě během protestní akce proti zástavbě parku zbili do ztráty vědomí poslance Nejvyšší rady Ukrajiny Jurije Levčenka. O tom na Facebooku informoval poslanec Kyjevské rady Svjatoslav Kuntjak.

Incident se odehrál nedaleko centra hlavního města.

„Kličkem najatí lidé surově (do ztráty vědomí) zbili národního poslance Jurije Levčenka (ještě mu několikrát stříkli do očí pepřový sprej). Právě jsem ho odvezl do nemocnice," řekl Kuntjaka.

Zdroj: https://www.facebook.com/s.kutniak/posts/1585679864860960
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší americká provokace! Americká bezpilotní letadla byla zachycena nad Donbasem   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 03:56:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké bezpilotní letadlo RQ-4B Global Hawk s palubním číslem 05-2024 vešlo do vzdušného prostředí Ukrajiny směrem ke hranici s Donbasem. Svědčí o tom údaje servisu PlaneRadar. Odletělo ze základny Sigonella v Itálii.

Ve čtvrtek 8. března se objevilo, že úplně stejné letadlo provádělo rozvědku nad Krymem. Letadlo na výšce 16 kilometrů bylo spatřeno nad západním a jižním pobřežím poloostrova.

​Tohle je druhé americké bezpilotní letadlo, které bylo zachyceno kolem ruských námořních hranic. Pátrací EP-3E Aries II létal u pobřeží Krymu a Krasnodarského kraje 26. února.

Bezpilotní letadlo nad Donbasem bylo zachyceno také v polovině února. Po pátrací operaci se letadlo odebralo směrem k ruským hranicím.

Zdroj: PlaneRadar.ru, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč tato slepota Západu? Zvěrstva v oblastech ovládaných syrskými rebely. Násilí, hromadné popravy, znásilnění ... Jeptišky ze Sýrie napsaly otevřený dopis, z kterého Halík nebude mít radost   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 03:48:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
NAZÝVEJME VĚCI PRAVÝM JMÉNEM… TO JE ZAČÁTEK MÍRU...

Kdy umlknou zbraně? A kdy umlkne tolik tendenční žurnalistika?

My, které žijeme v Sýrii, jsme opravdu unavené, zhnusené všeobecným rozhořčením, které se stává taktovkou, pod kterou se odsuzují ti, kteří brání svůj život a vlastní zemi.

V těchto měsících jsme se několikrát vydaly do Damašku; vypravily jsme se tam poté, co bomby vypálené rebely zasáhly jednu školu, byly jsme tam i před několika dny, druhý den po dopadu 90 raket z Ghouty do vládní čtvrti města. Vyslechly jsme si vyprávění dětí o strachu z vycházení z domů a chození do školy, o panickém strachu, že budou muset znovu vidět své spolužáky vyletět do povětří, nebo že vyletí sami, o dětech, které nemohou v noci spát strachem, že na jejich střechu dopadne raketa. Strach, slzy, krev, smrt. Copak si tyto děti také nezaslouží naší pozornost?

Proč nevzkypělo veřejné mínění, proč nebyl nikdo rozhořčen, proč kvůli těmto nevinným lidem nebyly zahájeny žádné humanitární nebo jiné výzvy? A proč jen a pouze tehdy, když syrská vláda intervenuje, a tím vzbuzuje vděčnost syrských občanům, kteří se cítí být chráněni před takovou hrůzou (o které jsme psaly a o níž nám vyprávěli), jsme rozhněváni krutostí války?

Samozřejmě, když syrská armáda bombarduje, také jsou tam ženy, děti, civilisté, zranění nebo mrtví. A my se za ně modlíme. A nejen za civilisty: modlíme se též za džihádisty, protože každý člověk, který se rozhodne pro zlo, je ztracený syn, je to tajemství skryté v Božím srdci. A je to Bůh, kterému se musí přenechat soud. Bůh, který nechce smrt hříšníka, ale aby se obrátil a byl živ.

Ale to neznamená, že se nemusí věci nazývat pravým jménem. A nemůžete zaměňovat ty, kteří útočí s těmi, kteří se brání.

V Damašku, právě z oblasti Ghoutha začaly útoky na civilisty žijící v části města kontrolované vládou a nikoli naopak. Je to ta samá Ghouta, kde – je to třeba připomínat? - civilisté, kteří nepodporovali džihádisty, byli umístěni do železných klecí: muži, ženy, vystavené venku a používané jako živé štíty. Ghouta, městský okrsek, kde dnes civilisté, kteří chtějí utéct a najít útočiště v části města pod vládní kontrolou a využívají dohodnuté příměří, se stávají terčem pro rebelské odstřelovače ...

Proč tato slepota Západu? Jak je možné, aby ti, kdo informují, dokonce i v církevním prostředí, byli tak jednostranní?

Válka je ošklivá, ach ano, ano, ona je ošklivá! Nechoďte to ale říkat Syřanům, kterým již sedmi let onu ošklivost přináší až do jejich domovů... Ale nelze být šokován brutalitou války a mlčet o tom, kdo válku chtěl a stále chce, o vládách, které v posledních letech nalily do Sýrie stále více jejich účinných zbraně, jejich poradenství ... nemluvě o žoldácích, které nechali úmyslně projít do Sýrie ze sousedních zemí (je třeba připomenout Západu, že mnozí z nich se později stali bojovníky ISIS, Západu, který ví, co tato značka znamená). Mlčet o vládách, které z této války získaly a získávají. Jen se podívejte, co se stalo s nejdůležitějšími syrskými ropnými vrty. Ale je to jen detail, v sázce je mnohem důležitější.

Válka je špatná. Ale dosud jsme nedospěli k cíli, kde budou vlk a jehně společně přebývat, a věřícím je třeba připomenout, že církev neodsuzuje legitimní obranu. A i když určitě netouží po zbraních a válce, víra neodsuzuje ty, kteří brání svou zemi, ani svou rodinu, ani vlastní život. Je možné si zvolit nenásilí, i když naň zemřete. Ale je to osobní volba, která může dát v sázku jen život těch, kteří si ji zvolí, nemůžeme to požadovat po celém národu, po všech občanech.

Žádný člověk, který má minimum opravdové lidskosti, si nemůže přát válku. Ale říkat dnes Sýrii, syrské vládě, aby se nebránila, je proti veškeré spravedlnosti: příliš často je to jen způsob, jak usnadnit práci těm, kteří chtějí zpustošit zemi masakrem svých lidí, jak se to stalo v těchto dlouhých letech, ve kterých se příměří využívala především k opětovnému vyzbrojení rebelů a humanitární koridory posloužily k tomu, aby se staly cestou pro nové zbraně a nové žoldnéře... A jak zapomenout na zvěrstva. která se v posledních letech stala v oblastech ovládaných džihádisty? Násilí, hromadné popravy, znásilnění ... Příběhy zanechané těmi, kterým se nakonec podařilo uniknout?

V těchto týdnech jsme mohly číst skutečně neuvěřitelný článek, mnoho slov, která předkládají jediné tvrzení, že všechny východní církve jsou pouhými služkami moci... kvůli pohodlí ... Jakási krásná věta ve smyslu, že biskupů a křesťanů jsou uctiví vůči syrskému despotovi ... Což je způsob, jak znevěrohodnit jakékoliv prohlášení syrské církve odhalující druhou stranu válečné mince, o které se nemluví.

Místo jakékoli zbytečné obhajoby a polemiky uděláme jednoduchou úvahu, počínaje důležitou skutečností. A to je, že Kristus - který dobře zná srdce člověka, to znamená, že ví, že dobro a zlo přebývají pospolu v každém z nás, chce, aby ti, kteří jsou jeho, byli kvasem v těstě, to je, aby působili pomalu zevnitř, aby situace rostla a směřovala směrem k pravdě a dobru. Kvas, který podporuje tam, kde je zapotřebí podpory a mění tam, kde je třeba změny. S odvahou, ne neupřímně, ale opravdově. Ježíš nepodporoval syny hromu, kteří volali po trestu ohněm.

Samozřejmě, že v syrské politice je korupce (stejně jako ve všech zemích světa) a v církvi je hřích (stejně jako ve všech církvích, jak si i papež již tolikrát stěžoval)

Budeme-li apelovat na zdravý rozum všech, i nevěřících: jaká je skutečná alternativa, kterou Západ žádá pro Sýrii? Islámský stát, šaría? A to ve jménu svobody a demokracie syrského lidu? Nechtějte nás rozesmát, ba ani rozplakat…

Pokud si však myslíte, že v žádném případě není nikdy legitimní kompromis, pak pro důslednost připomínáme, jen pro malý příklad, že nemůžete vyrábět benzín "bez kompromisů se silnými", protože většina společností kupovala levnější ropu od ISIS přes Turecko: takže když jedete několik kilometrů, je to i díky smrti někoho, komu byla tato ropa ukradena, a spotřebováváte naftu, která měla vytápět domov nějakého dítěte v Sýrii...

Pokud opravdu chcete přinést demokracii do světa, ujistěte se, že máte svobodu od despocií na Západě a starejte se o vaši zásadovost dříve, než se začnete starat o zásadovost těch druhých.

V neposlední řadě nemůžeme nezmínit alespoň jakousi podezřelou skutečnost, že pokud křesťan nebo muslim vypovídá o zvěrstvech džihádistických skupin, přejde se to mlčením jako marginální informace a najde jen vzácnou mediální ozvěnu. Zatímco ti, kteří kritizují syrskou vládu získávají přední strany velkých sdělovacích prostředků. Kdo si vzpomene na rozhovor nebo výzvu syrského biskupa v některých významných novinách Západu? Člověk může samozřejmě nesouhlasit, ale opravdová informace předkládá různé pohledy.

Navíc ti, kteří hovoří o zájmovém slibu syrské církve vůči prezidentovi Assadovi jako o obraně krátkozrakých zájmů křesťanů, dokazují, že Sýrii neznají, protože v této zemi žijí společně křesťané a muslimové. Jen tato válka může za zranění soužití v mnoha částech, ale v oblastech zajištěných armádou (na rozdíl od těch, které řídí "jiní"), stále žijeme společně. S hlubokými ranami k vyléčení a dnes, bohužel, i s velkou obtížností odpouštět, ale pořád spolu. A dobro je dobro pro každého: o tom svědčí mnohá díla charity, pomoci a rozvoje, která společně vedou křesťané a muslimové.

Jistě, toto ví ten, kdo zde žije, i když uprostřed tolika rozporů, ne ti, kteří píší zpoza psacích stolů za použití mnoha stereotypů o nepřátelství mezi křesťany a muslimy.

„Osvoboď nás Páne od války ... a osvoboď nás od špatného tisku ...".

S veškerou úctou k novinářům, kteří se opravdu snaží pochopit situaci a pravdivě nás informovat. Ale určitě to nebudou oni, kteří na nás budou mít zlost pro to, co píšeme ...

Sestry Trapistky – Sýrie

Pozn.: Sestry trapistky přišli do Sýrie v roce 2005. Tato komunita několika sester pochází z italského kláštera ve Valsereně. Časem získávají pozemek severně od libanonských hranic v tzv. Údolí křesťanů v malé vesnici Azeir na půl cestě mezi městy Tartús a Homs., kde vybudovaly malý klášter.
I když jsou všechny Italky a měly možnost po vypuknutí války Sýrii opustit a vrátit se do Itálie, přesto zůstávají, aby byly blízko těm, kteří by mohli potřebovat jejich pomoc.
Tato jejich reakce na situaci v Sýrii není zdaleka první, ale vzhledem k současné mediální masáži o masakrech a násilí, kterého se dopouští syrská armáda se svými spojenci (především Ruskem) v syrské Ghoutě a kterou můžeme (tu masáž) pocítit i z našich médií, myslím, že i český čtenář si zaslouží slyšet hlas těch, které v Sýrii žijí a tudíž, ač cizinky, znají tamní situaci lépe než kdekterý pisálek, který si opotřebovává svůj brk tak, aby zapadl do hlavního proudu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProblém: Imigranti už začali „kácet“ i v lese manažerů a lékařů   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 03:37:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes už to dávno nejsou jen mladé ženy, kdo jsou nejčastějšími oběťmi brutální násilné kriminality imigrantů. Jista si již nemůže být ani společenská smetánka, která se nadála, že se jí imigrantské násilí nedotkne a netýká. Zhoršující se situace ukazuje, že dnes si již nemouhou být jisti ani ti nejzajištěnější a dobře situovaní, jako manažeři lékaři, právníci, podnikatelé a jejich rodiny.

Tento týden se odehrály hned dva likvidační imigrantské útoky, které díky svým obětem měly přímý průmět do politiky a médií. O víkendu imigranti oblili kyselinou a způsobili těžké zranění finančnímu manažerovi německé plynárenské společnosti Innogy, když se vracel domů z pekařství s čerstvými houskami a ve středu pobodal neodsunutý imigrant, který prý měl zrovna blbou náladu, celou rodinu vídeňského zubního lékaře, když se spokojeně vraceli z večeře v japonské restauraci. Oba surové útoky nejenže vyvolaly vlnu spoluúčasti a spravedlivého zjitření, ale i otazníky a znejistění v táboře horních vrstev společnosti. K čemu je kariéra, úspěch, pěstěnost a veškerý luxus, když ze dne na den můžete být bezmocným a poplivaným mrzákem a chudákem ?

Vše začíná vypadat jako krutá pomsta neomarxistických politiků, kteří se čím dál hlasitěji a jakoby ironicky a sarkasticky provolávají za demokratické a ještě demokratičtější než ostatní a chtějí nám ještě tu "pořádnou demokracii" teprv ukázat. Ne náhodou prohlásil tento týden maďarský premiér Orbán, že zásadním předpokladem nastoupeného úspěšného hospodářského, společenského a sociálního rozvoje Maďarska je nevpuštění do země ani jednoho ilegálního imigranta a zamezení, aby se z Maďarska nestala imigrantská země. Jaký náboj svobody, demokracie, a jistoty lidských práv, bezpečí a důstojnosti! Hodnoty to stále záviděníhodnější pro nelidskou imigrantskou brutální zločinností torturované západní občany.

Autor: -bj-

Zdroje : wz.de - krone.at - focus.de - augsburger-allgemeine.de - kormany.hu - oe24.at - kurier.at - dw.com, eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTento politik připomíná hlavní postavu béčkového pornofilmu natočeného v Habeší 70. let východoněmeckou produkcí. Za co nás Bůh trestá?   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 03:33:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Asi to nebylo v počátcích strany úplně v plánu, ale z TOPky se stala taková pražské kopie Žít Brno. Poslanci a členové strany už se ani nesnaží být politiky, ale přijali roli levicových aktivistů. Dost na tom, že fakticky svěřili partaj do rukou klukovi, co sotva odmaturoval a vypadá jako hlavní postava béčkového pornofilmu natočeného někde v Habeší 70. let východoněmeckou produkcí.

Feri je hlavním symbolem této teatrální aktivistické politiky, která jde tolik proti rozumu a tolik po lajně neomarxismu. Klinikáři porušovali všechny možné zákony, ale co udělali Piráti, Feri a další jim podobní? Veřejné tyhle antifáky a anarachisty podpořili. Feri jako chrt rychle přispěchal a po boku Krnáčové začal hrát na ulici na piano. Nikomu nevadilo, že hájil skrze svoji performanci porušování těch nejzákladnějších práv demokratického systému. Bylo to totiž hrozně cooool....

Teď se zase nechá vyfotit v nevkusném fraku s plackou Kuciaka a Havla před Hradem, aby pak společně s ostatními aktivistickými kolegy inauguraci opustil. Už předem bylo jasné, že něco takového udělají. A to jako člen módní policie odhlédnu od toho, že "Čech s přistěhovaleckými kořeny v Africe" vypadá v žaketu asi jako, když opilí myslivci na bále obléknou čuníka do mysliveckého a považují to za obrovskou švandu. Já bych ostatně taky vypadal jako šašek, kdybych si oblékl slavnostní kroj afrického náčelníka.

Je to strašlivý kýč, prázdnota....všechno jenom na efekt. To samé, když patrně opilý Kalousek mával vlajkou Tibetu na nějaké té demonstraci. A na demošku teď vyrazil i Schwarzenberg, který byl ještě 3 dny před tím natolik marod, že nemohl přijít do parlamentu a hlasovat proti Ondráčkovi. Současní poslanci TOPky jsou víc vidět na ulici než v parlamentu. To je přece pro politiky, kteří jsou tolik proti přímé demokracii a většinu národa mají za lůzu, hrozný fiasko.

Feri a spol. se už teď určitě chystají, jak zazáří na Prague Pride. A kdybychom přijali uprchlíky, hned tam on a další přikvačí v zástěrách, aby jim rozlévali polívku, fotili se s nimi a navazovali přátelství na celý život. Aby dali okatě najevo, jak moc jsou tolerantní, moderní a liší se od starých "konzerv" (tedy, rasistu a xenofobů), které nesnáší asi jako progresivní část Svobodných, Piráti, Žít Brno, Zelení apod. A tak to dopadá, když se do nejvyšších pater pustí děcka bez rozumu, zkušeností a soudnosti. A potom po nás chtějí politici, abychom respektovali zastupitelskou demokracii, státní instituce atd.?

Houby. Působení těchto výše zmíněných figurek v politice je přesně důvodem, proč má smysl přímá demokracie. A co dělá pravice? Místo, aby tomuto chaosu rozhodně čelila, tak se na něm ještě podílí, když přistupuje na všechny tyhle laciné tyjátry. Pochopte, že doba se změnila a KSČ není dnešní hlavní nepřítel. Radši bych svěřil GIBS idiotovi Ondráčkovi, než komukoli od Pirátů nebo TOPky. Bez mrknutí oka.

Neomarxisté (Piráti, Zelení, TOPka, Žít Brno), kteří chtějí absolutně překopat současný svět, nebo politici, kteří nám sice mohou být odporní a nesouhlasíme s nimi v mnoha věcech, ale stále s nimi lze najít shodu v otázkách běžného života. Taková je (bohužel) dnešní volba. Plus je samozřejmě nutné pracovat na tom, aby tihle politici byli nahrazeni přijatelnějšími. To se ale nestane, pokud se bude pravice dále vlísávat do přízně toho, kdo o ni stejně nestojí a držet se při zdi z obav, aby náhodo něco nezkazila/někoho nenaštvala a neměla místo 11 třeba 10%...

Autor: Josef Provazník
Zdroj: eportál


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTéměř jarní přemítání   
Pridal tk Sobota 10 březen 2018 - 03:28:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poněkud upravený název článku jsem si vypůjčil od exprezidenta V. Havla, jehož knížku s titulem Letní přemítání jsem si svého času koupil za 1,- Kč (slovy jednu korunu), ještě když zanedlouho byla dána do stoupy. Prostě nebyl o ni ve veřejnosti zájem, a to patrně jak z literárního, tak i odborného (myšleno politologického, tak i filozofického) hlediska. Možná, že by poněkud uspěla toliko Zahradní slavnost a úsměvné jsou i Protokoly, prezentované jazykem ptydepe.

Václav Havel je vydáván některými současnými českými kritiky za předního světového dramatika a filozofa, jeho absurdní dramata, především Audience, jsou však hodnoceny diváky, posluchači a čtenáři s rezervou. Je nám předkládáno k věření, že Havel snese srovnání s Plešatou zpěvačkou Eugena Ionesca, což je příměr opravdu lichý. Dokonce jdou tak daleko, když v nás pěstují názor o tom, že je druhým Platonem či Aristotelem či naším Janem Patočkou. Ale to je silně hyperbolizované. Prostě za každou cenu chtějí z Václava Havla udělat ikonu. Nám je však známo, jak se choval na Hradě – projížděli se tam na koloběžkách, nebývale pili, měli mimořádné výdaje bez jakékoli kontroly, svítil jim tam emblém srdce apod. Přiznala to i olympijská vítězka Věra Čáslavská.

Proč tento úvod. Nutně se totiž musím zastavit u schůze obou komor Parlamentu ČR při 2.inauguraci prezidenta Zemana. Vše probíhalo celkem bezkonfliktně až do té doby, kdy prezident pronášel inaugurační projev. Tak zvaní demokraté začali provokativně odcházet ze schůze.Nejprve ostentativně paní Němcová (takto absolventka SZTŠ v Havlíčkově Brodě), následovaná Bělobrádkem, Kalouskem, Jurečkou, Pospíšilem, Ferim,Pekarovou a dalšími. Slabé slovo je nevychovanost, užil bych silnější, jenom ale dodám, že nikdy patrně neslyšeli o Guth – Jarkovském. Mají k jeho závěrům, týkající se morálky, opravdu daleko.
Bylo to všechno, samozřejmě, cílené. Když potom po skončené slavnosti hovořili reportéři venku (mimo Vladislavský sál) s poslanci Bartoškem a Bělobrádkem, tak se téměř zmínění zalykali nesnášenlivostí (ačkoliv není pro ně křesťanským krédem), přičemž znovu opakovali klišé, jak prezident rozděluje národ. Opak je pravdou. Lidi rozděluje hlavně neurvalý Kalousek (a nejenom on) se svým „Demokratickým blokem“.

Obávám se, že tím to všechno nekončí. Budou totiž stále rozdmychávat mezi lidmi nízké vášně po celé čtyři roky, nebudou pro republiku pracovat, takže se máme na co těšit.
Miloslav Samek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.5382 sec,0.3324 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,895kB