Neděle 11 březen 2018
Vzhůru na Václavák do útoku proti pravdě   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 15:15:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Zeman ve svém inauguračním projevu neučinil nic víc, než řekl to, co všichni dobře víme – že totiž Česká televize není nestranná a že tzv. drží klandr hlavně jedné politické straně u nás, nesoucí název TOP 09.

Pravda, která už má vousy a nové na ní bylo jen to, že ji u nás poprvé a též konečně vyřkl vysoký politik, byla tedy venku – a začala mela. Odstartovaná demonstračním odchodem 15 politiků TOP 09, ODS? KDU-ČSL a STANu z Vladislavského sálu pokračovala v sezení těchto demonstrujících v resaturaci U vola, které se usneslo, že celou tuhle hrůzu má na svědomí onen nešťastný den, kdy parlament odhlasoval prezidentskou volbu vším lidem, který je ovšem pro tak náročný úkol buď neinformovaný, jak správně hlásá herec Vetchý, nebo nevzdělaný, jak taktéž správně tvrdí novinářka Petra Procházková.

Nejspíš jen u tohoto konstatování tam nezůstalo, jak vyplývá ze včerejšího rozdávání filmových cen Český lev na pódiu pražského Rudolfína, na němž ještě před televizním přenosem přečetl režisér Jan Svěrák text, nazvaný Pět vět na obranu České televize. Vyzval v něm politiky k zastání se České televize a pak mezi hosty rozdal podpisové archy, ve kterých se měli všichni podepsat pod text, označující Zemanovu pravdu z Vladislavského sálu za největší útok na nezávislost ČT od televizní krize r. 2000.

To ovšem nebylo všechno. K mikrofonu se dostala i režisérka Sommerová – a na místo díků za svůj lvem oceněný dokument, pronesla projev, ve kterém prohlásila, že Česká televize nepatří oligarchům, ale nám občanům. U čehož bych se rád zastavil. Protože např. já, třebaže se též považuji za občana, nemám vůbec pocit, že by mi ČT patřila – a to ani v tom nejmenším. A jsem si jist, že kdybych se zeptal tisíce lidí na ulici, řekli by mi všichni do jednoho, že ani oni se necítí být vlastníky ČT, a nepochybuji o tom, že větší polovina těchto dotázaných by k mé otázce připojila slova, která se ve slušné společnosti nehodí vyslovovat.

Slušně je tedy vyslovím já. Jak bych probohasvatého mohl mít pocit, že mi patří něco, co mi od rána do večera lže, až se mu od huby práší, co mi vtlouká do hlavy základní poučku dneška, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru, když ze sta a tisíce příkladu vím, že pravda je opačná. Když ten notorický lhář mluví skutečně tak, jako kdybych poslouchal Kalouska či Schwarzenberga a zjejich povídání se mi jako vždy ježily vlasy hrůzou. Když mi svou nikdy neochabující lží ztrpčuje život tak, že se na tu krabici, z niž jeho hlas vychází, dívám nikoliv jako na přítele, kterého bych doma samozřejmě rád měl, ale na bídáka, který kolem mě s očima podlitýma krví obchází a svým klamstvem a podvody mi ubírá roky života. A který mi – a to je na celé věci to nejsmutnější - bere víru v to, že přece jen snad kráčí svět správným směrem a že pravda přese všechno nakonec zvítězí.

Tak se tedy trápím já, ale určitě ne např. režisérka Sommerová. Ta se oddává slastnému pocitu, že jí Česká televize patří, a není v tom žádnou průkopnící. Už ve zmiňovaném roce 2000 prožíval stejný pocit herec a moderátor Jan Kraus, když řekl: „Tahle televize je naše a nedáme si ji nikým vzít“!

Takže na středeční protestní manifestaci na Václavském náměstí, k níž vzešla výzva ze zmiňovaného předávání Českých lvů a která má proběhnout pod heslem: Zemane - my ČT nedáme! budou oba tito„takymajitelé ČT“ jistě přítomi, a budou tam s nimi juchat a protestovat všichni, kterým se, stejně jako jim zdá, že jim ČT patří, a že už z tohoto prostého důvodu nemůže mít chybu.

Já ovšem budu chybět, ale docela rád bych přivítal sraz, na kterém se na rozdíl od párty pod koněm bude vyzdvihovat pravda.

Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBolševický generál Petr Pavel ochránil Brežněva: nyní za to dostal nejvyšší americké vyznamenání. A kavárna drží h..u!   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 06:28:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jednou komunista, navždy komunista, vříská kavárna. Jak se to hodí?

Když mladíčci jako Ondráček dostali rozkaz, aby zastavili nepovolený pochod Svazu socialistické mládeže, pozvedl "Člověk v tísni" a "chytrá vysokoškolská mládež" k nebi pěst s heslem: komunisti v roce 2018 neprojdou. Ale když skutečný bolševický obránce Sovětského svazu a generál zahodil rudou knížku a obrátil korouhvičku, tak dokonce dostal vyznamenání od americké armády. Chce se vám stále zvracet?

Vážně naše budoucí generace je tak zdegenerovaná, že toto nevidí a nechápe tu zvrácenost?

Vážně nastupující inteligenci "Člověk v tísni" a kavárna natolik vypláchla hlavy? Už je jasné, proč je tolik politologů a obránců feminismu s multikulturou, zatímco schází skutečná inteligence matematiků, fyziků a inženýrů? To, co leze z vysokých škol je tragédie naší budoucnosti a většina "zedníků" má víc v hlavách, než tato tupá mladá vysokoškolská generace! Ale máme zvýšit peníze vysokým školám na další politology a Jakuby Jandy!

A toto není HOAX Člověka v tísni? Když skutečný generál v NATO byl komunista?Jak je možné, že si hrají na génie, ale nejsou schopni pochopit dvojí morálku zvrácené kavárny Evropských hodnot Člověka v tísni?

Soudruh generál Petr Pavel je morální hodnota: tajil před veřejností svoji bolševickou minulost a přísahu na obranu Sovětského svazu, ČSSR a Varšavské smlouvy a když to na něho díky Pavlu Kosatíkovi prasklo, nikomu nevadila jeho špína: ’Podmínkou, abych mohl dělat, co jsem chtěl, byla rudá knížka, bral jsem to jako realitu, která prorůstala všude. Alternativou bylo nebýt u výsadkářů a tím pro mě u armády, ale to jsem nechtěl.’“

V televizi vidíme kavárenský hnus samozvaných pseudodemokratických stran, kteří pronásledují poslance - tehdejšího mladíčka Ondráčka. A špína, která se hlásila k jaderným útokům na imperialisty a dokonce v budoucnu měla držet tlačítko, stane se generálem NATO? Dokonce vyznamenaným americkou armádou?

Tyto školní děti přesvědčují starší generaci, že je už nic nechápající. Že prý by měla mít zákaz volit, jak uráží občany privilegovaný hnůj kavárny Petra Procházková!

Vážně mladá část společnosti poslouchající veřejnoprávní média nevidí tu dvojí morálku pseudodemokratů?

Dunford Recognizes NATO Leadership, Alliance’s Importance


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1494-bolsevicky-general-petr-pavel-ochranil-brezneva-nyni-za-to-dostal-nejvyssi-americke-vyznamenani-a-kavarna-drzi-h-u


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZtratil jsem důvěru v Parlamentní listy   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 06:16:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pozoruji, že Parlamentní listy (PL) se stávají servilním serverem! To člověk pak může raději číst oficiální média, protože u nich alespoň předpokládá, že lžou, a má jasno. Mají přece vytýčenou a jednotnou linii: urážet a pomlouvat prezidenta, zamlčovat podstatu věci, prosazovat vyvěšování tibetských vlajek...

10. 3. jsem hledal na Parlamentních listech objektivní informace k zhodnocení včerejší situace na Slovensku a utrpěl jsem šok: PL kopírují tendenční média! K pokusu o Majdan vydaly jediný článek, a to úplně identický s těmi, které jednotně chrlila oficiální média na Slovensku.

Jak je to možné? Přece včera šlo o mimořádnou záležitost! Byla k tomu předem připravena jak sakrální oběť, tak vyvolány emoce mezi studenty a církevní představitelé – biskup Forgáč, Zvolenský, Lach... – tomu všemu udělili své „požehnání“. Média rozbouřila emoce a usilovala o spuštění Majdanu. Rektoři univerzit dali studentům mimořádné volno a doporučili tzv. národní angažovanost. Ve 40 městech proběhly manifestace, dokonce i v dalších 20 městech v zahraničí...

Cílem byl převrat, který se nepodařil. Sorosovy neziskovky hrály roli tzv. hlasu lidu a řevem vzbuzovaly mimo řádně velkou nenávist vůči premiérovi, aby dosáhly jeho sesazení. A Parlamentní listy o tomto všem mlčí. Neukázaly na podstatu problému. Komu začaly sloužit? Článek, který uveřejnily 9. 3. o Slovensku, je corpus delicti, že už nejsou alternativním médiem, ale servilním serverem!

Vladimír Novák, bývalý čtenář PL

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaro je tady a Tibetománie může začít   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 06:07:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na řadě radnic dnes starostové vyvěšují tibetské vlajky a údajně bojují za svobodu Tibetu. Ale vědí vůbec agilní starostové, koho tím podporují? Vědí, kdo jsou ti bájní Tibeťané? Vědí vůbec, kdo tuhle kampaň v Evropě rozjel?
Oberscharführer Harrer svou Tibetskou misi splnil na jedničku Kampaň s vyvěšováním tibetské vlajky vznikla v polovině devadesátých let minulého století na základě vzpomínek oberscharführera Heinricha Harrera, člena elitních oddílů SS, který jako horolezec a cestovatel byl na své misi v roce 1939 zatčen v Indii britskou koloniální správou a internován společně s dalšími válečnými zajatci v indickém Déhrádúnu.

Odtud se mu později podařilo uprchnout do Tibetu, kde se od roku 1944 do roku 1950 ukrýval a poté se vrátil do Evropy. Poutavý Harrerův příběh v němž psal o svém přátelství s dalajlámou oslovil nejen širokou veřejnost v západní Evropě, ale v roce 1997 jeho knihu Sedm let v Tibetu zfilmoval i francouzský režisér Jean-Jacques Annaud.

Harrerem utajovaná příslušnost k elitním jednotkám SS vyšla najevo až v roce 1997, ale na jeho kampani pro Tibet to už nic nezměnilo. Nikdo se tak nezasloužil o propagaci Tibetu v Evropě jako právě Heinrich Harrer.Dnes se ale v žádné kampani pro Tibet, kterou právě Heinrich Harrer v Evropě rozputal, již jeho jméno nezmiňuje a nikde (hlavně v Česku) se neuvádí na jakém základě kampaň pro Tibet vznikla. Nikdo nechce slyšet, kdo je duchovním otcem této největší propagandistické akce v Evropě. Pouze dalajláma se Harrera, i přes jeho nacistickou minulost, nestranil a dál zůstal jeho přítelem.

V Česku se o kampaň pro Tibet zasloužil hlavně Václav Havel

Harrerova kampaň oslovila umělce a politiky nejen v západní Evropě, ale i Václava Havla, který se později stal dokonce osobním přítelem dalajlámy. To ovšem o Harrerovi ještě nikdo nic nevěděl, pouze to co on sám publikoval a o čem přednášel. "Nacistické" Harrerovi pohádky o Tibetu žrala v té době celá Evropa. Smutná realita Tibetu, že šlo o poslední otrokářský feudální režim ve světě, se už jaksi do těchto pohádek o Tibetu nevešla. Dalajláma nakonec ocenil stejně jako Harrera i Václava Havla cenou „Světlo pravdy“ za jeho přínos v kampani pro Tibet.

Díky přátelství Václava Havla s dalajlámou se pak rozjela naplno celá kampaň i v Česku. Různými konferencemi počínaje a vyvěšováním tibetských vlajek konče. Když to pak na Harrera v roce 1997 prasklo, nikdo kromě dalajlámy se už k Harrerovi moc nehlásil. Dá se říct, že jeho původně nacistická mise splnila svůj účel a kampaň pro Tibet si dnes žije svým vlastním životem.

Není důležité, že o Tibetu a dnešních Tibeťanech skoro nikdo nic neví, ale za to všichni znají Václava Havla a to je podstatné. Když vyvěšoval Havel, budeme vyvěšovat taky. Tolik k inteligenci určité části českého národa.

V loňském roce kampaň podpořilo na 750 obcí, měst, městských částí nebo krajů po celé České republice. To mluví za vše.

Nejlépe však tradici vyvěšování tibetských vlajek v Česku vysvětluje Sheldon Cooper. "V případě Česka jde o klasický případ Münchhausenova trilematu, buď je důvod predikován na základě menších důvodů vedoucích k nekonečné regresi nebo pramení ze svévolných axiomatických tvrzení nebo se točí v kruhu, to jest, vyvěšuje se protože se vyvěšuje."

Čeho tím chtějí Tibetomaniaci dosáhnout?

Otázkou tedy je, k čemu je tahle Tibetomábnie dobrá, když lidé v dobré víře bojují za někoho, koho sami vůbec neznají. Zkusím si tedy zaspekulovat, protože nic jiného mi nezbude a Tibetomaniaci mi to neřeknou.

Na jedné straně máme Tibeťany, kteří dnes nežijí v otrokářském feudálním režimu, naopak mají nové dálnice, železnice, auta, mikrovlky, počítače, mobily a všechny možné vymoženosti dnešního světa, které by jim zlý otrokář nejspíš sebral. Možná nadávají na vládu v Pekingu, protože musí dodržovat nějaké pitomé směrnice, podobně jako my ty Bruselské. Prostě si spokojeně žijí své všední životy jako my tady, jen podle jiných pravidel. Můžou třeba jíst kočky a psi, ale zase nemůžou jiné věci. Každý má své představy o lidských právech, o tom co se může a nemůže. A na druhé straně jsou tu naši Tibetomaniaci bojující za jejich svobodu. Možná, že kdyby se tihle "mimozemšťané" někdy sešli s obyčejnými Tibeťany a popovídali si o tom co je trápí a co chtějí, že by se navzájem lépe pochopili a bojovali společně za něco, co má smysl a Tibeťané skutečně chtějí.

Jenže sorry, je tady Harrerova pohádka o utlačovaném Tibetu a přes to vlak nejede. Chtějí se dnes Tibeťané skutečně trhnout od nejsilnější ekonomiky světa? Chtějí se trhnout od zdrojů, které by jim nikdo z těch dnešních Tibetomaniaků nikdy nenahradil?Možná že u nich jednou dojde na nějaké restituce, podobně jako u nás na ty církevní a lidé se tam budou kolem toho stejně hadát jako my tady, ale pořád je to jejich věc a jejich problém.

Doufám tedy, že si historické souvislosti a realitu dnešních Tibeťanů uvědomí hlavně ti, co dnes bojují za svobodný Tibet bez Tibeťanů. Aby se nestalo, že nakonec budou za totální idioty, kteří uvěřili staré "nacistické" propagandě o laskavém Tibetu, podobně jako třeba Cibulka věří svému siderickému kyvadélku.

Rudé prapory se tu v jisté době už jednou vyvěšovaly, takže praporová tradice by tu byla :-)))

Autor: Tomas Trojan

Zdroj: https://tomastrojan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=653261
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfrickým uprchlíkům dává Itálie nadstandardní zaopatření! Italští chudí naopak dřou bídu ...   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 05:54:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
DVACET DNŮ PO VZPOUŘE UPRCHLÍKŮ VYPLULY NA POVRCH NAPROSTO ABSURDNÍ DŮVODY!

Stížnosti na jídlo ("basta pasta", chceme rybu, což byl jeden z pokřiků), už evidentně nestačí.

"Mladíci" jdou dál. Nechtějí bydlet v přiděleném objektu, ale v samostatných bytech u Verony. Ale hlavně se asi zamilovali: chtějí totiž nárok vidět fotbal na TV Sky a moderátorku Ilarii D´Amico!!!!

A nemyslete si, vzpouru měli promyšlenou do posledního detailu: aby zabránili otevření dveří pracovnici centra, která jim tam šla provádět služby, zablokovali všechny vstupní prostory zevnitř. A pro jistotu vyřadili z provozu i elektroměr, aby se brána nemohla otevřít ovladačem.

A koho že daňový poplatník v lokalitě poblíž Mantovy platí? Lidi z Mali, Guinei, Pobřeží Slonoviny, Gambie, Ghany, Nigérie, Kamerunu a dokonce i z Burkina Faso. A mnozí z nich, ač mají velké požadavky, tak ani na žádný status uprchlíka nárok nemají. Celkově z 600 000 imigrantů v Itálii jich má oficiálně nárok 5 procent.

Zdroj: vocedimantova.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWu Haito vítá úsilí OSCE o mírové řešení ukrajinské krize   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 05:50:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstek stálého zástupce Číny v Organizaci spojených národů Wu Haitao (Wu Chaj-tchao) včera uvítal aktivní úsilí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) a všech zúčastněných stran o mírové řešení ukrajinské otázky.

Wu Haitao (Wu Chaj-tchao) po vyslechnutí zprávy od předsedy OSCE, italského ministra zahraničí v Radě bezpečnosti vyjádřil přání, aby všechny zainteresované strany plně prováděly příslušnou rezoluce Rady bezpečnosti i rezoluci z Minsku a prostřednictvím dialogu a konzultací našly komplexní, trvalé a vyvážené řešení pro ukrajinskou krizi. Dodal, že mezinárodní společenství by mělo i nadále podporovat diplomatické snahy zainteresovaných stran pro řešení ukrajinské otázky a společně podpořit včasné uskutečnění míru, stability a rozvoje na Ukrajině.

Wu Haitao uvedl, že OSCE je důležitým partnerem OSN. V posledních letech OSCE aktivně prováděla preventivní diplomacii, posílila vzájemnou bezpečnostní důvěry mezi zainteresovanými zeměmi v daném regionu a snažila se zprostředkovat regionální spory. Čína toto jednání oceňuje a podporuje praktickou a efektivní spolupráci mezi Radou bezpečnosti a OSCE v oblasti míru a bezpečnosti. Zároveň doufá, že OSCE bude nadále hrát aktivní a konstruktivní úlohu při udržování regionálního míru, bezpečnosti a stability.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvětová obchodní organizace varuje před rizikem obchodního ochranářství   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 05:49:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální ředitel Světové obchodní organizace Roberto Azevedo varoval 5. března v Ženevě různé členské země před rizikem zvyšování obchodního ochranářství ve světovém měřítku.

Na zasedání, kterého se účastnili představitelé všech členských zemí, reagoval Roberto Azevedo na projevy některých zemí včetně USA o jejich obchodních opatřeních. Uvedl, že je zřejmá hrozba rizika zvyšování obchodního ochranářství ve světovém měřítku, kterou nemůžeme ignorovat.

Roberto Azevedo vyzval různé strany, aby přesně prostudovaly současnou situaci. „Pokud se vydáme po cestě obchodního ochranářství, návrat nebude snadný."

Americký prezident Donald Trump téhož dne oznámil, že v tomto týdnu schválí dlouhodobá opatření na zvýšení daně na dovoz oceli o 25 % a zvýšení daně na dovoz výrobků z hliníku o 10 %.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická Státní rada zavedla nové sankce proti KLDR   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 05:47:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí americké Státní rady Heather Nauertová včera vydala prohlášení, ve kterém se uvádí, že USA zavedly nové sankce proti KLDR.

Podle prohlášení byl 13. února roku 2017 zabit chemickým činidlem na letišti v malajském Kuala Lumpur severokorejský muž. Podle příslušných vnitrostátních právních předpisů zavedly Spojené státy nové sankce proti KLDR.

Sankce vstoupily v platnost 5. března. Spojené státy neoznámily konkrétní sankční opatření.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Mezinárodní vliv mechanismu BRICS se zvyšuje   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 05:45:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera zdůraznil, že mezinárodní vliv mechanismu BRICS se neustále zvyšuje a zájem mezinárodního společenství o zemí BRICS vzrůstá.

Lavrov uvedl, že summity lídrů, schůzky ministrů a mnoho občanských fór ve vědě a technice, kultuře a sportu v rámci BRICS upoutalo pozornost velkého množství médií a světových odborníků.

Příslušná usnesení BRICS se týkají různých platforem pro mezinárodní politické a hospodářské záležitosti, což prosazuje tvorbu multipolárního celosvětového systému spravedlivější demokracie. Mechanismus BRICS je proto model pro posílení mnohostranné a kolektivní spolupráce v mezinárodních záležitostech.

Lavrov uvedl, že letos bude Jihoafrická republika stát v čele BRICS. Tento mechanismus se v budoucnosti zaměří na hlavní problémy a výzvy v Africe. Rozvojová banka BRICS poskytne nové příležitosti pro prohloubení dialogu s Afrikou.

BRICS je zkratkovité označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa ostudný propadák světové politiky považuje syrskou válku OSN   
Pridal tk Neděle 11 březen 2018 - 05:39:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Válka v Sýrii trvá už sedm let a stále jí není konec. V OSN to považují za neúspěch světové politiky, uvádí se na webových stránkách německého televizního kanálu ZDF.

Správa Nejvyššího komisaře OSN pro záležitosti uprchlíků (SNKU) došla k závěru, že utrpení civilního obyvatelstva v Sýrii je „ostudný projev prohry politické vůle".

„Sedm let války je ohromnou lidskou tragédií. Kvůli těm, kteří přežili, je třeba zastavit tento ničivý konflikt," řekl Nejvyšší komisař OSN pro záležitosti uprchlíků Filippo Grandi.

Na příští konferenci o Sýrii v Bruselu má být dosaženo perspektivní dohody o velké finanční podpoře a pomoci v rozvoji, uvádí se v článku.

Podle údajů SNKU během sedmi válečných let v Sýrii zahynuly statisíce lidí a ze 6,1 milionů se stali uprchlíci ve vlastní zemi. Dalších 5,6 milionů se vydalo hledat útočiště v sousedních zemích.

Nyní je pozornost mezinárodních organizací soustředěna na Východní Ghútu, kolem níž se rozpoutaly boje. Jak uvádí ZDF, v polovině února v těchto místech zahynulo minimálně tisíc lidí. V mnoha okresech Východní Ghúty lidé živoří v katastrofálních nehygienických podmínkách, pitné vody je velmi málo, hygienická vybavení často chybí.

Ale přesto, nehledě na probíhající boje, humanitární kolona už podruhé během týdne dorazila do válečných oblastí. Podle informace zástupce OSN v pátek dovezlo13 náklaďáků potraviny pro 12 tisíc lidí v nouzi. Kolona však byla na své cestě ostřelována a střelba trvá, nehledě na úsilí všech stran, včetně Ruska, zaměřené na posílení bezpečnosti.

Jak uvádějí v OSN, poslední humanitární kolona přivezla náklad, který nemohl být dovezen v pondělí: kolona nákladních vozů musela být zastavena kvůli intenzívním válečným akcím. Před tím bylo nutné pod nátlakem syrské vlády vyjmout z tohoto nákladu mnoho lékařských přípravků, uvádějí webové stránky.

Jak vysvětluje ZDF, Východní Ghúta blízko Damašku patří k posledním okresům Sýrie, které jsou dosud pod kontrolou povstalců. Od poloviny února probíhají v této oblasti nejkrutější boje za posledních sedm let. Podle svědectví aktivistů vládní armády a její spojenci zřejmě k dnešnímu dni obsadili více než polovinu území, nacházejícího se pod kontrolou vzbouřenců.

Dětský fond UNICEF vyzývá strany konfliktu, aby umožnily dodávku humanitárního nákladu do Východní Ghúty. Podle slov místního zástupce organizace lékařský personál nemůže normálně pracovat, když účastníci konfliktu odstraňují lékařské potřeby z nákladu humanitární pomoci. Kromě toho podle údajů UNICEF kolem 40 % z přibližného počtu 200 dětí ve válečné oblasti nepřetržitě hladoví.

Rada bezpečnosti OSN požadovala, aby v celé Sýrii bylo stanoveno příměří na 30 dní, ale to ve Východní Ghútě nefunguje. Mimochodem, intenzita bojových akcí se snížila díky úsilí Ruska, zajišťujícího každodenní pětihodinové přerušení střelby, uznává ZDF. Mezinárodní organizace si však stěžují, že tento čas nestačí k dodání humanitárního zboží.

Zdroj: ZDF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4571 sec,0.2987 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,774kB