Úterý 13 březen 2018
Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 18:32:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Důvod je jednoduchý. Nejsou na hlavu padlí. Sergej Skripal, jak známo, předával při svém pobytu v Anglii britské M16 tajné informace o ruských špionech a Moskva ho za to v roce 2004 odsoudila na 13 let do vězení. Ale po šesti letech, to je v roce 2010, dostal Skripal milost a Moskva ho vyměnila za ruské špiony uvězněné v USA. Skripal se tedy ocitl znovu v Anglii – a to, co snad ještě lidem z M16 dosud nedopověděl, měl možnost dopovědět jim nyní.

V tu chvíli byl Skripal pro Rusy odbytá záležitost, která se už nedala ani vylepšit a ani zkazit, nic víc Britům už Skripal prozradit nemohl, takže tomuto agentovi, jak napsal bývalý pracovník ruských zvláštních služeb Ljubimov v Kosomolské pravdě, přestali Rusové věnovat jakoukoli pozornost. „Byl poslán na Západ v rámci výměny. To znamená, že je pro nás naprosto nezajímavý“.

Předpokládat tedy, že Rusové (na čele s Putinem samozřejmě), se v této pro ně de facto už uzavřené situaci jednoho krásného dne roztřásli hněvem, přisahali Skripalovi pomstu a poslali do Anglie emisary s vražedným nervovým plynem, kterým pak tito v obchodním středisku v Salisbury obstříkli prostor, ve kterém se Skripal s dcerou pohybovali, je historka tak absurdní, že jí mohla uvěřit jedině britská premiérka Mayová a americký zahraniční ministr Tillerson. Ti už totiž o vině Ruska mluví jako o téměř hotové věci, a premérka Mayová dala v posledních hodinách Rusku dokonce cosi jako ultimatum: „Pokud Moskva nevysvětlí, jak se dostala nervová látka do Britanie, bude to britská vláda považovat za užití síly na jejím území.“

„Je to cirkusové představení v britském parlamentu“ řekla mluvčí ruské diplomacie Zacharovová.“Politická informační kampaň, založená na provokaci.“

Doplňme, že po předpokládaném plynovém útoku na otce a dceru Skripalových v obchodním středisku, vyšli ti ještě v pořádku ven na vzduch, procházeli se blízkým parkem, ale v jednu chvíli se jim udělalo nevolno, posadili se na lavičku – a po pár minutách už na nosítkách směřovali do nemocnice v Salisbury, kde se ve vážném stavu, otec ve stavu vážnějším než jeho 33 letá dcera, nalézají doposud.

Položme si nyní tuto základní otázku: jsou ruští politici tak tupí, že by si nedokázali spočítat, že když budou jednat tak, jak je jim to Mayovou a Tillersonem připisováno, půjde celá západní politika a celý západní mediální svět následně tou nejprimitivnější a pro ně též nejvýhodnější cestou a předloží lidstvu celou aféru takto co nejpřehledněji: SKRIPAL ZRADIL A RUSOVÉ SE MU ZA TO POMSTILI TÍM, ŽE HO OTRÁVILI.

Jistě, takováto historka o ukojení zrady vraždou zrádce by obstála v akčním filmu o gangsterech v Chicagu, ale co pohledává ve světě nejvyšší mezinárodní politiky, v níž se co nejúzkostlivěji dbá na to neudělat jediný chybný krok, protože světová veřejnost právě tohle co nejbedlivěji sleduje a hodnotí? A potřísnit si ruce vraždou se přece logicky rovná sebevraždě.

Takže bráno z tohoto hlediska a při uplatnění logiky i při zodpovězení otázky Cui bono, můžeme vinu Ruska na Skripalově otrávení s dobrým svědomím vyloučit.

Ale pozor! Položme si znovu otázku Cui bono a posuďme, komu tedy Skripalovo otrávení skutečně slouží? A vraťme se v té souvislosti zpět k Mayové a Tillersonovi, kteří naplněni vírou, že lidé na Západě jsou svými médií už natolik zpitomělí a tudíž neschopní položit si ani jednu ze shora uvedených otázek, si zcela samozřejmě dovolují obviňovat z pokusu zabít Skripala Rusy a mezi řádky spojovat tento zločin přímo s prezidentem Putinem.

Proč? Protože nejen poněkud nejasný obraz Ruska, ale i obraz konkrétního živého člověka, který na čele toho Ruska stojí, je dobré a výhodné před tváří světa pošpinit.

Takže ještě jednou se zeptejme Cui bono - a odpověď k nám přijde sama.(A že mě tak napadá cosi mimo shora uvedený velký prostor. Uplatňuje se Cui bono v míře dostatečné na Slovensku? A kampak ukazuje? Komu ony vraždy dvou lidí v současné chvíli slouží? Vy nevíte?)

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMayová a Macron se domluvili o společné odpovědi na „ruskou agresi“   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 16:46:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Theresa Mayová a francouzský prezident Emmanuel Macron se domluvili, že budou i nadále společně reagovat na „agresivní chování Ruska“.

Mayová v pondělí prohlásila, že se na otrávení nervově paralytickou látkou bývalého plukovníka Hlavní správy rozvědky Sergeje Skripala, který pracoval pro britskou rozvědku, „s velkou pravděpodobností" podílel ruský stát. Požádala, aby do Rusko do úternío večera předložilo podrobná vysvětlení, v opačném případě slíbila vůči RF zavedení „vážnějšího opatření" než dříve.

„Premiérka pohovořila s francouzským prezidentem Macronem a sdělila mu nejnovější zprávy o situaci kolem incidentu v Salisbury 4. března. Uvedla závěr, k němuž dospěla vláda, že s velkou pravděpodobností je Rusko odpovědné za akci proti Sergeji a Julii Skripalovým," praví se v prohlášení mluvčího kanceláře britské premiérky, které dostala agentura Sputnik.

„Projednali širší obraz agresivního chování Ruska a shodli se v názoru, že bude důležité na to reagovat společně se spojenci," podotkl.

Na MZV RF označili dříve prohlášení Mayové o Skripalovi za „cirkusovou show v britském parlamentu" a poukázali na začátek další informační a politické kampaně založené na provokaci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gXcN

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProtest Proti Lžím České Televize - už to začíná!   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 12:22:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Věcná: podepíše komediant a bolševik Svěrák další Antichartu?

Pokud nesouhlasíte s koncesionářskými poplatky a chcete svůj názor ukázat, jako to udělala "demokratická žumpa" minulý týden, přijďte na Václavské náměstí 14.3.2018 v 19:00!

Máme ohlášeno, ze by nás mělo být více jak 2000, takže nás určitě nepřehlédnete!!!

INICIATIVA
Aréna Jaromíra Soukupa


Jsme rádi, že se o tuto událost tolik zajímáte! Pokud to bude jenom možné, přijde i Ringo Čech a zazpívá nám...

Můžete do komentářů dát inspiraci, co byste od něj rádi slyšeli!

STOP KONCESIONÁŘSKÝM POPLATKŮM A PODPOROVATELŮM ČESKÉ TELEVIZE ! ! !

Ale i kdyby nás tam mělo být ponejprv jenom pár, protože ostatní nedůvěřují, vždy se nějak začít musí!

Kontrolní otázka: bude toto shromáždění propagovat veřejnoprávní televize, jako to dělá pro sebe samu a pro samozvané demokratické strany?

ROZESÍLEJTE DÁL!

Dodatek: je možné, že to někdo zmanipuloval v čele se skupinou AUVA, ale nic se ani tak neděje, protože by to ještě víc naznačovalo, jakou hrůzu z veřejnosti mají a neštítí se ničeho. Kdo má čas, ať se přijde podívat,
zda je to skutečná pozvánka, nebo zda špína kavárny jede na 200%!

Fota zveřejníme a řádně to pak rozmázneme!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1500-protest-proti-lzim-ceske-televize-uz-to-zacina
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVážený Zdeňku Svěráku, nejlepší spisovateli a principále český,   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 11:33:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
dnes nepíšu od radosti, ale abych zahnal chmury. A nechce se mi do obvyklých hrátek s češtinou. Spojuje nás, že máme syny kolem padesátky. Pozdě na to, abychom jim dali pár facek i kdyby si je zasloužili. Ubránili by se, to si přiznejme. Po vystoupení Vašeho Jana na Lvech jsem kdesi narazil na výrok "zavrhuji Cimrmana". Míněno ať jdou Svěráci do prdele. Je mi to líto, protože jste oba dohromady přispěli české kultuře podobně jako V+W. Teď do toho ale Jan hodil vidle, protože z jeho výzvy čouhá faleš jako sláma z bot.

Kde byl Váš syn, když ČT napadla prostřednictvím jakéhosi Rosiho neobyčejně hrubě Petra Žantovského. To je taky novinář, pokud to nevíte. Jenže ne ten "váš".

Víte, Zdeňku, bojovat za svobodu televize, ve které se dokola točí lidé z Bakalova impéria, je směšné.

Proč umělci nebojují proti nehoráznému překrucování historie, které dělá ÚSTR? Vy stejně jako já víme, že to všechno bylo trochu nebo úplně jinak.

Když protestuji, přečte to několik stovek nebo tisícovek lidí. Vy k tomu mlčíte, přestože Vaše publikum je stotisícové ne-li miliónové.

Proč umělce nechává chladnými bída a chudoba? To je přece základní problém, před kterým naše země stojí.

Přestal jsem podporovat Vaše Paraple. Mám teď jiné použití pro svoje peníze. Až to bude možné, k Vašemu projektu se vrátím. Naše kontakty, jichž si považuji, vznikly právě z obdivu k tomu, co jste udělali pro Jana Kašpara a následně pro mnoho dalších. Nerad bych je zahodil.

Život tam dole je bohužel pod rozlišovací schopností umělců. Hérečky vystrčí kozy, aby měl bulvár o čem psát, herci se omotýlkují a rozdělí si mezi sebou ceny, "jak to tak chodí". To je z Cimrmana. Vždy k tomu na jevišti dodáváte "jak to tak tenkrát chodilo".

Píšu Vám jako člověku, o kterém si myslím, že přece jenom ještě neztratil schopnost naslouchat. Nevím, jestli si uvědomujete, jak šíleně je česká společnost rozdělena. A to až hluboko do rodin. Co, když se Vás syn Jan vzdá, protože jste pomáhal budovat ten komunistický "hnus a destrukci", jak tomu říká jistý Farský?

To, co se teď děje, není kvůli Zemanovi a jeho občasným vulgaritám. Je to přímý důkaz existence blbosti, která, jak říkával Werich, je nevyplelitelná.

Jsem nýmand, který nemusí nikoho zajímat. Mám určité životní zkušenosti, ale kdykoli něco řeknu narážím na orvellovské blekotání ovcí "dvě nohy dobré, čtyři nohy lepší".

Vzpomínáte si, jak končí Zvířecí farma? Prasata se emancipovala, chodí po dvou nohách, spí v postelích a druží se s farmáři, bývalými nepřáteli. A předávají jim zkušenosti: "Naše zvířata pracují daleko víc než vaše a za míň jídla", říkají.

Zvířata se zvenku dívají na žranici a najednou jim ten chumel prasat a lidí začne splývat a nemohou rozeznat, kdo je kdo.

Víte, ono je vlastně úplně jedno, jestli jsem teď něco napsal, jestli jsem dopis odeslal a jestli jste napsané četl. Neumenší to můj strach z toho, co se děje.

Z Královských Vinohrad Vás zdraví

Jiří Jírovec

Poznámka redakce INFOKURÝRU: O šmejdech a bolševicích Svěrákových již jsme psali zde a stojí za to si to připomenout, aby bylo všem jasno: http://infokuryr.cz/news.php?day.20171214

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVíte na jaké mítinky a demonstrace máte chodit ???   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 11:13:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
No přece na ty lidové. Spontání. A víte, jak je poznáte ??? Hlavní znak spontání lidové manifestace jsou přenosné toalety. Jak je uvidíte, hned víte, že manifestace je spontání. Babičky a tetičky přinesou koláčky, eventuálně kobližky, párky s hořčicí a nebo jiné pochutiny. Dědové a strýčci se postarají o ty toalety, aby bylo kam tyto pochutiny po čase odložit.

Druhý znak lidového a spontánního majdanu je pódium. Je bezpodmínečně nutné, aby se herci a další (j)elita měla kde zviditelnit. Protože lid si na manifestace vždy bere sebou pódium. Pokud pódium chybí, jedná se zcela bezpečně o demonstraci či majdan v režii Kremlu.

Třetí znak lidového spontánního majdanu je účast amerických senátorů, europoslanců, jiných nezvaných cizích státních politiků, ale zejména účast cizích mainstreamových médií.

Nejlépe BBC, CNN, Reuters a dalších. Ovšem hlavně nesmí chybět ČT. Protože tito uvedení se zásadně neúčastní majdanů organizovaných Kremlem.

Dalším znakem spontánního lidového majdanu je jeho délka trvání. Může trvat i několik dní, eventuálně týdnů. Protože obyčejný lid nemusí chodit do práce a spokojeně si může užívat výše uvedených pochutin a přenosných toalet. To jen agenti a příznivci Kremlu musí chodit do práce, takže mohou demonstrovat, či manifestovat jen ve dnech volna , či pracovního klidu.

A konečně poslední znak spontánního lidového majdanu je, že vás na něj zvou veřejno právní média a Söröšovi (ne)ziskovky. To si můžete být stoprocentně jisti, že se jedná o lidový majdan.

Už při příchodu dostanete profesionálně připravené a anglicky psané transparenty,(to kvůli zahraničním médiím), eventuálně rudé karty a podobné nezbytné rekvizity.

Pokud toto vyhodnotíte, můžete si být stoprocentně jisti, že se jedná o lidový a zcela spontánní majdan, či demonstraci.

Ze serveru hlavné správy.sk pro vás převzal, přeložil, upravil a doplnil váš >kremlobot<

Martin Rulf.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž mají scénář „týdnů neklidu“ proti Okamurovi, Babišovi a nakonec Zemanovi   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 11:06:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidé a síly, kteří prohráli ve volbách, se podle všeho připravují na permanentní protesty, které by měly útočit na všechny, kdo ve volbách vyhráli. Čili koho si zvolila většina, říká Tereza Spencerová ve svém týdenním přehledu.

Delegace německé parlamentní strany Alternativa pro Německo dorazila do Sýrie. První, čeho si média všímají, je, že byla syrskou vládou přivítána. A co hůř, stanoviskem delegace je, že v Sýrii je bezpečno a uprchlíci se tedy mohou vrátit domů. Jak tuto delegaci vnímáte, včetně mediálních aspektů věci? Je v Sýrii skutečně tak bezpečno, že by se váleční uprchlíci mohli začít vracet? A mimochodem, počítají oni sami, že by se vlastně po válce z Německa i odjinud vrátili?

Alternativa pro Německo není první politickou delegací, která do Sýrie ze západní Evropy dorazila. Vcelku pravidelně tam jezdí třebas i poslanci francouzského nebo italského parlamentu, byli tam i europoslanci. A pokaždé se odehrají i rozhovory se syrským vedením, i když mám pocit, že tentokrát se AfD až k Bašáru Asadovi nedostala. Trochu paradoxně ale zástupci německých antiislamistů pohovořili s hlavním syrským muftím…

Největší specifikum této delegace podle mého spočívá v tom, že AfD je otevřeně protiimigrantská strana, takže jejich proklamace o „bezpečné Sýrii, kam už se dá vracet“ lze do značné míry vnímat jako součást jejich kampaně. Na druhou stranu ale platí, že s výjimkou dvou tří enkláv, v nichž se stále válčí, se většina obyvatelné – tedy nepouštní – Sýrie pomalu pomaličku vrací k normálnějšímu životu. Válka ze Sýrie vyhnala „jen“ asi pět milionů z celkem 23 milionů obyvatel, OSN někdy na konci loňského roku mluvila asi o 700 tisících, kteří se vrátili, Libanon před pár týdny oznámil, že počet syrských uprchlíků na jeho území klesl z 1,5 milionu pod milion, stovky tisíc lidí se vracejí z Turecka, a to především do svých domovů na severu Sýrie…

Čili cosi se vcelku „hýbe“, ale netuším, jaká jsou čísla o syrských uprchlících z Evropy, a už vůbec nevím, jestli se někdy hodlají vracet. Někteří určitě, třebas až pro své děti získají občanství některého z evropských států. V problému „návratu“ ale podle mého zásadní roli hraje skutečnost, že spousta z nich v počátcích války aktivně podporovala islamisty, protože jim Saúdy placení imámové v mešitách namlouvali, že islám zakrátko vyhraje, bude to hračka a nastane ráj na zemi. A Alláhu Akbar! Islám ale nevyhrál, naopak, prohrává, a jak říkám, mnozí z těch, kdo saúdskému vymývání mozků podlehli, se před válkou a případnou smrtí nakonec schovali v zahraničí.

A teď nemám na mysli jen nějaké vycvičené teroristy, kterých tu jistě bude také hodně – čekají na povel k útoku. Stačí si totiž vzpomenout na video Spiegel TV, které běhá po internetu a na němž si negramotný vousáč se dvěma manželkami a hromadou dětí užívá v Německu darovaného rodinného domku a čeká na příjezd třetí manželky, a ani ho nenapadne hledat si třeba práci, protože německý stát je přece dostatečně štědrý. Alláhu Akbar! To je příklad silně věřícího muslima, se kterým Němci moc nehnou, a přitom – z hlediska syrské společnosti – představuje okrajovou skupinu.

Sýrie se oficiálně tváří, že přijme zpět každého, kdo se bude chtít vrátit, ale jedním dechem dodává, že ti, kteří podporovali džihád, bojovali v něm nebo mu třebas jen finančně nebo jinak pomáhali, budou doma souzeni. Takové formulace znějí dost vágně na to, aby se s nimi dalo „kreativně pohrávat“, a tak mám pocit, že si to spousta syrských muslimů, kteří ten korán „fakt žerou“, s návratem rozmyslí. Je to ironie – Západ chtěl svrhnout syrský režim, i za cenu toho, že nechá Sýrii ovládnout teroristy z Daeše a podobných skupin, a prozatím končí s tím, že si bude doma štosovat lidi, které opravdu, ale opravdu k ničemu nepotřebuje, zatímco syrská společnost se svým způsobem „nábožensky pročistí“…

A k tomu si přičtěte skutečnost, že tomu negramotovi se třemi manželkami a hromadou dětí, které budou všechny vychovány v jeho verzi víry, se společně s tisíci podobných v Německu i jinde dostalo VIP zacházení, protože přece „utíkali před řezníkem Asadem“. Opakovali to mnozí, neboť věděli, co tady u nás spolehlivě zabírá, aniž bychom ovšem ve skutečnosti opravdu věděli, co jsou vlastně zač. A jakmile by jim nyní chtěl někdo ty výhody vzít, může se se zlou potázat. Ale znáte, to kdo seje vítr…

Tím rozhodně nechci tvrdit, že mezi migranty nejsou lidé, kteří opravdu nepotřebují pomoc, ale ostatně, už i Angela Mertlová konečně přiznala, že v Německu mají své „no go zóny“. Pozdní přiznání, ale přece. Co s tím ale budou dělat teď, to by mě fakt zajímalo.

Do východní Ghúty, sužované boji, prý nemůže dorazit humanitární pomoc. Na druhou stranu prý místním džihádistům nabízí Asad volný odchod. Místní občané se proti nim ostatně prý sami začínají bouřit. Které z daných informací lze brát vážně? A jak vypadá situace v Afrínu, který se snaží dobýt naši spojenci z Turecka?

Ano, po prvním týdnu syrského a ruského bombardování, které podle médií zabíjí po stovkách výhradně civilisty a ještě netrefilo jediného džihádistu – naše, západní, americké bomby už od Iráku přes Libyi až po Sýrii, Jemen, Somálsko a tak podobně naštěstí zabíjejí přesně naopak – začala pozemní fáze operace. Syrské armádě, respektive jejím různým složkám a frakcím, se během týdne podařilo osvobodit už asi polovinu východní Ghúty a asi kilometr jim chybí, aby celu oblast rozpůlily. Nicméně, zatím se jednalo především o „pole, louky a sady“, ty skutečné pouliční boje ve větších městech oblasti teprve přijdou.

S tou humanitární pomocí to bylo fakt zamotané. Rusko prý nechtělo vpustit konvoj do Ghúty, dokud džihádisté nepustí ven civilisty, ti pak nejspíš kývli, protože konvoj do oblasti vjel, ale bez části lékařských – chirurgických a podobných – potřeb, které by nejspíš posloužily džihádistům, i když ti přece nemohou být zranění, když se útočníci trefují jen do civilistů. No a džihád nakonec „za odměnu“ vypustil ven 13 – slovy třináct – lidí. Do toho se Putin s Erdoganem, který má v Ghútě své „umírněné džihádisty“, dohodli na „nutnosti řešit“ tamní „humanitární krizi“, a tak Rusko nabídlo džihádu volný odchod, který byl ale odmítnut s tím, že se bude bojovat až do konce. Takže ano, humanitárním „kšeftům“ se ve východní Ghútě příliš nedaří.

Mě na tom vlastně ale nejvíc zaráží, že se neustále opakuje, že ve východní Ghútě žije asi 400 tisíc lidí. Přitom se ale přiznává, že je to předválečný počet obyvatel. Nicméně, džihádisté z Ghúty ostřelovali Damašek a zabíjeli v něm a sami byli ostřelováni více méně poslední čtyři pět let, a tak je krajně nepravděpodobné, že by tam pod nadvládou Islámské armády, Ahrár aš Šám nebo Al-Káidy všichni ti obyčejní lidé zůstali a neutekli jinam. Čili je velkou otázkou, kolik civilistů ve východní Ghútě ve skutečnosti opravdu je. Pokud bychom měli vzít paralelu s východním Aleppem, Západ neustále mluvil přinejmenším o čtvrt milionu civilistů a nakonec se ukázalo, že jich tam bylo asi 60 tisíc, přičemž většinu z nich tvořili „civilisté se zbraní“, tedy džihádisté a jejich vesměs početné rodiny. Co se ukáže nakonec v Ghútě si netroufám odhadnout, ale 400 tisíc civilistů považuji za číslo krajně přefouknuté.

No a Afrín? V kostce: Turecko pokračuje v invazi, Kurdové se po celých praporech přesouvají na „frontu proti Turkům“ a přestávají plnit roli „americké pozemní síly“, což Pentagon donutilo nejen k „operativní pauze“ v „boji proti Daeši“, ale jistě i k přemýšlení, jak bez Kurdů dokáže před Syřany ubránit/ukrást jejich ropná a plynová pole na východě země. Zatím jediné, co z Washingtonu vypadlo, jsou pohrůžky dalšími „kárnými útoky“ proti Sýrii…

Voliči v Itálii vůbec nepotěšili EU, když nadpoloviční většinu hlasů odevzdali stranám, které jsou nejen protiimigrační, ale i eurokritické. Tématy voleb byla migrace a ekonomická bída jedné z největších ekonomik EU. Jak volby vnímáte a jak vnímáte evropské ohlasy na ně? Je to díra do trupu EU??

Osobně mi to připadá jako hodně velká díra do trupu. V ostatních zemích EU zatím ve volbách „euroskeptici“ jen posilovali, v Itálii se ale o většinu hlasů podělilo hned několik jejich stran, ať už bude řeč o Pěti hvězdách, nesmrtelném Berlusconim, nebo o Lize Severu. Itálie má, pokud se nepletu, třetí největší ekonomiku v EU, ale současně je na hranici bankrotu, i když ve skutečnosti je spíš už za ní a při životě je udržována jen statistickými kejkly a Italem Draghim v čele Evropské centrální banky, který své krajany odmítá potopit. Co až ale do čela banky nastoupí někdo jiný? Ve hře je tedy osud eura a stejně i Unie jako takové. Na druhou stranu se mi ale nezdá, že by chtěli opravdu z EU vystupovat, protože vidí, jaké problémy s tím má Británie. Ale to euro?

V každém případě je to pro Brusel rána, i když rána očekávaná a nijak překvapivá. Politika Bruselu štve čím dál tím víc Evropanů a Itálie se svými „národními specifiky“ jen ukázala míru té nespokojenosti. Když si k tomu vzpomenete na nedávné přiznání Emmanuela Macrona, že by Francouzi v případě referenda hlasovali pro vystoupení z Unie, ukazuje se, že „jádro EU“ žádným „jádrem EU“ není a že jsou to vlastně jen nafouknuté řeči několika politiků, kteří si žijí ve svém světě. Je ovšem bizarní, že mnozí už – raději než by hledali své vlastní chyby – házejí „vinu za Itálii“ na Putina. Klika, že ho máme. Kdyby ho nebylo, museli bychom si ho vymyslet.

Vladimir Putin ve svém výročním projevu vystrašil svět poznatky o nových ruských zbraních, zejména těch jaderných, proti kterým prý není obrany. Blufuje Putin? Haraší „předvolebními“ zbraněmi? Rozjíždí závody ve zbrojení?

Jéjda, pane kolego, jak mám vědět, jestli Putin blufuje? A navíc, vůbec se nevyznám v jaderné fyzice nebo ve zbraních, a tak opravdu netuším, jestli se dá vyrobit malý jaderný „motůrek“, který radikálně změní pravidla případných válek. Na druhou stranu je ale vždy lepší počítat s horší variantou – „Rusové takové zbraně fakt mají“ – než se uklidňovat, že je to jen bluf. To dá rozum. Nicméně, není mi pořád moc jasné, co si má Západ v takové situaci počít?

Hodně neuvěřitelné mi přišly všechny ty komentáře, podle nichž Rusko Putinovým projevem roztáčí závody ve zbrojení. Jen samotné USA loni na zbrojení vynaložily skoro 643 miliard dolarů. Přičtěte k tomu rozpočty států NATO a srovnejte s loňským ruským zbrojním rozpočtem, který podle zprávy v americkém Senátu meziročně padl ze skoro 70 na 47 miliard dolarů. Vždyť jen letošní další rozpočtové „přilepšení“ Pentagonu je vyšší než celý ruský rozpočet na zbraně! Tak jak by kdo s kým „závodil“? Pokud ale zmíněné „Putinovy rakety“ a další „superzbraně“ fakt existují, tak bude Západ muset na zbrojení vydávat další stovky miliard. Zkrátka, chci říci něco jako: Bacha, aby nás Rusové s „pětníkem v kapse“ neuzbrojili, jak to kdysi prý Reagan provedl se Sovětským svazem!

A pokud si představíme, že fakt dokázali vyrobit „superzbraně“ za hubičku, všechny ty arzenály, za které se na Západě utrácejí stovky miliard, budou najednou k ničemu. A vzpomeňte si, že USA trvají na tom, že se budou „kamarádit“ jen s těmi státy NATO, které navýší své výdaje na zbrojení – tedy na nákup amerických zbraní – alespoň na dvě procenta HDP. Když jsou ale Rusové teoreticky o takový kus před námi, vnucuje se (s lehkou nadsázkou) silný pocit, že nás USA donutí kupovat vlastně zastaralý šunt, který nám v případě války k ničemu nebude. Neuvěřitelné… ale reálné. Tedy, pokud si Putin, kterého bychom si jinak museli vymyslet, sám nevymýšlí.

?Po vraždě Jana Kuciaka na Slovensku přituhuje, premiér Robert Fico vytáhl kartu George Sorose a lidé dál vycházejí do ulic. Někdejší premiér Čarnogurský mluví o začátku „Majdanu“, nicméně to by moc nedávalo smysl, protože Fico se rozhodl, že bude „hodný“ – nebude dělat problémy EU a přivede Slovensko do jejího tvrdého jádra. Jak situaci vnimáte? Jinak, všimli jsme si, že vás pobavily i české protesty proti Zdenku Ondráčkovi...

Už minule jsem přiznala, že nesleduji slovenskou politickou scénu nijak důsledně, a dodneska nevím, za kým tam kde stojí nějaký tamní Bakala, Háva, Šťáva, Pokorný a tak podobně. Čili není mi moc jasné, proč někteří politici a novináři a tak podobně říkají nebo dělají to, co říkají a dělají. Jistě, prvoplánově se ta tragédie dvou mladých lidí proměnila v hyenistickou politiku propletenou s každodenním novým „zaručeným vysvětlením“, ale k čemu to spěje, to opravdu netuším. Hlavně by to teď ze všeho nejdřív chtělo onu vraždu vyřešit, ale to se snáz řekne, než udělá.

Chápu ale přitom mnohé paralely s Majdanem. Stejně jako třeba na Ukrajině s tragédií boeingu nad Donbasem – hned se prstem ukázalo na viníka a následovaly útoky a sankce, ale když se odpovědnost měla doložit fakty, tak dodnes, celé roky, čekáme na nějakou zprávu, které by neposmívali i sami její autoři. A dnes „všechny stopy“ od vraždy pro změnu vedou k premiéru Ficovi. To mi připadá hodně slabé. A omšelé. Ze všeho nejvíc to vypovídá o „kvalitě“ slovenské politické scény.

A že by „Majdan proti Ficovi“ nedával smysl, když je slovenský premiér tak proevropský? Vždyť tehdy na Ukrajině taky nesvrhávali „proruského“ prezidenta, ale prezidenta, který „jen“ chtěl pro svou zemi (a svou kapsu, nezapomínejme na tamní zemitou kleptokracii) vyjednat s EU a Západem výhodnější podmínky. Nálepka „proruský“ měla jen zastřít tuto jeho vzpurnost a obhájit tak jeho svržení. A Fico sice není „proruský“, ale „proruským“ přece byl, když opakovaně zpochybňoval smysl sankcí a tak podobně. A v případě Slovenska také hlavní roli hrají nevládní organizace, které se té vraždy chopily až podezřele rychle a připraveně. Když k tomu ještě prezident rovnou vyzve k pádu vlády, nebo já to tak alespoň cítím, na což mu premiér „vmete“ Sorose, tak už to začíná být fakt divoké. A pro vše divoké, z ulice vzešlé a politiky podporované se pojem „majdanovské“ hodí. Jen doufám, že se nezačne střílet. Fakt.

Ano, máte pravdu, že mě kauza Ondráček pobavila. Ne že bych byla nějak nadšená, že je člen komunistické strany odhlasován do čela jakési komise, ale bylo by mi – 28 let po pádu komunismu v Čechách, na Moravě a ve Slezsku – stejně jedno, kdyby zvolen nebyl. Prostě už dávno mi boj s komunismem připadá dost divný, hlavně proto, že už tu fakt žádný není. A není ani v Moskvě. Dokonce ani v mongolském Ulánbátaru! A Čína, Vietnam nebo Kuba kráčejí takovou tou novátorskou cestou budování socialismu prostřednictvím kapitalismu, takže bych od nich nějakou pomoc pro Filipa a spol. taky nečekala. A co víc, vůbec netuším, jaký je praktický rozdíl mezi šéfem komise a jejím členem, jakým Ondráček už byl, a nikomu to nevadilo.

Ale pro některé lidi jsou symboly asi důležité, tak proč ne. Ale hlavně že se teď náš „svět bez Ondráčka“ v čele parlamentního výboru hnedka proměnil v hezčí, všiml jste si? Slunce svítí a přívětivě hřeje, stát vzkvétá, dálnice se samy pokládají v IA kvalitě, mladí mají vyhlídky na práci, bydlení a třebas i tu rodinu, politici, kteří se sami halí do demokracie, najednou začínají pečovat o blaho obyčejných lidí, někteří dokonce převádějí stařenky přes přechody a ještě jim z vlastní kapsy přilepšují...

Prezident Miloš Zeman bude dnes inaugurován na druhé volební období. Co mu poradit? Co mu popřát? Před čím ho varovat?

Další „jéjda“, protože si myslím, že se v pohodě obejde i bez mých rad a varování, i když tu jeho traktaci Blízkého východu bych opravovala s chutí… Ale vážně. Trochu se tím vracíme k předchozí otázce. Už těsně před druhým kolem prezidentské volby z drahošovského tábora zaznělo, že v případě prohry jsou připraveni „jít do divadel“, což jednoznačně evokovalo rok 1989. Čili potřebu převratu. A po demonstraci, která donutila Ondráčka k rezignaci, už je tu první „sraz v divadle“, na němž se má prý rozhodnout, jak se bude postupovat dál. Fárplán je přitom ale napsaný, vsadím se. Novými terči „týdnů“ a „měsíců neklidu“ budou Okamura, pak Babiš a nakonec Zeman. Lidé a síly, kteří prohráli ve volbách, se podle všeho připravují na permanentní protesty, které by měly útočit na všechny, kdo ve volbách vyhráli. Čili koho si zvolila většina. Pokud, a zdůrazňuji ono „pokud“, se ale „obhájci demokracie“ rozhodli, že je třeba „demokracii“ zachránit „lidovým hněvem na ulici“, protože ve volbách jim to „nějak nejde“, tak co s tím?

Co bychom v příštích dnech rozhodně měli sledovat?

Ani nevím, co doporučit dřív…

TEREZA SPENCEROVÁ

Zdroj: http://literarky.cz/politika/rozhovory/25873-tereza-spencerova-u-maji-scena-tydn-neklidu-proti-okamurovi-babiovi-a-nakonec-zemanovi?fb_action_ids=10213382413107654&;fb_action_types=og.comments
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak tohle je další neskutečná žabařina. Už jste to četli? Jde o Českou televizi a dost vás to naštve   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 11:01:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pět vět na obranu České televize je další z mnoha žabařin, kterými samozvaní mluvčí tzv. občanské společnosti zaplevelují veřejný prostor. Zeman sice mohl Bakalu i média ve svém inauguračním projevu vynechat, ale o tady vlastně ani nejde.

Veřejnoprávní moloch vybírá výpalné ve výši několika miliard korun a přitom na oplátku poskytuje, diplomaticky řečeno, velmi nedostačující služby. Umělce ale chápu. Pokud padne ČT, tak trochu hodně se některým z nich sníží životní úroveň.

Přísavky si budou muset hledat nového hostitele a to se vzhledem k malému českému rybníčku neobejde bez problémů. Jaromír Soukup každopádně sundal ČT z piedestalu a nic ji zpátky nahoru nedostane.

Demokracii a svobodu bránit musíme, ale jejím pilířem ani snad nějakým symbolem rozhodně není zprofanováná televize, která šíří politickou korektnost, multikulti ideologii a nenávist vůči vybraným politikům a stranám.

Ročně platíme každý České televize asi 1600 korun. Dovedu si představit mnohem lepší využití těchto peněz. Třeba bych je mohl házet z útesu do moře a čekat, jestli nějaká bankovka nevyplave. Tuhle "bžundu" bych si určitě užil více, než sledování Wollnera, Moravce a jeho vypečených hostů...

Zdroj: eportal.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe to hnus, co předvádí Česká televize. Připomíná mi to mafii - otřesné je, že to musí platit občané. Ohledně skandálního hospodaření vyplouvají na povrch další konkrétní důkazy...   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 10:53:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ohledně skandálního hospodaření České televize s koncesionářskými poplatky vyplouvají na povrch další konkrétní důkazy - zatajování smluv, vyvádění 12 milionů korun dvěma PR agenturám (přestože má ČT vlastní PR oddělení), zatajování odměn klíčových pracovníků, neprůhledné hospodaření, neuvěřitelná arogance a šikana (vůči těm co žádají veřejnou kontrolu), zmanipulované pořady ve prospěch favorizovaných politických názorů a naopak dehonestace těch, co prosazují jiné politické názory (např. v pořadech 168 hodin, Reportéři ČT, Newsroom, zpravodajství ČT atd.).

Je to hnus, co předvádí Česká televize. Připomíná mi to mafii - otřesné je, že to musí platit občané. Je nutná změna. Podívejte se zde na další pořadu Kauzy na TV Barrandov. Moderuje JUDr. Jaromír Soukup. Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A SDÍLEJTE.

Autor: Tomio OkamuraSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDebata s Lukášem Lhoťanem v Třinci již tento pátek ...   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 10:49:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pozvánka organizátoru debaty: ''Zveme všechny na setkání s velmi zajímavým hostem, panem Lukášem Lhoťanem, který nám přijde říct své svědectví o hledání pravdy a své neobvyklé životní pouti skrze hlubiny islámu až do láskyplné náruče našeho zachránce Pána Ježíše Krista.

V současné době Lukáš Lhoťan pořádá různé přednášky, píše články, knihy a publikuje další literaturu od jiných autorů, která se zabývá islámem, islámskou kulturou a jejím aktuálním střetem s naší evropskou civilizací a její křesťanskou kulturou a tradicí… Součástí přednášky bude i diskuze. Veškeré informace o konání akce naleznete v přiložené pozvánce.

Těšíme se na setkání s vámi.

Lukáš Lhoťan

Je bývalý muslim a autor knih Ježíš Kristus a islám, Eurabia, Islám a islamismus v České republice a Arménsky holocaust. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010). V současné době vede nakladatelství se zaměřením na problematiku islámu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA chystají útok na Damašek   
Pridal tk Úterý 13 březen 2018 - 10:39:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojenci připravují inscenaci použití vládními vojsky chemických zbraní, kterou USA pak použijí jako záminku k úderu na vládní čtvrti v Damašku. Sdělil to novinářům náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov.

Máme důvěryhodnou informaci o přípravě teroristy inscenace použití vládními vojsky chemických zbraní proti pokojnému obyvatelstvu. S tímto cílem byly v několika čtvrtích východní Ghúty shromážděny ženy, děti a staří lidé. Tito lidé byli přivezení z jiných oblastí a mají ztělesňovat oběti chemického incidentu," řekl generál.

Podle jeho slov se už na místě „nacházejí aktivisté Bílých přileb a filmové skupiny se zařízením pro družicový video přenos".

„Potvrzuje to objevení laboratoře na výrobu chemických zbraní v osadě Aftriss osvobozené od teroristů," zdůraznil Gerasimov.

„Podle získaných informací USA plánují po provokaci obvinit vládní syrská vojska z použití chemických zbraní a předložit světovému společenství tak zvané „důkazy" údajné hromadné smrti civilistů vinou syrské vlády a „ruského vedení, které ji podporuje", podotkl náčelník Generálního štábu.

Podle slov Gerasimova jako odvetné opatření „plánuje Washington zasadit raketový a bombový úder na vládní čtvrti Damašku".

Ruský generální štáb uvedl, za jakých okolností zaútočí v Sýrii

Rusko v případě, že budou ohroženy životy ruských vojáků v Sýrii, příjme odvetná opatření, sdělil novinářům náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov.

„V případě, že životy našich vojáků budou ohroženy, ozbrojené síly Ruské federace přijmou odvetná opatření jak proti raketám, tak proti jejich nosičům. Akce spojené s normalizací stavu kolem syrského hlavního města budou pokračovat," uvedl Gerasimov, když komentoval informaci o přípravách provokace ve východní Ghútě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gXec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2322 sec,0.0560 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,844kB