Čtvrtek 15 březen 2018
EU bude reformovat schengenská víza   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 18:44:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise včera předložila návrh reformy schengenského víza, aby čelila bezpečnostním problémům a migrantské krizi a přizpůsobila se novým příležitostem díky technologickým inovacím.

Země schengenského prostoru zahrnují 22 členských zemí EU a Švýcarsko, Island, Norsko i Lichtenštejnsko, které nejsou členy EU. Podle údajů poskytnutých Evropskou komisí se počet osob žádajících o schengenská víza zvýšil o více než polovinu od roku 2009. V roce 2016 požádalo o krátkodobé vízum 15,2 milionu lidí. Proces žádosti o schengenské vízum se od roku 2010 nezměnilo a v poslední době je častým terčem kritiky kvůli zdlouhavým a těžkopádným postupům. EU se domnívá, že tato situace může zabránit turistům v cestě do Evropy a povede k tomu, že investice a spotřeba plynoucí do jiných zemí, budou mít negativní dopad na hospodářství EU. Kromě toho reformu podnítily rovněž otázky přistěhovalectví a bezpečnosti.

Evropský komisař pro imigraci, vnitřní záležitosti a občanská práva Dimitris Avramopoulos včera na tiskové konferenci uvedl, že po reformě bude snažší a rychlejší získat vízum. EU ale také zvýší poplatky za krátkodobé schengenské vízum ze současných 60 na 80 euro. Avramopoulos řekl, že zvýšení poplatků je způsobeno skutečností, že současný poplatek za schengenské vízum je nižší než poplatky za vízum v ostatních zemích - např. Spojené státy - a zvýšení cen může poskytnout prostředky na navýšení počtu pracovníků, modernizaci vybavení a posílení bezpečnostních inspekcí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Slovensku padla vláda. Fico podal demisi   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 17:01:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenská vláda podala demisi. Premiér Robert Fico (Smer-SD) žádá, aby post obsadil místopředseda Smeru-SD Peter Pellegrini, který tuto nabídku přijal.

Pellegrini tuto informaci oznámil po jednání se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou, kterému donesl prohlášení 79 poslanců, kteří údajně vyjádří důvěru nové vládě Smeru-SD, Slovenské národní strany (SNS) a Mostu-Híd.

Už ve středu Fico podmínil svou demisi k vyřešení politické krize na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky tím, že současná koalice Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd zůstane u moci a že Smer-SD také předloží nového premiéra. Demise premiéra znamená pád celé vlády.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLondýn drsně zablokoval prohlášení Rady bezpečnosti OSN o případu Skripala   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 14:50:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velká Británie zablokovala v Radě bezpečnosti ruský návrh prohlášení o incidentu s otravou bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala. Ve středu to prohlásilo stálé zastupitelství Ruské federace při OSN, informují ruská média.

„Ruský krátký a faktologický návrh prohlášení pro tisk učiněný na zasedání Rady bezpečnosti OSN 14. března, který vyzývá k neodkladnému civilizovanému vyšetření chemického incidentu ve Velké Británii, jež má velký ohlas v souladu se stávajícími pravidly příslušné organizace (OPCW), byl zablokován zástupci této země v hrubé formě a pod politizovanými záminkami," cituje agentura tiskového mluvčího stálého zastupitelství Fjodora Stržižovského.

Vysvětlil, že britská delegace „učinila změny, které zkreslují smysl dokumentu, jenž byl navržen za účelem zachování jednoty Rady bezpečnosti OSN v dané otázce".

Jedná se o mezinárodní precedens velikého dosahu ze strany Británie, což ukazuje na skutečnost, že Britové hrají s ruskou stopou otravy bývalého agenta Skripala mezinárodní komedii za pomoci USA a chtějí vyvolat válečná konflikt.


Zdroj: https://sptnkne.ws/gYex
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvět se chystá na válku! Tuny zlata v pohybu   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 14:27:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarsko se stalo dalším státem, který repatriuje tuny zlata z Velké Británie. Bojí se ekonomické krize a válečného konfliktu. V současnosti jsou na světě v pohybu tuny zlata. Státní banky stahují své zlaté rezervy do svých národních sejfů.

Centrální banky na celém světě vytvářely své zásoby zlata, aby si byly jisté, že jsou uloženy na půdě, které je možné důvěřovat. V současné geopolitické situaci je však vše ohroženo a banky se drží hesla: Co je doma, to se počítá.

Maďarská národní banka oznámila, jako jedna z mnoha, že vyzvednula 3 tuny státního zlata, které byly uschovány v Centrální bance Británie v Londýně, informuje Gold Seek.

Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě příkladu ostatních národních bank Rakouska, Německa, Dánska, Venezuely a desítek dalších, které též vyzvedly své zásoby zlata z Velké Británie a USA, jelikož se rozhodly, že uchovávání státního zlata v zahraničí je riskantní podnik.

Vše nasvědčuje tomu, že se blíží velký válečný konflikt a státy si chtějí pojistit své národní měny.

Zdroj: Gold Seek, hungarytoday.hu/news/hungarian-national-bank-decided-bring-gold-reserves-back-home-661461 …


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo chce válku a ničení?   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 13:26:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud na chvíli přijmeme premisu, že nevkusný vtip českého prezidenta o likvidaci novinářů může vést k tomu, že nájemný vrah na východním Slovensku zabije dva mladé lidi, můžeme se zamyslet také nad tím, kam až může vést otrávení bývalého ruského špiona ve Velké Británii.

V obou případech se na základě nejasných příčinných vztahů dochází k drastickým závěrům. Na Slovensku padá vláda a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta včera večer v Českém rozhlasu mluvil o riziku, že by incident v Británii mohl vést až k uplatnění článku 5 Washingtonské smlouvy.

Svět se do válečných konfliktů žene čím dál zběsileji. V současnosti jich probíhá 10-20, v závislosti na zvolené definici. Paradoxně jediná politická strana v ČR, která trvá na lpění na Washingtonské smlouvě a Chartě OSN před vstupem do vojenské akce, je KSČM. Smutnou skutečností je, že čím je naše západní civilizace vyspělejší, s tím větší lehkostí vstupuje do válek.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Přežije lidstvo šílenství Washingtonu?   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 13:22:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stephen Lendman souhlasí s mým názorem, že vražední kriminálníci ve Washingtonu ženou lidstvo do záhuby. A v důsledku tzv. řízených vysvětlení, která jediná se ke sluchu lidí v západních zemích dostávají, si jejich většina stále zvyšující se nebezpečí neuvědomuje.

Na adresu Ruska a Sýrie padlo v posledních málo dnech tolik extrémních a vážných hrozeb, že se už zdá, že Rusové toho mají tak akorát dost. Ruský ministr zahraničí informoval britskou premiérku, že „vedoucí nukleární mocnosti se nepodává 24 hodinové ultimátum“. A pokračoval pak s tím, že tzv. „otrávení Skripala“ je „kolosální mezinárodní provokací“ a „dalším pochybným pokusem britských úřadů diskreditovat Rusko“.

Mocné Rusko upozornilo impotentní Británii na toto: „Jakákoli hrozba použít trestná opatření proti Rusku se setká s odpovědí. Toto by si Británie měla uvědomit.“

Pokud jde o washingtonskou hrozbu napadnout syrské armádní síly, řekl ministr Lavrov toto: „Jestliže se tento úder uskuteční, budou důsledky velmi vážné.“
Zdá se, že věc stojí nyní tak, že Washington, znepokojen svou nižší vojenskou kapacitou – je li srovnána s ruskou – se rozhodl zaútočit dřív, než budou nové ruské zbraně rozmístěny do všech postavení. Takže skutečným smyslem jeho hrozeb, založených na falešných obviněních, je připravit lidi na Západě na válku.

V průběhu 25 let, které jsem strávil ve Washingtonu, zde ještě přežívala inteligence a mravnost. Ale dnes zde už není ani to, ani ono – a tak s důvěrou můžeme očekávat to nejhorší.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelká Británie odmítá spolupráci s RF ve věci Skripala – Ministerstvo zahraničí Ruska   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 10:48:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velká Británie odmítá spolupráci s RF ve věci Skripala, i když to stanovuje odpovídající mezinárodní konvence, uvádí ruské ministerstvo zahraničí!!!

Velká Británie odmítá vydat Rusku vzorky látky, kterou byl otráven bývalý pracovník GRU Sergej Skripal a také další faktické informace o tomto případu, oznámila ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Londýn, ještě jednou to mohu potvrdit, odmítá poskytnutí nějakých faktických informací ohledně tohoto případu. Nelze mluvit o poskytnutí ruské straně třeba vzorků látky, která byla nalezena na místě činu," řekla Zacharovová na brífinku v Moskvě.

Dodala, že Velká Británie neposkytla ani další detaily, které jsou spojené s incidentem v Salisbury, ani přes dvoustranné spojení, ani prostřednictvím mezinárodních organizací: „Žádné informace, které by aspoň trochu mohly objasnit situaci."

„Vidíme pokračování této informačně-politické show," dodala Zacharovová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gYhC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStyl v Albionu   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 10:26:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslední příspěvek nazvaný Styl v kotlině (12.3.) se soustředil na ČR a hodnocení v kontextu definice Arthura Schopenhauera: Styl je fyziognomií duše. Otrávení ruského zrádce Skripala, jeho dcery a několika britských občanů v Salisbury dalo start politické divadelní hře v kolébce demokracie. Pokračování hry, zatím s neodhadnutelným počtem představení a koncem, bude následovat, minimálně do roku 2022. Dávno plánované představení s využitím scény londýnského Parlamentu a malá koalice ochotných s velkou dávkou cynismu a pokrytectví již dnes potvrdily, že stav duše mnoha (především západních) politiků a poradců je v kritickém stádiu.

Za Velkou Británii to dokazuje vyhlášení trestu bez soudu, bez důkazů (vyhoštění 23 diplomatů, zpřísnění kontroly privátních letadel ruských oligarchů, zmražení státních aktiv v případě, že se objeví informace indikující ohrožení bezpečnosti Velké Británie, nepřítomnost prince, nikoho z královské rodiny a ministr zahraničních věcí UK na MS ve fotbalu), současné zrušení pozvání k návštěvě UK ministrem zahraničí RF Lavrovem (které podle slov mluvčí MZV RF neexistovalo a neexistuje), a odmítnutí spolupráce, a vydání vzorku jedu, ke kterým zavazuje Konvence o zákazu chemických zbraní. Styl dnešního jednání představitelů UK a USA v RB OSN dal všemu korunu a potvrdil krizový stav duše nejenom premiérky Theresy May. Již povrchní hodnocení její anamnézy života (diabetes I, krátká stáž na MV UK, stínová funkce v opozici a snaha se vyrovnat Margaret Thatcher) dokazují, jak důležitou roli v rozhodování hraje zdraví a minulost. Zdraví premiérky je očividně špatné. Špatný stav jejího zdraví zhoršuje netransformovaná zkušenost z praxe v torzu Britského impéria. To dnes bojuje samo se sebou na frontě státních zájmů, emociální lability a vnitropolitických problémů. Premiérka má strach z finančních následků brexitu, které musí vysvětlit voličům, z potenciální ztráty ukradených peněz oligarchů a podobných, spravovaných v Londýně. Za ztráty by měla děkovat svému výjimečnému atlantickému spojenci. Ten inicioval kontrolu financí ve světě. Strach ze skandálů s pedofilií a mnoha dalšího dokresluje obraz stavu současné Velké Británie.

Premiérka svým vystoupením ukázala na taktickou a strategickou slabost bývalého impéria, včetně nejednotnosti v Parlamentu, slabost svého rozhodnutí a poradců. To nevylučuje můj respekt před profesionalitou britských tajných služeb, jejich prověřenou a bohatou zkušeností v diplomacii, politice a intrikaření. 200 letá historie žití Impéria z cizích peněz mluví za sebe. Doba parazitování však končí, stejně jako doba obsazení obrovského trhu bývalého SSSR a socialistického bloku bez boje. Nemluvě o požitcích ze správy a obchodu s ukradenými triliony USD z tohoto území. Na druhé straně mince taktickou a strategickou slabost rozhodnutí potvrzuje reakce a chování adresáta trestu, prezidenta Putina. Ten ani nemrknul, a 23 diplomatů k vyhoštění nestálo za komentář a změnu programu návštěvy Krymu. Má zcela určitě jiné starosti, než dávat povel k vraždě zakázaným prostředkem a stopou ukazující na Rusko. To v době, kdy lze odstranit člověka zcela beze stopy bez jedu, kdy premiérka May chtěla aktivovat článek 5. Smlouvy o NATO, a snažila se tak zapojit do boje s neznámým vrahem omilostněného zrádce, jeho dcery a svých několika občanů i armádu ČR. A tak se nabízí otázka: Proč ten skandál, divadlo a trest právě teď, a komu to slouží?

Odpověď na otázku nabízí historie a současnost: 1) Skandál slouží těm, kdo jsou proti Putinovi a pro změnu režimu. Prezident Putin musí být odstraněn. Jeho protivníci věří, že nikdo horší po něm přijít nemůže. Manipulovaná mladší generace ho dnes nemůže zaměnit, kdo ví, jak tomu může být v 2022. Proto si mohu představit, že skandálem začala předvolební kampaň roku 2022. 2) Krymská otázka je uzavřená. Hrozby sankcemi nepůsobí. Musíme proto nastolit novou otázku. Do ní patří Rusko jako stát negramotných. Cílem je odstrašit mladé Rusy a bohaté oligarchy, žijící dnes na Západě, kteří chtějí nebo plánují se vrátit do rodné země. Po volbách tam budou mít nepoučitelní oligarchové totiž méně šancí na výdělek a export zisků než doposud. 3) V utajování tzv. a opravdu nevyjasněných vražd hraje Velká Británie v první lize. Možná, že ji toho času dokonce vede. Proto očekávám, že současný případ s otrávením zrádce Skripala bude utajen, výsledek vyšetřování se veřejnost nikdy nedoví. Vše bude časem veřejností zapomenuto, jako těch v mé paměti se připomínajících 14 minulých vražd. Utajené případy se totiž ve Velké Británii prakticky nikdy, a za žádných podmínek, neotvírají. Tím spíše, jedná li o historického nepřítele Velké Británie, jakým je Rusko, a je – li otevření kauzy nevýhodné pro vládu. Ve Velké Británii žije pod ochranou služeb HM minimálně 30 ruských zrádců s nesrovnatelně větší hodnotou, než měla oběť útoku. 4) Nelze t.č. prověřit informaci - dezinformaci, že dcera zrádce se měla vdát za syna vlivné rodiny. V ní byla matka ženicha proti sňatku. Ignorovat fake news se nesmí.

Pro vraždu nebo pokus o zastrašení je potřeba znát motiv, výrobce jedu, objednavatele a vykonavatele a další. V daném případě je motiv neznámý. Známí jsou potenciální výrobci: USA, UK, Izrael a Rusko. Ty mají evidenci a recepty sovětských jedů z dob uzavírání chemických skladů a výroby po celém území bývalého SSSR. Států se zkušeností ve výrobě a skladování chemických zbraní je více. Objednavatel útoku je neznámý. Lze si jenom těžko představit, že by to byly USA. Ty podpořily Velkou Británii podmíněně. Prezident Trump má jiné starosti. Izrael vylučuji. Ten takové věci nebude dělat na území UK. Ví proč: Britové jsou přecitlivělí na takové konání na svém území. Izrael si proto raději vyláká oběť do pohodlnějšího státu a tam si ji převezme. Jako příklad uvádím technika Mordechaj Vanunua, který v roce 1986 odhalil The Sunday Times, že Izrael je atomovou velmocí. Rusko. Prezident Putin nemá žádný motiv. Jeho výhra ve volbách je téměř jistá, skandál a posílení své pozice nepotřebuje, a omilostněným zrádcům se nemstí, když dodržují pravidla hry. Kromě toho trávit s jasnou stopou bezcenného zrádce v místě vzdáleném pouhých 12 km od britského vojenského centra chemického výzkumu, není zcela určitě ve standardním popisu práce tajných služeb. Pohádce o útoku motivovaným rusofobem nebo zkompromitovaným oligarchou v naději, že akce ovlivní vnitropolitickou situaci v Rusku, nevěřím. Zahraničně politická situace ve světě se mění, a bude se měnit dál z objektivních důvodů. V roce 2022 bude Západ, bývalé impérium ale i Rusko k nepoznání ve srovnání s dneškem. Proto lze hodnotit útok jako ne poslední politicko motivovanou akci s neznámým objednavatelem, s cílem diskreditovat ruské bezpečnostní služby a prezidenta Putina. To podporuje hystericky působící premiérka, její slouhové a přání aktivovat 5 článek smlouvy o NATO, zapomínající, že obchodník Trump si nebude kazit obchod a život kvůli spojenci. V naší kotlině můžeme mluvit o štěstí i proto, že nevylučuji brzký telefonní rozhovor prezidentů Trumpa a Putina. V něm si vymění definice červených linií, interpretaci Konvence o zákazu chemických zbraní, a co znamená pojem v konfliktologii - eskalační potenciál. Dovedu si také představit, že prezident Trump po takovém rozhovoru diskrétně připomene výjimečnému spojenci - premiérce May, že Impérium je minulostí i proto, že nebylo schopné udržet kontrolu nad Čínou, Indií a jinde ve světě, a že její rozhodnutí nepatří do jeho programu a stylu jednání s velmocí.
Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
14.3.2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVražda v Británii: dvakrát mrtvý Putin se mstí. Otevřel dveře blázinců!!   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 08:38:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americkou CIA poprvé vede žena. Zlí jazykové tvrdí, že už nejsou v blázinci muži, tak USA a Velká Británie nyní sáhne do ženských záloh. A to dvakrát mrtvého Putina nenechalo chladným. Pravděpodobně informaci z blázince vydala oficiálně premiérka Mayová.

Sportovci s těžkou záduchou vyhrávají olympiády a tenisové turnaje, Kreml nechá týden před volbou a pár měsíců před mistrovstvím světa ve fotbale zabít agenta v Anglii nenápadně ruskou chemikálií, o kterého se nikdo osm let nezajímal a před třetí smrtí může vyhrát post prezidenta Ruské federace Putin.

Jakoby se otevřely dveře blázinců a začal frontální útok do politicko-tajných sfér západních zemí.


Vysvětlení je prý logické: dvakrát mrtvý prezident Putin (jednou byl zabit kolem roku 2005 a pak umřel na rakovinu slinivky břišní) se prý po osmi létech probral a když si vzpomněl na dávného dvojjitého agenta, poslal na něj RUSKÝ nervový plyn, hlásají hvězdné tajné služby západní.

Takto sepsáno se může zdáti být ubohým vtipem či nepodařenou zprávou. Bohužel tyto zprávy nám předávají západní rozvědky a my se máme tvářit, že to je naprosto logické a nezpochybnitelné. Sice celý projev Mayové je prošpikován slovy možná, pravděpodobně a nic nevíme, ale přesto je dána lhůta Putinovi, aby se přiznal. A Dobrý voják Švejk by měl určitě další námět na filozofování.

Bohužel je vše pravda a jedná se i o naše životy, pokud USA rozpoutají válku!

Britská premiérka Theresa Mayová označila za vysoce pravděpodobné, že Rusko je zodpovědné za otrávení agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. Nechala si proto předvolat ruského velvyslance ve Velké Británii, který má podat vysvětlení. Stejný názor jako Mayová zastává i americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Podle Theresy Mayové byl při útoku použit nervový jed vojenského původu, o prostředek známý pod ruskou přezdívkou novičok (nováček). Ten patří do skupiny nervově paralytických látek vyvíjených v někdejším Sovětském svazu od 70. let minulého století. Jedná se o takzvanou binární zbraň, kdy z neškodných substancí vzniká jed až těsně před použitím.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/theresa-mayova-velka-britanie-sergej-skripal-rusko-otrava-pns-/zahranicni.aspx?c=A180312_181331_zahranicni_kha

Odborník na bojové látky z Masarykovy univerzity v Brně pan Častulík sdělil, že silně pochybuje, že by ta látka pocházela z Ruska. I další hosté ve veřejnoprávní televizi včetně Andora Šandora žasli, proč by takovou hovadinu Putin nařídil. Po osmi létech, ba co víc, jeho dcera běžně létala do Ruska a zpět. A zrovinka týden před volbou a několik měsíců před mistrovstvím světa toto prezident Putin nařídí? Přitom desítky vědců, kteří znali způsob výroby, byli přetaženi do USA a Británie, jak potvrdil i Andor Šándor.

A aby bylo všem jasné, že to myslí Putin vážně, další emigrant Rus byl udušen. Na Facebooku se objevila zpráva, že ho uškrtil osobně Putin, ale zatím se ověřit nepodařilo. Kreml to popírá. Prý zatím nevycestoval, ale kdo ví, když prý má dnes ultrarychlé rakety a dokázal už zmanipulovat celý svět. Šílenství dosahuje vrcholu.

Bez ironie a výkřiků politických šílenců, co se neštítí ani vražd

Nejpravděpodobnější scénář je ten, že se nedaří splnit zadání Brexitu, nehodí se South Stream II a Velká Británie potřebuje opět zvětšit spojení s ostatními západními zeměmi, protože po zvolení Donalda Trumpa a "odcházení z Evropské unie" vztahy ochladly. A zde se nabízela možnost, jak opět sjednotit "mírovou iniciativu". To, že by za vraždou stál Putin může uvěřit pouze multikulturní společnost v USA a je otázkou, zda i ona. Je to příliš dementní scénář, který by Rusku nepomohl a Putinovi by body nezískal. Spíš si Rusové ťukají na hlavu, kdo zase za nevinnými oběťmi jako v Jugoslávii, Iráku, Libyi a Vietnamu stojí. A nový tlak na Slováky, aby už konečně přijali německou migrační politiku, dává tušit, že už končí legrace a je otázkou, zda tyto vraždy v Británii a na Slovensku nejsou spojené nádoby!

Bohužel zdá se, že království bláznů má neomezené hranice a šíří se rychlostí blesku. Vlastně internetu...

Upřesnění: dvakrát mrtvý Putin nebyl konspirací "hybridních webů", ale HOAXY západního mainstreamu, jehož nitky končily až u americké vlády! Ta s těmito konspiracemi začala!


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/1503-vrazda-v-britanii-dvakrat-mrtvy-putin-se-msti-otevrel-dvere-blazincu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNové ruské zbraně: dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí žít   
Pridal tk Čtvrtek 15 březen 2018 - 08:21:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odhalení existence nových zbraňových systémů ruským prezidentem Vladimirem Putinem má zásadní význam nejen pro obranyschopnost jeho země, ale i pro udržení míru v našich končinách.

Současný svět do značné míry připomíná svět let 1914 i 1939. Zdravý rozum rychle mizí, zato se objevuje stále více „silných vůdců“, kteří to evidentně nemají v hlavě v pořádku. Západní centra světového kapitalismu sice procházejí zdánlivou „konjunkturou“ po další prodělané krizi, ale za cenu astronomických dluhů a stimulování nadspotřeby, kterou planeta nemůže unést. Obchodní válka nepropuká jen mezi Spojenými státy a Čínou, ale už i mezi břehy severního Atlantiku.

Svět je doslova zaplaven zbraněmi a municí všech kategorií a jejich rostoucí produkce drží nad vodou ekonomiku a zaměstnanost ve Spojených státech, podobně jako tomu bylo v předválečném fašistickém Německu. Přibývá falešných záminek, lží, obviňování a tlaku. Mezinárodní právo se naprosto míjí účinkem.

Když se před druhou světovou válkou začal rozpadat versailleský smluvní pilíř uspořádání Evropy po první světové válce, mnozí tušili, že je zle. Právě teď se rozpadá jaltsko-postupimský systém, přitom i v naší zemi, které nejhorší konflikt v dějinách lidstva vzal 360 tisíc lidí, všechny parlamentní strany s výjimkou jediné donekonečna papouškují mantru o tom, že „musíme zůstat pevně ukotveni v euroatlantických strukturách“.

Prvořadým cíle těchto „struktur“ je oslabovat a vykrádat bohaté Rusko a posléze paralyzovat Čínu. Za jakoukoliv cenu.

Obkličování Ruska podle geografického klíče pokračuje rychlým tempem, přičemž reálné nebezpečí opět není vzdáleno naším hranicím: číhá z kanónů obrovského množství nahromaděné techniky v Polsku, v Německu, v Pobaltí, v Rumunsku i jinde. Je otázkou dnů, kdy první americký Javelin v rukou ukrajinského vojáka vystřelí na (pro)ruský cíl u Doněcka.

Šílenec Churchill už v létě 1945 plánoval agresi proti sovětskému Rusku a jistě tehdy nebyl sám. Naštěstí (jmenovitě pro Československo) se neodvážil, a když se stal SSSR o čtyři roky později jadernou velmocí, žádný chorý mozek se po mnohá desetiletí nepokusil uskutečnit podobné úvahy. Sedmdesát let žijeme v míru.

V posledních deseti letech začal Západ s přípravou na další válku v Evropě spěchat. „Musí“ dosáhnout výše uvedených cílů ještě před příchodem nové globální krize, která nastartuje procesy docela jiného, sociálního charakteru, a současně si nemůže dovolit zahájit střet s Ruskem a Čínou až ve stavu, kdy tyto mocnosti plně vyrovnají vojenskou moc Západu.

Kdyby SSSR pokračoval…

Vojenská síla Západu ve světě jednoznačně dominovala po rozbití východního bloku a zejména SSSR, který před třiceti lety nejenže držel v obranné oblasti technologický krok s USA, ale v 80. letech Spojené státy v řadě oborů překonával. Nebýt intenzivního úsilí, které nakonec vedlo k jeho rozpadu, byl by to Sovětský svaz, kdo by oněch třicet let představoval dominantní vojenskou sílu, disponující nepřekonanými vojenskými technologiemi.

Argumentem tohoto předpokladu budiž sovětské projekty ze sklonku 80. let, které měly už poměrně blízko k rozpracování do sériové podoby, ať už je řeč o vyvíjených operačně taktických i strategických balistických zbraních, ponorkách, hypersonických prostředcích s plochou dráhou letu (Ch-90/GELA), kosmických zbraních (17F19DM Poljus), extrémně výkonných bojových letadlech (Mikojan 1.42/1.44; konstrukce tohoto unikátního stroje, koncepčně velmi vzdáleného americkým projektům 5. generace, měla umožňovat použití ionizačních generátorů pro úplné pohlcení elektromagnetického záření a současně měl nový MiG sloužit jako dostatečně výkonná platforma pro instalaci palubních bojových laserů), letounech s negativní geometrií křídla či kolmostartujících supersonicích, bezvěžových tancích s kanony ráže 152 mm (Objekt 195) a dlouhé řadě dalších projektů určených pro všechny druhy vojsk SSSR.

Nešlo přitom o žádné fiktivní, „papírové“ projekty, ale o mimořádně inovativní zbraňové systémy, které byly v 80. nebo 90. letech zhmotněny i úspěšně testovány a které – v dané fází vývoje – zkrátka neměly analogy ve Spojených státech ani jinde ve světě.

Tehdy se však Západu na čele s USA podařilo rozbít sovětskou vojenskou sílu včas, a to s využitím praktik hybridní války, v jejichž důsledcích zahynuly na území bývalého SSSR miliony lidí. Nešlo pouze o oběti pečlivě rozdmýchaných konfliktů národnostního a etnického charakteru (které s výjimkou Pobaltí, Běloruska, Kazachstánu a Turkmenistánu postihly všechny země bývalého SSSR včetně samotného Ruska), ale také o následky ekonomické a sociální diverze, drogových epidemií a podobně.

PRO a PGS

Po rozpadu SSSR a bezprostředně po faktickém krachu Ruské federace na konci 90. let začaly Spojené státy na základě zákona z roku 1999 budovat systém protiraketové obrany (PRO) – „obrannou pojistku“ pro případ „posledního odporu“ ze strany tehdy mimořádně nestabilního a nepředvídatelného Ruska.

K zintenzivnění prací na PRO došlo poté, co američtí stratégové počátkem tisíciletí správě identifikovali skutečné politické schopnosti Vladimira Putina. Rusku byla určena role levného a v podstatě bezedného surovinového přílepku rozvinutého Západu, podobně jako například Brazílii, s odpovídajícími předpoklady pro ekonomický a sociální „rozvoj“. Byl (a je) to právě Vladimir Putin, kdo tuto roli pro svoji zemi kategoricky odmítl a nakročil nejen k obnově suverenity těžce zkoušeného Ruska, ale i k obnově jeho vojenské síly a vlivu ve světě.

Paralelně s vývojem PRO se proto ve Spojených státech začal rodit koncept útočný, zvaný Prompt Global Strike (PGS). Jedná se o kombinaci balistických zbraní, hypersonických prostředků s plochou dráhou letu a tzv. kinetických zbraní, které by měly díky své rychlosti, přesnosti a ničivým účinkům způsobit nepříteli škody fatálního rozsahu.

Plánovači v Pentagonu spoléhali na to, že Rusko bude udržovat a rozvíjet svůj mohutný jaderný arzenál, jehož eliminaci měla zabezpečit globální PRO, a současně – v podmínkách velmi omezeného státního rozpočtu Ruska – tratit značné prostředky za vývoj a produkci konvenčních zbraní.

Ze dna propasti…

Skutečnost je taková, že postsovětské Rusko si po pádu do ekonomické a sociální propasti v 90. letech, po rozpadu dodavatelské sítě napříč SSSR, po „privatizaci“ řady podniků s obrannou výrobou a likvidaci množství „neefektivních“ vědeckovýzkumných institutů nemůže dovolit tak velkorysé zbrojní programy jako v časech SSSR, a to technologicky i kvantitativně.

Přestože nejnovější ruské zbraně představují absolutní světovou špičku, zcela nových typů (platforem) konvenčních zbraňových systémů bylo v RF vyvinuto jen velmi málo. Rusko (na rozdíl od ČLR) jen obtížně dává dohromady zdroje na spuštění jejich velkosériové výroby, zatímco v řadě druhů výzbroje dostává přednost modernizace osvědčených zbraní vyvinutých v dobách SSSR.

Neúprosnou skutečnost ilustruje situace v oblasti vrtulníků: za celou dobu existence Ruské federace nebyl v Rusku vyvinut ani jeden zcela nový typ (s výjimkou některých lehkých typů, které ale v objemu produkce představují spíše nicotnost). Přitom za stejnou dobu, jež uplynula od rozpadu SSSR, dokázal Sovětský svaz vyrábět nebo projekčně rozpracovat do pokročilého stadia vývoje šest nových typů střední a těžké hmotnostní kategorie pro vojenské i civilní využití (Ka-27/29/32, Ka-50, Ka-60, Mi-28, Mi-38, Mi-26).

…k asymetrické odpovědi

Vedení Ruské federace v čele s Vladimirem Putinem si bylo těchto hendikepů velmi dobře vědomo. Vědělo, že oslabené Rusko nemá šanci přečíslit armády NATO v konvenční výzbroji, že si nemůže dovolit vybudovat v odpovídajících počtech flotilu plavidel analogických americkým torpédoborcům s protiraketovým systémem Aegis.

Proto ruský prezident nesčetněkrát opakoval, že nenechá svoji zemi zatáhnout do nových závodů ve zbrojení, ale že odpoví „asymetricky“, zbraněmi „schopnými překonat jakoukoliv protiraketovou obranu“. Co myslel onou „asymetrickou“ odpovědí, před níž varoval už čtyři roky po své první inauguraci, konečně odhalil 1. března letošního roku.

Tato odpověď je skutečně asymetrická pokud jde o očekávání Západu, nicméně tato „asymetričnost“ spočívá i v tom, že Rusko odpovědělo v podstatě symetricky na koncept Prompt Global Strike: vybudovalo komplex prostředků rychlého globálního úderu, ovšem mnohem propracovanější nejen co se týče technologií, ale i způsobů použití.

Nejmodernější balistické zbraně s klamnými a manévrujícími bloky, hypersonické zbraně nesené mezikontinentálními raketovými nosiči i vysokorychlostními přepadovými letouny doplňují zbraně „soudného dne“: jaderně poháněné rakety s plochou dráhou letu i podmořské „střely“ neomezeného dosahu mohou nepozorovaně – v téměř přízemní výšce nebo pod hladinou moře – číhat v bezprostřední blízkosti strategicky významného cíle a v libovolném okamžiku jej zničit přesným zásahem jadernou nebo konvenční náloží.

Takovou schopnost podle všeho nemá žádný jiný stát na světě a soudě z nebývale podrážděných prohlášení z Washingtonu, Londýna, Bruselu i Berlína na Západě skutečně neexistuje a dlouho nebude existovat adekvátní odpověď na nové ruské zbraně.

Dobrá zpráva pro nás všechny

Výše uvedené je dobrou zprávou pro tu část světa, která nikdy nerozpoutala světovou válku, nikdy nepoužila jadernou zbraň, nikdy neprováděla genocidu nevinných lidí s pomocí napalmu nebo herbicidního svinstva zvaného Agent Orange.

V daném kontextu nemůže být cynickým konstatování, že nenovější ruské zbraňové systémy, podobně jako třeba čínské elektromagnetické dělo, jsou zárukou udržení míru na Zemi a brzkého nepropuknutí třetího horkého konfliktu globálního rozměru.

Pokud někdo spojuje načasování jejich představení s ruskými prezidentskými volbami, má svatou pravdu. Jak je samozřejmou součástí každé předvolební kampaně prezentace úspěchů kandidáta, v případě ruského předvolebního klání je vždy samozřejmou i snaha o destabilizaci země a zpochybnění legitimity jejího vedení jakýmikoliv prostředky a s jakýmikoliv oběťmi (jak ukazuje otrávení přeběhlého agenta Skripala a jeho dcery).

Právě v tomto čase, kdy se spolu s pokusy o destabilizaci situace v Rusku zřetelné objevují synchronizované pokusy o destabilizaci Slovenska (s „proruským“ premiérem) i České republiky (s „proruským“ prezidentem) je také pro nás mimořádně důležité cokoliv, co udrží svět v míru. Pevné a silné Rusko s nanejvýš důvěryhodným lídrem je toho základním předpokladem.

Geo

Zdroj: http://eurasia24.cz/analyzy/item/2771-nove-ruske-zbrane-dobra-zprava-pro-vsechny-kteri-chteji-zit
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2 3
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2727 sec,0.0893 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,822kB