Pátek 16 březen 2018
Díky antiruské propagandě se zvýšil počet amerických turistů v Rusku   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 03:21:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během minulého roku se počet amerických turistů v Rusku zvýšil o čtvrtinu. Stalo se to kvůli antiruské propagandě, říká vědoucí Federální turistické agentury Oleg Safonov. Píší o tom noviny Izvestija.

Podle Safonova s ohledem na to, že v Rusku nejsou zastoupeny žádné americké turistické agentury, „je dynamika turistického toku z USA velmi dobrá".

Jak ukazuji statistická data, v roce 2017 do Ruska během devíti měsíců přijelo více turistů z USA než v roce 2016 — o 25 procent.

Zdroj: Izvestija, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál: Na organizování demonstrací proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi se nepřímo podílí Ministerstvo školství neznalostí školského zákona!   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 03:07:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandál: Na organizování demonstrací proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi se nepřímo podílí Ministerstvo školství neznalostí školského zákona! Co napsalo naší čtenářce? Jak to vysvětlí ministr svému šéfovi? Studenti jsou blbí jako tága, netuší nic o letech 1918, 1938, 1939, 1948 nebo 1968, ale hlavně že řvou něco o demokracii a ústavních hodnotách!

Redakce Aeronetu přináší nové zamyšlení pana Jiřího Bati (ZDE: http://infokuryr.cz/news.php?extend.20961.2 ), které se zabývá dnešní studentskou demonstrací, která proběhla na více jak 3 stovkách českých škol, převážně na gymnáziích. Nejprve mi však dovolte z pozice šéfredaktora reagovat na poslední událost, kterou si dovolím vložit před článek pana Bati. Ostře sledovaná akce #VyjdiVen má skandální dohru, protože na veřejnost se právě dostala neuvěřitelná informace přímo z ministerstva školství, která potvrzuje, jaký neuvěřitelný bordel panuje v tomto resortu, že jsme podali i podnět Hnutí ANO, aby poslalo na Ministerstvo školství hloubkovou kontrolu kvůli kompetentnosti jednotlivých zaměstnanců. K čemu došlo? Jedna z našich čtenářek, paní Lenka, zaslala na ministerstvo oficiální dotaz a žádost o vysvětlení, jak je možné, že školy tolerují zpolitizované studentské stávky, když jde o nezletilé osoby, za které škola nese zodpovědnost. A odpověď, která jí přišla z ministerstva, je vrcholem a výsměchem rodičům v celé České republice. Odpověď je totiž nejen mylná, ale dokonce zcela lživá a nepravdivá. Paní Lenka napsala na ministerstvo a nestačila se divit.

Ministerstvo školství je jeden velký bordel? Podívejte se, jak kancelář ministra nezná základní paragraf školského zákona. K popukání? Ne, k pláči!

Napsala jsem na ministerstvo svůj dotaz ohledně dneška a dostala tuto odpověd—zasíláme Vám stanovisko MŠMT k dnešní studentské stávce:

Žáci a studenti mají samozřejmě právo na vyjádření svého svobodného názoru. Dnešní stávku organizují studenti coby občanskou iniciativu a organizovat akce tohoto typu je právem každého občana České republiky.

S přáním klidného dne

—————————————————————-

Oddělení vnějších vztahů a komunikace
Kancelář ministra
cid:image001.jpg@01D1633F.887F5230

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 529/5, Malá Strana
118 12 Praha 1


Reakce ministerstva školství se stala rázem podnětem pro naší redakci, že věc jsme předali okamžitě dál a bude se jí zabývat Hnutí ANO a školský výbor parlamentu ČR. Odpověď z ministerstva paní Lence je totiž zcela lživá. Podle školského zákona smí studentské aktivity organizovat a účastnit se jich pouze plnoletí studenti podle § 21, odstavec 1, písmeno c, což v tomto případě vůbec nebyla pravda, zítra v pátek přinese redakce Aeronetu skandální svědectví dvou rodičů z Chomutova a Sokolova, kauzu budeme probírat zítra večer i na rádiu Svobodného vysílače CS. Organizátorem akce #VyjdiVen nejsou totiž studenti, ale jde o skupinu herců a pracovníků neziskového sektoru s politickou profilací. Podle školského zákona nesmí být nezletilé osoby zneužity k prosazování politických cílů na půdě školy, za asistence školy nebo pracovníků školy. Nezletilé osoby mohou v rámci studia pořádat pouze ne-politické a ne-agitační akce, a to pouze za asistence školy a za souhlasu rodičů, což v tomto případě akce #VyjdiVen nebylo splněno, jak zítra přineseme v exkluzivním svědectví ze Sokolova.

Podle názoru právní pomoci, na kterou jsme se obrátili jako redakce s dotazem na školský zákon, účastí nezletilých studentů na politické petiční akci neziskové organizace Milion Chvilek, z.s. v rámci studentské stávky #VyjdiVen došlo k porušení § 32 školského zákona, odstavec Zákaz činnosti a propagace politických stran a hnutí, zákaz reklamy. Redakce Aeronetu proto podala podnět k ustanovení vyšetřovací komise parlamentu České republiky, oslovili jsme skupinu poslanců, aby se zabývali porušováním školského zákona přímo samotným ministerstvem školství, které v rozporu se zákonem dezinformuje rodiče o právech nezletilých studentů, viz. dotaz naší čtenářky a odpověď z ministerstva, která ukazuje na neznalost Školského zákona, nebo jde o úmysl a aktivní spoluúčast ministerstva na demonstracích proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi.

Ministerstvo nezná vlastní školský zákon, který striktně zakazuje politickou agitaci mezi studenty a na pozemcích škol

Rodiče mohou tudíž začít podávat trestní oznámení nejen na jednotlivé školy, které prokazatelné porušily školský zákon, pokud umožnily na svých pozemcích proběhnout politickou akci za účasti studentů, bez ohledu na jejich zletilost nebo nezletilost, podle § 32 to totiž nehraje roli, paragraf zakazuje politickou agitační činnost dětem i dospělým na všech úrovních škol, anebo školy uvolnily děti k účasti na politické akci mimo prostory školy, bez souhlasu rodičů nezletilých studentů, čímž pro změnu ohrozily bezpečnost dětí podle § 29 školského zákona a uvolnily děti ze školy bez vědomí a souhlasu rodičů k politické akci.

Anebo nastala třetí možnost, škola uvolnila děti k účasti na politické akci mimo prostory školy, ovšem za dozoru a asistence pedagogického sboru školy, čímž se podle školského zákona automaticky z takové události stala fakultativní akce pod dozorovým patronátem vzdělávacího ústavu, což je v případě politické petice v akci #VyjdiVen opět v rozporu se zmíněným § 32 školského zákona, protože pedagogové tak v přítomnosti nezletilých studentů napomáhali průběhu politické petice. A pokud se dokonce učitelé petice sami zúčastnili před zraky studentů, porušili tím zákon i v pracovně-právní rovině, nejen s ohledem na hrubé porušení § 32 školského zákona, ale i s ohledem na porušení pracovní kázně a zejména pracovní smlouvy učitele se školou. Učitelé se nesmí v pracovní době účastnit politických akcí.

Celou věcí se budeme podrobně zabývat v pátečním rozhlasovém vysílání na Svobodném vysílači CS a zároveň bych chtěl poprosit čtenáře Aeronetu, aby sdíleli tento i zítřejší článek na sociálních sítích a v emailech, a stejně tak, aby se obrátili na své poslance a vyzvali je k vyvolání poslanecké rozpravy na téma hrubého porušování apolitického statusu veřejných škol v rozporu s paragrafy školského zákona, a to i ze strany samotného ministerstva školství. Dnes pošle ředitel vaše dítě, bez vašeho souhlasu, před školu na politickou demonstraci, zítra ředitel pošle děti autobusem na politickou akci TOP09 nebo STAN přes půlku republiky, ale vy, jako rodiče, o tom nebudete vědět, pokud vám to děti samy neřeknou.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/skandal-na-organizovani-demonstraci-proti-milosi-zemanovi-a-andreji-babisovi-se-neprimo-podili-ministerstvo-skolstvi-neznalosti-skolskeho-zakona-co-napsalo-nasi-ctenarce-jak-to-vysvetli-ministr/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč chce Turecko napadnout a obsadit řecké ostrovy   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 02:50:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turečtí propagandisté také překrucují fakta a snaží se vylíčit Řecko jako agresora.

Ačkoli Turecko ví, že ostrovy jsou z právního a historického hlediska řecké, turecké úřady je chtějí obsadit a poturčit, pravděpodobně jako pokračování boje za zničení Řeků - stejně, jak tomu bylo v Anatolii mezi lety 1914 a 1923 a i poté.

Jakýkoli útok proti Řecku by měl být považován za útok proti Západu.

Je zde jedna otázka, na níž úplně shodně odpovídá vládnoucí turecká vládní Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) i hlavní opoziční strana, Republikánská lidová strana (CHP): Přesvědčení, že řecké ostrovy jsou okupovaným tureckým územím a musí být dobyty zpět. Obě strany jsou velmi odhodlané a jejich lídři otevřeně hrozíinvazí do Egejského moře.

Jediná oblast, ve které obě strany v této věci vedou spor je, která z nich voličům prokáže, že je silnější, vlastenečtější a má víc odvahy proměnit hrozby Řecku ve skutečnost. Zatímco CHP obviňuje stranu AKP prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana z toho, že Řecku dovolila obsadit turecké území, AKP napadá CHP, zakládající stranu tureckého státu kvůli tomu, že Řecku umožnila získat ostrovy prostřednictvím Lausannské smlouvy z roku 1924, dohod mezi Tureckem a Itálií z roku 1932 a Pařížské mírové smlouvy z roku 1947, která uznala ostrovy Egejského moře za řecké území.

V roce 2016 Erdoğan řekl, že se Turecko "vzdalo" ostrovů, které "bývaly naše" a jsou od Turecka vzdálené "coby kamenem dohodil". "Na ostrovech stále stojí naše mešity a naše svatyně," řekl s odkazem na osmanskou okupaci ostrovů.

Před dvěma měsíci na "Konferenci k nové bezpečnostní koncepci Turecka"Erdoğan prohlásil: "Text Lausannské smlouvy... nikdy nebyl posvátným. Samozřejmě, že o něm budeme diskutovat a budeme bojovat za lepší." Následně provládní sdělovací prostředky publikovaly mapy a fotografie ostrovů v Egejském moři, a nazvali je územím "o kterém Erdoğan říká, že jsme se jich vzdali v Lausanne".

Erdoğan si určil cíle, jejichž završením chce zanechat odkaz, který překoná odkaz všech předešlých tureckých vůdců. Cíle stanovil pro rok 2023 – k 100. výročí založení Turecké republiky a pro rok 2071 – k výročí 1 000 let od bitvy u Mantzikertu, během níž muslimští turkičtí džihádisté ze Střední Asie porazili na Arménské vysočině křesťanské řecké síly Byzantské říše.

Myšlenkou, která spojuje tyto cíle, je vytvořit nacionalisticko-vlasteneckou národní soudržnost, jejíž hlavním cílem je připojit k Turecku další území. Pro změnu hranic Turecka však musí Erdoğan změnit nebo zrušit Lausannskou smlouvu. Je ironické, že před svou dvoudenní oficiální návštěvou v Řecku v prosinci - označenou za počátek nové éry v turecko-řeckých vztazích - Erdogan řekl řeckým novinářům, že Lausannská smlouva potřebuje revidovat. Během své návštěvy, která byla první oficiální návštěvou hlavy tureckého státu v Řecku po 65 letech, Erdoğan opakoval svou mantru o tom, že Lausannská smlouva musí být revidována.

Následující měsíc Erdoğan napadl předsedu CHP Kemala Kılıçdaroğlu a znovu obvinil jeho stranu, za jejíž vlády byla podepsána Lausannská smlouva, že se v průběhu jednání ostrovů vzdala. "Našemu národu o tomto řekneme," řekl Erdoğan. Toto prohlášení znamená, že Erdogan uznává, že ostrovy z právního hlediska patří Řecku. Současně ale nazývá řecké vlastnictví tohoto území "invazí" - zřejmě proto, že ostrovy kdysi patřily Osmanské říši - a nyní je chce vrátit zpět.

Rétorika CHP byla mezitím stejně agresivní, když Kılıçdaroğlu řekl v tureckém parlamentu, že Řecko "okupovalo" 18 ostrovů. Když řecký ministr obrany Panos Kammenos toto tvrzení označil jako "nepříjemné", zástupce předsedy CHP pro zahraniční věci Öztürk Yılmaz odpověděl: "Řecko by nemělo pokoušet naši trpělivost." Údajně také prohlásil, že "Turecko je mnohem víc, než jen jeho vláda"a že jakýkoli řecký ministr, který provokuje Turecko, bude "praštěn palicí do hlavy... Pokud [Kammenos] nahlédne do historie, nalezne mnoho příkladů."

Ve skutečnosti je historie plná příkladů Turků, kteří prováděli vražedné útoky proti anatolským Řekům. V jednom případě byl útok, který byl součástí genocidy řeckých a arménských křesťanů v Izmiru v roce 1922, zdůrazněn v řeči, kterou v parlamentu přednesl předseda Strany národního hnutí (MHP) Devlet Bahceli:

"Jestli [Řekové] chtějí být opět zahnáni do moře - pokud budou znovu chtít utíkat před pronásledovateli - tak prosím. Turecký národ je připraven a má dost víry pro to, aby to udělal znovu. Někdo by měl řecké vládě vysvětlit, co se stalo v letech 1921 a 1922. Jestli se nikdo takový nenajde, my, Turci, víme, jak se jako kulka snést na Egejské moře, padat z nebe jako déšť svatého vítězství a víme, jak o dějinách zas a znovu poučit všechny nositele ahl al- salib [lid kříže, křesťany]."

Turečtí propagandisté také překrucují fakta a snaží se vylíčit Řecko jako agresora. Například Ümit Yalım, bývalý hlavní tajemník [secretary-general] ministerstva národní obrany řekl: "Řecko přetvořilo jím okupované ostrovy na zbrojnice a vojenské základny, které použije při svých budoucích vojenských operacích proti Turecku."

Zdá se, že turečtí politici mají své vlastní důvody pro posedlost těmito řeckými ostrovy: tradiční turecký expanzionismus, poturčování helénských zemí, neo-osmanismus a hlavní motivaci muslimů pro další dobývání - džihád. Existují také strategické důvody, proč chtějí na ostrovy provést invazi, což lze odvodit z prohlášení místopředsedy vlády Tuğrula Türkeşe o kontrole Turecka nad Kyprem od roku 1974:

"Informace o tom, že Turecko má zájem o Kypr, protože tam žijí Turci, je nesprávná... I kdyby na Kypru žádní Turci nežili, Turecko by stejně mělo s otázkou Kypru problém, protože Turecko se Kypru nemůže vzdát."

Stejný postoj i mentalita platí u Turecka i pro ostatní ostrovy v Egejském moři. Ačkoli Turecko ví, že ostrovy jsou z právního a historického hlediska řecké, turecké úřady je chtějí obsadit a poturčit, pravděpodobně jako pokračování boje za zničení Řeků - stejně jak tomu bylo v Anatolii mezi lety 1914 a 1923 a i poté. Zničení veškerých zbývajících připomínek existence řecké kultury v Malé Asii před tureckou invazí v 11. století je téměř dokonáno. Dnes je v Turecku méně než 2 000 Řeků.

Vzhledem k tomu, že Turecko v roce 1974 brutálně napadlo a obsadilo Kypr, jeho současné výhrůžky Řecku - z obou stran tureckého politického spektra - by neměly být Západem brány na lehkou váhu. Západní civilizace se zrodila právě v Řecku. Turecko sousedí s Evropskou unií. Jakýkoli útok proti Řecku by měl být považován za útok proti Západu. Je načase, aby se Západ, který [kdysi] tváří v tvář tureckým zvěrstvům mlčel, Ankaře postavil.

Uzay Bulut,
je turecká novinářka, narodila se a vyrůstala v Turecku. V současnosti pracuje ve Washingtonu, D. C.

Překlad původního textu: Why Turkey Wants to Invade the Greek Islands
Překlad: Jiří Hradecký

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/12036/turecko-invaze-recke-ostrovy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNadja Savčenková: Ukrajinci nenávidí svojí vládu více než Kreml   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 02:43:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nadja Savčenková byla hrdinkou vládnoucích politiků Evropské unie. Eurolidovci a eurosocialisté ji milovali za to, že navedla ukrajinské dělostřelectvo na dva bezbranné ruské novináře, které tím zabili. Luhanští povstalci ji zajali a předali ke stíhání do Moskvy. Evropští politici drželi řetězovou hladovku (každý asi dvě hodiny) za její propuštění. Rusové ji nakonec s Ukrajinci vyměnili za zajaté povstalce. Od kyjevské vlády Savčenková dostala nejvyšší vyznamenání „Hrdina Ukrajiny“.

Savčenková následně cestovala po Evropě, kde ji politici, kteří nenávidí Rusy, vítali jako hrdinku. 11. ledna 2017 navštívila i Prahu, kde měla besedu v Knihovně Václava Havla a sešel se s ní Kalousek se Schwarzenbergem, Jiřina Pospíšil, europoslankyně Šojdrová a další protiruští politici.

Jenže Sančenková je nacionalistka, které nejde jen o poslanecké prebendy, nyní tvrdí, že na masakru policistů i demonstrantů na kyjevském náměstí Majdan, se podílela i banda, která nyní s podporou EU ovládla Ukrajinu. Prokuratura ji chce opět uvěznit, protože tvrdí, že připravovala vraždu tří zkorumpovaných poslanců. Savčenková také tvrdí, že Ukrajinci nyní již nenávidí vlastní vládu víc než Kreml, Putina a Rusy.

„Украинцы уже сильнее ненавидят свою власть, чем ее ненавидят в Кремле“.

Po propuštění se Savčenková zasazovala o mír na východní Ukrajině. Dokonce navštívila Doněckou republiku, kde hovořila s místními vůdci. Prosazovala výměnu zajatců. Kyjevský režim ji za to označil za zrádkyni. Nyní ji chtějí již přímo zavřít.

ŽM

FOTO: Nadja Savčenková v knihovně Václava Havla. Vpravo je kontroverzní europoslanec za KDU-ČSL, který se nijak netají tím, že je mu bližší Al-Kajda než syrští křesťané.

Zdroj: http://blokprotiislamizaci.cz/nadja-savcenkova-masakru-v-kyjeve-byli-zapojeni-soucasni-vladci-ukrajiny/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUvědomělost mladých? Nenechte se vysmát!   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 02:28:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes, čtvrtek 15. března 2018 se vyznačuje dvěma událostmi. První, že byla na území České republiky uskutečněna tzv. Stávka za demokracii a obranu ústavy, kterou původně v podobě výzvy sepsali „uvědomělí“ studenti pražské DAMU a prostřednictvím Facebooku se rozšířila mezi studenty škol po celé republice. Několik hodin před zahájením akce byla potvrzena účast více než 300 škol. Akce se ne zcela náhodou, koná den poté, co do ulic vyšli demonstranti vyjádřit svůj nesouhlas s chováním prezidenta Miloše Zemana a jiných politiků.

Pokud chtěli studenti čtvrteční akci podpořit jménem školy, musí mít vždy souhlas od jejího vedení. Nic proti rádo by uvědomělosti mladých lidí, jenže v tomto případě to má několik faktických „háčků“. První je, že aniž mladé lidi budeme diskriminovat, je problém považovat mládež za uvědomělou jen proto, že několik možná skutečně mimořádně uvědomělých mladých lidí vyvolá akci, kterou strhne další masy mladých lidí, v tomto případě studentů vysokých a středních škol i učilišť, které bychom měli brát či chápat jako uvědomělé mladé lidi, kteří v rámci svého uvědomění „ví, zač je toho loket“. Nechť mi prominou, ale vědí „kulové“.

Nedávno byla prostřednictví ČT uskutečněna malá „sonda do študákovy duše“, jak by asi řekl básník, jinými slovy sonda o všeobecných znalostech naší mládeže. Při jejich odpovědích na mne šly mrákoty. Na otázky, jako např. co ví o letech 1918, 1938, 1948 a 1968 nikd o neodpověděl na 100%, na otázku, zda znají všechny prezidenty ČR od vzniku Československa, byly odpovědi sotva na 80%, na otázku, zda vědí kdo byl Jan Masaryk, Alexandr Dubček nebo M.R. Štefánik, zůstali dotázaní studenti s otevřenými ústy, nevěděli. Skutečně „neskutečné“, jak je naše mládež „vzdělaná“, jak zná historické události státu, významné osobnosti a jiné skutečnosti, které by jako absolventi nejen základních, ale i středních, natož vysokých škol měli zcela jistě znát. Ovšem za předpokladu, že jsou tyto záležitosti předmětem výuky, tedy zda se o nich učí, jestli samotní učitelé mají vůbec zájem jim tyto skutečnosti a informace zprostředkovávat.

Je-li naše mládež na úrovni studentů takto vzdělaná, má-li znalosti na úrovni, kterou prokázali při zmíněné sondě pak není pochyb o tom, jak také asi budou „uvědomělí“ a znalí naší současné politické problematiky. Organizátorům akce je naprosto lhostejné, nakolik jejich spolužáci chápou politickou situaci a cíle, které oni sami sledují, oni si splní zadaný úkol, mládež byla vtažena do nečisté hry s osudem společnosti a tím bylo předem stanoveného cíle dosaženo.

Co je na tom však pozoruhodné, že akce byla vyvolána na den 15. března, tedy den, který se stal v historii našeho národa dnem osudným. Připomínáme si 79 let ode dne, kdy bylo definitivně pokořeno Československo, neboť dne 15. března 1939 nacistické jednotky obsadily celou zemi. Otázka je, zda si toto výročí mladí lidé, kteří právě dnes, 15. března, vy&scaron ;li do ulic „ vyzvat ústavní představitele České republiky, jmenovitě prezidenta České republiky, premiéra České republiky a také Parlament České republiky k obraně ústavních a společenských zvyklosti a hodnot“, zda si jsou vůbec vědomi tohoto pro český národ významného dne. I zde je na místě otázka, zda a jaké má o těchto událostech naše mládež a studenti vůbec nějaké vědomosti, zda jsou s těmito událostmi prostřednictvím učitelů seznamováni, protože teprve znalost historie a dějiny své země, svého státu, republiky činí člověka uvědomělým, schopného se orientovat v politice a problémech státu.

Byla-li řeč o učitelích a pedagogických pracovnících, jde i na jejich adresu výtka, Jsou skutečně těmi, kteří poctivě a pravdivě učí žáky a studenty dějiny našeho národa, naši skutečnou bohatou historii? Jak dokazují zjištěné (ne)znalosti, je na místě pochybnost, že je ze strany učitelů těmto záležitostem ve výuce věnována dostatečná pozornost. Není od věci také připomenout, že učitelé a pedagogičtí pracovníci stále vznáší požadavky na zvyšování platů, ale naskytne-li se příležitost, jako např. ta dnešní se stávkou studentů, pak si klidně, svévolně (připusťme, že se souhlasem vedení školy, což na věci nic nemění) dovolí zrušit vyučování, tedy dobu, za kterou jsou placeni. Jde sice údajně jen o půl hodinu, ale jak se v informacích praví, akce bude probíhat a tedy pokračovat i po skončení půlhodinové „stávky“. Kde je záruka, že se studenti vrátí na případné odpolední vyučování ? Kde je vůbec nějaká odpovědnost nejen učitelů ale hlavně těch, kteří k této akci dali souhlas? Akci, kterou vyvolali studenti, akci, které se podvolili stovky škol, jejich vedoucí a pedagogičtí pracovníci? To u ž budou poslouchat či akceptovat kdejakou výzvu kohokoliv, když bude nějak politicky motivovaná a jimi akceptovatelná?

Studenti dnes s velkou slávou, s nemalou pozorností médií „stávkují“ za obranu ústavních a společenských zvyklostí a hodnot. Sami a nutno podotknout včetně vedení (zainteresovaných) škol a jejich učitelů, jistá společenská a výchovná pravidla, zvyklosti a hodnoty znehodnocují, pošlapávají, dehonestují. Není potom studentská akce kontraproduktivní, není to protimluv? Co na to Ministerstvo školství?

Jiří Baťa
15. 3. 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCZEXIT je JEDINÁ MOŽNOST, jak přestat být krmelcem Evropy! 3. část   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 02:21:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V souvislosti se sílícím voláním našich voličů po odchodu z EU, která se mění prakticky den ze dne k horšímu, a to jak z hlediska svých pravidel tak i své podoby, sílí současně strašení našich občanů ze strany našich veřejných propagandistických prostředků a různých „odborníků“ ohledně obrovských negativních dopadů příp. Czexitu na naši zem a na její obyvatele. Protože jde o zavádějící a záměrně zkreslená tvrzení, pojďme si k celé záležitosti říci více.

1. část je ZDE http://infokuryr.cz/news.php?extend.20926.2

2. část je ZDE http://infokuryr.cz/news.php?extend.20941.2

Za situace, kdy se náš stát zbavil naprosté většiny svého majetku a tedy i příjmů z něho, kdy dopustil zničení části výrobních kapacit, zprivatizování ostatních kapacit (ať již zahraničními investory, jak výše popsáno či různými „kapitány českého průmyslu“, kteří následně vesměs zkrachovali) dostal se dnes do situace, že je závislý prakticky výlučně na následujících zdrojích příjmů:

· daň z příjmu od právnických osob (19 % oproti dřívějším 100 % zisku státních podniků) a ještě k tomu od necelé 1/3 dřívějších subjektů (viz zničené podniky, podniky v rukou cizích vlastníků a jejich daňové prázdniny v ČR, příp. zdaňování cizích firem činných u nás v zahraničí, zlegalizované úniky našich i cizích firem činných u nás do daňových rájů);

· daň z příjmu od fyzických osob (15 %)

· zisky zbytkových státních podniků (dnes jde již jen o jejich minimální počet, byť některé z nich jsou co do velkosti významné - ČEZ, Budvar, Lesy ČR);

· daň z přidané hodnoty (21 % až na výjimky)

· spotřební daně

· daň z převodu nemovitostí (4%)

· darovací daň a

· některé další.

Obecně platí, že došlo ke značnému nárůstu nepřímých daní při současném poklesu přímých daní. Daňové břemeno bohatých tak bylo ze značné části přesunuto na střední třídu, která za současných podmínek rychleji chudne. Tímto rysem se vyznačují všechny tzv. východoevropské země v porovnání se zeměmi Západu. Podobně je tomu v rozvojových zemích. ČR v tomto ohledu není výjimkou.

Závěr 1:

Máme-li zjednat nápravu v tomto směru s cílem „postavit se opět na vlastní nohy“, je nemožné tak učinit v rámci našeho pokračujícího členství v EU, která je nejen hlavním původcem naší současné situace, nýbrž i překážkou v možné nápravě. Nemůžeme totiž setrvávat v pozici kolonie EU (a zejména pak Německa) a přitom současně se snažit o naši emancipaci a opuštění naší pozice kolonie.

Jaká je tedy skutečnost?

Přichází postupně průmyslová revoluce 4.0, a to se všemi svými průvodními důsledky. Již se u nás projevila např. úbytkem 2 tis. pracovních míst ve Škodě Mladá Boleslav či v menších počtech na jiných místech republiky (např. Krnovsko 300 pracovních míst atd.). Jde o proces, který se bude postupně šířit i do dalších odvětví (bankovnictví, autodoprava, soudnictví/advokacie, různé druhy služeb, stavebnictví atd.).

V čem spočívá průmyslová revoluce 4.0?

V robotizaci lidské práce a tedy v její náhradě, přičemž tato robotizace u nás:

· dle propočtů nahradí v ČR do roku 2035 až 30 % lidské pracovní síly, u osob s nízkým vzděláním tato úspora může dosáhnout až 44 %;

· přináší úspory na mzdách, na sociálních a zdravotních příspěvcích, odbourává problémy s pracovníky a s odbory atd.;

· současně s tím zvyšuje nároky na stát a jeho zdroje potřebné k výplatě minimálního garantovaného měsíčního příjmu. Ty zdroje jsou již nyní nedostatečné, neboť pocházejí prakticky jen z příspěvků na zdravotní a sociální pojištění od zaměstnaných lidí u nás a zčási i z vybraných daní. Jiné zdroje nejsou a poklesem zaměstnanosti se budou tenčit, zatímco nároky na výplatu minimálního garantovaného měsíčního příjmu stoupat;

· staví nás (s ohledem na nevhodnou strukturu naší ekonomiky) na 4. místo z nejohroženějších zemí. (je to způsobeno strukturou a zaměřením české ekonomiky, z velké části postavené na produkci bez přidané hodnoty, na subdodávkách do Německa a dalších zemí EU. Jde o výrobu a s ní spojená pracovní místa, jež budou zcela nahrazena roboty či algorit-my). Hlavní těžiště dosavadní průmyslové výroby přitom u nás spočívá ve výrobě automobilů. Místo nich se již začínají vyrábět elektromobily, a to prakticky plně roboticky. Víme již, jak a čím tento výpadek (ne-li výroby, tak zcela určitě alespoň pracovních míst) nahradíme?

· vzdělávací systém, který se opožďuje za výraznými proměnami v práci jako takové a setrvale připravuje nové pracovní síly na již překonané, resp. neexistující potřeby. Produkuje tak z velké části i nadále pracovníky do továren, kde však jejich místa budou v dohledné době nahrazena roboty.“

Kde bude tato robotizace zaváděna nejdříve?

Tam, kde mají majitelé továren nejvyšší náklady na pracovní síly. Tedy doma, např. v Německu. Pokud si tam ovšem postaví místo lidí roboty, ty rychle nahradí i lacinější pracovní sílu např. u nás. A všechny roboty mohou stát a pracovat těmto zahraničním podnikatelům u nich doma. (tedy do jisté míry dojde i v dalších západních zemích k obdobě naplňování hesla America first!). Západní Evropa se na to již připravuje, a proto Brusel volá i po harmonizaci daní v rámci EU.

Závěr 2:

Ke ztrátě pracovních míst postupem času určitě dojde. Nikoliv však z důvodu našeho vystoupení z EU, nýbrž z důvodu nastupující náhrady lidské pracovní síly roboty v rámci průmyslové revoluce 4.0.

Jaroslav Tichý
Aliance národních sil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStudentka pobodána. Afghánec: „Na rakouské ďábelníky jedině nůž!“ Média zticha   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 02:07:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Případem z minulého týdne, kdy afghánský imigrant mirnix-tirnix pobodal v centru Vídně rodinu významného zubního lékaře pohár přetekl. Rakouská vláda – brusel-nebrusel – zpřísňuje imigrační politiku. Případ svou brutalitou a nevybíravostí totiž pohnul celým Rakouskem.

Když večer vycházela rodina významného vídeňského zubního lékaře spokojeně z japonské restaurace na Práterské ulici v centru Vídně, přistoupil k jeho 17-leté dceři afghánský imigrant s otevřeným zavíracím nožem. „Naval sem mobil a peníze!“ Když mu zaskočená dívka věci chtěla odevzdat stejně ji pobodal, a rovnou i její matku a jejího otce, kteří ji hájili. „Na rakouské ďábelníky platí jedině nůž!“, vypověděl pak při výslechu. A že ho rozlítilo, že byli moc v pohodě. (To je od nevěrců asi nepřípustná provokace). A že celé Rakousko to stojí za … Přineste mi do cely Korán ve farsí (perštině), uzavřel svoji výpověď. Jeho advokátka na základě toho chce vytřískat pro něj nepříčetnost a zproštění viny.

Celá pobodaná rodina leží stále v nemocnici, matka s dcerou už mimo ohrožení života, ale otec živitel rodiny, je stále mezi životem a smrtí, udržován v umělém spánku. A takový to byl hezký a veselý večer. Nyní se jim život doslova zastavil. Bolestivě a krutě. Protože byli šťastní. Tím vzbudili smrtelnou nenávist a likvidační agresivitu. A jizvy pochybností a nenáviděnosti těžko někdo někdy vymaže...

Kriminologové si dodali odvahy a zveřejnili statistiku – afghánští imigranti patří k nejzločinnějším. Tolik morálna ke zveřejnění případu však v rámci svobody slova v sobě mnohá česká média nenašla. Neponesou pak ale spoluvinu na tom, až bude stejným způsobem pobodán někdo v jejich blízkém okruhu, a bude se ptát, proč se to muselo stát právě jemu..?

Zdroj: http://www.oe24.at/oesterreich/chronik/wien/Messerstecher-beschimpft-jetzt-Oesterreich/325943678
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEgyptská studentka zemřela po „rasově motivovaném“ útoku skupiny žen ve Velké Británii   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 02:01:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osmnáctiletá egyptská studentka Mariam Moustafa zemřela v nemocnici po útoku skupiny žen v britském Nottinghamu. Sděluje se, že dívku zabily kvůli její rase.

Podle informací Evening Standard, 20. února Moustafa byla napadena hned po tom, jak nastoupila do autobusu v okolí obchodního domu Victoria Centre. Dívku sledovala skupina žen, které jí následně vyhrožovaly a zaútočily na ni.

Studentku odvezli do nemocnice Queen's Medical Centre. Byla uvedena do umělého kómatu a následně převezena do nemocnice Nottingham City Hospital, kde zemřela. Policie nyní hledá svědky.

Matka Mariam tvrdí, že dívka se stala obětí rasově motivovaného trestného činu. Obvinila vládu z toho, že předtím nereagovala na oficiální stížnosti, které podávali měsíce před smrtí dívky.

„Před čtyřmi měsíci, dvě z těch 10 žen ohrožovaly moji dceru na ulici bez jakého zvláštního důvodu. Obrátily jsme se na policii a podaly stížnost, ale nic se nestalo," řekla.

Obhájce Emad Abou Hussein prohlásil, že Moustafa nebyla řádně vyšetřena, když byla přijata do nemocnice. Teď musí proběhnout posmrtné vyšetření.

Zdroj: https://sptnkne.ws/gY7T

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump lhal premiérovi Kanady Trudeauovi   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 01:56:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump se během dobročinné řeči ve středu chvástal, že si vymyslel informace během setkání s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, že Spojené státy mají s Kanadou obchodní deficit, aniž by věděl, zdali je to skutečně pravda. O tom informuje The Washington Post.

„Trudeau přišel ke mně. Je to dobrých chlap, Justin. Řekl: Ne, ne, my s vámi nemáme obchodní deficit, nemáme žádný. Donalde, prosím," řekl Trump.

„Já jsem řekl: Špatně, Justine, máte. Ani jsem to nevěděl…. Neměl jsem tušení," cituje Washington Post slova Trumpa.

Americký prezident následně poslal „svého člověka", aby prověřil, zdali má Kanada obchodní deficit s USA. Ten se vrátil a potvrdil, že Kanada nemá se Spojenými státy obchodní deficit. To se ale netýká energie a stavebního dříví.

Kancelář obchodních zástupců Spojených států prohlásila, že USA mají obchodní přebytek s Kanadou, píše Washington Post.

Zdroj: The Washington Post, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína chce se zeměmi Pásma a Stezky sdílet své úspěchy a zkušenosti z rozvoje technologií vysokorychlostní železnice   
Pridal tk Pátek 16 březen 2018 - 01:53:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen ČLPPS a bývalý zástupce generálního ředitele Čínské národní železniční společnosti Lu Chunfang včera pro CRI uvedl, že technologie čínské vysokorychlostní železnice je jedinečná. Čína je ochotna se zeměmi Pásma a Stezky sdílet své úspěchy a zkušenosti z rozvoje technologií vysokorychlostní železniční sítě.

Lu Chunfang řekl, že iniciativa Pásmo a Stezka, kterou předložil čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching), získala mnoho pozitivních reakcí ze zemí podél Hedvábné stezky. Výstavba infrastruktury je základem pro realizaci tohoto projektu.

„V současnosti je ve výstavbě železniční trať spojující Čínu a Laos. Budeme stavět i vysokorychlostní železnici spojující indonéskou metropoli Jakartu a Bandungu. Podle plánu bude také vybudována řada železničních tratí v zemích Pásma a Stezky, které pomůžou lépe propojit Čínu s jednotlivými zeměmi," uvedl Lu Chunfang.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2396 sec,0.0540 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,818kB