Sobota 17 březen 2018
Speciální jednotky Spojených států, Británie a Francie jsou v Sýrii   
Pridal tk Sobota 17 březen 2018 - 16:01:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Sýrii jsou „na zemi“ speciální jednotky Spojených států, Británie a Francie, už to není „proxy-válka“, ale přímá účast ve válce, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„(V Sýrii) „na zemi" existují speciální síly USA (už to nepopírají), Velké Británie, Francie a jiných zemí, takže to není tolik „proxy-válka", jako přímá účast ve válce," uvedl Lavrov v rozhovoru pro Teleradiokomplex prezidenta republiky Kazachstán.

USA braní Damašku, aby vrátil území na východě Sýrie, hlasí ruské ministerstvo obrany

Jednotky USA ve východní provincii Dajr az-Zaur brání návratu těchto oblastí pod kontrolu syrských úřadů, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

„Důležitým směrem práce syrské vlády je návrat obyvatelstva do východních oblastí provincie Dajr az-Zaur, která se nachází pod kontrolou proamerických sil z tzv. Syrských demokratických sil (SDS). Vojáci americké armády v těchto oblastech brání obnově syrských státních institucí," tvrdí prohlášení.

Jak uvedli na ministerstvu, Syřané se nemohou vrátit na východní břeh Eufratu, protože přes řeku nejsou žádné přechody, jež byly bombardovány koalicí vedenou Spojenými státy.

Ministerstvo obrany mimoto obvinilo Američany, že neumožňují humanitárním organizacím a misím OSN posoudit rozsah
humanitární katastrofy. „Pod troskami jsou tisíce rozpadlých mrtvol civilistů a bojovníků, kteří zemřeli během masivního bombardování Rakky americkou koalicí. Ve městu jsou už hlášena ohniska infekčních onemocnění, které se s nástupem tepla můžou změnit v epidemii," hlásí na ministerstvu.

Koncem února oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF Igor Konašenkov uvedl, že v oblastech Sýrie kontrolovaných koalicí a podřízenými jí ozbrojenými opozičními silami se vyvinula vážná humanitární situace a samotné oblasti se staly černými dírami, přičemž situace je „absolutně nepřehledná pro syrskou vládu i pro mezinárodní pozorovatele".

Zdroj:teleradiokomplex, Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponI tisíciletou moudrost umí pražská kavárna postavit na hlavu   
Pridal tk Sobota 17 březen 2018 - 12:31:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Víte, co je to svoboda českého tisku a svoboda České televize, na jejíž obranu bylo ve středu svoláno shromáždění na Václavské náměstí a ve čtvrtek za její naplnění vyrazili školáci buď před své školy, nebo na náměstí svých měst? Pokud to nevíte, rád vám to prozradím. Nuže svoboda tisku a svoboda České televize, za které se v těch dvou dnech demonstrovalo, je svoboda pracovníků obou těchto oddílů českého mediálního prostoru psát, vysílat a pracovat pouze a výhradně k dobru a prospěchu jediné politické strany u nás, a to strany, která se nazývá TOP 09, až do nedávna ji vedl jeden z nejnenáviděnějších politiků naší země Kalousek, do sněmovny se probojovala až v závěrečných hodinách posledních voleb, a to s ušima až do krve odřenýma, čili se ziskem 5,31 % hlasů, nu a protože v nejakuálnšjších volebních preferencích se ani jednou nepřeškobrtala přes požadovanou pětiprocentní hranici, považuje se dnes za hotovou věc, že poslanci této strany(dnes je jich ve 200 členné poslanecké sněmovně sedm), zasedají v poslaneckých lavicích naposledy.

Je to tedy spíš už mrtvola, než živý organizmus, ale má zato to nejkomfortnější postavení v médiích. Vždyť dobře 90 procent toho, co např. vysílá Česká televize, slouží ve prospěch a k nejvyšší spokojenosti této pětiprocentní strany, a postavíte-li si tato dvě čísla k sobě, nemůže vás napadnout jiné slovo, než Kocourkov.
A právě jen a jen za jeho udržení se demonstruje, a odpor proti tomuto Kocourkovu a Absurdistánu se v médiích a poté i lidmi těmito médií obalamucenými označuje za útisk médií, za útok proti svobodě tisku a médií vůbec, za návrat k totalitě atd.atd. I když samozřejmě, ve skutečnosti je všechno naopak, protože totalitou je právě ona praxe, kdy média a konkrétně Česká televize slouží z devadesáti procent pouhé dvacetině našich lidí, zatímco ostatním nezbývá, než tzv. sušit hubu či čučet na drát.

Samozřejmě, takovýto stav budí nespokojenost, nadává se, ale nejčastěji jen u piva, protože běžet na Václavák nebo na Letnou, se už nikomu moc nechce, protože lidé vidí, k jakým koncům to z nich nakonec vedlo.

Takže protestují jen jednotlivci, píší o mediální zvrhlosti do různých webů, jen např. já jsem proti neúnosnému a jednostrannému informování médií a České televize zveřejnil nejméně sto článků, z nichž některé jsem jako zvláštní statě věnoval výhradně jen jednotlivým redaktorům, např. Vladimíru Kučerovi z ČT, Jitce Zlámalové s Echa, Klapáčovi z ČT, Moravcovi z ČT, Borkovi z ČT, Wollnerovi z ČT, Vitowské z ČT, a třebaže jsem slovíčka pro tyhle materiály nevybíral, nikdo mi za to, co jsem napsal (s výjimkou Wollnera), ještě nevynadal a ani na ulici mě nezpolíčkoval. Spíš bylo jen ticho.

Ale stalo se, že o tomtéž, slovy ovšem mírnějšími a navíc s odvoláním na odborný posudek jakési instituce Karlovy univerzity promluvil na své inauguraci prezident Miloš Zeman, a byla mela, o které jsem už shora mluvil: pozor, na stráž, svoboda je ohrožena, demokracie také, takže vzhůru na Václavák, protože co si to prezident vůbec dovoluje, že ano?

A u toho slova „dovoluje“ bych se rád zastavil.

Quod licet Iovi, non licet bovi, čili Co je dovoleno bohu, není dovoleno býkovi, říká latinské přísloví, které prý sice zaznělo na jakémsi divadelním představení až začátkem 19. století, ale protože je odvozeno od starořímského Aliis si licet, tibi non licet, jež má téměř totožný význam, lze je považovat za moudrost více než dva tisíce let starou.

Ale co je dva tisíce let stará moudrost pro pražskou kavárnu, která protiprezidentské protesty iniciovala a zorganizovala, takže co by ji mohlo zastavit v tom, aby i tuhle starou opelichaninu a prašivinu vyhodila do vzduchu a obrátila ji vzhůru nohama, A to tak, že jestliže proti jednostrannému a stranickému zaměření ČT mám dovoleno coby býk a ten nejobyčenější kmán dovoleno brojit já, dovoleno to coby Iovisovi není prezidentu Zemanovi.
Ten sice může mediální Kocourkov u nás pozorovat, ale není mu dovoleno k němu cokoliv dodávat.

Jinak je bengál, tak pozor na to, pane prezidente!

A latinská moudra? Ta ať si blábolí, co chtějí.
Terazky sme tu my! A my ta média nedáme. I kdyby nás nevolil třeba už vůbec nikdo.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský zásah v Sýrii demaskoval komedii údajných operací Spojených států. Prezident Asad je jedinou nadějí pro syrské křesťany   
Pridal tk Sobota 17 březen 2018 - 12:24:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V evropských médiích je pan prezident Asad líčen jako zločinec, likvidující děti, ženy a nemocnice podle toho jak se vyspí. Neviňátko rozhodně nebude, otázkou je, zda má jinou možnost.
Válečný konflikt trvá v Sýrii bezmála pět let. Pět let utrpení syrského lidu, pět let hrůzy, beznaděje a strachu. Z médií se dozvídáme, jaké zločiny syrský režim spáchal na svém lidu. Chemické zbraně, po jejichž použití příslušníci Bílých přileb se prochází dotčenými místy v krátkých tričkách a sandálkách. Zničené nemocnice,kdy jen v Aleppu, dle toho co psal náš tisk, bylo zničeno více nemocnic než má celá Česká republika. Pokud by to byla pravda, tak by Sýrie měla nejlepší zdravotnické pokrytí na světě.

Dnes už nikoho nezajímá proč a jak celý ten konflikt začal a svým způsobem to už je jedno. Pravda je vždy tak nějak uprostřed. V arabských islámských zemích nikdy nebyla demokracie vítaná a všechny arabské země jsou autoritářské. Záleží jen na míře a také na čí stranu se tyto země kloní. V Egyptě experiment s demokracii zkoušeli a zkoušejí, ale poslední pokud dopadl tak, že armáda musela svrhnout svobodně zvolené Muslimské bratrstvo, protože demokracie byla pro tyto islámské fundamentalisty výtahem k moci. Výtahem k prosazování islámského práva a útlaku náboženských menšin, útlaku jinak smýšlejících Egypťanů. Je egyptský prezident diktátor? Je! Musí být, pokud chce, aby Egypt nebyl pouze náboženskou zemí. Podobně tomu je ve všech arabských státech. I v tom opěvovaném Tunisu je víceméně trvalé stanné právo.

Pokud mluvíme o demokracii, máme na myslí demokracii evropskou, která vzešla z politického, náboženského a filozofického dialogu, kdy každá zájmová skupina musela ustoupit a že ta cesta k demokracii byla trnitá a dialog byl mnohdy zabarven do ruda krví zúčastněných. Snad to, že žijeme v období míru, rozbředlých dialogů a nejlepším ekonomickém období, nám brání vidět svět jinak, než očima těch, kteří si myslí, že všude na světě lidé smýšlejí stejně. Zapomínáme, že díky historickému vývoji je v mnoha zemích zásadnější náboženství než politika, pokud ta politika neodporuje náboženství. A to je problém nejen v Egyptě, ale také v Sýrii, kde vládnou Alevité, tedy příslušníci šíítské sekty, ale většina obyvatel se hlásí k sunnitskému islámu. V Sýrii nejde o demokracii, ale o to, jaká odnož islámu bude mít hlavní slovo a určovat budoucnost země. Myslet si, že aktivisté bojující proti syrskému režimu bojují za demokracii je naivní. Oni bojují hlavně za islám.

V mediální smršti co všechno prezident Asad provedl, ať skutečně anebo domněle, zaniká hlas jedné náboženské menšiny. Hlas syrských křesťanů. Syrští křesťané stojí na straně prezidenta Asada. Ne proto, že by byl lidumil, ale proto, že on je pro ně zárukou náboženské svobody, která je pro ně důležitější než svoboda politická. Syrští křesťané moc dobře vědí, co to znamená žít pod nadvládou sunnitských muslimů. Stejně jako to vědí egyptští křesťané, kteří jsou i přes současný režim který je chrání, neustále vražděni a ponižováni. Ostatně to není nic nového, křesťanům se vždy dařilo lépe pod vládou těch, kteří více než na islám mysleli na prosperitu své země. Jakmile vláda autorativních vládců, dbajících spíše než na náboženství na prosperitu své země, skončila nastávali pro křesťany a jiné nemuslimské náboženské skupiny zlé časy.

Syrští křesťané vidí události jinak než Západ a snaží se, aby Západ o událostech v Sýrii informoval objektivně a nikoli na základě dojmů a politických zájmů. Nejspíše marně. Naposledy se tak ozvaly syrské jeptišky,znechucené tím, jak se na Západě informuje o událostech v oblasti Gouthy.

„V Damašku, právě z oblasti Gouthy, začaly útoky na civilisty žijící v části kontrolované vládou, a ne naopak. A je to sama Goutha, kde – je třeba to ještě připomínat? - civilisté, kteří nepodporovali džihádisty, byli dáváni do železných klecí: muži, ženy vystavené venku a používané jako lidské štíty. Goutha: okrsek, kde dnes civilisté, kteří chtějí utéct a utíkají do vládní části, když využívají poskytnutého příměří, jsou na mušce rebelských ostřelovačů. Proč tato slepota Západu? Jak je možné, že ti, kdo informují, dokonce i v církevní oblasti, jsou tak jednostranní?“

Nejsou první, předtím se již ozvala řeholní setra Dordiny. „Doposud převládal názor, že syrská vláda potlačuje reformy a že povstalci jsou ubohé oběti. To však vůbec není pravda“
Stejně jako biskup Abu Khazen“

„Ruský zásah v Sýrii demaskoval komedii údajných operací Spojených států amerických. Když bombardovali Američané a jejich spojenci, Islámský stát expandoval. Když začali bombardovat Rusové, začal se Islámský stát konečně stahovat.“

Je tedy na místě otázka. Jde Západu o mír na Blízkém východě a v Sýrii anebo jde jen o geopolitické zájmy bez ohledu na to, že když zvítězí vize západních státu, tak to bude znamenat útisk náboženských menšin, jiný diktátorský režim, ale ten diktátor bude náš? Protože zkušenosti po Arabském jaru jinou možnost nenabízí.

Autor: Martin Kavka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouský vice-kancléř chce zakázat pouliční rozdávání Koránů   
Pridal tk Sobota 17 březen 2018 - 12:18:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak jako všude v Evropě i v Rakousku pořádají islámští fundamentalisté-salafisté akce pouličního rozdávání Koránů.

Postávají u nákupních center, zastavují lidi, a zdarma jim nabízí výtisk Koránu. Spolkový vice-kancléř Heinz-Cristian Strache (FPÖ) nyní prohlásil, že vyhodnotí všechny právní prostředky, kterými by bylo lze zákaz pouličního rozdávání Koránů prosadit.

Zdroj: http://www.heute.at/oesterreich/wien/story/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeskou ekonomiku čeká hluboký propad, není pro ní už lék. A odpovědnost za to nese...   
Pridal tk Sobota 17 březen 2018 - 11:06:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Potřeboval tuhle můj drahý mužíček natočit jakési krátké video na svůj tablet, v němž by vysvětlil jeden ekonomický problém.
Co čert nechtěl, stojan na tablet nechtěl stát, světlo na osvětlení nechtělo svítit, mužíčkova čerstvá polopleška se nechtěla přestat lesknout a jeho obličej se nechtěl a nechtěl vejít do záběru. I zavolal si mě nakvašeně, abych mu s tím pomohla.
A co čert nechtěl, jen co jsem sáhla na stojan, konstatovala jsem, že nějak nechce stát a že se mi manžel nemůže a nemůže vejít do záběru. Po dvou minutách jsem se dozvěděla, že jsem nemehlo, že když ode mne něco potřebuje, nikdy mu nepomohu, a byla jsem vyhozena ze scény. Následně se začala zpoza dveří ozývat sprška výrazů, u nichž jsem znala asi polovinu, a všechen dotčený vercajk, který nechtěl poslouchat, byl jmenován různými typy zvířat. Tedy řeknu vám, myslela jsem si v tu chvíli něco o pozadí a o zlodějovi, který volá „Chyťte zloděje!“

Když nad tím ale přemýšlím zpětně, sebekriticky docházím k názoru, že jsem patrně na Pikoru byla příliš příkrá a mělo by na něj být nahlíženo shovívavě. Leccos totiž nasvědčuje tomu, že tato schopnost mluviti, mám-li máslo na hlavě, nejspíš jest obecnou vlastností mužů točících se kolem ekonomiky a financí, a tudíž za ni snad ani nemohou. K tomu podezření mě přivedl pan guvernér, který mluvil na svém nedávném setkání s libereckými podnikateli za Českou národní banku.

Dozvěděli jsme se pár „objevů“: Tak například že česká ekonomika se přehřívá. Anebo že „...údaje o českém trhu práce jsou neuvěřitelné, v hospodářství to působí obrovské problémy, lidi nejsou a už není kde brát“. A také, že „zlepšení situace nelze očekávat“. Hm. Promluvila-li takto Česká národní banka, promluvila ta pravá.

Ano, česká ekonomika skutečně je krutě přehřátá. Je přehřátá tak, že roste nejrychleji v EU a má nejnižší míru nezaměstnanosti v EU. To samo o sobě by bylo pěkné a pro Čechy moc příjemné, pokud by to byl zdravý růst a zdravě nízká nezaměstnanost. Chybou na kráse ovšem je, že ani jedno zdravé není. S ČNB se shodneme, ekonomika se takzvaně „přehřívá nad svůj potenciál“, což se dá do lidštiny také přeložit tak, že přehřátí obyčejně předchází většímu propadu. Prostě ode zdi ke zdi. Čím vyšší růst, tím hlubší následný propad. Čím hlubší propad, tím vyšší následný růst. Takový hospodářský vývoj ode zdi ke zdi není něco, o co by jeden stál.
Pointa je ovšem v tom, že Česká národní banka je tím, kdo ekonomiku přehřál.

A druhá pointa je v tom, že to šlo dopředu předvídat. A ještě jednou, abychom si rozuměli úplně: prostě BYLO MOŽNÉ to DOPŘEDU předvídat. Ne že ne.

Neboli kdyby centrální banka byla předvídavá, nikdy ekonomiku přehřát nemohla, protože by zavčasu viděla, že její jednání k takovému přehřátí směřuje. Přitom na tuhle předvídavost člověk nemusel být zrovna jasnovidec. (Já třeba o přehřátí ekonomiky mluvím zhruba tři roky.) Mohlo a mělo být dopředu zřejmé, že jsou to právě kontroverzní intervence, které ve svém důsledku nakonec přehřátí ekonomiky vyvolají.

Možná se vám zdá, že intervence skončily už 6. dubna 2017, tedy dost dávno. A že začaly ještě o více než tři roky předtím. A že to tedy už je tak dávno, že to nemůže mít s dnešním přehřátím ekonomiky co do činění. Ale chyba lávky. Všechna opatření měnové politiky jsou během na dlouhou trať. Mají mnohaměsíční i dokonce několikaletá zpoždění. Právě proto jsou tak ošemetná – protože když je zavádíte, máte extra velkou pravděpodobnost, že neodhadnete přesně, kdy začnou a přestanou působit. Takže se nejspíš nestrefíte a vaše snaha zvýšit hospodářský růst začne fungovat v době, kdy ekonomika už sama od sebe poroste jak blázen. A když se toho leknete a začnete ekonomiku ochlazovat, začne to fungovat až ve chvíli, kdy ekonomika jako na potvoru už právě bude v krizi. No a právě to se stalo, to se děje a to se bude dít.
Proč se to bude dít? Protože česká ekonomika už směřuje dolů. O tom jsou jasné statistické důkazy. Tak třeba průmyslová výroba pomalu ale jistě zpomaluje svůj růst, protože zaměstnavatelé už nemohou za stávajícího nedostatku zaměstnanců víc vyrábět, zato spotřebitelé přeplácení vysokými mzdami utrácí ostošest. Typický obrázek ekonomiky, která se právě přehoupla do sestupné fáze. A ČNB? Ta si jaksi povšimla, že ekonomika je přehřátá, čili začala ji zchlazovat zvyšováním úrokových sazeb.

Skončit to může jen jedním jediným způsobem.

A jo, mimochodem, v něčem má ČNB pravdu, totiž když říká, že „zlepšení situace nelze očekávat“. No jasně, že ne, protože už se to všechno dostalo do bodu, z něhož není bezbolestného návratu. Už se s tím prostě nedá nic rozumného dělat.

Markéta Šichtařová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické družice se ukázaly zranitelné   
Pridal tk Sobota 17 březen 2018 - 10:43:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký globální systém určování polohy (GPS) je zranitelný vůči laserovým a raketovým zbraním z Ruska a Číny. Zástupci amerického letectva to oznámili Kongresu, uvádí Washington Free Beacon.

Ministryně vzdušných sil Heather Wilsonová poznamenala, že její tým vyvíjí zkušební GPS satelity, které nebudou zničeny žádným typem zbraně. Podle jejího názoru je riziko útoku jedním z důvodů, proč armáda urychluje práci na nahrazení 30 starých orbitálních GPS družic.

Wilsonová zdůraznila, že systém je široce využíván lidmi, od objednání taxi Uber až po nalezení restaurací v aplikaci Yelp. Navíc je používán armádou pro namíření vysoce přesných zbraní.

„Poskytujeme GPS světu, zhruba miliardě lidí každý den. Je to obrovská příležitost a my se ji pokusíme udržet dlouhodobě," řekla.

Zdroj: Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKyjev prohlásil, že Rusko vede 3. světovou válku   
Pridal tk Sobota 17 březen 2018 - 10:19:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že Rusko fakticky vede 3. světovou válku proti západním státům. Řekl to v rozhovoru pro ukrajinskou službu BBC.

Podle mínění Klimkina na pozadí otrávení bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery v britském Salibury „všichni dobře chápou, že Rusko fakticky vede 3. světovou válku, ale pomocí hybridních metod".

„Otázka spočívá nejen v tom, že se Rusko postavilo do jedné řady se Severní Koreou, Sýrií a Irákem (Saddáma) Husajna. Znamená to, že Rusko vědomě pracuje proti Západu a proti transatlantické společnosti," uvedl Klimkin.

Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že Rusko fakticky vede 3. světovou válku proti západním státům. Řekl to v rozhovoru pro ukrajinskou službu BBC.

Podle mínění Klimkina na pozadí otrávení bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery v britském Salibury „všichni dobře chápou, že Rusko fakticky vede 3. světovou válku, ale pomocí hybridních metod".

„Otázka spočívá nejen v tom, že se Rusko postavilo do jedné řady se Severní Koreou, Sýrií a Irákem (Saddáma) Husajna. Znamená to, že Rusko vědomě pracuje proti Západu a proti transatlantické společnosti," uvedl Klimkin.

Zdroj: Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4932 sec,0.1111 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,725kB