Úterý 20 březen 2018
Moskva varuje Washington před útokem proti Sýrii   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 17:55:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko vyzvalo Spojené státy, aby se vzdaly plánů zasadit útok proti syrským vládním silám v Damašku, prohlásil Sergej Rjabkov, když odpovídal na otázky novinářů.

„Varovali jsme Spojené státy, že tyto plány musí bezpodmínečně odmítnout. Jakékoliv nelegální použití síly, jak tomu došlo téměř rok zpátky proti letecké základně Šajrát, bude znamenat akt agrese proti suverénnímu státu, jak to definuje příslušný článek Charty OSN," uvedl Rjabkov.

Podle něj když se situace v Sýrii a konkrétně ve východní Ghútě zlepšuje, odpůrci mírového řešení konfliktu se mohou pokusit podnítit mezinárodní společenství sabotáží tohoto procesu, a to možná i za využití chemických zbraní.

„Situace ve východní Ghútě se radikálně zlepšila," sdělil Rjabkov novinářům v úterý. Dále upozornil, že desítky tisíc lidí již opustily nebezpečnou oblast.

„Za těchto okolností jsou provokace samozřejmě možné a musíme být připraveni. Provokace mohou zahrnovat i zinscenované chemické útoky vládními silami," upozornil ruský diplomat.

Zinscenované „chemické útoky" v Sýrii budou pokračovat tak, jak postupují syrské jednotky, dodal Rjabkov.

Dříve americká zástupkyně v OSN Nikki Haleyová prohlásila, že Spojené státy jsou připraveny jednat, pokud budou v Sýrii použity chemické zbraně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/haBd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Konečně pár dobrých zpráv   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 17:39:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washingtonské zvyšování napětí, kterého jsme už po několik let svědky, je tak bezohledné a nezodpovědné, že v člověku městná depresi, z níž by se rád osvobodil. Možná se jen chytám stébel slámy, ale zde je pár nadějnějších zpráv:

Žurnalista Nichal Goodwin, šéf politických redaktorů listu New York Post a někdejší vedoucí kanceláře deníku New York Times, obvinil deníky New York Times a Washington Post z destrukce novinářských standartů v USA:

https://imprimis.hillsdale.edu/2016-election-demise-journalistic-standards/

James Kalstrom, náměstek ředitele FBI, řekl televizi Fox News, že vysoce postavení lidé v americké vládě koordinují spiknutí, jehož cílem je zabránit trestnímu stíhání Hillary Clintonové. A to v situaci, kdy důkazů pro toto stíhání je už dostatek. https://www.zerohedge.com/news/2018-03-18/ex-fbi-assistant-director-there-was-high-ranking-plot-protect-hillary-brennan
Senátor Rand Paul žádá, aby se jmenování Mike Pompea ministrem zahraničí a Giny Haspelové ředitelkou CIA zabránilo:

https://www.cnn.com/2018/03/18/politics/rand-paul-mike-pompeo-gina-haspel-cnntv/index.html

Je možné, že propuštění McCabeho z funkce náměstka ředitele CIA odkrylo očím úřadů spiknutí, zorganizované CIA, FBI, ministerstvem spravedlnosti, Hillary Clintonovou a Demokraticckým národním komitétem a vedené s cílem přikrýt Hillaryiny zločiny falešným obviněním Trumpa z toho, že se zločinně spolčil s prezidentem Putinem ve snaze ukrást pro sebe americké prezidentské volby. Jestliže Trump nyní zbaběle neustoupí, bude možno vsadit hlavní představitele tohoto protitrumpovského spiknutí, to je Brennana, Comeyho, McCabeho, Hillary a mnoho dalších do vězení za jejich podvodně vypracovaný útok na americkou demokracii a vládu. A toto trestní stíhání by pak mohlo zlomit, či aspoň omezit moc tzv. tajného národně bezpečnostního státu, zatímco prezident Trump by se mohl vrátit ke svému slibu ze své prezidentské kampaně o tom, že znormalizuje vztahy USA s Ruskem.

Jestliže znormalizovány nebudou, bude válka.
Ale konečně je zde naděje.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVměšování USA do zahraničních voleb: Tradice CIA od roku 1948   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 12:49:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šokující ukázkou relativní nezávislosti na kontrole médií ze strany Ústřední zpravodajské služby (CIA) po skončení operace Drozd (Mockingbird) je článek, nedávno publikovaný v deníku The New York Times, který prolomil současnou konvenční předpojatou žurnalistiku. Pojednává o dlouhé historii CIA a jejím vměšování do zahraničních voleb. Článek ze 17. února 2018 s názvem „Rusko není jediné, kdo se vměšuje do voleb. Děláme to také“, jehož autorem je Scott Shane (který psal o perestrojce a glasnosti pro deník The Baltimore Sun v Moskvě v letech 1988 - 1991 během posledních let trvání Sovětského svazu), uvádí, že USA se po desítky let vměšují do zahraničních voleb. Nicméně v článku autor cituje pár starých agentů amerických zpravodajských služeb, podle nichž se USA vměšovaly do voleb z altruistických důvodů. Veteráni CIA viní Rusko z toho, že zasahuje do zahraničních voleb čistě ze zlomyslných důvodů. Přesvědčení, že americké vměšování do globálních voleb probíhalo za účelem prosazování liberální demokracie, nemůže být dále od pravdy.

CIA se nikdy nevměšovala do zahraničních voleb za účelem šíření demokratických tradic mezi jiné národy. Nejdůležitějším úkolem bylo zbavit volebního práva levicové a progresivní voliče a politické strany, zajistit pozlátko „demokracie“ v totalitních zemích a chránit zájmy amerických vojenských základen a amerických nadnárodních korporací.

Ze strany CIA je to pouhé blábolení a mlžení - což připomíná roky studené války - když hovoří o vlastním zasahování do voleb v tom smyslu, že spadá do kategorie „vlivných operací“, zatímco tato stejná zpravodajská služba obviňuje Rusko z „vměšování do voleb“. Ve skutečnosti neexistuje žádný rozdíl mezi těmito dvěma kategoriemi. Zasahování do voleb představuje „obchodní um“ zpravodajských služeb, který praktikují mnohé zpravodajské agentury, včetně Izraele, Francie, Británie, Číny, Indie a dalších zemí.

Ve vzácných případech, kdy snahy CIA o zmanipulování voleb selhaly - jak tomu bylo v Guatemale v roce 1950 a v Chile v roce 1970 - zpravodajská služba jednoduše zorganizovala krvavé vojenské převraty, které vedly k tomu, že vojenské junty nahradily demokraticky zvolené prezidenty - kteří předtím ve volbách porazili právě ty kandidáty, které podporovala CIA.

V roce 1954 operace CIA, nazvaná PBSUCCESS, zapříčinila svržení guatemalské vlády prezidenta Jacoba Arbenza, který byl zvolen v roce 1950 na základě agrární reformy, která měla zlepšit životy guatemalských rolníků, s nimiž otrocky zacházela americká ovocnářská společnost United Fruit. Společnost United Fruit měla průmyslové plantáže po celé zemi. Na základě spolupráce se CIA společnost United Fruit udělala maximum pro to, aby se snažila zajistit porážku Arbenza ve volbách v roce 1950. Když tato taktika selhala, United Fruit, CIA a americký ministr zahraničí John Foster Dulles vypracovali plán na svržení Arbenza během vojenského převratu. Guatemala se stala stereotypní, Američany ovlivněnou „banánovou republikou“.

Chilská junta, která nahradila socialistického prezidenta Salvadora Allendeho, který byl zvolen v roce 1970 navzdory masivnímu zasahování CIA, přeměnila Chile na zkušební zařízení pro supí kapitalismus, který vytvořila skupina „Chicago Boys“ - tj. skupina chilských ekonomů, kteří studovali pod vedením nekonzervativního ekonoma Miltona Friedmana na univerzitě v Chicagu. Friedman nazýval politiku masivního volného trhu, který zavedl režim generála Augusta Pinocheta, „zázrakem Chile“. Vyšetřování výboru zpravodajských služeb amerického Senátu došlo k závěru, že hospodářská politika byla vytvořena za pomoci CIA, a postarala se o odstranění obchodních tarifů, masový prodej státních podniků, snižování daní, privatizaci státem řízeného penzijního systému a deregulaci průmyslu.

V roce 1990 vměšování CIA do voleb v Nikaragui zajistilo vítězství opozice nad vládou, kterou řídili sandinisté. Tento typ zasahování do voleb byl zopakován v roce 2000 během voleb v Srbsku, kdy byl prezident Slobodan Miloševič zbaven moci. Při svržení Miloševiče došlo během vměšování do voleb k první demonstrované spolupráci mezi CIA a mezinárodními kádry institutu Open Society, který vlastní magnát George Soros. V roce 2009 vynaložila CIA snahy o to, aby nebyl znovu zvolen afghánský prezident Hámid Karzáí. Ačkoli Karzáí byl zvolen znovu, velmi si stěžoval na vměšování CIA do voleb.

Zpravodajská televizní stanice MS-NBC neustále představuje Michaela McFaula, bývalého amerického velvyslance v Moskvě, coby experta na Rusko. McFaul se však nikdy nezmiňuje o tom, jak předával hotovost od CIA - celkově asi 6,8 milionů dolarů - prostřednictvím Národní nadace pro demokracii (NED) a jejích dvou poboček, Mezinárodního republikánského institutu republikánské strany a Národního demokratického institutu demokratické strany, ruským opozičním vůdcům, jako je Alexej Navalnyj. Ani se americká média nezmiňují o tom, že CIA a ministerstvo zahraničí poslaly na Ukrajinu asi 5 miliard dolarů za účelem dosazení proamerické vlády v této zemi.

McFaul pořádal zasedání ruské opoziční strany na americkém velvyslanectví a ignoroval varování, že v Navalného seskupení je několik neonacistických nacionalistů, kteří kladli odpor přistěhovalcům, pocházejícím jižně od ruských hranic. Ačkoli ho někteří západní novináři nazývají „ruský Erin Brockovich“ (americký ekologický aktivista), Navalnyj je spíše „ruský David Duke“, bývalý vůdce americké rasistické skupiny Ku-klux-klan.

Odtajněné soubory CIA jsou plné příkladů vměšování CIA do zahraničních voleb, včetně státních voleb v Indii a Západním Německu, a provinčních voleb v Austrálii, Kanadě a Japonsku. V 50. letech minulého století poskytla CIA masivní podporu západoněmeckým křesťanským demokratům, jejichž vůdcem byl kancléř Konrád Adenauer. CIA také učinila vše pro to, aby potlačila podporu pro západoněmecké sociální demokraty a krajně pravicovou nacionalistickou německou stranu v Berlíně, Hessensku a Bavorsku.

V roce 1967 indický ministr zahraničí M. C. Chagla obvinil CIA, že se „vměšovala“ do voleb v Indii, a to především prostřednictvím finančních darů stranám, které byly v opozici vůči vládnoucí straně indického Kongresu. CIA se především zaměřila na komunistické strany ve státech Západní Bengálsko a Kérala.

Bývalý kanadský premiér John Diefenbaker, představitel Konzervativní strany, obvinil v roce 1967 CIA, že použila finanční prostředky na podporu Liberální strany, což dvakrát přispělo k Diefenbakerově prohře během všeobecných voleb, které se konaly v době od května 1962 do června 1963. Diefenbakerův nástupce - předseda vlády Lester Pearson, představitel Liberální strany - zjistil, že CIA vyplácela v letech1965 a 1966 hotovost proliberální kanadské Unii studentů.

CIA udělala vše pro to, aby překazila znovuzvolení vlády Labouristické strany premiéra Davida Langeho na Novém Zélandu. CIA poskytla propagandistickou podporu opoziční Národní straně, která se postavila proti Langeově politice zamítnutí přístupu americkým jaderným válečným lodím do novozélandských vod. CIA se postarala o to, aby proamerické sdělovací prostředky na Novém Zélandu omílaly pořád dokola, že nezaměstnanost na Novém Zélandu dosáhla rekordních 6%, zahraniční dluh země tvoří polovinu hrubého domácího produktu a rozpočtový schodek dosáhl výše 1 miliardy dolarů. CIA se také pokoušela potlačit tradiční maorskou podporu Labouristické strany ve volbách, které proběhly 15. srpna 1987 - což bylo cynické použití politiky, založené na rasismu, za účelem dosažení změny volebního výsledku.

Bylo také zjištěno, že základna CIA v Brazílii, která pracovala v součinnosti s odborem AFL/CIO ve Spojených státech a jeho mezinárodní větví - americkým Institutem pro rozvoj volného trhu (AIFLD) - se v letech 1965 a 1967 vměšovala do odborových voleb v Brazílii. Kancelář AIFLD v Sao Paulu, která nebyla ničím jiným, než zástěrkou CIA, vyplácela v hotovosti brazilské úředníky za zkorumpování odborových voleb v brazilském ropném sektoru. Podrobný seznam úplatků, které CIA dávala brazilským úředníkům, objevil vedoucí představitel odborového svazu v Sao Paulu. Je zde např. uvedeno: „Bonus pro Josého Abuda za spolupráci - 156,25 dolarů; zvláštní platba pro Dt. Jorgeho M. Filha z Ministerstva práce - 875,00 dolarů; cesta pana Glaimbora Guimasaese, našeho informátora, na adresu Fegundes St. - 56,25 dolarů; fotokopie knih a dokumentů ropné federace - 100,00 dolarů; podpora pro Guedesa a Eufrasia za přehlasování Luise Furtada z odboru Suzano Union - 140,64 dolarů.“

Předtím, než se konaly 4. září 1964 prezidentské volby v Chile, levicová lidová opoziční strana zjistila, že americký diplomat Joseph Jova pomáhal kandidátovi za Křesťanskou demokratickou stranu. Křesťanský demokrat Eduardo Frei Montalva s pomocí CIA porazil Allendeho.

Interní zpráva CIA, datovaná 3. října 1955, popisuje, jak CIA podporovala prozápadní stranu Masyumi ve volbách v Indonésii - což byly první volby od vyhlášení nezávislosti země. Ředitel CIA Allen Dulles si od těchto voleb velmi sliboval, doufal ve vítězství strany Masyumi, a to vzhledem k „velkému procentu negramotných“ v Indonésii. V roce 1984, když probíhaly prezidentské volby v El Salvadoru, CIA podporovala křesťanského demokrata Josého Napoleona Duarteho, jehož oponentem byl představitel extrémního pravicového křídla Roberto d'Aubisson. Americký republikánský senátor Jesse Helms ze Severní Karolíny obvinil CIA, že se „vměšovala“ do voleb ve prospěch Duarteho. Dokonce bylo zjištěno, že „neviditelný inkoust“, kteří měli na prstech ti, kteří hlasovali, dodala CIA.

Pokud Spojené státy skutečně chtějí zastavit zahraniční vměšování do voleb, musejí být první, kdo bude zastávat a dodržovat takovou politiku. Stejně jako v případě dohody o zákazu jaderných testů, úmluvy o zrušení biologických a chemických zbraní, a smlouvy o zákazu zbraní ve vesmíru, by se Spojené státy měly domáhat mezinárodní smlouvy, která by zakazovala vměšování do voleb v jakékoliv podobě - počítačových útoků, propagandy, manipulace se sociálními médii a financování zahraničních politických stran. Bez takového závazku budou protesty USA ohledně vměšování do voleb nadále jen ve stylu „dělej to, co ti říkám, ale nedělej to, co dělám já“.

Wayne Madsen

US Meddling in Foreign Elections: A CIA Tradition Since 1948 vyšel 4. března 2018 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7536-vmesovani-usa-do-zahranicnich-voleb-tradice-cia-od-roku-1948.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší fáze vyjednávání ČSSD a hnutí ANO   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 12:46:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po posledních jednáních špiček ČSSD a hnutí ANO se zdá, že je nakročeno do finále jednání o koaliční vládě těchto dvou stran. Hnutí ANO ovšem přistupuje k jednání tak, jako by si jeho šéfové mysleli, že mají nějaké rozsáhlé jiné možnosti řešení vládního uspořádání. Je pravda, že hnutí ANO vyšlo z voleb do sněmovny v říjnu minulého roku - pokud jde o zastoupení ve sněmovně - zhruba pět krát silnější nežli sociální demokracie, ale teď potřebuje seriózního koaličního partnera, se kterým by byla šance na parlamentní většinu ve sněmovně.

A pokud chce seriózního, podtrhuji seriózního, koaličního partnera, který má také jistou reputaci v zahraničí, musí zvolit pro koaliční spolupráci buď sociální demokracii anebo ODS. S ODS by dokonce hnutí ANO mělo k dispozici většinu 103 poslanců ve dvousetčlenné sněmovně. Ze zkušenosti však vím, že 103 poslanců z dvou set není žádná bezpečná vládní většina, která by umožnila čtyři roky stabilní vlády. Prostě taková většina tří poslanců, se může poměrně rychle odrolit a dříve nebo později by byl problém sestavy nové vlády opět na stole.

Sociální demokracie by měla požadovat po větším koaličním partnerovi pět až šest ministerských resortů ve vládě, zákaz majorizace ve vládě ve vybraných otázkách (státní rozpočet a jeho významné položky, daně, sociální zákonodárství, personální otázky ve velkých firmách s účastí státu atd.) a dále alespoň dvě ze tří silových ministerstev.

A která to jsou silová ministerstva? Jsou to ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti a ministerstvo financí. V první řadě by tak ČSSD měla požadovat ministerstvo financí a vedle toho ještě jedno ze dvou dalších silových ministerstev. Buď spravedlnost anebo vnitro. Pokud nedostane ČSSD takové resorty a spokojí se, řekněme, jen s resortem spravedlnosti, bude to její politická prohra. A ve vládě budou její ministři hrát ne druhé, ale třetí housle bez možnosti dostat stranu ze 7% volebních preferencí, které dnes ČSSD v průzkumech relevantnějších agentur pro výzkum veřejného mínění má.

Záleží samozřejmě také na osobách a obsazení oněch pěti až šesti ministerských pozic, kterými bude soc.dem. disponovat. Pokud to budou lidé, které bude veřejnost a A. Babiš respektovat a kteří se prosadí ve společenském diskursu, má strana reálnou šanci růst vzhůru. Pokud tomu tak nebude a bude se jednat o osoby málo známé nebo nevýrazné, ČSSD se ze dna volebních preferencí nemůže odpíchnout. J. Hamáček správně stanovil jako zásadu pro budoucí ministry ČSSD to, že to nebudou členové poslaneckého klubu ČSSD. To je veskrze správné rozhodnutí, které umožní, aby ČSSD na centrální úrovni disponovala zhruba dvěma desítkami osob a osobností, které mohou působit na veřejnost.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponToto vám ČT a Bakalolžipress neukáží! Jako v 1989 se Němci bouří proti totalitě multikulti a EU!   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 12:21:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
My jsme národ!

Obyčejní Němcí v ulicích odmítají diktát multikulti a proislámských elit!

Žádné mešity v naši zemi. Žádní muslimové!

Je to jako v 1989 - obyčejní lidé proti podvodným politikům u moci!
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzraelské media varují před Sorosem   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 12:19:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarský list „Magyar Hirlap“ informoval, že finančník židovského původu George Soros organizuje státní převrat v Maďarsku. Také izraelský „Jerusalem Post“ se obšírně rozepisuje ve svém pátečním vydání o konkrétních plánech na svržení Victora Orbána. Ačkoliv mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács vznesl v sobotu na tiskové konferenci těžké výtky vůči Merkelové a její kriminální vládní klice, v německých médiích o tom nenajdeme ani slovo.

Podle údajů maďarské vlády existují konkrétní důkazy o již rozběhnutých akcích na odstranění vlády Victora Orbána. Balázs Dénes, Sorosův zástupce v Německu, organizuje z Berlína systém skrývající se pod lidskoprávní nebo občanskou organizaci, systém, který koordinuje stovky politických akcí proti maďarské vládě, řekl novinářům mluvčí maďarské vlády tento víkend v Budapešti.

Angela Merkel se snaží společně se Sorosovými organizacemi vyvíjet politický tlak na maďarskou vládu a/nebo ji svrhnout, prohlásil Kovács dále. Za pomoci podplacených politiků dochází navíc k pokusu o změny maďarských zákonů, aby se zrušila existující omezení na financování různých sorosovských organizací. Maďarská vláda poskytuje mimo jiné indicie o „jednoznačných podvratných činnostech“ spolkové vlády. Podle nich vláda navádí špičkové německé manažery, aby vyhrožovali ztrátou pracovních míst.

V této souvislosti jsou instrumentalizovány firmy Mercedes, Audi a Bosch, které mají v Maďarsku obrovské pobočky a bezpočet výrobních míst. Izraelský deník Jerusalem Post k tomu píše:

To je definitivní důkaz, že neziskové organizace ze systému amerického miliardáře George Sorose podnikají za velkorysé finanční podpory vyděračské pokusy vůči legitimním vládám. Ministerstvo zahraničí politické améby Heiko Maase (SPD – sociální demokraté) odmítá zaujmout k danému tématu jakékoli stanovisko. Zda jsou zapojeny i německé tajné služby, zůstává zatím nejasné, ale dost pravděpodobné.

Zdroj: anonymousnews.ru

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSarkozy zadržen policií   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 11:38:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie města Nanterre údajně zadržela bývalého francouzského prezidenta Nikolase Sarkozyho kvůli financování jeho předvolební kampaně v roce 2007, informuje agentura Reuters.

„Podle našich informací je bývalý prezident umístěn ve vazbě v Nanterre (francouzské předměstí). Byl zde předvolán kvůli případu možného financování jeho vítězné prezidentské kampaně v roce 2007 ze strany Libye," píše se v publikaci francouzských novin Le Monde.

Na jaře roku 2012 zveřejnily francouzské noviny Mediapart dokumenty, které se týkaly předání padesáti milionů eur od libanonského režimu na potřeby prezidentské kampaně Sarkozyho. Soudní řízení v tomto případu pokračují ve Francii dodnes. Vyšetřování bylo zahájeno v roce 2012, ale pozastaveno obnoveno pouze v roce 2017, když podle soudce nalezla policie dost důkazů.

Zdroj: Reuters

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeský prezident Miloš Zeman poblahopřál Xi Jinpingovi ke zvolení do funkce prezidenta Čínské lidové republiky   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 11:33:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český prezident Miloš Zeman poslal gratulační zprávu Xi Jinpingovi (Si Ťin-pching), aby mu poblahopřál ke zvolení prezidentem Čínské lidové republiky. Miloš Zeman řekl, že věří, že pod vedením Xi Jinpinga bude budoucnost Číny ještě brilantnější. Zeman ve své gratulační zprávě uvedl, že je velmi rád, že se česko-čínské vztahy v posledních letech prohlubují, a věří, že tento pozitivní trend vývoje bude pokračovat.

Zeman dodal, že Čínská lidová republika je jedním z nejdůležitějších partnerů České republiky. Strategické partnerství je základním kamenem spolupráce mezi oběma stranami a neustále přináší konkrétní výsledky. Miloš Zeman ocenil úspěchy dosažené oběma zeměmi v různých oblastech a věří, že obě strany budou realizovat víc projektů hospodářské spolupráce.

Prezident Zeman zdůraznil, že si velmi váží svého osobního přátelství s prezidentem Xi Jinpingem, řekl, že během důležitých schůzek mezi oběma představiteli se toto přátelství neustále upevňovalo a těší se, že se ve druhém funkčním období znovu setká s prezidentem Xi Jinpingem, aby se nadále upevnilo strategické partnerství obou zemí, které přináší štěstí lidem obou zemí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická obchodní komora varovala prezidenta Donalda Trumpa před uvalováním cel na dovoz zboží z Číny   
Pridal tk Úterý 20 březen 2018 - 11:28:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sto sdružení zastupujících zájmy amerických odvětví v oblasti maloobchodu, vědy a technologií, zemědělství a dalšího spotřebního zboží vyzvalo 18. března Trumpovu vládu, aby neuvalovala cla na dovoz zboží z Číny, protože to poškodí zájmy amerických společností i spotřebitelů.

Tato sdružení poslala téhož dne americkému prezidentu Donaldu Trumpovi dopis, ve kterém uvádí, že jako zástupci americké obchodní komunity vyzývají americkou vládu, aby přijala politiky a opatření v souladu se svým mezinárodními závazky v zájmu amerických dovozců, vývozců i investorů, spíše než trestání amerických spotřebitelů nebo podkopávání konkurenceschopnosti USA.

Zástupci americké obchodní komunity v dopisu uvedli, že jednostranná cla na čínské zboží by mohla vést k ničivé obchodní válce, která by poškodila ekonomiku Spojených států i americké spotřebitele a současně ovlivnila vývoz amerických zemědělských produktů a služeb. Domnívají se, že zavedení sazeb na elektronické výrobky, oděvy a další spotřební zboží pocházející z Číny se ve skutečnosti rovná „zdanění" spotřebitelů a podniků v USA, což vymaže zisky amerických občanů z vládních daňových reforem. Kromě toho uvalení sazeb nejen poškodí zájmy čínských vývozců, ale také poškodí americké společnosti, které prodávají své díly Číně, která provádí konečnou montáž, ale hotové výrobky prodává americká společnost. "Cla by mohla vést k ničivé obchodní válce s vážnými dopady na hospodářský růst a tvorbu pracovních míst v USA," prohlásili.

Obchodní poradce Bílého domu Peter Navarro ve čtvrtek uvedl, že Donald Trump zvažuje zavedení cel, která by se týkala čínských produktů v hodnotě až 60 miliard dolarů. Nicméně odmítá, že by zavedení cel muselo nevyhnutelně vyústit v obchodní válku. "Můžeme to udělat způsobem, který může být dobrý pro Američany i pro globální obchodní systém," řekl. "Můžeme to udělat způsobem, který je pokojný a který zlepší a posílí obchodní systém," dodal.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang nedávno v Pekingu uvedl, že Peking a Washington stále udržují komunikaci o tom, jak se konstruktivním způsobem vypořádat s konflikty v oblasti obchodu a hospodářství.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3045 sec,0.1003 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,219kB