Středa 21 březen 2018
Prohlášení Národní demokracie k současné politické situaci   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 18:37:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní demokracie je znepokojena bezprecedentní snahou o destabilizaci politického systému, kterou v České republice a na Slovensku předvádějí politicky zaměřené nevládní organizace financované ze zahraničí a spojované se spekulantem Georgem Sorosem.

Jsme přesvědčeni, že pokus svrhnout legálně zvolené vlády České a Slovenské republiky souvisí s migrační krizí, s odporem těchto zemí vůči přijímání migrantů a tedy se snahou nadnárodních organizací nahradit tyto vlády vládami loutkovými, které nelegální migraci nebudou bránit.

Národní demokracie ani na chvíli neuvěřila v mediálně šířenou verzi vraždy slovenského novináře a jeho snoubenky, celý případ naopak obklopuje řada nejasností, které oficiální výklad médií znevěrohodňují. Naopak vzbuzují pocit, že tato vražda byla součástí plánu, jak rozdmýchat nepokoje, které by vedly ke svržení slovenské vlády, což se také děje.


V České republice si „majdanisté“ vzali za záminku jmenování komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS a když tato skutečnost pominula (Ondráčkovou rezignací), organizují petice, stávky a demonstrace alespoň proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi a premiéru v demisi Andreji Babišovi.

Národní demokracie není stranou systémovou a nemá proto důvod podporovat strany a hnutí, jako je ANO, KSČM, případně ve všem osobnost Miloše Zemana v roli hlavy státu. Ve chvíli, kdy je ale na stát útočeno ze strany neziskových organizací placených ze zahraničí a kdy hrozí přepsání výsledků voleb, považuje Národní demokracie za důležité se těchto politických subjektů zastat a pokusy o „majdan“ odsoudit.

Ačkoli poslední volby nedopadly pro Národní demokracii podle jejího přání, nezbývá nám, než jejich výsledky respektovat. Podobně by se měly chovat i strany parlamentní opozice, stejně jako představitelé neziskovek, médií a opozice „pouliční“.

Volají-li svorně po respektování demokratických zvyklostí, sluší se jim připomenout, že volby v roce 2017 vyhrál Andrej Babiš a prezidentské volby zkraje tohoto roku vyhrál Miloš Zeman. Respektovat výsledky voleb by tedy měli především organizátoři protestů.

Národní demokracie také považuje za skandální zneužití studentů v politických nátlakových akcích, kdy jsou žáci s vědomím pedagogů uvolňováni z vyučování, aby vytvořili stafáž na protivládních demonstracích. Toto počínání odporuje školskému zákonu a učitelé, kteří se tímto způsobem k nátlakovým akcím propůjčují, by měli být potrestáni například srážkou ze mzdy nebo přímo propuštěním ze své pozice. Politická aktivita do škol nepatří a je s podivem, že ministr školství za ANO už z tohoto skandálního chování části zástupců českého školství nevyvodil patřičné důsledky.

Národní demokracie by takovou záležitost řešila rázně a vedle potrestání vedení škol, které se k protestům přidaly, by také s okamžitou platností postavila mimo zákon veškeré nevládní organizace, které se na destabilizaci politické scény aktuálně podílely a podílejí.

Národní demokracie vyzývá uvědomělejší studenty, aby sebou nenechali manipulovat, používali vlastní rozum, nátlakových akcí se neúčastnili a vysvětlovali jejich pravé důvody svým naivnějším spolužákům. Mladí lidé by měli v tuto chvíli ukázat, že stojí na straně národa, ne na straně jeho vnějších či vnitřních nepřátel.

předsednictvo Národní demokracie, 20. března 2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKvětinové poděkování„demokratce“ M. Němcové   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 18:31:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý dopoledne předala před poslaneckou zhruba stovka lidí poslankyni Miroslavě Němcové květy za to, že svým odchodem z Vladislavského sálu zaprovokovala proti inaugurujícímu prezidentu Miloši Zemanovi – a to v okamžiku, kdy kritizoval jednostranné zaměření České televize ve prospěch jediné strany i masivní loupež Bakalova impéria, spáchané na českém státě a jeho občanech. Na závěr tohoto dojemného setkání s kurážnou poslankyní zaskandovali přítomní z plných plic: „My se nedáme, Němcová na Hrad“.

Ta slova musela být pro Němcovou hudbou sfér. Vždyť už jednou byla tak blizoučko nikoli zrovna postu prezidenta, ale úřadu premiérky vlády ČR, a to v červnu 2013 po pádu premiéra Nečase, kdy ji na post premiérky navrhovala ODS. Všechno však tehdy zkazil onen starý mizera Zeman, když na post premiéra vlády úřednické jmenoval Jiřího Rusnoka, a nikoliv ji na post premérky vlády řádné, což se tehdy při troše dobré vůle dalo zařídit. Dobrá, tehdy tedy nezaslouženě ostrouhala, ale teď ti lidé na Malostranském náměstí vyjadřují svou vůli a přání, aby se stala dokonce prezidentkou státu, a s tím voláním se jí vrací stará dobrá víra, že přece snad jen nedoslouží jako pouhá česká poslankyně, ale že vystoupí výš, tak, jak to jejím schopnostem a jejímu charizmatu odpovídá – a pak udělá v této zemi konečně pořádek.

S nikým se nebude mazlit, Bakalu povolá ze Švýcarska zpět domů, aby své dílo – hlavně pak v médiích v havířských bytech - dokončil, a ona sama v České televizi ještě přitvrdí. A pokud si pár blbečků společně s prezidentem stěžují na to, že 90 procent jejího vysílání slouží a plně vyhovuje jen pěti procentům posluchačů, že to tak není správné, že správné by prý bylo aby 90 procent jejího vysílání sloužilo a plně vyhovovalo 90 procentům posluchačů, ještě snad udržitelné by prý bylo, aby 90 procent jejího vysílání sloužilo a plně vyhovovalo dejme tomu 50 či 60 procentům lidí, ale že prý současný stav, kdy 90 procentní náplně vysílání ČT přijímá s povděkem pouhých pět procent posluchačstva je naprosto neudržitelný, pak ona jim jako prezidentka ukáže, že je možné a prospěšné, aby ne 90 procent náplně vysílání ČT, ale plných 100 náplně vysílání ČT vyhovovalo z počátku třeba i jen jedinému procentu posluchačů, ale aby se důkladnou politickou prácí a odřezáním lidí od možnosti získávat informace odjinud než z českých oficiálních médií a České televize, dosáhlo stavu, kdy ono jedno procento vyskočí po jistém čase na procent pět, pak na deset - a nakonec celých 100 procent českých lidí bude konečně vychováno tak, aby bylo s vysíláním české televize a i s referováním všech českých médií spokojeno na procent 100.

Vše čeho je tedy třeba je tvrdost, nikoli tedy slabošské pátrání co by si lidé asi tak přáli, ale dát jim to, co vedení země pro ně považuje za potřebné a nutné. A bude-li se takto důsledně jednat a pokračovat a média toto hnutí plně podpoří, objeví se před našima očima znovu onen neuvěřitelný zázrak, kdy i peklo se bude lidem jevit jako ráj na zemi.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV krymských horách našli schované zbraně   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 04:46:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V krymské soutěsce hory Ai-Petri poblíž vesnice Sokolinoje v Bachčisarajském okresu byl odhalen úkryt se zbraněmi a municí, uvedla tisková služba ministerstva vnitra Republiky Krym.

„Během ohledání místa nálezu byly zabaveny karabina s optikou a tlumičem, puška TOZ-8, 16mm lovecká puška, zkrácená 16mm lovecká puška, 448 nábojů různých ráží a různé komponenty ke zbraním," stojí ve zprávě.

Kromě toho v kovových nádobách policisté nalezli střelný prach do loveckých zbraní a cvičný granát F-1.

Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení ve věci „nelegální držení a úschova zbraní a munice". Pachatelům hrozí až osm let vězení.

Policie se snaží vypátrat původ tohoto úkrytu, a zda tyto zbraně byly využity při trestné činnosti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/haTp

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Majetek politiků by měl zůstat tajný", zvýraznila redaktorka Zpěváčková z Novinek výrok členky SPD. Okamura se oprávněně bouří   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 04:18:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Musím se důrazně ohradit proti lživému nadpisu dnešního článku na webu novinky.cz, (doplněno Barbora Zpěváčková) který tvrdí, že naše poslankyně Jana Levová prosazuje, že "Majetek politiků by měl zůstat tajný".

Není to samozřejmě pravda a oficiální stanovisko SPD je stále stejné - prosazujeme transparentní zveřejňování majetku politiků a například já sám každoročně v souladu se zákonem již od roku 2012 podávám do Parlamentu veřejné majetkové přiznání, aby každý občan v České republice věděl, že jsem se v politice nijak nezákonně neobohatil.

A nemám s tím žádný problém stejně jako všichni ostatní poslanci SPD.

Kolegyně Jana Levová sdělila na dnešním veřejném semináři ve Sněmovně, který se týkal novely zákona o střetu zájmů, svůj soukromý názor, který zněl doslova takto

(cituji vyjádření Jany Levové):

"Co se týče mého výdělku, tak ten by samozřejmě měl být veřejný a občané mají plné právo ho znát. Kontrolní orgány státu musí mít přístup k informacím, s čím jsem do politiky vstupovala a s čím budu z politiky odcházet. Problém je ale v tom, že majetkové přiznání obsahuje kolonky, ve kterých politik uvádí, jaké má doma starožitnosti a v jaké hodnotě atd. Považuji to za velmi nebezpečné, protože to může přilákat do domu zloděje. Proto bych chtěla, aby takový registr majetku byl dostupný pro kontrolní orgány státu, jejichž je povinnost toto kontrolovat nebo pro občany, kteří se ztotožní. Takže kdyby můj dům navštívil zloděj, zúžil by se okruh podezřelých. Ono takový zloděj v domě může i fyzicky ublížit, když je např. vyrušen. Musí se opravdu napřed něco někomu stát? Musíme opravdu čekat, až nějaký zloděj někoho zraní? Byla bych ráda, kdybychom takovému činu předešli".

Jana Levová tedy v rámci svého soukromého názoru v rámci diskuse na semináři nemluvila o utajení. Na tomto příkladu vidíte, jak dokáží novináři překroutit kontext. Co si o tom myslíte Vy?

Doplněno: všimněte si, že této poslankyni jde o anonymy, kteří mají volný přístup k informacím, co má kdo doma v tresoru, nikoliv o kontrolu. A protože lidé čtou jenom nadpisy a první řádky, reagují takto:

Janek Prošek, Ústí nad Labem

Levová, madam... Tvůj plat jsou naše daně. My pracujeme, aby bylo na plat politiků. Takže všichni plátci daně jsou pro politiky dozorčí radou. Buďto se s tím smíříš, nebo z politiky zmiz a dělej něco nepolitického. Lepší bude, když zmizíš, stejně jsi z NSDAP, nebo jak se ta vaše partaj jmenuje.

Petr Říha, Praha

Co na to Japonský Kamikadze? Vyhodit z SPD aby mohla vstoupit do ANO

Karel Mutina, Ostrava

Út, 20. března 2018, 06:55:44 |

Když jde někdo do politiky, musí počítat s tím, že bude pořád propírán médií a měl by být čistý. Náckové s tím mají očividně problém, stejně, jako komouši zemanovci. Ale klidně kradněte dál, jsme v Česku a hradní mafie jde příkladem.Takto se masíruje veřejnost kolem Mitrofanova a provokuje nenávist k SPD. Na vytržených slovech z textu. A zblblí, jednodušší lidé se hned chytí viz příspěvky.

A pak vyrazí na Václavské náměstí zmutované mediální hvězdy a zmanipulované dětičky, jak je ta SPD prolhaná a zatímco pije vodu, káže víno. Skutečně?


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1516-majetek-politiku-by-mel-zustat-tajny-zvyraznila-redaktorka-zpevackova-z-novinek-vyrok-clenky-spd-okamura-se-opravnene-bouri
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA redukují svojí přítomnost v Turecku: stažení ze Sýrie nejlepší cestou jak se dostat ze šlamastyky   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 04:03:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká armáda výrazně snížila své operace z turecké letecké základny İncirlik. Předpokládá se další redukce těchto operací v návaznosti na to, jak se bude eskalovat napětí mezi dvěma spojenci v rámci NATO. Poté, co ze základny byly odveleny bojové letouny, zůstávají zde pouze letouny na doplňování paliva. Některé zprávy hovoří o tom, že Warthogs z A-10 byly přemístěny do Afghánistánu. Počet amerického personálu na základně a jejich rodinných příslušníků byl snížen. Američtí činitelé si stěžují, že Turecko činí obstrukce při provádění leteckých operací. Zároveň je třeba poznamenat, že hlasy vyzývající k vykázání americké armády z Incirliku, zaznívaly v Turecku již předtím.

Ankara vidí základnu jako páku, s jejíž pomocí může vyvíjet tlak na Washington. Pokud by se odsud nedaly provádět vojenské operace, nastala by pro velení americké armády těžká doba. A možná už opravdu nastala.

Článek v The Wall Street Journal o tom, že USA se chystají opustit Incirlik, se objevil hned po jednání dvoustranných pracovních skupin, které se sešly 8.-9. března ve Washingtonu ve snaze zastavit zhoršování vzájemných vztahů. O výsledcích těchto rozhovorů nejsou prakticky žádné zprávy, ale pokud by se mělo jednat o úspěch, určitě už bychom o tom byli informováni. Washington byl naprosto zmatený, když turecké jednotky zahájily operaci s cílem ovládnout Afrin. A vypadá to, že v situaci tápe Washington i nadále.

Spolu s tím existují mezi stranami také téměř nepřekonatelné rozpory v nazírání na Sýrii. Turecko stále trvá na tom, že musí nastolit svou kontrolu nad syrským městem Manbidž, kde žije převážně kurdské obyvatelstvo, a nutí tak Washington, aby si vybral mezi Ankarou a Kurdy. Patrolování kolem města provádí americká armáda a pokud se turecké jednotky přesunou, hrozí skutečný střet. Ministerstvo zahraničí USA v kusých informacích o jednáních pracovních skupin Minbadž vůbec nezmínilo. Jistě by rádo zmínilo dosažení jakéhokoli pokroku, ale tomuto tématu se zcela vyhnulo. Je očividné, že vzájemné vztahy jsou maximálně vyostřené.

Sýrie není jediným sporným bodem US-tureckého partnerství. 12. března oznámil v televizi poradce prezidenta Putina pro vojenskou spolupráci Vladimír Kožin, že Rusko začne počátkem roku 2020 Turecku dodávat raketový systém protivzdušné obrany S-400. NATO nad touto dohodou vyjádřilo znepokojení, protože S-400 není kompatibilní se zbrojní architekturou NATO. Američtí činitelé nedávno varovali Ankaru před možnými důsledky, včetně sankcí, pokud by k nákupu systému došlo.

Rozpory mezi Tureckem a NATO dnes skutečně mají značně ostrý charakter. Přinejmenším 19 členů aliance se s úspěchem vynasnažilo, aby se Ankara nestala městem, které bude hostit summit NATO v roce 2018. V říjnu loňského roku bylo oznámeno, že se summit uskuteční v Bruselu ve dnech 11. - 12. července. Loni také německá armáda opustila Incirlik, když napětí v německo-tureckých vztazích začalo hrozit otevřeným konfliktem. Nově zformovaná německá vládní koalice hodlá zmrazit jednání o přistoupení Turecka k EU pod záminkou porušování lidských práv. V roce 2017 prezident Erdogan prohlásil, že v počínání vlád Německa a Nizozemska vidí „pozůstatky nacismu” a „fašisty”, když tyto vlády před parlamentními volbami v Turecku odmítly u sebe povolit shromáždění stoupenců Erdogana. Turecko dokonce vzneslo podezření, že země NATO ukrývají elementy plánující útok na Turecko.

Někteří turečtí analytici píší o tom, že aliance ponechala Ankaru na holičkách v boji proti terorismu. Turecký vůdce 11. března ostře kritizoval, že spojenci nepodpořili jeho ofenzívu v Afrinu. Ankara je předvídatelná. Prosazuje svůj vlastní program, čímž se dostává do rozporu se svými závazky vůči NATO. V současnosti je Turecko od tohoto bloku fakticky z poloviny izolováno.

Nyní když se turecké síly přibližují k Afrinu, opouštějí kurdští vojáci působící v Alianci syrských demokratických sil (SDF), kterou podporují USA, své pozice v jiných lokalitách, aby bránili Afrin proti turecké ofenzívě. Některé operace SDF proto musely být zastaveny. Poté co tito bojovníci odejdou, nezbude dost vojáků na to, aby mohli udržet nedávno osvobozené území ve východní části země. Celá americká politika vůči Sýrii se ocitne v troskách. Amerika zároveň utrpí porážku, když přijde o důležitého spojence NATO, kterým je Turecko. Takže Washington má svázané ruce. Na vyřešení tohoto problému bude zapotřebí hodně vynalézavosti.

Turecko tak trochu vždy bylo jakousi černou ovcí. Turecká invaze na Kypr v roce 1974 způsobila v alianci rozkol a podnítila Řecko, aby až do roku 1980 vyčlenilo své síly z řídící struktury bloku. Odklon Turecka od NATO a Západu je dnes docela zjevný. V některých otázkách je manželství z rozumu možné, ale Turecko rozhodně není skutečným spojencem USA, NATO nebo EU. Bude si hledat svou vlastní cestu, zatímco Západ bude muset volit mezi menším a větším zlem.

Pokud bude pokračovat americké vojenské angažmá v Sýrii, Američané budou potřebovat Kurdy. Riskují ale, že ztratí Turecko. Opuštění SDF s cílem zabránit možnému střetu s Ankarou by poškodilo důvěryhodnost USA v regionu. SDF už jde svojí vlastní cestou, protože její bojovníci právě směřují k Afrinu. Příkazy amerických velitelů se nehodlají řídit.

Spojené státy dnes v Sýrii nemají, o koho by se mohly opřít. Byla by vhodné, když by své aktivity koordinovaly s Ruskem, která má přátelské vztahy se všemi místními aktéry. Washington však tento přístup jednoznačně odmítl.

Možnosti k manévrování na syrské scéně dnes mají Spojené státy velice omezené. V této zemi ve skutečnosti nemají žádný skutečný zájem. Ztrátou Incirliku také výrazně oslabily svoje vojenské kapacity v regionu. Mělo by to pro ně být zlověstným varováním, že mohou přijít ještě daleko vážnější dopady. To nejlepší, co by Spojené státy mohly udělat, je, aby se ze Sýrie nadobro stáhly. Když už je Islámský stát poražen, přestává to být americká válka. Pokud zde zůstanou, nezískají nic a riskují, že hodně ztratí.

Peter Korzun

US Military Cuts Presence in Turkey: Leaving Syria Is Best Way out of Predicament vyšel 16. března 2018 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7537-usa-redukuji-svoji-pritomnost-v-turecku-stazeni-ze-syrie-nejlepsi-cestou-jak-se-dostat-ze-slamastyky.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Drahoš čeká obrovský úspěch svého spolku "Společně pro Česko"   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 03:58:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak informují internetová media, neúspěšný kandidát na post prezidenta Jiří Drahoš zakládá, s několika svými přáteli, spolek „Společně pro Česko“. Podle jeho vyjádření to bude spolek otevřený, apolitický. Sebevědomě prohlásil, že očekává, že se do spolku přihlásí „obrovské množství lidí“. Důvodů, proč se rozhodl(i) spolek založit je hned několik, nicméně není od věci ty hlavní důvody zmínit. Především se pan Drahoš zmiňuje o občanské veřejnosti o které říká, že lidé chtějí být aktivní, nechtějí být pasivní ve smyslu jít jednou za pět let odvolit a nic ví.

Pan Drahoš mluví o něčem co si myslí, ale ve skutečnosti o tom ví velice málo, jestli vůbec. Říkat, že lidé chtějí být aktivní je natolik absurdní, že je s podivem, že o tom neúspěšný kandidát (nebo právě proto?) mluví. Pravda totiž je, že lidem vůbec nikdo nebrání být aktivní, celou řadu let byli vyzývání k iniciativnímu a aktivnímu přístupu k řešení celé řadě společenských problémů, ale jak je vidět, většina lidí je víc pohodlná, než ochotná aktivitu vyjádřit. A to navzdory tomu, že „remcají“, jsou nespokojení, že mají výhrady k tomu či onomu, ale jakkoli se jim aktivita nabízela (a stále nabízí) jaksi se nehodlají do aktivit zapojit. Pan Drahoš velmi pozitivně ocenil aktivitu a přístup mladých lidí, zřejmě studenty a žáky základních a středních škol nevyjímaje, jaký „pozitivní“ postoj zaujímají k současným společenským a politickým (těm rozumí nejlépe) problémům. Je tedy otázka, o čem pan Drahoš vlastně mluví: Nabízí domněnka, že jde ryze o populistické, falešné gesto, kterým jakoby chtěl vyjádřit ochotu a podporu být lidem, včetně mládeže, v jejich (případném) zájmu být aktivními, nápomocen.

Pan Drahoš zmínil, že nikdy nepočítal s tím, že by zakládal politickou stranu. Říká, že v tuto chvíli jich dost, problémem je jejich spolupráce a koordinace činnosti. Zmínka o nezakládání politické strany je poněkud problematická, protože v době předvolební kampaně pana Drahoše několikrát z jeho volebního štábu zazněla úvaha založit novou politickou stranu. Snad jen díky negativní odezvě či reakci na tento záměr, od svého úmyslu odstoupil. Dnes ovšem říká, že to nikdy neměl v úmyslu.

Ani jeho další řeč není nijak co do reality přesvědčivá. Prý jej trápí skutečnost, že po poslední prezidentské volbě občané cítí, že jsou mezi městy a venkovem vykopávány příkopy . Tento názor je do značné míry demagogický. Mluvit o příkopech jako přímý důsledek posledních prezidentských voleb je neskutečná hloupost, ne-li drzost. Není pochyb o tom, že společnost je svým způsobem rozdělena, avšak ne v důsledku prezidentských voleb, ale v důsledku dříve vyeskalovaných třídních rozdílů, vyvolaných pražskou kavárnou, pravdoláskaři a uměle vygenerovanou elitou, která se dost výrazně diferencovala od té části občanů, kteří v parlamentních volbách volili hnutí ANO, SPD a jejichž představitelé dnes se stavují vládu, resp., že v prezidentských volbách volili M. Zemana, proto kterému mají výrazné (neopodstatněné) výhrady. Pan Drahoš to ale vidí jinak. Tvrdí, že sice respektuje vítězství M. Zemana, ale nesouhlasí či má výhrady k jeho politické činnosti. Odtud jeho názor, že společnost je od prezidentských voleb rozdělena.

Za další velký problém považuje skutečnost, že 850 tisíc lidí je v exekuci. K tomu řekl, že nesouhlasí s názorem prezidenta M. Zemana který prý prohlásil, že si za tuto situaci mohou lidé sami. Drahošův postoj k názoru M. Zemana je problematický však v tom, že za exekuce si zřejmě nemohou lidé, jak tvrdí M. Zeman, ale zřejmě někdo jiný. Je sice pravda, že některé exekuce byly způsobeny zlotřilostí věřitelů, případně samotných exekutorů, nicméně většina dluhů, do kterých se občané dostali, byly způsobeny jejich vlastním přičiněním. Jiná věc je exekuční realita jako taková, neboť ve srovnání se stejnými finančními nástroji a opatřeními ve světě, je český exekuční systém natolik zvlčilý až zločinecký, že nemá ve světě obdobu.

Pokud by se snad panu Drahošovi a spol. podařilo eliminovat zaběhnuté exekuční zvyklosti (byť již byly nedávno částečně upraveny a zmírněny), bylo by nejspíš možné považovat to za jeho první osobní úspěch a počin pro společnost. Nicméně, tímto postojem pan Drahoš opět nepřímo útočí na prezidenta Zemana, když dává veřejně najevo své výhrady proti názorům M. Zemana, čímž jenom zvětšuje příkop, který sám cíleně vykopává mezi sebou a prezidentem.

Ke spolku Společně pro Česko se vyjádřil, že by to bude spolek otevřený, apolitický. Cílem spolku podle něj nebude jen dokola o věcech diskutovat, ale přicházet také s praktickými řešeními. Také zde se nabízí značná nereálnost, resp. nepravdivost jeho slov když říká, že nechtějí o věcech jen diskutovat, ale také je řešit. Sice tvrdí, že spolek bude apolitický, ale jedním dechem dodává, že se bude snažit hovořit s řadou politiků, protože má řadu kontaktů v politické sféře, získaných v době své bohaté prezidentské kampaně. Tak toto je „apolitičnost“ přímo ukázková.

Farizejské je také jeho prohlášení, že jeho ambicí je kandidatura do horní komory parlamentu je jako nezávislý kandidát s průřezovou podporou napříč spektrem. Také zmínil, že očekává ( v rámci existence, resp. činnosti spolku Společně pro Česko) podporu a spolupráci s demokratickými stranami, mezi které řadí především ODS, TOP 09, KDU-ČSL a Piráty. Tím jen zase potvrzuje své nečisté a nečestné ůmysly, když předpokládá spolupráci a podporu za „apolitičnost“ tohoto pochybného spolku.

Jako senátorský kandidát by chtěl kandidovat za pražskou část Prahy 4, ke které prý má osobní vztah a vazby. Reaguje tak prý na přání občanů, aby se dál angažoval ve veřejném životě, neboť jeho postoje jsou jim blízké a on by prý mohl mnohé věci a problémy (možná s velkou dávkou štěstí) ovlivnit. Nebude to mít asi lejké, protože soupřkou mu bude jeho bývalá (jím vyhozená) spolupracovnice, profesorka Syková.

Nu což, pan Drahoš podlehl kouzlu popularity, slávy, obdivu a toku peněz, kterých se mu dostalo v době jeho prezidentské kampaně. Uvěřil tak lidem, kteří mu s velkou dávkou falešných sympatií projevili náklonnost a přízeň, neboť se pro ně stal tím správným člověkem (bílým koněm), který by jednak hájil jejich zájmy, ale také prosazoval jejich požadavky způsobem něco za něco. Pan Drahoš tuto nabídku pojal svérázně, obrazně řečeno místo prstu uchopil zrovna celou ruku. Šance se mají využívat, ne je přehlížet, nebo jimi dokonce opovrhovat. Toho si byl, resp. je pan Drahoš vědom, protože to by mu manželka nikdy neodpustila, kdyby ji odřeknutím měl připravit o slávu a peníze! Ale to už je jeho problém a naše zbytečná starost!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČlen NATO Turecko oznamuje: "Až dobijeme Afrin, už ho nevydáme!"   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 03:56:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko je jako člen NATO náš nejbližší vojenskopolitický spojenec. Těžko budou tvrdit opak i naši prolhaní Havlisté, když i oni tvrdí , že NATO je - "báječná brzda ruské rozpínavosti" . Asi se ovšem dá jen těžko brzdit, když by někdo druhý naopak - "přidával plyn". Takže naši - " soudruzi ve zbrani z NATO Turci" - okupují vojensky od června 1974 !! severní část ostrova Kypr, kde použitým vojenským násilím vytvořili nikým neuznanou Severokyperskou tureckou republiku". Je pozoruhodné, že Turci vlastně okupují část území Evropské unie, do které chtějí (snad??) sami vstoupit.

To jim ovšem nestačí a tak v uplynulých týdnech turecká armáda opět vyrazila v plné síle za své hranice, tentokráte do Sýrie a v neděli obsadila město Afrín s přilehlým územím. Turecký prezident oznámil, že toto válkou zabrané území už nikdy nevydají. Přitom Turecko nedostalo k této -"záborové válečné akci"- mandát ani od svých spojenců z NATO, ani od OSN ani nebylo pozváno legální syrskou vládou. Je to tedy sprostá okupace v provedení - "A la Hitler".

Státy NATO začínají nějak páchnout, jak olomoucké syrečky! Víme všichni, že ryba smrdí od hlavy, tedy tento zápach se dnes šíří z Bruselu! Vojáci země NATO Turecka okupují protiprávně území dvou států, Kypru a Sýrie. Je zajmavé, že to patrně vůbec ale vůbec nevadí takovým demokratům a lidumilům, jaké známe v podání paní Langšádlové, Němcové (ODS), Farského,

Kalouska,Schwarzenberka a dalších - "politických géniů současnosti". Jen připomínám, že při této invazi turecké armády do Sýrie zatím zemřelo na 250 civilistů a kolem 200 000 civilistů z oblasti ve strachu uprchlo. Pro srovnání, při ruském záboru Krymu 2014 nezemřel nikdo. Naopak, ruskou armádu tam vítali jako osvoboditele.

Turci /NATO/ vraždí, Rusové pomáhají, ale přesto máme v Čechách plivat na Rusy? Prosím redaktoři veřejnoprávních médií, seberte se! Připomínáte totiž celému našemu národu některé tragikomické postavy ze Švejka. A to samé platí i pro politiky našich - "zaprděných ministran" - KDU,TOP a Starostů. Tito : "Samozvaní hlídací psi demokracie", jak se sami hrdě nazývají (Kalouskovština), by každopádně potřebovali bílou slepeckou hůl! Rusko sledují rovnou pod mikroskopem, ale co se děje u nás doma v NATO, tak to nevidí ani s Husákovými brýlemi o 16 dioptriích?? Pak ovšem zbývá tyto trapné figury jenom politovat!

Jaroslav Loudil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK zamyšlení   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 03:51:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí a staří jsou vzděláváni ve lži, a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem." Platon. "Vojsko je prvním hlavním symbolem státní suverenity a svobody." E. Beneš. V českém filmovém týdeníku o příjezdu německé armády v roce 1938: "Po podepsání prohlášení světového významu, ve kterém se český národ uchyluje pod německou ochranu, začali do ohrožených oblastí Čech a Moravy přijíždět němečtí vojáci, aby všude opět nastolili jistotu, bezpečí a pořádek."

15. března nebylo na ČT ani slovo o tom, co se stalo v roce 1938. Takže zkreslování historie skutečně začíná. Osvobodili nás Amíci a Rusové už tehdy nás přišli obsadit. Nějak tak se to učí dnes ve školách. Propagace multikulti a dokonce sexuální výchova už i v mateřských školách začíná být samozřejmostí nejen v západní Evropě, ale bohužel i u nás. Některá svědectví jsou na Aeronetu.

O Istambulské dohodě se v EU jedná už několik roků. Co proti tomu dělali celou dobu čeští europoslanci, kteří měsíčně berou půl milionu? V Norsku a dalších zemích se děti kradou už aspoň deset roků. U nás je známý případ české matky, které byly ukradeny obě děti. Co pro to udělali naši politici a ochránci lidských práv - soudružka Šabatová a americký soudruh Dienstbier? Proč mlčí papež Franta? Není to jeden z mnoha důkazů rozvoje fašismu u nás?

Podle pořadu "168 hodin" je Sorosh hodný starý dědeček, filantrop a mecenáš. Varoval prý Angeliku Makrelovou, že přijala tisíce imigrantů... Kiska jel za Soroshem do USA, aby věděl, jak řešit soužití s cikány...Vážně tomu věříte?

Payne ze strany Svobodných řekl, že Rusko není demokratické a my patříme na západ. Odkdy patří český národ na západ, když byl vždy nazýván srdcem Evropy? Vždy patřil do střední Evropy a hlavně patří mezi slovanské národy. Žije snad jediný slovanský národ na západ od nás? Kdysi nadějná strana už víc klesnout nemohla a stala se úplně nevolitelnou jako všechny pravicové strany. Análnost k západu je nesrovnatelně větší než byla dřív análnost k východu. Týká se i propagandy. Kam se hrabou amatérští komanči!

Zbořením vepřína v Letech hodnota těchto knížecích pozemků vzroste. Pozemky budou využívány rekreačně. Fakta o Letech jsou v Dokumentech českoněmeckého fondu, který se jmenuje "Na prahu tisíciletí". Tato fakta vyšla v roce 2000. Předmluvu k této dokumentaci napsal Václav Havel. Odváží se snad sluníčkáři s ním polemizovat?

Nedávno demonstrovaly děti, pardon, žáci, za to, aby se dodržovala ústava. Proč tam nikdo nenesl nápis "Žádáme zavedení referenda, které je v ústavě!" nebo: "Proč nám politici zakazují referendum, které je v ústavě?"

Na páteční demonstraci v Bratislavě a v Praze byly stovky či možná tisíce lidí. Jak je možné, že tolik lidí bylo ochotno demonstrovat v dešti, když na jakoukoli demonstraci je problém sehnat aspon stovku lidí? Opravdu by šlo tolik lidí v takovém počasí zadarmo?

Při diskusi ANO a SPD se takzvaný "hérec", který střílí se zavřenýma očima, že EU není možné změnit. Proč přesto trvá na členství v EU? Pardon, zapomněl jsem, že jeho nadřízený /zaměstnavatel/ by přišel o stamiliardy dotací.

17. března před pražským Hradem známý aktivista Zapletal zapálil vlajku EU. Policisté jen přihlíželi a nemohli zasáhnout, protože trestný čin je pálení státní vlajky. A EU není žádný stát. Prý jsme Evropa. Ale Evropa je přece světadíl. My jsme Česká republika! Prý patříme do Evropy. Ale proč politici stále papouškují takovou samozřejmost, kterou se učíme v šesté třídě? Proč jediný politik neřekne, že jsme Slované? A odkdy slovanský národ patří na západ? Skutečně nežijí Slované právě na všech ostatních stranách od nás?

České dráhy vyhradily speciální vagon jen pro ženy a ombudsmanka to schválila. Skutečně nejde o diskriminaci mužů? Soudružko Šabatová, a co tak zřídit speciální vagon pro svobodné matky, rozvedené muže, lehké ženy, LGBT, důchodce, invalidy, kikány, muslimy a jiné menšiny?

Teprve dvanáctileté děti jsou zneužívány k politickým projevům. Není to v Číně, ani v Koreji, ale v ČR! Opravdu se ředitelé škol nedopouští trestné činnosti? Tohle si nedovolili ani komunisté! Proč jsem si vzpomněl zrovna na Hitlerjugend? Jde o další z mnoha důkazů, že se u nás podporuje velmi nebezpečný fašismus!

Máme prý jen dvanáct imigrantů. Kolik je jich ubytováno v Brně, Karvinné a mnoha dalších městech? A kolik jich potkáte na Václaváku a Staromáku? Že by Jidáš uměl počítat jen do dvanácti? Proč se tedy staví ve všech větších městech zábrany? Nač jsou zábrany, když výbušninu mohou dopravit drony? Jak jsme chráněni před bombami v metru, v obchodních domech a na nádraží? Přesto prý jsme šestý nejbezpečnější stát na světě či v Evropě. Opravdu nám politici nelžou?

Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo všechno byl nebo je očividně spojen se Sorosovým Open Society Fund v ČR?   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 03:45:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo všechno byl nebo je očividně spojen se Sorosovým Open Society Fund v ČR? Mrkl jsem na věřejně dostupný historický výpis členů správní rady na justice.cz. Překvapení? Pánek, Pehe, Drtinová, Tabery, Nidermayer, Klusáková...

Níže uvádím ty nejzajímavější osoby, které byly v některou chvíli členy správní rady Nadace Open Society Fund Praha. Na úplný výpis se můžete sami podívat na odkaze zde.

Vůdce páté kolony u nás, politicky angažované neZiskovky Člověka v tísni, ŠIMON PÁNEK asi nikoho nepřekvapí. NeZiskovky, která mimo jistě i záslužné činnosti, "vychovává" děti na českých školách (Jeden svět na školách) údajně ke kritickému myšlení... Pokud se jedná o podobný rozvoj "kritického myšlení a správného pohledu" jako loňský multikulti arabský podzim s bilboardy děkující Čechůmv cizím jazyce (hádejte zejména v jakém), tak ano.

Podobně nepřekvapivý je rovněž světově publikující publicista, expert, obdivovatel globalizace a EU, ředitel University of New York in Prague, účastník Bilderbergu a bývalý Havlův poradce JIŘÍ PEHE.

Poněkud překvapením může být kromě již dlouhodobě známé Sorosovky a moderátorky (zcela zjevně útočící, či naopak na ruku jdoucí - dle "správnosti" konkrétního hosta)DANIELA DRTINOVÁz DVTVbyl členem správní rady rovněž současný šéfredaktor Bakalova Respektu ERIK TABERY. Další z objektivních novinářů, který se správně smýšlející svitou objížděl republiku a vzdělával lid v ohledně fake news a dezinformačních webů. "Nečekaně" jen těch proruských. Jiné tady zcela jistě nejsou, že? Bakalův (proamericko/proEUnijní/proglobalistický) Respekt, Aktuálně či DVTV jsou vysoce objektivní nefakenews media a BISkou označený lhář, jinak hvězda Respektu, Ondřej Kundra je právě jeden z hlavních kurátorů pravdy v oblasti dezinformací.

Zajímavou postavou, která dříve byla ve správní radě OSF Praha jeLUDĚK NIEDERMAYER, europoslanec (a eurofil kandidující jako nestraník za TOP 09), bývalý člen bankovní rady ČNB a bývalý spolupracovník Taberyho Respektu.

Dokonce předsedkyní správní rady byla jeden čas JANA KLUSÁKOVÁ maminka aktivistického režiséra Víta Klusáka. Režiséra, který na sebe posledně upozornil zejména renesančním dokumentem Svět podle Daliborka, který, jak se nakonec ukázalo, měl s dokumentem společného jen to, že ho tak Klusák označoval.Jinak šlo o hranou agitku zesměšňující lidi s nesprávným názorem, navíc koprodukovaná Českou televizí (za peníze z našich poplatků?) Pokrokovému režisérovi také značně vadila "genderově nevyvážené" (jinak zcela prostá a neškodná / na rozdíl od Klusákovi agitky) básnička Jiřího Žáčka Maminka. Sic je pravda, že rodiče a děti nemusí kráčet ve stejných šlépějích, tady evidentně jablko spadlo správně.

Myslím, že pro představu docela stačí... Můžu ještě dodat novináře JANA URBANA, který svého času rovněž přednášel na University of New York in Prague(jako Jiří Pehe nebo Tomáš Klvaňa) a stejně jako většina výše uvedených se například značně vymezoval proti Miloši Zemanovi, nebo třeba MONIKA LADMANOVÁ, členka kabinetu komisařky Věry Jourové, která stejně jako Pehe studovala na Columbia univerzity a stejně jako Pehe má blog na Bakalově Aktuálně.cz.

Přitahuje Open Society Fund Praha lidi s takovýmto vlivem čistě náhodou? Připadá to jen mně tak trochu jako jistá forma pavučiny nebo chobotnice? Uvažte kritickým myšlením sami...

Autor: Tomáš Vyoral

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump poblahopřál Putinovi   
Pridal tk Středa 21 březen 2018 - 03:37:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Donald Trump poblahopřál Vladimiru Putinovi k vítězství ve volbách prezidenta RF, uvádí tisková služba Kremlu.

Telefonický rozhovor se konal na základě iniciativy americké strany.

Prezidenti hovořili také o aktuálních otázkách světové politiky.

„Prezidenti se vyjádřili ve prospěch rozvoje praktické spolupráce v různých směrech včetně otázek zajištění strategické stability a boje s mezinárodním terorismem. Byla zdůrazněna důležitost zkoordinovaného úsilí, zaměřeného na omezení závodů ve zbrojení," uvádí se ve zprávě.

Oba prezidenti hovořili o nutnosti co nejrychlejšího vyřešení situace v Sýrii a konfliktu na Ukrajině a také vyjádřili uspokojení ze snížení napětí kolem Korejského poloostrova.

Kromě toho se Putin a Trump dohodli o rozvoji dalších dvoustranných kontaktů včetně nedávných změn ve vedení MZV USA. Zvláštní pozornost věnovali otázce možného setkání na nejvyšší úrovni.

„Rozhovor měl celkově konstruktivní pracovní charakter a byl orientován na překonávání nahromaděných problémů v rusko-amerických vztazích," uvádí tisková služba Kremlu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/haMr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2372 sec,0.0683 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,828kB