Čtvrtek 22 březen 2018
Kiskova barevná revoluce   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 16:09:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Před patnácti lety zničila Amerika mou zemi,“ píše se tento týden v titulku v New York Times nad článkem iráckého spisovatele Sinana Antoona. Podle Antoona mluví některé důvěryhodné odhady v důsledku invaze v roce 2003 o více než milionu mrtvých a následně sestavená vláda podporovaná Spojenými státy podle něj patřila k těm nejzkorumpovanějším na světě.

O „barevných revolucích,“ které následovaly v dalších zemích, Antoon nepíše. Staré režimy byly svrženy s příslibem světlejších zítřků, ve většině případů to ale lidem přineslo jen ještě více utrpení, než život pod starými diktátory.

„Barevná revoluce“ a „Majdan“ jsou pro mnohé stále vyjádřením naděje, jiní je používají jako nadávku. Když dnes Miloš Zeman v MF Dnes použil oba dva termíny, bylo jasné, jak to myslí. Dával najevo plnou podporu svému příteli Robertu Ficovi a stejně jako Fico obviňoval Andreje Kisku z toho, že straní silám, které to se Slovenskem nemyslí dobře, ať už slibují cokoli.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV SS vynalezli nový způsob popravy   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 08:50:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Spojených státech (SS), a jeho americkém státě Alabama byla povolena poprava zločinců způsobem, který dosud nikdy nebyl uplatněn. Informuje o tom portál WHNT19.

Sněmovna reprezentantů státu Alabama schválila zákon, který povoluje použití dusíku pro trest smrti. Tento způsob má být použit v případě, že neexistuje možnost smrtící injekce.

V americkém státě Alabama byla povolena poprava zločinců způsobem, který dosud nikdy nebyl uplatněn. Informuje o tom portál WHNT19.

Sněmovna reprezentantů státu Alabama schválila zákon, který povoluje použití dusíku pro trest smrti. Tento způsob má být použit v případě, že neexistuje možnost smrtící injekce.

Zdroj: WHNT19, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚtok Sorose: Co čeká východní Evropu po odstoupeních na Slovensku a ve Slovinsku?   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 03:11:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Téměř zároveň premiéři Slovenska a Slovinska sdělili, že se rozhodli odstoupit. K tomu nedochází náhodou. Není vyloučeno, že cílem následujícího útoku budou Maďaři. Mimochodem, v Maďarsku probíhá velký pochod obyvatel na podporu premiéra Viktora Orbána, aby se mezinárodnímu společenství ukázalo, že se Sorosovi destabilizovat situaci v této zemi nepodaří.

Slovensko

Na Slovensku premiér Robert Fico informoval o ochotě odstoupit po vypuknutí vládní krize, vyprovokované vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Odstupuje rovněž slovenský vice-premiér Robert Kaliniak. Kuciak se zabýval zkoumáním vztahů vládních představitelů s italskou mafií.

Rozhodnutí o odstoupení předcházel útok opozice, s obviněními z podpory zločinců (a požadavkem předčasných voleb) a velká protestní shromáždění.

Fico to pod tlakem vzdal a rozhodl se rezignovat. Avšak uvedl tři podmínky:
◾Respektování výsledků voleb 2016 a nového složení vlády prezidentem.
◾Dodržení koaliční dohody mezi stranami tvořícími většinu v parlamentě.
◾Nový šéf vlády musí být z Ficovy strany – Smer – Sociální demokracie“

Slovinsko

V případě Slovinska souvisí odstoupení premiéra Miroslava Cerara s rozhodnutím Nejvyššího soudu o zrušení výsledků referenda z minulého roku. Jde o velký projekt slovinské vlády na financování železnice Koper-Divača. Opozice rovněž vsadila na nespokojenost odborů pracovníků rozpočtové sféry v oblasti vzdělávání.

V důsledku odstoupení Cerara může hlasování proběhnout o několik týdnů dříve.

Soros jezdí po Evropě

Je důležité zmínit, že obrovský tlak na východoevropské vlády je vyvíjen právě na země, kde jsou na obzoru volby – tedy mimo Slovinska a Slovenska i v Maďarsku a České republice.

Sorosovy struktury se aktivizovaly ve všech zemích Vyšegrádské dohody. Na Slovensku, například, je to jasně zřetelné a pravá ruka George Sorose Marcello Fabiani nedávno osobně přijel na Slovensko. Podle informací médií pracoval zavražděný novinář Kuciak pro tohoto „filantropického miliardáře“ a současný slovenský prezident Andrej Kiska Sorose v září 2017 osobně navštívil. O návštěvě Kisky během rozhovoru informoval bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský.

V této souvislosti Fico před rezignací rovněž položil otázku: Proč se Kiska „setkává s člověkem, jehož jméno již bylo mnohokrát zdiskreditováno? A tímto jménem je pan Soros. Proč prezident cestoval do New Yorku a cpal se do jeho soukromého domu? Proč na toto setkání nepozvali oficiálního představitele ministerstva zahraničí?“

Nutno poznamenat, že sám Fico nejen vyjádřil podporu upevnění Vyšegrádské čtyřky a koordinaci akcí proti nepopulárním rozhodnutím Evropské unie, ale pozitivně mluví i o Rusku. Náhoda?

Co se týká Slovinska, tak i zde má Soros své zájmy. Tento miliardář kritizoval vládu za protiimigrantská opatření, a mluvilo se také o nákupu místního obchodního řetězce Tus.

Vyostřování situace pokračuje

Vyostřování situace probíhá i v dalších zemích východní Evropy. Jedním ze zářných příkladů je Maďarsko, kde je proti premiérovi Viktoru Orbánovi organizován obrovský informační a institucionální nátlak. V předvečer dubnových voleb tam opozice složená z nejrůznějších uskupení začala podporovat údajně „nezávislé“ kandidáty v komunálních volbách, aby se oslabila premiérova pozice. To je doprovázeno informační podporou mediálního magnáta Szimicka. Zajímavé také je, že Středoevropská univerzita, založená v r. 1991 Georgem Sorosem, kterou se Orbán již několik let snaží zavřít, nadále funguje a dostala akreditaci na dalších pět let.

V poslední době se země východní Evropy, z nichž mnohé nejsou proti setrvání v Evropské unii, snaží provádět na Bruselu nezávislou politiku v otázkách souvisejících se zajištěním vlastní suverenity (finance, migrace, obrana hodnot atd.). Ve spoustě těchto zemí vůdci podporují spolupráci s Ruskem (minimálně v ekonomické oblasti).

Téměř všechny tyto země jsou odhodlány k tvrdému boji s pro-sorosovskými uskupeními. Česká republika obvinila tohoto miliardáře z vměšování do vnitřních záležitostí země, Polsko jej obvinilo ze snahy narušit národní identitu, Makedonie z vyvolávání etnického konfliktu. Výzva byla předložena a ze strany Sorose následovala bezprostřední odpověď. Bitva bude pokračovat.

Aтака Cороса: что ждет восточную Eвропу после отставок в Cловакии и Cловении? vyšel 15. března 2018 na geopolitica.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7538-utok-sorose-co-ceka-vychodni-evropu-po-odstoupenich-na-slovensku-a-ve-slovinsku.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponToto stálo Tomio Okamuru účast ve vládě... Herman konečně dostatečně uškodil České republice a může si v klidu užívat odměny, které se mu jistě dostane. Německá Unie je spokojená, Soros jásá...   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 03:00:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdánlivě se nestalo nic. Proběhly demokratické volby, vítěz sestavuje vládu a zvolený prezident nastoupil do úřadu a stal se prezidentem oficiálně. Až potud je tedy všechno v pořádku. Jenže část národa není schopná uznat demokratickou volbu. Za mohutné propagandy, jejíž kořeny směřují k německé Unii a Sorosovým gangům a bojůvkám, se podle stejného scénáře jako v USA pokouší normální běh našeho života zvrátit.

Pátá kolona financovaná tu ze Sorosových krvavých peněz, tu z peněz cizích mocností, si nejprve v čele s KDU-ČSL najednou vzpomněla, že před 70 lety byl nějaký cikánský tábor. Jasně, že o tábor nejde. Jde o to, že když už selhal strýček Brady, je potřeba nějak rozpoutat kampaň a najít někoho, kdo se chytí a potom všem za pomoci gigantických manévrů a z našich peněz rozpoutat mediální peklo. KDU-ČSL a Daniel Herman se postavili opět do čela páté kolony, zasadili se o neuvěřitelnou cenu za vepřín a čekali. A Tomio Okamura naletěl jako malé dítě. Nic ho neomlouvá, že byl nachlazený a s teplotou, což si chytře vyčíhala moderátorka a ve vhodnou chvíli z něho vytáhla několik vět, které nakonec stály Tomia účast ve vládě. Pátá kolona jistě jásala, Herman konečně dostatečně uškodil České republice a může si v klidu užívat odměny, které se mu jistě dostane. Německá Unie je spokojená, Soros jásá. Ale nestačí to.

Je potřeba rozkolísat semknutí Visegrádské čtyřky. Proto koordinovaně na Slovensku i u nás vzniká nová obří vlna jakoby spontánních nepokojů. Nikdo neví, jak to bylo s vraždou slovenského novináře, ale všichni z páté slovenské kolony prakticky ihned věděli, kdo za to může. Důkazy nedůkazy, v jednom šiku, opět za podpory Sorose, jeho kontaktů, peněz, neziskovek a jistě za tiché či jiné podpory tajných služeb a německé Unie.

To samé i u nás. Využili naivních, důvěřivých a poddajných a za pomoci mediální masáže vyšli do ulic. Doufají, že se jim povede rozkolísat naši loď, na které se společně plavíme a část z nich, to je ta, která má destabilizaci režimu jako náplň dobře placené práce, doufá, že je potom zachrání nějaký Soros. Jiní jsou jen naivní a asi i upřímní, ale nepochopili, že upřímnost neudělá z bludu pravdu. A tak někteří nechtíc, demonstrovali za podporu války, za cenzuru, za falešná obvinění, za demontáž demokracie a další libůstky, které nám předkládá německá Unie, znovu v čele s umanutou babkou, neschopnou sebereflexe, nejspíše identickou s tou lesbickou dívkou, které ve Stasi dali krycí jméno ERIKA a jejíž dokumenty podlehly urychlené skartaci nebo, což je pravděpodobnější, je někdo ještě nyní pečlivě ochraňuje v trezoru.

S babkou Erikou v čele se nyní budou globalisté s Rothschildy a Sorosem snažit dokonat destrukci Evropy. Proto ta masáž táborem v Letech a nulový zájem novinářů o nechvalně známé výročí, které připadá na data od 14. do 16. března 1939, na Protektorát Čechy a Morava, na německá vojska u nás doma a téměř 200 000 migrantů ve vlastní zemi, přinucených prchat před Němci ze svých domovů. Tady kupodivu KDU-ČSL neroní krokodýlí slzy a nebije se v prsa, nejspíš proto, že to není v zájmu landsmanšaftu a jejich chlebodárci se snaží, abychom zapomněli. Aby se zavřela voda a aby zemřela historická pravda. Jenže Němci nespí. Dvě prohry ze světových válek, které rozpoutali, jim nestačí, znovu mají pocit, že mohou drtit jiné státy svými nesmyslnými ambicemi. Proto nám znovu a znovu vyhrožují, tu jakýsi Schulz, tu umanutá matka migrantů, průběžně i další pod jejich vlivem nás nutí dělat nechtěné. Díval jsem se nedávno na Cibulkovu knihu spolupracovníků StB, a tak mě není divné, kolik spolupracovníků má obluda německé Unie, zejména když její metody začínají být k nerozeznání od komunistických. Tak buďme opatrní, jestliže se některým z nás zdálo, že vidí světlo na konci tunelu, může to být jen světlo přijíždějící lokomotivy.

Trochu odbočím – zdá se mně, že v budoucnu čekají Švédsko, Norsko a Finsko velké potíže. Dívali jsme se na olympiádu a na tuto šílenost mě upozornily děti, jinak bych si skoro nevšiml. Švédi mají na státní vlajce žlutý kříž. Finové a Norové modrý. Opravdu velká nechutnost pro muslimy, divím se, že tito všichni ještě svoji vlajku vystavovali na olympiádě. Ještě hůře je to s Rakouskem – jejich vlajka je červeno-bílá a vypadá jako slanina, a to je pro přecitlivělou duši muslimů veliká urážka. Nejspíš by všechny země měl ihned navštívit vysoký komisař OSN. Nejlépe ten nejvyšší, měl by mít alespoň 2,5 metru, aby to mělo nějakou váhu a aby všechny ty země neprodleně napravily všechno, co muslimům provedli.

Autor: Miloš Hakl
euportál


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslám v ČT urážet nesmíte, ale křesťanství můžete!   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 02:56:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dokážete si představit, že by v době islámského postního měsíce ramadánu vysílal Česká televize film urážející islám? To asi těžko, že? Česká televize se hrdě hlásí k tomu, že neuráží islám a bojuje proti islamofobií. Ovšem urážet křesťanství to je něco jiného. A tak Česká televize bude hrdě na Zelený čtvrtek vysílat film hanobící křesťanství a Ježíše Krista - Poslední pokušení Krista.

Ze strany neomarxistické kliky ovládající ČT je tohle jasná provokace a plivnutí do tváře všem českým křesťanům. pochybuji, že by si ČT dovolila dát takový urážlivý film, třeba o Mohamedovi, na hlavní muslimský svátek ...

Tedy opět se mi potvrzuje to, co píše Pavel Fendek ve své knize Evropa ve smrtelném sevření multikulturalismu a islámu, současné společenské elity udělají vše proto, aby zničily evropskou civilizaci a křesťanství a to klidně i tak, že zaplaví Evropu masou muslimů a Afričanů ...

A milí křesťané víte, že tuto ČT a její urážení křesťanů tak obhajují politici z KDU-ČSL, TOP09, ODS a pod.? Přesně v duchu neomarxismu a jeho morálního relativismu ...

Lukáš Lhoťan / eurábia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV blockchainu bitcoinu byly objeveny stovky odkazů na dětskou pornografii   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 02:50:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skupina odborníků z RWTH Aachen objevila v blockchainu bitcoinu stovky odkazů na dětskou pornografii, uvádí portál Gizmondo.

Odborníci prostudovali 1600 souborů, které se nacházely v té chvíli v blockchainu. 99 % obsahu byl text nebo vyobrazení. Osm souborů bylo sexuálního charakteru, přičemž na jedné fotografii byl zřejmě mladistvý.

V dalších dvou souborech bylo celkem 274 odkazů na obsah spojený s násilím vůči dětem; 142 z těchto odkazů vedlo do takzvaného darkwebu — internetového segmentu, v němž dochází ke spojení pouze mezi důvěryhodnými osobami pomocí speciálních protokolů a portů.

„Naše analýza ukazuje, že na základě určitého obsahu, například nezákonné pornografie, může být samotné vlastnictví blockchainu nezákonné," tvrdí autoři výzkumu.

Připomněli, že uchovávání dětské pornografie je zakázáno ve 112 zemích, a tudíž používání jakéhokoliv systému založeného na blockchainu lze považovat za nezákonné.

Zdroj: portál Gizmondo,Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritánie provádí experimenty s chemickými zbraněmi, oznámilo to Ministerstvo obrany RF   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 02:45:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Velké Británii provádějí experimenty s chemickými zbraněmi, řekl to Igor Kirillov, velitel armády radiační, chemické a biologické obrany. Píše o tom Sputnik.

Podle něj se vývojem a výzkumem jedovatých látek zabývá laboratoř v Porton Downu, umístěné „úplně náhodou" několik kilometrů od Salisbury.

„Je všeobecně známo a bylo dokonce uznáno britskou vládou v roce 2006, že země prováděla experimenty na Ronaldu Madisonovi a dalších 360 občanech s cílem zjistit účinnost jedovaté látky sarin na lidech," řekl Kirillov.

Poznamenal ale, že Porton Down je přísně tajný objekt, který oficiálně používá staré vzorky a provádí experimenty pod záminkou zpracování ochranných opatření proti chemickým a biologickým zbraním.

V pondělí do Velké Británie dorazili odborníci z OPCW (Organizace pro zákaz chemických zbraní), kteří se setkají s vedením laboratoře v Portonu Downu a zástupci Skotland Yardu, aby diskutovali o předání vzorků látky, kterou byl otráven Sergejem Skripal a jeho dcera.

Případ Skripala

Bývalý důstojník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské tajné služby a jeho dcera Julia, byli otráveni v Salisbury 4. března.

V Londýně prohlašují, že Skripal byl otráven látkou vyvinutou v rámci sovětského programu „Novičok". Přitom v SSSR neexistoval žádný projekt s takovým názvem a pro označení systému byly použity čísla.

Jméno „Novičok" bylo vyzdviženo zahraničními médii od sovětského vědce Vila Mirzayanova, který neměl nic společného s vývojem chemických zbraní.

Londýn vyhlásil řadu omezujících opatření proti Rusku, včetně vyhoštění 23 diplomatů a zmrazení dvoustranných kontaktů na vysoké úrovni.

V reakci na to Moskva oznámila, že 23 osob britského velvyslanectví se stanou nežádoucími, odvolala souhlas k otevření Generálního konzulátu v Petrohradě a oznámila také o ukončení činnosti Britské rady.

Vladimir Putin uvedl, že Rusko nemá žádné chemické zbraně, a že byly zničeny pod dohledem mezinárodních pozorovatelů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hb2x
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína připravila odvetu na americká cla   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 02:41:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking již údajně připravil odvetu na americký plán uvalit cla proti Číně ve výši 60 miliard dolarů, píše portál Zero Hedge s odkazem na Wall Street Journal. Si Ťin-pching se však bude snažit zabránit eskalaci obchodní války.

Čína je připravena uvalit odvetná cla na americké zemědělské produkty, čímž poškodí státy, o které se opírá Trump, píše WSJ s odvoláním na čínského úředníka, který pracuje na těchto opatřeních.

Prezident Si Ťin-pching se však pokusí zabránit eskalaci a uvažuje i o určitých ústupcích, které zahrnují uvolnění restrikcí na zahraniční investice do pojišťoven a společností, spravujících cenné papíry. Pokud ale politika cukru neuspěje, tak na řadu přijde bič a Peking uvalí cla na americké dodávky sóji, čiroku a živých prasat.

Jak uvádí Zero Hedge, tato zpráva již vedla k poklesu měnových párů USD/JPY a AUD/USD.

Podle WSJ americká administrativa chce ve čtvrtek zveřejnit balík navrhovaných opatření vůči Číně, která zahrnují cla na dovoz zboží v hodnotě minimálně 30 miliard dolarů. Cla nebudou uvalena okamžitě, ale až poté, co dostane komentář od amerického průmyslu, na jaké konkrétní položky má být clo uvaleno. Kromě toho balík bude zahrnovat omezení na nákup vyspělých amerických technologií a investice do amerických společností.

Cla se nejspíše dotknou v první řadě elektrického nářadí a elektrických spotřebičů, tj. oblastí, kde převládá největší obchodní deficit, větší podíl importu na konečné spotřebě nebo kde má Čína zavedená větší cla než USA. Další cla se mohou dotknout sportovního zboží, šperků nebo televizí.

Zdroj: Zero Hedge, Wall Street Journal, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObchodní ochranářství ohrožuje bezpečnost potravin   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 02:35:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní výzkumný institut pro potravinovou politiku ve Washingtonu včera zveřejnil zprávu, ve které varoval, že ideály proti globalizaci a obchodní ochranářství ohrožuje odstraňování chudoby a bezpečnost potravin.

Podle Světové potravinové zprávy pro rok 2018 progrese světové obchodní integrace vyvolává negativní vliv na několik milionů chudých rodin v rozvojových zemích, protože politiky v uplynulých letech včetně otevřeného obchodu, podpory migrace a sdílení znalostí uplatnily klíčové vlivy na odstranění chudoby ve světě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA vydaly předběžné rozhodnutí o uvalení antidumpingového cla na čínské a indické nerezové ocelové příruby   
Pridal tk Čtvrtek 22 březen 2018 - 02:33:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obchodu zveřejnilo předběžné rozhodnutí o tom, že při dovozu čínských a indických nerezových ocelových přírub dochází k dumpingu, a proto Spojené státy uvalí na tyto čínské a indické výrobky antidumpingové clo.

Americký ministr obchodu Wilbur Ross v prohlášení uvedl, že americká vláda podnikla spravedlivá a průhledná opatření na ochranu amerických podniků a dělníků. Současně bude v tomto případu dále provádět průzkum.

Americké ministerstvo obchodu zahájilo v září loňského roku antidumpingová a vyrovnávací šetření týkající se dovozu čínských a indických nerezových ocelových přírub. Letos v lednu předběžně potvrdilo, že v oblasti těchto čínských a indických výrobků existuje dumping.

Podle amerického postupu zveřejní ministerstvo obchodu konečné rozhodnutí v tomto případu do 5. června letošního roku. Pokud americká komise pro mezinárodní obchod a americké ministerstvo obchodu vynesou konečné rozhodnutí o tom, že dovoz těchto čínských a indických výrobků skutečně poškozuje domácí průmysl, americké ministerstvo obchodu uvalí na čínské a indické výrobky antidumpingové clo.

Podle statistických údajů amerického ministerstva obchodu dovezly USA v roce 2016 čínské nerezové ocelové příruby v hodnotě 16,3 milionu amerických dolarů a indické nerezové ocelové příruby v hodnotě 32,1 milionu amerických dolarů.

Čínské ministerstvo obchodu mnohokrát vyslovilo přání, aby americká vláda splnila sliby o boji proti obchodnímu ochranářství, společně chránila liberální, otevřené a spravedlivé mezinárodní obchodní prostředí a vhodně řešila obchodní spory racionálnější cestou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:2.8672 sec,2.6662 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,207kB