Pátek 23 březen 2018
S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 15:38:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost: Totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral M. Stropnického, známého to protiruského štváče a člověka, který si už předchozích časech a v jiných vládách ze svého argumenty nepodloženého a buď jen tak živelně z něj tryskajícího protiruského povykování, či možná povykování existenčními úvahami dobře promyšleného, pořídil slušněji placený džob, než existenčně nejistější džob herce.

V té souvislosti jsem vyslovil starost, aby nás ministr Stropnický právě svým ostře protiruským zaměřením netáhl do našeho prowashingtonského vazalaství ještě hlouběji, než jsme v něm v ten čas byli.

Dva dny poté prohlásil v jakémsi interview Babiš, že zahraniční politiku bude v podstatě vykonávat on, a že to proto bude i on, a nikoli designovaný ministr Stropnický, který se účastní jakéhosi nadcházejícího setkání západních státníků v Bruselu.

Nejsem samozřejmě natolik domýšlivý, abych si myslel, že svým tehdejším prohlášením reagoval tehdy Babiš i na můj předchozí článek, ale v každém případě se jím mé nejhorší obavy ze zahraničního ministrování herce Stropnického značně umenšily, na což jsem na webech reagoval článkem nazvaným tímto uklidňujícím konstatováním: Takže Stropnický bude na ministerstvu zahraničí jen figura.

Mé uklidnění nemělo, bohužel, dlouhého trvání. Dnes ráno jsem se totiž dověděl, že včerejší summit EU v Bruselu podpořil podezření Britanie, že za plynovým útokem na dvojitého britského špiona Skripala stojí Rusko, a náš premiér v demisi Babiš, který se summitu účastnil, prohlásil na následném nočním setkání s novináři, že Česká republika po Britanii a společně jen s několika baltskými státy (jiné západní země o ničem takovém neuvažují), se chystá vyhostit kvůli tomuto útoku z naší republiky několik ruských diplomatů.

V pondělí "projedná" premiér v demisi Babiš tuto záležitost s ministrem Stropnickým a několika dalšími členy vlády.

Takže milí zlatí: pokud jste si, stejně jako já, dělali nějaké iluze o tom, že Babiš bude v posuzování zahraničněpolitických záležitostí rozumnější, než ministr Stropnický, že na summitu jako EU jako jeho svépravný člen třeba vystoupí a řekne, že pouhé podezření nějaké země z nějakého činu a bez předložení jakéhokoli důkazu o něm, a navíc v situaci, kdy je toto podezření tak absurdní, jak ve věci Skripala skutečně je, nemůže zakládat sankce, podobné např. vyhoštění diplomatů ze země, pak na tyto iluze rychle zapomeňte a zapiště si za uši, že Babiš není v posuzování současné mezinárodní situace ani o píď rozumnější, než je Stropnický, Kalousek, Fiala, Schwarzenberg, Bělobrádek, Langšádlová, Gazdík a vůbec celá ta naše prowashingtonská neblahá squaddra, činící i z naší země opovrhovaný vazalský přívěsek současné západní protiruské anabáze.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkripal a jeho dcera by po zásahu nervovou látkou A-234 zemřeli na místě, někdo jim musel okamžitě podat protijed! Stopy vedou k britské MI-6   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 07:08:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skripal a jeho dcera by po zásahu nervovou látkou A-234 zemřeli na místě, někdo jim musel okamžitě podat protijed! Stopy vedou k britské MI-6 a Londýn nadále kategoricky odmítá poskytnout Moskvě vzorek látky, která ohrozila na životě dva ruské občany. Víme, proč Londýn tají nervovou látku, její výroba totiž zanechává typické stopy výrobce!

Ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson v rozhovoru pro Deutsche Welle uvedl skandální informaci, že britské laboratoře disponují vzorky nervové látky A-234, kterou NATO označuje kódovým názvem “Novichok”. Na povrch začínají v britských médiích vyplouvat podivné informace, které naprosto nedávají smysl. Policista, který vešel do domu v Salisbury a našel Sergeje Skripala a jeho dceru, stačil zavolat pouze kolegy a zdravotníky, po 4 minutách se zhroutil na zem a upadl do kómatu.

Odborníci a experti na bojové nervové látky se shodují, že Sergej Skripal a jeho dcera Julia měli být okamžitě na místě mrtví. A-234 patří do skupiny nervových látek, které blokují synaptické signály v nervové soustavě, během několika sekund přestávají fungoval nepodmíněné reflexy jako je dýchání, po zhruba 120 sekundách dochází k zastavení srdce. Látka se do těla může dostat přes pokožku nebo vdechnutím. Smrtelná dávka se vůbec neuvádí, protože jakékoliv množství A-234 je smrtelné. Podle ruských odborníků neexistuje proti sovětským nervovým paralyzérům 4. generace žádná protilátka, a to z důvodu krátké časové prodlevy mezi intoxikací a dobou pro podání antidota.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/261315746

*České titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

V okamžiku, kdy nervový agent začne působit, zbývá oběti přibližně 15 sekund na podání protilátky. To je tak krátká doba, která fakticky staví tyto chemické nervové plyny do roviny bojových látek, proti kterým není obrany. Ruská federace už druhý týden zcela marně žádá Londýn o poskytnutí vzorku bojové látky, kterou byli dva ruští občané v Londýně zasaženi. Je to důležité kvůli tomu, že k výrobě bojových nervových látek 4. generace jsou použity během syntézy v laboratoři různé pomocné látky a technologie výroby takových bojových plynů potom v sobě zanechává typický podpis konkrétní laboratoře, která látku vyrobila. Jenže z Londýna zaznívá neustálé kategorické “ne” na všechny žádosti Moskvy o poskytnutí vzorku z místa činu v Salisbury. A začíná být už více než jasné, že Britové nemají čisté svědomí a začínají se utápět ve vlastní vylhané kauze. Důvodů je hned několik.

Chemičtí experti: “Skripal a jeho dcera měli být mrtví na místě!”

Pokud by Sergej Skripal a jeho dcera byli opravdu vystaveni bojovému plynu A-234, potom by byli na místě mrtví. To, že kontakt s neurotoxinem přežili, to znamená, že britské tajné služby už dopředu věděly, jaký druh protilátky mají na místo incidentu dovézt a aplikovat obětem tohoto útoku. Věděli s naprostou přesností, jakou protilátku mají použít, jaký neurotoxin byl k útoku nasazen. Neochota Londýna poskytnout Ruské národní laboratoři pro kontrolu zakázaných chemických látek vzorek z místa incidentu v Salisbury vede k důvodnému podezření, že buď se vůbec nejedná o nervový toxin A-234, ale o úplně jinou chemickou látku, anebo se jedná o kopii ruské A-234 z dob Sovětského svazu, ovšem v tom případě taková kopie spolehlivě odhalí jejího výrobce, který látku napodobil a okopíroval v procesu vlastní syntézy v laboratoři. A případná kopie by opravdu mohla vést i k zásobám tzv. referenčních vzorků ze skladů Československé lidové armády a dokonce k chemikům dnešní AČR a protichemické jednotky v Liberci.

Tady je třeba si uvědomit jednu zásadní věc, že pro účinnou protichemickou obranu potřebují vojenské protichemické laboratoře dostatečné zásoby vzorků bojových plynů, aby mohly správně následně detekovat jejich použití v terénu. Existuje velmi nebezpečné a vysoké riziko, že britská tajná služba MI-6 získala od některého z partnerů v NATO tzv. referenční vzorek z dob Varšavské smlouvy, ale tento vzorek byl zneužit k provedení útoku v Salisbury. Čeští armádní chemici s tím nemusí mít nic společného, prostě mohli v minulosti pouze poskytnout některému z partnerů v NATO vzorky chemických látek z dob Sovětského svazu a tento partner mohl tento vzorek potom předat dál k rukám MI-6. Vzhledem k charakteru A-234 nelze dělat rozdíl mezi “vzorkem” a bojovou “dávkou”, která stačí k usmrcení. I pouhý nepatrný vzorek dokáže spolehlivě zabít mnoho lidí během několika desítek sekund.

Londýn nadále odmítá poskytnout Moskvě vzorek látky ze Salisbury

Na britské straně vidíme naprostou nulovou transparentnost, která postrádá veškerý rozum. V londýnském Salisbury, na území Velké Británie, je proveden útok proti dvěma ruským občanům. Namísto toho, aby Londýn vysvětlil Moskvě, jak je to možné, tak naopak britská vláda se staví do role žalobce a chce po Moskvě vysvětlení, ale když Moskva chce vzorek neurotoxinu ze Salisbury, aby mohla zjistit původ bojové látky, tak Londýn kategoricky takovou žádost zamítá, ale nadále chce po Moskvě vysvětlení. Je to stejné, jako kdybyste stáli u soudu, obžaloba by tvrdila, že má proti vám důkaz, že se máte přiznat, ale odmítala by vám důkaz ukázat. Přesně v této pozici se nyní nachází Londýn a Moskva. A informace, které přichází z britského tisku, pouze odhalují, že Velká Británie se pomalu začíná topit ve vlastních lžích ohledně této kauzy. Pokud by opravdu šlo o ruský bojový plyn, potom by jistě Londýn neměl problém poskytnout vzorky nejen Moskvě, ale komukoliv dalšímu, aby nezávisle potvrdil původ.

Experti na chemické zbraně se pozastavují i nad tím, že do kómatu upadl i policista, který vstoupil do domu Skripalových v Salisbury. Pokud chemická látka byla v autě, dcera Julia by zemřela v automobilu už během jízdy za otcem z letiště. Mechanika útoku proto musela být zpomalená a kontakt zřejmě musel proběhnout dotekem, protože jinak by nemohla nakazit svého otce, za kterým přijela do Salisbury.

Mechanika přenosu bojové látky mezi dcerou, otcem a policistou neodpovídá oficiální teorii o použití prudkého neurotoxinu A-234

Dcera si zřejmě podala ruku s otcem a tím došlo k přenosu otravy. Ruští chemici se ale pozastavují nad otravou policisty. Jestliže Skripalova dcera Julia dojela z letiště až do Salisbury, tak mechanika bojové látky musela být jiná, než ta, která během okamžiku paralyzovala policistu, který vstoupil do domu. Všechny tyto rozpory ukazují nejen na to, že vůbec nemuselo jít o nervový toxin A-234, ale o úplně jinou látku s pomalejším nástupem, a nebyla to jediná látka, protože v domě musela být přítomna další, která naopak účinkovala rychle na policistu.

Celé to směřuje k tomu, že automobil je pouze zástěrka, která má směřovat k Rusku, že někdo nanesl chemickou látku do klimatizace vozu, na kliku dveří nebo na volant. Ve skutečnosti to všechno vypadá na to, že plyn byl pouze uvnitř domu, rozprášený jako aerosol a působil na všechny stejně, tedy ve chvíli, kdy někdo do domu vstoupil po příjezdu dcery Julie. Obrovská rychlost, jakou Britové přesně věděli, jaký konkrétní typ neurotoxinu byl použit, a rychlost Theresy May, která okamžitě obvinila Rusko a vyzvala k sankcím, jsou natolik podezřelé souvislosti, které ukazují na mohutné spiknutí britské vlády a tajných služeb. Náměstek ministra zahraniční Ruské federace Sergej Rjabkov proto s úsměvem na tváři vyjádřil politování nad chováním Velké Británie, která se snížila k takové ubohé protiruské provokaci.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/video-skripal-a-jeho-dcera-by-po-zasahu-nervovou-latkou-a-234-zemreli-na-miste-nekdo-jim-musel-okamzite-podat-protijed-stopy-vedou-k-britske-mi-6-a-londyn-nadale-kategoricky-odmita-poskytnout/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPaní političky, páni politici (ne)slavných politických stran ...   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:55:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Paní političky, páni politici (ne)slavných politických stran ODS, ČSSD, TOP 09, KDU-ČSL, ale i těch, které od doby své aktivní účasti a podílu na zločinné činnosti na politické scéně po listopadu 1989 již zapadly do depozitního zapomnění.

Ve světle událostí dnešních, resp. posledních dnů, měsíců a let, obracím se na vás se zdvořilou žádostí, zda byste byli tak laskaví a mohli fundovaně a věrohodně odpovědět na ne zrovna malý počet otázek, týkající se vámi tolik kritizovaného a odsuzovaného období vlády komunistů, tedy doby, na které nenacházíte naprosto nic pozitivního a politicky přijatelného. Naopak tuto dobu považujete a prezentujete jako období totality, politické zločinnosti, nesvobody, nelidskosti, pronásledování a jiných negativních aspektů lidských práv a svobod. Nikdy jste se pozitivně nevyjádřili k reálnému, všestrannému budování společnosti, ve které prvořadým cílem komunistického režimu bylo uspokojení životních potřeb pracujícího člověka. Ale místo toho, abyste v jejich úspěších zdárně pokračovali, dehonestovali jste a rozkradli vše, co vám listopadová "revoluce" a falešná Havlova pravdoláskařská demokracie umožnila, tedy všechno to dobré, užitečné a prospěšné, co bylo kdy pro občany komunistickým režimem vybudováno.

Chápu, že odpovědi budou pro vás složité, do značné míry dilema, protože nalézt pro ně z vaší strany oboustranně uspokojivou odpověď bude zřejmě nejen nad vaše síly, ale také nad didaktické a rozumové možnosti. Nicméně, s ohledem na vaše denně prokazované argumentační schopnosti, jimiž se snažíte především mladé lidi, mládež, ale také děti školou povinné přesvědčit o zločinecké existenci a působení KSČ v letech 1948 až 1989 jsem přesvědčen, že ve vašich řadách se jistě najdou dostatečně všestranně fundovaní historikové, kteří se této mé žádosti jistě zhostí se ctí. Nuže dámy a pánové, zde jsou ony poněkud nepříjemné otázky.

Odpovězte prosím seriozně a s plnou vážností, jak ti podle vás zatracení a nenávidění komunisté mohli:

- vydržovat tak velikou armádu, která nejenom, že hlídala hranice, ale byla kdykoliv připravena pomáhat při živelných pohromách i na jakémkoliv úseku hospodářství? A nejenom to!
- zajistit práci všem svým občanům?
- zajistit, že lidé vydělávali tolik, že mohli vyžít a nejenom od měsíce k měsíci?
- postavit továrny v každém městě?
- elektrifikovat a plynofikovat zemi?
- nastavět vodní a tepelné elektrárny?
- postavit nemocnice a zdravotnická střediska a zajistit bezplatnou zdravotní péči?
- nastavět tolik bytů, Havlem posměšně nazývaných "králíkárny pro lidi", které ale dnes mají hodnotu milionů?
- zajistit levné nájmy?
- zajistit levné energie?
- zajistit opravdu bezplatné školství na všech stupních?
- vybudovat školní budovy s tělocvičnami, hřišti a jídelnami?
- vybudovat v obcích vodovody?
- vybudovat v obcích kina, knihovny, kulturní domy, požární zbrojnice, obchody?
- vybudovat pionýrské domy a starat se o aktivity mládeže ve volném čase?
- postavit rekreační zařízení?
- poskytovat pracujícím rekreace na zotavenou zdarma?
- postavit zimní stadiony, fotbalové stadiony, sportovní haly, plovárny a jiná sportovní zařízení?
- vybudovat bezprašné cesty, tak, aby bylo spojení do každé vesnice?
Jak mohli
- stavět dálnice?
- vybudovat pod Prahou náročné a nákladné metro?
- vybudovat elektrifikované železniční tratě?
- zajistit levné autobusové spojení do každé vesnice od rána do půlnoci?
- poskytovat slevy na dopravu pro studenty a pracující?
- zajistit soběstačnost ve výrobě potravin?
- zajistit, že potraviny byly kvalitní?
- zajistit, že věci pro malé děti byly za směšné nízké ceny?
- zajistit, že nebyli bezdomovci?
- dávat bezúročné půjčky rodinám na koupi zařízení a stavbu rodinných domů?
- poskytovat mladým rodinám nenávratné a bezúročné novomanželské půjčky?
- vybudovat telekomunikační systémy, rozhlasové a televizní vysílání?
- zajistit, aby se lidé nebáli chodit v noci po městech a vesnicích a cítili se bezpečně,
- bez velkých problému přesvědčit občany, aby se zapojili do akcí Z na budování občanské vybavenosti,
- ekonomicky i tématicky zajistit fungování rozsáhlou volnočasovou činnost mládeže i dospělých,
- vytvářet podmínky pro společenský život, vyžití občanů v podmínkách dobrých sousedských a přátelských vztahů, a ve srovná se současností, bez negativních a společenskou úroveň dehonestujících emocí,
- toto vše dokázat a přitom mít a udržet vyrovnaný státní rozpočet?
- jak je možné, že neměli žádné dluhy?
- jak je možné, že po jejich čtyřicetileté vládě byla republika nezadlužená, ale naopak měla po světě miliardové pohledávky?

P.S.: Otázky na současný stav, kdy po čtvrtstoletí vlády kapitalismu je majetek státu vesměs rozkraden, kdy existují bezdomovci, loupeže a vraždy jsou na denním pořádku, desetina obyvatel republiky je v exekuci, státní dluh dosahuje astronomické výše, tak na tyto otázky je lépe se neptat, protože by na to byla jediná odpověď: i za to mohou komunisté, protože nahospodařili tak málo, že to, co se podařilo rozkrást, vystačilo pouze na čtvrt století rozkrádání.

Nepochybně přijdete s naivní otázkou: a tenkrát se nekradlo? Kradlo se, ale oproti dnešku to nikde nechybělo, protože v porovnání s dneškem se kradlo na úrovni tzv. osobní potřeby, systémem mini krádeží. Jen pro názornost: když tehdy za komunistů někdo ukradl pytel uhlí, tak po „listopadu“ už někdo ukradl celé doly, když tehdy někdo ukradl pytel cementu, pak po „listopadu“ už někdo ukradl celou cementárnu, když tenkrát někdo vyloupil tresor, po listopadu už někdo vytuneloval celou banku atd.

A ještě jeden fakt. Lidé, kteří za komunistů kradli, se však nikdy nestali bohatými, zatímco ti, co si nakradli po „listopadu“, jsou dnes miliardáři a super miliardáři a není jich zrovna málo!

Dámy a pánové, činní v některé z pravicové, liberálně-konzervativní či jiné populistické „demokratické“ straně, děkuji vám předem za pochopení, ale především za vaše objektivní, plnohodnotné, obecně přijatelné zodpovězení výše uvedených otázek.

Jiří B a ť a
21. března 2018


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBylo nebylo, aneb za komunistů nebylo vše jen špatně   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:48:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V dnešní době všichni komunistům nasazují psí hlavu a doslova straší mladé lidi tím, jak by bylo hrozné, kdyby se dostali zpět k moci. Všechny špatné věci, které zavinil v historii kapitalismus a feudalismus, včetně dvou světových válek, jsou zlehčovány a naopak, vše, co kdy udělali komunisté je bezostyšně překrucováno a démonizováno.

Téměř nikdo se dnes nepozastaví nad tím, že ve skutečnosti díky komunistům nevyhrálo nacistické Německo, které kapitalistické státy, které zvítězili v první světové válce, nechaly v rozporu se všemi dohodami zesílit a vyzbrojit druhou světovou válku. Byl to Sovětský svaz, který nacisty nejdříve za cenu nesmírných obětí zastavil v postupu a později je porazil a zachránil svět před Hitlerem!

Posuňme se, ale dále a domů do Československa. Po vítězství ve volbách v roce 1946 měli komunisté vládnout do roku 1950. V roce 1948 byl však pravičáky naplánován vládní puč, který jim díky Janu Masarykovi a sociální demokracii nevyšel, a který dnes paradoxně nazývají pučem komunistickým. Poté začala v zemi obrovská bytová a průmyslová výstavba, přičemž země nechudla, ale bohatla, zlatý poklad rostl a veškeré podniky patřily československému státu a lidu. Co se týká znárodňování, ve velké většině proběhlo již za Masaryka a především za prezidenta Beneše, který na vlastní oči viděl, kterak 99% českých průmyslníků, bankéřů a jiných kapitalistů vesele kolaborovalo s Hitlerem a jeho nacistickou vlčí smečkou, jenž plánovala pro náš slovanský národ většinové vyhlazení a zbytek měl být zotročen, nebo poněmčen.

Díky krokům, které provedl po válce pan prezident Beneš a komunisté pod vedením Klementa Gottwalda, byla většina kolaborantů po zásluze potrestána a jejich majetek po právu propadl státu a lidu. Dnes se z těchto vlastizrádců dělají oběti „komunistické zvůle“ a Německo, které nás v historii mnohokrát napadlo, okupovalo, okrádalo o dávky, nebo dokonce chtělo úplně vyhladit, je prezentováno jako náš přítel, kdežto Rusko, které je nástupnickou zemí SSSR, je naopak démonizováno, přestože s ním naše země měla v historii jen jeden konflikt (ve kterém hrálo stejnou roli i východní Německo, Polsko a další země, kterým však bylo na rozdíl od Ruska beze zbytku odpuštěno).

Komunisté měli mnohé své chyby a postupem času docházelo k odklonu od původní myšlenky cesty ke komunismu, začalo se zdražovat, místo postupného zlevňování a socialismus nakonec místo komunismu vystřídal jakýsi druh státního kapitalismu, který by nakonec vedl k „čínské cestě“, která se vyznačuje obrovskou neúctou k lidským právům jednotlivce a myšlenkou „účelu, který světí pravidla“. Nikdo se však v Československé socialistické republice nemusel bát o práci, která byla jistá a také povinná pro všechny bez rozdílu (nezáleželo na vyznání, politické příslušnosti, nebo barvě pleti – makat musel každý, nebo šel sedět).

Tehdy také bylo veškeré zdravotnictví zdarma, včetně nejdražších léčebných výkonů, a nikdo nemusel sbírat zátky a pořádat sbírky, aby jedno dítě přežilo (a 100 dalších se nechá zemřít, když rodiče nemají na léčbu). Podniky a stát, tenkrát svým zaměstnancům dávali zadarmo byty a bezplatné - nevratné, nebo aspoň naprosto bez úročné půjčky na vybavení, nebo stavbu rodinných domů. Nikdo se nemohl dostat do insolvence, nebo exekuce (půjčky se strhávali automaticky z platů a nikdo nedostal tak vysokou, aby jí nemohl splácet). Vzhledem k sociálnímu zajištění nebylo vysokých půjček, tedy ani jejich vymahačů – exekutorů vůbec třeba. Stejné to bylo se školami, které také hradil v plné míře stát, takže si vzdělání mohl dovolit každý (podle známek a inteligence buď učňovské, střední, nebo vysokoškolské), přičemž se dbalo o to, aby řemeslníci měli stejně dobrou životní úroveň, jako pracující inteligence, protože není podřadné práce, když se dělá poctivě!

Tento článek by mohl být mnohem delší a podrobnější, ale pro tentokrát to stačí, lidé nemají dlouhé články rádi a většinou je pak vůbec nečtou, takže zase jindy.

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVážně jim chcete i nadále platit? Těm, kteří dělají z České televize nedotknutelné božstvo?   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:41:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V uplynulých dnech byla značná část mediálního prostoru věnovaná hodnocení – kritice „inauguračního“ projevu „staronového“ prezidenta republiky Miloše Zemana.

Ke kritikům prezidentova projevu se připojil ve svém stanovisku IVK ke dni 8. 3. 2018 pod názvem Nedůstojný inaugurační projev Miloše Zemana i Institut Václava Klause.

Je pravda, že tak významná událost, jako je složit ústavou předepsaný slib prezidenta republiky, by si zasloužila úplně jiný projev.

Je ale také pravda, že mnohé z toho, co prezident při projevu ve Vladislavském sále řekl, zejména na adresu některých médií (mj. i České televize), je smutnou skutečností.

A tak vzhledem k tomu, že byl prezident Zeman v poslední době pod obrovským tlakem většinových médií, řady politiků, ale také „ulice“, souhrnně řečeno „nevoličů Miloše Zemana“, není divu, že při jemu vlastním způsobu vyjadřování zvolil pro svůj slavnostní projev tu méně slavnostní variantu a prostě „jim to natřel“.

„Inaugurace neinaugurace“.

Ale jak se mělo brzy ukázat, všechno zlé je pro něco dobré.

Již v průběhu projevu někteří hosté, kteří se cítili prezidentovou kritikou dotčeni, opustili Vladislavský sál. Jako první „šla příkladem“ Miroslava Němcová.

Proti útokům na novináře a nezávislá média se hned 8. 3. 2018 pochopitelně ohradila prostřednictvím své tiskové mluvčí Česká televize. Tento „veřejnoprávní moloch" s mnohamiliardovým rozpočtem je logicky přesvědčen o své objektivitě, nestrannosti, nezávislosti, o nutnosti své existence pro zachování demokracie.

Ale ani reakce těch lidí, většinou umělců, dlouhodobě přisátých na „českotelevizní finanční vemeno“, na sebe nenechala dlouho čekat.

V sobotu (10. 3. 2018) večer, před zahájením přímého přenosu z předávání Českých lvů v Rudolfinu, vystoupil režisér Jan Svěrák a označil kritiku České televize, kterou přednesl Miloš Zeman o dva dny dříve v inauguračním projevu, za největší útok na její nezávislost od roku 2000 (na přelomu let 2000 a 2001, v době tzv. televizní krize, se velká část zaměstnanců ČT postavila proti řádně zvolenému generálnímu řediteli Jiřímu Hodačovi a zablokovala veškerou televizní techniku patřící „všemu lidu“. Při tom jim pomáhali politici jako např. Jan Ruml a Ivan Pilip, nechyběl ani Zdeněk Svěrák – pozn. autora). Jan Svěrák také přečetl text Pět vět na obranu České televize.

K obraně ČT se přidala i dokumentaristka Olga Sommerová a režisér Bohdan Sláma.

V časoprostoru se pravděpodobně ztrácel režisér Marek Najbrt, když ve své děkovné řeči po převzetí sošky poprosil hosty v hledišti a diváky u obrazovek, aby nevolili Miloše Zemana (více např. na novinky.cz).

Samozřejmě, těch, jejichž blahobyt je založen na „distribuci – přerozdělování“ peněz z našich koncesionářských poplatků Českou televizí za zboží – její produkty, které jsme si neobjednali, je jistě pěkná řádka a asi by nebyl problém většinu z nich „dohledat“.

Ale podstatné je, že už zhruba známe okruh lidí, kteří si myslí, že jim Česká televize patří.

Budeme jim i nadále platit?

Autor: Zdeněk Lanz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřizabil Evropana, tak je to v pořádku nemůže za to chudáček africkej ...   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:37:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pamatujete? Není to tak dávno, kdy přišla z Itálie informace, že 32-letý Frankline Njuakeh z Kamerunu z ničeho nic, jen tak, napadl srbského občana, který čekal na tramvaj. Dostal tři rány do hlavy z toho dvě až když ležel bezvládně na zemi... Někteří kolemjdoucí se ho toho večera snažili odzbrojit, on však ještě do příjezdu karabiniérů stačil napadat projíždějící mopedy a utíkat.

Tak vězte, že tento násilník bude zřejmě, osvobozen! Údajně je chudák pouze nemocný, neschopen chápat a trpí schizofrenií. Pokud opravdu soudce odborný posudek takto vyhodnotí, budou přijata pouze vyšší bezpečnostní opatření, ale Kamerunec bude zproštěn viny.

Oběť si přitom nese trvalé následky, mezi nimi i doživotní poškození sluchu, ohromnou jizvu na hlavě a další...

Zdroj: milano.corriere.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKomentár Informačného a tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s vyhlásením Rady Európskej únie pre zahraničné veci zo dňa 19. marca 2018 k incidentu v Salisbury   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:15:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rýchlosť, s akou členské štáty Európskej únie deklarovali, že domnienky britskej vlády o účasti Ruska na tragickom incidente v Salisbury berú "veľmi vážne", vyvoláva údiv.

Vyhlásenie Rady Európskej únie pre zahraničné veci zo dňa 19. marca t. r. venované tejto téme napriek pokusu o dodržanie akejsi vyváženosti vychádza z britskej verzie toho, čo sa odohralo, a v dôsledku toho nesie známky rovnakej špekulatívnosti a nepodloženosti stanovísk. V dokumente nie je ani slovo o tom, že Veľká Británia nám neposkytla nijaké informácie o okolnostiach udalosti, odmietla návrh na spoločné vyšetrenie incidentu a súčinnosť na bilaterálnom základe v rámci Organizácie pre zákaz chemických zbraní alebo prostredníctvom tejto Organizácie ako celku, a zablokovala ruský návrh v Bezpečnostnej rade OSN, aby Predseda Bezpečnostnej rady prijal vyhlásenie vyzývajúce všetky strany k spolupráci za účelom zistenia skutočného stavu veci. Ministri zahraničných vecí EÚ pomlčali o tom, že Londýn s výsledkami "vyšetrovania" neoboznámil nielen svojich spojencov, ale ani členov britského parlamentu na čele s šéfom labouristickej strany J. Corbynom.

Rada Európskej únie ignoruje skutočnosť, že všetky chemické zbrane boli v Rusku zničené. Organizácia pre zákaz chemických zbraní to potvrdila v roku 2017. Treba to chápať ako nedôveru Európske únie a Veľkej Británie k tejto vysoko odbornej medzinárodnej organizácii? Nemáme čo "poskytnúť", ako to od nás požaduje EÚ, nijaká otravná látka novičok sa v Rusku nevyrába a neskladuje. Európska únia by sa možno mala s takouto požiadavkou obrátiť na samotnú Veľkú Britániu a rad ďalších členských krajín, kde sa podľa všetkého podobné látky naďalej vyrábajú. Odporúčali by sme partnerom z Európskej únie, aby pre začiatok navštívili vládne laboratórium na výskum zbraní hromadného ničenia v britskom Porton Downe, ktoré je vzdialené od Salisbury len niekoľko kilometrov.

Okrem toho prv, než podporia Londýn v stupňovaní mediálnej hystérie okolo "kauzy so Skripaľom", by si členské štáty Európske únie mali ozrejmiť motívy britských kolegov. Všade sa hovorí o tom, že v Londýne sú ochotní urobiť hocičo, len aby odpútali pozornosť Britov od neúspechov v rokovaní s Európskou úniou o podmienkach brexitu. Práve na to je dobrý rozruch okolo otravy dvoch našich krajanov, vyvolaný miestnymi médiami v duchu najlepších tradícií špiónománie. Podľa všetkého v Londýne kalkulujú s tým, že s podporou (zatiaľ ešte) európskych partnerov bude ľahšie usmerniť tým správnym smerom rokovania počas nastávajúceho zasadnutia Európskej rady, ktoré sa bude konať 22. – 23. marca a podľa pôvodného plánu sa malo sústrediť práve na diskusiu o situácii v britsko-európskych rokovaniach.

Je nám ľúto, že Európska únia opomenula uvedené dôvody a očividné fakty a znovu sa raz dala uniesť pomýlenými úvahami o "eurosolidarite" a hromadou protiruských reflexov. Pochopiteľne, že taká situácia nerobí česť spoločnej zahraničnej politike Európskej únie.

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike, 22. 3. 2018
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSavčenkovou zadrželi v zasedací síni Rady   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:12:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslankyni Nejvyšší rady Naděždě Savčenkové přečetli vznesené obvinění a zadrželi ji v budově ukrajinského parlamentu.

Nejvyšší rada zbavila dříve poslanecké imunity Naděždu Savčenkovou a dala souhlas k jejímu trestnímu stíhání, zadržení a vazbě.

Rozhodnutí Rady přijala Savčenková s úsměvem, odevzdala hlasovací kartu a opustila parlamentní místnost. Savčenové podali ruku dva poslanci za Opoziční blok Nestor Šufrič a Jevgenij Murajev. Tato frakce nepodpořila rozhodnutí zbavit Savčenkovou imunity.

Generální prokuratura podezřívá Savčenkovou z přípravy teroristického útoku v budově parlamentu. Generální prokurátor Jurij Lucenko prohlásil, že Savčenková plánovala instalaci granátometů buď na Truchanově ostrově nebo na nákladní lodi na Dněpru a střelbu na centrum Kyjeva.

„Jak správně chápete, bez míření. Je jasné, kdo by tím utrpěl více — poslanci nebo obyčejní lidé, kteří se zde nacházejí, žijí, pracují," řekl během vyhlášení rozhodnutí o trestním stíhání Savčenkové.

Prokurátor uvedl, že „to byl teroristický útok s cílem svržení ukrajinského státu".

Před budovou parlamentu se konají dva mítinky — odpůrců a přívrženců poslankyně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hbGT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWIPO: Čína je druhá největší země na světě v počtu žádostí o patent   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:08:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) zveřejnila 21. března zprávu, ze které vyplývá, že v roce 2017 byla Čína druhou největší zemí na světě v počtu žádostí o patent v rámci Smlouvy o patentové spolupráci (PCT). Nejvíc žádostí o mezinárodní patent stále pochází z USA. Největším žadatelem o patenty na světě se stala čínská společnost Huawei Technologies. Na druhém místě následuje čínská firma ZTE.

Zpráva WIPO analyzuje situaci využívání služeb této organizace různými státy a podniky. Podle statistických údajů podali Američané v roce 2017 celkem 56.600 žádostí. Na druhém místě byla Čína, která podala 48.900 žádostí, a třetí bylo Japonsko s 48.200 žádostmi.

V roce 2017 byla Čína jediný stát, který zaznamenal dvoumístný růst žádostí na světě. Současně se počet podaných čínských žádostí zvyšuje od roku 2003 o víc než 10 % ročně. Tato zpráva předpokládá, že na základě současného rozvoje je možné, že Čína překoná v následujících třech letech USA a stane se největší zemí na světě v počtu patentových žádostí.

Nejvíc žádostí o mezinárodní patenty podaly v roce 2017 dvě čínské firmy, společnost Huawei Technologies podala 4024 žádostí a čínská firma ZTE podala 2965 žádostí. Na třetím, čtvrtém a pátém místě následují americká společnost Intel (2637 žádostí), japonská firma Mitsubishi Heavy Industries (2521) a americká firma Qualcomm (2163). Mezi deseti největšími žadateli na světě je sedm asijských podniků, jedna americká firma a jedna evropská firma.

Podle statistických údajů předběhly počítačové technologie digitální telekomunikaci a staly se oblastí, která tvoří největší podíl žádostí o uznání patentu, na druhém a třetím místě byly elektrické stroje a zdravotnické technologie.

V roce 2017 podaly USA nejvíc žádostí o registraci značky. Druhé bylo Německo, třetí Čína, čtvrtá Francie a první pětici uzavírá Velká Británie. Mezi největšími žadateli na světě zaznamenala Čína nejrychlejší růst. Čína a Rusko jsou státy, které mají dvoumístný růst počtu žádostí nepřetržitě dva roky po sobě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJihokorejská republika navrhla KLDR termín vysokého jednání mezi KLDR a Jihokorejskou republikou na 29. března   
Pridal tk Pátek 23 březen 2018 - 06:07:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejská republika rozhodla 21. března o tom, že předloží KLDR návrh na uspořádání vysokého jednání mezi KLDR a Jihokorejskou republikou 29. března v Panmunjonu. Cílem zasedání je příprava na jednání vedoucích představitelů Severní a Jižní Korey.

Téhož dne proběhlo druhé zasedání přípravného výboru pro jednání vedoucích představitelů Severní a Jižní Korey, na kterém padlo toto rozhodnutí. Zasedání se zúčastnil i jihokorejský prezident Mun Če-in. Na zasedání bylo také rozhodnuto o tom, že jihokorejská strana vyšle k účasti na vysokém jednání jihokorejského ministra sjednocení Cho Myoung-gyona. Kromě toho se vysokého zasedání zúčastní úředníci z Modrého domu a Státního informačního úřadu.

Jihokorejské ministerstvo sjednocení předložilo 22. března tento návrh KLDR. Účastníci vysokého zasedání budou jednat o programu, tématech a členech výpravy na jednání vedoucích představitelů.

Mun Če-in na zasedání uvedl, že mír na Korejském poloostrově vyžaduje smlouvu mezi KLDR a Korejskou republikou, normalizaci vztahů mezi KLDR a USA a ekonomickou spolupráci mezi nimi.

Hlavní zástupce jihokorejské delegace Chung Eui-yong 6. března po skončení návštěvy KLDR uvedl, že obě strany se dohodly na jednání vedoucích představitelů na konci dubna.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2915 sec,0.0864 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,824kB