Sobota 24 březen 2018
Fake news . Zahajte stíhání vedení ČT!!   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 06:50:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno jsem sledoval v České televizi, jak novináři tvrdě "propírají" jakéhosi penzistu za to, že svým známým přeposílal neověřené mejly, tedy prý tzv. Fake news. Je obviněn za šíření dezinformací a snad mu hrozí i nějaké soudní stíhání. Musím se jenom pobaveně smát, že toto vysílá televize, která roku 2003, právě před 15 lety , přebrala od zločinců z USA, tedy členů americké vlády, klasickou "Fake news" o údajné existenci chemických zbraní v Iráku.

Česká televize tuto "jistotu" vyrobenou podloudně ve Washingtonu , když ji představitelé USA "získali" od jakéhosi iráckého imigranta Ahmeda al Jalabiho, pohotově přebrala a denně nám ji pak všem -"pumpovala do mozků". Tedy ČT roku 2003 neděla nic jiného a nic menšího, než že šířila velmi nebezpečnou Fake news ! Tato Fake news byla vyrobena v USA a USA ji dokonce bezostyšně prezentovaly i na půdě OSN. Dezinformace byla po celém světě rozšířena i díky tak odporným a prolhaným organizacím, jako je ČT ,které si vůbec nic neověřovaly a jen dále šířily.

P.S. Pokud bude u nás kdokoli v budoucnu stíhán za šíření neověřených "dezinformací", tak požaduji, aby jako první stanulo před soudem bývalé vedení České televize z let 2002/3 a zároveň vedení Českého rozhlasu z této doby i šéfredaktoři hlavních českých listů. Tito všichni totiž tehdy šířili neověřenou dezinformaci o ZHN v Iráku. Šíření této dezinformace nakonec skončilo invazí 150 000 invazních okupačních žoldáků USA do Iráku a zavraždění 300 000 lidí v uvedené zemi. Takže, koho soudit za šíření dezinformací jako prvního už víme, je to vedení ČT a ČRo , šéfredaktoři MFDnes, Práva, Lidových Novin atd. atd.

Autor: Jaroslav Loudil

https://echo24.cz/a/wSq9t/pribeh-velke-lzi-jak-odstartovala-valka-v-iraku

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2375818-zdroje-jsem-mel-ale-zrovna-vcera-mi-zmizely-rika-autor-dezinformaci-lzive-e-maily

http://edition.cnn.com/2002/WORLD/meast/09/02/iraq.weapons/index.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2793452/u-s-troops-did-chemical-weapons-iraq-pentagon-kept-secret-discovery-5-000-warheads-shells-saddam-hussein-s-abandoned-weapons-program-hushed-soldiers-injured.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2793452/u-s-troops-did-chemical-weapons-iraq-pentagon-kept-secret-discovery-5-000-warheads-shells-saddam-hussein-s-abandoned-weapons-program-hushed-soldiers-injured.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZasloužený Sobotkův konec   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 06:42:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
B. Sobotka převzal sociální demokracii počátkem června roku 2010, kdy tato strana byla nejsilnější politickou stranou v zemi, a to nejen ve sněmovně, ale také v senátu, v krajích a od podzimu 2010 (tehdy ještě ČSSD žila z výsledků mé práce) i na úrovni komunální politiky.

Dokázal ČSSD během sedmi a půl roku přivést na úroveň politické hvězdné pěchoty. Nebyl lídrem. Ale nebyl bohužel ani člověkem, který by vedle sebe snesl silnější osobnosti. Jediná silnější osobnost, která se vedle něj vyskytovala v posledních letech jeho působení v čele sociální demokraci, byl M. Chovanec, se kterým společně a nerozdílně zničili pozici sociální demokracie v české politice. Jejich vztah nebyl politickým přátelstvím, byla to komplicita podpořená úzkou spoluprací jejich řídících důstojníků, kterými byli Pokorný a Růžička a spol. z Bison & Rose.

V posledních dvou letech řídili politiku ČSSD tito kmotři a někteří další a podílela se na tom také celá řada ochotných pomocníků. Ti nechali Sobotku po roce 2013 prohrávat bez mrknutí oka jedny volby za druhými, až se strana dostala k 7% volebního výsledku. Přijde jistě doba, abych mohl hovořit zcela otevřeně o temných zákulisních metodách Sobotky a jeho nejbližších.

Na Babiše nestačil

Mentální Sobotkovou nevýhodou č. 1 je, že je introvertní. Nemá přirozenou potřebu přicházet do médií a sdělovat veřejnosti své názory. A A. Babiš, do jisté míry i M. Zeman, využili této Sobotkovy mediální neschopnosti udržovat strategickou iniciativu, která by se očekávala od vůdce nejsilnější politické strany v zemi a čtyři roky také premiéra, a zcela zaplnili mediální prostor. A. Babiš byl ve všech parametrech silnějším lídrem než B. Sobotka. Babiš má za sebou zejména silný životní příběh. B. Sobotka se naučil především intrikám v rámci organizace mladých sociálních demokratů a dovedl tuto svou schopnost k dokonalosti, což pomohlo zničit politickou stranu, kterou sedm let vedl.

Paradoxy působení ve vládě

Sobotka vedl velmi úspěšnou vládu, která přivedla zemi k hospodářskému růstu a k obnovení růstu životní úrovně občanů ve všech vrstvách. Je příkladem jeho kolosální politické a mediální neschopnosti, že tyto zjevné úspěchy vlády nedokázal lépe prodat. Vybral si k tomu pomocníky, kteří byli, coby ministři, ještě horšími komunikátory nežli on: Marksová – Tominová a Valachová.

Programová rigidita ČSSD

Za sedm let řízení ČSSD Sobotkou se tato strana neposunula k žádným novým programovým tématům, kterými by oslovila buď dosavadní voličský elektorát anebo se pokusila získat nové voličské skupiny a vrstvy občanů. Sobotkovo vedení se stalo synonymem stagnace programové a morálního rozkladu (uplatňoval princip presumpce viny jen výběrově, své přátele šetřil). O strategii strany se v době jeho působení v jejím čele, nedá vůbec hovořit. Nebylo zřejmé, kam strana vůbec směřuje a jaké má dlouhodobé cíle.

Neplnění volebních slibů

Sobotka si nedělal těžkou hlavu s plněním některých velmi významných, ba rozhodujících předvolebních slibů. Před sněmovními volbami v roce 2013 vzbudil velká očekávání tím, že dojde k zásadní revizi církevních restitucí. Tento programový závazek nicméně opustil ihned po volbách a nevrátil se k němu ani alespoň dílčím způsobem, když hejtman Zimola přišel před dvěma lety s návrhem jihočeského zastupitelstva na zdanění finančních náhrad plynoucích z církevních restitucí.

Dobrá služba straně

Svou přítomností ve sněmovně Sobotka zatěžuje sociální demokracii. Je před ním stále otevřená kauza OKD, která se stane ve sněmovní vyšetřovací komisi, jistě vítanou šancí pro politické odpůrce ČSSD ukazovat tuto stranu jako zcela zkorumpovanou a prohnilou. Pokud by zůstal ve sněmovně, Sobotka by v tom příštím roce a půl až dvou letech byl nucen čelit mnoha útokům a ČSSD by byla předmětem zpravodajství ze sněmovny jen v souvislosti s kauzou OKD. To by samozřejmě bylo zcela politicky zničující.

Stejně nemožné pro nové vedení ČSSD by bylo, aby Sobotka seděl dál ve sněmovně a dále ovlivňoval členy poslaneckého klubu, kteří z 80% jsou právě jemu zavázáni za své umístění na čelná místa volebních kandidátek a potřebují nějaký čas, aby se jim sobotkovský duch vykouřil z hlavy. To se nestane, pokud Sobotka dál bude sedět ve sněmovně. V dané situaci je tedy Sobotkův odchod ze sněmovny tím nejlepším, co mohl ještě pro stranu udělat.

V českých politických dějinách by se těžko hledal příklad demokratického politika, který by na začátku svého působení ve vrcholné politické funkci měl všechny předpoklady pro to být silným politickým lídrem a svou politickou stranu udržet na výsluní a jenž svou politickou formaci dovedl na sám pokraj záhuby....

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaderné hlavice proti Rusku, Mayová jako Porošeno: Toto podpořila EU i Babiš? Hajlující angličtí fotbalisté   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 06:38:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Theresa May prepared to use nuclear weapons against Russia - (Theresa May připravila k odpálení jaderné zbraně proti Rusku).
Pozor! Toto není z nějakého proruského webu.

Toto je z Daily Star, (viz zde: https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/689309/Britain-Russia-War-Nuclear-Vladimir-Putin-Theresa-May-Trident-Sergei-Skripal-Spy-Poison )**) A autorem výroku není zprofanovaný Porošenko, který pokazil vše, co se dalo, ale na jeho úroveň klesla "pokračovatelka" Thatcherové! Dostatečně šílené, ne?

Tak jsem hledal, čemu z jejího šílenství dali za účasti Babiše podporu europapaláši. Nenašel jsem to. Nejpodrobnější informace jsem našel ZDE: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/summit-eu-souhlasi-s-londynem-ze-za-salisbury-je-odpovedne-rusko/1600978

Toto jsem z celé zprávy vypreparoval:

"Prezidenti a premiéři ostatních zemí Evropské unie souhlasí s názorem britské vlády, že za útok nervovou látkou v jihobritském Salisbury je velmi pravděpodobně odpovědné Rusko. Uvedl to na twitteru předseda unijních schůzek Donald Tusk s tím, že podle summitu EU není jiné věrohodné vysvětlení. Šéfové států a vlád evropského bloku už při příchodu na dnešní bruselské jednání v mnoha případech zdůrazňovali jednotu evropského postoje ke kauze... Summit tedy večer zřejmě poněkud posílil vyznění diplomaty předem připravených závěrů schůzky, které uváděly, že lídři berou britská obvinění "mimořádně vážně". Před půlnocí byly publikovány závěry, které summit k útoku v Salisbury přijal. Šéfové států a vlád bloku v nich zdůraznili svou solidaritu se Spojeným královstvím tváří v tvář závažné výzvě evropské společné bezpečnosti. Zdůraznili, že použití jedovatých chemikálií jako zbraně je za jakýchkoli okolností zcela nepřijatelné a musí být trvale a jednoznačně odmítáno, neboť představuje 'bezpečnostní hrozbu pro všechny'."

Toť vše. Trochu divné. Taková kombinace toho, co říká Tusk, toho, co se událo, ale nikde, co se vlastně přijalo. Přitom všude zdůrazňovaná a mediálně nafouknutá "jednota před půlnocí".

Tak jsem se nejdříve přes FB obrátil s dotazem na přátele:

Tady je poměrně podrobná zpráva, ale přesné znění toho, na čem se dohodli, jsem nenašel. Neporadíte někdo?

Nic. Žádná odpověď. Po několik hodin.

Tak jsem šel konkrétně s dotazem na Terezu Spencrovou, která vždy ví všechno. Odpověděla: "zatím to vypadá na "velký tajemství"... neumím to najít...".

Vypadá to spíš na mediální bublinu těžkého kalibru. Tak aspoň toto, Angličtí fotbalisté na Hitlerově olympiádě v roce 1936, kterou měl drzost připomenout současný britský ministr zahraničí Johnson:

FOTO: Angličtí fotbalisté hajlují na Hitlerově Olympiádě v Berlíně 1936Jak se tomu říká? Chucpe?

Nebo to, co na FB připomněl Peter Markup:

"Spojené království a jeho politici lhali o Iráku a jeho údajných zbraních hromadného ničení. Lhali o skutečných příčinách pádu letounu PanAm 103 nad skotským Lockerbie. Lhali a lžou o situaci v Libyi i v Sýrii, kde dodnes podporují teroristy.

Hodláme podpořit mnohonásobné usvědčené lháře, kteří svojí agresivní politikou ohrožují celý svět a zhoršovat proto dále svoje vztahy s Ruskem? TOTO by mělo být v zájmu naší země a jejích daňových poplatníků?"


**) Po několika týdnech od svého nástupu do funkce premiérky v roce 2016 řekla Theresa May v Dolní sněmovně, že nemá žádné zábrany zahájit jaderný útok. Dokonce i kdyby zabil "sto tisíc nevinných mužů, žen a dětí". Paní Mayová byla pevná ve svém postoji a řekla, že nemá smysl mít jaderné zbraně, pokud by Spojené království nebylo připraveno používat je ve válce. Řekla: "Naši nepřátelé potřebují vědět, že budeme připraveni je použít..Na rozdíl od některých návrhů, které by mohly mít odstrašující účinek, ale ve skutečnosti bychom nebyli ochotni jej použít."

Británie má "nepřetržitý" odstrašující prostředek na moři s nejméně jednou ponorkou třídy Vanguard neustále na hlídce - s nákladem až 120 použitelných hlavic.

Autor: Radim Valenčík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNesouhlasím se solidaritou v obviňování a trestání Ruska bez důkazů   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 06:16:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak se Andrej Babiš, dále jen AB, krásně odkopal. A stačilo mu jen zajet mezi ty naše „eurodemokraty“.

Je vidět, že za dotace a pro dotace či ze strachu o ně a sebe zradí cokoliv a kohokoliv, že by komplex a obava i z vývoje na Slovensku?
Mají ho tam, kde jej chtěli mít „soudruzi z…. Brusele a šílenci z Anglie“.

Jako občan naprosto nesouhlasím s vyhoštěním kohokoliv z naší země jen na základě dojmů, či přání papalášů z EU či odjinud.

To Vám vy šmejdi ze zahraničí i u nás nestačilo, jak došlo k tragedii například v Iráku, to stále nemáte dost krve a nevinných obětí?

Kde jsou důkazy pro Vaše tvrzení?

Kde je možnost obviněného Ruska se s nějakými důkazy seznámit a mít možnost se k nim vyjádřit, vzorky ověřit, obvinění bez důkazů se bránit?

A tak někdo vypustí zase a znovu do světa nějaké obvinění, tentokrát Ruska.

Protože to vyřkl někdo z toho „demokratického“ západu, plného těch pravých „hodnot“, tak se zase naši „eurosoudruzi“ semknout a dohodnou si prý solidaritu, solidaritu ale v nenávisti a trestu a sankcích bez důkazů?

A naši „nestateční si cvrknou do trenek a srazí paty“ a hurá na Rusko a sankce.

O takovou solidaritu Vám já nestojím, jsem celým srdcem solidární s ostouzenými.

Tentokrát prý solidárně budete vyhošťovat, jak jinak než Ruské.

No správnější by bylo spíše vyhostit všechny ty ze zemí šiřitelů pomluv o druhých bez důkazu.

Voliči AB, prosím Vás, nenechejte toto bez odezvy, dejte hnutí a AB najevo, že tudy cesta nevede, že toto vyhošťování Ruských diplomatů Vy nepodporujete, proto jste přece jeho a jeho hnutí nevolili!

Rusko není můj nepřítel a tedy páni v demisi Babiši, Stropnický a další „praví demokrati“, ne mým jménem a doufám, že nejsem osamocena v tomto názoru!

Marie Trojanová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak tohle k České televizi sedí jak vyšité   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 06:12:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obavy o podstatu veřenoprávních médií vzbouřily v minulých týdnech český mediální a politický rybníček. Nesahejte nám na Českou televizi! Je ohrožena její nezávislost!

Ale lze tady vůbec o nějaké nezávislosti mluvit? A kromě nezávislosti je na pořadu dne ještě jeden pojem, ve vztahu k médiím velmi podstatný: nezaujatost, objektivita. Jako by už tuto druhou vlastnost od současných médií nikdo nečekal, opakuje se slovo nezávislost jako mantra, o jejímž obsahu už málokdo uvažuje. Jestliže nezávislostí lze chápat tvůrčí svobodu či neodvislost od mocenských nebo majetkových struktur, potom nezávislost médií není nic jiného než pouhá chiméra.

Nikoho by ani nenapadlo mluvit o nezávislosti v případě soukromých médií - tam jsou finanční vazby jasně dané a z nich vyplývají i zájmy, které tato média hájí, a nevyhnutelně z nich plyne tvůrčí forma či programová skladba. V případě médií veřejnoprávních však máme falešný pocit, že patří nám všem občanům a že jejich zájmy také hájí. Poskytuje prý veřejnou službu. Tento falešný koncept je nám vtloukán do hlavy v podstatě po celých téměř třicet let naší polistopadové existence, ruku v ruce se zhoubným vlivem havlovské, nepolitické politiky.

Nesmyslnost a neuchopitelnost pojmu veřejná služba pak vytváří pohodlné vzduchoprázdno, v němž se mohou pohybovat rozličné názorové skupiny s cílem upevňovat si, aniž by byly komukoliv odpovědné, svoji politickou moc. Falešná představa, že média, která vlastně patří všem, musejí být automaticky nezávislá a nezaujatá, jim pak poskytuje výhodnou obrannou pozici kdykoliv, kdy se někdo pokusí vazby a politické cíle té či oné skupiny odkrýt.

Česká televize není nezávislá. Je zaujatým propagandistickým nástrojem nositelů kolektivismu a etatismu, současného post-demokratického socialismu, eurofederalismu či lépe řečeno euronacionalismu, multikulturalismu a v neposlední řadě antikapitalismu. Programová skladba, zejména co se týká publicistiky, toto zaměření České televize odhaluje v celé nahotě.

Kolik lidí by se vydalo na Václavské náměstí demonstrovat, kdyby Česká televize začala vysílat programy, v nichž by se fašismus či komunismus líčil v pozitivním světle, jako něco vnitřně morálního, správného, třebaže zatím politicky nedobře uchopeného? Pobouření veřejnosti by bylo na místě. Jenomže přesně tohle Česká televize dělá, v základní myšlenkové rovině obhajobou principů, na nichž tyto dvě ideologie stojí. V zásadě pak už nezáleží na tom, zda politickou implikací těchto principů bude fašismus či komunismus, nebo zda povedou jinými cestami k méně brutálním, ve své podstatě však stejně svobodu pošlapávajícím politickým směrům, jakým bezesporu je i dnešní "eurodemokratura". Naopak zastáncům svobody je prostor v této prý nezávislé, nezaujaté televizi poskytován jen velmi zřídka.

A kolik lidí by šlo demonstrovat, kdyby se Česká televize pokoušela cíleně indoktrinovat děti a vychovávat z nich poslušné zastánce silného, na vše dohlížejícího, a vše objímajícího státu?

Ale počkat! Ono se to děje!

Například 13. března odvysílal dětský kanál Déčko (patřící pod ČT) zábavně-vzdělávací pořad (Bankovkovi, epizoda Daně: http://decko.ceskatelevize.cz/bankovkovi), v němž se pokusil dětem vylíčit hroznou a bezútěšnou realitu světa bez daní, a vysvětlit jim, za co všechno můžeme (ne, musíme!) být státu vděčni. Kdo by bez daní stavěl silnice? Kdo by odvážel odpad? Kdo by produkoval energii? Kdo by nás chránil před zvůlí vykořisťovatelů, nenasytných kapitalistů, když ne stát? Děti, střezte se svobody! Odmítejte trh! Nenáviďte kapitalismus! Stát je váš přítel!

Česká televize samozřejmě nestydate a nadto ještě hloupě lže. Zda může fungovat stát bez daní (může; viz Ayn Randová: Government Financing in a Free Society), zda se má stát starat o výstavbu silnic či odvoz odpadu (nemá!), a jaký je vlastně jediný racionální účel státu (obrana před násilím) nemá smysl zde obšírně vysvětlovat - není to účelem tohoto textu, a bylo o tom napsáno mnoho článků i knih, v nichž je účelnost (von Mises, Rothbard) i morálnost (Randová) čistého kapitalismu dostatečně vysvětlena. Argument, který se jako nit táhne propagandou České televize, tedy "kdo by stavěl silnice, když by se o to nestaral stát", je již dnes okřídlenou metaforou omezeného uvažování etatistů, neschopných si připustit, jak fungují tržní mechanismy, je-li jim umožněno se plně projevit.

V poslední době tu a tam dostávají v médiích prostor zastánci trhu, svobody a kapitalismu, ať už prostřednictvím sociálních sítích nebo soukromých médií. Myšlenka svobody je stále hlasitější a projevuje se sama, živelně a přirozeně. Odpůrci svobody, kolektivisté a etatisté, tak chtě nechtě musejí přejít do protiútoku - mají k tomu vhodný nástroj, tak zvaná veřejnoprávní média s falešným puncem nezávislosti a objektivity.

Skutečně chceme takovou Českou televizi, která provádí soustavnou, cílevědomou ideovou masáž a vystavuje propagandě i malé děti? Jestliže je v této zemi respektována svoboda projevu (což už je dnes diskutabilní), potom mají samozřejmě všichni zastánci kolektivismu a silného státu plné právo šířit své myšlenky. Ale měli by to dělat na svoji odpovědnost, za své peníze a především čestně, nikoliv skrytě za maskou média, od něhož lidé naivně očekávají nezávislost. Médium, které by platil štědrý filantrop bojující za nastolení korporativismu, fašismu či jakékoliv jiné varianty socialismu ve světě, by samozřejmě nebylo nezávislé - a nikdo by to od něj nečekal. Stejně jako bychom to správně neměli čekat od České televize - která svoji programovou náplní bezpochyby bojuje za pevné nastolení korporativismu, fašismu či nějaké jiné varianty socialismu.

Slovo fašismus je zde plně na místě. Jedním z hlavních atributů fašismu je fungování nevolených politických institucí, které žijí vlastním životem mimo politickou kontrolu, přesto se však na politickém životě a vůbec dalším směřování státu valnou měrou podílejí. Česká televize funguje jako podpůrný propagační nástroj pro současný politický směr. Vytváří svoji vlastní politickou agendu, prohlubuje si svůj politický vliv. Není odpovědná žádnému voliči a je kontrolována jen oborovou radou, tedy Radou pro televizní a rozhlasové vysílání. Verdikt je zřejmý: Česká televize je fašistickou institucí, hrozbou svobodě i demokracii v této zemi.

Odtud pramení zoufalý jekot intelektuálních a kulturních autorit napojených na veřejnoprávní média. Jejich volání po mobilizaci veřejnosti na obranu nezávislosti ČT si tedy musíme správně přeložit. Volají nás na obranu jejich politického vlivu. Neměli bychom se jimi nechat zneužít.

----

Poznámka: Nedávno kdosi z českých politiků navrhoval zestátnění České televize. Byla by to o něco lepší varianta, než je současná veřejnoprávní mlha, protože státní televize by byla alespoň teoreticky pod dohledem voličů a její ředitelé, potažmo ti, kteří by je jmenovali, by nesli svoji politickou odpovědnost. Jediným čistým řešením, které by dokonale pročistilo vztahy a odhalilo vazby, a hlavně by Českou televizi postavilo na roveň ostatním médiím, je však pouze důsledná privatizace.

Autor: Luboš Zálom / eportál


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie vede studenou válku proti Rusku   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 06:01:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předsedkyně francouzské strany Národní Fronta Marine Le Penová okomentovala situaci kolem otrávení bývalého ruského agenta Sergeje Skripalа během rozhovoru pro pořad rozhlasové stanice Franceinfo.

„Myslím, že za tímto jednáním je něco víc — strategie vytváření stěny mezi Evropou a Ruskem. Na základě svých zkušeností z působení v evropském parlamentu, vím, že Evropská unie vede studenou válku proti Rusku," uvedla Marine Le Penová.

Svá slova zveřejnila poté, kdy celá řada evropských zemí zvažuje vyhoštění ruských diplomatů nebo odvolání svých velvyslanců z Moskvy.

Zdroj: Franceinfo, Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJohn Bolton se stane novým poradcem amerického prezidenta pro národní bezpečnost   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 05:42:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump včera oznámil, že John Bolton se stane novým poradcem amerického prezidenta pro národní bezpečnost. Toto jmenování vstoupí v platnost 9. dubna.

John Bolton se narodil v roce 1948. Od roku 2005 do roku 2006 byl americký stálý zástupce v OSN.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce apeloval na mezinárodní společenství, aby pomohlo Africe upevnit bezpečnost a mír   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 05:38:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN Ma Chaoxu pronesl 22. března projev na veřejném zasedání o afrických mírových a bezpečnostních otázkách, ve kterém apeloval na mezinárodní společenství, aby pomohlo Africe upevnit schopnost zajistit bezpečnost a mír.

Ma Chaoxu řekl, že v uplynulých letech se africké země sjednotily, řešily africké otázky africkými způsoby a upevnily budování bezpečnostního mechanismu, což čínská strana vysoce oceňuje. Současně Afrika stále čelí výzvám ohledně míru a bezpečnosti. V některých oblastech dochází k mnoha teroristickým, extremistickým a násilným akcím, k pašování drog, obchodování s lidmi a dalším nadnárodním zločinům, které ohrožují bezpečnost afrických obyvatel. Mezinárodní společenství by mělo pomoct Africe upevnit schopnost zajistit mír a bezpečnost.

Ma Chaoxu uvedl, že mezinárodní společenství by mělo trvat na jednotných standardech boje proti terorismu a podporovat úsilí Afriky v boji proti terorismu. Čínská strana oceňuje spolupráci mezi zeměmi a místy při mírových akcích a při aktivním řešení teroristických výzev. OSN a mezinárodní společenství by měly na základě respektování svrchovanosti a přání zainteresovaných zemí poskytovat těmto zemím a regionům vhodnou podporu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProběhne setkání na vysoké úrovni o Afghánistánu   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 05:36:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
27. března proběhne setkání na vysoké úrovni o Afghánistánu. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing) dnes v Pekingu na tiskové konferenci řekla, že Čína podporuje veškeré úsilí o podporu mírové obnovy Afghánistánu.

Hua Chunying uvedla, že setkání se zúčastní čínský zástupce ministra zahraničí Li Baodong. Čína podporuje veškeré úsilí o podporu mírové obnovy Afghánistánu. Čína je ochotna nadále poskytovat pomoc v rámci svých možností pro usmíření a mírový proces v Afghánistánu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJarním summit EU se zabývá obchodními otázkami a brexitem   
Pridal tk Sobota 24 březen 2018 - 05:35:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Bruselu proběhl dvoudenní jarní summit Evropské unie a podle agendy budou vedoucí představitelé členských států EU diskutovat především o obchodních otázkách, aktuální ekonomické situaci, zavedení digitální daně a o ruské problematice.

Krátce po zahájení summitu však americký obchodní zástupce Robert Lighthizer uvedl, že Spojené státy možná upustí clo uplatňované na dovoz hliníkových a ocelových výrobků z EU. Proto předseda Evropské rady Tusk dočasně odložil diskuzi o původních prioritních obchodních otázkách.

Předseda Evropské komise Juncker na tiskové konferenci uvedl, že průměrná sazba daně pro internetové společnosti je v současné době pouze 8 %, u jiných společností se pohybuje mezi 22 a 23 procenty. Z tohoto důvodu Evropská komise navrhla vybírání daně z internetových společností. Rovněž zdůraznil, že tento krok není zaměřen na zdanění čtyř amerických internetových gigantů, jako jsou Google, Apple, Amazon a Facebook, ani není proti americkým krokům.

EU se také zabývala případem otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala.

Britská premiérka Theresa Mayová před vstupem na konferenci znovu obvinila Rusko z brutálního a bezohledného útoku na Velkou Británii a řekla, že případ otravy byl součástí ruské invaze do Evropy a sousedních regionů.

Mayová také doufá, že summit EU schválí dohodu o přechodných opatřeních odchodu Velké Británie z EU, a co nejdříve zahájí jednání o budoucích vztazích mezi oběma stranami. Brexit je hlavním tématem druhého dne summitu.

Předseda Evropské rady Tusk na tiskové konferenci také sdělil, že Evropská unie přikládá velký význam akci firmy Cambridge Analityca o akvizici a využití 50 milionů uživatelů Facebooku. "Lídři všech členských států EU se domnívají, že soukromí a osobní informace občanů musí být plně chráněny, zákony EU a členských států musí být respektovány a plně uplatňovány."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2165 sec,0.0594 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,792kB