Sobota 31 březen 2018
Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska, které zveřejnilo v českém překladu Velvyslanectví ruské federace, uvádí další informace k současnému dění   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 07:23:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Britské úřady systematicky prokazují neschopnost zajistit na svém území bezpečnost ruských občanů. Do očí bijícími příklady toho jsou zejména: otrava bývalého příslušníka ruské FSB A. Litviněnka, smrt za nejasných okolností ruských podnikatelů B. Patarkacišviliho a A. Perepiličného, záhadná "sebevražda" B. Berezovského a udušení jeho obchodního partnera N. Gluškova a konečně – pokus o vraždu a ohrožení zdraví S. Skripala a J. Skripalové," píše se v prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska.

"V posledně jmenovaném případě Londýn opovrhl všemi normami mezinárodního práva, etiky a také zdravého rozumu. Aniž by předložil jakékoli důkazy, a dokonce aniž by nastínil jakýsi konkrétní obrázek toho, co se stalo, Londýn obvinil Rusko z otravy vlastních občanů, přišel s nikdy u nás nepoužívaným názvem chemické látky, rozvinul širokou politickou a mediální kampaň. Bylo iniciováno bezdůvodné vyhoštění ruských diplomatů z řady zemí a zastoupení při mezinárodních organizacích, vyhlášen soubor dalších sankčních opatření. Naše legitimní požadavky poskytnout vzorky použité látky byly ignorovány," je napsáno v dokumentu z Moskvy.

"Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil dne 16. března tohoto roku trestní řízení ve věci pokusu o úkladnou vraždu občanky Ruské federace J. Skripalové a připravil příslušnou žádost britské straně. Očekáváme od Londýna konkrétní součinnost v rámci vyšetřování vedeného našimi orgány činnými v trestním řízení," je uvedeno v prohlášení.

"Chování britských úřadů vyvolává spoustu otázek. Obyvatelstvo samotné Velké Británii je drženo v nevědomosti ohledně klíčových momentů tohoto, jak bylo vyhlášeno, představujícího vážnou hrozbu incidentu, není znám celkový počet obětí. Zamlčují se informace o činnosti dislokované poblíž Salisbury tajné laboratoře v Porton Downu, kde se, jak je všeobecně známo, pracovalo na vývoji chemických zbraní. Skrývají se informace o každoročním cvičení „Toxická dýka“ („Toxic Dagger“), pořádaném tímto centrem společně s britskými vojáky v předvečer otravy Skripalových, v jehož průběhu se nacvičovaly způsoby boje proti chemické a biologické kontaminaci," je napsáno v dokumentu.

"Po celém světě přičiněním Londýna se rozvíjí kampaň s cílem vytvoření absolutní presumpce viny Ruska. Jde o vědomé, úmyslné stupňování konfrontace, demonstrace síly u ruských hranic. Je evidentní záměr zabránit politicko-diplomatické součinnosti s cílem objektivního a komplexního posouzení incidentu v Salisbury," přečtete si v dokumentu.

"Analýza souhrnu všech okolností svědčí o nezájmu britských úřadů zjistit skutečné motivy a nalézt pachatelé trestného činu v Salisbury, což nás vede k myšlence o možné účasti na něm tajných služeb Velké Británie. Pokud ruské straně nebudou poskytnuty přesvědčivé důkazy o opaku, budeme pokládat, že máme co dělat s pokusem o vraždu našich spoluobčanů v důsledku rozsáhlé politické provokace. Zdůrazňujeme, že důkazní břemeno v tomto příběhu leží právě na britské straně," je napsáno v závěru prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVálečné bubny a válečná propaganda aneb i lhát se musí umět, klikrát to mám opakovat?   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 07:15:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Idnes přináší další článek do řetězu propagandy kauzy „Skripal“. Pracovník Univerzity obrany, pracoviště, které se u nás zabývá výzkumem chemických otravných látek a obrany proti nim, přináší další – nemohu napsat informace – přináší další propagandistický šum a informace opět jen mezi řádky.
Z článku: Britové uvádějí, že Skripala otrávil jeden z jedů z této skupiny, jehož vzorec Mirzjanov ve svém seznamu označil jako A234. Je to organofosforová sloučenina se stejným mechanismem působení jako stávající bojové nervově paralytické látky. Je otázkou, zda britští odborníci byli schopni zbytky po jedu (takzvané markery, viz níže) porovnat s vlastním vzorkem čisté, laboratorně připravené A234, nebo zda provedli jen chemickou analýzu a „dopočítali“ látku podle Mirzjanova vzorce.

Proč jed v České republice nemáme?

Vývojem antidot, tedy protilátek proti nervově paralytickým látkám pro použití v armádě se v České republice zabývá pracoviště katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně (odtud je i spoluautor článku). Právě zde by teoreticky mohl být novičok uskladněn pro výzkumné účely. Jenže není. Důvod je prostý. Laboratoře, jako je tato, se zabývají jedy, které prokazatelně existují, hrozí jejich nasazení nebo už byly dokonce někde použity.

U novičoků nikdy nebyla potvrzena reálná hrozba jejich nasazení, žádná země nikdy nedeklarovala, že jed vyvíjí a nikdy ani nebyl podle otevřených zdrojů použit. Skripal je (bude) zřejmě jeho první uznanou obětí (Železňakov, který se novičokem otrávil v roce 1987, se podle Ruska oficiálně otrávil zkaženou klobásou).

Co z toho vyplývá? Pokud tedy budeme článek chápat jako zdroj informací a ne jenom jako propagandistickou podporu britských válečných bubnů na základě falešné záminky.

1. Znovu máme potvrzeno, že vzorec Novičoku je znám.

2. Máme znovu potvrzeno, že britské laboratoře, zřejmě jde o britskou laboratoř v Porton Down, jsou schopny Novičok vyrábět.

3. Univerzita obrany je buď
a. zcela neschopná nebo
b. lže v zájmu válečné propagandy když tvrdí, že se Novičokem nezabývala, protože se prý zabývá jen jedy, které prokazatelně existují.

Novičok byl zveřejněn v Rusku v tisku v roce 1992, v článku V. Mirzajanova. V roce 1991 byla facilita na výrobu a skladování Novičoku v Uzbekistánu předána Američanům k dekontaminaci a demontáži. V roce 2008 o Novičoku Mirzajanov, žijící v té době v USA, publikoval knihu, kterou si můžete koupit na Amazonu. Český výzkum se DOLOŽITELNĚ látkami skupiny Novičok výslovně zabýval již v roce 2010.

Takže 26 let je Novičok veřejně znám. Český výzkum se těmito látkami prokazatelně zabýval již minimálně před 8 lety. Jen Univerzita obrany prý údajně měla až do března 2018 pochybnosti o tom, že taková látka vůbec může existovat. Nejlepší chemiky v NATO nic takového ani nenapadlo. Vážně. Je o tom PR článek.

Na Univerzitě obrany se prý zabývají jen látkami, které už byly prokazatelně někde použity v boji. Novičok sice byl použit čečenskými „bojovníky za demokracii“ i k otravě konkurenta při boji mezi finančními oligarchy v Rusku. Ale Univerzita obrany a nejlepší chemici v NATO se prý zabývají výhradně Yperitem, který byl prokazatelně nasazen v první světové válce.

V roce 2015 publikoval (všimněte si datumu, kdy je článek Hlasu Ameriky archivován na tomto webu – 27. květen, rok 2015) Hlas Ameriky článek o tom, že jeden z vědců z vývoje Novičoku již v roce 1995 prodal Novičok čečenským gangsterům. Hlas Ameriky nyní v jaderně-válečné hysterii článek pozměnil, aktualizoval článek 23. března 2018. Proč? Byly v tomto článku nějaké informace upraveny pro účely aktuální propagandy?

Ale Univerzita obrany - prý, údajně, jistojistě, věřte tomu - až do března 2018 považovala Novičok za látku, u které není prokázána její existence. Vážně tomuto máme věřit?

V propagandistickém článku Univerzit obrany mne zaujala věta: Civilizované země i Rusko se totiž zavázaly, že chemické zbraně používat ani vyvíjet nebudou.

„Civilizované země i Rusko“? Pro mne naprosto postačující důkaz, že autor článku – ať už skutečný nebo pod článkem jen podepsaný – zcela jasně nepracuje s fakty ale s předem danými soudy. Pro autora i „autora“ jsou zde na jedné straně „civilizované země“ a na straně druhé Rusko. Jako za strejdy Josepha G. v naci-rajchu. Už chybí jen něco o židobolševicích, kteří se spiknuli v Moskvě, aby otrávili zcela bezcenného pěšáka v Salisbury.

Proč to mlžení, lhaní, překrucování fakt, zamlčování fakt, osočování Ruska bez důkazů, vyhrožování, vydírání, vypovězení diplomatů, včetně diplomatů Ruska při misi OSN?

Proč ta přestavba Trumpova kabinetu do téměř válečného stavu? (Pompeo šéfem obrany, ultra fanatik neo-con Bolton poradce pro národní bezpečnost).

Co píše britský tisk?

Britská premiérka je pod záminkou nevyjasněné otravy Skripala připravena zahájit jaderný útok na Rusko.
Theresa May prepared to use nuclear weapons against Russia
https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/689309/Britain-Russia-War-Nuclear-Vladimir-Putin-Theresa-May-Trident-Sergei-Skripal-Spy-Poison

Britská veřejnost je informována, kde jsou protiatomové kryty, protože hrozba jaderné války se zvyšuje
Britain’s nuclear bunkers MAPPED as threat of war with Russia escalates
https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/689259/russia-spy-attack-salisbury-britain-vladimir-putin-nuclear-bunker-theresa-may

Britská veřejnost je informována, která města budou po zahájení jaderné války ze strany Británie anihilována při odvetném útoku Ruska
MAPPED: Russia's nuke targets in Britain – is your town safe?
https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/689384/Russia-Nuclear-War-Britain-Vladimir-Putin-Map-Targets-Soviet-Union-Cold-War-Nukes-Skripal

Proč je Západ tak nakloněn jaderné válce, že i izraelské komentáře již dnes jsou „Evropané milují války, my nemusíme“?
http://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/21920


Chcete cynickou ale možná velice pragmatickou verzi?

Možná proto, že předpokládají, že hlavní jaderná střelnice jaderné války v Evropě bude nad Polskem, Českou republikou, Slovenskem, Pobaltím, Maďarskem, Rumunskem Bulharskem, Ukrajinou, Běloruskem, prostě nad „postkomunistickými státy“.

V takovém scénáři zahájí Británie jaderný útok na Rusko. V následujících vteřinách pod tlakem okolností se přidává Francie. V nastalém chaosu běžících vteřin se k jadernému útoku na Rusko okamžitě přidávají již beztak natěšené USA, které se soustředí zejména na úder ze základen mimo USA, zejména v Evropě. Po primárním jaderném úderu na Rusko spouští USA a jeho západoevropští spojenci skutečný a jediný fungují protiraketový deštník – odpalují desítky atomových bomb v linii Finsko-Polsko-ČR-Rakousko-Maďarsko-Srbsko-Řecko a vytváří tím účinnou obranu proti ruskému odvetnému úderu. Západní Evropa má ztráty několik milionů lidí, obyvatelé Střední a Východní Evropy byli vymazáni ze světa „obranými operacemi“.

Pozn.: Přes atmosféru zionizovanou nadzemními atomovými výbuchy totiž nic neproletí – každá elektronika je v takto ionizované atmosféře dokonale „vygumována“ jako když strčíte mobil na deset minut do mikrovlnky (nezkoušejte to). To je jediný skutečně fungující protiraketový deštník. To je ten deštník, jehož součástí měla být i základna v Brdech. Nejprve to prý měl být radar proti severo-korejským raketám, pak radar proti íránským raketám (protože z Koreje do Ameriky by přes Evropu střílel jedině naprostý idiot, to je jako jet vlakem z Prahy do Plzně přes Madagaskar). Později by to byl radar s raketovou ochranou. Později s raketami s jadernými hlavicemi. Salámová metoda. Že by nám to naši přátele v USA neudělali? Proč?

Jak řekl Kissinger – Amerika nemá přátele, Amerika má jen zájmy.

Servilnost místodržících a jiných užitečných idiotů při soukromé návštěvě Ryana v parlamentu ČR to nezmění.

Michal Brand
30. 3. 2018
Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslámský plakát u školy v Praze aneb Jak Manipulátoři.cz manipulují   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 06:51:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takhle námi manipulují Manipulatoři.cz s forum24.cz ! Aneb lež vydávána za fakta!

Se zájmem sledujeme případ, na který upozornil exmuslim a publicista Lukáš Lhoťan koncem března 2018. Ten zveřejnil fotografii plakátu, který visí v průchodu v centru Prahy poblíž vchodu do školy, která je shodou okolností zřizována pražským arcibiskupstvím. Obsahem plakátu je sdělení, že kdosi konvertoval k islámu a zůstal přitom Čechem, dále je k poznání islámu doporučováno studium koránu jako jediné „pravdy“ atd. Lukáš Lhoťan se ve svém příspěvku krátce zamýšlí nad tím, zda je umístění takovéhoto plakátu právě poblíž křesťansky (částečně) orientované školy, která má za cíl vychovávat novináře, v pořádku, a dále klade otázku, zda nedochází k pronikání islámu i do výuky v oné škole.

Na Lhoťanův článek zareagoval web Manipulátoři.cz. Ten zřejmě usoudil, že už jen položení těchto dotazů je nevhodné. Nicméně i přes zaujímání takového postoje ad hoc se Manipulátorům podařilo při „vyvracení Lhoťanových manipulací“ zjistit některé důležité informace a odpovědi na otázky, které by veřejnost mohly zajímat.

Z toho, co Manipulátoři.cz zjistili, vyplývá následující: plakát se skutečně poblíž školy nachází, nejde tedy o žádnou Lhoťanovu manipulaci. Lhoťan totiž nikde neříká, že onen plakát do vitríny v průchodu umístila škola, ani že plakát s činností školy jakkoli souvisí. Manipulátoři.cz naopak dávají plakát do souvislosti se skutečností, že poblíž školy je také prodejna „orientálních potravin“, kde se často vyskytují muslimové včetně cizinců, a proto podle nich má česky psaný (sic!) proislámský plakát ve vitríně v tmavém průchodu svou logiku bez ohledu na existenci křesťanské školy o několik metrů dále (a také chrámu Nejsvětější Trojice či kostela sv. Michala v nejbližším okolí místa).

Manipulátorům.cz dokonce stálo za to k věci oslovit zainteresované osoby. V první řadě jde o anonymního (resp. redakcí Manipulátoři.cz anonymizovaného) majitele domu, s jehož souhlasem prý onen plakát ve vitríně pronajímané "soukromým subjektem" visí už od roku 2009. Tento muž tedy s obsahem plakátu problém zřejmě nemá – ovšem z nějakého důvodu se bojí s tímto názorem vyjít na veřejnost pod vlastním jménem, tak jako pod vlastním jménem publikuje Lukáš Lhoťan. Odpověď tohoto zdroje tak paradoxně přináší více otázek než odpovědí. Nedozvíme se například, kdo je skutečným zadavatelem onoho plakátu a nájemcem vitríny.

Manipulátoři.cz pak získali také vyjádření školy samotné – byť ovšem její zástupkyně uvedla, že s plakátem škola nic společného nemá, i její další komentář může vzbuzovat rozpaky. Nelze z něj zjistit, jaký postoj škola k dané věci má. Na jedné straně je v něm odsuzován jakýsi „boj proti plakátům“, na straně druhé je konstatováno, že „studenti a absolventi pomocí vedení ke křesťanským hodnotám a kritickému myšlení zvládnou posoudit, co jim je ve veřejném prostoru předkládáno“ - tedy že zřejmě je v pořádku obsah onoho plakátu i odmítnout. Je asi na místě podotknout, že se bavíme o studentech sotva zletilých (jde o vyšší odbornou školu), kteří se teprve kriticky myslet učí (zda se jim to vždy daří mohou posoudit přímo vyučující na dané škole). Paradoxní tak je, že prostřednictvím školy jsou tak „křesťanské hodnoty“ dávány do protikladu s jednoznačně proislámským obsahem plakátu. Škola je tak možná nucena více či méně nedobrovolně existenci jak oné orientální prodejny, tak onoho plakátu v průchodu v sousedství pasivně strpět, protože jiné prostory k dispozici nemá, a pouze doufat, že studenti sami prostřednictvím toho, co se během výuky naučili, lákání z plakátu nepodlehnou.

Kouzlem nechtěného tak Manipulátoři.cz ve svém zbrklém a zběsilém „honu na manipulujícího Lhoťana“ dokázali hned několik věcí najednou. V první řadě lhát a podsouvat Lhoťanovi vlastní tvrzení. Dále objektivně prokázat, že jejich vlastní přístup má do nestrannosti daleko – už proto, že je něčí zamyšlení se nad existencí nějakého plakátu zaujalo natolik, že takového člověka byli schopni bez důkazů obvinit z manipulací. Neváhali se kvůli tomu dokonce spojit s majitelem domu, kterého z nějakého důvodu dokonce anonymizovali – lepší důkaz toho, že je dle webu Manipulátoři.cz v pořádku věšet si do průchodu ke konverzi k islámu lákající plakáty (a pak se zároveň bát o vlastní bezpečí) si lze jen těžko přát. Kritik islámu ani běžný občan se obvykle do kontaktu s lidmi, v průchodech jejichž domů visí plakáty lákající ke konverzi a studiu islámu, nedostává. Otázkou tedy je, jak se k někomu takovému dostali právě lidé z okruhu webu Manipulátoři.cz, tvářícího se jako nestranné médium. Asi to nebudou moc nestranné vztahy, když jim onen majitel domu poskytl své vyjádření k dané věci a použil je tak jako prostředníka ke komunikaci s veřejností. Ptát se lze samozřejmě i na to základní: proč vlastně Manipulátoři.cz hájí existenci proislámských plakátů před kritikou? Proč se tak snaží o to, aby těm, kdo je vyvěsí ve veřejném prostoru, bylo znemožněno komunikovat s těmi, komu tento plakát případně může vadit? Ono opravdu není v pořádku uvést jméno kritika této věci, jméno zástupce školy – a anonymizovat samotného původce daného materiálu. Proč veřejnost nesmí vědět, kdo je oním nadšeným konvertitou? Proč se nesmí zeptat, proč je onen plakát v tmavém průchodu místo na vývěskách na hlavní třídě? Je podle webu Manipulátoři.cz, který do diskuse takto vstoupil, v pořádku vyvěšovat takové materiály na místech, kde projde velké množství lidí, včetně již zmíněných mladých dospělých ze školy?

Považujeme přístup webu Manipulátoři.cz za nešťastný, prokazující medvědí službu zejména muslimské komunitě u nás. Věříme, že onen nadšený konvertita by o položených otázkách možná rád diskutoval i jinak než prostřednictvím plakátů v temnotě za sklem. Vůbec nechápeme, proč Manipulátoři.cz do diskuse vstoupili a svým nekompetentním, neobjektivním a nekritickým přístupem ji fakticky znemožňují. Každopádně tímto apelujeme na veřejnost, aby si – tak jako Lukáš Lhoťan – všímala, co se v jejich okolí děje, a neváhala se ptát na souvislosti a pokládat i zdánlivě nelogické či nepříjemné dotazy. Může se totiž snadno stát, že půjde o prevenci něčeho, o čem bychom si pak všichni přečetli v novinách a marně si lámali hlavu nad tím, proč se o věc nikdo nezajímal dřív nebo proč „někdo něco neudělal“. Jde především o kolektivní zodpovědnost nás všech. Snaha obhájců islámu o nálepkování či zastrašování těch, kteří si svého okolí všímají, by v tomto přístupu neměla hrát žádnou roli. Necháte-li se zastrašit v případě takové banality, jako je plakát na zdi, co asi budete dělat, až půjde o daleko závažnější věci?

Odkaz na původní Lhoťanův článek: https://www.eurabia.cz/Articles/32143-muslimove-v-praze-umistili-letaky-propagujici-islam-pred-vchod-do-skoly-.aspx

Článek Jana Cempera na webu Manipulátoři.cz: http://manipulatori.cz/manipulace-muslimove-v-praze-umistili-letaky-propagujici-islam-pred-vchod-do-skoly/

Zdroj: http://www.erazen.cz/islamsky-plakat-u-skoly-v-praze-aneb-jak-manipulatoricz-manipuluji
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUživatelům internetu navrhli, aby se podívali na vlastní smrt při jaderném výbuchu   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 06:43:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nekomerční organizace Outrider Foundation vyvinula službu, s jejíž pomocí se může každý podívat na následky jaderného výbuchu v závislosti na různých podmínkách. Píše o tom Motherboard.

Interaktivní mapa umožní uživatelům uvést data o své poloze a vybrat ze seznamu atomovou bombu, která se jim bude nejvíc líbit. Návštěvníci servisu mají rovněž možnost zvolení typu detonace: na zemi nebo ve vzduchu.

Po uvedení všech potřebných dat vznikne na mapě zobrazení jaderného výbuchu a také přesné informace o vzdálenosti zásahu, nárazové vlně, radiaci a teplotě v epicentru exploze. Algoritmy servisu stanoví také potenciální počet mrtvých a postižených explozí.

V březnu 2016 vyvinula společnost Esri podobnou službu, který umožnil prozkoumat celou historii jaderných výbuchů počínaje rokem 1945.

Celkem se na interaktivní mapě dají spatřit místa 2 624 detonací.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hfRe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObrovská čínská flotila původem ze SSSR ohromila USA   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 06:37:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výzkumná společnost USA a americká společnost Planet současně udělaly družicové snímky cvičení čínského vojenského námořnictva v Jihočínském moři. Uvádí to časopis Popular Mechanics, který to nazval „neobvyklou podívanou“.

„Dnes Čína buduje námořní skupinu největší za poslední období a staví velké množství nových lodí vybavených moderními raketami a čidly," uvádí časopis.

Popular Mechanics spočítal na snímcích 43 lodí. Mezi nimi je možné zcela určitě poznat letadlovou loď Liaoning (předělaný po nákupu od Ukrajiny sovětský Varjag), vybavenou 24 stíhačkami Shenyang J-15 (vyrobené na základě zakoupeného na Ukrajině prototypu sovětského Su-33) a několika vrtulníky.

V časopise Popular Mechanics připouštějí, že cvičení v Jihočínském moři se zúčastnilo několik ponorek, torpédoborců, korvet a lodí čínského vojenského námořnictva vybavených moderními raketami.

Cvičení v Jihočínském moři s účastí letecké lodi a podpůrné skupiny bylo zahájeno 27. března. Několik dní před tím byl pozorován blízko sporných ostrovů americký torpédoborec USS Mustin.

Zdroj: Popular Mechanics, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina spočítala ztráty ze Severního proudu 2   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 06:21:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ekonomické ztráty Ukrajiny ze spuštění projektu Severní proud 2 mohou činit asi tři miliardy dolarů, informuje agentura UNN s odkazem na obchodního ředitele společnosti Naftogaz Jurije Vitrenka.

„Jde o velké peníze, přibližně tři miliardy dolarů, tedy 3 % HDP… <…> Ukrajina má dnes vytrvale hájit vlastní zájmy, především hospodářské, řekl Vitrenko. „Jde rovněž o to, že nebude-li tranzit, zvýší se pro Ukrajinu vojenské riziko, proto je pro nás důležité zachování tranzitu (pozn. plynu do Evropy)."

Dále poznamenal, že Ukrajina dnes pracuje na zachování tranzitu plynu a určitých krocích, jež by snížily „riziko z výstavby Severního proudu 2". Vitrenko řekl, že Ukrajina čeká na rozhodnutí Evropské unie, jež by ovlivnilo výstavbu ruského plynovodu.

Společnost Naftogaz dříve označila rozhodnutí Německa o povolení výstavby Severního proudu 2 za nepříjemné, ale očekávané.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hfG7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vyslala do vesmíru další dva satelity navigačního systému Beidou   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 06:17:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes časně ráno Čína úspěšně vypustila ze střediska pro vypouštění satelitů ve městě Xichang (Si-čchang) raketu Dlouhý pochod-3B se dvěma satelity globálního navigačního systému Beidou pod označením 30 a 31. Oba satelity jsou na oběžné dráze kolem Země. Jsou to také sedmý a osmý satelit v pořadí projektu Beidou 3 k vytvoření globální sítě. Podle plánu by měl globální navigační systém Beidou začít na konci letošního roku sloužit zemím a regionům v ekonomické zóně Pásma a stezky.

Atomové hodiny jsou nejpřesnější časoměrný nástroj na světě a jsou také jedno z klíčových zařízení pro měření polohy a rychlosti navigačních satelitů. Na rozdíl od rubidiových atomových hodin namontovaných na předchozích družicích jsou satelity Beidou 3 vybaveny vodíkovými atomovými hodinami. „Ve srovnání s rubidiovými atomovými hodinami nám vodíkové hodiny zajistí vyšší stabilitu a přesnost, což výrazně zlepší účinnost a výkon našeho systému," uvedla Li Jing, činitelka pro projekt vodíkových atomových hodin z institutu 203 při čínské Národní letecké a kosmické průmyslové společnosti.

Čínský satelitní navigační systém Beidou byl uveden do provozu před pěti lety 27. prosince 2012. Od té doby je navigační systém Beidou neustále zdokonalován a slouží v různých odvětvích. Beidou se stal novou státní vizitkou Číny při mezinárodní spolupráci. V současné době je navigační systém Beidou schopen poskytovat vysoce kvalitní navigační služby s přesností na centimetry.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN vyjádřil znepokojení nad neefektivitou komunikačního mechanismu mezi USA a Ruskem   
Pridal tk Sobota 31 březen 2018 - 06:16:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres varoval ve čtvrtek, že vztahy mezi USA a Ruskem se vracejí k podobnému napětí jako v průběhu studené války. Guterres vyjádřil znepokojení nad současnou situací.
António Guterres téhož dne v hlavním sídle OSN v New Yorku uvedl, že zhoršení bilaterálních vztahů mezi USA a Ruskem vrací svět zpět do období studené války, přitom ale mechanismy používané pro komunikaci a zabránění eskalace napětí během studené války se zhroutily.

Guterres řekl, že je nyní nutné zajistit efektivní komunikaci a schopnost předcházet dalšímu zhoršování situace. Je nutné vytvořit mechanismy, které by zabránily eskalaci situace.

Politická krize vyvolaná otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery nadále pokračuje. Britská premiérka Teresa Mayová oznámila 14. března vyhoštění 23 ruských diplomatů. 26. března následovalo vyhoštění asi sta ruských diplomatů ze 16 členských zemí EU, USA, Kanady, Ukrajiny a dalších zemí. Ruské ministerstvo zahraničních věcí 29. března oznámilo, že Rusko vyhostí 60 diplomatů z USA a uzavře generální konzulát USA v Petrohradu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2417 sec,0.0540 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,768kB