Pondělí 02 duben 2018
Lavrov o případu Skripala: Pro Londýn zřejmě zákon neplatí   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 17:49:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lavrov o obviněních Británie v případu Skripalových: Jejich verdikt byl zveřejněn, pro Londýn zřejmě zákon neplatí.

Britský verdikt v případě Skripala byl oznámen veřejnosti, Británie nedodržovala postupy stanovené v úmluvě o zákazu chemických zbraní, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Podle něj byl Londýn vyzván, aby neprodleně použil postupy stanovené v úmluvě o zákazu chemických zbraní.

„Země, která má podezření vůči jakémukoliv jinému státu, má plné právo a dokonce má povinnost se na tento stát obrátit. A tento stát je povinen poskytnout vyčerpávající odpověď maximálně do 10 dnů. Pokud žádající strana shledá, že tyto odpovědi jsou nedostatečné, má právo svolat mimořádné zasedání výkonné rady OPCW a tak dále. V této konvenci je zaznamenáno několik kroků," řekl Lavrov v pondělí na tiskové konferenci.

„Ale jak víte, zákon neplatí pro všechny. Přinejmenším pro naše britské kolegy to podle všeho neplatí. Už rozhodli, aniž by apelovali na konvenci, aniž by na nás apelovali," zdůraznil.


Podle ruského ministra zahraničí byl veřejnosti vyhlášen rozsudek z Londýna slovy premiérkou „velmi pravděpodobné".

Zdroj: https://sptnkne.ws/hgEr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Jak nám naši zemi ukradli   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 17:30:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes jsou Velikonoce, důležitý křesťanský svátek. Nenalézá se však v kalendáři počítačové společnosti Apple. Dnes je též tzv. apríl, v kalendáři Anglosasů označen jako Den bláznů (Fools Day), a ten v kalendáři společnosti Apple je. Podle programátorů firmy Apple tedy Den bláznů nad Velikonocemi triumfuje.

Jak je možné, že americká společnost Apple zaznamenává v kalendáři svátek Cinco de Mayo (Pátý květen), připomínající vítězství mexické armády nad
Francií v bitvě u Puebla z roku 1862, ale nezaznamenala Velikonoce?
Zaznamenává i Hanukhab, slavený 13. prosince, ale ne Velikonoce?
Kwanza, slavený 26. prosince, ale ne Velikonoce?
Den Sv.Patrika, slavený 17. března, ale ne Velikonoce?
První den Ramadánu, slavený 15.května, ale ne Velikonoce
Poslední dny Ramadánu 15. až 17. června, ale ne Velikonoce.

Takto se nám tedy krade naše kultura a takto se nám zatemňují naše vzpomínky. Za mého mládí byly svátky jara známy jako Velikonoce, ale dnes jsou nám prezentovány jako Spring Break (jarní přestávka). Čili čas pro opilecké a sexuálně promiskuitní bakchanálie na plážích Floridy.

Spojené státy vznikly jako národ křesťanský. To ovšem neznamenalo, že jejich občané museli být křesťany. Znamenalo to pouze to, že jste se svými bližními jednali tak, že jste se druhý den ráno na sebe mohli podívat do zrcadla. Pochopitelně, že existovala spousta pokrytců a dělala se i spousta hanebností, ale existoval jistý standart, podle něhož se věci posuzovaly.
A kde je ten standart dnes? Ten, podle něhož bychom mohli posoudit washingtonské ničení zemí, prováděné jen a jen na základě lží?
Dnes už se Američan, pokud se totálně neodtrhl od vládnoucího establishmentu, do zrcadla s pokojem podívat nemůže.

Američtí „diplomaté“ říkají jiným vládám: „Dělejte, jak vám říkáme, nebo vás zbombardujeme do doby kamenné“.

Takže žádný div, že druhý nejdůležitější křesťanský svátek z vůle jednoho nebo dvou ateistů a hrstky sionistů z kalendáře společnosti Apple zmizel.
Země bez sjednocující morální kultury ovšem přestává být zemí v pravém smyslu toho slova.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko úspěšně otestovalo novou protiraketu   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 12:02:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruští vojáci úspěšně otestovali novou modernizovanou raketu systému protivzdušné obrany na polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu, informuje tiskový orgán ministerstva obrany Krasnaja zvezda.

„Nová modernizovaná protiraketa systému protivzdušné obrany úspěšně splnila úkol a zasáhla cíl ve stanoveném čase," uvádí list výrok zástupce velitele protivzdušné a protiraketové obrany Ozbrojených sil RF, generálmajora Andreje Prichoďka.

Systém protivzdušné obrany je součástí Ozbrojených sil RF a jeho úkolem je obrana Moskvy před útoky vzdušně-kosmických prostředků a také varování před raketovým útokem a kontrola vesmírného prostoru.

Ministerstvo obrany v polovině února informovalo o zkoušce na polygonu Sary-Šagan modernizované rakety PRS-1M systému protivzdušné obrany. Po ukončení testů Andrej Prichoďko prohlásil, že protiraketa splnila úkol a přesně zasáhla cíl.

„Její takticko-technické charakteristiky značně předčí, pokud jde o dolet, přesnost a dobu použitelnosti, stávající palebné prostředky. Tato protiraketa, stejně jako všechny modernizované složky systému protivzdušné obrany, dokáže nepochybně splnit vytčený úkol a zajistit spolehlivou obranu určeného prostoru," poznamenal Prichoďko.


Zdroj: https://sptnkne.ws/hgAu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDošlo k největšímu odcizení dat v dějinách amerického maloobchodu   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 11:57:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skupina hackerů odcizila zákazníkům amerických obchodů data pěti milionů kreditních a debetních karet a dala část informace do prodeje, informuje společnost Gemini Advisory, která se věnuje počítačové bezpečnosti.

Podle zprávy expertů za zločinem stojí skupina hackerů JokerStash, která v těchto dnech hlásila prolomení databází a zavěsila data 125 tisíc kreditních karet na prodej.

„Potvrdili jsme spolu s několika finančními úřady s velkou mírou pravděpodobnosti, že tato data byla odcizena zákazníkům obchodů Saks Fifth Avenue a Lord & Taylor v období od května 2017 do dneška," praví se v zprávě.
Většina poškozených zákazníků obchodů, jež jsou součástí struktury kanadské společnosti Hudson's Bay Co, žije ve státech New York a New Jersey.

V Gemini Advisory připomněli, že hackeři z této skupiny dříve prolomili databáze zákazníků takových obchodů sítí jako Whole Foods, Chipotle, Omni Hotels & Resorts a hotelů sítě Trump Hotels, který byl založený svého času nynějším prezidentem USA.

„Nynější hackerský útok je jedním z největších a nejničivějších, které kdykoli zasáhly maloobchodní společnosti," konstatují experti.

Zdroj: Gemini Advisory, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGestapácký projekt Syndikátu novinářů   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 07:53:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šestičlenná „úderka“ má špehovat internetové diskuze, zda někdo náhodou „neuráží“ novináře, např. výrazem „presstituti“ či „mediální žumpa“. Na „hříšníka“ pak bez milosti podají trestní oznámení.

Že sami novináři urážejí kde koho, včetně prezidenta Zemana a jeho voličů? Že právní stát, rovnost před zákonem? Že svoboda slova platí pro všechny stejně? Tak s tím se, milí občánci, rychle rozlučte. Těmhle pohádkám už nikdo soudný nemůže věřit. Když ptáčka lapají (1989), pěkně mu zpívají, třeba – teď když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, LIDE, navrátí…

Ale když se posléze do euroklece lapený lid domáhá vlády věcí svých, tak je najednou označen za „putinofilní, xenofobní, zmanipulovanou a nenávistnou lůzu“ a vytvářejí se „bonz-komanda“, jež udávají a nahlašují vše, co není po chuti současné vrchnosti a jejím presstitutským slouhům, pardon, těm „nejserióznějším novinářům“!

A ono není divu…, koho by bavilo jen nečinně sledovat, jak se jeho novinářským výplodům čím dál víc lidí jen usmívá, a to v lepším případě…, zjišťovat, že větší půlka národa jej nebere vážně a prokoukla jeho kolaborantskou roli? To přece takhle nemůžeme nechat, musíme tu „kremlofilní verbež“ konečně srovnat do latě! Pravdolásku si rozvracet nedáme!!!

Citace

Útoky bude monitorovat tým, který má pro začátek šest členů, ale počítá se se zapojením dalších lidí. Pro vyhledávání nejrůznějších urážek budou členové Syndikátu využívat on-line nástroj SocialWatch. Tento program podle nadefinovaných slov prohledává diskusní fóra nebo sociální sítě. Když objeví podezřelé příspěvky, které budou obsahovat například slovní spojení „mediální žumpa Václava Moravce“, nebo výraz „presstituti“, tak je zobrazí na počítačovém monitoru.

Následně do děje vstoupí aktivní šestice. „My pak uděláme screenshoty a o celém incidentu vytvoříme záznam,“ uvedl předseda pražské buňky Syndikátu novinářů Marek Zouzalík v nedělním pořadu Newsroom ČT24, který sledovalo všehovšudy 78 tisíc diváků, takže tato informace se dostala jen k málokomu.

Když potrefená husa začne kejhat
http://www.svobodny-svet.cz/5979/kdyz-potrefena-husa-zacne-kejhat.html

Českou televizi nesleduji, a nevím tedy, ve kterém dílu pořadu dotyčný výrok zazněl, přikládám tedy odkaz na díl z minulé neděle, 25. Března 2018, z nějž se lze proklikat i na díly předchozí:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11030967025-newsroom-ct24/218411058170012/


Adam Mikulášek

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/5913-gestapacky-projekt-syndikatu-novinaru

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMarie Zacharová celému světu předložila dlouho očekávané "PŘEKVAPENÍ" Ruska   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 07:33:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Jak si jistě pamatujete, začátkem týdne", začala Marie Zacharová pravidelný týdenní briefing tento čtvrtek, "jsme slíbili velké "překvapení" Borisi Johnsonovi a ministerstvu zahraničí Velké Británie, který srovnal Mistrovství světa ve fotbalu v Rusku 2018 s nacistickými olympijskými hrami v roce 1936". "A protože dodržujeme své sliby - poslouchejte ... 14. března britská premiérka Theresa Mayová uvedla, že na Mistrovství světa ve fotbalu v roce 2018 oficiální představitelé a členové královské rodiny do Ruska nepřijedou. A to jsou důležité informace v souvislosti s tím, oč se s vámi nyní podělíme. Za druhé, 21. března ministr zahraničí velké Británie Boris Johnson, když odpovídal na otázky členů parlamentního výboru pro zahraniční věci, souhlasil s tím, že nadcházející mistrovství lze srovnat s olympijskými hrami v roce 1936 ve třetí říši.

A teď odpovědi ...

Pokud Vy, kolego Johnsone, jste porovnával tyto hry úrovní jejich organizace, pak je to spíše sebekritika než rýpanec. Vzhledem k tomu, že Mezinárodní olympijský výbor v té době oficiálně pochválil nacisty za vysokou úroveň přípravy a provedení těchto her. Pokud jste, Borisi Johnsone, neměl na mysli sport a organizaci, ale politickou situaci, je to ještě pokrytečtější, protože Německo tohoto období a jeho zřízení mělo vaše vedení velmi rádo. Abych tuto skutečnost prokázala, chci všem Britům připomenout rozsah oficiálního zastoupení Británie na oněch nacistických OH...

Podle oficiální brožury třetí říše z roku 1936 - mám ji nyní v ruce a je mě velmi nepříjemné ji držet - byla na nich přítomna veškerá britská vysoká společnost ...

... Všichni osobně komunikovali a účastnili se různých akcí s nacistickými oficiálními činiteli. Ale víte, co je nejpokrytečtější? Skutečnost, že, na rozdíl od britského diplomatického sboru, který tam byl pracovně, oni tam přijeli z vlastní iniciativy. Do Berlína, k Hitlerovi, v roce 1936! Přijeli jako zástupci britského establishmentu, jako členové Sněmovny lordů, jako aristokrati do státu, který byl už v třicátém šestém roce otráven příslušnou ideologií a nacházel se v odpovídající politické atmosféře. A co víc, v té době, kdy britský dvůr svou přítomností prokazoval říši čest, tam již byl zřízen systém koncentračních táborů a proti občanům fungovaly norimberské rasové zákony!

A po tomto má Británie tu drzost nám něco říkat? Přičemž SSSR se na rozdíl od této země nezúčastnil nacistických olympijských her z vlastní iniciativy. Mimochodem, MOV s ohledem na tento bojkot ze strany SSSR odmítal přímý kontakt se sovětským Ruskem až do roku 1951, ale zato "velmi ocenil organizaci her" v nacistickém Německu ...

Johnsone, nepovažujete za hanebnou, nebo jak s oblibou říkáte, že "je z toho na zvracení", účast takového počtu vysokých britských funkcionářů na zahájení 36. olympijských her ve třetí říši? Co všichni tito vážení britští lordi, sirové ... dělali na návštěvě u Hitlera? Povyprávějte své zemi o této znamenité stránce své vlastní historie?

Ale tímto Británii neopustíme. Protože Boris Johnson učinil spoustu dalších výroků kromě třetí říše. Šéf britského ministerstva zahraničí ve svém vystoupení 28. března srovnal případ Skripalja s událostmi popsanými v románu Fjodora Michajloviče Dostojevského. Vypadá to spíše na začátek Zločinu a trestu v tom smyslu, že všichni jsou prý přesvědčeni o viníkovi a jedinou otázkou je, zda se sám přizná, nebo zda bude dopaden.

Takže, Johnsone, vy jste nepřečetl Zločin a trest až do konce. Měl byste se stydět ... Je tam přece jasně popsán obraz a myšlenky vyšetřovatele soudních případů (vyšetřovatel Porfirij Petrovič), který velmi pedanticky a na rozdíl od vás důsledně vedl případ vraždy lichvářky a její sestry. Tohle je naše klasika a my ji milujeme a známe, proto tady máte jeden citát ... I když, myslím si, pro mnohé z vás to bude šok:

"Ani ze sta králíků nikdy neuděláš koně, ani ze sta podezření nikdy nevznikne důkaz, neboť jak zní jedno anglické přísloví, je to jen otázka soudnosti, a vášně, vášně se pokuste ovládnout!..."

Přesně, speciálně pro Borise Johnsona je tento citát. Přece se mu líbí Dostojevský? Přečtěte si jej, bude vám k užitku. (Jedna věc je provádět vyšetřování kvůli důkazům, jiná, kvůli podněcování vášní).

A tady je další citát:

"Teď ráčíte říci, že je to důkaz, ale koneckonců, dejme tomu i když "důkaz", ale jako ostatní, pantáto, o dvou koncíchi Ale přece vyšetřovatel je také pouze člověk. Kaji se. Chtěl bych šetření, tak říkajíc, matematicky přesné. Rád bych dostal důkazeček, aby vypadal jako dvakrát dvě jsou čtyři. Přímý a nesporný důkaz!"

To je také z Dostojevského, kolego Johnsone, takto pracovali ruští vyšetřovatelé v románu Dostojevského, jehož paralelu jste uvedl. A v souvislosti s tímto Vám připomínám, že britská strana takto nepracuje. Pohrdli jste všemi normami mezinárodního práva, bez vyšetřování a důkazů, chvatně jste prohlásili, že Rusko se podílelo na této otravě. Takže se zamyslete, Britové vyhlásili výsledky ne se špatným šetřením, ale bez jakéhokoli vyšetřování vůbec! A bez jakýchkoli důkazů. Londýn nejenže doposud nepředložil žádné důkazy, dokonce ani nenačrtnul žádný konkrétní obraz toho, co se vlastně stalo! Byla však zahájena rozsáhlá politická a mediální kampaň na základě... Na základě čeho?

Znovu prohlašujeme. Rusko nemá s touto událostí nic společného, ​​a pokud už chceme provádět literární paralely, pak jejich stoprocentní zásah odpovídá jen Britům. Úloha Rodiona Raskolnikova se například doslova zrodila pro bývalého předsedu vlády této země Tonyho Blaira. Právě on se rozhodl zahájit v roce 2003 agresi proti Iráku pod záminkou, že země má zbraně hromadného ničení. Vždyť všichni věděli, že Irák žádné takové zbraně nemá, ale předstírali, že mlčky jsou s Británií solidární. Proto Blair, stejně jako Raskolnikov, později požádal o odpuštění a oznámil, že toho lituje. Připomínám osobně Johnsonovi, co přesně tehdy prohlásil:

"Jsem plně zodpovědný za jakékoli chyby bez výjimky, bez jakéhokoliv ospravedlnění. A vyjadřuji nejhlubší lítost nad oběťmi operace v Iráku ... "

Takže, pane Borisi , najdete v sobě sílu a odvahu také projevit lítost, protože neexistuje žádný důkaz proti Rusku?

Čekáme ..."

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDříve řadový sovětský poradce, dnes už je to oficiálně třetí muž americké administrativy   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 07:26:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jen velmi stručně. Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan navštívil tento týden Prahu, aby provedl intenzivní masáž na jedné straně , vymývání mozků našich nevěrohodných politiků na druhé straně. Jde o podobnost čistě náhodnou? Všichni dobře víme, že ideologicky usměrňovat, přesvědčovat, upevňovat názory, ideologickou morálku a radit našim politikům tu už jednou bylo, jen ti poradci byli z opačného konce světa!

Jaký je tedy rozdíl mezi bývalým sovětským ideologickým poradcem, usměrňující myšlení a činnost našich politiků a současným, se stejným posláním angažujícího se třetího muže USA, předsedy reprezentantů Kongresu USA, Paula Ryana? Myslím, že rozdíl je jen v tom, že zatímco sovětský poradce brojil proti nebezpečí kapitalistického západu z ohrožování míru, americký představitel brojí proti Rusku s tím, že vyvolává situaci, která má americké spojence přesvědčit o reálné hrozbě Ruska, současně je přesvědčovat o potřebě ve zvýšení příspěvků z rozpočtů členských států NATO a připravovat světovou válku.

Paul Ryan ve svých ostentativních vystoupeních neopomněl zmínit současnou kauzu útoku na britského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. „Já si myslím, že důkazy v tomto případě jsou velmi jasné. Britové ten případ objasnili. Ta vražda je něco, co Rusové dělají. A nesmí to být tolerováno,“ říká naprosto bohorovně a sebevědomě Ryan, který z tohoto pohledu také pozitivně hodnotí postup Západu vůči Rusům, včetně vyhošťování ruských diplomatů. Bezprecedentní je však velkohubé Ryanovo konstatování, že Britové ten případ objasnili navzdory tomu, že svět se zatím nedozvěděl jediný věrohodný důkaz o použitém plynu a už vůbec ne žádný důkaz, který by ospravedlňoval Ryanovo drzé a lživé prohlášení, že ta vražda je něco, co Rusové dělají. Neskutečná, věrolomná licoměrnost! Vypadá to, jako by pan Ryan nás tady v Česku chtěl utvrdit (spíše z nás udělat blbce) v tom, že Američané jsou andílci, kteří by na člověka nevztáhli ruku, aby mu ublížili a nedej Bože, aby jej snad ještě zabili! Všechno zlo, vše špatné je podle pana Ryana jen dílem Ruska!

Pan Ryan, jak výše zmíněno, prohlásil, že Britové případ útoku na Skripala objasnili, aniž by zmínil jediný fakt, důkaz nebo třeba jen kusý, ale prokazatelný výsledek z vyšetřování. I na naší politické scéně se odehrávají názorové, ale i slovní „přestřelky“ z nichž je zřejmé, že ani našim politikům (až na výjimky) není zcela jasné, co a jak se v případě útoku na agenta Skripala a jeho dceru stalo a odehrálo. Přesto se jediným slovem neohradili proti velkohubému, lživému a falešnému konstatování pana Ryana! Je to jen důkaz naprosté připosranosti, řiťolezectví a falešné loajality. Zřejmě člověku, jakým je pan Ryan nelze oponovat a zpochybňovat jeho výroky, i kdyby byly sebe irelevantnější, nepravdivé a urážející. Není divu, že si pan Ryan tak pochvaloval přístup našich představitelů když se vyjádřil, že „To (vyhoštění diplomatů) je naprosto odpovídající reakce, ke které USA přistoupili ze solidarity k Velké Británii, a je rád, že se také přidaly i další evropské země včetně České republiky,“ říká Ryan. Má snad být tento postoj našich politiků důkaz Havlova „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí?“

Pan předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu zcela otevřeně bezskrupulózně využívá každé příležitosti, jak zaútočit na Rusko. Vyjádřil se také, že by nebylo od věci dále rozšířit sankce vůči Rusku. Namyšlenost, sebevědomí a neskonale drzá provokace je smyslem názoru pana Ryana, co se týká Ruska: „Myslím, že by se sankce měly zaměřit na finanční kontrolu - ať už na ruské oligarchy nebo na Kreml ( bylo by ale zajímavé, jak by na takovou „finanční kontrolu“ nazírali sami Američané, kdyby se u nich něčím podobným zabýval někdo z jiné, cizí země!) Důvodem jsou dezinformační kampaně, které se začaly objevovat v našich demokraciích. Rusko se snaží zanést chaos do demokratických zřízení všude na světě.(Jenom naprosto nevinní a čistí Američané se distancují o vměšování do režimů jiných států , to je vrchol pokrytectví!)) Snaží se demokracie podkopat! (O co se asi snaží USA v jiných státech, např na Ukrajině, V Sýrii? Když už ne o podkopání demokracie, protože ta tam ani nemusí být, je jejich zájem upřený zcela jiným směrem, na geopolitické situaci a postavení, na ekonomiku, nerostné a přírodní zdroje, celkově si podmanit režim a panovat k obrazu svému!) Naprosto nepochybně víme, že se pokusilo ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech. (Pozoruhodné když my zase víme, jak se v této věci dohadují, protože tzv. důkazy jsou natolik rozporuplné, že sami neví kolik bije!) Také víme, že se pokoušejí ovlivňovat volby i v jiných demokratických zemích. Takže naším úkolem je odhalit nejenom tento fakt, ale zjistit i jejich metody a zdroje.“

Našim loajálním politickým přizdisráčům nezbývá, než budou tyto drzé názory akceptovat a také všestranně podporovat stupňovanou protiruskou aktivitu USA. Jinak budou mít utrum, finanční toky budou přerušeny a co by potom ti chudáci dělali? Postoj některých našich politiků (především pravicového, případně až ultrapravicového zaměření) z pohledu české státnosti, vlastenectví, hrdosti z příslušnosti k slavnému slovanskému národu, hájení národních zájmů je natolik zpochybněná, že pokud by v Česku skutečně existoval právní stát, desítky ne-li stovky politiků by již muselo být za katrem pro vlastizradu. Jejich konání je natolik evidentně protistátní a protivlastenecké, že všude jinde by takové politiky dávno paralizovali od jejich politické činnosti. Jenže to bychom asi chtěli příliš, právní stát u nás neexistuje, zato vlastizrádné, neřku-li přímo protistátní jednání má zelenou. Jak by také ne, když má tak vřelou, přátelskou a všeobjímající (falešnou) podporu mírumilovných válečných štváčů z Bílého domu!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýzva poslancům Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 07:22:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V r. 2018 mají být ze strany ČR podepsány či ratifikovány mezinárodní smlouvy, které budou mít velký dopad na náš stát, národ, rodiny, jazyk, kulturu, náboženství a způsob života a jejich další existenci. Jedná se o:

1. podpis smlouvy Dublin IV.
2. podpis smlouvy Globální kompakt k migraci
3. ratifikaci smlouvy Istanbulská úmluva

Ačkoliv naše Ústava předpokládá možnost našich občanů podílet se na rozhodování o osudu vlastní země, národa, jazyka i jich samotných vč. jejich rodin formou referenda, což se týká i účasti občanů na ratifikaci mezinárodních smluv, pro uplatnění tohoto ustanovení ústavy v praxi nebyly dosud vytvořeny potřebné podmínky.

Z dosavadního vývoje a časového průběhu jednání o zákonu o obecném referendu ve PS Parlamentu ČR je již nyní zřejmé, že při avizovaných termínech, v nichž má dojít k podpisu obou smluv a k ratifikaci třetí z nich, parlament, prezident ani premiér či vláda nebudou mít při rozhodování o těchto smlouvách možnost opřít se o referendum vycházející ze záko na o obecném referendu, neboť jeho projednávání je již ve značném zpoždění oproti potřebě jeho použití v případě těchto třech smluv.

V případě, že Poslanecká sněmovna bude při rozhodování o uvedených třech smlouvách ve smyslu této „Výzvy“ mít potřebu opřít se o názor našich občanů, vyzýváme tímto současně sněmovnu, aby pomohla iniciovat a podpořila vyhlášení ad hoc referenda k těmto třem smlouvám, a to za podmínek, které umožní ověřit si včas postoj našich občanů k návrhům obsaženým v této „Výzvě“ (podobně, jako tomu bylo při referendu o vstupu naší země do EU, tedy bez nu tnosti předchozího schválení zákona o obecném referendu). Zákon o obecném referendu nelze již z časových důvodů využít.

S pozdravem

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. / předsedkyně, Aliance národních sil a České mírové fórum
Ing. Jaroslav Tichý / místopředseda, Aliance národních sil, www.aliancens.cz
Petr Schnur, MA / místopředseda, České mírové fórum, www.ceskemiroveforum.com
PhDr. Ivan Müller, BA, MA, Ph.D. / místopředseda, České mírové fórum
Ing. Jiří Oberreiter / ekonom zahraničního obchodu, Aliance národních sil
Miroslav Starý /vydavatel, Severočeská pravda, www.severoceskapravda.cz
PhDr. Zdeněk Soukup / předseda, Platforma evropské civilizace, www.platformaec.cz
Ing. Karel Janko / předseda, Česká strana národně socialistická, www.csns2005.cz
Ing. Ivan Kratochvíl / předseda, Českoslovenští vojáci v záloze za mír, www.csvvz.cz
Ludvík Adámek / předseda, Občané 2011 – Spravedlnost pro lidi, www.obcane2011.eu
Ing. Marie Paukejová / předsedkyně, Jihočeská růže, www.jihoceskaruze.estranky.cz
Martin Marcikán / redaktor, Svobodný vysílač, www.svobodny-vysilac.cz
JUDr. Karel Hais / předseda, Český ombudsman, www.ceskyombudsman.webgarden.cz
Jindřich Vavruška / analytik, Fond konceptuálních technologií ČR
JUDr. Ogňan Tuleškov / vydavatel České národní listy, www.ceskenarodnilisty.cz
Ing. Peter Harvánek / předseda, Změna pro lidi, www.zmenaprolidi.cz
Mgr. Jan Kozák / filosof, www.gnostica.cz
Ing. Michal Klusáček / předseda, Česká strana národně sociální, www.csns.cz
PhDr. František Krejča / člen Nár. rady, Národní domobrana, www.narodnidomobrana.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahoš víceprezidentem??? Na...t velebnosti!!!   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 07:15:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poražený, zhrzený a naprosto přebytečný a neúspěšný, bývalý kandidát na prezidenta naší země, který přes drtivou podporu masmédií a prachatých „elit“ prohrál v letošních všelidových prezidentských volbách, již vymýšlí, jakým způsobem může shodit ze stolu vůli voličů pana prezidenta Zemana a škodit přímo zvolené hlavě státu!!! Jeho posledním nápadem je změna ústavy a zřízení funkce víceprezidenta!!!

Na otázku, co by jako víceprezident chtěl dělat velice předpověditelně a nepřekvapivě odpověděl, že opak toho, co by dělal pan prezident Zeman!!! Tato odpověď nepřekvapí nikoho, kdo si pamatuje na jeho prezidentskou kampaň, ve které byl jediným programem jeho „antizemanismus“.

Výkon své nově zřízené funkce, si tedy podle vlastních slov představuje tak, že když třeba pan prezident pojede do Moskvy, on, víceprezident si „okamžitě sbalí kufry“ a pojede do Washingtonu, aby tak vyvážil naší zahraniční politiku. Celé by to bylo spíše k smíchu a možná také ke konzultaci s dr. Chocholouškem, kdyby tomuto jeho plánu, dle jeho slov nevyjádřila podporu celá řada politiků (v čele s Kalouskem, Němcovou, Gazdíkem. Ferim a Bělohrádkem).

V takovém případě začíná být celá věc místo k smíchu k pláči, nebo spíše k hrůze z toho, co všechno je v naší zemi ve jménu zajištění „amerického typu“ demokracie možné. Dříve bývalo dobrým zvykem, že po volbách skončil boj, poražený sklopil hlavu, podal ruku vítězi a uznal svou prohru. Tak by to mělo být v politice, ve sportu, ale i v normálním běžném životě. Pokud totiž poražení politici budou místo uznání demokratických voleb a vůle občanů, pořád jen kout pikle a plánovat, jak uškodit těm, které zvolil do čela země samotný lid, nikdy se nedočkáme klidu a politické stability!!!

Jaký příklad dávají naši politici mládeži tím, že jim ukazují, že nic není svaté???!!!! Jací lidé vyrostou z dětí, které dnes a denně vidí, jak intriky, lži a podrazy vítězí nad pravdou, demokracií a vůlí lidu???!!! Když odmala zažívají samé mocenské převraty plánované poraženými, kteří nerespektují vůli lidu a neakceptují svou prohru???!!! Pan Drahoš navíc tvrdí, že by chtěl mít své sídlo víceprezidenta poblíž americké ambasády, aby prý mohl pravidelně konzultovat své kroky ke spokojenosti západních partnerů!!! Co to svědčí o jeho záměrech a o tom, jakým způsobem vidí tento člověk naší suverenitu a nezávislost, snad netřeba dále rozepisovat!!!!

My pane Drahoši nepotřebujeme dále plýtvat našimi penězi na další zbytečné šašky!!! My naopak potřebujeme zrušit senát, zmenšit počet poslanců a ministerstev a donutit zbylé politiky, aby jejich vláda odpovídala vůli voličů!!!

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBahrajn objevil největší naleziště ropy   
Pridal tk Pondělí 02 duben 2018 - 07:10:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bahrajnské úřady objevily největší z dosavadních nalezišť ropy v zemi, uvádí národní informační agentura BNA.

„(Nejvyšší) výbor (pro přírodní zdroje a ekonomickou bezpečnost) se podle svých plánů zabýval získáváním kapacity národních ropných společností s cílem zdvojnásobit průzkumné i těžební práce, což vedlo k objevení největších zásob ropy v historii království," uvádí agentura.

Podle hodnocení výboru se čekává, že naleziště „obsahuje mimořádně významný objem ropy, který značně převyšuje objem Bahrajnského naleziště". Kromě toho byly objeveny velké zásoby hluboko uloženého plynu.

Zdroj: agentura BNA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3098 sec,0.1146 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,054kB