Středa 04 duben 2018
Britští experti nedokázali zjistit původ Novičoku, jenže nikdo je o to ani nepožádal. Londýn je pobouřen, že si Rusové dovolili svolat zasedání Organizace pro zákaz chemických zbraní   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 18:55:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britští experti nedokázali zjistit původ Novičoku, jenže nikdo je o to ani nepožádal. Londýn je pobouřen, že si Rusové dovolili svolat zasedání Organizace pro zákaz chemických zbraní. Je to prý zvrhlost! Smyčka se pomalu utahuje okolo laboratoře Porton Down, poslední informace ukazují, že laboratoř dokonce testovala bojové látky na morčatech v bytě bývalého agenta GRU!

Redakce AE News přináší článek Jiřího Bati na téma posledního vývoje dramatických událostí okolo kauzy Novičoku ( http://infokuryr.cz/news.php?item.21185 ), ale k doplnění článku pana Bati níže připojím úvodem neuvěřitelnou informaci, která odhaluje zoufalou pozici Londýna. Rusko totiž na dnešek svolalo mimořádné zasedání OPCW v Haagu, což je Organizace pro zákaz chemických zbraní, která má roli tzv. watchdog agentury, tedy dozorového orgánu, který dohlíží na zákaz chemických zbraní. Rusko se po skandálním obvinění ze strany Londýna obrátilo na OPCW, aby jako nejvyšší orgán v této věci jasně vyzvala Londýn k transparentními chování a předání vzorků a všech důkazů o útoku v Salisbury mezinárodní vědecké obci, kterou zastřešuje OPCW.

Britové na tento požadavek zareagovali jako hysterická žena, protože řev a jekot z Londýna nadzvedl obočí dokonce u samotných představitelů OPCW. Šéf ruské zahraniční rozvědky SVR Sergej Naryškin při konferenci v Moskvě uvedl, že Rusko chce navrhnout „civilizované řešení“ incidentu s otravou Skripalových na mimořádném jednání výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu. Britové však označili ruský návrh za zvrhlý. „Jde o taktiku odvádění pozornosti a jenom další dezinformaci určenou k vyhýbání se otázkám, na které ruské úřady musí odpovědět,“ uvedla britská delegace. Tento skandální výrok jenom potvrzuje skutečnost, jak se Londýn bojí toho, že OPCW by mohla začít útok v Salisbury vyšetřovat v oficiální rovině, a to by byl pro Londýn průser. OPCW má totiž podle mezinárodních dohod nejvyšší pravomoci a smí vstoupit a zkontrolovat jakoukoliv chemickou laboratoř na světě a požadovat po provozovateli laboratoře plnou spolupráci.

Británie skrývá v Porton Down tajemství, Skripal mohl spolupracovat s laboratoří ze svého domu, ale došlo k nehodě. Jedna věc totiž opravdu nehraje, jak rychle se u domu objevila protichemická jednotka

Rusko odeslalo už před 2 týdny do Londýna nótu s více než 20 otázkami, na které má Londýn odpovědět Moskvě, jednou z hlavních otázek je především dotaz, kde vzala britská strana tak rychle a pohotově protilátku, když nemohla v okamžiku incidentu v Salisbury tušit, o co se jedná, jestli je Sergeji Skripalovi jenom špatně od žaludku, nebo má infarkt, protože diagnostikovat zásah nervově paralytickou látkou vyžaduje zkušenosti lékařů a vlastnictví tzv. chemických prekurzorů, kterými je možné následně vzorek látky porovnat s referenčním vzorkem v laboratoři.

Jenže britská policie přispěchala ke Skripalovým do jejich domu ihned a pohotově s antidotem proti A-234. To vyvolává podezření, že Sergej Skripal spolupracoval s laboratoří v Porton Down na nějakém tajném projektu a zřejmě došlo u něho doma k nehodě, viz. morčata bývalého agenta GRU níže v článku pana Bati. Z toho důvodu potom logicky Britové věděli, s jakým antidotem musí honem rychle za Skripalem přispěchat. Pokud by toto dopředu nevěděli, trvalo by několik dnů, než by lékaři přišli v nemocnici na to, že pacient nezabírá na léčbu proti běžným jedům.

Znamená to, že teprve nemocnice by zalarmovala po několika dnech Úřad protichemické obrany Velké Británie a teprve poté by laboratoř v Porton Down začala testovat krev Sergeje Skripala a až potom by mohla přijít na to, že byl zasažen nervově parlaytickou látkou. Důležité je slovo “mohla”, protože to není zaručené. Laboratoř je schopna zjistit jedy jen v případě, že laboratoře ví, co konkrétně se hledá. Od toho slouží tzv. referenční vzorky.

Nemá smysl tady zacházet do podrobností, ale funguje to tak, že pod elektronovým mikroskopem se izoluje obrazec jedem zasažené látky jedem a poté se vezme druhý vzorek, např. čisté krve a přidá se do ní referenční vzorek jedu č. 1 z referenční báze chemických agentů. Pokud výsledný obraz reakce vytvoří stejný obraz předlohy z těla pacienta, byl původ otravy nalezen. Pokud vzorek nesouhlasí, jde o jiný jed a musí se test zopakovat s novým vzorkem čisté krve a jiným referenčním vzorkem jedu, vzorek č. 2 atd.

Britové utíkali s protilátkou ke Skripalovi domů způsobem, že museli vědět dopředu, co se mu stalo a co mu mají podat za antidotum

Pokud laborant neví, co hledá, může se stát, že bude hledat shodu a vzorek i celý měsíc a bude zkoušet tisíce vzorků jedů z referenčního skladu jedů, kterými disponuje každá státní laboratoř. V tomto případě ale měli Britové hned jasno a hned přiletěli ke Skripalově domu v Salisbury jako s keserem a hned Skripalovi a jeho dceři podali antidotum proti A-234. Jak lze tedy tušit, Britové jsou takoví lháři a podvodníci, že si neuvědomují, že odborníci z OPCW budou Britům pokládat mnohem brutálnější otázky, než jaké do Londýna zaslala Moskva. A Britové si mysleli, že stačí slovo jejich premiérky Mayové a tvrdé prohlášení slovy: “Víme, že s největší pravděpodobností to byli Rusové!” A hotovo, tečka! Alergická reakce Londýna na zasedání OPCW tak pouze potvrzuje to zapáchající máslo, které mají Britové na hlavě. Kdyby totiž OPCW začala vyšetřovat práci v laboratoři Porton Down, asi by vyplavaly na povrch opravdu děsivé informace.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/britsti-experti-nedokazali-zjistit-puvod-novicoku-jenze-nikdo-je-o-to-ani-nepozadal-londyn-je-pobouren-ze-si-rusove-dovolili-svolat-zasedani-organizace-pro-zakaz-chemickych-zbrani-je-to-zvrhlost/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJen tak mimochodem: britští experti prý nedokázali zjistit původ Novičoku, ale ani je o to prý nikdo nežádal   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 18:46:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že by byli Angláni až takové trubky, aby když už zjistí, o jaký plyn jde, že by už nezjistili odkud pochází? Psal jsem na jiném místě, že v Ústavu laboratoří tzv. DSTL v Porton Down, jsou studovány různé vlivy chemických, biologických a jiných radiologických materiálů ve vztahu na bezpečnost a stav britské armády. Tam se mj. v posledních letech také testoval britský předchůdce „Novičoku“, což je de facto látka pod označením VX. Testování a pokusy byly prováděny na morčatech.

Psal jsem rovněž o tom, že Vývoj a výzkum "Novičoku" byl pozitivní reakcí SSSR na vytvoření britského jedovatého agenta (plynu) VX, který sloužil jako model sovětským vědcům."Rookie" je skupina agentů modelovaných na základě VX nahrazením různých chemických skupin za účelem zvýšení jejich letality. Látky jako VR, Substance 33, A-232, A-234, stejně jako všechny typy „Novičoků“ jsou vysvětleny a popsány v článku na web stránkách University of Melbourne.

Ředitel Laboratoře obranné vědy a techniky (DSTL) v Porton Downu G. Aitkenhead k výsledkům jejich šetření lakonicky prohlásil, že „Byli jsme schopni látku identifikovat jako „Novičok“ a potvrdit, že jde o armádní nervový jed. Nezjistili jsme však přesný zdroj a původ, neboť nebylo naším úkolem říci, kde byla vyrobena, ale poskytli jsme vládě vědecké informace.“ Pozoruhodné je však konstatování pana ředitele DSTL, že prý „látka vyžaduje extrémně složité metody výroby a jen některé metody má k dispozici jedině stát“. Toto tvrzení je tak neskutečně naivní, že pan ředitel by za toto vyjádření měl jít zpátky do školy. Je to naprostý nesmysl když zvážíme, že Novičok je schopen vyrobit každý zkušený chemik, pokud k němu zná příslušný chemický vzorec. Ten je ostatně dispozici takřka v každé odborné knihovně, viz také web stránky University of Melbourne.

Provedeme-li souhrn úkolů, které měly Laboratoře DSTL v Porton Downu zjistit, pak jediným pozitivním výsledkem je, že identifikovali použitý plyn jako „Novičok“, a že jde o armádní nervový jed, což je za cca měsíc od samotné události jediné pozitivní zjištění v rámci vyšetřování útoku na S. Skripala a jeho dceru.

Pro úplnost nutno dodat, že se tímto zjištěním potvrdilo lživé tvrzení o tom, že na území Velké Británie se dnes nenachází a nikdy nenacházela nervová bojová látka Novičok, alias A 234. To ovšem odporuje sebevědomému vyjádření ředitele Laboratoří když říká, že „Neexistuje žádný způsob, jak by se mohl (plyn Novičok) dostat od nás nebo opustit zdi našeho ústavu“. Dělá blbce z nás, nebo ze sebe pan ředitel? Jak by se mohlo něco dostat někam nebo opustit zdi ústavu, když to neexistuje?

Úplně na hlavu pak je vyjádření zmíněného ředitele který odmítl obvinění Ruska, že by jed mohl pocházet právě z britské laboratoře Porton Down. Současně ale odmítl sdělit, zda laboratoř vyvinula Novičok nebo ho uchovávala. Paradoxní ovšem je, že Laboratoře obranné vědy a techniky (DSTL) v Porton Downu v roce 2015 zkoumaly vliv toxických látek VX a VM na morčatech. Ironií je, že na základě výzkumu agentů VX a VM byly navrženy jako „začátečníci“ dvě morčata, která žila v domácnosti bývalého plukovníka GRU.

Protože laboratoře, díky svým „schopným“ laborantům byly schopny identifikovat pouze použitý plyn jako Novičok, ale už nikoli jeho původ, poskytly však vládě cenné vědecké informace, které mohou být vládě užitečné v dalším (ne)šetření případu Skripal. Podstatné však je, že když v laboratořích Porton Down byli schopni plyn Novičok identifikovat, asi by nebyl problém jej také vyrobit. Ale proč by to přiznávali, když by tím praskla bublina obvinění vůči Rusku, že? Jsou si toho vůbec Angličani, zvláště pak madam Mayová, vědomi?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA připravují Sýrii na novou válku   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 13:10:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA zakládají v Sýrii „konfliktní potenciál“, který může vyústit v novou rozsáhlou válku „všech proti všem“, prohlásil na Moskevské mezinárodní konferenci o bezpečnosti náměstek náčelníka Generálního štábu, generálplukovník Sergej Rudskoj.

Podle jeho slov Washington už nastoupil linii na rozdělení Sýrie.

Jak podotkl na této konferenci ministr obrany Sergej Šojgu, mezinárodní koalice si nekladla za cíl rozdrtit teroristy. Podle jeho názoru USA a jejich spojenci sledovaly jiný cíl — destabilizovat situaci v regionu a posílit v něm svou vojenskou a hospodářskou přítomnost.

Rudskoj shrnul také výsledky vojenských akcí proti teroristům a informoval o situaci ve východní Ghútě.

Jak podotkl generál, bylo v Sýrii za podpory Ruska a Íránu zničeno celkem přes 65 tisíc teroristů. Podařilo se osvobodit 1 245 obcí a 113 tisíc kilometrů čtverečních území, odminovat přes 6,5 tisíce hektarů půdy, přes 1,5 tisíce silnic a přibližně 17 200 budov.

„Do obcí ve východní Ghútě se vracejí běženci, kteří je opustili humanitárními koridory před několika dny… v průběhu několika dnů má být humanitární operace ve východní Ghútě ukončena," řekl generál.

Dodal, že ruské středisko pro usmíření stran spolu se syrskými úřady už odvedlo z východní Ghúty 156 620 lidí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hhGf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál: Moskva je přesvědčena, že Nikulin byl z Prahy vydán do USA na základě dohody mezi Pelikánem a Ústavním soudem, rozsudek byl prý dohodnutý několik dní dopředu   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 08:19:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandál: Moskva je přesvědčena, že Nikulin byl z Prahy vydán do USA na základě dohody mezi Pelikánem a Ústavním soudem, rozsudek byl prý dohodnutý několik dní dopředu. Čekající “black-op” letadlo v Praze na Ruzyni to má potvrzovat, že Nikulinovi se nedostalo v ČR řádného posouzení žádosti o azyl. Kauza zřejmě skončí u mezinárodního soudu a český daňový poplatník zaplatí arbitráž!

Kauza Jevgenije Nikulina, který byl minulý týden na Velký pátek vydán z české vazby do USA, má další dramatické pokračování. Ruské ministerstvo zahraničí dnes zahájilo právní kroky v USA, ale také v Evropě, protože podle ruských informací došlo ze strany české vlády a českého ministerstva spravedlnosti k porušení lidských práv Jevgenije Nikulina a ruská strana se proto chce obrátit s celou věci k mezinárodnímu soudu pro lidská práva ve Štrasburgu. K čemu došlo?

VIDEO: https://vimeo.com/262990694

Celý skandál odstartoval páteční pořad České televize Události, ve kterém zazněly dvě informace natolik skandálního charakteru, které ruské ministerstvo zahraničí považuje za naprosté a flagrantní porušení mezinárodních dohod. V pátečních Událostech totiž ministr spravedlnosti za Hnutí ANO Robert Pelikán uvedl, že se rozhodl vydat Jevgenije Nikulina do USA a pouze se čekalo na rozhodnutí Ústavního soudu. Jenže to není pravda. O tom, že Jevgenij Nikulin bude vydán do USA, bylo rozhodnuto již před dvěma týdny, ještě před zahájením návštěvy šéfa amerického kongresu Paula Ryana v Praze. Spolu s jeho příletem totiž potají na pražskou Ruzyň přiletělo ještě jedno letadlo.

Foto: Toto letadlo Gulfstream V (N996GA) odvezlo Jevgenije Nikulina z Prahy.
Soukromý tryskáč Gulfstream V s registračním číslem N996GA, který používá americké ministerstvo spravedlnosti, čekal na pražské Ruzyni 6 dní, za stojánku letadla bylo zaplaceno dopředu a posádka stroje byla ubytována v hotelu Holiday Inn Prague Airport. Podle zdroje naší redakce má ruské ministerstvo zahraničí kopie bookingové knihy v hotelu, platební informace z kreditních karet a další důkazy, které hodlá předložit u mezinárodního soudu ve Štrasburgu jako důkazy o tom, že vydání ruského občana bylo dopředu jisté a dohodnuté, a to mezi ministerstvem spravedlnosti a Ústavním soudem.

Americké ministerstvo spravedlnosti totiž hradí plné náklady na vyslání proudového letadla z USA do Evropy pouze v případě, že tzv. rendition flight, tzn. vydávací let, je dopředu dohodnutý a přeprava vydávané osoby opravdu proběhne. Američané tudíž museli dopředu od českého ministerstva spravedlnosti dostat ujištění, že Jevgenij Nikulin bude opravdu vydán, že rozsudek Ústavního soudu je dopředu zajištěn na objednávku. To je opravdu vážné podezření.

Rusové studují páteční reportáž České televize v pořadu Události

Páteční výroky ministra Roberta Pelikána a informace o čekajícím stroji Gulfstream V na stojánce ruzyňského letiště vyvolaly na nejvyšších úrovních ruské vlády hotový poprask, úsek Událostí, který se týkal kauzy Jevgenije Nikulina, byl přeložen na ruské ambasádě v Praze do ruštiny a informacemi se nyní zabývají ruské úřady a diplomatický sbor. Podle předběžného posouzení to vypadá, že Česká republika odepřela Jevgeniji NIkulinovi právo a nárok na řádný, nezaujatý a nestranný proces, neboť existuje na základě pátečních informací vysoké podezření, že v kauze Nikulin došlo k flagrantnímu porušení principu oddělení výkonné a justiční moci v České republice.

Pokud opravdu Ústavní soud rozhodl dopředu o Nikulinovi v tom smyslu, že vše bylo dopředu dohodnuto s ministerstvem spravedlnosti napevno a natvrdo natolik, že Robert Pelikán už 4 dny před rozsudkem Ústavního soudu mohl dát Američanům zelenou, aby poslali do Prahy speciální tryskáč, potom se jedná o jeden z největších skandálů českého soudnictví po roce 1989.

FOTO: Kdo z těchto lidí zaplatí případnou prohranou arbitráž ve Štrasburgu?Američané poslali do Prahy stroj, který je na seznamu podezřelých strojů, které se měly za Bushovy vlády podílet na tzv. black ops, tzn. černých operacích, během kterých byly osoby podezřelé z podpory terorismu převážený soukromými tryskáči do třetích zemí v Africe a v Asie, kde byly vyslýchány a mučeny, což v USA by bylo v rozporu se zákonem.

Skandál, který nebyl nikdy vysvětlen, nadále straší mnoho lidí, co všechno se může stát, když nezodpovědné vlády evropských zemí kryjí svinstva a činy proti lidskosti páchané americkými orgány, CIA, ministerstvem zahraničí USA a dalšími institucemi. Stroj N996GA má pravidelné lety do Maroka, do Egypta, do Kyrgyzstánu, létá do Jordánska, odletová místa jsou z malých regionálních letišť v USA, stejně tak i v případě Jevgenije Nikulina bylo použito pro přílet do USA malé regionální letiště u města Manassas v severní Virginii, jenom malý kousek od centrály CIA v Langley.

Američané znali několik dnů dopředu rozsudek českého Ústavního soudu, proto poslali pro Nikulina do Prahy letadlo už 6 dní předem

Redakce Aeronetu zmapovala celý příběh stroje N996GA na cestě pro Jevgenije Nikulina do Prahy. Stroj odstartoval z Manassasu ve Virginii již 24. března 2018 v čase 19:10 místního času a do Prahy na Ruzyňské letiště dorazil v neděli 25. března ráno v čase 08:52. Od této chvíle stroj N996GA čekal na stojánce odstavné plochy na vydání Jevgenije Nikulina. Stroj tak přiletěl do Prahy celé 3 dny před konečným verdiktem Ústavního osudu, který zamítl následně v úterý Nikulinovi jeho stížnost ve věci stížnosti proti vydání. Jen několik hodin po Gulfstreamu potom přiletěl do Prahy na soukromou návštěvu i šéf amerického kongresu Paul Ryan. Stroj s registrací N996GA tak čekal v Praze 6 dní od neděle rána až do pátku 30. března, když zcela symbolicky, po 6 dnech čekání, odletěl z Prahy s Nikulinem na palubě 6 minut po půlnoci, tedy na Velký pátek, v den připomínky ukřižování Krista.

FOTO: Stroj N996GA přiletěl z USA do ČR již v neděli ráno 25. března, 6 dní před vydáním Jevgenije Nikulina a 3 dny před rozsudkem Ústavního soudu.Pokud vyšlete z USA do Prahy na náklady amerických daňových poplatníků soukromý tryskáč a zaplatíte stojánku na komerčním letišti na 6 dní, potom je jasné, že všechno je dopředu dohodnuté, nejen vydání Jevgenije Nikulina, ale i rozsudek Ústavního soudu. Všechno je domluvené, dohodnuté, mezi ministerstvem, soudem a americkou stranou. Pilotům je zaplaceno ubytování v hotelu, a aby byla jistota, že česká strana necukne, vyslali Američané pro jistotu za letadlem Gulfstream ještě i šéfa kongresu, aby na vydání Jevgenije Nikulina dohlédl, když už tam do té Prahy americký daňový poplatník to letadlo pro Nikulina poslal.

Nad Prahou vlaje standarta z amerického kongresu, kterou přivezl Paul Ryan. Je to symbol neoconů, kterým říkají: “Praha je naše!”

Ruské ministerstvo zahraničí nyní zvažuje právní kroky proti České republice a kouká z toho obrovská arbitráž, která se paradoxně bude točit okolo lidských práv. Pokud opravdu Jevgenij Nikulin vysoudí nějaké peníze na České republice, bude nést veškeré náklady na úhradu arbitráže český daňový poplatník. Paul Ryan totiž přijel do Pray vyznačkovat své území jako pes. Americkému velvyslanci v Praze předal americkou vlajku, která vlála nad americkým kongresem, aby odteď vlála nad Prahou z žerdě amerického velvyslanectví. Chápete ten mocenský symbol vyslaný globalistům? Američané tím prohlašují: “Praha je naše!”Proto by bylo opravdu dobré, aby byl přijat zákon o hmotné odpovědnosti politiků a připadnou prohranou arbitráž aby potom ze svého zaplatil namísto českých občanů ministr Robert Pelikán a všichni ostatní, kteří se podíleli na obchodu se zjevně nezákonným a dopředu zmanipulovaným vydáním Jevgenije Nikulina do USA. Pokud Američané poslali pro Nikulina tryskáč, tak to potvrzuje, jak důležitá osoba to je a k čemu ho chtějí použít. Je zcela nepochybné, že Jevgenij Nikulin bude nucen v USA k tomu, aby podepsal výpověď a svědectví o tom, že Vladimir Putin nařídil ovlivňovat americké prezidentské volby.

Toto svědectví by potom mohlo vést k impeachmentu Donalda Trumpa, k prohlášení výsledků voleb z listopadu 2016 za neplatné, k vyhlášení předčasných prezidentských voleb atd. Ať si Američané hrají na svém písku, jak chtějí. Ale pokud zatahují do mezinárodních skandálů a arbitráží jiné země, Českou republiku a její daňové poplatníky jmenovitě, tak to už rozhodně není jenom jejich věc. Tady by totiž už měla být i osobní zodpovědnost českých politiků za finanční škody, které způsobí své vlastní zemi špatným a dokonce nezákonným rozhodováním.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/skandal-moskva-je-presvedcena-ze-nikulin-byl-z-prahy-vydan-do-usa-na-zaklade-dohody-mezi-pelikanem-a-ustavnim-soudem-rozsudek-byl-pry-dohodnuty-nekolik-dni-dopredu-cekajici-black-op-letadlo/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdpovědi pravdoláskaře   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 07:59:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejde o žádného mladíka s vymytým mozkem, ale o člověka v pokročilém věku s vyšším vzděláním. Vzdělání však nemá s inteligencí nic společného, spíše naopak. Nebyl schopen pochopit jedinou otázku, která byla současně pádným argumentem. Místo odpovědí mi sdělil tento názor:

"Moje přesvědčování" je prý manipulace s ním.

Ondráček je lhář a kariérista. Straně ODS řekl, že je lůza. Ondráček nenávidí demokracii. Je v něm nenávist.

Referendum, kdy Okamura zmanipuluje davy, ty odhlasují, že vystoupíme z Unie. V tu ránu bude všechno jednou tak drahé. To by chtěl jen blázen. Referendum má být jen o záležitostech, o kterých něco víme. Okamura se bude smát, vytuneloval Úsvit o padesát milionů. Je to populista.

Tehdy lhal SSSR, teď lžou komunisti, jak v Rusku, tak i naši. Komunisti by zase chtěli vládnout a zavírat lidi. Novotný byl odkrouhnut komunisty."

Ted už chápete, proč mají volební právo všichni a proč volby nikdy nezruší?

Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHalíkovo „pokojné“ velikonoční poselství: Osobní útoky, výpady o neonacismu   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 07:55:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud jste prožívali velikonoční svátky v pokoji, pak jen za předpokladu, že jste si neotevřeli pondělní vydání LN věnované rozhovoru s profesorem Halíkem. Rozhovor musel zvednout ze židle i nejednoho nezaujatého čtenáře.
Již první dvě věty nenechaly nikoho na pochybách, kterým směrem se bude rozhovor ubírat: „... v církvi jsou nepřeklenutelné rozdíly. Cílené útoky na elity a vzdělané lidi umožňují nástup populistů a umlčují hlas těch, kterým je třeba naslouchat.“

Povšimněme si, že již ve druhé větě slyšíme termín je třeba naslouchat, pan profesor sděluje, že je tu od toho, aby určoval KDO bude mluvit a KOHO máme poslouchat, ostatní mající odlišný názor jsou opovrženíhodní populisté. Inu demokracie v praxi.

Zarážející je i první věta, kde slyšíme o nepřeklenutelných rozdílech, má tato věta znamenat, že se pan Halík připravuje (určitě se o rozporech nezmiňuje jen tak) na odtržení od katolické církve a vytvoření své vlastní „autentické“ církve? To bychom určitě všichni obrečeli s mokrými kapesníčky a museli je pořádně vyždímat.

Osobní útoky

Ve druhé polovině již začíná rozhovor s „intelektuálním guru“ opravdu „gradovat“ osočováním a výpady jednou směrem ke kardinálu Dukovi, podruhé k populistům a dalším, kteří nesdílejí Halíkovu vizi „vyspělé a otevřené“ společnosti.

Halíkovo vyjádření „Doufám, že jeho nástupce bude větší pozornost věnovat církvi a teologii než politikům a politikaření“ je ukázkou sebestředné Halíkovy arogance a jen trapným útokem na osobnost kardinála Duky a hodnoty, které ztělesňuje. Ty se samozřejmě Halíkům nelíbí, poněvadž kardinál Duka vadí a proto každý útok proti jeho osobě je dobrý.

Mluví-li Halík o pokusech ovládnout veřejný prostor a vysoké školy spolu s Ústavním soudem, pak jsou to právě některé vysoké školy humanitního zaměření spolu s veřejnoprávními médii, které lidé jako je Halík ovládají.

Další Halíkův výrok, tentokráte o neonacistické AfD přesně koresponduje se stylem uvažování a konfrontačním způsobu myšlení dnešních levicových intelektuálů.

AfD v Německu je protiimigrační, vlastenecká strana, která odmítá nelegální migraci. Na rozdíl od jiných uskupení je ještě velice umírněným uskupením, je naprosto legitimní stranou obhajující kulturní identitu. V minulosti i přítomnosti je vystavena nenávistné kampani ze strany levicových médií a násilným akcím fanatických levičáků z Antify a jiných extrémně levicových uskupení. Obvinění AfD z neonacismu je určitě za hranou a v tomto případě je možné ze strany právníků AfD uvažovat o žalobě.

Polsko, Maďarsko, migrační krize-hodnocení naruby

V rozhovoru najdeme ale i další perly, třeba o Rusku snažícím se svými dezinformacemi rozeštvávat a vyvolávat umělý strach z migrantů a ten prý měl především odvrátit pozornost od tohoto skutečného nebezpečí z Východu. Což o to, určitě se Rusko snaží, můžeme jen souhlasit, že má dezinformační agendu dokonce v budově se specializovanými zaměstnanci, ale v případě migrační krize stačilo Rusku jen pozorovat, jak se Evropa ničí sama bez toho, aniž by Rusko muselo vydat jediný rubl na dezinformační kampaň!

Celou migrační krizi způsobili lidé Halíkova ražení sedící v Bruselu, Berlíně nebo Stockholmu uskutečňující své nebezpečné vize zvráceného humanismu a sociálního inženýrství! Nutnost přijímat kohokoliv bez ohledu na kulturu, ze které dotyčný přichází.

I když možná má pan Halík o ruských pařátech v migrační krizi pravdu, pokud si totiž Putin nebo některý z jeho agentů dokázal navléci podprsenku, dostat se do Bundestagu a vypadat jak Angela Merkelová a volat německy „Wir schaffen das“, pak ano. Škoda, že tato varianta v rozhovoru nezazněla, možná by odbor dezinformací měl alespoň co dělat.

Zajímavým paradoxem Halíkovy logiky je jeho odsuzování Polska nebo Maďarska, jejichž vývoj přirovnává k vývoji totalitních režimů v minulosti. Polsko a Maďarsko se hlásí ke křesťanské kultuře a hlavně Polsko je pevnou hrází vůči ruské rozpínavosti, přesněji možným pokusům, Poláci si od Rusů užili své, investují do obrany a Rusko vidí jako potenciálního agresora. Ale tím, že odmítají probruselskou multikulturalistickou agendu, jsou ihned v očích pana Halíka na cestě k totalitě!

Je až neuvěřitelné s jakou zvrácenou logikou Halík hodnotí společnost a vedení jednotlivých zemí. Vedení těch zemí, kde se postavili na odpor afromuslimské invazi, jsou v Halíkových očích populisté směřující k totalitě, kdežto multikulturní šílenci v Bruselu a na čele některých západoevropských zemí jsou ti praví ochránci té pravé liberální demokracie. Ve skutečnosti jde o novou totalitu, která vychází právě z bruselských komnat, z Elysejského paláce popř. německého kancléřství, rozhodně ne od dotyčných států V4.

Pan Halík tak silně připomíná české levicové intelektuály ve 30.letech před 2.světovou válkou vzhlížející láskyplně k Moskvě a Stalinovi, k tomu Sovětskému svazu, kde se konaly procesy a lidé po statisících mizeli v koncentrácích (gulazích) nebo byli rovnou zastřeleni. Neschopnost rozpoznat realitu od idealistických bublin je jen potvrzením existence virtuálního světa, ve kterém profesor Halík žije.

Nenechme si od Halíků a jemu podobných nasadit multikulturalistickou obruč, pokud nám ji jednou nasadí, nesmírně těžce se ji budeme zbavovat.

Buďme pro demokracii, ale ne tu od lidí Halíkova ražení, demokracie v jejich pojetí není nic jiného než totalitou zvrácené lidskoprávní agendy zapříčiňující rozklad celé společnosti.

Robert Troška

Zdroj: https://roberttroska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=657062
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřistěhovalecká mládež z Afriky terorizovala cestující vlaku v Itálií ...   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 07:40:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
DALŠÍ VLAK V ZAJETÍ VANDALŮ, PŘEDEVŠÍM TĚCH AFRICKÝCH. Jízda hrůzy. I tak se dá nazvat vlak, ve kterém řádila asi šedesátka mladistvých cestujících hlavně ze severní Afriky, která se svolala přes Facebook. Deset se jich znalo, zbytek přišel, když viděl právě onu výzvu k cestě. Šlo trasu Savona - Torino.

Vyrvaná sedadla, rozbitá okna, sexuální napadání dívek, ostentativní nekulturní chování, zvracení na záchodcích, alkohol a hodně drog. Později se pověsili schválně i na ruční brzdu. Dále hlasitá hudba, řev a obtěžování ostatních spolucestujících. To je asi tak základní "vybavení a program" oněch cestujících. Jízdenku samozřejmě neměli.

"Kromě toho, že jsem Maročan, jsem i mentálně nemocný, tak se chovejte slušně, paní". I to si např. vyslechla jedna z cestujících. Slušní a platící cestující si prožili jednoduše řečeno šestihodinové peklo na zemi, dojeli vysílení horkem a strachem. Takto si zřejmě velikonoční neděli nepředstavoval nikdo z nich. Do cíle vlak dojel s devadesátiminutovým zpožděním.

V průběhu cesty byl při problémech samozřejmě jako první zavolán vlakvedoucí. Toho přivolal starší pár, protože násilníci začali sexuálně napadat dívky. Když pracovník drah zjistil, že nikdo z nich nemá jízdenku, vyzval je k výstupu, samozřejmě marně. Černí pasažéři mu odpověděli dost důrazně: vyrazili okna a vytrhali sedačky, které okny začali vyhazovat.

Probíhají další šetření jak karabiniérů, kteří museli do jízdy vlaku dvakrát zasahovat, tak i na policii, která na ně čekala v cíli. Někteří viníci se na konečné dali na zběsilý útěk po kolejích, čímž opět zablokovali železniční provoz.

Ačkoliv se rozutekli, zanechali dost stop, které začínají právě na Facebooku, dále jsou mnohé tváře natočené na videokamerách.

Zdroj: corriere.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský generál oznámil, že Černomořské loďstvo má právo použít zbraně na svoji obranu   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 07:37:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Námořníci Černomořského loďstva budou chránit ruskou lodní dopravu v Azovském moři v rámci svých pravomocí v neutrálních vodách. Mají právo použít zbraně, oznámil bývalý velitel Baltské flotily admirál Vladimir Valujev.

Tak okomentoval sdělení o tom, že velení Černomořského loďstva projednává otázku o bezpečnosti lodní dopravy v Černém a Azovském moři poté, co ukrajinští celníci zadrželi ruskou loď Nord.

„Je to nenormální úmysl vlády Ukrajiny, se kterou je třeba bojovat všemi možnými způsoby," řekl Sputniku Valujev.

Připomenul, že v neutrálních vodách existuje pořádek lodní dopravy a podle mezinárodního práva mají všechny lodě právo bezproblémově se zde nacházet, i když nepřestupují teritoriální vody.

Podle admirála si však některé státy vymýšlejí vlastní pravidla. „Vzdálenost teritoriálních vod má být taková, aby je stát mohl ubránit. Můžou to být 3 míle, nebo i 12 mil. Například v Somálsku byly vyhlášeny 200mílové teritoriální vody. Ubránit je však nemohou," objasnil.

Domnívá se, že kyjevská vláda „začíná dělat naschvály a vymýšlet si pravidla, která jsou proti zdravému rozumu a mezinárodním pravidlům", proto prý zadrželi ruskou loď v neutrálních vodách.

Valujev dodal, že se v mezinárodních vodách mohou civilní lodi nacházet s doprovodem válečné lodi.

„Protože civilní či válečné lodě mají extrateritorialitu a tudíž nedotknutelnost, mají právo bránit se útokům. Chránit lodě může válečná loď buď mezinárodním diplomatickým způsobem, nebo varovnými výstřely, které mohou vést až do užití zbraní," uzavřel admirál.

Ukrajinští celníci 26. března zadrželi ruskou loď Nord a obvinili posádku v narušení mořské hranice. Rybářům sestavili administrativní protokoly, loď dopravili do Berďansku a zadrželi je. Moskva požaduje vrátit loď a osvobodit posádku.

Jak řekl kapitán lodi Vladimir Gorbina, celníci je slíbili propustit v případě, že ukážou ukrajinské pasy. Přitom naznačil, že ruskému konzulovi zde odmítají přístup pod záminkou, že se na lodi nenachází ruští občané.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hh87


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajemné kosmické výbuchy   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 07:34:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Astronomové z Univerzity v Southamptonu zaznamenali 72 jasných krátkodobých ohnisek, jejichž původ je stále neznámý.

Informuje o tom Phys.org. Vědci objevili optické objekty měnící jas v datech získaných v rámci programu Dark Energy Survey Supernova (DES-SN), určené ke studiu vzdálených galaxií a hledání skryté energie. DES-SN používá dalekohled meziamerické observatoře Cerro Tololo v Chile.

Přestože záblesky jasu jsou srovnatelné s různými typy výbuchů hvězd, trvaly kratší dobu než k tomu dochází u supernov. Jejich teplota dosahuje 10 — 30 tisíc stupňů Celsia a průměr je 100krát větší než vzdálenost od Slunce k Zemi, která dosahuje přibližně 150 milionů kilometrů. Tato zvláštnost rozšíření a ochlazení objektů se podobala té, která byla pozorována u supernov.

Podle vědců může být příčinou výbuchu uvolnění hmoty, která se vyskytuje dříve, než se hvězda změní na supernovu. V takovém případě bude exploze obklopena materiálem, který začne krátkou dobu jasně zářit. Astronomové tak vidí horký mrak, ne však samotnou supernovu.

Zdroj: Phys.org, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritové nedokázali identifikovat původ látky Novičok   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 07:29:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britští specialisté nedokázali identifikovat původ paralytické látky, se kterou byl otráven bývalý plukovník GRU Sergej Skripal, prohlásil na televizní stanici Sky News ředitel vojenské laboratoře v Porton Downu.

Potvrdil přitom, že získané vzorky byly identifikovány jako otravná látka Novičok.

„Nezjistili jsme, kde přesně byl vyroben, ale vědecké informace jsme předali vládě, která používá mnoho jiných zdrojů, aby přišla k vlastním závěrům," řekl ředitel laboratoře.

Podle informací Národní služby ochrany zdraví Anglie je stav Sergeje Skripala kritický, ale stabilní.

Zdroj: TV Sky News

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2676 sec,0.0751 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,082kB