Čtvrtek 05 duben 2018
České úřady šířily desinformace a fake news o spojitosti Ruska s otravou agenta v Anglií ...   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 16:00:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý den ráno vstanu a kouknu do zpráv, jestli se už paní Mayová omluvila, případně zda Boris Johnson rezignoval za to, že lží rozpoutali světovou krizi. Pak kouknu na český mainstream a vidím, že po té strašlivé třítýdenní kanonádě Skripal a Novičok už zase moc nefrčí. To ticho má jednoduchou příčinu. Zase jsme jednou lhali a ono to prasklo:

Co nám vlastně Gary Aitkenhead, generální ředitel obranných vědecko-technologických laboratoří v Porton Down sdělil:

1) Potvrdili jsme vládě, že se jedná o látku typu Novičok, ale nikdy jsme neurčovali její původ nebo výrobce (kterého ani určit neumíme);

2) Tato látka je prudce toxická a neexistuje proti ní protilátka (ergo Skripalova dcera je skutečně zázračně uzdravena nebo se u ní, ani u Skripala nemohlo jednat o otravu Novičokem);

3) Od nás v Porton Down tato látka nemohla pocházet, neboť jsme pod přísnou vládní kontrolou (tedy: ano, umíme ho vyrobit tečka). Hezké, že? Nám to bylo prezentováno trochu jinak ...


Autor: Peter Markup /eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyby nebylo Zemana, Babiše a Ruska, není o čem jednat, o čem psát   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 13:19:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak se nám senátorští „odborníci“ dohodli, že prezident země české je bezpečnostní riziko. Jak špatně je na tom stát, když jej může ohrozit jediný člověk? Nebo ohrožuje politiků lží a podlézání svěžím vlastním názorem?
Miloš Zeman, Andrej Babiš, Tomio Okamura a Rusko by měli dostávat tantiémy od mainstreamových médií. Je bez debat, že by pak poskočili o řadu míst v seznamu nejbohatších lidí a států planety.

Ale zase nebýt jich, nemohli by si v obou komorách Parlamentu hrát na vyšetřovatele, policisty či soudce a přitom mít plná ústa hesel o nezávislosti těchto složek. Je to nechutné, ale nebýt výše jmenovaných, poslanci by museli začít pracovat.

Není jediného dne, aby nás nemasírovali poplatní mediální slouhové padlých stran o tom, co příšerného provedl ten či onen, co zase chystá zrůda zvaná Rusko. Ani jeden z těchto užitečných idiotů si neuvědomuje zákonitosti prověřené socialistickou érou – čím více děláte špínu z druhé strany, tím větší službu jí prokazujete. Ostatně volby to názorně předvedly.

Kulturní fronta by byla schopná vystupovat proti Zemanovi i v seriálu z 1. světové války. Jako naprogramovaní vlastenci se buší do hrudi, podepisují petice za nezávislou Českou televizi, kterou ohrožuje lidojed Zeman. Nějakou vyváženost zpráv mají takzvaní umělci zcela na háku. Jde jim jen o kšefty, poněvadž Česká televize je spolutvůrcem řady filmů, tvoří mnoho seriálů a to jsou pro celou partu z filmového byznysu jisté prachy. Ale tuto prospěšnou činnost ČT v oblasti filmové a televizní tvorby nikdo nekritizuje!

Jsou to v České republice pořád ještě miliony občanů, kteří pamatují, jak dopadli lidé, kteří se, byť jen verbálně, postavili proti politice komunistické strany a vlády. Jen proto, že měli jiný názor než vládnoucí svoloč, byli pronásledováni, vězněni, jejich dětem bylo odpíráno vzdělání.

Dnes je Miloš Zeman velmi podobnou svoločí, pouze s krycím názvem demokratická, pro svůj vlastní názor lynčován a hanoben nejen nějakými kretény na střeše Hradu, ale přímo těmi, kteří rozhodují o osudu státu. Ačkoliv by určitě zastánci cenzury chtěli oponovat, přestává být v mnohém rozdíl mezi postoji socialistické a dnešní garnitury. Jestliže může mít v demokracii údajně každý svůj vlastní názor, proč se tomu u prezidenta republiky říká bezpečnostní riziko? Nebo je to jen podobný systém tomu komunistickému, jak umlčet jiný a dobře slyšitelný postoj?

O aféře novičok bylo napsáno a nakecáno víc než dost. Ale dodnes nebyl předložen žádný pádný důkaz, že to bylo tak, jak tvrdí Britové, Spojené státy a jejich poskoci. Když Britové řeknou „domníváme se“, je to svatá pravda. Když Rusové požadují spolupráci na vyšetřování, je to záměr, jak je sabotovat. Vyhostíme nyní i diplomaty Německa, když její chemik Ralf Trapp prohlásil, že československé laboratoře pracovaly na ochraně proti novičoku včetně britských laboratoří Porton Down?
Pořád dokola se omílá anexe Krymu. Jak je však možné, že náš spojenec Turecko napadl svrchovaný stát a český "nezávislý a vyvážený" mainstream najednou ani nemukne? Jak je možné, že Rus je špatný a Turek v pohodě? Úplně stejný přístup jako hodné americké bomby zabíjející civilisty a zlé ruské. Tak kde je to proklamované nezávislé informování veřejnoprávní televize? Kde jsou hlídací psi demokracie, kterým se vůbec nezdá divné, co se tureckému agresorovi toleruje? Proč se při věznění Nadiji Savčenkové v Rusku mohla česká média ztrhat a dnes, od jejího uvěznění na Ukrajině ani nemuknou? Opravdu se dnešní mainstream nějak extra liší od médií ovládaných komunisty před rokem 1989?

ANO v čele s Andrejem Babišem zvítězilo ve volbách na celé čáře. Pětiprocentní paběrkáři slintají vzteky a vymýšlejí, jak obejít to nechutné rozhodnutí většiny, která se zúčastnila voleb. Jak obejít základní demokratické právo? Nezbývá než s poskoky z médií a ve spolupráci s českými udavači udělat z vítěze zloděje, lháře a podvodníka. Z Tomia Okamury a jeho SPD se udělají fašisti a rádoby investigativní novináři vyrobí nějakou špínu. „Naštěstí“ někteří členové SPD mnoho rozumu nepobrali a tak kritikům svými výroky skvěle nahrávají. A prezident Zeman? Ten nazývá určitý novinářský výběr pravými jmény a oni mu to svou „nestranností“ pomstychtivě dokazují.

Radomír Dolanský

Zdroj: https://dolansky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=657264
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína chystá odvetný úder proti USA   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 10:06:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obchodu Číny slíbilo, že USA „spadnou do jámy, kterou vykopají pro jiné“, pokud budou pokračovat v obchodní válce s Čínou. Peking varuje, že „americká strana bude nucena zaplatit za své činy“ – má již připraven seznam odvetných opatření pro případ, že Washington bude své hroby realizovat. Nejvíce pesimistická prognóza: obchodní válka může přerůst ve skutečnou.

Soupis 1300 druhů čínského zboží, jejichž dovoz mohou americké orgány omezit, nezůstane bez odpovědi. Ministerstvo obchodu ČLR předložilo již dva seznamy se 128 druhy amerického zboží, pro něž se předpokládá, že budou zatíženy vyšším clem. První obsahuje ovoce, ořechy, víno, modifikovaný etanol, ženšen a bezešvé ocelové trubky, druhý zahrnuje výrobky z vepřového masa (Čína je největší spotřebitel vepřového masa na světě). V prvním případě se předpokládá navýšení cla o 15%, v druhém o 25%.

„Rozvineme kampaň a budeme bojovat až do samého konce,“ řekla mluvčí ministerstva zahraničí ČLR Hua Chunying. Podle ní prohlášení americké strany, že pro Čínu bude těžké přijmout odvetná opatření, svědčí o podceňování možností a odhodlání ČLR při obraně svých zákonných práv a zájmů. A rovněž ceny, kterou bude muset americká strana zaplatit za své činy.

V případě amerických omezení se jedná o zboží v celkové hodnotě 60 miliard dolarů, v případě Číňanů jsou to jen tři miliardy, čili 20 krát méně. Ale prostor pro manévry v obchodní válce má Peking opravdu značný. Formálně vyhlášená opatření Čínské lidové republiky jsou reakcí na předchozí sérii amerických omezení na ocel a hliník.

Pomsta komunistů

„Čína může zaměřit odvetu na takové položky amerického vývozu, jako je maso, obilí, sójové boby, ryby,“ soudí Alexej Bezborodov, ředitel výzkumné agentury InfraNews. „Jedná se o velké odbytové trhy, a pokud budou dodávky do Číny pro Američany zablokovány, nastanou jim těžké časy. Například možné odmítnutí Číny uzavřít smlouvu na novou úrodu sójových bobů ohrožuje zhruba 20 milionů tun produktů a to je obrovský objem. Kromě toho Čína nakupuje v USA drahé lososové ryby celkem za miliardu dolarů a to je také velmi zajímavý příběh. Rovněž mohou být přijata odvetná opatření na ocel a druhotné suroviny, jako je odpadní papír.“

O omezení dovozu sójových bobů ze Spojených států se v čínských médiích v poslední době aktivně diskutovalo. Sinolog Georgij Košečkov upozorňuje na politický aspekt takového opatření:

„Sójové boby se pěstují především v těch amerických státech, které hlasovaly pro Trumpa.“

„V první fázi bude s největší pravděpodobností přímá reakce Číny zaměřena na zemědělský sektor,“ uvedl Košečkov pro noviny „VZGLJAD“. „Ale na kompenzaci cel, které Trump oznámil, zemědělství nestačí. Další možné kroky budou celní omezení dovozu průmyslových výrobků a služeb, například letadel (na Čínu připadá zhruba čtvrtina všech zakázek společnosti Boeing), opatření na omezení proudu turistů z Číny do USA atd. A jelikož USA omezují příležitosti pro přímé investice do Číny, blokují fúze a akvizice, může vše skončit reciproční restrikcí čínských investic do USA.“

V této fázi konfrontace, domnívá se expert, je Čína schopna použít opatření analogická těm, která přijala v nedávném konfliktu s Jižní Koreou v souvislosti s americkým systémem protiraketové obrany THAAD: „I bez formálního zavedení obchodních omezení může dojít k aktivizaci čínského analogu Rospotrebnadzoru (Federální služba pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv a lidským blahobytem) s cílem nalézt všechna slabá místa. Kromě toho na teritorii ČLR mohou začít bezpečnostní prověrky a podobná opatření v ekonomických objektech, které vlastní americké společnosti, s postupným zvyšováním míry „ochromení“ amerického byznysu.“

V případě další eskalace obchodní války by Čína mohla ostře podrazit americké státní obligace a uvalit embargo na vývoz vzácných kovů potřebných pro výrobu moderní elektroniky – Čína drží více než 90% jejich světové produkce.

„Vedení ČLR sotva věří v možnost dohody s Amerikou. Spíše doufá, že se podaří přečkat Trumpovu administrativu, a pokud to bude možné, pomoci k jejímu rychlému odchodu,“ shrnuje Košečkov.

Si Ťin-pching je bdělý

Přitvrzení obchodní politiky USA musí být posuzováno na pozadí nedávných změn v nejvyšším vedení ČLR. Na začátku března schválilo Všečínské shromáždění lidových zástupců řadu pozměňovacích návrhů k ústavě země, z nichž jeden zrušil omezení výkonu prezidenta a viceprezidenta ČLR na dvě pětiletá období. Mezitím se úřadující prezident Si Ťin-pching stal po Mao Ce-tungovi a Teng Siao-pchingovi třetím vůdcem země, jehož jméno bylo vneseno do textu čínské ústavy (před tím se objevilo ve stanovách Komunistické strany Číny – KSČ).

Radikální posílení pozice Si Ťin-pchinga po loňském sjezdu KSČ mu umožnilo pokračovat v prosazování svých lidí na klíčové pozice v čínském vedení. Zejména v polovině března byl do Státní rady Číny na post místopředsedy, který je odpovědný za hospodářskou politiku, dosazen Liu He, hlavní ekonomický poradce Si Ťin-pchinga. Liu He byl na začátku roku pověřen vedením čínské delegace na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

Zpočátku Liu He kandidoval na nového předsedu Čínské lidové banky s ohledem na dlouho plánovanou rezignaci 70letého Zhou Xiaochuana, který řídil čínskou centrální banku půldruhého desetiletí a měl pověst globalisty a stoupence neoliberálních doktrín. Tato varianta však nebyla realizována: nástupcem Zhoua byl jmenován jeho první náměstek Ji Han. Nicméně Liu He, jak bylo výše uvedeno, nezůstal bez vysokého postu a novým ministrem financí se stal jeho spolužák Liu Kun, který dříve zastával místo náměstka ministra.

Všechna tato přeskupení ve finanční elitě ČLR v souvislosti s prohloubenou obchodní válkou jsou nesmírně důležitá. „Střet mezi Čínou a USA je objektivně nevyhnutelný a problém není jen v Trumpově povaze ani v ambicích prezidenta Si. Hlavní konflikt se nevyvíjí ani tak v oblasti výroby, jako v oblasti financí, kde Čína, i když nevysílá přímý signál, jasně dává na srozuměnou, že disponuje možností vlastních ofenzívních akcí, byť odvetných. Právě v oblasti financí Čína provádí fakticky stejnou politiku (například úvěrovou ve vztahu k celé řadě regionů) jako kolektivní Západ. Hrozbu pro Spojené státy v současném systému globalizace nepředstavují čínští výrobci a obchodní značky, ale výzva americkému finančnímu monopolu,“ řekl novinám VZGLJAD Pavel Rodkin, docent na Vysoké škole ekonomické.

Tchajwanský faktor

Vzhledem k tomu, že Si a jeho doprovod se přiblížili k absolutní nadvládě v čínské politice, postup Číny v obchodní válce s USA může jít daleko za hranice čistě ekonomických opatření. A formální důvody pro to se již objevily.

Není to tak dávno, připomíná Georgij Košečkov, co byl v Americe schválen takzvaný Taiwan Travel Act, který umožňuje bilaterální rozhovory oficiálních představitelů USA a Tchaj-wanu, který ČLR považuje za své území. Tato událost se dosud v čínských médiích příliš nerozviřovala, ale v budoucnu má „tchajwanský akt“ jednoduše potenciál vyvolat protiamerické nálady v zemi.

„Otázka Tchaj-wanu je pro Čínu velmi citlivá, podobně jako pro Rusko otázka Krymu,“ zdůrazňuje Košečkov. „Tímto zákonem Spojené státy ve skutečnosti porušily zásadu „jedné Číny“, která je základem pro uspořádání diplomatických vztahů ČLR se všemi zeměmi. Z celého komplexu důvodů mohou být následky v budoucnosti takové, že obchodní válka nezůstane čistě obchodní. Čínská společnost se méně zajímá o zahraniční politiku, než například Rusové, ale její aktivní část je již dosti rozjitřená. Oficiální „jestřábi“ z čínského vydavatelství Global Times („dcery“ hlavních stranických novin „Lidový deník“) píší o své připravenosti uštědřit lekci USA a přijmout všechna možná opatření, včetně ozbrojeného připojení Tchaj-wanu. A také o tom, že v reakci na obchodní válku se Američané střetnou s „národním odporem“, to znamená s bojkotem.“

Pravděpodobnost vojenské invaze čínské armády na Tchaj-wan je nyní mnohem větší, než před nástupem Si Ťin-pchinga k moci, tvrdí sinolog. Také v silových strukturách nedávno Si Ťin-pching upevnil své pozice. Zejména na začátku roku došlo k podřízení vojsk Ozbrojených lidových milicí znovu pod Ústřední vojenskou radu Čínské lidové republiky, nad níž má Si přímou kontrolu. Poté čínský ministr obrany jmenoval svého zástupce – generálmajora Wei Fengheho, který předtím velel raketovým vojskům.

Šance pro Dálný východ

Ale neexistuje zase moc alarmujících scénářů. „Ekonomiky Číny a USA jsou příliš vzájemně závislé na to, aby začaly něco okázalého. Nyní Trump testuje reakci Číny, ale boj bude pravděpodobně poziční. Bez podobného zápalu, jaký vidíme v případě Západu proti Rusku,“ věří Alexej Bezborodov. Podle jeho názoru se Trump pravděpodobně nedotkne nejvíce principiálních pozic v čínsko-americkém obchodu, jako je loňský mega-kontrakt na dodávku několika set Boeingů do Číny, protože tím utrpí všichni. Silná devalvace jüanu je rovněž nepravděpodobná, protože je pro celosvětovou ekonomiku velmi nebezpečná.

Zhoršení obchodních vztahů mezi Čínou a USA zároveň otevírá příležitosti pro ruské hospodářství. „Obvykle z obchodní války nejvíce vytěží ten, kdo na ní nemá podíl. Taková země má příležitost získat výhody z omezení uložených na obou stranách konfliktu. Pro Rusko se nejviditelněji naskýtá možnost růstu vývozu sóji do Číny z Dálného východu, zejména z Amurské oblasti, která je největším ruským producentem této kultury,“ sdělil novinám VZGLJAD Moses Furshchik ze společnosti FOK (Finanční a organizační poradenství).

Porostou rovněž šance, že Čína nakonec otevře svůj trh ruskému vepřovému masu, aby kompenzovala pokles dodávek z USA.

A konečně Američany slibovaná omezení dovozu čínských investičních zařízení mohou vést ke snížení jejich ceny. To bude pro Rusko velmi přínosné ve světle realizace investičních projektů, které se nyní zahajují na ruském Dálném východě.

Michail Kuvyrko

Китай готовит для США ответный удар vyšel 28. března 2018 na vz.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/04/7552-cina-chysta-odvetny-uder-proti-usa.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš tímto ze sebe udělal totálního idiota a ošklivě se ztrapnil… Navíc tím ukázal, že je slaboch   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 07:21:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ti, kteří doufali, že s Babišem přijde aspoň trochu racionality, budou zklamáni. Sliboval, že vše bude dělat jinak, racionálně, ale jede postaru jako staré stranické struktury. V Bruselu a v USA písknou a on přikáže vyhoštění ruských diplomatů, ačkoli neexistuje žádný důkaz, že Rusové útok novičokem spáchali.

Jak informoval Independent, britští vědci z vládních vojenských laboratoří v Porton Down po svém výzkumu navíc nezjistili nic o původu novičoku, kterým měl být otráven agent Sergej Skripal – nepotvrdili tedy verzi, že novičok byl z Ruska.

Babiš tímto ze sebe udělal totálního idiota a ošklivě se ztrapnil… Není silný vůdce, který tu udělá pořádek, ale slabý panáček, který skáče tak, jak jiní pískají.

Autor: Euroskeptik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNikulina předvedli před soud v USA v poutech, prý se pokusil o útěk!!!   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 07:17:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin dorazil do soudní síně v San Franciscu s pouty na rukou, informuje agentura Bloomberg.

Prokurátor uvedl, že dozorci označili Nikulinovo chování za provokativní a informovali o jeho pokusu o útěk, tvrdí agentura. Samozřejmě je to opět neskutečná americká lež a hnus!

Zasedání věnované otázce případné vazby bylo odloženo, má se uskutečnit do konce dubna.

Americké úřady obviňují Rusa z několika trestných činů, včetně nezákonného vniknutí do počítačových systémů a krádeže osobních údajů. Nikulin byl zadržen 5. října 2016 v Praze. Spolu s českými policejními úředníky se na operaci podíleli zástupci FBI.

V listopadu 2016 přišla žádost o vydání Nikulina na Ministerstvo spravedlnosti České republiky i od ruské strany. Tam byl obviněn z krádeže 3 450 dolarů na internetu v roce 2009. V pátek Ministerstvo spravedlnosti České republiky oficiálně potvrdilo, že Nikulin byl vydán do USA.

Zdroj: Blomberg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV OPCW odmítli společnou iniciativu Íránu, Ruska a Číny ve „věci Skripala“   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 07:14:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výkonná rada Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) odmítla společný návrh Moskvy, Teheránu a Pekingu týkající se dalšího vyšetřování „případu Skripala“. Uvedl to stálý zástupce RF při organizaci Alexandr Šulgin.

„Proti vystoupili Britové a Američané a potom podle jejich vzoru poslušně odhlasovali svázané natovskou a unijní disciplínou členské státy Evropské unie a NATO a také někteří američtí spojenci v Asii," řekl diplomat na tiskové konferenci na základě výsledků zvláštního zasedání.

Vysvětlil, že k přijetí iniciativy je nezbytné, aby pro ni hlasovaly dvě třetiny členských zemí výkonné rady.

Předtím Šulgin uvedl, že ve společném projektu se hovořilo o nutnosti spolupráce mezi Moskvou a Londýnem a také o „vyjasnění všech otázek spojených s obviněním na adresu Ruské federace".

„A další důležitý moment — vyzvali jsme výkonnou radu, aby dala pokyn generálnímu řediteli technického sekretariátu ke spolupráci a podniknutí všech nutných kroků k realizaci takové společné práce," řekl stálý zástupce.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hjcS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMluvčí čínského ministerstva obchodu: Americký přístup porušil základní principy WTO   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 07:06:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká obchodní kancelář včera zveřejnila návrh o zavedení cla na čínské zboží na základě výsledku vyšetřování 301. Hodnota produktů podléhající zdanění bude činit asi 50 miliard amerických dolarů, navrhovaná daňová sazba je 25 %.

Mluvčí čínského ministerstva obchodu Gao Feng uvedl, že Spojené státy ignorují čínský protest, nemají žádné podklady o skutečnosti a zveřejňují návrhy pro zdanění, což je typická praxe unilateralismu a obchodního protekcionismu. Čínská strana takové jednání odsuzuje a staví se proti němu.

Gao poukázal na to, že bez ohledu na povahu vzájemně prospěšné hospodářské a obchodní spolupráce mezi Čínou a Spojenými státy za posledních 40 let i bez ohledu na zájmy spotřebitelů, nepřispěje americký seznam čínského zboží ani národnímu zájmu USA, ani zájmu Číny. Navíc tento krok bude mít negativní důsledek na globální ekonomické zájmy.

Gao Feng uvedl, že americký přístup vážně porušil základní principy a myšlenky Světové obchodní organizace (WTO). Čínská strana bude okamžitě odkazovat příslušné postupy USA na mechanismus Světové obchodní organizace pro řešení sporů.

Dodal, že Čína bude podle příslušných ustanovení - zákona o zahraničním obchodu ČLR - podnikat stejná opatření na výrobky Spojených států. Tato opatření budou oznámena v blízké budoucnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko a Rusko se dohodly na národní obraně a energetické spolupráce   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 07:05:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a ruský prezident Vladimir Putin se včera v Ankaře zúčastnili zasedání turecko-ruské rady na vysoké úrovni. Obě strany dosáhly mnoha dohod ohledně posílení spolupráce v národní obraně, energetice a dalších oblastech.

Rusko bude předčasně dodávat Turecku novou raketu. Zároveň budou obě země posilovat koordinace v syrské problematice. V oblasti energetiky oba představitelé uvedli, že země budou vzájemně spolupracovat na vybudování zemního plynovodu. V oblasti obchodu a cestovního ruch Erdogan doufá, že v letošním roce přiláká do Turecka 6 milionů ruských turistů. Bilaterální obchodní objem bě měl dosáhnout 100 miliard amerických dolarů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zveřejnily seznam čínského zboží, na které platí clo   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 07:03:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupce americké obchodní kanceláře včera zveřejnil seznam čínského zboží, na které je uvaleno clo na základě výsledku vyšetřování 301, jež se týká čínského vývozu v hodnotě 50 miliard amerických dolarů.

Americká obchodní kancelář rovněž navrhla, že uloží 25% sazbu na 1300 výrobků z Číny, především na produkty zabývající se informačními a komunikačními technologiemi, leteckým průmyslem, robotikou, farmaceutikou, strojním a jinými průmysly.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak by šel Hitler na věc, kdyby měl ještě jeden pokus   
Pridal tk Čtvrtek 05 duben 2018 - 06:43:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Myslím tím, jaké kroky na cestě Německa ke světovládě by po svém prvním neúspěšném volil tentokrát, protože dychtění po vládě Němců nad světem by se samozřejmě nevzdal.

Tak za prvé: Likvidaci Židů, pokud by na ni vůbec ještě trval, by si tentokrát nechal až na závěr svého tažení, které by sice znovu vedl pod prapory vypjatého nacinalizmu (ten se v Německu minule dobře osvědčil), ale tentokrát by do něj zapřáhl i další dva ideály, to je demokracii a svobodu, které se zas osvědčily na straně jeho někdejších protivníků. Jestliže se ovšem osvědčily tam, je třeba je pojat do služby i doma - ve prospěch nového Německa.

Ale pozor: ta demokracie a svoboda budou jen slupky na oklamání nepřítele, bez skutečného svého obsahu. Oč méně obsahu ( resp.obsah žádný), ovšem v nich bude, tím víc, častěji a hlasitěji s nimi bude Hitler operovat. Nu a protože slupka je obecně pro lidi víc než obsah, bude např. stačit, aby své tradiční války za rozšíření území, či získání cizích zdrojů, prohlašoval za války, vedené v zájmu a na obranu svobody a demokracie – a získá na svou stranu jak lidi země vlastní, tak lidi těch zemí, které zrovna v ten okamžik na ráně jeho útoku nebudou.

Takto tedy takticky, Hitler ve svém druhém pokusu pújde, ale strategický směr jeho výboje zůstane stejný, jaký byl i v Třetí říši. To znamená, že budou i nadále platit Hitlerova slova z Mein Kampfu, že „Německo obrací své zraky na východ“. Čili Drang nach Osten, tj. touha po východě a konkrétněji touha po Rusku a zvláště pak po jeho nerostném bohatství, zůstane i v jeho druhém pokusu plně platná. Navíc zveřejní Hitler i svůj nový světový názor, který se sice bude formálně obracet k celému světu, ale v následující formulaci bude mířit nejpřednostněji na Rusko“ „Jestliže se s využitím domácích surovin a pod vedením své suverénní vlády stane nějaká země na Německu nezávislou, stane se pro Německo zemí nepřátelskou“.

To už samozřejmě Rusové budou vidět, která bije, a budou se na neodvratný Hitlerův útok připravovat. To znamená, že budou zbrojit – a Hitler na to konto nechá rozeřvat všechny své propagační běsy o dusivé hrozbě, kterou nenávistný národ na východě ohrožuje brutální ozbrojenou mocí nejen Německo, ale celý svobodný a demokratický svět. Rusko tedy bude i nadále, a to stále a stále ostřeji, prezentováno Hitlerem jako země zločinná, diktátortská, nedemokratická a nesvobodná, civilizované Evropě cizí a kulturně v ní naprosto nezakotvená.

A nezůstane pochopitelně jen u tohoto druhu propagandy. Hitlerovy zpravodajské služby dle starého vzoru rozhlasové vysílačky v Glivicích zorganizují celou řadu provokačních akcí, které budou ovšem připsány Rusku. Bude zapálen největší bankovní dům ve Stuttgartu, ve kterém shoří téměř tisícovka Němců, bude sestřeleno německé dopravní letadlo se 102 většinou německými pasažéry na palubě, bude přepadena a vyvražděna redakce velkého berlínského deníku, bude (jakoby Rusy), otráven i německý velvyslanec ve Stockholmu, ale všechny tyto lidské ztráty na německé straně budou pro Hitlera méně než psí štěk, pokud se mu jimi podaří očernit pověst Ruska a učinit z něj pro Evropu i Svět lotra a bidáka, kterého je nutno zničit.

Tímto směrem půjdou logicky i Hitlerovy vojenské přípravy. Téměř po celém obvodě Ruské federace zbuduje vůdce německé základny raket krátkého, středního i mezikontinenálního doletu, které budou na jeho pokyn připraveny v jeden ráz vyletět ze svých odpališť a ničit na území Ruska vše živé i neživé. Nu a pokud by se snad Rusové pokusili o revanš a odpálili na Německo rakety svoje, vystartují proti nim malé rakety německé, které budou velké ruské rakety, směřující na Německo, pohodlně sestřelovat.

Bude to prostě bengál jak o svatojánské noci, po kterém zůstane Německo netknuté a Rusko zničeno. Do hloubi matičky Rusi se pak už za pár dní po posledních výbuších sestřelených raket rozjedou těžní soupravy německých ropných firem, a Hitler, nakonec přece jen triumfující, uspořádá na někdejším Rudém náměstí (či na tom, co po něm zbude), vojenskou přehlídku.

Zatímco nám zbude jen uspokojení z toho, že jsme paralele vyprávěného příběhu porozuměli, stejně jako nám zůstane zachována i víra, že nic z popisovaných dějů ani nás, a ani naše potomky, nikdy nepotká.
I když přípravy na ty děje, bohužel, běží na plné obrátky.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2930 sec,0.0973 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,058kB