Pátek 06 duben 2018
Washington se snaží vycouvat z kauzy Skripal? Rusko dostalo nabídku, že může vrátit do USA svých 60 diplomatů!   
Pridal tk Pátek 06 duben 2018 - 15:18:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washington se snaží vycouvat z kauzy Skripal? Rusko dostalo nabídku, že může vrátit do USA svých 60 diplomatů! Ti, kteří z USA museli odejít, prý byli špioni! Americká ambasáda v Moskvě je podle informací paralyzována po odvetném vypovězení 60 amerických diplomatů z Moskvy! Nikulin neutíkal před policisty, ale před zdravotní sestrou s injekcí během vyšetření zdravotního stavu!

Nekonečný seriál v kauze Sergeje Skripala a jeho otravy v Salisbury nebere konce a nabírá nečekané zvraty. Americké ministerstvo zahraničí včera uvedlo pro agenturu AFP, že Moskva může znovu vyslat do USA svých 60 diplomatů, protože americká strana má prý za to, že jednotlivá velvyslanectví obou zemí nemohou správně fungovat pod dlouhodobě ukotvený počet diplomatů. Tento neuvěřitelný výrok a péče amerického ministerstva zahraničí o chod ruských ambasád v USA je dalším bizarním úkazem schizofrenického nastavení a dvoukolejnosti americké zahraniční politiky.

A výroky americké strany současně odhalují, o co konkrétně se jedná. Američany silně zasáhlo vypovězení 35 amerických diplomatů z Moskvy v roce 2016, ještě za vlády Baracka Obamy, který vyhostil z USA stejný počet ruských diplomatů po prezidentských volbách v listopadu 2016. Jenže, zatímco USA vyhostily tehdy ruské diplomaty z různých konzulátů Ruské federace na území USA, Moskva vyhostila v odvetě pouze americké diplomaty z americké ambasády v Moskvě.

Další desítky amerických diplomatů opustí řady amerického diplomatického sboru v Moskvě v těchto dnech, a to už začíná být obrovský problém pro chod amerického velvyslanectví. Většina amerických špionů s diplomatickým krytím funguje v Moskvě, protože Moskva je centrálním nervovým bodem Ruské federace, z hlediska mocenských procesů nemají v Rusku ostatní města pro Američany prakticky žádný význam. Neuvěřitelné výroky amerického ministerstva zahraničí, které nabízí Rusku opětovné obsazení 60 diplomatických míst v USA, je vedeno snahou americké administrativy o to, aby stejně tak i Moskva recipročně umožnila návrat amerických diplomatů na americkou ambasádu v Moskvě, protože ta je podle posledních informací sérií diplomatických expulzí už zcela paralyzována. Systém vzájemného vyhazování diplomatů může fungovat jen do určité chvíle, než reciproční odvety začnou ohrožovat chod amerických konzulátů v Rusku.

Vláda zatáhla vydáním Nikulina Českou republiku do vnitropolitického boje v USA, Nikulinovi chtěli v nemocnici opět píchat injekce s neznámou látkou

Na těchto zmatených krocích americké administrativy je možné vidět totální rozštěpení zahraniční politiky Spojených států. Američtí neoconi se snaží de facto vyvolat konflikt s Ruskou federací, zatímco skupina lidí okolo amerického prezidenta Donalda Trumpa se snaží o přesný opak. Schizofrenní vyznění tohoto mocenského boje potom podtrhuje vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina z Prahy do USA, který se má stát zbraní a municí proti Donaldu Trumpovi. Nejde o nic jiného, než o podíl vlád Andreje Babiše a přímou zodpovědnost Roberta Pelikána za to, že vydáním Jevgenije Nikulina zatáhli Českou republiku do vnitropolitického boje v USA. Skandál mamutích rozměrů, kdy Česká republika vydala do USA žadatele o azyl, kdy jeho azylové řízení v ČR stále ještě probíhá, je nehorázné porušení a pošlapání lidských práv, ze kterého by měl ministr spravedlnosti vyvodit osobní zodpovědnost a měl by odstoupit ze své ministerské funkce. Jevgenij Nikulin se prý včera pokusil o útěk, ale jedná se o další dezinformaci ze serveru Bloomberg, kterou ochotně převzala česká mainstreamová fake news média.

Jevgenij Nikulin byl v San Francisku totiž převezen k lékařskému vyšetření jeho zdravotního stavu, ale během této procedury došlo ke konfliktu. Podle exkluzivních informací naší redakce z okolí ruského zastupitelství se zdravotní sestra pokusila Jevgeniji NIkulinovi vpíchnout injekci s neznámým obsahem. Nemocniční personál odmítl Jevgeniji Nikulinovi vysvětlit, na jakém základě a proti jeho vůli má nemocniční personál právo mu píchat injekce. Jevgenij Nikulin dostal panický strach a pokusil se podle našich informací před sestrou s injekční stříkačkou utéct.

Bloomberg následně přinesl dezinformaci, že prý se Jevgenij Nikulin pokusil o útěk, ale ve skutečnosti se pouze bránil vpíchnutí injekce s neznámým obsahem. Americká policie dnes odmítla ruskému velvyslanectví podat vysvětlení, k čemu a za jakým účelem byl ruský občan převezen do nemocnice za účelem nitrožilního podání neznámé látky. Právní zástupce Jevgenije Nikulina v USA podal žádost o vysvětlení, proč nebyl o převozu svého klienta do nemocnice informován.

Robert Pelikán nese podle ruských právníků osobní zodpovědnost za další osud a zdraví Jevgenije Nikulina v USA, Česká republika porušila chartu o ochraně žadatelů o azyl

Obavy a strach Jevgenije Nikulina jsou oprávněné, protože podávání injekcí proti své vůli zažil už v Praze v Bohnicích, kam byl po svém zadržení v říjnu 2016 převezen na několik dnů. O jeho pobytu v Bohnicích jsme přinesli informaci zde https://aeronet.cz/news/vime-prvni-ceska-republika-celi-mezinarodnimu-skandalu-kvuli-muceni-policie-ve-spolupraci-s-operatory-fbi-umistila-ruskeho-hackera-do-psychiatricke-lecebny-v-bohnicich-privazali-ho-k-posteli/ . Podávání injekcí je v USA poměrně častá praxe u zadržených osob, policie tím přenáší zodpovědnosti na nemocniční personál. Obvykle jde o podávání látek, které mají sedativní účinky, aby člověk byl v klidu a u soudu mlčel, nemluvil, působil klidně a nevstupoval do řeči a nevznášel námitky. V případě Nikulina jde o to, aby k soudu přivedli zfetovanou a zdrogovanou loutku, která odkýve všechno.

Znovu zde chci zdůraznit, že Robert Pelikán nese osobní zodpovědnost za všechno, co se Jevgeniji Nikulinovi v USA stane a Rusové mají dobrou paměť a neodpouštějí. Samozřejmě, že přichází v úvahu výměna, např. výměna Jevgenije Nikulina za Edward Snowdena. Jenže taková výměna by nic nezměnila na tom, že Česká republika pošlapala lidská práva a mezinárodní konvence tím, že vydala do USA žadatele o azyl ve chvíli, kdy je osoba stále v ochranném režimu azylového řízení v ČR. Rusové jsou přesvědčeni, že Česko tím porušilo mezinárodní chartu ochrany žadatelů o azyl.

O tom, co se děje s Jevgenijem Nikulinem právě teď v USA, přineseme exkluzivní článek zítra. Nicméně reakce amerického ministerstva zahraničí ve vztahu k diplomatům ukazuje, v jaké zoufalé situaci se americká moc nachází. Kroky proti ruským diplomatům se v recipročních odvetách odráží jako míček ode zdi a poškozují naopak zájmy americké moci, která přichází o provozní personál své klíčové ambasády v Moskvě, která je centrem operací ruského neziskového sektoru, který pracuje proti vládě a proti Vladimiru Putinovi.

Nikdo přece nemůže být tak naivní, aby si myslel, že Rusové neví, o co Američanům ve skutečnosti jde. Potřebují totiž doplnit stavy diplomatů v Moskvě, kterých už v této chvíli mají Američané opravdu nedostatek. Od úterý došlo na americké ambasádě v Moskvě k uzavření dvou oddělení pro styk s veřejností, bylo uzavřeno i dětské centrum provozované při Americkém centru v Moskvě, oddělení obchodní komory zkrátilo provozní dobu jenom na středu dopoledne. Není proto divu, že najednou z amerického ministerstva zahraničí přichází překvapivé výroky.

Američanům začínají v Rusku chybět diplomaté, Washington tak honem rychle zařazuje zpátečku

Agentura AFP k tomu uvedla následující: “Rusko může požádat o akreditaci více diplomatů, kteří by nahradili údajné špehy, kteří byli vyhoštěni ze Spojených států,” uvedl v pátek úředník ministerstva zahraničí. Tento týden, v reakci na údajný pokus o vraždu ruského dvojitého agenta v Británii nervovým plynem, se Washington připojil ke skupině západních spojenců tím, že vyhnal více než 150 “podezřelých” důstojníků zpravodajských služeb s napojením na ruské mise v USA. Celkově bylo na seznamu uvedeno 48 údajných ruských činitelů pracujících pod diplomatickým krytím v USA, a to spolu s “rukojmími” v ruské misi OSN v New Yorku.

Ruský konzulát v Seattlu bude také uzavřen, ale celková velikost ruské diplomatické stopy ve Spojených státech se možná nezmění, protože vyloučený personál by mohl být nahrazen. “Spojené státy vyhnaly 48 ruských zpravodajských důstojníků, ale nepožadují, aby ruská bilaterální mise snížila svůj celkový počet zaměstnanců”, řekl mluvčí ministerstva zahraničních věcí agentuře AFP. “Ruská vláda si může ve své dvoustranné misi svobodně požádat o akreditaci na uvolněná místa. Žádosti o novou diplomatickou akreditaci budou přezkoumány případ od případu,” uvedl mluvčí.

Americký úředník uvedl, že nikdo z americké administrativy nepožadoval, aby byl počet ruských diplomatů ve Washingtonu snížen – jako to udělal Kreml, když bývalý americký prezident Barack Obama vyhnal 35 ruských diplomatů z USA koncem roku 2016. “Proto chápeme, že Spojené státy mohou požádat o nové diplomatické pracovníky, aby obsadili posty diplomatů v Moskvě, kteří byli odtamtud vyloučeni,” řekl mluvčí. Prezident Donald Trump se často zdráhal kritizovat Vladimíra Putina a předminulý týden mu volal k jeho nejnovějšímu znovuzvolení, uvedla AFP.

Znovu se tak ukazuje, že americká zahraniční politika je plná schizmatických postojů, které jsou velmi nebezpečné, a to především pro spojence USA. Zatímco projevy a akty nepřátelství mezi velmocemi jsou systémovou hrou dvou rovnocenných hráčů, malé státy a role jejich podpindos politiků může vyústit v dlouhodobé škody. Rusové nezapomenou, že konkrétní osoby v české vládě ohrozili ruského občana tím, že ho vydali do USA ve chvíli, kdy byl stále pod ochranou mezinárodní charty a žádal v ČR o azyl. Nikulin bude s největší pravděpodobností zpravodajsky vytěžen v politickém boji o moc ve Washingtonu, a to znamená, že Česká republika tímto krokem vstoupila do vnitropolitické bitvy v USA mezi Donaldem Trumpem a americkými neocony. Jak nebezpečné zapojení to je, to snad není třeba zdůrazňovat. Paradoxně to může zhoršit vztahy ČR nikoliv s Ruskem, ale právě se Spojenými státy. Protože pokud opravdu bude Jevgenij Nikulin využit k útoku proti Donaldu Trumpovi, tak ten to spočítá Praze i s úroky. Tuší vůbec Robert Pelikán, do jaké nebezpečné hry zatáhl Českou republiku?

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/washington-se-snazi-vycouvat-z-kauzy-skripal-rusko-dostalo-nabidku-ze-muze-vratit-do-usa-svych-60-diplomatu-ti-kteri-z-usa-museli-odejit-pry-byli-spioni-americka-ambasada-v-moskve-je-v-krizi/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřál bych si, aby se Češi poučili a aby se vyhnuli osudu stále méně a méně sladké Francie ...   
Pridal tk Pátek 06 duben 2018 - 06:12:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaro začíná obvykle 21. března. Ale letos se jarní rovnodennost konala už 20. března. Shodou okolností, francouzský deník Le Figaro uveřejnil 20. března zprávy o prohlášení jednoho sta francouzských intelektuálů « Ne islamistickému separatismu ! » Mezi podepsanými jsou bývalí ministři Luc Ferry a Bernard Kouchner, filozof Alain Finkielkraut, spisovatelé Pascal Bruckner a Yann Queffélec, historik Pierre Nora, politolog Pierre-André Taguieff a další osobnosti.

Prohlašují : « Jsme občané odlišných a často protichůdných názorů, ale shodli jsme se, abychom vyjádřili své obavy ze stále silnějšího islamismu. Co nás spojuje, je pocit, že hrozí nebezpečí svobodě. A to je důležitější, než to, co nás rozdělí zítra. »

Říkají, že tento nový totalitarismus se snaží ovládnout terén všemi prostředky a zároveň se představuje jako oběť nesnášenlivosti . « Islamisté se cítí ponížení, dokud nevládnou. Nový separatismus postupuje maskovaný. Chce se jevit jako umírněný, ale ve skutečnosti je zbraní ve službě ủsilí o politickou a kulturní nadvládu islámu. « A kladou otázku, zda není «výrazem charakteristické nenávisti vůči demokracii a naší zemi. »

Krátce na to, v pátek 23. března 2018, se ve Francii odehrály dvě závažné tragédie, ilustrující zločinný postup muslimských extrémistů. V départementu l’Aude, v jižní Francii, marocký přistěhovalec Radouane Lakdim se nejdříve zmocnil auta, jehož řidiče zabil a pak v něm dorazil do obchodního centra, kde zabil další dvě osoby. Pak přiložil revolver na obličej pokladní, kterou si vybral jako rukojmí. Národní gendarmerie rychle přijela. Oddíl vedl lieutenant-colonel Arnaud Beltrame. Ten chtěl zřejmě především zachránit ohroženou pokladní. Odložil zbraň a nabídl se se teroristovi jako rukojmí, místo zmíněné ženy. Pak jím byl zabit.

Ve středu 28. března 2018 se v Paříži konala pocta tomuto národnímu hrdinovi na nádvoří Invalidovny. Sdělovací prostředky ohlásily, že ceremonie bude přístupná veřejnosti a tak jsem se tam vypravil. Ve skutečnosti jsme mohli pouze stát v dešti před Invalidovnou a na velkém plátně sledovat, co se děje na jejím nádvoří.

Tak jsem na plátně viděl příchod bývalých prezidentů Sarkozyho a Hollanda. Pak jsem viděl ve skutečnosti nejdříve příjezd auta, vezoucího rakev zabitého důstojníka a nakonec příjezd limuzin, obklopených motocyklisty, přivážejících současného prezidenta republiky Macrona a jeho doprovod, z Elyzejského paláce na druhém břehu Seiny.

Za zvuků Chopinova smutečního pochodu prezident, prostovlasý v dešti, doprovodil rakev s ostatky, pokrytou tříbarevnou vlajkou. Pařížská Invalidovna je tak trochu místem národního kultu. Založená Ludvíkem čtrnáctým, « králem-sluncem », je místem, kde dožívají zmrzačení veteráni, kde je vojenské muzeum, kde je pochován Napoléon Bonaparte, který, když umíral v exilu na ostrově svaté Heleny, si přál být pohřben « au milieu de ce peuple français que j’ai tant aimé » (uprostřed toho francouzského lidu, který jsem tolik miloval).

Ostatky Arnauda Beltrama tam byly přeneseny letadlem z Carcassonne. Prezident Macron nad nimi pronesl projev dosti dojemný. Řekl, mimo jiné : « Jeho osud mu ủplně nenáležel. Byl spojen s něčím vyšším, nežli co byl on sám. » Zmiňoval současnou mládež, která « ztrácí v současnosti naději uspokojit svou žízeň po absolutnu, která charakterizuje všechny mladé. » Mluvil o padlém bojovníkovi a o « transcendenci, která ho nesla ». Připomenul, že existují určité hodnoty, jichž islamismus je jenom odpornou karikaturou. Mluvil o « islámské hydře. «

Musím se přiznat, že jsem to všechno sledoval s pocity dosti rozporuplnými. Latinské národy mají smysl pro režii. Snad můžeme říci, že milují divadlo. Zvučné povely, historické uniformy žandarmů, hudební doprovod a k tomu krásná slova pana prezidenta. Všechno to bylo hezké. A když jsme spívali státní hymnu, tak slova « contre nous de la tyrannie l’étendard sanglant est levé » (proti nám se zvedá krvavý prapor tyranie) samozřejmě dobře ilustrovala proti jomu dnes stojíme.

Ale prezident Macron má oslavovaného hrdinu také tak trochu na svědomí. Terorista, který ho zavraždil, byl označen jako podezřelý a sledován, ale nebyl ani omezován ve svých pohybech, ani vypovězen ze země.

A pak, nemohl jsem si neklást otázku o smyslu oběti Arnauda Beltramea. Proč se nabídl jako rukojmí teroristovi ? Není jeho smrt větší ztrátou pro Francii, nežli by byla smrt ženy, která nakonec všechno přežila ?

Víme, že Beltrame byl věřícím katolíkem. Vyrostl v ne příliš praktikující rodině, v mládí se stal svobodným zednářem. Ale asi ve třiceti se zủčastnil poutě do Lourdes a stal se věřícím. Pokřtěný po narození, konal své první svaté přijímání v třiatřiceti letech. Pak pravidelně docházel na duchovní cvičení do cisterciáckého opatství v Timadeuc. Se svojí chotí Murielle, se kterou byl oddán občansky, se chystal k církevnímu sňatku, plánovanému na 9. června 2018. Jeho vdova o něm řekla : «Nelze rozumět jeho oběti, jestliže jí oddělíme od jeho osobní víry. Bylo to gesto žandarma a křesťana. Obě jsou propojená. Nelze je oddělit jedno od druhého. »

Beltrameův náboženský pohřeb se pak konal v katedrále v Carcasssonne. Vedl ho Monseigneur Antoine de Romanet, biskup armády.

Snad můžeme alespoň doufat, že oběť, kterou Arnaud Beltrame nabídl, nebude ủplně marná. Snad alespoň někteří ze všech těch zrádcủ svého národa a své kultury, ze všech těch zbabělců a kapitulantů, kteří řídí tuto nešťastnou Francii, se zastydí.

Pravice, především představitel strany Les Républicains Laurent Wauquiez, žádá, aby potenciální teroristé, registrovaní pod písmenem S, byli vypovězeni z Francie, pokud jsou cizinci, a aby alespoň ti nejnebezpečnější z těch, kteří mají francouzské občanství, byli preventivně internováni. Podle sondáží, 90% Francouzů schvaluje tento požadavek. Vrah Arnauda Beltramea, Marokánec Radouane Lakdim, už před lety obdržel francouzské občanství. Samozřejmě měl být, jakožto nepřítel národa, do kterého se vecpal, zbaven francouzského občanství a poslán zpátky do Maroka. To ale vládnoucí pseudohumanisté nemohou udělat. To by byl rasismus ! Tak raději vystavují smrti své krajany, včetně těch nejlepších z nich.

Nic mě neznechutilo tolik, jako když jsem po hrdinské smrti Arnauda Beltramea viděl v televizi katolického kněze, který vyslovoval obavy, aby jeho oběť neměla za následek posílení nepřáteství vủči muslimủm. Až tak daleko tedy došli s tou slavnou větou z evangelia « Milujte své nepřátele » !

Odpoledne 28. března jsem pak zažil další zkušenost, která mi byla velmi trapná a za kterou se stydím. Stejný den, kdy byl u Carcassonne zavražděn plukovník Beltrame, byla v Paříži zavražděna pětaosmdesátiletá Židovka Mireille Knoll dvěma mladými muslimy, z nichž jeden byl její soused. Prý při tom volal « Alláhu akbar ! » Před tím byl nějakou dobu ve vězení za pokus znásilnit dvanáctiletou dívku, dceru ošetřovatelky, která pečovala o Mireille Knoll.

Při svém projevu v Invalidovně, prezident Macron též připomněl její památku. Řekl, že byla zavražděna, poněvadž byla Židovka, že byla obětí stejného barbarství, jako plukovník Beltrame. Prezident se potom zủčastnil jejího pohřbu na pařížském hřbitově v Bagneux. Mireille Knoll, narozené v r. 1932, se v deseti letech podařilo uniknout nacistické deportaci. Zabili jí až islamisté.

Byla jenom jednou z už dlouhé řady francouzských Židů, zavražděných muslimskými fanatiky. Už v r. 2003, mladý Sébastien Selam byl zabit muslimskÝm sousedem. Ten potom jásal : »Zabil jsem Žida, půjdu do ráje. » Byl prohlášen právně nezodpovědným. Žije na svobodě. V lednu 2006, třiadvacetiletý Ilan Halimi byl unesen, držen v zajetí a umučen k smrti skupinou muslimů. V březnu 2012 Mohamed Merah zabil v Toulouse tři děti, žáky židovské školy, a jednoho dospělého. V lednu 2015 Amedy Coulibaly zabil čtyři Židy v obchodě Hyper Cacher ve Vincennes u Paříže. V dubnu 2017, pětašedesátiletá Sarah Halimi byla nejdřív brutálně zbitá a pak vyhozená z okna a tak usmrcená sedmadvacetiletým muslimským sousedem.

Večer 28. března 2018 byl zorganizován pochod z náměstí Nation k domu, kde Mireille Knoll bydlela. Organizátoři předem prohlásili, že eventuální ủčast představitelů strany Le Front National (nyní Le Rassemblement National), označované jako krajně pravicová, by byla nežádoucí. Syn paní Knoll ale prohlásil, že nelze nikoho z plánovaného pochodu vylučovat.

I tam jsem odpoledne šel. Byli tam především starší lidé, většinou zřejmě Židé. Po chvíli pochodu jsem slyšel hluk, křik. Marine Le Pen si přece jenom dovolila přijít a někteří z ủčastníků vyjadřovali své nepřátelství vůči ní. Křičel jsem na ně, aby mlčeli. Snažil jsem se argumentovat, že když nás někdo přijde podpořit, tak přeci na něj nemůžeme plivat. Někteří ze zủčastněných mi dávali za pravdu, jiní ale pokračovali ve svém křiku. Tak jsem odešel. Nemohl jsem prostě tyto projevy morální ubohosti, nesnášenlivosti a nevděčnosti snést.

Celá ta francouzská společnost, pravice, levice, židé, křesťané, ateisté, se mi jeví jako odsouzená. Místo, aby se spojili proti nepříteli, který je vraždí bez milosti, který se netají svou vůlí jim vnutit svou nadvládu, tak se dál perou mezi sebou. Stále jsou ovládáni vášněmi a spory z ủplně jiné doby a jiného kontextu.

Přál bych si jenom, aby se z toho Češi poučili a aby se vyhnuli osudu stále méně a méně sladké Francie.

Autor: Martin Janeček / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOKD: od státu, přes Bakalu a zpět ke státu   
Pridal tk Pátek 06 duben 2018 - 05:57:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak lze ve zkratce popsat cestu největší důlní společnosti v zemi OKD, která byla završena v těchto dnech odkupem jejích akcií po úspěšné restrukturalizaci OKD za 80 mil. Kč státním podnikem PRISKO. Tedy jinak řečeno, OKD se stává opět majetkem státu. Je to znárodnění společnosti bez fanfár a z nutnosti.

Náklady na postupné ukončení těžby v OKD v příštích 8 – 10 letech podle odhadů přesáhnou nejméně 5 mld. Kč a možná se dostanou až k 7 mld. Kč. To je nemalá částka a společnost OKD by si na ní měla vydělat výnosy ze svého provozu, tedy prodejem vytěženého uhlí. V loňském roce byl uzavřen důl Paskov, v krátké době několika příštích let se mají uzavřít další doly a poslední důl OKD má být uzavřen někdy za 5 – 7 let.

Stát teď řeší důsledky divoké privatizace, ke které došlo již v 90. letech a před rokem 2004. A v roce 2004 byl prodán minoritní balík akcií těžební společnosti OKD majitelům většiny akcií. Po dovršen5í prodeje menšinového podílu akcií v OKD státu většinovým vlastníkům, odkoupil celou společnost od původních majitelů Otavy a Koláčka, finančník Zdeněk Bakala se svým společníkem. Odhaduje se, že je celá společnost OKD stála kolem 11 mld. Kč. Jejich povinností podle zákona bylo vytvářet finanční rezervy, ze kterých by mohl být prováděn - až to bude potřeba - útlum těžby. To se ale asi příliš nedělo.

Odhaduje se, že Bakala a spol. za více než deset let svého působení v OKD, vycucali z této společnosti podle odhadů odborníků 100 – 120 mld. Kč. Tyto peníze pak investovali vesměs mimo republiku. A když přišly před několika lety problémy s poklesem cen uhlí, tak se společnosti OKD zcela bez skrupulí zbavili. Vytáhli z OKD peněz, co mohli, společnost se jim tak mnohonásobně vyplatila, a to 6 pokud jde o návratnost jejich majetkového vkladu a oni mohli v klidu zmizet a ponechat náklady související s útlumem a postupnou likvidací těžby uhlí, státu. Opravdu dokonalí džentlmeni.

Součástí Bakalova smutného dědictví je to, že ze společnosti OKD dokázal vyvést více než čtyřicet tři tisíc bývalých hornických bytů a prodal je jinému, tentokrát zahraničnímu, investorovi. Odhaduje se, že výnos z prodeje zmíněných bytů OKD se pohyboval mezi 20 – 25 mld. Kč. Celá privatizace OKD je v současné době předmětem zájmu sněmovní vyšetřovací komise, jejíž závěry nebudou příjemné6 zejména pro bývalého ministra financí a nedávného premiéra Sobotku a jeho druhé já, advokáta Radka Pokorného. Na stránkách Vaší věci budeme vývoj celé záležitosti sledovat, neboť se u soudu čekají některá překvapivá odhalení v souvislosti, například s konstrukcí odhadní ceny bytů OKD…Ze Sobotky a Pokorného se stala lovná zvěř.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Otec je zdravý, mě už propouštějí", odhalila dcera Skripalja lži Londýna   
Pridal tk Pátek 06 duben 2018 - 05:54:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Victorie Skripaljová, neteř údajně otráveného Sergeje Skripalja, poskytla ruským novinářům záznam o telefonickém rozhovoru s Julií Skripaljovou, dcerou zběha.

Neteř v Londýně údajně otráveného Sergeje Skripalja Victorie Skripaljová poslala do redakce pořadu 60 minut televizního kanálu Rossija 1 záznam telefonického rozhovoru. Victorie ujišťuje, že mluví s Julií Skripaljovou, dcerou bývalého důstojníka Hlavní výzvědné správy, britského agenta Sergeje Skripalja. (Záznam onoho rozhovoru je ZDE na 29:37 (včetně komentáře moderátorů):
http://russia.tv/video/show/brand_id/60851/episode_id/1747079/video_id/1843171/

Z rozhovoru je zřejmé, že Julie Skripaljová sama Victorii telefonovala. Říká, že telefon jí nepatří, že je to dočasné číslo, a trvá na tom, že ji teď není možné odvézt z Velké Británie.

"Sama víš, jaká je teď situace, říká Julie Victorii. "Neboj se, všichni jsme v pořádku. Už mě propustí, otec je také zdravý, teď odpočívá".

Julie Skripaljová trvá na tom, že nikdo teď Victorii vízum nedá, aby mohla jet do Londýna. Teď ti ho určitě nedají. A později se možná něco změní, dodává Julie.

"Nic nenapravitelného se nestalo", znovu dodává dcera Sergeje Skripalja, "všichni žijí".

Dodejme, že moderátoři pořadu 60 minut zdůraznili, že zatím nemohou potvrdit autentičnost záznamu. Mají pouze ujištění Victorie Skripaljové, která sama požádala, aby byl telefonický rozhovor zveřejněn.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFacebook zablokoval stránku, která sdílela slova exprezidenta Václava Klause   
Pridal tk Pátek 06 duben 2018 - 05:51:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stránka na Facebooku, která si říká Voice of Europe a má 157 tisíc fanoušků, byla na 30 dní suspendována (nemůže zveřejňovat žádný obsah) za sdílení slov bývalého českého prezidenta Václava Klause.

Důvodem k suspenzi byl zřejmě titulek, který Klause cituje, respektive jeho knihu Europe All inclusive. Tedy, že “migrační krize je srovnatelná s barbarskou invazí starověkého světa, která způsobila krok zpět v rozvoji Evropy a kontinent se z ní vzpamatovával několik století”.

Ale titulek nebyl vše. Stránka dále citovala jeho slova, že “Evropa je oslabena levicovou utopií, která propaguje ideu masové migrace a snaží se z Evropanů udělat závislé klienty”. Podle Klause není migrační krize zdaleka u konce a krize je podle něj “vážně podceňovaný fenomén”.

Evropské elity prý hájí “sebevražedné ideologie multikulturalismu”, které “propagují ideu, že migrace je lidské právo, a že právo migrovat vede k dalším právům a nárokům včetně sociální podpory pro migranty,” píše Klaus.

Podle Klause příliv migrantů nezasáhne elity nebo jejich rodiny. Zatímco oni bezpečně schvalují, aby velká část jejich lidí trpěla, je nepravděpodobné, že jim se něco stane, protože žijí daleko od oblastí, ve kterých žijí migranti.

A poslední slova, která vedla k suspenzi stránky, jsou ta, že podle Klause jsou elity klidné, že “po nich nepřijde potopa” s odkazem na biblickou hrozbu záplav v případě hříchu lidstva.

Filip Vávra

zdroj: https://stredoevropan.cz/2018/04/04/facebook-zablokoval-stranku-ktera-sdilela-slova-exprezidenta-vaclava-klause/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU plánuje na sociálních médiích razii proti euroskeptickým „dezinformacím“   
Pridal tk Pátek 06 duben 2018 - 05:38:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brusel plánuje razii proti společnostem sociálních médií s obviněním z „falešných zpráv“, když se objevil skandál, v němž byl Facebook údajně zneužíván na pomoc kampaním populistů.

Podle Financial Times varovala Evropská komise, že euroskeptické „dezinformace“ ohrožují a „podvrací naši demokracii“ poté, co se objevilo tvrzení, že ta sociálními médii posbíraná data o uživatelích pomohla posílit kampaně za Brexit a za zvolení Donalda Trumpa prezidentem, když podle nich směřovali svá poselství.

Evropský komisař bezpečnosti Jonathan King nařídil vytvořit tzv. „plán jasné hry“, pod jehož taktovkou budou fungovat společnosti sociálních médií během volebních období, kdy volá po odhalení informací o algoritmech použitých na prosazení určitých představ, vypátrání sponzorů takových obsahů a po restrikcích na sběr osobních dat k politickým účelům.

Ty „psychometricky cílené aktivity“ jsou jen „lehký náhled na to jak hluboce znepokojivé účinky mohou takové dezinformace mít na fungování liberální demokracie,“ uvedl King v dopise Marriyi Gabriel, tj. Komisařce EU pro digitální ekonomiku.

Když nedávno Breitbart News odhalily, jak této technologie v roce 2012 ke své prezidentské kampani použil Barack Obama, kdy na Facebooku získal přístup k informacím o „celém sociálním grafu“, tak si všímal i toho, že mediální reportáže o této „široce známé“ operaci sklízení dat byly jen „útržkovité nebo dokonce i oslavné“, aniž by přitom kdokoliv poukazoval, že by to mohlo představovat „dezinformace“ nebo „ohrožení demokracie“.

King v dopise z 19. března navrhl, aby EU před volbami do Europarlamentu příští měsíc sáhla k „daleko více společnosti svazujícímu přístupu“, než jen nějaká sebe-regulace, včetně „jasně a důkladně definovaných ukazatelů výkonnosti“.

„Je jasné, že ta hrozba kybernetické bezpečnosti, které čelíme, se mění ze systémů primárně určených k cílení poselství na systémy, které čím dál více využívají kybernetického vkládání smýšlení za účelem manipulace chování, prohlubování rozkolů ve společnosti, podvracení našich demokratických systémů a na zpochybňování našich demokratických institucí,“ píše.

Britští příznivci setrvání v Evropské unii se chytili některých novinových zpráv obklopujících Brexit, kdy pomocí sběru dat o důvěře v takováto tvrzení za využití úniků z analýz společnosti Cabridge Analytica a tvrzení osob, které samy sebe označovaly za „vynašeče“, aby cíleně propagovali, že Odhlasování odchodu z EU při referendu v roce 2016 byl podfuk a výsledek že je nelegitimní.

Guardian a Observer pak byli nuceni vydat odvolání jednoho z klíčových zdrojů svých zpráv o této záležitosti, který spojoval Cambridge Analytica s odhlasováním odchodu přes kanadskou firmu zvanou Aggregate IQ.

I následné reportáže od Guardian se ukázaly být falešné, až to vedlo k přiznání jedné z hlavních reportérek této povídačky – Carole Cadwallard – která přiznala, že tyto reportáže byly falešnými zprávami.

„Žádné přezkoumávání, ani centimetr textu ve sloupcích se jakkoliv nedovolovalo, aby poukazovalo, že kampaň za Setrvání v EU podváděla systém, dokonce i když některé ze skupin za Setrvání a jejich kampanisté dostali pokutu za nestoudně otevřené podfuky,“ uvedl minulý týdne šéfredaktor Breitbart London Raheem Kassam v článku zdůrazňujícím řadu porušení volebních pravidel kampaní Eurofilů.

Zdroj: breitbart.com, www.ac24.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Číně zaplatí starým lidem za to, že se vzdají pohřbu na souši   
Pridal tk Pátek 06 duben 2018 - 05:32:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Číně budou staří lidé, kteří souhlasí s tím, že po jejich smrti bude jejich popel rozptýlen nad mořem, dostávat každoměsíční příspěvek. Důvodem je příliš velké zatížení ekologie obvyklými pohřby vzhledem k velkému počtu obyvatel.

Vedení města Wenling, které se nachází na pobřeží Jihočínského moře, se rozhodlo popularizovat mezi starými lidmi rozptyl popela nad vodou. Aby stimulovali stařečky k souhlasu s takovým druhem pohřbu, slibují jim každoměsíční výplatu ve výši minimálně 100 juanů (15,9 dolarů), uvádí Sin-chua.

Tato částka bude každý měsíc vyplácena těm starým lidem, kteří podepsali smlouvu a je jim 70 let a více. Čím starší je obyvatel města, tím více bude dostávat: lidem ve věku od 80 do 90 let bude vypláceno 200 juanů (31,7 dolarů), а оd 90 dо 100 let — 300 juanů (47,6 dolarů). Obyvatelé starší 100 let, kteří souhlasí s rozptylem jejich popela, mohou dostávat 400 juanů měsíčně (63,4 dolarů).

Podle čínské tradice zemřelý člověk musí být předán zemi v rakvi vedle svých předků. Ale vláda došla k závěru, že tato metoda pohřbívání vyžaduje příliš velkou spotřebu dřeva a pozemků, které jsou tak vyřazeny z používání.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hj8E

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2771 sec,0.0774 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,209kB