Neděle 08 duben 2018
Ukrajinská autokefální pravoslavná církev: Pravoslavné Velikonoce v České republice   
Pridal tk Neděle 08 duben 2018 - 20:13:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravoslavní ukrajinští křesťané o tomto víkendu slavili pravoslavné Velikonoční svátky. Centrem všech ukrajinských věřících jsou v České republice lázeňské město Teplice.

Nejvyšší duchovní představitel Ukrajinské autokefální pravoslavné církve v České republice archimandrita Eugen (arciopat PhDr. ThDr. Mgr. Eugen S. Freimann, Ph.D., M.A.) odsloužil slavnostní liturgii v kapli sv. Konstantina a Heleny v Teplicích pro zhruba 200 pravoslavných věřících.

V současné době žije v České republice na 150 tisíc ukrajinských občanů nad kterými má jurisdikční pravomoc právě Duchovní správa ukrajinské autokefální pravoslavné církve se sídlem v Teplicích, která řídí v ČR svoji duchovní misi pro všechny ukrajinské věřící, kteří v České republice pobývají.

Ukrajinská pravoslavná autokefální církve je v přísném rozporu s Moskevskou a Českou pravoslavnou církví, ke které se v ČR hlásí pouze 19 tisíc věřících.

Byla a je to církev pronásledovaná ruským propagandistickým režimem a současná Česká pravoslavná církev, pod kontrolou moskevského režimu je také strůjcem pokračující likvidace této církve. Zajímavé je, že ze strany Babíše a dalších pseudodemokratických stran pod vedením Kalouska a spol. podporují tuto likvidaci.

K Ukrajinské autokefální pravoslavné církvi se v dnešní době hlásí zhruba 7 až 9 milionů věřících.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristé lžou o chemických útocích, aby zastavili syrskou armádu   
Pridal tk Neděle 08 duben 2018 - 19:23:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristé z radikální fronty Džeiš al-Islam v městě Duma ve Východní Ghútě zveřejňují falešné zprávy o nasazení chemických zbraní, aby zabránili rychlé ofenzívě syrské armády, sdělil syrské národní agentuře vládní zdroj.

Řada opozičních internetových portálů a katarská televize Al Jazeera již dříve zveřejnily tuto informaci s odkazem na zprávy od bojovníků o nasazení chlóru syrskou armádou ve městě Duma, který údajně zabil několik desítek civilistů.

„Teroristé z Džeiš al-Islam jsou v koncích. Jejich informační zbraní jsou znovu falešné chemické útoky a nevydařené pokusy, aby syrská arabská armáda nemohla dále postupovat," cituje agentura výrok svého zdroje.

Podle jeho slov armáda, která má převahu a s jistotou útočí, nepotřebuje chemické zbraně.

„Divadelní inscenace se nepovedly v Aleppu a osadách Východní Ghúty, které také dnes nepomohou teroristům a jejich ochráncům. Syrská vláda hodlá skoncovat s teroristy v každé části země," dodal zdroj.

Zprávy o použití chemických zbraní v poslední baště teroristů na východě Damašku začaly přicházet po zahájení ofenzívy syrské armády na pozice teroristů, kteří se dostali do obklíčení.

Syrská vládní armáda se odhodlala k silovému řešení v Dumě poté, co teroristé z Džeiš al-Islam zmařili jednání a příměří zahájením palby raketami z minometů na střed Damašku a jeho předměstí, což způsobilo smrt sedmi lidí a zranění více než 50 občanů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hk4C
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž je to tady, už je to tady....už je.....   
Pridal tk Neděle 08 duben 2018 - 06:21:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protože čeští politici jsou dokonale čitelní a dějiny se opakují, tak jsem si říkal, kdy to přijde. Pavel Němec a katarský princ. Robert Pelikán a Jevgenij Nikulin. Chudák Robert, dlouhodobě se názorově rozchází s ostatními v Ano a proto jde. Mám tomu rozumět tak, že mj. většina v Ano nechtěla Nikulina do USA vydat ? Jak jinak si mám vysvětlit to, že oznámí odchod krátce po činu. Musel dlouho, předlouho trpět jako zvíře.

Ovšem člověk, narozdíl od zvířete, umí trpět uvědoměle. A tak trpěl a trpěl až do okamžiku, kdy přišla jeho hvězdná chvíle. Konečně se mohl nesmazatelně zapsat do historie a nechat se od kohosi pošimrat pod bradičkou. Fousatá huba občas svědí.

Nabízí se položit si otázku. Kolik dostane Nikulin a kolik Pelikán. Ale třeba ho v budoucnu potkáme s igelitkou od nějakého strejdy a budeme se moci zeptat. Možná s ním ČT udělá rozhovor na terase letního sídla na Floridě.

A protože bude učit na Právnické fakultě UK, máme možnost se ještě více sblížit se svými západními spojenci. V Anglii se říká " Bůh ochraňuj krále", v našich krajích můžeme začít říkat "Bůh ochraňuj naše studenty".

Ivan Votava

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChartisty platil Soros. Jeho plány překazil v 90. letech Klaus,“ přiznává šéf Nadace Charty 77 František Janouch   
Pridal tk Neděle 08 duben 2018 - 06:00:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To, o čem se mluví stále hlasitěji a co je – i díky dnešním novým souvislostem – stále zřetelnější, potvrzují i jednotliví aktéři: český disent v čele s Václavem Havlem podporoval v poslední době propíraný megaspekulant a oligarcha George Soros, který se dnes podílí na rozvratu a svrhávání „nepohodlných“ režimů ve světě.

Soros platil například albánské Kosovce ve válce proti Srbsku; až do zahájení bombardování Srbska vojsky NATO, kterému přiřkl Václav Havel legendární přívlastek „humanitární“ (i když se to pak on i jeho obhájci snažili popřít, přesný výrok v rozhovoru pro agenturu Reuters zněl takto: Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární), Sorosův fond v Srbsku sponzoroval Občanské centrum v kosovské Prištině za účelem boje za národní nezávislost albánské většiny. V Bělehradě pak podporoval „rádio B-92“, které v letech 1996-97 sehrálo důležitou úlohu při studentských vzpourách proti Slobodanu Miloševičovi.

Podporoval též Arabské jaro, majdan na Ukrajině, černošská nacionalistická hnutí v JAR, kde se dnes vraždí bílí farmáři, a standardně pomocí takzvané „občanské“ společnosti obchází demokratické a legitimní politické procesy v nejrůznějších zemích za účelem prosazování své ideologie a svých zájmů.

Právě globalista Soros, který je nepřítelem národních států, byl léta jedním z hlavních sponzorů Nadace Charty 77, kterou František Janouch založil. Nyní se o tom rozpovídal v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes: „V roce 1981 jsem byl v New Yorku na recepci u příležitosti oslavy jeho šedesátin. Jakási Svetlana Kostic, Jugoslávka, jež byla v nadaci Open Society Fund, mi řekla: Pojď, seznámím tě s někým zajímavým. No a přivedla mě k Sorosovi. S tím jsme si padli do oka. Říkal, že se chce jet ještě někam podívat, ať jedu s ním. Naložil mě do taxíku a jeli jsme do tří multimiliardářských bytů v New Yorku, kde byly další party. Když jsme končili, pozval mě na večírek, který dělal na druhý den. S tím, že ho moje činnost zajímá. Přišel jsem tedy, byla tam newyorská smetánka. A Soros mi říká: Pojď, půjdeme si sednout a trochu se pobavíme. Že prý koukal na činnost Nadace Charty 77, zajímá ho to a rád by ji podpořil. Pak se na mě podíval a řekl: Kolik chceš? Od té doby jsem měl u něj dveře otevřené.

Na otázku redaktorů, co jej na Chartě 77 zajímalo, doktor Janouch odpověděl: „On založil Open Society Fund a říkal mi, že chce pootvírat uzavřené východoevropské společnosti. S tím, že mu velmi pomáhám v Československu. Po revoluci v roce 1989 jsem ho uváděl k prezidentovi Václavu Havlovi a premiérovi Mariánu Čalfovi, za což mi byl vděčný. Chtěl v Praze založit Středoevropskou univerzitu, ale překazil to Václav Klaus. Tehdy jsem byl strašně naštvaný, dokonce jsem se o tom s Klausem pohádal. Říkal jsem mu: Víte, co by to bylo, že by tu byla taková instituce? Soros to byl ochoten financovat stovkami milionů dolarů. Klaus to ale vytrvale odmítal.“

Václavovi Klausovi je vyčítáno mnoho chyb, ale vzhledem k tomu, co dnes Soros vyvádí v světě, byl tohle „majstrštyk“. „Můj názor na pana Sorose je absolutní, čtvrtstoletí trvající, konstantní, neměnný. Pan Soros je zlo. Pan Soros, cokoliv řekne, je špatně. Cokoliv udělá, je špatně. V tomto smyslu jsem se já velmi snažil o to, aby se jeho instituce neusídlily tady v České republice. Nemohl jsem nikdy zakázat, ani jsem nikdy neaspiroval na to, abych mu zakázal jeho think-tank. Ale když chtěl svůj think-tank přeměnit na univerzitu, která by byla respektována podle českého práva, tak jsem řekl rezolutní nikoliv. On se mohl zbláznit a odešel do Budapešti. Takže tam mají nadílku Sorose. Ale to neznamená, že nemá spoustu jiných cestiček, kterými dosahuje do České republiky,“ řekl nedávno Václav Klaus.

Tím, co řekl František Janouch, který mimochodem pochází z vlivné komunistické rodiny, v rozhovoru pro MF Dnes a Sorosovu vlivu na kruhy kolem Havla a Charty, by se leccos vysvětlovalo: Například slepé obhajování masové migrace do Evropy, obhajování americké válečné politiky či ideologií, které pan Soros ve světě nevybíravě prosazuje. Jeho finanční podpora „jeho“ lidí totiž s přechodem k demokratickému režimu nejen nezeslábla, ale možná ještě zesílila.

Názor si jistě každý udělá sám…

Zdroj: https://www.casopis-sifra.cz/chartisty-platil-soros-jeho-plany-prekazil-v-90-letech-vaclav-klaus-priznava-sef-nadace-charty-77-frantisek-janouch/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropa zavalila Ukrajinu nepoživatelnými potravinami   
Pridal tk Neděle 08 duben 2018 - 05:51:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté co Ukrajina zrušila v roce 2015 povinnou certifikaci potravinových výrobků a byl otevřen trh pro zboží z EU, evropské země začaly dodávat na Ukrajinu velké množství falšovaných potravin.

Píše o tom Golos.UA s odkazem na prohlášení Maxima Gončara, předsedy společenské organizace Všeukrajinská asociace pro otázky ochrany práv spotřebitelů Spotřebitelská důvěra.

„V každém z polských sýrů nacházíme tuky neživočišného původu… Jsem přesvědčen, že když jsme otevřeli hranice a byla zrušena povinná certifikace potravin, zaplavily nás falzifikáty," řekl.


Podle jeho slov je do ukrajinských mateřských škol dodáváno máslo s nebezpečnými přísadami a na pultech obchodů je celkově velké množství prošlých potravin. „Hlavní se stala cena a peníze nyní vydělávají na zdraví našich dětí," řekl.

Podle Gončarových slov se očekává, že situace se zlepší poté, kdy 4. dubna nabyde platnosti zákon zavádějící nový systém kontroly kvality bezpečnosti potravinového zboží.

V lednu 2018 Rosselchoznadzor sdělil, že až čtvrtina sýrových výrobků, které jsou na ruském trhu, mohou být ukrajinského původu. Podle údajů tohoto úřadu se tyto výrobky reexportují přes Bělorusko jako zboží z Makedonie, Íránu a dalších zemí.

Zdroj: Golos.ua, Sputniknews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponU Země byla nalezena druhá přirozená družice   
Pridal tk Neděle 08 duben 2018 - 05:46:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý ví, že naše planeta Země má přirozenou družici Měsíc. Ale nedávno vědci oznámili, že existuje další přirozená družice, která obíhá kolem Země.

S podobnou zprávou vystoupili američtí vědci, kteří objekt nalezli. Je třeba podotknout, že družice má v porovnání s Měsícem trpaslíkové rozměry. Průměr druhé přirozené družice činí asi 1 metr. Přitom vědci s jistotou mluví o jejím přirozeném původu. Navíc se na oběžné dráze Země nachází už dost dlouho.

Astronomové říkají, že nalezený objekt bude kolem naší planety obíhat ještě několik tisíc let. Obíhání po oběžné dráze probíhá pod vlivem gravitační sily Země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hkr4

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Pravda o zaranžovaném „otrávení Skripala“   
Pridal tk Neděle 08 duben 2018 - 05:36:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak píše Basim al-Khalili na webu Global Research, Britanie nevědomky připustila, že její vláda ve věci domnělého otrávení špióna Skripala a jeho dcery lže. Tato vláda udělala totiž dvě vážné chyby.

Za prvé ohlásila, že vražedný nervový plyn byl nalezen na klice dveří Skripalova domu. A za druhé, podle lékařů nemocnice, v níž se léčila Skripalova dcera Julia, se stav této pacientky rychle zlepšuje a je možno jej nazvat stabilizovaným.

Tytéž lékaři ovšem předtím ohlásili, že Skripal a jeho dcera mají jen jednoprocentní naději na přežití a „budou invalidy do konce života“. A někdejší ruský expert na chemické zbraně Vil Mirzajanov, který emigroval na Západ a funguje zde nyní jako odborník na toxické látky, ujistil britská média, že dva gramy novičoku dokáží usmrtit v jednom okamžiku až 500 lidí. Pro britský deník Daily Mail pak řekl: „S těmi dvěma je konec. I kdyby snad přežili, zůstanou jim následky pro celý život.“

Zdá se, že Mirzajanov učinil své prohlášení pod tlakem mainstreamových evropských a amerických médií s cílem diskreditovat svou původní vlast v očích světové veřejnosti.

Jestliže Skripal a jeho dcera byli otráveni před svým domem, nedokázali by projít městem Salisbury. Jestliže se ovšem tak stalo, vyloučili tím možnost, že byli otráveni plynem novičok.

Co vysílala americká CNN 29. března:

„Detektivové londýnské metropolitní policie ve středu ohlásili, že mají za to, že někdejší dvojí špión Skripal a jeho dcera se dostali do kontaktu s nervovým plynem ve Skripalově domě. Zde policie detekovala nejvyšší koncenraci nervového plynu na domovních vchodových dveřích. Oba byli otráveni 4. března poté, co byli vystaveni účinkům nervového plynu, určeného pro válečné účely. Oba jsou hospitalizováni a nalézají se v kritickém stavu. Skripal a jeho dcera byli nalezeni bezvládní na lavičce poblíž obchodního komplexu v Salisbury, a to bez známek nějakého zranění“.

Dřívější informace, že Skripalovi byli otráveni ve chvílích, kdy seděli na lavičce, Scotland Yard později popřel (pozn. Global Research).
Připomeňme si: Detektivové Scotland Yardu došli k závěru, že Skripal a jeho dcera byli otráveni už ve svém domě, a že nejvyšší koncentrace nervového plynu byla detekována na vchodových dveřích.

Jestliže byl tedy Skripal otráven u svého domu, pak otravná látka, která se proti němu použila, nemohla být nervovým plynem.

Celá řada expertů tvrdí, že nervové plyny zabíjejí lidi v průběhu několika minut. Skripal jednoduše neměl čas dojít do restaurace či obchodního centra, kde jej nalezli. Neexistuje tedy možnost, že látka, kterou byli Skripalovi otráveni, nyla novičok.

Mnohem pravděpodobnější tedy je, že látkou, kterou byli oba zasaženi, byla nadměrná dávka léku proti bolestem, který se používá pro znecitlivění lidských orgánů.

Celé proběhlé show s využitím pseudoexpertů a fakty nepodložených domněnek i obvinění zaranžovala britská vláda s cílem zvýšit napětí v Evropě a přispět ke zvýšení rusofobních nálad na celém světě.

Překlad: Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2512 sec,0.0723 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,147kB