Pondělí 09 duben 2018
Jsme protektorátem unie Americké, nebo generálním guvernementem té Evropské?   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 13:55:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chování naší vlády a parlamentu tomu nasvědčuje. Když nechceme do USA vydat hackera Nikulina, přiletí z USA sám předseda jejich Kongresu, aby nás přiměl k poslušnosti.

Když podle příkazu EU váháme vyhostit ruské diplomaty, hrozí nám sankcemi.
Podle mezinárodního práva má být osoba, na kterou je vydán mezinárodní zatykač, vydána do státu kam občansky přísluší. Nikulin tedy do Ruska, které o něj žádá, nikoli do USA. Při své misi intervenující americký představitel ignoruje „neposlušného“ prezidenta republiky a jedná jen s poslušnou vládou.

Evropská unie na přání Velké Británie (již v procesu brexitu!), na základě neprokázaného podezření, že za atentátem stojí Putinovo Rusko, reagovala příkazem(pod trestem sankcí) všem členským státům, okamžitě vypovědět ze svých „suverénních“ členských zemí většinu z tamních ruských diplomatických sborů. Zatím co řada členských států odmítla, nebo alespoň počet vyhoštěných omezila, naše vláda v obou případech projevila servilitu, nedůstojnou suverénního státu.

Nic nového, ale započatého již za „panování“ prezidenta Havla. To když bez mandátu RB OSN napadly USA pod pláštíkem NATO Srbsko, bránící svojí státní integritu v provincii Kosovo. Zcela arogantně, proti mezinárodnímu právu a dokonce i proti Čl. 5 Severoatlantické smlouvy o NATO, která zavazuje účastníky k účasti na vojenské akci pouze při obraně členských států proti cizí agresi. O což v Kosovu nešlo. Již tehdy, se stejnou servilitou, byla vláda ČR mezi prvními, které uznaly Republiku Kosovo de jure (což ale český parlament nikdy neratifikoval!).

To jsou křiklavé případ dvojího metru (nejen našich) postojů k analogickým událostem ve světě. Metr, který v podobných sporných případech používáme i my, je především metrem USA, které se samy pasovaly na všemocného světového univerzálního zákonodárce, soudce a četníka, a který naši političtí reprezentanti vesměs aplikují.

USA již nesčetněkrát jednaly a postupovaly, bez ohledu na mezinárodně přijatá pravidla (i za jejich účasti) k zabezpečení mírového soužití všech smluvních států a dodržování principů Všeobecné deklarace lidských práv. To dokazuje historie jejich četných jednostranných vojenských agresí a podpory státních převratů v celém světě, únosy a dlouhodobé věznění občanů cizích zemí bez rozsudku, legalizace mučení při výsleších, organizace atentátů na ústavní činitele jich cizích států, atd. atd.

A nyní si Evropská unie osobuje právo, z pouhého podezření a bez důkazů, obviňovat z podobného chování Putinovo Rusko!

Těmto manýrám, neslučitelným s mezinárodním právem a etikou, se reprezentanti naší republiky, deklarativně masarykovské a „křesťanské“, bez uzardění rabsky podřizují. Podobně jako kdysi tzv. vláda Protektorátu Böhmen und Mähren, v čele s bezmocným a senilním „státním prezidentem“ Emilem Háchou, nacistickému Reichu!

Nehrozí těm dnešním našim „reprezentantům“ podobný osud?

Zdeněk Trinkewitz

Zdroj: https://trinkewitz.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=657879


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaďarsko prozatím přežije! Viktor Orbán znovu zvolen premiérem   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 13:52:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeho strana obhájí ústavní většinu.

Volební místnosti byly v některých případech otevřené do pozdních nočních hodin, místo do plánovaných sedmi večer.

Vysoká účast v maďarských parlamentních volbách zvedala sebevědomí opozičním stranám a jak tvrdila média, Orbánova obhajoba pozice lídra strany s ústavní většinou v parlamentu byla ohrožena.

Po sečtení 98% hlasů však výsledek směřuje stejným směrem jako po volbách minulých. Strana Fidesz má 49% hlasů a v tomto případě by obhájila pozice ve 133 ze 199 křesel, což mu zajistí těsnou ústavní většinu. Volební účast dosáhla téměř 70%.

Z tohoto vítězství se nebudou radovat ani média, ani vysocí politici naklonění k Evropské unii. Orbán ji tvrdě kritizuje a viní ji, že není schopna zastavit migrační krizi, ba dokonce, že ji přiživuje. Orbán se nebojí veřejně kritizovat islám a multikulturalismus. Velmi přísně brojí proti George Sorosovi, jehož neziskovým organizacím a univerzitě v Maďarsku komplikuje fungování novými zákony, proti kterým vyšly do ulic i demonstrace, přestože zákony stejného znění jsou platné v Česku či USA.

Orbánovi se mimo jiné navíc povedlo zcela uzavřít jednu z hlavních migračních cest.

Zdroj: http://www.stop-multikulti.cz/viktor-orban-znovu-zvolen-premierem-jeho-strana-obhaji-ustavni-vetsinu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Izrael tlačí Washington do války   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 13:49:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takže to zde máme znovu.

https://southfront.org/russian-forces-in-syria-are-on-combat-alert-as-us-considers-list-of-targets-to-attack-government-forces-reports/

Zde tedy máte Izraelce naléhající na válku kvůli podvodnému plynovému útoku, při kterém zemřelo údajně 70 lidí, zatímco Izraelci zabíjejí Palestince po tisících denně.

https://southfront.org/israeli-officials-encourage-trump-strike-syria-response-alleged-chemical-attack-douma/

Saker oznamuje, že Izrael tlačí svou washingtonskou loutku do útoku na syrské a ruské síly v odplatě za zaranžovaný podvod.

http://thesaker.is/his-masters-voice-or-how-an-obedient-dog-goes-to-war/

Rusové ohlásili, že se nehodlají smířit s útokem, založeném na podvodu. Ruské ministerstvo zahraničí varovalo, že jakékoli cizí vojenské akce, vedené na základě „vyfabrikovaných“ zpráv o chemických útocích mohou vést „ k nejvážnějším důsledkům“.

https://www.rt.com/news/423524-douma-chemical-attack-fake-moscow/

Překlad:Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChemický útok v syrském Dúmá opět vede k britské tajné službě MI6 a britskému zakladateli Bílých přileb a Raedu Salehovi, operátorovi White Helmets a CIA   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 07:08:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chemický útok v syrském Dúmá opět vede k britské tajné službě MI6 a britskému zakladateli Bílých přileb a Raedu Salehovi, operátorovi White Helmets a CIA. Skripalova rodina se dostane do amerického programu na ochranu svědků, Londýn honem rychle zametá stopy! Jeden britský chemický hoax končí, druhý právě začíná!

V syrském městě Dúmá, které je v obklíčení syrské armády, došlo podle posledních informací k chemickému útoku na místní obyvatelstvo. Mezi obětmi je prý mnoho dětí. Americký prezident Donald Trump už stačil ze zodpovědnosti za útok obvinit Bašára Asada, kterého označil za “zvíře” a vina prý leží rovněž i na Rusku a Íránu, které Asadův režim podporují. Všichni prý za to draze zaplatí, dodal na svém Twitteru Donald Trump.

Ruské ministerstvo obrany ihned oznámilo, že na místo údajného útoku prý vyšle odborníky, aby ihned odebrali vzorky a prokázali, že jde o hoax a podvod, protože Moskva, Damašek i Teherán ostře odmítají, že by kdokoliv z protiteroristické koalice použil chemické zbraně. Je to tak absurdní a naivní, že tomu už nevěří ani veřejnost v diskusích v západních médiích, protože Rusko by muselo být úplně na hlavu, aby v dnešní době stále neutuchající kauzy Skripal pomáhalo Asadovi v Sýrii s chemickými zbraněmi. A že se jedná o hoax a provokaci, na to ukazují i další informace z města Dúmá.

Zprávu o použití chemických zbraní totiž z města přinesla vysoce nedůvěryhodná a podezřelá nezisková organizace White Helmets, tzn. Bílé přilby. O této organizaci, která je napojena na britskou tajnou službu MI6 a americkou CIA jsme přinesli velmi zásadní článek zde: https://aeronet.cz/news/organizace-napojena-na-usaid-a-sorosuv-fond-vypustila-do-medii-war-hoax-o-shozeni-barelu-s-chlorem-na-civilisty-v-aleppu-mainstream-poslusne-informaci-prevzal-jakmile-ji-posvetila-bez-overen/ . Organizaci založil operátor MI6 James Le Mesurier, který je ve složité a spletité struktuře napojen na britskou vládu, americkou neziskovku USAID, americké tajné služby, americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti a přes Raeda Saleha je propojený na saúdsko-arabskou královskou rodinu.

Všude tam, kde se objeví Bílé přilby, uprostřed měst a městských čtvrtích, které jsou pod kontrolou Al-Kajdy, ISILu, An-Nusrá nebo Džajš al-Islám, tak tam všude Bílé přilby operují a volně se pohybují pod ochranou těchto islámských skupin. Operátoři White Helmets pracují v oblečení záchranářů a v bílých přilbách a objevují se na místech zinscenovaných útoků, kde pořádají “přehlídky” zraněných civilistů pro západní filmové štáby. Svoji činnost filmují a následně distribuují do západních médií, které potom materiály používají k vykreslování údajných válečných zločinů syrské armády Bašára Asada.

Bílé přilby založil bývalý britský žoldák a dnes operátor britské MI6, v Sýrii přilbám šéfuje člověk na americkém seznamu podezřelých osob ze spolupráce s teroristy

Operace Bílých přileb v Sýrii řídí Raed Saleh, který je spolupracovníkem americké CIA a dokonce si přijel do USA převzít medaili od think-tanku Atlantic Council, se kterým spolupracuje mj. i Jakub Janda z Evropských hodnot, ale na letišti v USA byl Raed Saleh zadržen jako nežádoucí osoba a bylo mu zrušeno vízum, protože jedna z amerických agentur ho zapomněla odstranit z amerického seznamu teroristů poté, co začal pracovat pro CIA. O skandálu jsme přinesli informace zde: https://aeronet.cz/news/manzel-jo-coxove-byl-se-zenou-napojeny-na-americkou-cia-a-sorosovu-neziskovku-v-syrii-rodina-vypsala-sbirku-ze-ktere-pujdou-penize-bilym-prilbam/

Takže si představte, že informaci o chemickém útoku ve městě Dúmá, které je pod kontrolou teroristické islámské skupiny Džajš al-Islám, přinesly Bílé přilby, které založil bývalý britský žoldák a dnes operátor britské tajné služby MI6, a které v Sýrii řídí a manažeruje Raed Saleh, který je na seznamu některých amerických úřadů jako nežádoucí osoba s vazbami na teroristické organizace, a kvůli tomu mu bylo v USA na letišti zrušeno vízum. A právě od organizace, kterou řídí takovéto podezřelé osoby, přebírají západní média a dokonce i americký prezident “zaručené informace” o chemickém útoku v Sýrii? To jako vážně?

Je to neuvěřitelné, jestli jsem to nepřivolal, ale v pátek na rádiu jsme právě o tomto hovořil, že se obávám, aby se američtí jestřábi nepokusili zmařit konání schůzky mezi Vladimirem Putinem a Donaldem Trumpem. A právě tento údajný chemický útok v Sýrii má přesně ten potenciál zmařit takovou schůzku, protože Trumpovy výroky na Twitteru na adresu Ruska opravdu ukazují, že v této chvíli je pravděpodobnost setkání obou politiků opět a znovu na bodě nula.

Ruské ministerstvo zahraničí proto pohotově zareagovalo a chce prokázat, že útok v Dúmá je zinscenovaný Bílými přilbami, ale obávám se, že Rusko se v této chvíli nachází v oné situaci, na kterou sedí přísloví o psovi a holi, kterou si každý najde, když chce psa bít. Rusko může stokrát prokázat, že v Dúmá k žádnému útoku nedošlo, ale stejně to nebude nic platné, protože západ bude tvrdit, že Rusko účelově lže. Protože jak ukázala kauza Skripal, v roce 2018 už západ žádné důkazy proti Rusku stejně nepotřebuje.

Skripalovi po zázračném uzdravení budou uklizeni do USA v rámci programu ochrany svědků, Londýn začal zametat stopy po svědcích zpackané provokace s Novičokem

Od této chvíle stačí veřejně vystoupit v parlamentu v roli premiérky a prohlásit, že za chemický útok s největší pravděpodobností může Rusko. A tím důkazní řízení proti Rusku končí. A co udělají ostatní země na západě? Namísto požadavku o předložení skutečných důkazů Londýna proti Rusku přijde servilní držení basy a solidární vypovězení ruských diplomatů za to, že se Moskva nechce k chemickému útoku přiznat. Marné jsou snahy Moskvy a žádosti o chemický vzorek ze Salisbury, marné jsou snahy Ruska adresované Organizaci pro zákaz chemických zbraní, která ve svém hlasování požadavky Moskvy stejně zamítla.

Marné budou i laboratorní testu z Dúmá, i když prokáží, že k chemickému útoku nedošlo, a že Bílé přilby opět zinscenovaly srdcedrásající scény s malými mrtvými dětmi, které na videích nedokáží zadržet dech a občas mrknou a pohnou víčky očí. Protože i když se ukáže, že Bílé přilby založil operátor MI6 a činnost v Sýrii řídí člověk na americkém seznamu teroristů, tak přesto je to marné, protože západní média budou pouze dokola opakovat stanoviska západních vlád a tiskových odborů.

Velká Británie se pomalu loučí se zpackaným skandálem smrtelně otráveného a posléze zázrakem vyléčeného Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Oba dva podle posledních zpráv jsou již propuštěni z nemocnice a jsou pod ochranou britské tajné služby MI5 (kontrarozvědka). Oba dva míří do programu na ochranu svědků v USA, z tohoto důvodu nemohla Julie Skripal v telefonickém rozhovoru povolit své sestřenici Viktorii návštěvu u sebe, protože Julie a její otec jsou teď v Británii v ochranném režimu získávání nové identity a budou přesunuti do USA, pod jinými jmény a budou uklizeni z očí médií a veřejnosti. Jedná se o zametání stop nepovedené a zpackané provokace proti Rusku, která hrozí přerůst v mezinárodní skandál Londýna, pokud by Sergej Srkipal a jeho dcera Julie začali mluvit. I z tohoto důvodu měla Julie v uniklém telefonickém rozhovoru se sestřenicí Viktorií zjevné obavy o svoji budoucnost a nechtěla sestřenici nic sdělit.

Jeden zpackaný chemický útok v Salisbury následuje další, tentokrát v Sýrii

Skandál s chemickou otravou v Salisbury tak nevyšel podle očekávání, proto byla okamžitě v Sýrii spuštěna nová akce, opět s chemickým útokem, ale opět jsou u toho Britové, konkrétně James Le Mesurier jako zakladatel Bílých přileb a je u toho i Raed Saleh, šéf Bílých přileb v Sýrii a operátor CIA. A znovu je hlavním terčem Rusko a k tomu navíc Írán, pokud pomineme obligátního nepřítele Američanů Bašára Asada. Nedávno zazněla informace, že Donald Trump chce stáhnout ze Sýrie americké vojáky. Tohle rozhodnutí je teď zřejmě opět shozeno ze stolu a Američané v reflexi na údajný strašný útok v Dúmá nejen ze Sýrie neodejdou, ale zřejmě podniknou proti Bašáru Asadovi zase nějaký odvetný úder Tomahawky odpálenými z amerických lodí. Uvidíme, kolik jich tentokrát doletí do cíle.

Poslední otázkou zůstává, kolik evropských politiků a vlád opět skočí na další protiruskou provokaci ze strany Londýna a amerických neoconů, kolik dalších ruských diplomatů bude vypovězeno. Opakovaný vtip totiž není vtipem a další chemický útok, když předchozí v Salisbury ještě neutichl, půjde Rusku přišít jen opravdu těžko, ale zoufalá situace vyžaduje zoufalé činy. Rusko, Írán a Turecko se sbližují a americké okno pro prosazení svých plánů pro navázání Evropy pupeční šňůrou na ropovod a plynovod do Saúdské Arábie, která by vedla přes území Sýrie pod kontrolou Kurdů, se začíná uzavírat. Namísto toho se buduje Nord Stream 2, který pupeční šňůrou propojí Německo a Rusko. Američané už neví, co by vymysleli, a tak zůstávají jen zoufalé kroky, opakování starých triků, kterým už nikdo nevěří. Znovu se tak potvrzuje, že nejsou kádry, které by dokázaly americké plány realizovat k dosažení úspěchu. Ovšem na straně druhé, chybí i kádry, které by uměly eliminovat vliv amerických neoconů v Evropě a na Blízkém východě.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/chemicky-utok-v-syrskem-duma-opet-vede-k-britske-tajne-sluzbe-mi6-a-britskemu-zakladateli-bilych-prileb-a-raedu-salehovi-operatorovi-white-helmets-a-cia-skripalova-rodina-se-dostane-do-usa/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž jim to nikdo nežere. Posuďte sami   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 06:54:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to tady zase. „Chemický útok“, „Bílé přilby“, „zvěrský Asad“ a jeho „režim“, který „musí za útoky zaplatit“, „reportáž BBC“, „reakce mezinárodního společenství“, „odpovědné Rusko“… Západní oligarchie už je v takovém srabu, že nedokáže vymyslet nic důmyslnějšího, aby se alespoň pokusila nenaplnit scénář, před kterým varovali ruští vojáci. Místo toho dusí chlorem další a další nevinné děti jenom proto, aby svět zaplavily „působivé“ záběry.

Česká televize si plní svoji úlohu, když redaktor dopoledního zpravodajství v nahlášce reportáže o chemickém útoku bez jakékoliv pochybnosti konstatuje, že „několik desítek lidí zemřelo při vládních náletech ve městě Dúmá“. Svou práci odvádějí i další papoušci, kteří jeden za druhým publikují záběry přidušených dětí a mezi řádky označují za viníka Bašára Asada.

Spekulant Trump označuje Bašára Asada za zvíře. Mimořádnou schůzi Rady bezpečnosti svolávají na pondělí Británie, Francie, USA, Nizozemsko, Švédsko – a aby se neřeklo, také kolonie Polsko, Kuvajt, Peru a Pobřeží slonoviny. Papež mluví o vyhlazovacích prostředcích. Lež střídá lež, trapnost střídá trapnost.

Ale lidé už tohle surrealistické divadlo hrát nechtějí. Nechtějí válku, nechtějí další mrtvé, nechtějí lež a pokrytectví. Nechtějí umírat za Trumpa, Macrona, Merkelovou, Mayovou, Babiše a další šašky. Nechtějí pokládat životy za celou globální oligarchickou bandu, která je před splasknutím gigantické dolarové bubliny nervózní jako prase před porážkou a snaží se vyprovokovat Rusko k velké válce, jak to jenom jde. Ghúta je na syrské frontě jednou z posledních příležitostí.

Tento konkrétní fakt si uvědomuje mnohem více lidí, než kolik si je oligarchická banda nenažranců, manipulátorů, sobců a parazitů ochotná připustit. Že ne?

Pokud někde Rusko nemá zrovna moc fanoušků, pak je to v pravicovém liberálním publiku iDNESu. A tohle jsou doslovné komentáře z diskuse k článku, které mezi čtenáři serveru získaly nejvíce souhlasu:

Jasná provokace. V Dumě už několik dnů žádné boje neprobíhají. Probíhá evakuace. Jižně od Dumy byla města Harasta, Irbin a další osvobozena tak, že je rebelové dobrovolně i se svými rodinami opustili otevřeným koridorem a byli odvezeni do provincie Idlíb. Stejný scénář se opakuje i s Dumou a někomu to zřejmě nevoní.

Já se omlouvám, ale je z toho člověku špatně. Po roce 1989 jsem byl na tom, že je konec a přichází lepší svět. Byla zde obrovská idealizace a naprostá víra ve spravedlivý Západ. Ano, člověk začal číst a cestovat, zjišťovat, že ne vše je růžové, co se dělo ve Střední a Jižní Americe. Pak přišel Irák a další akce. To, co se děje dnes, je absolutní extrém. V administrativě USA spousta radikálních šílenců, co prostě jedou nalajnovaný scénář. Člověk vy strašně chtěl fandit Západu, ale to nejde. Pak je zde mediální atmosféra, totální selhání novinářů, kteří navazují na tradici novinářů v Německu po nástupu Hitlera, či na tisk komunistický. Jedna pravda, filtrování zpráv, manipulace, absence otázek a kritického myšlení. Je zde atmosféra mezi lidmi - stačí zdejší debaty. Pokud analyzuji situaci a vyjde mi jako chybná politika Západu, nejsem bolševik, nejsem obdivovatel Ruska, ani se nechci nikam stěhovat. Kdo dává patent na pravdu těm, kdo zde ostatní takto titulují za své názory? No a onen útok je směšný, ale mám tušení, že dnešní administrativa USA je drzá a prostě neprohraje. Ostatně máme zde i motiv pro akci Novičok - tak uvažují tajné služby. Znemožní se Rusko a pak jako jeden pakt hurá na Asada. Nepřítel je vytvořen, pozornost odvedena, prachy tečou, ale ta hra je hodně přes hranu. Doufám, že jednou nedopadnu jak Němec, co musel někde v uniformě sloužit špatné straně.

Když to vypadá, že Asad vyhraje, použije chemické zbraně,aby se mohlo pomoci povstalcům, je potřeba záminka :-(

Tyhle chemické útoky začínaji silně připomínat falešné napadeni vysílače v Gliwicich nacisty,aby mohli napadnout Polsko..novičok je průšvih Britů,tak vytáhne zapad něco jiného..USA a Izrael by si měli uvědomit,že tohle už svět nesežere i s navijákem..už je to z jejich strapny ne trapné,ale přímo ubohé..ASad ani Putin nejsou blázni aby v okamžiku,kdy umožnují odchody rebelů útočili chemickými zbraněmi..válka neni nikdy logická..ale tenhle útok je totálni fake news,ale od bílých přileb

Ono už to pro "povstalce" vypadá opravdu hodně špatně. Nějaký ten chemický útok se dal čekat. je to jediná záminka, která ještě Američanům umožňuje přímo zasáhnout.

Opravdu nechápu jaké balíky musí již rozvědky také zaměstnávat, když nedovedou vymyslet proti Assadovi věrohodnější provokaci.


Další příspěvky si přečtěte zde https://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180408_071009_zahranicni_fer , jsou vesměs podobného ražení a v době psaní tohoto článku jich tam bylo už hodně přes 1500.

Takže? Není nás málo, je nás většina. Velká většina.

Geo, Eurasia24.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelvyslanectví USA v Praze otevřeně finančně podporuje potlačení svobody slova   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 06:48:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velvyslanectví USA nyní vyhlásilo granty na - "boj s dezinformacemi v ČR". Zájemce může obdržet sumu od 5000 do 25 000 Dolarů, když slíbí vývoj techniky, která pomůže v ČR umlčet jiné názory , než ty oficiální = ty proamerické. To vypadá opravdu velmi podivně ! Velvyslanectví cizí supervelmoci hodlá zasahovat pomocí peněz do mediálního prostoru a tedy do myšlení občanů suverenního státu OSN.

A nijak se tím netají! Naopak! Občané ČR tedy musí do budoucna uvažovat už vždy jen - "proamericky a pronatovsky". Každý , kdo by tvrdil něco jiného, prý šíří nebezpečné dezinformace. Pamatuji časy socialismu, ovšem to co nyní organizuje velvyslanectví USA je opravdu -"silná káva"!! Nepamatuji se totiž na to, že by velvyslanectví SSSR v Praze před rokem 1989 veřejně náborovalo - "bojovníky proti jiným názorům ve společnosti" a platilo by zájemcům třeba 40 000 Rublů za dobrý - "tip či techniku" - na potírání protisocialistických a protisovětských názorů.

P.S. Blíží se tuhá totalita, dříve přišla z Východu, nyní se blíží zase ze Západu. Ta západní se ovšem tváří mnohem sofistikovaněji a je tak nebezpečnější.

https://cz.usembassy.gov/cs/vyhlasujeme-specialni-grantove-kolo-zamerene-na-boj-s-dezinformacemi/

Jaroslav Loudil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkripal skřípe. Dali jsme vám zločince, máte trest. To si za vás máme vymýšlet i zločin?   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 06:33:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vždycky smrdí, když o vině rozhodují politici, nikoliv důkazy. Kauza Skripal a novičok je toho příkladem a již i největším rusofobům snad musí připomínat béčkovou špionážní parodii či pohádku, jak pejsek a kočička pekli dort.

Tragikomická taškařice v hlavní roli s dvojitým agentem Skripalem a jeho dcerou, (ne)smrtelným novičokem (na který podle expertů a jejich názorů rotujících v 360stupňových azimutech neexistuje protijed), spálenou Skripalovou kočkou, morčaty a reklamou na dokonalý britský lékařský systém, zachránivší otrávené údajně ultrasmrtelně jedovatou ruskou látkou, vskutku představuje něco tak absurdního, co by snad nevypotil ani Havel s Beckettem a Evropským parlamentem dohromady po láhvi absintu a tarokách se Sorosem. Kdyby nešlo o náš svět a nás samotné, řehtal bych se možná jako kůň.

Nebo se snad ještě najde někdo, kdo nemá sebemenší pochybnosti a bezmezně věří všem těm správně přesvědčeným demokratům z řad Britů, Američanů, EUrofilů a našich lokajů (mylně přesvědčených, že je někdo na jejich utopickém západě bere vážně), kteří nám zcela od začátku bez jakýchkoliv důkazů tvrdí, že za vším je Rus? Myslím, že soudný člověk, který nezapomněl na Srbsko, Irák, Libyi, Sýrii, dopravák sestřelený nad Ukrajinou nebo lékaře a inženýry z Afriky a blízkého východu je alespoň trochu obezřetný...

Právě jsem dokoukal, až na drobné výtky, povedený československý film z roku 1990 Jen o rodinných záležitostech (mimochodem vřele doporučuji), který vykresluje bezmoc politických vězňů i jejich nejbližších v rámci vykonstruovaných politických procesů v 50. letech. Z filmu mi mimo jiné utkvěly dvě fráze, nad nimiž by se alespoň letmo mohli zamyslet "demokraté" z řad představitelů našeho současného "politbyra", expertních údernických družin, mediálních nositelů jediné pravdy i angažované kulturní fronty...

"VINA SE NEROZHODUJE. VINA SE DOKAZUJE."

"DAL JSEM VÁM ZLOČINCE, MÁTE TREST. TO SI MÁM ZA VÁS VYMYSLET I ZLOČIN?!"

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=657643
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU vládne lidem nevolené politbyro úředníků, ale hrozbou demokracií je lidem zvolený Orbán ...   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 06:27:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všimněte si jedné zajímavosti ohledně voleb v Maďarsku. Televize již brečí, že to vyhraje Orbán a že "posunul" Maďarsko k "autoritářství" a od Evropské unie. A přitom Orbán byl dvakrát masově zvolen řadovými občany. Teď bude možná potřetí.

Evropská unie nikým zvolena nebyla a půl miliardy lidí řídí 28 úředníků, na jejichž výběr mají řadoví občané naprosto mizivý vliv. Tyto úředníky také nemohou nijak odvolat a tito se nemusejí nikomu zodpovídat.

To se nám ty pojmy autoritářství a demokracie nějak hodně zamíchaly.

Autor: Miroslav Jahoda

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident vzkazuje: Jestli se mi něco stane... ptejte se CIA   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 06:25:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Filipínský prezident Rodrigo Duterte ve svém proslovu uvedl, že jestli se mu něco stane, budou za tím americké tajné služby.

Doslova prohlásil: „Pokud moje letadlo exploduje nebo vybuchne nějaká bomba u cesty, můžete se ptát CIA.“ A dále podotkl, že „Američané nedrží své slovo“.

Duterte už v roce 2016, kdy vyhrál prezidentské volby, tvrdil, že CIA se ho může snažit odstranit nebo zorganizovat převrat na Filipínách.

V současnosti filipínský prezident odmítá podporovat americkou politiku vůči Číně a spolupracuje s Ruskem.

Autor: Spectrum13


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU sužuje problém moderního otroctví   
Pridal tk Pondělí 09 duben 2018 - 06:21:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropské unii se nadále nedaří vyřešit problém obchodování s lidmi a pracovního vykořisťování. Počet novodobých otroků v EU neustále roste a je jich údajně přes milion. Podle indexu otroctví organizace Walk Free Foundation mezi nejvíce postižené země patří i Česko.

Podle Walk Free Foundation „moderní otroctví znamená", že svoboda jednoho člověka byla odebrána člověkem jiným. Otroci ztratili kontrolu nad svým tělem a svobodou odmítnout nebo vybrat práci. Podle žebříčku Global Salvery Index se v EU nachází přes 1,2 milionu otroků. Překvapivě se však z větší části nejedná o migranty z Afriky nebo Blízkého východu. Kolem 65 % obětí obchodování s lidmi jsou samotní občané EU. Přitom asi 80 % tvoří ženy.

Česká republika přitom patří mezi nejvíce postižené země. Podle odhadů Walk Free Foundation v Česku v roce 2016 žilo kolem 42 600 moderních otroků. Jedná se tak o pátý nejhorší výsledek v Evropě (mimo země bývalého Sovětského svazu, kde je situace ještě horší). O pátou příčku se s Českou republikou dělí Bulharsko, Rumunsko nebo Řecko, mimo EU je na tom podobně i Srbsko. Hůře na tom jsou Polsko a Turecko, Bosna nebo Makedonie. Na rozdíl od ostatních zemí však Česko prozatím minuly velké migrační toky, které těžce postihly Evropu v období 2015 až 2016.

Přes 40 000 novodobých otroků se může zdát jako velké číslo, ale jak upozornili Sputnik na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV), není zcela jasné, odkud tato organizace čerpá zdroje informací. Proto jejich odhady je nutné brát s jistou rezervou.

Podle organizace Člověk v tísni otrocké pracovní podmínky se nejčastěji vyskytují v méně regulovaných oblastech, a to zejména v zemědělství, rybolovu, lesnictví, stavebnictví, textilním průmyslu a v domácích službách. Jedná se často o odvětví, kde je chronický nedostatek manuálně pracujících osob a o provozy s noční směnou. Přitom „místa, kde může docházet k pracovnímu vykořisťování, se rozpoznávají ještě obtížněji, než je tomu u sexuálního vykořisťování," upozornili na MPSV.

Před pár lety například došlo k medializovanému případu 19 Vietnamců, kteří v letech 2009 a 2010 na různých místech v republice vykonávali lesní práce v otřesných pracovních podmínkách. Jak informoval server Ihned, odbor hospodářské kriminality policie případ odložil a oběti novodobého otroctví se musel zastat až Ústavní soud. I Češi se ale stávají oběťmi pracovního vykořisťování jak doma, tak i v zahraničí (např. v Británii).

V důsledku migrační krize se situace znatelně zhoršuje i v Itálii. V roce 2017 přes Itálii do Evropy dorazilo kolem 87 % migrantů. V zemi je teď podle odhadů téměř 130 000 otroků. Obavy především vzbuzuje zemědělský sektor, ve kterém otrockou práci migrantů využívá mafie.

Podle Walk Free Foundation se situace v Rumunsku vyvíjí nejhůře na světě. Rumunští občané, a obzvláště pak ženy, patří mezi hlavní oběti obchodu s lidmi. Nejčastěji se stávají terčem sexuálního zneužívání. Do této sféry rumunské ženy a dívky nejčastěji zatáhnou jejich známí, přátelé, a dokonce i rodina.

Jak Sputniku uvedli na MPSV, postihování pracovního vykořisťování a nucené práce výrazně omezuje ta skutečnost, že v Česku nejsou samy o sobě trestným činem a podobné praktiky jsou stíhány pouze v kontextu zákona o obchodování s lidmi. Při svých kontrolách Stání úřad inspekce práce nejčastěji odhaluje přestupky spojené s umožněním výkonu nelegální práce.

Podle MPSV vloni bylo odhaleno 2 918 nelegálně zaměstnaných osob. Většina z nich pochází ze třetích zemí (1 917) nebo se jedná o občany ČR (767). Pouze ve 234 případech šlo o občany EU, uvedli na MPSV. Nelegální výkon práce však zdaleka neznamená otrockou práci nebo pracovní vykořisťování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hkKZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3081 sec,0.1039 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,248kB