Úterý 10 duben 2018
P.C.Roberts: Na prahu války   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 19:27:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nelze už pochybovat o tom, že kriminálně tupá vláda ve Washingtonu žene Svět do jeho poslení války:
https://www.rt.com/news/423634-unsc-security-threats-syria-chemical/

Musíme tedy, jako Američané, počítat s možností, že máme ve Washingtonu choromyslnou vládu, která vede svět do záhuby.

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ RUSKÉ VLÁDY:

Šíři se falešné informace o tom, že syrské vládní síly prý použily chloridových a jiných toxických látek. Poslední taková zpráva o chemickém útoku v Douma pochází ze včerejška. Tyto zprávy se připisují známým Bílým helmám, které už mnohokrát prokázaly, že pracují ruku v ruce s teroristy i dalšími pseudohumanitárními organizacemi, sídlícími buď v USA či Británii. Před nedávnem jsme před možností takovýchto nebezpečných provokací varovali. Cílem těchto neopodstatněných lží je ochránit teroristy a nesmiřitelnou opozici, které odmítly jakékoli politické řešení problému. Musíme ještě jednou prohlásit, že vojenský zásah, vedený pod falešnou záminkou v Sýrii, kde ruské síly působí na žádost legitimní syrské vlády, je absolutně nepřijatelný a může vést k velmi vážným důsledkům:

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/3155552?p_p_id=101_INSTANCE_cKNonkJE02Bw&_101_INSTANCE_cKNonkJE02Bw_languageId=en_GB

Takto interpretuje zmíněné varování ruské vlády John Helmer:

„Když byla v Salisbury, Londýně a Haagu pošlapána vláda práva a ve Washingtonu nastolena vláda podvodu, zůstalo světu už jen právo síly. Stavka, jako nejvyšší velení ruských ozbrojených sil, se v pátek sešlo – a je připraveno. Ruské ministerstvo zahraničí v neděli ohlásilo „nejvážnější důsledky“. To znamená, že stačí jediná rána, vypálená na ruského vojáka, a jsme ve válce. Nikoli v info-válce, nikoliv v kybernetické válce, nikoliv v ekonomické válce či proxy-válce (válka, jíž se mocnost, jež válku vyvolala, sama neúčastní), ale ve válce světové:
http://johnhelmer.org/?p=17680

Věřím, že situace není až takto kritická.

P.C.Roberts: Na prahu války

Ruský pohled na situaci je jednoznačný: „Západu vládne gang násilníků a rváčů, podporovaný lživými a licoměrnými médií, zatímco západní veřejnosti byly vymyty mozky“. - The Saker
https://russia-insider.com/en/russia-ready-war-mood-prime-time-tv-grim/ri23019

„Američtí generálové, na rozdíl od od amerických politiků, médií a administrativy, mají však tento názor: Jestliže výsledek může být i katastrofální, je nutno takovéto riziko odmítnout“. - Gilbert Doctorow:
https://russia-insider.com/en/were-not-going-war-not-yet-last-nights-russian-tv-analysis/ri23024

S názorem Doctorowa nesouhlasí dva ze tří nejintelegentnějších ruských expertů. Třetím je americký profesor Stephen Cohen, který se, stejně jako já, obává, že arogantní Washington, až po uši zabořený ve své pýše, provokuje Rusko k válce.

The Saker poznamenal, že Rusové se nakonec shodli v názoru, že by bylo chybou smiřovat se i nadále s washingtonským lhaním, urážkami a inscenovanými událostmi, a rozhodli se takto: Jestliže Američané napadnou Sýrii, Rusko je ze Sýrie vyžene.

Doctorow má naopak za to, že jakkoli je Washington choromyslný, má Společný sbor náčelníků štábů rozumu víc a nebude s útokem na ruského spojence souhlasit.

Doufám, že má pravdu Doctorow. Nicméně s válečným štváčem Boltonem, sedícím v Bílém domě hned vedle Trumpa, který se zas těší pověsti tvrdého chlapíka, mám větší obavu z toho, co říká The Saker, než abych byl ukolébán tím, co říká Doctorow.

Jdou zprávy, jejichž pravdivost si momentálně nejsem schopen potvrdit, a totiž ty, že celá ruská vojenská moc se dnes nachází ve stavu vysoké pohotovosti – a ne tedy jen ruské vojsko v Sýrii:
http://defence-blog.com/news/russia-suddenly-puts-troops-alert.html

Dnešní hrozby z úst Nikki Haleyové v OSN nepodporují Doctorowy naděje, že rozum ve Washingtonu nakonec přece jen převáží. Ta šílená bába totiž řekla, že USA zakročí proti „obludě“ Asadovi, ať už prý s posvěcením OSN, anebo i bez něj.

Tvrdý chlap Trump, sedící vedle šíleného válečného štváče Boltona, prohlásil, že na domnělý chemický útok v Sýrii přjde odpověď a bude to prý odpověď vedená silou. „Nemůžeme jen tak projít hrůzy, kterých jsme všichni svědky...Nemůžeme dovolit, aby se tohle mohlo dít, zvláště když disponujeme silou Spojených států, která to může zastavit.“

Sýrie žádný chemický útok neprovedla – a na to bych klidně vsadil i svůj život. Avšak máme zde prezidenta, vyhlašujícího něco, co je bez faktů, a též cosi, „čeho jsme prý všichni svědky“.

Není tedy divu, že Rusové konečně pochopili, že je Západ ovládán gangem násilníků a rváčů, podporovaným lživými a licoměrnými médií, zatímco veřejnost Západu má beznadějně vymyté mozky.

Jestliže Doctorow nemá pravdu v tom, že společný sbor náčelníků štábů převáží nad šíleným prezidentem a jeho poradcem Národní bezpečnosti, směřujeme k válce. K válce, v níž USA nezvítězí.

Všimněte si, vážení čtenáři, že v západních médiích není o probíhající světové krizi ani zmínky. Na programu CNN i BBC je současným hlavním tahákem útok FBI na jednoho Trumpova právníka.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský velvyslanec v OSN zaútočil na politiku USA v Sýrii. Všude, kam přijdete, zanecháváte za sebou chaos, vyčetl americké velvyslankyni   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 18:12:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský velvyslanec v OSN zaútočil na politiku USA v Sýrii. Všude, kam přijdete, zanecháváte za sebou chaos, vyčetl americké velvyslankyni. Britská tajná služba zřejmě unesla Julii Skripal z nemocnice, personál potvrdil, že Julia v noci zmizela z pokoje! Ruská diplomacie vyhlásila poplach, Britové odmítají umožnit styk s Julií i příbuzným!

Chemická sága v britsko-americké režii má další pokračování. Rusko svolalo mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli zfalšovanému chemickému útoku v syrském městě Dúmá a během projevů a proslovů v OSN se doslova jiskřilo. Nejprve americká velvyslankyně v OSN Nikki Haley obvinila vládu Bašára Asada z použití chemických zbraní a neustále v souvislosti se syrskou vládou opakovala označení režim, což rozpálilo doběla ruského velvyslance v OSN Vasilije Nebenziu, který zasedání předsedá. Ten vzápětí varoval Niki Haley, že pokud bude nadále demokraticky a legitimně zvolenou vládu Bašára Asada označovat slovem “režim”, přeruší zasedání Rady bezpečnosti OSN, dokud se Niki Haley nezačne slušně chovat. Ta se vzápětí urazila a strhla se hádka jako z dob Studené války, když Nikita Chruščev hřímal v OSN proti americké politice.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/264057767

Vasilij Nebenzia se potom ujal slova a vpálil do očí Niki Hailey veřejné tajemství, které se všichni ostatní diplomaté v OSN bojí Američanům říct do oči. Nebenzia prohlásil, že Američané za sebou v otázkách geopolitiky zanechávají chaos všude tam, kam vkročí. Teroristé a extrémisté v Sýrii zažívají porážku a externí sponzoři, kteří je zásobovali a financovali, zažívají porážku spolu s nimi. A ruský velvyslanec natvrdo prohlásil, že to byly právě USA, které zásobovaly, financovaly a do Sýrie nasadily teroristy, kteří měli svrhnout legitimní syrskou vládu. Nikdo z ostatních diplomatů si nedovolil takto otevřeně to Nikki Haley vmést do očí. Úsek tohoto videa jsem otitulkoval a můžete ho vidět v úvodu článku. Nebenziova řečnická otázka na adresu Američanů je trefná. Oni vůbec nechápou, do dělají a kam přivádí svět. Jenže tento pohled může být nakonec ale zcela chybný.

Všude, kam vlezou Američané, zanechávají za sebou chaos!

Američané totiž naopak vědí přesně, co dělají, protože USA už ne mezinárodní politiku a pravidla mezinárodní diplomacie dávno rezignovaly a jejich cílem je vyvolání mezinárodního vojenského střetnutí, které by mělo katastrofální dopady, jenže Američané jsou natolik přesvědčeni o své technologické nadřazenosti, že opravdu věří, že americká armáda dokáže vyhrát i termonukleární válku, protože jak mají Američané pevně v podvědomí zafixováno, americké války se bojují v cizích zemích, nikoliv na území USA.

Válka je největším americkým exportním produktem, americká válka roztáčí kola amerického průmyslu, protože zbrojení zaměstnává nejvíce lidí. A představa unipolárního vládnutí nad celým světem je utkvělou představou amerických neokonzervativců už od počátku 90. let, kdy došlo ke zhroucení Sovětského svazu. Dnešní geopolitické změny však světovou moc přesunují z USA do Číny, která se stává novým tahounem globalizačních procesů. Spojené státy jsou najednou brzdou globalizace.

Američané investovali do rozvratu Sýrie miliardy dolarů, zafinancovali islámské skupiny stejně ochotně, jako kdysi v Afghánistánu v 80. letech zafinancovali Taliban a později v 90. letech Al-Kajdu. Investice do projektu rozbití Sýrie byly nejenom v podobě peněz, ale i v rovině politických investic, kdy se splněním plánů na sesazení Bašára Asada jsou spojeny politické cíle zvýšení vlivu Saúdské Arábie v regionu, vznik Kurdistánu, který je opět v nedohlednu, vybudování ropovodu a plynovodu ze Saúdské Arábie do Evropy, kterým bude Evropská unie na jedné straně zbavena závislosti na Rusku, ale na straně druhé vznikne nová závislost Evropy na USA, protože saúdskoarabská ropa je ve skutečnosti americká, protože loutková vláda v Rijádu nemá se saúdskoarabskou svrchovanou vládou nic společného, když ropu prodává Rijád do světa jen a pouze servilně za americký dolar, tzn. za petrodolar.

Rozvrácený Blízký východ má za úkol přivést zničení Izraele

Chemický útok v syrském Dúmá je pouze dalším pokusem, jak více izolovat Rusko, Írán a Sýrii, protože jejich spolupráce bezprostředně ohrožuje nejen americké zájmy v regionu, ale především zájmy amerických sionistů, kteří mají své plány s budoucností Izraele, který má být zničen podle proroctví z Talmudu během rozšiřování království Davidova. Izrael se má rozrůst, zvětšit a v této době má být vybudován nový Chrám v Jeruzalémě. Symbol již byl odstartován, USA symbolicky přesunují svoji ambasádu do Jeruzaléma. Jenže pozor, ve skutečnosti ji nepřesunují Američané, ale Chabad Lubavitch, Světový židovský kongres.

Chabad totiž hledá ochranu Izraele u Donalda Trumpa před sionisty, kteří se pokusí Izrael zničit tím, že zemi zatáhnou do války na Blízkém východě, která bude termonukleární. Tím dojde k naplnění Holokaustu 2.0 a sionisté ustanoví Světovou židovskou diasporu, kde domovem sionistů budou všechny země a národy světa, které budou sionisté ovládat v rámci globalizace. A právě spojení Světového židovského kongresu s americkými zájmy v oblasti má zabránit zničení Izraele, protože v takovém případě si nedovolí sionisté zaútočit proti americkým zájmům na Blízkém východě, protože Dům Sion má ve Washingtonu a v Kongresu největší podporu.

Sionisté proto usilují o destabilizaci Izraele zvenčí v okolních státech. Rozvrácená Sýrie je požehnáním pro sionisty, protože destabilizace v regionu destabilizuje i samotný Izrael. To je cíl globalistů, kteří usilují o zničení Izraele, o rozpad USA a o vytvoření světové vlády, kterou budou řídit státní manažeři na jednotlivých úrovních a v plném područí globalizace, kterou budou ovládat struktury Domu Sion, světové globalizované vlády, která se bude opírat o národ bez hranic, o národ sionistů.

A dům Sion je barevným domem, kde najdou domov neomarxisté, neoliberálové, trockisté, chazaři, socialisté i lidovci. Stejně jako posloužily USA věci sionistů, poslouží sionistům i Izrael. Existuje jedno chasidské přísloví: “Jenom kvůli tomu, že vás motyka živí, s ní nechodíte spát do postele…” a toto je nejlepší přirovnání, jakou úlohu “motyky” plnily dlouhé dekády USA a najednou jim nedochází, že jejich role končí, protože Čína představuje výkonnější pluh, motyka už globalistům nestačí.

Julie Skripal zmizela v noci z nemocnice, ruská diplomacie mluví už dokonce o únosu ruské občanky britskou tajnou službou

Abychom pochopili tragický obraz západního světa, stačí se podívat, k čemu došlo právě ve Velké Británii. Již podle pondělních informací médií byla Julia Skripal propuštěna z nemocnice, jak informovala západní média během dnešního dne. Jenže, o čem neinformovala, to jsou otazníky z britského bulváru, protože novináři okupují vchody do nemocnice v Salisbury a chtěli udělat rozhovor s Julií Skripal, protože už od minulého týdne bylo jasné, že bude každou chvíli propuštěna. Jenže nemocniční personál dnes novinářům oznámil, že Julia Skripal už v nemocnici není, a to zřejmě už několik dnů, protože novináři neviděli nikoho odcházet.

Ruské velvyslanectví v Londýně oznámilo, že má obavy z únosu Julie Skripal britskou tajnou službou na neznámé místo, aby nemohla poskytnout vlastní verzi svědectví, a to ani ruským diplomatům, ale ani svým nejbližším a příbuzným. Viktoria Skripal, která minulý týden s Julií telefonovala, nakonec opravdu vízum do Británie nedostala, i když ruská diplomacie lobovala a usilovala v Londýně, aby Viktoria jako sestřenice mohla Julii navštívit. Britové to rezolutně odmítli. Julia Skripal podle našich informací z okruhu ruského zastupitelství v Londýně zmizela ze svého pokoje v noci ze soboty na neděli po 2. hodině ranní.

Ruská vláda má obavy, že oba dva ruští občané, Sergej Skripal a Julie Skripal budou uneseni na neznámé místo a bude jim poskytnuta pod určitou hrozbou nová identita, bude jim zabráněno komunikovat s příbuznými i s ruskými vyšetřovacími orgány, které zahájily vyšetřování otravy obou ruských občanů a je pravděpodobné, že mohou být v tajném zařízení podrobeni proceduře tzv. vymývání mozku, aby je poté Britové mohli předvést před média, kde obě osoby odrecitují naučený text a požádají o azyl v USA, jak jim bude naordinováno.

Únos, nová identita nebo likvidace?

Britské úřady brání nejen ruským diplomatům v kontaktu s Julií, ale brání v kontaktu s ní i právním zástupcům Skripalovy rodiny a právě i nejbližším příbuzným. Julie ani její otec Sergej nejsou osoby s nakažlivou nemocí, aby musely být izolovány, to by totiž Julie nebyla propuštěna z nemocnice a navíc, podle informací médií, ani Sergej Skripal neleží na oddělení karantény s oddělenou vzduchovou cirkulací, ale pouze v normálním pokoji, takže to vypadá, jako kdyby nikdy žádnou chemickou a nakažlivou látkou zasažen nebyl.

Sergej Skripal a jeho dcera Julie sice mohou dostat jinou identitu a žít v USA, ale pokud je nikdo nebude umět kontaktovat, nikdo z příbuzných, jak potom bude mít někdo jistotu, že britská a americká tajná služba místo toho oba svědky neumlčí a neodstraní je, aby nemohli mluvit? Znovu si poslechněte telefonický záznam rozhovoru s Viktorií, jak Julie nechce nic po telefonu vysvětlovat a dopředu upozorňuje Viktorii, že vízum do Británie nedostane, a opravdu ho nakonec nedostala. Všechno to ukazuje na to, že Julia se stala obětí únosu britské tajné služby. Podobný osud čeká i jejího otce.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/video-rusky-velvyslanec-v-osn-zautocil-na-politiku-usa-v-syrii-vsude-kam-prijdete-zanechavate-za-sebou-chaos-vycetl-americke-velvyslankyni-britska-tajna-sluzba-zrejme-unesla-julii-skripal/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a USA si vyměnily ostré poznámky na zasedání RB OSN   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 17:57:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová nestoudně prohlásila, že Rusko podkopalo autoritu OSN svými akcemi v Sýrii. Zapomněla však dodat, že Rusko je tam se souhlasem legitimní vlády oprati Američanům! Ruský stálý zástupce při OSN Vasilij Něbenzja varoval ze své strany USA před možnými následky použití síly v Sýrii.

„Umožnili jsme Rusku, aby se stali nevinní lidé rukojmími Asadova režimu, umožnili jsme Rusku, aby podkopalo autoritu OSN. Rusko blokuje všechny akce, vetovalo už 5 rezolucí v této otázce (použití chemických zbraní v Sýrii)," prohlásila Haleyová.

„Už jsme informovali patřičnými kanály americkou stranu, že silové akce pod falešnými záminkami proti Sýrii, kde se nacházejí ruští vojáci na žádost zákonné vlády této země, mohou mít ty nejhorší následky," řekl Něbenzja.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hm2Z
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané vyslali k Sýrii dva torpédoborce   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 12:18:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Druhý americký torpédoborec může připlout do Středozemního moře během několika dnů, píše list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroj v Pentagonu.

„USA už mají jeden raketový torpédoborec USS Donald Cook na východě středozemního moře, odkud se může zúčastnit jakéhokoli útoku na Sýrii… Druhý, USS Porter, tam může dorazit za několik dní", oznámil list.

Noviny The Washington Examiner oznámily včera s odvoláním na zdroj v Pentagonu, že torpédoborec USSDonald Cook se 60 okřídlenými raketami Tomahawk opustil přístav na Kypru a vydal se směrem Sýrie. Podle informace tureckého listu Hurriyet ho nejméně čtyřikrát oblétala ruská bojová letadla, v Pentagonu však tuto informaci vyvrátili.

Prezident USA Donald Trump obvinil dříve Rusko a Írán z podpory syrského předáka Bašára Asada na pozadí informace o chemickém útoku v městě Dúmá a slíbil, že v průběhu 48 hodin učiní rozhodnutí o odvetných opatřeních.

Moskva a Damašek vyvrátily zprávy o pumě s chlórem, která byla údajně shozena syrskými vojáky. Ruské MZV prohlásilo, že cílem podobných lživých zpráv je zastat se teroristů a odůvodnit možné silové útoky zvenčí.

Zdroj: The Wall Street Journal, Sputnik.news.com, Hurriyet
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová italská vláda zřejmě spustí krizi v EU   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 07:07:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

Formální konzultace o vytvoření nové koaliční vlády v Itálii započaly 4. dubna. Pravo-středová koalice vedená proti-imigrantskou Ligou získala 37% hlasů a bude mít nejvíce parlamentních křesel, zatímco populistické Hnutí 5 hvězd získalo téměř 33% a je tak jedinou stranou, která získala největší počet křesel. Ani jeden z těchto subjektů nemůže vládnout sám. Nezáleží příliš na tom, koho prezident Sergio Mattarella pověří sestavením koaliční vlády: vůdce pravo-středové Ligy, Matteo Salviniho, nebo Luigiho de Mayo z 5 hvězd. Výsledek bude stejný – EU bude čelit krizi kvůli politice vůči Rusku. Oba tyto subjekty jsou z velké části v této otázce zajedno – chtějí zrušení protiruských sankcí.


Pět hvězd není pouze euroskeptická; je otevřeně proti EU. Toto hnutí bylo vždy známo jako „součást rozrůstajícího se klubu sympatizantů Kremlu na Západě“. Sdílí pro-moskevský pohled s Ligou. „ZASTAVTE absurdní protiruské sankce“ napsal na tweetu Matteo Salvini, aby se svým stanoviskem obeznámil společnost. To odpovídá názoru Ernesta Ferlenghiho, prezidenta Confindustria Russia, neziskového sdružení, které požaduje po vládě podporu italských podnikatelů působících v Rusku. Oba subjekty souhlasí, že sankce škodí italské ekonomice. Salvini kritizoval rozhodnutí své země vypovědět ruské diplomaty kvůli tak zvané otravě Skripala. V březnu podepsal dohodu o spolupráci se stranou Jednotné Rusko.

Je téměř jisté, že Itálie, 3. největší ekonomika eurozóny, 8. největší na světě podle nominálního HDP a země s 12. největším HDP (PPP), zpochybní rozumnost války sankcí. Není pochyb, že ji podpoří řada zemí, včetně Řecka, Rakouska, Kypru, Maďarska atd. Pokud by nebylo tlaku EU a německého vedení, byly by sankce zmírněny, či dokonce zrušeny, již dávno, obzvláště v situaci, kdy Británie blok opouští. Skandál Skripal může diskuse protáhnout, ale ne na dlouho. Časem odumře. Pokud by existovaly skutečné důkazy na podporu obvinění Moskvy, již by byly, bez zaváhání, předloženy veřejnosti, aby rozdmýchaly protiruské nálady. Avšak nebyly. Skandál je odsouzen časem postupně vyčpět.

Prospěšnost vyhoštění diplomatů byla zpochybněna v téměř všech zemích EU, včetně Německa. Nově jmenovaný ministr zahraničí Heiko Maas trvá na tom, že Evropa potřebuje Rusko jako spojence, aby bylo možné řešit regionální konflikty. Jak uvedl: „Jsme otevřeni dialogu a spoléháme se na opětovné budování důvěry, kousek po kousku, pokud je k tomu Rusko ochotné.“

Rakousko a Řecko se zatím odmítly připojit, ale pokud se k nim přidá tak velká země, jako Itálie, ocitne se EU ve svízelné situaci. Sankce mají být prodlouženy počátkem podzimu, ale Řím zablokuje jejich automatické prodloužení. Itálie je příliš velká a důležitá, než aby mohla být snadno sražena na kolena. Je to zakládající země EU. V tomto bloku jsou vážné trhliny a objevení se dalších bodů sváru zpochybní samotnou jeho existenci. Za daných okolností je zmírňování sankcí, až k jejich konečnému zrušení, pro EU tím nejlepším řešením. To ale povede k rozkolu mezi USA a Evropou, obzvláště v době, kdy se rozdílné postoje vůči projektu plynovodu Nord Stream-2 prohlubují.

Americká velvyslankyně v OSN Nikki Haley nedávno uvedla, že Rusko není přítelem USA. I Moskva si je dobře vědoma, že Washington není její přítel. Není to však o přátelství, ale o potřebě dialogu za rovných podmínek, aby bylo možné řešit otázky společných zájmů.

Jak je vidět, nepřátelství USA vůči Rusku jejich pozici ve světě neposiluje. Právě naopak, propast se rozšiřuje a jejich evropští spojenci se odcizují. Již nyní jsou vztahy komplikované dost. Tlak vyvíjený USA a Británií, jejich věrným evropským spojencem, na zatažení EU do protiruské kampaně vzbuzuje silný odpor. Velmoci činí silnějšími silné aliance, nikoliv neshody s blízkými partnery.

Zákon CAATSA umožňující kárná opatření vůči evropským spojencům, rozpory kvůli dohodě s Íránem, kterou USA pravděpodobně v květnu zruší, evropský odpor vůči americké celní politice a spousta dalších věcí podkopává alianci Západu, za jejíž vůdce se USA považují. Přidáním Ruska na seznam rozhořčení Evropy sotva učiní pozici USA ve světě silnější. Rozdmýcháváním protiruských nálad si samy ubližují a činí tím politiku „Amerika na prvním místě“ mnohem méně účinnou, než jakou by byla, kdyby nepřátelství bylo nahrazeno dialogem.

Vypadá to, jako by ti, kteří si přejí špatný stav Ruska, ztratili důležitého spojence. Čím víc se snaží ublížit Moskvě, tím více poškozují jednotnost Západu.

Alex Gorka

New Italian Government to Trigger Crisis in EU vyšel 7. dubna 2018 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/04/7556-nova-italska-vlada-zrejme-spusti-krizi-v-eu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo snad ta Dvořákova parta nemůže myslet vážně. Ty protáhlý xichty. Volební vysílání ČT z Maďarska opět uvedlo některé diváky v úžas   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 07:00:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Viktor Orbán se potřetí v řadě stal premiérem Maďarska a jeho strana Fidesz v nedělních parlamentních volbách obhájila ústavní většinu hlasů. Drtivé vítězství Orbánovy strany překvapilo většinu expertů, podle nichž nedělní vysoká volební účast nahrávala opozici.

Čeští politici a komentátoři jsou ale v šoku z něčeho jiného. Velmi kritizují Českou televizi za to, jak o Orbánově vítězství v maďarských volbách informuje. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ zhrozil se šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

„Ne, na reportáže ČT se opravdu nedívat. Naprostá katastrofa, tentokrát minimathé z Maďarska. Orbán omezuje demokracii, je to nácek, jeho strana ovládá média, proto není možné ji porazit ve volbách, které stejně nejsou demokratické,“ napsal po zhlédnutí reportáží České televize na svém Facebooku séfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, který nevycházel z údivu, jak Česká televize prezentuje Orbánovo vítěztví. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ dodal.


Podle brněnského právníka Tomáše Tyla Česká televize přešla v hodnocení maďarských voleb od „populismu“ k největší hrozbě, a to „orbanizaci Evropy“. „No, je to vyslovená hrůza – stabilní vláda, která podporuje rodiny s dětmi a buduje národní stát, kde nenechává svoje občany podřezávat ve jménu multikulturalismu. Co bude Soros dělat? Na takovém trhu se snad ani nedá spekulovat! Jsem naprosto zděšen. Nevíte, jestli je aspoň některá z těch čtyř Orbánových dcer na holky?!“ dodal ironicky.

Poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský zase na svém Facebooku informoval o tom, že dnes zaslal osobní gratulaci Viktoru Orbánovi a popřál mu, aby se snažil více spojovat a méně rozdělovat. „Ve V4 i EU potřebujeme i nadále úzce spolupracovat,“ doplnil. „Lid je Orbánem unaven a již jej nechce? Těším se na dnešní a zítřejší analýzy,“ poznamenala na sociální síti komentátorka Irena Ryšánková.

K výraznému vítězství ve volbách nezapomněl Viktoru Orbánovi a straně Fidesz pogratulovat ani předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který se prý těší na další spolupráci v rámci Evropské lidové strany, v níž KDU-ČSL sdílí s Fidesz řadu názorů. „A to takové, že odmítáme povinné migrační kvóty a jejich spojování s čerpáním evropských fondů. Problém migrace se musí řešit v místě konfliktu. Musíme bránit hodnoty evropské křesťanské civilizace a národní kultury,“ uzavřel spokojeně v komentáři na svém Facebooku.

Glosátorka Karolína Stonjeková to pak rozsekla zcela: "Takové ty okamžiky á la maďarské volby jsou jediné momenty, kdy má smysl sledovat ČT24. Aby člověk viděl ty protáhlý xichty...!," napsala.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-snad-ta-Dvorakova-parta-nemuze-myslet-vazne-Ty-protahly-xichty-Volebni-vysilani-CT-z-Madarska-opet-uvedlo-nektere-divaky-v-uzas-531325

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo bylo cílem izraelského útoku v Sýrií? Základna využívána Ruskem!   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 06:51:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letecký základna Tijás, zvaná také někdy T4 podle své blízkosti přečerpávací stanici na ropovodu z Kirkúku do Tartúsu byla v heroických časech základnou průzkumných a záchytných letounů MiG-25PD/PU/RB Syrských arabských vzdušných sil (1. a 5. letka), podporovaných víceúčelovými Su-24M4/MK (827. a 819. letka). Jednalo se kdysi o základnu skvěle vybavenou výkonnými radiolokátory, neboť měly zachytávat právě stíhací letouny Izraelských vzdušných sil F-16 a F-18 a zabraňovat prostřednictvím třímachových MiG-25 jejich průniku do syrského vzdušného prostoru.

Jejich hlavním úkolem byla ochrana Homsu a jeho průmyslových komplexů (rafinerie, hnojivárna, elektrárny a další). Přestože se záhy ukázalo, že zastarávající MiG-25 velkým nebezpečím pro IAAF, vybavené nejmodernějšími letouny nejsou, stala se zejména v průběhu syrské krize tato základna izraelskou obsesí. Velmi zajímavě však i obsesí tzv. Islámského státu, dokazující nade vší pochybnost minimálně velmi podobné taktické priority obou těchto sil. Základnu používaly, zejména v době ofenzívy proti Palmýře i Ruské vzdušné a kosmické síly.

Dnes je to skutečně spíše vybydlené pohřebiště neprovozuschopných letounů, kde má největší cenu jeho VPD. Útok na tento objekt byl tedy ze všeho nejvíc vojenskou provokací, která měla otestovat připravenost syrsko-ruské PVO, případně zatáhnout Rusko do přímé odvetné akce, po které by následoval úder americký. Putin opět osvědčil dostatek přehledu a chladnou hlavu. Ví, že mu odveta neuteče. V tuto chvíli je důležitější dokončit operaci v Dúmě a prokázat neexistenci jakéhokoli chemického napadení jako další kolosální lži z dílny anglosaských ochotníků v bílých přilbách.

Autor: Peter Markup

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské centrum pro usmíření nenalezlo žádné stopy chemických zbraní v syrské Dúmě   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 06:46:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupci ruského centra pro usmíření v Sýrii zkontrolovali oblasti města Dúmy a nenalezli stopy používání jakýchkoli jedovatých látek.

„9. dubna skupina Centra pro usmíření znesvářených stran, která zahrnovala odborníky na radiační, chemickou a biologickou ochranu, provedla lékařské prohlídky v syrském městě Dúma, kde se údajně používaly chemické zbraně. Výsledky kontroly ukázaly, že neexistují známky používání chemických látek," uvedlo ve svém prohlášení Centrum pro usmíření.

Centrum také dodalo, že vojenští lékaři navštívili zdravotnickou instituci města, kde nenalezli u pacientů žádné známky chemické otravy nebo vystavení jedovatým látkám, což opět dokazuje, že v syrském městě Dúma nebyla použita žádná chemická zbraň.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hmq6

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokud se USA zbaví íránské jaderné dohody, Írán zareaguje podle svých zájmů   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 06:39:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poradce íránského nejvyššího vůdce pro zahraniční záležitosti Ali Akbar Velayati poskytl íránské tiskové agentuře ISNA rozhovor, ve kterém uvádí, že Írán bude i nadále dodržovat komplexní dohodu o íránské jaderné otázce. Pokud se Spojené státy zbaví íránské jaderné dohody, zareaguje Írán jako země s regionálním a mezinárodním vlivem v souladu vlastních národních zájmů.

Ali Akbar Velayati řekl, že Írán má schopnost reagovat na veškerou činnost porušující íránskou komplexní jadernou dohodu. Poukázal na to, že Írán má na stole mnoho voleb a není nucen jít do slepé uličky. "V dnešním světě může jen málo zemí udržet svou nezávislost jako Írán."

Americký prezident Donald Trump letos v lednu pozastavil účinek sankcí vůči Íránu na dalších 120 dní. Pohrozil ale, že z dohody odstoupí, pokud ji evropští signatáři neprojeví ochotu modifikovat. Teherán trvá na tom, že další jednání s Washingtonem o jaderné dohodě nechystá.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDvě třetiny Američanů se obávají obchodního sporu mezi Čínou a USA   
Pridal tk Úterý 10 duben 2018 - 06:38:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stávající obchodní spor mezi Čínou a USA v poslední době nejen obsadil mediální titulky obou zemí, ale také zahájil celosvětovou debatu o volném obchodu. Reportér CRI vyzpovídal ve Washingtonu místní obyvatele a zeptal se jich, jak vidí současné obchodní vztahy mezi USA a Čínou.

Novinář Čínského rozhlasu pro zahraničí se každého washingtonského respondenta ptal na tři stěžejní otázky: Co si myslíte o současném stavu obchodních vztahů mezi Čínou a USA? Pokud by vlády obou zemí uvalily cla na vzájemný dovoz podle vydaného seznamu, jaký to bude mít dopad na obyčejné Američany, včetně vašich vlastních životů? Jaké návrhy byste prezidentovi Trumpovi předložili?

Všichni respondenti se jasně vymezili vůči Trumpově vládě, která chce uvalit clo na čínské zboží kvůli obchodnímu deficitu.

Elizabeth Racine, členka washingtonského think-tanku, řekla, že zmíněná politika Bílého domu způsobila nejen chaos pro americké domácí prostředí, ale také pro celé zahraničí. "Tento kro vymazal všechny dobré věci, které USA předtím udělaly." Podle ní jsou současně praktiky příliš špatné, protože nedokáží dát americkým lidem žádnou naději. Dodala, že velmi málo lidí v současnosti důvěřuje vládě.

David Lindgren je profesorem v důchodu. Ten se domnívá, že obchodní problém mezi Čínou a USA nepochybně existuje, ale nesouhlasí s opatřeními, která zavedla Trumpova vláda pro vyřešení obchodního deficitu.

„Čínské politiky v oblasti ochrany duševního vlastnictví měly být nadále vylepšeny, a proto se domnívám, že Čína a USA by měly hledat řešení prostřednictvím rozhovorů a jednání. Ale jednoznačně se staví proti uvalení cel na čínský dovoz kvůli obchodnímu deficitu USA," uvedl Lindgren.

Z průzkumu veřejného mínění, který provedlo Centrum amerického politického výzkumu Harvardské univerzity spolu s agenturou Harris Poll, vyplývá, že více než dvě třetiny Američanů vyjádřily obavy ohledně stávajícího obchodního sporu mezi Čínou a USA.

52 % respondentů se postavilo proti celkové obchodní politice Trumpovy vlády a 43 % se domnívá, že uvalení cla na čínské zboží povede ke zrátě domácích pracovních míst.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2985 sec,0.1038 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,068kB