Středa 11 duben 2018
P.C.Roberts: Válka s Ruskem se blíží   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 18:56:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ani v úterý ráno nebyl k dispozi žádný náznak toho, že by se Washington probíral k rozumu. Web Zero Hedge navíc oznámil, že Trump ruší svou cestu do Peru na Summit amerických států – a to prý proto, aby dohlédl na útok USA proti Sýrii. Jestliže se tento útok stane realitou, máme válku na krku.

RUSKO JE ROZLADĚNO FAKTEM, ŽE AMERICKÝ TORPÉDOBOREC PŘIPLOUVÁ K SÝRII BEZ OHLÁŠENÍ

V pondělí pozdě večer jsme oznámili, že americký torpédoborec USS Donald Cook (DDG-75), vyzbrojený raketovými střelami tomahawk i obranným protiraktovým systémem Aegis, se blíží k syrskému přístavu Tartus, sloužícímu jako logistická základna ruského námořnictva v Sýrii. Podle zprávy CNN nalézal se v tu dobu zmíněný torpédoborec 100 kilometrů od přístavu.

Rusko je vyhlídkou na skutečnost, že další měření sil je na spadnutí, pochopitelně znepokojeno. Deník Pravda píše, že předseda branného výboru Dumy Vladimir Šamanov prohlásil, že USA přiblížení skupiny amerických válečných lodí k námořní základně Tartus neohlásily.

„Skupina lodí amerického námořnictva se objevila 150 kilometrů od oblasti přístavu Tartus. Je v mezinárodním styku běžnou praxí, že potencionální účastníci události v oblasti jsou předem informováni. My jsme informováni nebyli, třebaže máme ratifikovanou dohodu na dvě základny v Sýrii – a to Tartus a Khmeymim“, řekl Šamanov.

„Prezident Trump navíc řekl, že popřemýšlí o raketovém útoku na Sýrii a to bez ohledu na jakékoli rezoluce Rady bezpečnosti OSN. To všechno zapáchá něčím, co už je mimo rámec uznávaných mezinárodních pravidel“ , dodal Šamanov a naznačil, že Rusko se na útok proti Sýrii připravuje.
Znepokojující je též ta skutečnost, že ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzja v pondělí řekl, že Američané budou čelit „vážným důsledkům“, pokud Sýrii napadnou.

„Opakovaně jsme americkou stranu varovali o vysoce negativních důsledcích, jež mohou následovat, jestliže bude proti legální syrské vládě použito zbraní, a nedejbože, ty zbraně ohrozí naše vojáky, kteří jsou v Sýrii legálně“ řekl ruský velvyslanec v OSN na pondělním zasedání rady bezpečnosti.

Nicméně se po pondělní zprávě, že osobní Trumpův právník se stal terčem útoku FBI, se jako pravděpodná objevila možnost, že Trump v zoufalém pokusu vymanit se z domácích problému zvolí vojenské řešení v Sýrii jako nezbytné pro sebe osobně.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvět je v šoku! Reakce internetu na prohlášení Trumpa: „Planetu zachrání jen ufoni, nebo něco z vesmíru“   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 18:47:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět je zneklidněný prohlášeními amerického prezidenta Donalda Trumpa, který vyzval Rusko připravit se na útok „pěkných, nových a chytrých“ amerických raket v Sýrii. Uživatelé Facebooku aktivně zareagovali na tuto znepokojující zprávu.

Předtím ruský velvyslanec v Libanonu Alexandr Zasypkin prohlásil, že Rusko si ponechává právo sestřelovat všechny rakety a likvidovat palebné zdroje v případě agrese USA proti Sýrii. Donald Trump na to reagoval hrozbou a na svém Twitteru napsal, aby se Rusko připravilo na pěkné, nové a „chytré" americké rakety.


Donald J. Trump
✔ @realDonaldTrump

Russia vows to shoot down any and all missiles fired at Syria. Get ready Russia, because they will be coming, nice and new and “smart!” You shouldn’t be partners with a Gas Killing Animal who kills his people and enjoys it!

12:57 - 11. 4. 2018
117 tis.
O tomto tématu mluví hned několik lidí: 98,4 tis..

Rudolf Půlpán: „Projděte se na sluníčku, dejte si pivko a běžte spát. Hodiny jsou nastavené na jednu vteřinu před světovou válkou. Prohlášení Rusů, že budou sestřelovat rakety a zaútočí na místa odpalu raket, ale i prohlášení Trumpa, aby se Rusové připravili na americké krásné rakety, je vyhlášením války".

Mirek Sivul Pfeffer: „Hmm, tady tu planetu zachrání už snad jen mimozemšťané, nebo něco z vesmíru, ach jo, tak se asi ani důchodu někteří nedožijeme. Dogma zničí lidstvo".

Dominik Horák: „Pan prezident Trump si asi plete území cizího státu s pískovištěm".

Vladimír Kotyza: „Ten kulturní barbar ještě rozpoutá třetí světovou".

Monika Ivaninova: „Jsou krásné a nové, proto je třeba je vyzkoušet?"

Tomáš Postawa: „Jen aby mu Rusové to přání (připravit se) nesplnili. Možná by se divil…"

Antonín Vrabec: „Trump poletí v té první".


Zdroj: https://sptnkne.ws/hnkh

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonec legrácek. Co mohou udělat dva torpédoborci USA se syrskou armádou   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 18:41:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bojové lodě amerického námořnictva Donald Cook a Porter se přiblížily ke břehům Sýrie přesně rok po útoku na leteckou základnu Shajrát. Stejně jako v dubnu 2017 byly důvodem pro zvýšení vojenské přítomnosti v regionu nepotvrzené zprávy o používání chemických zbraní Damaškem, tentokrát ve Východní Ghútě.

Americký tisk spojuje vyslání torpédoborců s příslibem Donalda Trumpa do dvou dnů rozhodnout jak potrestat Asadův režim. O tom, čeho je schopná lodní skupina zaměřená na syrské pobřeží ctěte v materiálu Sputniku.

Výběr cíle

Torpédoborec čtvrté generace Donald Cook a Porter spolu nesou až 120 střel s plochou dráhou letu Tomahawk s rozsahem více než dva tisíce kilometrů. To znamená, že v dosahu amerických lodí je celé syrské území. Nicméně stále není jasné, kde mohou zaútočit, pokud Trump vybere silový scénář. Expert Centra pro novou americkou bezpečnost Nicholas Geras na stránkách Foreign Policy tvrdí, že bude několik cílů. Podle něj loňské americké raketové útoky na leteckou základnu Shajrát nedosáhly plánovaných výsledků. Letouny syrské armády vzlétly už několik hodin po útoku.

Připomeňme si situaci, kdy torpédoborce Porter a Ross vypustily 59 Tomahawků. Jak oznámilo ministerstvo obrany Ruska, letecké základny dosáhlo pouze 23 z nich. Takový výkon je opravdu bezvýznamný. Rakety v hodnotě zhruba dvou milionů dolarů zničily asi šest starých stíhaček třetí generace MiG-23, skladiště hmotného a technického majetku, vzdělávací budovy, jídelny a radarové stanice. Přistávací dráhy nebyly poškozeny, což umožnilo co nejdříve přivést letiště do pořádku.

„Aby bylo možné Bašáru Asadovi způsobit značné škody a poskytnout dostatečný signál Trumpovy představy, Spojené státy budou muset zaútočit na další cíle. Vojenská schopnost syrské armády bude tedy podlomena," shrnuje Geras.

Za povšimnutí stojí, že v roce 2011 měli Američané a Britové 124 raket Tomahawk, aby téměř úplně zničili systém protivzdušné obrany Muammara Kaddáfího. Avšak převážná většina protiletadlových raketových systémů libyjských leteckých sil představovala zastaralé sovětské komplexy. Existuje mnoho důvodů předpokládat, že se tento úspěch opakovat v Sýrii nepodaří.

Dokonce i dnes, po sedmi letech občanské války, letadlová obrana této země zůstává jednou z nejsilnějších v regionu. Syrská armáda má stovky protiraketových systémů a protiletadlových komplexů, včetně moderního Buk-M2, Pancir-C1a S-125 a Pečora-2M. Skutečnost, že méně než polovina Tomahawků nedosáhla Shajrátu napřímo, potvrzuje účinnost akce syrských protiletadlových střelců. Naposledy potvrdili svou kvalitu v noci 9. dubna, když sestřelili pět z osmi izraelských raket v nebi nad letištěm T-4 u Palmýry.

Raketová matematika

Zatím není jasné, do jaké míry jsou Spojené státy připraveny vstoupit do boje, pokud se rozhodnou zahájit vojenský útok proti Sýrii. 120 raket Tomahawk zjevně nestačí k tomu, aby vážně omezili bojovou kapacitu syrské arabské armády a zbavili ji možnosti provádět rozsáhlé útočné operace. Ve Středozemním moři se v současné době nenachází žádná letadlová základna ani skupina výsadkových sil pod vedením univerzální útočné lodi. Iwodžima se nachází v oblasti odpovědnosti 5. flotily v Perském zálivu.

Rychle posílit vojenskou přítomnost u pobřeží Sýrie prostě není možný. Nicméně je známo, že americká jaderná ponorka se střelami s plochou dráhou letu USS Florida, která se účastnila libyjské operace, často navštěvuje Středozemní moře. Ona sama nese na palubě 154 Tomahawků a v útočných schopnostech překonává torpédoborce Donald Cook a Porter dohromady. Proto celkový počet střel s plochou dráhou letu mimo pobřeží Sýrie může dosáhnout 274. Pro srovnání, v roce 1991 Američanům stačilo 288 Tomahawků, aby paralyzovali systém protivzdušné obrany a vojenskou kontrolu nad Irákem během operace Desert Storm.

Raketový útok může být také podporován americkým letectvem umístěným v oblasti. Ve vzduchu je větší prostor pro manévrování než na moři. Jejich největší základny jsou rozmístěny na severu Sýrie, v oblastech pod kontrolou kurdských útvarů. А to včetně letiště v blízkosti města Cobán na severu provincie Aleppo a základny Rumejlan v severovýchodních Hasakahe, přes kterou Američané zásobují Syrské demokratické síly zbraněmi, střelami, zdravotnickými potřebami a dalším vybavením. Obě letiště jsou schopné přijmout taktická letadla. Navíc americké letectvo aktivně využívá tureckou leteckou základnu Incirlik na severovýchodním pobřeží Středozemního moře.

Andrej Koc

Zdroj: https://sptnkne.ws/hnkd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV USA odstartoval letoun „soudného dne“   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 18:11:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V USA odstartoval letoun E-4B Nightwatch, kterému se říká letoun „soudného dne“. O tom informuje monitorovací portál CivMilAir.

E-4B je označován za letoun „soudného dne", jelikož je možné ho použít jako velitelské stanoviště v případě jaderného konfliktu, kdy pozemní struktury řízení jsou zničené či poškozené.

Letoun se může nacházet ve vzduchu celý týden, pokud bude doplňováno palivo za letu.

Informace o tom, proč letoun odstartoval, zatím nejsou k dispozici.

Zdroj: portál CivMilAir

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMáme již dost přepisování dějin!   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 13:06:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý rok se v tzv. sudetoněmeckém tisku objeví celá řada článků o „právu sudetských Němců“ na sebeurčení nejen v době po první válce a následně pak také o desítkách obětí českého teroru počátkem roku 1919.

Tak jak to bylo ve skutečnosti?

Ano, prezident Wilson skutečně usiloval, aby národy, které neměly dosud svůj stát, žily v rámci Rakouska-Uherska, mohly rozhodnout o své budoucnosti v rámci svého práva na sebeurčení. To učinily. Tak vzniklo např. Československo a Jugoslávie.

Tzv. sudetští Němci byli nikoliv národem, ale národnostní menšinou. Proto neměli právo na sebeurčení. Po vzniku ČSR mohli jej opustit a přestěhovat se do Rakouska či Německa. I s penězi utrženými za prodej nemovitostí. Neučili tak. Pozdější zákon upravoval tuto problematiku pozbývání státního občanství a poskytoval možnost volby (opce) občanství Tzv. sudetští Němci byli nikoliv národem, ale národnostní menšinou. Proto neměli právo na sebeurčení.- v případu oblasti bývalého Rakouska-Uherska to bylo možné do lhůty jednoho roku, v případě Německé říše do dvou let od nabytí účinnosti zákona. Údaje o tom, kolik Němců v ČR optovalo pro Rakousko či Německo, neznáme. Šlo však zřejmě jen o nepatrný zlomek z celkového počtu.

Landsmanům*/ asi chybí obyčejný selský rozum. Šlo snad v první světové válce o to, aby nakonec poražené Německo bylo územně zvětšeno o části vzniklého Československa, které patřilo k vítězným spojeneckým státům, a Rakouska, aby tzv. sudetští Němci, kteří litě bojovali za Rakousko-Uhersko, se stali z národnostní menšiny samostatným národem, jenž by měl sám rozhodnout o svém osudu na úkor ČSR, jehož část historického sídelního území si chtěli přivlastnit a odtrhnout od republiky? Pokud takovéto představy se honí v hlavách landsmanů a dokonce jsou někteří z nich přesvědčeni o jejich správnosti, pak sami sobě škodí.

Ano, v březnu 1919 zahynulo několik desítek lidí. Řekněme jen krátce, že demonstrace sudetů se někde zvrhly. Z jejich řad zazněly první výstřely. Československé ozbrojené složky odpovídaly. A tak zcela zbytečně došlo k lidským obětem. Mezi mrtvými byli i Češi. Připomínat si to však se dost dobře nehodí do „historického krámu“. Škoda každého života, který při těchto srážkách vyhasl.

Mezi obvyklá tvrzení landsmanů patří bájení o tom, jak jsme je vyhnali v r. 1945 a kolik set tisíc z nich připravili o život. „Samotní sudetští Němci byli v roce 1945 vyhoštěni ze své staleté vlasti a dokonce se to neobešlo bez stovek tisíc mrtvých - konečného řešení počesku!“ (Z článku „Kultura připomínání“). Takové a podobné výroky jsou nepravdivé, protičeské. Česko-německá komise historiků mluví v těchto souvislostech asi o 15 až 30 tisíci mrtvých, z nichž více než 5000 bylo sebevrahů. A. Hitler, Goebbels a jeho manželka, která sama zavraždila před svou smrtí vlastní děti, dali svým soukmenovcům „pěkný příklad“.

Ale zabývat se touto a podobnými otázkami považujeme za kontraproduktivní. Stačí si uvědomit, že Němci, mezi kterými byli i tzv. sudetští, vyhnali ze života 360 tisíc našich spoluobčanů. V případě vítězství ve válce měli v plánu likvidovat český národ a naše území osídlit Němci. Byl to plán, který schválil sám A. Hitler. Mezi těmi, kteří takovýto postup schvalovali a jej plánovali, vynikal i K.H. Frank, jeden z představitelů znacizovaných henleinovců. Nacistický státní terorismus měl však ještě mnohem širší rozměry. Na východě mělo dojít v průběhu času, jak předpokládal Generalplan Ost, k vyvraždění více než 30 milionů Slovanů, další miliony z nich měly být vyhnány někam až za Ural, aby východní území mohla být poněmčena.

A ještě jedna věcná poznámka. Kolikrát od představitelů „sudetoněmeckého landsmanšaftu“ slyšíme o tom, jak sudeti hrdinně bojovali snad na všech frontách druhé světové války za novou Evropu, v níž by panským národem byli Němci a ostatní jejich otroky? Kolikrát slyšíme od nich že za „Vůdce a vlast“ padlo téměř 200 tisíc „sudetských Němců“?

To všechno, a ještě i další, by si měli být vědomi Němci, ti či oni, kteří o vyvražďování téměř pravidelně mluví. Dějiny je usvědčují z činů, které můžeme charakterizovat jako genocidu, a to nejen Židů, ale i Slovanů. Připomeňme si, že Rusů, Ukrajinců a Bělorusů zahynulo v boji s Němci pravděpodobně kolem 20 milionů (celkové ztráty Sovětského svazu v druhé světové válce dosahují téměř 27 milionů padlých, zavražděných), Poláků zahynulo přes 6 milionů, Jihoslovanů kolem 1,5 milionů, Čechoslováků na 360 tisíc. Nebýt nacistické agrese, tito lidé mohli žít!

J. Kovář
České Národní Listy

*/ landsman - příslušník sudetoněmeckého krajanského sdružení - landsmanschaftu (pozn.red.NR)

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vrátila do USA 490 tun odpadu   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 12:10:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Celnice čínského Chang-čou v provincii Če-ťiang zablokovala dovoz 469 tun tuhého odpadu z USA, jehož dovoz do Číny je zakázán, a nařídila, aby odpad vrátili zpět, oznámila agentura Nová Čína.

Koncem roku 2017 přijaly čínské úřady rozhodnutí zakázat dovoz 24 druhů tuhého odpadu v rámci boje se znečištěním životního prostředí.

Celníci našli náklad z USA, který se skládal z papíru smíchaného s kovovým odpadem a použitými láhvemi na vodu.

Celní úřady požádaly, aby společnosti vrátily odpad zpět do USA v co nejkratším termínu.

Zdroj: Nová Čína

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Alžíru spadlo vojenské letadlo   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 12:03:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Katastrofu vojenského letadla v okolí letiště Búfarík na severu Alžíru nikdo nepřežil, sdělil televizní stanici Al Arabiya alžírský vojenský zdroj.

Jak oznámila alžírská informační agentura, havarované letadlo vykonávalo let ze severní provincie Blida na jihozápad. Většinu cestujících tvořili vojenští příslušníci. Letadlo spadlo v okolí letiště.

V současné době hasí záchranáři požár, který vypukl na místě katastrofy. Zdroje oznámily, že letadlo spadlo několik minut po vzletu. Jednou z možných příčin katastrofy by mohla být technické porucha.

Oběťmi katastrofy se stalo 257 lidí.

Zdroj: TV Al Arabiya

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRada bezpečnosti OSN zamítla dva ruské návrhy rezolucí o Sýrii   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 11:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN nepodpořila dva ruské návrhy rezolucí týkající se vyšetřování zpráv o použití chemických zbraní v Sýrii.

Zpočátku zamítla RB OSN dokument o fungování nového mechanismu pro vyšetřování chemických útoků v Sýrii. Moskvou navržený dokument podpořilo šest zemí místo devíti potřebných včetně dvou stálých členů Rady — Ruska a Číny, a také Bolívie, Kazachstán, Etiopie a Rovníková Guinea. Dvě země — Kuvajt a Côte d'Ivoire se hlasování zdržely. Proti hlasovalo sedm ostatních členů Rady.

Ruskem navržený dokument byl vypracován ještě v lednu a dopracován v posledních měsících. Lišil se od návrhu USA, které trvaly na tom, aby nový mechanismus zjistil viníky z použití chemických zbraní v Sýrii, a RB OSN by měla právo sankciovat silovou odpověď. V ruském návrhu se podotýkalo, že Rada bezpečnosti OSN „důkladně prozkoumá" závěry komise, která však sama nejmenuje viníky zločinů.

Později zamítla Rada další ruský návrh rezoluce RB OSN na podporu poslání expertů OPCW do syrské Dúmy. Pro tento návrh hlasovali dva stálí členové BR OSN — Rusko a Čína, a také Etiopie, Kazachstán a Bolívie. Proti hlasovali tři stálí členové Rady — USA, Velká Británie a Francie, a také Polsko. Šest členských států se hlasování zdrželo.

Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Něbenzja, kdy komentoval výsledky hlasování, zdůraznil, že vyvolávají velké obavy.

„Nepřijetí rezoluce je bohužel lakmusovým papírkem, který svědčí o mnohém. A vyvolává to u nás velké, velké obavy. Navrhli jsme naprosto nevinnou rezoluci, která navíc prakticky přesně opakovala včerejší švédskou", prohlásil Něbenzja na zasedání RB OSN.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hmV9


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndicie, že v Sýrii byl proveden „obratný kousek“ s chemickými zbraněmi   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 03:56:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Údajný útok chemickými zbraněmi, který byl o víkendu proveden proti civilnímu obyvatelstvu v Sýrii, nese všechny typické znaky „propagandistického kousku“, spáchaného pod falešnou vlajkou. Pouze lidé, jejichž kritický smysl je otupen, neboť jsou přesyceni překroucenými informacemi ze strany západních médií, tomu možná nebudou věřit.

Toto jsou tři typické znaky: Za prvé, neověřená tvrzení a videa, ukazující, že děti jsou oplachovány hadicí, jsou připisována zdiskreditované mediální neziskové společnosti, nazývané „Bílé přilby“. Tato skupina je mimo jiné spojována s teroristickými organizacemi, jako je Fronta an-Nusrá a Džaíš al-Islám, ale západní média ji považují za důvěryhodný zdroj. Cokoliv, co tvrdí Bílé přilby, by mělo být bráno velmi opatrně, ne-li pohrdavě.

Za druhé, neověřená tvrzení jsou přesto rychle a nekriticky zveřejňována západními mainstreamovými zpravodajskými médii, s pejorativním závěrem, že za útok je zodpovědný syrský „režim“ a spojenecké ruské síly.

Za třetí, USA a další západní vlády se šikovně chytly požadovaného závěru, že syrský „režim“ a Rusko nesou na útoku vinu, a nyní dodávají, že zvažují vojenský zásah do Sýrie „jako reakci“ na „strašný“ zločin proti civilistům.

To může být také dáno do souvislosti s údajným pokusem o otrávení v Anglii, z čehož je také obviňováno Rusko. Byl tento incident připraven tak, aby podkopal Rusko na mezinárodní úrovni, a následně mohla pokračovat akce pod falešnou vlajkou jako záminka pro vojenskou intervenci NATO v Sýrii?

Odkrývající se předem připravená povaha „reakcí“ poukazuje na to, že nejnovější incident v Sýrii je klasickou operací, spáchanou pod falešnou vlajkou.

Prioritní otázkou však je, co trvalo pachatelům tohoto „senzačního kousku“ tak dlouho?

Během posledních dvou měsíců syrská vláda a ruské vojenské zpravodajské služby varovaly, že bezprostředně hrozí takováto operace pod falešnou vlajkou, která bude zahrnovat chemické zbraně.

Ruské zpravodajské služby při několika příležitostech poskytly informace veřejnosti, že protivládní militanti tajně převezli chemický materiál. To bylo v době, kdy syrská armáda v únoru zahájila ofenzívu za účelem znovu se zmocnit poslední větší bašty, která povstalcům ještě zbývala, a to ve východní Ghútě, poblíž hlavního města Damašku.

Vzhledem k tomu, že syrská armáda dobyla zpět rozlehlou oblast za pomoci ruské vzdušné podpory, existují důvěryhodné zprávy o tom, že byly nalezeny provizorní laboratoře, které opustili prchající militanti. Tyto laboratoře byly běžně zásobeny chlórem - toxickou těkavou chemikálií, která byla tento víkend údajně použita proti civilním obyvatelům.

Syrská vláda a Rusko kategoricky odmítly, že se podílely na tomto útoku ve východní Ghútě, kde - jak oznámily západní sdělovací prostředky - bylo během útoku chemickými zbraněmi zabito až 100 lidí.

Stejně jako v předchozích případech, kdy údajně došlo k chemickému útoku, počet zraněných není nikdy ověřen. Videozáznamy, které pořídila tzv. „rebelská“ strana, nemohou být potvrzeny z hlediska počtu, doby, a dokonce ani lokace. Tak tomu bylo v případě neslavného incidentu v srpnu 2013 ve východní Ghútě, a také v případě stejně podezřelého údajného útoku „sarinem“ ve městě Chán Šajchún v provincii Idlíb, k němuž došlo 4. dubna 2017.

Studie OSN, které v minulosti obviňovaly syrskou vládu ze zodpovědnosti, byly provedeny na dálku, a spoléhaly se na svědectví „rebelů“. Spojené státy, Velká Británie a Francie pokaždé v Radě bezpečnosti OSN zablokovaly snahy Ruska a Sýrie vyslat na místo nezávislé inspekční týmy.

Sýrie a Rusko uvedly, že neověřené použití chlóru, k němuž došlo tento víkend, je s největší pravděpodobností provokace, kterou uskutečnily poslední zbývající skupiny teroristů, aby zabránily konečné evakuaci z východní Ghúty.

Po téměř dvou měsících syrské ozbrojené jednotky a ruští spojenci odvedli militanty z předměstí, které bojovníci obléhali za nastolení teroru šest let. Civilisté, kteří byli osvobozeni od teroristů, vyprávěli hrůzné příběhy o tom, jak žili coby zajatci pod tyranií samozvaných džihádistů, a o jejich barbarství, podobající se kultu.

Civilisté byli vězněni v klecích na ulicích, a používáni jako lidské štíty. Mladé dívky byly unášeny a znásilňovány. Léky a potraviny byly hromaděny a používány k vydírání. Jsou to po zuby ozbrojené skupiny, které západní média obdivují jako „rebely“.

Syrská armáda osvobodila až 95% území východní Ghúty, přičemž desítky tisíc civilistů jsou nyní v péči syrských a ruských lékařů a dalších humanitárních pracovníků v podpůrných centrech.

Tvrzení, že syrské a ruské síly nyní použily chemické zbraně k tomu, aby porazily odpor těchto povstalců, je prostě absurdní.

Syrská vláda v každém případě opakovaně uvádí, že nikdy nepoužila chemickou munici, neboť její arzenál byl v roce 2014 zničen na základě dohody OSN.

Ne, poslední událost ve východní Ghútě je jednoznačně operace pod falešnou vlajkou. Je zde jednoznačný motiv a prostředky.

Kromě toho, že Spojené státy za tento incident ukvapeně odsoudily syrskou vládu a Rusko, rovněž uvedly, že zvažují „reakci“. To by mohlo znamenat vojenský útok na Sýrii, stejně jako tomu bylo po incidentu ve městě Chán Šajchún 4. dubna loňského roku. Tři dny po této události prezident Trump nařídil raketový útok, při němž bylo na Sýrii vypáleno 60 střel s plochou dráhou letu.

Americké ministerstvo zahraničí dodnes uvádí tuto akci jako precedens. Tvrdí, že syrská vláda a Rusko byly zodpovědné za incident v Chán Šajchúnu, i když existují silné důkazy, že šlo o akci pod falešnou vlajkou, kterou provedli „vzbouřenci“, aby vyvolali americký vojenský úder proti syrské vládě.

Od té doby však Rusko varovalo, že jakýkoliv další americký vojenský útok proti Sýrii nebude tolerován bez ozbrojené reakce.

Načasování poslední provokace s chemickými látkami je kuriózní. Samozřejmě, USA, Británie a Francie při různých příležitostech uváděly, že by zahájily vojenskou akci proti Sýrii, pokud by se objevily důkazy, že byly použity chemické zbraně. Vypadá to, že po tomto víkendu mají síly NATO záminku. Budou nadále vyhrožovat vojenskými akcemi?

Na jedné straně se to zdá nepravděpodobné vzhledem k tomu, že Západem podporovaní militanti byli tak nemilosrdně poraženi Sýrií a Ruskem. V této fázi se vojenská intervence NATO jeví jako ztracený případ.

Prezident Trump učinil minulý týden překvapivé oznámení, že chce odvolat americké jednotky ze Sýrie, což lze chápat jako znamení toho, že Bílý dům ví, že „hra na změnu režimu“ je u konce.

Takže bylo toto zinscenované zvěrstvo, k němuž došlo tento víkend ve východní Ghútě, posledním pokusem amerických válečných štváčů (CIA a Pentagonu), který má donutit prezidenta, aby konečně vyhrotil válku v Sýrii?

Je to poslední zoufalý pokus ze strany válečných hráčů, kteří mají pocit, že Rusko je v nevýhodě kvůli zinscenovanému pokusu o otrávení agenta Skripala v Anglii?

Uvidíme. Ale vojenské zpravodajské služby NATO a jejich zástupci (proxies) provedli v Sýrii podvodné akce pod falešnou vlajkou již mnohokrát. Zdá se, že nyní existuje silná ostražitost a hluboká unavenost mezi západní veřejností, takže jakákoliv přímá vojenská intervence v Sýrii ze strany USA a evropských spojenců by byla politicky nerealizovatelná.

Kdokoli podněcuje k těmto akcím pod falešnou vlajkou, zdá se, že ztratil schopnost pro efektivní načasování.

Finian Cunnigham

Cue the Chemical Weapons Stunt in Syria vyšel 8. dubna 2018 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/04/7557-indicie-ze-v-syrii-byl-proveden-obratny-kousek-s-chemickymi-zbranemi.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLondýn: hlavní město lží, které ohrožují mír   
Pridal tk Středa 11 duben 2018 - 03:52:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západ utahuje eskalační šroub. Na Rusko je prováděn nátlak takovým způsobem, že jsme to v takové míře nezažili dokonce ani během první studené války. Lidem v Evropě vlastně záleží na spolupráci. Po desetiletích západních válečných tažení chtějí lidé konečně žít v míru a rozhodně ne v dalším velkém konfliktu. Proto je oprávněná otázka, jak mají vnímat onen „Blesk“ z Londýna, alespoň ti, kdo žijí ve státech Evropské unie?

Na tu otázku je třeba odpovědět, zejména z pohledu na západní politiku vůči Rusku od změny ve vládě Genscher/Kinkel na jaře roku 1992. Až do onoho okamžiku byla ohlášena v Evropě politika spolupráce s Ruskem na základě společně dohodnutých pravidel koncem první studené války pod pojmem „společného domu Evropa“. Základem toho byla především „Pařížská charta“ z listopadu 1990. Tato Charta měla být začátkem konstruktivní spolupráce v Evropě a měla tím být definitivně vymetena válka z Evropy. To však nebylo v anglosaském zájmu, jak to od té doby naznačovaly snahy NATO ovládané Spojenými státy o stálé přibližování se západní hranici Ruské federace.

Je zde třeba zmínit pana Johna Boltona, nového poradce pro Národní bezpečnost prezidenta USA, Donalda Trumpa. John Bolton, je architektem nového vytváření frontové linie vůči Rusku.

Na pověstné konferenci v Bratislavě v květnu 2000 to byl právě John Bolton, který tehdy přítomné vysoké zástupce ze střední a východní Evropy informoval o novém americkém konceptu rozdělení Evropy. Poté už nešlo o spolupráci, nýbrž o dělení a vytvoření nové „východní limes“, která měla být vytvořena mezi Rigou a Oděsou napříč kontinentem, aby vytlačila Rusko z Evropy.

Tento koncept nebyl a není nový, jak prohlásil George Friedman z amerického think tanku “Stratfor”, a nejen on, téměř na den přesně před rokem. Jedná se o to vytvořit na našem kontinentě předpoklady ve smyslu amerického zájmu, podle něhož se spolupráce mezi Německem a Ruskem v pravém slova smyslu stane nemožnou. Anglosasové potřebují evropské předmostí, na němž bude možné latentně rozdmychávat konflikty. Od okamžiku, kdy se objevily západní intervenční oddíly v ruské občanské válce po roce 1918 lze tento koncept sledovat a v panu Johnu Boltonovi vyvolává toto oživení slavnostní pocity.

Velká Británie, země Theresy “Bond”, bývá ráda označována za “vlast demokracie”, k jejímž hlavním znakům i v případě nepsané ústavy patří “právní stát”. Momentálně hodlá Theresa “Bond” zasadit tomuto principu ránu sekerou. Bez jasného důkazu, na nějž má mezinárodní veřejnost tak jako tak neoddiskutovatelný nárok již s ohledem na rozsah výtek, výtek směřujících k přípravě na válku a které jsou vznášeny vůči sousední evropské zemi, totiž Rusku. Jak odpovídá anglosaskému základnímu pravidlu, je dovoleno vše, když USA a Velká Británie sledují své zájmy. Každý, kdo vzhledem k této okolnosti trvá na svém právu a svém postoji, sám sebe prohlašuje ve smyslu “dodržení vlastního závazku” za nepřítele. Zde není místa pro právo a mezinárodní právo zvláště a britská premiérka se svým neuvěřitelným ministrem zahraničních věcí B. J. se chová tomu odpovídajícím způsobem.

Je šokující a mír ohrožující, jak se chová německá spolková vláda. Velká Británie má nárok na „solidaritu společenství“ - ale pouze, když dodržuje celosvětově uznávaná pravidla a ta zase holt vyžadují “důkazy”. Švýcarsko, které si stále ve větší míře uvědomuje svou někdejší úlohu“velmoci při urovnávání sporů”, Berlínu přímo ukazuje, na čem nyní záleží: objasnění kriminálního případu ve Velké Británii a předložení důkazů. Jinak to nepůjde.

Místo toho, aby Londýnu vzdorovala vzhledem k jeho soustavnému válečnickému štvaní, poskakuje paní Dr. Merkelová jako kancléřka za britskou ministerskou předsedkyní. Jako kdybychom od dob zločinné války proti Republice Jugoslávie nebyli válečnickými silami prolhaně vehnáni do dostatečného množství válek. Miliony lidí se staly oběťmi západních válečných tažení, včetně nicotných zdůvodnění, která pocházejí z příručky britského imperialismu, militarismu a kolonialismu nikoli pouze z 19. století. Londýn jako “City of lies”

Willy Wimmer německý politik (CDU). 33 let člen německého Spolkového sněmu V letech 1994 - 2000 místopředseda Parlamentního shromáždění OBSE.

Vybrala a přeložila Jitka Kňourková, Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2779 sec,0.0765 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,239kB