Čtvrtek 12 duben 2018
Přichází čas rozhodujících událostí   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 15:22:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přichází čas rozhodujících událostí, které přesahují chápání našich prodejných politiků a zdebilizované mládeže. Na všech frontách společenského i profesního života je cítit obrovské napětí. Sledovat média je jen pro otrlé. Usadila se nám tu nová modla, a to spojenecké závazky a solidarita. Je možné být solidární s masovými vrahy a světovými zločinci? Pod křídly NATO můžeme povraždit miliony a budeme čistí z čistých.

Česká republika projevila solidaritu s vymyšlenou chemickou válkou na území Anglie. Hysterie psychopatů a médií okamžitě vyhlašují první kolo příprav na válku s Ruskou federací: „Všichni spojenci byli napadeni – jsme ve válce!“

Naše solidarita je aktem vazalství, ponížení a pošlapání historicky dobrých a přátelských vztahů s Ruskem. Paul Ryan přijel do banánové republiky soukromě a jen tak náhodou si odvezl svého vězně. Poslední akt ministra spravedlnosti Pelikána bude po zásluze oceněn. I bývalý ministr může být zcela legálně dvojí agent? Tak silně ještě žádný ministr české vlády nepoškodil vztahy z Ruskem jak Pelikán.

Jakou cenu má svoboda a vydání katům do USA k legálnímu mučení? Vlastizrádci v USA dostávají elektrické křeslo či injekci do žil. Ti přeběhlí z Moskvy většinou milost a cenu míru, pokud jsou na té správné straně. Lze očekávat v krátkém čase odhalení agentů FBI nebo CIA a možnou vzájemnou výměnu agentů. Velmoci to perfektně zvládají, je to součást zpravodajských her.

Je nutné se vážně omluvit Rusku a velkou omluvu také dlužíme srbskému lidu. Musíme obnovit diplomatické a obchodní styky a uvést vztahy s Moskvou do normality.

Pokud to nejsou schopni učinit současní politici, dříve či později to učiní jiní a snad i lepší. Hůře už nemůže být. Jsme solidární se státy, které mají na rukou krev milionů lidí. Jsme na straně západních korporací a vraždících uskupení světových elit.

Lze ještě doufat, že i lidi zdravého rozumu nepřinutí konzumovat lži, podvody a skutečné záměry?

Sledovat naše zástupce lidu v té nebetyčné servilitě je ukázkou zdebilizovaných nebo dobře placených pozérů. Nikdo ani nepípl, když mluví protektor z USA. Kde jsou skuteční vlastenci? Proč nikdo nepoložil ty správné otázky? Chcete po nás solidaritu, tak se podívejte, co provádíte po celém světě.

Všechny konflikty a hrůzy současných válek jsou vaše práce! Pokud se všude mluví o vlastizradě v podobě dobrých vztahů s Ruskem, pak skutečná vlastizrada je slepá poslušnost státům, které nás jako první zradily a prodaly Hitlerovi. Na to se nikdy nezapomene!

Vyhošťování diplomatů a chargé d’affaires jede na plné obrátky. Vše pro solidaritu, která je doslova na hranici idiocie a psychopatie. Co bude, dál? Budou se pořádat pogromy na ruské občany, označovat je za agenty a upalovat je jak na Ukrajině? Udej ruského agenta, poté vlastního souseda, který má toho hnusu plné zuby. A aby ten hnus byl dokonán, je nutné naplivat na vlastního prezidenta a celý stát.

Co bude, až odejdou poslední diplomaté? USA a Anglie vykreslují Rusko jako největší světovou hrozbu, se kterou se musí jednat silou. Není den a hodina, abychom se na všech propagandistických mediálních kanálech nedozvěděli o novém Hitlerovi v podobě Putina a Rusku, které ohrožuje demokracii a svobodu. Ovšem realita je otočená a zcela změněná.

Kam až ta šílená nenávist k Rusku povede a co lze ještě na vztazích totálně zničit? Na obzoru jsou další sankce a nekonečné politické vyhrožování z celého paktu NATO. Bude dlouhá a tvrdá obchodní válka a následně ostrá válka s jadernou velmocí?

Prezident je a bude na tahu a mat dostanou všichni vlastizrádci a váleční štváči. Zahraniční politika vůči Ruské federaci po dalším ostudném nepřátelském postoji je na čas odepsaná. Za pochvalu od válečníků z USA žádná ekonomická výhoda není a nebude.

Jak dlouho budou Rusové snášet nehorázné urážky a ponižování a kdy tvrdě odpoví zavřením kohoutů plynu? To si ti psychopati ve funkcích myslí, že plyn poteče od nepřítele, když budou na něj uvalovat jednu sankci za druhou a neustále vojensky a politicky vyhrožovat? Německo si šlape jen pro sebe a své výhodné smlouvy na plyn s Ruskem nedovolí nikomu ohrozit. To servilní lokajové z Prahy ještě v sankcích přitvrdí.

Váleční štváčci mají žně a doufají v ostrý střet v přesvědčení, že lze Rusko vojensky porazit a jeho zdroje si jako kořist rozdělit.

Tančí svůj krvelačný tanec šelmy, jak před chystanou válkou v Kosovu a poté v Iráku. Fakt, že koloniální mocnosti nenávidí a pohrdají Slovany, je všem známé. Obrovská nenávist vůči ruskému lidu, kterému vděčíme za holou existenci, je doslova ostudná.

Přichází čas rozhodujících událostí, které přesahují chápání našich prodejných politiků a zdebilizované mládeže. Na všech frontách společenského i profesního života je cítit obrovské napětí. Sledovat média je jen pro otrlé. Usadila se nám tu nová modla, a to spojenecké závazky a solidarita. Je možné být solidární s masovými vrahy a světovými zločinci? Pod křídly NATO můžeme povraždit miliony a budeme čistí z čistých.

Největší váleční zločinci, Anglie a USA, vždy vraždili a přepadali suverénní státy jen na základě lží a podvodů. Špehují celý svět, vedou nekonečné války a mění vlády, kde se jim zlíbí. Špehovali všechny své spojence včetně prezidentů paktu NATO. Jak rychle se zapomnělo na mobil, kterým mávala pohoršená a rozzuřená kancléřka Angela Merkelová. Na tyto otázky je zakázáno se ptát, a proto jsou strategicky navždy zapovězeny.

To jsou západní hodnoty, to je demokracie, to je skutečná podoba vraždícího paktu NATO.

Vše, co USA provádí za válečné hrůzy v Africe, co provedly v Kosovu a jak drze vyhrožují všem státům, které se nehodlají podvolit. USA není země, která přináší mír a svobodu. Oslnivé řeči na úrovni hereckých výkonů, dokonale podaný výklad o čistotě lidských hodnot, kterým lokajové tleskají ve stoje. Za tou skvělou rétorikou je skutečnost v podobě milionů mrtvých v Iráku, Libyi a Sýrii a příprava na válku s Ruskem.

Vládní papaláši a proradné elity se ve své dojemné servilitě klání mocným i slavné Anglii přesto, že tam jejich nadlidé ubili řetězem českého občana. Prostě podřadný český občan má pro Její veličenstvo menší cenu jak pes. To je také projev solidarity. Zatímco nám v ostrovním království lásky a míru zabíjejí naše občany, osvobozují jejich vrahy, a to bez nároku na spravedlnost pro příbuzné umláceného českého občana. Reakce našich politiků je jako vždy – servilita, skleslost a trapné výmluvy. Vystrčí kavárna na podium další dvanáctiletou Viky, která bude protestovat proti nehoráznému skandálu? Je jisté, že toto není téma pro domácí pátou kolonu.

Největší hrozbou světu není Putin. Tou skutečně největší hrozbou je spojenectví se světovou Šelmou a jejím vraždícím vojenských arzenálem. Celý vojenský pakt NATO je řízen těmi největšími světovými zločinci. Podívejte se na výsledky jejich šíření lásky a demokracie po světě.

Žádní šťastní osvobození nejsou vidět, jen mrtvoly, zničené státy a nekonečné utrpení obyčejných lidí. A k tomu všemu se cynicky dovolávají k Bohu, nebo spíše krví oslavují Satana. Usvědčení světový lháři v případě žádných důkazů o chemických zbraních Iráku a odporné vraždě prezidenta Libye Kaddáfiho.

Přes všechnu realitu a skutečnou podobu vraždící mašinérie se stále v mediálním prostoru ukazují usvědčení lháři a sprostě tvrdí, že je NATO záruka míru. Místo skutečného mírového světového hnutí je slyšet povyk šelem k boji proti Rusku a proti skutečným lidským hodnotám.

Je třeba se nebát politiků a manipulujících novinářů, pokládat stále ty správné otázky a trvat na odpovědích. Čelit mocensky posedlým psychopatům a jejich jediné pravdě je v současnosti heroický výkon. Útoky zdebilizovaných na všech frontách nabírají stále větší sílu a už se ani netají, že tak budou postupovat proti všem.

Je nejvyšší čas opustit EU a s ní útočný pakt NATO. Není třeba se bát výměny politiků a předčasných voleb i v případě nutnosti dočasné úřednické vlády. Politici se zcela jasně odkopali a nyní se ukazuje, kdo hájí národní zájmy a kdo nás stále tlačí do pozice lokajů a otroků.

Neutralita je možná a jsou tu strany, které ji mají v programu a chtějí skutečnou vládu lidu. Státy V4 mají stále šanci na oboustranně výhodné spojení s Ruskou federací. Brzy nastane fatální otázka, zda jít s Ruskou federací a zabránit globální válce a islamizaci – a přežít. Nebo jít pro zájmy USA do zničujícího armagedonu.

Vincent Pribula

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C. Roberts: Idiocie přináší světu zánik   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 15:02:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zde je Jason Ditz o probíhajícím konci Světa:

https://news.antiwar.com/2018/04/10/trump-builds-coalition-for-war-against-syrian-government/

A zde Vladimir Solovjev o neúspěchu Putinovy politiky appeasementu:

https://russia-insider.com/en/breaking-defining-moment-putin-stand-usisrael-empire-chaos-or-fold/ri23052

Kdybyste byli francouzským prezidentem nebo britskou premiérkou nechali byste se kriminálně choromyslným Washingtonem vléct do konfliktu s Ruskem?
Myslím si, že ne.

Takže co je to s Macronem a Mayovou. A co je to s francouzskou a britskou vládou? A co je to s francouzskými a britskými médií?

Nedávno jsem četl, že hodnota někdejšího britského premiéra Blaira činí 100 milionů dolarů, což je výše amerického všimného, které dostal za lež, jíž podpořil invazi Bushe ml. do Iráku.
Bylo totéž slíbeno Macronovi a Mayové?

Učinit ze sebe cíl vojenské moci, proti níž neexistuje možnost obrany, nedává žádný smysl. A je též beze smyslu, když lidé i média sedí a mlčí, zatímco jeden francouzský prezident a jedna britská premiérka ohrožují nejen Francii a Británii, ale celou Evropu.

A co je to s Evropskou unií? Je mlčení to pravé, co provází Evropu a Svět na jejich cestě k okraji zkázy?

Lidé v Ghoutě, lékaři v Ghoutě a ruští experti, kteří přispěchali na místo, tvrdí, že zde nejsou žádné známky po chemickém útoku. Nejenže tedy Sýrie nepoužila chemické zbraně proti civilistům, které osvobozuje, ale on tam žádný chemický útok ani neproběhl, dokonce ani ne takový, který by zde pod falešnou vlajkou provedli američtí žoldnéři. Zkrátka je to celé jen vymyšlený příběh.

Aby zabránily nezávislému vyšetřování, vetovaly USA v Radě bezpečnosti rezoluci, navrhující vyslat na místo neutrální experty, kteří by zprávu o chemickém útoku ověřili. Proč to učinily, je snad každému jasné.

Neexistuje tedy žádná pochybnost o tom, že tvrzení Washingtonu o chemickém útoku je falešné a bylo jej využito jen jako záminky k dvojímu: Buď vyprovokovat Rusko k boji, anebo ho přimět k uznání washingtonské hegemonie nad Středním východem.

Ale co kdyby o chemický útok skutečně šlo? Cožpak záleží lidem, zda je zabíjí kulta, raketa nebo chemikálie? Proč je tak špatné použít chemikálie namísto raket? Proč je pro Washington a Izrael OK vyhazovat do povětří školy, nemocnice, statby, pohřby, tržnice a domy plné žen a dětí, ale není OK zabíjet je chemikáliemi?

Proč považuje Svět za oprávněné spustit 3. světovou válku kvůli chemickému útoku, ať už smyšlenému, či skutečnému?

Američané, ve své většině prostoduší a naivní lidé, si riziko, které jim od jejich vlády hrozí, neuvědomují. Ale co, když tentokrát Rusové to, co říkají, myslí vážně. Tzn. že tentokrát neobrátí i svou druhou tvář k dalšímu políčku, ale postaví se na odpor?

A jak se mohlo, probohaživého, stát, že tahle otázka je k vidění jen na internetu?

Překlad: Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZe syrského přístavu Tartus vypluly ruské vojenské lodě a zaujaly bojové postavení   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 14:26:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské vojenské lodě opustily syrský přístav Tartus. Svědčí o tom snímky z družic, které zveřejnila společnost Image Satellite Internacional.

Na jednom záběru je sedm lodí v přístavu, dva protidiverzní motorové čluny Gračonok a dvě dieselové ponorky. Na druhém záběru datovaném 11. dubna je vidět, že většina lodí není na starém místě a v přístavu zůstala pouze jedna ponorka.

„Tyto vojenské lodě vypluly na moře kvůli eventuálním útokům. Zůstala pouze jedna ponorka třídy Kilo," praví se v textu pod snímkem.

Prezident USA Donald Trump kvůli zprávám o údajném chemickém útoku v syrské Dúmě slíbil, že přijme rozhodnutí o akcích proti Sýrii, přičemž nevyloučil vojenské. Ve středu Trump nejdřív potvrdil, že brzy zasadí úder Sýrii, ale o něco později učinil dost protikladné prohlášení, ve kterém navrhl Rusku zastavení horečného zbrojení a navázání vztahů.

Včera byla zveřejněna zpráva, že se americký torpédoborec Donald Cook vybavený raketami Tomahawk přiblížil k syrskému Tartusu a také, že se k syrskému pobřeží vydal útočný lodní oddíl v čele s atomovou letadlovou lodí Harry Truman a desítkou bitevních lodí.

Zdroj: Image Satellite Internacional, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko požádalo WHO o zveřejnění informací o zraněných v Dúmě   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 07:09:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva požádala Světovou zdravotnickou organizaci o konkrétní zdroje informací o 500 zraněných v Dúmě, nedostala ale vyčerpávající odpovědi, prohlásil pro novináře stálý představitel Ruska při ženevském oddělení OSN Gennadij Gatilov.

„Všechna tato prohlášení se zakládají na prohlášení nějakých partnerů, kteří nejsou konkrétně jmenováni. Neodpovídají skutečnosti, a informace vyvolávají velké otázky," řekl.

Moskva se kvůli tomu spojila s vedením WHO a požadovala poskytnout konkrétní zdroje informací, na jejichž základě byla učiněna prohlášení.

„My jsme požádali o to, aby byli takzvaní partneři z oblasti zdravotnictví konkrétně pojmenováni, na které se WHO odvolává, a aby byla jmenována konkrétní lékařská zařízení, na která se obrátilo všech 500 zraněných, kdo to číslo počítal, kdo dával diagnózy, ustanovoval příčiny smrti a tak dále," prohlásil Gatilov.

Podle jeho slov „lidé z WHO nedokázali dát vyčerpávající odpovědi o těch zařízeních, o nichž se ve zprávě hovoří".

„Podle našich informací jsou tito partneři nikdo jiný, než smutně známé Bílé přilby," dodal stálý představitel Ruska.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hnx3


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané poslali do vzduchu letadlo Soudného dne! Ruská televize odvysílala instrukce pro obyvatelstvo se seznamem potravin pro případ evakuace do protiatomových krytů!   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 06:55:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američané poslali do vzduchu letadlo Soudného dne! Ruská televize odvysílala instrukce pro obyvatelstvo se seznamem potravin pro případ evakuace do protiatomových krytů! GRU disponuje informacemi, že cílem spojeneckých úderů proti Bašáru Asadovi se stanou i ruské základny v Sýrii. Ruský uznávaný vojenský analytik varoval, že Rusko má na výběr dvě možnosti a jedna z nich končí jadernou válkou!

Americký prezident včera varoval Rusko, aby se připravilo na úder v Sýrii. Donald Trump uvedl na svém Twitteru varování pro ruskou vládu, že americké ozbrojené síly provedou zásah v Sýrii, který bude mířený na vojenskou infrastrukturu syrské armády. Podle dostupných informací turecké agentury Yeni Safak, která je známa svým napojením na informační zdroje z okruhu NATO a americké armády, na seznamu Pentagonu pro útok v Sýrii se nachází celkem 22 cílů a mezi nimi jsou i ruské základny s přítomností ruského vojenského personálu, jedná se především o základny Tartus, Khmeimim a Latakía. Situace eskaluje do takové míry, že americké vojenské letectvo USAF včera ráno vyslalo do vzduchu tzv. letoun Soudného dne, Boeing 747 E-4B, který slouží pro případ termonukleární války jako velitelství NORADu a tzv. CENTCOM hub, tedy hlavní komunikační uzel pro případ jaderné války.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/264344304

Letadlo je speciálně upravené a chráněné proti elektromagnetickému pulzu EMP, je vybaveno systémem tankování za letu a může ve vzduchu vydržet až týden za předpokladu tankování právě ze stratotankerů. Američané naposledy vyslali tento stroj k ostrému letu do vzduchu 11. září 2001. To, že tento stroj byl včera opět vyslán do vzduchu, to ukazuje na opravdovou vážnost situace a dokonce i pozorovatelé a vojenští analytici se už nezdráhají používat příměr s Karibskou krizí. Ruská televize odvysílala večer obyvatelstvu instrukce, jaké potraviny si mají nachystat pro situaci vyhlášení evakuace v důsledku jaderné výměny mezi Ruskem a NATO kvůli krizi v Sýrii. Video s českými titulky je v úvodu článku.

Ruský generální štáb včera uvedl v tiskovém prohlášení, že Rusko provede odvetu proti komukoliv, kdo zraní nebo zabije v Sýrii ruské vojáky a Moskva znovu vyjádřila naději a přesvědčení, že Američané nepřekročí červenou linii a nepokusí se v Sýrii vyvolat válku s Ruskou federací. Podle informací tureckých médií, které jsou v těchto ohledech velmi dobře informované, však americká armáda chce zničit letištní plochy i na těch základnách v Sýrii, kde působí ruský vojenský personál. Pozorovatelé upozorňují, že Donald Trump takto veřejně a dopředu varuje Rusko, aby stáhlo své vojáky a poradce z těch syrských základen, kde Rusové nemají hlavní operační zázemí.

Rusové poslali do Sýrie stíhačky s nejnovějšími protilodními raketami s plochou dráhou letu

Ruští vojáci a specialisté totiž nepůsobí jenom na zmíněných ruských domovských základnách v Sýrii, ale působí na mnoha dalších místech, takže teoreticky opravdu hrozí, že raketový útok proti syrským základnám může zabít i ruský vojenský personál. Pokud se tak stane, tisková mluvčí ministerstva zahraničí Ruské federace Maria Zacharova tlumočila postoj generálního štábu a rozkaz Vladimira Putina, že ruské ozbrojené síly v Sýrii mají rozkaz prezidenta v případě útoku proti ruským vojákům nebo proti ruské technice v Sýrii provést odvetu a útok na pachatele, nikoliv jen sestřelit letící rakety. Zde tudíž vidíme změnu ruské pozice, protože ještě donedávna Rusku stačilo sestřelovat Tomahawky nebo je za letu deaktivovat pomocí elektronického boje. A této změně odpovídají poslední informace ze Sýrie.

Tam se totiž před dvěma dny objevily ruské stroje Suchoj Su-35 zpozorované nad syrským městem Tartus s namontovanými novými protilodními raketami Kn-35 pod křídly, což potvrzují některé amatérské fotografie, které se dostaly na internet. Rusko se tak podle všeho připravuje na odvetu proti útočné skupině lodí USS Harry Truman, která je na cestě do Středozemí k pobřeží Sýrie, kam celá skupina dorazí počátkem května. U syrských břehů však už operuje torpédoborec USS Donald Cook s raketami Tomahawk na palubě a další americké lodě. Donald Trump navíc zrušil cestu po Latinské Americe a chce se věnovat situaci v Sýrii.

Ruská televize pozvala do svého pořadu 60 Minut skupinu hostů, mezi nimi i uznávaného vojenského analytika Michaila Chodarjenoka (viz. video níže), který vyložil situaci, v jaké se nachází Rusko v Sýrii. Podle jeho názoru je situace ve stavu, že Rusko stojí na křižovatce a období kličkování Vladimira Putina je u konce, protože nepřátelé Ruska chtějí za každou cenu konfrontaci a vojenský střet, o nic jiného jim nejde. A Rusko má na výběr de facto jenom dvě možnosti, pokud jde o úder USA a zřejmě i spojenců USA v Sýrii.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/264248082

V Sýrii už Američané zabili více jako stovku ruských dobrovolníků ze skupiny Vagner a v Rusku málem vypukly nepokoje proti Putinovi, že prezident Američany vojensky nepotrestal. Podruhé už by tato zdrženlivost ruské vládě u občanů neprošla

Rusko může podle Chodarjenoka na masivní úder USA a spojenců v Sýrii nereagovat, omezí se pouze na diplomatické odsouzení takové akce. Tím sice Rusko zabrání rozpoutání války, ale Moskva tím ukáže celému světu, že když dojde na lámání chleba, Rusko nemá zuby. Ukáže tím světu, že pokud se vojenská konfrontace dostane do stavu hrozby vypuknutí rozsáhlé války mezi Ruskem a NATO, potom se Moskva pokaždé stáhne, pokud není útok mířen na ruské vojáky a jejich techniku.

Jenže tenhle rubikon už ruská vláda jednou překročila, když Američané zabili v únoru tohoto roku v Deir Ez-Zor desítky ruských žoldáků ze skupiny Vagner. Moskva tehdy vyslala jen protest, ale jinak se nic nestalo. Tahle situace vyvolala v Rusku obrovský hněv proti Vladimiru Putinovi a nakonec i ruský generální štáb musel situaci uklidnit, když prohlásil, že podruhé se to již nestane a Rusko potrestá útočníky, pokud zaútočí na ruské občany v Sýrii.

Jenže, to už bylo pozdě a signál a symbol byl vyslán. Varoval jsem předtím už dříve v jednom z pořadů na rádiu, že pokud Moskva ukáže slabost, neoconi chytí slinu a zjistí, že Rusko nemá zuby a Vladimir Putin není blázen, který bude riskovat nukleární válku s USA. Současná agrese západu proti Rusku je výsledkem ruské zdrženlivosti, protože neoconi si nevysvětlují diplomacii Vladmira Putina jako moudrost, ale jako slabost a bojácnost třísknout americké grázly přes ruce ostrými zbraněmi. Skandál okolo stovky zabitých Rusů ze skupiny Vagner v Deir Ez-Zor byl výstražným varováním, že Moskva musí přitvrdit.

To, co teď musí Vladimir Putin ukázat, to je ochota ruské armády použít zbraně proti americkým cílům a ochota potrestat Američany, i když to povede k obrovské eskalaci a zřejmě k novému kolu horečného zbrojení. Protože pokud Moskva bude jenom sedět a dívat se, jak USA a NATO bombardují a likvidují infrastrukturu ruského spojence, tzn. letiště a základny syrské armády, potom i ostatní spojenci Ruska zjistí, že na ruskou pomoc proti USA nebo NATO se nedá nijak spolehnout, protože když neoconi zadupají, Rusko se stáhne a drží se zpátky, aby nemuselo do konfrontace s americkými ozbrojenými silami. Takže to je možnost A, kterou Rusko disponuje a je to sebevražedná možnost pro Rusko.

A to je přesně případ Ruska a dosavadní doktríny Vladimira Putina. Neoconi tak v této situaci dostali Rusko v Sýrii do situace, kde se dosavadní politika Vladimira Putina dostala do pasti. Protože neodpovědět na zabití stovky ruských dobrovolníků v Deir Ez-Zor, které provedly americké stíhačky a drony, bylo už před několika měsíci neudržitelné s ohledem na veřejné mínění v Rusku.

Pokud by Rusko neodpovědělo ani nyní na případné oběti mezi ruským personálem v Sýrii po útoku USA a NATO, potom by se jednalo o katastrofální selhání ruské obranné doktríny, za jejíž nejslabší článek by byl označen právě Vladimir Putin. A zřejmě právě o to americkým neoconům jde. Zásadní otázkou teď je Donald Trump, jestli se rozhodne udeřit jenom na čistě syrské základny, anebo jestli podlehne neoconům a dá rozkaz i k útoku na základny, kde s vysokou pravděpodobností může být ruský vojenský personál.

Sýrie se může stát roznětkou pro III. sv. válku, pokud Donald Trump podlehne tlaku neoconů, který na něho vyvíjejí ve Washingtonu, mj. i kvůli Jevgeniji Nikulinovi. Robert Pelikán je spolutvůrcem syrské krize!

Podle toho se potom dá usuzovat, jestli Donald Trump pouze manévruje před neocony, aby se nažrali a vztahy s Ruskem zůstaly naživu, když už tedy nejsou “skvělé”, anebo jestli podlehl tlaku neoconů a dá povel k sypání raket na hlavy ruských vojáků v Sýrii. Výroky Donalda Trumpa z poslední doby jsou opravdu podivné, výroky o tom, že Bašár Asad zaplatí, ale i Vladimir Putin že zaplatí, za údajný chemický útok v Dúmá, nedávají příliš jasno, jaké myšlenkové pochody probíhají v hlavě Donalda Trumpa.

Co je však opravdu děsivé, to je ochota Francie a Emanuela Macrona zaútočit spolu s USA na Sýrii. Londýn se po blamáži s Novičokem nijak nedrží zpátky a Theresa May oznámila, že podpoří úder na Bašára Asada, ale tohle nakonec nemusí být její vliv, protože britská armáda není pod kontrolou Theresy May, armádu kontrolují američtí neoconi v Londýně. Zároveň se ale úderů možná zúčastní Bundeswehr, a to už by opravdu bylo alarmující, že Američané se rozhodli vyvolat konflikt na úrovni mezi tzv. mezinárodní koalicí a Ruskem na syrském území.


V syrských vodách bude hlavním aktérem útočná skupina letadlové lodě USS Harry S. Truman

A potom je zde varianta B. Rusko na případný úder Američanů proti Sýrii odpoví aktivně, zaútočí proti pachatelům a lodím, ze kterých došlo k útoku. Tomu odpovídá i výzbroj ruských letadel v posledních dnech v Sýrii. Protilodní střely Kh-35 nejnovější generace vypálené proti americký plavidlům by znamenaly trestnou odvetu, kterou by šlo ale stejně tak interpretovat jako vyhlášení války.

Systém odvet ve vojenské terminologii nemá přesnou specifikaci a ta červená linie nemá přesné vymezení. Pokud jedna strana zaútočí na druhou zemi, ale během útoku jsou zabiti vojáci třetí země, potom není jasné ani z vojenského hlediska, jestli takový útok je aktem války, nebo jenom vedlejšími ztrátami. Stejně tak odveta třetí strany proti straně první není z principu aktem války, pokud jde o odvetu na útok, který nemířil primárně proti třetí straně. Jenže tyto teoretické úvahy berou za své ve chvíli, kdy jedna strana chce použít druhou stranu k vyprovokování války se stranou třetí, která dosud se nechtěla nechat k válce vyprovokovat.

Donald Trump je v USA v defenzivě, FBI provedla razii u jeho právníka, nejvyšší neocon a šéf kongresu Paul Ryan si přivezl proti Trumpovi Jevgenije Nikulina z Prahy, aby dosvědčil, že americké volby prezidenta ovlivnili ruští hackeři, americký prezident tak čelí dalšímu útoku neoconů a existuje obava, že jeho současné bombardovací angažmá proti Sýrii je motivováno snahou uspokojit neocony, aby mu doma přestali jít po krku.

Robert Pelikán netuší, že vydáním Jevgenije Nikulina do USA způsobil, že neoconi teď mají páku na Donalda Trumpa, který dost možná bude muset rozpoutat v Sýrii konfrontaci s Ruskou federací. Neoconi totiž tentokrát nechtějí jenom nějakou propagační akci na Tomahawky, ale chtějí z toho udělat akci pod hlavičkou mezinárodní koalice. A to už opravdu není žádná legrace. Úder proti Sýrii se očekává v noci ze středy na čtvrtek, nejpozději ze čtvrtka na pátek. Situaci budeme sledovat.

*České titulky v obou videích zapnete tlačítkem “CC” v liště pod videi.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/americane-poslali-do-vzduchu-letadlo-soudneho-dne-ruska-televize-odvysilala-instrukce-pro-obyvatelstvo-se-seznamem-potravin-pro-pripad-evakuace-do-protiatomovych-krytu-gru-disponuje-informacemi/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHnutí ANO v Praze čistí své řady   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 06:18:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nedávného interního průzkumu, který si hnutí ANO zadalo v Praze, by Babišovo hnutí ve volbách do pražského zastupitelstva v době průzkumu získalo pouhopouhých 10% hlasů. Mimochodem, ve stejném průzkumu, který si hnutí ANO zadalo, soc. dem. získala pouhopouhá 3%. Poté co vstoupily v rámci hnutí ANO ve známost údaje o blížícím se volebním debaklu, se dala očekávat rychlá reakce A. Babiše. A také přišla.

Primátorka Krnáčová právě sdělila prostřednictvím MFD, že se již nehodlá na příště zabývat politikou a že se bude věnovat své rodině. Vlastně tak vyloučila i spekulace, které se objevily v předchozích dnech, že by snad mohla odejít na některý zastupitelský úřad ČR v zahraničí. Nejvíce se v souvislosti s ní mluvilo o ambasádě v Německu a Izraeli.

Do voleb v Praze zbývá ještě půl roku, oznámení Krnáčové tak přišlo v poslední chvíli, kdy je možné ještě vyprofilovat nového lídra. A A. Babiš bude muset nyní vytáhnout z klobouku nějaké jméno do čela kandidátky hnutí ANO v Praze. Musí to být jméno natolik zvučné, aby významná část Pražanů uvěřila, že je to muž či žena, kteří jsou schopní dát Praze to, co zatím postrádala. Tedy jasné a promyšlené vedení města, které by plně využilo potenciál města stát se jedním z nejpříjemnějších měst pro život v Evropě i na světě.

Za vedení primátorky Krnáčové se vlastně nepodařilo vyřešit žádný z velkých a důležitých problémů hlavního města. Rada pod jejím vedením nebyla schopná ani seřadit investiční priority podle stupně jejich naléhavosti. Nejasná je stále výstavba trasy D metra, také pokračování výstavby vnitřního městského okruhu a desítky dalších investičních aktivit hl. města.

Ve srovnání s metropolemi Rakouska a Bavorska, Vídní a Mnichovem, Praha zaostává v kvalitě a koncepčnosti řízení města o několik koňských délek. A toto zaostávání se v posledních čtyřech letech ještě dále prohloubilo.

Prostě do čela hl. města musí přijít člověk, který o Praze něco ví. Člověk, který není jenom marketingovým produktem Andreje Babiše, či některé z tradičních politických stran. Takovým marketingovým produktem ostatně je i předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil, který má být kandidátem této strany na pražského primátora. Prostě Pospíšil, jehož bojištěm byly do nedávna západní Čechy, se najednou stal univerzálním vojákem české pravice pro Prahu. Svou volební kampaň bude řídit; coby europoslanec ze své kanceláře v Bruselu....

Problémy Prahy jsou ovšem složité, jak se o tom ostatně přesvědčila i dosavadní primátorka, které trvalo několik let, než zjistila alespoň v základních rysech, o co na radnici jde. Zdá se nicméně, že hnutí ANO pochopilo závažnost situace, a to na rozdíl od jiných, a chce se poprat o vedení v české metropoli zejména dnes se silně favorizovanými Piráty a také s TOP 09, případně s ODS. Šance ODS bych osobně viděl výše nežli šance TOP 09.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko je připraveno na válku - nálada je ponurá   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 06:11:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nálada v Rusku se od té doby, co žiji v této části světa, zcela změnila. Když jsem sem přišel před několika lety, Rusové, se kterými jsem se potkal, byli vůči Západu velmi pozitivní, píše na svém blogu von Freeman.

A to mě opravdu překvapilo po negativních zkušenostech se Západem během studené války, píše se dále na blogu Schall und Rauch.

Rozpad Sovětského svazu, lži o 9/11, ilegální války proti Afghánistánu a Iráku, ilegální válka NATO proti Jugoslávii a pak Libyi. Ale přinejmenším od mediální kampaně proti olympijským hrám v Soči v roce 2014, násilného svržení legitimní vlády na Ukrajině, obvinění ze sestřelení MH17, války na Donbasu, sankce za žádost o připojení krymských obyvatel k Rusku, jednotky NATO blíže k ruské hranici a vojenské obklíčení, vyloučení Rusů z olympijských her a ještě mnohem více, Rusové se vzdali svých iluzí, že Západ bude považovat Rusko za skutečného partnera a bude s ním zacházeno spravedlivě.

Ruští experti říkají, že je čas vyhodit do vzduchu „americkou loď“.

„Nyní si uvědomují, že Západ mluví o ponížení Ruska, aby se vzdalo, nebo o válce, dokud Rusko nepadne. Jak jsem již několikrát napsal, to byl vždy záměr Západu po dobu nejméně 200 let, dobývání a následné vykořisťování Ruska v důsledku úplné světové nadvlády,“ píše von Freeman.

Evropská komise oznámila jakýsi "Schengen pro tanky": Členské státy by měly stavět silnice a mosty a odstranit právní bariéry, aby byl umožněn tankům volný pohyb. Směr nebyl určen, ale je východní. Tato politika není úplně nová: v Polsku vede nádherná, málo používaná dálnice na východ k ukrajinské hranici.

Nálada v Rusku je nyní velmi odlišná a mnoho Rusů konečně pochopilo skutečné záměry Západu. Pokud Západ neustále démonizuje Rusko bez důvodu jako nepřítele a představuje ho jako zlo, pak jsou Rusové připraveni bojovat s plnou silou. To je vidět z nálady, kterou jsem zaregistroval.

Jedna jiskra stačí: NATO a Rusko riskují konfrontaci

Z televizní debaty ruských odborníků o tom, co s USA dělat. Zde je několik zajímavých bodů:

•Zajímavé je, že existuje také shoda, že dokonce i úplný americký útok na Sýrii bude příliš pozdě na to, aby změnil situaci v terénu.
•Dalším zajímavým závěrem bylo, že jedinou opravdovou otázkou pro Rusko je, zda by pro Rusko bylo lépe odložit tuto maximální krizi nebo urychlit události a učinit vše. Na to nebyl žádný konsensus.
•Dále se shodli v názoru, že prosby, zdůvodnění, žádost o spravedlnost nebo dokonce o zdravý rozum, byly marné. Ruský pohled je jednoduchý: Západ je řízen gangem kriminálníků podporovaných nekonečně prolhanými a pokryteckými médii, zatímco široká veřejnost na Západě je beznadějně zombifikována. Autorita takzvaných "západních hodnot" (demokracie, právního státu, lidských práv atd.) je v Rusku dnes cestou smrti.
•Existuje rovněž široká shoda, že americké elity Rusko vážně neberou a že současné diplomatické úsilí Ruska (zejména vůči Velké Británii) je zbytečné. Jediným způsobem, jak to změnit, by byla velmi drsná opatření, včetně diplomatických a vojenských opatření. Všichni se shodli, že mluvit s Borisem Johnsonem není jen ztráta času, ale velká chyba.
•K mému úžasu byla myšlenka, že Rusko by mohlo potopit několik US lodí nebo použít rakety Kalibry na americké síly na Středním Východě, považována za skutečnou, možná nevyhnutelnou možnost. Opravdu nikdo nebyl proti.

"Utvořte si své vlastní závěry, já jen dodám, že žádný z "odborníků" nepatří do ruské vlády nebo nepracuje pro ni. Vládní experti mají nejen lepší informace, ale také vědí, že životy milionů lidí závisí na jejich rozhodnutích, což není případ takzvaných "odborníků". Přesto slova těchto odborníků odráží, podle mého názoru, rostoucí lidový konsensus," dodává von Freeman.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-je-pripraveno-na-valku-nalada-je-ponura/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrastické záběry z Důmy? K smíchu!   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 06:04:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podíval jsem se na video v odkazu, které má prý ukazovat : "Drastické záběry z Důmy zasažené chemickými bojovými látkami" ! Musím říci otevřeně, že přesně takovéto video vyrobím zcela sám za pouhých 20 minut a bez vynaložení zvláštních prostředků . Co k tomu potřebuji??

1. Pár dospělých dobrovolníků, kteří se nechají za kapesné 300 kč v hotovosti na osobu vykoupat vodou ze zahradní hadice a budou se při tom tvářit vyděšeně.

2. Pár dětí z rodin fanatických islamistů z Al Kajdy, které budou rovněž koupány studenou vodou, případně jim trošku můžeme k pláči pomoci pepřovým sprejem. Za vykoupané dítě může být sazba řekněme 2000 Kč, při použití pepřáku 4000 Kč. Kdo by tohle rád nepodstoupil ??

3. Prostor na zahradě mojí matky.

4. Jednoho blbečka s kamerou.

5. Ochotné idioty, kteří budou spatlané video šířit do světa.

P.S. Na videu navidím ani jednu mrtvolu! Mělo jich být přitom nejméně padesát! Kde jsou? Že by to nejzajímavější kameramana nezajímalo? "Záchranáři", kteří vůbec nevědí, jaké chemické látky byly použity pracují holýma rukama bez rukavic a nic jim není!! USA se pokoušejí na základě takovýchto podvržených videjí dotlačit svět na práh Třetí světové války! Budeme jim to snad stále baštit ? Jako nějací obětní beránci atomové války??

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pri-chemickem-utoku-na-mesto-duma-zasazeny-stovky-lidi-rika-who-44935?dop-ab-variant&seq-no=2&source=hp&timeline--pageItem=44916

Jaroslav Loudil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo není hoax!   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 05:58:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všechna media, včetně ČT se dlouhodobě dopouští trestné činnosti- podněcování nenávisti k jinému státu či k jiné entitě, konkrétně k Rusku. Bohužel zcela beztrestně. Týká se i kdysi špičkového divadla Na provázku, které provozuje hru, jak Ježíš znásilnil muslimku. O velikonocích i ČT Dart vysílala film "Ježíšovo pokušení". Soudružko Šabatová, vám nevadí podněcování nenávisti k jinému náboženství, národu a entitě?

Proč opozici najednou nevadí, že vláda v demisi a dokonce bez důvěry odvolá tři ruské velvyslance a vydá USA Nikulina? Nikulinovi ještě neskončilo azylové řízení, proto se Plameňák či jak se ten povedený pták jmenuje, dopustil trestného činu. Zřejmě proto rychle prchá z politiky. Voliči ve volbách odmítli odpovědnost politiků, proto nebude nikdo potrestán. Vydáním do USA podpořil občanskou válku v USA proti Donaldovi. Takže jediný politik se schválením celé vlády radikálně zhoršil vztahy mezi českým prezidentem a prezidenty USA a Ruska. Podle Vondráčka z ANO jde o nejlepšího ministra, přestože neudělal za čtyři roky vůbec nic proti šmejdům, exekutorům, dlouhým soudním lhůtám atd.

ČSSD chtěla ministerstvo spravedlnosti a ministerstvo financí. Dle Vondráčka ČSSD nemá právo na ministerstvo spravedlnosti, protože v minulém období jej vedl Jidáš z ČSSD, a bylo by vhodné aby tam byl ministr z jiné strany. Nějak zapomněl, že by ČSSD mohla vystřídat soudružku Hitlerovou z ministerstva financí, či jak se jmenuje. To je ta, která ničí na příkaz Andreje firmy kvůli "nezaplaceným" daním. To je ta, který vyrazila nevidomého dlouholetého špičkového profesionála, který si dovolil tu drzost kritizovat ji, že bydlí v levném bytě.

Aktuálně.cz a IDnes 28.3.- Kurátoři z orgánů sociálně právní ochrany dostali příručku, kde je na straně 65 psáno: "Dítě starší patnácti let s dokončenou povinnou školní docházkou má plné právo se rozhodnout, zda chce dál studovat či nikoli. Rozhodne-li se nestudovat, má toto dítě stejné právo nepracovat. Má-li dítě přes deset zmeškaných hodin, podle dokumentu má škola respektovat práva dítěte."

Na Seznamn.cz byl titulek- Muž tmavé pleti... Prý se nesmí říkat černoch ani Afroameričan, i když nikdy nebyl v Americe. Soudružko Šabatová, není to diskriminace mužů bílé pleti? Soudružko Šabatová, ty speciální vagóny jen pro ženy, není to příprava pro muslimky, které nesmí jezdit ve stejném voze jako muži? Tak jako se musí modlit odděleně v mešitách.

Soukup na Barrandově je prý rasista, protože se ptal politiků, chtějí-li za souseda cikána, černocha či Žida. Prý podněcuje k nenávisti. Soudružko Šabatová, může se vůbec něco říkat? Místo muž a žena bude člověk či osoba, místo táta a máma se zavádí rodič jedna a rodič dvě. Zavádí se záchody pro třetí pohlaví, ve školách se ruší chlapecké a dívčí záchody a budou společné. Děti bez povolení rodičů si mohou zvolit pohlaví. Co nás ještě čeká? Dá se klesnout ještě hlouběji?

Lidovci chtějí zákaz prodeje ve všech svátcích. Co tak zavést zákaz práce pro všechny profese ve všechny svátky? Soudružko Šabatová, proč lidovci diskriminují pracovníky zdravotnictví, policie, hasiče, pracovníky na vysílačích, v radiích a televizích, v elektrárnách a plynárnách, hlídače a mnoho jiných profesí? Proč i tyto profese nemají právo být na vánoce či o silvestra doma a musí pracovat?

EU nabízí všem osmnáctiletým na celý měsíc zdarma jízdenku po celé Evropě. Jízdenka má hodnotu 510 euro, což je víc než český průměrný důchod. Proč máme ze svých daní, které každým rokem posíláme do EU, platit socialistický levicový nesmysl?

Proč všechny takzvané pravicové strany nechtějí odejít z levicové a socialistické EU? Skutečně jim nejde o velmi dobře placené koryto?

Někteří imigranti se vracejí zpět do Syrie, kde je dávno mír, kromě malé nepatrné oblasti. Ziskovky pláčí, že je to špatně. Inu, přijít každoročně o stovky milionů, to je opravdu špatné, ale pro ziskovky.

Nedávno dobrovolníci uklízeli nepořádek v přírodě. Viděli jste tam aspon jednoho jediného Zeleného? V poslední době je velmi časté týrání psů. Viděli jste nějaké demonstrace ochránců zvířat a Zelené?

Neexistuje jediný důkaz, že by se skutečně konal nějaký chemický útok v Sýrii. Letouny NATO byly natřeny, aby vypadaly jako ruské. USA chce za každou cenu válčit se Sýrií. Vypadá to, že chce vyprovokovat Rusko k zámince ke třetí světové. Proč jsem si vzpomněl na požár říšského sněmu, jako provokaci ke druhé světové? Historie se v mnohém opakuje.

Největší zásobu zlata má Rusko, na druhém místě je Čína. Kam se ztratila USA s dluhem 21 bilionů? Zásoby zlata se v Rusku za vlády Putina zvýšily 45x! Pokud jde o žádosti o azyl, Rusko je na prvním místě, USA až na druhém. Do Ruska uprchlo přes milion Ukrajinců. Proč tolik lidí z toho blahobytného, demokratického, svobodného a zlatého Západu prchá do chudého, zaostalého Ruska, kde vládne krutý tyran a diktátor?

Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽidovští ostřelovači se baví střelbou do pokojného civilisty. Vždyť je to jenom podčlověk   
Pridal tk Čtvrtek 12 duben 2018 - 05:53:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Video nahrávka, kterou pořídili židovští ostřelovači, otřáslo dokonce i některými obyvateli Izraele. Ostřelovači se radují a oslavují po střelbě do poklidného civilisty.

Na zveřejněné nahrávce je podle deníku Hareetz skupina ostřelovačů v Pásmu Gazy, která měla dohlížet na manifestaci jejích obyvatel svolanou na 30. března. Když se začala část mládeže chovat agresivně, ostřelovači začali střílet. Ale vše ukazuje, že stříleli také do pokojných účastníků manifestace, a dokonce i lidí, kteří se jí neúčastnili. Příkladem může být jeden ze zemědělců, kterého zastřelili při práci.

Na nahrávce lze slyšet, jak voják-pozorovatel ukazuje střelci člověka stojícího dál od davu. Dotyčný stojí klidně a nedopouští se žádného násilí. U něj sedí v podřepu další dvě osoby. Jednou z nich je pravděpodobně dítě, jak vyplývá z rozhovorů židovských vojáků.

Ostřelovač se ptá, jestli je má zacílit. Pozorovatel to odmítá. Ostřelovač znovu zacílí na stojícího člověka, ale má potíže, protože mu podle jeho slov překáží drát.

Je slyšet další rozkaz. Ostřelovač stiskne spoušť. Palestinec padá k zemi.

Výmluvná je reakce vojáků, kteří se hlasitě smějí a oslavují, přičemž postřeleného označují za „zkur..syna“. „To je video!“ křičí nadšeně jeden z vojáků. Další pln obdivu prohlašuje, že ostřelovač trefil dotyčného přímo do hlavy.

Izraelská armáda tvrdí, že celou věc vyšetřuje. Nyní prohlašuje, že nahrávka je měsíc stará a dále probíhá její vyjasňování, přičemž Palestinec byl údajně střelen do nohy.

Jednání ostřelovačů však pochválil izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman, který v pondělí prohlásil, že střílející voják „si zaslouží medaili“.


Zdroj: haaretz.com, foxnews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4287 sec,0.1989 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,111kB