Sobota 14 duben 2018
Syrská letiště, na něž zaútočily teroristické západní země, nebyla poškozena   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 19:27:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrská letiště, na něž zaútočily raketami USA se spojenci, nebyla poškozena, prohlásil náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil RF Sergej Rudskoj.

„Cíli útoků byly mj. letecké základny syrského letectva. Údaje objektivní kontroly svědčí o následujícím. Na letiště Duvali mířily čtyři rakety, všechny byly sestřeleny. Na letiště Dumajr 12 raket, všechny sestřeleny. Na letiště Blej 18 raket, všechny sestřeleny. Na letiště Šajrat 12 raket, všechny sestřeleny. Letiště nebyla poškozena," řekl Rudskoj na brífinku pro novináře.

Jak dodal Rudskoj, z devíti raket vystřelených na nepoužívané letiště Mezze bylo sestřeleno pět. Navíc z 16 raket vystřelených na letiště Homs bylo zničeno 13 a žádné větší škody nebyly zaznamenány.

Otázka zůstává!? Kde je ten úspěšný raketový útok teroristického soustátí, jak nám v našich prolhaných médií stále omílají do zblbnutí?

Zdroj: https://sptnkne.ws/hpC5


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOperetní útok na Sýrii: Válka opět o krok blíž. Dvouhlavá saň neví kudy kam. Trump tahal kaštany z ohně za Mayovou. Bude přesto utracen? Rusko zařadilo vyšší rychlost. NATO a EU nás táhnou do pekel   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 19:19:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Petr Hájek hodnotí nezdařenou „dvojitou chemickou záminku k válce“ jako operaci, která znamená, že studená válka se už nemůže přestat ohřívat, až dříve či později dojde ke kritické hranici, za níž je jen tma.

„Operetní“ americký, britský a francouzský útok na Sýrii má řadu aspektů, které zatím jen stěží dohlédat. Zdá se jako velký úspěch, že díky silnému postoji Ruska „zatím“ nespustil rozsáhlou konfrontaci, která by nutně musela vyvrcholit jadernou konfrontací velmocí. Někdo si možná dokonce řekne – máme to už alespoň za sebou. Jenže tam opět patří to slovo „zatím“. Protože po této další zpackané demonstraci síly máme naopak bohužel teprve všechno před sebou.

Úzkostlivá snaha agresorů vyhnout se přímého střetu s Ruskem vede povrchní komentátory k mylnému závěru, že vlastně dohromady o nic nešlo. Američané a Britové, aby „neztratili tvář“ si prostě trochu zastříleli – a zase se rozejdou na ubikace. Neznámý počet jejich raket (spíš bude platit, že jich bylo dvojnásobně než před rokem, tedy něco kolem stovky) z nichž zhruba třetinu syrská protiraketová obrana sestřelila, dopadl na města suverénního státu. Podle perverzního slovníku útočníků šlo o agresi „jednorázovou“ – a „byla ukončena“.

No a co, řekne si teď možná někdo. Stejně je v Sýrii za těch šest let války všechno rozmláceno. Hlavně že se dohodli s Ruskem, které zůstalo pasivní, žádnou z raket nesestřelilo, a především neodpovědělo zničením letadel či lodí, které útok provedly. Tohle je však omyl na druhou. Po tomto pátku 13. dubna je všechno jinak. Začala nová fáze války mezi Západem a Východem, pro niž označení studená již nestačí. A my jsme, bohužel, zase na té špatné straně barikády.

Dvouhlavá saň

Napohled skutečně všechno vypadá „úlevně“: Vzhledem k předchozí velkohubé „trumpovské“ rétorice prý pouze nebylo možné, aby především Američané zase obrátili lodě a od syrských břehů a slavně odpluli. Přece nemohli vyčkat na výsledky vyšetření údajného chemického útoku „té nestvůry Asada proti vlastním lidem“ – protože žádný chemický útok nebyl. To pouze „Bílé přílby“, jedna z paží britsko-americké (Francouzi jsou v tom jako vždy jen do počtu) válečné flotily natočila na zakázku jeden televizní šot – jako opsaný z filmu Vrtěti psem.

Tentokrát však „blízkovýchodní Hollywood“ pracoval na zakázku britské vlády. Okamžitě poté, co Trump ohlásil záměr stáhnout ze Sýrie dalších několik tisíc vojáků, premiérka Mayová musela jednat. Je totiž doma ve vážných potížích. Poté, co se jí pod rukama zcela rozsypala „kauza Novičok“ a Julie Skripalová musela být britskou tajnou službou unesena, aby se nedostala do kontaktu s kýmkoli z Ruska, bylo nutné celou skandální operaci zakrýt něčím ještě větším. Ostatně sama to svým vyhlášením po útoku přiznala. Nikdo prý nesmí beztrestně útočit chemickými zbraněmi proti vlastním lidem (Asad), nebo na území cizího státu (Putin). Spojení obou směšných kauz je skoro komickým sebeudáním.

Zoufalec Trump tentokrát ve skutečnosti tahal z ohně britské kaštany. Na scéně se tak objevila londýnsko-washingtonská „dvouhlavá saň“, která je aktuálně pro svět největším nebezpečím. Mýlí se tedy i šéfka skotské vlády, když se ostře postavila proti Mayové tvrzením, že o útoku měl rozhodnout britský parlament, neboť prý přece v Británii nevládne americký prezident. Povedl se jí tak pozoruhodný mylný „double“: jednak samozřejmě vládne (po brexitu tím spíš), ale nikoli on, nýbrž „washingtonské bažiny“ a Pentagon. Jenže bohužel je to ještě horší.

Bude utracen?

Ve skutečnosti to byl totiž již zcela „bezvládný“ Trump, kdo byl tentokrát vtažen do operace, kterou neplánoval a asi ani nechtěl. Chytil se jí však nakonec docela vděčně, protože mu pomohla rovněž alespoň na chvíli odvést pozornost od jeho domácích problémů v boji s vítězícím „Stínovým státem“ (Deep State). A současně mu (domněle) umožnila vypadat jako mužný bojovník proti Putinovi, což má dokázat, že vyšetřování jeho předvolební kampaně „napojené na Rusy“ je nesmysl.

V obou případech se však také on fatálně mýlí. Nikoli prezident Asad, ale právě Trump se stále více stává „zvířetem a nestvůrou“, která žene vlastní lid a zbytek světa na jatka. Což se zvláště těžce říká každému, kdo v jeho zvolení viděl naději na lepší příští. To po pátku třináctého dubna už definitivně neplatí. Jenže ani tím se Trump nezachrání. Obklopil se sice „válečným kabinetem“, ale Pentagonu se teď vůbec nehodilo další syrské dobrodružství. Jeho faktickým zájmem je především „neporazitelný“ Írán.

Naprosto nesmyslný útok na Sýrii v důsledku jen fakticky umožnil upevnit vztahy Moskva – Teherán – Bagdád – a vyzkoušet si „krizovou situaci“. Prakticky také vyloučil ruské zprostředkování „obratu“ v krizi se Severní Koreou, o nějž zesláblý Trump tolik stál. Ruské konstatování, že ostřelování Sýrie Vladimíra Putina „urazilo“, je nutno číst právě v těchto souvislostech. Trump je nyní v Moskvě odepsán. A zůstává otázka, zda na něj ruské tajné služby skutečně nemají z minulosti nějaké „kompro“, které v jisté chvíli mohou použít. To by byla poslední rána a Trump by byl „utracen“ paradoxně tím, na nějž možná nejvíce spoléhal. Uvidíme již brzy.

Klidná síla

Rusové se v této krizi zachovali neobyčejně klidně – a jsou jejími vítězi. Nicméně z toho jejich klidu jde nyní mnohem větší respekt než z velkohubého pokřikování „dvouhlavé saně“ Západu. Je to klid ledový. Klid velmoci, která nemluví, ale jedná. Svoláním Rady bezpečnosti OSN těsně před útokem a zveřejněním zpravodajských informací, že za zkrachovalou „operací Novičok“, stejně jako za „hollywoodským“ televizním šotem údajného chemického útoku stojí Londýn, dali najevo, že také oni zařadili „vyšší rychlost“.

Mimochodem: Je téměř neskutečné, jak ledabyle byla „chemická záminka“ připravena. Televizemi obíhá stále ten jediný „klip“ se zneužitými dětskými herci, na nichž není patrné jediné zranění, pouze jsou vyděšeni z toho, jak na ně štáb nechává chrstat studenou vodu. Záběry „mrtvých a zraněných“? Nikde. Není ani jediný „šot z exteriéru“ či z nemocnice. Právě tak jako jsme neviděli jediný záběr na „zraněné“ Skripalovi. Ukazuje to, v jakém spěchu a s mizernou úrovní byly v obou případech „důkazy“ pořizovány.

Co dál?

Je samozřejmě otázka, co bude následovat. Organizátoři této uboze sehrané provokační mystifikace, která opět přivedla svět na pokraj fatální krize, se nyní patrně pokusí všechno rychle „zamáznout“. Jenže ještě větším divadlem to už nepůjde. Rusové prokázali, že jejich zpravodajské služby fungují bezchybně. Již několik dní před „chemickou operetou“ upozorňovali, že k něčemu podobnému dojde. A vědí toho nepochybně mnohem více. A především zjevně pochopili, že s tímto západním „válečným komparzem“, už nemá smysl nic podnikat. „Urážka“ jejich prezidenta bude mít bezpochyby následky. Bez křiku. V ledovém klidu.

Pozoruhodně se ostatně zachovala také „zbytková EU“. Sice od toho šmíráckého divadla štítivě odtáhla ruce, a jen zcela mechanicky a vlažně vyjadřovala „spojencům“ loajalitu, ale více si neodvážila. Stejně jako mlčela a mlčí, když Izrael cynicky a bestiálně vraždil a vraždí demonstrující Palestince vrhajících kameny na po zuby ozbrojené okupanty smějící se na hranici jejich ztraceného státu. Za údajně zraněné Skripalovi vypovídali „Evropané“ ruské diplomaty, za desítky zavražděných neozbrojených demonstrantů je slyšet jen „politování“ a rozpačité ticho. Humanismus v praxi.

Máme šanci?

Závěr lze tedy alespoň v první chvíli udělat pouze jediný: Šílená syrská operace – i se svou ouverturou v kauze Skripal – posunula svět do nové válečné dynamiky. Západ se opět ukázal jako adolescent hrající si se sirkami na seníku. Blízký východ je nadále hlavní rozbuškou konfliktu, který dříve či později téměř jistě vypukne. A je úplně lhostejné, co bude jeho záminkou. Mohli jsme si právě ověřit, že i ty nejhloupější „skeče“ jsou prolhané západní mediální propagandě dostatečné.

Pokud nechceme být v první linii odvetného úderu – ať již přijde odkudkoli – měli bychom se pokusit co nejrychleji opustit NATO i EU. Na rakouském příkladu je vidět, že „neutralita“ umožňuje alespoň nějaký operační prostor. Nelze si samozřejmě myslet, že bychom neutrality mohli dosáhnout – to nás naši demokratičtí přátelé a spojenci zaručeně nenechají – ale již pouhý pokus by něco podstatného demonstroval.

Po tomto „černém pátku“ je však nemožné zůstat nečinným. Není možné pouze dál poslouchat Stropnické, Fialy, Kalousky či Babiše jak tváří v tvář bezprostřednímu nebezpečí jaderného konfliktu lokajsky přísahají šílencům vedeným dvouhlavou saní loajalitu.

Útok na Sýrii odsoudil jen Hrad. Na víc ale patrně nebude mít Zeman sílu – i když má nyní při vyjednávání o vládě v rukou relativně silné karty a za zády jediné dvě politické strany – SPD a KSČM – které rozhodnutí o vystoupení z NATO i EU chtějí alespoň dát do rukou veřejnosti v lidovém hlasování.

Je to sice chabá, nicméně alespoň nějaká naděje. Dál už je jen tma.

Autor: Petr Hájek


Zdroj: http://www.protiproud.cz/politika/3732-operetni-utok-na-syrii-valka-opet-o-krok-bliz-dvouhlava-san-nevi-kudy-kam-trump-tahal-kastany-z-ohne-za-mayovou-bude-presto-utracen-rusko-zaradilo-vyssi-rychlost-nato-a-eu-nas-tahnou-do-pekel.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZastavte válku proti lidu Sýrie   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 18:25:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V posledních dnech byla zahájena nová agrese vůči Sýrii ze strany USA a jejích spojenců. I bez řádného vyšetřování a důkazů obvinily USA a jejích spojenci Sýrii z používání chemických zbraní ve Východní Ghútě, což pro ně má být výmluvou k novým vojenským intervencím a útokům.

Zesílená aktivita námořnictva Spojených států ve východním Středomoří spolu s novými výhrůžkami výrazně stupňují napětí a pravděpodobnost ozbrojeného střetu v oblasti. Takový incident by stál především životy nevinných lidí.

Avšak nemluvíme o nové válce, neboť jde stále o týž konflikt, který je veden proti lidu Sýrii již sedmým rokem. Je to stále ta samá válka, která stála životy statisíců Syřanů, nemluvě o dalších statisících zraněných, nezvěstných a miliónech uprchlíků. Lidstvo opět zažívá drama napsané západním imperialismem, snažícím se ukojit své geopolitické plány a ukořistit přírodní zdroje suverénních států.

V tomto svém postupu se neštítí využít terorismu a fašismu, konečně oni sami jsou těmi, kdo na počátku vyzbrojili a financovali extremistické organizace, včetně Islámského státu. Světová federace demokratické mládeže znovu vyjadřuje svou solidaritu se syrským lidem a žádá okamžité ukončení agresivních aktivit. Apelujeme na mládež světa, aby podpořila mír v Sýrii a odsoudila zahraniční intervence v této zemi.

Musí být respektována svrchovanost a územní celistvost Sýrie!

Vedení WFDY
Světová federace demokratické mládeže (WFDY)
(Překlad KSM)


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo NATO útočilo v noci na Sýrii!   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 18:20:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K čemu je Rada bezpečnosti při OSN, k čemu je obětem OSN?
Co paměť lidí světa, co Vietnam a chemický napalm co další a další země?
Co naše paměť na chování našich „spojenců“ VB a Francie, nynějších prý arbitrů morálky i k naší zemi při Mnichovském diktátu?
Nyní zase diktují. Je to ale nyní mnohem, mnohem horší.
To je již celý ten ZÁPAD naprosto šílený?

To NATO útočilo v Sýrii a bohužel v tom NATO jsme jako ČR také.

Nikdo se nás neptal, žádné referendum nato nebylo a šup byli jsme v NATO a jsme tam!

To i na našich rukách je krev obětí!

Jsme ve spolku, co bez mandátu RB OSN zaútočí vojensky na suverénní státy. A žádný motiv není obhajitelný, Vy obhájci tohoto posledního kousku.

Ano prý mají USA a VB a Francie, tedy kus NATO „morální“ mandát, protože se předpokládá a důkazy se dodají, že tento suverénní stát používá chemické zbraně na své vlastní lidi, nevinné civilisty, děti!!! A ruští prý až v Anglii používají chemické zbraně!

Prostě jsme to řekli a tak to je PRAVDA!

A co dělalo a dělá to naše NATO po celém světě, čím byli vinni ti civilisté, děti, co byli vražděni ve jménu této pokrytecké a zrůdné západní „morálky“, falešných a vylhaných důkazů, kde jsou ty Irácké zbraně hromadného ničení a kde je Irák a další státy kde NATO řádilo, kde jsou slzy pro ty mrtvé?!

Kdo Vám politici dal právo zatáhnout nás všechny do této zločinecké organizace vrahů, a pokrytců, která je jen NATO- nato, aby šířila po světě strach, války, smrt nevinných a neštěstí a uprchlíky a toto šílení nese zisky nelidem, zrůdám, co z těch hrůz bohatnou.

Znovu křičím NE MÝM JMÉNEM, vládo, já nejsem v NATO „já jsem Sýrie“, já jsem s nevinnými oběťmi celého světa!

Marie Trojanová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK dnešnímu dni byla potvrzena skutečnost, mezinárodní právo je mrtvé   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 18:17:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN je bezbranná a v pohledu dohody ,,ochotných" zcela zbytečná.

Opakuje se scénář Jugoslávie, Libye a Iráku. Kromě natočených videozáznamů "bílých přileb" nebyly předloženy žádné důkazy.

Jako v případu "Novičok", byl označen viník a okamžitě popraven. V jedné větě jsou agresoři schopni tvrdit, že to není namířeno proti syrskému režimu a následuje specifikování jednoho bombardovaného cíle. Jedná se o místo syrských ozbrojených sil a účel vybombardování je snížení jejich bojeschopnosti, zničení munice, vojenského materiálu používaného k boji proti rebelům, ISIL.

Místo ukončení syrského konfliktu, USA společně s Velkou Británií a Francií potvrdily své geopolitické zájmy, pokrčování konfliktu a svržení vlády Bašara Asada.

Ostatním státům světa byl vyslán signál, co je potká, když nebudou souhlasit s politikou USA.

Česká republika, vláda, pokud uznává mezinárodní právo, se musí veřejně distancovat od politiky USA, Velké Británie a Francie. Ukážou se také reakce politických stran, jejich postoj k zachování míru.

Zpravodajství ČT24 fanaticky hájí přehlížení mezinárodního práva, jásá nad vyhrocováním mezinárodní situace, propaguje válku, nezajišťuje objektivitu a vyváženost zpravodajství.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské MZV chce vědět, proč OPCW nevzala ohled na švýcarské informace v kauze Skripal   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 17:56:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva se obrátila na Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) se žádostí o vysvětlení, proč nebyla zohledněna informace laboratoře ve švýcarském městě Spiez, která se týká kauzy otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. V sobotu to prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

Jak podotkl Lavrov, podle informací švýcarského centra během útoku v Salisbury mohla být použita chemická látka BZ, která byla ve výzbroji Spojených států a Británie.

„Obracíme se k OPCW s otázkou, proč informace, která odráží závěry odborníků z laboratoře ve městě Spiez, byla zcela ignorována v závěrečné zprávě," řekl Lavrov na zasedání ruského think tanku Rady pro zahraniční a obrannou politiku. Takto Lavrov komentoval zveřejněnou zprávu OPCW.

„Pokud samozřejmě OPCW bude popírat samotný fakt využití laboratoře ve městě Spiez, tak toto vysvětlení s velkým zájmem vyslechneme," dodal ruský ministr.

Laboratoř ve Spiezu 27. března dokončila analýzu vzorků, které získala OPCW v Salisbury.

„Na základě znaleckého posudku byly ve vzorku objeveny stopy toxické chemické látky BZ a její prekurzory, které podle Úmluvy o chemických zbraních spadají do druhé kategorie chemických zbraní. BZ je nervový agent, který dočasně paralyzuje člověka. Psychotoxický účinek nastává během 30-40 minut po jeho aplikaci a trvá nejvýše čtyři dny. Tato látka je ve výzbroji ozbrojených sil USA, Velké Británie a dalších zemí NATO. V Sovětském svazu nebo Rusku se práce na této chemické sloučenině neprováděly," citoval Lavrov zprávu laboratoře, kterou poslali do OPCW.

Zdroj: MZV RF, ČT24, Sputnik...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská protivzdušná obrana zlikvidovala 71 raket teroristické západní koalice   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 10:25:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při nočním teroristické útoku USA, Británie a Francie na suverénní stát a člena OSN Sýrii protivzdušná obrana Sýrie zlikvidovala 71 raket s plochou dráhou letu ze zhruba 100 útočících. Ruský Generální štáb také informoval, že syrská letiště, na která zločinní Američané se spojenci zaútočili, nebyla poškozena.

Protivzdušná obrana Sýrie disponuje 30 let starými protiraketovými systémy ještě z doby Sovětského svazu S-120 a S-200 (tzv. Buk a Kvadrát) a dokázala sestřelit 71 raket. Zajímavé by bylo, jaký by byl výsledek sestřelů, kdyby měla k dispozici nejnovější ruské systémy S-300 nebo S-400.

Pro útočící teroristické státy je to obrovský debakl. SS začaly okamžitě tvrdit, že útok byl omezený, protože se jim nepodařilo zasáhnout ani jedno vojenské letiště a rakety jen dopadly na nechráněné civilní cíle.

Syrská vláda rázně odsoudila útoky a v ruské Státní dumě je označili za válečný zločin.

První konkrétní reakce Ruska na teroristický atak

Rusko zareagovalo vyjádřením člena Generálního štábu RF generálplukovníka Sergeje Rudskoje, že Sýrii a další ohrožené země vybaví protiraketovými systémy S-300. Je to první konkrétní odpověď na teroristický útok SS a jeho spojenců! Další budou pokračovat.

FOTO: Protiraketový systém S-300

infokurýr


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin: Útok USA na Sýrii je agresí proti suverénnímu státu   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 10:04:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin považuje útok USA a spojenců za akt agrese proti suverénnímu státu, který je v přední linii boje proti terorismu. Podle hlavy státu USA ještě více zhoršují humanitární katastrofu v Sýrii, uvedl Vladimir Putin v sobotním prohlášení.

„14. dubna USA s podporou svých spojenců raketami zaútočily na objekty ozbrojených sil a civilní infrastruktury Syrské arabské republiky. Bez sankcí Rady bezpečnosti OSN a porušením charty OSN, norem a principů mezinárodního práva byl spáchán akt agrese proti suverénnímu státu, který je na přední linii boje proti terorismu," oznámil.

Washington svými akcemi v Sýrii v podstatě podporuje teroristy, oznámil ruský prezident Vladimir Putin po útoku západních států na syrské vládní objekty.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hp8r

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNapínání tětivy luku – bombardování Sýrie   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 09:55:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dúmá leží 10 km od centra Damašku. Tam prý Asad, podle USA, Británie a Francie použil chemické zbraně. Rozum mi nebere, proč by měl prezident Sýrie Bašár Asad vypouštět chemické zbraně ve své bezprostřední blízkosti.

Dobytí tohoto místa, fakticky předměstí Damašku syrskými vládními silami, bylo jen otázkou několika hodin.

Snažím se, hodnotit věci zdravým rozumem. Onehdy jsem popíjel kávu v centru Prahy s jedním Syřanem, kterého jsem vůbec před tím neznal. Náhodou jsem si totiž sedl na jediné volné místo v kavárně u stolku, kde seděl. Mimochodem, kávu mají v Praze rádi i ti, co nesouhlasí s Pražskou kavárnou.

Protože jsem člověk komunikativní a Syřané zřejmě také, dali jsme se do řeči. Utekl prý kdysi před Bašárovým otcem, prezidentem Háfizem al - Asadem do emigrace a žije v ČR jako náš občan už léta. Hovořil velmi dobře česky a sdělil mi, že je lékař. Čili u nás zcela integrovaný člověk.

K Asadově rodině rozhodně sympatie nechová. Rozhovor s ním se odehrál v době, kdy USA "trestali" Sýrii bombardováním vojenského letiště za údajný útok syrských vládních sil na město, jehož jméno si už teď nepamatuji. Tehdy mi říkal, že ačkoliv není rozhodně přívržencem Asadovým, přesto zůstává v srdci Syřanem a sleduje vše, co se v jeho zemi děje. Říkal mi, že je nesmysl, že by Asad použil chemické zbraně ve městě, které už měl vojensky skoro pod kontrolou. Že Asad je všechno možné, ale že rozhodně není „blbej“, jak tehdy zcela bezchybně pražsky pravil.

Dokáži si představit, co by říkal asi nyní. Škoda, že jsem si nevzal na něj tehdy nějaké telefonické spojení. Ťukal by si asi na hlavu, že by si Asad sám vypustil chemické zbraně 10 km od svého sídla. Pověděl by mi asi, znaje jako bývalý obyvatel hlavního města Damašku místopisnou situaci, že je naprosto vyloučené, aby Asad vypustil chemické zbraně v Dúmá. To je prý jako by Zeman, nebo Babiš shodil chemické zbraně na Proseku (pro mimopražské – Prosek je cca 10 km severovýchodním směrem od centra Prahy, přesně tak daleko, jako je Dúmá 10 km severovýchodnímn směrem od centra Damašku. I když vlastně by to Babiš do svých Průhonic měl dokonce o hodně dále.)

Takže záminka k bombardování Sýrie, počítá s naprostou hloupostí těch, kterým je určena. Stačí se podívat na „Maps Google“ a zadat Duma - Sýrie, aby si člověk udělal o situaci přehled alespoň geograficky.

Začínám velice litovat toho, že jsem fandil Donaldu Trumpovi během jeho kampaně. To Obama alespoň vycouval z bombardování Libye a nechal, aby si Sarkozy maskoval placení své kampaně Muamarem Kadafim (jak nyní zjišťuje francouzská prokuratura), bombardováním Libye a zničením svého tehdejšího „údajného“ donátora. Musím napsat údajného, neboť soud ještě nerozhodl. A Británie se vždy přidá (viz Mnichovská dohoda a proti předválečnému Československu, kdy se zase přidala k Británii Francie, náš tehdejší smlouvou „jištěný“ spojenec). Nakonec Tereze Mayové i mladému Macronovi se určitý válečný stav hodí k tomu, aby se zapomnělo na problémy ve vlastní zemi.

Držím palce, aby Rusko zachovalo chladnou hlavu. Zdá se mi totiž, že všechny naše nynější „spojence“ nudí mír, který už 73 let prožíváme v Evropě. „Akce“ Skripal vyšuměla, tak zase je třeba nahodit novou udičku.

A ještě něco. Začínám si vážit toho, že naše země jako jediná nepodlehla úsilí našich spojenců, abychom diplomatickou misi v Damašku zrušili. Alespoň v něčem jsme byli odvážní. Myslím si, že se to projeví v možnostech našich podnikatelů při obnově válkou zničené Sýrie. Jenom se bojím, aby si naše vláda v demisi nestáhla kalhoty a diplomatické zastoupení v důsledku tlaku EU a USA, nezrušila.

ANO by si mělo uvědomit, že další zbabělost, na rozdíl od suverénní politiky Maďarska, Slovenska, Rakouska, ale i např. Portugalska v případě vyhošťování ruských diplomatů v souvislosti s akcí Skripal, by mělo důsledky na volební výsledek tohoto hnutí, které se výrazně profilovalo, jako hnutí protestní a ne jako hnutí zbabělé.

Ale to všechno není důležité. Důležité je, aby svět nebyl provokacemi vnořen do další světové války, která by byla pro svět a hlavně pro Evropu totálně zničující.

Pozor, donekonečna napínat tětivu luku nelze. Jednou praskne a může dokonce vyrazit oko i lukostřelci.

Autor: Petr Hannig
Autor je předseda strany Rozumní a bývalý prezidentský kandidát

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=658623
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMO RF: Ani jedna z vypuštěných raket neletěla zónou odpovědnosti ruské protivzdušné obrany   
Pridal tk Sobota 14 duben 2018 - 07:44:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že ani jedna raketa, kterou vypustily USA a jejich spojenci, neletěla zónou odpovědnosti jednotek ruské protivzdušné obrany, které kryjí objekty v Tartúsu a Hmímímu.

„Ani jedna z vypuštěných USA a jejich spojenci raket s plochou dráhou letu neletěla zónou odpovědnosti jednotek ruské protivzdušné obrany, které kryjí objekty v Tartúsu a Hmímímu," uvádí se ve zprávě.

Jak uvádí ministerstvo, 14. dubna od 3:42 do 5:10 MSK (2:42-4:10 SEČ) letadla a lodě ozbrojených sil USA, Velké Británie a Francie raketami zaútočily na objekty vojenské i civilní infrastruktury Syrské arabské republiky.

V USA oznámili, že se vyhýbali ruským vojákům při útocích na Sýrii

USA si vybíraly cíle pro útoky na syrském území tak, aby minimalizovaly pravděpodobnost zapojení do této situace ruských vojáků.

Oznámil to novinářům předseda výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA Joseph Dunford.

„Určily jsme záměrně tyto cíle tak, abychom minimalizovali riziko zapojení ruských sil," řekl.


Zdroj: https://sptnkne.ws/hp44

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2648 sec,0.0678 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,234kB