Pondělí 16 duben 2018
A je to vyřešený. Čtěte hlavně poslední větu!   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 18:52:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Číně nepotřebovali nic privatizovat, ani "reformovať" a už 2 roky jsou nejsilnější ekonomikou světa.

Do Číny si nepustili žádnou Rotschildovu, Morganovu, Rockefellerovu či GoldenSachsovu banku a to ani přes bílé koně, navzdory nabízeným výhodám.

- Za dva roky vyprodukovala Čína víc cementu než USA za celé 20. století.
- Délka vybudovaných cest – 4 mil. km
- 300 tisíc mostů po celé zemi, z nich přes 1000 s délkou víc než 1 kilometr.
- V roce 2016 postavili most z Hongkongu do Macau.
- Předtím tam cesta trvala 1 hodinu na rychlostním člunu.
- Za jeden rok se autopark Číny zvětšil o 20 miliónů automobilů.
- Každý rok se v Číne postaví 100 nových letišť.
- Dále se například postavili gigantické viadukty s délkou 150 km a tunel o délce 28 km.
- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu projede 510 mostů a 236 tunelů rýchlostí 250 km/hod.
- Za 30 roků v Číne zvětšili obytnou plochu 8x a byty se pridělují i bezplatně.
- Za 10 let bude v Číne 220 měst s počtem obyvatel přes 1 milión.
----------
Celá tato statistika je reálná díky jednoduchému číslu:

Od roku 2000 v Číně popravili za korupci přes 10 000 politiků a úředníků!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚtok USA, Francie a Velké Británie na Sýrii nezůstane bez následků   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 17:15:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Útok USA, Francie a Velké Británie na Sýrii nezůstane bez následků, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov v rozhovoru pro britskou BBC.

„Následky určitě budou. V podstatě ztrácíme poslední zbytky důvěry k našim západním přátelům,“ oznámil Lavrov v rozhovoru pro BBC.

„Nejdříve západní státy vykonají trest v Dúmě v Sýrii, potom čekají, dokud specialisté OPCW neprovedou inspekci na místě. Důkazy přes trest používá trojce západních států,“ oznámil Lavrov.

Dříve Západ obvinil Damašek z chemického útoku na syrskou Dúmu ve východní Ghútě. Moskva vyvrátila informaci o bombě s chlórem, která měla být údajně shozena syrskými vojáky. Ministerstvo zahraničí Ruska oznámilo, že cílem výmyslů o použití otravných látek má obhájit teroristy a odůvodnit možné silové údery z vnější.

Zdroj: https://sptnkne.ws/hq5z
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump zuřil, že EU vyhostila málo ruských diplomatů   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 12:30:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump zuřil, když zjistil, že Francie a Německo vyhostily čtyři ruské diplomaty, zatímco USA jich vyhostilo 60, uvádí Washington Post.

Podle informací listu asistenti amerického prezidenta už 24. března představili akční plán, podle kterého měly Spojené státy vyhostit „téměř stejný počet ruských diplomatů, jako i evropští spojenci".

Noviny vysvětlují, že asistenti měli na mysli celkový počet diplomatů, Trump se však rozhodl, že jde o každou zemi Evropské unie zvlášť, a rozčílil se.

Podle vysoce postavených úředníků prezident zasypal asistenty sprostými slovy a křičel, že „mu nevadí celkový počet", protože z toho vyplývá, že jeho administrativa zastává nejtvrdší pozici vůči Rusku.

Na konci března západní státy celkem vyhostily asi 150 ruských diplomatů, Ruska odpovědělo stejně. K této akci došlo po otravě v britském Salisbury bývalého špiona GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Londýn a některé další státy bez důkazů obvinily Moskvu. Rusko účast na tomto činu kategorický odmítá a pozici Západu označuje za provokaci.

Zdroj: Washington Post, RT, Sputnik
https://ru.rt.com/assw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump trval na útoku na ruské a íránské objekty v Sýrii   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 12:21:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump byl připraven zaútočit v Sýrii i na ruské a íránské objekty, šéf Pentagonu James Mattis byl však proti, píše list The Wall Street Journal s odkazem na vlastní zdroje.

Mattis podle novin navrhl Bílému domu tři varianty útoku. První variantou byl útok na syrské objekty mající vztah k chemickým zbraním. Druhá měla širší okruh cílů, včetně výzkumných středisek v oblasti chemických zbraní a objektů vojenského velení. Třetí varianta předpokládala útok na ruské systémy protivzdušné obrany v Sýrii. Byla připravena za účelem „podkopání vojenského potenciálu syrského režimu", aniž by se dotkla „politických mechanismů Bašára Asada".

Trump podle listu trval na útoku proti ruským a íránským objektům v Sýrii, bude-li to třeba pro likvidaci syrské vojenské techniky, Mattis ale byl proti. Nakonec schválil Trump „hybridní plán".

V noci na sobotu odpálily USA, Velká Británie a Francie na syrské území více než sto raket, jejichž větší část byla sestřelena syrskou protivzdušnou obranou. Tři lidé utrpěli zranění.

Vladimir Putin to označil za „akt agrese proti suverénnímu státu, který stojí v přední linii boje proti terorismu".

Zdroj: The Wall Street Journal, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhlášení Světové rady míru k imperialistické agresi proti Sýrii   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 12:03:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová rada míru co nejrozhodněji odsuzuje zločinný imperialistický útok Spojených států amerických, Velké Británie a Francie proti Syrské arabské republice. K bombardování syrských cílů, uskutečněného pod záminkou dosud nepotvrzeného použití chemických zbraní ve východní části hlavního města Damašku, došlo pouze několik dnů poté, co Syrská arabská armáda porazila ozbrojené žoldáky v oblasti východní Ghúty, která se tak postupně mohla začít vracet k relativně normálnímu životu.

Imperialistickým útokem za použití více než 100 raket se Spojené státy americké, Velká Británie a Francie samozvaně pasovaly do role vyšetřovatele, soudce i vykonavatele trestu, v rozporu s mírumilovnými postoji většiny lidí světa. Opět tak vyšel najevo skutečný cíl imperialistů, kterým je uskutečnění jejich plánů na vytvoření tzv. „Nového Středního východu,“ ve kterém by mohli skrze násilné odstranění zdejších vlád a ustavení jim spřátelených režimů nejen plně kontrolovat místní zdroje energetických surovin a infrastrukturu pro jejich transport, ale i zásadně rozšířit svou sféru vlivu a ovládnout tak nové trhy.

Světová rada míru, která nikdy neměla nejmenší pochybnosti o cílech imperialistů na Středním východě, upozorňuje zejména na fakt, že stávající raketový útok proti Sýrii byl tolerován a podporován Severoatlantickým paktem NATO a Evropskou unií, ve svých prohlášeních plně souhlasících s tímto barbarstvím imperialismu. Světová rada míru vyjadřuje svou naprostou solidaritu a podporu syrskému lidu, čelícímu imperialistickým plánům již po dobu sedmi let, a vyzývá všechny své členy a přátele, aby odsoudili agresi proti Sýrii a postavili se i dalším podobným útokům v budoucnosti.

Ne imperialistické agresi proti Sýrii!

Ne imperialistickým válkám!

Ať žije mezinárodní solidarita!

Světová rada míru, 14. dubna 2018
(Překlad: České mírové hnutí)


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyby USA shodily atomovku, Fiala, Stropnický a další soudruzi se utleskají k smrti   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 11:09:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vskutku "demokratický" postoj a smysl pro právo a spravedlnost ukázali někteří politici v souvislosti s nekritickým schvalováním bombardování Sýrie. Stačí jim dát hlavu na pružinu, vlajku USA na záda a budou se klanět a klanět.

Z mého pohledu zcela bezprecedentní status na Facebooku uveřejnil soudruh Petr Fiala, prý "demokrat" z "demokratického" bloku, který však pravidelně dostává "titulu", kterým si ho dovoluji titulovat.

"Použití chemických zbraní proti vlastnímu obyvatelstvu je odporný zločin, který nelze tolerovat. Společná akce USA, VB a FR v Sýriii je správnou reakcí. Situaci na Blízkém východě nelze podceňovat a pouze přihlížet, jak se odtud šíří brutalita a chaos, který nás všechny ohrožuje," poznamenal na svém profilu na FB předseda ODS Petr Fiala.

Takže bombardování SUVERÉNNÍHO státu s LEGITIMNĚ ZVOLENÝM prezidentem bez mandátu OSN a bez jakýchkoliv doložených důkazů (protože jsou super tajné) o vině syrského režimu na údajném chemickém útoku je zcela "správnou reakcí". Útok totiž evidentně nesvéprávný Assad nabídl navzdory svému úspěšnému postupu proti místním teroristům, USA jako dokonalou záminku k dalšímu humanitárnímu bombardování. Asi aby byla ještě sranda. Fiala si přečetl notičky od imperátora, nasadil brejličky, omrkl srdceryvné (možná fake news) video v médiích a měl jasno...

Dalším myslitelem je bývalý ministr zahraničí Martin Stropnický, který prakticky uvedl, že na vyšetřování a důkazy není čas a bombardování Sýrie je prakticky vzkazem všem potenciálním uživatelům chemických zbraní... Takže je třeba nejprve trestat, alespoň někoho, a pak vyšetřovat. Bývalý komediant zřejmě viděl zcela relevantní videa Bílých přileb, kde jsou vodou omývány plačící děti a z toho hluboce zasažený usoudil, že o užití chemických zbraní "není sporu".

"Česká republika jednoznačně vnímá postup spojenců jako vzkaz komukoliv, kdo by chtěl v Sýrii, ale i jinde ve světě, pokračovat v používání chemických zbraní. Všechny lidi na světě musely hluboce zasáhnout obrázky, které jsme viděli v minulých dnech. O tom, že byly použity chemické látky není sporu... Kdybychom čekali na mandát, budeme pasivními svědky, a tedy už skoro spolupachateli toho, co jsme viděli minulý týden. A to samozřejmě nejde," dodal. V příštích dnech se podle něj objeví mohutná vlna dezinformací, která bude mít za cíl zamlžit skutečnou podstatu věci.

Ještě, že nezapomněl na ty dezinformace. Soudruh Stropnický má samozřejmě patent na pravdu a všechno ostatní, co jako hlásná trouba svých amerických loutkovodičů, nepoví, jsou dezinformace.

Autor: Tomáš Vyora

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=658805

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStížnost na hrubé porušování zákona o ČT, nepravdivost informací pořadu Horizont 24   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 10:06:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážené vedení ČT, vážená Rado ČT,

je hrubým způsobem porušován zákon o ČT. Bude jen otázka času, kdy se my koncesionáři dovoláme práva o postihu těch, kteří vědomě zákon o ČT porušují. Máte přístup k informacím o oficiálních zprávách OSN, RB OSN i např. OPCW.


1) dnes 15.4.2018 v 21:26 hodin Jakub Szántó sděluje :
- v roce 2014 byla ukončena činnost OPCW
Toto není pravda a jeho předložená tvrzení jsou spekulace. Přikládáme příslušnou zprávu. Na tuto skutečnost jsme upozornili Jakuba Železného, jednotlivé moderátory. Jaký postih k zahraničnímu zpravodaji Jakubu Szántó vedení ČT vyvodí z důvodu neznalosti příslušných dokumentů?

2) dnes 15.4.2018 v 21:28 hodin Karel Kovanda, bývalý český velvyslanec při NATO v Bruselu říká,, že byly v Sýrii zasaženy
- sklady zbraní syrského režimu - velitelství syrských ozbrojených sil - střediska vývoje, výroby a skladování chemických zbraní Vážené vedení ČT, Rado, buď lže pan Kovanda, nebo jsou nepravdivá jednotlivá vyjádření agresorů tj. USA, Velké Británie, Francie.

3) dnes 15.4.2018 v 21:30 hodin Zdeněk Velíšek - francouzská strana má nezvratné důkazy o použití bojových chemických zbraní. Francouzská strana ve svých oficiálních vyjádřeních a to odvysílaných ČT uvádí, že přímé důkazy nemá, ale vychází z videozáznamů. Pan Velíšek pod dohledem evidentně zcela neinformovaného nástroje propagandy, moderátorky Horizontu 24 Hany Scharffové přesvědčuje diváky o něčem jiném.

Činnost zpravodajství ČT24 a Horizont 24 dlouhodobě sledujeme a není dne, aby nebyly odvysílány zmanipulované informace mající charakter propagandy, podporující nenávist, rozdělování společnosti, nálepkování každého, kdo neskáče, jak si například zpravodajství ČT 24 představuje. Tomu odpovídá i sestřihávání (vynechání ) reportáží hostů pozvaných do zpravodajství.

za Iniciativu Ne základnám

Eva Novotná, mluvčí

Iniciativa Ne základnám ČR, z.s.
IČ:28558324
Vondroušova 1197/53

163 00 Praha - Řepy
Adresa na doručování: Eva Novotná, Tupolevova 480 Praha 18 - Letňany
Kopie: moderátoři zpravodajství ČT

___________

Technický sekretariát OPCW potvrdil ukončení procesu likvidace syrských chemických zbraní

26.08.2015 / 12:21 | Aktualizováno: 26.08.2015 / 12:25

Dne 17. června vydal Technický sekretariát OPCW prohlášení, kterým přivítal faktické ukončení procesu likvidace syrských chemických zbraní, zahájeného za masívní podpory mezinárodního společenství v září 2013.

Dne 17. června vydal Technický sekretariát OPCW prohlášení, kterým přivítal faktické ukončení procesu likvidace syrských chemických zbraní za účasti mezinárodního společenství. Tento proces byl zahájen přístupem Syrské arabské republiky k Úmluvě o zákazu chemických zbraní 12. září 2013 a přijetím rezoluce RB OSN a rozhodnutí Výkonné rady OPCW ze 17. září téhož roku, které stanovily, že veškeré látky kategorie I a II dle Úmluvy budou zlikvidovány mimo území SAR za účasti mezinárodního společenství. Vývoz těchto látek ze SAR jakož i jejich neutralizace se ovšem potýkaly s četnými obtížemi bezpečnostního, logistického i politického charakteru, které mj. vedly k neustálému zpožďování celého procesu vůči stanoveným termínům. Teprve ve dnech 11. a 12. června téměř současně ukončila dvě specializovaná civilní pracoviště ve Finsku a SRN finální likvidaci (spalováním za vysokých teplot) téměř tisíce tun akumulované reakční masy vzešlé z neutralizace syrských CHZ na lodi Cape Ray. Poslední existující sledovanou látkou z někdejšího syrského arzenálu je kyselina fluorovodíková (látka kategorie II, použitelná jako prekurzor při výrobě sarinu), k 17. červnu jí v texaském zařízení firmy Veolia, kde probíhá její likvidace, zbývalo asi 16 tun.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČtěte pozorně důkazy, kdo je v právu: zda USA, Francie a Británie, nebo Rusko   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 09:56:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prosíme všechny slušné lidi, aby tento text (pokud si ověří jako pravdivý) i s odkazem šířili všude. Musíme znát pravdu! 21 let okupace SSSR i mnohým slušným zatemnila mozky, takže se na svět dívají jednostranně, zaujatě. Problém je, že i mnohým nestačí důkazy, pokud nejsou jasně a nezpochybnitelně doložené. Zde teda jsou!

Ve zkratce:

Strašné, jak nás masíruje Čt 24!
Strašné, jak nás masíruje Jakub Szántó - součást izraelské propagandy!
Strašné, že Putin věřil krysám ze západu jako v roce 1938 my!
Strašné, když Putin nevyzbrojil Sýrii normálním obranným systémem!
Strašné, že lze snadno a lehce vyvrátit všechny špíny, přesto naše politická špína v čele s Babišem a Stropnickým se zachovala jako prodejná děvka.
Podlézavě a hnusně.
STBácky úlisně!


A nyní důkazy

Triáda zlikvidovala chemické sklady se sarinem, který byl skoro v Damašku, masíruje nás izraelský zpravodaj Jakub Szántó

Idiot non plus ultra: kdyby vybuchl pod střelou Triády chemický sklad se sarinem, Damašek by umřel! Nebo Homs, to už je jedno. Prý právě proto, aby to nikdo nebombardoval, Asad umístil sklady u hlavního města! Proboha, jak to ti idioti mohou potvrzovat? Kde jsou ty masové odvozy statisíců mrtvých po sarinu? Jak to může Babiš a Stropnický potvrzovat? Vážně máme tak idiotskou, stbáckou vládu, která kývne na každý zločin? Tak kde jsou ty obrovské chemické sklady, které se podařilo zlikvidovat?

Podle Pentagonu (ministerstvo obrany USA) bylo zasaženo jedno vývojové centrum a dva sklady: vědecké výzkumné centrum v Damašku, skladiště chemických zbraní západně od Homsu, skladiště vybavení k chemickým útokům a velitelství poblíž Homsu. USA, Velká Británie a Francie cílily na tři syrská zařízení spojená podle nich s vývojem, výrobou a skladováním chemických zbraní. Velká Británie, Francie, Německo uvedly, že silně podezírají z nasazení sarinu syrskou armádu.

Zdroj (pozn.red. Babišovo bulvár):

https://www.lidovky.cz/prehledne-jake-byly-duvody-spojencu-k-utoku-na-syrii-a-jake-zbrane-byly-pouzity-g0k-/zpravy-svet.aspx?c=A180414_125629_ln_zahranici_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_zahranici&utm_content=main

A i dle McKenzieho 22 "zbraní“ zasáhlo sklad chemických zbraní v Him Šinšáru, který leží jižně od Homsu. Sedm dalších raket pak bylo vysláno a zasáhlo bunkr s chemickými zbraněmi na tomtéž místě.

Zdroj (pozn.red. Babošovo bulvár):

https://zpravy.idnes.cz/trump-syrie-exploze-utok-damasek-utok-asad-fkf-/zahranicni.aspx?c=A180414_031609_zahranicni_aha

Takže HOAX? Ne, zločin na mezinárodní soud včetně našich představitelů!

Prý se Putin holedbal a nakonec se strachy stáhl: další špinavá propaganda!
Prezident Putin slíbil na svou čest, že nevyzbrojí Bašára Asada kvalitnějšími obrannými systémy, než potřebuje proti Islámskému státu, ale za slib z druhé strany, že vždy se musí podezření vyšetřit a nebudou se zapojovat bez důkazů.

Ta neuvěřitelná urážka je v tom, že Putin věřil dohodě se západem a západ ji bez mrknutí porušil. Opět a opět. Jsou to špinavci, ale tvrdí to bez důkazů o Putinovi.

Zde jsou fakta!


Sýrie v současnosti disponuje protiletadlovým systémem, který z větší části spoléhá na rakety vyrobené v Sovětském svazu. Při zásahu Damašku byly podle Moskvy použity systémy protiraket S-125, S-200, Buk a Kvadrat. Všechny byly vyrobeny v Sovětském svazu před více než 30 lety. Generál Sergej Rudskoj z ruského generálního štábu uvedl, že Moskva uvažuje o tom, že by Sýrii „a dalším zemím“ dodala protiletadlové rakety S-300. Rusko před několika lety odmítlo Sýrii tento protiletadlový systém dodat „vzhledem k naléhavé žádosti některých našich západních partnerů“. A ti to opět a opět zneužívají!

Další jednoznačný důkaz, že prezident Putin svá slova dodržuje. Že je to pravda potvrzují i posměšky v diskuzích, že slavné zbraně ruské se syrské armádě podařilo aktivizovat vždy po dopadu. Ty kvalitní má pouze na svých základnách (zatím) ruská armáda a ta je vůbec neaktivizovala, což potvrdilo nejen Rusko, ale i USA. Přesto propaganda jede na 200% a mnoho lidí tomu věří.

Ve skutečnosti Rusko oznámilo, že přiblíží-li se nějaká střela či raketa k ruským základnám, bude zničena nejen ona, ale i zdroj vyslání, což si USA, Francie a velká Británie "setsakramentsky" rozmyslely a úzkostlivě dbaly, aby ruské základny nebyly ohroženy. A pouze velká, velká umírněnost prezidenta Putina nepřinesla dramatické zhoršení pro celý svět.

A technická: zatímco zde se nabízí Sýrii S-300, Rusko má běžně ve výzbroji vysoce výkonné obranné systémy S-400 a Moskvu už chrání dokonce protivzdušný a protiraketový S-500 Prometěj, který spolehlivě zlikviduje donedávna neohrozitelné F-35 s technologií „stealth“, díky které byl pro nepřátelské radiolokátory téměř neviditelný. Byl, už není, pouze je nejdražšíí na světě!
_______________________________________

Na Facebooku se mě lidé často ptají, komu mají věřit, když obě strany tvrdí, že nelžou a pouze SSSR nás okupoval. Pro zkušenější to však tak složité není. Mimo výše absurdních hlášení, že rozbombardovali sklady se sarinem a chlorem, což by byla katastrofa, pokud by to udělali skutečně, jsou to pak méně důležité informace, ale které do rámce zapadají: Rusko je prý zaostalá zem, lidé nemají peníze ani zboží. Ale mají široké silnice, aby se tam dobře mašírovalo. Osmiproudové! A tak je potom záhadou, kde na to ti chudáci berou:

Češi loni strávili v kolonách až 24 hodin, řidiči v Moskvě skoro čtyři dny

V Česku na tom nejhůře byli řidiči v Praze, na druhém místě se umístily České Budějovice a na třetím Brno, ve kterém řidiči prostáli v průměru „pouhých“ 17 hodin. Analytici společnosti sbírali data za rok 2017 ve 38 zemích a více jak 1 300 městech. Oproti ostatním městům je na tom Česká republika poměrně dobře. Se svými 24 hodinami v kolonách se Praha umístila až na 323. místě. Nejdelší dobu v kolonách - 102 hodin - prostáli řidiči v americkém Los Angeles. Hned za ním následovala Moskva, která se umístila na prvním místě pouze v rámci Evropy. Celosvětově stojí hned za Moskvou New York.

Jak je to možné? Nemají silnice?

Naopak!

V Moskvě mají osmiproudové silnice.

My se Rusku smějeme, ale oni dohánějí svět úžasným tempem:

Kilometr osmiproudé silnice v Moskvě pokryli asfaltem za jediný den

Do pokládky nového asfaltu se pustilo až 300 kusů techniky. Tverská ulice v Moskvě má osm proudů a s použitím velikého množství techniky se podařilo její kilometrový úsek pokrýt za jediný den.

Během jediného dne položili asi 8.000 tun asfaltové směsi na ploše více než 32 tisíc metrů čtverečních.

Byl položen jediný asfaltový koberec, bez srůstů. Ten zvyšuje jeho životnost.

Nastavte si rychlost pomalou, normální a žasnete. To opět není HOAX. Proč se tak nestaví u nás?
Už je třicet let po okupaci. V Rusku není SSSR, je tam už jiná generace, jako u nás. V Rusku se pracuje a studuje. V USA zabíjí a válčí. Svět se změnil. Při prvním vážnějším ohrožení si vláda stáhne kalhoty a strachy se počůrá. Je to útrpné vidět Babiše, Stropnického, Pelikána a Šlechtovou v negližé. V negližé, strachy se třesoucí, jako pokaděné ratlíky. K čertu s takovou vládou.

Dejte nám Orbána a vystupme z NATO! Už těch zabíjení bylo dost a my nechceme mít na rukách krev chudáků za americké války! Podporovat americké lži. Americké zabíjení. A americké výhrůžky každému, kdo nesouhlasí. Čert je vem!

Autor: Petr Pokorný

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDlouhý klacek Západu se v Sýrii zlomil   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 07:37:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedním z cílů poslední zločinné agrese Západu proti Syrské arabské republice bylo zastrašení těch, kteří se v dobách definitivně upadající moci Západu osmělují hegemonům odporovat. Namísto toho se ale západní agresoři propadli v bažině ještě hlouběji, když se i jejich oblíbený nátlakový prostředek – fyzická síla – vyjevuje jako neúčinný a hrubě přeceňovaný.

„Všech 105 střel zasáhlo svůj cíl,“ začal tvrdit Pentagon nedlouho poté, co ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že ze 103 vypálených raket s plochou dráhou letu se podařilo syrské protivzdušné obraně zneškodnit 71 a částečně tak odrazit západní agresi vedenou z moře a ze vzduchu. Zatímco Američané nehovořili o úderech na vojenská letiště, Rusové informovali o útocích na šest konkrétních leteckých základen, přičemž drtivou většinu střel měla zneškodnit syrská protivzdušná obrana.

Úder Západu tentokrát vůbec nebyl „slabý“, jak se snaží (i sami sobě) stále ještě namluvit notně nalomení fanoušci Donalda Trumpa. Koordinovaný úder stovkou křídlatých raket, z nichž každá má bezmála půltunovou bojovou část, opravdu není málo, obzvláště v kontextu brutálního porušení mezinárodního práva.

Stoprocentní spolehlivost při takovém počtu odpálených střel je krajně nepravděpodobná sama o sobě. Ale aby 105 střel ze 105 odpálených „zasáhlo svůj cíl“ v podmínkách působení vysoce aktivní, husté, zmodernizované a dobře vycvičené syrské PVO a při silném rušení syrskými i ruskými prostředky radioelektronického boje, takové tvrzení se mírou pravdivosti rovná informaci, že „zvíře Asad zaútočil chemickými zbraněmi na maličké děti v oblasti, kterou už měl v dané době pod kontrolou“.

Pentagonu a Donaldu Trumpovi do jejich lží o „dokonalém útoku krásnými a chytrými střelami“ navíc hodil vidle i jindy servilní prodavač textilu z Coventry Rami Abdel Rahman, tedy Syrská observatoř pro lidská práva, který „potvrdil“ sestřel 65 raket.

Řada lidí na světě si dala práci s analýzou Pentagonem zveřejněných snímků napadených objektů a informací přímo ze Sýrie, kterými se hemží sociální sítě. Hlavní část úderu – podle oficiálních informací – měla cílit na objekty „spojené se syrským chemickým programem“, konkrétně sklady chemických zbraní a podzemní bunkry v blízkosti Homsu a vědeckovýzkumný komplex Barzeh v severní části Damašku.

Z analýz mimo jiné vyplývá, že pokud skutečně „všech 105 střel zasáhlo svůj cíl“, 76 z nich dopadlo na poslední z uvedených cílů, středisko Barzeh. Což by vypadlo asi takto:
Pro představu velikosti prostoru i způsobených škod zde je záběr z místa po útoku.
Co z toho plyne? I pokud by byla pravda „někde mezi“ ruskou a americkou verzí, mýtus o strašlivosti „dlouhého klacku“ Západu v podobě stand-off munice, tedy dalekonosných zbraní s plochou dráhou letu odpálených mimo možnost ohrožení jejich nosičů, je pryč. Je pravda, že tento „dlouhý klacek“ dokázal zlomit hřbet dezorganizované PVO Iráku, oslabené PVO Jugoslávie a prakticky neexistující PVO Libye. Ale ze Sýrie se stává úplně jiná liga (viz video níže).

Pokud se syrská obrana má stát etalonem PVO zemí, jež jsou ochotny a schopny postavit se Západu, dny bezmezného řádění globálního teroristy („policajta“) jsou u konce. Jestliže chtěl Donald Trump syrským útokem ukázat svaly severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi před jejich plánovaným setkáním a názorně mu prezentovat, jak by to asi vypadalo, kdyby si lídr KLDR dovolil odporovat, nejspíš dosáhl opaku.

S výjimkou Panciru a Buku KLDR disponuje všemi protivzdušnými prostředky, které byly zapojeny do obrany Sýrie. Také v Severní Koreji byly komplexy, dodané ještě na sklonku existence SSSR, zmodernizovány, země má značné zásoby raket (které pravděpodobně dokáže vyrábět jako kopie) stacionárních i mobilních systémů PVO, tisíce lokálně vyráběných přenosných střel (na bázi rusých kompletů Igla) a především: sériově vyrábí Pon'gae-5, analog obávaného ruského sytému S-300 s prokázanou schopností zasáhnout malorozměrný cíl na vzdálenost 150 kilometrů. V případě napadení KLDR lze navíc počítat s podporou Číny při vedení radioelektronického boje (obdobně jako Rusko pomáhá Sýrii), protože je to právě Čína, o kterou Američanům v souvislosti s Koreou jde.

Až dosud byla řeč o systémech, které technologicky spadají do 70. nebo 80. let minulého století. Současné Rusko buduje mnohovrstvou protivzdušnou obranu, která bude už v brzké budoucnosti disponovat další generací těchto zbraní, počínaje novými komplexy „krátkého“ dosahu Pancir-SM a konče „kosmickými“ S-500. Už teď je ruská PVO ve stavu, kdy by podobný útok „dlouhým klackem“ nadělal mnohem větší škodu útočníkovi než bráněnému.

Většina Američanů, Britů a Francouzů se to asi nikdy nedozví, ale poslední nepovedené dobrodružství Západu v Sýrii přišlo chudáky daňové poplatníky (zejména v USA) na skoro čtvrt miliardy dolarů.


Zdroj: Geo, Eurasia24.cz


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSněhová bouře, řev medvěda a mlčení Putina   
Pridal tk Pondělí 16 duben 2018 - 07:04:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po té, co prezident Trump a jeho prvotřídní vazalové dnes v noci v Sýrii opět dokázali, že zbraně se nevyrábějí kvůli tomu, aby se dali do šrotu před použitím, druhotřídní vazalové USA začínají přemýšlet nad následky pokračování. Že přijde, o tom nemůže být pochyb. Toto konstatování neznamená, že bych zveřejňoval něco, co většina veřejnosti neví. Opravdové vědění se totiž nerozšiřuje pomocí (a)sociálních síti, řídím se tímto pravidlem cela desetiletí. Ze je to dobře pravidlo, O tom nás přesvědčil pružný pan Zuckerberg, tentokrát v kravatě, s obsáhlými taháky a nápovědou, připravenou svými právníky.

Na druhé straně Planety, v ČLR skončilo Boao Forum. Prezident Si Ťin-pching ve svém referátu vzbudil u některých pozorovatelů, včetně prezidenta Trumpa dojem, že hodlá ustoupit. Připomínám, že obchodní deficit USA s CLR podle poslední statistiky opět vyrostl, a ze během několika dnů bude zveřejněn seznam výrobků, které mají být postiženy vyšším clem. Protože export ČLR ve skutečnosti nemůže dosáhnout parity s cílem prezidenta Trump, představující sumu 100 bilionů, očekávám, že prezident Si vezme brzo na mušku velké americké společnosti operující v ČLR, jak jsem indikoval ve svém příspěvku 8. 4. 2018.

Indikovaná snaha USA vrátit se do lůna TTP, o které jsem také psal, se neuskuteční. Pozdě bycha honit, se říká. ČLR ihned po rozhodnutí USA zajala pozice USA v TTP a nevzdá se jich. Problém s vyšším clem a TTP je mnohem komplexnější, než se na první pohled může zdát. Proč?

Všichni dodavatelé a subdodavatelé, kteří se podílejí na výrobě produktů spadajících do seznamu výrobků s vyšším clem, nejenom že mohou byt, ale budou postiženi. Taková je logika věci, logika America first a současného rozhodování prezidenta Trumpa. Jinými slovy: Každý stát, který exportuje do ČLR, a banky, které spolupracuji s ruskými společnostmi, jsou potenciálně v existenciálním nebezpečí tvořeném spojencem USA.

Mezitím si prezident Trup uvědomil obsah rady bankovních poradců, kteří vypracovali dopadovou analýzu: Trestat (čtyři) největší banky ČLR, k nimž patří Agricultural Bank of China (ABC) a China Construction Bank (CCB), by s pravděpodobností hraničící s jistotou vedlo k systémové škodě a urychlilo by kolaps USD.

Možná, že k uvědomění si následků nepromyšlených sankcí proti ČLR, přispěla post – fórum návštěva největší námořní přehlídky ČLR v její historii prezidentem Si. Během návštěvy prezident Si vyjádřil potřebu mít prvotřídní vojenské námořnictvo světa. Potřeba nebyla nikdy tak urgentní, jako dnes (has never been more urgent than today.) Kdo si přeje vědět více, prosím: The Global Times (48 válečných lodí, 76 letadel, více než 10 tisíc námořníků-vojáků, se účastnilo přehlídky). Připomínám, že ostrov Hainan je startovním bodem OBOR, Jihočínské moře je nejdůležitější strategickou námořní zónou ČLR a vojenská přehlídka ihned po ukončení fóra je vzkazem USA, že ČLR navy je odhodlána a schopna bránit své zájmy.

V blízkém Taiwan Strait se brzy budou konat cvičení s ostrou střelbou. Více se lze dovědět ve čtvrtečním CCTV Evening News, 习近平在出席南海海域海上阅兵时强调 深入贯彻新时代党的强军思想 把人民海军全面建成世界一流海军. Hainan, bude brzo prohlášen i pilotní svobodnou hospodářskou zónou.

Než dojde k prohlášení Hainanu svobodnou hospodářskou zónou, operace Skripal bude usínat a její oběti se budou zotavovat, podobně jako švýcarský Frank se bude zotavovat z údajného útoku ruských oligarchů. SWIFT bude pomalu a jistě ztrácet půdu pod nohama v Rusku, a EU bude projednávat omezení obsahu toxinů v umělých hnojivech. Omezení mají ochránit lidské zdraví. Na druhé straně mohou poskytnout Rusku „faktický monopol“ na tomto trhu a moc nad potravinářskými zdroji Evropy. Tak píše The Daily Telegraph.

V EK začala totiž závěrečná fáze jednání o omezení obsahu v hnojivech kadmia. Podle výzkumů způsobuje selhání orgánů, neplodnost a bývá také příčinou artritidy. Protože se Britové zajímají o naše zdraví, varovala Národní unie britských farmářů, že Evropa se může stát „mimořádně závislou na Rusku v dodávkách fosfátů", vyzvala EU, aby zaujala „rozumný" postoj, který zaručí, že se farmáři neocitnou v nevýhodné situaci. Tím Britové poděkovali panu Babišovi, a dali Agrofertu radu zadarmo. Nelze vyloučit, že po operaci Skripal se tak objeví nová operace, která se bude týkat otravy tisíců Evropanů vinou ruských výrobků.

Ve Švédské Akademii (založené 1786) budou zbylí, neodvolatelní, do smrti sloužící za slušné peníze, členové akademie přidělující Nobelovu cenu za literaturu hledat řešení problému, který se šíří jako metastázy. Příčinu k hledání řešení způsobil francouzský manželský pár, pani Katarina Frostenson a její manžel, 71 lety fotograf, Jean - Claude Arnault. 18 žen obvinilo manžela paní Katariny z činů spadajících do MeToo. Lidově- sexuální obtěžování. Předpokládá se, že členové akademie o tom věděli a trpěli takové chování. Proč? Kdo ví, ať napoví.

Aby toho nebylo málo, akademie finančně podporovala dlouhá léta kulturní spolek svého manžela, Stockholmské kulturní fórum. Do třetice, všeho dobrého i zlého, se praví. Tím třetím je IT a unik dat.

Unik dat dokázal, že paní Katarina neumí mlčet: Prozrazovala dlouho před oficiálním vyhlášením cen jména vyznamenaných, včetně Bob Dylana. Takovýmto chováním si akademie vytvořila sama nejlepšího nepřítele. Strach ze smrti akademie přinutil první ženu- sekretářku v historii Švédské akademie, paní Sáru Danius ( zvolenou v roce 2015) pozvat právníky (Hammarskiod & Co) na kontrolu dění v akademii. Zpráva doporučila podat žalobu na Stockholmské kulturní fórum; další podrobnosti se očekávají příští týden. Jaká by však nebyla zpráva a podrobnosti, akademie má další problém.

Ten představuje skutečnost, že žádný člen akademie nemůže odstoupit. Může se jenom vzdálit jednání, jinými slovy sabotovat konání akademie. Ke dnešnímu dni z 18 členů akademie se jednání účastní již pouhých 11 až 12 clenu. Dva členové odešli dříve kvůli neshodě v jednání akademie, tři další se přidali po zveřejnění příběhu manželů Frostenson, a nevyloučení pani Katariny z akademie. Pani Sara Danius totiž prohrála 8:6 během zasedaní akademie 12.4.2018. Pani Katarina zůstává, paní Saru podrazil dokonce její předchůdce pan Horace Engdahl. Nového člena může podle statutu povolat až po smrti stávajícího člena akademie, když má 12 členů.

S ohledem na korupci, neuvěřitelnou aroganci clenu akademie, a politické zájmy spojené s Nobelovou cenou, nemohu vyloučit, že akademie nebude mít čas se zachránit novými členy. Pro udělení další ceny za literaturu stačí 8, ale pro usnesení 12 hlasů. Problém je ale v tom, ze v době, kdy píši příspěvek, 14.4., Akademie má jenom 11 aktivních clenu. Co se bude dít během plánovaného jednání akademie 19.4. ví jenom ON. Mnohem vice než já ví jeden britsky sázkař. Ten radí svým klientům: Chcete li vedet, kdo obdrží cenu, a tím vyhrát, sledujte švédskou stopu peněz.

Čapí hnízdo je proti skandálu ve Švédské akademii, podobné jako ve srovnaní s korupci v Jižní Koreji a jinde, NIC. O to vice znamenají politické piruety pana Babiše na domácí politické scéně, poslušnost v Bruselu, strach v Berlíně, a víra v pravdivost informací spojenců – vazalů USA. Situace ve světě a osobni zkušenost se sněhovou bouří v Sibiři, s řevem medvěda v povzdálí a osobni hodnoceni mlčení Putina mi nedovoluji očekávat stabilní počasí, ani stabilní vládu v české kotlině. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2623 sec,0.0645 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,071kB